Vlotte aanvallen bezorgden AGOW tegen VSV de verdiende, zege .Clowntje Rick D.D.D. Blackpool uitgeschakeld door derdeklasser York City: 2-0 Vier kampioenstitels badminton voor Haarlemse Duin wijck-ploeg Opdracht in Wenen Wolves binnen achttien minuten van 1-2 op 5-2 Felle tegenaanvallen van Velsenaren Els Robbé onttroonde Haagse kampioene MAANDAG 10 JANUARI 1955 3 OM DE ENGELSE VOETBALBEKER Catch binnen en buiten de ring Boksen Voorbereiding Europese bokskampioenschappen Schaken Uitsfagen en stand in de Bedrij f scompetitie EHS versloeg Waterloo bij vierdeklassers Programma Nederlandse athletiekkampioenschappen Zeilen Nederlanders wonnen in Cannes Heringa Wathrich Korfbal België-Nederland (korfbal) op 22 Mei in Antwerpen Voor de kinderen Wielrennen HSV „De Kampioen" vierde jaarfeest Van Vliet-Derksen wonnen 100 kilometer-wedstrijd Amateurswedstrijden wielrennen in 1955 Zwemmen Drie overwinningen van Geertje Wielema in Berlijn Nederlands record op 4 x 100 m. estafette Basketballprogramma Nederlands deelnemers nog zonder carnets FEUILLETON door Anne Duffield Zaterdag: deden de eerste en tweede di visie elubs in Engeland hun intree in de bekercompetitie. Evenals ieder jaar in dit stadium van de strijd, waren er ook dit maal enkele verrassende resultaten. Zo werd Blackpool, de bekerwinnaar van 1953, op eigen terrein uitgeschakeld door de derdeklasser York City, die zich niet in het minst liet intimideren door spelers als Matthews en Mortensen. Blackpool kan geen ogenblik tot zijn normale spel ko men. Bij rust was de stand een-nul voor de gasten en het einde bracht hun een verdiende twee-nul zege. Nóg vijf andere eersteklassers leden nederlagen: Portsmouth, Cardiff City, Lei cester City, Burnley en Sheffield United Portsmouth, Leicester City en Sheffield United gingen verloren van tweedeklas- eers, terwijl Cardiff en Burnley tegen ploegen van hun eigen afdeling, Arsenal en Sunderland, het onderspit dolven. De bekerhouder West Bromwich kwam tegen Bournemouth uit de derde divisie Zuid met de hakken over de sloot, dankzij een doelpunt, het enige van de match, in de tweede helft. En Wolverhampton, kam pioen van de league, moest alle zeilen bij zetten om te kannen winnen van Grimsby Town uit de derde divisie Noord, dat bij rust met twee-nul voor stond. Toen er nog achtien minuten gespeeld moest worden stonden de kampioenen nog met een-twee achter, maar twee goals in even zovele minuten gescoord door Swin- bourne en Smith gaven hun de leiding, waarna Wilshaw in één minuut twee maai raak schoot en de eindstand op vijf-twee bracht Een pluiim verdiende ook Coventry uit de derde divisie Zuid voor het gelijke spel (33) tegen Huddersfield, hoog geplaatst op de ranglijst van de eerste divisie. Dit was het vijfde achtervolgende gelijke spel van Huddersfield en het zevende in de laatste negen wedstrijden. Ook de derde klassers Brighton en Reading moeten met ere vermeld worden voor hun draws tegen Aston Villa en Manchester United. Arsenal behaalde een krappe een-nul overwinning op Cardiff. Dankzij een doel punt van Lawton, drie minuten voor het einde. Sunderland had veel moeite met Burnley. De ironie van het lot wilde dat het enige doelpunt van de wedstrijd ge scoord werd door de international Elliott, Een catchwedstrijd ttissen de gewe- j zen boksers Robert Charron en Laurent Dauthuille in Caen is in een vechtpartij ontaard waaraan de politie een eind heeft moeten maken. Charron, die zich herhaaldelijk aan overtredingen schul- dig maakte zoals hij destijds ook als bokser placht te doen werd gedis- kwalificeerd, nadat hij Dauthuille over de touwen uit de ring had gegooid. Hij keerde zich toen tegen de scheidsrech- ter, die hij eveneens tussen het publiek deponeerde. Op weg naar zijn kleedkamer werd I Charron door de scheidsrechter achter- haald en toen begon een gevecht waar- in ook het pubiek zich mengde. Stoelen 1 en flessen vlogen door de zaal en Char- ron werd, behalve door de arbiter, ook j nog door een aantal woedende toeschou- wers besprongen. Dankzij het ingrijpen van de politie kon hij zich, uitgejouwd door het publiek, tenslotte in veiligheid brengen. die iin Juni 1953 voor 26.000 pdst. door Sunderland van Burnley was overgenomen. De resultaten De uitslagen luidden: Arsenal-Cardiff City 10; Blackburn Ro vers-S wamsea Town 02; Blackpool-York City 02; Bolton Wanderers-Millwali 31; Bourne mouth-West Bromwich Albion 01Brent ford-Bradford City 11; Brighton arid Hove-Aston Villa 22; Bristol Rovers- Portsmouth 21: Bury-Stoke City 11; Chelsea-Walsall 20; Derby County-Man- ohester City 13; Everton-Southend Uni ted 31; Fulham-Preston North End 23; Gateshead-Tottenham Hotspur 02; Grimsby Town-Wolverhampton Wanderers 25; Hartepools United-Darlington 11; Huddersfield Town-Coventry City 33; Hull City-Birmingham City 02; Ipswich Town-Bishop Auckland 22; Leeds Uni ted-Torquay United 22; Lincoln City- Liverpool 1—1; Luton Town-Workington 50; Midd'lesbrough-Notts County 14; Plymouth Argyle-Newcastle United 01; Reading-Manchester United 11; Roch- dale-Gharlton Athletic 13; Rotherhaim United-Leicester City 10; Sheffield Uni ted-Notts Forest 13; Sheffield Wednes day-Hastings United 21; Sunderland - Burnley 10; Watford-Doncaster Rovers 12; West Ham UnitedPort Vale 22. De technische commissie van de Duitse amateur boksbond heeft zich in een Zater dag gehouden vergadering beziggehouden met de voorbereiding van de Europese amateur kampioenschappen die van 27 Mei tot en met 5 Juni in Berlijn zullen worden gehouden. Men rekent vast op de deelneming van Rusland en Polen, alsmede van alle landen in West-Europa. De kosten van het tournooi worden op ongeveer 225.000 gulden geraamd. Uit het tweede overzicht van de Diensten en Bedrijvencompetitie schaken in Haarlem blijkt dat het stadhuis-team, dat voor de eer ste keer in deze competitie meedoet, onge slagen aan de kop gaat De competitiestand luidt nu: Stadhuis Haarlem 5 gesp. 5 pnt.; Hin 6 - 4!/2 3. Inc. Dienst/Bouw en Woningtoezicht 6 - 3J4; Ontsp. Ver. Rijksambt. 4 - 2/2; Soc. Zaken 5 - 2</s; Haarlems Dagblad-'O.H.C. 5 - 2VaP.E.N. 4-2; Herstelpl. Ant. Textiel 6 - l1/*; Vroom Dreesmann 3-1; Prov. Griffie 4-1; Boom Ruygrok 4-0. De uitslagen waren: HinH.D. 51/»-lVfe; I.D./B.W.P.G. 5-3; V. D.—P.E.N. 2-6; S.Z. S.H. 3-6; O.V.R.A.—Hin 3V«-3Vfe; H.D.— H.A.T. 3«/s-3i/2; S-H— Hin 5J/2-2%; P.E.N.- I.D./B.W. 3l/2-5l/2; H.D.—P.G. 4'/I-1V2; H.A.T. I.D7B.W. 5-2. Op een harde, maar goed bespeelbare grasmat heeft AGOVV in een aantrekkelijke wedstrijd verdiend gewonnen van VSV. De Apeldoorners danken deze zege aan hun verrassend open aanvalsspel. De Velsenaren daarentegen hechtten te veel betekenis aan het positiespel, dat steeds weer dn het strafschopgebied van de gastheren strandde, omdat de verdediging van de thuisclub zich hierop uitstekend instelde. Vooral de bijna veertigjarigè Gabriël remde dikwijls de aanvallen van VSV, bij wie Van der Kuil en Hazeveld zich onderscheidden. De oogst bij de Haarlemse vierdeklas sers was Zondag uiteraard gering. Alleen EHS en Waterloo hebben tegen elkaar de strijd aangebonden op het zeer goed be speelbare tei rein van Waterloo. De Haarlemse club heeft de kampioens kans door een twee-een overwinning weer verbeterd. Toch zag het er aanvankelijk niet naar uit dat EHS zou winnen. Water loo was. namelijk in het begin sterker en kon zulks in een doelpunt van Verschoor tot uiting brengen. Toen werd echter EHS sterker en door Stoete werd het nog voor de pauze een-een. Een gelijkopgaande strijd in de tweede helft bezorgde EHS kort na de hervatting een tweede doelpunt, gescoord door de jeugdige Kruyer. In de twee-een stand kwam geen verandering meer. De stand in deze afdeling luidt thans: EHS 12-17 WMS 11-11 Nautilus 11-15 NAS 11-10 Germaan 10-14 Waterloo 12-10 Gold Star 11-12 OFC 9- 9 Bl.daal 12-12 HEDW 11- 9 DJK 10-11 DCO 12- 2 De nederlaag van de Velsenaren was niet te voorkomen. Daarvoor was de aan- valslinie van de gasten te slecht op schot. En het centrum van de voorhoede: rechts binnen Spaans, midvoor Verswijveren en linksbinnen Belfroid reageerde telkens te traag op de voorzetten van Van der Kuil en De Graaf. In de eerste helft was de thuisclub bij zonder aggressief, hetgeen resulteerde in een serie gevaarlijke momenten voor het doel van VSV, waaronder zeven hoekschop pen. Maar dit alles miste voorlopig allure om succesvol te kunnen zijn. Midden in dit AGOVV-offensief sloeg VSV een paar maal venijnig terug. Drie gladde combina ties, waaraan de gehele voorhoede deel nam, brachten eerst linksbuiten De Graaf twee maal in schietpositie en daarna Van der Kuil nog een keer, maar de schoten die daaruit voortvloeiden gingen net naast of over het doel van AGOVV. De driedui zend toschouwers zagen in dit gedeelte van de wedstrijd geen doelpunten. Vlotte aanvj^Ien In de tweede helft stond AGOW on danks heftig verzet van de gasten, die kort achter elkaar vier hoekschoppen kon den nemen, al in de dertiende minuut met éénnul voor. Dank zij een vlotte ver rassende combinatie tussen rechtshalf Peters en rechtsbuiten Beumer daalde de bal voor dê voeten van linksbuiten Loois, die laag inschoot. Doelman Geerlof greep naast de bal: éénnul. Niet lang daarna was hij bijna weer ge passeerd, maar toen hij al was verslagen werd de bal uit een schot van Hanskamp door de paal gekeerd. Hei? slotoffensief van De nationale technische commissie van de K.NA.U. heeft de diverse Nederlandse kam pioenschappen voor het aanstaand seizoen als volgt samengesteld: 6 Maart: Breda, Nederlands crosskampioen schap. 3 April: Helmond nationaal veldloop kampioenschap. 24 Juli: Den Haag, Neder landse jeugdkampioenschappen, meisjes en jongens. 7 Augustus: Rotterdam, Nederlandse kampioenschappen, dames en heren. 14 Au gustus: Amsterdam, Nederlandse estafette kampioenschappen dames en heren. 27 Augus tus: Enschede, Nederlands kampioenschap marathon (internationaal). 3 en 4 September: Te Werve, Rijswijk, Nederlands kampioen schap vijfkamp dames. 11 September: Den Haag, Nederlands clubkampioenschap heren. Finale Prins Hendrikbeker. 11 September: Rotterdam, Nederlandse clubkampioenschap dames. Om Prinses Julianabeker. 17 en 18 September: Rotterdam, kampioenschappen van Nederland tienkamp heren, 200 meter horden, 3000 meter steeple en kogelslingeren. 18 September: Amsterdam, Nederlands club kampioenschap meisjes en jongens. de Apeldoorners leverde het tweede en laatste doelpunt op. Een verre pass bereik te Hanskamp, die de bal ineens langs de te laat uit het doel gekomen Geerlof schoof (tweenul). De zeilwedstrijden in de Flying Dutch - man-klasse werden niet begunstigd door goed weer. Vrijdag konden de wedstrijden geen doorgang vinden wegens de onstui mige zee. Zaterdag vertrokken slechts 16 jachten van de 30, die hadden ingeschre ven. En van deze 16 scheepjes konden slechts acht geklasseerd worden, want en kele deelnemers moesten de strijd staken wegens gescheurde zeilen. Zelfs sloegen en kele scheepjes om, waarbij de reddingboot hulp verleende. De race van Zaterdag werd gewonnen door de heer en mevr. Gulcher uit Naar- den, die met het jacht „Frithjofna" een tijd lieten noteren van 12 uur 35 min. 4 sec. Tweede werd de „Istria 2" van de Italia nen Porta en Mestron met een tijd van 12 uur 36 min. 33 sec. De heren Boegschoten en Kooiman uit Loosdrecht zeilden met de „Ariel 3" en legden op de zesde plaats be slag in de tijd van 12 uur 52 min. 32 sec. De nationale badminton kampioenschap pen in het Krelagehuis aan de Leidsevaart in Haarlem zyn een onverwacht groot succes geworden voor de organiserende Haarlemse vereniging Duinwijck. Niet minder dan vier kampioenstitels kwamen bij leden van deze vereniging te recht, waarbij vooral Els Robbé de aandacht op zich vestigde door het behalen van drie titels. Zoals wy reeds voorspelden is het haar gelukt in het damesenkelspel de titel van de Haagse speelster mevrouw Koch over te nemen, welke titel gedurende zeventien jaar in het bezit van de Haagse dame was ge weest. In de eerste set van deze wedstrijd zag het er niet naar uit dat de kampioene haar titel zou kwijtraken, want door zenuw achtig serveren van de Haarlemse speelster gingen diverse kansen verloren. Na het verlies van deze eerste set herstelde Els Robbé zich echter uitstekend en bracht de overige twee sets met groot machtsver toon op haar naam (1215; 114 en 116). Ook ha,ar twee andere titels veroverde zij in samenwerkinig met clubgenoten vrij ge makkelijk. De prestatie van de Duinwijck- speelster, is opmerkelijk, gezien het feit dat zij gedurende een jaar de sport niet heeft beoefend en dit seizoen voor het eerst weer is gaan spelen. Een bijzonder fraaie strijd, waarschijnlijk de mooiste van het gehele tournooi, was de wedstrijd in het heren enkelspel tussen Loo (Duinwijck) en de Haagse kampioen Den Hoed. Slechts met gering verschil (1716 en 18—17) prolongeerde de Haagse kampioen zijn titel tegen de felle Loo Het was bijzonder prettig dat Loo hierna in samenwerking met Leen Verhoef er toch in slaagde de kampioenstitel te bemachtigen ADVERTENTIE HAARLEM ELECTRISCHE INSTALLATIES LUIDSPREKENDE TELEFOON-INSTALLATIES Het hoofdbestuur van de Koninklijke Nederlandse Korfbalbond heeft besloten het voorstel te accepteren van de Konink lijke Belgische Korfbalbond om de inter nationale wedstrijd tussen België en Ne derland op 22 Mei in Antwerpen te spelen. Aan de Belgen zal worden voorgesteld de wedstrijd NederlandBelgië op een datum in Juni -in Amsterdam te houden. De districtswedstrijden NoordZuid en OostNoord zijn vastgesteld voor resp. 8 Mei in Rotterdam en 15 Mei in Enschedé. Voorts is grote aandacht beteed aan de kwestie van korbaldemonstraties, die dit jaar in Zweden, Noorwegen, Zwitserland en Oostenrijk zullen plaats vinden. Over de wijze waarop deze georganiseerd en ge financierd worden kunnen binnenkort na dere gegevens worden tegemoet gezien. Op de agenda van de vergadering van de bondsraad, die op 12 en 13 Februari in Rotterdam wordt gehouden, zijn onder meer de volgende punten geplaatst: de be steding van de in uitzicht gestelde rijks subsidie, propaganda, stichting Broekhuy- sen-fonds, de huidige vorm van de jaar vergadering, een reglement voor vereni- gings seriewedstrijden en microkorfbal. c De jongens waren weer thuis. Net op tijd.want nauwelijks hadden ze hun huisje bereikt en waren ze binnen, of de lucht betrok weer; en even later kletterde weer een flinke bui tegen de ramen „Ja, ga je gang maar!" lachte Oepoetie. „Dat doet ons geen kwaad meer. Wc zijn veilig onder dak!" Die avond, na het eten, bleven ze nog een uurtje lezen, en toen zochten ze hun bedden op. Het duurde niet lang of ze waren de een na de ander in diepe slaap verzonken. Buiten was het donker; het bos lag stil om de hut. Maar voor één van de jongens duurde de rust niet lang Midden in de nacht werd Bunkie opeens wakker. Hij kwam overeind en keek ver schrikt naar z'n dekenswat had hij daaronder plotseling gevoeld? Z'n benen trok hij snel terug. Een vreemd, prikkend ding was over z'n voeten gekropen, iets, dat leefde en akelige prikkels hadWat kon dat zijn? HuuuuBunkie wist niet, hoe gauw hij de dekens van zich af moest gooien en hij liet zich snel uit het bed glijden. Jakkie.... wat voor griezelig ondier zat er onder zijn dekens in z'n bed? in het dubbel. De Haarlemmers waren on getwijfeld het sterkst en verdienden de zege tegen hun Haagse tegenstanders den Hoed en Ernst volkomen (157; 1513). Behalve deze wedstrijden in de A-klasse werden ook nog B- cn C-wedstrijden ge houden. Uitslagen De volledige uitslagen zijn: Klasse A: dames enkel: 1. Robbé (Duin wijck); 2. Koch (Den Haag). Dubbel: 1. ItobbéVerhoef (Duinwijck); 2. KochVan Aken (Den Haag). Heren enkel: 1. Den oHed (Den Haag); 2. B. Loo (Duinwijck). Dubbel: 1. LooVer hoef (Duinwijck); 2. Den oHedErnst (Den Haag). Gemengd dubbel: 1. Robbé—Verhoef (Duinwijck); 2. Van AkenDen Hoed (Den Haag). Klasse B: Dames enkel: 1. Hevel: 2. Maas. Dubbel: 1. MaasOvermaas; 2. Adriaan Hevel. Heren enkel: 1. Kauselosow; 2. Geuze: Dubbel: 1. Berting—Welters; 2. De Brij- Dros. Gemengd dubbel: 1. Nieuwenhuis—Wel ters: 2. De Haag—Dros. Klasse C: Dames enkel: 1. 't Hart; 2. Over- kamp. Dubbel: 1. De Lang: 2. Hettfleisch. Heren enkel: 1. Van Zwol; 2. Veentjer. Dubbel: 1. Van LieshoutVan Galen Last; 2. OirschotVerbunt. Gemengd dubbel: 1. Hettfleisch—Van Bu ren; 2. De LangLieshout. Ook nu berustte de organisatie bij de Haarlemse vereniging Duinwijck weer in uitstekende handen. Voor deze kampioen schappen bestond een grote publieke be langstelling. Na afloop van de zeer geanimeerde wed strijden werden de fraaie prijzen in de B- en C-klasse uitgereikt door de voorzitter van de Nederlandse Badminton Bond, de heer L. Verhoef. De vele prijswinnaars(essen) in de hoogste klasse mochten de prijzen met een toepasselijk woord uit handen van de heer Van der Vossen, vice-president van de Bad- mintonfederatie, ontvangen. De Haarlemse wielervereniging H.S.V. „De Kampioen" hield Zaterdagavond in de gemeentelijke concertzaal in Haarlem haar negenenveertigste jaarfeest. In zijn openingswoord, waarin hij alle aanwezigen hartelijk welkom heette, me moreerde voorzitter J. Engel het feit, dat er op dit jaarfeest geen huldiging plaats zou kunnen vinden van de renners, die voor „De Kampioen" het clubkampioen schap van Nederland op de weg hadden behaald. Omdat enkele van deze renners door contracten gebonden niet bij het feest aanwezig konden zijn, waren zij reeds in intieme kring gehuldigd. G. Peters, Voor- ting en P. Steenvoorden ontbraken op het feest. Na deze inleiding kregen de artisten de gelegenheid om hun kunnen te tonen. Vooral de debuterende Haarlemse baszan ger Piet Souverein oogstte veel bijval evenals de 17-jarige kunstfluiter Johny van 't Zelfde. Voorts gaven conferencier Nol van Dijk, „The Mountie's", Stefani met moderne manipulaties en Cor van Gooi, die voor de muzikale omlijsting zorgde, de rood-witten" en hun supporters vast een voorproefje van het grote jubileum-jaar feest in November. Na afloop van het cabaretprogramma was er bal tot drie uur onder leiding van de heer R. van der Berg en met speciale medewerking van de trompettist Rinus van der Broek en de trombonist Dick Kaart, beiden van het radio-dansorkest „The Skymasters". Schulte-Peters eerste in Gent In Antwerpen hebben Van Vliet en Derksen Zaterdagavond een koppelwed strijd over honderd kilometer gewonnen. Hun tijd was 2 uur 1 min. 30 sec., Schulte en Peters werden tweede. Tijdens deze wedstrijd werden negen baanrecords verbeterd waarvan twee door SchultePeters. Zij reden de 50 kilometer in 59 min. 53.2 sec. en legden in anderhalf uur 74.805 km af. Ook DepaepeSeveryns, AcouDe Beuckelaere, MockridgeAr nold en ForliniSenfftleben verbeterden een aantal baanrecords. SchultePeters hebben Zondagmiddag in Gent in 2 uur 50 min. 10 sec. een 100 km koppelwedstrijd gewonnen met een ronde voorsprong op de Australiërs Strom Patterson en het Luxemburgs-Italiaanse koppel GillenTerruzi. Op de wedstrijdkalender van de K.N.W.U. voor 1955 komen de volgende belangrijke amateur-wedstrijden voor: 11 April: Ronde van Noordholland. 8 Mei: Prov. kamp. Limburg. 14 Mei: Acht van BolswaTd. 19 Mei: Ronde van N.W.-Neder land. 21/22 Mei: Ronde van het IJselmeer. 28 Mei: Prov. kamp. (behalve Limburg). 30 Mei': Ronde van Midden Nederland. 1/2 Juni: Baankampioenschappen van Nederland (Am sterdam). 5 Juni: Ronde van Limburg. 8 Juni: Baankampioenschappen van Nederland (Am sterdam). 11 Juni: AmsterdamArnhem v.v. 17/21 Juni. Tour door Nederland. 26 Juni: Ronde van Z.-Holland. 2 Juli: Ronde van Overijsel. 6 Juli: Ronde van Drente. 10 Juli: Bij internationale zwemwedstrijden in het Forumbad van het Olympisch stadion heeft Geertje Wielema de 100 meter vrije slag gewonnen in 1 min. 7,6 sec. Tweede werd Birgit Klomp. Ook de tweede dag behaalde Geertje Wielema een zege. Op de 100 meter rug slag legde zij in 1 min. 14,5 sec. overtui gend op de eerste plaats beslag. Tweede werd de Duitse kampioene Helga Schmidt in 1 min. 17,6 sec. De wijze, waarop onze landgenote de keerpunten nam, maakte op de toeschouwers zo'n indruk, dat zij op veler verzoek later nog een demon stratie keertechniek ten beste gaf. Ook de 200 meter vier zwemwijzen ein digde in een overwinning voor de Neder landse zwemster. In 2 min, 49,1 sec. tikte zij als eerste aan, gevolgd door de 14- jarige Birgid Klomp, die in de nieuwe Duitse recordtijd van 2 min, 50,7 see^ tweede werd. Dit nummer komt niet voor op de Nederlandse recordlijst. Bij de opening van het Kolpabad in Vlaardingen is een ploeg van de RDZ er in geslaagd een Nederlands record te ves tigen op de 4 x 100 meter wisselslag esta fette dames. De ploeg, onder leiding van mevrouw Braun, bestond uit de dames Jopie de Korte (rugslag), Corrie Homs (schoolslag), Jopie van Alphen (vlinder slag) en Els Steehouwer (vrije slag). Het record, waarvoor een limiettijd van 5 min. 10 sec. was vastgesteld, werd gevestigd met een tijd van 5 min. 7,2 sec. De tussentijden bedroegen: Jopie da Korte 1,14, Corrie Homs 1.25,4, Jopie van Alphen 1.19,2 en Els Steehouwer 1.08,6. Het volledige basketballprogramma luidt voor deze week: Donderdag Junioren (meisjes): HOC AAntilopen A. Junioren (jongens): Antilopen B—Exer- citia. Dames: ZBVS 1HOC 2; Rapiditas 1The Typhoons 1; White Stars 3Typhoons 2. Heren: Antilopen 3SC Haarlem 3; Black Pirates 1—White Stars 1 (20.40 uur); Anti lopen 3Tramvogels. Vrijdag Junioren (jongens): Black PiratesAn tilopen A Dames: Rapiditas 2—Antilopen 2; Anti lopen 3Tramvogels 1; Schoten Giants 1 Exercitia 1. Heren: Rapiditas 2HOC 3: White Stars 3 —Aurora 1; Harlem Tigers 1Antilopen 1 (20.40 uur); SC Haarlem 2Typhoons 2. De revan chewed strijd en tegen Amsterdam zullen op Dinsdag 25 Januari in de Apollo- hal in Amsterdam worden gespeeld. Behalve een Haarlems dames- en herenteam, zullen ook enkele jeugdteams tegen vertegenwoor digende Amsterdamse teams uitkomen. Bovendien zal de stedenontmoeting tegen Rotterdam vermoedelijk Donderdag 27 Januari a.s. in de zaal van het Krelagehuis aan de Leidsevaart in Haarlem worden gespeeld. Rallye de Monte Carlo Naar wij vernemen zijn de twee Neder landse équipes, die Athene tot startplaats hebben gekozen voor de Rallye de Monte Carlo voor dit jaar, HulskerDuyzings met Fiat 1100 en Van VoordenVan Lam meren met Porsche, zonder carnets de rou te en zonder nummerborden uit ons land vertrokken, op weg naar de Griekse hoofd stad. De Koninklijke Nederlandse Automo biel Club heeft gedurende de afgelopen week vrijwel dagelijks een telegram naar de organisatoren in Monte Carlo gestuurd met het dringende verzoek de carnets en de nummerborden te willen opzenden, maar tot op heden heeft Monte Carlo taal noch teken van zich laten horen. De équipes Hulsker en Van Voorden moeten Maandag 17 Januari uit Athene vertrek ken. Op dezelfde dag is ook de start in Palermo, Glasgow, Stockholm, Oslo, Mün- chen en Lissabon en ook de Nederlandse teams, die in een van deze steden starten, hebben hun stukken nog steeds niet ont vangen. De KNAC heeft toegezegd, dat de équi pes, die niet langer kunnen wachten voor het vertrek naar hun startplaats, de stuk ken ter plaatse zullen ontvangen. Het ligt namelijk in de bedoeling van de KNAC on middellijk nadat de carnets en de borden in Den Haag zijn gearriveerd, deze per luchtpost door te sturen naar de reeds ver trokken deelnemers. ADVERTENTIE ww_J| Kr&bbenen peuteren maakt HU1Q' kwaal steeds erger. De helder liilclen vloeibare D.D.D. dringt diep in UlltMuU de poriën door, doodt de ziek- tekiemen e.t geneest de huid. GENEESMIDDEL TEGEN HUIDAANDOENINGEN VLOEISTOF BALSEM ZEEP Wegkampioenschap van Nederland (Zand- voort). 16 Juli: Ronde van Midden Brabant. 7 Aug.: Ronde van de Kempen. 21 Sept. Clubkampioenschap van Nederland (aiie categorieën). Dit kampioenschap is een week vervroegd. Het parcours is nog niet vastgesteld. 40) De kolonel antwoordde, dat ze op de hoogte gehouden zouden worden en dat ze de aartshertogin zo spoedig mogelijk zou den ontmoeten. Hij hoopte, dat deze ont moeting op een speciale plaats, die hij op het oog had, zou kunnen geschieden, doch zeker was hij hiervan nog niet. Hij wilde hierover niets loslaten en Anna drong niet verder aan. „Ik zal dus geduld moeten oefenen", zei ze met een glimlach. Kim deed de auto stilhouden voor kolonel Markhaim's flat. Nadat deze afscheid had genomen, installeerde Anna zich voorin de wagen, naast Kim. „Ben je heel blij, Anna", vroeg hij, „nu je hartewens bijna vervuld is?" Er was een wat trieste klank in zijn stem: hij voelde zich buitengesloten. Het meisje keek hem even verwonderd van terzijde aan. „Ik ben heel gelukkig", antwoordde ze, en ze sprak op de grappig aandoende, plechtige maniea» die hij van haar kende, „dat mijn hoop vervuld zal worden en dat mijn fa milie-zin en dochter-loyaliteit beloond zul len worden. Ik heb altijd gevoeld, dat ik niet anders mocht handelen. Maar mijn hartewens heeft niets te maken met Tanya Igorovna, Kim!" „Komt zij niet op de eerste plaats?" „Voorzover plicht en erewoord altijd op de eerste plaats moeten komen, ja. Maar ik had 't over de wensen van mijn hart! Weet je heus niet in welke richting die gaan „Anna.liefste ik ben een dwaas!" „Je bent alleen jaloers, en misschien niet zonder reden. Ik liet me daarnet mee slepen door het hele geval en je voelde je buitengesloten. Het is voor jou aldoor moeilijk geweest, van 't begin af aan", „Moeilijk is nog maar heel zacht uitge drukt", antwoordde hij. „Ik vraag me af, welke andere verliefde jonge mensen in Wenen genoegen nemen met alleen maar wandelingetjes door de oude stad en kop jes koffie in een stamkroegje? Ik heb je eigenlijk nog nooit behoorlijk in mijn ar men kunnen sluiten, Anna, en ik ben heus van vlees en bloed „Dat ben ik zelf ook, Kim". Er kwaim een diepe blos op haar wangen en er klonk een vreemde hartstocht in haar stem, toen ze vervolgde: „Als je eens wist, hoe ik er naar verlang je armen om me heen te voelen, hoe ik er naar verlang door jou gekust te worden.... Maar we hebben geen gelegenheid, er is geen enkele plaats „We hebben alleen de auto en die vind ik niet bepaald geschikt om...." „O nee!" Anna keek hem verschrikt aan en huiverde even. „Er zit niets anders op dan te wachten met al het geduld, dat in ons is. Als mijn tante eenmaal in veiligheid is „Zul je dan in een officiële verloving toestemmen?" „Er zal dan geen enkele reden zijn om dat niet te doen", antwoordde ze. „Maar ik zal onmiddellijk moeten vertrekken. We zullen tante Tanya ten spoedigste moeten overbrengen naar mijn huis in Nice". „Ik ga met je mee. „Maar je kunt je baan hier toch niet in de steek laten, Kim?" „Dacht je dat? Wel bedenk dit, dat waar jij heengaat, ik volg je". „Maar sir Char les....?" „Wel, sir Charles zal 't volkomen be grijpen en ons het allerbeste toewensen!" „Bedoel je, dat je je werk hier zult neerleggen?" „Inderdaad. Ik kan niet in Wenen blij ven, wanneer ik met een Wit-Russin ge trouwd zal zijn". Ze hield even haar adem in. „Ik had nog niet zó ver vooruit gedacht", beken de ze. „Zo héél ver weg ligt dat moment niet. Anna, wanneer je eenmaal toegestemd hebt om met mij te trouwen". Ze legde haar hoofd tegen zijn schou der en fluisterde innig: „ik zal toestem men, lieveling! Maar ik maak me er al leen zorgen over, dat je je werk hier zult moeten opgeven vanwege je Wit-Rus- sischeechtgenote". „Ik zou méér dan dat voor haar willen opgeven", antwoordde hij. „Maar toeval lig zit 't zo, dat ik reeds iets anders op het oog heb. 't Is nog niet helemaal in kannen en kruiken. Zodra het voor elkaar is zal ik je er nader over vertellen". „Heb je een aanbieding gekregen?" „Ja en een bijzonder mooie aanbieding! Zo maar, geheel onverwacht". Ze reden thans het stille pleintje op voor sir Charles' huis en ondanks zijn be wering, dat hij een auto niet de geschikte plaats vond om haar te liefkozen, nam hij haar thans toch in zijn armen. Gwiuren- de enkele ogenblikken klemden ze zich aan elkaar vast. Hij kuste haar ogen en de kuiltjes in haar wangen en tenslotte haar mond. Na een poosje liet hij haar los en ademloos zaten ze naast elkaar. Dan keek ze hem aan en lachte. „Ik hoop, dat mijn tante 't niet al te laing meer uitstelt", zei ze met een ondeugende uitdrukking op haar gezicht. Hij lachte ook en kon niet nalaten haar opnieuw in zijn armen te sluiten. Maar ze maakte zich los, stapte uit en rende de stoeptreden op naar de voordeur. Sir Charles was in de hal. „Ha, Anna", riep hij uit, „jou moest ik juist hebben! We gaan morgen naar het kindertehuis. Ik heb een telegram van Fraser gekre gen, die erg omhoog schijnt te zitten door die moeilijkheden met de voedseltoevoer. 't Is hoog tijd, dat ik er heen ga. Kim gaat natuurlijk ook mee en ik heb er op aangedrongen, dat juffrouw Pilson er ook eens tussen uittrekt, ze heeft 't absoluut nodig! Lavinia blijft hier...." Sir Char les vertelde voorts, dat kolonel Markham zich eveneens bij het gezelschap zou aan sluiten en vroeg tenslotte: „Heb jij geen zin om ook mee te gaan Anna?" Anna voelde haar hart bonzen van blijd schap: naar buiten naar het bergdorp, met Kim lange bergwandelingen maken....! „Ik ga dolgraag mee", zei ze vol enthousiasme. Inwendig juichend gaf ze zich naar de gemeenschappelijke zitkamer voor het personeel. Ze voelde zich gelukkig en ze had goed nieuws voor juffrouw O'Shea. „Lavvy"j begon ze ,toen ze het vertrek binnenkwam, maar onmiddellijk hield ze op, toen ze juffrouw Pilson ontwaarde, die bij de kachel zal te breien. „Dag, Anna", zei deze, „heb je gehoord over onze tocht naar de bergen morgen? Sir Charles staat er op, dat ik mee ga, de engel!" „Ja, ik heb zo juist met hem gesproken". „Was Lady Tremaine er ook bij?" „Nee". „Je gaat zeker mee hè?" „Ja, ik vind 't heerlijk". „Prachtig, ik ben daar erg blij om". Juffrouw Pilson lachte even haar schrille, zenuwachtig lachtje. „Ik dacht wel, dat je mee zou willen gaan, maar ik ben blij, dat ik 't nu zeker weet", voegde ze er iet wat raadselachtig aan toe. Anna, die niet op juffrouw Pilson ge steld was, keek haar verwonderd aan. Ze zei echter alleen: „Ik ben blij, dat u er ook eens even tussen uittrekt, juffrouw Pil son! Wilt u ons excuseren, ik moet enkele orivé-aangelegenheden met juffrouw O'Shea bespreken. Ga je mee, Lawy?" Juffrouw O'Shea stond onmiddellijk op en ging het jonge meisje voor naar haar eigen kamer. HOOFDSTUK 15 „Wat enig hè?" kirde juffrouw Pilson, toen de trein het station uitreed. „Ik voel me als een schoolkind met vacantie!" Anna glimlachte begrijpend. Ze had het zelfde gevoel en ze was opgewonden en vol verwachting. Er was slechts één te leurstelling: ze had gehoopt, dat lady Tre maine, die de vorige keer heel weinig enthousiast was geweest, ditmaal voor het uitstapje zou bedanken. Het tegendeel was echter waar: lady Tremaine had zich bij het gezelschap aangesloten en scheen in Anna's ogen het enige lid ervan te zijn, dat er niet bij hoorde. Lady Tremaine dacht precies hetzelfde ten opzichte van Anna Glendenning. Ze had gehoopt, dat het meisje dit keer niet meegevraagd zou worden. Het telegram van Fraser, waarin nii sir Charles di'in- gend verzocht te komen, arriveerde, toen sir Charles op het punt stond het huis te verlaten voor een vergadering, die gevolgd zou worden door een heren-diner. (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 6