Maréchaussée oefent bij Houtbrug Kort en bondig Sneeuwlaag ook in buitenwijken met zand en zout bespikkeld Ontstellende uitbarsting van baldadigheid bij Waalstraat Verbetering Delftlaan en Kleverparkweg Nieuw gebouw Prov. Waterstaat Gladheid leidde in avonduren tot ernstig ongeluk in Noord Vragen van Haarlemse raadsleden Haarlemse politie sinds Nieuwjaar bezig met onderzoek; vele verbalen HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 3 J. J. DRIESSEN Juwelier gesloten Rijbaan twaalf, meter breed De bedrijfscompetitie voor klaverjassers Rijwielpad op spoorbaan in Haarlemmermeer Plannen om elders in Haarlem te bouwen Handen-arbcidcursus begint volgende week Schade loopt in honderden guldens Weg ten Westen van Haarlem Jac. Reinalda overleden Gehuwde ambtenares in provinciale dienst Burgerlijke Stand van Haarlem WOENSDAG 12 JANUARI iy§5 De slopers, die reeds op 28 December met hun werk begonnen, zijn naar hun mededelingen toen al telkens lastig geval len door opgeschoten jongelui uit de om geving. De wijkagent moest herhaaldelijk tussenbeide komen, maar achter zijn rug begonnen de baldadigheden opnieuw. Met het oog daarop heeft de sloper vóórdat hij op de middag van Oudejaarsdag het werk verliet de ramen uit de sponningen geno men en de vensters met planken dichtge spijkerd. Ook de andere toegangen werden stevig dichtgesloten. Toen hij met zijn werknemers het object verliet is de vernielingswoede begonnen. Jongelui slaagden er in een gat in een der muren te breken en drongen daardoor naar binnen. Even later vierde het vandalisme hoogtij: deuren werden uitgerukt, stopcontac ten en leidingen vernield, wanden tussen verschillende vertrekken be gaven het, de marmeren schoorsteen werd aan diggelen geslagen en gereed schappen van de sloper die in de woning achtergebleven waren werden vernield. Ook het aanrecht en de keu kenkastjes moesten het ontgelden, kortom het hele interieur werd een ruïne. De volgende morgen woedde deze ont stellende afbraakrazernij voort. Jongelui klommen op het dak en keilden de pannen naar beneden, in het totaal meer dan twee duizend, die grotendeels vernield werden. Zes a zeven dakramen werden vernield en toen een agent van politie naderde duurde de ruïnering van het huis voort. Agent met dakpannen bekogeld Een aantal van deze belhamels zond daarop de naderende politieman een salvo dakpannen tegemoet, dat hij ternauwer nood kon ontwijken en aangezien de dak pannen om zijn oren bleven suizen haal de hij versterking. Toen deze gearriveerd was kwam er eindelijk een eind aan de chaos. De kinderpolitie werd gewaar schuwd en deze stelde met voortvarend heid een onderzoek in. Enige tientallen jongelui tussen de elf en zeventien jaar, ook van de Oostelijke zijde van de Rijks- ADVERTENTIE Vrijdag 14 Januari a.s. wegens omstandig heden de gehele dag ANEGANG 9 TELEF. 10366 In het komende voorjaar hopen B. en W. te kunnen beginnen met de verbetering van de Delftlaan, tussen de Xleverlaa.il en de Orionweg. De breedte van de hoofdbaan zal daarbij gebracht worden van 9 meter op 12 meter. De ventweg zal worden ver breed van 4.50 meter tot 5.50 meter. Voorts willen B. en W. het wegdek van de Kleverparkweg en de Bredcrodestraat verbeteren. De wegindeling en de bestra ting zullen overeenkomen met die van de Wilhelminastraat. De breedte van de rijweg zal 12 meter bedragen, met daarnaast par keerhavens van 2 meter breedte. In 1955 zal ook de verbetering van het Prinsen Bolwerk, het Kennemerplein en het Staten Bolwerk gereed komen. De opening van de Schipholweg in de af gelopen zomer betekende een belangrijke verbetering in de verbinding van Haarlem met Schiphol en het daarachter gelegen gebied. Gerekend mag worden, dat in het voorjaar 1955 gereed zal komen de Prins Bernhardlaan. Als verbinding tussen de Schipholweg en de Amsterdamsevaart zal cleze weg een belangrijke schakel worden in het verkeer, via Haarlem-Zuid, tussen Haarlem en de bollenstreek. In 1955 willen B. en W. aan de Nijver- lieidsweg drie industriehallen bouwen, ten einde de ontwikkeling van de industrie te bevorderen, aldus heeft burgemeester Cremers in zijn Nieuwjaarsrede tot de Haarlemse raad medegedeeld. straatweg werden verhoord en er werden verscheidene processen-verbaal opge maakt. liet is dus niet uitgesloten dat een aantal hunner zich voor de kinderrechter zal moeten verantwoorden. De sloper zit nu met de schade, die hij ongeveer op 450 gulden getaxeerd heeft. Verscheidene onderdelen van de woning, die voor hem de baten van dit slopings- werk betekenen, zijn verwoest of verdwe nen, want er is ook nogal wat wegge sleept. Hij zal al blij zijn wanneer zijn ba ten nu nog tegen de kosten opwegen. Pleidooi Wij ontvingen naar aanleiding van dit incident, dat in de omgeving sterk de aan dacht heeft getrokken een brief van een onzer lezers, welke bij voorbaat reeds een pleidooi voor deze jongelui inhoudt, of schoon de schrijver de ernst van de feiten geenszins ontkent en verklaart, dat straf fen niet kunnen uitblijven. Hij maakt ech ter onderscheid tussen de belhamels en „de ware daders". „De daders zijn zij, die de jeugd in de Waterbuurt en dit geldt voor diverse buurten zo tussen de 12 en 15 jaar geen enkel perspectief geven om betere dingen te doen, dan andermans boel te vernielen. In de Rivierenbuurt (waar de boerderij staat Red.) vindt men geen enkele ont spanningsgelegenheid, waar men de jeugd kan boeien." Voor speeltuinen worden de jongens omstreeks hun veertiende jaar tc oud. Mogelijkheden als muziek, goede films, toneel en vooral ook sport voetbal, gymnastiek en korfbal zijn hier naar hij schrijft niet aanwezig. „U zult zeggen: er zijn voetbalverenigingen genoeg. Ja zeker: om te beginnen tien gulden voor een paar schoenen en dan nog de voetbal kleding. Gymnastiek.... dito. Dat is voor vele arbeidersgezinnen met bijvoorbeeld drie kinderen niet te betalen". Naar zijn mening worden de jeugd nog steeds te weinig recreatiemogelijkheden gegeven. Vooral zouden de daaraan bestede uit gaven niet in verhouding staan tot vele andere door hem gewraakte bestedingen. Hij m likt zich bezorgd voor de gerechte lijke volgen van deze zaak, nu wellicht enkele van deze jongens met een strafre gister, dat niet blanco meer is, het leven in moeten. Bovendien haalt de briefschrij ver een zijns inziens verzachtende om standigheid aan: de belhamels zagen een object, dat tóch gesloopt werd. Hij vraagt zich af of de ouderen van thans, wanneer zij vroeger een dergelijke gelegenheid meenden te zien om „hun lusten op te bot vieren", zich anders zouden hebben ge dragen. (Naschrift van de redactie Wij herin neren aan het rapport van het Nederlands Economisch Instituut, dat enige weken geleden door ons gepubliceerd werd en waarin Haarlem benoorden de Jan Gijzenvaart (dit punt ligt vlak boven deze scheiding) er uit een oogpunt van jeugd- baldadigheid juist gunstig afkwam, dank zij het werk van speeltuinvereni gingen en wijkagenten. Is dit dan een rauwe uitzondering, die niettemin de regel bevestigt? In de winter zijn de speeltuinen waar van de dichtstbijzijnde overigens nog een heel eind van de Rivierenbuurt verwij derd ligt, gesloten, maar de recreatie in de tuinen maakt dan plaats voor een voor treffelijk georganiseerd clubwerk, waar aan ook ouderen dan 14-jarigen met veel animo deelnemen. De opmerking over de aanschaffings- kosten neemt niet weg dat toch honder den jongelui uit gezinnen, waarvan men niet kan zeggen dat zij het breed hebben, naar hartelust aan de sport deelnemen en ook aan andere recreatie in verenigings verband. Dat de ontspanningsmogelijkhe den benoorden de Jan Gijzenvaart toch gering zijn, zoals de briefschrijver stelt, willen wij niet ontkennen, zolang de za- lennood (een primair gebrek bij dit alles) voortduurt. Evenmin kan geheel ontkend worden, dat het „zien afbreken'* op jongelui onge twijfeld een andere uitwerking heeft dan op bezadigde ouderen, ook al komen zij misschien juist voldaan van een voetbal veld of een goede film). Vermeldenswaardig in dit verband is voorts een passage uit de Nieuwjaarsrede van de Burgemeester van Haarlem, waarin wordt medegedeeld, dat de bestrijding van de baldadigheid ook in 1954 onverminderd wordt voortgezet. Naast de reeds hiervoor speciaal aangewezen leden van het politie korps waarbij ook de R.A.D. en de rayon agenten veel nuttig werk verrichten is met- ingang van 15 November een hoofd agent van politie belast in nauw contact met de inspectrice van de Kinderpolitie, de- strijd tegen de jeugdbaldadigheid zo effec tief mogelijk te voeren en te coördineren. Te dien einde is reeds een begin gemaakt met het onder zijn leiding spelen van voet balwedstrijden tussen elftallen, die worden gevormd uit de straatjeugd. Deze wedstrij den verheugen zich al in een grote popu lariteit. ADVERTENTIE Al brandt het maagzuur nog zo fel, één R I S P - tabletje blust het wel Na enige stille weken is er in de Bedrijfs- klaverjas-competitie weer druk gespeeld. De laatste resultaten waren: Hoofdklasse: SAC 2Lourens Coster 128—124; OW—DKC 116—132; GEB—SAC 120—142; DSH—PTT 122—132. Hier luidt de stand: DKC 6. 802670; PTT 6. 792—676; DSH 6, 724—758: SAC 2 6, 722—732; L. Coster 6, 714—762: SAC 6, 714—766: GEB 6. 712—768; OW 6, 702—750. 1 A: Lourens Coster 2—GEB 2 122—126: Johez—Beijnes 114—136: DSH 2—Stork 114—136. Stand: Beijnes 6, 768—716; Johez 6, 752—708: GEB 2 6. 726—724; Stork 6. 726—738; DSH 2 6. 713 —736; L. Coster 2 6, 714—776; Nederland 5, 604604; Union 5, 600—606. 1 B: Stork 2—PTT 2 92—122; Johez 2— Figee 102—136; HSM—DKC 2 134—120. Stand: Figee 6. 778—650; DKC 2 6. 752—736; Stork 2 6.704—734; Boru 5. 630—550; HSM 5, 596—600; Johez 2 5. 568—660; PTT 2 5. 552—710; GEB 3 4. 466—506. De verdere uitslagen waren: 2 A: PTT 3—OW 2 116—120; DKC 3—HSM 3 108—120. 2 B: PTT 4—Union 2 128—118; Boru 2— SAC 3 130—114; DKC 4—Meerzicht 104—138. 3 A: PTT 4—Stork 3 132—112, SAC 4— Johez 3 134118; Meerzicht 2HAC 136—116: DKC 5Hout en Plantsoenen 106—126. 3 B: Johez 4—Figee 4 112—114; OW 3— VMB 2 130104; Hout en Plantsoenen 2 Meerzicht 3 108—134. Gedeputeerde Staten van Noordholland zijn van plan de voormalige spoorbaan HoofddorpAalsmeer aan te kopen en overwegen deze alsmede een gedeelte van de reeds vroeger aangekochte spoorbaan HaarlemHoofddorp te gebruiken voor de aanleg van een ruim rijwielpad, mede be stemd voor bromfietsen. In een der zalen van Lion d'Or werd Dinsdagavond een officieel begin gemaakt met de opleidingscursus voor het jeugd leiders handenarbeiddiploma van de af deling Haarlem van de vereniging voor Handenarbeid. De voorzitter, de heer P. J. Willekes Mac- donald deelde in zijn openingswoord mede, dat er aanvankelijk enige twijfel heeft be staan over het al dan niet doorgaan van deze cursus. De gemeente Haarlem heeft echter een subsidie verleend en er bestaat goede hoop, dat deze door een tweede cre- diet zal worden gevolgd. Ten aanzien van het programma ver klaarde de heer Willekes Macdonald, dat er een bijzonder uitgebreid programma was samengesteld om de leiders en leidsters in staat te stellen later alle kinderen in welke tak van de handenarbeid ook te kunnen onderwijzen. De heer G. Roeleveld, de penningmeester van de vereniging gaf een overzicht van het werkprogramma, waaruit bleek, dat er les gegeven zal worden in de leer- en hout- arbeid, het boekbinden, het raffia-touw- knoop- en plasticwerk; er zal geboetseerd worden en voorts zal men zich bezig houden met linodruk, knippen en scheuren en ten slotte carton- en pitrietwerk. De avonden zullen gehouden worden in de Koningin Emmaschool op Maandag en Donderdagavond en in de Montessorischool op Dinsdag en Vrijdagavond en beginnen op 17 en 18 Januari. De avonden zullen duren van zeven uur tot tien uur en men heeft daarbij rekening gehouden met het feit, dat alle leidsters en leiders voor het begin van de zomervacantie het diploma moeten hebben behaald. Naar ons thans is gebleken zijn politie en kinderpolitie naarstig bezig een onder zoek af te sluiten naar een ernstig exces van baldadigheid en vernielzucht, dat zich op de middag van Oudejaarsdag en de morgen van Nieuwjaarsdag heeft voorge daan in een door de bewoners ontruimde boerderij aan het einde van de Waalstraat. Deze boerderij wordt thans gesloopt om dat zij moet wijken voor de nieuwbouw van het Delftwijk-project. Toen de sloper echter nog maar nauwelijks met zijn werk was begonnen, hebben enige tientallen op geschoten jongens kans gezien, de woning binnen te dringen en vrijwel alles, wat zij heel aantroffen kort en klein te slaan. De politie, in het bijzonder de kinderpolitie heeft hier krachtdadig ingegrepen. De meesten hunner werden reeds aan een verhoor onderworpen en er zijn verschei dene processen-verbaal opgemaakt. De boerderij, die door de jeugd goeddeels al inwendig was gesloopt, voordat de slopers er aan begonnen. Alleen op zulk een manier dat allerlei delen, waarvan de waarde, indien zij niet kapot gemaakt werden, het slopingswerk rendabel moet maken, vol komen vernield werden. De boerderij staat aan de rand van de Rivierenbuurt benoorden de Jan Gijzenvaart en moet wijken voor de nieuwbouw van het Delftwijk-project. Aan de plannen voor het nieuwe gebouw- voor de Provinciale Waterstaat van Noord- holland in de tuin van de Provinciale Griffie aan de Dreef te Haarlem is, mede tengevolge van de bestaande bouwstop, nog geen uitvoering gegeven, aldus delen Ge deputeerde Staten aan de Provinciale Sta ten mee. Er hebben zich intussen nieuwe omstandigheden voorgedaan, die voor Ge deputeerde Staten aanleiding hebben ge vormd deze aangelegenheid nader in over weging te nemen. Even aarzelend als kort geleden de vorst inzette is Dinsdagavond het andere winters» verschijnsel, de sneeuw gekomen. Zó aarzelend, dat men bij de Reiniging naar de lucht stond te kijken en zich afvroeg of strooien nodig of niet nodig zou zijn. Er was toen, tegen tienen in de avond, alleen nog maar een wagen met strooier de Spaarn- damseweg opgegaan om deze wat stroever te maken. Maar niet lang daarna waren ongeveer veertig man van de Reiniging overuren aan het maken met het beladen, rijden en bedienen van dertien vrachtauto's met zand- en zoutstrooiers. Anders dan indertijd moest worden aan genomen, is het namelijk niet uitgesloten, dat een ander geschikt terrein dan de fraaie tuin van het Gouvernementsgebouw door de latere plannen betreffende de uit breiding van de gemeente Haarlem be schikbaar zal komen. Mochten Gedeputeerde Staten nader tot de conclusie komen, dat de bouw elders dan in genoemde tuin de voorkeur ver dient, dan zullen zij zich opnieuw tot de Provinciale Staten wenden en zullen deze alsdan gelegenheid hebben zich terzake weer te beraden. Uitbreiding Prov. Griffie Hangende het nader onderzoek naar de vraag, in hoeverre het mogelijk is het nieuwe gebouw voor de Provinciale Water staat in plaats van in de tuin van het Gou vernementsgebouw elders te plaatsen, lijkt het Gedeputeerde Staten niet juist met de uitvoering der plannen tot uitbreiding van de Provinciale Griffie een begin te maken. Bovendien is de vereiste vergunning inge volge de Wederopbouwwet nog niet ont- effectueren 3. Wanneer de sub 2 gestelde vraag bevestigend wordt beantwoord, op welke wijze zal dit dan naar de mening van Bur gemeester en Wethouders dienen te ge schieden, opdat in dit en in de volgende ja ren de woningbouw geen of slechts zo weinig mogelijk stagnatie ondervindt? 4. Zijn B. en W. van mening, dat de uit komst van bovenbedoelde aanbestedingen als maatstaf moet worden aangenomen voor de kostprijs van woningen, die in de zeer nabije toekomst zullen worden ge bouwd en waarvoor naar mag worden aan genomen, dc plannen reeds in voorbereiding zijn? Op Donderdag 13 Januari hoopt de chcf- vakwerkman E. V. van Egdom, wonende Drilsmaplein 38 en de geoefend werkman C. Burger, wonende Hasselaersplein 2, bei den het feit te herdenken, dat zij voor 25 jaar bij de Ryksielefoon in dienst zijn ge treden. De wegen, die direct bij de in aanbouw zijnde tunnel te Velsen zullen aansluiten, zijn rijkswegen. Op grotere afstand zal het verkeer ook op andere wegen zijn aange wezen en deze wegen zullen na openstel ling van de tunnel zo zwaar worden be last, dat met de meeste spoed maatregelen moeten worden genomen om dat verkeer af te leiden, aldus delen Gedeputeerde Sta ten van Noordholland aan de Provinciale Staten mee. Het college is zich er van bewust, dat ter oplossing van dit urgente vraagstuk de medewerking van de provincie noodzake lijk zal zijn en verwacht zo spoedig moge lijk aan de Provinciale Staten een voorstel te kunnen doen toekomen betreffende het in samenwerking met het rijk en de be langhebbende gemeenten tot stand bren gen van een weg bewesten Haarlem. Oeververbinding Het vraagstuk van de verbindingen tus sen de beide oevers van het Noordzee kanaal heeft, gelijk uit de in het verleden ontwikkelde activiteit blijkt, de voortdu rende aandacht van Gedeputeerde Staten. Ten dele ligt de aanleg van de in het rap port-De Vos van Steenwijk aanbevolen oeververbindingen op de weg van het rijk, ten dele op de weg van de gemeente Am sterdam. Bij de minister van Verkeer en Water staat zal er voor zoveel nodig op worden aangedrongen zich uit te spreken omtrent de uitvoering van de voorgestelde oeververbindingen en worden bepleit deze uitvoering zoveel mogelijk te bespoedigen. Vandaag heeft in alle stilte de crematie plaats gehad van de heer Jac. Reinalda, die op 8 Januari overleden is. De overledene was van 1 October 1947 tot 1 Januari 1953 eerste violist van het Noord hollands Philharmonisch Orkest. De heer Reinalda was tijdens zijn leven voorts nog directeur van de grossierderij voorheen S Reinalda. Gedurende de laatste drie maanden woonde de overledene, die een leeftijd van 69 jaar bereikte, in hötel lepen- hove aan de Hartenlustlaan. Gedeputeerde Staten van Noordholland zijn voornemens zich binnenkort tot de Provin ciale Staten te wenden met een voorstel om het ontslagvoorschrift voor een ambtenares, die in het huwelijk treedt, uit het ambtena renreglement te schrappen. Zij zijn van me ning, dat geen verschil tussen man en vrouw- dient te worden gemaakt. De herten in de Haarlemmerhout steken in deze winterse dagen donker af tegen dt witte wade welke de sneeuw om hen heeft heeft geweven Nog vóór de sneeuw viel is het wegdek op sommige plaatsen „opgevroren" en dat heeft in Haarlem-Noord een ernstig ge volg gehad. De 57-jarige pensionhouder B. W. R., die op een scooter over de Rijks straatweg in de richting van de stad reed, slipte bij de kruising van de Zaanenlaan en maakte een ernstige val. Hij kreeg een schedelbasisfractuur en werd naar het Grote Gasthuis vervoerd. Vanmorgen was zijn toestand naar omstandigheden vrij goed. Afgezien van een kleine aanrijding zon der persoonlijk letsel, die hedenmorgen op de hoek van de Wilhelminastraat en de Raaks plaats had, heeft de intensieve strooierij van de afgelopen nacht heden ochtend ongelukken, als dat op de Rijks straatweg van Dinsdagavond voorkomen. Thans heeft de reiniging, die omstreeks elf uur Dinsdagavond haar activiteiten be gon, ook verscheidene hoofdwegen in de buitenwijken met zand en zout bespikkeld. In het totaal werden er 80 a 90 kubieke meter aan besteed. Dieren maken het wel De sympathieke bezorgdheid, die vele mensen, wanneer het de winter ernst lijkt te gaan worden, gaan koesteren voor de dieren, in het bijzonder de vogels, kan niet beter worden beantwoord dan met een ver wijzing naar de kinderen van de Speel tuinvereniging „Flora" aan de Van Oosten de Bruijnstraat, die bij wijze van club- huiswerk met grote toewijding al veertien vogelhuisjes hebben vervaardigd, die in verschillende parken en plantsoenen ver spreid zijn. Omwonenden voorzien deze regelmatig van leeftocht voor de geveder de vriendjes. Dit initiatief verdient, naar men ons van de zijde van Hout en Plant soenen verzekerde, zeker navolging. In de hertenkamp en op de kinderboer derij gaat het leven opgewekt voort, de herten, die in de zomermaanden ruim schoots kunnen leven van de vrijgevigheid van het omringende publiek, worden thans bijgevoerd met hooi. „runderbrokjes" (dat zijn verbrokkelde lijnzaadkoeken) en voer- bieten. De eenden, welke over de diverse singels verspreid zijn, worden door de dienst van Hout en Plantsoenen regel matig van mais voorzien, hetgeen deze dieren naar de heer Dorresteijn ons ver zekerde evenzeer appreciëren als de mens boerenkool en erwtensoep. Vaak blijkt de vrees van vele Haarlemmers, dat deze een den in de kou aan hun lot overgelaten worden, die zij hiermee weersproken. Dat de eenden zo gretig toehappen, wanneer zij brood krijgen toegeworpen, betekent helemaal niet dat zij honger lijden. Zij happen namelijk ieder moment van de dag gretig toe, dus daaraan kan men haar honger niet afmeten. HAARLEM EN OMGEVING Er is een fout geslopen in ons bericht over het 25-jarige bestaan van het Over- veense Dameskoor. Dit koor werd namelijk opgericht op 13 Januari 1930 en dus niet op 13 Juni 1930. zoals wij eerder meldden. De afdeling Bennebroek van de Ko ninklijke Maatschappij voor Tuinbouw cn Plantkunde houdt op Donderdag 13 Januari een bijeenkomst in „Oud Berg cn Dal" in Bennebroek. Ir. E. C. M. Roderkerk, direc teur van ,.De Kennemerduinen" houdt een lezing met kleurenlichtbeelden over het onderwerp „Een zomer in de Kennemer duinen". De 64-jarige boekhouder J. B. van der ML, die Dinsdagavond aan de Noordelijke kant langs de Nieuwe Gracht liep, aan de Oostzijde van de Jansbrug. is omstreeks kwart voor acht bij het oversteken van de rijbaan door een van de kant van de Jans brug genaderde auto aangereden. Hij kreeg een hersenschudding en enige hoofdwonden en is naar het Grote Gasthuis overgebracht. De mislukte aanbestedingen Twee leden van de Protestants-Christe lijke fracties in de Haarlemse gemeente raad, de heren A. J. de Landmeter (C.H.U.) en D. A. J. Spek A.R.) hebben B. en W. schrfteiijke vragen gesteld naar aanleiding van ons bericht, dat een drietal aambestedingen voor volkswoningbouw in Haarlem waren mislukt. De vragen luiden: 1. Kunnen Burgemeester en Wethouders de raad nadere mededelingen doen over de uitslag van de in December 1954 gehouden aanbestedingen voor de complexen: 12 ge meentewoningen aan de Jan Gijzenkade; 50 woningen voor bejaarden bij de Kathedr. Basiliek; en 224 woningen in „Delftwijk", waarbij dc bedragen waarvoor werd inge schreven de ramingen aanzienlijk zouden hebben overtroffen? 2. Zrjn Burgemeester en Wethouders niet van oordeel, dat met spoed middelen moeten worden gezocht om alsnog het daarvoor bestemde bouwvolume te kunnen Van Maandagavond af staat op de hoek van de Raamvest-Gasthuisvest-Grote Houtstraat een lid van de Koninklijke Maréchaussée, die misschien ietwat on handig onder het toeziend oog van de Haarlemse verkeerspolitie met het stop bord staat te manoeuvreren. Dit geschiedt namelijk op verzoek van de cexmtmandant van de maréchaussée in Haarlem, die het noodzakelijk achtte, dat zijn mannen eens practise h oefenen in het dikwijls moeilijke beroep van regelaar van het verkeer. Per koppel worden de manschappen de stad ingestuurd en men hoopt na een dag of veertien de mannen zover opgeleid te hebben, dat zij zonder al te veel moeite de meest ingewikkelde verkeersopstoppingen kunnen ontwarren. Wanneer de M.P/ers bij de Houtbrug genoeg ervaring zullen hebben opgedaan dan nemen zij op een andere plaats de taak van de Haarlemse politie over, zo dat binnenkort ook de bewoners van an dere stadsgedeelten kunnen genieten van de verrichtingen van de soldaten met stopbard of met de brede armzwaaien. Bij de Houtbrug zal men de nieuw-bak- ken verkeersagenten dan slechts node zien vertrekken, want te oordelen naar de be langstelling van de zijde van het publiek heeft men meer interesse voor deze M.P.'ers dan voor de fluitende „echte" agenten. HAARLEM 11 Januari 1955 ONDERTROUWD: 11 Jan.. E. M. Hou we ling en J. M. van der Hulst; L. van 't Hof en A. G. Müllc GEHUWD 11 Jan.. H Bloem cn A. M. L. van Roode; F J. Spee en J. C. van der Horst. BEVALLEN van een zoon: 8 Jan., A. Borstelde Munnik; 10 Jan., L. M. de Korte Reuzenaar. BEVALLEN van een dochter: 9 Jan., G. A. Venniker—Kleijhorst; 10 Jan., W. Spie ring—Roelofs: P. A. M. van Nunen—van Huiten; C M KlaijTaling; A G. van Beest Knaven; C. B. Klootwrk—T.igtenberg: 11 Jan A P. JanssensGoes. OVERLEDEN: 9 Jan.. W. Chr. Bon, 70 j„ Roskamstraat: G. VenietDil. 82 j„ Gas't- huisvest; G. F IzesBregman. 78 j.. Welte vredenstraat: 10. C. Hoenderdos, 79 j., Bis schop Ottostraat.

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 5