YBERT TRAFFIC ZWITSAL Agenda voor Haarlem Martinus Nijhoffprijzen voor vertalingen uitgereikt Gezonde Ba bies Locomotief ontspoorde te Beverwijk Assepoester op het Muzenbal" Nijmegen krijgt een nieuwe schouwburg Drie Nederlandse schepen aan de grond Kinderpelgrimstocht naar oorlogsgraven Bergen contra Bergen 3 DRAADOMROEP BESCHERM UW KEEL Volgens ontwerp van ir. Bijvoet Onderwijzer staat terecht Ambtenaren en politiek Arrestaties bij reinigings dienst te Winschoten de feilloos gestopte sigaret van uitgelezen Virginia-tabakken De Grote Idee C.N.V.-studieconferentie over vijfdaagse werkweek i Stagnatie in treinverkeer tussen Den Haag en Rotterdam De Londense bereden politie heeft een grootscheepse charge uitgevoerd tegen duizenden demonstranten die zich verza meld. hadden voor het Engelse Parlements gebouw om te protesteren tegen de Duitse herbewapening. Foto: een arrestatie tijdens de relletjes. Om kwart voor zes Woensdagavond is op de losplaats te Beverwijk bij het rangeren een stoomlocomotief ontspoord, vermoede lijk tengevolge van het onvoldoende func- tionneren van een handwissel.' Men denkt aan de mogelijkheid, dat de wisseltongen niet goed aangesloten hebben. Een onmiddellijk uit Amsterdam ontboden ongevallentrein verleende hulp. De ploeg wist de ontspoorde locomotief om ongeveer half tien weer „vlot" te krijgen. Het wissel en de baan werden ernstiig be schadigd. Persoonlijke ongevallen kwamen niet voor. Er ontstond in de personendienst en dank zij het inschakelen van 'n reserve- locomotief ook in de goederendienst geen vertraging. ADVERTENTIE Dichters onder elkaar „Héwaar zijn ji meubels?.'" „M'n meubels? 0, die zijn naar de lommerd. Alleen mijn Draadomroep - daar doe ik geen afstand van, want zolang ik die nog heb, is het hier best uit te houden. De hele dag heb ik de mooiste uitzendingen storingvrij en voor een prikje in huis. En een ge luidom lyrisch van te worden'." Ja, het geluid van Draadomroep is een genot voor ieder oor, zó helder en natuurlijk. En geen wonder, want zowel de beide Hilversumse als practisch alle buitenlandse uitzendingen (in het 3e en 4e programma) bereiken de luidspreker via de speciale, beschermde muzieklijnen van PTT*. Neem ook een aansluiting en U hoort het fijnste hel best! *Als U in het gebied van een gemo derniseerd 4-programma-net woont. geeft storlmgvrije studioklank DONDERDAG 27 JANUARI: Lange Veerstraat 16: Genezingsdienst van de Tempel, 7.45 uur. Zuiderkapel: J. Se- vensma, 8 uur. Minerva: „Boefje", 14 jaar, 8.15 uur. Roxy: ,,De schat van de Amazone", 18 jaar. 8 uur. Rembrandt: „The high and the mighty", 14 jaar. 6.30 en 9.15 uur. Lido: iiWenn der weisse Flieder wieder blüht" alle leeft. 7, 9.15 u. Studio: „Mensen zoals jij en 'k 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Het gro te spel", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: "Fan Fan la Tulipe", alle leeft., 7 en 9.15 uur. Palace: „Broken 1: nee", 14 jaar, 7 en 9-15 uur. VRIJDAG 28 JANUARI Wilhelminastraat 22: Geestelijke vraag- avond van de vereniging van spiritisten "Het Licht", 8.15 uur. Palace: Het dag- hoek van een verliefde vrouw", 14 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Minerva: „The stars are singing", alle leeft., 8.15 uur. Roxy: „De Saint contra de Tijger", 14 jaar, 2.30 uur; "De piraat van Jamaica", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Rembrandt: „White Christmas", alle 'eeft.. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Lido: „Onteerde "leisjes", 18 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Stu dio: „Mensen zoals jij en ik", 14 jaar, 2.15, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Het grote spel", 18 jr., 2. 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „Onteerde meisjes", 18 jaar, 2.30, 7 en 9.15 uür. In de Haagse raadzaal hebben Aleida G. Schot en Bertus van Lier gisteravond in aanwezigheid van prinses Beatrix, mi nister Beel, de secretaris-generaal van On derwijs, Kunsten en Wetenschappen mr. H. J. Reinink, waarnemend burgemeester ir. L. M. J. Feber, de Sovjet-Russische am bassadeur, de Griekse gezant en vele lit teratoren, de hun toegekende M. Nijhoff- prijs van het Prins Bernhardfonds in ont vangst genomen. Met deze prijs, die ieder jaar zal worden toegekend voor vertalingen van poëzie, proza of dramatisch werk wil men eer be tonen aan de overleden letterkundige Mar tinus Nijhoff, die als voorzitter van de ad viescommissie voor de kunst zoveel bizon- dere verdiensten voor het werk van het Prins Bernhardfonds gehad heeft. Dat te zijner ere juist een prijs voor vertaalwerk werd ingesteld is te danken aan het feit, dat Nijhoff herhaaldelijk heeft doen blij ken-, vertalen „ook kunst met een grote K" te achten, die zeer zeker nieuwe schoon heid aan onze eigen letteren kan toevoe gen. De jury had voor deze eerste prijstoe kenning het tijdvak te overzien van 1945 tot nu, hetgeen haar taak zeer omvangrijk maakte. Tenslotte is zij, omzichtig toetsend en vergelijkend, gekomen tot een tweevou dige vooi-keur, een voor een drama in ver zen en een voor proza. Het bestuur van het P.B.F. besloot voor deze gelegenheid de prijs tweemaal in zijn geheel toe te ken nen, namelijk 2000 voor dichtkunst en 2000 voor proza. Eenstemmig heeft de jury hierna bekroond de Nederlandse ver taling van Sofokles' treurspel „Antigone" door Bertus van Lier en het gezamenlijke vertaalwerk van Aleida G. Schot van de werken van de grote negentiende-eeuwse Russische schrijvers Poeskjin, Toergenjew, Lermontov, Gogolj, Tsjechow en anderen. Meesterlijke „Antigone"-vertaling Jury-voorzitter Antoon Coolen de jui'y bestond verder uit de heren Bert Bak ker, dr. J. Hulsker, mr. J. Kalff, mr. E. Straat en drs.. J. Henrick Mulder heeft gisteravond uit het jury-rapport voorge lezen, dat de Antigone-vertaling van Ber tus van Lier meesterlijk is te noemen om haar voorbeeldige getrouwheid aan het moeilijke origineel. Eenstemmig heeft de jury voorts de prijs voor proza toegekend aan mevrouw Aleida G. Schot. Haar vertalingen, in een verzorgd en vlekkeloos Nederlands verrijken het eigen land met nieuwe schoonheid en vor men een omvangrijke bijdrage tot onze kennis van de klassieke roman- en novel- lenlitteratuur van de grote Russen. Haar vertalingen zijn critisch getoetst aan de originele teksten, waarbij het deskundig oordeel van de onderzoekers luidde, dat mevrouw Schot's wijze van vertalen door zorgvuldigheid uitmunt. Volgens deze des kundigen is de vertaalster er in geslaagd, sfeer en stijl van de Russische schrijvers te handhaven. Nadat de voorzitter van het Prins Bern hardfonds, prof. mr. G. J. Wiarda, de prij zen had uitgereikt, spraken Aleida Schot en Bertus van Lier een kort dankwoord. De eerste sprak er daarbij haar vreugde over uit dat het vertalen, „tot nu toe asse poester onder de kunsten, eindelijk toe gang heeft gekregen tot het bal, waarop haar zusters al zo lang ten dans worden gevoerd". Aan het slot van de plechtigheid dankte mevrouw Georgette NijhoffHagendoorn het Prins Bernhardfonds voor het feit dat door de instelling van de Nijhoff-vertaal- prijs de naam van haar overleden man zo voortreffelijk en volkomen in zijn geest wordt geëerd. Hierna las zij een door Alei da Schot vertaald verhaal van de Russische schrijver Tsjechow voor Prins Bernhard, de regent van het fonds heeft de beide winnaars telegrafisch zijn gelukwensen aangeboden. ADVERTENTIE en voorkom ver koudheid door ge bruik van Na een langdurige discussie heeft gister avond de gemeenteraad van Nijmegen het voorstel van B. en W. tot de bouw van een afzonderlijke schouwburg aangenomen. Deze schouwburg zal worden gebouwd op de terreinen, begrensd door het Keizer Karelplein, Nassausingel en Burgemeester Van Sehaeck Mathonsingel naar ontwerp van ir. B. Bijvoet uit Haarlem. De begro ting is 2.250.000 gulden. Het jaarlijks tekort wordt geraamd op 149.850 gulden. De. burgemeester deelde mede, dat B. en W. alvorens tot eventuele aanbesteding van een nieuwe schouwburg over te gaan, bij de raad voorstellen zouden indienen over de toekomstige beheersvorm van de schouwburg, waarbij ook rekening zal ge houden worden met de belangen van con- cerfgebouw „De Vereniging". Tenslotte werd het voorstel van B. en W. tot bouw van een afzonderlijke schouwburg aangenomen met 22 tegen 14 stemmen. Vijf Nederlandse zeelieden en hun hond zijn Woensdag nabij Cahore Point (Ier land) van hun schip, waarschijnlijk de uit Groningen afkomstige kustvaarder „Mi norca", naar de kust gewaad, nadat het aan de grond was gelopen. Geen van de mannen is gewond. Het anker was gaan „krabben", toen het schip een beschutte plaats had opgezocht tijdens een storm. De reddingboot van Rosslare had zonder suc ces tien uur lang getracht het schip te bereiken en vlot te slepen. Een beman ningslid van de reddingboot zeide, dat het schip waarschijnlijk zal bezwijken als het nog langer aan de stormen zal zijn bloot gesteld. Het schip was op weg van Rouaan naar Liverpool. Het Nederlandse schip „Erasmus" uit Rotterdam, circa 500 ton groot, is Woens dag bij dichte mist ten Zuiden van het Deense eiland Funen aan de grond gelopen. De kapitein zal proberen het schip op eigen kracht vlot te doen komen. Het schip heeft slechts lichte schade opgelopen. Het telt een bemanning van acht koppen. De 200 ton metende coaster „Oldambt" uit Scheemda zit al twee dagen aan de grond bij de landtong Sjaellands Odde aan de Noordkust van het eiland Sjaelland'. De „Svava", een vaartuig van de Deense ber gingsmaatschappij Svitzer, is in de nabij heid om te trachten het schip weer vlot te krijgen. „Kind eren-elk aar-lat en-slaan" De advocaat-generaal bij het gerechtshof in 's-Hertogenbosch, mr. W. de Vries, heeft Donderdag tegen de 52-jarige onderwijzer A. van K. te Valkenswaard in appèl een boete van 150 gulden subsidiair 30 dagen geëist wegens het doen plegen van mis handelingen. Verdachte had volgens de tenlastelegging meermalen jongens in zijn klas opdracht gegeven een mede-leerling met een duw of een stomp tot de orde te roepen. Hij was deswege veroordeeld door de arrondisse mentsrechtbank te 's-Hertogenbosch tot een boete van 75 gulden subsidiair 15 dagen. De officier had destijds een jaar ontzetting geëist uit de bevoegdheid tot het geven van onderwijs. De onderwijzer verklaarde, dat het hele geval nogal sterk overdreven werd voor gesteld. De raadsman stelde, dat de ouders van enkele jongens te vlug naar de politie zijn gelopen. Men had er beter aan gedaan door eerst met het hoofd van de school te gaan praten. Wanneer een jongen zat te suffen of geintjes maakte, dan gaf de onderwijzer de buurman van die jongen te verstaan hem met een duw tot de orde te roepen. De ouders zijn beslist niet op de hoogte geweest van het feit, dat verdachte bij een veroordeling zal worden genood zaakt een andere werkkring te zoeken, anders hadden zij ongetwijfeld deze aan gelegenheid op een andere manier aange pakt. De raadsman concludeerde tot vrij spraak. Arrest wordt over veertien dagen gewezen. In het Voorlopig Verslag der Eerste Ka mer over de begroting van Binnenlandse Zaken verklaren verscheidene Kamer leden het standpunt van de minister te willen vernemen over de vraag waar de grenzen liggen van de politieke activiteit van ambtenaren. Zij waren van oordeel, dat de grondrechten in beginsel ook gel den voor ambtenaren en dat beperking voor hen slechts grond mag vinden in het belang van de dienst of in het algemeen belang. Tot nu toe was er in ons land weinig reden om aan dit probleem veel aandacht te wijden. De laatste tijd is aan enkele ambtenaren kenbaar gemaakt, dat het niet gewenst werd geacht, dat zij medewerkten aan de arbeid van commissies, ingesteld door een politieke partij, zonder dat er aanleiding was voor enige vrees, dat daar door het belang van de dienst, waarbij deze ambtenaren werkzaam waren, zou worden geschaad. Voorts is aan een ambte naar te kennen gegeven, dat hij goed deed te bedanken eerst als voorzitter, later als bestuurslid van de Nederlandse consumen tenbond. Het is niet duidelijk, waarop deze laatste aanzegging steunde, maar blijk baar heeft de desbetreffende minister daarbij artikel 63 van het Algemeen Rijks ambtenarenreglement voor ogen gezweefd. De vraag rijst, of dit artikel op het be doelde geval inderdaad van toepassing kan worden gebracht. Op 16 April zal een groep Britse kinderen op Schiphol arriveren, om een bezoek te brengen aan de Nederlandse oorlogsgra ven, waar hun vaders rusten, omgekomen in de strijd bij de bevrijding van ons land. De kinderen komen als gasten van het Nederlandse volk, dat hiervoor gelden bij een heeft gebracht door de gebruikelijke Klaproos-collecte, georganiseerd door het Nederlandse oorlogsgravencomité. De circa veertig kinderen, wier leeftijden variëren van tien tot zestien jaar, zijn ver gezeld door ervaren leiders van de grote Engelse organisatie van oud-strijders, het Britse Legioen. De politie te Winschoten heeft vijf per sonen aangehouden, werkzaam bij de ge meentereinigingsdienst. Zij zouden jaren lang onrechtmatig oude metalen en lompen hebben verkocht. De daarvoor ontvangen totaalbedragen zouden aanzienlijk zijn. Prof. dr. F. Schuh, oud-hoogleraar in de wiskunde en de mechanica aan de Tech nische Hogeschool te Delft, hoopt op Maan dag 7 Februari zijn tachtigste verjaardag te vieren. ADVERTENTIE Drie hotelhouders te Bergen aan Zee, die het voornemen van de Bergense VVV om in hun propaganda de naam „Bad-Bergen" te gaan voeren, als een ernstige vorm van oneerlijke concurrentie beschouwen, en bovendien bezwaar maken tegen de plan nen, die de VW heeft om een bijkantoor in Bergen aan Zee te vestigen, hebben een kort geding aanhangig gemaakt, waarin het verbod van uitvoering van beide voor nemens wordt gevraagd op straffe van een dwangsom van 1000 gulden per dag voor elke overtreding. Woensdagmiddag zijn voor de president van de Alkmaarse recht bank, mr. A. D. van Rechteren Altena, de pleidooien in dit kort geding uitgesproken. Het onontkoombaar noodlot van vele grote, brillante ideeën schijnt wel te zijn, dat zij door goedwillende dom oren met de beste bedoelingen radicaal om zeep worden ge holpen. Het is een verschijn sel om tranen van spijt bij te vergieten, ofschoon dat geens zins helpen zal. En het is voor al een gang van zaken die deernis oproept met de goed willende domoren, want hun tragiek is de meest ontmoedi gende, meest onvoorkomen- lijke ter wereld. De menselijke geest is de rijkste bron van bezielende ge dachten die men zich denken kan, een bron die voortdurend en onophoudelijk vloeit en nimmer uitgeput zal raken. Doch het weldadige water der inspiratie sijpelt weg tussen de stenen der menselijke on volkomenheid en zakt in de ondoorgrondelijke diepte van het onbruik. Maar een en kele druppel blijft soms glin steren op een grashalm en die druppel is het Idee dat tot wasdom komt en de bewon dering van generaties deel achtig wordt. Waarom die verspilling? Kan onze wereld niet een overmaat aan goede gedachten gebrui ken, om er haar praktijk wat mee op te fleuren? We zouden met emmers en kruiken bij die bron op wacht moeten staan, om geen druppel te laten ver loren gaan. Doch.... ge kunt van vandaag af het goede voornemen maken om acht te geven op alle goede ideeën die tot u komen en ze te versprei den in uw omgeving ideeën die een einde kunnen maken aan het leed en de angsten waarin wij en ónze kinderen door het leven waden, ideeën die afrekenen met de kwaad willige of domme praktijken van degenen, wier macht ons naar de verdelging tracht te leiden onder de schijnheilige leuze van recht en vrijheid het is tevergeefs. Want mil- lioenen wachten aan die bron. millioenen vullen hun kruiken en kannen met het verse water en millioenen komen thuis, als zij drinken en drenken, tot de ontdekking dat het grote, bril lante idee eruit verdwenen is. Wat ons uit deze deftige beeldspraak duidelijk moet worden, is dat wij er een ver keerde methode op na houden om met brilliante ideeën om te gaan. Wij horen een man of een vrouw uit de inspiratie van een begenadigd gedach- tenleven soms de woorden spreken, die een verlossing voor de wereld zouden beteke nen. Wijze en practische woor den, simpel en onverhuld als pasgeboren kinderen. Ge denkt: Die heeft gelijk. Dat moeten we eens in praktijk brengen. Dat is de oplossing voor onze verwarring en wan hoop. Zó komen we er. Ziet, dat is het frisse water uit de beeldspraak van daar straks. Ge hoort het klateren en ge ruikt zijn versheid, die heilkracht en verkwikking be tekent. Maar, wat doet ge dan? Ge loopt met het brillante idee naar uw vrienden en be kenden. Ge vertelt hun van uw verrassing en uw hoop, van uw overtuiging die verbreid dient te worden. Zij stemmen met u in, zij maken blijde ge baren en snellen naar hun eigen vrienden. Zij bellen u op en zeggen dat het idee reusachtig aanslaat (zoals dat heet) en dat er nu iets gebeu ren moet. Wat moet er gebeu ren? Er moet een initiatief- comité komen om de Gedachte uit te dragen. Het initiatief comité moet een rondschrij ven tot vooraanstaanden (zo als die heten) richten om me dewerking. De vooraanstaan den zeggen minzaam toe, dat zij er veel voor voelen. Het comité moet een vergadering beleggen en zeggen, dat het bereid is een voorlopig bestuur te vormen. Het voorlopig be stuur moet voorstellen dat er een, definitief bestuur zal wor den benoemd. In dat bestuur moeten de volksgroepen re presentatief vertegenwoordigd zijn. Van alle partiien wat, uit alle hokjes iets. Het bestuur wordt dan wel wat groot, maar dan voorkomt men schele ogen (zoals dat heet). Het represen tatieve bestuur kiest een voor zitter en een secretaris. Dan kan men beginnen met het opstellen van het huishoudelijk reglement en de statuten. Een program van actie komt later 'nog daarbij. Er moet jaarlijks een ledenvergadering worden gehouden en daartussen door moeten lezingen van promi nente sprekers worden geor ganiseerd. Er moet een contri butie worden geheven en de leden moeten wordien aange spoord om door huisbezoek het lidmaatschap van de organi satie te verveelvuldigen. Zo loont dat allemaal prachtig. Zo loopt dat allemaal prach tig aan de hand van tiental len hardwerkende goedwillen- den; er komen gedurig leden bij, de kas wordt gestijfd (zo als dat heet). De spreekbeur ten zijn zeer interessant. Daar steekt men nog eens iets van op. Er wordt reeds gedacht over een orgaan. Een orgaan dat maandelijks het vereni- gingsnieuws brengt en leer zame artikelen. Er moet ook Koninklijke goedkeuring wor den aangevraagd, en rechts persoonlijkheid. De Koningin keurt de vereniging goed, wat een pak van het hart der be- stuurderen is. De organisatie bloeit, zij komt jaarlijks in het statistiekenboekje voor en in de Almanak. Het kan niet beter maar, o hemel Waar is het grote Idee ge bleven? Wees gerust. Het grote Idee is veilig en er kan niets mee gebeuren. Het is dood en op gebaard. Het is zo dood als een sardientje in blik. Zo is ook nu weer het frisse water weggevloeid tussen onze vingers door, via statuten en reglementen, excursies en kasverslagen, organen en con tributiekwitanties. Zo hebben wij ook nu weer een machtig Idee, dat geboren werd om de wereld te veroveren en te ver beteren, met een vriendelijke glimlach vermoord. De wereld vergadert en praat, houdt lezingen en luis tert, dient amendementen in, neemt voorstellen aan, stuurt petities en marcheert op naar congressteden, geeft organen uit en betaalt contributie. En met al die vriendelijke, hu mane, goedwillende en hard werkende leden tesamen wordt de Goede Gedachte in het openbaar terechtgesteld, ver trapt, vernietigd, ontzield, en. als een schoon lijk omhoog- geheven boven de massa der Koninklijk goedgekeurde ver enigingsleden. Moordenaars! Goedwillende, glimlachende, tragische doders van alle goedsZiet ge nu de onmenselijke tragiek van hen, die een leven besteden aan een moord? Het klinkt af grijselijk en ontmoedigend, en ik vrees dat ge nu al uw lid maatschappen gaat opzeg gen Doe het echter niet. Ze kun nen ergens toe dienen op den duur. En als zij nergens toe dienen, verzamelt ge er ver diensten voor het hiernamaals door, omdat ge het allemaal zo goed bedoelt. En ergens op een grasspriet glinstert de ene druppel van het water der inspiratiebron, die niet verloren ging. Hij schittert in het zonlicht als dia mant, hij wordt opgeslorpt door een schriel plantje dat er zijn levenssap uit puurt. Het plantje wordt een boom en wij kijken er met verbazing naar. Hoe krachtig en sterk is hij opgeschoten zonder tuin manshulp! Zijn takken zijn fier en niet gesnoeid, zijn stam is hard en stevig in de aarde geplant. Hij is gegroeid om ons te voeden en tot schaduw te tienen, om de mensheid te ver kwikken en te doen geloven. Hij is de Idee, die in het ver borgene glinsterde en thans in de praktijk tot een reus is opgeschoten. Hij is de statuten en causerieën op een gelukkige wijze ontgaan, en aan de dood ontsnapt. Hij is er, en zal er zijn. En de wereld zal zich aan hem kunnen vasthouden, als zij wankelt. J. L. In Utrecht heeft het Christelijk Natio naal Vakverbond een studieconferentie ge houden over de vijfdaagse werkweek. De voorzitter van de Christelijke Metaalbe- werkersbond, de heer H. Peters, hield een inleiding waarin hij zei dat de verkorting van de totale wekelijkse arbeidsduur niet mag leiden tot een verlaging van de levens standaard en evenmin tot een verzwakking van de exportpositie. Invoering van een vijfdagen-werkweek, ook met behoud van 48 uur, is door de overheid steeds zoveel mogelijk tegenge gaan op grond van economische overwe gingen. De heer Peters merkte op dat men ech ter al van 60 op 48 werkuur per week is gekomen en dat de practijk geleerd heeft dat het kan. Ook over de economische ge volgen van een vermindering tot 45 uur was hij niet pessimistisch gestemd. Nu de na-oorlogse herstelperiode als geëindigd kan worden beschouwd, krijgt het vraagstuk der werktijdverkorting als een der middelen om de arbeiders deel te doen hebben in de toenemende welvaart een nieuwe actualiteit. De toenemende wel vaart kan behalve door verkorting van de arbeidsduur, aan de arbeiders ook ten goede komen in de vorm van verdere uit breiding der sociale voorzieningen of ver hoging van het reële loon. Bij die keuze spelen overwegingen, ontleend aan de le vens- en wereldbeschouwing, een beslis sende rol. De heer Peters zei dat aan verhoging van het reële loon nog grote urgentie moet worden toegekend. Daarnaast zag hij ook veel argumenten, welke pleiten voor de totstandkoming van een vijfdagenwerk- week, bij voorkeur met verkorting van de totale wekelijkse arbeidsduur. ADVERTENTIE POEDER ZALF ZEEP OLIE LOTION Uitsluitend bij Apothekers en Drogisten Het treinverkeer tussen 's-Gravenhage en Rotterdam is Woensdagavond kwart over zeven gestagneerd als gevolg van net defect raken van de electrische bovenlei ding boven een der beide hoofdsporen tussen Delft en Schiedam. De treinen op de lijn Amsterdam Dordrecht reden van het Noorden uit tot 's Gravenhage en van het Zuiden uit tot Rotterdam. Tussen 's-Gravenhage en Schiedam werd over enkel spoor een pen deldienst onderhouden. Tussen Schiedam en Rotterdam reden de treinen van de dienst op Hoek van Holland. Om negen uur was het defect hersteld.

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 5