Opleiding van kleuterleidsters tot onderwijzeres van de baan Weerbericht b, Haarlem-Noord, Soendaplein, Tel. 12230. Jim \j%_ Vj4L _!L JL JL Jl Ja &L# Tmt" Vj)4_ Vjfl JKjT .1. \j%, franco p.p. 7.-Losse nrs. 12ct. Postgiro 273107 Politieke koers zeer onduidelijk Amerikaans plan „ter redding van Vietnam Communistische druk bij Tatsjen neemt toe Onderwijsnota Salariëring bij het U.L.O. zal worden bezien Zware industrie blijft Kremlin's troetelkind Amerikaanse persstem Franse boeren worden weer roerig Dr Adenauer komt niet voor Schörner op Hel: woord is aan India heeft afwijkende mening over Formosa Het blijft zacht weer «HIK S733-TM M O N N t t SS&ilSl 1 /Vederlander schenkt aim I Frans stadje een carillon Nationale Vergadering is in weerstrevende bui Generaal Lawton Collins ziet 50 percent kans Evacuatie in verwachting van Staakt-het-vuren vertraagd Massabetoging in Rijssel liep op handgemeen uit Vliegtuigongeluk in India Achterstallig pensioen opgeëist Minister Kernkamp moet enige tijd rust houden Warmte en ijs in Rio Conferentie voorgesteld in de geest van die van Genève Oorlog met atoomwapens zal Amerika niet sparen Tegoed van het rijk met 179 mililoen gedaald Weerrapport 69e JAARGANG No 175 WOENSDAG 2 FEBRUARI 1955 299e JAARGANG No 22 Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. TT TP Tj TST Tl 1 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd- 3BBBBnH3 3 1 dTliJ" H Verschijnt dagelijks beh. op Zon-en Feestdagen, redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor I I jj j 3 "Tj W B /CjmwJ H g l 3 3 (T ÉT g 1 jT Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6.50, Drukkerij Zuider Buitenspaarne 12, Tel. 15295. Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom OPRECHTE H^AlARLE 1VÏ SCHE COURANT Directie: P. W. Peereboom en A. D. Hu ijsman appi PIT-tfr<H t>. eö«sÉ%vg ftTPtJBHQUL "BfrANCfrlSE 5. j Het carillon, dat de heer J. M. C. Mijn- lieff van Haesebroeclc te De Bilt aan de Franse stad Hazebrouck heeft ge- l schonken, zal op April door de deken j van Hazebrouck, mgr. J. Vermeersch, worden ingewijd. Het carillon, waaraan men druk werkt, j zal de toren van dit Noord-Franse stad- je sieren ter nagedachtenis van het ge- slacht Mijnlieff Ilaesebroeck, dat er heeft geleefd. Bepaald is, dat op de even jj uren zal worden gespeeld het Franse volkslied „De Marseillaise" onmiddellijk gevolgd door het Nederlandse volkslied- jj jj je „Piet Hein", terwijl op de oneven j uren de „Marche Roland" zal worden jj gespeeld, gevolgd door het liedje „Kun je nog zingen, zing dan mee". Het ligt in de bedoeling, dat de wij- ding van de klokken omstreeks 12 uur zal geschieden, waarna het gemeente- S bestuur recipieert. Door een Neder- 5 landse en Franse beiaardier zal op deze dag een carillon-concert worden gege- ven. In Fijnaart is Dinsdagmorgen een monument onthuld ter nagedachtenis van de slachtoffers, die daar tijdens de Watersnood van Februari 1953 zijn omgekomen. Na de onthulling defileerden de aanwezigen langs het met kransen gesierde gedenkteken Begrotingshoofdstuk geweigerd PARIJS (Reuter) De Franse Nationale Vergadering heeft de begrotingen voor Buitenlandse Zaken, Onderwijs en Land bouw goedgekeurd, maar met 580 tegen 34 stemmen geweigerd een hoofdstuk van de begroting van 1955 in behandeling te nemen dat betrekking heeft op ministeriële uitgaven en pensioenen, alsmede verhoogde salarissen voor ambtenaren. De parle mentsleden weigerden het hoofdstuk te be handelen omdat zij van mening zijn dat er niet genoeg geld beschikbaar is voor salarisverhogingen. 11 WASHINGTON (Reuter) Van gezag hebbende zijde wordt te Washington ver nomen dat Amerikaanse autoriteiten de laatste hand leggen aan een uit zes punten bestaand plan „ter redding van Zuid- Vietnam". Generaal Lawton Collins, Eisen howers speciale vertegenwoordiger in Zuid-Vietnam, die thans te Washington besprekingen voert, heeft het Congres in een besloten zitting verslag uitgebracht over de stand van zaken in Zuid-Vietnam. Na afloop verklaarde hij tegenover ver slaggevers: „Ik denk, dat wij nu vijftig per cent kans hebben Zuid-Vietnam voor het communisme te vrijwaren". De zes punten van het plan zijn: Vorming van een modern Vietnamees leger ter sterkte van 150.000 man, dat als schild moet dienen voor een aanval van buitenaf en als bolwerk tegen binnenlandse beroe ringen, opdat Zuid-Vietnam zich onge stoord kan ontwikkelen; snelle invoering van een landhërvormingsstelsel, waarbij beoogd wordt kleine boeren de beschikking te geven over vruchtbare akkers en braak liggende vruchtbare grond te doen bebou wen; snelle hervestiging van de naar schatting een half millioen Noord-Vietna- mezen die, om aan het communisme te ont komen, naar het Zuiden zijn uitgeweken; een campagne ter bereiking van economi sche stabiliteit; streven naar een gezonde, het volk waarlijk vertegenwoordigende re gering; uitschakeling van de feodale re bellenlegers in het achterland, hetzij door hen amnestie-voorwaarden aan te bieden, hetzij door krachtig militair optreden tegen hun bolwerken. Het nieuwe leger is niet in staat tot of verantwoordelijk voor de verdediging tegen een aanval van buiten af. Er blijft echter ook een Frans expeditieleger in het land. Bovendien kan Zuid-Vietnam zich in geval van nood wenden tot de acht landen van de Z.O.A.V.O. SAIGON (United Press) Op ongeveer 175 kilometer van Saigon zijn 22 officie ren en manschappen van het nationale Vietnamese leger omgebracht door leden van de Hoa Hao secte, die een opstand heb ben ontketend in Westelijk Cochin-China. Twee dagen geleden heeft premier Ngo Dinh Diem een bijeenkomst gehad met kolonel Trinh Minh The, de bevelvoerder van enige duizenden „authentieke nationalis ten", die zich hebben afgescheiden van een andere belangrijke politiek-religieuze sec- te, de Cao Dai. TAIPEH (United Press/Reuter) Ter wijl de druk van de tegenstander gestadig toeneemt voert de luchtmacht van na tionalistisch China haar aanvallen op eilan den, die in handen zijn van de Chinese communisten, en op de scheepvaart rond om het eiland Tatsjen verder op. In een communiqué van de nationalisten wordt Sezegd dat alle drie onderdelen van de strijdkrachten zich geplaatst zien voor een groeiende druk der communisten in het gebied rondom Tatsjen. Een Amerikaanse correspondent bij de Amerikaanse zevende vloot in de Straat van Formosa schrijft aan zijn blad, dat de Tatsjen-eilanden zullen worden ontruimd door Amerikaanse amphibievaartuigen met Amerikaanse bemanningen. Als de com munisten deze kleine vaartuigen aanvallen, zou de zevende vloot terugslaan. Schepen van de zevende vloot escorteren schepen van nationalistisch China die burgers eva cueren van de bedreigde eilanden. Com munistische kanonneerboten, die in de buurt patrouilleerden, hinderden de natio nalistische schepen niet. Een hoge Amerikaanse functionaris heeft gezegd, dat de evacuatie „vertraagd" is °mdat de Verenigde Staten hopen, dat de evacuatie kan geschieden tijdens een faakt-het-vuren. De minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, mr. Cals, acht het pro bleem van het tekort aan onderwijzers van een zo groot gewicht, dat hij het in een afzonderlijke nota aan de Tweede Kamer heeft behandeld. De concrete maatregelen, die hij zich voorstelt te nemen om aan de moeilijke situatie het hoofd te bieden, zijn in die nota aangegeven. Hieruit blijkt, dat ook de minister een spoedopleiding van kleuter leidsters tot onderwijzeres niet meer over-' weegt en dat de organisatie van een spoed opleiding voor bezitters van een einddiplo ma middelbaar onderwijs op zeer korte ter mijn ter hand zal worden genomen. De gewijzigde bezoldiging van de lera ren geeft naar de mening van de minister aanleiding aan de salariëring bij het U.L.O. opnieuw aandacht te wijden. De minister is van oordeel dat met de meeste kracht moet worden gestreefd naar een spoedig verbeteren van de huidige leerlingenschaal. Een ingrijpende herzie ning van deze schaal is echter in de eerst komende jaren in verband met het aantal beschikbare onderwijzers niet te verwezen lijken, hoe begerenswaardig een zodanige herziening ook moge zijn. De behoefte aan schoolruimte kan voor 1955 worden gesteld op bijna 4000 gewone leslokalen, deels te bouwen in de vorm van nieuwe scholen, deels in de vorm van uit breiding van bestaande scholen, en op on geveer 1250 gymnastieklokalen. De minister ziet het tekort aan bevoegde leraren, waarvan in verband met de ge boortegolf in de eerstvolgende jaren nog een sterke stijging kan worden verwacht, als een van de belangrijkste vraagstukken van het voortgezet onderwijs, die om een spoedige oplossing vragen. Om de aantrekkelijkheid van het leraar schap te vergroten is de minister bereid aan hen, die uit andere beroepen dan die van onderwijzer of leraar bij een andere tak van onderwijs komende, leraar bij het voorbereidend hoger en middelbaar onder wijs worden, fictieve diensttijd toe te ken nen. De inwerkingtreding van het Koninklijk Besluit van 31 October 1953 inzake de schrijfwijze van de Nederlandse taal kan, zulks na overleg met België, binnenkort worden verwacht. De minister is van me ning, dat, alvorens de woordenlijst op de scholen verplicht wordt gesteld, het nodig is 'alsnog het oordeel over de practische mogelijkheden van toepassing te vragen aan de verschillende instanties van L.O., U.L.O. en V.H.M.O. Hij heeft op 31 Januari aan deze instanties verzocht, hun mening kenbaar te maken. MOSKOU (Reuter) Het centrale co mité van de Russische communistische par tij is voor het eerst in zeven maanden in plenaire zitting bijeengekomen. Volgens ra dio Moskou is het comité bijeengekomen ter bespreking van een rapport van eerste secretaris Kroesjtsjev over de verbetering van het veefokken en de toegenomen land bouwproductie. De plenaire zitting wordt beschouwd als de normale voorloper tot de bijeenkomst van de Opperste Sovjet het parlement dat Donderdag in het Krem lin vervroegd zal worden geopend. Volgens radio Moskou besloot het centra le comité na het aanhoren van het rapport van Kroesjtsjev dat het hoofdstreven zal blijven gericht op de uitbreiding van de zware machine-industrie en de electrici- teitsvoorziening. Als de Sovjet-Unie onge veer 160 millioen ton graan produceert zou dit genoeg zijn voor de totale behoefte aan broodgraan, voor vergroting van de reser- vevoorraden en uitbreiding van de handel met andere landen. En dan zou nog 64 mil lioen ton beschikbaar zijn voor veefokkers. Het verslag beschuldigde de ministeries die verantwoordelijk zijn voor de landbouw, ervan, dat zij niet genoeg aandacht hebben besteed aan het stamboekvee en de ver edeling daarvan. De New York Herald Tribune schrijft: „Senator Margaret Chase Smith (Rep.) gaf verleden week uitdrukking aan de ge voelens van vele leden van de Senaat en het Huis van Afgevaardigden, toen zij toe gaf, dat zij president Eisenhowers speciale boodschap over het Chinese probleem niet begreep. Zij stemde voor de verzochte resolutie, bij wijze van demonstratie van steun aan Eisenhower. Maar ze wist niet, of de re gering van Eisenhower nu een vastberaden houding aannam tegenover communistisch China, óf een stap deed, die de terugkeer van de nationalisten naar- het vasteland van China zou verhinderen". Het blad betoogt dan, dat senator Smith de boodschap van Eisenhower goed gelezen had, en bovendien een uiteenzetting in be sloten zitting van de betekenis van deze boodschap door Dulles en Radford had (Van onze correspondent in Parijs) Tijdens een massa-betoging van boeren tegen de landbouw-politiek van de rege- ring-Mendès-France is het in Rijssel tot bloedige botsingen met de politie geko men. Een tiental gewonden onder beide partijen moest in het ziekenhuis van de stad worden opgenomen. Twee boeren, van wie er een met een groot slagersmes ge wapend was, zijn in hechtenis genomen. Zij worden beschuldigd van handtastelijk heden en pogingen tot rebellie tegen de po litie. Er waren naar schatting een twaalfdui zend man in het centrum van Lille verza meld, die kwamen protesteren tegen de opheffing van zekere bijstandsmaatregelen voor de suikerbietenproductie, die de re gering Mendès-France in haar anti-alco hol-politiek tot wat redelijker verhoudin gen v/enst terug te brengen. De betogers wilden op een gegeven moment opdringen naar de prefectuur. De commissaris van politie verzocht de boerenleiders hun vol gelingen van die plannen te willen afbren gen, maar de opwinding bleek al zo groot dat de menigte niet meer voor rede vat baar was. Het politiecordon werd op ver schillende plaatsen doorbroken en de repu blikeinse gardisten moesten tot charges overgaan waarbij ook van traangasbom- men gebruik werd gemaakt. De massa kon toen eerst langzaam worden terug gedron gen, waarbij in koor de opheffing van de regeringsmaatregelen werd geëist. Rechtse reacties Deze nieuwe onlusten, na de massa-be togingen, overal in het land, van winke liers die weigeren belasting te betalen, hebben in rechtse politieke kringen reac ties opgewekt. Verschillende burgemees ters van plattelandsgemeenten zouden als protest tegen de regeringspolitiek willen aftreden. Oud-premier Paul Reynaud, die de boeren van Noord-Frankrijk in het parlement vertegenwoordigt, heeft een in terpellatie aangevraagd en dat voorbeeld is door de ex-minister van Landbouw Antier gevolgd. Deze boeren-afgevaar- digden willen bij voorbaat verzet aante kenen tegen de economische sanerings plannen waaraan Mendès-France spoedig zijn krachten hoopt te wijden. De premier heeft er in zijn laatste radio-toespraak nogmaals op gewezen dat groepsbelangen aan het algemeen belang moeten worden onderworpen. Uit deze ac tie van de boeren blijkt opnieuw dat die onderwerping niet gemakkelijk tot stand zal komen. Een „Dakota" van de Indiase luchtvaart maatschappij is kort na het opstijgen voor een vlucht naar Nieuw Delhi, nabij het vliegveld van Nagpoer omlaag gestort en in brand gevlogen. De tien inzittenden kwamen om het leven. BONN (United Press) Dr. Adenauer heeft het beroep om tussenkomst, dat de vroegere nazi-veldmaarschalk Ferdinand Schörner op de bondskanselier gedaan had, van de hand gewezen. In een telegram zeide de bondskanselier, dat er geen in breuk zou worden gemaakt op zijn rechten als individu. „Indien het Openbaar Minis terie een onderzoek in de tegen u inge brachte beschuldigingen ter hand neemt, dan zult u volgens de justitiële procedure gehoord worden". Het Oost-Berlijnse blad „National Zei- tung" heeft de „bombastische" campagne tegen Schörner scherp veroordeeld. Schör ner zou „waarschijnlijk met open armen ontvangen zijn, wanneer hij uit Ameri kaanse krijgsgevangenschap was terugge keerd", zo schrijft het blad. Van officiële West-Duitse zijde werd enige dagen geleden de suggestie geoppex-d, dat de Russen Schörner wellicht met op zet hadden vrijgelaten om onrust te zaaien en de jeugd te confronteren met een der gelijke bevelhebber. Schörner heeft het reeds bestaan om zijn achterstallige pensioengelden op te eisen. Het Beierse ministerie van Financiën heeft het verzoek echter kortweg geweigerd. RtPUBli.QUE FRANCAIS! M fiïö'ïï J§ 8 A Lxmis De Franse posterijen hebben een serie van zes nieuwe postzegels uitgegeven, welke evenzovele eerbewijzen zijn aan F"rankrijks grote uitvinders. De foto toont van boven naar beneden (links), zegels van: Sainte Claire Deville, uitvinder van het aluminium; Thimonnier, uitvinder van de naaunachine: Chardonnet, uitvinder van de kunstzijde (Rechts): Nicolas Afpert (het conserveren van voedsel); P. Martin (het staal) en Le Bon (het gas voor verlichtingsdoeleinden). aangehoord. Dat dit alles, plus het deel nemen aan het debat in de Senaat niet vol doende vei-helderend had gewerkt, acht het blad dan ook veelbetekenend. De reden is, zijns inziens, dat de boodschap van Eisen hower geen uiteenzetting of analyse van de Amerikaanse politiek ten opzichte van China behelsde, maar alleen een verzoek om Eisenhower bepaalde volmachten te verlenen. Verheldering van het politieke beeld blijft noodzakelijk en het blad meent, dat daarbij één zin uit de boodschap van Eisen hower onderstreept zal worden, namelijk: „Ik zeg nog eens, dat ik een actie van de UNO zou toejuichen, die metterdaad een einde zou maken aan de vijandelijkheden in dit gebied". DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN PAGINA'S Emerson: Wat wij het hardst nodig hebben in het leven is iemand die zorgt dat wij doen wat wij kunnen. Van officiële zijde wordt medegedeeld, dat minister Kernkamp voor herstel van gezondheid enige tijd rust zal moeten hou den. Gedurende zijn afwezigheid zal de mi nister van Binnenlandse Zaken optreden als minister van Overzeese Rijksdelen ad interim. Rio de Janeiro, de hoofdstad van Brazi lië, koestert zich in dit jaargetijde in een milde soms on barmhartige - zomer zon. In een van de rustige zijstraten van de grote avenue langs de baaivan Rio maak te onze redacteur bo venstaande foto, die een goede sfeerteke ning geeft. Het ijskar - retje heeft over klan dizie niet te klagen. In de schaduw van een boom verkoopt de ijsman zijn gewil de waar, die een mo ment afkoeling geeft doch geen permanent middel tegen de warmte betekent, wat de negotie in gang houdt. Elders in dit nummer vindt men een reportage over deze zonnige stad, als voortzetting van onze reeks artikelen over Brazilië. LONDEN (Reuter) De premiers van de landen van het Britse Gemenebest, die in Londen confereren zijn „in zeer grote mate eensgezind" in hun beschouwing van de Formosaanse crisis.' Zij zijn het over het algemeen eens dat het Gemenebest en de Verenigde Staten een gezamenlijk stand punt in moeten nemen. Premier Nehroe van India neemt een enigszins ander stand punt in. Op de tweede dag van de conferentie is gesproken over Europese kwesties en vraagstukken van het Midden-Oosten. Vandaag zullen de premiers de kwestie- Formosa nader bespreken. Wellicht zal premier Nehroe dan mededelingen doen over zijn onderhoud met de zaakgelastigde van communistisch-China in Londen, Hoean Hsiang. Achter de schermen wordt de mogelijk heid besproken van een internationale conferentie, in de geest van die van Genève van vorig jaar, ter bespreking van het Foi'mosaanse probleem. Het denkbeeld van een dergelijke conferentie wordt toege schreven aan India. Premier Nehroe zou van oordeel zijn. dat het nodig is eerst tot een politieke oplossing te komen, voordat communistisch China met beëindiging van de vijandelijkheden zal instemmen. Een dergelijke conferentie zal geheime diplomatieke besprekingen mogelijk maken en bovendien behoeven de besprekingen niet tot Formosa beperkt te blijven. In dit verband heeft het denkbeeld van de Canadese minister van Buitenlandse Zaken Peai-son, dat een dei-gelijke conferentie ook andere problemen in het Verre Oosten kan bespi-eken, te Londen veel steun gevonden. (United Press) Sir Winston Churchill heeft in het Lagerhuis verklaard dat de toestand in het gebied van Formosa „een internationaal vraagstuk" is geworden, waarbij een aantal andere landen ten nauwste zijn betrokken. De kwestie van de toekomtsige souvereiniteit over Formosa is onbeslist gelaten toen het vredesverdi-ag met Japan werd gesloten. Sovjet-generaal waarschuwt: MOSKOU (Reuter-U.P.) Generaal- majoor Nikolai Talenski, een vooraan staande Sovjet-schrijver over militaire zaken, waarschuwt in de Litteraire Gazette, dat een derde wereldoorlog, die met atoom wapens zou worden uitgevochten, „in de eerste plaats en vooral" West-Europa zou treffen, maar dat de Verenigde Staten niet zouden ontsnappen aan een vergeldings- aanval met atoomwapens van de zijde der Sovjet-Unie. „De Sovjet-Unie is wat de kunde in het gebruik van het atoomwapen aangaat, niet de mindere van de aggres sors". „Een atoomoorlog, vooral in tactisch opzicht, zal in de eerste plaats in Europa worden gevoerd. De West-Europese lan den, waar de dichtheid van de bevolking het grootst is en de industrie en het econo mische leven het meest in de grote steden zijn geconcentreerd, zullen zich in een zeer onvoordelige positie bevinden". Evenals andere Sovjet-Russische mili taire schrijvers hebben verklaard, zegt ook Talenski, dat het atoomwapen weinig effect heeft tegen troepen, die door speciale loop graven en schuilplaatsen worden be schermd, maar veel effectiever is bij een „barbaars" gebruik tegen de vreedzame burgerbevolking. Weekstaat Ned. Bank Uit de weekstaat van de Nederlandse Bank blijkt dat het saldo van de rijks schatkist met 179 millioen is verminderd tct 441 millioen. Het K.N.M.I. deelt mede: Op de oceaan ten Noorden van de Azoren voert een brede Westelijke luchtstroming zachte lucht naar Spanje, Frankrijk en het Middellandse Zeegebied. Vandaar transporteren Zuide lijke winden deze zachte lucht naar onze omgeving. In deze toestand komt maar weinig verandering. Noordelijker op de oceaan komt een koude luchtstroming voor. Op de grens van de warmere en de koude lucht ontwikkelen zich regelmatig depres sies, die in de richting van de Britse eilan den bewegen. De regengebieden van de depressies nemen boven West-Europa in betekenis af. Een van de oceaanstromingen nadert thans Ierland. Onder invloed van deze storing zal er morgen wat regen in ons land vallen. (van hedenmorgen 7 uur) weers- toestand C IS SË ■ofj E 03 5* Helsinki nevel WZW 1 0 0,6 Stockholm nevel ZO 2 2 0 Oslo motregen O 1 2 2 Kopenhagen zwaar bew. ZO 4 1 0 Aberdeen geheel bew. ZO 6 6 3 Dublin half bew. ZW 6 3 19 Londen onbewolkt Z 3 3 0 Brussel regen windstil 6 0,1 Parijs zwaar bew. ZZW 2 6 0,2 Bordeaux onbewolkt ZZW 2 3 4 Grenoble regen windstil 5 0,2 Nice regen NNW 2 10 21 Berlijn mist O 2 -2 0 Frankfort nevel windstil -2 0 München mist windstil -4 0 Zürich nevel windstil 0 0 Genève nevel ONO 1 1 0 Locarno regen O 1 5 14 Wenen mist windstil 1 0 Innsbruck half bew. W 6 2 0 Rome regen Z 6 11 2 Neerslag laatste 24 uur. WEINIG VERANDERING IN TEMPERATUUR Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Woens dagavond tot Donderdagavond, opge maakt om 10 uur: Half tot zwaar bewolkt met plaatselijk wat regen. Weinig verandering in temperatuur. Overwegend matige wind tussen Zuid-West en Zuid-Oost. 3 Februari Zon op 8.21 uur, onder 17.32 uur. Maan op 13.22 uur, onder 5.42 uur. Maanstanden 7 Febr. 2.43 uur: Volle maan 14 Febr. 20.40 uur: Laatste kwartier 22 Febr. 16.54 uur: Nieuwe maan Hoog en laag water in IJmuiden Woensdag 2 Februari Hoog water: 10.52 en 23 39 uur. Laag water: 6.07 en 18.52 uur. Donderdag 3 Februari Hoog water: 12.21 en uur. Laag water: 7.37 en 20.22 uur.

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 1