K.V.P.-niotie tot tijdelijke verhoging van subsidie Agenda voor Haarlem Lekker, die eerste roxy! nROXV Belgische markt is op weg om Nederlands afzetgebied te worden Nieuwe lijn in de haarmode I La Flamme" Interpellatie over de melkprijs Minister Mansholt: Onmogelijk met het oog op de komende Benelux-bespr ekingen Oruisvnje ja Coiffure „La Flamme" Ligne „La Flamme" 1955 £ouii Tli&kiot Een Benelux-enquête in Nederland Het compromis over de huurverhoging Nog geen bouwvolume voor verbetering van radio-studio's Interpellatie-Vermeer I gehandhaafd Eerste Kamer wil nadere inlichtingen Verbetering van ontvangst in het Noorden en Oosten Zevenjarige wilde Den Haag ook eens zien. WOENSDAG 2 FEBRUARI 1955 •"V O (Van onze parlementaire redacteur) In de vergadering van de Tweede Kamer van Dinsdagmiddag vroeg de heer Droe- sen (KVP) verlof minister Manholt zowel over de consumenten- als over de produ centenmelkprijs te mogen interpelleren. Mr. Burger (P. v. d. A.) voelde wel voor deze interpellatie, maar voorzag een eindeloos debat aangezien men allicht over de kosten van levensonderhoud, de prijs stijgingen. de huurprijzen, de belastingen en de sociale lasten zou willen spreken. Daarom kwam het hem beter voor als de Kamer over dit alles zou kunnen debat teren over een liefst hierover op korte termijn door de regering in te dienen nota. De voorzitter vond het beter het verloop van de debatten over de melkprijs af te wachten en daarna te zien wat men zal doen met de reeds genoemde aange legenheden, die het gehele kabinet en niet alleen de minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening raken. De heer Gortzak (CPN) vond dat op het lijstje van jnr. Burger ook de lonen een plaats moesten krijgen. De heer Droesen kreeg de gevraagde toestemming. De verhoging van de melkprijs voor de gebruikers, zo zei hij, was als een bom in geslagen. Bedenkelijk achtte hij niet alleen de verhoging op zichzelf, maar ook het tijdstip waarop zij is ingegaan, alsmede het feit zelfs iedere poging tot enige compen satie achterwege is gebleven. Waarom is nagelaten, zo vroeg hij, daarnaar in samen werking met de Stichting van de Arbeid te zoeken? De interpellant dacht aan bepaalde compensaties, bijvoorbeeld verlaging van de margarineprijs, een kleine toeslag voor bejaarden en kindertoeslag van het derde kind af. „Wrevel en teleurstelling is er ontstaan door de stijging van de melkprijs met 10 tot 15 percent. Vooral voor de kin derrijke gezinnen is deze verhoging zeer bedenkelijk. Er ontstaat gevaar voor onder mijning van de volksgezondheid door een teruggang in het melkverbruik. Hoe groot is die thans?" vroeg de heer Droesen, die het zeer ernstig vond dat zonder vooraf gaand overleg met het bedrijfsleven tot subsidieverlaging is overgegaan. Hij zei dat de producenten ongerust zijn of de toeslag van 1.7 cent per kilogram melk, toegezegd aan de zwakke bedrijven, wel uitgekeerd zal worden. Hij vroeg aandacht voor de zwakke positie van de zandboer n. Het gehele subsidiestelsel van de minister hangt samen met de lage pachtprijzen bij die groep. Dit alles getuigt zijns inziens van een merkwaardig goochelen om tot de zo genaamde garantieprijs te komen. De heer Droesen sprak in dit opzicht van „een ver ouderde dorre liberale theorie." Antwoord van de minister MinisterMansholtzei in zijn ant woord, dat het „melklabyrinth" voor velen zeer ingewikkeld is. Een belangrijke factor voor verhoging van de consumptieprijs van de melk was de stijging van de kostprijs van de melk, te weten in een half jaar ge middeld met 3,15 cent per liter. De stijging met 0,8 cent door de loonronde van Mei is opgevangen door een tijdelijke verhoging van de subsidie. De verrekenprijs moest worden herzien wegens de gestegen kost prijs. Zo kwam men op 25 cent, dit is 2,4 cent meer dan ze in het begin van het jaar was. Maar rekenmeester Mansholt was hiermee nog lang niet aan zijn slotsom ge komen en allengs begon het de Kamer bij al dit gecijfer te duizelen. Duidelijker was 's ministers herinne ring aan het algemeen beleid der regering, gericht op geleidelijke ver laging en mettertijd afschaffing van de subsidies. Verhoging daarvan zou thans heel slechts passen bij het zoeken van een oplossing voor de Benelux-prcble- men. Het zal uitermate belangrijk zijn in de loop van 1955 tot overeenstem- ■■■■■■•■■■■a ADVERTENTIE N VAN BREEI^ Co' I TEL 10010 1 WOENSDAG 2 FEBRUARI Palace: „Het dagboek van een verliefde vrouw", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Roxy: „De Piraat van Jamaica", 18 jaar, 8 uur. Rem brandt: „White Christmas", alle leeft., 7 en 915 uur. Lido: „Onteerde meisjes", 18 jaar, en 9.15 uur. Studio: „Mensen zoals jij en 'k", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Luxor: „,Het grote spel", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „Onteerde meisjes", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. DONDERDAG 3 FEBRUARI Concertgebouw: Vioolrecital Johanna Martzy, 8 uur. Frans Vester, fluit en Miep van Luin, piano (kleine zaal), 8.15 uur. Zui derkapel: J. A. Bruijn, 8 uur. Minerva: „'sNachts langs de weg", 18 jaar, 8.15 uur. Palace: „Het dagboek van een verliefde vrouw", 14 jaar, 2, 4.15, 7 9.15 uur. Roxy: „De Saint contra de Tijger", 14 jaar, 2.30, uur; „De piraat van Jamaica", 18 jaar, 8 uur. Rembrandt: White Christmas, alle leeft., 2, 4-15, 7 en 9.15 uur. Lido: „Onteerde meisjes", 18 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Studio: „Men sen zoals jij en ik", 14 jaar,, 2.15, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Het grote spel", 18 jaar, 2, 7 en 9,15 uur. Frans Hals: „Onteerde meisjes" 18 jaar, 2.30, 7 en 9.15 uur. In de vergadering van de Tweede Kamer heeft de heer E. Vermeer! (P. v. d. A.) medegedeeld, dat hij de 1 uitwerking van de regeling van het lift- verbod nog eens goed wil bekijken. Daarom handhaafde hij voorlopig zijn interpellatie-verzoek over het liftverbod, zonder daarover thans reeds een beslis- j sing te verlangen. Prof. Gerbrandy (A.R.) heeft; gevraagd de minister-president te mogen j interpelleren over het vervoer van (Indonesische) tropeen door de K.P.M. i ming te komen ten aanzien van het landbouwbeleid. Dan staat niets meer de Economische Unie in de weg. Het zou onmogelijk zijn de volgende maand met enige kans op succes met de Bene- lux-deelgenoten over het te voeren ge meenschappelijk landbouwbeleid te gaan praten als nu de subsidie zou worden verhoogd. De minister zei verder dat over de vraag wat de beste garantieprijs is zacht uit gedrukt in het kabinet verschil van mening bestond. Er waren verder nog andere ingewikkelde kwesties op dit gebied. Daarom gaf de regering er de voorkeur aan niet tevoren met de Stichting van de Arbeid besprekingen te voeren; achteraf betreurt zij dit. De prijsverhoging van de melk kan alleen ongedaan gemaakt worden door een sub sidieverhoging en dat is te bezwaarlijk. Overigens is de kostprijs en daarmee de consumentenprijs nog laag gehouden dank zij de toeslag aan de zandboeren. Bevestigend antwoordde minister Mans holt op een vraag of de voor het melkjaar 1954'55 gegarandeerde minimum produ centenprijs voldoende is. Het door de Stichting van de Landbouw gewenste stelsel zou 37 millioen meer hebben ge kost. Daarom is een ander stelsel gekozen. In verhouding tot de betere gronden zijn de pachten op de zandgronden eigenlijk te hoog, maar deze kunnen door de grote be- drijfs- en instandhoudingskosten niet ver laagd worden. Het vraagstuk van de goede weidege bieden en van de zandgronden verdient de volle aandacht. Alles moet gedaan worden om het tot een oplossing te brengen. Bij dit samenstel van vraagstukken heeft echter ADVERTENTIE Maar minstens even lekker smaakte gisteravond de laatste. Daaraan zie je: de Roxy-mélange is werkelijk evenwichtig. Roxy met zijn heerlijke geur en zachte smaak blijft boeien, Het is de karaktervolle sigaret voor karaktervolle mensen! 3 Roxy Rook Redenen: Dubbel gefermenteerd Dubbel gezuiverd Standvastige melange niet alleen de overheid een taak. Te hopen is, dat men er in zal slagen het in enkele jaren op te lossen, aldus de minister. De heer Droesen geloofde niet, dat de Belgen zulke „krentenwegers" zijn, dat zij met het oog op Benelux-landbouw- samenwerking tegen een kleine subsidie verhoging voor de melk bezwaar zouden maken. Een compensatie ten behoeve van melk voor kinderen en bejaarden bleef hij dringend nodig achten. Een nadere be spreking omtrent andere compensatie mogelijkheden wilde hij reserveren voor een algemeen lonen- en prijzendebat. Al met al kon men hier niet in alle op zichten tot overeenstemming komen, stelde de interpellant vast. Motie Hij diende een motie in, waarin de Kamer aandringt op tot omstreeks 1 Juli terug neming van de jongste subsidieverlaging op de consumptiemelk ad 0,65 cent per liter en ditb edrag naar boven af te ronden tot 1 cent per liter; verder voor de door de resterende prijsverhoging onevenredig ge troffenen, met name de kinderrijke ge zinnen en de bejaarden, tegemoetkomende maatregelen te treffen, en ten derde er voor te waken dat op de minder produc tieve gronden inderdaad een toeslag van 1,7 cent per kg. wordt uitbetaald, voor zo ver de garantieprijs van 22 cent niet wordt overschreden, alsnog overleg te plegen met het Landbouwschap over het thans ge kozen garantie-stelsel voor de door de boeren afgeleverde melk. Vandaag gaat het debat, waaraan Dins dag nog de heren De Hartog (WD), Haken (CPN) en De Ruiter (C.H.) deelnemen, nog voortgezet. ADVERTENTIE ooococccc ceor* or.-w-oc "xx>dooc»moo,oooooc>xocoookx>ocoooo(X)ocooco30cxxx»2pocioccox>coo(xxxxc<xocoocco3oooi>oo?ocoooc Wij hadden, als officiële vertegenwoordigers van de Haute Coiffure voor Haarlem en omgeving, het voorrecht in Parijs aanwezig te zijn bij het creëren der nieuwe haarmode Reeds nu wordt deze nieuwe lijn in onze salons toegepast. (Van onze correspondent in Brussel) Wij hebben aan een zestig Nederlandse bedrijven die naar België exporteren, in de loop van de zomer 1954 een vragenlijst doen toekomen die ons in vele gevallen be reidwillig en zorgvuldig ingevuld werd teruggezonden. Voornamelijk heeft deze Benelux-enquête betrekking op de afzet van de Nederlandse bedrijven in België, maar tevens is ook de vraag gesteld of bedoelde bedrijven belangstelling hebben voor de markt van de Belgische Congo. ZIJLSTRAAT Tel. 10083 HAARLEM WAGENWEG 29 Tel. 20518 =&yyxyyyxxMM3X03XC{XXX>Xï500XCCca33ys33X>zcoxcccccttec£coay?fxxx£CCor>yyyy3yy:mc&xxxxyy:co~/Y *yyxxx-cccoxcc Gesplitst in zes hoofdvragen gaf onze vragenlijst het volgende beeld te zien: 1. Had u een markt in België voor de oor log? 2. Indien ja: Verkoopt u thans meer of minder in België? Verkoopt u een ruimer gamma van uw productie? Wat is de index van de tonnage of hoe groot is het aantal stuks, verkocht sedert de voor-unie van 1949, vergele ken met voor de oorlog? (1936—'38 100). Is u tevreden over uw Belgische agent? Overweegt u een fabriek of depót in België te vestigen? Heeft u er een eigen filiaal? Heeft u aandelen in Belgische bedrij ven? Meerderheid of minderheid? 3. Zijn er in België concurrerende bedrij ven? Is die concurrentie voelbaar op de Nederlandse markt? 4. Heeft u eraan gedacht een deel van uw algemene uitvoer aan Belgische han delshuizen toe te vertrouwen, bijvoor beeld voor de Congo? 5; Welke zijn de moeilijkheden die u in België ontmoet? Is de afschaffing van het invoerrecht voor uw product van grote betekenis geweest? 6. Geeft de Belgische clientèle aan u, bij gelijke prijzen en kwaliteit, de voor keur boven de andere buitenlandse producenten? Is de smaak van de Bel gische verbruiker verschillend van die van de Nederlandse verbruiker? Van de circa zestig firma's, die de vragen lijst ingevuld retour zonden, hebben vijf en twintig bedrijven interessante gegevens verstrekt. Hieronder waren een haarden- fabriek te Hilversum, een lederwarenfa- briek te Hengelo, fabrikanten van sport artikelen te Haarlem, van kwaliteitsspeel goed te Deventer, van verpakkingsmate riaal te Rotterdam, van electrische appara ten en van metaalwaren in Den Haag, een machinéfabriek te Waalwijk en een fa- 55 of gedeeltelijk bedekt is. De lijn „a la zijn voor de feilloze coupe van deze coif- Dandy" van deze winter blijft voor een *ures. deel behouden, zeker wat de voorhoofd- BIJ DEZE KAPSELS werden enkele a- partij betreft en dat betekent dus wat lich- symmetrische hoedjes gelanceerd. Hierdoor te franje of puntjes naar willekeur. werd aangetoond, dat de symmetrie weer Bepaald een revolutie is de nieuwe lijn tot stand kon worden gebracht door het niet. Het haar blijft kort, hoewel op de accent van het hoedje op de gladde kant kruin iets langer dan nu. (De haarlengte van het kapsel te laten vallen. De „volle" kant van la Flamme. boven op het hoofd bedraagt ongeveer acht centimeter, bij de oren vier centimeter en in de nek twee centimeter.) Het is echter een charmante mode, die evenals het dandykapsel veel variatie toelaat en kan worden aangepast aan de gelaatsvorm en de persoonlijkheid. ALS MEN DEZE KAPSELS aan de ach terkant bekijkt, ziet men, dat het haar schuin is weggeborsteld naar één kant, waar het vol eindigt in „stoute" lokjes, terwijl aan de weggeborstelde kant dus óf het oor vrijkomt óf een lok haar met eer achterwaartse beweging naar het gezicht terug gaat, waardoor het oor gedeeltelijk wordt bedekt. De vele variaties, die ons La Flamme is een goed gekozen naam voor een kapsellijn, die inderdaad iets van de vaart van een vlam in het haar brengt. Een charmante en jeugdige creatie, dat was onverdeeld de eindindruk van deze show. T. R. ENKELE DAGEN GELEDEN werden in Parijs de nieuwe kapsels voor lente en zomer 1955 getoond. Thans reeds konden werden getoond, lieten zien, dat het haar wij op een show in Hótel Terminus, Den zowel plat, als los gekruld dan wel golvend Haag, „la Flamme" - zo heet de nieuwe kan worden gedragen. Ondeugende lichter i igekleurde lokjes of puntjes zorgen hier en lijn bewonderen. Dat het thans mogelijk daar VOQr plaatselijke nuancering. Vooral is drie dagen na de Parijse première deze jn de sportieve uitvoering ziet dit type haar kapselcreaties reeds in Nederland te sho- er inderdaad niet „gekapt" uit, maar juist wen, is uniek in'de geschiedenis. Wij dan- deel natuurlijk, alsof de wind er doorheen heeft gewaaid, ken dit aan de vlotte organisatie van ne dit kapsel een kwestie van Nederlandse Sectie van het Syndicat Haute coupe. Als deze goed is uitgebalanceerd, Coiffure Frangaise. De negenentwintig kan men het zelf gemakkelijk verzorgen, aangesloten leden uit ons hele land maak- Een levend bewijs hiervan leverden enkele mannequins, die eerst flink met de han- ten begin Januari hun halfjaarlijkse orien- den door dun haar rosten tot ze een wilde tatiereis naar Parijs. Op hun beurt gaven pruik hadden en het daarna zelf opborstel- zij nu de pers gelegenheid zich op de den en in z'n fatsoen brachten. Haast nog hnnote te stellen beter dan de kaPPer het deed> waren wij geneigd te denken, ofschoon dit wellicht De nieuwe creatie „la Flamme is een alg egn onbeleefdheid ten opzichte van de kapsel met een a-symmetrische lijn, waar- createur zal worden opgevat. Ten onrechte door één oor onbedekt en het andere geheel echter: het kan slechts een compliment De weggeborstelde kant. briek van acoustisctie apparaten in Den Haag. Wat de eerste vraag betreft, blijkt dat 17 firma's voor de oorlog geen markt hadden in België. Zes firma's antwoordden wel een markt in België te hebben gehad. Een van hen, een bedrijf uit de grensstreek, schreef ons reeds een halve eeuw aan Bel gië te leveren. Enige andere bedrijven waren pas voor de oorlog met de export naar België begonnen. Dit is ook het geval met enkele bedrijven die ons schreven dat zij voor de oorlog wel een markt hebben gehad in België, maar dat deze toen van weinig betekenis is geweest. Enkele bedrijven antwoordden dat zij over de vooroorlogse export naar België geen mededeling konden verstrekken daar het bedrijf en de papieren door oorlogs handelingen waren vernield. Duidelijk is wel, dat men thans niet zo sterk als voor de oorlog de noodzakelijkheid voelt om een eigen filiaal of fabriek op te richten in België. Men kan de eigen fabriek in Nederland uitbouwen tot een grote moder ne productie-eenheid voor de drie landen en gaat de markt van de partner gewoon als een verlengstuk van de eigen binnen landse markt beschouwen, wat ook de be doeling is van de Benelux. Toch antwoord den enkele bedrijven „dat het van de om standigheden", of van de uitbreiding van de zaken afhangt of men in België een eigen filiaal of een depót zal gaan vesti gen. De DAF-Eindhoven heeft intussen bijvoorbeeld een bedrijf gevestigd te Aart- se! aar bij Antwerpen. Belangrijke troef De lage Nederlandse kostprijzen schij nen voor de bedrijven die aan de enquête medewerkten een werkelijk belangrijke troef te zijn voor hun expansie op de Bel gische markt. Niet alleen hadden de meeste firma's geen markt in België voor de oor log, maar bovendien antwoordden zij bijna zonder uitzondering dat er in Bel gië wel concurrerende bedrijven zijn, maar dat de concurrentie van die Belgische fir- ma's niet voelbaar is op de Nederlandse markt. Slechts één firma verkoopt in Bl- gië minder dan voor de oorlog. Dit betekent echter niet dat de afzet zonder moeilijkheden, eigen aan iedere branche, verloopt. Afschaffing invoerrecht Een aantal firma's wist tot onze niet ge ringe verbazing niet eens dat de invoer rechten tussen België-Luxemburg en Ne derland sinds Januari 1948 zijn afgeschaft en er sindsdien tegenover derde landen een gemeenschappelijk douanetarief van kracht is. Anderzijds heeft het feit dat de omzetbelasting in de drie landen nog niet gelijkgeschakeld werd, tot gevolg dat de Nederlandse producten in België belast worden met de speciale overdrachtsbelas ting voor ingevoerde producten, ter com pensatie van de Belgische overdrachtsbe lasting. Voor aardewerk bedraagt deze 9 percent. Maar fabrikanten, die in 3elgië rechtstreeks aan de verbruiker leveren, betalen die overdrachtstoeslag niet, aldus meldt ons een fabrikant. Een optimist re pliceert overigens kort en krachtig: „Moeilijkheden zijn er om opgelost te wor den". En deze optimistische geest vindt men bij de meeste fabrikanten. Een van hen schrijft: „Wij zijn nu gedurende zes jaren in België aan het verkopen en de af name wordt steeds groter". De commissie van rapporteurs uit de Eerste Kamer zal het op prijs stellen, indien de regering vóór de algemene politieke be schouwingen de Eerste Kamer wil mede delen, in hoeverre de berichten over een compromis, dat in het kabinet zou zijn be reikt met betrekking tot de huurverhoging en het afzien van een huurbelasting, waar heid bevatten. De commissie van rapporteurs meent, dat een vruchtbaar debat over dit deel van het kabinetsbeleid alleen mag worden ver wacht, indien de regering aan dit verzoek zou kunnen voldoen. De Nederlandse investeringen in België zijn belangrijk, wat ook blijkt uit de grote bedrijven, zoals Philips, Nederlandse Gist, Brasserie Leopold, Stork, Van Omme ren, e.a. Deze penetratie is gezond en ge heel in de geest van de eenheidsmarkt. In de meeste gevallen wordt aan de Bel gische agent of aan het eigen filiaal ook de vertegenwoordiging voor het groot hertogdom Luxemburg en voor de Belgi sche Congo toevertrouwd, daar deze ge bieden met België één monetaire eenheid vormen. De minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen heeft aan de Tweede Ka mer medegedeeld dat er plannen zijn ge maakt tot uitbreiding en verbetering van de studiogebouwen van de VARA en de NCRV, tot oprichting van een admini stratiegebouw voor de Nederlandse Radio Unie, alsmede tot stichting van een ge bouw voor Radio Nederland Wereld omroep. De uitvoering der plannen is af hankelijk van de afweging der omroep- belangen tegen die in vele andere sec toren, die hun eisen stellen aan het bouw programma. Bij het overleg met de minis ter van Wederopbouw en Volkshuisvesting is de minister gebleken, dat vóór 1956 geen bouwvolume voor de projecten van de omroep beschikbaar kunnen worden ge steld. Over de bouw van FM-zenders wordt medegedeeld, dat bij wijze van voorlopige hulp aan de gebieden, die de zenders in Lopik slecht ontvangen, te Hulsberg (L.), Hengelo (O.) en Hoogezand (Gr.), FM- zenders zijn geïnstalleerd. Deze zenders zenden het programma van Hilversum I uit. De reeds in die plaatsen aanwezig zijnde AM-steunzenders zenden het pro gramma van Hilversum II uit. Voor het Noorden des lands zullen twee FM-zenders Groningen, Drente en Fries land van een dezer programma's voorzien. Eén grote zender zal het andere program ma relayeren. Te Hulsberg wordt de energie van de daar reeds geplaatste FM-zender vergroot. Een tweede FM-zender wordt bijgeplaatst. Te Markelo wordt een FM-dubbelzender van groot vermogen opgericht voor het midden-Oosten des lands. In de Peel komt een FM-dubbelzender ter verbetering van de ontvangst in Ooste lijk Brabant en Noordelijk Limburg. Geen haast, geld genoeg" Maandag bemerkte een hoofdcontroleur van de Nederlandse Spoorwegen dat in de trein TilburgDen Haag een zevenjarig jongetje zat met een kaartje voor een vol wassene. Bovendien had het kereltje een damestas met klein geld ten bedrage van 285 gulden bij zich. De controleur gaf het ventje in Den Haag aan de spoorwegre cherche over, die op haar beurt de jeugdi ge reiziger aan de kinderpolitie overgaf. Het bleek dat het ventje uit 's-Hertogen- bosch afkomstig was. In plaats van naar school te gaan, had het de bus naar Tilburg genomen en daar een kaartje voor een vol wassene naar Den Haag gekocht. Van zijn broertje, die een keer in Den Haag was ge weest, had hij namelijk gehoord dat men in Den Haag zo aardig naar spoortreintjes kon kijken. Toen hij in de bus naar Tilburg zat, had hij zich ontfermd over de tas van de conductrice van de bus. De kinderpolitie stelde zich in verbinding met Den Bosch, waar reeds aangifte was gedaan van de vermissing van het ventje en van de vermissing van de tas met 285 gulden, toebehorend aan de conductrice van de bus. De recherche aldaar had de mogelijkheid niet uitgesloten geacht dat de conductrice meer van deze vermissing zou weten en was daarom zeer content dat hier geen onregelmatigheden in het spel waren. Een rijkspolitieman kreeg opdracht het jongetje naar huis te brengen. Toen deze tegen het kind zei wat voort te maken, daar men dan nog de trein van goed vier uur kon halen, repliceerde het ventje met de opmerking „dat men zich niet behoefde te haasten, omdat er toch geld genoeg in de tas zat

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 5