U wenst 9 Garage Den Hout Vrij gem. huis gezocht AUTOMONTEURS Wijzigingen in de stichting „Touring Zandvoort" ontraden IAKO GLASPLATEN VERKOOPSTER FILIAALHOUDSTER INPAKSTERS Werkster ELECTRICIEN Ochtendhoest Rokershoest DOMPROOST de ROOI J Juffrouw Standard Electric B. en W. antwoorden op adres van bedrijfsleven S. Heijers sprak over sportaccommodatie Amsterdamse Beurs Herbouwplicht te koop ATELIER 2.98 EEN BESTELAUTO AAN TE SCHAFFEN Servetjes HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT C. W. F. baron*Mackay overleden Lezing voor wijkcomité „Oud-Schoten" Familie-reunie van Zwanen op 30 Mei in Lunteren Voor het zwakke kind Scheepvaart Dameshoeden 2.95 en 3.95 Middenst. won. WONINGRUIL te huur of te koop gevraagd NET PENSION Woensdag verkopen wij voor halve prijs BINNEN AFZIENBARE TIJD ledereen een Schrijfmachine EEN EERSTE VERKOOPSTER EEN TWEEDE VERKOOPSTER A. ELECTRO MONTEURS B. HULP-MONTEURS C LEERLING-MONTEURS DINSDAG 8 FEBRUARI 1955 Het „overkoepelend orgaan" van de sa menwerkende verenigingen, Zandvoortse Handelsvereniging, R.K. Middenstands vereniging „De Hanze", „Peruka", de strandpachtersvereniging en „Ons Belang" had aan het gemeentebestuur van Zandvoort een adres gericht, waarin ver schillende wijzigingen in de stichting ..Touring Zandvoort" werden voorgesteld. Men wenste o.a. in de naam meer nadruk le leggen op de taak van stichting „Tou ring" als de bevorderaarster van het vreemdelingenverkeer en haar bevoegd heden, rechten en werkzaamheden in twee delen te splitsen, namelijk een afde ling welke de circuit-aangelegenheden zou behandelen en een andere, belast met al les, wat met het vreemdelingenverkeer verband houdt. Voorts bepleitte men voor elke afdeling een aparte directeur te be noemen, het minimum aantal leden van het algemeen bestuur te brengen van 9 op 12 en het aantal vertegenwoordigers van het bedrijfsleven in dat bestuur te ver hogen van 2 op tenminste 5 leden. Dit adres werd in de raadsvergadering van 18 Januari om prae-advies in handen ge steld van B. en W. Het college heeft thans zi.in mening in een uitvoerig schrijven aan de raad ken baar gemaakt. Daarin wordt opgemerkt, dat bij de voorbereiding van de oprichting van stichting „Touring Zandvoort". waartoe de raad op 16 November 1948 met alge mene stemmen besloot, bijzondere aan dacht werd besteed aan de afdeling vreemdelingenverkeer. De statuten van „Haarlems Bloei" en het advies van de heer J. Nikerk, directeur van de V.V.V. te Amsterdam, kwamen bij de vaststelling der statuten een belapgrijke plaats inne men. B. en W. menen voorts, dat nauw contact met het Zandvoortse bedrijfsle ven reeds werd bereikt. Het algemeen be stuur thans uit 13 leden bestaande, wijst dat duidelijk uit. Daarin hebben n.l. zit ting: de burgemeester, ambtshalve als voorzitter: twee raadsleden, twee verte genwoordigers vbor het Zandvoortse be drijfsleven. twee voor de Zandvoortse sportverenigingen, twee voor de begunsti gers; één' voor de Zandvoortse Handels vereniging, één voor „De Hanze" en één voor „Peruka". Tenslotte werd nog de heer J. J. Jurrissen, directeur van de N. Z;H.V.M„ in dit bestuur benoemd. Het wekt de verwondering van het col lege, dat thans wordt voorgesteld, dat ten minste vijf vertegenwoordigers van het Zandvoortse bedrijfsleren in het algemeen bestuur zitting zullen hebben, daar reeds in 1952 in deze geest werd gehandeld. Van de 13 thans zittende» leden zijn er reeds acht in het bedrijfsleven van Zandvoort werkzaam, een meerderheid, die ook in het dagelijks bestuur tot uitdrukking komt, waarin behalve de voorzitter - de heren Weber en Longayroux zitting heb ben, beiden vertegenwoordigers van het Zandvoortse bedrijfsleven. Wanneer het' overkoepelend orgaan meent, dat deze vertegenwoordiging bij ruime meerderheid niet leidt tot verho ging van het nuttig effect van de stich ting, dan heeft naar de mening van het college, dit bedrijfsleven binnenkort de gelegenheid, zich door andere personen te laten vertegenwoordigen, daar ölle leden Van het algemeen bestuur op 28 April a.s. periodiek moeten aftreden. „Geen naamsverandering" B. en W. wijzen ook op dè groei van de stichting in de loop der jaren en geven daarvan verschillende voorbeelden, o.a. het gestadig toenemend aantal begunsti gers (van 143 in het begin tot 490 thans), en de steeds toenemende activiteit der stichting, als verspreiding van propagan- da-materiaal en het uitbrengen van een propagandafilm. Een en ander was oor zaak, dat de raad tijdens de behandeling van de gemeentebegroting voor 1955, de subsidie verhoogde van 7000,tot 10.000,waaruit kennelijk waardering voor het werk van de stichting sprak. Een naamsverandering mist volgens B. en W. elke zin. Wat het splitsen in twee afdelingen betreft, dit wordt door B. en W. evenmin wenselijk geacht. Het zou tot een gecompliceerde en onefficiënte uitvoe ring van de taak der stichting leiden. In artikel 2 van de statuten wordt trouwens het primaire doel, n.l. de bevordering van het toerisme, (d.i. het vreemdelingenver keer) terecht voorop gesteld. Wanneer het algemeen bestuur het zou prefereren, naast de huidige directeur een twetede directeur in dienst te nemen, belast met de zaken van het vreemdelin genverkeer, dan zouden de huidige statu ten der stichting daartoe voigens het col lege geen beletsel vormen, zodat statuten wijziging niet noodzakelijk is. Een derge lijke verzwaring van de personeelsformatie zou echter alleen reeds om financiële re denen niet zijn toe te juichen. Tenslotte zeggen B. en W„ dat in art 22 van de statuten der stichting is bepaald, dat aanvullingen of wijzigingen der sta tuten worden aangebracht door het alge meen bestuur onder goedkeuring van de gemeenteraad, welk besluit dan weer goedkeuring van Gedeputeerde Staten be hoeft. In eerste instantie moet dus het al gemeen bestuur oordelen en het zo.u in strijd zijn met de beginselen van een be hoorlijk bestuur, indien de raad als goed keurende instantie een uitspraak zou doen welke van invloed zou kunnen zijn op en zou kunnen worden gezien als een beperking van de vrije meningsvorming van dit bestuur. Niettegenstaande het Te Aerdenhout is in de ouderdom van 84 jaar overleden de heer C. W. F. baron Mackay, oud-burgemeester van Ermelo. De overledene genoot zijn opleiding aan het Koninklijk Instituut voor de marine te Den Helder en werd in 1895 luitenant ter zee tweede klasse. In 1898 ontving hij op zijn verzoek eervol ontslag uit 's lands dienst en trad op als adjunct-inspecteur bij de Maatschappij tot Exploitatie van Staatsspoorwegen. In 1904 werd hij be noemd tot burgemeester van Buren en in 1908 volgde zijn benoeming in gelijke be trekking te Ermelo. Voor de Christelijk Historische Unie had baron Mackay van 1909-1935 zitting in de Provinciale Staten van Gelderland. De heer Mackay was dra ger van het Lombokkruis en het ereteken voor het deelnemen aan de expeditie naar Atjeh en officier in de Orde van Oranje Nassau. Zijn stoffelijk overschot zal Donderdag middag om half drie worden ter aarde be steld op de nieuwe algemene begraafplaats te Nunspeet. feit, dat het voorstel van het „overkoe pelend orgaan" dus op formele gronden reeds is te ontraden, menen B. en W. tóch, hun standpunt niet tot formele overwegin gen te moeten beperken, daar men dit zij het ten onrechte zou Kunnen zien als een onhoffelijkheid ten opzichte van de adressant. Het college stelt daarom de raad voor, het „overkoepelend orgaan" in de geest van hun zienswijze te berichten. Maandagavond hield het Wijkcomité „Oud-Schoten" in de kleuterschool aan de Tesselschadestraat een openbare vergade ring. De heer S. Heijers, inspecteur van Lichamelijke Opvoeding te Haarlem, was uitgenodigd om- te spreken over het te bouwen gymnastieklokaal bij de „P. H. van der Leyschool" en over het sportterrein complex „Akendam". „Geef de mens een bal en hij gaat er mee spelen, al is hij tachtig jaar", zei de heer Heijers in zijn inleidend betoog, waar in hij verder constateerde dat de belang stelling voor de lichamelijke opvoeding van de jeugd van de zijde der ouders en ook der leerkrachten voor de oorlog zeer gering was. Gelukkig is gedurende de laatste jaren een ommekeer ten goede in getreden. In 1920 werd het verplichte gym nastiekonderwijs, bestaande uit twee maal drie kwartier per week, op de scholen in gevoerd. Het bouwen van gymnastiekloka len stelde men echter periodiek uit, enkele uitzonderingen daargelaten, met het gevolg dat men nu een schrikbarend tekort aan gymnastieklokalen heeft. Haarlem stak, vergeleken bij andere plaatsen niet on gunstig af. en vooral de laatste jaren is er veel bijgebouwd, doch er is hier nog altijd een tekort aan dertig leslokalen. Vele scho len kunnen hierdoor het vereiste aantal gymnastieklessen niet geven. Ook sportterreinen zijn er te weinig. Voor drie scholen van ieder zes klassen is ten minste een veld van 60 bij 90 meter nodig. Een nadeel van het gebruik der sportterreinen in schoolverband is dat de leerlingen vaak ver moeten lopen om er te komen. De tijd die hiervoor nodig is gaat van de les af. Spreker deed de suggestie om, in navolging van wat elders ook al gebeurd is, de scholen bij elkaar te bou wen om de sportterreinen heen. Een volgende overdekte oefengelegen heid voor de schooljeugd vormt het zwem bad De z'-embaden die wij rijk zijn kun nen eveneens lang niet in de behoefte voorzien en zijn trouwens niet ingericht voor specifiek schoolzwemonderwijs. Er bestaan echter plannen om een speciaal school-instructiebad aan de Planetenlaan te bouwen. Van het te bouwen gymnastieklokaal bij de „P. H. van der Leijschool", zei de heer Heijers, dat het van een bijzondere grootte zal worden, daar het dan tevens geschikt is om buiten schoolverband gebruikt te worden door diverse sportverenigingen. De inrichting en accommodatie van het lokaal zal veruit beter zijn dan wat hier ooit tot stand werd gebracht. Er komt een aparte toestelruimte, waarin de vele moderne apparaten gemakkelijk kunnen worden opgeborgen. De wanden worden geheel vlak gehouden om de ruimte zo veel mogelijk stofvrij te houden. De problemen van de acoustiek en het plaatsen van de piano heeft men op doel treffende wijze opgelost. Tevens wordt dit gymnastieklokaal uitgerust met een mo derne wasinrichting en kleedgelegenheid. Het sportterrein-complex „Akendam" zal bestaan uit zeven velden, waaromheen een weg wordt aangelegd die tegelijk als wie- Iercircuit kan dienst doen. Een werkelijk unieke situatie. Deze velden zullen niet aan sportverenigingen in volledig vast ge bruik verhuurd worden, maar per wed strijd worden verhuurd. De terreinen, die pas ingezaaid zijn, kunnen niet voor de zomer van 1957 in gebruik worden geno men. Na de pauze bestond er gelegenheid tot vragen stellen, waarvan ruimschoots ge bruik werd gemaakt. De „Raad der Oudsten" var de familie Zwaan heeft bijna twee honderd uitnodigin gen in Nederland, Canada en de Verenigde Staten doen uitgaan voor een familie-reü nie, op tweede Pinksterdag, 30 Mei, in het kampeercentrum „De Goudsberg" te Lun teren. De Zwanen, die oorspronkelijk uit Enkhuizen komen, hebben besloten deze bijeenkomst te beleggen, om de familieband te verstevigen. Vandaar dat een der pun ten van de agenda heraldiek, stamboom en vlag vprmeldt en niet te vergeten het Zwa- nenlied, dat Weliswaar nog geschreven moet worden, maar waarvoor de muziek- commissie een beroep doet op dichters en componisten onder de Zwanen. Het feest zal geheel door Zwanen verzorgd worden. Uit de namen- en adressenlijst, die bij de uitnodiging is gevoegd, kan men lezen dat de familie Zwaan in Haarlem tien verte genwoordigers telt. 3-3% Nederl.'47 A.K.U Unilever Philips Gloeil. Kon. Petroleum A'dam Rubber Holl. Amer. Lijn N. Scheepv. Unie H.V.A Deli Mij Amsterd. Bank Ned. Handel Mij. Rotterd. Bank Twentsche Bank Anaconda Copper Bethlehem Steel Republic Steel Shell Union Tidewater U. S. Steel Slotkoers gisteren 1005/i*. 290 37014 329 547% 115 193 166% 140% 136% 258% 219 225 230 5213/p. 116"/,.. 83 60 24 79% Openings koersen 100% 287 365 327 540 114 192 165 140% 134% 258% 219% 225 230 53!/ 114/. 84 60 24% 78% Uit heti jaarverslag over 1954 van de af deling Haarlem van het centraal genoot schap voor kinderherstellingsoorden en gezondheidskolonies voor zwakke kinderen van alle gezindten blijkt, dat in totaal 124 kinderen werden uitgezonden naar de A- huizen, waar zij gedurende 6 weken ver pleegd werden en door goede en doel matige voeding, regelmatige afwisseling van rust en beweging, profiterend van licht en buitenlucht, met verhoogd weer standsvermogen huiswaarts konden keren; dat 7 kinderen naar de B-huizen gingen, waar de verblijven varieerden van 2 maanden tot een jaar en waarbij ook het schoolonderwijs voortgang vond, n.l. in een openluchtschool; dat gedurende twee zomerperioden 7 in valide kinderen naar het-huis „De Bijster bosch" bij Epe gingen, om bij goede ver pleging en geregelde controle van de koloniearts, 6 weken van een heerlijke vacantie te genieten. Dit gold in het bij zonder voor 3 kinderen van deze groepen, die al een jaar in het gips lagen. Hoewel van alle groepen kinderen de ouders naar draagkracht in de verpleeg- kosten bijdroegen, vergde dit alles vrij veel van de afdelingskas. Het bestuur doet daarom een beroep op de Haarlemmers, om als lid van de afdeling Haarlem te willen toetreden. Bijdragen worden gaarne tegemoetgezien op de rekening van het centraal genootschap voor' kinderherstel lingsoorden en gezondheidskolonies, af deling Haarlem, bij de Twentsche Bank, Zijlstraat te Haarlem. Amstelveen, pass. 7 Kp. Fmisterre n. Le Havre Argos, 7 v. Constanza n. Istanboel. Armilla, 7 v. Singapore n Bangkok. Aalsum, pass. 7 Algiers n. Antwerpen. Almdijk, 7 v. Vlissingen n. Rotterdam. Ariadne, 7 te Amsterdam. Abbekerk. 8 te Kobe verwacht. Algenib, 7 te Bahia. Almdijk, 7 te Rotterdam. Alnati 7 330 m. Z. Bahia n. Ilheos. Amerskerk. 7 v. Bremen n. Hamburg Arundo, 8 te Bermuda. Alblasserdijk, 7 te Houston. Alhena. 9 te Rotterdam verwacht. Amsteldijk, 6 te Newport Mon Arendsdijk, pass. 8 Vlissingen n. Rotterdam. Bennekom, pass. 7 Flores n. Londen. Borneo. 8 Beyrouth verw. Baarn, 6 v. Amsterdam n Trinidad. Blommersdijk 6 v. Aden n. Suez. Bonaire, 6 v. Paramaribo n. Georgetown. Britsum, 6 v. Port au Prince n. Kingston. BUhton. 6 v. Ceou n. Balikpapan. Baccnus, 8 te Amsterdam. Bloemfontein, pas. 8 Vlissingen n. Amsterdam. Boskoop, 7 630 m. NO. Ingua eil. n. Amsterdam Boschfontein, 7 te Tanga. Caltex Leiden, pass. 7 St. Vincent n. Sidon. Caltex Peinis. 7 te Rotterdam Charis, 6 te Philadelphia. Cronenburgh, pass. 7 Ouessant n. IJmuiden. Callisto, 6 v. Leith te Schiedam. Caltex Nederland, 7 v Rotterdam n. Kopenhage.. Caltex Utrecht, 7 v. Sidon n. Rotterdam. Clavella, 7 v. M.a e lAhmadi n. Gibraltar. Corilia, 8 Ouessant gepass. n. Walvisbaai. Castor (KNSM), 7 v. Ciudad Trujillo n. Puit au Prince. Delft, 7 te Antofagasta. Dalerdijk. 8 te\Portland. Diemerdijk, pass. 7 Kp. San Lucas n. Los Ange.es Esso Den Haag, pass. 7 ten Z. v. Kreta n. Antw Lemland, pass. 6- Finisterre n. Recife. Elizabeth b, 7 te S'.ockhoim. Eemdijk, 8 te Brownsville. Esso Rotterdam, 10 te Rotterdam verwacht. Eendracht, 8 te Hamburg. Esso Amsterdam, 8 te Antwerpen. Friesland (SSM), pass. 7 Ouessant n. Huelva. Gooiland, 6 te Itajai. Gaasterland 6 te Amsterdam. Groote Beei, 6 v. Halifax n. New Yoik. Groote Kerk 7 te Antwerpen. Hecuba, 7 te Antwerpen. Houtman, 8 ie Soeiabaja. Hathor, 7 te Tanger. Hera, 7 te Jort of Spain. Helicon, 8 v. Londen n Amsterdam. Hoogkerk, 8 te Las Palmas. Hilversum pass. 8 Finisterre n. Fawiey. Indrapoeia. 7 110 m. O- ten Z. Malta n. R'Jam Joh. v. Oldenbainevelt, 7 780 m. O. ten Z. Kp Guardafui Japara KR.L, 5 v. Calcutta n. Penang. Jupiter, 7 te Roterdam Karimata, 7 v. Tj. Priok n. Singapore. Kota Agoeng, 7 v Singapore n. Miri. Kieldrecht, 7 v. Rotterdam n. Hamburg. Krebsia, 7 v. Riverplato n. Curasao. Lindekerk, 8 te Port Said Loosdrecht. 8 te Port Soedan. Luna, pass. 7 ten Z. Sicilië n. Leixoes. Leersum. 7 te Houston Lissekerk, 7 te Dubai. Lombok. 6 100 m. NO. Madeira. Laagkerk, 7 v. Alexandrië n. Port Said. Lemsterkerk, 8 te Basrah- Lutterkerk. 8 v. Bremen n Londen. Manekerk. 3 te Aden. Markelo, 7 te Aarhus. Mirza. 8 te Singapore Molenkerk, pass. 7 Str. Messina n. Genua. Muidei kerk, 8 te Genua. Maasdam. 5 te New Yórk Manoeran, pass Ceylon n Beiawan. Maashaven, 7 te Rio de Janeiro. Maasland. 8 te Recife Macoma, 8 te Durban Marken, 8 te Freetown. Meerkerk, 7 .v Marseille n. Antwerpen. Marin. 5 v. New Orleans n. Port au Prince. Mataram. pass. 7 Gibraltar n. Port Said. Mellskerk. 5 te Port Elizabeth. Notos pass. 7 Kp. Finisterre n Rotterdam. Noordam fi 380 m. ZW Sable eil. Nieuw Amsterdam, 7 v. New York n. San Juai Oostkerk pass 7 Gibraltar n. Genua Oran.iefontein, pass 7 Dakar n. Las Palmas Ovula. 7 v. Saigon n. Pladju. Oranjestad 8 v. Curagao n. Antwerpen. Phrontis, pass 7 Colombo n. Port Said. Prins Willem v. Oranje. 7 te Halifax. Perna. 6 v Abidjan n Curapao. Pieter S. 7 te Rotterdam. Prins Fred. Hendrik. 6 v. Ceuta n Valencia. Prins Joh. v. Friso. 7 te Rotterdam. Prins Willem 117 6 v. Leixoes n. Oslo. Poseidon, 8 te New York. Prins Alexander, 7 v. Haifa n. Antwerpen. Prins Fiea. Willem, 8 te Valencia. Prins Wnlem Geoige Fred. 7 v. Hamburg naar Rotteidam Prins Maurits, 8 te Palermo. Racja, 7 t.h.v. Ceylon n. Port Said. Kempang, i v KiOjang n. Palembang. Roepat, pass. 7 Pantellana n. Amsterdam. Roggeveen, 8 te Mombasa. Kijiuand, 7 v. St. Vincent n. Santos. Rijndam, 8 te Rotterdam. Kijnkeix, 8 te Amoteidam. Schouten, 7 v. Kobe n Hongkong. Stentor, 7 1000 m. N.NO. Paramaribo. Saliand, pass. 6 Recife n. Las Palmas. Sapaioea, pass. 6 Ouessant n. Port Said. Slau Breda, 7 te Antwerpen. Stad Haailem, 5 te Boston. Stad Maassluis, 5 te Narvik. Stad Schiedam, verti. 7 v. Bagnoii n. Bona. Scneipendrecht, 8 te Pto La Cruz. Stad Leiden, 7 v. Takoradi n. Kp. Palmas. Stad Vlaai dingen, veim. 9 v. Narvik n. R dam Sviaat Banka, 9 te Singapore. Straat Makassar, pass. 7 Victoria n. Recife. Sumatra, 7 v. Rotterdam n. Southampton. Siuajak, 7 v. Suez n. Aden. Slamat, 8 te Rotterdam. Sommelsdijk, 4 te Hampton Roads. Stad Dordrecht, pass 3 Finisterre n. Civita Vecchia. Schie, 7 v. Carthagena n. Barranaquilla. Sommelsdijk, 5 te Newport News. Tabian, pass. 7 Kreta n. Genua. Tomori, pass. 7 Gibraltar n. Rotterdam. Tawali, 3 te Philadelphia. Teuesias, 7 te Djeddah. Tero, pass. 7 Kp. Frio n. St. Vincent. Tltus, 6 v. Lissabon n. Rotterdam. Tara. 8 v. Bremen n. Rotterdam. Themisto, 8 te Rotterdam. Talisse, 7 v. Amsterdam n. Tj. Priok. Tiberius, 8 te Amsterdam Utrecht, 8 te Ummsaid. Van Linsehoten, pass. 7 Finisterre n. Dakar Van Waerwijck, 6 v. Zanzibar n. Mahe. Waterman, 8 te Wellington. Wonoraio, 7 te Khoralmufatta. Waal, 6 te RoiterÖam: Waterman, 7 220 m. NO. Wellington. W. Alton Jones, 7 240 m. NW. Ras al Hadd. Willemstad, 8 te Amsterdam. Westland, 8 te Buenos Aires. Willem Ruys, pass. 7 Gibraltar n. Port Said. ijsei, pass. 7 Ouessant n Algiers. Zuiderkruis, 7 te Kaapstad. Zaan, 10 te Amsterdam verwacht. Zijpenherg, 7 te Rotterdam. KLEINE VAAR'J Adm. Courbet, 7 v. Garston te Dundalk. Aden. De Ruyter 7 v. Belfast te Hayle. Adm. Nelson, 7 v. Dundrum te Plymouth. Amstelborg. 7 v. Huil te Rotterdam verw. Arienoldus G, 7 v. Rouaan te Liverpool Algarve, 8 v. Rotterdam te Amsterdam verw Astra, pass. 6 Vlissingen n. Londen. Att-S, 6 v. Sunderland te Rotterdam. Aco, pass. 7 Kiel Holtenau n. Aalborg. Barracuda, verm. 8 v. Grimsby n. Rotterdam Batavier I. pass. 7 Kp Espichel n. Bordeaux. Blue Boy, 6 v. Naestved te Koge. Betty Anne S, pass. 6 Vlissingen n. Southampton Bill S, 7 v. Bremen te Waterford verw. Boreas, pass 6 Casquets n. Bari. Brouwersgracht, pas. 7 Holtenau n. Abo. Bab T. 2 te St. Jean de Luz. Beekbergen. 7 Santander verw. Badzo. 6 v. Lo-naen te Rotterdam. Bree Helle, 6 v. Londen te Rotterdam. Continental, 6 v. Rotterdam n. Londen. Clothilda M, 7 v. Gotiienburg te Amsterdam. Conliance, 6 v. Kalundborg te Rotterdam. Domburgn 7 v. Casablanca te Duinkerken. De Ruyter. 7 te Cherbourg. Driebergen, 7 v. Nantes n. Requejada. Daniël, 7 v. Londen te Antwerpen. Dollard, pass. 6 Holtenau n. Londen. Eljo, 6 v. Ipswich te Rotterdam. Elsenburgh. pass. 6 Kp. St. Viocent n. Casablauoi. Eemstroom, 7 v. Grangemouth te Amsterdam Eibergen, verm. 7 v Requejada n. Terneuzen. Ferocia, verm. 7 v. Ipswich n. Rotterdam Gaasterland 6 v. Leith te Rotterdam Grebbestroom, 7 v Manchester te Amsterdam Haaksbergen, verm. 7 v. Brest n. Teignmoutn Hast IV, pass. 7 Brunsbüttel n. Aalborg. Hoe Vinces. 7 v Harlingen n. Grimsby. Jonex I, 6 v. Vlissingen n. Antw. Joost, 2 v. Rotterdam n. Nantes. Kenitra, 7 v Casablanca te Rouaan. Koningshaven, verm 7 v Port Lyautey n Duin kerken Koh. I. Noor, 6 v. Grangemouth te Rotterdam L.eendert b. 8 v. Stockholm te Stanlow verw. Larix, 2 te Huil Megrez N. 7 te Pto Alegre. Meres N. 7 te Lissabon. Muphrid N. 7 v Rotterdam Gdynia. Mutatie, 3 v. Belfast n. Newry Muphrid N. 6 v. Londen te Rotterdam. Marcella, 7 v. Rotterdam n. Kirkcaldy. Matthew, pas 7 v. Middlesbro le Soulinh'. r- verwacht. May Mere. 6 v Vüssir.gen n. Antwerpen. Menkar N, 8 v. Ilheos te Antwerpen verw. Mirfak, N. 7 v Rotterdam verwacht. Merak 8 v. Bremen n St Nazaire. Mintaka N. 7 v. Nantes te Bordeaux. Mirach .N, pass. 7 Kp Vilano n Nantes. Myfem, pass. 6 Brunsbüttel n. Rouaan. Mynelis, 6 v Rotterdam te Koldjng. Nijenburgh. pass. 6 Kiel n. Stockholm. Nassauhaven 8 v. Kopenhagen te Rotterdam verwacht. Noordstad, 7 te Amsterdam. Oosterburg. 6 v. Antwerpen n. Stockholm. Oosterburgh, pas. 6 Vlissingen n. Stockholm Oranjepolder, 7 v. Antwerpen te Sharpness. Ponto, 3 v. Londen n. Santander. Ponza, 4 v. Garston n Swansea l'erregaux, 6 te Casablanca. Peter Swenden. 6 v. Newport M. te R'dam Favo, 5 v Bilbao n. Bayonne. Rapid. 6 v. Rouaan te Rotterdam. Rian 6 te Rotterdam Rini, 7 v. Vlissingen n Dublin Stella Maris. 7 v. Rotterdam n. Stockholm. Stady 6 v. Rochester te' Rotterdam. Twin. 6 v. Rotterdam n. Londen. Theano. 7 te Amsterdam. Tilly. 2 te Bayonne. Ton S 6 v. Rotterdam te Londen. Taurus. 6 v. Vlissingen n. Rotterdam Viking. 7 Amsterdam verwacht. Westerdok. 5 v. Amsterdam n. Londen. Westpolder. 8 Lissabon verwacht. Wily. 6 v. Aalborg te Rotterdam. l.Tsel pass. 7 Vlissingen n Antwerpen. Zeevaart, 6 v. Rotterdam n. Antwerpen. Zeehaan, 6 v. Foyness te Hamburg. SLEEPVAAR7 Goeree, 5 te Gibraltar met zuiger n. Aden Gele Zee. 6 te Le Havre. Humber, 6 160 m. N. Kp. Finisterre met zuiger Loire. 4 3^0 m. O. St. Paulsrock met m. schip. Noordzee, 6 te Aviles. Oceaan, pass. 4 Aden n. Basrah. Rode Zee 4 te Whampoa. Thames, pass. 4 Vlissingen n. Antwerpen. Tyne, 4 160 m NO. Paramaribo n. Bele. Witte Ze? 5 t.h.v Pantellaria n. Chittagong met twee sleepboten Zwartp Zee, 6 240 m. W. ten N. Lands End. Nummerbrieven. die volgens ons oordeel niet bona fide reageren op de inhoud van advertenties, worden niet doorgezonden Niet-afgehaalde nummer- brieven worden na 14 dagen vernietigd. wegens verbouwing. DAMAVE, A'damstraat 9. TE KOOP: omg. Zijlweg, ben. leeg te aanv. Brieven no. 82,10. Aangeboden in Haarlem-Noord BENEDENFLAT, bevatten de ruime huiskamer, 3 slaapkamers, Bruynzeelkeuken dou'■'-«'cel. plat, kelder, telefoonaansluiting. Huur f 9.— per week In ruil gevraagd: VRIJ BENEDENHUIS, zelfde om vang of groter in centrum of West. Hogere huur geen be zwaar. Brieven onder no. 8203 aan het bureau van dit blad Gem. Velsen. Brieven met aanbiedingen no. 8205. SPOED pl.m. 100 M2. Brieven no. 8204. Jongeman, 27 jaar zoekt waar telefoon aanwezig is Brieven no. 8206. 180 METEOOR GRASLINNEN LAKENS (iets vuil geworden) Effen of dubbel Cordon GRASLINNEN LAKENS AQ van 7.90 - 6.90 nu Geborduurde of effen 2 pers. LAKENS QQ van 7.90 nu Anti-rheuma FLANEL LAKENS A Qg persoons van 6.90 nu Tra NYLON 1e kwaliteit Wandel- en Avond-nylon met naad en mindering Normale prijs 3.98 nu ANEGANG 22 HAARLEM TEL. 19743 Renault Renault Renault Renault D.K.W. D.K.W. De volgende factoren zijn doorslaggevend Prijs, verbruik en toekomstige reparatiekosten. Enkele voorbeelden van de door ons vertegenwoordigde merken RENAULT en D.K.W. 1400 kg bestelauto ƒ6900.- Praktijkverbruik 1 op 6lA 1000 kg bestelauto ƒ6700.- 500 kg bestelauto ƒ4190.- 200 kg bestelauto 3995.- 800 kg bestelauto 6375.- 400 kg bestelauto 5995.- PRIJZEN RUILMOTOREN: Renault 1400 kg en 1000 kg Renault 300 kg en 200 kg D.K.W. 800 kg 2 cyl 1 op iy2 1 op 13 1 op 15 1 op 9 1 op 12 825. 425.— 275.— D.K.W. 400 kg 3 cyl395.— Verzuimt U vooral niet de stands op de tentoonstelling te Amsterdam van RENAULT, nummer 54, en D.K.W. nummer 20 te bezoeken of, mocht U tijd en gelegenheid daartoe ont breken, nadere inlichtingen te vragen bij per 1 Juni a.s. voor gezin met 3 kinderen, te Haarlem of omstreken Aanbiedingèn aan: P. C. TEUNIS&E, Dwars weg 5, Julianadorp. Curagao N.A. Wagenweg 166-168 Haarlem Telefoon mat af - irriteert Uw keel - houdt U uit de slaap. Laat hoest U niet langer plagen Dit is de genezing! Neem m; het slapen gaan en 's mórgens na het ontbijt 'n Domproost tabic Zonodig in de loop van de dag nog eens. tot maxtrhaai 4 tablet ten par dag. Verrassend resultaat! p l Tabletten f. 1.45 bij apotheker en drogist. In alle maten SABELIS KERREBI77. Anthoniestr 19-31 Haarlem. Tel. 11898 Zonder vooruitbetaling, ca f 2 p w. le betaling na 6 weken. Discretie verzekerd Brieven no. 8156. ANEGANG 14 (naast C. en A.) wit en fantasie Boterhampapier Boterhamzabjes ook in plastic GEVRAAGD geheel op de hoogte met de verkoop van bak kerswaren en in bezit van de vereiste diploma s met enige verkooproiftine.'IndiensttFedirtg begin Maart. Sollicitanten gelieven zich aan te melden Woensdag 9 Februari, 's avonds tussen 8 en 9 uur, Paul JCruger- kade 31 Haarlem. Eventuele schriftelijke sollicitaties aan hetzelfde adres. VERMAAT'S MODERNE BAKKERIJE^, Paul Krugerkade 31 Haarlem, .Tel. 11496 heeft in enkele filialen te Haarlem plaats voor een flinke Zij, die hiervoor in aanmerking willen komen, kun- nen zich dagelijks van 8—6 uur. vervoegen bij de Beheerster van het filiaal Grote Houtstraat 73 te Haarlem. Ook is er nog plaats voor een flinke Zij, die hiervoor in aanmerking willen komen, ge- lieven zich schriftelijk te wenden tot de afd. „Win- Üj kelpersoneel". Hugo de Grootstraat 41, Rotterdam. liiininiiiiiiniifflfjiKititiiiiinHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiRiitiiinmü Gevraagd: voor Inlichtingendienst van TOURING ZANDVOORT (V. V. V.), bekend met ty pen en moderne talen, Solli citaties schriftelijk aan Dir. Touring Zandvoort, Raad huisplein, Zandvoort. Voor licht en eenvoudig in- pakwerk in prettige omge ving kunnen nog enige nette geplaatst worden. Beginloon f 20 tot f 25 per week plus premie van f 5 tot f 10 per week. Aanm. dagelijks van 9—17 uur bij RIDS, Gael- straat 2, Haarlem. Wegens uitbreiding voor spoedige indiensttreding gevraagd A. J. ROTTEVEEL'S AUTOMOBIELBEDRIJF Dr. Dirk Bakkerlaan 1216, Bloemendaal, Telefoon 22992 Bankinstelling hier ter stede vraagt: voor 's morgens van 6 tot 8 en 's avonds van 5 tot 7 uur. Brieven no. 8208 Ter onderhoud der install, en voor nieuwbouw wordt ge vraagd ervaren Hoog loon en levenspositie voor werkelijk prima kracht Soil, met copie getuigschr. enz. no. 8209. 's-GRAVENHAGE TELEFONIE TELEGRAFIE RADIO GELIJKRICHTERS vraagt voor de afdeling Installatie Telefoonapparatuur te Haarlem Aanmelden, dagelijks tussen 9—12 en 13.30—17 u bij de chef-monteur van de NED. STANDARD ELECTRIC MIJ. N.V. Adres: Telefoongebouw van de P.TlT. te Haarlem Zijlstraat 44 (Portier P.T.T.)

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 3