Dr. A. M. Lorentz de geïnstalleerd Haas Vanmiddag installatie Commissie voor bejaardenzorg in Haarlem Wapentapijten in oude luister Ie memoriam Henri Pielatie Kort en bondig Amsterdamse Beurs Bazar in de Anslijnschool WOENSDAG 9 FEBRUARI 1955 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 5 Vrachtauto door tram aangereden te Aerdenhout Amsterdammer verdacht en gearresteerd Als geneesheer-directeur van „Meer en Bosch Gerechtshof behandelde ongeluk bij Nieuw Vennep Burgerlijke Stand van Haarlem Dodelijk ongeluk op Herenweg Broeder Raymundus te Boekei overleden B. en W. streven naar handhaving der situatie Scheepvaart ter van de G.G.D. Vanmiddag wordt op het Stadhuis te Haarlem door wethouder W. C. Bakker een commissie geïnstalleerd, welke zich in de komende maanden intensief zal gaan bezig houden met de bejaardenzorg. inzonderheid ligt het in de bedoeling een enquête te organiseren onder de ongeveer tienduizend Haarlemmers van 65 jaar en ouder. Enquêtrices en enquêteurs zullen aan de hand van vragenlijsten gesprekken voeren met ongeveer 2500 bejaarden, welke willekeurig gekozen zullen worden in de 110 stemdistricten der stad. Voor het uitvoeren van deze enquête zal een beroep worden gedaan op vrijwilligers en -sters. De vragen zullen niet alleen betrekking hebben op de huisvesting der bejaar den, maar ook op hun algemene conditie en verzorging, op hun reacties op de uit schakeling uit het productieproces en hun speciale verlangens en behoeften. De resul taten van het onderzoek, voor zover die op de hulsvesting betrekking hebben, zullen worden bestudeerd door een reeds geruime tijd geleden ingestelde subcommissie van de commissie welke onder voorzitterschap van wethouder W. F. II a p p de vraag stukken van de bijzondere woonvoorzieningen (bijvoorbeeld van bejaarden of sociaal- en economisch zwakken) behandelt. Ongetwijfeld zal de vanmiddag te instal- Bond van ouden van dagen, C. J. Selhorst, leren commissie veel profijt kunnen trek- j van de R.K. Bond voor bejaarden, me ten van de door wethouder Bakker en de vrouw M. D. Eickholzde Wijs, sccreta- directrice van het gemeentelijk tehuis voor i resse van de U.V.V., mevrouw J. Wijne bejaarden aan de Schotersingel, mejuf- kus—Wiebenga. maatschappelijk werkster trouw W. M. E. de Klerk, op het in Londen van ..Humanitas", mejuffrouw W. M. E. de gehouden internationaal Gerontologisch Klerk, directrice van het .gemeentelijk Te- congres opgedane ervaringen. In een on- huis voor ouden van dagen, mejuffrouw E. derhoud met de wethouder, dat wij in ons Verdoner, ambtenaresse van de dienst van blad van Vrijdag 6 Augustus van het vorige Sociale Zaken en dr. H. Piccardt, psychia- jaar publiceerden, wees deze er reeds op, dat het uitgangspunt van de bejaardenver zorging niet moest zijn het tezamenbrengen van ouden van dagen in tehuizen, maar juist het in hun eigen omgeving laten. Uiteraard zullen dan ook de voorwaarden moeten worden geschapen, dat hun ver zorging op goed niveau blijft en dat zij niet lijden onder een met het voortschrijden der jaren vaak gepaard gaande vereenzaming. In Engeland bestaat daartoe op vele plaatsen een systeem van „meals on wheels" (rijdende maaltijden) voor hen die niet zelf meer kunnen koken, van be zoeken welke door padvinders of leden van vrouwenorganisaties worden gebracht om de bejaarden op de hoogte van hun tijd te houden en ook van eenvoudige buren hulp voor het geval een bejaarde bedlegerig is geworden. Het werk van de Commissie voor de be jaardenzorg is dan ook na te gaan waar en hoeveel assistentie moet worden gebo den en hoe deze het best georganiseerd zou kunnen worden. Daarom is de samenstelling van de corri- missie niet louter ambtelijk geworden, maar vormt zij een geslaagde synthese van ambtelijke en particuliere zorg voor de bejaarden. Hieruit vloeit voort, dat ook voor de toekomst de bejaardenzorg niet gezien zal worden als een zorg voor de overheid alleen', maar als een door parti culieren en overheid tezamen te verrich ten taak, waarbij de rol van de laatste vooral van stimulerende en coördinerende aard zal zijn. Tenslotte merken wij nog op, dat de commissie is samengesteld uit per sonen die reeds in het verleden een actieve belangstelling voor het bejaardenprobleem toonden. Men heeft niet naar een vertegen woordiging „qualitate qua" gestreefd, op dat de commissie niet het gevaar zou lopen te gaan sluimeren. De leden van de commissie zijn: W. C. Bakker, voorzitter, drs. W. Hazevoet, vice- voorzitter en secretaris, Moeder Maria Agnes, directrice van „Delftweide", J. H. Spek, vertegenwoordigende de Protestants- Christelijke Stichting voor maatschappelijk, opbouwwerk, A. Valbracht, voor de Haar lemse federatie van woningbouwcorpora ties, D. L. Roosekrans, van de Algemene Vanmorgen omstreeks halfelf is een vrachtauto van de firma D. Hoefgeest te Bentveld, beladen met groenten, op de Bentveldseweg te Aerdenhout door een tram, komende uit Haarlem en rijdende naar Zandvoort, aangereden. De bestuur der van de vrachtauto reed in de richting van de Zandvoortselaan en heeft vermoe delijk door het zonlicht de slingerende signaal-installatie, die zich boven de tram overgang bevindt, niet in werking gezien. De auto werd beschadigd, maar de be stuurder bleef zo goed als ongedeerd. Inbraken in IIeemstede De recherche van Heemstede heeft in sa menwerking met de Amsterdamse recher che de 46-jarige Amsterdammer G. S. aan gehouden. Deze bekende zich in de loop van December vorig jaar te hebben schul dig gemaakt aan een drietal inbraken, ge pleegd in villa's aan de Heemsteedse Dreef en aan de Herenweg. Een klein ge deelte van de gestolen waar kon nog wor den achterhaald. De Amsterdammer is in middels voor de officier van Justitie ge leid. ff Twee maanden geëist tegen buschauffeur Het Amsterdamse gerechtshof heeft zich Dinsdag bijna vijf uur bezig gehouden met de behandeling van de zaak tegen de 37- jarige chauffeur H. P. T. uit Hoofddorp, die er van verdacht werd in de nacht van 22 Juni van het vorig jaar op de rijksweg van Den Haag naar Amsterdam ter hoogte van Nieuw Vennep bij het passeren een scooter te hebben aangereden, waardoor de duo-passagier van dit motorfietsje op de weg is gevallen en de volgende morgen in hel Grote Gasthuis te Haarlem is over leden. De Haarlemse rechtbank had T. op 1 October van het vorig jaar veroordeeld tot een maand hechtenis. De eis van de officier van Justitie was drie maanden. De procureur-generaal, mr. J. F. Hoef- felman, eiste thans twee maanden hechte- nisstraf omdat hij ondanks de verklaringen van enkele getuigen en verkeersdeskun- digen van mening was, dat T. op de nood lottige avond niet voldoende opgelet #ad en vervolgens de voor hem rijdende scooter had aangereden. De scooter-berijder verklaarde namelijk, dat hij voortdurend aan de rechterkant van de weg had gereden en ook een aantal wachtmeesters meenden, in tegenstelling tot de mening van de verdachte, dat uit de sporen was gebleken dat de scooter even voor het ongeluk geen onverwachte wen dingen had gemaakt. Over de diverse, ^m-, schuif- en kras- sporen heeft men overigens urenlang ge debatteerd. De verkeersdeskundigen zei den, dat deze sporen volkomen met elkaar in strijd waren, vooral ook omdat de diverse wachtmeesters van de rijkspolitie ze kort na het ongeluk hadden opgemeten en vervolgens nog een keer, twee dagen later. Mr. P. Groenewegen was van oordeel, dat op dergelijke bewijzen geen veroor deling kon volgen en hij vroeg vrijspraak. Het hof zal op 23 Februari arrest wijzen. HAARLEM. 8 Februari 1955 ONDERTROUWD: 8 Febr., A. Kuijkhoven en M Iking; E. W. Lüti.i en B. A. M. Bcute. GEHUWD: 8 Febr., Ph. Sluiter en S. van der Wal. BEVALLEN van een zoon: 7 Febr., E. J. J. Smoldersvan Meulenparsgraf; C. Gregoire Bombeeck; 8 Febr., G. J. Vcrnout—Keet- laer; .G. A. Th. Blomvan de Weijer. BEVALLEN van een dochter: 5 Febr., E. M. J Tromp- Hazenberg; 7 Febr., J. M. Mar tens—van der Vossen: Th. M. Th. van Bijs- terveldRoss; 8 Febr., D. WijersHalder- man; Th. A. LeeflangGroeneveld. OVERLEDEN: 5 Febr., O. de Winter, 78 j„ Heggestraat; J. M. Gelaudie—van der Horst. '4 j., Gruttostraat: C. Blokker, 80 j., Haze- paterslaan; 6 Febr,, M. Roebersvan der Meer, 74 j., Teding van Berkhoutstraat; B. Schnitger, 71 j„ Klaverparkweg; J. H. Ulrich Coenraadts. 78 j., Anjelierstraat; J. Bron, 56 j„ P C. Hoóftstraat; 7 Febr., J. Leis, 78 j., Oranjeboomstraat; Chr. M. Zonneveld Mantje, 65 j., Buitenrustlaan; E. J. Timmer Kuntze, 64 j„ Herculesstraat J. F. van Duijn, 66 j., Diepenbrockstraat; A. Bosvelt, 70 j., Gibraltarstraat. In aanwezigheid van vele genodigden, patiënten, ex-patiënten en het voltallige personeel is gisteravond dr. A. M. Lorentz de Haas officieel geïnstalleerd als genees heer-directeur van „Meer en Bos" te Heemstede, in welke functie hij reeds op 1 Februari j.l. dr. B. Ch. Ledeboer te Haarlem opvolgde. De inhuldiging vond plaats in de Irene- kapel op het Meer en Bos-complex, die bijna te klein was om de talrijke aan wezigen plaats te bieden. Behalve het be stuur van de Christelijke vereniging tot verpleging van lijders aan vallende ziekte, die de Heemsteedse inrichting in stand houdt, waren aanwezig de Inspecteur der Volksgezondheid in Noordholland, dr. A. P. N. de Groot, de Inspecteur van het Staatstoezicht op de Krankzinnigenzorg, dr. Palis, bestuurders van de Koninklijke Maatschappij tot Bevordering der Genees kunst afdeling Haarlem, de huisartsen vereniging, afgevaardigden var? tal van kerkgenootschappen en kerkeraden, predi kanten en zeer vele geneesheren en be stuursleden van ziekenhuizen uit onze om geving. De gemeentebesturen van Heem slede, Haarlem en Bloemendaal waren respectievelijk vertegenwoordigd door bur gemeester mr. A. G. A. ridder van Rappard, de heer W. C. Bakker, wethouder van Volksgezondheid, en de heer mr. J. C. C. W. Hrijcoler, wethouder van Sociale Zaken en Volkshuisvesting. De bijeenkomst werd geopend met zang en gebed, waarna ds. J. A. de Klerk, predi kant-directeur, een korte inleiding hield. De voorzitter van 't bestuur van „Meer en Bos," mr. C. C. vn Helsdingen, richtte zich daarna tot dr. Lorentz de Haas met een toespraak, waarin hij hem welkom heette en hem veel succes bij zijn nieuwe verant woordelijke taak toewenste. „Het bestuur prijst zich gelukkig, op zo korte termijn een zo waardige opvolger van dr. Ledeboer gevonden te hebben," zo zei mr. Van Hels dingen onder meer, „en zal u gaarne alle nodige steun en medewerking verlenen om het medische werk ten bate der epileptici in'„Meer en Bos" nog verder te ontplooien en te vervolmaken." In een persoonlijk woord tot dr. Lorentz de Haas memoreerde ds. De Klerk, dat ook het geestelijke contact met de patiënten in „Meer en Bos." zeer veel goeds tot stand gebracht heeft. Hij was er van overtuigd, dat er door nauwe samenwerking van de medische staf onder leiding van dr. Lorentz de Haas met de geestelijke verzorging nog veel heilzaams te bereiken zal zijn. De heer W. F. de Vries, besturend broe der, sprak namens de patiënten en het personeel. Hij herinnerde aan de vele moeilijkheden die „Meer en Bos", vooral ook in de laatste oorlog, het hoofd heeft moeten bieden en hoe dit steeds weer gelukt is dank zij de goede geest, die be stuur en personeel steeds beheerst heeft. Broeder De Vries heette dr. Lorentz de Haas nartelijk welkom in de „Meer- en Bos"-gcmeenschap en was er van over tuigd, dat de nieuwe directeur in dezelfde geest zijn beste krachten voor de inrichting zal willen geven. Dr. Lorentz de Haas sprak in zijn dank woord zijn bewondering voor het prach tige werk, dat hier onder leiding van het Dinsdagavond om tien over half acht is op de Herenweg te Heemstede ter hoogte vpm de Rijnstraat een ongeluk met dode lijke afloop gebeurd. De 49-jarige mejuf frouw E. Langeveld uit Heemstede, liep uit de Rijnstraat en wilde de Herenweg over steken om de bushalte aan de overzijde te bereiken. Zij liet verscheidene auto's passeren maar sloeg niet tijdige genoeg acht op een naderende personenwagen, door welke zij werd gegrepen en op slag gèdood. 3-314 Nederl/47 A.K.U Unilever Philips Gloeil Kon. Petroleum A'dam Rubber Holl. Amer. Lijn N. Scheepv. Unie H.V.A. Deli Mij Amsterd. Bank Ned. Handel Mij. Rotterd. Bank Twentsche Bank Anaconda Copper Bethlehem Steel Republic Steel Shell Union Tidewater U. S. Steel Slotkoers gisteren KHP/jn 288% 366 329 54214 11314 192 166 14b 135 258 220 224% 229% 53% 115 83% 60% 243/i« 78 V» Openings koersen 100% 285% 364% 325 538 113% 192 166% 139% 135 258 220 225 230 52% 114 81% 59% 24% 78 bestuur van Meer en Bosch en zijn voor gangers in het belang der leidende mens heid verricht is. Hij hoopte, dat de inrich ting ook onder zijn leiding tot nog groter bloei zou mogen komen en deed daartoe een beroep op medewerking aan allen die hem daarbij terzijde zullen staan. Na afloop van de installatieplechtigheid was er in de broederzaal Salem gelegen heid tot een persoonlijke kennismaking met de nieuwe geneesheer-directeur, waar van een druk gebruik gemaakt werd en waar nog vele hartelijke woorden en goe de wensen uitgesproken zijn. Dr. B. Ch. Ledeboer, de vroegere direc teur-geneesheer van Meer en Bosch, blijft als consulent aan de Heemsteedse inrich ting verbonden en zal \evens 'in Haarlem zijn practijk als zenuwarts voortzetten. Op Vrijdag 11 Februari zal wethouder D. J. A. Geluk om half acht in de Anslijn school aan de Parklaan een bazar openen, welke die avond en de daaropvolgende twee dagen door belangstellenden bezocht kan wordfen. Het doel van deze bazar is gelden bijeen te brengen voor het bekostigen van meer materiaal voor het handwerk- en han-den- arbeidonderwijs, waarvoor het huidige budget helaas de middelen niet kan op brengen. En toch is dit onderwijs zo bij uitstek belangrijk in het L.O.-programma. De tijd, dat het bijbrengen van elementair lezen, schrijven en rekenen voldoende werd geacht, is voorbij. De Anslijnschool, aan het Phoenixterrein, mag zich verheugen in een vooruitstrevende leiding en een „ouder corps" met een uitstekende teamgeest. Maandenlang hebben ouders een groot deel van hun vrije tijd gegeven om deze bazar voor te bereiden en het komende week einde zal aantonen tot welke verrassende resultaten dit heeft geleid. Honderden aan trekkelijke artikelen zijn met geringe mid delen vervaardigd in vele avonduren. Tal van bedrijven hebben voorts hun steun gegeven of toegezegd, hetzij door het be schikbaar stellen van artikelen, hetzij door een financiële bijdrage. De bazar om vat vele leuke attracties en wordt opge luisterd met muziek, terwijl er tevens ge legenheid zal zijn in een gezellig samen zijn de dorstige kelen te laven. In de o'derdom van 64 jaar is te Boekei plotseling overleden Broeder Raymundus, overste van de Hartenkamp te Heemstede en oud algemeen overste van de psychiatri sche inrichting huize Padua te Boekei. Broe der Raymundus, die lid van het hoofd bestuur der broeders Penitenten was, be kleedde bestuursfuncties in tal van R.K. stichtingen en inrichtingen voor krankzin nigen en zwakzinnigen der broeders Pe nitenten. De werkplaats tot herstel van Antieke Textiel is thans gereedgekomen met de restauratie van een aantal tapijten, waarvan er twee hierboven zijn afgebeeld. Het zijn wapentupijten uit de serie Verdures van 1665" van de gemeente Nijmegen. Deze zijn geweven door Maximiliaan van der Gucht te Delft, opvolger van de wereldberoemde wever Spiering. Met de restauratie van deze tapijten (die afme tingen van 1.10 bij 2.75 meter hebben) is begonnen in 1952. Acht medewerkers gaven er hun beste krachten aan. In dezelfde serie werden al gerestaureerd de tapijten „De Buizerd", „Zwanen", „Bokken", „Honden", „Villa", „Ekster" en „Kemphaan", welke alle thans het herbouwde stadhuis van Nijmegen sieren. Er kwamen behalve deze twee wapentapijten nog twee tapijten in de Herstelwerkplaats gereed, „De eendjes" en „Huis met krans" uit de Oudenaerdenserie 1735, beide voor de gemeente Maastricht. Zij zijn geweven door F. van der Verren te Oudenaerde in Oost-Vlaan- deren. De restauratie van „De eendjes" begon in 1951 en die van „Huis met krans" in 1950. Schoolmelkprijs Het lid van de Haarlemse gemeenteraad mr. A. Wensing (C.H.) heeft aan het col lege van B. en W. vragen gesteld over het al dan niet verhogen van de schoolmelk- prijs, mede in verband met een overleg tussen enkele gemeentebesturen. B. en W. hebben geantwoord, dat be halve aan het allereerste contact tussen de besturen van de grootste gemeenten, waar de verhoudingen met betrekking tot de zogenaamde ouderbijdragen voor de school- melk iets anders liggen dan in deze ge meente, B. en W. aan het daarop gevolgde overleg met het bestuur van de Vereniging van Nederlandse gemeenten, het Centraal Schoolmelkcomité en de minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening hebben deelgenomep. Hangende dit over leg hebben B. en W. de bijdragen van de ouders ongewijzigd gelaten en het Bedrijf schap Zuivel is bereid gevonden voorlopig de gevolgen voor de schoolmelkvoorziening van de melkprijsverhoging voor zijn reke ning te nemen. B. en W. zijn van mening, dat verhoging van de kosten van deelneming van zeer nadelige invloed zou zijn op de zich in stijgende lijn bewegende belangstelling van de scholen, waardoor deze zeer nuttig gebleken voorziening aanzienlijke schade zou lijden. Tenslotte delen B. en W. mee. dat zij dan ook voornemens zijn bij het voort te zet ten overleg met de reeds genoemde instan ties elke maatregel te bevorderen, die kan leiden tot handhaving van de bestaande ouderbijdragen, zo nodig, door verhoging van de bijdrage van de gemeente. Kp Henri Pielage, eenmaal de geduchte koordirigent op zangwedstrijden, is over leden. Hij werd 89 jaar. Tot voor weinige jaren kon men hem, kaarsrecht lopend en rhythmisch stappend met zijn onafschei delijke wandelstok op de wandeling ont moeten, terloops een „bon mot" van hem horen en een praatje met hem maken, dat onvermijdelijk in de richting draaide van de koorzang, van de concoursen van des tijds en van zijn successen, die hem de Koninklijke onderscheiding der ridderorde van Oranje-Nassau bezorgden. Vaak heb ik -dergelijke gesprekken met hem gevoerd, terloops op straat of een enkele keer ook wanneer ik hem eens ging opzoeken in zijn kamer in het Wes- terhoutpark, steeds de levendige, altijd jeugdig doende oude man bewonderend om zijn zelfbewustheid, daarbij uit zijn stem, gebaar en suggestieve mimiek er varend wat een muzikale oerkracht in hem leefde. Henri Pielage was wat men noemt een geboren koorleider met al de vóór- en na delen die een impulsieve natuur als de zijne aan dit kunstvak verleent. Vaak heb ik horen beweren, dat hij zijn successen aan de raadgevingen en aanwijzingen van zijn leermeester Philip Loots te danken had. Dit kan gedeeltelijk waar zijn voor zover het zijn algemene vorming betrof, maar hoofdzakelijk school, naar ik meen, zijn kracht in zijn persoonlijkheid, in zijn aanleg, in het suggestief vermogen van zijn levendige natuur. Het terrein waarop hij zich bewoog de a-capeila-koorzang onzer zangverenigingen was beperkt, maar hij beheerste het volkomen, dank zij zijn natuurlijke begaafdheid en misschien ook wegens zijn eenzijdige gerichtheid. Toen ik hem, ruim veertig jaar geleden, als dirigent van zijn gemengd koor „Onder Ons" leerde kennen, heb ik mij direct ver baasd over zijn fantastisch vermogen om de koorklank lenig te maken en zuiver af te wegen, de voordracht een beschaafde en overtuigende kracht te geven en een dictie te bereiken die feilloos mocht heten. Van het eenvoudigste stukje ik denk bijvoorbeeld aan het simpele „Liedje van de Bergenaar" van Loots wist hij iets wonderlijks te maken, enkel en alleen door zijn zin voor declamatie en zijn dwingende en toch soepele suggestieve macht over zijn uitvoerders. Dat hoefden niet eens bijzondere stemmen te zijn. Wat in hemzelf zong (en hij had een mooi en lenig geluid) wist hij als een magiër over te brengen op zijn executanten, of het nu kinderen, mannen of vrouwen waren. Dat deze zeldzame gave hem op hoge leeftijd, toen hij reeds lang uit de practijk was, niet verliet, hebben wij kunnen er varen op het jubileumconcert van man nenkoor „Caecilia" in 1947. Als ere-direc- teur het koor werd in 1897-door Pie lage opgericht was hij aangezocht om „Onze Duinen" van Loots te komen diri geren. En ik vergeet nooit het treffend effect van de zeer aparte klank en de vlotheid van de interpretatie, die de „Cae- cilianen" welke deze avond ook onder leiding van andere dirigenten zongen bereikten als een levend orgel, virtuoos bespeeld en bovendien „persoonlijk" ge- intoneerd door deze veteraan. Met Henri Pielage verdwijnt er een merkwaardige figuur een type kan men wei zeggen uit de oud-Haarlemse zan gerskringen. Hij ruste in vrede. JOS DE KLERK Aalsum, pass. 8 Gibraltar n. Antwerpen. Algyone, 8 v. Rotterdam ri. Hamburg. Aldabi, 8 v. Santos n. Montevideo. Algenib, 8 v. Bahia n. Rio de Janeiro. Alhena, 9 te Rotterdam. Alnati, 8 v. Ilheos n. Recife. Artemis, 9 te Curacao. Aardijk, 9 te Rotterdam Alchiba, 8 v Buenos Aires n. Acevedo. Alcyone, 9 te Antwerpen. Aludra, 9 te Cochin. Boschfontein. 8 v. Tar.ga n. Mombasa. Boskoop, 8 170 m. O.ZO. Bermuda. Bali. pass. 9 Algiers n. Port Said. Barendrecht, 10 te Las Palmas verwacht Beninkust, 9 te Amsterdam. Borneo, 8 te Beyrouth. Caltex Nederland, 7 v Rotterdam n. Kopenhagen Caltex Utrecht, 7 v. Sidon n. Rotterdam. Clavella. 7 v. M.a e lAhmadi n- Gibraltar. Corilla, 8 Ouessant gepassf n. Walvisbaai. Castor (KNSM), 7 v. Ciudad Trujillo n. Port au Prince. Caltex Leiden, pass. 8 Gibraltar n Sidon. Caltex Pernis, 8 v. Rotterdam n. Sidon. Charis, 8 te New York. Cronenburgh, 9 te IJmuiden. Daphnis. pass. 8 Kp. Hatteras n. Baltimore. Dulvendrecht, 8 v. Rotterdam n. Port Arthur Duivendijk, 9 v. Londen n. Curacao. Dongedijk, pass. 9 Vlissingen n. Anwterpen. Eemdijk, 8 te Brownsville. Esso Rotterdam. 10 te Rotterdam verwacht. Eendracht. 8 te Hamburg. F.sso Amsterdam. 8 te Antwerpen. Kernland, pass. 8 Madeira n. Recife. Esso Den Haag. pass. 9 Malta n. Antwerpen. Farmsum, 9 te Rotterdam. Groote Kerk 7 te Antwerpen. Ganymedes, pass. 8 Ouessant n. Madeira. Gooiland, 8 v. Itajai n. Rio Grande. Gouwe, verm. 10 v. Madeira n. Bathurst. Groote Beer, 8 te New York. Hilversum pass. 8 Finisterre n.\ Fawley. Hector, 8 te Patras. Hoogkerk. 8 v. Las Palmas n. Kaapstad. Hathor, pass. 9 Orao n Tunis. Helicon, 8 te Amsterdam. Holland, 7 te Durban. Joh. v. Oldenbat nevelt, 8 370 m. O- ten Z. Japara (KRL, 5 v. Calcutta n. Penang. Guardaful. Jupiter, 9 te Amsterdam. Java, 7 v. Port Swettenham n. Penang. Krebsia, 7 v. Riveipiaio n. 'Curasao. Koratia, 8 te Bahrein. Kota Agoeng, 9 te Miri. Katelysia, 9 te Genua. Kielarecht, 8 te Hamburg. Karimun, 9 v. Amsteiaam n. Hamburg. Laagkerk, 7 v. Alexandne n. Pon Saia. Lemsterkerk, 8 te Basrah. Lutterkerk, 8 v. Bremen n. Londen. Lawak, 9 te East London. Lmge, 8 te Monrovia. Luna, pass. 8 Kp. Bon n. Leixoes. Laurenskerk, 9 te Aden. Loosdrecht, 9 v. Port Soedan n. Port Said. Loppersum, 9 te Melilla. Loenerkerk, pass. 8 Gibraltar n. Marseille. Maashaven, 7 te Rio de Janeiro. Maasland, 8 te Recife Macoma, 8 te Durban Meerkerk, 7 .v Marseille n. Antwerpen. Marin, 5 v. New Orleans n. Port au Prince. Matararn, pass. 7 Gibraltai n. Port Said. Maas, 8 v. Rotterdam pass Dover n. Lissabon. Manekerk, 8 v. Aden n. Mombasa. Marken. 8 v. Freetown n. Las Palmas. Maasdam, 8 v. New York n. Port au Prince. Mapia, 8 v. Avnmouth n. Amsterdam. Mehskerk. 5 v. Port Elizabeth n. Kaapstad. Molenkerk, 8 te Genua. Markelo, 8 v. Aarhus n. Antwerpen. Nieuw Amsterdam, 7 v. New York n. San Juai Nigerstroom, pass. 8 Finisterre n. Le Havre. Noordam, 8 360 m. Z.ZO. Kp. Race. Oranjestad 8 v. Cuiayao n. Antwerpen. Oranje, 8 v. Colombo n. Suez. Overijsel 8 v. Le Havre n. Lissabon. Oranjefontein. 8 490 m. Z.t.W. Las Palmas. Ouwerkerk, 9 te Fremantle. Onon, 9 te Istanboel. Ootmarsum, pass. 8 Bermuda n. Le Havre. Poseidon, 8 te New York. Prins Alexander, 7 v. Haifa n. Antwerpen Prins Fred. Willem, 8 te Valencia. Plagiola, 8 v. Curacao n. Norfolk. Poe la u Laut, 9 te Tj. Prlok. Polyphemus, 8 v. Baltimore n. Mobile. Prins Philips Willem, 8 te Dakar. Polydorus, 8 v. Suez n. Aden. Prins Willem George Fred. 8 te Rotterdam. Prins Maurits, pass. 9 Kp. Bon n. Algiers. Pendrecht, verm. 10 v. Rotterdam n. Sidon Rijndam, 8 te Rotterdam. Rijnkerk, 8 te Amsterdam. Roggeveen, 9 te Dar es Salaam. Rotti, pass. 8 Kp. Guardafui n. Belawan. Roebiah, pass. 8 Bermuda n. Houston. Scherpendrecht, 8 te Pto La Cruz. Stad Leiden. 7 v. Takoradi n. Kp. Palrrias. Stad Vlaardingen, verm. 9 v. Narvik n. R dam Straat Banka. 9 te Singapore. Straat Makassar, pass. 7 Victoria n. Recife. Sibajak, 7 v. Suez n. Aden. Slamat. 6 te Rotterdam. Stad Dordrecht. pass 8 Finisterre n. Civita Vecchia Sommelsdijk. 5 te Newport News. Salatiga, 8 v. Bombay n. Karachi. Schie. 8 v. Carthagena n. Kingston. Sommelsdijk, nacht 8-9 te Philadelphia. HAARLEM EN OMGEVING De jury voor het achtste nationale mu ziekfestival van „De Melodisten" op Zater dag 12 Februari in gebouw St. Bavo te Haarlem bestaat uit mej. Jos Lucas uit Amsterdam en de heren Leo Bogaards (Haarlem) en Jan de Vente (Hilversum). In de Hervormde kerk aan het Wilhel- minaplein te Heemstede draagt W illem Berkhemer Donderdag 10 Februari onder auspiciën van de Commissie Bijzonder Ker- kewerk gedeelten uit het boek Samuel, de geschiedenis van Absalom's opstand tegen David, voor. Met pianospel van Elly Jens. Aan de Gemeentelijke Universiteit van Amsterdam is geslaagd voor het candidaats- examen psychologie mejuffrouw W. S. Lind- hout te Santpoort. Dinsdagmiddag heeft een elftal van de Heemsteedse politie gevoetbald tegen het elftal van de Rijkspolitie uit de Zaanstreek. Uitslag 2—1 voor de Heemstedenaren. Stad Maastricht, pass. 8 Kp. St. Vincent naar Genua. Sumatra. 8 te Southampton. Schiedijk, 8 te San Francisco. Soestdiik, 8 v. Colombo n. -Djibouti. Stad Schiedam, 8 v. Bagnoli n. Bona Sarangan, 6 rede Mombasa. Slbigo, 6 te Sydney. Sunetta, 7 te Calcutta. Stad Alkmaar, pass. 9 Vlissingen n. Antwerpen Tara. 8 v. Bremen n. Rotterdam. Themisto, 8 te Rotterdam. j Talisse, 7 v. Amsterdam n. Tj. Prlok. Tiberius, 8 te Amsterdam Teucer, 8 v. Singapore n. TJ. Priok. Tibia, 8 v. Miri n. Singapore. Tomori, pass. 8 Kp. St. Vincent n. Rotterdam. Tawali. 8 v. Wellington n. Beyrouth. Tiba, 8 v. Necochia n. Antwerpen. Titus, pass. 8 Finisterre n. Rotterdam. Utrecht, 8 te Ummsaid. Westland, 8 te Buenos Aires. Willemstad, 8 te Amsterdam. Waterman. 8 v. Wellington n. Melbourne. Westerdam, 8 570 m. W. Scilly's. Woensdrecht, 8 te Fao. Waal, 8 v Rotterdam n. Hamburg. Wieldrecht, 8 v. Kiel n. NynaShamn. Wonogiri, 8 v. Hamburg n. Rotterdam- Wonorato, 9 te Koe wait. Willem Ruys, pass. 8 Kp. Bon n. Port Said. Use], pas. 9 Finisterre n. Algiers. Zaan, 10 te Amsterdam verwacht. Zijpenherg, 7 te Rotterdam. Zonnewijk. 11 Palermo verwacht. KLEINE VAART Amigo. 7 v. Huil n. Stockholm. Anna b, verm. 8 v. Fowey n. Genua. Annie, pass. 7 Vlissingen n. Terneuzen. Arnoudspolder, 10 v. Lissabon te Antwerpen verwacht. Audacia, 7 v. Middlesbro te Bremen. Ambiorix, 7 v. La Pallice n. Amsterdam. Alcetas, 7 v. Cadiz te Rotterdam. Amstelborg, 7 v. Huil te Rotterdam. Alcetas, 7 te Rotterdam n. Amsterdam. Advent, pass. 7 Vlissingen n. Kopenhagen. Algarve, 8 v. Amsterdam n. Rotterdam. Ali S, 7 v. Grangemouth te Ronne. Beekbergen. 7 v. Goole te Santander. Bergsingel, verm. 7 v. Garston n. Waterford. Bestevaer, 8 v. Rostock te Rotterdam verw. Binnenhaven, pass. Ouessant n. Casablanca. Birmingham, 7 v. Harllngen te Leith. Betty Anne S, 7 v. Antwerpen te Southampton Bill S, 7 v. Bremen te Waterford. Bab T, 6 v. Gyor. te Bayonne. Concepcion, pass. 7 Kp. St. Vincent n. Antw. Capella, 7 v. Rotterdam n. Nystad. Capricorn, 7 v. Londen te Rotterdam. Crescendo, 7 v. Hamburg te Rotterdam. Capelia, pass. 8 Schiermonnikoog n. Nystad. Cornelis Houtman, 7 v, Bayonne n. Glasgow. Da Capo, 8 v. Oporto te Antwerpen verw. Deni, pass. 8 Kiel Holtenau n. Kopenhagen. Diannel, 7 v. Goole te Delfzijl. Dietian, 8 v. Duinkerken te Zwijndrecht. Diligentia, 7 v. Duinkerken n. Le Havre. Driebergen, verm. 8 v. Nantes n. Requejada. Daje Bohmer. 7 v. Rotterdam te Algiers. Duiveland. 8 v. Amble te Rotterdam verw. Da Capo, pass. 8 Vlissingen n. Antwerpen. Eibergen, 7 v. Requejada n. Terneuzen. Europa, verm. J v. Londen n. Rotterdam. Export II, 7 v. Rotterdam n. Londen. Eban. pass. 8 Vlissingen n. Antwerpen. E. en A. Scheer, 7 v. Preston te Nar.tes. Franka II, 7 v. Whitehaven te Cork. Fraternité, 8 v. Newport te Vlissingen. Gaasterland, verm. 8 v. Rotterdam n. Leith. Gerd, 7 v. Boston n. Londen. Gerrie S, 7 v. Swansea n. Amsterdam. Globe, verm. 10 v. Rotterdam n. Hamburg. Glory, pass. 8 Vlissingen n. Antwerpen. Hera,-6 te Trinidad n. Londen. Haaksbergen, verm. 8 v. Brest n. Telgnmouth. Hast I, 7 v. Fecamp n. Plymouth. Hast V, 7 v. Guernsey te Londen. Heemraadsingel, 7 v. Larne n. Newport. Hoflar,-!, pass. 8 Kp. Finisterre n. Spezia. Harold, 7 v. Frederikstad n Maaloy. Hoop op Zegen. 7 v. Rotterdam n. Thlsted. Henrica b, 7 v. Londen te Cork. Import. 9 v. Oporto te Rotterdam verw. Ilias, 7 te Izmir n. Samos. Ingeborg, 8 v. Zwijndrecht te Rotterdam. Jaba, 8 v. Oslo n. Kragero. Jura, verm. 7 v. Londen n. Antwerpen. Jan, 7 v. Gefle te Rotterdam. Joost, 6 te Nantes. Jongkind, 8 nog te Rouaan. Kaap Falga, 7 v. Amsterdam n. Rotterdam. Koningshaven, 7 v. Port Lyautey n. Duinkerken Kemphaan, 9 v. Kalundborg te Preston verw. Lies, 7 v. Kingslynn te Immingham. Maria Theresia, verm. 7 v. Oporto n. Antw. Marie Christine, 7 te Amsterdam. Markab, 7 v. Rotterdam te Kopenhagen. Markab N. 7 v. Rotterdam te Loctudy. Merak N. 7 100 m. Z. Bonavista. Meuse, 7 v. Stockholm n. Paskalavik. Midsland, 7 v. Rotterdam te Grangemouth. Myfem. 8 v. Gothenburg te Rouaan verw. Mynelis, verm. 8 v. Kolding n. Holbaek. Mypuck, verm. 8 v. Gothenburg n. Esbjerg. Marcella, 9 v. Rotterdam te Kirkcaldy verw. Mascotte, 8 v. Rotterdam te Ballica. Matthew, 7 te Southshields. May Mere, verm. 8 v. Gent n. Londen. Mees Cremer 7 v. IJmuiden te Gothenburg. Meike, 8 v. Portsmouth te Roscoff. Menkar N. 10 te Rotterdam verw. Minerva, pass. 8 Vlissingen n. Engeland. Monic$, pass. 7 Lizard n. Cadishead. Myfem, 8 dwars Den Helder n. Rouaan. Manto. 7 v. Tel Aviv te Rotterdam. Mirfak N. 7 v. Asuncion te Rotterdam. Mlda^, 7 te Amsterdam n. Rotterdam. Neeltje b, verm. 8 v. Fecamp n. Liverpool. Nieuwehaven. verm. 8 v. Antwerpen n. Malmö Noorderhaven, 7 v. Swansea te Quimper verw. Noordiand, 8 v. Swansea te Amsterdam. Nassauhaven, 8 v. Kopenhagen te Rotterdam. Noordzee, 7 v. Swansea te Rotterdam. Nijenstein, 7 v. Rotterdam n. Middlesbro. Noach, 8 te Preston. Noordzee. 8 v. Rotterdam n. Harlingen. Olivier van Noort, 9 v. Antw. te Lissabon verw. Oranje, verm. 7 v. Londen n. Duinkerken. Oranjepolder. 7 v. Antwerpen te Sharpness. Oosterburgh. pass. 8 Kiel n. Stockholm Pascholl, 7 v. Rotterdam n. Flensburg. Pavo, 5 v. Bilbao n. Bayonne. Ponto, 7 te Santander. Ponza, 6 te Swansea. Peter Swenden pass. 8 Vlissingen n. Antwerpen Phidias, 7 te Savona n. Genua. Regeja, 7 v .Immingham n d. Tyne. Roelof Buisman. 7 v. Rotterdam te Amsterdam Reggeborg, 8 v. Vestervik te Amsterdam. Reliable, 7 v. Waterford te Fowey. Rex. pass. 6 Vlissingen n. Newcastle. Sporota, 7 v. Liverpool n. Port Talbot. Statensingel, 7 v. Pasajes n. Riba de Sella. Strijpe, verm. 9 v. Hamburg n. Rotterdam. Swift. 7 v. Parijs n. Oslo. Silvretta, 7 v Lissabon n Rotterdam Spurt, 7 v. Halmstad n. Kopenhagen. Stientje Mensinga, 8 v. Oporto te Amsterdam. Surte, 7 v. Dublin n. Drogheda.. Taurus, 7 v. Duinkerken te Rotterdam. Terschelling, 7 rede Fowey. Thames, pass 8 Vlissingen n. Hull. Ton S, verm. 9 v. Londen n. Rotterdam. Triton, verm. 8 v. Londen n. Rotterdam. Trompenburgh, 7 v. Kingslynn te Rotterdam. Vigilanter, 8 v. Rotterdam n. Bergen. Viking, 8 v. Swansea te Amsterdam. Vlieland. 7 v. Malmö te Rouaan. Vrouwepolder. 8 te Barrow in Furness. Volharding, 7 v. Ceuta n. Rotterdam Victory, verm. 10 v. Rotterdam n. Hamburg. Westerdok, 6 v. Amsterdam te Londen. Westersingel. 9 v. Rlba de Sella te Rotterdam verwacht. Wiebold Bohmer, pass. 8 Kp. Vilano n. Algiers Wickenburgh. 7 v. Rotterdam n. Casablanca. Wiilem Barendsz, 7 v. Bordeaux te Patras- Zeevaart, pass. 8 Vlissingen n. Londen. Zeehaan, verm. 8 v. Hamburg n. Rotterdam. SLEEPVAART Humber, 7 90 m. N.t.W Finisterre met zuiger. Loire. 7 560 m. Z. Dakar mei motorschip Nooröhoiland 4 v. Mobile n. Nederland met ..Rawleigh Warner" Oceaan, pass 7 Ras Fartak n. Basrah. Tyne, 7 v. Trinidad te Belem.

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 7