blur* DANSSCHOOL T. GRIEK Boelganin geeft verzoenende uitleg aan felle toespraken kant en klaar!! Geen andere politiek te verwachten Belgische DC 6B met 29 inzittenden vermist Amsterdamse Beurs Jaarlijkse uitvoering van „Euphonia" Verzetsorganisatie in Marokko ontdekt 6 MAANDAG 14 FEBRUARI 1955 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE IIAARLEMSCHE COURANT Vermoedelijk in de omgeving van Rome verongelukt Jongeman bekent winkeldiefstallen Christelijk kleuteronderwijs in Heemstede Noorse kerkzangers naar Haarlem Speeltuinvereniging Te Zaanen twintig jaar Tientallen arrestaties verricht Hotelbrand in Chicago Scheepvaart America's popular cigarette 85 cent per packet COTTON.PLISSÉ Zijlweg 49 - Tel. 14441 - Haarlem Reclame is de motor voor uw bedrijf Adverteren is de beste vorm van reclame 526ste STAATSLOTERIJ 3e kl» BERLIJN (Reuter/A.F.P.) Drie Ame rikaanse journalisten, Hearst, Kingsbury Smith en Connif, die gedurende een ver- bljjf van drie weken in de Sovjet-Unie met verschillende Sovjet-leiders hebben „esproken, hebben te Berlijn op doorreis raar Londen, waar Sir Winston Churchill en Sir Anthony Eden hen zullen ontvangen, verklaard dat „maarschalk Boelganin in zijn gesprek met hen voortdurend heeft eehamerd op het belang, dat hij hecht aan ket bestaan van vriendschappelijke betrek kingen tussen Sovjet-Unie ener- en de Ver enigde Staten en andere Westerse mogend heden anderzijds". William Randolph Hearst Jr., hoofd redacteur van de Amerikaanse Hearst- bladen voegde hieraan toe: „Een der op vallendste feiten, die ik mij uit ons gesprek niet de nteuwe Sovjetpremier herinner, was zijn klaarblijkelijk pogen ons duidelijk te maken dat de verklaringen, die Sovjet leiders in de bijeenkomst van de Opperste Sovjet hebben afgelegd, niet naar de letter cenomen moest worden. Boelganins hou ding maakte een veel verzoeningsgezinder indruk, dan de standpunten waarvan Rus sische 'leiders in de Opperste Sovjet blijk gaven". Kingsbury Smith, directeur voor Europa van de „International News Service", ver klaarde dat de Russen „geen enkele neiging vertonen zich in een conflict te storten"; waaraan hij toevoegde: „Dit houdt echter niet in, dat zij hun denkbeeld, om de we reld door het communisme te doen beheer sen hebben prijs gegeven". Volgens de drie Amerikaanse journalis ten zullen de jongste wijzigingen in de Sov jet-regering „noch de politiek, noch de pro paganda der Sovjet-Unie wijzigen". Zij menen dat de benoeming van maarschalk Zjockov tot minister van Defensie als op volger van Boelganin „niet betekent dat de invloed van het leger op de Sovjetpolitiek groter is geworden, doch moet worden op gevat als uiting van het streven der Sovjet unie om haar militaire kracht te vergro ten". Tenslotte menen de drie Amerikaan se journalisten dat secretaris-generaal Kroesjtsjev „een dynamische figuur" is, die „de toestand goed in handen heeft". Een commentator van radio-Moskou heeft in een voor de Verenigde Staten be stemde Engelse uitzending ontkend, dat de Sovjet-Russische buitenlandse politiek na de jongste zitting der Opperste Sovjet en het aftreden van Malenkov als premier is gewijzigd. Amerikaanse bladen hebben ge schreven, dat er een wijziging is ingetre den in de Sovjet-Russische politiek en dat de Sovjet-Unie niet langer op vreedzame wijze met andere landen wil samenwerken. Dit is onjuist. Deze Amerikaanse dagblad schrijvers kunnen blijkbaar niet goed lezen. Er was niets in de toespraken van maarschalk Boelganin en minister Molotov, om de stelling dezer journalisten te staven. UitMolotovs rede bleek juist, dat de Sov jet-Russische buitenlandse politiek is ge grondvest op Lenins beginsel van het naast elkander kunnen bestaan van verschillende maatschappelijke stelsels. De Amerikaanse journalisten hebben opzettelijk een ver keerde uitleg van de Sovjet-politiek gege ven, omdat zij daarmedè hopen de aggres- siviteit der Amerikaanse politiek te kun nen .verdoezelen", aldus dé commentator van radio-Moskou. President Tito van Joegoslavië heeft bij zijn terugkeer in Belgrado van zijn reis naar Azië, een menigte voor het station-van Belgrado toegesproken en verklaard, dat de internationale toestand de laatste tijd slechter is geworden. Tito zei, dat sommige mensen „wegens wijzigingen in een land het slechtste voorspellen, zonder in te zien, dat zij zelf bijgedragen hebben aan het ver oorzaken van die wijzigingen." Het is een vergissing om in het internationale leven, ROME (United Press) Een DC-6B van de Belgische luchtvaartmaatschappij „Sa bena", met 21 passagiers en een bemanning van acht koppen, wordt vermist. Men vreest dat het viermotorige toestel, dat Zondagmiddag uit Brussel naar Rome was vertrokken, door de mist het vliegveld Ciampino bij Rome niet heeft kunnen vin den en in de Middellandse Zee gestort is. Het zicht boven het vliegveld was door regen en mist zeer slecht. Het toestel had slechts voldoende brandstof om tot de avond in de lucht te blijven. Kort voor middernacht had de carabi nieri (federale politie) te Viterbo bericht ontvangen, dat schaapsherders grote vlam men hadden waargenomen tussen Sutri en Konciglione. Hoewel dit punt slechts 35 mijl ten Noorden van Rome ligt, is het een van de meest verlaten en ontoegankelijke streken van Italië. Eenheden van de cara binieri hebben het gebied grondig door zocht, maar geen spoor van het wrak ont dekt. Een patrouille is naar het meest ver afgelegen gedeelte gezonden om dat gebied nauwkeuriger af te zoeken. De 21 passagiers waren veertien Belgen onder wie drie kinderen, vier Amerikanen, twee Fransen en een Italiaanse. Het radiografisch contact met het vlieg tuig werd verbroken, toen het toestel zich boven Civita Vecchia bevond, ongeveer 70 kilometer ten Noord-Westen van Rome, een kwartier voor de landing. 3-314 Nederl.'47 AK.U Unilever Philips Gloeil. Kon. Petroleum A'dam Rubber Boll. Amer. Lijn N- Scheepv. Unie H.V.A Deli Mij Amsterd. Bank Ned. Handel Mij. Botterd. Bank fwentsehe Bank Anaconda Copper Bethlehem Steel Republic Steel Shell Union Tidewater V. S. Steel Slotkoers Vrijdag 100'in 28714 36914 32914 55154 11414 194 17414 14014 138 252 ex.div. 225 226 230 5314 11314 85 6114 24% 80K Openings koersen 10014 283J4 369 332 551 11514 194 176 14014 13814 252 226 227'/» 230 5314 11814 88 60)4 24% 80 vreedzame pogingen van een regering te zien als tekenen van zwakheid, de span ning te vergroten en dan, als de reactie komt, te zeggen: „Kijk, wij hebben gelijk", zonder oog te hebben voor de eigen gedeel telijke verantwoordelijkheid". Na deze wij zigingen „zullen wij onze inspanningen voor de vrede nog meer versterken", aldus Tito. Dank zij de activiteit van een cheffin van een warenhuis te Haarlem is een jon geman, die zich in de laatste weken heeft schuldig gemaakt aan diefstallen in winkels in Amsterdam, Haarlem, Leiden en Den Haag, aangehouden. De cheffin bemerkte Zaterdagmiddag om kwairt over vijf, dat een achttienjarige boerenknecht uit de omgeving van Gouda twee ba/11-points, ieder ter waarde van f2.25, in zijn tas stopte. De jongeman werd aan de recherche te Haarlem overge geven en toen bleek haar, dat de boeren knecht ook in het bezit was van een wij waterbakje, afkomstig uit het warenhuis. Hij kon geen kassabonnetje tonen en be kende dit bakje meegenomen te hebben De aangehoudene was voorts in het bezit van een rubberstempel, een sigaretten'knijper en andere voorwerpen, die een waarde hadden van ongeveer tien gulden. Na ver hoor deelde hij mee deze voorwerpen in de loop van de middag intwee winkels te Haarlem gestolen te hebben. De aangehoudene werd ingesloten en Zondag volgde een nieuw verhoor. Toen vertelde hij, dat hij in de afgelopen we ken in Amsterdam, Den Haag en Leiden uit winkels boeken, tijdschriften, toeristen- kaarten en gramofoonplaten weggenomen heeft zonder te betalen. De jongeman was in het bezit van een nieuwe handschoen: de andere had hij pas verloren, vertelde hij en het paar had hij kort geleden in Leiden gekocht, aldus zijn verklaring. „Muziek, gezelligheid en rhythme" be loofde het programma van de jaarlijkse uit voering van de R.K. Harmonie „Euphonia" en aangetrokken door deze verwachting- wekkende woorden waren vrij veel belang stellenden Zondagavond naar het pa rochiehuis aan het Teylerplein in Haarlem- Oost gegaan, waar de uitvoering gegeven zou worden. Als medewerkers wapen aan gekondigd het amusementsorkest De Blaas- pijpers, het dansorkest The Sun beans en de illusionisten Truxini Company voor rhythmische belevenissen en gezelligheid, die door een muzikale hersengymnastiek nog verhoogd zou worden. „Euphonia" had de muziek voor haar rekening geno men. Het korps zette onder leiding van zijn dirigent J. Wildschut de avond in met een joyeuze mars van C. J. W. Corl, waardoor de leden voor de uitvoering van „La coupe d'or" van Deneufbourg goed ingespeeld raakten. De dirigent verkreeg een solide korpsklank. Ook om de standvastige rhyth- miek kon de vertolking gewaardeerd wor den. Maar aan de klankverhouding had, waar nodig, meer aandacht besteed kun nen worden, vooral wanneer er sprake was van een solopartij met begeleiding. Nu kwam er in dynamisch opzicht vrijwel geen contrast. En wanneer de melodievorming niet nog eens extra onderhanden genomen wordt, zal het „afspelen" der noten als een ongewenste werkelijkheid de overhand krijgen. Ik ben er van overtuigd, dat „Euphonia" ook dit in orde zal weten te brengen, want de musici spelen met een prijzenswaardige beheersing der techniek. Een voorbeeld van echt muzikaal spel gaf de solo-pistonist al bij de uitvoering van de „Euterpe-fantasie" van L. Bajus en van „Een schone Meimorgen" van P. Bisselink, welke voordrachten ook getuigden van een goede samenspeldiscipline. Opvallend door een goede rhythmiek was de vertolking van de Schatwals uit „De Zigeunerbaron" van Joh. Strauss en ook de mars „Sons of the brave" waar mede het aandeel van „Euphonia" besloten werd muntte uit door rhythmische vastheid-en bovendien nog door een goede samenklank. P. ZWAANSWIJK In ons artikel over het christelijk kleu- terorföérwijs in Heemstede in ons blad van Zaterdag vèrmeldden wij, dat mejuffrouw L. van Gelder van de opening af de leiding had over de school aan de Lieven de Keij- laan. Dit is onjuist gebleken. Het eerste hoofd van de kleuterschool aan de Lieven de Keijlaan was mejuffrouw M. van der Wijst, die ruim dertig jaar haar krachten aan het Christelijk kleuteronderwijs in Heemstede heeft gegeven en oo|^ aan het hoofd van de school stond toen clie nog aan de Ach terweg was gevestigd. Mejuffrouw Van der Wijst is ongeveer anderhalf jaar gele den overleden. In de tweede helft van Februari komt een kleine groep Noren naar Nederland om in enkele kerken en zalen uitvoeringen te geven. Deze groep bestaat uit leden van verschillende kerken. In Noorwegen zingen de „Sangbrödrene" zowel in de Lutherse Staatskerk als in andere kerken. Zij tre den ook op in fabriekshallen tijdens Evan gelisatiecongressen en dergelijke. De groep bezocht reeds eerder Nederland en maakte enige jaren geleden een tournée door Duitsland. De Nederlandse tournée staat onder aus piciën van „Het Brandpunt" te Doorn in samenwerking met de „Jnng-Europa voor Christus"-centrale. De leider is Enok Wangberg, een bekend interkerkelijk evangelist, die geheel Lapland met zijn rendierslede doorkruist. De overigen, waar onder vijf instrumentalisten (viool, cello, saxofoon, accordeon, guitaar) hebben allen hun dagelijks beroep, doch wijden hun vrije tijd aan zang en muziek in dienst van het Evangelie. Hun patroons gaven voor deze Nederlandse tournée extra verlof. Zij komen Zondagavond 20 Februari in het sebouw der Vrijzinnig Hervormden aan de Jarobstraat te Haarlem, waarbij de heer J. Kits, evangelist te Doorn en de Canadese predikant G. Brucks korte toespraken zul len houden. Op 25 Februari a.s. zal het twintig jaar geleden zijn, dat in Haarlem Noord de speeltuinvereniging Te Zaanen werd op gericht. In deze jaren heeft deze ver eniging, welke door de reorganisatie van het Haarlems Speeltuinverbond afdeling van dit verbond is geworden, vele moeilijk heden meegemaakt. Er mag echter ge constateerd worden dat de afdeling zich momenteel in een bloeiende periode be vindt. tiet bestuur heeft dan ook ge meend dit vierde lustrum niet onopge merkt voorbij te moeten laten gaan en zal enkele festiviteiten voor de kinderen or ganiseren. Voor de ouders is er een feestavond en wel op Zaterdag 19 Februari 1955 in de zaal van het gebouw der H.J.M.V. aan de Lange Margarethastraat. Daar zullen onder meer optreden De Boerenkapel „De Hooi schelf", Gerry en Ferry, de zingende dwa zen, de Tirolerkapel „De Alpenjagers" en het humoristisch dubbel mannenkwartet Th&lia. De avond wordt besloten met een bal onder leiding van de heer J. Zwart jr. RABAT/ALGIERS (AFP) De Fran se veiligheidsdienst heeft in de afgelopen week in Marokko een keten van groepen verzetslieden ontdekt, waaruit blijkt, dat het gehele land bestreken wordt door een net van ondergrondse organisaties. De politie.heeft een aanzienlijk aantal arres taties verricht en een wapendepót ont dekt. Onder de gearresteerden bevinden zich twee of drie Marokkaanse soldaten, die in Indo-China gevochten hebben en die in communistische gevangenschap hebben verkeerd. Door het optreden van de poli tie zijn in Petit-Jean, Marrakesj en Sale verzetsgroepen onschadelijk gemaakt, die tientallen leden telden. De verzetslieden hebben de afgelopen week hun activiteit beperkt tot bomaan slagen, waarbij een dode is gevallen. In Casablanca zijn vijftien personen, onder wie vijf politiemannen, gewond door een bomaanslag. Voorts zijn de woningen van twee Marokkaanse leden van de gemeen teraad van Casablanca ernstig beschadigd door bomontploffingen. Het Franse gouvernement-generaal van Algerije heeft bekendgemaakt, dat aan de grens van Tripolitanië ten Zuiden van Gabes, de nationalistenleider Ben Boelaid Mostefa is gearresteerd. Mostefa ver dween toen begin November in Algerije de golf van verzetsdaden losbrak. Men vermoedt, dat hij, met zijn broer, de lei ding had van de opstandige beweging in het Aurèsgebergte. Een felle brand heeft in een vol hotel met 365 kamers te Chicago, 23 mensen het leven gekost. De brandweer had ten ge volge van de koude veel moeite het vuur meester te worden. Twaalf hotelgasten en twee brandweerlieden werden gewond. Tenminste 25 personen hebben het leven verloren ten gevolge van de hevige koude, waarvan een groot deel van de Verenigde Staten te lijden heeft. Aagtekerk, 13 te Suez. Abbedijk, 13 te New York. Alamak, 13 v. Calcutta n. Chittagong. Alcyone, 13 te Hamburg. Alpherat, 13 te Rio de Janeiro. Aludra, 14 te Bombay. Andijk, 13 te Havana. Arendsdijk, 12 te Antwerpen. Averdijk, 13 te Bremen. Alhena, 13 170 m. Z.ZW. Ouessant. Alkaid, 14 te Necochea. Altair, 13 v. Montevideo n. San Francisco do Sul Ariadne, pass. nacht 13-14 Finisterre n. Tanger Armilla, 13 v. Bangkok n. Pladju. Amor, pass. 14 lie de Bas. Aalsum, 13 te Antwerpen. Alblasserdijk, 12 te Port Arthur Algenib, 12 te Santos. Alioth, 14 Antwerpen verw. Arkeldijk, 15 te Le Havre verwacht. Billiton, 13 v. Priok n. Singapore. Bloemfontein, pass. 13 Ouessant n. Durban. Biommersdijk, 13 v. Port Said n. Genua. Bonaire, 13 v. Paramaribo n. Plymouth. Borneo, 14 te Port Said. Boskoop, 12 640 m. W. Flores. Bantam, 14 te San Francisco. Blitar, pass. 13 Ouessant n. Houston. Boskoop, 13 510 m. W.NW. Flores. Breda, 14 te Antofagasta. Bali, 14 v. Suez n. Djeddah. Beninkust, 12 v. Amsterdam n. Afrika. Boschfontein, 11V. d. rede te Mombasa. Bennekom, pass. 14 Vlissingen n. Antw. Callisto, 12 v. Rotterdam n. Hamptonroads. Caltex Nederland, 13 te Stockholm. Caltex Perms, pass. 13 Algiers n. Sidon. Ceronia, 12 v. Abadan n. Port Said. Coryda, 13 te Pta Cardon. Cirrus, 12 v. Rotterdam n. Atl. Oceaan. Caitex Delft, 1 te Sidon. Congostroom, 14 te Dagos verwacht. Cottica, 12 v. Dover n. Barbados. Cronenburgh, pass. 12 Ouessant n. Onton. Delftland, 12 v. Hamburg n. Amsterdam. Diemerdijk, 1 v. Los Angeles n. San Francisco, Dordrecht, 13 te Rotterdam. Delfland, 13 te Amsterdam Dalerdijk, 12 v. Portland n. San Francisco. Eos, 12 te Patras. Eendracht, pass. 13 Vlissingen n. Heraklion. Etrema, 1 te Port of Spain. Esso Den Haag, pass. 14 Finisterre n. Antw. Eos, 13 te Piraeus Farmsum, 13 45 m. Z. Startpoint. Farmsum, 13 Ouessant n. Key West. Gooiland, 12 te Pto Alegre. Gaasterkerk, 11 te Sydney. Ganymedes, 13 te Madeira. Gaasterland, 12 v. Amsterdam n. Bremen. Heemskerk, 12 v. Sydney n. Newcastle. Haarlem, 13 te Rotterdam. Heelsum, 13 te Antwerpen. Hilversum, 13 v. Fawley n. Port Said. Houtman. 13 te Belawan. Hathor, 12 dwars Malta n. Alexandrië. Hecuba, 13 v. Amsterdam n. La Guaira. Helicon, 13 v. Amsterdam n. La Guaira. Hector, 14 te Ceuta verwacht. Indrapoera, 13 100 m. ZW. Ouessant n. R'dam. Indrapoera, 13 100 m. ZW. Ouesant. Ilos, 13 te Amsterdam. Japara (KRL), 13 te Singapore. Java, 12 v. Belawan n. Colombo. Indrapoera, 15 te Rotterdam verw. Joh. v. Oldenbarnevelt, pass. 13 The Brothets naar Suez. Krebsia, pass. 11 Victoria n. Curagao. Kertosono, 12 v. Colon n. Trinidad. Kieldrecht, 12 v. Bremen n. Antwerpen. Kota Baroe, 13 te Soerabaja. Karimata, 15 te Belawan verwacht. Kieldrecht, pass. 14 Vlissingen n. Antw- Leersum, 13 te New Orleans. Leopoldskerk, 13 te Antwerpen. Lieve Vrouwekerk, pass. 13 Ouessant n. R dam. Linge, 14 te Port Gentil. Loenerkerk, 12 te Genua, l/oosdreoht, 13 v. Port Said n. Genua. Loppersum, pass. 13 Finisterre n. Dagenham. Luna, 14 te Leixoes. I.indekerk, 14 Perim n. Ummsaid. Maasland, 12 v. Bahla n. Rio de Janeiro. Marisa, 12 te Bombay. Marpessa, 15 te Niigata. Meerkerk, 13 te Antwerpen. Mentor, 13 te Barbados. Merwede, pass. 12 Key West n. Jacksonville. Maas, 14 te Tanger verwacht. Maasdam, 14 te Carthagena. Marsland, 9 te Dakar. Mataram, 13 v. Port Said n.Belawan. Maureen, 15 Marseille verwacht. Merwede, 14 te Jacksonville. Molenkerk, 14 te Casablanca. Muiderkerk. pass. 13 Kp. St. Vincent n. Duin kerken. Noordam, 14 te Rotterdam. Nigerstroom, 13 te Amsterdam. Oranjestad, 11 260 m. W. Aruba. Oostkerk, 13 v. Genua n. Port Said. Oranje, pass. 12 Perim n. Suez. Ouwerkerk, 13 v. Fremantle n. Aden. Ovula, 13 te Singapore. Oranjefontein, 14 ten anker Cowes Overijsel, 14 te Marseille. Orio-n, 14 te Izmir. Oranjefontein, 14 v. Southampton n. Antw. Phrontis, pass. 13 Guardafui n. Port Said. Pieter S, 12 te Amsterdam. Plagiola, 12 te Norfolk. Polwöorus, pass. 13 Guardafui n. Penang. Prins Alexander, 13 Algiers gepass n. Ceuta. Rraebiah, 14 te Houston. Peperkust, 13 v. Winneba n. Lagos. Prins Fred. Hendrik, 10 te Valencia. Prins Fred. Willem, 14 v. Carthagena n. R'dam Rotti, 13 Ceylon n. Belawan. Rijnland, pass. 12 Fernando Noronda n. Santos. Raki, 13 te Amsterdam. Roepat, 13 te Amsterdam. Roggeveen, 14 v. Tanga n. Mombasa. Rijnkerk, 13 v. Amsterdam n. Bremen. Rijndam, 13 v. Cobh n New York. Salatiga, 14 te Ummsaid verwacht. Sheratan, pass. 13 Ouessant n. Mena el Ahmadi Sibajak, pass. 12 Guardafui n. Fremantle. Singkep, pass. 13 Kreta n. Marseille. Sirrah, 14 te Kaapstad Stad Maastricht, 13 te Genua, étatue of Liberty. 13 v. Mena el Ahmadi n. Suez Suez. Salland, 13 v. St. Vincent n. Amsterdam. Slamat, pass. 13 Ouessant n. Tj. Priok. Stad Rotterdam, 13 v. Las Palmas n. Monrovia Stad Vlaardingen, 14 te Rotterdam. Straat Soenda, 13 v. Lorenzo Marquez n. Mau ritius. Sarpedon, 14 v Le Havre n. Antwerpen. Sliedrecht, 14 te Suez verw. Sloterdijk, 14 te Anwerpen verw. Stad Maassluis, 15 te Southshields verwacht. Sloterdijk, pass. 14 Vlissingen n. Antwerpen. Stad Alkmaar, pass. 12 Vlissingen n. Las Palmas Stad Leiden, 12 v. Rivercess n. Sinoe. Tablnta, 14 te Belawan. Tamo. 12 v. Buenos Aires n. Necochea. Tarakan, 13 te Belawan. Temate, 13 te Djibouti. Tomini, pas. 12 Finisterre n. Rotterdam. Tomori, 13 te Rotterdam. Tara, 13 te Antwerpen. Tegelberg, 11 te Buenos Aires. Teiresias, 14 v. Djeddah n. Aden. Tiba, pass. 13 Kp. Frio n. Antwerpen. Titus, 13 te Amsterdam. Titus, 13 v. Bremen, n. Amsterdam. Wieldrecht, 13 v. Brunsbuttelkoog n. Rastanura Westerdam, 13 270 m. O. Nantucket Waterland, 13 te Amsterdam. Woènsdrecht, 13 Runsal Jebel gepass. n- Balik- papan. Waterman, 14 210 m Z. Adelaide. Willemstad, 13 te Amsterdam. Waal, 14 te Amsterdam vei wacht. IJsel, 13 v. Algiers n. Alexandrië. Zeeland (KRL, 14 te Philadelphia. Zeeland (SSM), 13 te Blyth. Zuiderzee, 13 v. Antwerpen n. Norfolk. Zuiderkruis, 13 1230 m. ZW. Kp. Palmas. Zijpenberg, pass. 13 Wight n. Ceuta. KLEINE VAART Alcetas, 11 v. Amsterdam n. Kopenhagen. Adm. Courbet, 12 v. Plymouth te Trequier. Aam. De Ruyter, 12 v. Barry n. Bordeaux. Atlantis, 12 v. Hamburg te Rotterdam verw. Auriga, 12 v. Svendborg n. Dublin. Amigo; 12 v. Huil te Stockholm verw. Audacia, 13 Moirana verw. Bab T 11 v. Bayonne n. Huil. Barracuda verm. 12-13 v. Rotterdam n. Grimsby Bergsingel, 12 v. Wateiford te Barrydock. Bernisse, verm. 12 v. Bastia n. Garston. Birmingham, 12 v. Harlingen n. Leith. Bree Helle, 13 v. Londen te Rotterdam verw. Brem, verm. 12 v. Oporto n. Antwerpen. Cinderella, verm. 12 v. Duinkerken n. Rotterdam Coolsingel, 12 v. Belfast te Barrydock. Draco, 11 v. Amsterdam n. Bordeaux. Delfzijl, 12 v. Antwerpen te Vlissingen. Deo Ducc, 12 te Vlissingen n. Kopenhagen. Deni, verm. 12 v. Kopenhagen n. Esbjerg. Depa, 12 v. Lor.den n. Antwerpen. Elisa. 13 te Iskenderun verw. Express, 12 v. Rouen n. Parijs. Fiducia, 12 v. Maassluis n. Boston. Henrica b, verm. 14 v. Liverpool n. Glasgow. Haaksbergen, verm. 12 v. Teignmouth naar Napels. Haaa, 12 v. Swansea te Antwerpen verw. Haskerland, 12 v Harlingen n. Goole. Ingeborg, 13 Rotterdam verwacht. Ibis, 12 te Duinkerken Joost, 10 te Requejada. Jan Kreumer 12 v. Rotterdam n. Londen. Koningshaven, pass. 12 Ouessant. n. Duinkerken Kroonborg, verm. 14 v. Rotterdam n. Casablanca Lijnbaansgracht, 12 te Antwerpen. Lucas Bols II, verm. 12 v Rotterdam n. Finland Marcella, verm. 13 v. Newburg n. Rotterdam. Markab. N, 12 te Casablanca. Madjoe. 12 v. Antwerpen te Vlissingen. Midsland, 12 v. Rotterdam h. Grangemouth. Mylem, 13 v. Rouen te Parijs verw Mypuck, 13 v. Esbjerg te Rouaan verw. Markab, 12 v. Hamburg n. Zaandam. Mirzam N, verm. 12 v. Villa Oliva n. Montevideo Nieuwehaven, 12 v. Antwerpen te Kopenhagen Nassauhaven, pass. 12 Vlissingen n. Gothenburg Nottingham, 12 v. Rotterdam n. Kingslynn. Noorderlicht, 12 v. Avonmouth te Swansea verw. Oranjepolder, verm. 14 v. Sharpness n. Dublin. Paschoil, verm. 12 v. Hamburg n. Liverpool. Pavo, 10 v. Bayonne n. Londen. Pcnto, 10 te Bayonne. Ponza, 11 v. Rotterdam n. Gent. Phelitas, 11 te Rijeka n. Split. Rijnhaven, verm. 12 v. Casablanca n. O. Engeland Soemba, verm. 12 v. Fowey n. Naestved. Spurt, pass. 12 Brunsbüttel n. Cork. Strijpe, 12 .v. Rotterdam n. Hamburg. Silvretta, 12 te Rotterdam verw. Spoianda, 12 -v. Santander te Bayonne. Sporota, 13 Antwerpen verw. Tilly. 12 te Huil. Tinda, pass. 12 Vlissingen n. Londen. Taurus, 12 v. Hansweert n. Londen. Triton, verm. 12 v. Dublin n. Amsterdam. Veenenenburgh, 12 v. Rotterdam n. Miödlesbro. Venus, 12 v. Norwich n. Middlesbro. Vivo, 12 te Dendermonde. Volharding. 12 v. Ceuta te Rotterdam verw. Westersehelde, verm. 12 v. Rotterdam naar Liverpool. SLEEPVAAKT Gele Zee, 11 v. Le Havre n. Antw. met stoom schip. Goeree. 11 50 m. NO. Algiers n. Aden met zuiger Humber, 11 te Gibraltar n. Billiton met zuiger Loire, 11 v. Santos te Dakar met motorschip. Noordzee, 11 170 m. ZW Ouessant n. Rotterdam met zuiger en bak Witte Zee, 11 20 m. NW. Port Said met twee sleepboten. Zwarte Zee, pass. 8 Lizard n. Azoren. AL GIN6 U KET OP C* GROTE AAAR.KT VAN OS OtXEN SCMREEUWES DAI U ISTi TER OVFRMAME H5EF\ EB. is BEN VEEL BETERE «NO06 GERZON's Stoffenafdeling brengt als nouveauté Permanent Cotton Plissé, de Ideale katoenen plissé stof met de blijvende plooi, ook na het wassen! U zult bemerken, dat nauwelijks 10 minuten nodig zijn om uit deze voor- jaarsstof ('t Is 'n lente en zomerstof par excellence!) Uw plissérok te toveren, juist op maat en precies van lengte. Vrolijke streepdesslns In artistieke tinten, gedistingeerde ruit- en fan tasie dessins animeren om direct aan de slag te gaan. De gemiddelde hoeveelheid stof voor een rok is 90 95 cm. 1 op 3 d.w.z. op 1 meter plissé is 3 meter stof verwerkt Permanent Voor Tango-cursus Donderdag a.s. 9-10.30 u. nog inschrijving mogelijk. Binnenkort aanvang Spoedcursus Beginners. Bij clubje gehuwden Maandagavond, enigszins kunnende dan sen, is gelegenheid voor enige paren zich aan te sluiten. Privé-les dagelijks op ieder gewenst uur. HOGE PRIJZEN Sfi0/^6?Q/o5o°,-c2o-rS„^^0--4183 1500 6079 8613 f 1000 8056 16457 16469 1S819 ??£o? 1ÜÜ ?475 2o59 32(9 D715 7281 7342 9318 9942 11356 12620 13715 18963 19921 - 6„„o?S,nooü 1,894 2227 2272 2443 2544 2813 2839 3271 3393 3446 4139 4249 4284 4665 47do 4921 4938 5091 5096 5359 5397 5536 5696 5737 5955 6250 6405 b975 7463 7547 75o0 7/98 7926 8538 8764 9083 9430 9722 9863 9954 11049 11106 11220 11686 11872 13083 13467 13549 13708 14887 15496 15564 16267 16580 16688 16827 17045 174S9 17543 18189 18367 18892 20105 20491 2^625 20926 21880 21904 PRIJZEN VAN 60.— 1015 045 071 104 109 147 164 210 216 249 251 296 360 388 396 438 488 508 533 536 565 617 623 648 651 681 691 702 714 72S 800 801 816 817 835 841 885 S95 932 934 959 2010 029 039 118 124 159 193 241 302 311 337 342 349 366 408 464 466 467 476 486 491 498 515 534 624 635 638 646 650 663 675 681 713 746 790 847 850 891 894 899 905 909 932 941 957 3010 011 062 076 095 107 141 143 154 170 174 206 237 262 280 339 346 350 367 3S1 402 423 434 442 461 474 476 480 483 502 539 551 563 578 588 595 601 622 691 749 763 765 791 797 813 814 875 887 888 890 935 942 970 987 4013 014 025 029 035 040 048 095 117 134 180 221 229 265 277 300 342 368 369 403 419 452 468 469 472 479 4S6 492 535 540 541 551 582 598 638 675 692 714 731 740 810 815 827 889 923 927 939 950 970 980 5007 024 064 125 180 186 225 301 330 336 365 383 404 418 434 437 500 573 594 624 634 643 690 698 730 786 7S7 795 805 814 826 833 838 854 874 875 945 986 6002 003 031 051 103 112 221 234 245 254 282 293 343 356 373 374 379 387 490 493 534 536 565 572 604 60S 631 688 695 746 775 822 862 888 895 896 918 935 939 944 7030 059 066 070 085 100 115 203 205 266 308 337 395 455 459 489 5S3 647 651 679 699 705 730 735 760 792 818 845 865 892 893 909 965 977 0S5 8043 061 072 091 204 246 247 248 264 298 339 349 403 439 440 441 459 513 5S7 604 644 653 670 692 744 746 777 778 779 819 829 834 841 862 864 889 923 936 954 983 9016 019 032 034 051 059 079 168 200 202 209 217 268 281 340 363 364 37S 406 464 4S1 508 529 575 642 663 673 679 689 709 714 733 740 755 757 799 SOI 843 844 855 893 898 909 938 945 10018 054 084 099 117 133 172 179 186 214 228 237 258 280 306 317 372 382 384 392 401 406 417 418 447 467 4S4 502 525 538 573 600 631 651 736 770 784 800 818 S24 889 902 917 929 949 11023 057 060 077 124 126 143 195 210 217 286 296 310 340 346 347 366 403 430 443 454 473 493 49S 50S 529 537 541 549 558 599 606 614 722 775 779 790 815 853 926 942 953 996 999 12016 122 126 135 160 199 213 224 226 234 262 273 279 362 372 373 379 416 455 457 461 488 534 595 642 656 682 687 694 743 748 799 818 825 848 851 884 941 961 998 13019 087 128 135 170 218 235 268 2S2 314 331 351 355 361 363 368 390 411 431 482 527 529 539 558 564 567 583 586 629 644 661 666 673 704 729 735 747 769 831 868 887 896 898 909 922 986 993 998 14019 026 031 036 045 114 124 145 171 172 182 268 277 279 293 326 366 383 392 458 555 565 576 583 654 713 733 811 821 823 831 840 894 896 950 962 986 15002 013 046 126 129 163 218 295 297 321 334 367 373 497 515 625 630 655 666 677 710 732 765 788 801 806 815 835 846 860 865 879 887 896 945 965 989 16002 047 064 065 115 142 155 158 168 172 173 194 229 257 285 289 325 357 391 393 421 425 460 462 478 479 480 514 538 542 560 561 571 609 612 621 648 649 661 721 724 730 737 743 747 790 807 834 866 867 981 983 17046 058 064 085 107 122 124 147 165 174 178 181 316 332 395 486 4S8 511 527 530 669 689 694 724 751 753 830 891 911 917 942 944 962 18018 064 066 0S2 084 102 110 173 257 306 314 386 446 495 504 559 572 596 704 730 803 826 836 917 919 950 953 961 962 9SS 19003 014 053 063 069 097 104 130 136 137 155 165 254 343 357 420 454 465 466 496 529 564 580 601 610 616 626 655 656 660 670 691 722 738 743 777 790 795 802 811 834 837 842 855 871 903 937 962 989 20005 025 028 034 036 039 041 078 081 116 117 179 181 202 223 256 275 291 293 331 397 432 474 481 500 504 570 576 624 644 645 661 665 669 6S3 712 715 734 7S2 794 802 806 843 869 872 882 992 21030 088 094 135 136 179 240 260 266 278 286 307 329 339 352 378 398 408 439 457 497 500 501 555 556 576 595 606 608 610 650 696 716 720 752 763 766 772 777 7«8 807 810 S14 868 897 900 923 938 951 957

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 3