Filtra roken is prettig roken Huwelijk jongedames bediende (mnl. ofvrf.) net persoon Over stijl in de balletkunst GLASPLATEN le klas monteur CARTON 0.10 p. Kg. Firma W. F. CLAUS VLEESPALEIS Plaats een Groentje FIAT 500 c. Vier eerste solisten op cursus-avond Nazi verloor zijn haren maar niet zijn streken Uitslaande brand in Haagse oliefabriek Amsterdamse Beurs Bloemendaal Augsburg moet twaalf duizend DM aan gouwleider betalen Gonpfap1-majoor J. TWnrs te Aneldoorn overleden Keuring voortuinen in Bloemendaal Dirigent J. A. Meng 28 Februari 80 jaar Cursus voor bromfietsers J. Visser overleden Wethouder D. J. A. Geluk opent Rano-bazar Scheenvaart VROUWELIJKE AANKOMENDE KRACHT FLINKE JASSENPERSSTERS GEHUWDE DAMES Direct van Fabriek Ie klas VERKOPERS(STERS) DAGMEISJE DINSDAG 15 FEBRUARI 1955 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT "7 t Met wat voorzitter mr. F. Vorstman •noemde een diepzinnige psychologische en filosofische beschouwing, voornamelijk handelend over balletkunst en volksaard, heeft de heer J. Schultink gisteravond in het Gemeentelijk Concertgebouw te Haar lem zijn interessante cursus voor de vere niging „Geloof en Wetenschap" over de ontwikkeling van de dans besloten. Er be stond meer belangstelling dan bij de twee voorgaande gelegenheden, een gevolg waarschijnlijk van de aangekondigde medewerking van vier solisten van het Nederlands Ballet, die - en dit zij met bij zondere waardering vermeld - zich niet ontzagen voor deze kleine kring en op de spiegelgladde vloer zich naar beste ver mogen voor de gevraagde demonstraties in te zetten. Het was een geslaagde proef neming de dansen in de (tuin)zaal te laten uitvoeren, terwijl het publiek daaromheen en op het podium zat. Dit kwam de aan schouwelijkheid zeer ten goede. Aanknopend bij zijn vorige lezingen liet de heer Schultink eerst (door Maria Huis man) een Italiaanse volksdans en daarna (door twee leerlingen van de Kennemer Balletstudio, die zich elegant en handig van hun taak kweten) een Passepied uit de late middeleeuwen uitvoeren. Daarna be toogde hij, hoe de vrouw de uitdrukking van het gevoelsleven op het toneel kwam brengen en de man daarbij een vormge vende rol speelde, zich afvragend wat men met het menselijk lichaam kon doen. De romantiek - volgens de inleider geen vlucht uit de realiteit, maar de gedurfde ontmoeting met een nieuwe wereld - bracht de volledige heerschappij van de vrouw, zodanig dat men (in „Coppélia" bij- Voorbeeld) zelfs mannenrollen in travestie liet uitvoeren! Aanvankelijk kreeg men openbaringen van sentimentaliteit in he vige situaties, pas veel later kwamen daar fijnzinniger nuances bij. De dansmeesters lieten zich meeslepen door de techniek. Zij hadden meer aandacht voor het lichaam dan voor de geest van de vrouw: het ballet werd een erotische aangelegenheid. Kijk maar naar de schilderijen van Degas, aldus BONN (ANP) De nationaal-socialis- tische vroegere gouwleider van Augsburg Karl Wahl, moet door het stadsbestuur van Augsburg met twaalf duizend DM worden beloond voor zijn diensten aan het nationaal-socialistische bewind. Een andere uitweg uit een jarenlang slepend conflict hebben de West-Duitse rechters niet mo gelijk geacht. Karl Waihl had als gouwleider van het stadsbestuur een tuin van 1800 vierkante meter ten geschenke gehad „als beloning voor zijn bijzondere verdienste voor het nationaal-socialisme". Toen hij na de oor log voor een zuiveringsrechtbank moest komen, voerde hij als bewijs van zijn ver beterde gezindheid aan, dat hij de tuin weer aan de- stad zou terugschenken. Zo dra de zuivering echter een mild oordeel over hem uitgesproken had, trok hij deze belofte weer in. Jaren lang procedeerde de stad Augs burg om de op een waarde van veertigdui zend mark geschatte tuin terug te krijgen, maar zij verloor het pleit in alle instan ties. De rechters zagen geen mogelijkheid om de schenkingsoorkonde der nazi's bui ten de wet ie stellen en zij moesten ten slotte het stadsbestuur adviseren te trach ten met de gouwleider tot een accoord te komen. Wahl heeft nu zijn nazi-tuin voor twaalf duizend mark aan de stad terug verkocht. Bovendien heeft de stad zesduizend mark aan proceskosten moeten betalen. Door nog niet geheel opgehelderde oor zaak brak vanmorgen tussen acht uur en half negen brand uit in de middelste der drie olieraffinagehallen van de N.V. Han delsmaatschappij Poortensdijk in de Binck- horstpolder. Het vuur is ontstaan in over kokende olie van een raffinageketel, wel licht door het warmlopen van een motor. De overkokende smeerolie vatte vlam. Het vuur verspreidde zich met grote snelheid door de hal, waarbij het aanvankelijk nog werd aangewakkerd door de afzuiginstal latie. Onmiddellijk werden de brandscher- men tussen de hallen gesloten, zodat de brand tot de middelste hal beperkt kon worden. Het vuur vrat echter snel door in de houten spanten van het dak en in het dak zelve. Met enige slangen op de waterleiding en een grote hoeveelheid schuim ging de met groot materieel uitge rukte brandweer het vuur te lijf. In onge veer drie kwartier tijds was het gevaar in het industriecentrum Binckhorst bezworen. Aan het nablussen van het dak, dat ver moedelijk geheel gesloopt moet worden, had men geruime tijd werk. Omtrent de oorzaak van de brand heeft men nog geen volledig beeld gekregen. Bij het raffinage- proces van smeerolie wordt op overkoken gerekend, waartoe men ruime vangbakken opstelt. Als gevolg van de brand zal de raffinage- afdeling van Poortensdijk vermoedelijk drie tot vier weken komen stil te liggen 3-3% Nederl.'47 A.K.U Unilever Philips Gloeil. Kon. Petroleum A'dam Rubber Holl. Amer. Lijn N. Scheepv. Unie H.V.A Deli Mij Amsterd. Bank Ned. Handel Mij. Rotttxd. Bank Twentsehe Bank Anaconda Copper Bethlehem Steel Republic Steel Shell Union Tidewater U, S. Steel Slotkoers gisteren 100% 285 369 332!^ 551% 115% 197% 176% 141% 138«»/n 251V« 230 228% 230% 53% 118% 87% 61% 24% 79% Openings koersen 100% 283% 366 332 547 116 197 176 141) 139 250 230 228 230 52% 116% 86% 62 25% 79'/» spreker, waarop men geen danseressen ziet, maar vrouwen met sterk getrainde spieren! De besten onder hen, zo vervolgde de heer Schultink zijn betoog, waren uiteraard ontevreden met deze gang van zaken en verlieten Frankrijk, de meesten - zoals Marius Petipa - om te gaan naar Rusland, waar een nieuwe ontwikkeling kon begin nen. Een gelukkige aanraking was die met de onder Oosterse invloeden gegroeide volksdansen, waarin het bovenlichaam een veel grotere rol speelde dan in het Westen, waarvan men op zijn beurt de vergevor derde beentechniek begon over te nemen. Uit de samenwerking van Petipa met Tsjaikofsky ontstonden vele sprookjesbal letten, waarvan er drie repertoirestukken zijn gebleven. Ook hier ging het echter voornamelijk om de demonstratie van vir tuositeit en staken de romantische gevoe lens alleen in het verhaal. Als voorbeeld dansten Linda Manez en Jaap Flier de coda van de pas-de-deux uit „De Noten kraker". Na de pauze kwam de twintigste eeuw aan de orde. De heer Schultink toonde aan hoe men de vrouw anders ging zien en be handelen, met erkenning van haar per soonlijkheid. Hij vertelde hoe het morele protest tegen de verstarring kwam uit lan den waar geen klassieke ballettraditie be stond en wees met name op de betekenis van de Amerikaanse danseres Isadora Duncan en haar invloed op de choreograaf Michael Fokine, die - met zulke kunste naars als Anna Pavlova, Tamara Karsa- vina en Vaslav Nijinsky - streefde naar eenvoudige, mooi getrokken, expressieve ■bewegingen. Maria Huisman trachtte ver volgens met „De stervende zwaan" hiervan een indruk te geven. Een goede vondst om het stijlverschil te illustreren was het achtereenvolgens laten uitvoeren van de mannensolo uit het „No- tenkraker"-duet en de mazurka uit „Les Sylphides" respectievelijk door Jaap Flier en Aart Verstegen, in het eerste geval: dans als tijdpassering om de vrouw gele genheid te geven op adem te komen, in het tweede: een wezenlijke bijdrage tot het scheppen van sfeer. Daarop aansluitend behandelde de heer Schultink de artistieke invasie der Russen in Parijs onder aan voering van Serge de Diagnilev, de man die met zijn épaterende experimenten in de grensgebieden het ballet had kunnen doden. Daartegenover stelde hij Anna Pavlova, die van binnenuit iets te zeggen had en die overal de sluimerende liefde voor de dans opwekte. Hierna gaf spreker indrukwekkende voorbeelden van weerspiegeling van het volkskarakter en van de tijdgeest in het ballet. „Als u een volk wilt leren kennen, kijk naar de dans", zo eindigde hij zijn boeiende causerie. Begeleid door invalster Tilly Langendijk ana de piano werd het programma met een uiting van Nederlands optimisme en vertrouwen in eigen kracht - ..Rhvthme en klank" van Sonia Gaskell op muziek van Bartök - besloten. D. K. H. Drukteen 2? \wr bij het Waterbedrijf Vandaag is het 25 jaar geleden, dat de heer H. Drim^een in d>'°nst trad van he' Gemeenteliik Waterbedrijf Haarlem. Hij is hedenmorgen toegesproken door de d'rec- teur van het Waterbedrijf, ir. H. Hollaar, die hem een gratificatie benepens de ge- "bruikelnke oorkonde van de gemeente Haarlem overhandigde, door zijn afdelings chef, de heer J. J. C. Emans, d:° namens directie en personeel een bromfiets aan bood. door de voorzitter van de Nederland se Christelijke Bond van Overheidsperso neel. de heer T. Reim'nk. door de chef van de afdeling Pe^one^ls-nken van hpt stad huis, de heer H van F^mond en door de heer N. Blokdi'ik, voorzitter van de perso neelsvereniging, waarvan de heer Drup steen secretaris is. De jubilaris dankte tenslotte voor de hem gebrachte hulde. In de nacht van Zondag on Mpandag is *n het Juliana-7>'ekenhuis t« Apeldoorn op 71-iarige leeftijd overleden gen^raal- maieor .T. Dwars. Pp heer Dwars, die op 27 Octoh°r 1883 te K°moen werd geboren, werd in September lóOO vrh'wiTTicer in het instrnct'ehataiion a'daar. De randen nas- beerde hü snel en tenslotte volgde on 2 Anril 1924 ziin benoeming tot kapitein bii het 2e regiment infanterie te Ede. In het zelfde iaar werd hij gedetacheerd bij de Generale Staf en een jaar daarna overge plaatst naar Amersfoort. Twee. jaar latei- volgde zijn overplaatsing naar het hoofd kwartier van het veldleger te 's-Graven- hage. Hij is op 1 November 1938 benoemd tot kolonel der infanterie en tevens terri toriaal bevelhebber van Gelderland en Overijsel ter standplaats Apeldoorn. De oorlog heeft hij doorgebracht als krijgsgevangene, achtereenvolgens in Lang- wasser, Stanislau en Neu-Brandenburg, tot hij op 31 Mei 1945 werd bevrijd door de Russen. In hetzelfde jaar werd hij gepen- sionneerd in de rang van generaal. De vrije uren, waarover hij toen de be schikking kreeg, gebruikte hij voor maat schappelijk werk. Zo was hij onder andere landelijk voorzitter van de bond van oud strijders, alsmede voorzitter van de afde ling Apeldoorn van het Koningin Wilhel- minafonds voor de Kankerbestrijding. De teraardebestelling is Vrijdag a.s. des middags om 2 uur op „Heidehof" te Ug- chelen. Enige tijd geleden hebben wij meege deeld, dat de afdeling Bloemendaal van Tuinbouw en Plantkunde in plaats van de tot nog toe gevolgde keuring van gevelver siering, wilde overgaan tot het keuren van de voortuinen in de gemeente en voor de meest verzorgde tuinen aan de houders daarvan een herinnering uitreiken. Op een later gehouden bijeenkomst van de plaat selijke afdeling is de commissie ter voor bereiding van de keuring van voortuinen benoemd. Onlangs zijn deze commissie leden bijeen geweest om de plannen nader uit te werken. Voor keuring komen in aan merking de tuinen in de gemeente Bloe mendaal, die van de weg af te zien zijn. Dit zullen dus in de meeste gevallen de voortuinen van de huizen zijn. Deze tuinen mogen evenwel niet door een hoge haag of andere hoge beplanting aan het gezicht onttrokken zijn. Reeds dit jaar zal met de keuring worden begonnen. Er is gedacht aan drie keuringen, te weten in het voor jaar, de zomer en de herfst. Er zal zowel op aanleg als op kleurencombinaties wor den gelet Maandag 28 Februari zal voor de heer J. A. Meng, Leidsevaart 282 te Haarlem een bizondere dag worden wegens het bereiken van de tachtigjarige leeftijd. De heer Meng leidt thans nog het Christelijke muziek korps „Sursum" in Bloemendaal sinds de oprichting in 1922. Daarvoor heeft hij zich ook voor andere verenigingen op muzikaal gebied verdienstelijk gemaakt. Onder zijn leiding boekten verenigingen als de vroe gere Postharmonie, het symphonie-orkest Euterpe, de Johez Harmonie (toen nog Harmonie Laurens Janszoon Coster) suc cessen. De heer J. A. Meng werd op 28 Februari 1875 in Overschie geboren als zoon van wijlen ds. W. Meng. Reeds vroeg voelde hij zich tot de muziek aangetrokken en na zich eerst te hebben bekwaamd voor het be spelen van zijn lievelingsinstrument de tu ba, bekwaamde hij zich later eveneens op de trombone en leerde de cello bespelen. Na te hebben gespeeld in het zevende Re giment Infanterie werd de heer Meng aan gesteld bij het Haarlems muziekkorps on der leiding van de heer Kriens, welk orkest later de Haarlemse Orkest Vereniging werd, toen Nico Gerharz de dirigeerstok in handen nam. In deze muziekverenigingen speelde de heer Meng ongeveer twintig jaar. De tachtigjarige dirigent is echter eveneens een goed organist en componist. Vele muziekstukken en ook arrangementen dragen zijn naam. In Bloemendaal is in het voorjaar 1954 een cursus gegeven voor berijders van bromfietsers, die met een deelname van ruim twintig inwoners toch bij lange na niet die rijwiel met hulpmotor-bezitters trok, voor wie zo'n cursus zeker belangrijk zou zijn. We vernemen van de hoofdinspec teur van politie, de heer J. Voerman, dat het niet in de bedoeling ligt een tweede cursus te houden in deze gemeente, maar dat burgemeester dr. D. H. Peereboom Vol ler zich achter het initiatief van de heer Voerman heeft gesteld om de Bloemen- daalse ingezetenen zich te laten aansluiten bij de cursus voor bromfietsers, die in Haarlem door de bromfietsvereniging „Avaros Club Haarlem" wordt gehouden onder auspiciën van het Verbond voor Vei lig Verkeer voor Haarlem en omstreken. De cursus zal worden geleid door de heer J. van Zijl. In zijn woning aan de Anjelierenlaan te Aerdenhout is Maandagmiddag "in de duderdom van drieënvijftig jaar overleden de assuradeur de heer J. Visser. Reeds ge ruime tijd had de overledene met ernstige ziekte te kampen als gevolg van het vele werk, dat hij in de bezettingsjaren 1940— 1945 als lid van illegale groepen verrichtte, waaraan hij daadwerkelijk zijn medewer king verleende. De teraardebestelling is bepaald op de Algemene Begraafplaats aan de Bergweg te Bloemendaal op Vrijdag 18 Februari om twee uur. Woensdagmiddag om vier uur zal de Haar lemse wethouder de heer D. J- A. Geluk, m hotel De Leeuwerik Kruisstraat, de bazar van de Rand, omroep voor zieken afdelin Haarlem, officieel openen. De bazar zal des avonds om Zeven uur voor het publiek toegankelijk zijn. AANBESTEDING UITBREIDING ALOYSIUSSCHOOL IN OVERVEEN Vanmorgen vond in café-restaurant Bnnk- mann de aanbesteding plaats van de uitbrei ding van de St. Aloysiusschool aan het Zand- voorterpad te Overveen met vier lokalen. Er waren veertien inschrijvingen binnen gekomen. De hoogste inschrijving was af- komstig van de firma Nolet te Haarlem m^t f 125.000 en de laagste van het bouwbedrijf Waleveld te Haarlem met f 106.330. Op de begroting stond een bedrag van f 109.000. De gunning werd aangehouden. Alhena, 13 170 m. Z.ZW. Ouessant. Alkaid, 14 te Necochea. Altair, 13 v. Montevideo n. San Francisco do Sul Ariadne, pass. nacht 13-14 Finisterre n. Tangei Armilla, 13 v. Bangkok n. Pladju. Amor, pass. 14 lie de Bas. Arkeldijk, 15 te Le Havre verwacht. Aalsum, 14 Vlissingen n. Antwerpen. Abbekerk, 13 v. Yokohama n. Hongkong. Alamak, 15 te Chittagong. Alpherat, 14 te Santos Alwaki, pass. 14 St. Vincent n. Rio de Janeiro Annenkerk, 15 te Penang. Arundo, 13 v. Bermuda n. Birkenhead. Aagtekerk, 15 te Alexandrië. Agamemnon, 15 te Paramaribo verw. Algenib, 15 te Paranagua. Alioth, 15 te Antwerpen. Alnati, 14 v. Recife n. Las Palmas. Amsteldiep, pass. 14 Key West n. Nederland. Arendsdijk, 14 v. Antwerpen n. New York. Aalsum, 14 te Antweipen. Alblasserdijk. 14 te New Orleans. Alioth, 16 Rotterdam eerwacht. Alphard, pass. 14 Kp. Vera. eil. n. Antw. \mstelvaart, 12 v. Halifax n. Amsterdam Arendsdijk, pass. 14 Vlissingen n. New York. Bantam, 14 te San Francisco. Blitar, pass. 13 Ouessant n. Houston. Breda, 14 te Antofagasta. Bali, 14 v Suez n. Djeddah. Boschfontein. 11 v. d. rede te Mombasa. Bennekom, pass. 14 Vlissingen n. Antw. Banka, 14 v. Singapore n. Penang. Billiton, 15 te Singapore. Bloemfontein, pass. 14 Kp. Finisterre n. i-as Palmas. Beninkust, 15 v. Antwerpen n Dakar Bintang, 14 v Colombo n. Suez. Blijdendijk, 15 te New York. Bonaire, 14 240 m. NO. Paramaribo. Boskoop, 14 390 m. NW. Flores. Congostroom, 14 te Lagos verwacht. Cottica, 12 v. Dover n. Barbados. Cronenburgh, pass. 12 Ouessant n. Onton. Caltex Utrecht, pass. 14 Kp. St. Vincent naar Rotterdam. Chama, 15 te Auckland Cleodora, 15 te Singapore. Caltex Delft, 15 v. Sidon n. Rotterdam Claveila. pass. 14 Perim n. Gibraltar. Cradle of Liberty, 15 te Mena el Ahmadi Caltex Nederland. 15 v. Stockholm. Castor KNSMl14 v. Kingston n. Houston Celebes, 15 te Amsterdam. Dordrecht. 13 te Rotterdam. Delfland. 13 te Amsterdam Dalerdijk, 14 te San Francisco. Diemerdijk, 14 te San Francisco. F.trema. 1 te Port of Spain. Esso Den Haag, pass. 14 Finisterre n. Antw Enggano. 14 v. Koewait n. Abadan. F.lmina, 15 te Lagos. Eos. 14 v. Piraeus n. Volos. Eemdi.jk, 13 te Galveston. Farmsum, 13 Ouessant n. Key West. Friesland KRL), 12 te Belawan. Gaasterland, 12 v. Amsterdam n. Bremen Ganymedes, 13 v. Madeira n. La Guaira Gordias, 14 v. Algiers n. Tunis Gouwe, 14 te Bathurst. Graveland. 15 te llheos Groote Beer, 18 Hoek v. Holland verwar' Guineekust, 15 v. Amsterdam n. proeftoc' Hathor, 12 dwars Malta n Alexandrië. Hecuba, 13 v. Amsterdam n. La Guaira. Helicon, 13 v. Amsterdam n. La Guaira Hestia, 15 New York verwacht. Hector, 14 v. Ceuta n. Cadiz. Heider, 14 v. Kopenhagen n. Bremen. Hilversum, 14 Finisterre gepass. n. Port Ilos, 13 te Amsterdam. Tndrapoera, 15 te Rotterdam Tvoorkust. 14 v. Abidian n. Matadi. Joh. v. Oidenbarnevelt. 15 te Port Said Karimata, 15 te Belawan verwacht. Kieldreeht, 14 te Antwerpen. Korovina, pass. 14 Albany n. Geelong. Loppersum, pass. 13 Finisterre n. Dagenham. Lindekerk, 14 Perim n. Ummsaid. Leuvekerk, 14 te Colombo Loeneikerx, 14 v. Genua n. Port Said. Laagkerk, 15 v. Aden n. Karachi. Lauienskerk, 16 te Karachi Lmeity Bell, 15 te Port Said Lieve Viouwekerk, 14 ie Rotterdam. j-iSsekeiK, 14 te Bahrein. Luna, l-i v. ceixoes n .Rotterdam. Met wede, 14 te Jacksonville, ivioienxerk, 14 te Casablanca, iviaikfcn, 14 v. cas Faunas n. Newcastle. Mataram, 14 v. Suez n. Beiawan. Muiaerkerk, pass. li Kp. Hnistene n Duinkerken Maas, la te Oran verw. Maasdam, 15 te Cristobal. Maasiand, 15 te Rio de Janeiro, iviaasnaven, li te Santos. Mapia, 14 v Amsteiuam n. Bremen, iviarkelo, pass. 14 Vlissingen n. Liverpool. Marsiaiiil, 12 te Freetown Maureen, 15 te Marseille. Noordam, 14 te Rotterdam. Nigeistroom, 13 te Amsterdam. Notos, 15 te Amsterdam. Nieuw Amsterdam, 12 te Barbados. Noordwijk, 12 v. Bermuda n. Rotterdam. Overijsel, 14 te Marseille. Orion, 14 te Izmir. Ovula, 14 Singapore n Saigon Oranjestad. 14 v. Pto Limon n. Cristobal. Oranje, 15 in Suezkan. n. Port Said. Oranjefontein, pass. 15 rede Vlissingen n. Antw. Peperkust, 13 v. Winneba n. Lagos. Prins Fred. Hendrik, 10 te Valencia. Prins Fred. Willem, 14 v. Carthagena n. R'dam Polyphemus, 14 v. Mobile n. Galveston. Pieter S, 14 v. Amsterdam n. Swansea. Prins Alexander, 15 v. Ceuta n. Antw. Raki, 13 te Amsterdam. Roepat, 15 te Amsterdam. Roggeveen, 14 v. Tanga n. Mombasa. Rijndam, 14 270 m. W. Cp. Clear. Riouw, 11 v. Los Angeles te San Francisco. Rijnkerk, 14 te Bremen. Salland, 13 v. St. Vincent n. Amsterdam. Stad Rotterdam, 13 v. Las Palmas n. Monrovia Stad Vlaardir.gcn, 14 te Rotterdam. Straat Soenda, 13 v. Lorenzo Marquez n. Mau ritius. Sioterdijk, pass. 14 Vlissingen n. Antwerpen. Stad Alkmaar, pass. 12 Vlissingen n. Las Palmas Stad Leiden, 12 v. Rivercess n. Sinoe. Salawati, 14 te Koewait. Saroena, 14 v. Pladju n. Bangkok. Schouten, 14 v. Hongkong n. Singapore. Sibajak. 14 840 m. W. ten N. Anderhalfgraadskan. Slamat, pass. 14 Kp. Finisterre n. Tj. Priok. Stad Schiedam, pass. 14 Gibraltar n. Rotterdam Sunetta, pass. Ceylon u. Mena el Ahmadi. Sarpedon, 15 te Antwerpen verwacht. Stad Maassluis, verm. 15-16 v. Southshieids r.. Narvik Samarinda, 11 te Vancouver. Sarangan, 15 v. Mombasa n. Djibouti. Sibajak, 15 Anderhalfgraadskan. n. Fremantle. Sliedrecht, 15 v.- Port Said n. Lands End. Sioterdijk. 14 te Antwerpen. Straat Bali, 11 te Kaapstad. Sumatra, 15 te Marseille. Tara, 13 te Antwerpen. Tegelberg, 11 te Buenos Aires. Teiresias, 14 v. Djeddah n. Aden. Tiba, pass. 13 Kp. Frio n. Antwerpen. Talisse, 14 te Bona. Tero, 16 St. Vincent verwacht. Tamo. 13 te Necochea. Ternate, 13 v. Djibouti n. Belawan. Teucer, 12 v. Priok n. Cheribon. Titus. 14 v.- Amsterdam n. Hamburg. Tomini, 16 Hoek v. Holland verwacht. Utiecht, 14 te Koewait. Waterland. 13 te Amsterdam. Woënsdrecht, 13 Runsal Jebel gepass. n. Balik- papan. Willemstad, 13 te Amsterdam. Waal. 14 te Amsterdam verwacht. W. Alton Jones, 14 v. Port Said n. Philadelphia Willem Ruys, 14 60 m. ZO. Aden. Waterman. 15 240 m. ZW. Adelaide. Weltevreden, pass. 14 Gibraltar n. Alexandrië. Waal, 14 te Amsterdam. Wieldrecht, pass. 15 Ouessant n. Rastanura. TTsel, 13 v. Algiers n. Alexandrië. Zuiderkruis. 14 1020 m. ZO. Monrovia. Zuiderzee, pass. 13 Vlissingen n. Norfolk. Zijpenberg. 14 Ouessant gepass n. Ceuta. KLEINE VAART Amigo, 13 te Stockholm. Atlantis, 12 v. Hamburg te Rotterdam. Actinia, 13 te Ballyiongford. Aeneas, 13 v. Amsterdam n. Kopenhagen. Allergen, 13 v. Nantes te Bordeaux. Ambiorix, 13 v. Amsterdam n. Hamburg. Antares, 13 v. Swansea te Amsterdam. Aïdeas, 14 140 m. NO. Kp. Vilano. Ary Scheffer, 14 v. Gibraltar te Huil verw. ALas, 12 v. Gothenburg n. Amsterdam. Binnenhaven, 13 v. Port Lyautey te Casablanca. Batizo. 13 v. Londen te Rotterdam. Bree Helle, 13 v. Londen te Rotterdam. Barracuda, 14 v. Rotterdam të Grimsby verw. Berkelstroom, 14 v. Plymouth te Amsterdam. Boreas, 12 v. Mostagenem n. Bari. Bab T, 11 v. Bayonne n. Huil. Catherina, 13 v. Wismar n. Haugesund. Coolhaven, 13 te Orani Casana, 14 te Rotterdam. Cinderella, 13 v. Duinkerken te Rotterdam. Continental, 14 v. Middlesbro n. Newburgh. Doliard, verm. 14 v. Gullaug n. Rotterdam. Da Capo, 13 v. Rotterdam n. Lissabon. Deo Favente, 14 v. Aarhus te Amsterdam. Eijo, 13 v. Rotterdam te Antwerpen. Export II, 13 v. Londen te Rotterdam.' Eemstroom, 13 v. Huil te Amsterdam. Eüsa, 13 v. Milfordhaven te Iskenderun. Eisenburgh, 14 v. Casablanca te Duinkerken verw Erasmus, 13 v. Amsterdam n. Belfast. Europa, pass. 13 Vlissingen n. Antwerpen. Fiat, 13 v. Rotterdam te Londen, Fedala, 13 te Port Said. Flevo, 14 v. Kopenhagen te Amsterdam. Frans Bohmer, 14 te Bordeaux. Fraternité, pass. 13 Vlissingen n. Aberdeen. Gaasterland, 14 v. Grangemouth te Rotterdam. Gre, pass. 13 Vlissingen n. Londen. Hondsbosch, 13 v. Londen te Rotterdam. Helvetia, pass. 14 Vlissingen n. Antwerpen. Ilias, 12 v. Catania n. Valencia. Ingeborg, 13 v. Brake te Rotterdam. Jaba, 14 te IJmuiden. Joost, pass. 14 Dover n. Aberdeen. Jo, 13 te Dieppe. Jonex I, pass 13 Vlissingen n. Antwerpen. Jongkind, 13 v. Rouen te Casablanca. Julia Mary, 11 te Casablanca. Koningshaven, 13 te Duinkerken. Kortenaer, 13 v. Portsmouth n. Roscoff. Kemphaan, pass. 13 Lands End n. Algiers. Lacra, pass. 14 Kielerkan. n. Stockholm. Lies, 13 v. Immingham te Belfast. Lauwers, 13 v. Harlingen te Rotterdam. Leendert b, 13 v. Stanlow te Rotterdam. Lucas Bols II pass. 13 Vlissingen n. Antw. Lijnbaansgracht, pass. 13 Vlissingen n. Helsinki Markab, 1 v. Hamburg te Zaandam. Merwehaven, pass. 13 Kp. Vincent n. Rotterdam Mies, 13 v. Cardiff te Antwerpen. Mutatie, 12 v Cardiff te Rotterdam. Manto, 13 v. Hamburg te Amsterdam. Margriet L, 14 v. Londen te Amsterdam. Merak, 14 te Bayonne. Mariscal Lopez, 13 250 m. NO. Fern. Noronha. Maymere, pass. 13 Vlissingen n. Antwerpen. Michel Swencen, pass. 13 Vlissingen n. Antw. Mirfak N, 14 v. Rotterdam te Hamburg. Mount Everest, pass. 13 Vlissingen n. Landskrona Myfem, 13 Parijs verwacht Mynelfs, pass. 14 Faroer eil. n. Reykjavik. Mypuck, 13 v. Rouen n. Parijs. Nassauhaven, 15 v. Antwerpen te Gothenburg verwacht. Noorderlicht, verm. 14 v. Swansea n. Amsterdam Oostereems, 13 v. Rotterdam te Kopenhagen. Oosterburgh, 13 te Norrkoping. Ponza, 12 v. Gent n. Nantes. Plato. 12 v. Kopenhagen te Amsterdam. Poortvliet. 14 te Genua verwacht. Pheletas, 13 te Split verw. Phidias, 12 v. Tarragona n. Barcelona. Rapid, 14 v. Rouaan n. Parijs. Roelf, 13 te Lissabon. Rose Marie, pass. 13 Vlissingen n. Malmö. Servus, 13 v. Pontrieux n. Plymouth. Silvaplana. 14 v. Gothenburg n. Antwerpen. Steven, 13 te Liverpool. Statensingel. 13 v. Riba de Sella te Rotterdam Stella Maris, 14 v. Kopenhagen te Rotterdam. Strïjpe, 13 v. Rotterdam n. Hamburg. Schippersgracht, 13 v. Helsinki te Amsterdam. Spaamestroom, 13 v. Londen te Amsterdam. Sporota, 13 v. Port Talbot te Antwerpen. Spes, 13 v. Vlissingen n. Vejle. Tilly, 12 te Huil. Taurus. 13 v. Vlissingen n. Londen. Twee Gebroeders, 14 v Londen n. Rotterdam Vivo, verm. 14 v. Antwerpen n. Goole. Victory. 133 v. Rotterdam n. Hamburg. Vechtstroom, 14 v. Grangemouth te Amsterdam Walenburgh, 14 v. Bordeaux te La Palice. Westerdok, 12 v. Amsterdam n. Londen. Wieboid Bohmer, 13 v. Algiers n. La Ciotat. Wota. 13 v. Swansea te Amsterdam. Westropa, pass. 13 Vlissingen n. Nakskov. Westerschelde, 13 v. Rotterdam n. Liverpool. IJsel, 14 v. Le Havre te Rotterdam. IJstroom, 13 v. Swansea te Amsterdam. SLEEPVAART Gele Zee, 13 te Antwerpen met s.s. Humber, 11 te Gibraltar. Goeree, 11 50 m. NO. Algelrs met zuiger. Loire, 12 v. Dakar n. Europa met m.s. Noordzee, 13 60 m. W. Ouessant met zuiger en bak. Oceaan, 13 180 m. ZO. Runsaljebel. Rode Zee. 13 100 m. NO. Kp. Padaran. Poolzee, 13 te Antwerpen. Tyne. 12 240 m. N. ten O Belem met baggermoler en bak. Witte Zee, 13 te Port Said met 2 sl.b. n, Chit tagong. Zwarte Zee, 13 te Fayal. >„L, U hoef ik niets te vragen Filtra natuurlijk, net als altijd.' Pyridine en nicotine worden door het fll ter- mondstuk ln belang rijke mate aan de rook onttrokken. N. D. KRANTEN 0.11 p. kg. TIJDSCHRIFTEN, BOEKEN etc0.10 p. kg. BONT PAPIER 0.08 p. kg. ORIGINELE HUISHOUDLOMPEN 0.40 p. kg. ARCHIEVEN WORDEN VERNIETIGD. BAKENESSERGR. 45—51 - TEL. 11436 - HAARLEM Denk vooral om het juiste adres NU NOG 2 RECLAME-DAGEN WOENSDAG en DONDERDAG in het alle prijzen als vorige week. Morgen: Gehakt half om half 85 ct. p. pond KROCHT 12 t.o. Hema ZIJLWEG 130 naast Hin SPAARWVOUDERSTRAAT 102 Een oudere gezonde opge wekte Heer van goede stand, met flink pensioen, minnaar van muziek en vrije gedach ten, wenst inwoning bij een Dame of Weduwe z. k. en enig eigen inkomen, om sa men het dure leven te be strijden door alles in een pot te doen. Dames schrijf hier op in volle vrijheid met eer lijke bedoeling. Br. no. 8259 Zoekt U een bOOtjC om te vissen? Handelsonderneming met Afrikaanse vestigingen vraagt voor haar Secretariaatsafdeling te Amsterdam Opleiding H.B.S./M.M.S. Goede kennis der Franse taal gewenst. Brieven onder no. 8263 bureau van dit blad. WIJ VRAGEN: evt. voor halve dagen. Hoog loon. Reisgeld wórdt vergoed WASSERIJ HOEK EN VAART, Bloemendaalsestraatweg 17, Santpoort-Station. Er kunnen bij onze bedrijfs-administratie enkele geplaatst worden. Kennis van typen vereist. Eigenh. geschr. brieven met voll. inlicht, onder no. 8265, bur. v. d. blad. Op de env. vermelden Administratie. Groot fabriekskantoor vraagt voor haar boekhouding Leeftijd 16—18 jaar. Spoedige indiensttreding kennis van typen vereist. Br. met inlichtingen onder no. 8266, bur. v. d. blad. AUTOMOBIELBEDRIJF vraagt voor garagewerkzaamheden. In het bezit van rijbewijs. Roulerende dienst Brieven onder no. 8264 aan het bureau van dit blad. gel. 42.000 km. gegarandeerd prima door partic. te koop aangeb. Geen handelaren. Tel. Zandv. K 2507—2881 of B-rieven no. 8262. In alle maten. SABELIS KERREBIJN Anthoniestr. 19-31 Haarlem. Tel. 11898. Ook op maand, aflossing zonder vooruitbetaling en zonder borg. Barok noten, blanke Goth. en Eng. Huisk. Bankstellen vanaf f 450 tot f 1295. Bedden, karpetten, slaap kamers, enz. Toonkamers VVesterhoutpark 8, Bus 6 Tel. 18840. Sociale Verkooporgan vr. v. huis aan huis verkoop. Voor goede verkopers ruime verdiensten mogelijk en voll. sociale verz. Uitv. brieven n. rayonleider, Corfstraat 43, Alkmaar. Voor direct gezocht bij Amerikaans echtp. z. kin deren, een voor 6 dagen p. w. kunnende koken. Goed salaris, Enige kennis van Engels gewenst Tel. Santpoort 7290. Maan dag, Dinsdag, Zaterdag tus sen 9—12 uur. Fa. W. Kok, Spaarndam, vr. voor direct voor onderhoud en reparatie van haar die sel- en benzine-auto's een voorzien van prima referen ties, gewend zelfstandig te werken. Salaris f 75 p. week Uitsluitend schriftelijke sol licitaties vóór 18 Febr. a.s.

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 3