Engeland begint met de productie van de waterstof-bom Weerbericht OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Pleiter in zaak-Jungschlager in Djakarta vastgehouden Pineau's kans op investituur niet verzekerd geacht Hoofddoel: afschrikking van de aggressor „Tast onafhankelijkheid van de Pers niet aan" De verjaardag van Prinses Marijke Het woord is aan Atoomproef in Nevada vandaag verwacht Hoge Commissariaat verwittigt den Haag van verhoor en huiszoeking Verklaring en verantwoording van de regering moeten de doorslag geven Zwitserland levert de Roemenen niet uit Kamerlid stelt vragen Productie van de „Willem Barendsz" De bommen-race Europees accent Links accent Weerrapport 69e JAARGANG No 189 Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein, Tel. 12230. Drukkerij Zuider Buitenspaarne 12, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom VRIJDAG 18 FEBRUARI 19 5 5 Haarlems Dagblad 299e JAARGANG No 36 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh.opZon-enFeestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6.50, franco p.p. J7.-Losse nrs. 12ct. Postgiro 273107 Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman LONDEN (United Press/Reuter) Groot-Brittannië heeft Donderdag in een wit boek bekendgemaakt, dat het een begin zal maken met de productie van de water stofbom. De onthulling, dat Engeland de derde mogendheid ter wereld zal worden, die de waterstofbom gaat produceren, werd gedaan in een officieel witboek van de Britse regering, waarin aangekondigd wordt dat de Britse defensie drastisch zal worden vernieuwd teneinde met andere mogendheden in gelijke pas te kunnen blijven in het snel voortschrijdende atoomtijdperk. Onze correspondent te Londen meldt nader: Door de verandering van de strategie als gevolg van de verschijning van de H-bom bevinden Engeland's defensieplannen zich in het stadium van nieuwe definiëring en algemene reorganisatie. Toch staat de Britse regering een duidelijk beeld van de defensie-behoeften voor ogen. Zij is het zeker niet eens met degenen die beweren, dat nu nog maar alles uitsluitend zou neerkomen op de luchtmacht en de geleide projectielen en dat leger en vloot zouden hebben afgedaan. De regering toont in haar gisteren ge publiceerde jaarlijkse witboek over de Defensie aan, dat zij vele pijlen op haar boog heeft, om deze in een atoomtijdperk volslagen verouderde uitdrukking nog maar eens te gebruiken. Aangekondigd wordt dat ook Engeland B-bommen zal gaan maken, al worden deze niet bij name genoemd. Maar aange zien de Verenigde Staten en de Sovjet- Unie er toe zijn overgegaan, zal Engeland, zo wordt betoogd, niet kunnen achter blijven in de volledige ontwikkeling der atoomwapens. Hoofddoel is en blijft echter afschrikking van de aggressor. Lanceert hij atoombom men, dan zal hij rekening moeten houden met bliksemsnelle représailles. Lanceert hij een grondaanval in Europa, dan zal hij ook een tegenoffensief met atoombommen moeten verwachten, omdat alleen deze ge steld kunnen worden tegenover zijn over wicht aan strijdkrachten op de grond. Het witboek laat voor de Britse bevol king geen enkele illusie meer over. De vernietiging zal ontzettend zijn, maar een nieuw op te richten Corps Mobiele Defen sie zal gereed staan om hulp te bieden in gebieden, waar dat nog kan. Dit corps zal een schakel vormen tussen de normale strijdkrachten en plaatselijke burgerlijke beschermingsdiensten. Het zal worden ge- recruteerd uit leger en luchtmacht. Jaar lijks 'len 10.000 man worden geoefend. De NAVO-strijdkrachten in Europa zullen moeten dienen als schild om een grondaanval te stuiten en om te voorkomen dat Europa opnieuw bevrijd zou moeten worden. Daarom, zo zegt het witboek, is de Duitse defensie-bijdrage zo belangrijk. De vloot blijft een grote rol spelen bij het openhouden der verbindingen, bij de verdediging en bij de tegenoffensieven. Een aantal oude kruisers zal als afschiet- piaatsen voor geleide projectielen worden uitgerust. Schrikbeeld Het witboek beschrijft in détails de ont zettende gevolgen van H-bom aanvallen op Engeland, niet alleen om het Engelse volk de ogen te openen wat een nieuwe oorlog zou betekenen, maar tevens om de gehele wereld met afgrijzen te vervullen. Als algemeen wordt ingezien dat een moderne oorlog rampspoedig is voor alle partijen, kan nieuwe hoop ontstaan dat na een periode van wederzijds dulden werke lijke vrede zal worden bereikt. Door de superioriteit, welke de vrije landen bezitten op het gebied van de atoomwapens en de middelen om deze naar hun doel te brengen, is volgens het witboek het afschrikwekkend effect reeds zodanig, dat het risico van het uitbreken van een wereldoorlog is verminderd. Aangestuurd wordt op een beter uitge- Het lid van de Tweede Kamer de heer F. Goedhart (P.v.d.A.) heeft aan de minis ter-president en minister van Algemene Zaken de volgende vragen gesteld: Is het juist, dat de regering door bemid deling van de Rijksvoorlichtingsdienst een aantal Nederlandse dagbladen heeft uitgenodigd, een redacteur een reportage- reis naar Nederlands Nieuw-Guinea te doen maken? Is het juist, dat de uitnodiging aan een dezer bladen vergezeld is gegaan van de mededeling, dat de regering een met na me genoemde redacteur van dit blad niet als redactioneel vertégenwoordiger van deze krant voor deze reis zou kunnen aan vaarden, aangezien de regering bezwaar had tegen publicaties, die de betrokken journalist enige jaren geleden al dan niet zou hebben gedaan? Is het juist, dat het betrokken blad de uitnodiging van de regering onder deze omstandigheden van de hand heeft moeten wijzen, omdat het geen discriminatie van één zijner redacteuren wenste te aanvaar den en omdat het principieel bezwaar maakte tegen inmenging van de regering in zijn redactionele aangelegenheden? Is de regering niet van oordeel, dat zij zich ook wanneer zij in het belang van de voorlichting in bepaalde gevallen facili teiten aan dagbladen verleent dient te onthouden van handelingen, die de indruk zouden kunnen wekken, dat zij de onaf hankelijkheid van de pers zou willen aan tasten? Op 6 Februari had de „Willem Barendsz" geproduceerd 5574 ton traan en 993 ton spermolie. In het seizoen 1953/54 waren deze cijfers over een nagenoeg gelijk aan tal vangstdagen respectievelijk 5698 en 1013 ton. ruste actieve vloot, een kleinere, maar beter op haar taak voorbereide reserve- vloot, een kleiner, maar efficiënter mobiel leger en een krachtiger luchtvloot, welke ook strategische bommenwerpers zal om vatten. Dit laatste punt vormt een van de vele controversen op defensiegebied, omdat velen zich afvragen waarom Engeland er een grote macht bommenwerpers op na moet houden als de Verenigde Staten reeds over een enorme macht beschikken. Waarom geldverspilling in plaats van arbeidsverdeling? Het is echter bekend dat de Britse regering haar politieke onafhankelijkheid wil bewaren door zo min mogelijk op Amerika aangewezen te zijn. In het witboek wordt nog opgemerkt dat bommenwerpers het eerst nodig zijn voor een tegenoffensief met atoombommen, maar Engeland is reeds bezig een zoge naamde ballistische raket te ontwikkelen, welke als aanvulling voor hetzelfde doei kan worden gebezigd. Grote vorderingen zijn gemaakt met de ontwikkeling van tegen vijandelijke vlieg tuigen te lanceren geleide projectielen. De luchtverdediging wordt gebaseerd op straaljagers en geleide projectielen van grond naar lucht. Luchtdoel-artillerie zal alleen nog worden gebruikt ter verdediging van doelen, welke voor precisie-bombarde- menten in aanmerking komen en om troepen te beschermen. Aangenomen wordt dat de vijand de grote Engelse havens door atoombommen onbruikbaar zal maken. Daarom worden nu reeds noodvoorzieningen getroffen om kleine havens geschikt te maken voor de verwerking van ladingen goederen, inclu sief olie. In het komende jaar zullen voedsel- en materiaal-reserves, welke nodig zullen zijn na de eerste atoombom aanvallen, worden vergroot. Het totale Defensiebudget voor 1955/'56 bedraagt, ongerekend de Amerikaanse financiële bijstand, 1.537.000.000 pond sterling, 102.000.000 pond minder dan vorig jaar. Over het Britse H-bomprogramma wor den geen bijzonderheden verstrekt. Ook over het tijdstip waarop de eerste bom beproefd zal worden, wordt geen uitsluitsel gegeven. Enige tijd geleden deden onder geleerden geruchten de ronde, dat Engeland een nieuw soort H-bom ontwikkelt, eenvou diger en goedkoper te vervaardigen dan de Amerikaanse bom. Functionarissen wilden Donderdagavond hierop geen commentaar leveren of meedelen, of de Britse H-bom reeds bestaat of nog in het ontwikkelings stadium verkeert. In het witboek wordt het duidelijk ge maakt, dat Engeland in geval van oorlog niet zal aarzelen atoomwapens te gebrui ken. In dit verband wordt gezegd, dat in laatste instantie „de meesten van ons" van oordeel zijn, dat het beter is de verwoes tende krachten van deze wapens onder de ogen te zien dan zich te buigen voor het militante communisme „met de nationale en individuele vernedering welke het onvermijdelijk met zich brengt." Reacties In de Britse pers is uiteraard grote aan dacht besteed aan het regeringsbesluit om in Engeland waterstofbommen te gaan ver vaardigen. Alle bladen steunen dit besluit, hoewel de liberale „Manchester Guardian" het betreurt, dat Engeland blijkbaar, wegens gebrek aan samenwerking met de Verenigde Staten op atoomgebied, reus achtige sommen gelds, materiaal en moei ten moet besteden om het Amerikaanse onderzoek op het gebied van de waterstof bom te dupliceren. Voorts verklaart het blad, dat het besluit van de regering „ook belangrijk is wegens het betreurenswaar dige feit, dat de Amerikaanse regering grotere aandacht besteedt aan het Britse standpunt op politiek terrein, nu wij onze eigen atoomwapens bezitten." De Australische regering zal geen proe ven met waterstofbommen of experimenten voor de ontwikkeling van dergelijke bom men op Australisch gebied toelaten, meldt United Press. Dit heeft de Australische minister van Bevoorrading, Beale, Vrijdag in Sydney verklaard in commentaar op berichten, volgens welke een woordvoerder van de Britse organisatie voor atoomenergie Don derdag had verklaard, dat experimenten voor ontwikkeling van de Britse waterstof bom mogelijk in Australië uitgevoerd zou den worden. In de 2e klas van de Baarnse School vereniging was het vandaag feest. Prinses Marijke vierde haar achtste verjaardag en zoals dat de gewoonte is, tracteerde zij haar klasgenootjes. In huiselijke kring zal het feestje wat later gevierd worden, na terugkomst van Prins Bemhard uit de Ver enigde Staten. Men verwacht dat Z.K.H. morgen weer in ons land zal zijn. Hedenmiddag zullen twee minder valide kinderen van de stichting „Het Vierde Prinsenkind" beiden 15 jaar, een vilten paard aanbieden. Dit geschenk is vervaar digd door de 22-jarige Tonny Vos, die reeds 10 jaar bedlegerig is. Vooraf zullen de kinderen met de Koningin en Prinses Marijke in de tuin van het paleis een rit per arreslee maken. De heer H. J. van Rijn, een van de eer ste slachtoffers van de „Geuzengroep", die tijdens de bezetting vier jaar gevangen heeft gezeten, zal voorts aan de jarige een bankje overhandigen, dat hij en de inva lide oud-strijder Berghuis gemaakt hebben. Het vorig jaar schonk de verbindings dienst van de Koninklijke Landmacht een tafeltje, vanmiddag om 16.30 uur zal een deputatie van deze dienst twee bijpas sende stoeltjes aanbieden. Te 17 uur zullen de beide peetouders van prinses Marijke, mevrouw D. Post- Salomons en de heer A. Wiltens, komen gelukwensen. Mevrouw Post, de meter van prinses Marijke, is de weduwe van de be kende verzetsstrijder Johannes Post, die Op 16 Juli 1944 te Overveen gefusilleerd werd. De heer Wiltens was voorzitter van de Raad van Negen van het studentenver- zet, een vooraanstaande figuur van het geestelijk verzet in Nederland. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF PAGINA'S Multatuli: Niemand verveelt zich zonder schaamte. Donderdagmiddag heeft de Australische minister-president Robert Gordon Menzles een bezoek gebracht aan Soestdijk en ten paleize met Koningin Juliana de lunch gebruikt. Hij werd vergezeld door de Australische ambassadeur in ons land, de heer Sterling. Het sneeuwde toen de heren aan het paleis arriveerden. Dit geestige plaatje was er het gevolg van. LAS VEGAS (Reuter) De eerste Amerikaanse atoomproefneming in 1955 zal vandaag om ongeveer 16.30 uur Neder landse tijd in de staat Nevada worden ge nomen. Een atoombom zal uit een vliegtuig vallen. Het begin van de serie proefnemin gen is deze week tengevolge van ongunsti- geweersomstandigheden reeds vier maal uitgesteld en het is mogelijk dat de proef, als gevolg van ongunstige wind, opnieuw zal worden uitgesteld. Het Amerikaanse departement van De fensie heeft bekend gemaakt dat in de herfst in het Zuiden van de Verenigde Sta ten grootscheepse gecombineerde manoeu vres worden gehouden door eger en lucht macht, waarby atoomwapens zullen wor den gebruikt. DJAKARTA (Un. Press) Mr. Bouman, de verdediger van de Nederlander Jung schlager, die voor het landgerccht te Dja karta terecht staat, is door de politie voor ondervraging vastgehouden, nadat hij cr van was beschuldigd eeil getuige van het Openbaar Ministerie te hebben willen om kopen. Mevrouw Bouman vreest dat haar echtgenoot gearresteerd is. Een woordvoer der van het Nederlandse Hoge Commissa riaat heeft echter gezegd, dat mr. Bouman „tot nu toe" slechts voor ondervraging werd vastgehouden. De woordvoerder zeide verder, dat het Hoge Commissariaat „deze alarmerende ontwikkeling nauwlettend gadeslaat en de feiten reeds ter kennis heeft gebracht van de Nederlandse rege ring." In de Nederlandse gemeenschap te Dja karta heerst grote opwinding. Vele Neder landers voorspellen dat mr. Bouman for meel gearresteerd zal worden. De politie heeft mr. Bouman naar zijn woning over gebracht en in tegenwoordigheid van hem en zijn echtgenote de woning doorzocht. VAAj C,eV£A/ <r«TA/ VéV c e «CA/*.. vityoj (Gereproduceerd uit de Daily Mirror). Mevrouw Bouman zeide, dat de politie slechts enkele „onbelangrijke papieren" in beslag had genomen. De politie zocht blijkbaar naar het ont vangstbewijs, dat de getuige a charge in het proces tegen Jungschlager, Willem Manoch, volgens zijn zeggen aan mr. Bou man gegeven had voor de 500 rupiahs, die Bouman hem vooruitbetaald zou hebben, daar hij toegezegd had meineed te willen plegen in de zaak-Jungschlager. De politie heeft ook het kantoor van mr. Bouman en de actetas, die hij gedurende de eerste zit ting bij zich gehad had, doorzocht. Een woordvoerder van het Nederlandse Hoge Commissariaat ontkent, dat aan ge tuige Manoch geld voor een vals getuigenis was aangeboden tijdens een rit, die mr. Bouman met getuige gemaakt zou hebben in een wagen van het Hoge Commissariaat, welke als nummerbord CD 61 droeg. Mr. Bouman zou volgens Manoch met hem op de achterbank van de auto gezeten hebben. De woordvoerder zeide. dat dit diploma tieke nummer behoort bij een kleine Re nault, die niet voldoende plaats biedt voor een chauffeur en twee volwassen passa giers. De zaak-Jungschlager kreeg gisteren een opzienbarende wending, toen Manoch, die als vierde getuige op de lijst stond, maar onverwacht als eerste gehoord werd, ver klaarde, dat mr. Bouman de eerste verdedi ger van de 51-jarige Jungschlager laat stelijk chef van de Nautische dienst van de K.P.M., die er van wordt beschuldigd de NIGO (Nederlands-Indische Guerilla-Or- ganisatie) geleid te hebben hem had willen omkopen een vals getuigenis af te 'eggen. Mr. Bouman ontkende deze aan tijging verontwaardigd en verklaarde over bewijzen te beschikken dat getuige in be taalde dienst van de Indonesische politie stond. Toen de getuige erop gewezen werd, dat meineed zwaar gestraft werd, ant woordde deze „Ik zweer het". De openbare aanklager, mr. Soenarjo ontbood daarop mr. Bouman op zijn bureau. Mr. Bouman verklaarde nog. dat hij wellicht in verband met zijn uitlatingen gearresteerd zou wor den. Mr. Bouman is al 23 jaar als jurist in rndonesië werkzaam. Hij geniet de repu tatie een der beste advocaten van Djakarta 'e zijn. PIA vernam, dat mr. Bouman bij zijn verhoor niet alleen de bewering van Vla noch ontkende, doch zelfs verklaarde, 'at er enige tijd geleden getracht was hem n de val te lokken. Manoch zou gezegd ebben, bereid te zijn verklaringen tegen ungschlager in te trekken tegen een be- aalde som, die mr. Bouman in een huis i Djatinegara (Meester Cornelis) zou moe- en overhandigen. Mr. Bouman was hierop liet ingegaan. De openbare aanklager Soenarjo ver klaarde desgevraagd, dat mr. Bouman zich vrij mag bewegen en zün werkzaamheden weer v eg-richten. (Van onze correspondent in Parijs) Frankrijk bezat vanmorgen, officieus tenminste, een nieuwe regering: de 21ste sedert de oorlog en sedert de geboorte der vierde republiek. Het is echter niet zeker dat die regering vanavond nog zal bestaan, want de kansen dat het parlement de nieuwe premier Pineau zijn officiële in vestituur zal onthouden, zijn nogal beden kelijk gestegen. Nadat de socialistische formateur zijn onderhandelingen met de verschillende politieke groepen had vol tooid, zag hij kans binnen goed twaalf uur zijn zeventien ministers en 21 staatssecre tarissen aan te werven. Pineau nam twee ministers de radi caal Berthoin, voor Onderwijs en de Gaul list Lemaire, voor Wederopbouw en een dozijn staatssecretarissen van zijn voor ganger, Mendès-France, over. Veertien le den, waaronder twee volwaardige minis ters, hopen hun debuut te maken op de regeringsbanken. De gemiddelde leeftijd van de leden van dit nieuwe kabinet is 50 jaar, iets hoger dan bij dat van Mendès- France, en dat is juist de leeftijd van de premier. De radicale vice-premier Delbos. is met zijn 70 jaar de veteraan van dit ka binet, waarin de radicale staatssecretaris voor Buitenlandse Zaken, Maurice Faure, die 33 is, als de benjamin fungeert. Pineau had president Coty beloofd gis termorgen zijn medewerkers te zullen voor stellen. Zijn opwachting op het Elysée, evenals zijn bezoek aan de kamerpresident, moest echter tot zes uur 's avonds worden uitgesteld omdat de twee ex-Gaullistische ministers voor Justitie en PTT zich op be vel van hun partijbestuur hadden terug getrokken. Op het ogenblik dat de forma teur, voor een welverdiende rust in bed had willen stappen, moest hij twee nieuwe candidaten zoeken. Tenslotte nam Robert Schuman, die reeds als vice-premier was aangesteld, de portefeuille van Justitie voor zijn rekening, terwijl zijn partijgenoot Durr.as bereid bleek als staatssecretaris voor de Posterijen op te treden. Deze ploeg staat iets linkser dan de re- gering-Mendès-France, waarin bij de laat ste reorganisatie nogal wat conservatieven wei-den opgenomen. Die lichte verschuiving zou zich in de praktijk vooral sterk kun nen doen gevoelen op het gebied der eco nomische en sociale politiek, die geheel onder socialistische controle wordt ge plaatst. Er staan nieuwe salaris-verhogin gen op het regeringsprogramma en Pineau is eveneens van plan zo spoedig mogelijk verlenging van de economische volmach- BERN (Reuter/AFP) Zwitserland zal de anti-communisten die deze week het Roemeense gezantschap te Bern gewapen derhand hebben bezet, niet uitleveren. In een communiqué van het bondsdeparte- ment van justitie en politie wordt gezegd, dat Zwitserland geen uitleveringsverdrag met Roemenië heeft. Om deze reden moet de kwestie worden beoordeeld op grond van de Zwitserse wet op de uitlevering van 1892, die uitlevering voor op Zwitsers gebied gepleegde misdaden uitsluit. Denemarken heeft er tegen geprotes teerd, dat de Roemeense zaakgelastigde in Kopenhagen verklaard heeft, dat de Deen se politie er „gangstermethoden" op na houdt, zulks in verband met de kwestie- Cimpu, de chauffeur, die politiek asyl in Denemarken heeft gevraagd. In antwoord op een Roemeens protest wordt gezegd, dat de bewaking van de Roemeense legatie is ingesteld om veiligheidsredenen en dat de bewaking het normale werk van de legatie geenszins kan storen. ten te verzoeken die Mendès-France wa ren toegekend maar waarvan hij vrijwel geen gebruik heeft kunnen maken. Ten aanzien van de Europese politiek staat het nieuwe kabinet dicht bij de for maties, die vóór Mendès-France zijn opge treden; 21 der 38 leden hebben indertijd voor de Europese Verdedigingsgemeen schap gestemd. In zoverre weerspiegelt deze regering zeker niet de krachtsverhou dingen in de Kamer, die de E.V.G. heeft verworpen. Over het te zware Europese accent zal Pineau zeker worden aangevallen en dat zou hem de stemmen van een twintig tot dertig Gaullisten kunnen kosten, en moge lijk die der zeventien socialisten, die van wege hun afwijzende houding tegen de Duitse herbewapening onlangs uit de par tij werden gezet. In politieke kringen wordt betwijfeld of Pineau het vanavond in het parlement zal halen. Optimistische voorspellingen schom melden om 280 stemmen vóór. Wanneer de conservatieven zich afzijdig houden, dan zou Pineau op het kantje af een meerder heid kunnen bereiken. Veel zal afhangen van de indruk die Pineau met zijn rege ringsverklaring en vooral bij de beantwoor ding der opmerkingen, zal maken. (Van hedenmorgen 7 uur) toestand ii p O c CO 5 'D hi C ca SJ2 5g o c ZB Helsinki sneeuw NNO 4 -21 0,3 Stockholm sneeuw ONO 8 -5 5 Oslo sneeuw N 6 -14 0 Kopenhagen sneeuw N 3-2 0,1 Aberdeen sneeuw windstil -2 3 Dublin onbewolkt NW 4 -3 0 Londen sneeuw windstil -1 0 Amsterdam licht bew. ZZO 4 -4 3 Brussel licht bew. ZW 5 -4 0 Parijs nevel windstil -4 0 Bordeaux licht bew. windstil -3 0 Grenoble sneeuw NW 4 0 38 Nice licht bew. ZW 12 9 19 Berlijn nevel ZW 3 -6 0 Frankfort mist windstil -11 3 München sneeuw NNO 3 -3 11 Genève sneeuw windstil 0 22 Locarno sneeuw windstil 0 18 Wenen nevel NW 2 0 1 Innsbruck sneeuw windstil -2 3 Rome zwaar bew. ZZO 12 13 1 Neerslag laatste 24 uur. VORST Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Vrij dagavond tot Zaterdagavond, opge maakt om 10 uur: Wisselend bewolkt met plaatselijk enkele sneeuwbuien. Meest zwakke wind uit uiteenlopende richtingen. Vannacht en morgenochtend matige tot strenge vorst. Morgenmiddag lichte vorst tot temperatuur om het vries punt. 19 Januari Zon op 7.52 uur, onder 18.02 uur. Maan op 6.05 uur. onder 14.33 uur. Maanstanden '2 Febr. 16.54 uur: Nieuwe maan Hoog en laag water in IJmuiden Zaterdag 19 Februari Hoog water: 1.41 en 14.05 uur. Laag water: 9.20 en 21.53 uur.

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 1