DUCKLEYC barst De zwarte spin Er is „Hollands ijs" in Moskou Alleen Van de Pol won 2 partijen op eerste tournooidag cadre 47/2 Met VELPOH zie e er geen van .Clowntje Rick West-Duitse bewapeningsstrijd loopt op knal-effect uit v. duivenhodett I? SPECIAAL a Programma van de HVB geheel afgelast Duitse uitnodiging voor „De Kampioen' Tenley Albright herwon de wereldtitel Centrale hockeytraining in de sneeuw Petitionnement niet tijdig gereed wegens gebrek aan vrijwilligers VRIJDAG 18 FEBRUARI 1955 7 40 toonkamers KNAC-kampioenen paardensport Nationale ruiterdag van landelijke rijverenigingen Voetbal Argentijnse voetballers in Keulen uitgejouwd Ook damesvoetbal op Curacao De elftalcommissie heeft het weer gedaan Ook geen hockey Voor de kinderen Voorlichting voor meisjes in Kennemerland Kerkelijk Nieuws FEUILLETON door Mark Cross Het is Hollands ijs, kei- "d maar goed," riep Broekman, toen hij Woens dag op de baan van het lusachtige Dynamostadion in Moskou rondjes trok. Schenk stond de kant tijd op aan nemen. enkele snelle rd te Twee rondjes van 40 seconden drukte hij voor Broekman af. Hard natuur ijs, zoals wij dat in eigen land kennen van een grijs witte kleur, waarop met geslepen schaatsen moet worden gereden, zo luidde na afloop het oordeel van Broekman, Maarse en De Graaff. De spieren moeten op dit ijs wat meer ge spannen worden om de balans goed in evenwicht te houden en aan het slot van de 5.000 en de 10.000 meter zal de conditie onge twijfeld een belangrijke rol spelen, want de vermoeid heid zal sneller optreden dan op minder hard ijs. Na een uur ijstraining werd het hölel weer opge zocht, dat slechts enkele minuten van het Dynamo- stadion is gelegen en waar ook de Amerikanen, de Japanners en de Tsjechen zijn ondergebracht. De ontvangst van Russi sche zijde was voortreffe lijk. Toen het extra-vlieg tuig, door de Russische sportautoriteiten ter be schikking gesteld, Dinsdag avond laat op het 30 km. van Moskou gelegen vlieg veld arriveerde, waren tal rijke Russische officials ter verwelkoming van de Ne derlanders en de Noren aanwezig. De tocht van Helsinski naar Moskou met de tussenlanding in Lenin grad was in de beste stem ming verlopen. Met een speciale bus werd het Nederlandse groepje, vergezeld van een tolk, die vloeiend Engels sprak, naar het hotel gebracht. Woens dagmorgen stonden de rij ders volkomen uitgerust, alweer klaar om tezamen met verscheidene andere delegaties een bezoek te brengen aan een automo bielfabriek. En Woensdag avond stond de opera op het programma. Broekman ondervond reeds grote belangstelling van de zijde van de Rus sische pers. Voor het sport blad „Sovjet-Sport" heeft hij een artikel geschreven en door een journalist van een van de Moskouse dag bladen werd hem toen ge vraagd, wie volgens hem de meeste kans had om het wereldkampioenschap te winnen. En prompt had Broekman geantwoord:: „Een van de Russische rij ders en misschien Sigge Ericsson, als die zich weer helemaal fit voelt." ADVERTENTIE voor exclusieve en klassieke 111611069611 15 jaar garantie gedempte oude gracht 108—110 - haarlem thans - na interne verbouwing - eigen werkplaatsen Na het afhandelen van enkele protesten zijn de kampioenen betrouwbaarheidsritten bekend geworden. Voor dit door de KNAC ingestelde kampioenschap gelden de resul taten uit drie van de vier hierna genoemde ritten: Brabant Grensrit (RAC-Zuid); drie Provinciën-rit (RAC-Noord); Pijlenrit (RAC- Oost) en West Nederland-rit (RAC-West). In de categorie bestuurders werd D. Rey- mes (Arnhem) kampioen met 64 pt. Kam pioen kaartlezen werd de Arnhemmer F. Pronk met 64 pt. Deze beide automobilisten legden oo1- in 1953 beslag op de kampioens titel. De Koninklijke Federatie van Landelijke Rijverenigingen heeft in Utrecht haar natio nale ruiterdag gehouden. De voorzitter van de federatie, de heer P. K. Kistemaker uit Hoofddorp zei, dat men over het sportjaar 1954 niet geheel voldaan kon zijn. Het leden tal van de federatie is iets teruggelopen en wel tot 3556. Een oorzaak daarvan is moei lijk aan te wijzen, doch de motorisering in de landbouw, emigratie en langere militaire diensttijd zullen zeker een voorname fac tor vormen. „Laat de jeugd u niet ontglip pen. opdat de schone sport -'-n het platte land de jonge agrariër kan stalen", zo zei de heer Kistemaker tot de besturen van de rijverenigingen. Behalve de officiële opleiding tot federa tie-instructeur worden instructiecursussen gehouden. Hij bracht dank aan de ritmeester lb. d.) J. J. Gruppelaar, de lt.-kol. (b. d.) D. A. Camerling Helmolt en aan de heer H. Jansen van Calen voor hetgeen zij on het gebied van de cursussen voor de federatie hebben verricht. De federatie heeft nu twin tig instructeurs. Het zo noodzakelijke onder wijs zal in de naaste toekomst worden ge geven op alle lagere en ook op de land- bouwwinterscholen en middelbare landbouw scholen. Nadat diploma's federatie-instructeur, fede ratiesterren en diploma's grote veelzijdig- heidsproeven waren uitgereikt 1 leid de lt.- kol. (b. d.) G. W. Le Heux uit Wassenaar een inleiding over de ontwikkeling van de rij kunst. De bijeenkomst werd besloten met de vertoning van filmflitsen van de in 1954 in Zweden gehouden landelijke ruitersport ontmoetingen. Na de voetbalwedstrijd, die de Argentijnse voetbalclub Newells Old Boys tegen Keulen heeft gespeeld en die in een gelijk spel (22) is geëindigd, moesten de Argentijnse spelers onder bescherming van de politie het veld verlaten. De toeschouwers jouwden de Zuid-Ameri kanen uit, omdat zij gedurende de laatste vijftien minuten van de ontmoeting twee grove overtredingen hadden begaan. De ruststand was tweenul in het voordeel van de Duitsers. Sedert de berichten uit Nederland omtrent de herleving van het damesvoetbal tot de West zijn doorgedrongen, zijn Antilliaanse dames er zich ook weer voor gaan interes seren. Op Curacao is een damesvoetbalver eniging opgericht, die inmiddels al twee elftallen en enige reserves sterk is. ïpioenschap ADVERTENTIE Kinder Hoestsiroop Bevat Vitamine C - en smaakt heerlijk Voor oudere kinderen en volwassenen neme men BUCKLEY'S MIXTURA Verkrijgbaar bij H.H. Apothekers en Drogisten In restaurant „De Karseboom" in Hilver sum zijn de beste cadrespecialisten in Ne derland Donderdagmiddag begonnen aan het tournooi om het hoofdklassekam 47/2. Titelhouder Van de Pol, wiens gezicht norser ging staan naar mate meer zorgvuldig berekende stoten mislukten, liep tegen Eichelsheim in 14 beurten een achterstand van bijna 50 caramboles op (118167). De aardigheid leek er voor hem af, maar in de volgende beurt kreeg hij vat op het ivoor. Hij scoorde 80, miste de 81e carambole, een driebander op een baar, en bouwde in zijn 18e beurt wederom een serie van 87 punten op. Daarmee was de stand 289 tegen 183 in zijn voordeel geworden. De repliek van Eichelsheim was zwak. maar ook Van de Pol verloor tijdelijk zijn meesterschap (in 5 beurten 18 caramboles). Met 400 tegen 216 caramboles behaalde Van de Pol tenslotte nog een ruime zege. Moeizaam De Ruyter had een moeizaam begin tegen Mol, die met kleine series uitliep tot 98 tegen 70 in 9 beurten. De matador uit Maastricht herstelde de situatie in de volgende beurt, toen hij zijn zelfvertrouwen, vastheid en maatgevoel eindelijk vond en zich uitleefde in een fraaie reeks van 73. Daarna was het weer mis, want in 8-beurten steeg het totaal van De Ruyter slechts met 17 caramboles, zodat Mol een voorsprong kon nemen van 223 tegen 160. De Maastrichtenaar had enkele korte oplevingen en scheen een zekere ne derlaag tegemoet te gaan toen Mol na 27 beurten met 379 tegen 357 leidde. Tenslotte lachte de fortuin hem toch nog toe, want Mol miste enkele gemakkelijke ballen, zo dat Dc Ruyter toch op het nippertje won. De Kleine miste tegen Van Oosterhout zijn acquit, maar draaide drie beurten ver der op volle toeren in een serie van 95. Van Oosterhout, die een achterstand van 65 had gekregen, vond het ivoor in gunstige positie en buitte dit uit op de kaderlijn aan het benedeneind van de tafel. Pas bij 109 was de eerste lange rappel nodig. De positie ging niet verloren, want Van Oosterhout dreef .de ballen weer bijeen. Maar op 113 werd eeri piqué hem toch noodlottig. De stand was toen 145 tegen 97 in het voordeel van de Rotterdammer. De Kleine sloeg terug met 67, maar een beurt later maakte Van Oosterhout weer een grote serie (88), zodat zijn voorsprong aangroeide tot 238 tegen 167. Daarop volgde een diepe inzinking, waarvan de gretig scorende De Kleine (series van 65 en 90) profiteerde. In 13 beurten had hij de 400 vol. Van Oosterhout, die in de nastoot 18 noteerde, bleef op 306 staan. In verband met de slechte gesteldheid van de voetbalterreinen in Haarlem en omgeving zijn alle wedstrijden, vastgesteld voor de competitie van de Haarlemse Voet balbond, voor Zaterdag en Zondag afgelast. Vier eerste elftalspelers van de Eind- hovense eersteklasser Brabantia, de backs Charles en Frans van Osch en de voor hoedespelers Tini van Osch en hun neef Hein Mollen, hebben het bestuur schriftelijk te kennen gegeven niet meer lid te willen zijn, omdat zij het niet eens zijn met de werk wijze van de elftalcommissie. Onlangs werd Tini van Osch „gepas seerd" ten behoeve van een speler, die uit een andere vereniging kwam. Nu Mollen de laatste tijd niet in de beste conditie verkeert, meende de elftalcommissie er goed aan te doen, ook hem te vervangen. De vier familie leden hebben daartegen geprotesteerd, maar vonden geen gehoor bij het bestuur. zij De Koninklijke Nederlandse Hockeybond heeft alle voor Zaterdag 19 en Zondag 20 Februari vastgestelde wedstrijden afgelast, in verband met de gesteldheid van de ter reinen. De programma's zijn verschoven naar Zaterdag 19 en Zondag 20 Maart. Teegelaar en Metz bleven elkaar 15 beurten lang op de voet volgen. Toen kreeg Teegelaar de goede cadans te pakken en in een tempo, dat De Ruyter in topvorm hem niet zou kun nen verbeteren, begonnen de caramboles uit zijn keu te vloeien. Het werden er 149. waar mee de stand op 284 tegen 141 was gebracht. Metz verloochende zijn aard niet en bleef verzet bieden, zonder echter zijn normale vorm te kunnen benaderen. Het werd een zware nederlaag voor de Hagenaar, wiens moyenne de 9 niet haalde. De overige uitslagen waren: De Ruyter 254 21 74 12.09 Van Oosterhout 400 21 104 19.04 De Kleine 342 Metz 400 Van de Mol Pol 400 31 27 27 14 14 62 85 217 17 12.55 14,81 28.57 2.21 16 16 98 71 25.— 13.— Teegelaar 400 Eichelsheim 203 De rangschikking na de tweede ronde luidt: 1. Teegelaar 4 matchpunten, algemeen ge middelde 21.05; 2. Van de Pol 4, 20.00; 3. Van Oosterhout 2, 20.76: 4. De Kleine 2, 18.55; 5. De Ruyter 2, 12.57; 6. Metz 2. 12.12; 7. Eichelsheim 0, 10.09; 8. Mol 0, 9.31. Op uitnodiging van de Duisburger Stras- senfahr-verein '31, zullen acht renners van de Haarlemse Sportvereniging „De Kam pioen" op Zondag 20 Maart deelnemen aan de internationale Ronde van Duisburg. De renners die in deze Duitse semi-klas- sieke wegwedstrijd over een afstand van 154 kilometer „De Kampioen" zullen ver tegenwoordigen zijn: Piet Steenvoorden (verleden jaar winnaar van deze wieler ronde), W. Rusman, Piet en Tonny Peters,' A. van 't Hof, W. Eelsing en nog twee nader aan te wijzen jonge renners. Zij worden ver gezeld door de hêer J. Stoop, die als ploeg leider fungeert. Gistermiddag zijn de wereldkampioen schappen kunstrijden in Wenen voortgezet met de vei-plichte figuren voor het ijsdan- sen. Vijftien paren hadden voor deze wed strijden ingeschreven, maar door de hevige sneeuwval was het onmogelijk het gehele programma van vier verplichte dansen af te werken, zodat deze wedstrijden vandaag worden voortgezet met de vierde verplichte dans. Na vier figuren stonden de titelverde digers, Jean Westwood en Lawrence Demmy (G.B.) op de eerste plaats van het klasse ment met plaatscijfer 7,5 en 115,2 punten. Pamela Weight en Paul Thomas (G.B.) ston den met plaatscijfer 14 en 113,5 punten twee de geklasseerd. Na een ruime voorsprong te hebben ge haald bij de verplichte figuren, reed Tenley Albright een brillante „kuer" op de melodie van „An idyll in Paris". Zij schaatste, sprong en draaide met het gemak van een gerouti neerde rijdster, waarbij de moeilijkste figu ren en sprongen volkomen foutloos werden uitgevoerd. De geestdrift van het pubdliek werd tenslotte zo groot, dat men het politie- cordon verbrak en iedereen het ijs opliep. Politieversterkingen moesten de orde her stellen. Toch waren de weers- en ijsomstandig- heden er niet naar om een topprestatie te leveren. Het sneeuwde nog steeds en de baan was een uur tevoren schoongemaakt en opnieuw met water besproeid om een glad oppervlak te krijgen, maar door de steeds neervallende sneeuw op de natte op pervlakte was een zachte substantie ont staan. Tenley Albright had in 1953 voor de eerste maal de titel gewonnen. Het jaar daarop moest zij deze echter afstaan aan de Duitse rijdster Gundi Busch, die in de loop van 1953 overging tot het professionalisme. De Europese kampioene Hanna Eigel (Oosten rijk) werd bij het vrije rijden overtroffen door de Amerikaanse Carol Heiss. Het Nederlandse meisje Jean Haanappel won met haar „kuer" enkele plaatsen in het eindklassement. Zij werd 15e met plaatscijfer 138 en 156.06 punten en Sjoukje Dijkstra werd 21e en 'aatste met plaatscijfer 166 en 151.57 punten. Huiverend van de koude stond de Indiër Rex Norris, de nieuwe trainer van de KNHB, Donderdagavond in het Olympisch stadion waar zijn toekomstige pupillen onder lei ding van Chris Berger in de sneeuw hun conditietraining ondergingen. Op de sintelbaan was een smal pad in de dikke sneeuwlaag vrijgemaakt, dat net ruimte genoeg bood voor de sprintjes, stei- gerungen en baloefeningen. Norris had voor ADVERTENTIE hij in Nederland aankwam nog nooit sneeuw gezien, maar de laatste dagen heeft hij er geducht kennis mee kunnen maken. Rillend vroeg hij dan ook of de winter hier nog lang duurt. Het ligt ook in de bedoeling dat Norris, zodra een geschikt stukje van het stadion - veld beschikbaar is, op de Woensdagavon den de spelers tijdens de conditietraining in kleine groepjes onder handen zal nemen. Ook deze week heeft men de hockeytraining van de Woensdag naar de Donderdag moeten verplaatsen, omdat koning voetbal beslag op het veld had gelegd. De training en de kennismaking van Nor ris en de spelers werd bijgewoond door diverse leden van het bestuur van de KNHB én de elftalcommissie. Niet aanwezig waren de spelers Drijver en Loggere, die beiden ziek zijn, Zwier, die in militaire dienst is, Ger- rits, die zich op Donderdag niet vrij kan maken. Vorfeldt moest aan de kant blijven staan wegens een blessure. De maaltijd was afgelopen; de jongens hadden heerlijk van de capucijnertjes met spek gesmuld en zaten met dikke huikjes aan de tafel. „Ik vind het fijn, dat jullie me zo flink geholpen hebt!", zei Pilon. „Ik had anders nooit geweten, hoe ik die appels er af had gekregen, want ik heb nog zoveel ander werk!" Maar de jongens vonden het helemaal geen moeite. Ze hadden er 'n prettige middag mee gehad en ze vonden het leuk, dat ze Pilon ook eens konden helpen. Toen het tijd voor hen werd om weer de weg naar huis te nemen, zocht Pilon 'n paar tassen op. Die vulde hij met appelen. „Zo", zei hij. „Die moet je maar netjes meenemen naar huis en aan tante Lieze- bertha geven. En onderweg niet teveel ervan eten, anders krijg je pijn in je buik!" Toen namen ze afscheid en gingen vrolijk naar huis. Te Washington is een speciale groep politiemannen opgeleid om bij relletjes op te treden. Hier houden zij een oefening, uitgerust met gasmaskers en lange stokken, waarmee zij geacht worden opstandige elementen voor zich uit te drijven. BONN (A.N.P.) Een week voor het begin van de ratificatie-debatten in de West-Duitse Bondsdag heeft de commissie voor Buitenlandse Zaken met grote meer derheid de verdragen van Parijs met uit zondering van het Saar-accoord, goedge keurd. Van de 29 leden der commissie stemden slechts de negen socialistische afgevaardigden tegen de verdragen. Het Saarverdrag kreeg zestien stemmen voor en dertien tegen. De fractie van de 48 vrije democraten, die in de regeringscoalitie ver tegenwoordigd zijn. zal in de Bondsdag te gen het Saaraccoord stemmen. De stemming dragen in de acht Bondsdagcommis sies af. Deze besprekingen hebben hoe genaamd niets weerspiegeld van de poli tieke hartstocht, waarmee de verdragen in deze weken buiten het parlement be handeld zijn. De campagne voor en tegen de verdragen moet een knal-effect bereiken in de groot ste stad der bondsrepubliek: Hamburg. In het Rijnland wordt zij reeds door de car- navalsdeunen, waarmee het „Rijnlandse narrenvolk" zich voorbereidt op „dolle dagen" van vastenavond overstemd.. Dr. Adenauer is, na de fracties der libe- zal gebeuren. De socialisten klagen over een tekort aan vrijwilligers bij het inza melen der handtekeningen. Bij voorbaat wordt de geloofwaardigheid van de be loofde steekproeven in twijfel getrokken, daar een afdoende controle zeer moeilijk is. De medewerking van de plaatselijke afdelingen van het vakverbond (DGB) aan de actie loopt sterk uiteen, nadat de cen trale leiding van het DGB de nodige reserve aan de dag heeft gelegd. T egenactie In Kassei heeft de afdeling van het DGB aan de vooravond van de debatten in de Bondsdag een betoging tegen de verdragen voor het monument voor de gevallen strijders aangekondigd. Daarentegen is de bond van voormalige parachutisten, waar voor de beruchte generaal Ramcke zijn rede over de geallieerde oorlogsmisdaden hield, in het geweer gekomen. Hij heeft het stadsbestuur verzocht de betoging als „een grove smakeloosheid" te verbieden. De parachutisten, die zich als keurtroepen van de geslagen Duitse weermacht be schouwen, gaan er prat op, dat zij het oor logsmonument reeds in de dagen van de ralen en der Duitse partij tot standvastig- geallieerde „demilitarisation politiek, heid te hebben opgeroepen, per extra trein naar Hamburg gegaan om deel te nemen aan de eerste gezamenlijke betoging der vier regeringspartijen voor de verdragen. In de Ernst Merck-hall zal de oppositie leider Ollenhauer de bondskanselier van antwoord dienen. Nieuwe argumenten kunnen de leiders der beide groepen van het WestDuitse politieke leven echter moeilijk meer aan voeren, nadat zij weken lang hun leuzen door het land hebben gedragen. Het niveau van de strijd is in de laatste dagen aan merkelijk gezonken door de persoonlijke aanvallen, die wederzijds zijn ondernomen. Tegensprank De socialisten hebben hun aantijging jegens de bondsregering, als zou deze hebben getracht een schildering van de gevaren van een atoomoorlog voor de radio te voorkomen, teneinde de stemming tegen de verdragen niet te doen aanwakkeren, gelogenstraft gezien. De atoomgeleerde prof. Heisenberg, die op verzoek van dr. Adenauer zijn radiorede tot na de ratifi catie uitstelde, heeft verklaard, dat zijn rede uitsluitend de Duitse plannen voor het vreedzame gebruik van atoomenergie gold. Overigens heeft zijn collega, de Nobelprijswinnaar prof. Hahn, dezer dagen voor de radio breedvoerig de risico's van een atoomoorlog behandeld. T egenzin De volksuitspraak, die de socialisten in enkele districten hebben willen uitlokken, loopt kennelijk minder vlot dan de orga nisatoren hadden verwacht. Tot dusverre hebben zij nog geen resultaten van enig gewicht gehad en het is twijfelachtig of dat nog voor de ratificatie van de verdragen ADVERTENTIE Vraag de juiste soort tegen de wil van vakbondslieden in, een waardig aanzien hebben gegeven. Zij heb ben aan het stadsbestuur geschreven, dat zij niet wensen, dat de DGB het monument voor een betoging tegen de bewapening gebruikt. De beroepsvoorlichting voor meisjes- eindexamencandidaten van alle middelbare scholen in Kennemerland begint dit voor jaar met een weekeinde in de HBS voor meisjes te Haarlem op 5 en 6 Maart. Zaterdagmiddag 5 Maart behandelt me juffrouw ds. W. Buys te Bentveld „Be- i'oepskeuze", waarna een gezamenlijke maaltijd in de Haarlemse Huishoudschool aan de Voorhelmstraat volgt, 's Avonds is er een lezing van de heer J. W. Jansen van de stichting „Mens en Huis" te 's-Gra- venhage over „De betekenis van het bezit van een eigen woonruimte en de inrich ting daarvan" met veel demonstratie materiaal en projectie. Zondagmiddag 6 Maart houdt mevrouw dr. A. Flesseman-van Leer te Amsterdam een inleiding, getiteld „Levensstijl". Alle meisjes-eindexamencandidaten kun nen hieraan deelnemen; wie nog verzuim de zich op te geven kan dit alsnog doen bij de organisatrice, mejuffrouw dr. ir. N. H. J. M. Voogd, directrice HBS voor meis jes, Tempeliersstraat 1. Er volgen na dit weekeinde vijf zittingen telkens op Dinsdagmiddag in de HBS voor meisjes waar groepjes van meer of minder verwante beroepen door deskundigen wor den besproken, waarna vragen zullen wor den beantwoord. Ned. Herv. kerk Aangenomen de benoeming tot vicaris te Den Helder B. Hall, cand. te Monniken dam. vertaald uit het Engels) 20) „Ze wonen beiden in Gartside Mansions, Preston Street, in Kensington. Wentworth heeft ciaar al jaren lang een flat. Toen Strawson hier kwam, wilde hij een flat in de stad hebben en aangezien de flat naast Wentworth leeg stond, nam hij die. Hij noemde prof. Mentonleigh als referen tie en betaalde zes maanden huur vooruit". „Je gelooft niet, dat deze twee mannen onder één hoedje spelen, gezien het feit, dat ze zo dicht bij elkaar wonen?" „Nee, niet sinds ik ontdekt heb dat Went worth zijn flat in de stad slechts zeiden gebruikt. Hij is Herrison's privé-secretaris en is zeer veel voor zijn werkgever op reis. Bovendien heeft hij een eigen kamer in diens huis in Naver ton. Herrison, die hem ten volle vertrouwt, gaf hem echter die flat in de stad voor het geval hij daar laat moet blijven werken. Geld speelt bij zulike rijke liedtin geen rol". „Heb je die heren Wentworth en Straw son al ontmoet?" vroeg Sylvester. „Nee, Alan, en ik voel een zekere schroom om een onderhoud met hen te forceren. Want als beiden, óf één van hen, iets met deze zaak te maken hebben, dan is het van groot belang, dat ze niet het vermoeden krijgen, dat ik hen verdenk... Mochten jullie echter in hun flat iets ver dachts aantreffen, dan zal ik hen laten schaduwen. Om de waarheid te zeggen, ben ik eigenlijk alleen ten aanzien van die meneer Strawson enigszins achterdoch tig". ..„Wat heeft die sigarettenkoker opgele verd?" vroeg de advocaat enige ogenblik ken later. „Niet veel bijzonders, Martin", ant woordde ze. „Er waren Susan's vingeraf drukken en die van iemand anders, de laatste heel duidelijk, hetgeen natuurlijk van nut kan zijn als bewijs. Deze vinger afdrukken waren echter bij Scotland Yard onbekend, zodat de bewuste persoon, zo als ik al vermoedde, nóg nooit met de poli tie te maken heeft gehad". „Heb je Scotland Yard verder niets ge zegd?" Ze schudde haar hoofd. „Dat kan ik niet doen, Martin. Ik heb mijn belofte gege ven. Maar ik hoop op grote dingen, zodra de volgende ontvoering plaats vindt. En als ze het schema blijven volgen, zal het volgende geval niet zo heel lang meer op zich laten wachten". „Dan zullen we dus onze kans moeten grijpen", merkte Trevitter op. „tenminste als het volgende slachtoffer met ons mee wil werken". „Misschien is 't het verstandigst om niet de betaling van het losgeld te verhinde ren", zei Williamson, doch een poging te doen om de plaats te ontdekken, waar de ontvoerde personen verborgen worden ge houden". „Geloof je, dat het slachtoffer mee zal willen werken en zijn geld riskeren, zon der dat- wij een serieuze poging doen om deze schurken zelf te grijpen?" vroeg Tre vitter fronsend. „Het zal Daphne's taak zijn om hem te overtuigen, dat hij mee moet werken, hoe wij deze zaak ook aanpakken. Wat zegt onze rechtsgeleerde vriend er van?" „Ik sluit me hierbij aan, ook al zou ik wettelijke bezwaren kunnen aanvoeren", antwoordde Everest. „Laten wij echter verder geen tijd met discussiëren verdoen". Daphne laohte hem vriendelijk toe. „Goed zo, Martin, zei ze enkel. HOOFDSTUK 4 Drie dagen later zat Daphne in een wei nig optimistische stemming op haar kan toor in Conduit Street. Ze had zo juist een brief ontvangen van Williamson, welke hij eigenhandig had geschreven en waarin de vingerafdrukken waren bijgesloten die Everest en hij in de flats van de twee man nen hadden gevonden. Ze had deze af drukken onmiddellijk vergeleken met die op Susan Herrison's gouden sigarettenko ker, maar tot haar spijt moeten vaststel len, dat ei- geen overeenstemming was. Williamson schreef: „Martin en ik heb ben beide flats letterlijk uitgekamd, maar we konden niets vinden, dat onze argwaan opwekte. Bij S. troffen wij een grote foto in een zilveren lijst aan. Waarschijnlijk stelt de foto dat meisje H. voor en Martin en ik waren het er over eens, dat elke man er graag wat extra-moeite voor over zou hebben om haar te krijgen. Ook in W.'s flat was niets verdachts te bekennen. Bij hem vonden we alleen maar zeer goedaar dige drankjes, zodat we de indruk kregen, dat hij geheelonthouders-neigingen heeft. Geen misdadiger met enig zelfrespect zou geheelonthouder kunnen zijn, zodat het ons goed lijkt, hem maar dadelijk vaar je lijstje te schrappen. Ik sluit vingerafdrukken in van beide mannen het moeten hun vin gerafdrukken zijn, aangezien ze overal in de fiats voorkwamen en jij moet ze dus maar vergelijken met de vingerafdrukken, die jij hebt. Dat ze werkelijk zouden klop pen, lijkt me tè mooi". Daphne had geglimlacht bij het lezen van deze brief en er was hoop in haar hart geweest. Maar bij het vergelijken van de afdrukken was deze hoop hêel snel ver dwenen Ze schrok op uit haar weinig rooskleu rige gedachten, toen Carlton haar kamer binnenkwam en haar een kaartje overhan digde. Dahpne's wenkbrauwen gingen vragend omhoog, toen ze de naam op het kaartje las: Deirdre Mentonleigh. Ze was onmid dellijk een en al belangstelling. „Ik zal haar stellig ontvangen, Carlton", zei ze. „Laat haar maar binnenkomen". „Wat prettig, dat u me op komt zoeken, juffrouw Mentonleigh", zei ze enige ogen blikken later, toen ze de hand drukte van de jonge vrouw, die Carlton had binnen gelaten. „Natuurlijk weet ik van uw ake lige ervaringen, aangezien uw voogd mij daarover heeft verteld. Ik neemt aan, dat hij u verzocht heeft eens met mij te gaan praten?" Terwijl ze deze vriendelijke woorden sprak, nam ze het meisje goed in zich op. Ze zag voor zich een lang, knap meisje van ca. 25 jaai-, met een goed fi guur en met behoorlijke, doch geenszins dure kleren. Hoewel ze een zelfbewuste in druk maakte, scheen ze zich niet hele maal op haar gemak te voelen. Daphne vroeg zich af, wat hiervan de oorzaak kon zijn. Waren er nieuwe onthullingen te ver wachten „Om eerlijk te zijn, juffrouw Wrayne, was het niet mijn voogd, die mij verzocht naar u toe te gaan", antwoordde het meis je. Ze had een beschaafde, rustige stem. „Mijn voogd is veel te veel verdiept in de wetenschap om zich voor veel andere din gen te interesseren. Hij meent het echter goed, hij is een van de liefste mensen, die ik ken". „Daphne knikte. Dit meisje scheen bij zonder op haar voogd gesteld te zijn en dit maakte haar sympathiek in Daphne's ogen. „Heel toevallig kwam ik dezer da-gen echter Pat Larraby tegen", vervolgde Deirdre Mentonleigh. „Aangezien mijn voogd me verteld had, dat zij onder precies dezelfde omstandigheden als ik ontvoerd werd, hebben we onze ervaringen samen besproken. Tot mijn verbazing deelde ze mij mee, dat u zich met deze zaak bezig houdt, en ze verzocht mij naar u toe te gaan. Ik heb haar natuurlijk gezegd, dat ik niet geloofde iets te kunnen vertellen, waarmee ik u zou kunnen helpen, maar ze was er zo zeker van, dat u mij graag zou willen spreken, dat ik hierheen gekomen ben. Ik hoop, dat u 't niet erg vindt, dat ik u stoor". Daphne haastte zich haar te verzekeren, dat het tegendeel het geval was. „Uw voogd heeft u waarschijnlijk verteld, dat ik bij hem ben geweest?" vroeg ze. „Nee daarvan heeft hij mij niets gezegd". Ze glimlachte even en voegde er aan toe: „Hoewel dat, juffrouw Wrayne,, me eigen lijk helemaal niet verbaast, hem zo goed kennende. Hij gaat op in zijn werk, zoals ik u al zeide, en hij heeft nergens an ders belangstelling voor. Hij was keel verdrietig, de lieverd, toen ze mij ont voerd hadden en zo'n groot bedrag als los geld vroegen. Hij moet zich volkomen uit gekleed hebben om het te betalen. Maar toen ik terugkwam, scheen hij de hele zaak eigenlijk al weer vergeten te zijn. En toen ik hem vertelde, hoe goed ik behan deld was gedurende miin korte gevangen schap, scheen hij volkomen opgelucht te zijn, (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 7