ZWITSAL Agenda voor Haarlem „Verkoeling tussen prins Cals en Assepoester (de kunst)" Gezonde Bab/es AKKERTJES „Zij moet het met slechts één percent van het be grotingstotaal doen" Grens voor inkomsten belasting op f 6000.- Minister Beyen: machtige bedding van het werk voor de vrede Brits leger past zich bij atoomtijdperk aan Kamerverslag over de Parijse accoorden HocSdpijn 3 TWEEDE KAMER EERSTE KAMER Proces-Schmidt uitgesteld Vijftig jaar Rotary Beweringen in witboek over de vliegtuigproductie betwijfeld Een Dwaasheid Merkt U, dat U haar verliest? Collecte Prot. Kinderbescherming Nog geen tarief besprekingen met Japan Verzending van zeepost DONDERDAG 24 FEBRUARI 1955 (Van onze parlementaire redacteur) De heer Wagenaar (CPN) vroeg gis termiddag in de vergadering van de Twee de Kamer toestemming de minister van Buitenlandse Zaken en diens ambtgenoot van Justitie te mogen interpelleren over het nog steeds niet door West-Duitsland uitgeleverd zijn van zes der zeven indertijd ujt de Bredase gevangenis ontvluchte oor logsmisdadigers. Vandaag beslist de Kamer over dit verzoek. Vervolgens werd de afdeling kunst van de begroting van O. K. en W. besproken. De heer Weiter (KNP) vond de taak van minister Cals, de kunst te bevorderen, zeer zwaar, omdat hij het- op een koopje moet doen, namelijk met slechts 6.8 mil- lioen gulden, dus niet meer dan één per cent van het totaal der uitgaven op de be groting. Het budget der schone kunsten bedraagt 67 cent per hoofd der bevolking. Overigens had deze afgevaardigde alle waardering voor hetgeen de minister nog weet klaar te spelen met „het schamele bedrag." Gewenst noemde hij het, dat er weerstand wordt geboden aan zeker parti cularisme, dat allerlei balletscholen, ook in Amsterdam, tot stand gebracht wil zien. Concentratie op dit gebied achtte de heer Welter geboden. Naast de Nederlandse Opera wilde hij niet nog een „halfwas"- opera voor de provincie. Meer subsidie voor het Fries Orkesl stond op het verlanglijstje van de heer De Ruiter (C.H.) en eveneens van de, heer Willems (P. v. d. A.), aangezien dit orkest bij de anderen te zeer ten achter wordt gesteld. De heer Peters (KVP) bepleitte be vordering van de aesthetische ontvanke lijkheid van de jeugd en van de volwas senen voor de kunst. Deze spreker nam het voor het Ballet der Lage Landen op en voor het Brabants Orkest. Acht de minister zonder verhoging van de luisterbijdrage de financiële positie van het omroepbestel verzekerd, vroeg deze afgevaardigde. Mevrouw F o r t a n i e rD e W i t (WD) merkte op dat het onderscheiden van schoonheid een kunst is, die van jongs af aan moet worden ontwikkeld. Daarom dient meer gedaan te worden aan de vor ming van de jeugd in dit opzicht. Verkeerd achtte zij dat niet meer balletgroepen ge subsidieerd worden en alleen het Neder lands Ballet subsidie zal krijgen. Ernstig betwijfelde zij of door deze monopolie vorming de balletkunst in ons land wel be vorderd zal worden. De opzet van een nationaal ballet is niet gelukt door de hou ding van Amsterdam. Onjuist was het vol gens haar, wat de subsidiëring betreft, alles op de ene kaart van het Nederlands Ballet te zetten. Inzake het Ballet der Lage Lan den stemde zij met het standpunt van de heer Peters in. Minister Cals stond volgens de heer Peters niet met beide benen op de grond, toen hij zich in zijn Memorie van Antwoord uitsprak voor een balletschool, waar de leerlingen reeds van hun negende jaar af opgeleid worden. Volgens mevrouw Fortanier heeft het nog wel nut en zin in Indonesië van Neder landse cultuuruitingen te doen blijken. Dit moest dan echter niet gebeuren door de Sticusa, die overigens in en voor de West ten dele wel goed werk heeft gedaan. Zij bepleitte verder meer subsidie aan de openbare leeszalen. Tenslotte kreeg men een treurzang te horen over ,,de afschuwelijke positie" waarin de VVD al tien jaar verkeert met betrekking tot de radiovoorlichting van ons volk. Waarom krijgt de VVD geen gelegen heid voor een wekelijks parlementair over zicht voor de radio, vroeg spreekster die, rechtvaardigheid in het radiobestel be pleitend, terloops prof. Romme een pluimpje gaf voor zijn radiopraatje en ir. Posthumus een onvoldoende toekende voor zijn parlementair overzicht. ADVERTENTIE DONDERDAG 24 FEBRUARI Stadsschouwburg: „Verdachte ontkent", De Verenigde Spelers, 8 uur. Frans Halsmu seum: Kamermuziekavond, alt, viool en piano, 8 uur. Zuiderkapel: ds. A. v. d. Most, 8 uur. Minerva: „Eén uur voor midder nacht", 18 jaar, 8.15 uur. Luxor: „De woestijn leeft", alle leeft., 7 en 9.15 uur. Rembrandt: „08/15", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „Zij die zich verkopen", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Palace: „Wij willen George", alle leeft., 7 en 9.15 uur. Roxy: „Tarzan's avonturen", 18 jaar, 8 uur. Lido: „Duel in the sun", 18 jaar, 6.45 en 9.15 uur. Studio: „Romeo en Julia", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. VRIJDAG 25 FEBRUARI Concertgebouw: N. Ph. O. met violiste Betty Jean Hagen, 8 uur. (programma-inlei ding in tuinzaal door Paul Chr. v. Westering, 7.15 uur). Jeugdhuis Bloemendaal: Lezing over Kathleen Ferrier door Marijke van Raephorst, 8 uur. Studio: „Romeo en Julia", 14 jaar, 2,15. 7 en 9.15 uur. Luxor: „De woestijn leeft", alle leeft., 2. 7 en 9.15 uur. Rembrandt: „08/15", 18 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „Een vrouw zonder ge beten", 18 jaar, 2.30, 7 en 9.15 uur. ralace: „De slavinnen van Bagdad", 18 jaar,, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Roxy: „Opstand in Allegheny", 14 jaar, 2.30, 7 en 9.15 uur. Lido: „De droom- fontein van Rome", alle leeft., 2, 4.15, 7 en 8 15 uur. Minerva: „Orkaan", 18 jaar, 8.15 u. „Er schijnt een zekere verkoeling tussen Assepoester (de kunst) en haar prins (minister Cals) te zijn ingetreden, als men ziet hoeveel in de begroting van 1955 voor dt kunst beschikbaar is. Aldus de met cijfers gestaafde critiek van de heer W i 1- lems (P. v. d. A.). Onze kunstenaars kunnen als goede buitengewone ambassa deurs in den vreemde optreden: zie de Amerikaanse reis van het Concertgebouw orkest. Het feit, dat er niet meer af kan dan de benoeming van de eerste concert meester tot ridder in de orde van Oranje- Nassau gaf spreker aanleiding te gewagen van de „buitengewoon karige en bescha mende wijze waarop wij, in tegenstelling tot elders, onze kunstenaars plegen te onderscheiden". Organiseren van goede verkoopstentoon stellingen, speciaal van prentkunst, is ge boden. Er dient meer te gebeuren voor de productie van Nederlandse speelfilms. De drie grote beroeps-toneelgezelschap pen kunnen het slopende programma niet meer volhouden, als zij ook in de provincie .voorstellingen moeten geven. De heer Willems bepleitte een veel grotere subsidie voor de toneelgroep „Puck", ook door de grote gemeenten. De heer Gortzak (CPN) verlangde bij de komende verkiezingen als de nieuwe Radiowet er dan nog niet zal zijn, zendtijd voor alle in de Kamer zittende partijen. Voorts wenste hij een jaarlijkse post op de begroting voor uitzending van Nederlan ders naar de Olympische Spelen. Blijkens een hoofdknik bleek de minister hiermee in te stemmen. Nadat prof. Lemaire (KNP) zich had beziggehouden met de zorg voor hef onderwijs aan Nederlandse kinderen in Indonesië, stond de heer Stufkens (P. v. d. A.) stil bij vorming buiten school verband. Hoe komt 't dat van de het vorige jaar voor de jeugdherbergen uitgetrokken 100.000,nog niets is gebruikt? vroeg hij. Hij wees er op dat de volkshogescholen onder financiële nood gebukt gaan. Een niet te aanvaarden toestand vond hij het dat het zo belangrijke kinderleeszaalwerk geen financiële steun geniet. Voor de prin cipiële betekenis van het feit, dat voor jeugdsportwerk thans een kwart ton is uit getrokken, was hij erkentelijk. Op het be taalde voetbal zal de regering nauwkeurig het oóg moeten houden. Laatste spreker was de heer T i 1 a n u s (C.H.) die waardering had voor hetgeen de minister en zijn medewerkers doen voor herstel van oude kerkgebouwen. Daarbij echter bemoeit het departement zich en dit verdient critiek met de artistieke kant van de restauratie. Op straffe van het niet verlenen van de nodige gelcfen luidt dan de eis: „Van binnen helemaal .wit pleisteren," aldus de C.H.-agevaardigde. Vandaag praat men verder over de kunst. ADVERTENTIE POEDER ZALF ZEEP-OLIE-LOTION Uitsluitend bij Apothekers en Drogisten In de Eerste Kamer heeft de minister van Financiën geantwoord op de opmerkingen over zijn begroting. Over de salariëring van hogere ambtenaren bij het departement van Financiën zei hij dat er een tekort was in alle geledingen van het maatschappelijk leven. De minister gaf toe dat, wat salaris sen betreft, het particuliere bedrijfsleven een streep voor heeft. Tegen de zuigkracht daarvan kan de overheid weinig doen. Niettemin maakt de regering zich over dit vraagstuk grote zorgen. Aan prof. Molenaar antwoordde de minister, dat deze niet ongerust behoeft te zijn voor het lot van de belastingvoor stellen. Over de efficiency bij de departe menten zei de minister dat de centrale salarisadministratie thans geheel is ge mechaniseerd. Alle departementen gaan voorts nog gebukt onder een gebrek aan goede secretaressen. Fiscale vrijstellingen van stortingen bij spaar- en bouwfondsen zou onbillijk zijn tegenover andere vormen van sparen. Met heropening van de mogelijkheid tot her kapitalisatie kon hij het eens zijn. De staatssecretaris van Financiën ant woordde prof. Molenaar dat hij optrekken van de grens der inkomstenbelasting van 5000 tot6000 ernstig wil overwegen. Hij was voor het verlenen van een uni versitaire status aan de belastingacademie. In antwoord op de replieken zei de minister van Financiën nog, dat de ge dachte van een efficiënt overheidsbeleid in alle geledingen doordringt en dat men niet mag klagen over wat in. deze de laatste jaren is bereikt. r De staatssecretaris van Financiën zag geen mogelijkheid door middel van de grondbelasting de kleineren te helpen. Een nota over de grondbelasting achtte hij niet opportuun nu we aan de vooravond staan van een algemene herziening van de be lastingwetgeving en van een belastingplan dat over enkele weken bij de Tweede Kamer wordt ingediend. De begroting van het departement van Financiën werd hierna aangenomen onder aantekening van tegen-stemmen van de C.P.N.-fractie. Vervolgens werd een viertal ontwerpen aangenomen, onder meer de vaststelling van dè begroting van het Gemeentefonds voor 1955 en van de begroting van het Staatsmuntbedrijf 1955. Hierna verdaagde de voorzitter de ver gadering tot Dinsdag 1 Maart. De begrotin gen van Economische Zaken en het Staats- mijnbedrijf komen dan aan de orde. DJAKARTA (P.I.A.) De behandeling van de rechtszaak-Schmidt is op verzoek van de verdedigers, mr. Bouman en mr. Boegheim, uitgesteld. Bij de opening van de zitting bleken de verdedigers niet aan wezig te zijn. Mr. Bouman was op dokters attest afwezig. Rechter Rochjani las de brief voor van mr. Bouman, waarin deze schreef, dat hij de afgelopen week enige dagen achtereen dikwijls tot diep in de nacht in het ge rechtsgebouw moest zijn met het oog op ijegen hem ingebrachte beschuldiging van een poging tot omkoperij. Daardoor had hem de nodige tijd ontbroken zich op de zaak voor te bereiden. Ook mr. Boegheim, die de werkzaamheden van mr. Bouman op het gezamenlijke advocatenkantoor moest overnemen, had niet voldoende tijd gehad om zich voor te bereiden. ADVERTENTIE Verrukkelijke pepermuntsmaak COLGATE - DE MEEST VERKOCHTE TANDPASTA TER WERELD Bijna honderd vertegenwoordigers van de twee Nederlandse districten der Rotary International, die gisteren 50 jaar bestond, zijn in het Amstelhötel te Amsterdam bij een geweest aan een jubileumlunch, waar aan ook de beschermheer Prins Bernhard aanzat. De bijeenkomst werd geleid door gouverneur mr. E. E. Menten, van het 67ste district. De minister van Buitenland se Zaken, mr. J. W. Beyen, oud- gouver neur mr. A. E. C. de Groot van Emden en de Commissaris van de Koningin in de pro vincie Noordholland, dr. M. J. Prinsen, hielden toespraken. Op de toespeling van de voorzitter, dat 400.000 Rotarians over de gehele wereld hun bijdrage trachten te leveren tot de vrede, wellicht tot steun van de ministers van Buitenlandse Zaken, antwoordde mi nister Beyen, dat de Rotaryclub ook naar de opvatting van zijn ministerie een instel ling is van nationaal en internationaal be lang, die met haar beginselen een machti ge bedding vormt voor het werk dat minis ters van Buitenlandse Zaken willen doen voor zover zij de vrede nastreven, een vrede dan altijd „die respecteert". De mi nister bracht hulde aan de Prins, die als drager van dat beginsel aller harten heeft veroverd. „Uw zuivere bedoeling moet slagen", zo besloot hij. „Overal waar de ADVERTENTIE vrijheid met voeten wordt getreden kan Rotary niet bestaan. Dat is het grootste compliment, dat u zich kunt wensen", al dus minister Beyen. Ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van de Rotary International is in Neder land een fonds bijeengetyacht voor het dove en slechthorende kind en voor lectuur in de ziekenhuizen. Namens de Unie van Soroptimisten (da mes) en de Nederlandse Tafelronde (jon geren) boden mej. dr. Bellar Spruyt en de heer Van Lutterveld het bestuur elk een kristallen kandelaar aan. Een oud-Rota rian schonk een tegel voor het Rotaryge- bouw in Chicago. Tenslotte spraken een der oprichters van de Nederlandse afde ling, de heer J. van Tijen, gouverneur van het 66ste district, mr. A. J. Sauer uit Gro ningen en de heer V. Aletrino namens de voor haar werkzaamheden gehuldigde re dactie van het tijdschrift Rotary Neder land. Woensdag is tijdens een bijeenkomst in het Amstel-hötel te Amsterdam het vijftig jarig bestaan herdacht van Rotary International. De bijeenkomst werd ook bijge woond door Prins Bernhard, die we hier in een geanimeerd gesprek zien met mr. A. E. Menthen (midden) en mr. A. J. Sauer (rechts). LONDEN (A.F.P./Reuter) De organi satie, uitrusting en opleiding van het Brit se leger zullen worden aangepast aan de eisen van een oorlogvoering met atoom wapens, doch op zodanige wijze, dat het ook zijn bijdrage kan leveren in de huidi ge „koude oorlog", aldus heeft de Britse minister van Oorlog, Antony Head, in het Lagerhuis medegedeeld bij de indiening van de legerbegroting voor het jaar 1955 1956. Het eindcijfer van de nieuwe begro ting bedraagt 484.000.000 pond sterling, tegen 561.000.000 in de vorige begroting. De verlaging van 14 percent is het gevolg van verminderde uitrustingsaankopen. De minister maakte melding van enkele nieuwe wapens, die in gebruik zullen wor den genomen: geschut met afstandsbedie ning, de nieuwe zware „Conqueron- tank, een nieuw licht luchtafweerkanon, een nieuw model machinepistool en het (Bel gisch standaardgeweer voor de NAVO- strijdkrachten. Een Labourafgevaardigde, Woodrow Wyatt, heeft in het Lagerhuis verklaard, dat het onlangs gepubliceerde officiële witboek over de Britse vliegtuigproductie In het oude Straatsburg met zijn scheefgezakte vriendelijk heid, vlak bij de getaande Dom, in een zijsteegje van de rumoe rige Place Kleber, is een eet huis dat zich met innemende gastvrijheid de naam van „Krokodil" heeft aangemeten. Ofschoon men er geen kroko dillen krijgt opgediend, althans niet wanneer men er niet uit drukkelijk om verzoekt, herin nert het interieur de hongerige bezoeker wel enigszins aan de Mississippi, vermits het mid denstuk van de gelagkamer wordt ingenomen door water. Waar in dergelijke gelegenhe den bij ons te lande een gezel lige dikke kachel staat, be vindt zich in de „Krokodil" een zweminrichting van louter te gels, waarin men zich spiege len kan en tevens waterdieren waarnemen, die welgemoed in dit bassin het moment afwach ten waarop zij op het menu mogen verschijnen in de vorm. die de gast zich heeft voorge steld. De bazin van de „Krokodil" heeft op deze directe wijze alle eventuele twijfels ten aanzien van de versheid harer visge rechten willen wegnemen, wat te prezen valt wanneer men de kwestie enkel uit commercieel gezichtspunt beschouwt. Doch thans blijkt weer eens temeer, dat men het leven niet slechts uit commerciële gezichtspun ten kan beleven. Want in deze uitzonderlijke Straatsburgse eetbadgelegenheid is mij duide lijk geworden, dat de „Kroko dil" ongewild en onbewust een ethische, culturele en bescha vende rol speelt in het leven, waarbij de belangrijkheid Van alle menu's ter wereld in het niet verzinkt, en zelfs die voor al te Straatsburg zo buitenge woon plezierige bezigheid als eten haar attractie verliest. Ge hebt toch wel eens over die befaamde Straatsburgse instelling, de Raad van Euro pa, gehoord en gelezen? Dan noet u het niet onbekend zijn, dat men in dat indrukwekkend paleis tegenover de wereldbe roemde Orangerie zich sinds jaar en dag pleegt bezig te houden met het vaststellen van de hindernissen, die de eenheid der Europese landen in de weg staan. Deze vruchtbare arbeid leidt bij tijd en wijle de gedele geerden op ongedachte zijpa den, welke voor het hoofd vraagstuk echter van onmis kenbaar belang zijn. Een dezer zijpaden is onlangs de vaststel ling van de Rechten van de Mens geweest, een nuance in het totale beeld die moeilijk voorbijgegaan kon worden De Rechten van de Mens die, terzijde, minder logisch en gerechtvaardigd bleken te zijn dan men zou verwachten vergden tal van discussiedagen en brachten tal van sprekers ten tonele, zodat men geen tijd meer overhield om ook nog wat ten aanzien van de Plich ten van de Mens naar voren te brengen. Doch dit alles heeft weinig met de „Krokodil" te maken, wanneer men althans niet tot beeldspraak wil ver vallen door te zeggen, dat tal van Rechten in het water te recht kwamen. Neen, het verband met de „Krokodil" is gelegen in slechts één van die vele afgevaardig den, één van die vele brilliante sprekers, wiens stem mij nog des avonds omtrent diner-tijd in de oren galmde, tot in den treure herhalend: „Onze eer bied voor elkander is een eer bied voor het Leven zelf. Wij allen willen leven en wij heb ben het recht om te leven. Doch zonder eerbied voor het Leven zijn en blijven wjj slechts barbaarse wezens, die ons ten koste van anderen een zo gun stig mogelijk plaatsje onder de zou willen bevechten". Hij had gelijk, dat stond zo vast als het paleis zelve. Hij werd gecomplimenteerd, toen hij zijn papieren bijeenscharrel- de en zijn voorhoofd afvegde. Hij moest een sympathiek man zijn. En hij had zijn etentje in de „Krokodil" wel verdiend. Want dadr was het, dat ik hem te rugzag in het gouden uur van de avondlijke voedering. Hij had een stoel gekozen aan de rand van het tegelbad, en krui melde met een glimlach wat brood in het bassin. Ik zag hoe de enige bewoner van het aquarium, een verwonderlijk welgeschapen paling, de vrien delijke aard van de geachte af gevaardigde reeds instinctma tig had onderkend en met zach te kronkelingen zijn dankbaar heid voor de kruimels kenbaar maakte. Het dier had, voor een paling althans, een opvallend gelaat. Het keek omhoog door het heldere water, zoals men een hond kan zien kijken naar de strelende hand van zijn baas: eerlijk, een tikje wee moedig, doch bovenal getui gend van een onverstoorbare innerlijke rust Zijn ronde ogen blikten trouwhartig ieder een kant uit, zoals palingogen dat gewend zijn en met enige ver beeldingskracht zou men zqn uitstaande kieuwen voor ge wiekst en vriendelijk opgesto ken hondenoren hebben kun nen houden. Het drong plotseling tot mij door en ik veronderstelde dat ook de afgevaardigde tot dat verhelderende besef geko men was dat men in deze jetgelegenheid, meer dan waar jok, in staat werd gesteld, een gewoonlijk zo ver van ons ver wijderd levend schepsel letter lijk en figuurlijk in de ogen te sien. En tegelijkertijd wekte dit besef een soort van ontroe ring, die mij drong op vriende lijke, bijna liefhebbende wijze op deze paling neer te zien. Hoe vreemd eigenlijk! Want, alle sentimenten even terzijde stellend, vergeet niet: dit was een paling! De serveerster stoorde de idylle tussen de afgevaardigde en het dier. De glimlachende man hield op met het strooien van kruimels, bli kte op de spijskaart en lachte toen scha terend. „Ik wil", zei hij luid ruchtig, en hij wees met zijn duim in het water, „hèm!" De serveerster lachte uit bundig met hem mee en sloeg de kruimels met haar doek van het blanke linnen tafelkleed. De paling bleef trouw en ver langend wat zachtjes wiegen aan de rand van het bassin, lankmoedig omhoogblikkend in onversneden onschuld. Tot een hand hem achter de oren greep en hem door de verstikkende at mosfeer van zuurstof naar de keuken bracht. Hij moet al halfdood geweest zijn van angst en misprijzen, toen hij daar aankwam, in ieder geval, toen hij even later temidden van sla en mayonnaisesaus op een schotel in ons midden te rugkeerde, was hy het hele maal. Natuurlijk kan men hier ver der geen woorden aan mis bruiken. Natuurlijk valt deze afgevaardigde niets te verwij ten. Wat is een paling? Naar vorm en smaak als het ware geschapen om te sterven in dienst van de kok. Een dier zonder veel levensvreugde, met weinig gevoel en bijna zonder instinct. Een koudbloedig waterwezen, dat geen rol kan spelen in het le ven wanneer het op genegen heid of hartelijkheid aankomt. Een stuk levende consumptie, een kronkelend voedingsmid del, een paternoster van gra ten met een vel eromheen. Hij kan onder toevallige belichting op een hond lijken maar niemand heeft ooit zijn dieren liefde tot een paling kunnen uitstrekken. En toch tegen alle beter weten en redelijkheid in heeft de afgevaardigde die onge twijfeld met talent over de Mensenrechten had gesproken op een mysterieuze wijze zich mijn wrevel op de hals ge haald. Het was niet omdat hij paling wilde eten. Het was niet omdat hij zijn eerbied voor het Leven niet zo onredelijk ver kon uitstrekken dat hij die pa ling ontzag. Het was eigenlijk nergens om. Een mens kan vaak zo vol komen tegen alle draden der logica in zijn gevoelens de baas laten. Welnu, ik zou de geachte af gevaardigde met liefde in het lege bassin tegen alle Mensen rechten in hebben kunnen zien omkomen. Ge kunt ervan denken wat ge wit en zeggen dat het slechts een paling was. Maar toch moet er ergens in de mysterieuze verten van dit leven een hartelijke band zijn tussen palingen en mensen. J. L. ADVERTENTIE DO<X)OCOOCC<XOC»CCCCCCCCO Roos is de eerste waarschuwing bij haaruit val. Misschien hebt U die eerste waarschu wing niet direct begrepen? Let dan nu goed op het volgende: als U thans haar in de kam vindt, moet U daar terstond iets tegen doen. Het is een vergissing, te denken, dat dit ver schijnsel vanzelf wel zal ophouden. Haaruit val dient onmiddellijk te worden bestreden. Hoe? Wel. zoals talloze mensen het hebben gedaan sedert Silvikrin, de biologische haar- voeding, werd uitgevonden. Ga vandaag nog Silvikrin gebruiken, het vanouds bekende haargroei-preparaat, dat over de gehele we reld honderdduizenden dankbare verbruikers telt. Silvikrin kon hun weer nieuw haar geven, omdat alléén Silvikrin de 14 natuur lijke opbouwstoffen voor de haargroei in de juiste verhouding bevat; precies de juiste dosis Tryptofaan, Tyrosine, Cystine en nog 11 andere uit de amino-groep, welker namen U minder zullen zeggen doch die voor her nieuwde haargroei onontbeerlijk zijn! Herstel Uw haar met Silvikrin begin nog heden. oooo(xioooooooooocyxox<xoooocoooooooccccooocccoc»xooccoc foutieve gegevens bevat. Hij vroeg intrek king van het verslag en publicatie van de juiste gegeven. Sir Winston Churchill ont kende, dat het witboek foutieve gegevens bevat. Hij verwierp ook het verzoek van een andere Labourafgevaardigde, die vroeg om instelling van een commissie voor on derzoek naar het gebruik van credieten voor de aankoop van vliegtuigen, gezien het feit dat de aflevering van vliegtuigen niet bevredigend is. De bewering in het witboek dat Groot-Brittannië het beste stelsel van luchtverdediging bezit en dat de luchtafweer voldoende is wordt door een aantal Lagerhuisleden, en ook in de pers, bestreden. In de week van Maandag 28 Februari tot en met Zaterdag 5 Maart wordt te Heem stede een collecte gehouden, voorbereid door het Bureau Stichting Samenwerken de Protestants Christelijke Kinderbescher mingsorganisaties. De opbrengst komt ten goede aan de ruim vijfentwintighonderd kinderen, die als slachtoffer van dikwijls onbeschrijflijke toestanden een veilige be scherming .vinden in de tehuizen van de Heldringgestichten te Zetten, de Stichting Hoenderloo te Hoenderloo, de Van 't Lin- denhoutstichtingen te Neerbosch, de Mar- tha-Stichting te Alphen aan de Rijn, de Stichting Nederlands Mettray te Eefde en de Stichting Valkenheide te Maarsbergen. De Tweede Kamer heeft haar voorlopig verslag uitgebracht over het wetsontwerp tot goedkeuring van de Parijse accoorden, omvattende: 1. Het op 23 October 1954 te Parijs ondertekende protocol bij het Noord- Atlantisch verdrag inzake de toetreding van de bondsrepubliek Duitsland, 2. het op 23 October 1954 te Parijs on dertekende protocol tot wijziging en aan vulling van het verdrag van Brussel van 17 Maart 1948, met de bijbehorende brief wisselingen en met de bijbehorende proto collen, onderscheidenlijk betreffende de strijdkrachten van de West-Europese Unie, het toezicht op de bewapening en het agentschap van de West-Europese Unie voor het toezicht op de bewapening, en 3. de op 23 October 1954 te Parijs ge sloten overeenkomst betreffende de aan wezigheid van vreemde strijdkrachten in de bondsrepubliek Duitsland. Bij het afdelingsonderzoek van dit wets ontwerp bleek de overgrote meerderheid van de leden der Kamer van oordeel, dat de accoorden, welke bij dit wetsontwerp ter goedkeuring zijn aangeboden, behoren te worden goedgekeurd. Slechts een kleine groep van leden bleek van tegenoverge steld gevoelen. Vele leden waren wel van mening, dat moet worden getracht te komen tot over leg met de Sovjet-Unie ten aanzien van het vraagstuk der Duitse eenheid, doch dit overleg zou de goedkeuring der Parijse verdragen niet mogen verhinderen nog vertragen. Vastgesteld werd dat de Parijse verdragen niet de crisis in de Europese integratie opheffen, zodat de pogingen om fleze integratie te bereiken, hierdoor niet worden bevorderd. ADVERTENTIE Een „barstende" hoofdpijn, een tergende kiespijn, een slopende zenuwpijn overvallen U op het meest ongelegen ogen blik. Neem dan één of twee ...die helpen direct! I Ondanks bewering van Tokio Het ministerie van Buitenlandse Zaken en het ministerie van Financiën in Tokio hebben de in de Japanse pers verschenen berichten ontkend, volgens welke Neder land een schadevergoeding van 27,5 mil- lioen dollar zou hebben geëist voor Neder landse burgers, die tijdens de Japanse be zetting waren geïnterneerd. Een woordvoerder van het Japanse mi nisterie van Buitenlandse Zaken zeide, dat er geen verband bestond tussen de Neder landse schadevergoedingseisen en de ta riefbesprekingen. Nederland, aldus deze woordvoeder, heeft zich reeds bereid ver klaard, tariefonderhandelingen met Japan te openen over een aantal goederen. Bij informatie verneemt het ANP echter van bevoegde zijde te 's-Gravenhage, dat Nederland zich nog niet bereid heeft ver klaard, te Genève met Japan tariefonder- handelingen te voeren. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data waarop de cor respondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd staan achter de naam van het schip vermeld. Naar Indonesië: m.s. „Oranje" (1 Mrt) en m.s. „Karirimun" (3 Mrt); naar Ned. Nieuw-Guinea: s.s. „Tomini" (3 Mrt) en s.s. „Perseus" (10 Mrt); naar de Ned. An tillen: s.s. „Boskoop" (3 Mrt) en s.s. „Ben- nekom" (8 Mrt); naar Suriname: s.s. „Tra janus" (9 Mrt); naar de Unie van Z.-Afri- ka en Z.W.-Afrika: m.s. Arundel Castle" (26 Febr.) en m.s. „Carnarvon Castle" (8 Mrt); naar Canada: s.s. „American Attor ney" (26 Febr.), m.s. „Westerdam" (3 Mrt) en s.s. „Maasdam" (9 Mrt); naar Argenti nië en Brazilië: s.s. „Andes" (26 Febr.), m.s. „Urugay Star" (1 Mrt) en m.s. „High- land Brigade" (7 Mrt); naar Australië: s.s. „Strathmore" (3 Mrt) en m.s. „Johan van Oldenbarnevelt" (9 Mrt). Naar Nieuw Zee land: via Engeland 26 Febr., 5 Maart en 12 Maart.

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 5