Faure Dulles kon Eden niet met zijn visie op Formosa overtuigen Weerbericht OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Washington ziet „fronten" op Formosa en Korea Eenheidsvraag beheerst debat in de West-Duitse Bondsdag Groot munitiedepot onder Spaarndam Meningsverschil in Bangkok niet opgelost Labour stemt in met de productie van H-bom Brits bankdisconto tot 4l percent gestegen Thee niet duurder Het woord is aan. Eenzame socialistische oppositie vecht voor een verloren zaak Geen „eenheidsgesprek" met katholieken in de P.v.d.A. Veertig magazijnen tussen Westlaan en Zijkanaal B Sneeuw isoleert dorpen in Zuid-West-Friesland Partij uit scherpe critiek op tekortkomingen in defensie Drastische beperkingen gelegd op kopen op afbetaling RMS vraagt interventie van UNCI op Molukkeii Veilingprijzen sterk gedaald Algemene proteststaking in Saarland K.V.P.-bestuur verklaart: Weerrapport 9 e JAARGANG NO 195 Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor ju Haarlem-Noord, Soendaplein, Tel. 12230. Drukkerij Zuider Buitenspaarne 12, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom VRIJDAG 25 FEBRUARI 1955 Haarlems Dagblad 299e JAARGANG No 42 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh.opZon-en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6.50, franco p.p. ƒ7.-Losse nrs. 12ct Postgiro 273107 Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman ER IS EEN NIEUWE Franse regering opgetreden en haar leider heet Faure: een naam die zich eerder in de politiek van zjjn land heeft voorgedaan en die vooral herinnert aan die president der republiek uit de negentiger jaren, wiens voornaam Eélix was. Deze premier is Edgar Faure, partijgenoot van zijn afgestemde voor ganger Mendès-France maar optredend, in tegenstelling mét hem, als leider van een rechts-georiënteerd kabinet. Het heeft het vanouds-bekende in algemeenheden ver vatte program ten beste gegeven en er bij zijn optreden een grote meerderheid mee behaald. Dit bewijst niets, zoals premier Edgar Faure uit eigen en anderer ervaring bekend is. Uit eigen ervaring, want een paar jaar geleden, voor het eerst als re geringsleider optredend, begon hij ook met zulk een indrukwekkende voorsprong. Er werden toen zelfs meer stemmen op hem uitgebracht dan bij deze gelegenheid; hij overschreed de 400. Maar binnen zes we ken bracht men hem ten val. De roep gaat niettemin van hem uit dat hij het ma noeuvre-spel van het Palais Bourbon met behendigheid speelt. Sinds zijn eerste pre mierschap heeft hij die behendigheid na tuurlijk nog wat verder ontwikkeld, en dus zal hij belangstellenden ongetwijfeld bezig houden met een aantal kunstige prestaties, die hem gedurende enige maan den staande zullen houden. Tot men ge noeg van hem zal hebben en hem af danken. Dat behoeft niet op een politiek strijdpunt te geschieden, zoals na de val van zijn voorganger-en-partijgenoot, in wiens kabinet hij zelf een der belangrijk ste posten bezette, gebleken is. Binnen en buiten Frankrijk heeft men zeer wel be grepen dat Mendès-France ten val is ge bracht omdat de meerderheid genoeg had van zijn persoon. Ofschoon dit in de La tijnse landen een minder-ongewoon motief is dan het in de Noordelijke zou zijn, heeft het ditmaal bijzonder de aandacht getrok ken en vooral buiten de grenzen van Frankrijk alarm gewekt. Want men heeft er de indruk bij gekregen, dat niet slechts politieke manoeuvres maar ook onwil om een nieuwe koers in te slaan en daarbij een krachtige aanvoerder te volgen de Franse parlementariërs hebben beïnvloed. In meerderheid zien zij niet ver, niet ver der dan de grenzen van hun eigen land. Dat critiek in het buitenland hen blijk baar onberoerd laat is daarbij minder op vallend dan dat zij blijkbaar niet begrij pen, dat zij telkens weer de kans laten voorbijgaan om leiding te geven aan een nieuwe Europese ontwikkeling. Eigenlijk is dit wel heel zonderling in een land als Frankrijk, waar het noch aan intelligentie, noch aan ambitie ooit gemankeerd heeft. Na de periode van herhaalde Duitse over heersing op het vasteland van Europa heeft het alle v'ans gekregen om, in gans andere maar juist voor de Fransen aan trekkelijke trant, toonaangevend in een nieuwe ontwikkeling op te treden, om waarlijk weer nummer één in Europa te worden. En ofschoon dit in tien jaar, ver streken sinds de tweede wereldoorlog, zo overduidelijk gebleken is, heeft het die kans volkomen verzuimd en verzuimt het haar'nog. Misschien hadden anderen dit nog dui delijker moeten maken en hun bereidwil ligheid tot samenwerking duidelijker moe ten tonen. Daar heeft zeker wel wat aan ontbroken. Anderzijds heeft het optreden van een zo dynamische persoonlijkheid als P.M. F. wel degelijk getoond, hoe grote aandacht een energiek-handelend Frans bewind onmiddellijk verwierf. Dat had een vingerwijzing moeten zijn, een scherpe indicatie. Dat men die niet heeft gezien, of niet willen zien, doet denken aan een conservatisme bij de meerderheid dei- politici, dat de tekenen der tijden niet ver staat en bij de werkelijkheid ten achter blijft. Volgend jaar komen de nieuwe Franse verkiezingen. Misschien zal men zich tegen die tijd voldoende bezonnen hebben om een doorbraak in de partij verhoudingen tot stand te brengen en de kiezers daarmee de gelegenheid te geven, een nieuwe koers met krachtig beleid te steunen. Dit kabinet-Faure vertegenwoor digt geen nieuwe koers. R. P. Burgemeester en Wethouders van Velsen delen mee, dat ter gemeentesecretarie (vierde afdeling) ter inzage liggen de na volgende van de vereiste bijlagen voorziene verzoeken om vergunning ingevolge de Hin derwet, van de minister van Oorlog te 's-Gravenhage, tot het oprichten van 40 magazijnen van verschillend type voor de bewaring van geconfectionneerde munitie op het complex terreinen, gelegen naby Spaarndam. De legervoorlichtingsdienst kon ons over dit complex nog geen bijzonderheden mededelen, alleen dat dit één van de depóts is, die overeenkomstig het nieuwe mobilisatie-systeem over het gehele land worden verspreid. De terreinen, die daar toe dienen te worden aangekocht, zijn veelal reeds aangewezen. In de meeste gevallen zijn deze niet groter dan tien hec taren. Doordat de hevige Oostenwind de sneeuw van de velden veegt en op de wegen op hoopt, zijn vele dorpen in Zuid-West-Fries land geïsoleerd. Het autoverkeer is onmo gelijk geworden en ook de busdiensten zijn op verschillende lijnen gestaakt. Lem mer is alleen via Sneek te bereiken. Met Gaasterland, Koudum en Staveren is de busverbinding geheel verbroken. Drie sneeuwploegen, bestaande uit man schappen van de luchtmacht, zijn op weg naar de geïsoleerde gedeelten. Maar op de rijksweg Sneek-Joure zijn deze militairen in de sneeuw blijven steken. Ter gelegenheid van het 50-jarige jubi leum van „Rotary International", zal de Mc Murrey College-band een toumée door Europa maken. Op 18 Maart zal het orkest in „Bellevue" te Amsterdam een concert geven, waarvan de netto-recette geheel ten bate komt van het Koningin Wilhelmina- londs voor de kankerbestrijding. BANGKOK/TAIPEH (Reuter/AFP/UP) Minister Dulles en zijn Britse ambtge noot sir Anthony Ediin hebben in Bangkok een bespreking gehad over de kwestie- Formosa. In kringen van de ZOAVO-conferentie wordt verklaard, dat Dulles steeds heeft betoogd, dat de defensie van het gebied van Zuid-Oost-Azië verweven is met die van Zuid-Korea, Japan en Formosa. Hij heeft te verstaan gegeven, dat de moge lijkheid van de Verenigde Staten om tezamen met Zuid-Korea en de Chinese natio nalisten „op drie fronten" aan een conflict het hoofd te bieden, het belangrijkste afschrikwekkende middel tegen communistische aggressie vormt. In Britse kringen heeft men te verstaan gegeven, dat Sir Anthony dit standpunt niet deelt. Naar ver luidt wil Groot-Brittannië zijn verplichtingen in de ZOAVO nakomen zonder ver wikkeld te geraken in een conflict in de Straat van Formosa. Nantsji ontruimd De nationalistische Chinezen hebben de ontruiming van het eiland Nantsji, de meest Noordelijke voorpost van Formosa, voltooid. Een officiële woordvoerder ver klaarde dat met de ontruiming van het eiland door nationalistische troepen drie da gen geleden was begonnen. Hij zei dat zich op het eiland, dat slechts 45 kilometer uit de kust van het Chinese vasteland ligt, on geveer 3000 man troepen bevonden. Nantsji ligt ongeveer 200 kilometer ten Noorden van Formosa. Volgens A.F.P. is tot ontruiming van het eiland besloten vanwege de ongunstige strategische ligging, waardoor het recht streeks door de communisten wordt be dreigd. Aan de ontruimingsactie nemen geen Amerikaanse schepen en vliegtuigen deel. De burgerbevolking van het eiland was reeds eerder naar Formosa en andere nationalistisch Chinese eilanden overge bracht. Volgens het nationalistische minis terie van Defensie is het eiland ontruimd „ter bekorting van de verdedigingslijn en om de verdediging van Formosa, de Pes- cadoren, Quemoy en Matsoe te consoli deren". Machtsevenwicht in Korea verbroken De Verenigde Staten hebben op een bij eenkomst van de geallieerde diplomaten op het departement van Buitenlandse Za ken te Washington medegedeeeld, dat de communisten de Koreaanse wapenstil standsbepalingen hebben overtreden door opbouw van hun strijdkrachten in Korea en de invoering van nieuwe typen wapens. Daardoor is het machtsevenwicht in dit gebied verbroken. De Verenigde Staten stellen voor, dat het opperbevel der UNO, waaronder ook de Zuid-Koreaanse strijd krachten ressorteren, tegenmaatregelen zal nemen. Tot deze maatregelen zouden kun nen behoren de vervanging van verouderde Amerikaanse vliegtuigen door modernere typen en de invoering van nieuwe wapens ter versterking van de kracht van het Zuid-Koreaanse leger. Communistische functionarissen van de Koreaanse militaire wapenstilstandscom missie hebben te Panmoendjom een be schuldiging van de U.N.O., dat onlangs straalvliegtuigen naar Noord-Korea zijn verzonden, van de hand gewezen als een „verachtelijke poging" van de UNO om „haar eigen misdaden" te verbergen. De communistische afgevaardigde verwierp een Amerikaans verzoek, dat de neutrale commissie van toezicht mobiele inspectie- ploegen zou zenden naar de communisti sche zijde van de grenslijn om een onder- LONDEN (A.F.P./Reuter) In de wan delgangen van het Britse Lagerhuis wordt vernomen dat de socialistische fractie zich heeft verenigd met het voornemen der Britse regering, om een waterstofbom te doen vervaardigen. De fractie heeft echter tevens besloten een algemene aanval te doen op de door de regering gevolgde landsverdedigingspolitick, wanneer deze volgende week in het Lagerhuis ter sprake komt. De Labourpartij heeft de regering er van beschuldigd geen uitleg te hebben gegeven van „de ernstige en erkende tekortkomin gen" in de bewapening van de strijdkrach ten. Deze beschuldiging is vervat in een motie van afkeuring waarin wordt gezegd dat in de afgelopen drie jaar niettemin on geveer veertig milliard gulden voor lands verdediging is uitgegeven. De voornaamste taak waarvoor de Britse luchtmacht zich ziet geplaatst is het op bouwen van haar strijdmacht van nieuwe atoombommenwerpers tot „een staat van grote doeltreffendheid en gereedheid", al dus verklaart de minister van Luchtvaart, Lord de Lisle and Judley, in een begelei dende verklaring bij zijn begroting. In de komende twaalf maanden zullen de eerste viermotorige „V"-bommenwerpers „Va liant", „Vulcan" en „Victor" in dienst wor den gesteld, ook in het Midden en Verre Oosten. De „Vulcan" is de eerste atoom bommenwerper met deltavormige vleugels ter wereld. Bij de De Havilland-fabrieken worden orders voor een aantal passagiersvliegtui gen van het type Comet II geplaatst, die, gewijzegd en versterkt, gebruikt zullen worden voor transporten naar en van Woomera, het Britse oefenterrein voor ge leide projectielen en raketten in Australië. De begroting van de R.A.F., „die tezamen met de Amerikaanse luchtmacht de voor naamste afschrikking tegen aggressie zal vormen", wijst een eindbedrag van 513.900.000 pond (ongeveer 5.5 milliard gulden) aan tegen 491.640.000 pond in het lopende jaar. zoek in te stellen. Hij zei, dat het uitslui tend de zaak van de communisten was, waar zij hun gevechtsvliegtuigen station- neerden en hoeveel en van welk soort zij er op na hielden. India lokken De Amerikaanse Senator Humphrey heeft in San Francisco voorgesteld In dia permanent lid van de Veiligheidsraad van de UNO te laten worden in plaats van nationalistisch China. Het wordt tijd de realiteit onder ogen te zien. Wanneer wij in tegenstelling tot de Russen India voor stellen in de Veiligheidsraad, zal Rusland tegen stemmen, omdat het Peking erin wil hebben en dan trekken wij India ten min ste dichter naar ons toe", aldus de senator. Van onze correspondent in Londen) Het toenemende inflatie-gevaar in Groot-Brittannië, dat de Britse regering wil keren door een nieuwe verhoging de tweede in vier weken van het bank disconto tot 414 percent, vormt een ern stige tegenslag voor de conservatieven. De socialisten verborgen gisteren in het La gerhuis hun leedvermaak niet. De ver- kïezingskansen voor de conservatieven lijken scherp te zijn gedaald, ook al door de algemene prijsstijging van de eerste levensbehoeften in de laatste maanden, waartegen de huisvrouwen zich met alle macht verweren. De verhoging van het disconto kan echter bijdragen tot verlaging van de prijzen. Het is overigens nog te vroeg om de conservatieve politiek, die gericht is op een zo soepel mogelijke economie zonder de beperkende bepalingen uit de Labour- periode te veroordelen. Minister Butlers besluit is in de eerste plaats een voor zorgsmaatregel ter bescherming van het pond sterling waarvan de positie verzwakt is door de onevenredig gestegen invoer. Labour juicht waarschijnlijk te vroeg over de mislukking van de regeringspoli- tiek want, zoals Butler uiteenzette, is de Britse economie in wezen gezond. Er is slechts een correctie nodig om dat prijs verloop in de hand te houden. Hoe de zaken er werkelijk voor staan zal begin April blijken als Butler zijn be groting indient. Door de disconto-verho ging krijgt hij waarschijnlijk meer arm slag. Het bankdisconto is thans het hoogste sinds 23 jaar en overtreft dat van het vasteland minstens met één percent. Van daar dat buitenlands geld naar Londen zal worden getrokken. Sinds Juli 1954 zijn de goud- en dollarreserves al met 40 mil- lioen dollar teruggelopen. De regering wil voorkomen wat gebeurde tijdens de laat ste vijf maanden van de Labourregering in 1951 toen de reserves met 900 millioen dollar afnamen. De verhoging van het dis conto is niet het gevolg van een crisis, maar wil juist een crisis voorkomen. Verder wordt het kopen op afbetaling dat fantastische proporties aanneemt en de economie dreigt te ontwrichten beperkt. In Juli van het vorig jaar liet de regering de teugeï vieren maar thans is een mini mum-deposito van vijftien percent van de koopsom en afbetaling binnen twee jaar voorgeschreven. De voorlichtingsdienst van de Republiek der Zuid-Molukken (RMS) deelt in een communiqué mede dat de algemene verte genwoordiger van de RMS in Nederland, dr. Nikijuïuw, in een schrijven aan de UNCI (TJNO-commissie van de V. N. in Indonesië) in New York en Djakarta een dringend beroep op deze commissie heeft gedaan tot interventie in de politieke si tuatie in de Zuid-Molukken. In deze brief wordt gezegd, dat de Indonesische oorlogs voorbereidingen en maatregelen in de Zuid-Molukken, onvermijdelijk een nieuw toneel van een internationaal conflict zul len scheppen". Na de débacle op de Londense theevei- ling van vorige week Woensdag is. vol komen volgens verwachting, het prijspeil op de Donderdag in Amsterdam gehouden theeveiling, aanzienlijk gedaald, en wel met gemiddeld 55 cent tot 65 cent per halve kg. In makelaarskringen neemt men aan, dat deze daling in ieder geval een verhoging van de détailprijs voorkomt. De detailprijzen hadden zich namelijk nog niet aan het zeer hoge niveau van begin 1955 aangepast. SAARBRÜCKEN (Reuter) Zeventig tot tachtig procent van alle arbeiders in Saarland heeft vandaag gehoor gegeven aan de oproep van het eenheidsvakver bond om het werk 24 uur neer te leggen uit protest tegen het bindend verklaren van de uitspraak van bemiddelaars in een loonconflict in de staalindustrie en' tegen het optreden der politie met traangas DIT NUMMER BESTAAT UIT VEERTIEN PAGINA'S Napoleon: Alles sterft, alleen de herinnering aan goede daden gaat niet ver loren. De barre Oostenwind blaast deze Volendamsen naar de warmte van huis en haard. Hij heeft het IJselmeer al doen verstijven. De ijs schotsen liggen opgekruid tegen de dijk. Een echt folkloristisch winterbeeld van Nederland! BONN (ANP) De wens om tot herstel der nationale eenheid van Duitsland te komen, was vrijwel het enige thema in de West-Duitse Bondsdag op de eerste dag van het debat over de ratificatie van de verdragen van Parijs. Terwijl de versterk te politie van Bonn op verscheidene pun ten in de stad met waterslangen te velde trok tegen communistische demonstranten, die vlugschriften tegen de bewapening wilden verspreiden, brachten de sprekers in het parlement alle eindeloos herhaalde argumenten voor en tegen de verdragen nog eens te berde, zonder er een nieuw aan toe te voegen. Het debat werd in de avonduren afgebroken en de stroom van eenheidspleidooien wordt heden voortgezet. Alle partijen spraken volgens de meeste waarnemers op de volle tribunes in hoofd zaak voor de oren der radioluisteraars, die ook thans het debat in zijn geheel thuis kregen. De regeringspartijen argumenteerden, dat ratificatie noodzakelijk was om tot nieuwe onderhandelingen met de Sovjet- Unie over de eenheid te komen. De een zame socialistische oppositie bleef bij haar opvatting, dat onderhandelingen moesten voorgaan, omdat zij vreest dat de opneming van West-Duitsland in het militaire blok de vereniging zou bemoeilijken. Noch bondskanselier Adenauer noch de leider der oppositie Ollenhauer verschoten in deze eerste phase der debatten hun kruit. Slechts eenmaal kwam het tot een van de sedert lang gebruikeliike heftige botsin gen tussen de beide helften van het huis, Dat was toen Frans Joseph Strauss, Ade nauer's Benjamin-minister, de socialisten ervan beschuldigde dat zij een Nederlands dagblad hadden aangehaald aks getuige voor de beweerde onwil van de Westelijke landen om ernstig mede te werken aan een oplossing van het probleem der Duitse een heid. Een socialist interrumpeerde daarop dat het blad als een officiële stem mocht worden beschouwd. Minister Strauss sprak dit tegen, maar toen hij Ollenhauer ervan beschuldigde de verdenking te hebben ge uit, dat de regering in Bonn slechts „een filiaal van de Amerikaanse politiek" zou zijn, ontstond een ooi-verdovend lawaai. Van de achterste banken riep een der so cialisten: „dat dient het niet te zijn". De minister verstond dit te midden van het tumult als: „dat denkt u ook' en hij zei dat deze opmerking „een communist waar dig" was. Er ontstond een zodanig spek takel, dat de president verzuchtte: ,.op deze manier is het onmogelijk verder te gaan". Strauss kon zich niet meer verstaanbaar maken en de socialisten maakten aanstal ten de zaal te verlaten. Pas nadat minister Strauss zijn woorden tot driemaal toe had teruggenomen, keerde de rust weer om niet meer verstoord te worden. De bewering, dat de Sovjet-Unie moge lijk bereid zou zijn tot nieuwe onderhan delingen over Duitsland, noemde Strauss grof zelfbedrog. De Russen hadden niets anders willen doen dan de Duitse hereni ging als een fata morgana te gebruiken om de Duitsers in verwarring te brengen. Men moest er volgens Strauss van uitgaan, dat de Sovjet-Unie nog altijd geen ander doel had dan dat der wereldrevolutie. Een echte stap nader tot de Duitse eenheid doet slechts hij, die het vrije deel van Duitsland in staat stelt zelfstandig te handelen, zo redeneerde Strauss. De nieuwe voorzitter van de buitenlandse commissie Kiesinger vermaande de Duit sers, die in de laatste maanden op bewogen toon over de eenheid hadden gesproken, dat zij verdenkingen in het buitenland konden wekken. Voor de Duitse partij verklaarde dr. Von Merkatz, dat voortaan niet meer over een conferentie van vier mocht worden gespro ken, doch slechts over een van vijf, met deelneming van de bondsrepubliek. De socialisten lieten hun standpunt ver tolken door Wehner, de voorzitter van de commissie voor Duitse eenheid, en de Ber- lijner Brandt. Wehner, een vroegere com munist, noemde de bewapening van een verdeeld Duitsland: „de zeldzaamste en wellicht ook noodlottigste Vorm van een neutralisatie van Duitsland". Hij eiste voor de oppositie de verdienste op „er ten min ste toe te hebben bijgedragen dat in het buitenland het misverstand is weggenomen, dat de Duitsers bereid zouden zijn zich bij Nu de heer J. Willems op het congres van de Partij van de Arbeid te Leiden bekend heeft gemaakt dat de Katholieke Werkgemeenschap in de Partij van de Ar beid zal blijven, heeft het bestuur van de Katholieke Volkspartij een verklaring ge publiceerd waarin het zegt de genomen beslissing ten zeerste te betreuren. Het heeft er kennis van genomen, dat de be slissing van de Katholieke Werkgemeen schap in belangrijke mate is ingegeven door bezorgdheid voor geestelijke belan gen en voor de taak van de kerk in de maatschappij. Het acht zich verplicht erop te wijzen, dat de eerstgeroepenen tot die geestelijke bezorgdheid de bisschoppen zijn. Juist uit de ernstige bezorgdheid van de bisschoppen zijn de bekende verklarin gen en de oproep tot eenheid ook in het staatkundige voortgesproten. De verklaring van de Katholieke Werk gemeenschap „dat in de gegeven situatie van ons land de doorbraak de voorkeur verdient'' acht het K.V.P.-bestuur in fla grante strijd met de opvatting van het mandement. Het is eenstemmig van oor deel, dat het tegen 28 Februari belegde eenheidsgesprek, voor zover het de Katho lieke Werkgemeenschap betreft, thans zijn grondslag heeft verloren. Het partijbe stuur herinnert eraan, dat in de uitnodi ging tot hervatting van het eenheidsgesprek van de K.V.P.-delegatie er duidelijk blijk van gegeven is, dat het te hervatten een heidsgesprek gericht diende te zijn op het bereiken van de door het mandement zo duidelijk gestelde partijpolitieke eenheid der katholieken van Nederland. Nu de ver klaring der Katholieke Werkgemeenschap uitdrukkelijk de bestaansmogelijkheid van partijpolitieke eenheid onder de katholie ken van Nederland voor de huidige om standigheden ontkent, is daarmede de basis aan het eenheidsgesprek voorzover het de Katholieke Werkgemeenschap be treft ontvallen. een splitsing van hun land neer te leggen". Brandt liet daarop volgen, dat de Duitse eenheid voor de wereldvrede belangrijker was dan twaalf West-Duitse divisies. Over de omstreden Saarovereenkomst zal vandaag worden gesproken. De CDU heeft een nieuwe oproep aan de weerbar stige leden der regeringscoalitie gericht het accoord alsnog te aanvaarden en „niet voor de laatste stap terug te schrikken". De liberalen houden evenwel nog vol, dat zij het accoord zullen afwijzen, zoals ook het grootste deel der vluchtelingenpartij zal doen. Men neemt echter aan, dat dr. Adenauer er in zal slagen tenminste zijn ministers aan zijn zijde te brengen tenein de de eenheid van zijn kabinet te bewaren. Bij vroegere stemmingen hebben de vier liberale ministers en de christelijke een heidsminister Kaiser tegen het accoord gestemd. De politie van Bonn is gemakkelijk mees ter gebleven over de demonstranten, die zich naar het centrum van Bonn hadden begeven, nadat zij geen kans hadden ge zien de afsluiting van de wegen naar het parlementsgebouw te passeren. Er zijn enkele tientallen arrestaties verricht en tal van vreedzame burgers die het schouwspel gadesloegen, moesten met een nat pak naar huis. Tot het gebouw van de Bondsdag drong geen der betogende communisten door. (Van hedenmorgen 7 uur) weers- toestand C 2 g el £2 Etó S 5 n Shh zB Helsinki licht bew. NW 4 -18 0 Stockholm onbewolkt WNW 1 -17 0,5 Oslo licht bew. windstil -12 0 Kopenhagen mist NO 4 -10 0 Aberdeen zwaar bew. ZO 5 1 0 Dublin sneeuw O 10 1 9 Londen regen ONO 6 2 3 Amsterdam half bew. O 12 -5 0 Brussel geheel bew. ONO 6 -1 5 Parijs geheel bew. O 2 3 0 Bordeaux regenbui zzw 5 6 8 Grenoble mist windstil -1 3 Nice zwaar bew. NNW 4 7 17 Berlijn licht bew. O 4 -9 0 Frankfort geheel bew. ONO 5 -2 4 München geheel bew. OZO 6 -3 1 Zürich geheel bew. ONO 5 1 0 Genève geheel bew. windstil 1 8 Locarno zwaar bew. WZW 1 2 0,2 Wenen licht bew. NNW 3 -6 2 Innsbruck zwaar bew. WZW 1 -1 0 Rome licht bew. O 3 9 0 Neerslag Laatste 24 uur. AANHOUDENDE VORST Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Vrij dagavond tot Zaterdagavond, opge maakt om 10 uur: Droog weer met plaatselijk opklarin gen. Krachtige tot matige Oostelijke wind. Weinig verandering in tempera tuur. 26 Februari Zon op 7.37 uur. onder 18.14 uur. Maan op 8.32 uur. onder 23.48 uur. Hoog en laag water in IJmuiden Vrijdag 25 Februari Hoog water: 5.30 en 17.40 uur. Laag water: 1.11 en 13.33 uur. Zaterdag 26 Februari Hoog water: 6.03 en 18.17 uur. Laag water: 1.46 en 14.09 uur.

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 1