Honkbalbond voorlopig nog niet bij Europese Federatie Americano de beste cigaret met het beste filter 't Zit vast vaster met VELPAFIüJ De zwarte spin Gebroeders Choong toonden superieur spel in Haarlem Vier succesvolle HPC'ers Clowntje Rick Voorstel overschrijvings bepalingen aanvaard nuttKio Dcfmmmg! Hobbema-prijs voor Brin d' Amour K.N.Z.B. zal worden gereorganiseerd Damesdubbel een Deense aangelegenheid Courses in Hilversum HSG verloor met 7-3 van VAS Zwemmen Wereldrecord rugslag voor Gilbert Bozon Voor de kinderen Internationale badmintonkampioenschappen FEUILLETON vertelde u nem dat misschien toevallig?" door Mark Cross Damuitslagen HVGB bleef Nereus met drie-nul de baas Sport in 't kort Voetbal Het H.V.B.-programma Biljarten Biljartkampioenschap van Haarlem Doves op één na onderste plaats in Hengelo MAANDAG 28 FEBRUARI 1955 Een van de belangrijkste punten op de agenda van de algemene vergadering van de Koninklijke Nederlandse Honkbalbond, die Zaterdag in Amsterdam werd ge houden, was een op het laatste moment door Blauw Wit ingediend voorstel om op korte termijn toe te treden tot de Europese Honkbal Federatie (FEBJ. liet voorstel, dat vergezeld ging van een uitgebreide kostenberekening werd op de vergadering toegelicht door de heer G. van der Heijden. Hij betoogde, dat Nederland in een iso lement wordt gedrongen als 't zich niet bij de FEB aansluit en dat dit voor de bond ernstige morele, propagandistische en fi nanciële gevolgen zal hebben. Het voorstel van Blauw Wit was een renteloze obliga tielening tot een bedrag van f 20.000 uit te schrijven om op deze wijze aan geld te komen. Want, zo verklaarde de voorzitter, de heer D. Beets, het zijn alleen de finan ciën, die ons terug houden van aansluiting. „Het bestuur zou zeer verhebgd zijn als u ons de middelen zou geven om tot de FEB toe tc treden". De heer A. van Driel Krol (HCK) schaarde zich achter het voorstel van Blauw Wit, maar dacht aan een progres sieve verhoging van de inleggelden per negental om het geld bijeen te krijgen. De heer Van Leuven (EDO) stelde voor op elk toegangsbewijs bij wedstrijden een heffing van 5 of 10 cent te leggen. De heer Wijnsnds (TIW) tenslotte was bereid de contributie te verhogen van f 1,75 tot f 2,50. Verbazing. Na een langdurige discussie en na de opmerking van de voorzitter, dat hij ver bestuursvoorstel tot het invoeren van over schrijvingsbepalingen. Ook dit voorstel werd met enkele kleine amendementen na 'n langdurige discussie aanvaard. De kern van van het voorstel is dat een speler, die tij dens een kalenderjaar overschrijving aan vraagt, op zijn vroegst op 1 April van het volgende jaar voor zijn nieuwe vereniging mag uitkomen. Natuurlijk zijn er uitzon deringen in bepaalde gevallen. Deze over- schrijvingsbepalingen zullen op 1 October 1955 in werking treden. Het derde belangrijke besluit nam de vergadering op voorstel van de reglements commissie, namelijk de decentralisatie van het bewind. De rayoncommissies kregen hierdoor een veel grotere bevoegdheid dan voorheen en kunnen door het bondsbestuur met bepaalde werkzaamheden, die vroeger tot de taak van het bondsbestuur behoor den, worden belast. In zijn inleiding had voorzitter Beets meegedeeld, dat het aantal verenigingen met 12 gestegen is tot 100. Het aantal leden bedraagt nu 4167 tegen 3503 aan het eind van 1953. Het besluit van de FEB om België te verbieden tegen Nederland uit te komen, omdat Nederland niet aangesloten is bij de federatie, noemde de heer Beets weinig elegant. De Bleesing-beker, bestemd voor de kampioen van Nederland werd over handigd aan de vertegenwoordiger van EHS. De slugger van de KNHB, een prijs voor hem, die zich bijzonder verdienstelijk heeft gemaakt voor honkbal, werd toegekend aan de 70-jarige heer B. C. L.immers (Amster dam), die het archief van de bond heeft opgebouwd. NOC-dubbcltje De KNHB zal in het komende jaar het dubbeltje voor het NOC ook door de junior- en adspirantleden laten betalen, baasd was over de vrij eenvoudige manier, maar de vergadering stelde er prijs op waarop men nu bereid was geld bijeen te hieraan de voorwaarde te verbinden, dat brengen, terwijl voor belangrijke interne zaken, zoals de opleiding van scheids rechters, de vorming van jeugdleiders enz. „geen cent los te krijgen is", besloot de ver gadering een commissie te benoemen. Hierin werden door de vergadering ge kozen de heren A. van Driel Krol (Haar lem). J. Hartog (Haarlem) en J. Sibille (Eindhoven). Deze commissie zal aange vuld worden met twee door het hoofdbe stuur aan te wijzen leden uit dit bestuur. Deze commissie zal zich over het voor en tegen van aansluiting bij de FEB be raden en op 'n later vast te stellen algemene vergadering een voorstel doen. Voorzitter Beets maakte kenbaar, dat naar zijn me ning deze commissie wel geruime tijd nodig zal hebben en dat er dus voorlopig van aansluiting nog wel niets zal komen. Zeker zal Nederland dit jaar niet deelnemen aan de Europese honkbalkampioenschappen, die in Italië of Spanje worden gehouden. Een eveneens belangrijk punt was een ADVERTENTIE iARTELIORISSTR. HAARLEM TEL 13439 ERD. BOLSTf? 48 A DAM - TEL 717162 NOORSE SOKKEN 3.95 De uitslagen van de Zondag gehouden dra verijen in Hilversum luidden: Van Gogh-prijs (1900 m.>: 1. Tommy Mars 1.35.2*, 2 "".z'an 1.35.2; 3. Sylvester Hanover 1.35 2. W. f9,20, PI. f2,10, f 1.30, Gek. f4,60, Cov. f4,40. Paulus PotterijDrijs '2340 m.l: 1. Siera Hanover 1.37; 2. Rosa Gregor 1.36.6; 3. Qua- liteit S 1.34.9. W. fll,-, PI. f4.90. f2.40, f4,30, Gek. f 15.90, Cov. f6,—. Frans Hals-prijs (1900 m.): 1. Quick Star 1.27.6; 2. Quichotte 1.26.9; 3. O. Mc Gregor 1.27.9. W. f5,30, PI. f 1,90. f3,50, f5,20, Gek. f 14,30, Cov. f9,10. 2e heat: 1. Cuiok Star 1.27.3: 2. Quichotte 1.27.5; 3. Parel Holland C 1.28.7. W f2,—; PI. f 1,30, f 1,90, Gek. f5,40, Cov f5,-. Defenitieve uitslag: 1. Quick Star 5.32; 2. Quichotte 5.34.6; 3. O. Mc Gregor 5.37.4. Jan Steen-prijs '2340 m.): 1. Ruth Buffing- ton 1.32.5; 2. Parrino P 1.33.8; 3. President 1.33.8. W. f 1,50, PI. f 1,30, f3,10, f 1,80, Gek. f4,30, Cov. ƒ7.40. Rembrandt-nrüs '2340 m.): 1. Royal Heny 1.30.9; 2. Rosa B 1.31; 3. Querida Donum 1.31.4. W f 5,90. PI. f 1,20, f 1,40, f 1.20, Gek. f 17,20, Cov. f 5.60. Hohhema-prijs (2800 m.1: 1. Brin a' Amour 4 1.26.8; 2. Pelikaan S 1.28; 3. Olympia S 1.29.7 W. f3,80, PI. f 1,90, f 1,30, f 1,80, Gek. f8,60, Cov. fó,— Ruysdael-prijs (1940 m.'): 1. Rina Gay 1.29.6; 2. Pretty Miss 1.32.6; 3. Rolls Royce 1.34. W. f 1,50, PI. f 1,50, f4,30, Gek. f6,60, Cov. f4.90. Totaalomzet totalisator: f 98.559,50. alle bonden het dit jaar zullen gaan doen. Gebeurt dit niet, dan zal de vergadering het volgend jaar haar fiat niet meer ver lenen. Bij de bestuursverkiezing werden voor zitter D. Beets, penningmeester A. M. Hordijk en tweede secretaris J. Hartog bij enkele candidaatstelling herkozen. Voor de functie van tweede penningmeester was door Blauw Wit de heer A. van Driel Krol als tegencandidaat gesteld tegenover de heer H. H. H. Boersma. Blauw Wit had in een toelichting wel de kwaliteiten van de heer Van Driel Krol opgesomd, maar geen tekortkomingen van de heer Boersma ge noemd. Dit werd hun door enkele afge vaardigden kwalijk genomen en 't slot was dat Blauw Wit de candidatuur van de heer Van Driel Krol introk, zodat de heer Boersma zitting houdt in het hoofdbe stuur. Een voorstel van Blauw Wit om een reserve-afdeling in te stellen werd met grote meerderheid door de vergadering verworpen. Voor de hoofdklassecompetitie van de KNSB heeft VAS met 73 van het Haar lems SG gewonnen. De gedétailleerde uit slagen luidden. Haarlem—VAS: Van den Hoff—Cortlever 01; Verhoef—Wolthuis 'i—Kroone- Crapperhaus Ié—4; Marwitz—Crabbendam 0—1; Spinhoven—Vos 1—0; Kranendonk— Roessel 01; ElzermanWithuis 01; Bert Addicks H;' Kastelein Verhoeff—Janssen 0—1. -De Vos 4; De Fransman Bozon heeft in Troves met een tijd van 1 min. 2.1 sec. het wereld record op de 100 meter rugslag heren ver beterd. Het oude record stond sinds 1 April 1954 op naam van Yoshi Oyakawa (V.S.), die in New Haven 1 min. 2.8 sec. maakte. Uiteraard betekent Bozons prestatie ook een nieuw Europees record, waarvan hij sinds 26 December 1952 (Troyes) met 1 min. 3.3 sec. de houder is. De buitengewone algemene vergadering van de KNZB heeft Zaterdag met alge mene stemmen haar goedkeuring gehecht aan de nieuwe statuten en het nieuwe huishoudelijk reglement, zoals die door de hiervoor in het leven geroepen reorgani- satieeommissic waren ontworpen. De meest markante wijzigingen in de KNZB-structuur ten opzichte van de oude zijn wel dat de kringen zullen worden samengevoegd tot districten, dat er dis- trietsadviesraden en een adviserende bondsraad worden ingesteld, dat de sport- commissie voortaan door het bondsbestuur zal worden benoemd en hieraan onder geschikt zal zijn en dat de rechtspraak zo veel mogelijk aan de uitvoerende macht zal worden onttrokken. Wrijvingspunten Twee wrijvingspunten waren er nog overgebleven, beide opgeworpen door de kring Den Haag. Den Haag wilde een an dere stemmenverhouding daar waar het de leden-afvaardiging van de kringen naar de bondsraad betrof. Voorts stelden de Haagse afgevaardigden een andere dis- triets-indeling voor. Namelijk een van zes districten tegenover die van vijf. De kring E)en Haag bleek in het geval van de stemmenverhouding alleen te staan. Doch wat de districtsindeling aangaat, vond Den Haag de vergadering voor het grootste deel achter zich. Dit stond overi gens reeds vast, want tijdens de twee weken geleden gehouden vergadering van voorzitters en secretarissen van de kringen had de grote meerderheid zijn instemming met het Haagse plan betuigd. De reorgani satiecommissie kwam bij monde van de heer Lagerwey daarom met een compro mis-voorstel ter tafel, inhoudende dat men voorlopig met de door Den Haag voor gestelde districts-indeling zou gaan wer ken, doch dat deze gehele materie door de bondsraad opnieuw uitvoerig zou worden bestudeerd en dat men daarna tot een definitieve indeling zou overgaan. Hier mee ging de vergadering accoord. NOC-dubbeltje verplicht „Het NOC heeft bewezen zijn taak te verstaan", aldus bondsvoorzitter Jan de Vries, „en het is daarom, dat wij het voor stel doen de bijdrage van 10 cent voor het NOC met ingang van 1 Januari 1956 voor alle KNZB-ers verplicht te stellen". Dat men het met zijn woorden eens was, bleek hierna. Met de stemmen van de Haar lemse Watervrienden tegen werd het voor stel geaccepteerd. In zijn slotwoord, waarbij hij dank bracht aan de reorganisatie-commissie voor het werk door haar geleverd, ver klaarde de heer De Vries dat zijn inziens de moeilijkheden met de Watervrienden verenigingen alleszins overbrugbaar wa ren, daar deze slechts van financiële aard zijn. ADVERTENTIE j| FILTRA Ja, najaar was het zeker. Het gebeurde nu dikwijls, dat de jongens in hun capes naar school gingen, omdat het regende. De lucht zag er vaak grauw en bewolkt uit. Maar ze vonden het niet erg. „We kunnen er best tegen", vond Bunkie. „Het is nou eenmaal geen zomer meer, dus het zonnetje zal wel nu en dan ergens verscholen blijven.'" Op school gaf de meester die middag les in plantkunde. Hij had een mooie plaat tegen het bord gehangen en wees nu, wat daarop stond. Het waren allerlei soorten paddestoelen en zwammen. „Nu heb ik 'n mooi plannetje", zei hij. „Als jullie allemaat nu de eerstvolgende vrije middag onder de bomen naar mooie paddestoelen gaat zoeken en ze meebrengt naar school, maken we er hier een leuke tentoonstelling van. En als 't klaar is mogen de ouders dat komen bewonderen!" In het Haarlemse Krolagehuis hebben de talrijke toeschouwers op de overvolle tribu nes Zondagmiddag ongetwijfeld kunnen ge nieten van fraaie finale-wedstrijden tjjdcns de internationale badmintonkampioenschap pen. Jammer genoeg waren de sterke Duit se spelers(sters) niet aanwezig, waarvoor een mindere afvaardiging werd gezonden (M. en R. Gaspari, B. Appelt en K. Hen nes) terwijl de Australische kampioen Don Murray helaas verstek liet gaan. Dit bleek gelukkig niet doorslaggevend, aangezien de gebr. Choong uit Malakka het publiek zeer zeker waar voor hun geld hebben gegeven. Het klinkt wellicht vreemd, maar hetgeen deze knapen het publiek toonden, grensde aan het ongelofelijke; wat Eddy en zijn broer David lieten zien was spel van groot meesters. Hoewel in iedere tak van sport de dames- wedstrjjden minder van kwaliteit zijn dan de strijd van de heren, kon men dit van de dames-finalewedstrijden Zondagmiddag niet zeggen. Ook nu weer slaagde Hanne Jensen er in de titel bij de dames in de wacht te slepen, waarin zij echter grote tegenstand van Anneliese Hansen ondervond. De grote verrassing kwam echtei in het damesdub bel, waarin beide finalisten hun titel moes ten verdedigen tegen hun landgenoten Gre- tc Flensted en Christensen. Verdiend en overtuigend verloren de titelhoudsters deze zware wedstrijd. Voor de Nederlanders slaagde voorzitter Leen Verhoef er in de eer hoog te houden door in het herendubbel, in samenwerking met de Deen Arne Rasmussen door te drin gen tot de halve finale, waarin zij echter kansloos ten onder gingen tegen Ole Mertz Lillelund. Helaas verrichtten de Nederlandse dames geen grootse prestaties. Alleen de Neder landse kampioene Els Robbé overleefde en kele ronden, doch bleek ook niet opgewas sen tegen de sterke Deense tegenstandsters. Indien wij de prestaties in de verschillen de klassen nog eens nader bezien blijkt in de damesklasse kampioene Hanne Jensen nog juist iets te sterk voor haar rivale An neliese Hansen, hoewel zij de eerste game zeer verdiend verloor (116, 711 en 5 11). Verrassing Het dames dubbel bracht de enige grote verrassing, aangezien het dubbel Flensted Christensen bijzonder goed op dreef was en de kampioen Hanne JensenAnneliese Hansen dan ook geen enkele kans gaf 15 11 en 157). Ook het gemengd dubbel werd een Deense aangelegenheid, want Gre- te Flensted en Arne Rasmussen zagen kans Hanne JensenEddy Choong in de halve finale uit te schakelen, terwijl Gerda Solv- torp - Ole. Mertz ditzelfde presteerden te gen Anneliese HansenDavid Choong. De finale-wedstrijd bracht een zege voor FlenstedRasmussen, hoewel dit zeker niet zonder tegenstand gebeurde. Zowel in hot heren enkelspel als het dubbelspel kwa men daarna Eddy en David Choong in het veld. Dit was super badminton. De oude rivalen, Choong en Ole Mertz, kwamen tegen elkaar in het enkelspel bin nen de lijnen. De eerste game verging het do Deen uitstekend en hij nam zelfs een 30 voorsprong. Hij kon echter niet voor komen dat Eddy Choong de leiding weer overnam en deze eerste game met 155 in zijn voordeel beëindigde. De tweede game werd met groot machtsvertoon door Choong gewonnen, waarbij in de score duidelijk uitkwam dat Mertz wel iets teveel van zijn krachten had gevergd (155 en 150). Ook het dubbel ging tussen de gebroe ders Choong en Mertz Lillelund en on danks het harde zwoegen van laatstge noemden wisten zij het niet te voorkomen dat de eerste game verdiend naar de Choongs ging (158). De tweede game gaf reeds spoedig een grote voorsprong te zien van de mannen uit Malakka (113). Toen de gebroeders Choong echter tegen het einde van de ga me show ten beste gingen geven, achtte Lillelund de tijd gekomen deze game te be ëindigen, temeer daar Mertz niet meer bij machte was behoorlijke tegenstand te bie den (15—3). De uitslagen waren: Dames enkel: 1. Hanne Jensen (Dene marken); 2. Anneliese Hansen (Denemar ken). Dames dubbel: 1. FlenstedChristensen (Denemarken); 2. JensenHansen (Dene marken Heren enkel: 1. Eddy Choong (Malakka) 2. Ole Mertz (Denemarken). ADVERTENTIE vlekvrij. koudlijm van CETA BEVER hebt ontvangen van uw broer? Ik bedoel, „O, hij weet daarvan, want de butler bracht de post binnen, toen we zaten te ontbijten. Hij merkte de Australische post zegels op mijn brief op en vroeg, wie mij geschreven had uit zijn dierbare vaderland. Ik antwoordde, dat het een brief van mijn broer was, en we spraken er verder niet over. Hij maakte echter allerminst de in druk, dat hij er door van zijn stuk ge bracht was of zo „Hetgeen natuurlijk niets zeggen wil", mompelde Daphne. „Dat soort eerste-klas oplichters is meestal te handig om ooit uiterlijk iets te laten merken". Na enkele ogenblikken van zwijgen, vroeg ze: „Is onze vriend momenteel nog in Frimley?" „Nee, hij is gisteren vandaar vertrokken. Hij ging voor een week naar Torquay. Hij vertelde, dat hij daar vrienden had". „Hetgeen waar kan zijn, maar natuurlijk ook gelogen", merkte Daphne op. „Hij heeft een flat in Londen, als ik het goed heb begrepen „Hij heeft een gemeubileerde flat op dezelfde étage als ik. Kort nadat ik hem voor 't eerst bij Herrison had ontmoet, gaf hij te kennen, dat hij een flat in Londen zocht, en aangezien mij bekend was, dat mijn buurman ziin flat gemeubileerd wil de verhuren, bracht ik hen in contact met elkaar". „Gaf hij referenties op?" „Hij betaalde zes maanden huur vooruit. (vertaald uit het Engels) 23) Daphne leunde achterover in haar stoel. Ze begreep, dat wanneer 't verhaal van Herrisons secretaris werkelijk waar was, een nieuwe schakel in de puzzle, die haar bezig hield, gevonden was. „Hebt u een afdruk van die foto welke u aan uw broer zond?" vroeg ze. „Daar kan ik voor zorgen, juffrouw Wrayne. Tenminste ik weet vrijwel zeker, dat ik het negatief nog heb". „Uitstekend. Ik zou graag een afdruk in mijn bezit hebben". „Ik zal het negatief opzoeken". „Hebt u dit verhaal aan niemand anders verteld?" „Aan gee., mens, juffrouw Wrayne! Ik oen in Frimley geweest tijdens 't weekend en S'.rawson was daar ook. Hij was even charmant als altijd tegen me". „Gelooft u, dat hij weet, dat u een brief De huur is 25 pond per maand". „Herinnert u zich nog, wanneer hij daar zijn intrek nam?" Wentworth aarzelde even. „Ik geloof dat het eind Februari was", zei hij ten slotte. „Ik kan het gemakkelijk precies voor u nagaan". „Ik zou inderdaad graag de juiste da tum weten", antwoordde ze. „Belt u me morgenochtend hierover even op?" „Afgesproken, juffrouw Wrayne. Moet ik meneer Herrison en Susan een waar schuwing geven, wat vindt u Enigszins scherp viel ze uit: „Ik wil er de nadruk op leggen, meneer Wentworth, en ik kan dat niet met genoeg klem doen, dat u hierover met geen mens mag spre ken, voordat ik u daartoe permissie geef. Als Strawson werkelijk naar Torquay is gegaan, zal niemand van u hem een week lang zien en in die tijd zal ik gelegenheid hebben om zijn antecedenten na te gaan. Als hij werkelijk achter deze ontvoerings- opzet zit hetgeen ik geneigd ben aan te nemen dan is het van het allergrootste belang, dat hii niet weèt, dat wij argwaan tegen hem hebben opgevat. Vertelt u mij eens, maakt hij dikwijls van zijn flat in Londen gebruik?" „Niet zo héél vaak, juffrouw Wrayne, voor r.over :k weet. Maar ik ben zelf ook niet dikwijls in de stad. begrijpt u. ik ben veel in Frimley en ook vaak op reis voor meneer Herrison". „Weet u, of hij daar veel bezoek ont vangt?" „Ik zou 't niet kunnen zeggen. Maar ik zou er wel achter kunnen komen voor u. Ze onderbrak hem op scherpe toon. "Laat ...u ciat maar. meneer Wentworth. Eigenlijk moet u helemaal trachten te vergeten, dat u iets over Strawson te we ten bent gekomen! Ik kan er niet genoeg de nadruk op leggen, dat u te maken hebt met een zéér gevaarlijk mens en met een zéér gevaarlijke bende ais mijn vermoe dens juist zijn, waaraan ik feitelijk niet meer twijfel. Wanneer u deze man weer ontmoet, behandelt u hem dan precies even vriendelijk als voorheen. Ik verzeker u, dat, wanneer hij er een vermoeden van zou krijgen, dat u hem verdenkt, hij „Mij zou ontvoeren?" vulde Wentworth ongelovig aan. Ze keek hem ernstig aan. „Er zijn veel ergere dingen dan ontvoerd te worden, meneer Wentworth", zei ze langzaam. „U stelt er misschien belang in te horen, dat ze mij al opgebeld hebben om me te drei gen Ze voegden er aan toe dat, wanneer ik niet met mijn onderzoek ophield, ik geen nadere waarschuwing zou krijgen". Er heerste even stilzwijgen. De jonge man tegenover haar keek haar vol ontstel tenis «aan. Met een vage glimlach vervolg de ze na enkele ogenblikken: „Er is geen reden om zo angstig te kijken! Men heeft mij wel eens meer gedreigd en ik word goed beschermd.... Het feit echter, dat Heren dubbel: 1. David en Eddv Choong (Malakka); 2. Mertz—Lillelund (Denem.). Gemengd dubbel: 1. FlenstedA. Ras mussen (Denemarken); 2. Solvtorp—Ole Mertz (Denemarken). Na afloop werden dc prijzen door de heer D. "J. A. Geluk, wethouder van Onderwijs en Sportzaken der gemeente Haarlem, met een toepasselijk woord aan de winnaars uitgereikt. Voor de wedstrijden om de persoonlijk kampioenschappen van Kennemerland wer- den de volgende partijen gespeeld: Hoofdklasse A: A. de Jong—A. Douma 2—0; J. H. MeureJ. Poppen 1—1; P. Hol- lenberg—N. Blom 1—1; H. van Berk—G. Hekelaar 11. Hoofdklasse B: J. van StratenP. v. d. Berg 1—1; H. Swier—M. Krijksman 2—0; L. c VooijsW. van Wort 20. Eerste klasse: G. FaaijA. Masteling 1—i. K. MeijerW. Roest 11; J. van Horick-I K. Meijer 1—1; G. Faaij—W. Roost 2—0; J, van Hórinck—A van Leuffen 2—0; J, ter Haak—C. Oudhof 0—2; L. Visser—A. Meste ling 2—0, K. Meijer—G. Schelfhaut 1—1, Tweede klasse: J. v. d. Hpogen—F. Ipea. burg 2—0; A. van SabbenJ. Tuin 2—0. Jeugdklasse: H. LangbroekP. Kok Jr 2—0; H. v. d. VossenJ. de Boer 2—0; j] Zwartveld—J. Braevnboer 2—0. De vier zwemmers van HPC, die zowel Zaterdagavond in Amsterdam, als Zondag middag in Velsen het Nederlands record 4 X 100 m. vrije slag estafette verbeterden. Van links naar rechts ziet men: Tjebbes, Prins, Geurtsen en Bouwman. De waterfiolocompetitie Drie zeventallen van HVGB zijn Zater dagavond tijdens de wekelijkse waterpolo- comoetitieavond in het Sportfondsenbad in Haarlem, als overwinnaar uit de strijd gekomen. De HVGB-dames versloegen DWR en boekten de eerste winstpunten in de eerste klasse. De HVGB-heren zege vierden voorts over Nereus. In de da.meswedstrijd DWR 2HPC 2 versoheen DWR met vijf speelsters en liet HPC er twee toekijken. Met een drie-een overwinning kwam HPC uit de strijd. Het heeft nu ongeslagen de leiding in de derde klasse dames. Twee gelijkwaardige ploegen gingen te water voor het spelen van de wedstrijd DWRHVGB. De jeugdige Aris Prins be zorgde DWR de leiding. Spoedig daarna hadden Nelleke de Zwart en Nelleke Smit de HVGB-achterstand veranderd in een twee-een HVGB voorsprong. Wat te fel verdedigen van Ans Driessen bezorgde HVGB een speelstersmeerderheidIn de tweede helft van de wedstrijd maakte Maaike Fuykschot gebruik van de HVGB- meerderheid om er drie-een. van te ma- kon. Na goed opzwemmen en een schot van Ina Braun werd de DWR-achterstand verkleind, waarna Nelleke Smit de HVGB- overwinning op vier-twee veilig steMe. Heren Voor de vijfde klasse kreeg DWR 2 DWT 4 tegenover zich.. DWR won met vier-nul. De ontmoeting HVGB 3Haarlem 2 was een felle strijd. Via de ruststand twee een werd de eindstand vier-twee in het voordeel van HVGB 3. In de ontmoeting HVGBNereus, eerste klasse, had de HVGB-doelverdediger wei nig te doen. HVGB beheerste volkomen het veld. Bij een goed opgezette HVGB- aanval kreeg Hogeland de bal door Boon toegespeeld en scoorde in. Goed doorzet ten van Jelle Hoekstra leverde het tweede HVGB doelpunt cp. Na de pauze kwam Nereus wel wat meer in het offensief, maar de anders zo gevaarlijke Nereus- midvoor Exalto werd goed bewaakt en kreeg geen kans een goed schot te lossen. Rol scoorde nog eenmaal voor HVGB. De eindstand werd drie-nul. SUGAR RAY TEGEN ROYER CRECY7 Onderhandelingen zijn gaande over een boks wedstrijd tussen de ex-wereldkampioen in het middengewicht Sugar Ray Robinson en de Fransman Jacques Royer Crecy. Het gevecht zou in April worden gehouden, mo gelijk in Boston of l'hiladelphi NOORWEGEN—RUSLAND. De twee daagse schaatswedstrijd tussen de ploegen van Rusland en Noorwegen in het Bislet- stadion is met een Russische overwinning geëindigd. Einduitslag: Rusland 1356.167 punten, Noorwegen 1370.002 punten. Het voetbalprogramma van de Haar lemse Voetbal Bond van Zaterdag en Zon dag jongstleden is in zijn geheel verscho ven naar het aanstaande weekeinde. Alleen Sakkers en Scholten nog ongeslagen De wedstrijden om het biljartkampioen schap van Haarlem eerste klasse libre, wer den onder grote belangstelling voortgezet. De resultaten waren: Scholten 200 27 45 7.40 v. d. Berg 83 27 11 3,07 v. Hoek 200 34 55 5.85 Kooyman 160 34 18 4.70 v. Putten 200 42 47 4.78 Blesgraaf 188 42 29 4.47 Scholten 200 27 45 7.40 Kooyman 86 27 18 3.18 v. d. Berg 200 29 26 6.89 v. Hoek 138 29 26 4.75 Scholten 200 30 21 6.06 Hoek 132 30 43 4.40 Allen de heren J. Sakkers en C. Scholten zijn nog ongeslagen. Deze week. elke avond, worden de wedstrijden voortgezet. Tweede klasse 38f2 In Hengelo werd Zaterdag en Zondag het tournooi om het Nederlands kampioenschap tweede klasse klein biljart 38/2 voortgezet. De Haarlemmer Doves speelde de volgende 'oves 153 Scheffers 300 Doves 300 M. van Bracht240 Doves 139 Grahmbeek 300 18 18 13 13 14 14 29 78 8.50 16.66 78 23.07 60 18.46 28 89 9.92 21.42 In het eindklassement kwam Doves op de een na onderste plaats. Frunt 12 Van Dongen Grahmbeek Brummer P. v. Bracht Scheffers Doves M. v. Bracht Doordat het algemeen gemiddelde van Grahmbeek hoger ligt dan 16 promoveerde hij naar de 1ste klasse. M. van Bracht bleef beneden de minimum grens van 10. Maar aangezien dit de eerste maal is betekent het voor hem slechts een zogenaamde halve degradatie. 12 2065 155 70 13.32 12 2012 158 102 12.73 10 1754 97 114 18.08 8 1799 121 134 14 86 7 1766 122 104 14.- 4 1863 143 104 13.02 3 1698 128 100 12.79 0 1294 138 60 9.37 deze lieden een nieuwe methode bii hun ontvoeringen toepassen en als „gentlemen" optreden, impliceert niet, dat ze niet tot andere methoden zullen overgaan, zodra iemand hun een sipaak in het wiel tracht te steken. Kidnappen is een zeer ernstig misdrijf en wordt zwaar gestraft, hoe de ontvoering ook geënsceneerd wordt. Dat weten deze lieden óók. Het is dus van be lang, dat u heel voorzichtig te werk gaat en niets laat merken van uw vermoedens. Als Strawson onverwacht terug zou ko men, als iemand naar hem zou vragen ter wijl hij afwezig is, waarschuw mij dan on middellijk. Verder moet u gewoon doen, precies alsof er niets gebeurd is. De rest laat u maar aan mij over!" Ze stak hem haar hand toe en voegde er glimlachend aan toe: „Ik dank u zeer, meneer Wentworth, dat u naar mij toe bent gekomen. Ik geloof niet, dat het zo lang meer zal duren, voordat er iets mis zal gaan Ze kon op dat 'moment niet weten, hoe waar deze voorspelling wasDe jonge man was nauwelijks twee minuten uit haar kanier verdwenen, toen haar bedden- de binnenkwam. Daphne keek hem aan. Vlak voordat Seymour Wentworth vertrok ken was, had ze op de bel, welke onder haar bureau bevestigd was, gedrukt en deze bel betekende voor de ingewijden een alarmsignaal. Carlton zou onmiddellijk begrepen hebben, dat de betreffende jon geman gevolgd moest wordenHoewel Daphne nauwelijks tWijXelde aan Went worth's goede trouw, wilde ze als steeds volkomen zeker zijn en boven dien vond ze het belangwekkend te we ten, of de jongeman misschien door een der-de gevolgd zou worden „Je hebt mijn bel gehoord, Carlton?" „Inderdaad, juffrouw Wrayne. Master- son schaduwt heen en zal u vanmiddag rapport uitbrengen". „Goed zo, Carlton! Ik verwacht er geen bijzondere resultaten van, maar je kunt nooit weten!" „Mag ik vragen, of er schot in de zaak zit, juffrouw Wrayne?" „Dat mag je stellig vragen, Carlton. En m'ijn antwoord luidt: er is eindelijk een rake boring, tenminste dat meen ik te mo gen aannemen Laat op de middag werd Masterson bij haar binnengelaten. Hij was veel later dan ze hein verwacht had en ze verkeerde in hevige spanning. Ze begroette hem met een vriendelijke glimlach, verzocht hem te gaan zitten en bood hem een sigaret aan. „Dank u, juffrouw Wrayne". Zittend in een grote gemakkelijke stoel, waarin ze altijd plaats nam, wanneer ze verwachtte een lang verhaal te moeten aanhoren, sloeg ze hem gade. „Ik had 't dus bij het rechte eind, toen ik aannam, dat Seymour Wentworth ge volgd zou worden?" merkte ze o.p. „Ik brand van nieuwsgierigheid om alles te horen. Ben je ook nog in Ascot geweest?" (Word! vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 6