besteller Burgerwoonhuis vrouwelijke kracht HTC met „Het voorste legioen" Fraaie opvoering Eén jaar en boete voor N.V.-directeur Amsterdamse Beurs GE WINT Modehuis Damave nette ieerling inpaksters, vouwsters en overhemdenperssters 526ste STAATSLOTERIJ 4e Kias seüjs» PONDERDAG 3 MAART 1955 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 13 AM A TEUR TONEEL „Het Voetlicht" speelde „Als ze wisten" Bouw van definitief natio naal monument begint 9 Mei Belastingfraude berecht Vrouw van 71 jaar beroofd Slachtoffers van bombar dement op Den Haag herdacht Conclusie van Nederlandse hoogleraren misleidend Installatie vice-president Alkmaarse rechtbank Mr. Bouman handhaaft zijn aanklacht van omkoperij Scheepvaart aan Uw pluimvee er eieren mee Graankopen undi 1822 is een hondje y NETTE MEISJES VOLWASSEN WERKKRACHTEN JONGELUI WAT EEN LEKKERNIJ PRALINE-EITJES leuke ADVOCAAT-EITJES MA RSEPEIN - El TJES PAASCROQUETTEN FONDANT-KUIKENTJES GEVULDE KIEVITS-EITJES Verrassend van keuze en, wat belangrij- r is, verrassend van spelformaat is zeker opvoering geweest, welke de Haarlemse ecl Club zowel Dinsdag als Woensdag- nd in de Stadsschouwburg verzorgde Iran Emmet Lavery's „Het voorste lcgi- Un". Immers dit spel voert ons binnen in je kloosterlijke gemeenschap van ccn Jc- [uïtencommuniteit en volgt nauwkeurig de inningen die naar de bijzondere geaard- el dezer gemeenschap in ieder harer ver- genwoordigers werkzaam zijn. In eoncreto neemt men ze waar in een ietal jonge paters, van wie een twijfelt i zijn geschiktheid voor zijn priesterlijke at, omdat hij een jong meisje heeft lief- jehad en de herinnering aan haar niet ver- _r. Is hij eigenlijk niet voorbestemd voor t gezinsleven waarnaar hij blijkt toch te rlangen Het tweede lid der „militia risti", zoals de Jezuïten zich zo gaarne men, heeft bij zijn intrede in het kloos- r al zijn aspiraties als musicus afgezwo- n. Npchtans leven zij fel in hem. Hij rdt er voortdurend door gekweld. De ijd van de derde pater is er een van ho- geestclijkc orde. Hij wordt belast met procesvoering in een heiligverklaring, 0 is gegrond op een wonder, dat naar I onder geheimhouding van de biecht ver- m geen wonder is. Hij kan deze be- ijsvoering niet op zich nemen en komt armee in conflict met zijn overste, die in weigering wel in strijd moet achten t de regel der onvoorwaardelijke ge- rzaamhèid, omdat hij de motieven niet int. Zo worden deze drie jonge paters er bewogen door weer andere proble- nen. die tezamen een aanslag betekenen 'i de geest en de Idealen van hun staat. Dat er voor hun problemén een oplossing 'ordt gevonden kan de toeschouwer ver- êugen. belangrijker is hoe die oplossing ordt bereikt. Wat dat betreft blykt de iteur niet alleen een scherpzinnig psycho- og, maar ook een knap dramaturg en at niet minder meetelt een gelovige, n kennis van zaken omtrent de katholie- 1 praktijken is niet gering. Zijn schilde- ng van het kloostermilieu verbazend juist, iet zoals by Green vormt de mysterieuze pricing van de genade het „leidmotief", e werking is hier niet mysterieus. De ge ide krijgt de gestalte van het geloof. Om jet behoud en da versterking ervan is alles dit spel begonnen. Is het de hoofdfiguren igonnen. Het geloof is de inzet van het 1. Ik heb de grootste bewondering voor de <jjze, waarop de leden van de H.T.C. onder !c regie van Wim Paauw Emmet Lavery's pp! ten tonele hebben gevoerd. Het gees- elijk klimaat, zo mag men aannemen, was lun vreemd. Speelde het stuk zich af in sen milieu van katholieke leken dan was iet al een zware opgave, nu het een pries- ;ergemeenschap betrof kon men gerust van «n „hels" karwei spreken. Hier immers lomt men in een wereld, die nog dichter taat tot het sacramentele leven Van de terk en dc verschijning van God daarin. Foor de niet ingewijde is dat zeer moeilijk doorgronden, laat staan te doorvoelen, n toch getuigde de opvoering van begrip oor zélfs de nuances. Ze was van sfeer en eest. van hare en vooral van ziel precies at ze zijn moest. Ze betekende een schit- nd regiesucces van Paauw, die niet al- zijn stof beheerste, maar ook zijn dc- m zo zorgvuldig had dienstbaar ge kt aan milieu en gedachte, dat er niets tbrak om do illusie te verhevigen. Wanneer ik de spel prestaties nader om- kijf zal ik mij beperkingen moeten op- ggen. maar de volledigheid streef ik toch goed mogelijk na. Ik zag van Leo raus een voortreffelijk rector met een erkelijk ontroerende overgave in de ervensscène. Een scherpslijper van for maat leverde V. Salck af met zijn pater tuart, hierbij geassisteerd in de letter- ice zin door P. Knuttel als de in de lenst verdorde pater Keene. Van dc „drie lusketiers" leverde mr. N. Drost leer een zijner boeiende karakters de jonge pater Ahern, die gedwon- en wordt zich te verzetten tegen een pdracht, waarin hij niet kan en later niet mag geloven. Deze figuur is heel wat impo santer dan de weifelende pater Rawleigh, die ons het gewicht van zijn jeugdliefde niet kon doen voelen. De schrijver had de figuur te zwak voor geloofwaardigheid Eekend, zijn vertolker J. W. Wildschut akte hem er niet aannemelijker op. Zijn erlijke strijd had met een groter ge ladenheid en minder hulpeloosheid beter getekend kunnen worden. De pater Fulton n mr. J. Roggeveen bleef nog iets te oheiden van karaktertekening, maar as zeker niet zwak. Een zeer geestige verschijning bleek de heer L. v. d. Broek als de bisschop die de Jezuïten af en toe wat speldeprikjes toedient. Hit' hield dat uitnemen^ vol tot bijzonder vermaak. In nemend, niet helemaal geprononceerd speelde J. de Reedc pater Quarterman. Mr. M. C. Wijt zorgde voor een indruk wekkend moment bij het plotseling gene zen van de bedlegerige pater Sierra. Ik reken deze scène en de stervensscène tot de hoogtepunten van de opvoering. Een moeilijke taak had mr. B. R. Frerichs in de rol van de ongelovige dokter Morell die een wonder ensceneert.' Het bleef wat on waarschijnlijk. zoals hii zelf. Ik maak hem echter mijn compliment voor de wijze, waarop hij zijn figuur steeds haar twee slachtigheid deed behouden, dat geslin gerd worden tussen de uitersten van onge loof en volkomen overgave. En tenslotte mag ik dan ook niet vergeten de verschij ning te vermelden van Ruurd Sannes als Jimmy Magee. Waarmee de voorstelling van de HTC als een bijzonder fraaie staat geboek staafd. P. W. FRANSE De toneelafdeling „Voetlicht'' (de vroe gere „Spaarnespatters") van de Haarlemse Hawaiïanmuziek Vereniging vertoonde Woensdagavond in het gebouw Sint Bavo „Als ze wistenvan Henk Bakker. Het stuk schildert een korte episode u:t het leven van een gewezen actrice. Als ze enige tijd met een rijke bankier getrouwd is, verlangt ze weer terug naar haar vroeger toneelbestaan. Haar echtgenoot verzet zich uit angst dat zijn vrouw hem ontrouw zal worden. Het toeval wil dat een bevriend toneelschrijver bij haar komt logeren, .met wie zij een gehele avond en nacht het'rijk alleen heeft, met alle gevolgen van dien. De volgende ochtend arriveren hun res pectievelijke echtgenoten. Braaf biechten zij op dat de verleiding weliswaar groot was, maar ze voegen erbij dat „er niets gebeurd is". Dit is voor de goedgelovige bankier reden genoeg om zijn vrouw zon der bezwaar weer te laten toneelspelen. Een vrij zonderling en nogal aanvecht baar gegeven, waarin Henk Bakker de, op zijn zachtst uitgedrukt, ietwat losse moraal der beide hoofdpersonen vergoelijkt, doof een van hen te laten zeggen: „Wie van u zonder zonde is, werpe de eerste steen.." Het „Voetlicht" heeft met „Als ze wis tenniet bepaald een gelukkige keus gedaan. Er is weinig handeling en daarom wordt van de spelers heel wat flair en vaart van spelen verlangd, die deze groep Woensdagavond niet overal kon opbren gen. Dit kwam wel bijzonder tot uiting tijdens het tweede bedrijf, waarin vrijwel uitsluitend de beide hoofdpersonen aan bod zijn om ellenlange dialogen te voeren,door spekt met gemeenplaatsen. Hinderlijk was het feit dat vele spelers weinig rolvast waren en voortdurend in de richting van de souffleur gluurden. Zulks komt de gang van een toch al langzaam spel niet ten goede. Dat er toch wel toneel talent voorhanden was, verzoent ons met deze minder gelukkige omstandigheid. Zo wisten Leo Fabel en Jo Weerets, in de hoofdrollen, hun figuren naar waar heid uit te beelden. Fabel vooral typeerde de spottende, levensgenietende toneel schrijver Frank Diepenheim heel raak. Arie Mulder als de bankier Paul Wester- houwen maakte een zwakke indruk, in tegenstelling tot Jan Smits, die in zijn korte rol van theaterdirecteur zijn actcer- vermogen onweerlegbaar bewees. Ook Mary Visser en Ans de Bruyn gaven hun figuren de nodige levendigheid. De regie was in handen van Willem van der Veer. H. S. Maandag 9 Mei, juist na de viering van de bevrijding, zal worden begonnen met de vervanging van het voorlopige monument op de Dam te Amsterdam door het defini tieve nationale gedenkteken: de beelden groep van John Raedecker op een plateau- vormig terras. De werkzaamheden zullen ongeveer één jaar in beslag nemen. Gedurende die tijd zal een grote schutting het plantsoen aan het oog onttrekken en kunnen er geen cere monieën ter herdenking van de Nederland se oorlogsslachtoffers worden gehouden. De laatste krans die bij het huidige mo nument zal worden gelegd op 7 Mei is die van de National Garden Guild, de organisatie van Engelse tuin-amateurs, die telken jare de slachtoffers op deze wijze eert. Men stelt zich voor de officiële ont hulling van het nieuwe monument te doen geschieden op 5 Mei 195C. Hedenmorgen heeft de Haarlemse recht bank uitspraak gedaan in de belastingzaak, die twee weken geleden breed voor haar werd uitgesponnen en waarbij een ge vangenisstraf van een jaar, waarvan zes maanden voorwaardelijk en een geldboete van f 25.000 subsidiair zes maanden geëist werd tegen de directeur van een N.V., aan wie deze delicten ten laste gelegd waren. Deze werd veroordeeld tot een gevangenis straf van een jaar, benevens een geld boete van f 25.000, subsidiair 6 maanden hechtenis. De delicten zijn voornamelijk gepleegd kort na dc oorlog door valse aan giften voor de Vermogensaanwasbelasting en de Heffing Ineens, die bedoeld waren om grote bedragen, verdiend met zwarte transacties in de oorlog, binnen de N.V. te houden. Iij^ien naar de opgaven van de verdachte gehandeld was, dan zou het rijk voor drie-en-een-halve ton zijn benadeeld. Om de gefingeerde opgaven te dekken had hij voorts een schilderijen-transactie via een Utrechtse kunsthandel aannemelijk trachten te maken voor f 340.500. Even na 12 uur in de nacht van Woens dag op Donderdag is een 71-jarige huis houdster op de Leidsegracht te Amsterdam beroofd. Een onbekende man gaf haar een slag op de arm, waardoor haar boodschap pentas op de grond viel. De man raapte de tas op en verdween op zijn fiets, die hij tegen een brugleuning had geplaatst. Een door enkele personen ingezette achtervol ging leverde geen succes op. In de bood schappentas zat een damestasje, inhouden de ongeveer 2500 gulden, een spaarbank boekje met een bedrag van ongeveer 3600 gulden en een postwissel voor 12.50 gulden. Op de Algemene Begraafplaats aan de Kerkhoflaan te 's-Gravenhage, bij het monument dat ter nagedachtenis van de slachtoffers van het bombardement op het Bezuidenhout is opgericht, heeft het ge meentebestuur een eenvoudige herden kingsplechtigheid gehouden. Burgemeester Schokking legde een krans bij het monu ment. Een deputatie uit de Haagse jeugd legde bloemen neer. Het was enige mi nuten doodstil. Een trompettist van de koninklijke 's-Gra- venhaagse politiemuziekvereniging „On derling Kunstgenot" blies na de kransleg- ging „The Last Post". De plechtigheid werd besloten met het zesde couplet van het Wilhelmus. Aanwezig waren onder andere de burge meester. wethouders en raadsleden van 's-Gravenhage en de hoofdcommissaris van politie te 's-Gravenhage de heer J. H. A. K. Gualtherie van Weezel. Indonesisch Hoge Commissariaat over protest tegen mishandeling Plet Indonesische Hoge Commissariaat in Den Haag heeft vandaag in een verkla ring aan de pers het protest van prof. mr. J. M. van Bemmelen en mevr. prof. mr. D. Hazewinkol-Suringa tegen de wij ze, waarop Nederlanders en Indonesiërs door de Indonesische politie worden ge dwongen bekentenissen af te leggen in tegen hen aanhangig gemaakte zaken, „niet alleen lichtvaardig, maar zelfs mis leidend" genoemd. In dc Indonesische verklaring wordt gezegd, dat het openbare gerechtelijke on derzoek zal moeten uitwijzen of er com plotten (tegen de Indonesische staat) zijn geweest en of de verdachten daaraan schuldig zijn. „Terwijl dat gerechtelijk on derzoek nog gaande is", aldus deze ver klaring, „hebben beide Nederlandse hoog leraren het oirbaar geoordeeld als vast staand aan te nemen, dat er in de eerste plaats nooit een complot heeft bestaan en dat in de tweede plaats alle Nederlandse verdachten door martelingen tot het afleg gen van gefingeerde bekentenissen zijn ge dwongen". „Deze lichtvaardige conclusies zijn in flagrante strijd met de meest elementaire beginselen van het strafprocesrecht, aan gezien alleen het gerechtelijke onderzoek de juistheid van een opgegeven alibi kan vaststellen, terwijl verklaringen van ver dachten zelf zonder meer nimmer als be wijs kunnen morden aangenomen", aldus deze verklaring. Zoals bekend heeft Koning Norodom Sihanoek van Cambodja afstand gedaan van de troon ten behoeve van zijn vader, de thans 58-jarige prins Soeramar it. Koning Sihanoek besteeg op negentienjarige leef tijd in 1941 de troon. Prins Soeramarit was vanaf die tijd de particuliere raadsman van zijn zoon de Koning. De foto toont de nieuwe Koning van Cambodja. Hedenmorgen is mr. J. N. Alblas, sinds 17 Juli 1942 rechter aan de arrondisse mentsrechtbank te Alkmaar, (voordien was hij substituut-officier bij de Amster damse rechtbank) als vice-president ge ïnstalleerd. Het voltallige college van rech ters, het personeel van de rechtbank en vele leden van de Alkmaarse balie waren hierbij aanwezig. DJAKARTA (United Press) Mr. H. Boumait de verdediger in het proces-Jung- schlager, heeft tijdens de tweede zitting in Djakarta verklaard dat hij zal trachten te bewijzen dat hetgeen hem was aange wreven doorgestoken kaart was. Hij zei niet alle leden van het Indonesische poli tiekorps te willen beschuldigen maar dat hij toch vasthoudt aan zijn verklaring dat een van de getuigen moet zijn omgekocht door de politie. De officier van justitie, mr. Sunarjo, las bij de aanvang van de tweede zitting een verklaring voor waarin de In donesische politie protesteerde tegen de bewering van mr. Bouman en de rechters vraagt hem te berispen. In de eerste zitting beweerde getuige Manoch dat mr. Bouman had getracht hem om te kopen. De officier van justitie ge lastte toen een onderzoek. Aldabl, 2 te Santos. Alhena. 2 te Santos. Ampenan, 27 te Semarang. Amstelvaart. 1 v. Rotterdam n. New Orleans. Almdlj1 te Lissabon. Almkerk, 1 te Amsterdam. Alpherat, 1 te Santos. Anncnkerk, 3 Hongkong verwacht. Aalsdijk. 3 te Houston. Abbekerk. 2 v. Penang n. Aden. Altair. pass. 2 St. Paulsrock n. Las Palmas. Arendsdijk, 2 v. Boston n. Philadelphia. 3-3VS Nederl.'47 A.K.U Unilever Philips Gloeil. Kon. Petroleum A'dam Rubber Holl. Amer. Lijn N. Scheepv. Unie H.V.A Deli Mij Amsterd. Bank Ned. Handel Mij. Rotterd. Bank Twentsche Bank Anaconda Copper Bethlehem Steel Republic Steel Shell Union Tidewater U. S Steel Slotkoers gisteren 100*4 304 332 X 364)4 558 113)4 189 182)4 145)4 143 247% 227 218'/» 234% 54 125)4 85% 61% 27% 79% Openings koersen 100% 302 384% 368 570% 113% 190)4 182 146'/» 141 y2 247 226% 218% 234% 55 129 86% 62% 23% 80% HEEMS - HAARLEM Ochtendvoer I Gemengd graan Opfokvoer j Kuikenzaad Grit mt* vermaling steentjes 61J U AAN KOMEN LOPEN PLAATS EEN GROENT» Wegens uitbreiding Vrijdag 4 Maart de gehele dag gesloten AMSTERDAMSTRAAT 9 Te koop gevraagd een in Haarlem of omgeving, bij overdracht leeg te aanvaarden. B" met opgave van vraagprijs onder no. 8382 bur. v. d. 1 dad. HERSENGYMNASTIEK tijdens een onder-onsje. Vraag: Waardoor heeft de Anegang een zekere vermaardheid verwor ven? Antw (opgelost in 3 secondenl Door de heerlijkheden van BANKETBAKKERIJ „HUIZE BROERS' Anegang 42 - Telefoon 16535 GEVRAAGD per 1 Mei as. op handelskantoor Heemstede voor de correspondentie in de Nederlandse en Duitse taal en verdere kantoorwerk/damheden. Steno geen vereiste. Leeftijd pl m. 25 jaar. Diploma H.B.S. 5 j. cursus of daar mede gelijkstaand. Brieven met vermelding van tegenwoor dige werkkring en opgave van verlangd salaris onder no. 8383 aan het bureau van dit blad. N.V. DE JONG, Grote Houtstraat 82-84, vraagt Wij hebben nog plaats voor op onze afdeling Binderij. Aanni.: BOOM-RUYGROK N.V.. Ged. Oude Gracht 138. Hrl. WASSERIJ EVERS vraagt Brouwersvaart 5860. Haarlem. TECHNISCH BUREAU M E IJ P E R S Plasticverwerking Wij vragen (event, oudere) bekend met metaal- of plasticverwerking die opgeleid willen worden in de plasticverwerking (vak v. d toekomst). Aanmelden: Spaarnwouderstraat 38—40, Haarlem. CHEMISCHE WASSERIJ vraagt voor direct voor het ophalen en wegbrengen van goederen. Aantrekkelijk loon cn provisie. Aanmelden: Fa. J. LOTTGERING, Grote Houtstraat 5A. splegeleltjes met chocolade 1 25 gr. 25 cl met iijne advocaat-crème gevuld 1 00 gr. 30 ct eveneens een heerlijk snoepje 100 gr. 3O cl van pure chocolade 100 gr. GO ct van melk-chocolade 1 00 gr. 55 ct heerlijk van smaak. Erg leuk 100 gr. 18 ct licht In gewici t en voordelig 100 gr, 18 Armilla, 2 v. Pladju n. Soerabaja. Aagtekerk, 2 te Antwerpen. Adonis, 3 te Aruba. Alioth, 2 te Rottei-dam. Aludra, 2 v. Aden n. Port Said. Amor, 1 v. Alexc-i drië n. Beyrouth. Amsteldijk, 2 v. Balboa n. Los Angeles. Appingedijk, 2 v. Victoria n. New York. Arnedijk, 2 v. New Orleans n. Le Havre. A verdijk, 3 te Boston. Aagtekerk, 3 te Antwerpen. Alchiba, 3 v. Buenos Aires n. Gdynia. Amstelveen, 2 v. Bremen n. Hamburg. Ariadne, 2 v. Tarragona n. Malaga. Arkeidijk, apss. 2 Viissingen n. New York. Abbekerk, pass. 3 Sabang n. Aden. Baran, 1 v. Cristobal n. Pimentel. Banka, 27 te Calcutta. Blijdendijk, 1 v. Norfolk n. Antwerpen. Beninkust, 2 v. Monrovia n. Takoradi. Billiton, 3 te Bombay verw. Biitar, 3 te New Orleans. Boschfontein, pass. 2 Str. Messina n. Genua. Barendreeht, 1 v. Curasao n. Stanlow. Breda, 3 v. Corral n. San Antonio. Bonaire, 3 te Amsterdam. Boskoop. 2 te Amsterdam. Caltex Nederland, l v. Rotterdam n. Kopen hagen. Cherts, 1 v. Cp. Haittien n. Philadelphia. Corllla, 1 v. Walvisbaai n. Kaapstad. Caltex Delft, pass. 2 Gibraltar n. Sidon. Cottica. 3 te Paramiribo. Caitex Pernis, 2 te Rotterdam. Castor, 4 te Paramaribo verwacht. Clavella, pass. 2 Finisterre n. Le Havre. Duivendrecht, 2 v. Port Arthur n. Avondale. Drente, 28 te Belawan. Esso Amsterdam, 1 v. Rastanura n. Antw. &sso Den Haag, pass. 3 Malla n. Sidon. Eemdijk, 3 v. Le Havre .n Antwerpen. Elmina, 3 te Dakar. Friesiand (KRL), 2 te DJeddah. Gouwe, 1 Finisterre gepass. n. Huil. Gaasterkerk, 3 Urlsoane. Ganymedes, 3 te Curagao. Gooiland, 2 v. Itajai n. Paranagua. Groote Beer, 3 te Hallfax. Guineekust, 3 v Bordeaux n. Dakar. Graveland, pass. 3 Kp. Finisterre n. A'dam. Hoogkerk, 2 te East London. Hecuba, 3 te La Guaira. Hydra, 3 v. Fort Liberte n. Puerta Plata. Hathor, 4 te Oran verwacht. Ilos, 2 v. Savona te Genua. Java, 1 v. Alexandrië n. Halifax. Jupiter, 2 v. Algiers n. Palermo. Kieldrecht, 2 te Genua. Karimun, 2 te Amsterdam. Kota Agoeng, 3 te Blak. Kota Gede, 2 te Belawan verwacht. Kota Inten, 2 v. Padanig n. Port Said. Kaiydon, pass. 2 Telresias n. Key West. Krebsia, 3 te Curagao. Lawak, 3 Beira verwacht. Lekkerkerk, 1 v. Rotterdam n. Marseille e Calcutta. Leopoldskerk, 2 te Rotterdam. Limburg, 2 te Londen. Laurenskerk, 3 te Colombo. Linge, 2 v. Port Gentil n. Morovia. Loppersum. 2 Gibraltar gepass. n. Port Talbot. Larenberg. 2 v. Port au Prince n. Kingston. Luna, 3 te Amsterdam. Meiwede, 2 te Le Havre. Macuba, 2 v. Fao n. Pladju. Meliskerk, 2 te Amsterdam. Maasdam, 2 400 m. W.t.Z. Valentia n. Cobh. Maetsuycker, 4 te Singapore verwacht. Maiea, 2 v. Puin Samtou n. Vizagapatam. Mataram, 2 te Snigapore. Maureen, pass. 2 Perim n. Bombay. Metula, 2 v. Manilla n. Balikpapan. Molenkerk, 2 te Hamburg. Maas, 3 te Algiers. Marken, 8 te Rotterdam verwacht. Mirza, 3 te Brisbane. Mitra. 5 Sydney verwacht. Mynoia, 23 te Fremantie. Noordwijk. 2 te Amsterdam. Nestor, 3 te Port of Spain. Nieuw Amsterdam, 3 te Cristobal. Nigerstroom. 2 te Amsterdam. Ondina. pass. 2 Ceylon n. Pladju. Oostkerk, 3 te Penang verwacht. Oranjestad, 2 180 m. N.NO. Fayal. Ouwerkerk, 2 te Suez. Ovula, 3 te Saigon. Ootmarsum, 3 te Amsterdam. Oranjefontein, 3 v. Hamburg n. Antwerpen. Pendrecht, 2 te Mena el Ahmadi. Phrontis, pass. 1 Kp. Finisterre n. Amsterdam. Plagiola, 28 v. New York n. Curagao. Polydorus, 28 rede Singapore. Polyphemus, 1 v. New Orleans n. Savannah. Poseidon, 2 te New York. Prins Philips Willem, 1 v. Casablanca n. Duin kerken. Prins Willem III, 1 v. Pasajes n. Valencia. Perna, pass. 2 Martinique n. Marseille. Pieter S, 3 te Swansea. Prins Fred. Hendrik, 2 v. Trondheim n. P/dam Radja, pass. 2 Gibraltar n. Amsterdam. Roebiah. 3 te New York. Rijndam. 2 v. Curagao n. Port au Prince. Sarangan, 1 v. Port Said n. Casablanca. Scherpendrecht, l v. Paranagua n. Pto La Cruz. Stad Leiden, 2 te Antwerpen. Straat Banka, 27 te Sydney. Sloterdijk, 2 te Antwerpen. Sheratan. 3 te Mena e! Ahmadi. stad Dordrecht, pass. 2 Gibraltar n. Rotterdam. Tawali. 2 te Suez. Stad Haarlem, 2 te Antwerpen. Schle. nacht 2-3 v. Kingston n. Santiago de Cuba. Sirrah, 2 v. Mombasa n. Bahrein. Stad Maassluis. 1 te Eastham. Salatiga, 7 te Bombay verwacht. Stad Breda. 3 v. Genua n. Port Said. Stad Vlaardingen. 7 te Rotterdam of Vlaar- dingen verwacht. Teiresias, 2 te Singapore. Ternate, 1 v. Penang n. Port Swettenham. Titus. 1 v. Rotterdam n. Palermo. TJipanas, 2 te Mauritius. Triton, 2 te Port au Prince. Taria, pass. 3 Ceylon n. Rotterdam. Tiba, pass. 2 Finisterre n. Rotterdam. TJimenteng, 28 rede Singapore. Van Noort, pass. 2 Finisterre n. Port Sold. Van Linsehoten, 3 v. Lagos n. Douala. Van Spilbergen. 3 te Amsterdam. Waal, pass. 2 Bizerta n. Lattakia. Waterman, 2 v. Singapore n. Aden. Westland, 3 te Bahia. Willemstad, 2 te Port of Spain, wonosari, 3 te Portland Oreg. Zeeland (KRL, pas. 3 Gibraltar n. Beyrouth. Zuiderkruis, 2 v. Amsterdam n. Kaapstad. Zijpenberg, 3 v. Palermo n. Bona. KLEINE VAART Adm. De Ruyter, 2 v. Vannes n. Avonmou' x- Aam. Nelson, 2 te Falmoutn. Ai noudspoxlei', 3 Antwerpen verw. Audacia, 1 te üieoker. Atlas. 1 te Tunis n. Napels. t Att S. 1 v. Rotterdam n. Waterford. Ary Scheller, 2 te Maassluis. Auriga, 1 v. Li vei pool n. Alicante. Aco. I v. Amsterdam n. Cork. Aigarve, verm. 2 v. Newross n. Swansei. Ambionx, 1 v. Kopenhagen n. Aarhus. Bergsingel, veim. 2 v .Rochefort n. Marans. Beinisse, 1 nog te Garston. Betty, 1 v. Londen n. Bordeaux. Boreas, 1 v. Palermo n. Airrtena. Barbara. L v. Rotterdam n. Harlingen. Bree Helle, 1 v. Rotterdam n- Londen. Brouweisgiacht, pass. 2 Viissingen n. Helslnk.. Batavier I, 1 dwars Kp. Roca n. Casablanca. Batavier III, pass. 1 Finisterre n. Bordeaux. Birmingham, 2 te Rotterdam verwacht. Barracuda, 2-3 te Gooie verw. Betty Anne S, 1 te Dublin. Bill S, 3 te Amsterdam verwacht Brouwersgracht p.ass. 2 Viissingen n. Helsinki. Coolhaven, 1 v. Belfast n. Rouaan. Capella, 2 te Rotterdam. Capricorn. 1 v. Rotteidam n. Duinkerken. Casana, 1 v. Frederikshavn te Rotterdam. Cornells Houtman, 2 v. Amsterdam te R dam Curagao. 2 v. Huil te Rotterdam. Corrie b. 2 v. Stettin n. Rotterdam. Concepcion, 4 Antw. veiw. 5 Rotteidam verw. Danier. verm. 1 v. Londen n. Antwerpen. Deneb, verm. 1 v. Londen n. Duinkerken. Deni, 2 v. BridUngton te Londen. Deo Duce, 1 v. Rouaan n. Kopenhagen. Driebergen, 1 v. Swansea n. Sables d Oionnes. Duivelarid, 1 v. RoHeidam n. Tyne. Depa, 1 te Helsingborg Diana V, pass. 1 Viiss.ngen n. Hamburg. Eminent. 2 te Garston. Eveitsen, 1 te Liverpool. Kscaut, 1 v. Bordeaux te Rotterdam. Export II. 1 v. Rotterdam n. Londen. Zemstioom, 1 v. Amsteidam n. Leith. Eibergen, pass. 2 Vlissmgui n. Dublai. Ellewoutsdyk, veim. 3 v. Antw. n. Liverpool- Fen, verm. 1 v. Londen n. Gravelines. Fiaternite, 1 te Birkenhead. Flevo. 1 v. Oporto n. Amsterdam. Frejo, pass. 2 Viissingen ci. Antwerpen. Gazelle, verm. 1 v. Londen n. Rotterdam. Gerry S, 1 v. IJmuiden te Rotterdam. Giuno, 1. v. Swansea n. Vlissmgen. Gaasterland, 1 v. Harlingen Goole. Gre, pass. 2 Viissingen n. Londen. Harold, 2 te Siavanger. Hast I, 3 v. Dundalk te Port Talbot verw. Hollaan, 1 v. Ajaceio n. Lowestoft. Heiloo, pass. 1 Viissingen n. Avonrr.outh. Henrica. verm. 2 v. Ve^sen n. Rotterdam. Hartel, 2 te Jersey. Henrica b, 1 v. Donegal n. Garston. Hoe Vin ces, 2 te Grimsby verw. Hondsbosch, l v. Londen te Rotterdam. Haskerland. I v. Harlingen n. Amble. Import, 2 v. Rotterdam n. Lissabon. Isis, 1 v. Bremen n. Egersund. - Jan Kreumer, verm. 1 v. Londen n- Rotterdam. Jantje Eppiena, pass. 1 Viissingen n. Sluiskil. Jonex I. pass. 1 Viissingen n. Londen. Josef Swenden, pass. 2 Viissingen n. Gent. Julia Mary, pass. 2 Viissingen n. Rouaan. June, 1 v. Amsterdam te Antwerpen. Jura, 1 v. Hamburg n. Grangemouth. Koningshaven. 2 te Casablanca verw. Kaap Falga, 1 v. Zaandam te Amsterdam. Keizergracht, pass. 2 Viissingen n. Lissabon. Kemphaan, 3 Southampton verwacht. Lies, 1 v. Avonmouth n. Newport Mon. Lydla i, verm. 2 v. Cork n. Teignmouth. Leonard, 1 v. Zaandam te Rotterdam. Liberty, 1 v. Rotterdam n. Hamburg. Lucas Bols I, 1 v. Dublin n. Fowey. Mercunus 1 v Poole n. Delfzijl. Marcella. 2 Zaandam verwacht. Matthew. 1 te Drammen. Mecklenburg. 1 v. Viissingen n. Hoek v. Holland Megrez N, v. Montevideo n. Buenos Aires. Mei es N, 1 v. Leixoes n. Rotterdam. Muphrld N, 1 v. Bordeaux n. Londen. Madzy, 1 v. Viissingen n. Antwerpen. Margriet L. 1 v. Amsterdam n. Londen. Manetje Bohmer, 1 v. Bordeaux n. Dakar. May Mere, pass. 1 Viissingen n. Londen. Meeuw, pass. 1 Viissingen n. Southampton. Meuse, pass. 2 Viissingen n. Rotterdam. Mirfak N, 1 130 m. Z. Las Palmas. Missaurl, pass. 2 Viissingen n. Boulogne. Myfem, 1 nog te Stockholm. Mynelis, verm. 2 v. Akrenes n. Genua. Mypuck. 1 nog te Stockholm. Nettie l te Dublin. Nieuwland, 1 v. Rotterdam n. Lelth. Noorderlicht, 3 Liverpool verwacht. Phidias, 2 v. Rotterdam n. Barcelona. Philetas, 1 te Amsterdam. Por.za, 1 v. Garston n. Preston. Rema, 1 v. Amsterdam n. Bremen- Roelf, 1 v. Gdynia n. Amstredam. Rijnstroom, 1 v. Amsterdam n. Londen. Realta, 1 v. Malmö te Kopenhagen. Rose Marie, 1 v. Malmö n. Kopenhagen. Spaarnestroom, 1 v. Amsterdam n. Huil. Silvretta, 2 v. Viissingen n. Rouaan. Sambre, 1 v, Rouaan n. Parijs. Setas. 2 bij Balllna wachten op tij. Spolanda, 2 te Rotterdam n. Spyck. Swallow, 1 v. Liverpool n. Swansea. Statenslngel, verm. 2 v. Glasgow n. Rotterdam. Strijpe, 1 v. Hamburg n. Rotterdam. Silvaplana, 1 v. Malmö n. Kopenhagen. Silvretta, 1 v. Antwerpen n. Rouaan. Slrius, verm. 1 v. Londen n. Gravelines. Timo, l v. Rotterdam n. Londen. Trompenburgh, 1 v. Rotterdam n. Kingslynn. Tukker, 1 v. Vlaardingen te Rotterdam. Teunlka, pass. 1 Viissingen n. Brussel. Ton S, 1 te Antwerpen. Trio I. pass. 1 Viissingen n. Sharpness. Tromp, 1 te Rochefort. Tilly, 1 v. Bayonne n. Southampton. Veenenburgh. 1 v. Rotterdam n. Mlddlesbro. Viking, 1 te Liverpool. Westerdok, verm. 1 v. Londen n. Amsterdam. Westpolder, verm. 2 v. Oporto n. Rotterdam. Wleka, verm. 1 v. Londen n. Rotterdam. Wim, 1 te Avonmouth n. Antwerpen. Walenburgh, 1 v. Oskarshamn n. Rotterdam. IJsel, pass. I Viissingen n. Antwerpen. SLEEPVAART Goeree, 1 190 m. N. Massawah met zuiger. Hudson, 1 60 m. Z. Las Palmas met sleep. Humber, 1 120 m. O. ten Z. Port Soedan met zuiger. Noordholland. I 850 m. W.t.N. Fayal. Noordzee, 2 v IJmuiden n. Rotterdam. Oceaan. 1 280 m. O.t-.N Aden. HOGE PRIJZEN J 5000 21981 1500 7269 1000 1914 8976 8981 10583 13245 13453 400 3976 4999 9676 10813 15144 15478 200 1746 1893 2058 2224 2756 2857 3428 4061 5060 5681 5841 6259 7043 7318 8187 8617 9088 9266 9381 9585 13189 13866 14189 14342 14452 16719 16869 17827 18307 19043 19978 20093 20096 20122 20773 20835 21593 21644 PRIJZEN VAN 80.— 1014 031 922 981 2080 164 837 914 8242 475 *135 2U9 6116 181 894 967 6026 094 7149 151 704 742 8082 117 8063 129 535 598 10068 175 763 948 189 313 192 214 540 581 247 546 205 246 995 146 168 245 326 788 803 173 512 248 249 864 869 252 267 964 440 500 215 266 702 784 586 597 257 479 529 542 388 652 845 923 648 805 564 736 198 266 343 380 858 869 559 656 285 297 960 291 380 407 424 428 559 386 420 903 921 344 422 558 667 714 828 875 946 775 879 568 704 424 641 507 533 566 658 11030 401 12084 890 13044 14071 I5O08 725 18056 17196 13560 19U50 761 20076 691 21005 996 NIETEN s 042 091 420 507 265 390 932 937 051 161 135 284 039 091 737 744 104 287 208 664 571 595 061 062 778 124 153 704 766 009 019 110 184 199 255 273 290 398 691 783 786 S23 855 882 467 475 517 580 581 698 784 445 610 713 820 826 838 996 436 444 571 580 832 976 119 284 441 453 654 668 711 814 891 9o7 955 452 524 625 746 767 943 946 665 733 902 675 839 853 976 066 174 309 318 548 619 683 169 237 289 342 418 456 611 815 066 078 108 318 653 935 973 1005 011 024 347 350 366 561 577 583 761 762 771 964 2004 046 079 283 290 292 621 632 664 865 870 892 3003 024 029 187 226 252 325 343 361 542 554 564 782 815 8i6 *024 052 057 351 352 365 587 591 596 806 817 866 5005 021 043 297 320 341 522 600 607 804 818 850 6063 136 155 256 258 295 436 438 462 673 690 691 870 877 903 7065 081 093 210 215 248 519 521 528 775 783 793 963 969 986 8008 060 108 343 394 404 663 694 737 978 9017 042 054 283 313 317 624 627 640 847 848 875 10001 057 116 443 459 465 625 652 717 851 865 871 11003 066 090 044 069 384 389 597 598 780 781 081 082 381 411 690 729 896 898 035 040 260 264 362 368 604 625 846 870 216 263 381 400 631 657 879 930 053 073 358 390 622 636 858 910 157 171 299 302 503 618 701 723 919 943 116 133 277 331 544 553 810 830 215 267 411 436 745 762 073 146 347 451 693 699 839 906 124 149 494 514 745 774 883 894 120 158 091 156 412 443 602 685 823 838 094 103 441 487 801 802 942 961 071 102 266 269 390 412 674 707 886 919 297 314 439 473 696 728 933 962 088 105 469 477 655 714 957 95S 192 204 312 332 619 646 742 758 945 958 145 174 399 426 634 694 837 840 268 273 444 452 786 848 164 166 482 494 724 768 907 966 171 213 549 550 780 798 897 899 162 197 163 320 444 450 705 734 850 866 151 202 540 575 816 819 979 131 153 278 288 435 438 717 73(J 329 337 473 534 751 785 142 237 478 493 727 742 971 992 208 215 339 382 654 656 788 846 177 178 443 468 710 714 883 924 280 282 480 525 882 908 196 277 503 544 815 830 989 220 262 568 616 802 839 938 941 205 234 324 456 751 937 279 591 843 156 300 487 744 339 547 798 266 503 770 230 398 659 866 184 495 741 962 327 621 941 282 588 837 378 620 841 994 326 341 380 442 445 623 651 652 655 773 782 893 904 12009 026 042 086 236 264 266 281 472 479 502 505 787 790 303 804 977 13002 074 169 175 330 334 384 391 678 696 722 741 972 988 14016 022 074 076 299 3"2 325 327 547 584 589 598 738 790 818 846 15014 028 032 048 203 288 319 332 650 667 712 716 959 966 16007 011 032 067 211 220 230 378 670 696 709 726 927 933 999 17029 093 129 136 372 383 418 424 676 679 701 727 950 991 18007 017 031 071 267 300 302 319 418 428 475 547 732 738 747 750 19022 037 040 185 355 387 396 408 482 484 489 503 699 705 718 794 907 963 986 20001 032 040 055 305 314 345 407 636 658 707 726 879 898 952 979 2104-» 045 100 156 414 475 502 522 615 652 659 670 822 835 839 905 467 480 505 658 693 698 958 1200U 116 119 121 291 336 348 510 602 668 855 858 864 539 601 611 706 744 752 150 155 165 359 412 434 741 745 785 876 895 939 204 212 234 263 269 290 395 397 399 441 469 660 792 813 819 837 902 955 085 140 143 160 259 281 379 390 414 449 454 535 618 620 633 660 669 710 847 852 990 059 086 090 160 162 166 411 440 508 513 562 576 810 819 829 834 923 935 078 085 117 193 204 205 410 451 474 530 659 666 740 "63 784 813 837 925 203 248 251 279 284 300 432 449 456 ..475 600 659 791 792 899 907 913 933 075 078 329 359 554 567 764 822 216 240 413 425 575 597 822 864 132 138 366 371 677 6i5 823 915 260 313 440 449 598 611 865 883 244 260 401 406 693 703 941 990 316 342 467 476 642 689 893 894 061 176 198 436 447 582 733 754 765 980 986 177 207 265 528 539 552 675 733 762 926 930 955 279 283 303 587 635 628 859 865 874 336 375 386 567 575 611 779 799 820 980 990 999

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 3