Weerbericht .fi OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Monsieur Lyon Veiligheidsraad wacht verslag van bestandscommissie af Oefeningen op Vlieland tot 15 weken per jaar beperkt Egypte en Israel tot kalmte gemaand Dr. Adenauer en Dehler blijken onverzoenlijk Coalitie blijft echter in stand Kremlin rehabiliteert Amerikaanse auteur Boelganin gaat kennis maken met diplomaten Het woord is aan. Oorlog en Waddeneilanden „Etalage-pop" gooide costuums naar buiten weet niet wat 69e JAARGANG No 202 ZATERDAG 5 MAART 1955 299e JAARGANG No 49 Vrij op 30 April en 5 Mei Beschuldiging wegens spionnage is onjuist gebleken Gruenther zou Ridgway in Washington opvolgen Sovjet-bladen maken geen ophef van Stalins sterfdag Plotseling bewoog hij.... Ierland zal aanbevelingen voor Shannon uitvoeren Van Bosplaat op Terschelling wordt afgezien Herriot neemt ontslag als burgemeester van Lyon Finse tanker brengt olie naar Peking China Buien Weerrapport li IS H 1 Hoofdkantoor Grote Houtstraat 98, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Dirèctie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor fc Haarlem-Noord, Soendaplein, Tel. 12230. Drukkerij Zuider Buitenspaarne 12, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom Haarlems Dagblad Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh.opZon-en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6.50, franco p.p. ƒ7.-Losse nrs. 12ct. Postgiro 273107 Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman EDUARD HERRIOT HEEFT het burge meesterschap van de derde stad van Frankrijk, Lyon, neergelegd. Een politiek geschil in de stedelijke sfeer, waarbij zijn eigen partij de radicaal-socialistische betrokken is, heeft hem daartoe aanlei ding gegeven. Vroeger zou hij daar zeker niet voor geweken zijn. Maar hij is 82; of schoon nog steeds helder van geest en zelfs zeer scherpzinnig, nog immer bereid om jn het parlement het woord te voeren, vindt hij het nu blijkbaar genoeg. Dit is niet zijn eerste besluit van deze aard. Toen bij anderhalf jaar geleden nog Kamer president was en men hem president der Republiek wilde maken weigerde hij dat niet alleen, maar hij legde ook het Kamer- presidentschap neer. Zijn aftreden als burgemeester van Lyon moet de Lyonnais wel een schok be zorgd hebben. Met een onderbreking van drie maanden en later nog eens een van drie jaar toen de Duiters hem in 1942 gevangen hadden genomen en hij pas in 1945 uit het Duitse gevang werd bevrijd heeft hij sinds 1905 deze post bekleed. Hij is niet geboortig uit de streek. Hij stamt uit Noord-Frankrijk, uit Champagne. Maar dat moet men gaan nazoeken om het zich te herinneren. Zijn levensloop is, ondanks al zijn ministerschappen en premierschap pen en Kamerpresidentschappen in Parijs, zo nauw verbonden met de stad-der-twee- rh'ieren, Rhóne en Saöne, dat men hem a! lang geleden als Monsieur Lyon placht aan te duiden. Die niet-officiële titel moet hem wel het naast aan het hart hebben gelegen en de Lyonnais zijn altijd trots op hun maire geweest. Hij heeft zeer veel voor de stad gedaan. Hij heeft er veel voor kunnen doen, omdat het zo sterk ge centraliseerde Franse bestuursstelsel de gemeenten weinig bevoegdheid laat en een in Parijs invloedrijk burgemeester dus van de grootste betekenis kan zijn. Lyon is zijn voorspraak en bijstand waard geble ken: een centrum van ondernemingsgeest, de kern in de eerste plaats ven de zo be langrijke Franse zijde-industrie, sober- levend en hard werkend. Een mooie stad, boeiend en verrassend voor wie haar be zoekt, doordat zij aan de samenvloeiing van de snelle rivieren ligt en haar cen trum op het langgerekte schiereiland tus sen die beide stromen is gebouwd. Een ge lukkige stad ook in haar schone omgeving, in de nabijheid van de gebergten van Lyonnais en Charolais. Haar Jaarbeurs, de Foire de Lyon, trekt telkenmale vele dui zenden bezoekers, maar een mondain uit- gaansoord is Lyon niet, al pleegt de Foire de fantastische weelde der zijde-industrie ten toon te spreiden. Zij werkt. Zij telt een half millioen inwoners en meh krijgt de indruk dat het allen nijvere bijen zijn. Over haar merkwaardige burgemeester heb ik vroeger al wel eens geschreven; het lijkt de moeite waard dat nog eens te doen nu hij tenslotte deze taak heeft neer gelegd, die zijn stad en hemzelf zoveel gegeven heeft. Misschien is geen tweede burgemeester in Europa te noemen die zo lang in functie is geweest, zevenenveertig jaar; en ondanks al zijn activiteiten op hoger bestuursniveau toch zoveel voor zijn stad heeft gedaan. Als men zijn landelijke en stedelijke overheids-arbeid alleen noemt doet men hem trouwens nog ver tekort. Deze man, begaafd als zeer weinigen, heeft een wonderlijke veelzijdigheid in onverpoosde arbeid tot uiting weten te brengen: als geleerde, als auteur niet al leen op wetenschappelijk en politiek ge bied maar ook op dat der muziek zijn boek over het leven van Beethoven heeft internationale vermaardheid verworven en geldt als een der belangrijke werken over de grote componist. Zijn litteraire arbeid heeft ten dele de historie maar vooral de ontwikkeling in zijn eigen tijd betroffen. Hij heeft veel gereisd en belangrijke stu dies aan Amerika en aan Rusland gewijd. Maar ondanks Parijs en ondanks de we reld is Lyon hem altijd het dierbaarst ge bleven. Hij neemt nu afscheid van die imposante burgemeesterskamer in zijn stadhuis, door welker brede ramen men over de schone stad blikt en waarin men haar activiteit voelt trillen. Het leven heeft deze vitale man veel gegeven en zijn stormen is hij nooit uit de weg gegaan. Hij heeft er mid denin verkeerd en is altijd moedig zijn weg blijven gaan, ook als de hevige wisselingen der landspolitiek hem bij herhaling uit den zadel wierpen, ook toen de Duitsers hem op zijn reeds hoge leeftijd jarenlang op sloten. Men brak hem niet, die toch ook zozeer van het goede des levens hield en de rijkdom der Franse tafel immer volle eer heeft bewezen. Hij bleef onvervaard. Mis schien heeft hij zelfs nu zijn laatste woord nog niet gesproken en zullen nog Memoires van hem verschijnen? R. P. Stichting vat} de Arbeid adviseer Het College van Rijksbemiddelaars heeft by beschikking van 9 Februari 1955 ver gunning gegeven, buiten en behalve de vacantie-, feest- en snipperdagen, waarop werknemers recht hebben, vrijaf te geven met behoud van loon zowel op 30 April, de verjaardag van H. M. de Koningin als op 5 Mei, de dag waarop voor de tiende maal de bevrijding van ons land zal wor den gevierd. Het bestuur van de Stichting van de Arbeid wijst er op, dat reeds in 1953 het besluit werd genomen Koninginnedag tot nationale feestdag te verklaren en op die dag, waar zulks mogelijk zou zijn, vrij te geven met behoud van loon. Dat dit jaar eveneens vergunning is gegeven op de vijfde Mei vrij te geven met behoud van loon berust op de overweging, dat de bevrijdingsdag dit jaar een bijzonder ka rakter draagt. Het bestuur van de Stichting van de Arbeid doet een beroep op de werkgevers oni daar, waar economische of technische omstandigheden zulks niet belemmeren, de in hun dienst zijnde werknemers zowel op 31 April als op 5 Mei 1955 vrijaf te geven met behoud van het voor heen geldende loon. De woningbouw in diverse landen vertoont de laatste jaren een merkwaardige revolutie, die zich uit utiliteitsoverwegingen richt naar hoogbouw en flatcomplexen. In Zweden heeft men in dit opzicht ook reeds een keuze gedaan. Overal in dit land verrijzen de „wolkenkrabbers" die worden afgewisseld met lagere, drieverdiepingen tellende huizen, waardoor het stadsbeeld een variabel aanzicht krijgt. Bijgaande foto's werden in de buurt van Stockholm genomen. Het huizentekort in Zweden is, ofschoon het land geen oorlogsschade leed, de laatste jaren ook nijpend geworden. NEW YORK (Reuter) De Veiligheids raad van de UNO heeft een beroep ge daan op Israël en Egypte alles in het werk te stellen „om de rust en kalmte te .hand haven" door zich te onthouden van „enig gebruik van geweld, waardoor de huidi ge spanning aan de grens zou kunnen toe nemen". Secretaris-generaal Dag Ham- marskjoeld is verzocht de Canadese ge neraal Burns, het hoofd van de UNO-com missie in Palestina, op te dragen verslag uit te brengen over de toestand nabij Gaza. De Veiligheidsraad zal, naar men verwacht, weer bijeenkomen zodra Burns gereed is, hetzij persoonlijk, hetzij telegra fisch, verslag uit te brengen. De Veiligheidsraad heeft gisteren het recente EgyptischIsraëlische grensinci dent aan de Zuidelijke grens van Israël behandeld. Zonder bespreking hechtte de raad zijn goedkeuring aan een agenda welke de Egyptische en Israëlische weder zijdse beschuldigingen omvat. Daarna werden Omar Loetfi (Egypte) en Abba Eban (Israël) uigtenodigd hun zetels aan de vergadertafel in te nemen teneinde de debatten te kunnen volgen. Zij hebben echter geen stemrecht. James Wadsworth, de afgevaardigde van de Verenigde Staten, zei dat het gevecht nabij Gaza „vanuit welk standpunt dan ook" niet te verdedigen is. Hij zei dat geen (Van onze correspondent in Bonn) Dr. Dehler, de voorzitter van de vrije democratische partij, heeft dr. Adenauer gisteren voor het eerst sedert de opge wonden Bondsdag-debatten van vorige week gesproken. Dr. Dehler, op wiens verzoek dit gesprek, dat anderhalf uur heeft geduurd, tot stand is gekomen, ver klaarde na afloop dat het weer hard tegen hard is gegaan. Zij zijn het er echter wel over eens dat het om principiële redenen en in verband met de binnen- en buiten landse politieke toestand gewenst is de regeringscoalitie te handhaven. Dehler heeft gepoogd Adenauer onder het oog te brengen dat de uit de vrije democratische partij voortgekomen minis ters ook door het vertrouwen van hun fractie moeten worden gedragen. Ade nauer, die nog steeds niet van plan schijnt te zijn Blücher te laten gaan, denkt er anders over. Volgens hem behoeft een minister niet de vertrouwensman van zijn fractie te zijn. Dehler heeft gezegd dat Blücher mis schien wel in het kabinet zal blijven zon der de steun van de vrije democratische partij. Hij voegde er aan toe dat de lei dende figuren in de vrije democratische partij zich de volgende week met Blü- cher's verzoek om ontslag bezig zullen houden. De socialistische partij zal haar cam pagne om eerst onderhandelingen tussen Oost en West te doen paats hebben al vorens West-Duitsland in het verdedi gingssysteem van het Westen wordt opge nomen, door het houden van openbare be togingen voortzetten. Het bestuur van de partij heeft de regering verzocht opnieuw met Frankrijk over de uitlegging van het Saarstatuut te onderhandelen. De ratifi catie van het statuut moet worden uitge steld totdat verschillende punten, waar omtrent nog steeds verschil van mening bestaat, zijn opgehelderd. Invitatie (DPA) De voorzitter van de Chris ten-Democratische fractie in de Bondsdag, dr. Heinrich von Brentano, die als toe komstige minister van Buitenlandse Za ken wordt gezien, is door de Britse minis ter van Buitenlandse Zaken, Sir Anthony Eden, voor een bezoek aan Londen uit genodigd. Von Brentano is voornemens 20 Maart naar Londen te vertrekken. oordeel over de kwestie kan worden ge vormd, totdat het rapport van de gemeng de bestandscommissie zal zijn ontvangen. Voorbedachte rade De Franse vertegenwoordiger Henri Hoppenot, gaf uitdrukking aan zijn „ern stige bezorgdheid". Hij feliciteerde echter de Egyptische regering en de Egyptische natie, „die bij deze incidenten het hoofd koel hebben gehouden", voor de vastbeslo tenheid om het incident op vreedzame wijze op te lossen. Ook hij merkte op dat de raad de kwestie niet kan behandelen, zolang geen officieel rapport is ontvangen. De Engelse gedelegeerde Sir Pierson Dixon zei, dat de tot dusverre ontvangen rap porten schijnen te wijzen op een aanval met voorbedachten rade door de Israëlische strijdkrachten. Hij zei dat de Egyptische regering heeft gehandeld met prijzens waardige zelfbeheersing. Na de Westerse Grote Drie spraken de an dere leden van de raad, met uitzondering van de Sovjet-Unie, van een „niet te ver dedigen handeling", „voorbedachte rade" en een „flagrante schending" van het Pa lestijnse bestand. De Sovjet-afgevaardigde Sobolev was wegens ziekte afwezig. MOSKOU (Reuter) Het Sovjet-Rus sische nieuwsagentschap Tass meldt dat de 70-jarige Amerikaanse journaliste A. L. Strong, die in 1949 werd uitgewezen, „vol ledig in haar rechten is hersteld", omdat de beschuldigingen, die tegen haar waren in gebracht, vals zijn gebleken. Zij is het slachtoffer geweest van een complot van Beria en Abakooma. Anna Louise Strong werd in 1949 uit de Sovjet-Unie gedepor teerd, nadat zij was beschuldigd van spion nage. De journaliste heeft vele romans geschre ven, die zich in Rusland afspelen, en wordt reeds sinds lange tijd door haar lezers als „sympathyserend met de Sovjet-Unie" beschouwd. Toen zij het nieuws hoorde, toonde zij zich zeer verheugd. Naar haar zeggen had zij nooit gespionneerd, doch steeds geijverd voor vriendschappelijke betrekkingen tus sen de volken, in het bijzonder tussen de Verenigde Staten en de Sovjet-Unie. Mej. Strong acht het waarschijnlijk dat haar zaak na de terechtstelling van Beria is her zien, zoals zo vele andere gevallen. Zij zei- de graag weer naar de Sovjet-Unie te gaan, als een blad haar wil uitzenden. Mej. Strong heeft de Sovjet-Unie tussen 1920 en 1949 regelmatig bezocht. Geruchten over NAVO-opperbevel WASHINGTON (AFP/Reuter) In Washington zijn geruchten in omloop, dat generaal Lawton Collins generaal Alfred Gruenther zou opvolgen als opperbevelheb ber van de NAVO. Het nict-officiële orgaan van de Amerikaanse strijdkrachten voor spelt, dat generaal Gruenther in Augustus of wellicht eerder naar het hoofdkwartier der Amerikaanse defensie in Washington zou worden overgeplaatst ter vervanging van generaal Ridgway als staf-chef van het leger. Generaal Collins, voormalig staf chef van het leger en thans vertegenwoor diger van president Eisenhower in Viet nam, zou het opperbevel van de NAVO krijgen aldus het blad. In kringen van generaal Gruenther te Parijs zegt men niets te weten van moge lijke wijzigingen in de generale staf van het Amerikaanse leger, die van invloed zouden zjjn op het opperbevel van de NAVO. MOSKOU (A.F.P.) De premier van de Sovjet-Unie, maarschalk Boelganin, heeft de Zweedse ambassadeur te Moskou, Rolf Solhman, in zijn hoedanigheid van deken van het corps diplomatique te Mos kou, de wens te kennen gegeven, als pre mier van de Sovjet-Unie alle ambassa deurs en hoofden van diplomatieke ver tegenwoordigingen om beurten en volgens anciënniteit te willen ontvangen. Solhman 1 eerstdaags als eerste ontvangen wor den. In diplomatieke kringen is verklaard, dat een dergelijke procedure in de Sovjet- Unie voor het eerst wordt toegepast. In vergelijking met het vorig jaar beste den de grote Russische bladen weinig aan dacht aan het feit, dat Stalin op 6 Maart 1953 overleed. De „Pravda" bevat slechts op de tweede pagina een lang artikel van de hand van Konstantiryov, getiteld „J. V. Stalin en het vraagstuk van de opbouw van het communisme". Vorig jaar bevatte het blad eon met een groot portret geïllustreerd hoofdartikel op de eerste pagina, gewijd „aan de grote voortzetter van het werk van Lenin". Bo vendien bracht toen het lid van de Aca demie van Wetenschappen Alexandrov in een belangrijk artikel over de „grote mach ten van het scheppend Marxisme" hulde aan de overledene. De ..Izvestia" en de „Treed 1 maken in het geheel geen melding van Stalins sterfdag. DUBLIN (AFP) De Ierse regering heeft alle zes aanbevelingen voor verbete ring van het vliegveld Shannon, die zjjn ge daan in het rapport van het Hof van On derzoek, dat zich heeft beziggehouden met de ramp van het K.L.M.-toestel „Triton" aanvaard. Vier van deze verbeteringen zijn reeds uitgevoerd; twee andere zullen nog volgen. Het rapport, waarin de aanbevelin gen waren opgenomen, werd op 18 Februa ri gepubliceerd. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF PAGINA'S EN ACHT PAGINA'S ERBIJ Charles Dickens Het is gebeurd, en er is niets meer aan te doen, en dat is één troost, zoals ze in Turkije plegen te zeg gen. Een agent van politie die vanochtend vroeg op de Utrechtse Biltstraat tegenover een kledingmagazijn stond te kijken, be leefde een vreemde geschiedenis. Hij wist niet of hij waakte of droomde toen hij één van de aangeklede étalagepoppen zag bewegen en naar een hoek van de étalage gaan. De politie-agent was zich plotseling bewust geheel wakker te zijn, toen hij een levende man achter de pop zag opduiken die twee herencostuums door een tuimel raam van de étalage op straat wierp en daarna zelf er door naar buiten kroop. De agent sommeerde de inbreker te blijven staan. Maar deze holde naar zijn even ver derop gereed staande fiets. Toen de politie man zijn revolver trok, staakte de levend geworden étalagepop zijn vlucht en hij liet zich naar het politiebureau brengen. Daar bleek het de 26-jarige Utrechtse fabrieks arbeider J. van der R. te zijn die behalve de twee costuums ook nog 230 gulden uit de winkel gestolen had. Hij was door het tuimelraam binnengekomen. Een definitieve beslissing Inzake de plan nen om een deel van Terschelling als mi litair oefenterrein te gaan gebruiken is nog niet gevallen. Wel verwacht men dat het interdepartementaal overleg in het begin van de volgende week zal zijn geëindigd. Het departement van Oorlog had mede gebruik gevraagd van de Vliehorst op Vlieland voor tankoefeningen. Thans is dit medegebruik tot 15 weken per jaar be perkt, waarbij rekening zal worden gehou den met de touristische belangen en de broedtijd der vogels. Tevens bad Oorlog het oog laten vallen op de Bosplaat van Terschelling, doch dit is afgewezen aange zien dit natuurreservaat is. Op West- Terschelling was bovendien nog een ter rein uitgekozen voor luchtmachtoefenin gen, doch de onderhandelingen daarover met gemeentelijke en provinciale autori teiten duren nog voort, aangezien de vraag gerezen is of het gebrul der straal jagers niet nadelig zal zijn voor de omge ving. Volgens de aanvankelijke plannen wilde men gedeelten van de Waddeneilanden ge bruiken voor schietoefeningen met tanks. Gentleman's agreement geschonden LYON (Reuter) De 81-jarige Edouard Herriot is afgetreden als burgemeester van Lyon een functie die hij zonder onder breking, uitgezonderd gedurende de Duitse bezetting, precies een halve eeuw lang heeft bekleed. De radicaal-socialistische politicus diende op 1 Maart zijn ontslag in naar aanleiding van een plaatselijk politiek conflict. Lyon is op twee na de grootste stad van Frankrijk (472.000 inwoners). De reden van het aftreden is gelegen in de ingewikkelde plaatselijke politieke toe stand in Lyon, waar de kracht van de ra dicalen is afgenomen. In de laatste plaat selijke verkiezingen kregen de conserva tieven een meerderheid in de gemeente raad, waardoor zij een conservatief tot burgemeester hadden kunnen benoemen. In plaats daarvan respecteerden zij het grote prestige van Herriot en Heten hem aanblijven. Op basis van een „gentleman's agreement" werd daarop een aantal con servatieven tot loco-burgemeester be noemd. Onlangs kwam een van deze con servatieve loco-burgemeesters echter te overlijden en in de hierop volgende ver kiezingen slaagde een aantal radicale leden van de gemeenteraad er in. met hulp van enkele Gaullisten en communisten, een radicaal benoemd te krijgen. Herriot is van mening dat zijn functie door deze verbreking van de „gentleman's agreement" is onteerd en heeft daarom zijn ontslag ingediend. Washington spreekt afkeuring uit WASHINGTON (Reuter/UP) De Verenigde Staten hebben Finland doen weten, dat zij de reis van een Finse tank boot met een lading hoogwaardige olie uit Roemenië naar communistisch China, sterk afkeuren, aldus is te Washington verno men. De olie kan als brandstof voor straal jagers worden gebruikt. Het schip, „Aru ba" is inmiddels in Port Said aangekomen. Een woordvoerder van het Amerikaanse departement van Buitenlandse Zaken zei- de, dat hoewel Finland geen lid van de UNO is, de UNO-resolutie van Mei 1951, waarin zowel de UNO-leden als andere landen worden opgeroepen een embargo te plaatsen op verschepingen van strate gische goederen naar communistisch Chi na, blijkbaar genegeerd is. Ook zou er voor de luchtmacht een ge bied worden aangewezen voor schietoefe ningen met boordrnitrailleurs en voor het afwerpen van bommen. Nederland kan niet rekenen op oefen ruimte in West-Duitsland, althans niet voor de eerste oefening van troepen. Men zal er niet toe overgaan nog meer terrein op de Vel uwe voor militaire doel einden in beslag te gaan nemen. Geruch ten dat honderden hectaren op de Veluwe tot militair (verboden) gebied zullen wor den verklaard missen elke grond. Bij Weert zal een gebied van ongeveer 1000 hectare als oefenterrein worden in gericht voor die militairen die voor her halingsoefeningen zullen worden opge roepen. Dit wordt een permanente leger plaats. Op de Veluwe zullen voor helicop ters die binnenkort bij het leger in ge bruik worden genomen bij de kazernes spe ciale landingsstroken worden aangelegd. Het K.N.M.T. deelt mede: De eerste week van Maart heeft enkele belangrijke wijzigingen in de weerstoe- stand te zien gegeven. De vorst, welke de eerste dagen van de maand nog niet was verdreven, werd elke dag minder doordat de zonnestraling in staat was, de tempera tuur elke dag een paar graden op te voe ren. De afgelopen dagen moest een krach tig hogedrukgebied, waarvan het centrum bij Polen lag, het veld ruimen voor een ander krachtig hogedrukgebied, dat boven de oceaan enkele honderden kilometers ten Westen van Ierland wordt aangetrof fen. Aan de Oostflank van dit hogedrukge bied ontwikkelde zich bij Schotland een storing, die gisteren in activiteit toene mende, in Zuid-Oostelijke richting naar Zuid-Zweden trok. Tussen beide lucht druksystemen namen de luchtdrukver- schillen boven de Noordzee sterk toe, zo dat met krachtige Noord-Westelijke win den betrekkelijk koude en onstabiele lucht van de Noordzee naar ons land begon te stromen. Dit had onder andere tot gevolg, dat de temperaturen 's nachts niet meer beneden het vriespunt daalden en dat plaatselijk uit de binnendrijvende bewol king regen, sneeuw of hagelbuien vielen. Door drukstijgingen boven Scandinavië zal de wind langzaam naar richtingen tus sen Noord en Noord-Oost draaien, wat tot gevolg heeft, dat in het komende etmaal weer wat drogere lucht wordt aangevoerd. Dit binnendringen van de koude en droge lucht zal echter met regen- en sneeuw buien gepaard gaan. (Van hedenmorgen 7 uur) weers- «0 u toestand ir z£ Helsinki sneeuw ONO 6 -9 0,1 Stockholm geheel bew. O 4 -1 0 Oslo geheel bew. NO 8 2 1 Kopenhagen geheel bew. NW 2 0 0,1 Aberdeen regen NNW 10 3 2 Dublin zwaar bew. WNW 5 2 0 Londen zwaar bew. WNW 3 0 Amsterdam zwaar bew. NW 10 2 0,1 Brussel zwaar bew. WNW 5 0 0 Parijs sneeuw NW 4 0 o.l Bordeaux onbewolkt NNO 3 1 0 Nice zwaar bew. NNW 4 3 0 Berlijn sneeuw WZW 8 1 1 Frankfort sneeuw ZW 5 -1 0,1 München sneeuw WNW 5 -2 0,1 Zürich zwaar bew. windstil 0 0 Genéve licht bew. N 7 1 0 Locarno onbewolkt windstil -2 0 Wenen geheel bew. WNW 4 -1 0 Innsbruck sneeuw windstil -2 5 Rome zwaar bew. ZO 2 1 0 Neerslag laatste 24 uur. *MöOC als tnen zegt De heer X is een meeslepend verteller KOUD WEER Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Zater dagavond tot Zondagavond, opgemaakt om 10 uur: Veranderlijke bewolking en vooral aanvankelijk enkele regen-, sneeuw- of hagelbuien. Krachtige tot matige wind uit Noordelijke richtingen. Koud weer met 's nachts temperaturen om het vriespunt. 6 Maart Zon op 7.19 uur. onder 18.29 uur. Maan op 16.19 uur. onder 6.04 uur. 7 Maart Zon op 7.17 uur, onder 18.31 uur. Maan op 17.36 uur. onder 6.23 uur. Maanstanden 16.41 uur: Volle maan 17.36 uur: Laatste kwartier 4.42 uur: Nieuwe maan 21.10 uur: Eerste kwartier Hoog en laag water in IJmuiden Zaterdag 5 Maart Hoog water: 1.12 en 13.39 uur. Laag water: 9.00 en 21.37 uur. Zondag 6 Maart Hoog water: 2.11 en 14.31 uur. Laag water: 10.00 en 22.32 uur. Maandag 7 Maart Hoog water: 2.59 en 15.15 uur. Laag water: 10.53 en 23.18 uur.

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 1