t* Winstmarge-beschikking zal 18 Maart in werking treden 'T SILVER STOEPKE Vluchtelingenactie bracht ruim f 4 millioen op met melk meer mans Televisiedebat op televisiescherm L'Abeille op Huize Iepenrode Agenda voor Haarlem Historische daad van het Nederlandse volk" Detailhandel mag geen extra winst maken door het vervallen van de 3 percent omzetbelasting Huisbestuur dient Ruppert van repliek ZATERDAG 5 MAART 1955 3 DRAADOMROEP INBOEDELVEILING 15/16 MAART '55 L. Bouwmeester (Stoethaspel) plotseling overleden Heringa Wuthrich CENTRALE VERWARMING JOHNSON OLIEBRANDERS Presidente Oorlogsgraven stichting onderscheiden Ernstig bedrijfsongeval Laatste actie van 1940-'45 Melk met 31 vetgehalte Kroon maakte misbruik van UNO-faciliteiten Drie maanden geëist tegen arts die morfine wegnam Het diaconessenconflict ff (Van een verslaggever „Da' ge bedaank zijt, da' witte".... met dit gevleugelde woord uit het Brabantse („Nog overgehouden uit de tijd, dat ik op een fiets zonder banden illegale krantjes bij de boeren in Nuenen bracht"), heeft een ontroerde mr. Van Heuven Goedhart, Hoge Commissaris der UNO voor de Vluchtelingen, gisteravond in Utrecht symbolisch het enorme geldsbedrag aanvaard, dat Nederland in nauwelijks vijf maanden bijeen gebracht heeft voor de refugiés in de Griekse en Oostenrijkse kampen. Ruim vier millioen honderddrieentwintigduizend gulden, bedroeg de totale oogst van deze in zamelingsactie Comité Vluchtelingenhulp 1954, een resultaat dat zo dubbel verheu gend is, omdat „Nederland hiermee een vex-heugende daad gesteld heeft, die andere landen ten voorbeeld zal strekken". „Een historische daad," noemde de Hoge Com missaris het in zijn dankwoord, en hij voegde er aan toe: „Ik ben trots en gelukkig, deel uit te maken van dit kleine volk en zal niet nalaten, de Economische en Sociale Raad van de UNO, de Assemblée en de regeringen van andere landen op dit prach tige staal van offerzin en mensenliefde te wijzen. Gij hebt mij gesterkt in mijn on dankbare taak als bedelaar voor de vluchtelingen het zijn er in Europa altijd nog een 350.000 en ik zal daar stellig op alle manieren munt uit slaan". De symbolische overdracht van de vier millioen geschiedde op een plechtige slui tingsavond van de inzamelingsactie in het Utrechtse gebouw van Kunsten en Weten schappen. Vijf vertegenwoordigers van het Nederlandse volk een arbeider, een gepensionneerde, een huisvrouw, een scholier en een kleuter vulden daartoe een plastic vat met pseudo-gouden tien tjes, dat vervolgens door de heer M. A. Reinalda, voorzitter van het Comité Vluchtelingenhulp, aan de Hoge Commis saris werd overhandigd. De heer Reilanda bracht dank aan de duizenden, die spontaan en belangeloos, aan het welslagen der actie hebben mee gewerkt. „Zo vlot liep alles van stapel, dat wjj unicum in Nederland zelfs maar drie keer behoefden te vergaderen". De algemeen secretaris-penningmeester deed vervolgens publiekelijk opening van boe ken. „Er waren dagen", zo zei hij, dat wij de girostrookjes met giften bij schoe nendozen tegelijk ontvingen, en ik hoop dan ook, dat ons voorbeeld elders navol ging zal vinden. Een federatie van vereni gingen voor het vluchtelingenwerk zal nu de taak van ons comité voortzetten, want wij willen niet rusten voor althans in Europa, alle vluchtelingenleed geleden zal zijn". De penningmeester van het comité, drs. P. Brandes, gaf rekening en verantwoor ding van de ontvangen giften. Van de ruim 4 millioen hebben werkgevers en werk nemers tezamen 41 pet bijeengebracht, overheid en ambtenaren 32 pet en parti culieren 19 pet. De resterende 8 pet zijn verzameld door middel van allerlei collec tes, benefice-voorstellingen en wedstrij den en andere „fantasiestunts". Aan kos ten gaan daar slechts 19.000 af, waarvan het leeuwendeel op rekening komt van de journalistieke oriëntatiereis naar de Griek se vluchtelingenkampen. Op 4 September 1945 kwamen de eerste giften dagtotaal 43,binnen, op 19 November was het eerste millioen vol, en gisteren tenslotte is men de 4 millioen gepasseerd. Telegrammen met dat heuglijke nieuws zijn toen verzonden aan Koningin Juliana en de Secretaris-Generaal van de UNO, Dag Hammarskjoeld, die beide in hun ant woord getuigden van hun grote vreugde over het bereikte resultaat. In zijn dankrede bracht mr. Van Heuven Goedhart hulde aan het Nederlandse volk „dat de moed heeft opgebracht, een bevrij dende daad te stellen, waar andere vol ken en regeringen hun medeleven met de vluchtelingen alleen met de jnond belij den". „Uw geld zal besteed worden in overeensemming met de wensen van het Comité: twintig percent ervan woi'dt be stemd voor de moeilijke gevallen: de vlushtelingen die te oud of te ziek zijn om nog ingeschakeld te kunnen worden in het economische leven. Wij zullen hen, in ADVERTENTIE „Waarom heb je die nou ingelijst?" „Dd s mijn beste stuk. Het heet: „De Klankenweelde van Draadomroep" Wat een diepte! Wat een helderheid! Wat een rijkdom aan expressie „Zeker kostbaar geweest, niet?" „Welnee, amice! Helemaal niet. Zo'n kunstwerk is binnen ieders bereik." Inderdaad, niemand hoeft zich het genot van Draadomroep te ont- zeggen. Ook U kunt luisteren naar volkomen storingvrije program ma's. Ook U kunt profiteren van studioklank - onvervormd en op volle bandbreedte. Want een Draadomroep-luidspreker is via beschermde toevoerlijnen ver bonden met Hilversum I en II en buitenlandse stations*. Neem ook een aansluiting en U hoort het fijnste het best! *Als U in het gebied van een gemo derniseerd 4-progra.mma-net woont. gaaft storingvrije studioklank Griekenland en Oostenrijk uit de ellende der kampen halen en hun een bescheiden maar veilige haven bezorgen". Nu emigra tie kansloos geworden is, zullen wij zeker nog 270.000 refugiés moeten „inpassen" in de landen waar zij zijn. Experimenten hebben al bewezen, dat dit zeer wel doen lijk is en met de prachtige gift, die gij thans in mijn handen stelt, zullen wij dat streven voortzetten, om ook de twijfelaars ervan te overtuigen, dat zulk een oplos sing mogelijk en zelfs harde noodzaak is. Het Nederlandse volk heeft een daad gesteld die niet zal nalaten, overal ter we reld grote indruk en naar ik hoop, ook navolging zal vinden". De plechtigheid werd bijgewoond door een groot aantal autoriteiten, waaronder de ministers mr. F. J. Luns en mr. J. M. A. H. Luns, de Commisarissen der Ko ningin in de provincies Utrecht en Lim burg en burgemeesters uit alle provincies. ADVERTENTIE NEEM PER MAN DRIEKWART KAN ADVERTENTIE Verkooplokaal NOTARISHUIS Directeur W. N. WOLTERINK Bilderdijkstraat bij de Zijlweg Haarlem Tel. (K 2500) 11928 Inzendingen van huisraad worden dagelijks aangenomen. Naar wij vernemen bestaan er bij de Nederlandse televisiestichting plannen om te komen tot een volledige uitzending van het televisiedebat dat binnenkort, waar schijnlijk volgende week, in de tweede ka mer zal worden gehouden. Daar dit debat van het grootste belang zal zijn voor de definitieve vorm van het televisiebestel in Nederland heeft de N.T.S. er uiteraard alle interesse voor, niet alleen „voor in tern gebruik", maar ook om de Neder landse televisiekijkers in de gelegenheid te stellen het debat volledig op het televi siescherm met oog en oor te volgen. Uiteraard zal de voorzitter van de Twee de Kamer, dr. Kortenhorst, toestemming moeten geven, wil de N.T.S. haar plan kunnen verwezenlijken. Terzake is reeds contact met dr. Kortenhorst opgenomen en zijn wij wel ingelicht dan staat deze geens zins onwelwillend tegenover een eventuele uitzending, mits deze „volledig" zou zijn. Een reportage welke slechts delen van het debat zou brengen, heeft immers het ge vaar dat een eenzijdig getint beeld van het debat aan de kijkers zal worden geboden. Ook minister Cals, met wie dr. Korten horst uiteraard contact zou hebben opge nomen, zou geen bezwaren hebben mits het een volledige uitzending wordt. Voor de N.T.S. betekent dit, dat zij met haar uitzending uit de Tweede Kamer ten minste enige en mischien zelfs wel vele In Den Haag is Vrijdagavond ten gevolge van een hartaanval op 39-jarige leeftijd plotseling overleden Louis Bouwmeester. De heer Bouwmeester is onder de naam „Stoethasper menigmaal in revues en Eigen afhaaldienst voor de radio opgetreden. De Prijzenbeschikking Handelsmarges zal op 18 Maart in werking treden. Op 1 Januari is de 3 pet. omzetbelasting bij de kleinhandel vervallen, die bij de fabri kant is verhoogd. Indien de winkeliers op de verhoogde inkoopprijs hetzelfde winst percentage handhaven als in de tijd toen zij van hun winst 3 pet. moesten afstaan voor de omzetbelasting, dan stijgen de prijzen zonder dat dit economisch verant woord is. Daarom is de winstmarge beschikking afgekondigd om te voorkomen dat de winkeliers als regel de vervallen 3 pet. omzetbelasting als extra winst op strijken. Op deze manier lost minister Zijlstra zijn uitdrukkelijke belofte in om ernst te maken met het nastreven van rust in de beweging van lonen erl prijzen. Ook toezicht op de fabrikanten De maatregel betreft niet alleen de mid denstand, maar ook de industrie. Sommige fabrikanten van merkartikelen die eigen lijk hun voor alle winkeliers bindende verkoopsprijzen zouden kunnen verlagen, lieten hun consumentenprijs onveranderd, maar gaven de winkeliers een grotere winstmarge om daardoor hun product aantrekkelijker te maken en aldus hun omzet te vergroten. Het gevolg was dat de winkeliers overgingen op artikelen met een hogere winstmarge en dat betekent prijsverhoging, want de prijs zou lager kunnen zijn. Vandaar de algemene be paling in de beschikking dat het percen tage van de winstmarge niet groter mag zijn dan normaal was in de periode van Januari tot eind September 1954. De marge-beschikking zal tijdelijk gel den totdat de onrustwekkende invloed van de wijziging in de omzetbelasting als psy chologische factor in de algemene neiging tot prijsstijging is uitgewerkt. Voor de middenstander is het wel een ADVERTENTIE Haarlem Vrijdagmiddag heeft de minister van Buitenlandse Zaken te zijnen huize in te genwoordigheid van talrijke vrienden en bekenden aan mevrouw H. G. van Anrooy- de Kempenaer de versierselen uitgereikt van officier in de orde van Oranje-Nas- sau. De Koningin heeft haar deze onder scheiding verleend voor haar vele en goe de werk als presidente van de Oorlogs gravenstichting. Vrijdagmorgen te half negen is in een houtzagerij op de Rigakade te Amsterdam de 23-jarige gehuwde havenarbeider H. R. door een 3V2 a 4 ton wegende boomstam getroffen. De jongeman is in zorgwekkende toestand in het Wilhelminagasthuis opge nomen. gemak dat hij achteraf geen omzetbelas ting meer behoeft te betalen, maar het nadeel is dat hij nu bij inkoop de omzet belasting moet voldoen bij vooruitbetaling. Hij heeft dus meer kapitaal nodig om zijn zaak te financieren en bij een grote omzet, eventueel van dure artikelen, kan dat aanzienlijk zijn. Een nadeel voor de middenstand is ook dat in de tijd van de uitverkoop verlies wordt geleden op de omzetbelasting. Want vroeger werd de omzetbelasting betaald over de vei-koopsprijs (lager bij uitver koop) terwijl nu bij uitverkoop de omzet belasting over de hogere inkoopsprijs al betaald is. Wanneer door een slechte zomer sei zoen-artikelen met verlies moeten worden opgeruimd, dan is het wel eens nodig an dere prijzen voorzichtig iets te verhogen om het verlies goed te maken. Een koopman moet zijn prijzen binnen zekere grenzen kunnen variëren, dat ver hindert echter de winstmarge-beschikking. Het bedrijfsleven kan er zelf toe mee werken dat de maatregel zo spoedig mo gelijk buiten werking wordt gesteld. Als het gestelde doel (het niet doorberekenen van de vervallen 3 pet. omzetbelasting) niet wordt bereikt met de in uitzicht ge stelde soepele toepassing van de marge beschikking, dan zal de prijscontrole scherper worden. Nog vijf millioen De eerste klap is een daalder waard, maar de laatste moet vijf millioen ople veren, althans voor de Stichting 1940 1945, die thans voor de allerlaatste keer een beroep gaat doen op alle Nederlanders, waar zij zich ook bevinden. Met die som zal zij haar taak kunnen volbrengen. Die taak is de zorg voor bijna 6000 gezinnen, die weliswaar een buitengewoon pensioen ontvangen maar verdere bijstand behoe ven met het oog op de opvoeding en op leiding der kinderen. Zij maakt die mo gelijk zoals ze geweest zouden zijn, als de gevolgen van het verzetswerk niet zouden zijn opgetreden. Het hoofdbestuur van de Stichting ont wikkelt voor het bijeenbrengen van het bedrag van 5 millioen gulden landelijke acties. Daarnaast zullen de districten, waarin de stichting is onderverdeeld, het hunne doen. Het district 's-Gravenhage en omstreken, omvattende 's-Gravenhage, Voorburg, Rijswijk, Wassenaar en Leid- schendam. zou 6.5 percent van het beoogde bedrag, dus 325.000 guden voor zijn reke ning moeten nemen. Er is reeds een comité van aanbeveling samengesteld, waarin on der erevoorzitterschap van burgemeester mr. Schokking, het hele maatschappelijke leven der vijf gemeenten is vertegenwoor digd. Daarnaast opereert een werkcomité onder leiding van de heer H. F. Diesber- gen. Op 10 Maart zal mr. Schokking het startsein voor de actie geven tijdens een bijeenkomst in „Central" te 's-Gravenhage. De 6000 gezinnen, wa.arvoor de Stich ting zorgt, behoeven 2.5 millioen gulden per jaar aan sulppleties. Slaagt deze actie dan kan de Stichting haar werk tot een goed einde brengen zonder dat nog ooit een beroep op de Nedex-landers behoeft te worden gedaan. uren of meerdere dagen in de aether zal moeten zijn. Dit is een niet lichte conse quentie, welke zij echter om het belang van de zaak gaarne aanvaardt. Hoewel dit nog niet officieel vaststaat, houdt men er bij de technische staf van de N.T.S. rekening mede, dat het debat aanstaande Donderdagmiddag om één uur kan beginnen. De i*eportagewagen en de staf worden hiervoor in elk geval gereed gehouden. ADVERTENTIE de. AficuiJ- U tvtoé-tue&L wteAAttWvh-. j omdol ean opkomende verkoud heid U dwars zit, is het de hoogste tijd om ASPIRIN te nemen. Bij hoofdpijn, reumotiek en griep elpl ASPIRIN snel en betrouw- aor. In het komende voorjaar: Gezien de mening, onder andere ook van de Voedingsraad, dat een hoger vetgehalte voor de volksgezondheid niet van belang is en in aanmerking genomen de zeer grote bedragen die uit 's rijks kas voor subsi diëring van de consumptiemelk worden verstrekt, is de regering van oordeel, dat de consument voor melk met een vetgehalte van 3'/ï percent de volle kostprijs zal moeten betalen. Met betrekking tot de distributie van deze soorten melk moeten in overleg en met medewerking van andere bij de con- sumptiemelkvoorziening betrokken rege ringsinstanties nog enige maatregelen wor den getroffen. Hieromtrent is thans over leg gaande. De regering stelt zich voor het beschikbaar stellen van melk met een vet gehalte van 3Vi percent in het komende voorjaar mogelijk te maken. Dit deelt de minister van Landbouw, Visserij en Voed selvoorziening mee in de Memorie van Ant woord aan de Eerste Kamer. Geen censuur volgens de UNO de UNO heeft ontkend dat er sprake was van censuur, toen de UNO-voorlichtings- dienst te Genève Woensdag een telefoon gesprek van de Nederlandse radiocommen tator Bob Kroon met de NCRV verbrak. Van UNO-zijde wordt verklaard, dat de UNO nog nooit de tekst van een radio correspondent hadden bekeken voor deze werd doorgegeven. „De correspondenten bij de UNO mogen echter slechts van de faciliteiten van de UNO gebruik maken wanneer het UNO-aangelegenheden be treft. En aangezien deze correspondent niet UNO-nieuws in zijn uitzending betrok, werd de verbinding verbroken," aldus de zegsman. Tegen een Amsterdamse arts, die in April 1.954 uit een apotheek een aantal morfine-ampullen had weggenomen, ter wijl de apothekers-assistent een preparaat ging halen waarnaar de arts had gevraagd, is drie maanden gevangenisstraf geëist. De dokter had aan een ziekte geleden waarvoor hij morfine moest gebruiken. Hij was hieraan verslaafd geraakt en had onder invloed van morfine bij een fotohandel twee camera's en zes lenzen weggenomen. Na deze diefstal waren twee collega's van de arts bij de officier van Justitie gekomen om deze kwestie te bespreken. De officier was toen bereid geweest deze zaak voor waardelijk in te trekken mits de arts zijn praktijk zou opgeven. Als fabrieksarts zou hij toch zijn beroep kunnen blijven uit oefenen. Toen dit plan met de arts zou worden besproken was hij echter niet ver schenen. De officier van Juistitie achtte thans we gens de ernst van de morfine-diefstal en van de diefstal uit de fotohandel een on- voorwaardelijke gevangenisstraf op haar plaats. De raadsman, mr. Joh. K. M. Mathuisen, betoogde dat de praktijk van de bij de patiënten zeer geliefde arts thans uitste kend gaat en dat hij er thans financieel geheel bovenop is na in 1945 door oor logshandelingen alles kwijt geraakt te zijn. Over de morfine kan hij niet meer be schikken, want er is daarvoor een maatre gel getroffen. Pleiter vroeg oplegging van een geld boete. De rechtbank zal op 18 Maart uit spraak doen. DE PRIX DEL DUCA. De Franse auteur Jean Rousselot heeft tezamen met Christian -de Prix del Duca, ter waarde van anderhalf millioen francs gekregen voor zijn romans, dichtbundels en critische geschriften. PRODUCTIE WILLEM BARENDSZ. Op 20 Februari had'de Willem Barendsz geproduceerd 7108'/* ton traan en 993 ton sperolie. In het vorig seizoen waren deze cijfers over een nagenoeg gelijk aantal vangdagen respectievelijk 8523 en 1024. Het bestuur van het Hervormde Diaco- nessenhuis te Rotterdam geeft het vol gende commentaar op het artikel van de heer M. Ruppert, verschenen in „De Gids" op 22 Februari waarvan een uittreksel verscheen in dit blad. Het bestuur gewaagt allereerst van een „wonderlijke weergave van de feiten" en zegt dan verder: „De heer Ruppert spreekt over een dertigtal zusters, dat uit het huis werd „weggewerkt" en dat een drietal van hen zich wendde tot de raad van be roep. Hoe foutief deze voorstelling van zaken is, moge blijken uit het volgende: Naar aanleiding van de ontslagaanvrage van zuster Cramer, die werd ingewilligd, zijn ongeveer 28 zusters dezelfde weg op gegaan en hebben ook, en dat zegt het be stuur met nadruk, vrijwillig ontslag ge vraagd Met vele van deze zusters is door de toenmalige geneesheer-directeur ge sproken om haar te bewegen op haar be sluit terug te komen. Men heeft deze zus ters niet zo maar laten gaan en nog min der hen „weggewerkt". Dit is een aperte onjuistheid. Dit wordt nog duidelijker, wanneer men weet, dat enkelen gebleven zijn. Intussen hadden twee andere zusters geweigerd haar werkzaamheden te ver richten. Deze, door het toenmalige bestuur daarom ontslagen, wendden zich tot de Raad van Beroep. Deze raad oordeelde, dat men de beide zusters weer moest terug nemen, hetgeen door het bestuur is gedaan. Maar één van hen en twee anderen wer den daarna met verlof gezonden, omdat zij door haar optreden een gevaar opleverden voor het rustig wei'ken in het huis. Ook dezen wendden zich tot de Raad van Be roep. De raad heeft acht maanden nodig gehad om tot een uitspraak te komen. Op 18 Januari 1953 ontving het bestuur de uitspraak, dat deze drie zusters op 15 Fe bruari 1953 weer in haar functies dienden te worden hersteld. Het is ten enenmale onduidelijk, dat. waar twee van de met verlof gezonden diaconessen een werkkring hebben en daar meer verdienen dan een diacones, en een derde, op eigen houtje een cursus in Amsterdam volgt (en geweigerd heeft met het bestuur daarover te komen spre ken, hoewel haar dit uitdrukkelijk was gevraagd) er voor deze zusters gelden verzameld moeten worden. En misleidend is het te schrijven: „Als allen een dubbeltje of een kwartje betalen, kunnen de Rotter damse zusters weer een paar maanden vooruit". De gedragingen van deze zusters geven geen blijk, dat zij zich nog als zuster van het Rotterdamse huis gevoelen. Het be stuur zou in deze gedragingen een aanlei ding kunnen vinden de band met haar de finitief te verbreken. Dat het bestuur dit tot nu toe nog niet heeft gedaan vindt zijn oorzaak in het feit dat het geduld heeft met de zusters", aldus het commentaar. Het zonlicht, dat door de grote ramen van Huize Iepenrode te Heemstede naar binnen speelde, legde een lenteglans op het goud behangsel en de familie portretten. In dit spel van licht, met als fraai décor op de achtergrond de grillige, nog naakte takken van de bomen, hield het couture- huis L'Abeille haar voor- jaars-modeshow, waarvan de gehele opbrengst de stichting „Wees een Zegen" ten goede kwam. Deze stichting wil in Amsterdam een nieuw kinderhuis laten bouwen, daar het oude in verband met de aanleg van een weg moet verdwijnen. De collectie en dat kunnen wij uit de grond van ons hart zeggen muntte uit door distinctie en getuigde van vakman schap en goede smaak. Dit geldt zowel de creaties als de fraaie stoffen, die me vrouw Olsthoorn groten deels uit Frankrijk en Italië heeft betrokken. Voor man tels en tailleurs waren prachtige wollen stoffen gekozen, onder andere in vele nuances van beige, donker ivoor, caramel en roomwit. Ook alpaca in een mooi lavendelblauw, diverse tweedfantasieën, vooral in rose en verschillende streep- dessins en jaquardweefsels. De mouwen waren veelal laag ingezet, de kragen iets afwijkend van de hals, de zakken van de mantels op de heup geplaatst en zeer royaal. Soms bestonden zij uit gevlochten banden. Het klassieke tailleur wordt hoe langer hoe meer vex-vangen door een ge kleed jurkje met décolleté, waarover een aangesloten jasje wordt gedragen. Een dergelijke combinatie is buitengewoon practisch; Waneer- men- het jasje uit laat, blijft een cocktailjurk je over. Deze ensembles kwamen zowel met wijde als met nauwe rokken voor. Bijzonder fraai vonden wij een japon van Italiaanse witte matting, langs de dé colleté met uitgetrokken draden van dezelfde stof ge- ajoureerd. Hierbij paste een driekwart lange mantel met een grote kraag en zakken, die op dezelfde wijze gebor duurd waren. Hoe aantrekkelijk de A- liin kan zijn, werd ons met tal van voorbeelden gede monstreerd. De iets ver lengde taille en de naar on deren wijd uitlopende rok zagen wij veel toegepast bij pakjes en jurken en het ef fect was bijzonder bevredi gend. De zomerjurkjes waren stuk voor stuk schone bloe men, geplukt uit de feest- tuin van Vrouwe Mode. Ze hadden meterswijde rokjes, die wiegelen onder het lo pen en gedragen worden over stijve petticoats, strak ke lijfjes met gladde heup stukken en zeer gevarieerde décolleté's. Het materiaal was nogal eens katoen in bloemdessins, fraai en glan zend als natuurzijde. Het accent valt op de heupen, zoals bij een jurkje met vanaf de heuplijn afhangen de sloppen. Veel van de getoonde mo dellen werden gecomple teerd door bijzonder char mante hoedjes creaties van Toon Smit waarbij organza en mousseline de soie verwerkt was. Er wa ren heel wat hoeden, met brede randen bjj, gemaakt van riostro, dat een halve centimeter breed is en ge heel met de hand in het juiste modol moet worden genaaid. Als reishoeden wer den cloches van soepel zo- mervilt getoond, die zonder bezwaar kunnen worden op gevouwen. Voor hoogzomer zagen wij kanthoedjes: wit te, uitgeknipte kantmotie ven op tule verwerkt. Maison Léonard, die de kapsels verzorgde, lanceer de een in Nederland nog on bekend voorjaarskapsel uit Italië, welk land een geheel eigen haarmode heeft. Deze zogenaamde „Roman bob" is een zeer jeugdige coiffu re, die aan de voorkant aan de dandylijn doet denken- kleine lokjes op voorhoofd en slapen maar waarbij het kruinhaar langer valt en het haar aan de achter kant enigszins bol naar bin nen verloopt. Ook „la ligne flamme", enkele weken in Den Haag geïntroduceerd, was natuurlijk vertegen woordigd. De finale bestond uit een bruidsjapon van ivoorkleu rige broché met een geplis- seerde onderrok. Een waar dig slot van een show, die op hoog peil stond. T. R. ADVERTENTIE >3ÖO«)030COCCCO»XmXXX>DC003CCOC030COOeCOC>-XX3CO^.MCeC! Prijzen vanaf 32.50 per paar De kleine zaak met de grootste keuze. GROTE HOUTSTR. 49 - HAARLEM Telefoon 20049 COOSOCXXXX>KMCOOOCOOCCCCCCOCCCCaXCOOCXWXCJCOCCaXCOOCCC ZATERDAG 5 MAART Stadsschouwburg: „De huzaren", Haagse Comedie, 8 uu-, Krelagehuis, Leidsevaart: Haarlemse Voorjaarsbeurs voor de vrouw, 1017 en 1923 uur. Begijnhofkapel: Youth for Christ, 8 uur. Lido: „Verdacht van spionnage", 14 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. „Operatie Cicero", 18 jaar, 23.30 u. Minerva: ..Quo vadis", 14 jaar. 8.15 uur. Studio: „The little kidnappers", alle leeft., 2.15, 7 en 9.15 uur. Luxor: „De woestijn leeft", alle leeft., 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Rembrandt: „Rhapso dy", alle leeft., 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „Gangsters aan de Rivièra", 18 jaar, 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace: „Rob Roy, de schelm van Schotland", 14 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Roxy: „Piraten der IJszee", 14 jaar, 2.30, 7 en 9.15 uur. ZONDAG 6 MAART Stadsschouwburg: „Verdriet door ver stand", Haagse Comedie, 8 uur. Concertge bouw: Jubileum-optreden van de Kilima Hawaiïans, 8 uur. Cultura: Wijdingsmorgen Ned. Ver. van Spir. „Harmonia", 10.30 uur. Zuiderkapel: Rev. G. Brucks, 10, 5 en 8 uur: (8 uur: jeugdsamenkomst): Krelagehuis: Leidsevaart: Haarlemse Voorjaarsbeurs voor de vrouw, 1317 cn 1923 uur. Begijnhof kapel: Youth for Christ, 8 uur. Lido: ..Othel lo, de moor van Venetië", 18 jaar, 11 uur; „Verdacht van spionnage", 14 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Minerva: „Quo vadis", 14 jaar, 1.45, 5 en 8.15 uur. Studio: „Van Algiers naar Kaapstad", alle leeft., 11 uur; „The little kidnappers", alle leeft., 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Luxor: „De woestijn leeft", alle leeft2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Rembrandt: Dr. A. F J. Portielje spreekt bij dierenfilms van de heer Verkruysen, alle leeft., 11 uur; „Rhapsody", alle leeft,, 2, 4.15. 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „Gangsters aan de Rivièra". 18 jaar, 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Palace: „Rob Roy, de schelm van Schotland", 14 jaar. 2. 4.15, 7 en 9.15 uur. Roxy: „Piraten der IJszee", 14 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. MAANDAG 7 MAART Stadsschouwbuprg: „Het hemelbed", Lily Bouwmeester en Frits van Dongen. 8 uur. Krelagehuis, Leidsevaart: Haarlemse Voor jaarsbeurs voor de vrouw, 10—17 en 19—23 uur. Begijnhofkapel: Youth for Christ. 8 uur. Zang en Vriendschap: Bijeenkomst van „De grotere Wereld", 8 uur. Lido: „Verdacht van spionnage", 14 jaar. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Minerva: „Quo vadis", 14 jaar, 8.15 uur. Studio: „The little kidnappers", alle leeft., 2.15, 7 en 9.15 uur. Luxor: „De woestijn leeft., alle leeft., 2, 7 en 9.15 uur. Rembrandt: „Rhapsody", alle leeft., 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „Gangsters aan de Rivièra", 18 jaar, 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace: „Rob Boy, de schelm van Schotland", 14 jaai\ 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Roxy: „Shane". 14 jaar. 2.30 en 8 uur. Wijkgebouw Molenaerstraat 18: Bij eenkomst Ned. Chr. V.-ouwenbond, 8 uur. Voorhelmstraat 25: Haarlemse huishoud- en industrieschool, algemene ledenvergadering, 3.30 uur.

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 5