Willem II leed eerste nederlaag; Holland Sport 0-0 tegen Zwolse Boys Verdiende overwinning van goed combinerend Haarlem op Alkmaar Wilkes midvoor in Oranje team tegen Denemarken EDO kwam twee maal voor tegen ADO Voetbalcompetitie voortgezet op modderige velden Haarlemmer Kuys debuteert Hoge scores in de eerste klasse De uitslagen Twee doelpunten van Groeneveld Lenstra: Wilkes zal zich moeten aanpassen Mul werd in voorhoede sterk gemist 3 Willem II verslagen Programma voor Zaterdag Lagere klassers van district II vergaderden Onbespeelbaar veld Bar slecht Nederland-Zwitserland met Duitse scheidsrechter MAANDAG 7 MAART 1955 ADVERTENTIE AL WAS HET dan nog geenszins een volledige competitiedag, er is gis teren tenminste weer eens een keer voetbal gespeeld. Al was het dan hoofd- zakelijk in de eerste klasse. Daar gingen negentien van de achtentwintig vastgestelde wedstrijden door, hetgeen betekende dat men weer een stapje verder kwam op de uiterst moeizame weg naar het slot van de voetbal competitie 1954-1955. Er werd gisteren overigens - men had wat in te halen na al die dagen van sneeuw, regen en ijs - lustig op los gescoord. NAG won met vijf-één, evenals Heerenveen, Longa boekte een vier-nul score, Er- schedé won met vijf-nul, De Graafschap met vijf-twee en PSV met liefst zeven-drie. Verwonderlijker was het echter dat Willem II, dat zo'n fraaie positie op de ranglijst innam, met niet minder dan vier-één klop kreeg van Elinkwijk, en dat Holland Sport tegen Zwolse Boys - op eigen veld nog wel - met een gelijk spel genoegen moest nemen. Van de eersteklassers uit Haarlem en omgeving deed alleen Haarlem, dat Alkmaar versloeg, het goed. EDO stelde met een gelijk spel tegen ADO teleur; VSV en Storm vogels tenslotte verloren beide met ruim verschil. In afdeling A hadden de Boys uit Zwolle tegen Holland Sport het gelijke spel te danken aan hun zeer solide de fensie die het geraffineerde aanvalsspei van de Hagenaars twee maal drie kwar tier de baas bleef: nul-nul: Voor het publiek was het intermezzo van de wedstrijd het meest plezierige. Gedu rende tien minuten jaegden spelers, po- litie-agenten en officials achter een hond, die er plezier in had de wedstrijd in het speelveld te volgen en vrolijk achter de oal aan te draven. Longa had in deze afdeling verder wei nig moeite met Veendam. Tot de rust kon den de Veendammers het nog op nul-nul houden dank zij het feit dat zij met zeven man verdedigden, maar na de rust was het hek van de dam. De Korte (3x) en Van Diessen zorgden toen voor de vier-nul stand. Bij Amsterdam-DOS in het Olympisch stadion was een eigenaardig incident. Toen Koolemans van de thuisclub het veld ver liet, omdat hij geblesseerd was en Kick zijn plaats wilde innemen, besliste scheids rechter Formanoy dat Koolemans verder móest spelen Hinkend kwam deze weer op hét veld, nauwelijks in staat verder te ipelen. Toch slaagde hij er nog in het éerdo doelpunt voor zijn club te scoren. Maai toen kon hij niet meer en zakte in elkaar. Als verklaring gaf scheidsrechter For manoy op dat Koolemans reeds voor zijn uitvallen had geklaagd over kramp in een been. En voor kramp mocht hij geen in valler toestaan volgens de reglementen. Hetgeen ons een mankement in die regle menten lijkt. De stand in deze afdeling is nu: Holland Sport 12 9 2 1 20 34-13 NAC 11 7 3 1 17 26-13 Amsterdam 12 5 4 3 14 26-18 MW 12 5 3 4 13 29-20 Excelsior 11 4 4 3 12 16-13 Longa 11 5 2 4 12 27-23 Emma 8 4 2 2 10 9- 9 Roda Sport 11 4 2 5 10 18-18 DOS 11 4 1 6 9 18-28 Zwolse Boys 11 3 3 5 9 16-25 Leeuwarden 9 3 2 4 8 17-20 Go Ahead 9 1 4 4 6 9-12 Stormvogels 12 1 4 7 6 19-29 Veendam 10 1 2 7 4 14-37 In afdeling B was het belangrijkste feit dat Willem II voor de eerste maal ver slagen werd. Elinkwijk bleef met vier-één de meerdere. De voornaamste oorzaak van de onverwachte nederlaag van de Tilbur- gers was het fet dat zij zïch slecht aan pasten bij de abnormaal slechte terrein omstandigheden. De Eiinkwijkers deden het in ieder geval veel beter. Gademans zorgde na achttien minuten voor één-nul. Vlak voor rust miste dezelf de speler voor open doel van twee meter afstand. Na rust verhoogde De Jong de stand al spoedig tot twee-nul, waarna Kreyermaat en Van Rhenen voor vier- nul zorgden. In de slotphase scoorde Van Roessel tegen nadat Van Dijk te zacht op Kraak had teruggespeeld. eocccoyyy>yx*yyyyyy*>xttxccoccccccocay>ttoccccoxccccc>- Voor Zaterdag aanstaande is in verband met de interland-voetbalwedstrijd Neder- 5 landDenemargen, een inhaalprogram- 8 ma vastgesteld. Dit programma luidt: l Afdeling A: Zwolse Boys—Emma, Leeuwarden—Go Ahead, DWS—Sparta. Afdeling B: WageningenWillem II. Af deling C: EBOH—NOAD, HDVS—Alk maar, VitesseEnschedese Boys. Afde ling D: Be Quick—Enschedé, AGOVV Volewijckers, BVV-VSV, DFC—VVV. Voor Haarlem was aanvankelijk de inhaalwedstrijd tegen Limburgia vast gesteld, doch deze zal in verband met de verkiezing van Kuys in het Nederlands elftal niet doorgaan. Zoals wij verleden 8 week reeds berichtten, zal Haarlem nu g 8 op Zaterdagmiddag spelen tegen het voor- g 8 lopig Nederlands jeugdelftal. MOOOCOCOCX>DC>COC>OC>OOC>OOCOOCOC*X»C500COCIOOOOOOOOOOOOOCOCXX!( De vereniging ter behartiging van de be langen van tweede-, derde, en vierdeklaz- se voetbalverenigingen district II is in een buitengewone algemene ledenvergadering bijeen geweest in Rotterdam. De bedoeling van deze vergadering was onder meer vooruitlopende op de vergadering met de reorganisatiecommissie van de KNVB de tot nu toe gepubliceerde vooi'stellcn van bedoelde commissie ter discussie aan de leden voor te leggen. Er werd slechts één besluit genomen. Dit betrof het bezitten van twee standaardelftallen, namelijk een semi-prof- en een amateurelftal, waarvoor diverse eerste klassers zich hebben uitge sproken. De belangenvereniging van dis trict II zal zich, zo kwam men overeen, in elk geval met hand en tand verdedigen tegen dergelijke plannen. Ter bespreking kwamen in hoofdzaak de voorwaarden tot deelneming aan betaald voetbal en de overschrijvingsbepalingen. De aanwezige voorstanders van betaald voetbal achtten de door de KNVB vastge stelde garantiesom van 50.000 te hoog en venden het door het bestuur der belangen-- vereniging ingenomen standpunt, dat /40.000 meer dan voldoende is, billijker. Bij Sparta-Brabantie maakte Boot voor de thuisclub en Van Moorsel voor de be zoekers voor rust een doelpunt. Van Ede, Benningshof en weer Van Ede, verhoog den na de thee de stand tot vier-één. Fortuna had nog heel wat moeite met Wageningen. Bij rust was het één-nul door een goal van Angenent, maar Van Kleef profiteerde na twintig minuten spelen in de tweede helft van ccn slecht uitgetrapte bal van De Munck. Het winnende doel punt kwam daarna van een voet van Angenent. Het was overigens een houd baar schot. Lenstra was weer in zeer goede vorm in de wedstrijd Rigtersbleek-Heerenveen. Hij maakte zelf geen doelpunt maar be reidde wel enkele goals goed voor. Van der Oord, Brandsma, Van der Oord en Hofma (2x) scoorden voor de Friese club. Trooster zorgde voor een tegenpunt. De stand luidt: Willem II 11 8 2 1 18 38-16 Fortuna 10 6 1 3 13 15-9 DWS 10 5 3 2 13 15-10 EDO 11 5 3 3 13 12-13 Sparta 11 3 6 2 12 27-22 Sittardia 9 4 2 3 10 16-12 Elinkwijk 10 4 2 4 10 21-19 SVV 10 4 2 4 10 22-25 ADO 11 3 4 4 10 12-18 Heerenveen 8 3 2 3 8 26-20 Wageningen 10 3 1 6 7 11-17 Brabantia 12 2 3 7 7 16-30 Rigtersbleek 10 2 2 6 6 16-30 Heracles 9 2 1 6 5 21-27 Op een veld dat vrijwel niet bespeelbaar was door de vele grote plassen boekte Rapid een drie-twee zege op GVAV. Het veld was op den duur één modderpoel, die aan de spelers hoge eisen stelde. Het win nende doelpunt was heel fraai. Jansen namelijk stormde acht minuten na rust toe op een hoge uittrap van de Groningse keeper Roffel en knalde de bal van grote afstand ineens in. Keeper Van der Wint van Enschedé in actie tijdens de wedstrijd tegen Volewij ckers. Van der Oord probeert met een fraaie zweefduik de grote achterstand van zijn club te reduceren. Ook Enschedese Boys en Limburgia speelden op een zeer modderig veld. Eg- gels en Spanjer zorgden voor nul-twee, waarna Bovenius de achterstand ver kleinde. Na rust maakte Nijsink gelijk, maar Franken scoorde een kwartier voor het einde het winnende doelpunt. PSV 12 10 2 0 22 39-15 Rapid J. C. 11 7 3 1 17 30-11 Limburgia 10 6 2 2 14 22-12 GVAV 10 4 4 2 12 21-22 Haarlem 10 4 3 3 11 17-12 EBOH 9 4 2 3 10 18-18 Blauw Wit 10 4 2 4 10 13-11 NOAD 10 4 2 4 10 12-14 Alkmaar 10 4 1 5 9 18-20 Ensched. Boys 11 3 2 6 8 15-26 Feyenoord 10 2 2 6 6 15-24 Hermes DVS 11 1 4 6 6 15-24 NEC 9 0 4 5 4 12-22 Vitesse 9 0 3 6 3 10-26 Vele duizenden toeschouwers, die met de beste bedoelingen naar VVVAjax waren gaan kijken, kwamen bitter teleurgesteld huiswaarts. Het was een bar slechte ont moeting, waarin alleen de Amsterdamse doelman Pietcrs Graafland in een uitste kende vorm verkeerde. Aan hem was het dan ook te danken dat Ajax op nul-nul kon blijven. Opmerkelijk was in deze afdeling voorts de grote nederlaag van Volewijckers tegen Enschede. Des stand is als volgt: Ajax 12 6 5 1 17 26-10 VW 9 6 3 0 15 21-6 Enschede 11 6 2 3 14 23-16 HVC 11 3 7 1 13 15-10 Eindhoven 9 4 4 112 16-7 RBC 12 4 3 5 11 20-27 Volewijckers 10 3 4 3 10 14-11 Graafschap 12 4 2 6 10 18-23 DFC 9 4 1 4 9 16-13 BW 9 2 5 2 9 12-13 AGOVV 8 2 2 4 6 10-19 VSV 10 1 4 5 6 11-18 Xerxes 10 0 5 5 5 5-13 Be Quick 8 1 1 6 3 6-21 Eerste klasse A: p Excelsior—Stormvogels 30 0 Holland SportZwolse Boys 00 8 LONGAVeendam 40 8 NACLeeuwarden 51 AmsterdamDOS -41 8 Eerste klasse B: SpartaBrabantia 4—1 8 RigtersbleekHeerenveen15§ Fortuna '54—Wageningen 21 8 Elinkwijk—Willem II 4—1 8 DWS—SVV 5—1§ EDO—ADO 2—2 g Eerste klasse C: AlkmaarHaarlem 13 f Rapid JC—GVAV3—2 Hermes DVSBlauw Wit 12 8 PSV—EBOH 7—3 8 Enschedese BoysLimburgia 23g Eerste klasse D: VVV—Ajax 0—0 8 De VolewijckersEnschedé05 8 VSV—De Graafschap 2—5 o xxxxocwooooooooooooooooooocmxi<x»oooocx>oooooooooooooo Twee-nul voor Elinkwijk. Keeper Feyt van Willem II zweeft vergeefs naar een schot, dat op zijn doel is afgevuurd door De Jong, geheel rechts op de foto. Het begint voor Alkmaar bijna traditi oneel te worden, dat het in de eerste mi nuten van zijn wedstrijden een doelpunt tegen zich laat maken. Zo was het ook tegen Haarlem, want Jacobs, die op de midvoorplaats stond, kreeg de bal toege speeld, liep zich vrij en alleen voor de Alkmaarse doelman Snabilie staande, plaatste hij de bal in het net. Vijf minuten na het begin van deze wedstrijd had Haar lem hiermede de leiding. Alkmaar kwam na dit doelpunt echter iets in de meerder heid, maar de aanvallers werden vrijwel geen ogenblik gevaarlijk. De Haarlemse verdediging was volkomen tegen de Alk maarse aanvallers opgewassen en doelman Snijders kreeg in het geheel geen gevaar lijk werk te verzetten. Ook Haarlem begon na ongeveer een kwartier iets meer initiatief te ontwik kelen, maar hoe goed de aanvallen soms ook waren, resultaat leverden de schoten van Roozen, Jacobs en Groeneveld nog niet op. Tegen het einde van de eerste helft nam Haarlem het spel geheel in handen. Di verse malen stonden er vier Haarlemse aanvallers tegenover twee Alkmaarse backs, die echter steeds weer de moeilijk heden konden oplossen. Vlak voor de rust kreeg de Alkmaarse linksbuiten Van Vliet een goede kans. De bal werd hem van de rechtervleugel toe gespeeld, maar zijn schot vloog rakelings naast het doel. Nauwelijks een minuut later kreeg Haarlem een hoekschop te nemen. Jacobs kopte fraai in, maar Sna bilie was op zijn plaats en kon de bal veilig wegwerken. Gewijzigde opstelling. In de tweede helft kwam Alkmaar met een gewijzigde opstelling in het veld. Klaas Smit had voor de rust midvoor gestaan, maar had op die plaats slechts matig vol daan en daarom had men hem na de her vatting naar de rechtsbuitenplaats ver wezen. Van der Sluis bezette nu de plaats van de aanvalsleider. Na enkele' inleidende aanvallen van Haarlem kwam Alkmaar al spoedig ge vaarlijk opzetten. Haarlem probeerde het met goed individueel spel, waarbij vooral de weer opgestelde Kamperveen opviel. Voor het doel werd echter te lang gecom bineerd. 'In de Haarlemse achterhoede hadden De Voogd, Kuys en Laan weinig moeite met de doorzichtige Alkmaar aan vallen. Plotseling kreeg Van der Sluis, na onge veer een half uur, op betrekkelijk grote afstand van het doel de bal toegespeeld. Onhoudbaar schoot hij de bal langs Snij ders (één-één). Haarlem liet zich echter na dit doelpunt De landenvoetbalwedstrijd tussen Neder land en Zwitserland, die op Donderdag 19 Mei (Hemelvaartsdag) in Rotterdam wordt gespeeld, zal worden geleid door een Duit se scheidsrechter, waarbij de keuze door de Zwitserse Voetbalbond zal geschieden. De KNVB had aan Zwitserland voorge steld een volledig Duits trio te nemen (scheidsrechter plus twee grensrechters), maar van Zwitserse zijde werd geant woord dat men het op prijs zou stellen, in dien twee Nederlandse referees als grens rechters zouden fungeren. Tijdens de laat ste wedstrijd in Zwitserland werden deze functies namelijk waargenomen door twee Zwitsers en in dit verband vond de Zwit serse Voetbalbond het volkomen logisch, dat in Rotterdam twee Nederlandse func tionarissen als grensrechter zouden op treden. niet ontmoedigen. Bij een uitval van de gasten beging Alkmaar een overtreding, waarvoor Groeneveld even buiten het strafschopgebied een vrije schop mocht nemen. De Alkmaarse vormden een „muurtje" en belemmerden daarmede hun doelman volkomen het uitzicht. De bal werd door Groeneveld bijzonder listig over de verdedigers heen geplaatst, Snabilie reageerde te l°aat en Haarlem leidde met twee-één. De gastheren probeerden nog gelijk te maken maar toen Roozen enkele minuten voor het einde was doorgebroken en fraai terugspeelde naar de vrijstaande Groene veld had deze de bal alleen nog maar voor het inschieten (één-drie). En daarmee was het lot van Alkmaar bezegeld. Bij Alkmaar speelde voor de eerste maal de Engelsman George Swarbrick mee, die enkele weken geleden door de Alkmaar- ders werd gecontracteerd. Swarbrick heeft voor Liverpool en Preston North End ge speeld en doet thans dienst bij de RAF in Nederland. Tegen Haarlem liet Swarbrick overigens geen bijzonder goed spel zien. De keuzecommissie van de KNVB heeft het Nederlandse voetbalelftal, dat Zondag in het Olympisch Stadion in Amsterdam tegen Denemarken speelt, als volgt samen gesteld: Doel: De Munck (Fortuna). Achter: Wiersma (Donar) en Kuys (Haarlem). Midden: Schaap ('t Gooi), Van der Hart (Fortuna) en Van Schijndel (SVV), aan voerder. Voor: Dillen (PSV), Timmermans (ADO), Wilkes (Valencia), Lenstra (Heerenveen) en De Harder (Holland Sport). Reserves zijn: Van der Land (HBS). Mesman (Amsterdam), Van der Hoek (Feyen oord), Klaassens (Venlo), Roozenburg (Sneek) en Cor van der Gyp (Emma). De wedstrijd wordt geleid door de Belgische scheidsrechter, de heer Roeykens, geassis teerd door twee landgenoten van hem. Voor ingewijden betekent de keuze van Wilkes als midvoor van het Nederlands elftal geen surprise. Toen Wilkes enige tijd geleden in Nederland was voor een medi sche behandeling,heeft de secretaris van de K.N.V.B., de heer L. Brunt, een bespreking met hem gehad. Hem werd gevraagd of hij in beginsel bereid was tegen Denemarken mee te spelen. Overeengekomen werd, dat als Wiikes zijn vorm zou hebben terugge kregen en zijn club Valencia er geen be zwaar tegen zou hebbert, hij voor een plaats in het Nederlands elftal in aanmerking zou komen. Zaterdag heeft de heer Brunt telefonisch contact met Wilkes gezocht. De laatste deelde de K.N.V.B.-sdcretaris mede, dat Valencia hem voor 13 Maart wilde vrij laten. De heer Brunt deelde Wilkes nog mede, dat de keuzecommissie hem als midvoor wilde opstellen, waarmede deze zich gaar ne accoord verklaarde. Woensdag of Don derdag zal Wilkes" per vliegtuig naar Ne derland komen. Lenstra's commentaar op de opstelling van Wilkes was: „Wij hebben op het ogenblik een goed elftal. Veel sterker dan de laatste jaren het geval was. Wilkes komt er nu zo maar tussen rollen, maar als hij zich wat weet aan te passen aan de combinaties, zoals wij die nu in de oefenwedstrijden met suc ces opbouwen, dan kan zijn meespelen een versterking worden. Voor Roosenburg (of misschien Cor van der Gijp) vind ik het wel jammer. Aan de andere kant kan ik mij begrijpen, dat men Wilkes nu die ge legenheid er is, laat overkomen uit Spanje. Dit Nederlandse elftal moet winnen. Dus grijpt men elke kans op versterking aan en Wilkes, met wie ik vlak na de oorlog ook in de voorhoede speelde in de wedstrijd tegen Zwitserland, door ons met zes-twee gewonnen, is een uitstekende voetballer, die op verrassende wijze een doelount kan maken. Voor de wedstrijd tegen Denemar ken heb ik goede hoop". Het Deense elftal Het Deense voetbalelftal is als volgt samengesteld: Doel: Henriksen (Frem). Achter: Amdisen (AGF) en Larsen (Koege). Midden: Jensen (AB), Broegger (AB) en Olesen (AGF). Voor: Joergen Hansen (Naestved), Lund- berg (AB). Christensen (AB), Birkeland (KB) en Jens Peter Hansen (Esbjerg). Reserves: Joergen sen (AB), Schmidt (Esbjerg), Cramer (Koege) en Meyer Vejle). Het was voor de Deense KC niet ge makkelijk direct het sterkste elftal te for meren, omdat in Denemarken de compe titie nog niet op gang is gekomen. Dat ge beurt pas op 20 Maart. Het wekt geen ver wondering, dat twee zeer bekende inter nationals, die ook in de laatste Nederland— Denemarkerifwedstrijö in Rotterdam(1953) van de partij waren, wederom zijn geko zen: stopper Broegger en linkshalf Olesen. Een bijzonderheid is het meespelen van Hansen in zoverre, dat hij voor zijn vijf tigste interland aantreedt. In tegenstelling tot Birkeland, die pas in de laatste landen- wedstrijd van de Denen (die zij op 31 Oc tober in Oslo van Noorwegen verloren) zijn debuut maakte. Faas Wilkes De meeste vermaardheid geniet onge twijfeld Lundberg. Hij is dokter, schrijver, artist, trainer, politicus en voetballer. Dit laatste een beetje traag weliswaar, doch met grote routine en een breed tactisch inzicht. Daaraan hecht de KC blijkbaar zo veel waarde, dat zij de 35-jarige Lundberg weer heeft opgesteld. Zijn clubgenoot, de jonge en onervaren middenvoor Christen sen zal dit ongetwijfeld zeer op prijs stel len. De laatste ontmoeting, die Nederland van Denemarken won, was die in Juni 1949 in Kopenhagen. Het Oranjeteam behaalde toen een twee-één zege. Oranje speelde destijds met hetzelfde binnentrio. dat voor Zondag is opgesteld. Lenstra en Wiikes maakten de doelpunten. De drie later gespeelde wedstrijden (De cember 1949 Amsterdam nul-één, Septem ber 1952 Kopenhagen drie-twee, Maart 1953 Rotterdam één-twee) gingen verloren, fn totaal werden sedert 1912 zestien duels gehouden, waarvan Nederland er zeven won en zes verloor, flrie wedstrijden ein digden in een gelijk spel. Nederland heeft in de serie dus een puntenvoorsprong van 17 tegen 15. Er werden 27 doelpunten voor en 23 tegen gescoord. Had EDO Zondagmiddag in het zeer goed bespeelbare Noorder Sportpark in Haarlem tegen ADO het spelpeil kunnen handhaven van het eerste half uur van de wedstrijd, de Haarlemmers zouden ongetwijfeld met een ruime overwinning naar de kleed kamers zijn teruggekeerd. EDO deed namelijk met de Haagse ploeg wat het wilde. Met goed gevarieerd en snel uitgevoerd combinatiespel rukten de aanvallende gast heren de ADO-defensie geheel uiteen en het mocht wel haast een wonder heten dat die periode van gedegen overwicht slechts een doelpunt opleverde. Een omstandig heid overigens, die de rood-zwarten na afloop wel zullen hebben betreurd, omdat het laatste kwartier van de eerste en de gehele tweede helft de elftallen goed tegen elkaar opwogen. En was in de slotphase de verdediging van EDO niet zo hecht ge bleken, ADO zou nog met de zege naar huis gegaan zijn in plaats van het gelijke spel dat nu bereikt werd. Dat eerste half uur was onbetwist voor de thuisclub. Rosmalen, De Jong noch Scherpenisse waren in de achterhoede van de gasten opgewassen tegen de slimme korte passes van Roodselaar, Kops of Prins. Na tien minuten was het dan ook al één-nul toen linksbuiten Prins langs zijn bewaker Scherpenisse snelde, tot twee maal toe hard inschoot, waarna de evenzovele malen teruggeketste bal door rechtsbuiten Spiers vallende werd ingekopt. Ook daarna bleef EDO aanvallen. Een offensief dat slechts een enkele maal on derbroken werd door een attaque van de gasten, die in de meeste gevallen geleid werd door de technisch zowel als tactisch uitblinkende Timmermans. Deze ontmoette echter zo weinig begrip bij zijn mede-voor- waartsen dat Van der Berg in het doel al heel weinig moeilijks te verwerken kreeg. Missers Toen echter het tempo van de EDO'ers aanzienlijk daalde en ADO veelvuldiger in do aanval kwam, was het al ras duidelijk dat de Haarlemmers het verre van gemak kelijk zouden krijgen. Doch Everstèin zo wel als Valks weigerden hardnekkig ge bruik te maken van de gelegenheden die zij kregen om gelijk te maken. Waarbij een maal de paal in de weg stond toen Van der Berg al kansloos was. De schoten, die Rijnvis en Timmermans losten, werden alle een prooi voor de zeer resoluut en zeker optredende EDO-doetman. Al na enkele minuten spelen na de thee werd duidelijk dat EDO weer in hoog tempo spelend de wedstrijd zo spoedig mogelijk in haar voordeel wenste te be slissen. Maar het tegendeel gebeurde. Bij een verrassend snelle aanval van ADO werd Timmermans in het strafschopgebied door Koning van de benen gegleden een overtreding, waarvoor scheidsrechter Tui- nenberg een strafschop toekende. Timmer mans schoot die feilloos in. Verrassingen Een alleszins aantrekkelijke strijd ont brandde daarna om het winnende doelpunt. Aantrekkelijk niet door het technisch hoog staande spel, maar wel door het verras sende in het spel. Het verrassende vooral na halve mistrappen, verwaarloosde dek king, en misverstanden tussen de spelers onderling. EDO scoorde daarbij het eerst en dacht de wedstrijd gewonnen te hebben. Kops namelijk had een onnauwkeurig wegge werkte bal in het strafschopgebied voor de voeten gekregen en hard en zuiver door een kluwen van spelers in de hoek gescho ten. Maar EDO vergiste zich in het uit houdingsvermogen en de vechtlust van haar tegenstanders. Het zeer goed op elkaar ingespeelde duo Timmermans-Rijnvis plaatste de verdedi gers van de thuisclub voor steeds moei lijker problemen en het mocht welverdiend heten dat dit meer dan eens zeer goede aanvalsspel tien minuten voor het einde werd beloond door een doelpunt, gemaakt door Timmermans na een combinatie met Valks, waar geen EDO'er kijk op had. Mul iverd gemist In de resterende tien minuten was ADO nog heel wat gevaarlijker dan de. thuisclub, die de kracht, miste een poging te doen het verloren gegane terrein te heroveren. In de voorhoede van EDO werd overigens Mul, die door militaire dienst niet op tijd aanwezig kon zijn, en pas aankwam toen de wedstrijd al was begonnen, wel heel erg gemist. Plaisier, die zijn plaats innam, bracht er al heel weinig van terecht. Vreugde en teleurstelling bij de eerste goal van EDO tegen ADO. Spiers (rechts), die het doelpunt scoorde, gaat het gauw vertellen aan degenen die het nog niet nnsten; de Hagenaars Jansen, Rosmalen, Kok en Scherpenisse zijn het er over eens dat zij achter staan. Over de man, die naast het doel staat behoeven wij niets te zeggen: bij het winnen van de honderdduizend had hij niet beter gestemd kunnen zijn.

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 5