PB De zwarte spin Nederlands B-hockeyelftal dames speelde gelijk tegen sterk België B Gupa: H0UTE1 STOPSEL van Ceta Bever waaï iedeleen op Feyt en Kraay uitblinkers in het Nederlands jeugdelftal Djurgarden klasse beter dan matig bondselftal: twee-zes RR .Clowntje Rick Nederlanders zochten tevergeefs naar de juiste combinatie Gebrek aan snelheid bij nationale reserves Gerard Dou-prijs voor Pelikaan S 4 r Om de Engelse beker York City drong door tot halve finale EDO en RCH speelden vriendschappelijk gelijk Haagse ijsbaan sluit op 27 Maart Courses in Hilversum Nederlands dameselftal hockey samengesteld Voor de kinderen Waterpolo Haarlem in vierde ronde van bekercompetitie DWT-dames te sterk voor HVGB: vijf-één HVGB door HZ en PC uitgeschakeld voor beker Tafeltennis Nederlandse tafeltennis ploeg naar Engeland FEUILLETON door Mark Cross MAANDAG 14 MAART 1955 ADVERTENTIE u Met interessante vliegtuigplaatjes Op het uitstekend bespeelbare Haarlem- terrein heeft het voorlopig Nederlands jeugdelftal Zaterdag een oefenwedstrijd ge speeld tegen Haarlem. De wedstryd eindig de in een gelijkspel (tweetwee), nadat Haarlem by de rust een tweenul voor sprong had. Het spel van de jeugdploeg viel voor de ï'ust tegen. De spelers bleken niet op elkaar te zijn ingespeeld en de aanvallen waren te doorzichtig om de Haarlemse achterhoe- doe in moeilijkheden te brengen. De jeug dige achterhoede daarentegen weerde zich verdienstelijk en vooral doelman Feyt (Wil lem II) maakte een uitstekende indruk, evenals de linksachter Kraay (DOS). Haarlem nam in de eerste helft door Brussee en Jacob een tweenul voor sprong, maar in de tweede helft, toen het spel bij de jeugdploeg aanmerkelijk beter Wolverhampton Wanderers, de grote fa voriet voor de Engelse beker, is Zaterdag door twee in de tweede helft gescoorde doelpunten van Sunderland's middenvoor Purdon uitgeschakeld. De Wolves, kam pioen van de league in het vorige seizoen en nu weer aan de kop van de eerste divi sie, leverden een moedig gevecht met tien man, doordat linksback Shorthouse al vier minuten na de aftrap een hersenschud ding had opgelopen. Shorthouse moest naar een ziekenhuis worden gebracht en was na afloop van de wedstrijd nog steeds niet bij kennis gekomen. Het enorme uithoudingsvermogen van de spelers van de Wolves, dat de basis vormde voor de successen van deze club gedurende de laatste seizoenen, kwam ook nu weer sterk tot uitdrukking. De tien man lieten het sterke Sunder land tot kort voor het einde niet verder komen dan één doelpunt. Dat was ruim een kwartier na rust door Purdon gemaakt met een hard schot van grote afstand. En kele ogenblikken voor het eindsignaal slaagde deze middenvoor er nog in, een tweede doelpunt te maken. Geestdriftig stroomden velen van de elfduizend supporters van de derde divisie club York City het veld op, toén hun club met een-nul van Notts County had gewon nen. York City dat in vorige ronden punt in wedstrijd tegen Blackpool, versloeg, scoorde het beslissende en enige doelpunt Zaterdag twaalf minuten voor het einde. Voor Manchester City was de laatste minuut van de wedstrijd tegen Bir mingham City van het grootste belang, want daarin maakte de ploeg uit Manchester City het doelpunt, dat de weg opende naai de halve finale. Huddersfield zag zijn kans daarop voor lopig verloren gaan doordat Newcastle United drie minuten voor tijd gelijk maak te (één-één). Deze wedstrijd wordt Woensdag in Newcastle overgespeeld. Voor de kwartfinale (zesde ronde) van de Engelse oeker werden Zaterdag de vol gende wedstrijden gespeeld: Birmingham City-Manchester City 01; Huddersfield Town-Newcastle United 11: Notts Coun ty-York City 01; Sunderland-Wolver- hampton Wanderers 20. De league-wedstrijden Chelsea verspeelde een waardevol winst punt in de thuiswedstrijd tegen Blackpool, dat op de derde plaats van onderen stond, maar het klom niettemin van de vierde naar de tweede plaats. De Londena- ren staan twee punten achter op leider Wolverhampton Wanderers en gelijk in punten met Sunderland. De uitslagen van de wedstrijden ge speeld voor de Engelse league luiden: Eerste divisie: Arsenal-Aston Villa 20; Bumley-S'heffield Wednesday 20; Car diff City-Charlton Athletic 43; Chelsea- Blackpool 00; Leicester City-Portsmouth 40; Preston North End-Tottenham Hotsour 10; West Bromwich Albion- Sheffield United 3—3. Tweede divisie Bury-Liverpool 34; Hull City-Swansea Town 43; Ipswich Town-Port Vale 10; Leeds United- Bristol Rovers 20; Luton Town-Fulham 30; Middlesbrough-Derby County 31; Nottingham Forest-Plymouth Argyle 20; Rotherham United-Blackburn Rovers 51; Stoke CityWest Ham United 02. vlotte, profiteerde middenvoor Rutten (Ro de. Sport) in de tiende en twintigste minuut handig van enkele foutjes in de Haarlemse verdediging, waardoor de stand in even wicht kwam. De jeugdploeg behield hierna het beste van het spel zonder dat zij erin slaagde de vermeerderheid tot uiting te brengen. Uit gezonderd doelman Feyt en linksachter Kraay, die beiden een zeer goede wedstijd speelden, trad geen der spelers van de jeugdploeg op de voorgrond, maar het ge heel maakte toch wel een bevredigende indruk. De opstelling van het Nederlands jeugd elftal luidde: doel: Feyt (Willem II); ach ter: Van der Lee (Xerxes) en Kraay (DOS); midden: Vreeken (Haarlem), Wink (SVV), Van Ham (Zeeburgia); voor: Kick (Amsterdam), Bosselaar (Sparta), Rutten (Roda Sport), Butter (Ajax), Moulijn (Xerxes). Op het uitstekend bespeelbare EDO- terrein hebben EDO en RCH Zaterdag middag een vriendschappelijke ontmoe ting gespeeld, die een gelijkspel (twee twee) tot resultaat had. In deze levendige en felle strijd waren de gastheren voor de rust iets meer in de aanval. De rood-zwarten namen na een kwartier een voorsprong toen Kops uit een door -Mul genomen hoekschop doel man Van der Voort met een mooie kopbal passeerde (één—nul). Met deze stand werd de eerste speelhelft afgesloten. Kort na de pauze slaagde Kruijer er in de partijen op gelijke voet te brengen. RCH had in deze periode een technisch overwicht en de blauw-zwarte ploeg druk te dat uit door een doelpunt van Bies- brouck. Tot een minuut voor tijd behield RCH deze voorsprong. Roodselaar nam toen de gelijkmaker voor zijn rekening in deze niet onaardige wedstrijd, welke enkele honderden belangstellenden naar het Noordersportpark had getrokken. Feijt belaagd door de Haarlemmer Jacobs in actie bij een hoge voorzet. Kamperveen rechtswacht zijn kans af. In het. stadion In Geleen is de voetbal wedstrijd gespeeld tussen een Nederlands bondselftal en de ploeg van Djurgarden uit Zweden. De gasten wonnen de wedstrijd met zestwee, nadat zij bij rust reeds een viernul voorsprong hadden. Tegen het onsamenhangend spelende bondselftal had Djurgarden het niet zo moeilijk. De Zweden beschikten over een uitstekende balcontróle en lieten fraai positiespel zien. In de voorhoede toonde midvoor Eriksson zich een spelverdeler van klasse. Voorts vielen by Djurgarden op spil Andersson, de beide backs Petersson en Stenman en doelman Lindberg. In de bondsplocg kreeg Van Roesscl niet voldoende steun van zijn mede-spelers. Rrooijmans en Visser in de defensie deden het meest opvalende werk. De vervanging na de rust van Vroomen in het Nederland se doel door Peersman (Roermond) en van Van der Hurk door Voncken (Fortuna) bleek de kracht van het bondselftal ten goede te komen. Onze landgenoten hadden een veelbelo vende start. Ummels kreeg al spoedig de gelegenheid Lindberg op de proef te stel len. doch deze kweet zich goed van zijn taak.. De vreugde aan Nederlandse zijde was echter van korte duur. Er waren nau welijks negen minuten verstreken toen rechtsbinnen H. Tvilling uit vrije positie de bal hard en onhoudbaar langs Vroomen schoot en nog vijf minuten later was het reeds tweenul voor Djurgarden. Een combinatie tussen rechtsbuiten S. Tvilling, Eriksson en Eklund werd door laatstge noemde met een doeltreffend schot besloten. Eriksson bleef voor de Nederlandse ver dediging een doorlopend gevaar. Dat kwam in de twintigste minuut duidelijk tot uiting, toen de lange Zweedse midvoor uit een voorzet van linksbuiten Sandberg de bal achterover langs Vroomen kopte (nul drie). Twee minuten voor de rust scoorde Djurgarden nog een doelpunt en opnieuw nam Eriksson de treffer voor zijn rekening. Beter spel Vroomen's plaatsvervanger, Peersman (Roermond), moest reeds onmiddellijk na de hervatting handelend optreden, hetgeen hem overigens niet slecht afging. In het spel van de bondsploeg kwam langzaam maar zeker meer lijn. met als re sultaat een doelpunt van Ummels. Uit een keurig opgezette aanval belandde de bal by Ravensteyn, die deze echter tactisch liet lo pen voor Ummels. De MVV'er gaf op fraaie wijze Lindberg het nakijken. De bondsploeg bleef in de aanval, doch toch had Djurgarden hierna het eerst suc ces. In de 25ste minuut brak Sandberg op de linkervleugel door en de bal werd na zijn voorzet door S. Tvilling op de juiste wijze ingeschoten. Kort hierna bracht een verre pass van rechtshalf Edlund de bal bij de sprintende Eklund, die de uitgelopen Peersman om speelde en er vervolgens één—zes voor Djurgarden van maakte. Kort voor bet einde kopte 'Van Roessel uit een voorzet van Toennaars achterover in. Edlund trachtte nog een doelpunt te voorkomen, maar schoot in de verkeerde richting, zodat de bal in eigen doel ver dween. Nog tweemaal zal HHYC dit seizoen in actie komen. Voor Woensdag 23 Maart is een ontmoeting tegen Morra (Zweden) vastgesteld en HHYC speelt Zondag 27 Maart de laatste wedstrijd van het seizoen. De Zwitserse club Neüchatel is dan de In het gemeentelijk sportpark in Eind hoven is de hockeywedstrijd gespeeld tus sen de damcseiftailen van Nederland B en België B. De wedstrijd eindigde met ge lijke stand: drie-drie, welke bij rust reeds was bereikt. Het spel van Nederlandse zijde was zeer matig. Alleen mejuffrouw Glas liet op de spilplaats goede dingen zien. Over het al gemeen heerste er een gebrek aan snel heid, ontbraken goed sluitende combinaties en werd er slecht geschoten. De Belgische dames waren technisch beter. Vooral de stickvastheid stak gunstig af bij hetgeen de Nederlandse dames op dat De uitslagen van de in Hilversum gehou den draverijen luiden: Van Mierevelt-prijs (1960 m.): 1. Tizian 1.34.5; 2. Tecla van Oranje 1.36.6; 3. Terraise 1.39.7. W. f1,10, PI. fl,10, fl,10, Gek. f2,70, Cov. f2,50. Gerard Dou-prys (2340 m.): 1. Pelikaan S 1.27.8; 2. O McGregor 1.29.3; 3. P. Louis II 1.28,5. Wi. f5, PI. f2,20, f4,50, Gek. f 15,90, Cov. f4,90. Van Ostade-prijs (1980 m.): 1. Roulette Hanover 1.32; 2. Swift Hanover 1.35; 3. Quick Jimmy 1.34.4. W. f 2,10, PI. f 4, f 2,50, f 1,60, Gek, f 26,30, Cov. f 8,90. Mauve-prijs (1960 m.), eerste afdeling: 1. Ruth Bupffington 1.28.5; 2. Rosa Dear 1.29.5; 3. Rotecta 1.29.8. W. f 1,20, PI. f 1,10, f 1,40, f 1,90, Gek. f2,70, Cov. f 3,80. Tweede afdeling: 1. Peterbond 1.30.8; 2. Paul Spencer 1.28.2; 3. President 1.30.1. W. f 2,70, PI. f 1,50, f 2,40, Gek. f7,30, Cov. f 5.30. Ferdinan Bol-prijs (2340 m.): 1. Proximity 1.29.3; 2. Peter Karnac 1.29.9: 3. Rosa B 1.30.5. W. f 1,30, PI. f 1,30, f 4,30, Gek. f 11,20, Cov. f 11,30. Gabriël Metsu-prijs: 1. (buiten wedden schap) Romeo Spencer 1.20.4 2. Olympia S 1.30.7; 3. Parel Holland C 1.30.8. W. f 2,30, PI. f 1,20, f 1,70, Gek. f 4,50, Cov. f 3,10. Van Breughel-priis (1980 m.): 1. Quick Hol- landia G 1.26.8; 2. Playsier 1.26.2; 3. Oranje J. 1.27.8. W. f 1.40, PI. f 1,30, f 2,40, Gek. f5,10, Cov. f 3.50. Jan van Goyen-prijs (2800 m.): 1. Querida Donum 1.29.7; 2. Rob 1.30.3; 3. Paul 1.29.7. W. f 2.10. PI. f 1,40. f 1,90, Gek. f 5,20, f 3,50. Totalisator omzet f93.433. punt lieten zien. Daarom mag de Neder landse B-ploeg wel tevreden zijn met het gelijke spel, dat zelfs nog een overwinning had kunnen zijn, want het derde Belgische doelpunt ontstond door een fout van doel- VTOuwe Ten Barge, die radicaal over de bal heentrapte. Vroege treffers De Belgische dames brachten haar veld- meerderheid reeds bir^-on een kwartier met twee doelpunten tot uitdrukking door tref fers van mejuffrouw Kogel. De aanvallen op het Belgische doel waren schaarser, doch na falen van mejuffrouw Loomans kon mejuffrouw Duister in de twintigste minuut uit een door haar zelf genomen lange corner toegenscoren. Twee minuten later maakte dezelfde speelster er tegen de verhouding in twee twee van. Direct daarna beging mejuf frouw Ten Barge haar reeds genoemde fout, doch voordat de rust aanbrak kon mejuffrouw Loomans de bal na een voor zet van links inschieten (drie-drie). In de tweede helft werd er niet meer gescoord. De Belgische dames bleven ster ker, doch de Nederlandse defensie, met mejuffrouw Glas aan het hoofd, gaf geen krimp. De weinige Nederlandse aanval len waren ook niet steeds van gevaar ont bloot, doch de afwerking liet veel te wen sen, zodat het bij drie-drie bleef. Het Nederlandse dames hockeyelftal is voor de wedstrijd tegen Ierland, welke Za terdag 19 Maart in Belfast wordt gespeeld, als volgt samengesteld: Doel: J. Jurrissen (BDHC); achter: S. de Greve (Laren) en J. Hogensteyn (Be Fair); midden: N. Wolterbeek (HHIJC), B. Ter- lingen (Be Fair) en D. Burgersdijk (Am sterdam); voor: E: Bleekemolen (Be Fair), M. Heering (BDHC), N. van Nierop (Am sterdam), I. den Tex (Amsterdam) en T. Nil lessen (EMHC). Reserves Diemer Kool (Laren) en A. Rouwenhorst (TOGO). ADVERTENTIE ISSTR TR.4 BROMFIETSKLEDING v.a. 78.75 FARINA PRESIDENT ITALIAANSE Wie- LERBOND. Op een buitengewone alge mene vergadering van de Italiaanse wieler bond in Pescara is Angelo Farina tot pre sident van de bond gekozen. Hij nam daar mee de plaats in van Redoni. Farina ver kreeg 1340 stemmen tegen Redoni 1103. tegenstander. Na afloop van deze sluitings wedstrijd zal aan de Hagenaars de West- Europa Cup worden uitgereikt. „Niet bang zijn lopen!", zei Piet. Met 'n benauwd gezicht deed Bunkie twee, drie stappentoen schoot de éne stelt onder zijn voet uit, en hij maakte 'n rare sprong, om niet te vallen. „Het is toch heus niet gemakkelijk!", lachte hij, een beetje beschaamd. „Och, het valt wel mee, als je maar doorzet en niet bang bent", zei Piet. „Vooruit, stap er maar weer op!" Weer zette Bunkie de stelten tegen de muur en stapte er op. Maar toen hij los van de muur stond, begon hij alwéér zo raar te zwiebelen „Oei!daar val ik weer!", riep hij. „Stil, ik zal je wel helpen", zei Piet. Hij pakte de einden van de stelten achter Bunkie's rug vast. „Zo, loop nou maar", zei hij. „Ik houd je wel vast, dan val je niet!" Naar wij vernemen wordt de stand, waar bij de waterpolowedstrijd Meeuwen 2— Haarlem 1, door scheidsrechter Lewis gestaakt werd, als eindstand aangenomen. Haarlem heeft dus met drie-twee gewon nen en gaat over naar de vierde ronde van de beker-afvalcompetitie. Daarin moeten de Haarlemmers uitkomen tegen DJK. De waferpolocompetitie De ontmoeting tussen HVGB en DWT, welke Zaterdagavond in het Haarlems Sportfondsenbad in de eerste klasse dames van de waterpolocompetitie gespeeld werd, was bijzonder aantrekkelijk. In de eerste helft van de wedstrijd gaf HVGB de DWT- dames goed partij. Mejuffrouw Van Brug gen opende voor DWT de score, maar HVGB had al spoedig het antwoord klaar. Mejuffrouw Smit maakte namelijk gelijk en bezorgde DWT daarmee het eerste tegendoelpunt in deze competitie. Nog voor de rust nam DWT, na opzwemmen van me juffrouw Van Bruggen opnieuw de leiding en na de hervatting brachten de speelsters Van Bruggen (2 x) en Somers de eindstand op vijf-één. In de tweede klasse dames verloor HVGB 2 van HPC met vier-nul en DWT 2 boekte in Velsen op VZV een vijf-drie overwinning. DWT 2 leidt thans in deze afdeling met acht punten uit vijf wed strijden, gevolgd door HPC met zeven pun ten uit vier wedstrijden. In de derde klasse dames toonde DWT 4 zich met vijf-één de meerdere van Hille- gom. Heren HPC 2 en Haarlem 2 waren bijzonder goed aan elkaar gewaagd. HPC nam eerst èen twee-nul voorsprong, welke echter door Haarlem in de tweede helft geheel werd ingelopen. Haarlem nam zelfs een voorsprong, maar de HPC'ers slaagden er toch nog in gelijk te maken (drie-drie). DWT 4 en Haarlem 3 brachten, in de ontmoeting voor de vijfde klasse, eveneens twee gelijkwaardige zeventallen in het water. Ook hier was de einduitslag gelijk (één-één). In de waterpolowedstrijd HZ en PC— HVGB, welke voor de vierde ronde van de bekercompetitie in Den Haag werd ge speeld, heeft HVGB verloren met acht-één en is dus voor de bekercompetitie uitge schakeld. De HVGB-achterhoede, uitgezonderd de keeper, was slecht op dreef. Het plaatsen liet veel te wensen over en ook het over nemen ging niet vlot. Direct na het begin strafte Smol twee maal een fout van de HVGB-achterhoede af (twee-nul). Kort daarna zwom Waelevvijn zich vrij en na een goed geplaatst schot was het drie-nul. Even later kwam Ruim- schotel op zes meter afstand van het HVGB-doel in een vrije positie te liggen. Hij kreeg de bal en schoot onhoudbaar in. Met dé stand vier-nul in het voordeel van HZPC werd aan de tweede helft be gonnen. Ook in de tweede helft bleven de Hagenaars heer en meester. Een combina tie van Drost en Korevaar werd op keu rige wijze afgewerkt (vijl-nul). Nadat Smol nogmaals voor HZ en PC had inge schoten, kreeg Rol (HVGB) een vrije worp te nemen. Hij plaatste de bal naar Hoge- land, die weer terugspeelde naar Rol en met een mooi schot werd door deze speler de HVGB-eer gered. Hierna kreeg Ludding, de HVGB-keeper, een groot aantal schoten te verwerken. Het ging hem goed af, maar hij kon toch niet voorkomen, dat Smol en Korevaar de HZ en PC-overwinning nog op acht-één brach ten. De Nederlandse ploeg, die zal deelnemen aan de internationale Engelse tafeltennis kampioenschappen, welke op 1 en 2 April in Londen worden gehouden, bestaat uit Onnes (Amsterdam), Van Zoelen (Leiden), Stoop (Rotterdam) en Willemstein (Rotter dam). Aangezien de internationale kampioen schappen van Duitsland op 9 en 10 April plaats hebben dus vlak voor de wereld kampioenschappen zal Nederland hier voor geen volledige ploeg kunnen afvaar digen. Alleen mejuffrouw A. Lahey zal ons land in Kiel vertegenwoordigen. ADVERTENTIE VOOR DUIZEND EN ÉÉN DOELEINDEN (vertaald uit het Engels) 40) Ze zei echter niets en Masterson ging door: „Men had in het dorp echter een veel minder gunstig oordeel over dat meis je, die Deirdre Mentonleigh. Iedereen kent haar en ze gaat veel uit en wordt overal ontvangen. Ze schijnt dol op een pretje te zijn en geeft veel geld voor kleren uit. Ze laat dikwijls haar rekeningen oplopen, maar uiteindelijk werd altijd alles betaald. Vlak voor haar reis met de professor naar Egypte, had ze grote schulden, maar na haar terugkeer betaalde ze alles weer af. Ze gaat heel dikwijls naar Londen en sinds ze uit Egypte terug is, schijnt ze daar meer dan ooit te komen. Er lopen geruch te1 ovar baar in verband met verscheidene n. aen in de omgeving, maar ze schijnt nog nöoit officieel verloofd te zijn geweest. De algemene indruk was, dat ze ïjiisbruik ma.akt van de goedheid van haar voogd en dat deze te zeer op haar gesteld is om ruzie te maken". Daphne die opnieuw met grote belang stelling had zitten luisteren, vroeg: „Is ze familie van hem, Masterson?" Weet men ook, hoe hij er toe kwam haar te adopte ren?" „Uw compagnons hebben hier naar ge ïnformeerd, maar niemand schijnt het helemaal zeker te we en. Ze was ongeveer 18 jaar, toen hij haar aannam. Niemand weet echter precies, wie ze was en waar ze vandaan kwam. Iedereen is het over eens, dat hij dol op het meisje is en haar zeer royaal van geld voorziet. Zij op haar beurt is ook zeer op de professor gesteld. Maar algemeen gelooft men, dat ze het aller meest van zichzelf houdt". Daphne voelde zich enigszins teleurge steld Ze had op belangrijker gegevens ge hoopt. Ze liet echter niets merken en zei enkel: Mijn dank, Masterson. Zeg tegen iedereen, dat ze geen enkel ogenblik mo- "en verslappen en op hun hoede moeten blijven. Waarschuw me bovendien onmid dellijk, als er iets bijzonders gebeurt. Heb je mijn compagnons op de hoogte gesteld inzake dat huis ,dat je ontdekt hebt?" „Inderdaad, juffrouw Wrayne". „Zeg hun, dat ik daar onmiddellijk heen ga om het te bekijken en om foto's te ma ken en dat ik er vrijwel zeker van ben, dat 't het bewuste huis is. Zeg hun ook. dat ze zich dagelijks met mij in verbinding moeten stellenEn voorts, mijn har telijke dank voor alles wat je gedaan hebt" Laat in de middag van diezelfde dag bel de Hugh Williamson haar op. Carlton gaf het gesprek door en na de gebruikelijke, nietszeggende inleidende woorden, zei Wil liamson: „Ik heb eindelijk die oude gene raal vanmiddag op mijn club te pakken gekregen, Daph! Ik benaderde hem heel voorzichtig met betrekking tot onze ge leerde vriend". „Jaén?" „Hij kent hem niet goed, maar zijn doch ter schijnt een vriendin te zijn van diens pupil. Hij beschrijft deze jonge vrouw als een „beschaafd aardig meisje", van het soort waarmee hij zijn dochter wel kan laten omgaan". Daphne dacht aan hetgeen ze kortge leden over Deirdre Mentonleigh had ge hoord, maar kon door de telefoon niets zeggen. „En die datum, de 20ste, Hugh?" vroeg ze. „Ik heb hem daarover ook heel voor zichtig uitgehoord. Hij luncht die dag bij de professor thuis. Ik kon verder geen vragen stellen, dus dat is alles wat ik te weten ben gekomen". Er heerste aan beide kanten even stil zwijgen. Dan zei Daphne langzaam: „Ik houd niet van zoveel toeval, Hugh „Wat wil je er aan doen?" „Ik heb het gevoel, dat ik hem moet gaan waarschuwen". „Ik bewonder je moed", antwoordde hij en er was een geamuseerde klank in zijn stem. „Als er iets erntigs zou gebeuren, zou je Scotland Yard eens moeten horen, als we niét gewaarschuwd hadden!" „Misschien heb je gelijk „Ik geloof, dat ik naar hem toe zal gaan „Ik wens je sterkte, Daph!" „Die zal ik nodig hebben! Jullie hoort nader van mij". Ze bleef enkele ogenblikken voor zich uit zitten kijken, nadat ze de hoorn op de haak had gelegd. Tenslotte drukte ze op een bel en Carlton verscheen prompt. „Stuur juffrouw Braxley bij me", zei ze. Even later kwam Joan Braxley, die als chemisch assistente, fotografe en vinger afdruk-expert bij Daphne in dienst was, de kamer binnen. „U hebt naar mij gevraagd, juffrouw Wrayne?" „Jawel, Joan. Voel je er voor met mij een uitstapje te maken naar het gebied van de vijand?" De blauwe ogen van het meisje straal den verbazing uit. Evenals de anderen, die met Daphne samenwerkten, was ze op de hoogte van de zaak, welke haar werkgeef ster onder handen had. „Bent U hen op het spoor, juffrouw Wrayne?", vroeg ze enigszins ademloos. „Ik geloof het wel. Ik mag natuurlijk aannemen, da* we hun schuilplaats ont dekt hebben, en ik meende, dat jij het misschien wel aardig zou vinden om daar een paar goede foto's van te maken. Als we één van de slachtoffers die foto's kun nen laten identificeren, dan zijn we een heel grote stap vooruit in deze zaak". „Fantastisch!" riep het meisje vol en thousiasme uit. „Maak je dan klaar Neem een goede verrekijker mee en je allerbeste foto toestel. Ik wil zo spoedig mogelijk vertrek ken". Een kwartier later zaten de twee jonge vrouwen heel behaaglijk achter in de grote wagen, terwijl Maynard chauffeerde. Zoals gewoonlijk volgde Ray te de auto op zijn motorfiets. „Als deze tocht succes oplevert, Joan, en mijn hoop vervuld wordt, dan zullen we binnenkort de „Zwart Spin" een lesje kunnen geven, dat deze bende niet licht zal vergeten". Ze herkende het huis onmiddellijk, toen ze het naderden en in gedachten gaf ze Masterson nogmaals een pluim voor zijn nauwkeurige beschrijving. „Stop niet hier, Maynard", zei ze tegen de chauffeur, „maar rijd door om te zien of er verderop misschien een plekje is, van waar we een goed gezicht op het huis en de tuin hebben. Zo niet, dan zullen we op één van de heuvels moeten klimmen". Ze reden door en zochten naar een ge schikte plek, doch deze bleek niet te vin den te zijn. Tenslotte stapten Daphne en haar assistente uit om te voet het terrein te gaan verkennen. Ze overhandigde May nard twee verrekijkers en zei: „Rayte en jij blijven hier wachten. Niemand heeft ons gevolgd en we zijn volkomen veilig. Met deze kijkers zullen jullie ons echter in het oog kunnen houden. Als je mij een zakdoek te voorschijn ziet halen en mijn voorhoofd ziet afvegen, dan beduidt dat, dat ik gevaar bespeur en dat ik jullie no dig heb. Ik denk niet dat 't zo zal lopen, maar 't is een verstandige voorzorgsmaat regel". Terwijl de twee vrouwen door 't glooien de weiland liepen, merkte Joan Braxley vol bewondering op: „U laat stellig niets aan het toeval over, juffrouw Wrayne!" „De ervaring heeft me wijs gemaakt, Joan" antwoordde Daphne met een glim- lich. „Ik houd niet alleen rekening met wat waarschijnlijk zal gebeuren, maar ook met hetgeen ik eigenlijk niet voor moge lijk houd. Ik moet bovendien aan mijn medewerkers denken. Niemand mag een onnodige risico lopen. Kijk niet te veel naar links, waar het huis ligt. Voor het ge val iemand ons van het huis uit gadeslaat, moeten we er uit zien als doodgewone wandelaars. We zullen naar dat bos aan de rechterkant gaan, en daar zullen we wel een plekje vinden, van waaruit we een en ander zullen kunnen bespieden". Enige ogenblikken later lag ze languit in het ga-as, achter een boom, en keek aandachtig door een verrekijker in de richting van 't bewuste huis. Ze overhan digde vervolgens de kijker aan haar as sistente. „Nu is het jouw beurt, Joan", zei ze. „Je moet me precies zeggen wat je allemaal ziet, en geen detail overslaan". (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 6