Als U bedenkt U Blue Gillette in zo'n practische dispenser kunt kopen, zonder enige verhoging van prijs, vraagt U zich af waarom U nog steeds de ouderwetse verpakking koopt. Vierde Rehoboth-kleuterschool in Oud-Schoten geopend Kort en bondig Wethouder Geluk: Bij elke lagere een kleuterschool „Operatie korhoen" Scapino-Ballet voor „grafische" jeugd Amsterdamse Beurs MAANDAG 21 MAART 1955 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 7 Aanvullend millieu Cadeaux Herhalingsoefeningen WASSERIJ DUYN Burgerlijke Stand van i laarlem Bindingsavonden van de Nationale Reserve Examens „Steun Wettig Gezag" houdt landdag in Haarlem Twee schippers tot boete veroordeeld Vergaderingen over salariëring ambtenaren J. Klanderman 25 jaar in dienst van N.Z.H. Koninklijke onderscheiding voor J. J. Wikke Mevrouw E. Roest-Albers kwart eeuw bij Lottgering Auto tegen boom: één dode, twee gewonden Scheepvaart Zaterdagmiddag drie uur was voor de cniging „Rehoboth" voor voorberei- Ld onderwijs op gereformeerde grond ig, te Haarlem een "belangrijk ogenblik Lngebroken; zij kon toen haar vierde kleuterschool, aan de Vondelweg in Oud- Schoten, toevertrouwen aan de zorgen van het hoofd, mejuffrouw C. S. d e K a m. De rouw had nogal wat vertraging ondervon- >n zodat in plaats van 1 Januari pas half Maart het nieuwe gebouw kon worden be trokken, maar nu staat dit er toch, met landelijke uitzicht op de Spaarndammer Contreien. In luchtige, ruime lokalen, voor dien van het modernste meubilair, waar toe een paar grappige kleuteraanrechtban- ken behoren, tussen prettige pastelkleuren zullen in de nabije toekomst drie keer 42 leerlingen worden beziggehouden. Wethouder W. C. Bakker, voorzitter van de vereniging, opende de bijeenkomst niet het lezen van Lucas 11, waarna hij voorging in gebed. Vervolgens heette hij de wethouder van onderwijs, de heer D. j A. Geluk welkom, evenals mejuf frouw Stol, inspectrice bij het voorberei dend onderwijs. Hij herinnerde aan de 25ste verjaardag van de eerste Rehoboth school die in September gevierd zal wor den en vertelde een en ander uit haar ge schiedenis die niet over rozen ging, om dat eerst de crisis en later de tweede we reldoorlog een bres in de contanten sloe- i gen. Na de bevrijding verbeterde de finan ciële toestand aanzienlijk, de achterstellin gen van het bijzonder bij het openbaar onderwijs verdwenen, wat spreker toe schreef aan het beleid van Haarlems ge meentebestuur. In het bijzonder wethouder Geluk kreeg een pluim op de hoed voor de totstandkoming van de school, die er niet dan na een lening van f 125.000,bij je gemeente gekomen is, maar daar de an dere scholen niet bezwaard zijn durft de vereniging deze zorg op haar schouders nemen. Ook de architect, de heer H. W. van Kempen, en de aannemer G. J. Veldwijk, ontvingen woorden van er kentelijkheid. Wethouder Geluk feliciteerde de ver eniging namens het gemeentebestuur en zeide dat hoewel het tekort aan scholen van voorbereidend lager onderwijs zeker niet op korte termijn is op te heffen, men •och streeft naar verwezenlijking van het ideaal: bij iedere school een kleuterschool. Dat er thans in Haarlem vijf lagere en vier voorbereidend lagere scholen op gerefor meerde grondslag bestaan, noemde de wet houder een dubbele gelukwens waard. De heer Geluk deelde nog mede, dat een ver dere gelijkstelling tussen bijzonder en openbaar onderwijs op handen is. Mejuffrouw Stol schepte vreugde in het feit dat de peuters in een pleizierige nieuwe omgeving hun schooltijd kunnen beginnen. Zij vond het belangrijk dat er steeds beter wordt gezorgd voor die mensjes die zich niet kunnen verdedi gen", zodat ze in een op hen afgestemde omgeving hun onbezorgdste tijd kunnen doorbrengen. Ook bestreed ze het misver stand, als zou de kleuterschool een insti tuut voor moeders zijn, die wel eens van hun kinderen verlost willen zijn. Integen deel, meende zij, het halen en brengen elke vergt offers en ook het feit dat de moeder haar kind al zo vroeg af moet staan. De kleuterschool is echter een aan vullend milieu dat de kleintjes geeft wat ze thuis missen: de omgang met leeftijds genootjes. Namens kerkeraad en moderamen van de gereformeerde kerk in Haarlem-Noord voerde ds. H. W. W i e r d a het woord. Hij vond 't jammer zelf geen kleuteronderwijs te hebben genoten en stelde zich van dat der kinderen die de vierde Rehobothschool gaan bevolken, veel voor. Niet alleen een ruime, lichte school, ook de basis voor de christelijke leer zal hen worden geschon ken. Ds M. G. Blauw, was het hiermee eens. De opvoeding in christelijke zin be gint eigenlijk al voor de geboorte, nl. in het hart van de moeder, vond hij en in het „Laat de kinderkens tot Mij komen" zag hij de eis, ook kleuters in het Godde lijk Woord te onderrichten. De vertegen woordiger van de Hervormde school be pleitte evenwel een overkoepelend christe lijk onderwijs. De heer T. R e i n i n k sprak namens de vereniging Groen van Prinsterer een ge lukwens en herinnerde er aan dat deze instelling de moeder is van Rehoboth. Mejuffrouw Hogenbirk overhandig de bloemen en een aardige gieter uit naam van de Bond van Christelijke onderwijzer essen en mejuffrouw V r ij bood een gang aan, geschenk van de verenigingen der scholen in Oost, West en Zuid. Voor een aantal welkome cadeaux zorgde een actie comité, vertegenwoordigd door de heer J. Hoe] e veld die de gemeente bijzonder erkentelijk was voor wat tot stand kwam doch tevens de hoop uitsprak binnenkort een gymnastieklokaal als derde project op het terrein te zien uitgevoerd. Hij memo reerde het welslagen van de actie onder de ruim tweeduizend gereformeerden in 99 Oud-Schoten en bood als resultaat van de opbrengst van bazars, filmavond en pa pierverkoop een piano met kruk en loper aan, benevens een electrische klok en, symbolisch, de vloerbedekking voor twee lokalen. Mejuffrouw De Kam antwoordde op dit alles door haar vreugde kenbaar te ma ken om de taak die haar wacht. Meer door alle feestelijkheid zeide ze getroffen te zijn door de geest van samenwerking die aiie moeilijkheden van de voorbereiding heeft verlicht. Met gebed werd de samenkomst besloten waarna een rondgang door het gebouw volgde. Tot de eerste onderdelen, die in 1955 worden opgeroepen voor herhalingsoefe ningen, behoort het 94e regiment infante rie. Van 11 Maart tot 2 April is het perso neel van dit regiment in werkelijke dienst, met voor-opkomst van een gedeelte van personeel op 7 Maart en afwikkeling tot 6 April. De opleiding zal worden afgesloten met een twee-daagse oefening te velde op 28 en 29 Maart in de omgeving van Soester- berg. De oefening draagt de naam „Kor hoen". Vanmorgen is de 24-jarige matroos W. Wong Tin Ming uit Hongkong aan boord van het Engelse s.s. Castle Harbour, dat in de Waalhaven te Rotterdam ligt, bij het open leggen van de luiken in een 12 meter diep ruim gevallen. Bij aankomst in het haven ziekenhuis bleek hij te zijn overleden. ADVERTENTIE \MStTRI» \MSFVA.\KT20 Ttl. 11051 MANGELWAS KANT EN KLAAR Binnen 4 dagen retour. HAARLEM, 19. Maart. 1955 ONDERTROUWD: 19 Mrt, R. Sieswerda en G. van Ark. GEHUWD: 19 Mrt, M. J. van de Pas en A. M. van Vegchel; G. H. E. Evers en Lhnr;M. P. van Waveren. BEVALLEN: van een zoon: 17 Mrt, F. F. te Raaf—Zwemmer; 18 Mrt, S. C. E. von -Boerc. BEVALLEN van een dochter: 18 Mrt, H. Duiven*—Spier: J. M. Schabbir-' -tet; A. B V8n der RietHeerens, 2 d.; P. H. A. Mas- soo—;*oij}er; 19 Mrt, C. C. Kops—Smit. 0VIMLEDEN: 17 Mrt, R. Thijsse, 79 j.. Dunklvrstraat; M. J. van der Meij—van Stra in. 75 j., Kuistochtstraat; 18 Mrt, Th. F. C. Drinkmawv—Reigers, 82 j., Raamsingel. De eerste groep kleuters heejt vanmorgen haar intrek genomen Rehobothschool aan de Vondelweg in Oud-Schoten. in de nieuwe Op Vrijdag 13 Mei en Woensdag 18 Mei worden in het Haarlems Gemeentelijk Concertgebouw bindingsavonden gehou den voor de leden van de Nationale Re serve en hun dames. De eerste bijeenkomst is bestemd voor de reservisten uit de om geving van het Noordzeekanaal: Veisen, IJmuiden en Beverwijk, en die uit de Haarlemmermeer. Het verwachte aantal van achthonderd zal op de tweede avond nog met de helft daarvan worden over troffen als ongeveer twaalfhonderd men sen uit Haarlem, Heemstede, Bloemendaal en Zandvoort de zaal zullen bevolken. Op beide bijeenkomsten zal een cabaretpro- gramma worden opgevoerd en zal er na afloop een bal zijn. Leiden. Geslaagd voor het doctoraal examen Ned. recht mr. J. M. Greive te Voorschoten; candidaatsexamen psychologie mevrouw W. v. d. HulstMengerink te Óegstgeest; can- didaatsexamen Frans taal- en letterkunde P. F F. G. Molenkamp te Óegstgeest; docto raal examen Franse taal- en letterkunde de dames C. H. Gorter. Amsterdam en M. Bark manGoed van Naters 'e Wassenaar: docto raal examen geneeskunde mei. A. IV^elles te Rotterdam en F. Koning te Voorschoten; J, Sack (U.S.A.), E. P. Smit te Den Haag en G. T. Smit te Leiden; arts-examen (1ste ge deelte) mevrouw V. P. LoeligerSalomon- sen te Leiden, E. S. Rachlin (U.S.A.), J. P. Scherft te Den Haag en D. Tjabbes te Bloe mendaal; arts-examen (2de geedelte) me vrouw S. Meesters—Timmerman ie Leiden, A. de .Tong te Leiden. .T. van der Sluvs Veer te Leiden, J. van der Soek te Den Haag en R. W. Velberg te Sassenheim. Nijmegen. Geslaagd voor candidaatsexamen Frans: A. R. Reynen. Koningsboseh. W. F. A. J. M Brands, Nijmegen. A. G. A. Hol man. Breda, C. J. Mertens. Nijmegen. Docto raal examen Frans: D. E. Latiers, Roer mond. Amsterdam. Gemeente-Universiteit. Docto raal examen rechten R. Laret, Amsterdam. De jaarlijkse landdag van de Provinciale Commissie Noordholland van het Natio naal Instituut ..Steun Wettig Gezag" wordt in Haarlem gehouden en wel op Zaterdag 4 Juni. De deelnemers aan cie landdag, leden van de Nationale Reserve, ae lucnt- wachtdienst en de reserve-eenheden van gemeente- en rijkspolitie en maréchaussée, zullen omstreeks vier uur in de wout na bij de Dreef verzamelen. Van daar af zal een mars door de stad worden gemaakt, die eindigt bij bet Krelagehuis aan ae Leiase- vaart. De Koninkliike Militaire tvapei on der leiding van Rocus van Yperen zal medewerking verlenen. Daar zaï na een gemeenschappelijke broodmaaltijd' en een welkomstwoord het eigen cabaret van nor instituut Steun Wettig Gezag, dat de naam draagt van „de blauwe baret" enige uren ontspanning aan de manscnappen Drengen. Te nauwe mazen De schipper R. B. uit Katwijk stond Maandag voor de Haarlemse economische politierechter terecht wegens overtreding van de Wet op de Maaswijdte van Zeevis- netten 1954. Hij voer in de periode van 20 tot 26 Januari 1955 op de kotter IJM. 78, die een sleepnet voorttrok waarvan de maaswijdte in de kuil geringer was dan 75 millimeter. De schipper verklaarde, dat de kotter reeds geruime tijd in reparatie was ge weest en een aantal pech-reizen had ge maakt, waardoor hij begrip had willen tonen voor de eigenaar en niet op de aan schaffing van een nieuw net had willen aandringen, ofschoon hij zelf een groot voorstander van de nieuwe regeling zeide te zijn. De officier van justitie vestigde er de aandacht op, dat de nieuwe internatio nale maaswijdteregeling tenslotte cr ver zoek van de vissers zelf was tot stand ge komen en eiste tegen R. B. een onvoor waardelijke boete van 50 en een voor waardelijke boete van 200. De economi sche politierechter maakte van de onvoor waardelijke boete f40. Even later werd een zelfde vonnis uitgesproken over de niet verschenen schipper H. de V. van Urk, we gens hetzelfde feit. Het hoofdbestuur van de Algemene Rooms Katholieke Ambtenarenbond houdt Woens dagavond 23 Maart in Krasnapolski te Am sterdam een buitengewone algemene leden vergadering ter bespreking van de onder handelingen van de salariëring van het rijkspersoneel. In ons blad van Zaterdag is meegedeeld, dat de ARK A op 30 Maart bijeen komt. Op die dag vergadert echter de Katholieke Bond van Overheidsperso neel. Vandaag is de heer J. Klanderman te Haarlem wagenvoerder I," 25 jaar in dienst van de N.Z.H. De jubilaris kreeg vanmid dag bezoek van de chef van de vervoers dienst, de heer Th. Hetem, die hem namens de directie een geschenk onder couvert aan bood. Een deputatie van het jubileumfonds bood hem een polshorloge aan. Zijn echtge note kreeg bloemen. Bij de firma Haverschmidt en Klaje werd Zaterdagochtend de heer J. J. Wikke officieel gehuldigd, ter gelegenheid van het feit dat hij op Zondag 20 Maart pre cies vijftig jaar in dienst van deze firma was. De burgemeester van Haarlem, mr. F. O. F. M. Cremers, bood als eerste de jubi laris zijn gelukwensen aan en overhandig de hem de bronzen médaille verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau. Vervolgens voerde de directeur van de firma, de heer M. Alcharek, het woord. Hij memoreerde in korte trekken de loop baan van de jubilaris en prees diens ijver, trouw en vakkennis en bood de heer Wikke een oorkonde aan van de vakgroep van de chemische wasserij en ververij. Hierna sprak de heer C. Haverschmidt en de rij der sprekers werd gesloten door de heer G. de Vries, die als afgevaardigde van het personeel, de jubilaris een rook- stoel en een staande schemerlamp aan bood. De heer Wikke uitte zi n dankbaarheid over deze buitengewoon hartelijke huldi ging- De balletgroep Sea pi no, onder leid'img van mevrouw Hans Snoek, heeft Zaterdag middag in de Haarlemse Schouwburg een voorstelling voor kinderen van leden van de Algemene Grafische Bond gegeven, die ongetwijfeld in goede aarde is gevallen. Het initiatief tot deze uitnodiging verdient alle waardering. Nieuw voor Haarlem was „Het vrouwtje van Stavoren" op muziek van Luctor Pon- se, een ballet in zes tafrelen van Jean Rebel, die hiermede een nieuwe bevesti ging van zijn onmiskenbare kwaliteiten als choreograaf heeft geleverd zozeer zelfs, dat men het moet betreuren dat hem geen betere krachten ter beschikking staan. In tussen heeft hiJ van het aanwezige mate riaal een zorgvuldig overwogen en bij rib mogelijkheden aangepast gebruik gemaakt, waardoor een uit het oogpunt van de cla-ns toch zeer aanvaardbaar geheel ontstond. Hij is naar mijn vaste mening de man, die het verhalende ballet in Nederland op nieuw tot gelding zou kunnen brengen, al zal hij zich daarbij hebben te bevrijden van allerlei te conventionele bewegings motieven, die het onderhavige werk een tamelijk: ouderwetse inslag verlenen. Intussen werd het duidelijk, dat Rebel met een kennelijke voorkeur het volksver telsel uit de zeventiende eeuw over de ondergang van het lichtzinnige, welvaren de stadje aan de Zuiderzee, aanknooepd bii een toneelbewerking hiervan door Ben van Eysselsteijn, tot plastisch leven heeft ge wekt. Hii deed daarbij enkele zeer geluk kige vondsten, met name ter transformatie van de rijke en trotse Vrouw Dode tot rampzalige bedelares, alsmede ter vnirtdh- tlng van het feestmaal, met de verschijnln van de Noodlotsfiguur door' het raam. Ook de oplossing voor de bliikbaar nog altijd onmisbare verteller, door deze als omroe per een logisch te verantwoorden spel- oositie te laten innemen, moet genrezen worden. De tekst van Willy van Hemert was wat beknooter en geestiger dan men bij de voorstellingen van „Soamuo" ge wend is, maar toch zeer ongeliiksoortig van waarde. Peter Brandsma voldoet als verteller. Uit dankbaarheid voor het beroep op de fantasie is men geneigd de order-water- scène meer betekenis toe te dichten dan het resultaat rechtvaardigt. De redeliike prestaties van de uitvoerenden nopen niet tot afzonderlijke vermelding. D. K. ADVERTENTIE Zaterdagochtend heeft de huldiging plaats gevonden van mevrouw E. Roest- Albers, die vijfentwintig jaar in dienst is van de firma J. Lottgering, ververij en chemische wasserij te Haarlem. Nadat de feestcommissie de jubilaressc per auto van huis had gehaald werd zij in de versierde fabriekshal eerst toege sproken door de heer J. H. Lottgering, die waarderende woorden sprak over haar toe wijding en plichtsbetrachting. Zij ontving het vererend getuigschrift van de Maat schappij voor Nijverheid en Handel en de bijbehorende médaille. Als geschenk van de firma bood de heer Lottgering de ju- bilaresse een geschenk in enveloppe aan Namens het personeel voerde mejuffrouw E. J. E. van Leuven het woord, die tevens een tas en een parapluie aan mevrouw Roest-Albers overhandigde. 5-314 Nederl/47 \.K.U Jnilever Philips Gloeil. Kon. Petroleum Adam Rubber FIoll. Amer. Lijn N. Seheepv. Unie H.V.A Deli Mij. Amsterd. Bank Ned. Handel Mij. Rotterd. Bank Twentsche Bank Anaconda Copper Bethlehem Steel Republic Steel Shell Union Tidewater U. S. Steel Slotkoers Vrijdag lOO'Ui» 3ii?; 39214 36414 61314 11214 185 54 18154 148 143% 249J4 - 227 217J4 231 52% 1295-4 8314 61% 27*/i« 77% Openings koersen 100'»/w 310 391 363 606 112 185% 180 14854 143J4 250 22654 217J4 231 53 ?4 128 ?4 83'4 6154 27?4 77/4 Zaterdagmiddag omstreeks halfvier is op de rijksweg tussen Beek en Maastricht, na bij het vliegveld, een personenauto tegen een boom aan de linkerkant van de weg gebotst. De bestuurder, ir. P. J. M. van Empelen uit Weert, werd op slag gedood. Zijn echtgenote en de heer L. Heuvelmans uit Weert, die bij hem in de auto zaten, werden ernstig gewond en moesten wor den opgenomen in het ziekenhuis St. An- nadal te Maastricht. Hun toestand is niet levensgevaarlijk. Mevrouw Van Empelen kreeg verwondingen aan het hoofd en een shock, de heer Heuvelmans kreeg onder meer een bovenbeen-fractuur. De oorzaak van het ongeluk is nog niet bekend. Vermoedelijk heeft de bestuurder een voor hem rijdende auto willen inhalen of passeren en is hij toen, tijdens een sneeuwbui, tengevolge van de gladheid ge slipt. De overledene was vader van zeven kinderen. Het stoffelijk overschot is over gebracht naar het ziekenhuis in Weert. Amor, 18 v. Valencia n. Rotterdam. Amsteldiep. 19 te Hamburg. Am.steiland, 18 v. Santos n. Maceio. Argos, 19 te Rotterdam. Alphacca, 18 te Buenos Aires. Arendskerk, 18 te Colombo. Aalsdijk, 38 te Rotterdam. Aagtedijk, pass. 18 Kp. Race n. New Orleans. Ariadne, 18 te Hamburg. Abbekeik, 20 te Genua. Albireo, pass. 19 Finisterre n. Buenos Aires. Alchiba, 21 te St. Vincent verw. Aigenib. 19 te Victoria. Alkaid, pass. 20 Finisterre n. Antwerp**!- Alpherat, 20 te New York. Aludra, 20 v. Lissabon n. Le Havre- Appingedijk, 20 te Philadelphia. Arkeldijk. 20 te Philadelphia. Alblasserdijk, 20 v. Rotterdam. Altair, 20 v. Hamburg n. Rotterdam. Amstelpark, 20 v. St. Vincent n. Bremen. Abbeduk, 20 te Antwerpen. Akkrumdijk, 19 te Boston. Alamak, 21 te Aden. Alcyone, 19 te Rio de Janeiro. Aldabi, pass. 21 Ouessant 22 Antw. verw. Alnati, pass. 20 Wight n. Rio de Janeiro. Amor. pass. 20 Gibraltar n. Rotterdam. Arendsdijk, 21 te Antwerpen. Ariadne, 21 te Amsterdam. Boissevain. 20 te Hongkong. Bacchus, 20 v. Trinidad n. Dordt. Biommersdijk, 20 v. Hamburg n. Antw. Boskoop. 21 te Trinidad. Bonaire, 21 540 m. W.ZW. Madeira. Corllla, 18 te Pararivier. Cronenburgh, pass. 18 Ouessant n. Onton. Caltex Delft, 19 v. Rotterdam n. Sidon. Caltex Nederland, 20 v. Rotterdam n. Stockholm Caltex Pernis, pass. 20 Lissabon n. Rotterdam Caltex Utrecht, pass. 20 Kp. Bon n. Sidon. Congostroom, pass. 20 Las Palmas Amsterdam. Caitex Leiden, 21 te Rotterdam. Coryda, 20 v. Brunsbüttel n. Trinidad. Cottlca. 21 te Madeira. Dellt, 18 te Hamburg. Dalerdijk, 20 te Rotterdam. Daphnis, 20 te Houston. Delfland, 19 v. Santos n. Rio Grande. Delf shaven, 20 te Meliila. Diemerdijk, 20 te Balboa. Dongedijk, 19 v. Londen n. Curacao. Drente, pass. 20 Socotra n. Aden. üemdijk, 19 te Bremen. Elizabeth b, pass. 20 Key West n. Dordt. Esso Den Haag, pass. 20 Finisterre n. Sidon. Eemland, 20 v. Puerto Alegre n. Rio Grande do Sul. Ena. pass. 19 Vlissingen n. Rotterdam. Esso Amsterdam, pass. 21 Vlissingen n. Antw. Friesland (KRL), 20 te Avonmouth. Friesland (SSM), pass. 21 Ouessant n. Huelva. Gadila, 19 te Rotterdam. Gaasterland, 18 v. Recife n. Bahia. Gaasterkerk, 20 te Bahia. Garoet, 20 v. Aden n. Port Said. Grootekerk, 21 te Djibouti. Gordt as 20 v. Lissabon n. Antwerpen. Gooiland. 20 v. Bahia n. Recife. Graveland, 21 v. Hamburg n. Amsterdam. Groote Beer, pass. 19 Startpoint n. Halifax. Helder, 19 v. Ciudad Trujillo n. Port au Pnve Heelsum, 20 v. Brownsville n. New Orleans. Helena, 20 v. New York n. Port au Pnnce. Helicon, 17 v. New Orelans n. Curasao. Hera, 20 te Hamburg. Heimes, 20 te Kingston. Hoogkerk, 18 v. Beira n Mozambique. Haulerwijk, 21 te Iskenderun. Hathor, 20 te Amsterdam. Iios, 19 te Rotterdam. Indrapoera, 21 te Tjibouti. Ittersum, 20 te Houston. Java. 19 te Boston. Japara (KRL)..pass. 29 Ceylon n. Aden. Joh. v. Olden ba i nevelt, 21 v. Suez n. Aden. Koratla, 18 Victoria gepass. n. Curasao. Karimun. pass. 19 Suez n. Belawan. Kota Inten. 18 v. Port Said n. Rotterdam. Kenia, pass 29 San Miguel n. Curasao. Kie'.drecht, 20 te Karachi. Korovma, 20 te Mena el Ahmadi. Krebsia, 19 te Montevideo. Kota Gede. 20 v. Port Said n. Barcelona. Leersum, 19 te Amsterdam. Loenerkerk 19 v. Bombay n. Colombo. Langkoeas, 19 te Alexandrië. Laagkerk, 20 te Chittagong. Laertes, pass. 20 Ceylon n. Aden. Langkoeas. 20 te PorteSaid. Lekkerkerk, 20 v. Suez n. Aden. Limburg, pass. 21 te Port Said. Lemsterkerk, pass. 21 Oporto n. Kopenhagen. Lindekerk, 20 te Koewait. Lekhaven, 20 v. Rotterdam n. Bremen. Liberty Bell, 20 v. Philadelphia n. Port Said. Langkoeas, 21 v. Port Said n. Djeddah. Maasdam, 19 te Halifax. Maas, 19 v. Rotterdam n. Oran. Maasdam, 21 te New York. Maasland, 21 te Rio de Janeiro. Merwede, 20 te A-ntwerpen. Muiderkerk, pass. 19 Gibraltar n. Genua. Madoera, 20 v. Cochin n. Penang. Molenkerk. 20 te Antwerpen. Mapia, 19 v. Amsterdam n. Indonesië. Nieuw Amsterdam, 19 v. Las Palmas n. Algiers Nestor, 20 v. Londen n. Amsterdam. Noordam, pass. 20 Lizard n. New York. Oostkerk, 18 v. Manilla n. Hongkong. Ouwerkerk. 19 te Antwerpen. Oranje, 19 250 m. O. Ceylon. Oranjefontein 20 180 m Z. Freetown. Oranjestad, 19 80 m. NW. Ouessant. Prins Willem III. 19 te Oslo. Prins Willem v. Oranje. 19 te Halifax. Papendrecht. pass. 20 Malta n. Port Said. Pendrecht, pass. 20 Algiers r. Paulsboio. Prins Alexander, 20 te Rotterdam. Prins Fred Willem. 20 te Hamburg. Prins Joh. Willem Friso, 19 v. St. John naa Cherbourg. Pieter S. 20 te Rotterdam. Prins Willem George Fred.. 21 te Rotterdam. Peperkust, 19 v. Amsterdam n Bremen. Perna, 2! v. Napels n. Piraeus. Pygmalion, 19 te Amsterdam n. Hamburg. Raki 17 v. New Orleans n. Charleston. Rijndam 19 te Rotterdam. Ridderkerk. 19 v. Mombasa n. Suez. Rem pang, 20 v. Port Soedan n. Suez. Roebiah, pass. 20 Gibraltar n. Beiroet. Roggeveen. 21 te Semarang. Rondo, 18 v. Genua n. Barcelona. Rijnland, 19 v. Buenos Aires n. Montevideo. Ruys, 20 v. Montevideo n. Santos. Roepat, pass. 20 Vlissingen n. Antwerpen. Schouten 18 v Dar es Salaam n. Beira. Stad Alkmaar 19 te Durban. Stad Maastricht pass. 18 Ouessant n. Savoeia. Saiawati. 19 te Bushire. Sloterdijk, 18 te Houston. Stad Maassluis. 18 v Liverpool te Narvik. Saparoea, 21 te Koewait. Sarangan. 21 te Boston verwacht. Stad Arnhem, pass. 20 Freetown n. Dakar. «tad Breda. 20 te Mombasa. Stad Schiedam, 20 te Bagnoli. Straat Maiakka. 21 te Hongkong. Sumatra. 20 te Colombo. Salland. 21 te St. Vincent. Sehiediik. 20 v. Cristobal n. Liverpool. Sibaiak. pass. 20 eil. Balabak n. Singapore. Sliedrecht. pass. 19 Gibraltar n. Mena el Ahmad stentor, 20 v. Demerara n. Curacao. Stad Leiden. 21 te Hamburg. Stad Vlaardir.gen. 22 Hoek v. Holland verw. Tara. 18 te Buenos Aires. Tero. pass. io Ouessant n. Buenos Aires T?ha. verm 21 v. Antwerpen n Rotterdam. Tabian, 19 v. Mobile n Galveston. Tawall. 21 te Mena el Ahmadi. Telamon, 18 v. New York n. Curacao. Titus. 20 te Alexandrië Tonvni. 21 t» Port Said. Teiro. pass. 20 Finisterre n. Buenos Aires. Themlsto, 21 te Raltimore. Tamo. pass. 20 Fern Noronha n. Rotterdam Van I.insrhoten 18 v. Monrovia n. Freetown. Waterland 19 te Buenos Aires. Westerdam, 20 1 50-m. O. Nantucket. Willemstad. 20 te Trinidad. Woensdrecht 20 te Trinidad. Wonosobo, 20 te Rotterdam BINNENLAND Het verlies van de Haagse woningbouw maatschappij „Hawoma" N.V. in liquidatie was over 1952 f 362.720,69. Over de periode Januari 1953 tot 28 Februari 1954 werd een verlies geboekt van f 1.153.487,49. aldus blijkt uit de ontvangen verlies- en winstrekeningen over deze periodes, die thans de Haagse ge meenteraad zijn aangeboden. De beste luchtvaartcadet van het jaar is Marinus Meijer uit Den Haag. Uit de han den van de voorzitter van de Koninklijke Nederlandse Vereniging voor Luchtvaart,, de heer C. Kolff, heeft hij Zaterdagmiddag"op het vliegveld Ypenburg daarvoor een beker in ontvangst mogen nemen. In Januari zjin 14 boerderijbranden voorgekomen, waarbij de boerderij totaal werd vernield of ernstig beschadigd werd. De directe schade door deze branden aan gericht wordt geraamd op f297.090. Bij deze branden zijn 12 runderen, een paard, 111 varkens en 3600 stuks pluimvee omgekomen. Het politiecorps te Nijmegen zal bin nenkort ook vrouwelijke leden tellen. Voor lopig zullen er vier vrouwelijke politie agenten worden aangesteld. Zij worden onder meer belast met het toezicht op de jeugd. Het ministerie van Economische Zaken heeft met het oog op het huidige kartel- en prijsbeleid besprekingen gevoerd met de Ne derlandse producenten van kalkzar.dsteen, die verenigd waren in het Centraal Verkoop Kantoor voor de Kalkzandsteenindustrie. Deze besprekingen hadden betrekkin? op de verplichting van de kalkzandsteen fabrikan ten hun leveringen via het C.V.K. te doen lopen, op de quotering van de afzet en op de hoogte van de prijzen. Deze besprekingen zijn voorlopig geëindigd, doordat inmiddels de grootste producent van kalkzandsteen uit het C.V.K. is getreden. Het ministerie blijft het prijsverloop intussen nauwlettend volgen. Bij de Postcheque- en Girodienst was het bedrag der saldi van de postrekeningen op 31 December 1 245.693.000 tegen f 1.074.896.000 op 31 December 1953. De omzet heeft in 1954 bijna de 100 milliard bereikt me teen bedrag van f99.069.311.617 tegen f91.355.631.818 in 1953. De belegging per 31 December 1954 bedroeg f866,358.894 tegen f775.264.291 per 31 December 1953. Het aan tal boekingen bedroeg in 1954 213.972.981 tegen 189.764.692 in 1953. Het bestuur van het Landbouwschap heeft benoemd tot voorzitter van de afdeling Bloembollenteelt jhr. mr. O F. A. H. van Nispen tot Pantserden te Hillegom en tot plaatsvervangend voorzitter de heer L. A. Elferink te Lisse. Tot voorzitter van de Al gemene Technische Commissie is benoemd de heer T. Allersma te Zuurdijk en tot plaatsvervangend voorzitter de heer D. Meyer te Haarlem. De rijkspolitie te water heeft Zaterdag middag omstreeks 2 uur het lijkje geborgen van het sinds Vrlidag vermiste 7-jarige zoon tje van de familie F. uit Amsterdam. Het werd opgehaald uit het water van de Nieuwe Vaart bij de Cruauiuskade. Op het terrein van de gemeentelijke gasfabriek te Hilversum heeft de 36-jarige arbeider Th, Schuurmans Zaterdag het leven verloren bij een ernstig bedrijfsongeluk. Met enige collega's bezig zijnde een wagon kolen te lossen, raakte hii bekneld tussen een zware kolengrijper en de wand van een wagon. Hij was op slag dood. HAARLEM EN OMGEVING De Haarlemse wethouder van Openbare Werken, Volkshuisvesting, Industrie- en Middenstandszaken, de heer W. F. Happé, is Woensdag 23 Maart verhinderd spreekuur te houden. De heer H. L. Kruimel, conservator van het Centraal bureau voor genealogie te 's Gravenhage, zal op Woensdag 30 Maart in „Brinkmann" voor de Haarlemse afdelin-g van de Nederlandse Genealogische vereni ging spreken over „Het handschrift van onze oudere genealogen". Voor de afdeling Bloemendaal van de Koninklijke Nederlandse Maatschappij voor Tuinbuw en Plantkunde zal de heer P. G. Balkenende uit Lisse op Dinsdagavond 29 Maart in hotel „Rusthoek" "preken over ,,Het gebruik van bloembollen in siertuin en huiskamer". Waterman, pass. 21 Gibraltar 24 Hoek v. Holland verwacht. Willem Ruys. 24 Hoek v. Holland verwacht. IJsel, 19 te Rotterdam. Zeeland (SSM) 18 te Kopenhagen. Zuiderkruis 19 te Kaapstad. Zijpenberg, pass. 20 Wight n. Meliila. Zaan. 20 v. Londen n. Leixoes. KLEINE VAART Ary Scheffer, verm. 19 v. R'dam n. Liverpool. Atlas, 19 v. Amsterdam n. Kopenhagen. Albert D, pass. 19 Vlissingen n. Antwerpen. Anna B, 19 v. Rouan n. Portsmouth. Arctius, verm. 19 v. Londen n. Liverpool. Birmingham, 19 v. Rotterdam n. Kinkslynn. Batav.er, pass. 19 Vlissingen n. Malmo. Bill S, pass. 19 Vlissingen n. Antwerpen. Hera, 18 v. Amsterdam n. Bremen. Bab. T, 17 te Preston. Bergsingel, 19 v. Preston te Sillolh. Boreas, 19 v. Amsterdam n. Aalborg. Driebergen, 19 v. Nantes n. Requejada. Daniel, 19 v. Havre n. Bilbao. Daje Bohmer, verm. 21 v, Valencia n. R'daru. Duiveland, 19 v. Amsterdam n. Blyth. Eibergen, 19 v. Rouan te Liverpool. Eiisa. 19 v. Huil n. Londen. Eminent, 19 v. Dun drum n. Bristol. Encarnacion, 23 Laspalmas verw. v. Vitoria. Express, 19 v. Rotterdam n. Boston. Evertsen, 19 v. Dordt ui. IJmuiden. Frans Bohmer, ly v Rouan n. Dakar. Fiducia, verm. 19 v. Maassluis n. Boston. Gaasterland, 19 v. Harlingen n. Goole. Goole 19. v. Malaga n. A'dam. Gre, pass. 19 Vlissingen n. Londen. Haskerland, 19 v. Harlingen n. Leith. Hoe Vinces, 10 verin. Rotterdam verw. Haaksbergen, 19 v. Liverpool n. Guernsey. Hartel, verm. 19 v. R'dam n. Hamburg. Heemraadsingel, verm. 19 v. Dundalk n. Ayr. Ingeborg, 19 verm. v. R'dam te Kopenhagen vêrwacht. Ilias, 18 v. Amsterdam n. Gothenburg. Joogezand, pass. 19 Vlissingen n. EiterheSm. Joost, 18 v. Antwerpen n. Tonnay Charente. Larix, 17 te Tyne Doek. Leendert B, 19 v. Hamburg n. Kopenhagen. Lucas Bols-1, 19 v. Napels te Genua verw. Margriet L, 19 v. Harlingen te Amsterdam. Markab, 19 v. Hamburg te Huil. Matthew, verm. 19 v. Oscarshamn n. Stockholm. Meres N. verm. 19 v. Leixoes n. Kingslynn. Maymere. pass. 19 Vlissingen n. Antwerpen. Meuse, verm. 19 v. Antwerpen n. Rotterdam. Merwehaven, 19 te Limerick verw. n. Mosta - ganem. Myfem, 19 verm. v. Parijs n. Rouan. Mypuck, 19 verm. te Nykobing v. Rouan. Mado-2. 19 v. Rochester te Rotterdam. Marcella, 19 v. Rotterdam n. Havre. Midsland, 19 v. Rotterdam n. Grangemouth. Missouri, 19 v. Dover te Rotterdam. Nieuwëhaven, pass. 19 Vliss. n. Kopenhagen. Nieuwland, 19 v Grangemouth te Rotterdam verwacht. Noorderlicht, 19 v. Gdynia te Stettin. Neebtje B, 19 v. Requejada n. Calais. Pavo. 18 v. Londen n. Nantes. Polaris, pass. Vlissingen naar Londen. Pies. Roosevelt, pass. 19 Vlissingen n. Antw. Pon/a, 18 te Preston. Rapid, 19 te Amsterdam. Strabo, 19 v. Kopenhagen n. Amsterdam. Spurt, 19 v. Coleraine te Plymouth. Taurus, verm. 19 v. Antwerpen n. Londen. Thames, pass. Vlissingen n. Antwerpen. Theano. 19 v. Drogheda te Dublin. Tilly, 18 te Bayonne. Veenenburgh, 19 v. R'dam n. Middlcsbro. Venus. 19 v. Gtyarmouth n. Middlesbro. Viking. 19 v. R'dam te Liverpool verw. Virbo, 20 v. Duclair te Belfast verw. (virg.). Vivo, 19 v. Blyth te Norwich verw. Vrede, 20 verm. v. Barrow te IJmuiden verw. Waienburgh, 19 v. R'dam n. Bordeaux. Westerschelde, 19 v. Rotterdam n. London. Westersingel, 19 v. Rotterdam te Cork. Zwerver, 19 v. Dover te Rotterdam. SLEFPVAART Ebro, 18 v. Vlissingen te Southampton. Humber, 18 210 m O ZO. Guarrtafui met 2 zuigers Noordholland, 18 dwars eil. Man n. Ardrossar. Oceaan, 18 v. Port Said n. Rotterdam met zuiger en eén bak Oostzee, 18 v. Southampton n. Newcastle met zuiger en bak. Waterweg, 17 v. Tilburv n. Newcastle met i bakken.

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 3