Stassen Twee galerij-flats aan Vijzelstraat ingestort; drie personen gewond Lonen voor overheidspersoneel zijn verantwoord Weerbericht OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Bij herstelwerkzaamheden aan steunpilaar Bovenbewoners maakten een val van acht meter Koning Gustaaf VI Adolf ontvangt Gromyko Mislukte roofoverval op Groningse bank Minister Beel in de Eerste Kamer: Regering zal uit eventuele model acties de consequenties trekken Geen concurrentie met lonen in het vrije bedrijf Het woord is aan R.K. Belgische kinderen niet naar school DONDERDAG 24 MAART 1955 299e JAARGANG No 65 Onverwachte reis met onbekend doel uit Londen naar Stockholm De Anna Henny in veiligheid Veiligheidsraad hoorde het standpunt van Israel Betoging in Brussel en Leuven Zeer vaste stemming op de New Yorkse beurs Weerrapport 69e JAARGANG No 218 Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein, Tel. 12230. Drukkerij Zuider Buitenspaarne 12, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom Haarlems Dagblad Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh. opZon-en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6.50, franco p.p. 7.-Losse nrs. 12 ct. Postgiro 273107 Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman DE AMERIKAANSE president heeft de linkse republikein Harold Stassen, reeds behorend tot zijn regering, een nieuwe taak gegeven die hij binnen, een maand zal aanvaarden. Stassen wordt nu minister voor Ontwapening, ten deze optredend als bijzonder adviseur van president Eisen hower. Sommigen zullen zich daar wel even over verbaasd hebben. Het lijkt, op pervlakkig beschouwd, in lijnrechte tegen spraak dat een bewind dat ministers van Oorlog, Marine, Luchtvaart dus in de practijk: van bewapening telt, ook een minister voor Ontwapening opneemt. Hij schijnt een dankbaar onderwerp op te leveren voor sardonische tekenaars: de nieuwe bewindsman die de anderen'poogt te ontwapenen. Maar het ligt anders; al leen door onderzoek van de mogelijkheden tot overleg buiten zijn land zal de nieuwe functionaris tot adviezen komen, die inter nationale ontwapening kunnen bevorderen. Voor het overige is zijn benoeming wel kenmerkend voor deze tijd, voor de im passe waarin de mens van deze tijd is komen te verkeren. Evenals zijn voor vaderen is hij zich gaan bewapenen tegen bedreiging van buiten, maar het is niet meer de oude, voor de hand liggende, vroeger als onbetwistbaar aanvaarde op lossing. Want voor het eerst moet hij er kennen dat zijn eigen tot steeds verschrik kelijker uitwerking opgevoerde strijdmid delen uitvoering onmogelijk gemaakt heb ben. Hij kan wel zijn helse machines op eenstapelen, gelijk zijn tegenstander het doet, maar er niet meer mee ten oorlog gaan, want zij zouden alles en allen ver nietigen. En als hij de historie niet negeert beseft hij dat het opstapelen alleen reeds grote risico's oplevert. Het Rome der Oud heid, alleen oppermachtig, kon lang ver trouwen op de gedachte „als gij de vrede wilt bereidt u ten oorlog". Het weerhield anderen door zijn overmacht. Tegenstan ders van ongeveer gelijke kracht hebben door bewapening de vrede nooit kunnen redden, maar integendeel het gevaar doen toenemen door explosieve stoffen op te hopen die op een kwade dag moesten ont ploffen, ondanks alle verzekeringen en fraaie voornemens. Nog altijd leeft, als klassiek woord, die passage in een brief van de Zweedse kanselier Oxenstierna: „Weet gij niet, mijn zoon, met hoe weinig wijsheid de wereld wordt bestuurd?" President Eisenhower heeft ongetwijfeld met de benoeming van Stassen tot minis ter voor Ontwapening zijn wil getoond om te streven naar het wegnemen van het grote gevaar. Men zou wensen dat een antwoord in andere landen gegeven werd door benoeming van ministers met gelijke taak. Churchill heeft daartoe, in antwoord op een hem gestelde vraag, geen bereid heid getoond. Het zou in Engeland anders kunnen worden. Voor de openbare mening in Amerika is zulk een benoeming wel licht begrijpelijker dan voor die in Europa. Want al verbazen ons zo vaak het beleid en het rumoer aan gene zijde van de At lantische Oceaan, er leeft daar meer idealisme en minder scepticisme dan in Europa, dat zelfs onder de zwaarste drang der omstandigheden nog steeds niet in staat is gebleken aaneensluiting te vinden en welks grootste componenten geen lei ding in een nieuwe ontwikkeling willen geven. Liever het oude, liever de natio nale zelfgenoegzaamheden, liever de vo rige eeuw. Het scepticisme waarmee Europese bladen de benoeming van Stassen ontvangen heb ben is typerend. Dat geldt met name voor de Londense Times, die haar kenmerkt als „een goede zet", erkennend dat ontwape ning het doel der Westerse politiek is maar daar onmiddellijk aan toevoegend, dat de betekenis van Stassen's aanstelling niet moet worden overdreven. Bewapening kost geld, zegt de Times, en volgend jaar is er weer presidentsverkiezing in de Ver enigde Staten. Ook blijken in het buiten land de Russen vaak teveel en de Ameri kanen te weinig waardering te oogsten voor bereidheid tot ontwapening. Stassen wordt tegenwoordig erkend als een tact volle, energieke en met succes werkende bewindsman op internationaal gebied. Door hem aan te stellen heeft president Eisen hower het zijn critici moeilijker gemaakt, de Verenigde Staten te beschuldigen van voortstrompelen zonder voldoende na denken. Als de benoeming critici moet ont wapenen, zal veel gedaan moeten worden eer zij tot enige andere soort van ont wapening leidt. Stassen zal het moeilijk hebben. Gij ziet dat deze Times-beschouwing wel zeer sceptisch klinkt. Wel vindt het statige blad nu aanleiding om te herinneren aan zijn eigen onlangs gedaan voorstel, om de Engelse minister van Defensie tevens tot Engelse gedelegeerde voor ontwapening te benoemen. Maar de Londense besprekin gen hebben geen resultaat gehad, en er is geen teken dat de Russische regering er iets meer in ziet dan een gelegenheid om verdeeldheid te zaaien. De Times oppert dan enige mogelijk heden voor Harold Stassen. Hij zou kun nen onderzoeken in hoeverre de Weste lijke bondgenoten het gebruik van atoom wapens wensen te beperken. Hij zou kun nen uitmaken in welke mate deze wapens de taak der conventionele wapens over schrijden en dus defensiekosten onnodig verhogen. Deze beide suggesties hebben niet het verwerven van vrede door ont wapening nog niets uitstaande, maar dan komt de Times toch met een derde: Ge zaghebbende uitspraak wordt vereist ten aanzien van het gemeenschappelijk gevaar voor de mensheid, veroorzaakt door atoom explosies. Ten deze zou Stassen zich op korte termijn met. de Sovjet-regering in verbinding kunnen stellen. Dit geldt alle naties in gelijke mate, zoals ook het gehele dodelijke gevaar der moderne wapens. Intussen heeft het Lagerhuis een Labour- voorstel, om een internationale conferen tie van geleerden bijeen te roepen waarvan °?k de Russische geleerden deel zouden uitmaken, verworpen. De conservatieve regeringsmeerderheid was ertegen omdat de regering er geen nuttig effect van voor- rag. Wat zal Harold Stassen voorstellen? Men kan sceptisch zijn, en pessimistisch rijn, maar wat is daar ooit mee bereikt? Niets. Men moet evenwel iets bereiken en daar alles voor in het werk stellen. Veel liever Stassen dan niets. Een zeer grote ravage heerste gistermiddag aan de Vijzelstraat te Amsterdam, waar een tweetal bovenwoningen naar beneden stortte, toen een der steunpilaren van de arcade brak. Drie personen werden gewond, waaronder ir. F. Mackenzie, die onlangs er in slaagde kleine diamantjes op synthetische wijze te bereiden. Een wandelaar langs de winkelgalerij onder de arcade van het grote flatgebouw aan de Vijzelstraat te Amsterdam zag Woensdagmiddag het was omstreeks half vier plotseling een der galerij-steunpilaren van boven tot onder splijten. Een schreeuw uitend bracht hij zich door een étalageruit in veiligheid uit de gaanderij. Gealar meerd door de schreeuw sprong een der twee arbeiders, de 18-jarige metselaar M. Kleerebezem, die aan de pilaar herstelwerkzaamheden verrichtten, de straat op. Een seconde later stortte met donderend geluid de pilaar in en zakten de vloeren van de erboven gelegen woningen naar beneden. Een der arbeiders, de 68-jarige K. de Leeuw, lag bekneld onder een muurbrok. De bewoonster van een der bovenwoningen, mevrouw H. A. KlausEngels en een bezoeker, ir. F. Mackenzie, hadden een val van acht meter gemaakt en lagen tussen de brokstukken. De oorzaak van het ongeluk moet gezocht worden in het feit, dat deze pilaar geen ijzeren balk aan de binnenzijde bezat, zoals bij alle andere pilaren van de arcade wèl het geval is. Naar verluidt was van gemeentewege reeds aangedrongen op stopzetting der werkzaamheden, omdat uit tekeningen het ontbreken der ijzeren balk gebleken was. Blijkbaar is dit advies niet opgevolgd. Onmiddellijk schoot van alle kanten na het ongeluk hulp toe. Een snel onderzoek leverde als resultaat op, dat er drie per sonen gewond waren. De door het puin bedolven De Leeuw was er het ergst aan toe. Zijn benen waren vastgeklemd onder een groot stuk muur, maar hij was bij kennis. Ir. Mackenzie had lichte verwon dingen en werd naar een ziekenhuis ver voerd. Later op de avond is hij naar huis gegaan. Mevrouw Klaus kwam er met enige lichte verwondingen en een lichte schok af en werd ter plaatse verbonden. De bewoners van de andere woning wa ren niet thuis. De eerste taak van de brandweer was De Leeuw te bevrijden.Het was een hache lijke taak, want de voormuur van de twee flatwoningen was gescheurd en doorgezakt en kon ieder ogenblik instorten. Niettemin werd door de brandweermannen een dik touw om het stuk muur, dat de bevrijding van De Leeuw tegenhield, bevestigd. On geveer twintig mannen trokken aa.n het touw. Langzaam kwam het stuk puin in beweging. Met ingehouden adem volgden de toeschouwers de reddingspoging en een zucht van verlichting steeg op, toen het a. p. stuk muur over het draaipunt kwam en met een harde klap op het plaveisel in stukken viel. De Leeuw werd onmiddellijk op een brancard gelegd en naar een zie kenhuis vervoerd. Hij had een grote diepe wond aan een der benen en een hoofdwond, die men, voordat zijn redding begon, al had verbonden. Zijn toestand is zorgwekkend. De personen, die zich in de beide win kels (een lampekappenzaak en een zaak in gramofoonautomaten) bevonden, hadden zich via de achterzijde in veiligheid kun nen stellen. Met vrachtauto's werden grote balken Een groot stuk neergestorte vloer werd omver gehaald om.dat zich daaronder nog bedolven slachtoffers van het ongeluk konden bevinden. Duidelijk is te zien, hoe de gehele woonlaag verzakt en gescheurd is aangevoerd om de resten van het pand te stutten. Het gevaar bestond nog altijd, dat de losgescheurde muren het zouden be geven en de drie daarboven gelegen étage's die inmiddels ontruimd waren, mee zouden slepen. Op maat gezaagde stutbalken wer den aangebracht en om kwart voor zeven was men zover, dat er, volgens de toezicht houdende ambtenaren van bouw- en wo ningtoezicht, geen gevaar voor instorting meer bestond. Toen kon men beginnen met de puinhopen op te ruimen. Vandaag is men begonnen om de ge scheurde muren weg te breken. De drie tramlijnen, die door de Vijzelstraat rijden, zijn omgelegd. Enige maanden geleden zijn onder toe zicht van bouw- en woningtoezicht de werkzaamheden aan een aantal pilaren, die de arcade stutten, begonnen. De pilaren vertoonden namelijk grote scheuren van soms wel twee meter lengte. Zeven pilaren waren volgens de metselaarsbaas, de heer F. Kuyper, reeds behandeld. Het werk aan de bewuste pilaar was gedurende een maand door de vorst gestagneerd. Men had een laag ter dikte van een steen weggehakt en gedurende de vorstperiode zolang met plankjes gestut. waren de werk zaamheden aan de pilaar hervat. In deze pilaar bevond zich geen ijzeren stutbalk. De politie stelt een onderzoek naar de schuldvraag bij dit ongeluk in. STOCKHOLM (Reuter). Het Zweedse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft medegedeeld, dat de Sovjet-Russische vice- minister van Buitenlandse Zaken, Andrei Gromyko, heden voor een bezoek van en kele dagen in Zweden zal aankomen. Hij zal onder andere ontvangen worden door Koning Gustaaf VI Adolf, premier Tage Erlander, minister van Buitenlandse Zaken, Oesten Unden en Arne Lundberg, staats secretaris van het ministerie van Buiten landse Zaken. Gromyko neemt in Londen deel aan de besprekingen der sub-commisie van de UNO voor de ontwapening. In eerste in stantie is niets bekend geworden over het doel van de reis. Reuter tekent hierbij aan, dat Sir Winston Churchill, in Juli aan de Sovjet-minister van Buitenlandse Zaken, Molotov, het voorstel heeft gedaan tot het houden van een bijeenkomst „ergens half weg", zoals Stockholm, Bern of Wenen. Hierop werd later echter niet teruggeko men daar de Sovjet-Unie een Europese be veiligingsconferentie voorstelde. Het Zweedse ministerie van Buitenland se Zaken heeft verklaard, dat het bezoek van Gromyko „niet officieel" is. Men weet niet precies hoelang Gromyko in Zweden zal blijven. Gromyko's verrassende reis doet Lon dense waarnemers zich afvragen of hij mischien streeft naar neutrale bemiddeling in de atoomwedloop tussen het Sovjet-blok en de Westerse mogendheden. Van Stock holm zal hij naar Moskou reizen. Gromyko zal vervangen worden door de Russische ambassadeur in Londen, Jakob Malik, wan neer het in een impasse verkerende ontwa- peningsoverleg vanmiddag wordt hervat. Een andere veronderstelling is dat Gro myko in Stockholm de moeilijkheden zal bespreken die gerezen zijn over communis tische inmenging met de neutrale bestands commissie voor Korea. Zweden is lid van de commissie en heeft te verstaan gegeven dat zij er uit wil. Woensdagavond heeft een man een po ging gedaan een roofoverval te plegen op de Christelijke Spaarbank „Eigen Haard" te Groningen. Het bleef bij een poging, want dank zij de tegenwoordigheid van geest van de directeur, de 54-jarige W. M. mislukte de overval. Toen om negen uur gebeld werd, deed de heer M. zelf open. Hij zag zich geplaatst tegenover een on bekende. die hem met een revolver dreig de. De directeur greep naar de loop van het pistool waarop een worsteling volgde. De aanvaller viel van de stoep en nam vervolgens ijlings de benen. De heer M. waarschuwde de politie, doch de man kon niet worden achterhaald. De politie stelt thans een onderzoek in. Het 397 ton metende Nederlandse schip „Anna Henny" is veilig de haven van Port Talbot, aan het kanaal van Bristol in Wales, binnengelopen. Het vaartuig, dat met een lading steenkolen op weg was naar Port Talbot, scheen aanvankelijk nabij deze haven tengevolge van zwaar weer op de kust te worden gedreven. Pogingen van een reddingboot om bij het schip te komen waren mislukt. Doordat de wind wat ging liggen, kon de kustvaar der uit het gevaarlijke gebied komen. Foto: twee vrouwen die op wonderbaar lijke wijze aan de dood ontkwamen. Links mevrouw H. A. Klaus, die op de eerste étage woonde en verwondingen opliep. Zij bevond zich tijdens de instorting in de voorkamer en kwam temidden van meu belen en puin op straat terecht, na een val van 8 meter. Rechts mevrouw Storm, die in een radiozaak gelijkvloers woonde. Zij hoorde een donderend gekraak en holde naar de achterwoning, hetgeen vermoede lijk haar redding is geweest. „Het kabinet heeft vastgesteld dat de lonen, die het voor het overheidsperso neel heeft vastgesteld, sociaal en ethisch verantwoord zijn. Er kan niet worden gesteld, zoals de heer Van Lieshout (K.V.P.) heeft gedaan, dat de lonen van het overheidspersoneel sociaal en moreel niet verantwoord zijn. De overheids- lonen liggen niet achter bij die van het particuliere bedrijf. Het moet maar eens uit zijn met deze bewering", verklaarde minister Beel gisteren boos in de Eerste Kamer. „Wanneer de hogere ambtenaren dreigen hun taken nog slechts model te verrichten en geen gratis overwerk meer willen doen, dan plaatsen zij zich buiten het overleg. Ik twijfel niet", aldus minister Beel, „of de Kamer zal de regering steunen indien zij consequenties trekt wanneer aan het dreige ment gevolg wordt gegeven. Met de opheffing van de beperking van 1951 is voor de regering de denivellering van de. baan. Zij beschouwt de salarisverhoudingen van 1938 niet als heilig. In de toekomst zullen verhogingen alleen worden ge geven indien kan worden aangetoond dat het loon of salaris niet juist is. Bij de bespreking van de lonen- en salairisvoors tellen van de regering in het georganiseerd overleg dienden drie van de vijf organisaties voorstellen in voor het gehele rijkspersoneel, in het bijzonder voor de lagere groepen. Een andere organisatie verklaarde daarop dat hetzelfde percen tage, waarmede de lonen voor de lagere groepen zouden worden verhoogd, ook zou moeten gelden voor de andere groepen. Het is niet mogelijk gebleken tot over eenstemming te komen en het kabinet be treurt dat ten zeerste. Het is uitgesloten dat de overheid gaat concurreren met de Ionen van het particuliere bedrijf, want op de vaststelling van de particuliere ionen heeft de overheid een grote invloed. De regering kan niet het bedrijfsleven aan vastgestelde lonen binden en er zelf boven uit gaan om personeel aan te trekken. In antwoord op een suggestie van de heer Van Lieshout (K.V.P.) verklaar de minister Beel dat het salarisbeleid niet kan worden overgelaten aan een staats secretaris, omdat de ministers verantwoor delijk zijn voor het loon- en prijsbeleid. De minister wilde ook niet ingaan op een verzoek van de heer Schipper (A.R.) een onafhankelijke commissie in te stellen om te onderzoeken of de lonen van de over heid lager zijn dan in het vrije bedrijf. In nieuw overleg ziet minister Beel geen heil. De zaak is nu af. De heren Schipper (A.R.), Reyers (C.H. U.) en Van Lieshout (K.V.P.) waren on voldaan over het antwoord van de minister, maar de h?er Van Walsum (P.v.d.A.) zei onder de indruk te zijn gekomen van de verklaring van de minister. Hij wilde nu de reacties afwachten. Men zal moeten aantonen dat de bewering van minister Beel, dat er geen verschil bestaat tussen de lonen van de overheid en' het particu lier bedrijf, niet juist is. De heer Van Walsum zei voorts nog dat het waarschijnlijk de laatste keer is dat hij deelneemt aan de behandeling van de begroting van Binnenlandse Zaken. Hier uit kan dus de conclusie worden getrokken dat hij zich niet meer voor het lidmaat schap van de Eerste Kamer beschikbaar zal stellen wanneer dit jaar verkiezingen voor de senaat worden gehouden. Vergadering opnieuw geschorst NEW YORK (AFP-Reuter) De afgevaar digde van Israel. Abba Eban. heeft in de Vei ligheidsraad verklaard dat Israel het tijd vindt worden, dat het bestand, dat nu al zes jaar duurt, in een werkelijke vrede wordt omgezet. De Egyptische aanspraak op de Negeb wees hij van de hand. Mijn regering is bereid de verzekering te geven dat indien Egypte geen vijandige daden jegens Israel bedrijft, Israel zulks niet zal doen jegens Egypte, aldus Eban. Omar Loefti van Egypte zei dat Eban tracht de Egyptische klacht over het incident bij Gaza te verdrinken in een algemeen debat over de Palestijnse kwestie. Over de Arabi sche infiltraties in Isx-aelisch gebied zei Loefti, dat deze vaak niet geschieden met vijandige bedoelingen. Vele Arabieren steken de grens over om familie te bezoeken of hun land te bewerken. Hij verzocht de raad er voor te zorgen, dat aggressie van de zijde van Israel niet meer kan voorkomen. De vergadering werd opnieuw geschorst. Egypte is door de gemengd Israelisch-Egyp- tische bestandscommissie schuldig bevonden aan „een ernstige schending van de bestands- overeenkomst". Vastgesteld werd, dat Egyp- tenaren uit de kuststrook van Gaza op 18 Maart een weg op Israëlisch gebied hadden ondermijnd, waardoor een auto van het Is raëlische leger in de lucht vloog met als ge volg, dat vier soldaten werden gewond. i DIT NUMMER BESTAAT UIT VEERTIEN PAGINA'S Een Chinees spreekwoord: Wie een tijger berijdt is bang om af te stappen. In geheel België hebben de rooms-katho- lieken heden, gehoor gevend aan een op roep van de C.V.P., hun kinderen niet naar school gestuurd uit protest tegen de school politiek der liberaal-socialistische regering Van Acker. De demonstraties der R.K. studenten in Leuven en Brussel gaan voort en de situatie heeft een ernstiger karakter gekregen doordat de links-georiënteerde studenten der Vrije Universiteit te Brussel tegenmanifetaties organiseren. Morgen zal de Brusselse universiteit een massa betoging organiseren. Des avonds zal ter inleiding van de manifestaties van 26 Maart in een zaal in het centrum der hoofdstad een bijeenkomst van de C.V.P. worden ge houden, waar de R.K. leiders het woord zullen voeren. Ook de leden der socialis tische partij zullen morgen in de Made- leinezaal te Brussel bijeenkomen. R.K. kranten maken er melding van dat enkele socialistische ministers bereid zou den zijn de wetsontwerpen-Collard in te trekken. Men zou daarna het bedaren der gemoederen willen afwachten om vervol gens nieuwe wetsontwerpen in te dienen, die de C.V.P. zou kunnen aanvaarden als basis voor onderhandelingen. De liberale oud-minister Devèze zou met het plan rondlopen de koning te verzoeken de staatsministers bijeen te roepen, die dan een plechtige oproep tot kalmte aan de bevolking zouden richten. Vervolgens zou den de staatsministers trachten een oplos sing te vinden, die de heer Devèze om schrijft als „een compromis van nationale eendracht". Het R.K. comité voor vrijheid en demo cratie heeft een communiqué uitgegeven waarin wordt verzocht Zaterdag „waardig te demonstreren en geen aanleiding te geven tot ongeregeldheden''. NEW YORK (Reuter) Het algemene her stel, dat de vorige week op de effectenmarkt te New York is ingetreden, heeft Woensdag verdere voortgang gemaakt, waardoor ruim zestig percent van de scherpe koersverliezen, die enige weken geleden werden geregis treerd, is ingehaald. Alle aandelengroepen hadden deel aan de stijging, die een tot vijf dollar bedroeg en in sommige gevallen zelfs negen dollar. Bij de opening van de beurs waren de koersen reeds hoger en de stijging hield tot het slot aan. In het laatste beursuur kwamen de grootste koersstijgingen tot- stand, waardoor de markt op het hoogste niveau van de dag sloot. De senaatscommissie voor het bankwezen heeft haar „hearings" over de effectenmarkt geëindigd. De laatste getuige, de financier Bernard Baruch, verklaarde, dat de markt wel voor zich zelf kan zorgen, indien de re gering maar een gezonde verdedigingspoli- tiek en een gezonde economische politiek voert. De voornaamste oorzaken van de ef fectenhausse zijn volgens Baruch de enorme expansie der industrie en de cumulatiex'e uitwerking van de inflationnistische politiek, die de laatste vijftien jaar is gevoerd. De „hearings" hebben geen grote misstanden op de effectenmarkt aan het licht gebracht. (Van hedenmorgen 7 uur) weers- toestand ■ó-5 •ó-g ós 5 o S g S tS 5 'S 5 5? w p u G O O Zü Helsinki zwaar bew. ZZW 2 -10 0 Stockholm sneeuw O 4 -2 0,1 Oslo licht bew. O 2 -11 0 Kopenhagen regen ZZW 6 3 9 Aberdeen motregen OZO 4 3 8 Dublin motregen NO 5 6 13 Londen regen ZZW 8 11 11 Amsterdam regen Z 6 7 3 Brussel regen Z 6 11 3 Parijs geheel bew. ZW 9 14 2 Bordeaux zwaar bew. windstil 9 0 Grenoble zwaar bew. windstil 7 0 Nice zwaar bew. NNW 5 9 0 Berlijn half bew. Z 4 7 0,1 Frankfort regen windstil 10 1 München zwaar bew. Z 4 7 0.- Zürich mist windstil 4 2 Genève zwaar bew. windstil 4 0 Locarno licht bew. windstil 3 0 Wenen zwaar bew. windstil 5 0 Innsbruck zwaar bew. W 2 3 0 Rome mist windstil 11 0 Neerslag laatste 24 uur. AANHOUDEND ZACHT Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Donder dagavond tot Vrijdagavond, opgemaakt om 10 uur: Wisselend bewolkt met plaatselijk enige regen. Aanhoudend zacht. Matige tot krachtige wind tussen West en Zuid. 25 Maart Zon op 6.36 uur, onder 19.02 uur. Maan op 6.35 uur, onder 21.26 uur. Maanstanden 24 Maart 4.42 uur: Nieuwe maan 30 Maart 21.10 uur: Eerste kwartier Hoog en laag water in IJmuiden Donderdag 24 Maart Hoog water: 3.47 en 16.02 uur. ^aag water: 11.46 en uur. Vrijdag 25 Maart Hoog water: 4.24 en 16.42 uur. Laag water: 0.07 en 12.28 uur. s

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 1