Wellicht voor eind April beslissing over de spelling Oostenrijkers dansten in het hart van Haarlem IJmuidenaar lichtte bouwfonds voor f 21.000- op \msterdamse Beurs Modeshow Gerzon Dies natalis van de Universiteit Utrecht Clandestien vorstverlet gedeclareerd Jubileumwedstrijd van HSV „De Kampioen" Programma voor 1955 op circuit van Zandvoort PGEM bestaat 40 jaar VRIJDAG 25 MAART 1955 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 13 V ertegenwoordiger verdacht van flessentrekkerij Schaakclub in de promotiewedstrijd Burgerlijke Stand van 1 laarlem Examens Jeugdtheater Amsterdam De Ruyter-médailles toegekend Startverbod voor profs door medewerking K.N.W.U. De tweede testmatch Nieuw Zeeland-Engeland „Nederlands Kamerorkest" begint deze zomer Huurkoopaffaire berecht Verkoop van huizen Scheepvaart Telkens wanneer cle muzikanten uitgeblazen waren en zich even de tijd gunden om „uit te blazen", kwamen de Oostenrijkse danseressen en haar partners onder het uiten van luide kreten in beweging en voerden dan op de door het langsrazende verkeer overstemde tonen van een accordeon met Oostenrijkse charme onverstoor baar allerlei folkloristische dansen uit. Zo onverstoorbaar zelfs, dat zij zich niet door het carillon van de Grote Kerk, dat zich om kwart voor twaalf in deze typisch Oostenrijkse aangelegenheid kwam mengen, uit de maat lieten brengen. Automobilisten minderden hun vaart, winkelmeisjes kwamen naar buiten en kantoorpersoneel hing uit de vensters van hogere étages toen vanmorgen vrolijke, operette-achtige marsmuziek door de Grote Houtstraat schetterde. Het was de kapel van de Oostenrijkse zang- en dans groep „Kartner Trachtengruppe", en zij werd op een afstandje gevolgd door de mannen en meisjes van de dansgroep zélf. Het was een kleurig schouwspel, de rode wambuizen met de zwarte pofbroeken en de rijk bestikte ceintuurs van de kapel, de klederdrachten van de meisjes namens de merkwaardig sobere uniformen der dan sers. Applausjes en kreten van sympathie uit de kantoorétages werden uit de groep met zeer schrille kreten beantwoord, die in de Houtstraat nu eenmaal niet zo speels doorrolden als in het berglandschap van hun vaderland, waaraan waarschijnlijk velen onder de toeschouwers hebben ge dacht. De rotonde op de Grote Markt was voor hen gereserveerd en rondom hen dromden De politie in Leiden heeft Donderdag aangehouden de dertigjarige vertegen woordiger C. P., die er van wordt ver dacht, in het najaar zich in Haarlem ver scheidene malen aan flessentrekkerij te hebben schuldig gemaakt. P., die geen vaste woon- en verblijfplaats heeft, blijkt in het afgelopen najaar verscheidene Haarlemse café's te hebben bezocht, daar te hebben' gegeten en gedronken en tel kens wanneer het op betalen aankwam, te hebben gezegd, dat hij „Zaterdag wel even zou komen afrekenen". Bovendien zou hij, loen hij bij een vriend in Haarlem lo geerde, enige van diens costuums hebben gestolen en deze hebben verkocht voor te zamen vijftien gulden. De politie te Lei den heeft de man aan de Haarlemse re cherche overgegeven. In Andijk heeft het eerste tiental van de Bloemendaalse schaakclub de eerste pro motiewedstrijd voor de overgangsklasse van de Noordhollandse schaakbond gespeeld tegen Schaaklust I. de kampioen van de eerste klasse, afdeling A. Bij het afbreken der partijen waren reeds acht partijen be slist in het voordeel van Bloemendaal met 4''j—3U. Het is te verwachten dat van de beide afgebroken partijen een in het voor deel van Bloemendaal, de andere in succse voor Schaaklust zal eindigen, waarmede de schaakclub uit Bloemendaal dan de eerste gewonnen promotiewedstrijd heeft behaald. De revanche-partij zal op Woensdagavond 30 Maart worden gespeeld in het Jeugdhuis aan de Donkerelaan te Bloemendaal. HAARLEM, 24 Maart 1955 ONDERTROUWD: 23 Mrt. A. Brand en Z. Oldenbroek; 24 Mrt, J. J. C. Dorland en A. M. Weers. GEHUWD: 24 Mrt, G. J. Overdam en A. van der Wiele: H. van der Weijden en M. E. Stals; W. L. Möhringer en A. van der Heij den; L Kreune en H. Lauwerens: W. A. van der Heijden en M. G. Miezerus; C. W. Meij- boom en J. J. C. Rosmolen; H. J. de Boer cn W. van der Putten. BEVALLEN van een zoon: 23 Mrt, M. T. Wesselingvan der Woude; J. M. Lutgerink -Poppe; 24 Mrt, K. L. Veenstra—van Wieren. BEVALLEN van een dochter: 23 Mrt, C. Spek—van den Bogaard; 24 Mrt, M. G. Harm- sen—van 't Hof. OVERLEDEN: 22 Mrt. J. van den Berg— Koenders, 81 j., WesterhoutDark; H. J. Mul der—van Dieren, 79 i., Gasthuisvest; 23 Mrt. A; W. Hogerbeets. 82 j.. Schotersingel; A. HilligerKei.jzer, 77 j., Leidsestraat; M. Hen driksCornet. 77 j., Soendaplein; J. van der Maal, 79 j., Schotersingel. •V/,% Nederl.'47 •K.U Unilever Philips Gloeil. Kon. Petroleum ^'dam Rubber doll. Amer. Lijn Scheepv. Unie •V.A °eli Mij. ^isterd. Bank ded. Handel Mij. «otterd. Bank jwentsche Bank Anaconda Copper Bethlehem Steel Republic Steel Shell Union Tidewater S. Steel Slotkoers gisteren 100'i/ifl 308 39 IJ» 367K 609 11234 187 183 147)4 14334 24954 22634 21634 231)4 57 132 85 V9 62)4 27/4 79% Openings koersen 100% 305 392 367 604 11234 185 182/ 147 144 250 227 216J4 231 56% 13234 85/ 60/ 2734 80)4 veie belangstellenden samen, terwijl zij hun folkloristische pasjes gingen maken. Daarna werden zij in de Ridderzaal van het Stadhuis door B. en W. ontvangen en er werden wat beleefdheden uitgewisseld, er werd koffie gedronken en er werden nog een paar liederen gezongen, die veel bijval kregen. Het is jammer dat in Haarlem op de modeshows over het algemeen weinig ge applaudisseerd wordt. Een applausje is een vriendelijke wellevendheid ten opzich te van de bekoorlijke mannequin, die een model zo aantrekkelijk mogelijk tentoon stelt en het betuigt tevredenheid ten op zichte van het getoonde. Zelfs op de modeshow die de firma Ger zon Donderdagmiddag in Haarlem hield in haar eigen huis in de Grote Houtstraat v/erd slechts af en toe geklapt, terwijl na genoeg ieder model wel een applausje ver diende. Want het getoonde was begerens waardig en voor menige beurs bereikbaar. Er was veel Frans bij, Balmain, Dior, Fath, en eveneens hadden Engelse, Amerikaan se en Zwitserse huizen diverse aantrekke lijkheden naar Nederland gezonden. Maar wij hebben met tevredenheid geconstateerd dat de Nederlandse confectie op deze show niet voor de buitenlandse behoefde onder te doen. Zoals op de eerder gehouden shows reeds geconstateerd was zijn zomer- en régenmantels wijd met grote zakken, wor den veel complets gelanceerd van deux- pièces met lange jas; of japon met man tel waarbij dezelfde stof gediend heeft voor voering en japon; of jurk met kort jasje dat soms nauwsluitend is en de in druk maakt van een mantelcostuum. Rok ken zijn wijd, geplooid of geplisseerd, jas jes meestal getailleerd. Uitzonderingen ko men op deze regels natuurlijk herhaalde lijk voor. Dat bewees een grijs costuum waarbij op een geplisseerd rokje een ruimvallend jasje werd gedragen. Een grappige driekwart jas werd van Dior getoond: grote kraag, driekwart mouw met drie boven elkaar geplante heel korte, heel brede ceintuurtjes in de rug. Ceintuurs die nergens toe dienen dan al leen voor de goede sier waren in vele mantels aangebracht, meest in de rug, één enkele had een gefingeerde ceintuur die alleen aan weerszijden zichtbaar was. Verscheidene mantels hadden guitige spleetjes aan de zijkanten. De japonnen waren in goedgekozen tin ten met een uitnemende coupe en maak ten een beschaafde en bescheiden indruk. Er werd veel blauw gedragen in diverse nuances, oudrose en andere pasteltinten. Een opvallend beeldig complet in Franse stof was uitgevoerd in rose met wit, het was een mantel met een deux-pièces. Heel schattig was ook een combinatie in blauw van een nauwsluitend gevoerd jas je over een geraffineerd eenvoudig jurkje met knoopsluiting op de schouders. De helemaal echte A-lijn kwam aangewan deld in een driekwart mantel met bijpas sende japon. En het is toch heus waar: nu wij er aan gewend beginnen te raken heeft deze A-lijn een zekere aantrekke lijkheid die de H van het mode-alphabet niet kon opbrengen. Voor het jonge meisje werd een aardig uitgaans-jurkje getoond in mandarijn- rood met witte kraag, hooggesloten en plooien op heuphoogte. De cocktail- en avondtoiletten waren eveneens aanlokkelijk. Er was een moc- cakleurtje, een organza en een geheel kan ten kleedje. De charmante Chinese man nequin toonde een gedistingeerd avond toilet die aan de voorzijde korter was dan aan de achterzijde. Een geel japonnetje had een sleepje van twee lange georgette punten die in de heupen waren vastgezet en ook als stola om de schouders konden worden gedragen. Sommige stola's waren bij een strapless om de hals geknoopt, het geen mij niet kon bekoren, en een enkele avondjurk was zo om het lichaam gegoten dat wij de toekomstige bezitster niet zul len benijden: zij zal in deze japon de hele avond moeten staan. Tenslotte nog twee opmerkingen: het is voor de toeschouwers gemakkelijk als de modellen genummerd zijn. Zij behoeven dan slechts een nummer te noteren als zij iets zien dat zij voor zich wensen. En ten tweede is het over het algemeen plezierig als er een explicatrice op een show iets over het getoonde model vertelt. Zij geeft bovendien wat meer levendigheid aan het geheel. Explicatrice en nummers ontbra ken op deze show en dat was het enige ge mis op deze aantrekkelijke middag. A. S. Amsterdam. Vrije Universiteit. Doctoraal examen rechten C. J. "an der Putte, Bergen (N.H.), C. Hoek, Den Haag, C. C. T. van Andel, Utrecht, G. Hubee, Eindhoven, J. A. Oosterhoff, Amstelveen. Amsterdam. Gemeente Universiteit. Doc toraal examen biologie O. L. Staden, Amster dam en H. R. Maas Geesteranus, Amster dam; voor het doctoraal examen scheikunde E. H. Adema en A. G. Hillege. Amsterdam; candidaatsexamen wis- en natuurkunde H. J. Hofman, Amsterdam. De viering van de 319e dies natalis van de rijksuniversiteit te Utrecht is vanoch tend begonnen met een bijeenkomst van studenten in de stadsschouwburg. Prof. dr. K. C. Winkler hield hier een rede met het onderwerp „De strijd om het verstaan." Daarin besprak hij de taak van de univer siteit. Hij vergeleek deze met de inhoud van een spel met curatoren als im- pressario, de rector magnificus als dirigent, de professoren als solisten (met al hun eigenaardigheden), studenten als koor en de wereld als publiek. Na dit beeld uitgesponnen te hebben zeide prof. Winkler, dat de universiteit vakmensen op leidt, maar dat naar zijn vaste overtuiging de wereld niet het minst gebaat is bij meer specialisten in welk vak ook. Het enige waar zij zijns inziens behoefte aan heeft is aan mecsen die inzicht, overtuiging en ver antwoordelijkheid hebben, die hebben leren denken en die willen verstaan, en het belangrijkste facet van de veelzijdige taak van de universiteit is, naar zijn mening, niet om de studenten een vaktaal te leren, maar om hen te leren verstaan en te leren denken in het eigen vak en te leren zelf standig vraagstukken oplossen. De herdenking van de dies natalis werd vanmiddag voortgezet met een plechtige zitting van de academische senaat in de Domkerk. De rector magnificus prof. dr. H. W. Julius hield hier een herdenkingsrede, waarna aan de heer S. van Zwanenberg het eredoctoraat in de geneeskunde werd Te Amsterdam is de acte van de stich- ting „Jeugdtheater Amsterdam" gepas seerd. Doei van de initiatiefnemers is te komen tot het exploiteren van een ge bouw, waarin permanent voorstellingen voor de jeugd gegeven zullen worden. In dit Jeugdtheater zullen ook andere activiteiten worden ontplooid dan alleen het geven van voorstellingen, ter bevorde ring van de aesthetische ontwikkeling in de ruimste zin van het woord. De bedoe ling is de jeugd niet aleeen het beste te to nen, wat beroepskunstenaars kunnen bie den, maar ook om de actieve kunstbe oefening te stimuleren. Het bestuur van de stichting bestaat uit dr. C. P. Gunning, mr. Th. Limperg, J. Elsendoorn, mevrouw T. Salomonson, J. L. Barends, Jan Peters, W. Ph. Pos, mr. D. Vis en mevrouw Ida Lastter Haar. Bij koninklijk besluit is de De Ruyter- médaille, een ereteken voor schippers, stuurlieden en andere leden der bemanning van koopvaardijschepen en vissersvaartui gen en andere personen, die zich door ver dienstelijke daden voor de Nederlandse scheepvaart hebben onderscheiden, toege kend in goud aan A. Leunis te Dordrecht, gezagvoerder van het m.s. „Peter"; in zil ver aan T. Vet te Maassluis, destijds ge zagvoerder van de zeesleepboot „Zwarte Zee", en J. Kuiper te Terschelling, leraar aan de Gemeentelijke Zeevaartschool al daar. Enige dagen geleden werd bij de Velsense politie aangifte gedaan van valsheid in ge schrifte c.q. oplichting tot een bedrag van 21.000. De IJmuidense betonvlechter- onderaannemer K. T. S. werd ervan ver dacht ten onrechte dit bedrag in de afge lopen vorstperiode te hebben gedeclareerd als „vorstverlet" voor arbeiders in zijn dienst. Daar bij nader onderzoek bleek, dat een gedeelte van het bedrag ook voor in Am sterdam uitgevoerde bouwwerken was ge declareerd, heeft de hoofdstedelijke re cherche het onderzoek voltooid. De 21.000 is frauduleus geïncasseerd ten nadele van het Sociaal fonds voor de bouwnijverheid De grote jubileum-wielerwedstrijd van de Haarlemse Sport Vereniging „De Kampioen", die ter gelegenheid van het vijftigjarig be staan op Zondag 17 April op het circuit van Zandvoort wordt gehouden, belooft door de medewerking van de KNWU een interessant karakter te krijgen. De sporteommissie van de Unie zal namelijk op die dag een start verbod opleggen aan de professionals om elders dan in Zandvoort te starten. Om reeds vroeg in het seizoen een over zicht te krijgen van de kwaliteit der profes sionals, heeft de sporteommissie besloten om aan de jubileumwedstrijd van „De Kam pioen" daadwerkelijke steun te verlenen. Speciaal zal er gelet worden op de verrich tingen van jonge professionals en onafhan- kelijken met het oog op de samenstelling van Nederlandse profploegen die aan buiten landse wedstrijden, w.o. de Tour de France, zullen deelnemen. Verwacht mag worden dat alle promi nente Nederlandse beroepsrenners, zoals Wim en Nico van Est. Nolten, Van Breenen, Faanhof. Adrie en Gerrit Voorting, Wagt- mans. Maenen, Stevens. Suykerbuyk, Roks, Van Dongen, De Groot etc. in deze jubileum wedstrijd zullen starten, aangezien dc- wed strijd meetelt voor uitzending naar het bui tenland. Niet minder interessant belooft de wed strijd voor amateurs te worden, die naast een individueel- ook een ploegenklassement zal krijgen en waarin ook enkele buitenlanders zullen starten. Elke wielervereniging mag met zes amateurs deelnemen en daarbij zullen de drie eerst geplaatsten van elke club in het ploegenklassement worden opgeno men. De vereniging met de drie best ge klasseerde renners wordt winnaar van de clubprijs. Voorts is er nog een voorwedstrijd voor nieuwelingen. De nieuwelingen starten om elf uur en moeten een afstand van veertig kilometer afleggen; de amateurs rijden een wedstrijd over honderd kilometer en vertrekken om twaalf uur. De professionals en onafhanke- lijken rijden gezamenlijk een wedstrijd over honderd kilometer, waarvan de start om half drie is. Het programma voor het circuit van Zand voort ziet er voor 1955 als volgt uit: 27 Maart: wielrennen clubs De Spartaan De Kampioen. 3 April: training motorrenners KNMV (1 uur). 11 April: autosprints 8 RAC West. 17 April: jubileumwedstrijden van De Kampioen. 23 April: aankomst le étappe Ronde van Nederland, vooraf wielrennen. 30 April: trainingsdag motorrenners KNMV. 5 Mei: internationale Tulpenrallye races. RAC-West. 8 Mei: sterrendag KNMV. 15 Mei: sterrendag RAC West. 20—21 Mei: training internationale motor races KNMV. 22 Mei: internationale motor- en zijspan- races KNMV. 28 Mei: training nationale sportwagens NAV. 30 Mei: nationale sportwagenraces NAV. 17—18 Juni: training internationale Grand Prix. 19 Juni: Grote Prijs van Nederland. Inter nationale renwagens. Formule 1 KNAC. 10 Juli: amateurkampioenschappen wiel rennen van Nederland. 31 Juli: sportdag De Kampioen. 5—6 Augustus: training sportwagen- en juniores-races KNAC/KNMV. 7 Augustus: nationale sportwagen- en juniores motorraces KNAC/KNMV. 14 Augustus: motorcross Zandvoort MC Zandvoort. 11 September: autosprints 9 RAC West. en S. inde de bedragen voorzichtigheids halve in een andere plaats. Hij ward in middels in Zeeland achterhaald, waar hij in een woonwagen verbleef. Op de eerste dag van de tweede en laatste testmatch tegen Engeland scoorde Nieuw Zeeland 199 runs voor het verlies van acht wickets. Met uitzondering van de linkshandige Sutcliffe (49), Reid (73) en aanvoerder Rabone, die meer dan 21 i uur aan bat bleef voor 29 runs, bleken de Nieuw-Zeelandse batsmen niet opgewassen tegen de geva rieerde Engelse aanval. De bowler die het meeste succes had was Appleyard met drie wickets voor 38 runs; Tyson en Statham namen ieder twee wickets voor hun rekening. Dit is de laatste wedstrijd van het Engelse team op zijn Australische tournee. De Engelsen hadden de eerste testmatch tegen Nieuw Zeeland gewonnen met acht wickets en ook twee wedstrijden in de provincie waren in hun voordeel geëindigd. Het veertigjarig bestaan van de Provin ciale Gelderse Électrieiteits-Maatschappij N.V. is Donderdagmiddag gevierd. Deze herdenking had als onderdeel het aanbie den aan het personeel van het rust- en vacantiehuis „Oldenhof" te Gorssel, het geen namens de raad van commissarissen der P.G.E.M. is geschied door de president commissaris, jhr. dr. C. G. C. Quarles van Ufford. Het P.G.E.M.-personeel bood com missarissen en directie het ontwerp aan van een gebrandschilderd raam, dat wordt vervaardigd door de Haagse glazenier Hof man. Het zal worden aangebracht in de hal van het administratiegebouw der P.G.E.M. te Arnhem. Ter gelegenheid van dit acht ste lustrum is een gedenkboek samenge steld, dat, aansluitend aan het P.G.E.M.- gedenkboek van 1940, het relaas bevat van de afgelopen vijftien jaren. Er is een stichting „Het Nederlands Ka merorkest' in oprichting, met als doel: het vullen van een leemte in het Nederlandse muziekleven. Men stelt zich voor een en semble samen te stellen, dat de kamer orkestwerken, vooral die uit de zeventien de en achttiende eeuw, zal uit voeren, welke over het algemeen slechts zelden worden gespeeld, voornamelijk stukken in het grensgebied met de orkestmuziek. Het Nederlands Kamerorkest zal onder leiding van Felix de Nobel en Symon Goldberg staan. Er zal een vaste kern van achttien strijkers en een cembalist worden gevormd. De blazers zullen worden „ge leend" of „gehuurd". Men zal samenwerken met het Nederlandse Kamerkoor, dat door het te vormen ensemble zal worden bege leid. Er worden besprekingen gevoerd met het gemeentebestuur van 's-Gravenhage over de plaats van vestiging van het or kest. Voorts is men doende financiële mede werking van rijk, provincie en gemeente te verkrijgen. Dit jaar zal voor het nieuwe orkest een overgangsperiode zijn. Het zal onder meer spelen in het „Edinburgh Festival" en het „Holland Festival". Het gerechtshof te Amsterdam heeft vanochtend uitspraak gedaan in een no toire huurkoopzwendel, die in Augustus van het vorige jaar reeds door de recht bank is behandeld. Het legde de 32-jarige vrouw W. M. V. uit Amsterdam, die be kend heeft in 1952 en 1953 een groot aan tal winkeliers te hebben opgelicht door diverse artikelen in huurkoop te ontvan gen en de contracten van valse handteke ningen te voorzien, een jaar gevangenis straf op, waarvan 6 maanden voorwaarde lijk met een proeftijd van drie jaar onder toezicht van het Nederlands Genootschap tot Reclassering. De rechtbank had haar destijds tot een jaar veroordeeld. De 32-jarige bedrijfsleider T. A. M. G. T. uit Haarlem, die haar talloze artikelen, zo als stofzuigers, wasmachines en radiotoe stellen in huurkoop had verkocht werd van medeplichtigheid opnieuw vrijgespro ken. Hem was ten laste gelegd, dat hij van de valse handtekeningen op de hoogte was geweest. De 50-jarige timmerman G. A. V. H., die wegens heling door de rechtbank tot 4 maanden was veroordeeld, werd in ver band met het feit, dat hij reeds eerder wegens heling was veroordeeld, een hoge re straf opgelegd: 5 maanden. Op de internationale beeldententoon stelling, die deze zomer in park Sonsbeek in Arnhem wordt gehouden, zal ook het grote Hildebrand-monument worden geplaatst, dat prof. J. Pronner heeft gemaakt ter na gedachtenis aan de dichter Nicolaas Beets en dat voor plaatsing in de Haarlemmer Hout is bestemd. (Van onze parlementaire redacteur) Het in ons blad van Dinsdag verschenen bericht over het spelliingsvraagstuk ver eist twee verbeteringen. Ten eerste wordt door een zetfout de indruk gewekt alsof men in parlementaire en andere kring in Den Haag de indruk zou hebben dat de regering niet zou ingaan op de Belgische voorstellen. Precies het tegendeel hiervan is het geval. Er schijnt nog steeds goede hoop te bestaan dat Den Haag met Brussel volkomen accoord zal kunnen gaan om zorg te dragen voor vastheid en zekerheid in de spellingregels voor het gebruik van het persoonlijk voornaamwoord met be trekking tot geslachten, dus bijvoorbeeld dat men van een woord dat vrouwelijk is zal moeten zeggen: haar en van een woord dat manlijk is: zijn. De tweede verbetering is van andere aard. Terwijl aanvankelijk inlichtingen erop hadden gewezen, dat de Onderwijs raad er vermoedelijk niet in zou slagen eerder dan in de tweede helft van April zijn advies omtrent de spellingregels aan de minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen uit te brengen, verluidt thans in welingelichte kringen in Den Haag, dat er alles op gezet wordt om dit, liefst nog kort voor Pasen, te doen. Mocht men daarin slagen, dan zou het denkbaar zijn dat nog veel eerder dan eind April eerst minister Cals en vervolgens de mi nisterraad tot een besluit over de spel lingsaangelegenheid zouden komen. De uitslag van de in het Notarishuis te Haarlem gehouden verkoping van Donderdag luidt: Theemsplein 27 f7560, F. H. van Em merik qq.; Koediefslaan 4. Heemstede f 8600, A. G. M. Reygersbergen; Ged. Schalkburger- gracht 67, 79 en 91 f 16.675, J. Lucas; Pieter Kiesstraat 37 f 10.500, Tj. Bosma qq.; Oranje straat 26 f3010, H. Munsterman qq. Niet geveild werden de percelen: Prin- sessekade 8, Voorhelmstraat 16 zw. en rd, Bloembhofstraat 29 zw. en rd, en Bloemhof straat 31 zw. en rd. Aagtedijk, 24 te New Orleans verwacht. Alcyone, 23 v. Santos n. Rio Grande do Sul. Alioth, 32 te Santos. Alnati, 23 450 m. N.t.O. Las Palmas. Adinda, 23 te Singapore. Amor, 24 Rotterdam verwacht. Amstelland, 23 te Recife. Aalsdijk, pass. 24 Viissingen n. Londen. Adonis, pass. 25 San Miguel n. Nederland. Aldabi, 25 te Rotterdam. Algenib, 24 v. Bahla n Las Palmas. Alhena, 25 te Montevideo. Aalsum, pass. 25 Gibraltar n. Port Said. Almdijk, 21 te Vera Cruz. Aalsdijk, 24 te Antwerpen. Aludra, 25 v. Le Havre n. Antwerpen. Amor, 24 te Rotterdam. Amstelveen, pass. 24 Azoren n. San Juan. Ariadne, 25 te Rotterdam. Arkeldijk, 25 te Baltimore. Alnati, 24 130 m. N.t.O. Las Palmas. Bawean, 24 te Los Angeles. Bonaire, 23 1030 m. W.ZW. Madeira. Boschfontein. 24 te Bremen. Breda, 23 v. Cristobal n. Curagao. Bennekom, 24 te Trinidad. Bloemfontein, 25 te Kaapstad. Baarn, 24 v. Antofagasta n. Valparaiso. Bintang, 25 te Bremen. Blijtiendijk, 24 70 m. Z. Scilly's. Boissevain, 26 te Singapore verwacht. Boskoop, 24 te Willemstad. Caltex Utrecht, 24 v. Sidon n. Rotterdam. Charis, 23 v. Pto Plata n. Baltimore. Celebes, 25 te Priok. Corilla, 26 Curagao verwacht. Caltex Pemis, 24 v. Rotterdam n. Sidon. Congostroom, 26 te Amsterdam verwacht. Cronenburgh, pass. 24 Ouessant n. IJmuiden. Dongedijk, pass. 23 Azoren n. Curagao. Duivendrecht pass. 24 Viissingen n. Ar.tw. Drente, 24 dwars Djeddah n. Suez. Delftland, 23 te Pto Alegre. Duivendijk, 24 te Vancouver. Dalerdijk, 24 v. Rotterdam n. Londen. Diemerdijk 25 te Jacksonville. Eendracht, verm. 24 v. Istanboel n. Constantza Elmina. 24 v. Amsterdam n. Hamburg. Enggano, 24 v. Port Said n. Rotterdam. Eos, 24 v. Amsterdam n. Hamburg. Ennna, 24 te Bangkok. Esso Amsterdam, pass. 24 Ouessant n. Sidon. Friesland (SSM), pass 23 Finisterre n. Huelva. Esso Den Haag, pass. 25 Malta, 27 Sidon verw. Eemdijk, 24 te Rotterdam. Falco, 22 te Genua. Friesland (SSM), 25 te Huelva. Groote Kerk, pass. 23 ten Z. v. Socotra n. Penang Guineekust, 23 v. Pte Noire n- Luanda. Groote Beer, 25 te Hallfax. Gaasterkerk, 26 te Adelaide verwacht. Garoet, 25 v. Port Said n. Halifax. Gordias, 25 te Antwerpen. Hathor, 24 te Rotterdam. Hector, 24 te Beyrouth. Heemskerk, 23 620 m. O. Albany. Hermes, 23 v. Port au Prince n. Europa. Hera, 24 te Amsterdam. Hydra, 23 te Amsterdam. Hilversum, 24 170 m. W. Runsal Jebel. Heelsum, 25 te Mobile. Ivoorkust, 23 v. Dakar n. Le Havre. I-ndrapoera, pass. 24 Kp. Guardafui n. Belawan Jc»h. v. Oldenbarnevelt. 24 v. Aden n. Fremantle Kertosono, 24 te Las Palmas. Krebsia, 23 v. Buenos Aires n. Curagao. Kalydon, 21 te Curagao. Kota Agoeng, 24 v. Hollandia n. Soerabaja. Kota Gede, 26 Barcelona verwacht. Kieldrecht. 24 v Karachi n. Bombay. Katelysia, 24 v. Liverpool n. Pta Cardon. Kota Inten. pass. 24 Gibraltar n. Rotterdam. Lawak, 22 te Mombasa Leuvekerk, 21 v. d. rede te Madras. Laagkerk, 25 te Calcutta. Langkoeas, verm. 28 v. Djeddah n. Djibouti. Lemsterkerk, 24 dwars Hoek v. Holland naar Kopenhagen. Laertes, pas. 25 Guardaufi n. Aden. Loosdrecht, 24 v. Bremen n. Antwerpen. Lekkerkerk, pass. 24 Perim n. Aden. Lindekerk, 24 v. Koewait n. Abadan. Luna, 23 v. Izmir n. Istanboel. Leopoldskerk, 2 v. Suez n. Bahrein. Lieve Vrouwekerk, 24 v. Genua n. Port Said. Linge, 26 te Rotterdam verw. Larenberg, 24 te Galveston. Lombok, 22 v. San Francisco n. Portland Oreg. Loppersum, 24 v. Port Talbot n. Benisaf. Maasdam, 23 v. New York n. Rotterdam. Malea,, 21 te Bombay. Mariekerk, 23 te Beira. Markelo, 20 te Sillioth. Marpessa, 20 te Yokohama. Meerkerk, 24 te Genua. Modjokerto, 21 te Semarang. Myonia, 22 v. Adelaide n. Fremantle. Merwede, pass. 23 Viissingen n. Houston. Maas 24 pass. Kp. St. Vincent n. Oran. Macoma. 25 Stanlow verwacht. Madoera, 25 te Belawan. Malvina, 24 v. Balikpapan n. Singapore. Mapia, pass. 24 Finisterre n. Marseille. Marisa, 27 Madras verwacht. Marpessa, 22 Kawasaki n. Hongkong. Mataram, 25 te Cheribon. Mentor, 24 te Oranjestad. Metula, 23 Singapore verwacht. Meerkerk. 24 v. Genua n. Port Said. Macuba. 26 te Singapore verw. Molenkerk, 25 te Rotterdam. Murena, 24 v. Singapore n. Kobe. Noordam, 24 560 m. W.NW. Fayal. Noordam, 23 520 m. NW. Fayal. Nestor, 25 te Rotterdam. Nieuw Amsterdam, 27 Haifa verwacht. Ouwerkerk, 23 te Rotterdam. Ondina, 23 te Singapore. Oranjefontein, 24 800 m NW. Walvisbaai. Oranjestad, 24 360 m. W. ZW. Fayal. Overijsel, 25 v, Adelaide n. Melbourne. Oranje, 24 te Tj. Priok. Pieter S, 23 v. Rotterdam n. Bristol. Prins Casimir, 23 te Rotterdam. Prins Fred. Willem, 23 te Rotterdam. Prins Willem v. Oranje, 20 te Halifax. Prins Maurits, pass. 24 Viissingen n. Antwerpen Prins Philips Willem, pass. 24 Las Palmas n»J: Dakar. Papendrecht, 25 v. Suez n. Rastanura. Rempang, 23 v. Port Said n. Genua. Roepat, 24 te Londen. Rondo, 23 v. Barcelona n. Amsterdam. Rijnkerk, 23 te Kaapstad. Riouw, 25 Colombo verwacht. Roggeveen, 24 v. Soerabaja n. Makassar. Rotula, 25 Port Said verw. Roebiah, 25 te Beyrouth. Stad Maassluis, 23 v. Narvik n. Cardiff. Stad Rotterdam, 24 v. Roterdam n. Narvik Stad Vlaardingen, 23 te Vlaardingen. Stad Leiden, 24 v. Hamburg n. Antwerpen. Sommelsdijk, pass. 24 Sabang n. Belawan. Salariga, 24 200 m. W. Sabang. Stanvac Ogan, 24 te Snugeigerong. Statue of Liberty, pass 24 Algiers n. Port SaM. Straat Soenda, 25 te Yokohama. Sirrah 24 te Port Said. Sliedrecht, 26 Banlas verwacht. Soest.dijk, 23 v. Mobile n. Galveston. Sarangan, 24 v. Boston te New York. Straat Malakka, 24 v. Hongkong n. Tj. Priok. Sloterdijk, 24 te Mobile. Stad Arnhem, 24 v. Dakar n. Amsterdam. Telamon, 24 te Curasao. Titus, 23 te Beyrouth. Tiba, 24 v. Rotterdam n. Rio de Janeiro. Tjlsadane, 22 te Nagoya. Taria, pass. 24 ten N. Algiers 30 R'dam verw. Tibia, 24 100 m. O. Kp. de Gata 30 Rotterdam verwacht. Trompenberg, 24 te Le Havre. Tamo, pass. 24 St. Vincent n. Rotterdam. Tjimenteng, 23 te Durban. Tiberius, 24 v. Pto Cortez n. Pto Barrios. Tjitjalengka, 22 te Durban Utrecht, 24 v. Bahrein n. Bombay. Van Noort, pass. 24 Socotra n. Bombay. Van Waerwijck, 20 te Yokohama. Van Linschoten. pass. 24 Las Palmas n. Le Havre Van Spilbergen, 24 laat v. Dakar n. Freetown. W. Alton Jones, 23 v. Rotterdam n. Mena el Ahmadi. Willem Ruys, 24 te Rotterdam. Westerdam. 23 700 m. NW.t.W. Fayal. Waal, pass. 24 ten N. Malta n. Algiers. Wonorato, verm. 27 v. Calcutta n. Singapore. Wieldrecht, pass. 24 Gibraltar n. Nynashamn. Watez-man, 24 te Rotterdam. Westerdam, 24 480 m. N.NW. Azoren. Willemstad, 24 300 m. NO. Barbados. IJsel, 24 v. Rotterdam te Hamburg. Zeeland (SSM), 24 v. Blyth n. Londen. Zonnewijk, 23 v. Iquique n. Tocopilla. Zuiderkruis, 24 v. Walvisbaai n. Las Palmas. Zijpenberg, pass. 25 Kp. Finisterre n. Melilla. KLEINE VAART Antje, 24 v. Harl in gen te Rotterdam. Arctic, 23 v. Rotterdam n. Londen. Anna b, 24 v. Fowey n. Port Lyautey. Arienoldus G, 23 v. Teignmouth n. Amsterdam Amoudspolder, verm. 25 v. R'dam n. Lissabon. Adm. Courbet, pass. 23 Viissingen n. Belfast. Aeneas, 23 v. IJmuiden te Amstredam. Amstelborg, 23 v. Amsterdam n. Heroen. Amstelstroom, 23 v. Amsterdam n. Portsmouth. Algarve, pass. 24 Viissingen n. Waterford. Astra, pass. 24 Viissingen n. Antwerpen. Auriga G, pass. 23 Viissingen n. Hesingborg. Amigo, verm. 24 v. Kjoge n. Hamburg. Bianca, 29 Bergen verwacht. Brouwersgracht, 23 v. Abo te Amsterdam. Badzo, 23 v. Rotterdam n. Londen. Barcelona, 23 v. Par te Rotterdam. Betty Anne S, 23 v. Swansea te Rotterdam. Birmingham, 23 v. Kingslynn te Rotterdam. Bab T, 23 v. St. Nazaire n. Bordeaux. Batavier III, pass. 23 Kp. St. Vincent n. Casa blanca. Beekbergen, 24 v. Requejada n. Gent. Bernisse, 23 15 m. ZW Kp. Palos. Binnenhaven, 24 v. Mostaganem te Cork verw Blue Boy, 24 v. Huil te Antwerpen. Bree Helle, verm. 26 v. Londen n. Rotterdam. Bebox, pass. 23 Vissingen n. Gent- Brem, pass. 23 Viissingen n. Antwerpen. Crescendo, 23 v. Rotterdam n. Hamburg. Casablanca, 23 85 m. Z. Ouessant. Catharina, 23 v. Aalesund te Hamburg. Coolhaven, pass. 23 Kp. Vilano n. Cork. Coolsingel, 23 v. Antw. n. Bublin. Coete, 23 te Zaandam. Castor, 24 v. Exmouth te Rotterdam. Doklaan, 23 v. Liverpool te Port Talbot. Donata, 23 v. IJmuiden n. Denemarken. Deneb, 23 v. Londen te Duinkerken. Deni. 24 v. Antw. n. Bremen. Deo Duce, 23 v. Rouaan n. Malmö. De Ruyter, 23 te Gent. Diligentia, 24 v. Shoreham te Thameshaven. Duiveland, 24 v. d. Tyne te Hamburg, Eemstroom. 23 v. IJmuiden n. Huil. Emke, 23 v. Rotterdam n. Hamburg. Eyo S, 23 v. Vlaardingen n. Randers. Eemsborg, 23 v. Haugesund te Rotterdam. Eibei-gen, 24 nog te Liverpool. Erkalin, 23 v. Rotterdam te Zaandam. Eben Haëzer, 23 v. d. Tyne te Grangemouth. Fiducia, 24 v. Maassluis te Boston verwacht. Gaasterland, 24 v. Goole te Rotterdam. Goote, 24 v. Malaga te Amsterdam. Geeststroom, pass. 23 Viissingen n. Dublin. Harm, 23 keert tei-ug n. Belfast. Henrica. 23 v. Dublin te Manchester. Hondsbosch, 23 v. Londen te Amsterdam. Hartel, 24 v. Hamburg te Rotterdam. Haskerland, 24 v. Grangemouth te Rotterdam. Hebe Nobel, 23 v. Londen te Rotterdam. Hoe Vinces, 23 v. Rotterdam n. Grimsby. Haaksbergen, 24 v. Guernsey te Le Havre. Hast- I, 23 v. Si 1 loth n. Newport Mon. Houtman, 23 v. Rouaan te Southampton. Helvetia, 23 v. Ipswich te Bi-ussel. Helios. 23 v. Holding te Kopenhagen. Ida Pieter, 25 v. Poortershaven te Amsterdam Import, 23 v. Rotterdam n. Oporto, verwacht. Ingeborg, pass. 23 Holtenau n. Rotterdam. Joost, 22 te Tonnay Charente. Jell, 23 v. Goole n. Rotterdam. Jonex I, pass. 24 Viissingen n. Londen. Julia Mary pass. 24 Viissingen n. Antwerpen. Keyser, 23 v. Antwerpen te Garston. Koningshaven, 23 v. Liverpool n. Rotterdam. Kolga, 24 Viissingen n. Palnacki. Kenitra, 24 v. Rouaan te Rotterdam. Liberte, 2 v. Rotterdam n. Cork. Larix, 22 v. Goole n. Nantes. Laera, 23 v. Amsterdam n. Antwerpen Leendert b, 24 v. Kopenhagen te Hamburg. Lies, 23 v. Sables d'Olonne n. Bayonne. Lydia, 2 v. Londen te Rotterdam. Limfjord, pass. 23 Viissingen n. Antw. Marcella, 2 v. Rotterdam n. Duinkerken. Muphrid N, 23 v. Rotterdam n. Sluiskil. Marcella, 24 v. Rotterdam te Duinkerken Matthew, 23 v Oscarshamn te Stockholm Merwehaven, 23 v Limerick n Rouaan Meuse, pass 23 Kiel n Stockholm Monica, pass. 23 Lizard Head n. Dublin. Mulan, 23 v. Liverpool n. Mostyn. Maria Theresia, 23 v. Grangemouth te A'dam. Marletje Bohmer, 28 v. Dakar te Duinkerken verwacht. Marwit, 23 v. Amsterdam n. Londen. Midas. 23 v Amsterdam n. Gdynia. Muphrid n, 24 v. Rotterdam te Sluiskil. Miobe, 23 v. Amsterdam n. Helsinki. Marjan, 24 v. Mulroy te Rochester verw. Myfem, pass. 23 Kiel n. Stockholm. Mypuck, verm. 24 v. Vestervik n. Rouaan. Mariscal Lopez, 23 v. Asuncion n. Montevideo. Merak N, 23 v. Villa Oliva n. Montevideo. Merwestad, verm. 24 v. Delfzijl n. Stockholm. Nelly G, 23 v. Tyne te Rotterdam. Nassauhaven, 24 v. Antwerpen n. Rotterdam. Netta, 23 v. Fecamp te Antwerpen. Noorderhaven, 23 v. Bordeaux n. Glassondock. Noorderlicht, 24 v. IJmuiden n. Goole. Peter Swenoen, pass. 23 Viissingen n. Antw. Poortvliet, 24 a 25 v. Amsterdam te Waterford verwacht. Pascholl, 24 v. Frederiksund te Hull. Perregaux, 23 v. Casablanca te Nantes. Pavo, 23 v. Nantes n. Bordeaux. Prins Wilhelmina, 24 v. Antw. te Rotterdam. Res Nova, 23 v. d. Tyne te Rotterdam. Rose Marie, 23 v. Gothenburg n. Rotterdam. Spes, vez-m. 24 v. Antwerpen n. Denemarken. Saba. 24 v. Rotterdam n. Antwerpen. Sorota, 23 v. Amsterdam n. Liverpool. Strabo, 23 v. Amsterdam n. Rotterdam. Sambre, 24 v. Rouaan n. Rotterdam. Silvretta, 23 v. Malmö n. Gothenburg. Sirius, 23 v. Londen te Duinkerken. Soemba 24 Oslo verwacht. Spoorhaven, 24 v. Safi te Marseille verwacht. Spurt, 23 v. Roscoff n. Portsmouth. Statensingel, 24 v. Glassondock te Nordenham. Stella Marls, 24 te Kopenhagen verw Steven. 23 v. Newross n. Tonnay Charente. Swift, pass. 23 Rouaan n. Parijs. Ton S, 25 Caz-diff verwacht. Theano, 24 v. Amsterdam te Rotterdam. Tilly, 22 v. Bayonne n. Londen. Trompenburgh, 23 v. Rotterdam te Kingslynn. Tyro, 23 v. Dublin te Waterford. Trio I, pass. 24 Viissingen n. Gent. Taormina, 24 v. Elseneur te Hamburg verw. Union, pass. 23 Viissingen n. Dublin. Veenenburgh, 24 v. Middlesbro te Rotterdam. Vi-ijburgh, 23 v. Rotterdam n. Londen. Viking, 23 v. Ellesmereport n. Rotterdam. Volharding. 23 v. Carthagena n. Rotterdam. Vrede, 24 v. Antwerpen te Viissingen. Walcheren, 23 v. Rouaan te Belfast. Walenburgh, 23 v. Rotterdam te Bordeaux. Wolanda, 23 v. Goole n. Bideford. Wota, pass. 23 Viissingen n. Glasgouw. zeehaan, 28 Algiers verwacht. SLEEP VA ART Cycloop, 23 te Port Said. Noordzee, 23 schuilen te Viissingen met zuiger Poolzee, 23 v. Sfax n. Nemour.

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 15