P*$isd£shag! Opdracht aan drie architecten voorge steld voor het maken van schetsontwerp Kort en bondig Uitbreiding Heemsteedse raadhuis Aankoop krotten voor bouw politiebureau MAANDAG 28 MAART 1955 HAARLEMS DAGBLAD 3PREGHTE HAARLEMSCHE COURANT 10 Meer raadsleden Vooruitzien voor versnelling en verlichting ,STURt1EY ARCHER WASSERIJ D.UYN Burgerlijke Stand van Haarlem Tweede bridge-drive voor Kankerbestrijding Voorstel inzake eervol ontslag aan ir. M. H. Maas Avondscholen verplicht administratie te voeren Examens Benoemingen bij het Haarlems onderwijs Twintig percent water in de melk; 50 boete Filmvertoningen voor de schooljeugd Grote subsidie voor sportverenigingen Sigarenwinkelierster miste bedrag van 65 Vechtpartij in café in centrum van Haarlem Handelsreizigers hielden vergadering Dinsdagmiddag landt helicopter in Zandvoort Motorsport A. Schefter winnaar hetrouwbaarheidsrit Biljarten Wilhelmina-Beker voor Reich U rookt de fijnste sigaret van DOUWE EGBERTS Zilvershag! „Madame" vraagt garantie Geysers voor woningen van „Volkshuisvesting" Vleugellift in Concertzaal Negentien onbewoonbaar verklaringen Nieuwe dirigent van Politiekapel 'grieven aan de redactie B. en W. van Heemstede stellen de ge meenteraad voor drie architecten, de heren Pierre Cuypers te Amsterdam, Marius Duintjer te Amsterdam en B. J. J. M. Ste vens te Haarlem, uit te nodigen tot het ma ken van een schetsontwerp voor de uitbrei ding van het Heemsteedse raadhuis. Zij stellen de raad voor daartoe een be drag van 25.000 gulden ter beschikking te stellen. Het College begint de motivering van dit voorstel met een herinnering aan het feit, dat het onder architectuur van J. Stuyt, Jos. Th. Cuypers en Jac Etmans ge bouwde raadhuis ruim 47 jaar in gebruik is. Aanvankelijk bood het ook onderdak aan gemeentepolitie en gemeente-opzichter De groei van de gemeente en van de aan haar opgedragen taak bracht mede, dat zo wel de gemeentepolitie als het bureau van de gemeente-opzichter, later bedrijf voor Openbare Werken, in afzonderlijke gebou wen moesten worden ondergebracht. Ook dit bleek in de latere jaren niet voldoende. Het was nodig het kantoor van de ge meente-ontvanger en de afdelingen sociale zaken (toen nog Maatschappelijk Hulpbe toon) en belastingen en controle gemeente- financiën te verplaatsen van het raadhuis naar Van Merlenlaan 2. Niettemin had bo vendien nog tweemaal een uitbreiding van het raadhuis plaats. Intussen is zelfs voor het zoveel gerin ger aantal diensten dan daarin aanvanke lijk was ondergebracht het raadhuis weer te klein voor een behoorlijke gang van zaken. Allereerst wijzen B. en W. op de inrich ting van de raadzaal. De afmetingen zijn ongunstig, zodat een behoorlijke opstelling van de tafels en stoelen, zodanig dat de discussies goed gevolgd kunnen worden, niet best mogelijk is. Bovendien is de inval van het licht zo, dat veel raadsleden daar van hinder ondervinden. B. en W. herinneren er verder aan dat, wanneer het aantal inwoners boven 25000 blijft, hetgeen alleszins waarschijnlijk moet worden geacht, bij de volgende raadsver kiezingen in 1958 de raad met 2 leden zal worden uitgebreid, terwijl in de toekomst nog verdere uitbreiding te verwachten is. In dit opzicht zal dus tijdig een voorzie ning getroffen dienen te worden. Een voorziening is ook in ander opzicht nodig. De raadzaal wordt tevens voor hu welijksvoltrekkingen gebruikt. Een afzon derlijke trouwzaal, die ook voor andere vergaderingen gebruikt zou kunnen wor den is zeker nodig. Een kamer voor onder trouw is in het raadhuis niet aanwezig. Bovendien is de ligging en indeling van enkele wethouderskamers allerminst gun stig. Voorts wordt herhaalde malen dringend behoefte gevoeld aan een afzonderlijke spreekkamer en meer gelegenheid voor het houden van kleinere commissie- of andere vergaderingen. De nog in het raadhuis gevestigde secre tarie-afdelingen Algemene Zaken en Fi nanciën, Onderwijs en Personeelszaken, zijn positief te klein gehuisvest. Ten behoeve van de afdeling financiën moest het bureau huisvesting reeds tijde lijk elders ondergebracht worden. Voorts wijst het College erop, dat ook de toenemende mechanisatie van de ge meente-administratie meer ruimte vergt. Gedachtig aan het „Regeren is vooruit zien" menen B. en W., dat thans de plan nen ontworpen moeten worden om te ko men een zodanige uitbreiding van het raad huis, dat deze voor de komende jaren vol doende is. B. en W. herfnneren eraan, dat inmiddels tot de aankoop van twee dubbele villa's naast het Raadhuis werd besloten. Over de voorbereiding van de vergroting hebben B. en W. al vele keren gesproken. Daartoe stonden drie wegen open: het hou den van een open prijsvraag volgende de regelen welke door de Bond van Neder landse Architecten werden opgesteld, wei- Het Heemsteedse raadhuis met de beide aangrenzende dubbele villa's, welke reeds eigendom van de gemeente zijn. ke vorm B. en W vrij kostbaar en niet zeer doeltreffend vinden; het houden van een besloten prijsvraag, waarbij men weliswaar met minder deelnemers te doen heeft, doch waaraan toch ook veel bezwaren van de open prijsvraag zijn verkleefd en tenslotte de thans voorgestelde oplossing van het geven van een opdracht aan een of meer architecten. Deze oplossing vinden B. en W. te meer verkieslijker nu geen geheel nieuw gebouw ontworpen behoeft te wor den doch slechts de uitbreiding van een bestaand. Verwezenlijking van deze plannen brengt mee, dat gemeente-ontvanger de afdelin gen sociale zaken en belastingen en con trole financiën weer in het raadhuis zou den kunnen worden gehuisvest en mogelijk ook het bureau der sportbedrijven. ADVERTENTIE ADVERTENTIE .VMSTKRDAMSEV ART20 TEL. 11053 MANGELWAS KAN! EN KLAAR Binnen 4 dagen retour. HAARLEM, 26 Maart 1955 ONDERTROUWD: 28 Mrt, J. A. A. ten Wolde en E. Th. M. van Dam. GEHUWD: 28 Mrt, A. J. Oosterling en A. R. Huisman; J. Burghout -n L. J. van Toom- bergen. BEVALLEN van een zoon: 25 Mrt, M. D. Huijgen—van der Burg; 26 Mrt, H. Louren- burg—Tierie. BEVALLEN van een dochter: 25 Mrt, H. J. Kistvan Zonneveld; A. A. Bos—Koning; J. SpaansArends; 26 Mrt, M. C. Hoed Dekker. OVERLEDEN: 23 Mrt, A. B. J. Schoema- ker, 68 j„ Maarten van Heemskerkstraat; 25 Mrt, B. C. van Dansik, 71 j„ Hertzogstraat; E G J. van Leeuwen, 60 j., Duvenvoorde- straat; 26 Mrt, J. A. Ruiter. 45 j., Haze- paterslaan. De tweede bridgedrive, welke door de afdeling Heemstede van het Koningin Wil- helminafonds ten bate van de kankerbestrij ding was georganiseerd deze werd Zater dagavond in restaurant „Dreefzicht" gehou den heeft eveneens een alleszins bevredi gend resultaat opgeleverd. Het aantal deelnemende paren was ongeveer verdub beld en de heer N. de Lange kon als afde lingsvoorzitter vermelden, dat het ledental van vijfhonderd tot zevenhonderd is geste gen. Daarna werden de kaarten geschud en de drive begon. Zij kon omstreeks twaalf uur beëindigd worden. De commissie, be staande uit de heren Prins, Stevens en De Vries, kon daarna aan de hand van haar besprekingen de volgende paren als prijs winnaars aanwijzen: de dames Daniëls Bielen en de families Wittkamper, Hartog, Greven en De Raat. De prijzen, bestaande uit verschillende delicatessen, werden ver volgens door de heer De Lange uitgereikt, die daarbij de commissie-leden eveneens een smakelijke verrassing aanbood. Doordat meer prijzen ter beschikking waren gesteld dan er winnaars bleken te zijn, kon een aantal hiervan aan de meestbiedende worden verkocht, hetgeen nog f28.50 heeft opgebracht. Daarbij leverde de bridge-drive zelf een batig saldo op van f460, zodat aan de penningmeester een bedrag van f 468,50 ter hand kon worden gesteld. In ons blad van 31 Augustus j.l. deelden wij mee, dat ir. M. H. Maas om gezond heidsredenen ontslag had gevraagd als directeur van Openbare Werken te Haar lem. B. en W. van Haarlem stellen in de Woensdag 6 April te houden vergadering van de gemeenteraad voor aan ir. Maas met ingang van 1 Mei eervol ontslag te verlenen als directeur van Openbare Wer ken en van het Gemeentelijk Grond'bedrijf, met dankbetuiging voor de belangrijke aan de gemeente bewezen diensten. B. en W. van Haarlem stellen de raad voor om in de toekomst slechts subsidie aan de avondscholen te verlenen met de toepassing van een sipeciale verordening, die enerzijds de schoolbesturen verplicht een efficiënte administratie te voeren, die op eenvoudige wijze kan worden gecon troleerd, doch anderzijds de besturen met niet meer administratieve werkzaamheden belast dan tot heden het geval was. Amsterdam. Gemeente Universiteit. Bevor derd tot apotheker mej. E. M. Th. H. Voncken en de heren J. W. Huisman en J. Giesen (Amsterdam). B. en W. stellen de Haarlemse gemeente raad voor om met ingang van 1 September 1955 te benoemen tot leraar in de Bijbel kennis en cultuurgeschiedenis van het Christendom in vaste dienst aan de ge meentelijke scholen voor voorbereidend hoger en middelbaar onderwijs in Haarlem, de heer B. van Gelder. Voorts raden B. en W. de raad aan om mejuffrouw M. A. C. Knuyt te Haarlem te benoemen tot tijdelijke onderwijzeres in de ademhalingsgymnastiek aan de Albert Schweitzerschool in Haarlem. Economische politierechter Een veehouder uit Assendelft had op een dag in Januari een paar (volle) melkbus sen aan de kant van de weg gezet, opdat deze door melkrijders naar de fabriek zou den worden gebracht. Bij het nemen van monsters uit de inhoud van vier bussen was gebleken, dat de „melk" voor twintig percent uit water bestond. „Ik weet echt niet wie het gedaan heeft", antwoordde de man Maandagmorgen de Haarlemse economische politierechter, mr. J. A. Bletz, die wel eens wilde weten, hoe al dat water in die bussen was gekomen. „Ik veronderstel, dat het kinderwerk is geweest. Ik heb een jongetje van vier jaar en dat speelt vaak met een paar vriendjes in de buurt van die bussen. Misschien heb ben zij het wel gedaan", opperde de vee houder, waarop mr. Bletz belangstellend informeerde, of het zoontje soms daarmee erfelijk belast is. De officier van Justitie, mr. J. Wiarda, eiste een boete van vijftig gulden of tien dagen hechtenis. Het vonnis luidde con form. De vierde vertoning in de cyclus filmvoor stellingen voor de schoolgaande jeugd geniet een grote belangstelling, zodat niet minder dan negen voorstellingen moeten worden ge geven. Morgen vindt de laatste vertoning olaats in het Frans Halstheater en niet in het Studiotheater, zoals aanvankelijk bekend is gemaakt. Vertoond worden een voorprogramma van absolute films en de film „Les Vacances de Monsieur Hulot". Aan de rijksuniversiteit te Utrecht is in de faculteit der letteren en wijsbegeerte tot buitengewoon hoogleraa.- in de geschiedenis der betrekking van Nederlan i en andere Europese landen met de overzeese landen benoemd dr. W. P. Coolhaas. J'eugdafdelingen krijgen in totaal 12.500,- B. en W. van Haarlem stellen de raad voor, na advies te hebben ingewonnen van de Haarlemse Sportraad, om aan de sport verenigingen ten behoeve van de jeugd afdelingen voor het jaar 1955 een bedrag van honderd gulden per vereniging met meer dan 25 in Haarlem wonende jeugd leden en één gulden per in Haarlem wo nend jeugdlid beschikbaar te stellen. Voor de 58 sportverenigingen met in to taal 6500 jeugdleden zal met toepassing van de voorgestelde regeling een totaalbe drag van f 12.500 aan subsidie nodig zijn. Zaterdagmorgen verscheen in een siga renwinkel in Haarlem-Oost een jongeman, die de winkelierster vroeg bij zijn patroon een kistje sigaren te bezorgen. De bezoeker noemde een merk, dat niet aanwezig was; zij wilde de sigaren wel even bestellen en begaf zich naar de buren om haar leveran cier telefonisch te vragen of het merk voorradig was Na terugkeer ontving de jongeman de mededeling, dat de zaak in orde zou komen. De klant vertrok en de winkelierster stelde een onderzoek in haar kas in; zij miste een bedrag van f 65. De politie werd op de hoogte gesteld van de vermissing en kort daarop heeft zij een eenentwintig jarige magazijnbediende aangehouden, die een bezoek gebracht had aan de sigaren winkel. Hij bekende zich aan diefstal te hebben schuldig gemaakt. Het geld was nog in zijn bezit en is in beslag genomen. In een café in het centrum van Haarlem is het Zondagmiddag nogal rumoerig toe gegaan; klappen zijn uitgedeeld en een spiegelruit, die een waarde had van 250, is vernield. Een twintigjarige schilder voelde zich beledigd door een opmerking van een twee- en dertigjarige chauffeur en een vecht partij volgde. De schilder viel met zijn hoofd tegen de punt van een tafel en liep een bloedende hoofdwonde op. Hij heeft zich per auto naar het Sint Elisabeths Gasthuis begeven, waar de wond gehecht is. Een broer van de schilder, een drieën twintigjarige machine-bankwerker, kwam op de hoogte van de vechtpartij en begaf zich naar het café. Toen hij gevraagd had welke bezoeker zijn broer mishandeld had, stond een dertigjarige koopman op; de machine-bankwerker gaf de koopman een slag op het hoofd, waarna vijf bezoekers de koopman in bescherming namen. De machine-bankwerker wilde het café ver laten, maar de uitgang werd versperd. Daarom trapte hij een groot spiegelruit, naast de uitgang, in en kroop door het gat naar buiten. Later is de politie van de ongeregeldheden in het café op de hoogte gesteld, waarna proces-verbaal is opge maakt. In de jaarvergadering van de afdeling Haarlem van de Nederlandse Handelsrei zigersvereniging heeft de voorzitter de heer H. Cordes het tachtigjarig bestaan der vereniging gememoreerd. Op een re ceptie hebben velen uit het bedrijfsleven en het bestuur van de Nederlandse Vak centrale hun belangstelling getoond. Ter gelegenheid van het jubileum is een lan delijke actie gehouden om leden te werven. „Kampioen-ledenwerver" was de heer W. J. Straalman uit Deventer, die 74 nieuwe leden heeft aangebracht. De heer Cordes deelde mee, dat de belangstelling voor het bureau vakontwikkeling steeds toe neemt. Voorts gaf de voorzitter een uit een zetting van de werkzaamheden van de Nederlandse Vakcentrale, die weieens een organisatie van de laatste jaren genoemd wordt, zij bestaat echter reeds vijf en twintig jaar en neemt een belangrijke plaats in de vakbeweging in. De afdeling Haarlem en andere afdelin gen hebben in de vacature van provinciaal hoofdbestuurder de heer H. Cordes candi- daat gesteld. Het bestuur werd als volgt samenge steld: C. Swaan, voorzitter, H. Cordes, secretaris en L. J. Vreeswijk, penning meester. Het afgetreden bestuurslid, de heer J. van der Hoeven werd dank ge zegd voor zijn arbeid ten bate van de ver eniging verricht. Ter gelegenheid van de modeshow, die Dinsdag in hotel Bouwes te Zandvoort wordt gehouden en des avonds per tele visie wordt uitgezonden, zal morgenmid dag om halfvier een helicopter landen ten Noorden van het flatgebouw. De hetrouwbaarheidsrit, die de motorclub Haarlem Zondag hield, was een spannende. Bij de motorklasse, werd de heer R. Jan sen winnaar en bij de automobilisten het équipe Scheffer—C. Verdonschot. De volledige uitslag was: motoren: 1. R. Jansen, MCZ (11 str.p.); 2. G. Bor, MCZ (13); 3. N. Turkenburg MCB (13): 4. B. v. d. Kuyl, MCZ (20); 5. J. v. Heerde, MCH (30). Automobielen: 1. A. Scheffer, MCH (2); 2 H. Meiland, MCH (5); 3. Th. v. d. Poll. MCH (5); 4. J. Leeuwerke. MCZ (10): 5. H. An dersen (12); 6. H. Oddens, MCZ (15). Kaartlezers: 1. C. Verdonschot; 2. mevr. Meiland: 3. A. Strengers. Onder grote belangstelling is het biljart- tournooi om de „Wilhelmina-beker geëindigd Er werd zeer goed gespeeld en ér werden vele hoge series gemaakt. De eindstand luidt: Reich 1845 174 89 10.60 11 Agema 2050 108 99 18.98 9 Meyer 1997 137 137 14.57 9 Koster 2064 169 137 12.21 8 Willemse 1853 175 84 10.58 8 Dollé 1652 169 75 9.77 5 Doves 1479 123 121 12.02 4 Lunenburg1496 153 69 9.77 2 Het tournooigemiddelde was 11.09. ADVERTENTIE C" C 152 Zoals wij reeds hebben gemeld, zal van 2 Juli tot en met 3 September in de vlees hal een ten toonstelling worden gehouden va-n de waaiercollectie van de heer Felix Tal uit Amsterdam, van antieke juwelen, oude costuums uit het Nederlandse Costuumimuseum en andere luxe voor werpen van onze voorouders. De tentoonstelling zal de naam „Mada me" dragen en een pakkend affiche zal zo wel in binnen- als buitenland de aandacht op deze romantische expositie vestigen. B. en W. zijn van mening, dat deze ex positie zeker de door Haarlems Bloei ge vraagde gemeentelijke garantie van f 7500 verdient en stellen de raad voor deze dan ook te verlenen. B. en W. van Haarlem stellen de gemeen teraad voor ten behoeve van de aankoop en het aanbrengen van geysers met meng-, aftap en gaskranen in elf woningen, beho rend tot het complex van 75 woningen, ge legen aan de Vondelweg, aan de Coöpera tieve Woningbouwvereniging „Volkshuis vesting" een voorschot te verlenen van f2424 tegen een rente van 3'/s %- Van de 75 woningen moeten de 39 duplexwoningen de douche-installatie ontberen, omdat de douche-ruimte als duplex-keuken in ge bruik is. Voorts hebben de bewoners van 25 woningen reeds een geyser doen aanbren gen. Ten behoeve van in het Haarlemse Con certgebouw te geven concerten wordt ge bruik gemaakt van een concertvleugel, welke aan een particuliere firma toebe hoort. Het regelmatig transporteren en plaatsen van deze vleugel levert niet alleen voortdurend moeilijkheden op, doch komt bovendien niet ten goede aan het instru ment. Nu, speciaal ten gebruike in het Gemeen telijk Concertgebouw, een nieuwe, kost bare, vleugel is aangeschaft, is het gewenst, dat aan de bestaande toestand een einde wordt gemaakt. De mogelijkheid daartoe is aanwezig, door aan de voorzijde van het oodium een zgn. plateaulift te maken, wel ke verbinding geeft met de daaronder Aan wezige ruimte, welke nadat daaraan enkele voorzieningen zijn getroffen, geschikt is voor de opberging van de vleugel. Met de technische apparatuur van de electrische lift is gemoeid een bedrag van f 8.475. De overigens noodzakelijke voor zieningen vergen een bedrag van 2.750. In totaal derhalve 11.225. Het ligt in het voornemen van B. en W„ nu de vleugel permanent in het Gemeen telijk Concertgebouw zal worden geplaatst, daarvoor van de eigenaar een redelijke vergoeding te vragen. B. en W. van Haarlem stellen de gemeen teraad voor opnieuw twee huizen aan te kopen in het gebied, dat beschikbaar moet komen voor de bouw van het nieuwe poli tiebureau. Nu gaat het om de percelen Zuiderstraat 25 en 27, die in de afgelopen zomer plotse ling ontruimd moesten worden, omdat hun toestand voor verdere bewoning te gevaar lijk werd gevonden. Thans kan de gemeente beide percelen in eigendom verkrijgen voor tweeduizend gulden. Ook de stut- en stem- pclwerkzaamheden welke indertijd nodig waren komen voor rekening van de ge meente: duizend gulden. Het ligt in de be doeling zo spoedig mogelijk beide huizen te slopen, waarvan de kosten op zeshonderd gulden worden geraamd. Voorts stellen B. en W. de raad voor niet minder dan negentien woningen onbewoon baar te verklaren. Het betreft de percelen: aan de Kampervest 45, aan de Korte Mar- garethastraat 1 zwart, aan de Korte Poel laan 31, aan 't Krom 33, aan de Lange An- nastraat 12E, aan de Lange Margaretha- straat 12, 14 en 20g, aan de Lange Raam straat 5 rood, aan de Oostkolk 15, aan de Raamsteeg 26, aan de Spaarndammerdijk 74a, aan de Tuinstraat 9A, aan de Turf- steeg 2 rood. aan het Visserseinde 65, aan de Westkolk 20, aan de Witte Herenstraat 39 en aan de IJdijk 9 en 19. Bij de N.V. Bouwkas Nederlandse Ge meenten waren op 31 December 10998 deel-, nemers aangesloten. In dat jaar traden 5275 deelnemers toe met een totaal gecontrac- teerd kapitaal van f 53.250.000. Het saldo der uitstaande hypothecaire leningen belieD f37.500.000. Met behulp van de bouwkas waren in 1954 1626 deelnemerswoningen in aanbouw. Geraamd wordt dat in 1955 ruim 2000 woningen gebouwd zullen worden. In Zwitserland zijn proeven genomen met een Diesellocomotief die door de Neder, landse Spoorwegen aan de Zwitserse spoor wegen is geleend. Volgens Zwitsere deskun digen voldeed de Nederlandse locomoliel beter dan üie, welke de Franse spoorwegen in bruikleen hadden afgestaan. De heiers in Groningen die vorige week Maandag in staking waren gegaan, hebben vandaag het werk hervat. Bij besprekingen met aannemers is men tot overeenstemming gekomen. De stakers hebben hun eis van tier gulden netto per week meer loon laten ver vallen. De aannemers zullen medewerking verlenen dat de heiers in Groningen inge deeld zullen worden in de loongroep één. Te Wildervank is overleden mevrouw M, KnoopBierling, die een halve eeuw lang haar krachten heeft gegeven aan het dagblad „De Noo: looster". Zij paarde journalistieke gaven aan een scherp zakelijk inzicht. Na de dood van haar echtgenoot in 1930 heeft zi; het bedrijf geleid tot haar zoon de leiding kon overnemen. HAARLEM EN OMGEVING Bij de pnisvraag, uitgeschreven door de Nederlandse Bond van Tuinarchitecten, voor het ontwerpen van een museumtuin, kende de jury een eerste prijs toe aan het ontwerp van de tuinarchitect Carl van Empelen Jr te Heemstede. Een tweede plan van diers hand werd bekroond met een eervolle ver melding. De heer K. J. Ingerman houdt op Woensdagavond 30 Maart voor de afdeling Heemstede van de Nederlandse Protestante: bond. in het kerkgebouw aan de Postlaa een lezing met lichtbeelden en muziek, over „Het Afrika van Albert Schweitzer". In de vacature ontstaan door het over lijden van de heer D. Blokker is benoemt tot dirigent van de Haarlemse Politie Kape. de heer H. A. van Mechelen uit Den Haag; deze is ook dirigent van het Delftse politie- muziekcorps. Vroeger is hij verbonden ge weest aan de Koninklijke Militaire Kapel (Verkort weergegeven) „Vergeten groepen". Daar ik ree: acht jaar naar een geschikte woonruinw zoek zou ik aan B. en W. willen vragen o er geen mogelijkheid bestaat om via eet bouwkas een subsidie te reserveren, waar van voor jonggehuwden een complex we ningen wordt gebouwd. De animo voor eer dergelijk plan is ruimschoots aanwezig. Ook de „vergeten groepen" zien steeds uit naar een betere en snellere oplossing van het woningprobleem. Zou het bovendien niet mogelijk zijn, dal allen die hier iets voor voelen, zich aan eensluiten om gezamenlijk een actie to ondernemen? J. VAN HEERDEN, Gasthuisstraat 17, Haarlem Bevrijdingsgave. In uw blad heb gelezen, dat B. en W. van Haarlem beslc ten hebben ter gelegenheid van het dat ons land tien jaar geleden bevrip werd, een extra-uitkering uit te reiken aaa hen, die een uitkering genieten van Socia.e Zaken. Dat besluit juich ik toe, maar er- een groep die vergeten wordt. Ik bedoeld2 Haarlemmers, die door het ontvangen var een speciale uitkering of kleine verdien sten, een inkomen hebben, dat juist boven de uitkering van Sociale Zaken ligt. Def stadgenoten hebben met moeilijkheden :3 kampen in het dagelijks leven. Zou erven deze groep wat te bereiken zijn? Zelf hed ik tevergeefs een poging gedaan door e® brief te schrijven aan B. en W. van Haar lem. Het antwoord was, dat ik niet behoor tot de personen, die vallen de g" meenteliike ondersteuningsregeling* a.n.

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 10