Wereldrecord 4 x 100 m. wisselslag voor Mary Kok: 5 min. 47.3 sec. De blauwe Gomboom .Clowntje Rick Mermans gepasseerd voor België Typhoons-reserves de baas over Antilopen 2 Voetbalwedstrijden op Woensdag 6 April De NWB-vierdaagse in Apeldoorn 4 De basketballcompetitie Basketballprogramma Australië op 515 voor 9 1 tegen West Indië Voor de kinderen Inhaalprogramma's op 30 April en 5 Mei Rijkspersoneel mag kiezen Aardschok in Griekenland; vele daklozen Cricket Engeland won ook laatste testmatch Handbaluitslagen FEUILLETON Door Dorothy Quentin Automobilisme Vijftig équipes schreven al in voor Tulpen-rallye Nog steeds geen kranten voor de Londenaars Werkgeversorganisaties tegen gelijk loon voor man en vrouw Vreeken (Haarlem) weer in Nederlands jeugdelftal Inhaalprogramma voor Zaterdag aanstaande Vier clubs trekken zich terug van het betaalde voetbal Volleyball Dames van Die Raeckse kunnen titel behalen Waterpolo De bekercompetitie Engels dames-hockeyteam Sport in 't kort DINSDAG 29 MAART 1955 De Antilopenreserve (heren) hebben in de tweede klasse van de basketballcompetitie een onverwachte nederlaag geleden tegen Typhoons 2, waardoor de spanning in deze klasse nog even blijft voortduren. De Typlioons-ploeg, oud-kampioen, is dit seizoen voor de kampioenstitel uitgeschakeld, doch dit was geen beletsel om fel en ver woed tegenstand te bieden tegen het momen teel leidende Antilopen. Het zag er in het begin van deze wedstrijd helemaal niet naar uit dat Antilopen het onderspit zou moeten delven, want op vlotte wijze werd een 93 voorsprong genomen. Rustig bleven de Typhoonsmannen doorspe len en zij slaagden er zowaar in de stand ge leidelijk aan weer in evenwicht te brengen en zelfs door een afstandschot van A. Drog- trop de rust nog met een kleine 11—9 voor sprong te doen ingaan. Ook Antilopen bleek echter van deze ach terstand nog niet onder de indruk te zijn en vooral door De Bie kwam de stand weer op 1514 voor 't blauwe team. Nadat Typhoons weredom de score op 1815 had gebracht, miste Kwakkestijn twee strafworpen, doch in de hierna volgende periode deed hij het echter beter en toonde zich door het feil loos inschieten van kansen weer de gevaar lijke schutter bij Antilopen, zodat de stand weer op 2322 voor Typhoons werd terug gebracht. Door Knapen liep Typhoons uit tot 2522, waarna de strijd bepaald onvriendelijk werd. De Gebr. Drogtrop maakten aan alle Antilopen-illusies een einde door de stand op 3022 te brengen, waarmede het einde kwam. Door deze nederlaag van Antilopen 2 werd de stand in de tweede klasse: Antilopen 2 12 20 Exercltia 1 13 12 IHJ 2 13 16 Sch. Giants 1 11 10 ZBVS 1 12 14 Rapiditas 1 13 8 SC Haarlem 2 13 14 PSVH 1 11 4 The Typh. 2 13 12 Ook bij de dames viel op de inhaalavond een verrassing te noteren, aangezien het nog ongeslagen leidende White Stars 3 in de derde klasse B tegen Antilopen 4 een neder laag moest incasseren (1812). De volledige uitslagen waren: Dames: White Stars 3Antilopen 4 1218; HOC 3Typhoons 3 0—2 (regl.). Heren: Rapiditas 2—ZBVS 2 31—21; HOC 2—White Stars 2 28—12: Antilopen 2—Ty phoons 2 2230; Typhoons 3Antilopen 3 44—14. Junioren jongens: Black PiratesHOC 3621; Antilopen aAntilopen b 5519. Het basketballprogramma voor deze week luidt: Donderdag Dames: Antilopen 3SC Haarlem 3; Ra piditas 1Schoten Giants 1; RCH 1ZBVS 3. Heren: Exercitia 1ZBVS 1; Aurora 1 Typhoons 4; Black Pirates 1Harlem Tigers 1 (20.00 uur). Vrijdag Dames: Typhoons 1Schoten Giants 1; HOC 2—White Stars 2. Heren: Rapiditas 2White Stars 3: Anti lopen 2—SC K irlem 2; IHJ 3Black Pira tes 2; Antilopen 1Typhoons 1 (20.40 uur); Harlem Tigers 2SC Haarlem 3. Testcricket op Jamaica Australië scoorde in de eerste testmatch tegen West Indië op de tweede dag 515 runs voor het verlies van negen wickets. Harvey en Miller scoorden samen 224 runs voor het derde wicket, waarvoor zij 4 uur en 21 mi nuten nodig h-dden. Hervey stond toen op 133 en Miller op 147. Harvey bracht twintig vieren op zijn naam in vijf uur; Miller scoorde vijftien vieren in vijf uur en 46 min. De West Indiërs moesten één van hun beste spelers. Frank Worrell, missen die Zaterdag een spierblessure opliep. Daar krachtens kerkelijke bepalingen voor Paas-Zaterdag in het Zuiden van het land geen voetbalwedstrijden kunnen worden vastgesteld, heeft de commissie, belast met de indeling en de regeling van de competitie voor de eerste klasse, besloten de wedstrij den SittardiaHeracles, LimburgiaFeijen- oord en EindhovenXerxes te laten spelen op Woensdag 6 April. Voorts stelde de commissie de volgende inhaalprogramma's vast: Zaterdag 30 April (Koninginnedag) op Zondag 1 Mei (IerlandNederland): A: Zwolse BoysLonga, Roda SportGo Ahead, B: BrabantiaRigtersbleek, Willem II DWS, D: DFC—Xerxes, Eindhoven—VSV en De GraafschapHVC. Donderdag 5 Mei (Bevrijdingsdag) A: Em maRoda Sport, StormvogelsHolland Sport, B: HeerenveenSittardia. C: Vitesse Feijenoord, Blauw WitPSV, D: Be Quick —Eindhoven, AGOW—DFC en BW—WV. Daardoor zijn alle achterstallige wedstrij den uit de tweede helft van de competitie, waarvan de returnwedstrijd reeds is ge speeld, vastgesteld. Volgens besluit van de in September ge houden algemene vergadering van de Neder landse Wandelsport Bond zal ook in 1955 een Vierdaagse worden gehouden. De voorzitter van de NWB mr. J. W. Korn, bevestigde op een in Utrecht gehouden persconferentie dat deze Vierdaagse gelopen zal worden op 26, 27, 28 en 29 Juli en wederom in Apeldoorn. Dit besluit betekent volgens mr. Korn dat een NWV-vierdaagse in Apeldoorn geen experiment meer is, doch het begin van een traditie. Voorts werd mededeling gedaan van de ontvangst door de NWB van een schrijven van de ministerraad, waarin wordt mede gedeeld, „dat de Regering het betreurt dat nog geen oplossing is gevonden voor de moeilijkheden, die er toe hebben geleid om zowel in Nijmegen als in Apeldoorn in de zomer Vierdaagse wandeltochten te organi seren". „Nu deze situatie bestaat en er voorlopig geen uitzicht op bijlegging van het conflict schijnt te zijn, vindt de Regering geen aan leiding de wandeltochten in Apeldoorn be lemmeringen in de weg te leggen. Het zal het Rijkspersoneel in het algemeen dan ook toegestaan zijn aan deze wandeltochten deel te nemen. Hetzelfde geldt voor de deelne ming door gesloten groepen, met dien ver stande, dat de leiding zal kunnen bepalen aan welke van de beide Vierdaagse wandel tochten de desbetreffende groep meedoet", aldus het door de minister-president onder tekende schrijven. Bij de tweede Apeldoornse Vierdaagse is gestreefd naar vereenvoudiging van de af standen en van leeftijden. Er wordt gewan deld in drie klassen van respectievelijk 50, 40 en 30 km. Voorts is er een toeristenklasse van vier keer 30 km. met een zeer ruime leeftijdsgrens, teweten van 15 tot 75 jaar, In vergelijking met het vorig jaar zijn de parcoursen voor driekwart vernieuwd en is de maximum tijdsduur voor alle klassen met twee uur verlengd. Dit laatste om het toe ristisch karakter van deze Vierdaagse te accentueren. De gemeente Apeldoorn heeft de NWB de beschikking gegeven over de eierhal, waar de tochten ook beginnen en ein digen. De NWB heeft medische keuring voor alle deelnemers verplicht gesteld. ATHENE (Un. Press) Een krachtige aardbeving heeft Maandag het Noord-Wes telijke deel van de Peloponesus geteisterd. Tientallen personen zijn dakloos geworden. Volgens de eerste berichten zijn er geen mensen omgekomen en is maar één per soon gewond geraakt. Het 14-jarige Hilversumse zwemstertje Mary Kok is er Maandagavond in Hilver sum in geslaagd het wereld- en Europese record op de 4 x 100 meter wisselslag per soonlijk, dat sedert 10 April 1953 met 5 min, 50.4 sec. op naam stond van de Hon gaarse Eva Szekely, te verbeteren en te brengen op 5 min. 47.3 sec. Aanvankelijk was het de bedoeling om een Nederlandse record, waarvoor de K.N. Z.B. een limiettüd van 5 min. 54 sec. had vastgesteld, te vestigen. Mary Kok bleef daar evenwel niet minder dan 6.7 sec. on der. De drie tijdwaamemers drukten allen 5 min. 47.3 sec. af. De officieuze tussen tijden waren: vlinderslag 1 min. 17.5 sec., rugslag 1 min. 28 sec., schoolslag 1 min. 45 sec. en vrije slag 1 min. 16.8 sec. c* I Mary Kok De Robben-jeugd, die juist haar trai ningsuur achter de rug had,had zich tijdens Mary's pogingen niet onbetuigd gelaten met aanmoedigiaigskreten. Nauwelijks had Mary voor de laatste maal aangetikt of Stender kon met een blik op zijn chrono meter zegevierend de hand in de lucht steken. Het bleek een verbetering van 3.1 sec. van Szekely's tijd te zijn. Mary dankte haar trotse 5 min. 47.3 sec., waarvoor zij vele gelukwensen in ontvangst moest nemen (wat het stille meisje nog steeds minder goed afgaat dan zwemmen) aan een praohtig aaneengesloten serie. Zij startte met de haar vertrouwde vlinder slag, waal-mee zij direct een goede basis voor een topprestatie legde, want de chro nometer wees 1 min. 17.5 sec. Soepel over schakelend op de rugslag verloor zij geen enkele seconde, waarvan de 1 min. 28 sec. ook wel het bewijs is. Toen na de derde 100 meter, de schoolslag, de chronometer 1 min. 45 sec. wees, zaten de mogelijkheden erin. Mary bleek voldoende reserves be waard te hebben om de laatste 100 meter de vrije slag zonder inzinking te zwemmen en zelfs had zij nog kracht voor een eind spurt, die haar het wereldrecord bracht. Nieuw Zeeland was in tweede innings op 26 all out Het Engelse cricketelftal won met in nings en 20 runs in de tweede en laatste testmatch van Nieuw-Zeeland. De Nieuw Zeelandse batsmen moesten voor een to taal van slecht 26 runs de kleedkamer op zoeken. Een zeldzaam laag totaal; een re cord in de serie van testmatches. Nieuw Zeeland scoorde in de eerste in nings 200 runs en in de tweede innings 26 runs, Engeland scoorde 246 runs totaal. Appleyard nam niet minder dan 4 wickets voor het verlies van zeven runs op de snelle uitstekend bespeelbare pitch. Engeland heeft op deze tour naar Austra lië en-Nieuw Zeeland in totaal 27 wedstrij den gespeeld, waarvan er 17 werden ge wonnen, twee verloren. De resterende acht ontmoetingen eindigden in een draw. Hoofdklasse, dames: ZACSagitta afgel.; UDI—PSV afgel., ESCA—Woensel '39 3—3, VriendschapHygiëa 33. Heren: DESAalsmeer 44; Olympia— PSV afgel., Turnlust—Eindhoven 7—12, Niloc Hellas 15—15. District West A le klasse dames: HHC—Zeeburg afg. At- tilaNiloc 2—2, Concordia—Amstel 1—1. 2e klasse B dames: Foresters—Vrone 42. Rapiditas W—DSG 1—11; IJmond—JHC afgel., Lijnden—AVA 0—1. le klasse heren: BHC—HHC afg., UD— Rapiditas 44, Blauw Wit—Attila 183, ConcordiaAHC afg. 2e klasse B heren: Unitas—Aalsmeer 2 afgel., VriendschapIJmond sch. n. o., The Catchers—Tonido 6—9. Afdeling Haarlem le klasse dames: De BlinkertHOC 56, CSVBeverwijk 91. 2e klasse dames: IJmond 2De Blinkert 2 90, HOC 2Foresters 2 40, Rapiditas 2 Heemstede 12, Zandvoortmeeuwen—THB 51. (ook beker). le klasse heren: De Blinkert—Rapiditas 2 219, ZandvoortmeeuwenHOC 94. 2e klasse heren: IJmond 2Zandvoort meeuwen 2 63. Bekerwedstrijden, dames: De Blinkert HOC 56, IJmond 2De Blinkert 2 90. Heren: Beverwijk—Concordia 2 34. (3) Dit was de laatste avond van de medische conferentie en de zaal was overvol met manlijke en vrouwelijke artsen, die voor een belangrijk deel uit vèrafgelegen streken in Nieuw-Zeeland naar Auckland waren ge komen. En verder waren er nog vooraan staande gasten uit Engeland, de Verenigde Staten, Frankrijk, Duitsland en Nederland. De conferentie was, volgens de couranten en de enthousiaste doktoren, een groot suc ces geworden. Het leek wel op een ver gadering van de Verenigde Naties, dacht Sally, maar dan één met een véél groter eensgezindheid, want de hier bijeengeko men mannen en vrouwen hadden allen het zelfde vast omlijnde doel voor ogen, al mochten dan hun methoden en opvattingen verschillen. Duidelijk werd ze deze harmonie gewaar; het was een bevrediging gevende sensatie. De eendracht kwam tot uiting in de rustige en kalme stem van Sir James Craven, zij bleek uit de rijen van gespannen luisteren- Verheugd, maar wat verlegen, liet zij zich met dit eerste wereldrecord door trainer, moeder en zusjes omhelzen. Nog meer? In de overdekte zweminrichting aan de Kapelstraat in. Hilversum, wil Stender met twee van zijn pupillen Vrijdagavond 1 April wederom een recordpoging doen. Het is ditmaal de 100 yards vlinderslag, waarvoor als wereldlimiettijd 1 min. 9 sec. is vast gesteld. Er zijn twee pretendenten voor deze titel onder de Robben-jeugd. Mary Kok zwom onlangs in Rotterdam, toen men de 100 yards officieus mat bij haar strijd op de 100 meter, een tijd van 1 min. 8.2 sec., maar Maandagmiddag zwom haar clubgenootje Atie Voorbij bij de training nog sneller, n.l. 1 min. 7.3 sec. Misschien zal het dan ook wel Atie zijn. die Vrijdag het record op haar naam zal brengen. „Iedereen wat", zei Jan Stender. de artsen, die de Londense specialist woord voor woord volgden. Er ging een geheim zinnige aantrekkingskracht uit van de spreker op het podium. Toen Sir James het probleem van het psychologisch effect van kinderverlamming op kleine kinderen, speciaal wanneer zij gedeeltelijk verlamd bleven, en de her opvoeding van hun geest en de voor het opnieuw verkrijgen van een normaal leven benodigde spieroefeningen besproken had, barstte er een luid applaus los, want op dit moeilijke gebied had Sir James reeds vele successen mogen boeken. Zonder uit zondering waren de medici bijzonder ge troffen door de woorden van Sir James. Hij is geweldig, zei de blonde, jonge arts, die naast Sally zat, zachtjes en ze voelde enige trots in zich opkomen, trots, omdat Sir James' woorden zo'n diepe in druk hadden gemaakt. Ze had natuurlijk altijd wel geweten, dat hij een groot ge leerde was, maar het was fascinerend te bemerken hoe dokter Jim zijn collega's in zijn ban had weten te houden. Ja, het is geweldig, maar hij werkt véél te hard, antwoordde Sally zachtjes. Het applaus stierf tenslotte weg, zodat Sir James voort kon gaan met zijn speech. Het was als een droom geweest, vond Sallv, toen de grote vliegboot het glinste rende water van Auckland Harbour had geraakt en rustig naar de oever was ge taxied, waar ze keurig was gemeerd bij de aanlegsteiger, alsof de vlucht van zestien honderd kilometer over de Tasman Zee Bedriegen de voortekenen niet, dan zal ook dit jaar een groot internationaal gezelschap aan de Tulpenrallyc deelnemen. Reeds thans 10 dagen voor de sluitingsdatum heb ben zich meer dan 50 équipes gemeld, waar van meer dan de helft uit het buitenland. Het tijdschema voor hen, die niet op Zon dag wensen te rijden, is nu ook bekend. Deze deelnemers starten op Zaterdagmiddag 30 April omstreeks half drie van Noordwijk aan Zee. Zij arriveren in Frankfurt a/M. des avonds half twaalf. Gestart wordt weer in de nacht van Zondag 1 op Maandag 2 Mei om 1 uur. Aankomst in Stuttgart om circa 5 uur. Hierna sluiten deze deelnemers verder aan op de zgn. „gezamenlijke route" van ca. 2700 km., die de rijders naar Noordwijk aan Zee voert. Hier arriveert de eerste wagen Woensdag ochtend, 4 Mei om ongeveer half tien. een ritje met een Londense bus was ge weest. We zijn er, veilig en wel. Achttiendui zend kilometer van huis. Ja, we leven in een prachtige tijd, Sally! had dokter Jim gezegd terwijl ze debarkeerden en naar de douane liepen, die al heel gauw met zijn onderzoek klaar was. Zes dagen eerder hadden ze Londen verlaten voor de vlucht naar Rome; de hele reis was voorspoedig verlopen. Sally lachte, al was ze dan ook nog een klein beetje ondersteboven van de snelle vlucht. Ze keek verrukt naar het felle en helle zonlicht, dat op het water speelde. Ze wilde alles zie»! Maar plotseling voelde ze zich opgenomen door de deputatie van stedelijke autoriteiten, waaronder de bur gemeester, en enkele artsen, welke naar de landingsplaats gekomen was om Sir James te ontvangen. Iedereen stelt het bijzonder op prijs, Sir, dat U gelegenheid hebt gevonden om te komen, had de jonge arts, die nu naast Sally zat en zich geïntroduceerd had als dr Ian Macdougal, gezegd. Hij zou, had hij verder gezegd, optreden als hun vriend, gids en waakhond, zolang zij in Auckland zouden blijven. De jonge specialist, die nog aan het begin van zijn carrière stond, was ernstig, terwijl er al enige autoriteit van hem uitging. Hij had het rustige zelfver trouwen, dat speciaal artsen eigen schijnt te zijn. Maar zijn achting en respect jegens Sir James Craven leek Sally charmant toe en ze was vrouw genoeg om te weten dat dr Macdougal bijzonder door haar getrof fen was. Sir James stelde haar voor als zijn secre taresse, en al mochten de leden van het ontvangst-comité hierover verrast en ver baasd zijn, zij lieten het in elk geval niet blijken. Ze was bevoorrecht, Sally wist dat maar al te goed. De vele uitnodigingen, die Sir James ontvangen had, waren ook voor haar bestemd en op zijn uitdrukkelijk ver zoek werd zij tot alle wetenschappelijke bijeenkomsten toegelaten. Vanavond was er geen enkel meisje van haar leeftijd in de grote zaal, daar was ze zeker van. Met een reusachtige Cadillac waren ze snel naar het Grand Pacific Hotel gereden, dat oprees op één van de hoge, Auckland omringende heuvels. Het was het meest luxueuze hotel dat Sally ooit gezien had afgezien natuurlijk van de paleizen van hotels, die steeds maar weer in Ameri kaanse films voorkomen en ze betrad het, zich verlegen verbergend achter de vele doktoren, die hen vergezelden. Ze trachtte zich zoveel mogelijk onzichtbaar te maken. Eén kant van de lounge en eetzaal bestond uit reusachtige vensters, waardoor men een prachtig uitzicht had over de stad en de wijde haven, met de drie pieken van Rangitoto-eiland tussen de twee hoofd eilanden van Nieuw Zeeland in. Wat een prachtig uitzicht! Sally werd in de zitkamer van haar suite direct naar de brede ramen getrokken. Ze was nog steeds een beetje beduusd van de vele luxe om haar heen, en ze vroeg zich aarzelend af of dokter Jim zich dit eigenlijk wel al lemaal kon permitteren. In Londen leefde hij, afgezien van zijn auto, zó eenvoudig, dat het Sally wel eens wat benauwde. Me vrouw Baker, de huishoudster, had er te genover Sally vaak over geklaagd dat hij altijd zulke eenvoudige maaltijden wilde hebben. Hij ging zelden naar de schouw burg of de concertzaal en een bioscoop had hij van binnen pas enkele keren gezien. Zijn huishoudster had hem nooit kunnen overhalen ten minste nu en dan eens gezel liger te eten. Maar in deze suite van het Grand Pacific Hotel zou zelfs een filmster zich op haar gemak voelen. In haar slaap kamer, grenzend aan de andere zijde van de zitkamer, stond een grote fruitmand, terwijl enkele nieuwe romans en verschil lende tijdschriften op een tafeltje lagen. Beide vertrekken stonden vol geurende bloemen. Tranen welden in Sally's ogen op, maar ze wist niet waarom. Ze draaide zich om naar dokter Jim, die bij de verbindings deur naar zijn suite met de directeur stond te praten en fluisterde hem impulsief toe: U zult failliet zijn wanneer we terug gaan! Kunnen we niet ergens anders lo geren, ergens waar het goedkoper is? Sir James schudde zijn hoofd en fronste de wenkbrauwen alsof hij nijdig was, maar hij zei met een ondeugende twinkeling in de ogen: Het is heus niet zo erg als we het er tien dagen eens goed van nemen. Hij schiep vreugde in Sally's reacties op alles wat nieuw voor haar was: de vliegtocht, de Londen, (United Press) Londen ging vanmorgen zijn vierde krantenloze dag in daar alle pogingen om tot een oplossing van het conflict te komen tot dusvere hebben gefaald. Het kabinet overlegt of er maat regelen genomen dienen te worden om een einde te maken aan de staking van de ar beiders die de drukpersen en machines moeten onderhouden. Minister van arbeid Monckton houdt zich gereed om een commissie van bemid deling in het conflict met de 700 arbeiders aan te stellen. Drie Londense middagbladen, negen och tendbladen en elf Zondagsbladen hebben sinds Vrijdag stilgelegen. De 20.000 niet stakende employees bleven op het werk en bleven het nieuws typen en zetten in de hoop, dat de staking spoedig zou worden opgeheven. In enkele minuten tijd zouden de kranten „op straat" kunnen zijn als de stakers op het werk zouden terugkeren. In drie Britse havens lag Maandagavond het werk op een groot aantal schepen stil als gevolg van een staking van ongeveer 6000 havenarbeiders. De staking begon Maandagmorgen in Liverpool waar onge veer 4000 arbeiders op 43 schepen het werk neerlegden. In de namiddag kregen zij steun van enkele honderden arbeiders in Birkenhead, op de andere oever van de rivier de Mersey. Ook in Manchester legden Maandag 1200 arbeiders het werk neer en volgens stakingsleiders zal de sta king zich nog uitbreiden tot de haven van Huil en mogelijk zelfs tot Londen. De staking is het hoogtepunt van een conflict tussen twee vakverenigingen, de grote „Transport and General Workers Union" en de kleinere „National Amalga mated Stevedores and Dockers Union", Geruchten over Mao Tse-Toeng Clarence Manion, voormalig hoofd van de Amerikaanse „presidentiële commissie voor intergouvernementele betrekkingen" heeft medegedeeld, dat de communistische premier van China, Mao Tse-Toeng ster vende is. Manion zei voorts: Rusland heeft een ernstig voedseltekort en de voedselsituatie in China neemt verontrustende vormen aan. Mao Tse-Toeng zou lijdende zijn aan kanker en Tsjoe En-Lai zou zijn opvolger worden. Er zou echter ernstige oppositie zijn van de zijde van de communistische generaals. Het aftreden van Malenkov kwam voort uit de honger van het Russi sche volk, zo meende Manion. De in de Raad van Bestuur in Arbeids zaken samenwerkende centrale werkge versorganisaties hebben aan de Tweede Kamer een adres gezonden over de nota van de regering over het verdrag inzake gelijke beloning van mannen en vrouwen voor arbeid van gelijke waarde. De orga nisaties zijn: Centraal Sociaal Werkge vers-Verbond, Katholiek Verbond van Werkgevers-Vakverenigingen, Verbond van Protestants-Christelijke Werkgevers in Nederland, Koninklijke Nederlandse Middenstandsbond, Christelijke Midden standsbond, Nederlandsche Katholieke Middenstandsbond, Koninklijk Neder- landsch Landbouw Comité, Katholieke Ne derlandsche Boeren- en Tuindersbond en Nederlandse Christelijke Boeren- en Tuin dersbond. Het is voor deze organisaties een teleur stelling, zo wordt in het adres gezegd, dat de regering, in afwijking van de meer ge reserveerde houding welke door de rege ringsgedelegeerden tijdens de behandeling van de voorstellen in de Internationale Arbeidsconferenties van 1950 en 1951 was ingenomen, blijkens de nota thans het be ginsel van gelijke beloning van mannen en vrouwen heeft menen te moeten aanvaar den. De adresserende organisaties kunnen dit beginsel niet aanvaarden. De bezwaren van werkgeverszijde zijn dat men bij de beloning van de volwassen mannelijke ar beidskrachten ervan uitgaat dat zij kost winner zijn. De hogere productiekosten, welke aan vrouwenarbeid verbonden zijn, kunnen op zichzelf reeds tot een zeker verschil in be loning leiden. De hogere kosten vloeien onder meer voort uit het feit dat het ge middelde verlooppercentage van vrouwe lijk personeel ongeveer drie keer zo groot is als dat van mannelijk personeel. Het ziekteverzuim van vrouwen is ook enigs zins hoger dan dat van mannen. Het toepassen van gelijke beloning voor mannen en vrouwen voor gelijkwaardige arbeid zal ernstige economische gevolgen teweeg brengen, met name in die bedrijfs takken, welke in belangrijke mate op vrouwenarbeid zijn aangewezen. De centrale werkgeversorganisaties zou den het in hoge mate betreuren, indien de Kamer zich zou uitspreken voor ratificatie van het in 1951 door de Internationale Ar- beidsconferentie aanvaarde verdrag. VIJFLING OP CUBA Volgens berichten uit Guantanamo in de Cubaanse provincie Oriente is in het af gelegen district Caujeri een viifling ge boren, zonder medische bijstand. Uit Guantanaima is een ambulance gezonden om de kinderen naar het ziekenhuis van Guantanamo te brengen. vele landen, die ze onderweg voor enkele uren hadden aangedaan, en nu Nieuw Zee- 1 land. Ofschoon hij zelf generlei behoefte aan luxe had, vond hij het prettig Sally 1 eens goed te onthalen.... het meisje ver- j diende het! 1 We maken er een soort vacantie van, t Sally, geniet dus maar zoveel je kunt. Voor- dat je het weet zijn we weer in Londen met onze dagelijkse routine bezig. Om hem een plezier te doen vond ze alles prachtig en had ze overal lof voor, maar ze maakte zich toch zorgen over de uitgaven. Ofschoon Sally Sir James Cra- 1 ven's secretaresse was, behandelde iemand I anders zijn financiële zaken. Ze had er geen idee van hoeveel hij verdiende. Van l geld had ze overigens weinig begrip, doch dat wilde niet zeggen dat ze niet wist wat zuinigheid was, integendeel! Ze wist al- 1 léén dat hij het honprarium, dat hij van het ziekenhuis ontving, aan weldadigheid besteedde. J Dr Macdougal voegde zich bij haar toen ze weer naar het grote raam in haar zit- j kamer liep. Hij was verrast door haar uit roep dat ze het uitzicht zo mooi vond. 1 Ja.het is een mooie haven, vindt u ook niet? En op een dag zoals vandaag verdient ze tenvolle haar naam: Waitema- ta. Dat betekent „vonkend water" Het water vonkt inderdaadgelijk diamanten! Ian Macdougal grinnikte plotseling. (Wordt vervolgd). Voor de wedstrijd tegen Nederland, Zon dag 3 April in het Olympisch stadion in Amsterdam, is het Belgische elftal als volgt samengesteld: Doel: Meert (Anderlecht)achter: Dries (Berchem Sp.) en Van Brandt (Lierse SK); midden: Huysmans (Beerschot), Carré (FC Luik) en Mees (Antwerp FC); voor: Vliers (Racing Brussel), Houf (Standard Luik), Coppens (Beerschot),. Givard (Standard Luik) en Piters (Standard Luik). Reser ves: Gernaey (ASV Oostende), Dirickx (Union St. Gilloise), Van Kerkhoven (Da ring CB) en Mermans (Anderlecht). Dit is op twee spelers na dezelfde ploeg, die 24 October in Antwerpen met vier-drie van Nederland won. In dat elftal speelde Lembereehts (FC Mechelen) rechtsbuiten en Moes (FC Luik) linksbinnen. In de wedstrijd tegen Italië, 16 Januari in Bari, kwam België dat met één-nul verloor met dezelfde achterhoede en middenlinie uit. De voorhoede bestond toen uit Lembereehts, Givard, Coppens, Houf en Mermans. De niet-opstelling van Mermans in het elftal voor Amsterdam zal ongetwijfeld binnen en buiten België enige verwonde ring wekken. Mermans was Zondag de bes te man van zijn ploeg, Anderlecht, tegen Lierse. Maar.hij speelde toen mid voor. En als midvoor heeft hi.i een vervaarlijke concurrent in Coppens, die op deze plaats zijn sporen voor de rode duivels verdiend heeft en die Zondag buitengewoon op dreef bleek te zijn. Hij scoorde vijf van de negen doelpunten voor Beerschot tegen Charleroi S.C. De Belgische keuzecommissie heeft blijk baar momenteel in Coppens als aanvals leider toch nog iets meer vertrouwen dan in Mermans. En aangezien het niet vast staat dat Mermans als linksbuiten geheel zou voldoen, alhoewel hij vroeger wel op deze plaats heeft uitgeblonken, heeft men hem ook niet op de vleugel opgesteld, maar als reserve aangewezen. Wat de overige spelers van de ploeg aan gaat: Meert, Dries. Mees, Givard. Houf en niet te vergeten Carré hebben Zondag in de competitie voortreffelijk gespeeld. Voor de B-wedstrijd tégen Nederland, Zondag 3 April in Gent. is de volgende ploeg op de been gebracht: Doel: Delhasse (FC Luik); achter: Wyns (FC Mechelen) en Van der Linden* (Ajnt- Het Nederlandse jeugdelftal, dat Zaterdag 2 April in Bergen op Zoom tegen de Belgi sche jeugd zal aantreden is als volgt samen gesteld: Doel: Fe.vt (Willem II). Achter: Van der Lee (Xerxes) en Kraay (DOS). Midden: Vreeken (Haarlem), Wink (SW) en Van Ham (Zeeburgia). Voor: Bosselaar CFeijenoord), Dahrs (Blauw Wit), Rutten (Roda Snort), Moulijn (Xerxes) en Jansen (Enschedé). Als reserves zijn aangewezen: Schouten (OSV), Van Veen (Ajax), Butter (Ajax) en Kick (Amsterdam). Als scheidsrechter fungeert de heer Stouthandel. De wedstrijd begint om vijf uur. Voor Zaterdag aanstaande de dag voor de interland-voetbalwedstrijden Nederland België worden de volgende inhaalwed strijden gespeeld in de eerste klasse van de K.N.V.B.: A: Longa—Leeuwraden, Veendam—NAC, Go Ahead—MW. B: Rigtersbleek—Heracles, Wageningen— Elinkwijk. C: NOAD—NEC. EBOH—Limburgia. D: HVC—AGOW, RBC—BW, Be Quick De Volewijckers. Reeds vier clubs hebben hun aanmelding voor betaald voetbal reeds ingetrokken. Het zijn OSV uit Oostzaan, CW uit Rotterdam, Be Quick uit Zutphen en Lugdunum uit Leiden. Twee tweede- en twee derdeklassers dus. Vier besturen hebben dus al tijdig genoeg het vreemde van hun aanvankelijke besluit ingezien. Er zullen er nog heel wat moeten volgen. Vooral uit het lager voetbal. werp FC); midden: Close (Union St. Gil loise), De Koster (Anderlecht) en Matho- net (Standard Luik); voor: Jacquemyns (Union St. Gilloise), Bollen (Waterschei Thor), Wïllems (La Gantoise), Beerens (Charleroi SC) en Platteau (Charleroi SC). Reserves: Geerts (Beerschot), De Vries (Lierse SK). Verbueken (Lierse SK) en Or lans (La Gantoise). Woensdag in Krelagehuis Woensdagavond kan Die Raeckse haar kampioenschap een jaar prolongeren in de volleybalcompetitie door een overwinning op Velox. Maar ook Velox heeft nog een rede lijke kans op de titel, zodat het Woensdag in het Krelagehuis danig zal spannen. De stand in de eerste klasse dames luidt: Die Raeckse 14 27 HBC 15 14 Velox 14 26 HVS 16 9 Rapiditas 14 17 De Blinkert 13 5 VCK 15 17 PSVH 15 2 Die Raeckse 2 16 15 Daar de afdelingskampioenen met het oog op het districtskampioenschap, dat op 19 April gehouden wordt, spoedig bekend moe ten zijn is het programma voor de eerste klasse heren geheel gewijzigd. De beide kampioenpretendenten HVS en Die Raeckse komen nu in het veld tegen respectievelijk PSVH en HVS 2. Het programma voor Woensdag luidt: Heren, le klasse: HVS 2Die Raeckse, aanv. 7 uur, VCKVCR, aanv. 8 uur, HVS PSVH, aanv. 9 uur. 2e en 3e klasse: HVS 3—CIOS 2, HBC 2— Braqdweer, Die Raeckse 3OVRA, Gios 2 Boru, Raeckse 4OVRA 2, Rap. 3Sant poort 3, BWTBlinkert 4, Velox 2AW, OSS—Gios, PWN 2—Blinkert 3, Leonidas 2 AVC. Dames, le klasse: VeloxDie Raeckse, aanv. 8 uur, BlinkertPSVH, aanv. 9 uur. 2e en 3e klasse: PSVH 2—VCR, AVC 2— Spaamestad. SSO 2—Blinkert 3, AWHBC 3, Raeckse 6Santpoort. In Hilversum zijn twee wedstrijden ge speeld voor de beker-afvalcompetitie van de Koninklijke Nederlandse Zwembond. Voor de afdeling dames ging DWT te wa ter tegen De Robben. Na een vrijwel gelijk opgaande strijd moest DWT uiteindelijk toch met zevenvier het onderspit delven. Het is met deze nederlaag uitgeschakeld van verder spelen voor de bekercompetitie. Haarlem ook uitgeschakeld Voor de afdeling heren bond Haarlem de strijd aan tegen het herenteam van De Robben. In het kleine Hilversumse bad kon Haarlem de juiste combinatie niet vinden. De Robben waren hun verre de baas en zege vierden met tienzes. Met welke uitslag Haarlem ook de laatste wedstrijd heeft ge speeld voor deze bekercompetitie. Het Engelse dameselftal voor de landen- wedstrijd op Zaterdag 2 April in Amstel veen tegen Nederland is als volgt samen gesteld:- Doel: Tatlock. Achter: Delforce en Park. Midden: Dudley Smith, Rylands en Brandirck. Voor: Purvist, Hassell, Hyde, Chapman en Glossop. MANTOVANI MOET RECHTERBEEN MISSEN. De jeugdige Italiaanse auto coureur Mantovani, die Zaterdag tijdens de training voor de Grote Prijs van Turijn met zijn Maserati verongelukte en aan beide bennen werd gewond, moet zijn rechterbeen missen. De chirurgen hebben namelijk tot amDutatie er van moeten overgaan. RUSSEN OOK NAAR BRUSSEL. Het Russische waterpolo-zevental, dat Zaterdag in Amsterdam tegen de Nederlandse ploeg uitkomt, zal Donderdag 7 April in Brussel een wedstrijd spelen tegen een Belgische selectie. NEUHAUS WINT VAN TEN HOFF. In een partij over 10 ronden, die door meer dan 17.000 boksliefhebbers werd bijbewoond, heeft Neuhaus, kampioen van Duitsland en van Europa zwaargewicht, in Dortmund op punten gewonnen van zijn landgenoot Ten Hoff. Tjongejonge, wat zaten die twee in de piepzak! Er was geen honden meer aan het karretje; met 'n razende vaart gierden ze de weg over. Oom Tripje moest stevig zijn hoed vasthouden, anders was die weggezogen door de wind, die hun snelle vaart veroorzaakte. En Plop zat te zweten van benauwdheid, omdat hij geen kans zag, het wagentje te laten stoppen. „Nou, ik ga nog eens met jou rijden!", zuchtte oom Tripje. „Maar ik kan er niks aan doen!", jammerde Plop „Ik weet niet, hoe het komt dat dat lamme ding niet wil ophouden!" Toen kreeg oom Tripje een idee. i,Zit er nog veel benzine in!", riep hij. „Als die op is, moet-ie wel stil gaan staan!" Dat is waar", zei Plop hoopvol. Maar hoelang kon het nog wel duren, vóór de benzine op was?

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 6