Opdracht aan architect voor woningbouw in De Glip Heemsteedse raad zette eerste stap op weg naar nieuw raadhuis Dank u Kort en bondig „Geen lijdensgeschiedenis als in Amsterdam en Bloemendaal" Heemstede subsidieert Stichting 1940-1945 Lis se Aandacht voor personeel Zandvoort Haarlemmermeer H ill e gom VRIJDAG 1 APRIL 1955 HAARLEMS DAGBLAD 3PRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 15 Moeilijkheden door omlegging busroute Burgerlijke Stand van Haarlem Burgerlijke Stand van Heemstede Zekerheid gevraagd Gehuwde ambtenares Sterke arm ook geschoold in Jiu Jitsu Zandvoorts stationschef 40 jaar bij de N.S. Padvindsters met palmpaasjes Schoolvoetbaltournooi Scheepvaart De Heemsteedse gemeenteraad heeft Donderdagmiddag 25.000 gulden ter be schikking gesteld voor de voorbereiding van de verbetering van de raadhuis accommodatie, hetzij door uitbreiding en verbouwing van het bestaande gebouw, hetzij door de stichting van een speciaal gebouw voor de administratie en de bestemming van het bestaande raadhuis tot representatief centrum. Er zullen drie architecten, de heren Pierre Cuypers, Marius Duintjer en B. J. J. M. Stevens, worden uitgenodigd om een schetsontwerp te maken. De architecten zullen uiteraard in kennis worden gesteld van een programma eisen, maar krij gen in het raam van de opdracht de grootst mogelijke vrijheid. Daarom ook zal er geen financiële limiet worden gesteld. De vlotheid waarmee de raad dit op het laatste ogenblik aan de agende toege voegde punt behandelde was zeker niet alleen een gevolg van het feit, dat er al eerder een „generale repetitie" in besloten zitting was gehouden, maar ook van de algemene, door de heer Van Bruggen (Prot. Chr.) geformuleerde wens van de raadhuisbouw in Heemstede geen lijdensgeschiedenis te maken, zoals in Amsterdam en Bloemendaal. pxoaxxxxxxx>xox<xxxx De heer Van Bruggen had zijn beschou wing geopend met een korte evocatie van het raadhuis als centrum van gezins- en gemeenschapsleven, hetgeen noopt tot grote voorzichtigheid bij de bouwplan nen. Spreker vond het huidige raad huis van een prachtige architectuur en vreesde, dat in dit geval verbouwen slechts verminderen van de kwaliteit van het oor spronkelijke zou betekenen. Vandaar zijn neiging om het bestaande gebouw in stand te houden als representatiegebouw en de administratieve outillage in een nieuw ge bouw onder te brengen. Daarbij stelde hij ook uitdrukkelijk niet gebonden te willen worden aan de uitslag van de opdracht: als ook het beste ontwerp geen voldoende bevrediging schenkt wilde hij daar zeker niet aan gebonden zijn. De heer Verhoeven (KVP) hoopte, dat de architecten niet het te voteren cre- diet tot richtsnoer voor hun declaratie zouden nemen. Hij wilde het ook als een maximum bedrag zien. De heer Verspoor (Arbeid) vroeg zich af of er financieel niet een limiet aan het ontwerp moest worden gesteld: de ene architect kan bij wijze van spreke wel een gebouw van een millioen en een ander van twee millioen gaan ontwerpen, bedra gen die de heer Van Bruggen eenvou dig fantastisch vond. Voort.- vroeg de heer Verspoor zich af wie de plannen in eerste instantie zal beoordelen. De ontwer pers hebben recht op een deskundige cri- tiek. In dit geval bleek de heer R e ij n - d e r s het bij uitzondering niet eens met zijn partijgenoot Verspoor: hij vreesde niet, dat „het potlood van de architecten wel eens zou kunnen gaan uitglijden", zoals deze het had genoemd, omdat hij ervan uitging, dat deze architecten van naam heus wel weten, dat zij ook in financieel opzicht met elkaar moeten concurreren, een standpunt, dat alweer bij uitzonde ring door de heer Zeelenberg (VVD) werd gedeeld: tegen Jacob van Campen was toch ook niet gezegd: „Je mag niet meer dan zoveel besteden". De zelfde spreker toonde zich terughoudend ten aanzien van aan- en verbouwingen. De heer Weyers (KNP) vond toch, dat het voorstel een nogal „dwingend" karakter had en gaf voorts als zijn mening te kennen, dat het voor het ontwerpen van een eenvoudig administratiegebouw „niet nodig was architecten van naam te vra gen". Uit de beantwoording der sprekers door de voorzitter, bux-gemeester mr. A. G. A. ridder Van Rappard, bleek dat B. en W. nog geheel blanco tegenover het vraag- stuk staan. Zij willen eex-st eens de schets ontwerpen afwachten. Natuurlijk krijgen de architecten een inzicht in de ruimte lijke behoeften, daarnaast hechten B. en W. eraan, dat het cachet van het bestaande raadhuis ongerept blijft. De honoraria zijn van tevoren vastgesteld. Degene wiens ontwerp wordt uitgevoerd ontvangt daar voor volgens de geldende regels een hono rarium, waarvan het voor het schetsont werp ontvangen bedrag wordt afgetrok ken. Het stellen van een financiële limiet achtte spreker onmogelijk. Inderdaad doen B. en W. hun best om een goede beoor delingsinstantie te Vormen. In tweede instantie bleken de voorzitter de de heer Verhoeven toch wel van me ning te verschillen over de noodzaak om het gehele bestaande raadhuis voor de re presentatie te bestemmen. „Dat wordt een gebouw met permanent leegstaande zalen", zei hij, maar de burgemeester herinnerde zich de drukte tijdens de officiële ont vangsten ter gelegenheid van de Floi-a en wilde vast voor de volgende gedekt zijn. Op de Heemsteedse gemeentebegroting voor dit jaar stond onder volgnummer 34 een uitgave van 330.69 vermeld voor het veranderen van de balustrade van de publieke tribune. Donderdagmiddag was die post realiteit geworden. De balustrade bleek in. een 8 gerieflijke perstafel te zijn veranderd. Een welkome metamorphose, want het werk voor de verslaggevers van de Heemsteedse raoAsvergaderingen moest tot nu toe verricht worden in duistere en benauwde hoeken, waar de vertegen woordigers van de verschillende bladen elkaar aan een klein tafeltje verdron gen. De dankbaarheid van de verslaggevers is zo groot, dat zij zelfs weerstand bie- den aan de verleiding om te beweren, 8 dat, wat hen betreft, de uitbreiding van het Heemsteedse raadhuis niet meer nodig is. :CC<K<XXXXXX>OXCC<XCCCCOKXXX«0(XX>t>D3CX>OCOCCCOOCCCCCCCCO gende mededelen. De heer Stevens heeft de laatste jaren belangrijke opdrachten in de woningbouw, onder andere in Haarlem, Heemstede en Bloemendaal vervuld. Hij is voorzitter van de Heemsteedse Schoon heidscommissie. Hij maakte ook het ont werp voor verbouwing en uitbreiding van het klooster „Mariënheuvel" tussen Heem stede en De Glip. Ook daar moest hij een bestaand gebouw, dat in wezen geen ver andering mocht ondergaan, een moderne uitbreiding geven. Pierre Cuypers is een zoon van een der ontwerpers van het be staande Heemsteedse raadhuis. Hij bouw de een aantal gemeentehuizen in Brabant. Ook de heer Duintjer heeft ervaring met raadhuisbouw. Hij maakte onder meer een Over de architecten kunnen wij het vol- ontwerp voor Naaldwijk. Bij de ingekomen stukken lag ook een verzoek van de Stichting 1940-1945 om toe kenning van een „jubileumsubsidie" ter ge legenheid van de grote slotinzameling bij de herdenking van de tiende verjaardag van de bevrijding. In Heemstede was het gelukkig niet nodig dat B. en W. prae-advies moesten uitbrengen over dit verzoek, dat onmiddel lijk in een voorstel werd oingezet. Heem- stede zal f 1250 beschikbaar stellen. Me vrouw Van Nispen-Van Wely (V.V.D.) vond hot basisbedrag bepaald aan de lage kant. Burgemeester Va n Rap pard deelde mede, dat vijf cent per inwo ner als gemiddelde landelijke norm was ge nomen. Op die manier krijgt de Stichting een half millioen bij elkaar, terwijl de slot inzameling naar gehoopt en verwacht wordt, viereneenhalf millioen zal opbren gen. In de Heemsteedse raad is Donderdag middag de omlegging van buslijn 1 door de Pieter de Hooghstraat, wegens de werk zaamheden in de Jan van Goyenstraat, ter sprake gekomen. De bewoners van de Pie ter de Hooghstraat hebben over hinder van de passerende bussen geklaagd, blijk baar veroorzaakt door de slappe grond ter plaatse. De N.Z.H. had aan de wensen tegemoet willen komen door de route tijdelijk via de Heemsteedse Dreef, Blauwe brug en Mid denlaan te verleggen, doch van Heemsteed se zijde is erop aangedrongen zo lang mo gelijk via de schildersbuurt te rijden, zo deelde men ons bij de N.Z.H. mede. Voor lopig heeft men de halte in de Pieter de Hooghstraat naar de brug over de Bron- steevaart verplaatst. HAARLEM, 31 Maart 1955 GEHUWD: 31 Mrt, J. Elbersen en M. Wis ser; W. Harting en D. I. Geelhoed. BEVALLEN van een zoon: 30 M'rt, J. A. SteenkistBouwman; E. C. Verhoeve Authier; D. VinkBeck; K. van Lieshout van Roon, 2 z.; E. H. van de Haterd—van den Eijnde. BEVALLEN van een dochter: 30 Mrt, E. Schildwacht—Iskes: A. H. LiethSeijsener; 31 Mrt, H. T. van der HorstLeenhouts. OVERLEDEN: 30 Mrt, A. L. Driessen, 74 j., Westerhoutpark; L. Smitvan Drooge. 73 j., Verspronckweg. De Heemsteedse raad heeft Donderdagmiddag het besluit tot de bouw van zestien woningen aan de Laan van Insulinde ingetrokken; bij de ingekomen stukken was door de heer Verspoor (Arbeid) al naar aanleiding van het door ons reeds ge publiceerde adres van de winkeliersvereniging Heemstede-Zuid opgemerkt, dat de weg nu vrij is om eens het Wilhelminaplein met omgeving van stedebouwkundig oog punt uit te bestuderen. Hij zag de kans schoon de oude dorpskerk meer tot haar recht te laten komen. Over de door de winkeliersvereniging gevraagde doorbraak van de Camplaan naar de Borneostraat zal prae-advies worden uitgebracht. Naar aanleiding van een vraag van de heer Weyers (KNP) deelde wethouder Van Lent mede, dat het hierdoor vrijgekomen bouwvolume wordt overgebracht naar de plannen voor De Glip. Een architect heeft inmiddels opdracht gekregen voor het maken van schetsontwerpen voor een complex van 114 woningen. Het zal eraan liggen of Heemstede extra bouwvolume krijgt en hoeveel of dit plan in zijn geheel verwezenlijkt kan worden. Het bouwvolume is voor nog 54 woningen toereikend. Uiteraard is het voordeliger zoveel mogelijk woningen in één keer aan te besteden. ONDERTROUWD: C. A. J. Kager en M. H. A. Jonkers; H. W. A. Haaksma en Baro nesse C. van Ulenhove; H. J. Bartelink en A. J. de Ruiter; H. W. Wassink en C. J. Mou- nier; T. P. M. van don Bos en E. R. A. Ennik. GETROUWD: M. O. van der Meer en E. M. Schouten; F. Hendriks en M. A. Deelissen; B. de Graaf en T. Gemke. GEBOREN: Sonja, d. van L. Smit en I. G. van Kuijck; Martinus Anton Jacobus, z. van M. Kooren en H. Griekspoor; Caecilia Wil- helmina Louise Maria, d. van J. M. C. Tom- brock en C. L. M. Nieuwland; Yvonne Maria, d. van B. Flapper en G. Hoekstra; Ida Jo hanna Hendrika, d. van G. D. Rodenburg en I. T. Dickhoff; Cecilia Wilhelmina Helena, dr. van G. T. Leuven en A. T. J. de Kok. OVERLEDEN: W. van Buuren, 74 j.. Kerk- laan 101; N. H. W. Scholte. 82 j., P. de Hoogh straat 18; Mevi\ H. J. Muldervan Dieren. 79 j„ Binnenweg 81; A. .T. M. Bleijendaal, 5 j., Achterweg 5 (v.); Wed. F. W. Passer van Twisk. 76 j., Julianaplein 15; W. Klaver, 88 j„ Raadhuisstraat 42; W. Eskens. 70 j., Achterweg 5; Mevr. B. P. de NisjKelder, 52 j., Bronsteeweg 78. De heer Zeelenberg (V.V.D.) vond, dat men in Nederland wat betreft de bouw voorschriften op de slechte weg is: een ge volg van het eindeloze uitkleden van wo ningen om aan een voor het rijk aanvaard- bare aanbestedingssom te komen. Zo was het ook met de huizen achter de Banka- straat gegaan waarvan de raad het resul taat van de onderhandse aanbesteding te sanctionneren kreeg. De beperkingen in de bouw achtte spreker vooral funest voor de in de toekomst te bouwen woningen. Wethouder V a n L e n t verklaarde even wel, dat men bij de woningen achter de Bankastraat toch niet kon spreken van „uitkleden", aan uiterlijk en inrichting werd geen afbreuk gedaan. Nog even op stedebouwkundig terrein blijvende vroeg de heer Kooymans (Prot. Chr.) of B. en W. al bepaalde ge dachten hadden over het toekomstige aspect van de Heemsteedse haven. Wethouder Van Lent antwoordde, dat het college daarover nog denkt en zeker nog geen beslissing heeft genomen of er bij de Dreef een jachthaven zal komen of dat het water gedempt wordt en tot bouwter rein bestemd. Personeelsaangelegenheden plegen in de Heemsteedse raad ook altijd nogal wat aandacht te genieten. Donderdagmiddag ging het om de jaarwedderegeling van enige hogere ambtenaren, het werklieden reglement en de studiekostenvergoeding. De heer Scheer (V.V.D.) ontraadde de opheffing van de^functie van adjunct directeur van Openbare Werken en vrees de voorts, dat de nieuw gecreëerde rangen technisch-hoofdambtenaar B en hoofdcom mies B door het rijk niet erkend zouden worden. De heer Kooymans vond de schaal- indeling beter dan zij was geweest; hij be pleitte overigens opschuiving van de twee de zuster in het Gezondheidshuis van schaal II naar schaal IV. De heer Verspoor (Arbeid) vond het onjuist, dat gevolg van rijksvoorschrif ten de salarissen van de directeuren der bedrijven en openbare werken gekoppeld zijn aan die van de gemeente-secretaris. Een gediplomeerd ingenieur behoort zeker twaalf mille te verdienen. Wethouder Van W ij k antwoordde, dat men ten aanzien van deze functionarissen reeds enige speling had genomen. Wat de schaalindeling betreft heeft men zo weinig mogelijk aparte functies tot zelfstandige klassen willen verheffen. Naar aanleiding van hetgeen de heer Scheer te berde had gebracht geloofde hij niet aan onoverkome lijke bezwaren. Er mochten nieuwe ran gen worden geschapen en daarvan heeft het college gebruik gemaakt. Natuurlijk zal nieuwe schaalindeling naar billijkheid worden toegepast. De suggestie van de heer Kooymans werd door de wethouder in wel willende overweging genomen. De heer Verhoeven (K.V.Pwilde (Ie zekerheid hebben, dat de voorgestelde gratificatieregeling voor de werklieden geen alternatief voor een door zijn fractie bij de begrotingsbehandeling voorgestelde tussenoplossing zou zijn. Dergelijke toeslag regelingen zijn niet bevorderlijk voor het gevoel van zekerheid onder het personeel en dat is ook niet in het belang van de overheid, „zoa's de dag van vandaag spreker doelde op de tramstaking in Am sterdam, waardoor de heer Zegwaart op het maandelijks appèl ontbrak wel heeft bewezen." De heer Kooymans dacht er net zo over: hij zou slechts daarom niet tegen stemmen, omdat de werklieden er de dupe door zouden worden. Maar een betere salarisregeling was hem liever. De heer Reijn-ders (Arbeid) begaf zich in een uitvoerige casuïstiek om aan te tonen, dat ook de huidige loonregeling nog wel verbeteringen mogelijk maakt, als men bijvoorbeeld degenen in de laagste rangen overbrengt in een rang met de toevoeging „eerste klasse". Daartoe moet men in de leiding der diensten en bedrijven echter willen meewerken. Wethouder Van Wijk gaf de door de heer Verhoeven gevraagde geruststelling. Gedane voorstellen en suggesties worden door dit voorstel niet opzij gelegd. De ge dachte van de heer Reijnders vond hij eigenlijk, onjuist „waarvoor hebben we die rangorde dan eigenlijk?" maar spre ker gaf toe dat B. en W. er wel toe ge dwongen werden te laten promoveren wat maar enigszins promoveren kan. Maar een generale loonsverhoging van bijvoorbeeld tien procent was hem veel liever. De studiekostenregeling gaf nog aanlei ding tot een louter academisch debatje tussen de heren Scheer, Verhoeven en de wethouder over de vraag of de clau sule, dat de loonbelasting voor rekening van de gemeente komt, in de verordening noodzakelijk of overbodig is. Bij de rondvraag legde wethouder Van Houten de heer Weyers uit, dat de tech nische herziening van de riool- en straat belasting hierin bestaat dat eerst volgens de huurwaarde en nu volgens de kadastrale waarde wordt aangeslagen. Mevrouw Van N i s p e n-V an Wely (V.V.D.) stelde een principieel punt aan de orde, nu Provinciale Staten het ontslag gebod van de huwende ambtenares hebben ingetrokken. Zijn B. en W. bereid dit bij de aanstaande herziening van het ambte narenreglement te volgen? De voorzitter antwoordde voorzichtig, dat het college dit nader zal bekijken, zonder nu overigens een enkele positieve toezegging te willen doen. De heer Scheer vroeg hoe het stond met de verbetering van de verlichting op de Heemsteedse Dreef. „Een voorwerp van aanhoudende zorg", verzuchtte wethouder Van W ij k, die overigens meedeelde dat de kabèl voor de'hoge lichtmasten op en bij de kruispunten thans wordt gelegd en dat over een week of zes de vorderingen wel zichtbaar zullen zijn. De wethouder zei de heer D ij k s t r a nog dat aan Haarlem inmiddels welomlijnde-voorstellen voor het stroomleveringscontract gedaan zijn, maar dat daarop nog geen antwoord was ge komen. Bij de ingekomen mededelingen was een bericht van Gedeputeerde Staten dat zij de vergoeding voor de wethouders hadden vastgesteld op 4200 per jaar. De heer Zeelenberg deed een beetje zuur over de gevolgde procedure, maar hij gunde de wethouders het besluit van harte. En zo dacht de gehele raad erover. Na opgeleid te zijn aan de Sportschool te O ver veen, slaagde een aantal leden van het Zandvoortse politiecorps voor het di ploma Jiu Jitsu 1ste graad. Het waren de heren inspecteur Van Buuren, adjudant Van der Wal, de brigadiers Akoov en Pop- kema en de agenten Brandse, Faber, Trom- mel en Smink. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Wilhelmus Petrus Jacobus, z. van ,T. v. d. I ~ns en A. G. Slootbeek; Ida. d. van P J. Vrijburg en H. I. Spoor; Antho- nius Henx-icus Joseph, z. van H. A. Siebelt en W. E. v. d. Reep: Lisabeth Maria. d. van W. de Bruin en J. M. Hollaart; Johanna Maria, d. van G. C. Turk en J. M. Los. ONDERTROUWD: J. A. van Deenen en J. H. Meskers: J. van Rijssel en C. Ippel. GEHUWD: P. F. Wildenburg en M. War merdam; J. J. C. de Jong en M. C. v. d. Zwet. OVERLEDEN: Petrus Anthonius Uljee echtgen. van J. J. Verstege, 79 j. De stationschef van Zandvoort, de heer M van Zandbergen, herdenkt Zondag 17 April het feit, dat hij veertig jaar geleden bij de Nederlandse Spoorwegen in dienst trad. Hij werd geboren op 16 April 1896 in Staveren, waar hij zijn loopbaan bij de N.S. begon als „leerling assistent stationsambte naar voor de buitendienst". Hier bleef hij twee jaar, waarna hij werd overgeplaats in de functie van assistent voor de buitendienst naar Noord-Schar- woude, doch reeds na drie maanden volgde zijn verhuizing naar Enkhuizen, waar hij in dezelfde functie 3!/2 jaar werkzaam was. Vervolgens ging de heer Zandbergen naar Krommenie-Assendelft in de functie van stations-ambtenaar, waar hij zijn lang ste dienstperiode doormaakte, namelijk 15 jaar. In deze periode trad de jubilax-is in het huwelijk. Zeseneenhalf jaar lang was hij daarna werkzaam in Amsterdam Centraal Station, eerst in dezelfde functie als in Kromme nie, doch na drie jaar volgde hier zijn be vordering tot adjunct-commies. Tot en met Juli 1942 bleef hij in Amsterdam, waarna hij als eerste haltechef werd overgeplaatst naar Kapelle-Biezelinge, waar hij tot 1 Juni 1947 verbleef. In dezelfde functie werd hij vervolgens benoemd in Schagen en aldaar later bevor derd tot stationschef derde klasse. Op 17 October 1950 volgde zijn tot nu toe laatste overplaatsing van Schagen naar Zandvoort, alwaar hij tot nu toe zéér tot zijn genoegen nog altijd werkzaam is. In een gesprek dat wij met de jubilaris hadden, deelde deze ons mede, dat hij nog gaarne enige jaren in Zandvoort zou wil len blijven. De heer Zandbergen, geboren op 16 April 1896 en dus thans 59 jaar oud, kan namelijk op 60-jarige leeftijd de dienst met pensioen verlaten, doch het bevalt hem zó goed in de badplaats, dat hij gaar ne nog tot zijn 63ste jaar de uiterste leeftijd bij de N.S. voor actieve dienst in functie zou willen blijven. Het is een station met enorm véél varia tie, dat volgens de jubilaris óók in de na bije toekomst nog véél van zich zal doen spreken. Dit jaar komt naar Zandvoort voor het eerst na de oorlog weer dubbel spoor en de komende vervanging van de tram door de bus zal volgens de heer Zandbergen óók op de treindienst Zand voortAmsterdam niet zonder uitwei-king blijven. In elk geval zal, naar de jubilaris vermoedt, zolang de tunnel bij Aerdenhout nog niet gereed is, het reizigersvervoer, vooral wat de forensen betreft, nog wel sterker gaan. toenemen. HUMANISTISCH VERBOND Maandag 4 Apx-il houdt de Gemeenschap Zandvoort van het Humanistisch Ver bond de laatste openbare bijeenkomst in dit seizoen. Het onderwerp, dat deze avond ender de loupe zal worden genomen: „Hoe benaderen wij met het Humanisme de een voudige man", zal in de vorm van een ge sprek worden behandeld. Gespreksleider is de heer C. H. Schonk uit Deventer, cen traal raadsman voor het Humanistisch Ver bond in diverse arbeiderskampen. Het geheel belooft een aantrekkelijke avond te worden met een bijzonder inte ressant onderwerp, waarbij volop gelegen heid zal zijn ei-over van gedachten te wis selen. EIERZOEKWEDSTKIJD Evenals vorige jaren organiseert ook dit jaar een plaatselijk blad wederom een eierzoekwedstrijd voor de Zandvoortse jeugd op het strand vóór. de Rotonde, op Zaterdag vóór Pasen des middags om twee uur. Voor elk ei dat men vindt, zal men dit jaar een greep mogen doen in een grabbel ton. De wedstrijd wordt georganiseerd in samenwerking met een tweetal Zandvoort se nex-ingdoenden. De kabouters en padvindsters van de Zeedistelgroep zullen ook dit jaar weer op Palmzondag hun door hen zelf gemaakte „Paknpaasjes" gaan brengen naar de jeug dige patiënten in de Clarastichting. In de week na Pasen wordt weer gestart met de actie „Een heitje voor een kar weitje'. De padvindsters zullen dit jaar voorzien zijn van een opdrachtboekje, waarbij het de bedoeling is. dat ieder, die een karweitje laat opknappen, dat even in dit boekje aantekent, opdat controle moge lijk is. De opbrengst van deze actie is gedeel telijk voor het eigen werk en gedeeltelijk voor de Stichting 1940'45. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Rosa Maria, d. van H. J. Bluijs en A. M. M. Grol; Gexrit Leo, z. van H. D. Sijtsma en M. Hoogvliet; Louise Hendrika Richax-dine, d. van L. H. R. Davies en N. L. Binti Ladian; Johannes Comelis Maria, z. van J. N. Bijman en C. Vis. ONDERTROUWD: G. H. van der Eijken en A. Koper; J. Hoogendijk en L. Zijlsti-a. GEHUWD: D. van den Nulft en C. Kappel- hof: D Stolwiik en A. J. M. ter Wolbeek. OVERLEDF™- n Visser. 78 j„ echtg.e van A. Snellens. De commissie van voorbereiding voor het schoolvoetbal heeft na loting het pro gramma voor de schooivoetbalwedstrijden 1955 als volgt samengesteld: 9 April: A Mariasohool-Hannie Schaft- school, 9 uur; B Karei Doormanschool- Dr. Albert Plesmanschool, 10.30 uur. 12 April: C Wilhelminaschool-winnaar A 9 uixr. 14 April: Finale winnaar C-winnaar B, 9 uur. De wedstrijden worden ook dit jaar weer gespeeld op het Zanövoortmeeuwen-ter- rein. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Yvonne Brigitta Maria, d. van A. Borst en M. H. Philipse; Geraldina, d. van G. J. Raaphorst en M. G. Sukel; Robert, z. van F. Cuvelier en C. M. Schippers; Cornelia, d. van F. Verzaal en J. Ruiter; Lambertus, z. van P. van Maaren en E. Dolieslager: Cor nells, z. van C. Stelma en G. Hent: Maria Clasina Petronella, d. van W. M. de Wildt en M. T. Joosten; Elisabeth Wilhelmina, d van F. van de Lindeloof en J. H. Kors; Leen dert Johannes Nicolaas, z. van J. Weststeijn en J. N. Eisberg; Adrianus Petrus, z. van A van Loon en C. J. Bcijk; Neeltje, d. van B Mai-kus en N. Bouman. ONDERTROUWD: Ch. G. Gabel en C. van Vugt: H. N. Daalman en L. Maarsen; M. P van Gelderen en A. C. M. Kroezen; A. van der Maden en C. A. Zwetsloot. GETROUWD: A. de Graaf en M. H. Prins W. J. E. van den Bos en C. Snaters; J. van der Hooft en C. M. Griffioen; J. J. van Buij ten en J. van Luiing; L. de Rijk en G. Ch Kranenburg: A. C. Blijleven en C. Imanse OVERLEDEN: Johannes Robijn, 68 j. e. van S. M. Emmerich; Willem Jacob van der Weele. 80 j., e. van E. Kramer; Arie Dol, 73 j., w. van J. Verkerk; Barend Dollinga, j., e. van J. C. Jonker. VEEMARKT LEIDEN Aanvoer stieren 15, melkkoeien 170. vette koeien 360. varekoeien 218, vette kalveren 16, nuchtere kalveren 487. vette schapen 100 weideschapen 70, vette lammeren 296, weide lammeren 186, varkens (zeugen) 63, schram men 258, biggen 370, geiten 15, totaal 2624. Notering: stieren (fok) 300430, stieren (slacht, schoon) 2.25—2,50 per kg., melk koeien 720980/vette koeien (schoon) 2,00 2,75 per kg., varekoeien 430680, vaarsen 525—750, pinken 290430, vette kalveren (levend) 250290, nuchtere kalveren (le vend) 901L0, vette schapen 100135, wei deschapcn 140160, vette lammeren 100140 schapen met 1 lam 150165, schapen met 2 lammeren 190—220, drachtige zeugen 280— 420, schrammen 65—110, biggen 40—55, gei ten 1530, alles in guldens. Handel: voor stieren, melk- en varekoeien vaarsen en pinken kalm, voor vette koeien schapen en lammeren: vrij goed. Voor nuch tere kalveren vlot, voor geiten matig, voor zeugen, schrammen en biggen: stug. T.b.c.- vrije afdeling: zeer grote aanvoer 175. Kaasmarkt Aangevoerde partijen 13 Goudse. Note ring: Goudse eerste kwaliteit 2,182,26 Goudse tweede kwaliteit 2,102,17. Handel matig. BURGERLIJKE STAND GEBOREN Maria Gerardina Cornelia, d van P. J. Walraven en M. A. van Rooden Petrus Gerardus Maria. z. van P. C. Jansen en H. Duivenvoorden; Bertha Helena, d. van J. C. Lommerse en J. M. de Ridder. ONDERTROUWD: F. J. G. F. Smit en A A. M. Straathof: S. G. Veenstra en J. Bei der; C. Warmenhoven en W. J. de Vx-eugd G. Hollander en A. Pompert; S. M. Warmer dam en M. van der Aar; A. van Roode en L. M. de Haas. GETROUWD: J. Botter en E. Liefman. Akkrumdijk, 30 te New York. Andijk, 3X te Rotterdam. Alphard, 31 te Recife. Adinda, 31 v. Pladju n. Soerabaja. Albireo. pass. 31 Fern. Noronha n. Buoi.os Mres Aluöra, 31 v. Rotterda n. Hamburg. Amsteldiep, 31 te Bona. Antonla, 31 v. Tjilatjap n. Pladju. Arendskerk, 31 te Suez. Armilla. te Tj. Priok. Aagtedijk, 30 te Brownsville. Alhena, 31 te Rio de Janeiro. Alioth, 31 v. Montevideo n. Buenos Aires. Alnati, pass. 31 Fern. Noronha n. Rio de Janeiro Aalsdijk, 31 te Rotterdam. Amstelpark, 1 te Bremen. Argos, 1 v. Barcelona n. Savona. Aardilk, pass. 31 Vhssingen te Antwerpen. Alnati, 31 150 m. N.t.O. Recife. Amstelkroon. 30 te Auckland. Arendsdijk, 31 te New York. Baarn, 30 v. San Antonio n. Talcahuano. Bacchus, pass. 30 Fayal n. Dordt. Bawean, 31 te San Francisco. Bonaire, 31 te Trinidad. Boskoop. 30 te Aruba. Beninkust. 31 te Takoradi. Bloemontein. 31 1000 m. ZO. St. Helena. Blommerscfi.ik, 31 v. Rotterdam n. Calcutta. Borneo, 1 April te Bahrein. Bennekom. 31 v. Balboa n. Buenaventura. Britsum. pass. 1 Vlissingen naar Antwerpen. Caltex Leiden. 1 Aoril Sidon verwacht. Ceronia. 31 v. Abadan n. Bahrein. Coneostroom, 30 v. Amsterdam n. Hamburg. Cronenburgh. pass. 3'' Ouessant n. Onto-n. Caltex Nederland. 31 te Rotterdam. Cradle of Liberty, 30 v. Newport News n. Port Said. Chama, 2 April Suez n. Port Said verw. Charis, 29 te New York. nuivendiik. 30 te Tacoma. Dorestad, 31 v. Amsterdam n. Noordzee pro^- vaart. Dalerdük, 31 v. Londen n. Bremen. Delfland, 1 te Bmc-os Aires. Kernland. 30 te Santos. Ftrema. 31 te Rotterdam. F.emdiik. pass 1 Kb. Finlsterre n. Lissabon. Kim'na. 1 te Amsterdam. Kos. 1 v. Rotterdam n. Lissabon. Kec0 Den Haaa. pass X Aiaiers n. Antwerpen. Ksso Rotterdam. 31 v. Aruba n. Rotterdam. Frieciand (KRL)31 te Rotterdam. "armnim, 31 te AntwQrpeil. Oaroet. oass. 30 Gibraltar n. Halifax. Groote Beer. 30 v. New York n Southamoton. Gooiland, pass. 31 Kp. Verdisehe eil. n. Las Palmas. Gouwe, 1 te Dakar. Groote Kerk, 1 te Port Swettenham. Helder. 31 te Cart-hagena. Haulerwiik, 31 v. Morphubaal n. Hamburg. Helicon, 31 v. Ciudad Truiillo n. Philadelphia. Hydra. 1 v. Hamburg te Antw. rttfirsum. 27 te New Orleans. TndraDoera, pass nacht 31-1 Sabang n. Belawan. Ivoorkust. 31 te Le Havre. Joh. v. Oldenbarnevelt, 31 540 m. O. ten Z. Diego Garcia. Japara (KRL). 31 v. Port- Said n. Genua. Kenia. 31 vroeg te wmemstao. Kota Gede. pass. 13 Kp. Finisterre n. R'dam. Krebsia. 5 Anril Curacao verwacht, r.una. 30 te Constanza Loosdrecht. 29 te Londen. Lekkerkerk, 31 te Karachi. T.onnersum. 31 te Beeisaf. Laertes, 31 v. Port said n. Amsterdam. Lanffkoeas. 31 v. Aden n. Belawan. IJeve Vrouwekerk. 31 v. S"-7 n. Aden. IJnee. 31 v. Rotterdam n. Hamburg. Madoera. 29 te Port Swettenham. Muiderkerk. 30 v. Sues n Djibouti. Marken, pas*. 30 Bermuda 2 April Newpoi 1 News verwacht. Maureen, pass. 31 Malta n. Londen. Marpessa. 29 te Hongkong dokken. Metula. 31 v. Puiubukom n. Ad°n. Maas. 31 v. Malta n. Alexandrië. Maasland. 31 v. Bahia n. Las Palmas. M a com a1 v. Stanlow n. Belfast. Meliskerk. ?1 v. L»s pa'mas n. Kaapstad. Maasdam. 1 te T,e Hav-a. Maeijba. 1 V. M'ri n. S'"i"»v. Mnd'tnkerto. 20 t« c'n<*apore. MvoHa. 1 t.e Geraldton. Moordam. 20 t.e New York. Nieuw Amsterdam, 2 April v. Port Said n. L?r naca. nveriisel. 23 te Melbourne Orante. 31 v. Ti. Priok n. =:tn«»iori» n. A'dam Oraniefontein. nacht 31-it it,» Port F'i7Pheth. Grant est ad. 3' v. Trfn'dad n. La Ouaira. Ohpron. 1 v. Pta Carbon n. Maraeaibo. Prins -Tob. w. Frlen. 3< fn TXnuaan. OHne WU'em Tsr ?1 t» Un+tordam. Tu„ter s. 31 v. Sw"t«»fl n Rotterdam. Polyphemus, 31 te Port Said. HAARLEM EN OMGEVING De afdeling Haarlem-Noord van de Nederlandse Chr. Vrouwenbond houdt Dins dag 5 April haar maandelijkse ledenverga dering in het Hervormde Jeugdhuis, Scho- terweg 83. Een Paaswijding onder leiding van mevrouw H. M. van Zwieten de Blom Knoppers staat op het programma, met me dewerking van het zangkoor. De Bond voor Gepasporteerd Marine personeel, afdeling Haarlem, houdt op Za terdagavond 9 April in café-restaurant „Dx-eefzicht", een propaganda-feestavond. Hieraan zullen medewerken de cabaret groep „De Spaai-nespatters", het „Amuse mentsorkest", „The Greenhorns" en vele andex'en. Voor de bouw van een gedeelte van twee woonhuizen stellen B. en W. de ge meenteraad voor aan de N.V. Nationaal Grondbezit te 'sGravenhage tegen de prijs van f 10 per m.2 in koop af te staan de grond, gelegen aan de Sperwerstraat in Haai'lem- Noord, groot 13 m.2. Perna, 31 v. Algiers n. Berre. Poelau Laut, 29 te Belawan. Prins Casimir, 31 te Antwerpen. Prins Maurits, 31 v. Le Havre n. Montreal. Ridderkerk, 30 v. Port Said n. Genua. Rempang, 31 v. Marseille n. Amsterdam. Rotuia, 31 Ad enverwaeht. Rotula, X te Aden. Rijndam. 31 310 m. ZO. Kp. Race. Sarangan, 27 te Philadelphia. Schiedijk, pass- 30 Fayal n. Liverpool. Sommelsdijk, 30 v. S.ngapore. Straat Makassar, 23 te Singapore. Sunetta, 29 te Melbourne. Saiawatl, 31 te Suez. Saroena, 31 v. Tj. Priok n. Pladju. Stad Alkmaar. 30 v. Lorenzo Marquez n. Dar es Salaam. Straat Mozambique, 31 te Lorenzo Marquez. Slbajak, pass. 1 Guardafui n. Aden. Stad Breda, 1 te Zanzibar. Stad Dordrecht, 31 v. 3ona n. Rotterdam. Sirrah, 1 45 m. Z.ZW. Kp. Finisteire. Sliedrecht, pass. 1 Gibraltar n. Fmnait. Sloterdijk, 31 New Orleans. Stad Haarlem, 31 te Vlaardingen. Straat Bali, 30 v. Kaapstad n. Port Elizabeth. Ta bi an, 27 te New Orleans. Tabinta, 31 te Belawan. tegelberg, 31 te Singapore. Teucer, pass. 30 Ceylon n. Djibouti. Tiba, pass. 30 Madeira n. Rio de Janeiro. Tibia, 30 te Rotterdam. Trajanus, 30 te Paramaribo. Triton, 31 te Curagao Tarakan, 30 v. Penang n. Colombo. Tamo, pass. 2 Rotterdam verwacht. Trompenberg, 31 v. Amsterdam n. Bremen. Tana, 1 Rotterdam. Tjipanas. 31 v. Rio de Janeiro n. Santos. Tjitjalengka, 30 te Kaapstad. Van Heutsz, 23 v. Singapore n. Semarang. Van Noort, 29 te Bombay. Van Llnschoten, 1 te Amsterdam. Van Spilbergen, 31 te Accra. Waal, 31 te Lissabon. Willem Barendsz, 30 te Kaapstad. Wiilemstad, 31 300 m. N.NO. Fayal. Wonorato, 1 te Singapore. Waterland, 1 te Montevideo. Woensdrecht, 1 te Geelong. IJsel, 31 te Rotterdam. Zeeland (KRL), 31 te Bahrein. Zuiderkruis, pass. 31 Dakar n. Las Palmas. Zijpenberg, pass. 31 Kp. St. Vincent n. Dagen ham. Zeeland (SSM) 1 te Rotterdam. KLEINE VAART Anna Sylvia. verm. 30 v. Londen n. Sables d'Olone. Arnoudspolder, 31 v. Rotterdam te Lissabon. Appingedam, 30 v. Oporto n. Rotterdam. Aaltje, pass 31 Vlissingen n. Londen. Algarve, 2 Rotterdam verwacht. Ary Scheffer, 31 v. Elie3mereport n. Rotterdam Att S, 31 v. Ellesmereport n. Manchester. Antjc, verm. 30 v. Londen n. Hartepool. Audacia, 31 v. Terneuzen n. Antw. Alcetas. 30 v. Oran n. Amsterdam. Amoldus G. pass. 31 Southgoodwon n. Avon- mouth. AliS, 1 v. Charleston te Rotterdam. Angeja. 31 v. Aberdeen te Rotterdam. Berend N. verm. 30 v. Londen n. Tes. Betty Anne S, 2 Rotterdam verwacht. Bab T, 31 40 m. Smalls n. Manchester. Bernisse, 1 te Kingslynn verwacht. Casablanca, 30 v. Casablanca n. Burriana. Catharina, verm. 30 v. Lenden n. Dieppe. Continental, 30 te Cork. Coolhaven. pass. 30 Lizard n. Duinkerken. Casana. 31 v. Kopenhagen te Malmö. Coolsingel. 31 te Swansea. Corrie b. op de Theems. Cornelia b I, 31 v. Tripoll te Port Talbot verw. De Ruyter, 30 te Avonmouth. Dilllgentia, 31 v. Thameshaven n. Kingslynn. Dollard, 31 te Antwerpen. Deni. 31 v. Esbjerg n Brussel. Eibergen. 31 v. Cardiff n. Antwerpen. Encarnacion. 1 v. Las Palmas te Antw. verw. Elisa, 30 v. Ceuta n. Iskenderun. Eminent, 30 v. Plymouth n. Southampton. Evertsen. 30 te Kristiansand. Fedala, 31 te Port Said. Goote, verm. 1 v. Rotterdam n. Italië. Gaasterland, 31 v. Goole te Hariingen. Haaksbergen. 31 v. Plymouth n. Boucau. Hast III. 31 v. Halmstadt n. Erunsbtittel. Heemraadsingel, 30 v. Newport n. Gent. Houtman, 30 v. Rouaan te Portsmouth te Antw Henrica, 1 v. Cardiff te Rotterdam verw. Hoe Vinces, verm. 1 v. Grimsby n. Rotterdam. Hasewint, pass. 31 Hornrif n. Oslo. Import, verm. 31 v. Lissabon n. Oporto. Ingeborg. 30 v. Rotterdam n. Gdynia. Jacob Oorburg, 31 v. Lowestoft op de Tyne verwacht. Jar. Kreumer, 31 v. Londen te Rotterdam verw. Jaba. 31 Londen verwacht. Kemphaan, verm. 31 v. Liverpool n. Algiers. Kitty, 311 v. Stockton te Rotterdam. Irene S. verm. 30 v. Londen n. Grangemouth Marcella, 31 v. Brake n. Gonfreville. Matthew, 30 v. Beckton n. Billingham. Mutatie, pass. 31 Vlissingen n. Antw. Mynelis, 31 Goole verwacht. Mercurius, verm. 31 v. Antwerpen n. Pernis. Merwehaven, 30 Ouessant gepass. n. Casablanca Meuse, 31 v. Rotterdam te Oscarshamn. Michel Swenden, 30 v. Poit Talbot te Gent. 9Mi.es, 30 v. Antwerpen te Rieme. Minerva, verm. 30 v. Londen n. Rotterdam. Monica, 30 v. Dublin n. Belfast. Maartje, 51 bij Hanstholrn u. Moss. Markab N, evrm. 31 v St. Nazaire n. Lissabon. Meres N. 31 v. Kingslynn te Bremerhaven. Mintaka N, pass. 31 Kp. Cantin n. Cacablanca Mount Everest, 31 v. Swansea te Zeebrugge. Maine, 31 v. Antwerpen te Rotterdam. Midsland, 31 v. Grangemouth te Rotterdam. Nassauhaven. 31 v. Rotterdam te Gothenburg. Neeltje b, 31 te Avonmouth verwacht. Nero. 29 Gibraltar gepass n. Amsterdam. Nieuwehaven, verm. 1 v. Rotterdam n. Kopen hagen. I^etta, 30 v. Cork, n. Bordeaux. Noorderhaven, 31 v. Glassondock te Garston. Noodster, pass. 31 Vlissingen n. Antw. Nederland, pass. 31 Lizard Head n. Rouaan. Nottingham, pass. 31 Smithknoll n. Rotterdam. Olivier v. Noort, 1 Antwerpe nverwacht. Oosterburgh, 30 v. Rotterdam te Stockholm. Oostereems, 31 40 m. N. Pitboei n. Ierseke. Oosterdok, 31 v. Kopenhagen n. Newcastle. Oleum, pass. 31 Vlissingen n. Antw. Oranje, pass. 31 Vlissingen n. Antw. Plato, 31 te Rotterdam n. Algiers. Phidias. 31 t° Rotterdam n. Tanger. Ponto, 29 v. Goole tc Bordeaux. Ponza, 30 v. Amsterdam te Rotterdam. Roelf. 31 v. Kopenhagen te Rotterdam. Sambre. 30 v. Rotterdam te Par'is. S'lvretta, 30 v. Moss n. Rotterdam. Sctas. 31 v. Rotterdam te Gothenburg verw. Soora. 30 v. Bordeaux n. Belfast. Silvretta, 2 v. Moss te Rotterdam verw. Sporota, 31 v. Liverpool n. Avonmouth. ^nurt, 31 te Portsmouth. Stat°nsinsel. 1 v. Great Yarmouth te Water ford verwahc. Stella Marls. 1 Oxelosund verw. ■Swift, 30 v. Pariis n. Oslo. ■snaarnestroom. 31 v. Amsterdam t» Fewoy verw Steady. 31 v. Norwich te Rotterdam. Thearo, 31 v. Belfast te Dro«heda. Ton s. 31 v. Cardiff te Rotterdam. Til'v. verm. 29 v. London n. La Rochelle. Trim. verm. 50 v. Londen n. Konenhaeen. Un'tac. ai v Port Talbot n. F'°°twood. en v. s'ni{ ri. Frederfks"rd. V'nd'eat At.oue Polit. verm. 31 v. Torrevieta n StornOwav. Veenennrugh. 31 v. Mirprosbro te Rotterdam Bolharfbng, 1 te pof+.ordam verw. Westerdok. 31 v. I.odnen. Zeehaan, pass. 31 Gibralar n. London. SLEEPVAAF' G-^le Zee. pas«. 20 Tjssahrtn n. Alexandrië. rop. 3i v. M»«aw= n. S"er me iiak. Humt-ov. so m. Z.t.O. And°rbalfgraadsl">- m°t 2 'li'oors. "o so m O. Ko. d° Orta met zuiger r biif nr.ni-po -o SO m A1~'*,rs. Tvne. 30 80 m. Z.ZW. Ouessain n Rotterdam

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 17