Het puikje van Jordaanzangers kwam in Haarlem voor de microfoon va Concertgebouw als studio Heemstede Lisse Haarlemmermeer Bennebroek Zandvoort Bloemendaal Hillegom SLOT DEFECT? mmmsmmmmmmmm jjde <~LÜeek Am:*,*..* mwmm mmmmm Henri de Greeve droeg eigen spel voor Lisse Radio Moors ZATERDAG 2 APRIL 1955 HAARLEMS DAGBLAD - 3PRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 11 Uitreiking diploma's „Volksbelang" laat dit jaar 100 woningen bouwen Dr. A. J. van Leusen sprak voor Protestantenbond Huisvlijttentoonstelling Haarlemse ambtenaren H. J. Eken kwart eeuw bij het P.W.N. Vijftig gulden boete voor K.L.M.-tanker-chauffeur Onderafdelingen van Rode Kruis vergaderden Jaarvergadering Katholieke Arbeidersbeweging „Op Hoop van Zegen" besloot toneelseizoen Schaakkam pioenschap voor de bollenstreek T ulpen-bridgedrive voor het Rode Kruis Scheepvaart „Ooo, Saberiosiafalderire, falde- razong Vrijdagmiddag Johnny Jor- daan om twaalf uur in de kleine zaal van het Concertgebouw te Haarlem. En om drie uur was hij er nog mee bezig. Niet minder joyeus en evenzo vrolijk. Tenslotte ging het orn bandopnamen voor een gra- mofoooplaat en dan moet het geluid van de bas. de accordeon, de guitaar, de drum en vooral het lied zelf in volmaakte vorm vastgelegd worden. De N.V. Bovema uit Heemstede is Vrij dag de gehele middag en avond weer bezig geweest met het opnemen van Jordaan- zangstemmen. De verkoop van de eerste platen van Johnny Jordaan en Tante Leen is een groot succes, binnen twee weken meer dan tienduizend stuks. Men vraagt reeds cm nieuwe en die komen er dan ook. Ditmaal tevens met liedjes gezongen door het duo De Munck en Wim Nus. Zo kon men dan Vrijdagmiddag in de concerzaal het puikje van de Jordaanse zang-artisten aantreffen, broodjes ham etend, zo nu en dan afgewisseld door een mentholballe- tjeom bij stem te blijven. Van te voren was een keurig plan op gemaakt: Johnny van 10 tot 12, Tante Leen van 12 tot 2 en het duo De Munck en Wim Nus ook telkens na twee uur voor de microfoon. Maar ja, opnamen maken is een nauwgezet en langdurig karwei en in een geïmproviseerde studio wel bijzonder tijdrovend en daarom kon Tante Leen pas om bij half vier beginnen. Inmiddels was de band, samengesteld uit radio-artisten onder leiding van Harry de Groot, al van het podium naar het mid den van de zaal verhuisd, hier omringd door grote ijzeren kapstokken die omhan gen waren met lange overgordijnen en wisselden de drie microfoons zesmaal van plaats. Alles vanwege de acoustiek. „Attentie.stilte. Een rood licht je floept aan. Het is doodstil in de zaal. Klop, kjop, klop, tikt Harry de Groot mét zijn voet op de grond, knikt enige malen helftig met zijn hoofd en dan holderde- bolderen de accordeonklanken de ruimte in. „Vader, waarom hebben die giraffes toch zo'n hele lange nééék. Het begin van een vrolijke potpourri. „Stop, stop....", roept de geluidstech nicus in de „snijkamer" dwars door alles heen. „De bas wat dikker, alsjeblief at tentiestilte....". De weg naar roem is een afmattende weg, dat hebben wij Vrijdag wel leren inzien. Misschien dacht Johnny toen de giraffen voor de zes en twintigste keer een lange hals hadden wel even aan het voor DOKTEKSDIENSTEN De doktersdiensten voor Zondag 3 April worden te Heemstede waargenomen door dr. G. S. Nout, Camplaan 20, telefoon 38763 en dr. W. van der Linde, Heemsteedse Dreef 253, telefoon 34606. Wijkverpleging: zr. B. G. Badings, Heem- steedse Dreef 138, telefoon 39818. Apotheken: Apotheek Schotsman, Binnen weg 206, telefoon 38320. In de openbare school werd Vrijdag de laat ste cursus-avond gehouden van de algemene cursus voor vakbekwaamheid in het bollen- vak, uitgaande van de afdeling Lisse van de Koninklijke vereniging voor BroembQllen- cultuur. De heer Jac. de Vroomen besprak namens de afdeling de grote waarde van het diploma, en de mogelijkheid welke thans ge boden wordt om dit te verkrijgen. Daar ons land concurrentie ondervindt van andere landen die kwalitatief ver achter staan, moet Nederland de markt door kwaliteit behou den. Dank bracht de heer De Vroomen aan de heer Braakhekke en zijn medeleraren, de heren Gehrels, Vromans en Van Woerden, voor hun vele werk. Ir. Kraaienga van de Rijkstuinbouwschool zeide dat door het behalen van het diploma een voorsprong behaald wordt door meer kennis en daardoor meer salaris. Spreker wekte op door te gaan met studie, en zich te specialiseren in het vak. Voorts sprak hij zijn tevredenheid uit over het groot aantal geslaagden van deze cursus nl. 42. De heer Braakhekke sprak een woord van dank tot het bestuur van de afdeling Lisse van bloem bollencultuur, het gemeentebestuur en het hoofd der school de heer Hulsbos, die allen medewerking hebben verleend om deze cur sus mogelijk te maken. De heer C. van Waveren dankte de do centen namens de cursisten voor hun pret tige wijze waarop zij gedoceerd hebben en overhandigde als dank enkele boekwerken. Vrijdagavond werd in het K.A.B.-gebouw de jaarvergadering gehouden van Volksbe lang onder leiding van de heer M. v. d. Lans, die in zijn openingswoord meedeelde dat er in 1955 voor de bouw van 100 woningen toe stemming is verkregen. De heer J. Zaneveld bracht het jaarverslag uit, waaruit bleek dat het aantal woningen der vereniging 388 be draagt. Voorts werd in 1954 ontvangen f 213.672 en uitgegeven f 205-872. Zeer tevre den was men over de actherstand der huur penningen, in totaal f 277.20. Spreker wekte de leden op deze goed ingeslagen weg voort te gaan. De heer Hordijk, secretaris der ver eniging, gaf een uitvoerig beeld over het be leid; er hadden zich 70 nieuwe leden gemeld. De aftredende bestuursleden, de heren M. v. d. Lans, die reeds 48 jaar deel uitmaakt van het bestuur, en M. Hordijk, werden her kozen. Voor de afdeling Lisse van de Nederland se Protestanten Bond sprak gisteravond dr. A. J. van Leusen uit Vclsen over het onderwerp „Oud worden en toch gelukkig' zijn". Na een kort inleidend woord van mej. Bouwmeester, voorgangster der afde ling, gaf dr. Van Leusen een overzicht van de enorme vooruitgang op medisch terrein, welke een belangrijke factor is voor de lan gere levensduur der mensen. Naar de ver wachtingen der Amerikaanse wetenschap zal de mens op het einde dezer eeuw plus minus 120 jaar oud kunnen worden. Door de geboorte-aanwas en langere levensduur is de verwachting voor ons land, dat in het jaar 1980 de helft der bevolking in het pro ductie-proces actief zal zijn. Het belang rijkste middel om gelukkig te blijven op gevorderde leftijd voor de ouderen is, vast te houden aan wat geestelijk belang heeft en zijn talenten jong te houden, door deze te blijven gebruiken. de vuist weg zingen in een Jordaans café, altijd prijs, altijd goed. De twee potpourri's zijn er 's middags op gekomen, doch zijn nieuwste lied „In die afgekeurde wóóóning, in het hért fan Am sterdam" moest tot 's avonds wachten. Tus sen de opnamen door gaf hij nog een paro die op de opera weg en speelde hij op de grond zittend met een stel gordijnen om zich heen, keizer Nero-in-het-bad. Tante Leen zong op gloedvolle wijze het lieve lied je „Niemand als jij". Na de tiende keer meenden wij dat het al rijp voor de plaat was, doch de heren technici kwamen hoofd schuddend tevoorschijn en beweerden dat de band „schommelde". Dat wil zeggen dat er iets niet klopt met het rhythme. Enige kapstokken werden verplaatst, de drummer kon nu ook de accordeonisten zien en daar begon het lieve leven weer. Des avonds arriveerde nog een koor van Jordaners dat gezamelijk met Johnny Jor daan als „De klaverjasclub Schoppen Ne gen" nog een kantje vol maakte. Daar heb ben wij echter niet meer bijgezeten uit angst dat wij dan zo tegen het ochtendglo ren pas thuis zouden komen. Ten bate van 1940-1945 Van 30 April tot en met 8 Mei zal in de raadzaal en de antichambre van het Haarlemse stadhuis een huisvlijttentoon stelling van het gemeentepersoneel worden gehouden. De tentoonstelling zal voor het publiek toegankelijk zijn tegen betaling van een gering entréegeld; de baten komen ten goede van de Stichting 19401945. Een jury zal alle stukken beoordelen en de beste in hun genre bekronen. De heèr H. J. Eken trad op Vrijdag 1 April vijfentwintig jaar geleden in dienst van het P.W.N. Hij heeft thans de rang van technisch ambtenaar eerste klasse. Des och tends vond in het hoofdkantoorgebouw de officiële huldiging plaats. De directeur, ir. S. Kramer, overhandig de een geschenk in enveloppe en een bloemstuk. Van het Jubileumfonds ontving de heer Eken een electrische kunstklok en een tafelkleed, aangeboden door de heer H. C. Klerk. De chef van de jubilaris, de heer C. M. Boelhouwer, hoofdinspecteur van de bui zen, bood namens het personeel lijmklem- men aan, welke de heer Eken die een knut- sel-hobby heeft, zeer goed van pas zullen komen. Brand op Schiphol Vrijdagmorgen is voor de Haariemse politierechter voor de tweede maal de zaak behandeld van een Amsterdamse tanker- chauffeur, in dienst van de KLM, aan wie ten laste was gelegd' het veroorzaken van brand door roekeloze onnadenkenheid, waaruit gevaar voor omliggende gebouwen kon voortvloeien. De verdachte had op 24 Januari in een houten waslokaaltje op Schiphol, waarin een brandende gaskachel stond, zijn handen gewassen in benzine, tijdens welke bezigheid een steekvlam naar de kachel was geschoten, waarna het was lokaal was uitgebrand. De officier had op 13 Maart een hechtenis van tien dagen ge- eist, doch de politierechter besloot de zaak opnieuw te behandelen, omdat hij nog een paar getuigen wilde horen. De oficier persisteerde Vrijdag bij zijn eis: tien dagen hechtenis. De raadsman van de verdachte, mr. B. J. Lambers, was onder meer van mening, dat er in concreto geen gevaar voor de omliggende gebouwen be stond. De politiërechter duidde op de twee barakken, die betrekkelijk dicht in de buurt van het washok stonden. Het vonnis luidde: vijftig gulden boete of vijftien dagen hechtenis. ADVERTENTIE Auberge Bon Verre FRANS RESTAURANT Jansweg 20 Tel. 17630 COTELETTE DE VEAU FORESTIèRE Vrijdagavond zijn in hotel „De Land bouw" vertegenwoordigers van de onder afdelingen, behorende tot de afdeling Haarlemmermeer van het Nederlandse Rode Kruis bijeen geweest, ter bespreking van de aanstaande acties van het Rode Kruis. De vergadering stond onder leiding van de voorzitter der afdeling, de heer A. den Hertog uit Hoofddorp en werd bij gewoond door de heer Korver en mej. Vaders, respectievelijk kringcommissaris en waarnemend kringsecretaresse van Noord holland. De heer Den Hertog gaf een overzicht van de werkzaamheden, die het Rode Kruis in de afdeling Haarlemmermeer in de loop van de komende maanden zal verrichten. Ten eerste betreft dit de grote demonstra tie, waaraan wordt deelgenomen door 1200 1400 personen van het Rode Kruis, een helicopter van de Marine Luchtvaartdienst en het shockteam van de Bloedtransfusie dienst. Bovendien werd medewerking toe gezegd door de Mobiele Medische Eenheid van het Rode Kruis uit Den Haag.,- met 24 auto's en een compleet tentenkamp. De de monstratie zal in alle onder-afdelingen worden gehouden met als centraal punt Hoofddorp. De Bloedtransfusiedienst heeft zijn werk hei-vat. Op 21 Maart is een afname-avond gehouden te Badhoevedorp. Op 2 en 3 Juni zal bloed worden afgenomen van personen behorend tot de onder-afdelingen Nieuw- Vennep en De Kaag-Abbenes. De afname zal in de eerstgenoemde plaats geschieden. In de andere onderafdelingen komt de Bloedtransfusiedienst in de maanden Oc tober en November, daar het wegens de plaatselijke mogelijkheden en de lokalitei ten niet doenlijk is hier eerder te komen. Volgend jaar bestaat de afdeling Haar lemmermeer tien jaar. Eenstemmig werd besloten tot een grote ledenwerfactie om zo de afdeling sterk te maken. Ook werd verzocht alle mogelijke medewerking te verlenen aan de collecte, die eind Mei, begin Juni zal worden gehouden. Het Rode Kruis behoeft dringend aanvulling van zijn financiën. Onder meer werd veel ten koste gelegd aan het opnieuw inrichten van de Rampendepöts, welke tijdens de Waters nood grotendeels waren uitgeput. DOKTERSDIENSTEN Hoofddorp: dokter Bult. Nieuw Vennep: dokter Van der Weg. Zwanenburg-Halfweg: dokter Hoekstra. Voor de jaarvergadering welke de Katho lieke Arbeidersbeweging gisteravond in het R.K. Verenigingsgebouw te Bennebroek hield, bleek slechts geringe belangstelling te be staan. In zijn openingswoord herinnerde de voor zitter de heer R. B. Lommerse aan de grootse wijze waarop het gouden feest van de afde ling is gevierd en bracht dank aan allen die op de een of andere wijze aan het welslagen hun medewerking hadden verleend. Dank baar was hij ook voor de Pauselijke onder scheiding welke hem verleend was en waar mede in feite de gehele afdeling geëerd werd. Uit de jaarverslagen van de secretaris en de penningmeester bleek dat het ledental thans 185 bedraagt. Uit het jaarverslag van de penningmeester kwam tot uiting dat er ditmaal nog een be hoorlijk bedrag in kas is, omdat het verslag werd samengesteld voor de feestelijke viering van het vijftigjarig bestaan. Het volgende verslag zal echter als gebruikelijk een be scheiden kassaldo aanwijzen. De kascontrole- commissie kon zich met het gevoerde beleid geheel verenigen. De bestuursverkiezing had tot resultaat dat de aftredende bestuursleden, de heren Q. Lommerse, M. Lammerse, M. v. Staveren, H de Wit en D. C. v. Deudekom bij acclama tie werden herkozen. Voor een reis naar Tegelen om daar de Passiespelen bij te wonen, bleek, in verband met de hoge kosten, niet zoveel belangstel ling te bestaan. Voor de bedevaart naar Hei- loo gaven verschillende aanwezigen zich op. ZONDAGSDIENST De Zondagsdienst voor artsen wordt op 3 April te Bennebroek waargenomen door cir. G. Manschot, Rijksstraatweg 34, telefoon K 2502 430. Met een tweetal zeer te loven opvoeringen van het toneelspel „Zijn afgod", door Roland en Michael Portwee, die Donderdag en Vrij dagavond j.l. in theater Monopole plaats had den en waarvan wij die van Vrijdagavond bijwoonden, heeft de Zandvoortse toneelver eniging „Op hoop van zegen" haar toneel seizoen '54'55 besloten. Regisseur J. G. Bisenberger had het met dit werk zijn spelers wederom niet gemak kelijk gemaakt. Het vereist een behoorlijke toneel-routine. Men wist het drama evenwel gunstig naar de ontknoping te voeren. Dat men zich er angstvallig voor wist te hoeden, in het melodramatische te vervallen, waarvoor het enigszins sentimentele gegeven zich bij uitstek leende, kwam de gehele opvoering wel ten goede. In de eerste plaats was dit te danken aan het overtuigende spel van de doodgewaande zoon Simon door Jb. Bos. P. Herfst als de bitter ontgoochelde blinde vader Sir Robert Rawley, die aanvankelijk zijn als gesneu veld gemelde zoon ziekelijk verafgoodde, maakte van zijn rol een vooral in zijn ont goocheling or i rerend stuk toneel. Even eens op dreef bleek Jo BisenbergerKrom hout, als zijn vrouw Joan. Dit trio had het voornaamste aandeel in het welslagen van de opvoering. Doch ook de anderen pasten zich aan dit spel prachtig aan. Ciska Lammers als Jes sica in een voortreffelijk volgehouden rol als overtuigd spiritiste; mevrouw T. Althui- sius—Bakker, die wij voor het eerst op de planken zagen in een zeker niet onver dienstelijk gespeelde rol als Angela, de vrouw van de deserteur; een sympathieke Maxwell Oliver van A. G. Groot en een goed aange voelde Lord Clandon van L. Paap. Kate een pittig gespeelde dienstbode-rol door mej. N. Loos en tenslotte een prima besteller door A. Kromhout. Regisseur Bisenberger ontving na afloop namens de medespelenden een aandenken, waarbij hem dank werd gebracht voor zijn uitstekende leiding, terwijl het ensemble welverdiend in de bloemetjes werd gezet. WINDHONDEN-RENNEN Op Zaterdagavond 18 Juni zullen in het Ken- nemer Sportpark windhondenrennen worden georganiseerd door de Amsterdamse wind honden renvereniging. ZONDAGSDIENSTEN De artsendienst wordt in de gemeente Bloemendaal met het komende weekeinde als volgt waargenomen: in Bloemendaal- dorp door de arts H. D. G. A. Immink, Bloe- mendaalseweg 126, telefoon 23449; in Over- veen door dokter J. A. Hollander, Zijlweg 17, telefoon 11431 en in Aerdenhout door de arts C. Kroon, Burg. den Texlaan 12, tele foon 26073. Deze dienst van doktoren geldt van Zaterdagmiddag af tot Maandagmorgen acht uur. In het tijdvak van Zaterdagmiddag twee uur tot Maandagmorgen acht uur zijn de dienstdoende wijkverpleegsters: voor Bloe mendaal en Overveen zuster J. J. M. de Bruin, Kerkplein 2, Bloemendaal, telefoon 25769, b.g.g. 10920, en voor Aerdenhout zuster H. J. G. Lugthart, Anjelierenlaan 5, tele foon 26876. De Zondags-, avond- en nachtdienst van de apotheken wordt van Zaterdagavond zes uur af tot Zaterdag 9 April voor Santpoort, Bloemendaal en Overveen verzorgd door de apotheek De Wilde, Broekbergenlaan 42, Santpoort-dorp, telefoon K 25608249, en door de Bloemendaalse Apotheek (mej. J. M. E. Reyers), Bloemendaalseweg 85, Bloemen daal, telefoon 22181. Voor Aerdenhout is ge opend Apotheek Schotsman, Binnenweg 206, Heemstede, telefoon 38320. Voor het persoonlijk kampioenschap scha ken van de bloembollenstreek zijn in de tweede ronde de volgende partijen gespeeld: Hoofdklasse: Brauckmann—Koppenaal 1—0; De Jong—Koop 1—0; Van Beek—Ver- donck n. g. Eerste klasse. Groep A: Hulsman—v. d. Zwet n. g.; VerhoeffM. P. v. d. Berg 01; v. iLerop—Andeweg 0—1; Schoonhoven— Duwel 0—1. Groep B: BouwmanPieters 01; Lieverse J. Staats n. g.; Offringa—Veenstra 1—0; BrandsmaAssendelft afgebr. Tweede klasse: SalierP. Staats Ij; TeeuwStarreveld 0—1; Weijers—v. Hacrin- gen 0—1. De derde ror.de zal woraen gespeeld op Maandagavond 4 April. In de week na Pasen zullen geen wedstrijden worden gespeeld. ADVERTENTIE „DE S L E U T E L S P E C I A L I S T' LANGE VEERSTRAAT 10 TEL. 11493 „Saskatchewan" (Frans Hals) Een fraai gekleurde film met een verhaal vol strijd tussen bontbeschilderde Indianen en in fel-rode jasjes gestoken Canadese mili tairen aan het einde van de vorige eeuw. De film biedt de bezoeker tussen de schiet partijen en afmattende bosritten door enkele prachtige natuuropnamen. Alan Ladd komt als „roodjak" vaak voor moeilijke situaties te staan, daar hij èn militair èn vriend van een vredelievende Indianenstam is. Zijn chef wantrouwt hem. Ten onrechte overigens. Een andere rood huiden-stam (de Sioux), oorlogszuchtig en gevaarlijk, komt onrust stoken en voor de Canadezen is dan heel wat werk aan de winkel. Natuurlijk ontbreekt de bekoorlijke jongedame niet (in de persoon van Shelley Winters) met wie de hoofdpersoon aan het slot van zijn spannende avontuur in een grote huifkar het huwelijksleven tegemoet rijdt. Alan Ladd slaat in deze film geen slecht figuur (mede door het mooie uniform) doch de vertolking in „Shane" kan hij niet evenaren. H. S. „De Saint neemt vacantie" (Roxy) U weet, wat er van komt. wanneer detec tives vacantie nemen: dat betekent altijd, dat zij verzeild raken in de grootste boe- vensamenzweringen, die men zich maar kan denken. Precies zo is het gesteld met de Saint, die in zijn verwachting, het er eens lekker van te kunnen nemen, bedro gen wordt door het van boevenhand tot boevenhand gaan van een geheimzinnige speeldoos, die de code van een belang rijke geheime vinding van het ministerie van Oorlog blijkt te hervatten. Het ga.u soms hard toe in deze film. die 's middags wordt vertoond, maar de code èn de Saint blijven behouden. In „Duivelsvallei" de hoofdfilm uit het ivondorogramma maakt men kennis met een ex-politieman, die in de gevangenis belandt, omdat hii twee mannen, die hem aanvielen, heeft vermoord. Die aanval was c verwahhten, aangezien door zijn toe doen de broer van de aanvallers reeds in diezelfde gevangenis verzeild was geraakt. Het is duidelijk, dat de beide kemphanen in de gevangenis niet erg op elkaar gesteld zijn: er volgen dan ook gevechten op leven en dood, waaruit tenslotte de meest recht vaardige als overwinnaar te voorschijn komt. Maar de film heeft nog meer in petto: de held sluit een huwelijk met de enige vrouw, die in de gevangenis vertoeft, waarna het jonge paar op verzoek van de gevangenisbewaarders die toch ook maar mensen zijn zijn vrijheid her krijgt. N.R.K. Zeven successen (Liclo) Een reeks films voor een hele week. Beginnen wij met „From here to eternity", die vandaag draait. Een harde Amerikaanse film over het soldatenleven, geen grote, wel een voor de mentaliteit in het leger typerende film. Geheel daaraan tegenovergesteld is de „Glenn Miller story" die Zondag wordt vertoond. Vooral voor de jazzphenomenen van belang. „The robe" in het programma van Maandag is de eerste (en zeker boeien de) Cinemascope-fim, zich afspelend in de eerste jaren van het Christendom, naar de roman van Lloyd Douglas. Een geestige Engelse komedie wordt Dinsdag gepresen teerd met „Genevieve", het verhaal van een auto-race met vehikels. Sentiment vindt men m „Grtin ist die Heide" we zijn dan al aan Woensdag toe en kleuren in „Een koningin reist om de wereld", zijnde een journaal van de reis, die Ko ningin Elisaneth naar de Dominions heeft gemaakt, welke film Donderdag wordt vertoond. Fr. „Maggie" (Studio) Misschien herin nert men zich de opgetogen bespreking, die wu in „Erbij" aan deze film wijdden. Het is een verrukkelijke geestige vertel ling over het lotgeval van een oud kolen- schip, zijn bemanning en een rijke Ameri kaan, die er zijn waardevolle lading aan toevertrouwt, Als hij het wrak ziet wil hij onmiddellijk lossen, maar dat lukt hem niet. Men moet de machinaties gaan zien van de slimme bemanning en eens harte lijk lachen om de verbijstering van de ver toornde Yankee, die tot doffe berusting' vergaat. Alexander Mackendrick, vain wie men „Whisky Galore" gezien moet hebben, is de maker van dit eminente stukje film kunst. Fr. „Foei toch Brigitta" (Minerva) Za terdag, Zondag en Maandag kan men in Minerva kennis maken met de Duitse ko medie „Foei toch Brigitta", waarin het be faamde driemanschap Rühmann, Moser en Lingen hun doorgaans geestige, bijwijlen wat gezochte capriolen uithalen. Over het programma voor Woensdag en Donderdag schrijven wij vandaag in „Erbij". Fr. „Het huis onder verdenking" (Cinema) In een Parijse huurkazerne op Mont- martre wordt de jonge vrouwelijke con- gierge Mado vermoord in haar „loge" ge vonden en ogenblikkelijk komen de flics" onder leiding van een verveelde, maar allerminst domme politiedetective in actie om de dader op te sporen. Dat blijkt een hopeloos werk, want vrijwel iedereen in het pand heeft de gelegenheid en een motief gehad om de moord te be gaan. Mado, een immorele vrouw, heeft namelijk met vrijwel alle bewoners een verhouding gehad en bijgevolg koesterde iedereen in het morsige huis haat, afgunst of jalouzie jegens haar. De film schetst ons in een serie boeiende beelden, hoe de politiemannen telkens de verkeerde verdenken, totdat zij tenslotte, stukje bij beetje, de gruwelijke moord ont raadselen en de schuldige aan de kaak stellen. Natuurlijk is dat degene, die men zelf het allerminst verdacht en in zo verre is er dus in deze rolprent niets nieuws onder de zon. Het oude wie-is-de- dader recept is hier echter gekruid met een flinke dosis Franse humor, het gegeven is suggestief en boeiend utigewerkt en de vele typeringen de quasi-verveelde politie-inspecteur, het amoüreuze kruide niertje, de rechtzinnige kampioen van de middernachtzending en de scabreuze con- gierge z(jn kostelijk en levensecht. H. C. L u x o r prolongeert „De woestijn leeft", die wij ieder aanbevelen. Rembrandt „Odyssee", vooral inte ressant voor cle lezers van Homerus. Door het Comité voor Katholieke Kunst werd Vrijdagavond in „Flora" een avond voor Mariaverering belegd, waarop de be kende radiopriester en stichter van de Bond zonder Naam Henri de Greeve zijn Mariaspel „De Commissie voor O'ojetcief Onderzoek" opvoerde. Henri de Greeve kreeg daarna gelegen heid een korte uiteenzetting te geven over de inhoud van zijn spel. Het handelt om een vereniging van niet-Katholieken die met enige verbazing constateert dat van de 10 millioen Nederlanders 3 millioen op een bijzondere wijze Maria, de moeder van Christus vereren en haar hulp inroepen bij moeilijkheden van allerlei aard. Plet be stuur besluit een commissie in te stellen voor objectief onderzoek en verschillende personen die deze hulp hebben ondervon den uit te nodigen, aan deze commissie alle inlichtingen te geven die zij wenst. De voorzitter van de vereniging is tevens voor zitter van deze commissie en hij leidt het onderzoek. Achtereenvolgens komen ver schillende personen voor het voetlicht, die hun verklaringen afleggen; een lid van de Bond zonder Naam, in de oorlog op won derlijke wijze geholpen toen zij door de Gestapo gevangen werd genomen, een Italiaan, een gevallen vrouw, een vliege nier van Amerikaanse nationaliteit, vriend Isidoor, een Brabants boertje, een toneel speelster, een klein zakenmannetje en ten slotte een pastoor. De commissie kan niet tot een definitief besluit komen, maar con stateert niettemin dat de mededelingen op geen enkele natuurlijke wijze verklaard kunnen worden. Tenslotte zegt de voor zitter een gedicht van H. Marsman op waaruit kan worden afgeleid dat hij, even als de dichter die een zonsopgang beschrijft over alles heen het geloof en het vertrou wen ziet. Het spel is geschreven op verzoek van een vriend naar aanleiding van het Mariale jaar en werd eerst door verschillende groepen opgevoerd. Het was deze groepen niet mogelijk, buiten hun eigen woonplaats op te treden en in verband met de vele aanvragen heeft de schrijver het daarna zo bewerkt, dat hij het alleen k»n spelen. Dit spel kan niet vergeleken worden met „Het vierde beest" eveneens door Henri de Greeve gespeeld direct na de oorlog, omdat de inhoud zo geheel anders is. Het is een demonstratie van het grote vertrouwen maar ook van de eerbied die de Katholie ken voor Maria koesteren, onverschillig of het nu mannen, vrouwen of kinderen zijn Bijna drie uur lang heeft de zaal doodstil naar de schrijver-acteur geluisterd. Het spel werd opgeluisterd met een aan tal Marialiederen, gespeeld door een onbe kende pianiste, die het spel sloot met een zeer goede vertolking van de Ballade van Chopin. Wellicht was het passender ge weest, indien de afronding ook door een Marialied was gebeurd. Tweede Paasdag (11 April) zal in de grote zaal van de Hillegomse Bloembollenbeurs („Treslong") de eerste nationale Bridge drive, de Tulip drive" ten bate van het Ne derlandse Rode Kruis worden gehouden. Het ligt in de bedoeling, dit evenement ieder jaar in de tijd van de bloeiende bol- bloemen te herhalen. Het hoofdbestuur van het Nederlandse Rode Kruis heeft voor deze drive een zilve ren wisselbeker beschikbaar gesteld, terwijl tal van andere prijzen ter beschikking zijn zowel voor clubs als voor individuele paren. De drive is voorbereid door de Bridgeclub „De Bloembollenstreek" in samenwerking met de afdeling Hillegom van het Neder landse Rode Kruis, onder auspiciën en met medewerking van de Nederlandse Bridge Bond. Deelnemers aan deze drive kunnen zich als nog opgeven bij het secretariaat. Stations weg 202, Hillegom. DOKTERSDIENST De Zondagsdienst van de artsen wordt op 3 April waargenomen door dr. J. J. Versluys, Hoofdstraat 142. ZONDAGSDIENST DOKTOREN De medische dienst wordt Zondag waar genomen door dokter A. J. Duimaer van Twist, Herenweg 295, tel. 3453. A alsdijk, 31 te Rotterdam. Amstelpark, 1 te Bremen. Argos, 1 v. Barcelona n. Savona. Aardijk, pass. 31 Vlissingen te Antwerpen. Amstelkroon, 30 te Auckland. Alamak, 1 Str. Messina n. Genua. Alderamin, 1 v. Karachi n. Aden. Annenkerk, 31 v. Shanghai n. Manilla. Arendskerk, 1 v. Port Said n. Alexandrië. Ah bed ijk, 1 te New York. Akkrumdijk, 31 v. New York n. Antw. Alchiba, pass. 3 Kiel, 5 Gdynia verw. Algenib, pass. 1 Kp. Verd. eli n. Las Palmas. Alioth, 1 te Euenos Aires. Alpherat, 1 te New York. Amor, 1 v. Bremen n. Amsterdam. Ampenan, pass. 1 Guardafui n. Djibouti. Amsteldijk, 31 v. New Westminster n. Seattle. Arendsdijk, 2 v. Rotterdam n. New York. Arnedijk, pass. 2 Vlissingen n. Antwerpen. Abbekerk. 2 te Casablanca. Alhena, 2 te Ilheos. Almkerk, 2 te East London. Alnati, 1 200 m. NO. Bahia. Bennekom. 31 v. Balboa n. Buenaventura. Britsum, pass. 1 Vlissingen naar Antwerpen. Boissevain, 2 Penang. Boskoop, 1 v. Aruba n. Barranquilla. Blitar. pass. 2 Kreta n. Beyrouth. Bosehfontein, pass. 2 Vlissingen n. Antwerpen Caltex Delft, pass. 1 Malta n. Rotterdam. Caltex Leiden. 1 v. Sidon n. Rotterdam. Castor (KNSM), pass. 1 Scilly's n. Londen. Callisto. 31 v. Norfolk n. Rotterdam. Caltex Nederland, 1 v. Rotterdam n. Stokholm Caltex Utrecht, pass. 2 Ouessant n. Rotterdam Clavella, 1 v. Rotterdam n. Curasao. Ceronia, 2 v. Bahia n. Vizagapatam. Charna, 2 te Suez. Charis, 31 v. New York n. Curagao. Delfland, 1 te Buenos Aires. Dongedijk, 1 v. Curagao n. Carthagena. Dorestad, 1 bij Engelse kust proefvaren. Dalerdijk, 1 te Bremen. Deïft, 1 v. Amsterdam n. Valparaiso. Duivendijk, 1 v. Tacoma n. San Francisco. Dordrecht, 1 t.h.v. Dungeness n. Londen. Elizabeth b. 6 te Dordt verw. Esso Amsterdam. 2 te Sidon. Elmina, 1 te Amsterdam. Eos, 1 v. Rotterdam n. Lissabon. Esso Den Haag, pass 1 Algiers n. Antwerpen. Esso Rotterdam. 31 v. Aruba n. Rotterdam. Eemdijk, 1 te Lissabon. Farmsum. 31 te Antwerpen. Falco, pass. 1 Gibraltar n. Sevailla. Gouwe, 1 te Dakar. Groote Kerk, 1 te Port Swettenham. Gaasterkerk, 1 v. Adelaide n. Aden. Helicon, 31 v. Ciudad Trujillo n. Philadelphia. Hydra. 1 v. Hamburg te Antw. Hathor, 30 te Gibraltar. Helder. 2 te Barranquilla. Tndrapoera. 2 te Belawan. Ivoorkust, 2 v. Le Havre n. Amsterdam. Japara KRL)31 v Port Said n. Genua. Joh. v. Oldenbarnevelt. 1 630 m. W. ten Z. Cooos eil. n. Fremantle. Karimun. 2 te Singapore. Kota Gede. 2 Ro'terda mverwacht. Llnge. 31 v. Rotterdam n. Hamburg. Laertes, pass. 1 Kreta n. Amsterdam. Langkoeas. pass 1 Kp. Guardafui n. Belawan Limburg, 3 Belawan verwacht. Loenerkerk, 2 v. Madras n. Rangoon. Leersum, pass. 2 Vlissingen n. Antwerpen. Leuvekerk, 8 te Calicut. ADVERTENTIE van ouds bekend - Tel. 14609 Officieel Philips-reparateur KRUISSTRAAT 38 - HAARLEM Loosdrecht, 1 v. Londen n. Rotterdam. Maas, si v. Malta n. Aiexandne. Maasiand. 31 v. Bahia n. Las Paimas. Macoma, 1 v. Stamow n. Belfast. Meliskerk, 31 v. Las Paimas n. Kaapstad. Macuoa, 1 v. Min n. Sydney. Moüjokerto, 30 te Singapoie. Myoma, 1 te Geraldton. Macoma, 31 v. Stanlow n. Belfast. Maureen, pass. 1 Pantellaria n. Londen. Maaoera, 1 v. Singapore n. Tegai. Manekei k, 2 te Loienzo Marquez. Markeio. pass. 1 Wight n. Bremen. Maashaven, 1 v. Bahia Blanca n. Rotterdam. Maasdam, 1 te Rotterdam. Mapia, 2 v. Genua n. Port Said. Metuia, pass. 2 Sabang n. Rotterdam. Oberon, 1 v. Pta Caraon n. Maracaibo. Oostkerk, 31 te Kobe. Oranje nacht 1-2 v. Singapore n. Belawan. Oranjestad, 2 te Cruagao. Perna, 31 v. Algiers n. Berre. Poelau Laut, 29 te Belawan. Prins Casimir, 31 te Antwerpen. Pieter S, 2 Rotterdam verw. Prins Maurits, pass. 1 Lands End n. Montreal. Pendrecht, 2 laat te Paulsboro. Prins Joh. Willem Friso. 2 te Duinkerken. Peperkust, pass. 1 Vlissingen n. Bordeaux. Prins Willem III, 1 v. Rotterdam n. Bolnes. Rijndam, 31 310 m. ZO. Kp. Race. Rempang, pass 1 Kp. Palos n. Amsterdam. Roebiah, 31 v. Suez n. Mogadishu. Rotula, 2 v. Aden n. Geelong. Sibajak, pass. 1 Guardafui n. Aden. Stad Breda, 1 te Zanzibar. Stad Dordrecht, 31 v. Bona n. Rotterdam. Sirrah. 1 45 m. Z.ZW. Kp. Finisterre. Sliedrecht, pass. 1 Gibraltar n. Finnart. Sloterdijk, 31 New Orleans. Stad Haarlem, 31 te Vlaardingen. Straat Bali, 30 v. Kaapstad n. Port Elizabeth. Samarinda, 2 te Kaapstad. Sumatra, 1 v. Port Swettenham n. Singapore. Stad Schiedam, pass. 1 Gibraltar n. Emden. Salatiga, 30 te Singapore. Salawati, 1 v. Port Said n. Hamburg. Ahmadi. Statue of Liberty, pass. 1 Aden n. Mena el Scherpendrecht, l v. Rlo de Janeiro n. Bahia. Straat Makassar, 30 v. Singapore n. Manilla. Schie, 1 v. Amsterdam n. Hamburg. Stad Leiden, 1 v. Amsterdam n. Las Paimas. Stad Rotterdam, 1 v. Narvik n. Roterdam of Vlaardingen. Tamo, pass. 2 Rotterdam verwacht. Trompenberg, 31 v. Amsterdam n. Bremen. Taria, 1 Rotterdam. Tjipanas. 31 v. Rio de Janeiro n. Santos. Tjitjalengka, 30 te Kaapstad. Tabinta, 1 v. Belawan n. Colombo. Triton. 1 te Aruba. Ternate, 31 te Tj. Prlok. Tara, 30 te Villa Constituclon. Titus, 1 te Iskenderun. Tomori, 2 te Aden. Van Linschoten, 1 te Amsterdam. Van Spilbergen, 31 te Accra. Van Waerwijck, 2 v. Kobe n. Hongkong. Waterland, 1 te Montevideo. Woensdrecht, 1 te Geelong. Waal, 1 v. Lissabon n. Rotterdam. Weltevreden, 2 te Sungeigerong. Willem Barendsz. 1 v. Kaapstad n. Amsterdam. Willemstad, 1 630 m. ZW. Lands End. Wonosobo, pass. 1 Malta n. Port Said. Waterman, 1 v. Rotterdam n; Halifax. Wieldrceht, pass. 2 Kiel Holtenau n. Fao. IJsel, 1 v. Rotterdam n. Oran. Zeeland (SSM) 1 te Rotterdam. Zaan, 1 v. Lelxoes n. Gent. Schepen met passagiers, repatriërenden en emigrerenden Aldabi, verm. 15 v. Rotterdam n. Buenos Aires Alhena, 2 te Ilheos, 5 Bahia, 22 Antw. verw. Alnati, 4 Rio de Janeiro, 6 Santos, 11 Monte video verwacht. Bloemfontein, 11 Las Paimas verwacht. Bonaire, 5 v. Amsterdam te Georgetown verw. Boskoop, 4 Pto Limon, 6 Cristobal verw. Boschfontein, verm. 7 v. Amsterdam naar Oost- Afrika. Cottica, verm. 8 v. Amsterdam n. Georgetown. Groote Beer, 7 Southampton, 8 Rotterdam verw. Indrapoera, 3 Penang, 5 Singapore, 8 Tj. Priok verwacht. Jagersfontein, verm. 5 Mei v. A'dam n. Durban Joh. v. Oldenbarnevelt, 7 Fremantle, 12 Melbour ne verwacht. Maasdam, 1 v. New York te Rotterdam. Nieuw Amsterdam, verm. 2 v. Port Said naar Larnaca, 5 Istantooel, 7 Athene verwacht. Noordam, 2 v. New York n. Rotterdam. Oranje, 5 Colombo, 12 Suez verwacht. Oranjefontein, 4 East London, 6 Durban verw. Oranjestad, 3 Curagao 5 Aruba, 9 Cristobal verw. Rijndam, 2 Halifax, 4 New York verw. Sibajak, 7 Port Said, 16 Rotterdam verw. Waterman, 1 v. Rotterdam, 9 Halifax verw. n. New York. Westerdam, 2 v. Rotterdam n. New York. Willem Ruys, veim. 7 v. Rotterdam n. Tj. Priok. Willemstad, 4 Londen, 5 Amsterdam verwacht. Zuiderkruis, 6 Southampton, 7 Amsterdam verw. KLEINE VAART Anna Henny 31 v. Amsterdam n. Rotterdam. Adm. Courbet, 1 v. Ayr te Sllgo. Adm. De Ruyter, pass. 1 Kopenhagen n. Kragero Adm. Nelson, pass. 1 Kice na Ahus. Arnoudspolder, verm. 1 v. Lissabon n. Oporto. Anna Henny, 31 v. Amsterdam te Rotterdam. Arak, 1 v. Londen te Rotterdam. Arbo, pass. 1 Vlissingen n. Antwerpen. Aruba, pass. 1 Vlissingen n. Gent. Att S, verm. 1 v. Ellesmereport n. Manchester. Actinia. 1 v. Hamburg n. Ballina. Ary Scheffer, 4 v. Ellesmereport te Rotterdam verwacht. Audacia, verm. 1 v. Antwerpen n. Stockholm. Beekbergen, 1 v. Rotterdam te Bristol. Baicarola, pass. 1 Vlissingen n. Antw. Bestevaer, 1 v. Dublin te Southampton verw. Bill S, 2 v. Port Talbot te Rotterdam verw. Bernisse 1 te Kingslynn verw. Birmingham, verm. 2 v. Harllngen n. Leith. Bree Helle, verm. 2 v. Londen n. Rotterdam. Coolhaven, pass. 1 Dungeness n. Duinkerken. Corrie b, l op de Theems. Cinderella, 1 v. Duinkerken te Rotterdam. Claes Compaen, 3 v. Bayonno te Huil verw. Continental, 1 v. Cork n. Treport. Driebergen, 1 v. Rotterdam te Newross. Draco, 31 v. Cadiz te Faro. Eibergen, 1 v. Cardiff n. Antwerpen. Eminent, verm. 1 v. Southampton n. Guernsey. Elsenburgh, 1 v. Londen te Rotterdam. Export II, 1 v. Londen te Rotterdam. Eijo, 31 v Cardiff n. Rouaan. Encarnacion, 2 Rotterdam verwacht. Europa, 1 v. Bristol te Rotterdam verw. Frema, verm. 1 v. Rotterdam n. Odense. Goote, 1 v. Amsterdam te Rotterdam. Gie, pass. 1 Vlissingen n. Antwerpen. Helvetia, 3 Oostende verwacht. Henrica b, 2 v. Londonderry te Londen verw. Hartel, 1 v. Hamburg te Rotterdam. Houtman, 1 te Antwerpen. Hond9bosch. 31 v. Londen te Amsterdam. Inspecteur Mellema, 31 v. Rotterdam n. Hamburg Jan. pass. 1 Vlissingen n. Antwerpen. Jacaranda pass. 1 Vlissingen n. Par. Johannes, 1 v. Gent te Amsterdam. Jan Kleumer, 31 v. Londen te Rotterdam. Leendert b, 2 v. Rotterdam te Kopenhagen verwacht. Lydia (i), 31 v. Londen te Rotterdam. Liberté, pass. 1 Vlissingen n. Antwerpen. Matthew, 1 v. Beckton te Billingham. Merwehaven, pass. 1 Finisterre n. Casablanca. Martini, 31 v. Rotterdam n. Gothenburg. Minerva, 31 v. Londen te Rotterdam. May Mere, verm. 1 v. Londen n. Antwerpen. Midas, 31 v. Gdyia n. Amsterdam. Mercurius, verm. 1 v. Rotterdam n. Stockholm Mynelis, 1 te Goole. Mypuck, 1 v. Rouaaln te Parijs verwacht. Noordkaap, 31 v. Ralnham te Amsterdam. Neeltje b, 1 v. Avonmouth n. Port Talbot. Nieuwenhaven, verm. 1 v. Rotterdam n. Kopen hagen. Nottingham, 31 v. Kingslynn te Rotterdam. Noorderhaven, 1 te Rosslare verw. Phidias, 31 v. Rotterdam n. Tanger. Plato, 31 v. Rotterdam n. Algiers. Philetas, 1 v. Palermo n. Bari. Polaris, pass. 1 Vlissingen n. Antwerpen. Sleady, 1 v. Rotterdam te Amsterdam. Stella Maris, 1 v. Rotterdam teOxelosund. Ton S. verm. 1 v. Rotterdam n. Amsterdam. Theano, 1 v. Drogheda te Dublin. Tyro, 1 v. Newcastle te Middlesbro verw. Virgo, verm. 1 v. Waterford n. Rotterdam. Vivo, verm. 1 v. Maassluis n. Londen. Volharding, 1 v. Ceuta te Rotterdam. Vrijburgh, 1 v. Londen te Rotterdam. Walcheren, 31 v. Quimper te Bordeaux. Westerdok. 31 v. Londen te Amsterdam. Westersingel. 1 v. Antw. te Wicklow verw. Wieka, 31 v. Rotterdam n. IJmuiden. SLEEP VA ART Cycloop, 28 te Port Said. Gele Zee, 31 te Gibraltar. Hudson, 31 270 m. ZW. Kp. Vincent met bagger molen. Noordzee. 31 140 m. N. Finisterre met zuigen Oceaan. 31 135 m. O.t.N. Gibraltar met zuiger en bak. Poolzee. 31 90 m. O.NO. Oran. Tyne. 31 30 m. ZW. Ou essant. Witte Zee, 31 v. Vlissingen te 'Chittagong met 2 sleepboten.

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 11