Haarlems symbool van licht en lente met feestelijk vertoon ontstoken Verkwikkende sfeer van charme en vrolijkheid Kerkdiensten Kort en bondig J Fa. C. van Maren ZATERDAG 2 APRIL 1955 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 9 Juweel Bloemenmeisjes in junctie Eervol ontslag KLEDING Ugeniet méér van Uw Paasdagen... P oppenzolder Opdracht voor monument van Rembrandt in Leiden Dronken wielrijder tot drie weken veroordeeld Nachtdienst apotheken Raleigh - Locomotief Burgers E.N.R.- Kaptein Burgerlijke Stand van Haarlem Mr. A. R. Baas overleden Botsing bij Soendaplein Twee zilveren jubilea in het Diaconessenhuis, Herinneringsgeschenk bij de bevrijding De lente komt er zo vriendelijk binnen Door bolwerk en Hout, langs singel en gracht; Dan kan op een ochtend de zomer beginnen Vol schaduw en zon en met bloemen bevracht. Aan die onvolprezen regels van de dichter Adriaan Morriën moesten wij denken toen een buitenlandse journalist ons gisteren zei, dat hij steeds weer graag naar Haarlem komt, omdat gebeurtenissen en festiviteiten daar nooit pompeus wor den, maar zich plegen af te spelen in een intieme sfeer van spontaneïteit en har telijkheid. Zo was het gisteren ook weer toen de lente vriendelijk binnenkwam, in de ge daante van 42 allerliefste rood-witte meisjes op rode muiltjes die de tulpen en narcissen die zij op de barre winter hadden veroverd met een zoete glimlach en een sierlijk gebaar in het rever staken van de gelukkigen die in Haarlem te gast waren. Dat begon 's middags al in hotel „Lion d'Or", waar het dagelijks bestuur van „Haarlems Bloei" vertegenwoordigers van de binnen- en buitenlandse pers ont ving en vormde verrassing en hoogtepunt van de ontvangst door het gemeente bestuur in de ridderzaal van het Stadhuis, waar de meiskes in hun fleurige dracht van de treden van de verhoging af de gasten hun fleurig welkom be reidden. Tussen die tijdstippen ontplooide Haarlem al zijn bekende en verscholen schoon heden, in een vertrouwd, maar steeds weer nieuw bekoorlijk gewaad van kleur en licht. Het moment waarop een ieder met span ning heeft gewacht was om 9 uur 's avonds aangebroken. Bij drommen waren stadge noten en vreemdelingen naar het Hout plein getrokken om getuige te zijn van het functioneel worden van het ruimtelijk teken door de jonge architect Nico An- driessen daar opgericht. Nadat het con structiewerk al veertien dagen elkeen in spanning had gebradht wat daarvan toch wel doel en betekenis mocht zijn en er waren er gisteren nog die prozaïsch genoeg een reclame voor ballpoints veronderstel den heeft Haarlems burgemeester mr. P. O. F. M. Gremers gisteravond voor het schallen der klaroenen het verlossende woord gesproken: het monument wil alleen maar mooi zijn. En als men er dan toch een symboliek in wil zien, welnu, dan is de naald het teken voor het omhoogstrevende Haarlem, dat de wereld aan zijn voeten vindt. Dat was natuurlijk een wel zeer een voudige omschrijving, nadat de architect zelf verklaard had, dat hij „afgezien had van een symmetrische hoofdvorm, omdat immers het feestelijke en tijdelijke doel van het monument moet prevaleren boven plechtigheid, monumentaliteit of machts uitdrukking. In overeenstemming met de geest van het monument verliep ook de ceremonie waar mee het werd onthuld. Het ging vlot. zon der veel officiële poespas en in een huise lijk sfeer. Drie muziekcorpsen de zil veren Haarlemse Postfanfare, de Spaarne- bazuin en het harmonie-orkest Haarlem in zijn kwiek blauw uniform met de rode toeffen marcheerden in een grote kring om de rotonde. Toen de burgemeester zijn weinige woorden had gesproken, lieten padvinders hun trompetten schallen en on der het daarop aanzwellende tamboerge- roffel floepten de schijnwerpers aan, die het monument eindelijk in zijn ware ge daante en bedoeling toonden. Terwijl de menigte in verbazing aan de grond gena geld bleef, spoedde het gemeentebestuur zich naar de veilige beslotenheid van de ridderzaal, en maakten de drie muziek corpsen zich op voor de terugtocht naar hun uitgangspunt, de Postfanfare naar de Leidsevaart, de Spaarnebazuin naar Oost en „Haarlem" naar Noord. Zij kwamen door een verlichte stad, waarin de verweerde gevels van Grote Kerk, Vleeshal en Stadhuis kleine plekken van geconcentreerde schoonheid vormden. Een flonkerend kleinood in een donker deel van de binnenstad is ook dit jaar weer het Frans Halsmuseum. Directeur Baard heeft zijn geraffineerd doorkijkje op een verlicht schuttersstuk weef als pièce de milieu van het binnenplein gearrangeerd, binnenplein waar ook weer een zacht licht schijnt op de bakken met rode en witte bloemen. Gangen en zalen om de binnen plaats bekoren eens te meer in het milde schijnsel der kaarsen. Men kan zich in stilte een wijle terugtrekken in een kabinet om oog in oog te staan met strenge regentes sen en zelfbewuste regenten, een onschat baar voordeel van de nieuwe opstelling der regentenstukken. De goudleerzaal is een kleine schatkamer van ingetogen pracht. Cultuur en historie gaan hand in hand in de voormalige kapel. Daar verrassen de diorama's van dr. W. G. L. Wieringa van de Griekse oudheid tot Napoleon's laatste veldslag opnieuw door hun nauwgezetheid en fantasie. Men kon gisteren moeilijker nog dan anders over het Frans Halsmuseum spre ken zonder tegelijk de naam van zijn direc- ADVERTENTIE teur te noemen. Want ons bericht had wereldkundig gemaakt, dat de heer H. P. Baard op 1 April een kwart eeuw in over heidsdienst was. De jubilaris in kwestie had aanvankelijk getracht het heugelijke feit als een Aprilgrap te loochenen, maar wethouder D. J. A. Geluk had niet voor niets de officiële documenten bij de hand. Zo stond er in „Teisterbant" bij het bord van de directeur een fraai gebeeldhouwd paard met het onderschrift „Baard 25 jaar werkzaam paard", dat de geadresseerde pas halverwege de maaltijd ontdekte. In het Frans Halsmuseum heeft wethouder Geluk de heer Baard nog met een paar welgekozen woorden gehuldigd wegens zijn onvermoeide werkzaamheid voor het kweken van een levende belangstelling voor de kunst, waartoe hij er met succes naar streeft van zijn museum geen stapel plaats van schilderijen te ma,ken, maar culturele centra, waar wat te doen is. Tot de honderden die acte de présence gaven behoorde ook de Commissaris der Koningin in deze provincie, dr. M. J. Prin sen en zijn echtgenote. En verder was er iedereen die op maatschappelijk, cultureel of economisch terrein werkzaam is en daarbij contact met het gemeentebestuur heeft te onderhouden. De vertegenwoordi gers van de rechterlijke macht en organisaties uit het bollenvak of van drie wijkcomités waren er even goed als tal van bestuursleden van straat verenigingen, het cëhtfümcomité „Ko ninginnedag" was er net zo goed als tal van raadsleden en directeuren en hoofden van diensten en bedrijven, een deputatie van de kring Haarlem van de Bond van Nederlandse Architecten kon men er ont moeten naast leden van de staf van de N.Z.H. Volstaan wij met deze globale aan duiding van al degenen op wier plezierige avond de helder verlichte gerestaureerde graven goedmoedig hebben neergekeken. Enige bloemenmeisjes zijn reeds van morgen weer in functie gekomen om als gidsen op te treden van een gezelschap van ongeveer veertig Engelse scholieren dat vandaag Haarlem bezoekt. Vanmiddag zullen de Engelsen een voor stelling (met Engelse tekst) van Feike Boschma's marionettentheater op de zolder van het Frans Halsmuseum bijwonen. Bij Koninklijk besluit is met ingang van 1 Januari 1956 op grond van de nieuwe Notariswet, die de leeftijdsgrens op 70 jaar stelt, eervol ontslag verleend uit hun ambt aan 92 notarissen. Onder hen zijn de heren G. F. M. Roozen te Haarlem, W. A. Dolleman te Velsen en D. Lodder te Hillegom. ADVERTENTIE NAAR MAAT Zonder vooruitbetaling Coupeursbezoek aan huls DE KLEDINGSPECIALIST KINKERSTRAAT 26 - AMSTERDAM Tel. 87242 - Na 6 uur: 126039 ADVERTENTIE CCCCCCOyXïXXCrXCOyyZCCCCCttCCCCCOZCCCCCOXXCCOXClCCGCCC s g De opgaven van Kerkdiensten voor de Paasdagen dienen uiterlijk Woensdag- ochtend ter redactie te arriveren, an- ders kan plaatsing niet worden gega- randeerd. occcccocccocooocoyyyyxcc yyyyyyyyyyyxioccooooocco Er is dan ook tijdens de bollentijd in het Frans Halsmuseum wat te doen. Onder de hanebalken kan men voortreffelijk kijken naar uitstekende marionettenvoorstellin gen, waarvan de voor deze gelegenheid samenwerkende theaters van Don en Ly Vermeire en Feike Boschma gisteravond een voorproefje gaven. Het eerste ensemble speelde een gedeelte uit een dichterlijke verbeelding van Rico Bulthuis, „Vlinder Violet", het tweede een alleraardigste trouvaille, „Tam-Tam", een welgeslaagde en fantasierijke synthese van beeld- en geluidseffecten met de simpele roffel, en marsmaat tot basis. Van de onderkomens die het marionet tenspel in Haarlem heeft gehad, lijkt ons de zolder van het Frans Halsmuseum in derdaad de best geslaagde. De ontvangst in de ridderzaal van het Stadhuis bleek zich in een overstelpende belangstelling te verheugen, zo, dat de op merking werd gehoord, dat de politie, die op het Houtplein reeds voor een keurige orderegeling, die zowel puibliek als gasten kon bevredigen, had gezorgd, ook daar haar vakkennis kon tonen. Het was boven dien zo gezellig, dat men slechts met moeite kon besluiten deze historische grond te verlaten. Speciaal ten gerieve van de televisie werd. er omstreeks zes uur Vrijdagavond nogal wat werk gemaakt van het „breken" van dertig internationale vlaggen op het Stationsplein. De Haarlemse bloemenmeis jes vormden onder Jan Kraakmans lei ding een hartveroverende vlaggenwacht op het anders zo nuchtere plein. Trompet ters en tamboers van de Postfanfare ver leenden aan de gebeurtenis muzikale wijding. wanneer U ze doorbrengt met het bijzonder interessante en extra ver zorgde Paasnummer van Libelle, het nummer van 9 April. Het bevat In een feestelijke uitvoering, ten dele in meerkleurendruk, een schat aan verhalende lectuur, waaronder een verhaal van Elisabeth Zernike. Dr P. H. Ritter Jr. schrijft over de tachtigjarige romancière Ina Boa» dier-Bakker. „Haal de lente binnen!" heet een boeiend artikel over het voorjaar in Uw woning. Dan is er de interessante en ge zellige Paasprijsvraag met duizend waardevolle prijzen En dit is slechts een greep. Ook de overige inhoud van dit Paas nummer zal U verrassen. Libelle - Nassauplein 7 - Haarlem Ina Boudier-Bakker 15 April tachtig aar Een initiatief-comité, bestaande uit een aantal vooraanstaande Nederlanders heeft onlangs in de Lakenhal te Leiden verga derd met een aantal hoofden van overkoe pelende organen van die organisaties clie tezamen geacht kunnen worden het Neder landse volk te vertegenwoordigen, om bij de herdenking van Rembrandt's geboorte dag, 350 jaar geleden op 15 Juli 1606, door een meervoudige opdracht, waartoe 3 Ne derlandse en 3 buitenlandse beeldhouwers zullen worden uitgenodigd, een monument te verkrijgen, hetwelk door het Nederland se volk aan de stad Leiden, de geboorte plaats van Rembrandt, zal worden aange boden. De Haarlemse politierechter, mr. J. P. Pe tersen heeft Vrijdag de 63-jarige Heemsteedse koopman H. v. d. H„ die dronken op een fiets had gezeten, conform de eis van de officier van Justitie, mr. dr. R. W. H. Pitlo, veroordeeld tot een gevangenisstraf voor de tijd van drie weken. Van der H. was reeds talloze malen wegens dit zelfde feit veroordeeld en had in totaal reeds anderhalf jaar in een rijkswerk inrichting doorgebracht. Bosch en Vaart-apotheek, Bos en Vaart straat 26, telefoon 13290. Centraal apotheek, Grote Houtstraat 78, telefoon 10500. H. Remmers en Zoon, Kruisstraat 6, tele foon 10354. Noorder-apotheek, Jan Gijzenkade 181, telefoon 23821. TOUR- en SPORTRIJWIELEN in moderne kleuren. OVERVEEN. Betaling in overleg HAARLEM, 1 April 1955 ONDERTROUWD: 1 April, F. P. Muijsken en E. A. A. Hopman. BEVALLEN van een zoon: 31 Mrt, MR. C. de GraaffThoolen; M. G. Bode—Verkleij; E. A. van der WerffBoutellier; M. L. M. Smitsvan Blokland; H. Giling—Elzinga; 1 April, A. E. WoudenbergKloos; J. M. Wie- gerinckBarnhorn. BEVALLEN van een dochter: 30 Mrt, P. E. M. van den Berg—Kostermans; 31 Mrt, M. G. Bode—Verkleij; J. van der Meij— Mooser; M. DekkersBakker; M. C. E. J. A. de Wilde—Jansen; 1 April, W. Wittekoek Franssen. OVERLEDEN: 31 Mrt, W. F. A. Potjer, 58 j., Stuyvesantplein; 1 April, M. M. Divendal, 2 d., Antoniestraat. Te Heemstede is in de ouderdom van 75 jaar overleden mr. A. R. Baas, oud-direc teur van de vroegere Algemene Noordhol landse Maatschappij voor Levensverzeke ring. Na zijn studie in de rechten vestigde mr. Baas zich te Haarlem als advocaat en pro cureur. Ook werd hij opgenomen in de directie van de Algemene Noordhollandse Maatschappij voor Levensverzekering, des tijds gevestigd aan het Spaarne. Na enige tijd legde hij de advocatenpraktijk neer. Hij werd directeur van de maatschappij, die later verhuisd is naar de Raamsingel. In 1950 is de Algemene Noordhollandse overgegaan naar de Algemene Friese. De heer Baas trok zich toen uit zaken terug. Geruime tijd woonde mr. Baas te Heem stede. Daar is hij diaken geweest van de Gereformeerde Kerk. Dinsdag om half twee zal zijn stoffelijk overschot op de algemene begraafplaats te Heemstede worden teraardebesteld. Op de hoek Soendaplein-Pijnboomstraat is Vrijdagmorgen een fietser in botsing ge komen met een personenauto, doordat hij verzuimde, deze auto voorrang te verlenen. De man is vermoedelijk met een zware hersenschudding naar het ziekenhuis St. Joannes de Deo vervoerd. De fiets werd zwaar beschadigd, de personenauto enigszins aan de voorzijde. Vrijdag was het vijf en twintig jaar ge leden dat zuster Minke Zuidema en me juffrouw M. Gertenbach haar werk in het Diaconessenhuis begonnen. Zuster Zuide ma is thans wijkdiacones, terwijl mejuf frouw Gertenbach hoofd van de eetkamer is. Reeds bij het ontbijt werden de beide jubilaressen toegesproken. Des middags tijdens de officiële huldiging ontvingen zuster Zuidema en mejufrouw Gertenbach namens het bestuur beiden een geschenk onder couvert. Tevens werd uit naam van de collega's aan zuster Zuidema een broodrooster en een vulpen overhandigd, en mejuffrouw Gertenbach ontving een schemerlamp en een electrisch keteltje ten geschenke. Voor de kosten van herinneringsgeschen ken voor oorlogs- en verzetsslachtoffers. alsmede voor de leerlingen van alle open bare en bijzondere scholen in Haarlem, ter gelegenheid van de tiende herdenking van ons land op 5 Mei vragen B. en W. van Haarlem de gemeenteraad een bedrag van 46.000 beschikbaar te stellen. B. en W. schrijven in hun toelichting, dat Haarlem niet achter blijft bij de vie ring van de bevrijding. Er wordt naar ge streefd zoveel mogelijk alle leden van de stedelijke gemeenschap in deze feestviering te betrekken. Een bijzondere plaats in de gemeenschap nemen ongetwijfeld zij in, die in persoon of in het verlies van hun dier bare familie- of gezinsleden de zwaarste offers voor onze vrijheid hebben moeten brengen. Een klein geschenk zal worden aangeboden en een bedrag van 10.000 is hiervoor nodig. Het is een goede gewoonte, dat bij fees telijke herdenking van belangrijke histori sche gebeurtenissen de schoolkinderen met een aandenken worden bedacht. De ge dachten van B. en W. gaan uit naar een met versnaperingen gevulde herinnerings beker voor de jongere en een herdenkings boekje voor oudere leerlingen. Ongeveer 36.000 kinderen komen in aanmerking en de kosten bedragen in totaal 36.000. Op 4 April houdt net Ambtenaren- centrum een landelijke ledenvergadering in 'sGravenhage over de mislukking van het salarisoverleg. ZONDAG 2 APRIL 1955 HAARLEM. Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk Grote Markt. 10: Dr. G. Snijders, Bev. lid maten. 3.30: Liturgische dienst voor slecht horenden. 7: Ds. G. van Leeuwen, van Am sterdam. Jeugddienst. Dinsdag 8: Lijdensme ditatie. Prof. Dr. G. C. van Niftrik, van Am sterdam. Woensdag 8: Lijdensmeditatie, Ds. R. H. Oldeman, van Zandvoort. Nieuwe Kerk, Nieuwe Kerksplein. 10: Ds. W. M. v. Asperen. 7: geen dienst. Noorderkerk, Vel- serstraat. Zaterdag 45: Bidstond in de Gerfkamer. Zondag 10.30: Ds. R. Bijl, bev. lidmaten. 7: Dezelfde. Oosterkerk, Zomex-- kade. 10: Ds. A. J. van Rhijn. Bev. lidmaten. Medewerking van het „Oosterkerkkoor". Bakenesserkerk, Vrouwestraat. 9.30: Kinder- kerk. Dhr. J. de Nie. 10.30: Ds. G. J. Waar- den'ourg. Bev. lidmaten. Gehouw Vrijz. Her vormden, Jacobstraat. 10.30: Ds. J. Heidinga Bev. lidmaten. Kapel Sarepta, Hazepaters- laan. 9.30: Kinderkerk. Ds. Joh. Brons geest. 10.45: Ds. S. H. J. Vooi's. Diaconessen huis, Hazepatex-slaan. 4.30: Ds. S. H. J. Vooi's Janskapel, Jansstx-aat. 10.30: Dienst. Jeugd- kapel. Noox-d, Molenaex-straat 10.30: Dhr. D. Boer. Oost, Zomex-kade 10: Gaat naar de Oosterkerk. West, Leidsestx-aat 10: Dhr. A. Vex'hoeff. Centrum, O. Groenmarkt 10: Dhr. J. Jongkind. Dienst met de ouders. Eglise Wallonne, 10.30 h.: Sei'vice preside par le Pasteur J. F. Bx-audraz. Christian Science, Fix-st Chui'ch of Christ, Scientist, Jansstraat 74. 10: Ned. Taal. 11.15: Engelse Taal. Woens dag, Lange Veerstraat 16. 8: Avondbijeen komst. The Bethel Pentecostal Temple, Tem- pelierssti-aat 55 rd. 3: Bijeenkomst. Woens dag 7: Bidstond. H. Avondmaal. Ned. Herv. Evangelisatie, Nassauplein 8. 10 en 5: Dhr. K. Asmus, van Zwijndrecht. Woensdag 7.30: Ds. Tukker van Delft. Bidstond voor het gewas Alle-Dag-Kerk Maandag 730 en Woensdag 3: Contactbijeenkomsten met Ge- repatrieerden in de Pastorie der Broeder- kei-k, Pax-klaan 32. Dinsdag 3: Rondetafel- bespreking in de Broederkerk. Parklaan 34 Stads Evangelisatie, Lange Herenstraat 6. 10: Dhr. H. v. Dooi-n, 7: Ds. J. v. d. Schox-s. Zuiderkapel, Zuiderstraat 15. 10: Rev. G. Brucks, Doorn. 5: Dhr. J. Sevensma, Evan gelist te Amsterdam.H. Avondmaal, vrij voor alle gelovigen. 8: Jeugdsamenkomst voor de jeugd door de jeugd. Opwekkingssamen komsten, Zuiderstraat 15. Donderdag geen samenkomst. Interkerkelijke Evangeliever kondiging. WilhelminakerK, Ged. Oude Gracht 47. Woensdag 8: Paaswijdingssa- menkomst uitgaande van de Geref. Kerk, de Christ. Geref. Kerk, het Leger des Heils en de Zuiderkapel. Sprekers: Ds. D. J. Roos Geref. Pi-ed., Haax-lem en D. Lissenburg, kapitein v. h. Leger des Heils, Amstex-dam, met medewerking van vei-schillende zang- kox-en en het muziekkox-ps van het Leger des Heils. Broedergemeente, Parklaan 34. Zaterdag 7.30: Liturgische Zangdienst. Zon dag 12: Zondagsschool en Jeugddienst. 7: Ds. H. Schutz, Hosiannadienst. Kerkkoor en kinderzang. O. R. G. Centrum, Westerhout- park IA. 10.30: Ds. A. R. de Jong, Vrije Evangelische Gemeente, gebouw Bethel, Voox'helmstx-aat 3. 10 en 4.30: Voorg. A. H. van Gent. Evang. Luth. Gemeente, Witte Herenstraat. 10.30: Ds. W. Spliethoff. Bev. van nieuwe leden. 7: Ds. G. Kroes, H. Avond maal. Ver. Doopsgez. Gemeente. 10.30: Ds. C. Soulendijk. Doop. 10.30: Peuzelaai-steeg 3 Mej. E. Bakker, Jeugddienst. Remonstr. Geref. Gemeente 10.30: Mej. Dr. J. W. Herfst en Ds. J. J. van I-Iille. Bevestiging van nieuwe leden. Geref. Kerk. Wilhelminakerk Ged. Oude Gracht 57—59. 10: Ds. L. Hoor weg Jr. 5: Ds. C. Goeman. Zuid-Oosterkerk, Richax-d Holkade 125. 10: Ds. C. Goeman. 5: Ds. D. J. Roos. Lyceum-Aula, ingang van Mérlenstraat. 9: Ds. D. J. Roos. 5: Dr. P. J. Richel. Geref. Kerk, Begijnhofkapel. 9 en 4.30: Ds. A. Bos. Chr. Geref. Kerk, Raaks. 10 en 5: Ds. J. P. Geels. Geref. Gemeente. Riddex-straat 29. 10 en 5: Leesdienst. Ger. Gemeente, L. Max-gax-ethastraat. 10 en 4.30: Leesdienst. Oud-Kath. Kerk, Kindex'huis- singel 76. (Palm uitreiking). 10: Hoogmis. 17: Vesper, en lijdensmeditatie. Witte Don derdag 9.30: Hoogmis. 1516: Stille aanbid ding. 19.30: Lof en avondgebed. Baptiste Gemeente, Begijnhofkapel, Begijnhof. 10.30: Ds. J. W. Weenink. 7: Dezelfde. H. Av. 8.30: Jeugdsamenkomst. Leger des Heils, Schag- chelsti-aat 26. Zaterdag 7.30: Straatzang. Zon dag 10: Heiligingsdienst. 7: Openluchtsa menkomst op de Ged. Oude Gracht. 8: Op wekkingssamenkomst. De samenkomsten staan onder leiding van luitenant Ds. G. A. F. de Klark, van Hoofdkwartier. Woensdag Intei-kei'kelijke samenkomst in de Geref. Kei-k Ged. Oude Gracht. Pinkstergemeente, Nieuwe Kruisstx-aat 14. 10: Dhr. J. Vex-steeg 7.30: Bijzondex-e samenkomst met medewer- king van Jeugdclub „Gideon" o.l.v. S. Piiester. Vergadering van Gelovigen. Ged. Oude Gx-acht 47. 10: Samenkomst. (Brood- breken). Gemeente des Ileeren, Lange Mo lenstraat 22. 10 en 5.30: Samenkomsten. Volle Evangeliegemeente. Paul Krugerstr. 36. 10: Samenkomst. 12-13: Zondagsschool. 7: Samenkomst. Vex-schillendc sprekers. Zevende-Dags Adventisten, Jacobstraat 6. Iedere Zaterdagmorgen 10: Gemeensch. Bij belstudie. 11: Pi-ediking. Zevendedags-Bap- tisten Gemeente, Parklaan 21. Iedere Za terdag 10: Prediking. Hersteld Apost. Zen- dingkerk, Wilhelminasti-aat 21. 10 en 5: Godsdienstoefening. Apostolische Gemeen te, Jacobijnestraat 15. 10 en 5: Godsdienst oefening. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen, Comelissteeg 9 10.30: Zondagsschool. 5: Kerkdienst. Soefi- Beweging. 11: Universele Ex-edienst in de Aula van het Stedelijk Gymnasium, Prin senhof. Ned. Ver. v. Spiritisten „Harmonia" Jansstx-aat 83. 10.30: Wijdingsmorgen. Ds. W. J. F. Meiners. Soestd'ik. Bijbellezing, Ged. Oude Gx-acht 47. Don- dex-dag 8: K. Rozendal. IIAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk. Julianakerk. Zaterdag 7.30: Avondgebed. Zondag. 10.30: Ds. G. Koch. Bevestiging nieuwe lidmaten. Dinsdag 8: Dr. G. Ph. Scheers, met zang van Mevr. Wijdoogen- Boven. Donderdag 8: Dr. H. van der Loos'. Passiezangdienst met medewerking van het Kerkkoor. Immanuëlkerk. 10: Dr. H van der Loos. Bevestiging nieuwe lidmaten 7: Dx\ G. Ph. Scheers. Maandag 8: Ds. G. H. van der Wooi-d. met zang van mej. Tineke v. Raalte. Woensdag 8: Ds. G. Koch, met zang van de heer J. J. Soellaax-t. Leger des Heils, Ceram- stx-aat 4. Zaterdag 7: Bidstond. 7.30: Straat zang. Zondag 10: Heiligingssamenkomst. 6.45: Openluchtdienst Soendaplein. 7.30: Vei-lossingssamenkomst. 12: Zondagsschool. Leider Senior-majoor H. Lahuis. Maandag 7: Stx-aatzang bloemendaal bij spoox-weg. Dinsdag 2.15: Gezinsbond. Ned. Prot. Bond. Berkenstraat 10. 10.30: Ds. G. K. v. d. Hox-st. Stichting „Petra". Woensdag geen dienst in verband met de Evangelisatiesamenkomst in de Wilhelmina- kerk, Ged. Oude Gracht. Gevel'. Kerk. Ju lianakerk, Kloostei-straat. 8.45: Ds. M Woud stra. van Edmonton. 5: Ds. A. Pos. Noorder kerk, Velsevstraat. 8.45: Ds. A. Pos. 5: Ds P. de Ruig. Sionskerk, Eksterstraat. 8.45: Ds. P. de Ruig. 3.30: Ds. M. Woudstra. Noord-Scho- terkerk, Spaarnrijkstraat. 10.15: Ds. P. de Ruig. 5: Ds. M. Woudstra. Chr. Geref. Kerk, Floresstx-aat. 10 en 5.15: Ds. J. C. Maris. De morgendienst wordt uitgezonden door de Wereldomroep. HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk. Kerk op het Wilhelminaplein. 10: Ds. van Dijl, bev. van lidmaten. Kapel Nieuw Vredenhof. 10.30: Ds. van Nieuwenhuijzen, bev. van lidmaten. Aula Chr. Lyceum. 10.45: Vicaris J. Oskamp. Kapel Irene. Meer en Bosch. 10: Dhr. J. de Vries. Ned. Prot. Bond. Postlaan 16. 10.30: Prof. G. J. Sirks, Hoogleraar, Leiden Ned. Chr. Gemeenschapsbond, Jac. v. Ruys- daellaan 7. Maandag 3: Samenkomst. Geref. Kerk. Koediefslaan. 10: Dr. P. J, Richel. 5: Dx\ A. Dondorp. Camplaan 10: Dr. A. Don- BINNENLAND Er zijn bij de Holland Amerik Ljjn te Rotterdam enige moeilijkheden gerezen met de bemanning van de „Arendsdijk". Het schip dat gisteren zou vertrekken ligt nog steeds langs de kade. Ongeveer 25 schepelin gen zouden geweigerd hebben met een be paalde hofmeester uit te varen. Het bestuur van het Joods Historisch Museum is van plan het museum in Mei in het Waaggebouw te Amsterdam te herope nen. Het grootste deel van de oude collectie is door de zox-gen van de Stichting Kunst bezit uit Duitsland tex-ugontvangen en zal worden uitgebreid met vele stukken. De rechtbank te Utrecht heeft de 50- jax-ige mej. A. B. uit Mijdrecht wegens het vex-oorzaken van een verkeersongeval met dodelijke afloop veroordeeld tot een maand voorwaardelijke hechtenis en een geldboete van f300. Zij fietste op 1 October langs de Zuwe en was plotseling van richting ver- andex-d zonder een teken te geven. Een mo torrijder botste tegen haar op, viel van zijn motor en overleed enkele ogenblikken later. President Eisenhower heeft besloten dat de hulp aan Nederland, Engeland, Frankx-ijk en Italië zal worden voortgezet niettegenstaande het feit dat deze landen strategische materialen hebben verkocht aan landen van het Sovjetblok. Vrijdag heeft een arbeider die bezig was langs een perron van het station Culemborg een betonnen talud te maken, een bom aan getroffen. Onmiddellijk werden de per sonentreinen over een ander spoor geleid. De bom is door de mijnopruimingsdienst verwijderd. De Haagse miniatuurstad „Madurodam" is heropend. Er is een kermisterrein bij gekomen met allerlei draaibare en wente lende attracties, verder het Leidse univer siteitsgebouw. het kasteeltje ,,'t Huys te Warmont", een Friese en een Limburgse boerderij, voorts enkele fabx-ieken, een water toren. een leeszaal en bibliotheek en de diex-gaarde „Biijdorp". Het gezin SchettersSchuurbier aan de Slachthuislaan te Schiedam is verrijkt met een drieling, een jongen en twee meisjes. Zij wegen x-espectievelijk 1750, 4000 en 2800 gram. De rechtbank te Dordrecht heeft vier mannen en drie vrouwen vex-oox-deeld, die zich in een proces tegen hun oom schuldig hadden gemaakt aan meineed door te ver klaren, dat zij geld, dat hun oom hun had moeten uitkex~en, niet hadden ontvangen. Vijf hunner werden veroordeeld tot zes maanden gevangenisstraf en twee tot twee maanden. De scheepvaartmaatschappijen hebben besloten tot een verhoging der passage- tarieven naar het Verre Oosten, wegens de gestegen onkosten. De verhoging, die voor het traject Amsterdam/Rotterdam—Dja karta in de le. 2e en 3e klas van de „Oranje" en „Willem Ruys" x-esp. f 160. f 120 en f 90 bedi-aagt, zal op 1 Mei van kracht worden. Bij Koninklijk Besluit is het beroep ongegx-ond vex-klaard van de Nederlandse Spooxwegen te Utx-echt en de Automaat schappij „Zeeland" te Goes tegen de verleen de vex-gunning aan de Zeeuwsch Vlaamse Tramwegmaatschappij te Terneuzen en de Bx-a'oantse Buui-tspooiwegen en Autodiensten te Bx-eda voor de uitoefening van een auto busdienst over het traject SluiskilBreda via Antwerpen. HAARLEM EN OMGEVING De Heemsteedse gemeenteraad heeft tot onderwijzex-es aan de Voor wegschool be noemd mejuffrouw B. Th. Nottrót. voordien onderwijzeres aan de Nutsschool te Eind hoven eiT tot onderwijzeres aan de Craye- nesterschóöl mejuffrouw K. Duijf. voordien tijdelijk onderwijzeres aan deze school. Zondag 3 April houdt de R.K. speeltuin vereniging „Hof van Eden" in. Oud-Schoten een Palmpaasoptocht. Hieraan werkt mee de harmonie „Soli dei Gloria". Van halfeen tot één uur zal de jury, bestaande uijt mej. R. van Dijk en de heer F. Piet, prijzen toe kennen. dox-p. 5.30: Ds. L. Hoorweg Jr. Geref. Kerk, Hex-enweg 111. 10 en 5: Ds. G. Hagens. AERDENHOUT. Ned. Herv. Kapel. 10.30: Ds. J. E. Dx-ost, bevestiging der nieuwe lid maten. 10.30: Zondagsschool, Tyo H. van Eegheninstituut, van Lennepweg. Relig. Kring, Eikenlaan 5. 10.30: Mej. Ds. W. H. Buys. Ned. Herv., uit Bentveld. BENNEBROEK. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. H. S. J. Kalf. 7: Ds. Mr. G. A. Alma, Amster dam-Sloten. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. C. Klapwijk. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Kerk. 9: Ds. R. van der Mast. 10.30: Dx\ J. H. Stelma, be vestiging der nieuwe lidmaten. 9: Jeugdka- pel. 12-15 jaar in Maranatha. 11.45: Zon dagsschool, 5 en 6 jaar Kleuterschool Bos- laan; 7-12 jaar Jeugdhuis en Maranatha. Ned. Trot. Bond, Potgieterweg 4. 10.30: Ds. A. G. van Wijk. Hv„ Alkmaar. Geref. Kerk. 8.45, 10.30 en 3.30: Ds. P. N. Kruyswijk, van Ouderkerk a. d. Amstel. H. Avondmaal. 7.30: Ds. G. van Duinen, van Wassenaar. Vr\j Kath. Kerk, Popellaan 1. 10.30: Gez. H. Mis Uitreiking van gewijde palmtakjes aan le den en belangstellenden. Donderdag 9: Gez. H. Mis. 15 tot 19.30: Uitstelling van het H. Sacrament. 19.30: Lof en ontkleding van het altaar. OVERVEEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Dr. Ch. de Beus, bevestiging nieuwe lidmaten. 10: Jeugdkapel. 12-15 jaar in Irene. Dhr. G. d'Olivat. 10.15: Zondagsschool Juliana-kwar- tier, Kon. Wilhelminaschool Dompvloeds- laan. 12-13: Zondagsschool Ramplaankwar- tier, Beatx-ixschool en Irene. Marine Hospi taal. 10: Ds. II. Woldendox-p. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. D. Ringnalda. HILLEGOM. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. Brouwer, bevestiging nieuwe lidmaten. 17: Ds. Knottnerus, bevestiging nieuwe lidma ten. Chr. Gei-ef. Kerk 10 en 17: Ds. Schippers HOOFDDORP. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. J. C. Salverda. Bevestiging lidmaten. 7: Ds. D. ter Steege, van Santpoort, Jeugddienst. Doopsgezinde Gemeente. 10.30: Mevr. Ds. N. Treffers-Mesdag. H. Doop. Geref. Kerk. 9.30 en 3.30: Ds. M. Ros. NÏEUW-VENNEP. Ned. Herv. Kerk. Ds. J. A. van Boven. H. Doop. 3: Ds. M. C. Don. Woensdag 7.30: Interkerkelijke samenkomst. Abbenes 9.30: Ds. M. C. Don. 3: Ds. J. A. van Boven. H. Avondmaal. Bethelkapel 10: Ds. F. L. van Duijkeren, van Amsterdam. 7: Ds. E. B. Rijnders, van Amsterdam. Geref. Kerk 9.30 en 3: Ds. IJ. v. d. Zee. VIJFHUIZEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Vic. L. C. Baljé, voorber. H. Avondmaal. 7: Ds. J. C. Salverda. Geref. Kerk. 10 en 3: prof. dr. Nic. H. Ridderbos, van Ainstex'dam. SANTPOORT. Ned. Herv. Kerk. Dorps kerk. 9: Ds. D. ter Steege, Openbare belij denis en H. Doop. 10.45. Idem. 18.45: Bijzon dere Kerkdienst. Di\ H. van der Loos,, Haar lem-N. Van 18.4519: Zangdienst. „De Toorts". 9: Geen dienst. SPAARNDAM. Ned. Herv. Kerk. Oost. Oude Kerk. 10: Ds. Spruit. A'dam. Jeugd dienst. 7: Ds. J. Kroon. West. Sionskerk. 10.30: Ds. J. Kroon. Bev. Lidmaten. 7: Ds. Kousemaker. ZANDVOORT. Ned. Ilerv. Kerk. Kex-k- plein. 10.30: Ds. R. H. Oldeman. Bevestiging van lidmaten. Medewerking v. h. Kerkkoor, 's Avonds geen dienst en 's mox-gens geen Jeugdkapel. Ned. Prot. Bond, Brxxgstraat 15. 10.30: Prof. Dr. C. W. Mönnich, van Amster- dain. Geref. Kerk, Julianaweg. 10: Ds. A. de Ruiter. Bev. v. ambtsdi-agers. 5: Ds. A. M. Cronjé, pred. in Zuid-Afrika.Ned. Chr. Ge meenschapsbond, in „Ons Huis". Dinsdag 8: Joh. H. van Oostveen', Evangelist te Voor burg. LISSE. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Ds. C Jongeboer. Ned. Prot. Bond 10.15: Dhr. C. A. Vetter. Geref. Kerk 10 en 5. Ds. H. V' Wierda, van Haarlem. Geref. Kerk art. 10 en 4.30: Ds. J. J. Verleur. Geref. Geiv 10 en 4: Ds. L. Kieboom. Oud-Geref. Ger'. 9.30 en 3: Leesdienst. Christ. Geref. Kerk. 10 en 4: Ds. H. Visser.

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 9