Nasmaak Premier Eden het Lagerhuis in verwelkomd Weerbericht OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Churchill is voorgoed uit Downingstreet vertrokken „Middengroepen komen er - alweer - het slechtst af" Een grote opvolger van een grote eerste minister" Het woord is aan Djakarta wil garantie voor Tsjoe's veiligheid V rijgezellen-tarief hoogste ter wereld" Belgische Senaat keurt Parijse accoorden goed Koninklijk gezin met Pasen naar de Alpen 69e JAARGANG No 230 DONDERDAG 7 APRIL 1955 299e JAARGANG No 7 7 Amerikaans hulpprogramma voornamelijk voor Azië Deens sportvliegtuig maakte noodlanding tlulae van ituee geiand en Wales waar verkiezingen zijn Russen zeggen deelneming aan Foire de Paris af Atoomprojectiel ontploft op 9500 meter hoogte Kamerleden over de belastingvoorstellen Verzoek aan ant i -com m un i stische Chinezen in Indonesië Communistische „Daily Worker" weer verschenen Orde in Jemen hersteld; samenzweerders gevangen Spaak bepleit onafhankelijke atoom industrie voor Europa TV-uitzendingen gaan door Morgen en Maandag geen krant Weerrapport Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein, Tel. 12230. Drukkerij Zuider Buitenspaarne 12, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom Haarlems Dagblad Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh.opZon-enFeestdagen. .Abonnement p. week 50 et, p. kwartaal 6.50, franco p.p. ƒ7.-Losse nrs. 12 ct. Postgiro 273107 Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman DE WILDE STAKING bij overheidsbe drijven in Amsterdam is ten einde; men heeft ander overheidspersoneel te hulp geroepen en dat heeft snelle gevolgen ge had. Niettemin blijft een nare nasmaak van dit geval. Wij hebben de indruk dat aan de lonen wel wat hapert. Dat is een zaak die door de grote vakbonden met het gemeentebestuur onder ogen kan worden gezien. Als de bedoelde indruk juist is zul len die lonen moeten worden verhoogd. Maar om dat te bereiken was geen wilde stakingsrel nodig en dat die bij overheids bedrijven is uitgebroken maakt de zaak bijzonder ernstig. Zoiets behoort niet voor te komen; het schokt het vertrouwen in de democratie en tast de grondslagen van de samenleving aan. Men moet op de open bare diensten kunnen vertrouwen. Toen in de zomer van 1953, kort na het optreden van het kabinet-Laniel, stakingen bij over heidsdiensten in Parijs uitbraken is dat in ons land als een lelijk verschijnsel be schouwd, als een kwaad teken van ont wrichting, maar wij hebben er bij gedacht: in Nederland zou zoiets niet kunnen ge beuren. Het blijkt nu dat dit een onjuiste veronderstelling is geweest, die maar weer bewijst dat men te allen tijde beter kan nalaten, zich zelfs maar in gedachte op de borst te slaan. Nu is het wel duidelijk dat de staking in Amsterdam een communistische rel is ge weest met andere toeleg dan een streven naar loonsverhoging. De CPN is in ons land sinds jaren achteruitgeboerd, zoals bij achtereenvolgende verkiezingen is geble ken. Het is te verwachten dat dit afbrok kelingsproces zich zal blijven voortzetten. In Amsterdam heeft zij sinds de oorlog steeds nog haar sterkste positie gevonden, maar ook die is in aantal aanmerkelijk verzwakt. Niettemin is zo'n stading moge lijk gebleken en opnieuw vraagt men zich af hoe het toch komt, dat het hoofdstede lijk bewind telkens in beslistheid en kracht tekort schiet. Het Parool heeft zich te dien aanzien in scherpe bewoordingen geuit. Het blad schrijft: „De CPN wilde laten zien, hoe sterk haar positie in Amsterdam nog steeds' is. Zij wilde bewijzen, dat zij het in haar macht heeft het openbare leven in de hoofdstad desgewenst te ver lammen, de publieke vervoermiddelen tot stilstand te brengen en een chaotische toe stand te verwekken. Daarvoor wasthet no dig na te gaan, of zij erin kon slagen een groot aantal niet-communisten mee te slepen. Bovendien moesten de kracht en het weerstandsvermogen van het ge meentebestuur worden afgetast, waarbij men uiteraard hoopte zwakheid, aarzeling en besluiteloosheid bij het college van B. en W. aan te treffen. Erkend moet worden, dat de CPN voor een deel in haar opzet is geslaagd. Plet lukte haar vrij veel arbei ders, die niet tot de communisten behoren, mee te tronen. Het lukte haar tevens het openbare vervoer en de gasvoorziening enige ogenblikken in gevaar te brengen en zij slaagde er verder in haar vaste clien tèle in de suikerindustrie en het bouw bedrijf ertoe te bewegen, het werk voor korte tijd neer te leggen. De toeleg om een algehele chaos in de hoofdstad te verwek ken mislukte evenwel. De regering stelde troepen ter beschikking voor de bediening van de openbare diensten en het ge meentebestuur, dat aanvankelijk de indruk wekte, niet precies te weten wat te moe ten doen, vermande zich en nam de uit- dagïhg van de CPN aan. De stakers wer den met ontslag bedreigd, waarna het werk werd hervat. Plet gemeentebestuur heeft de communistische gangmakers onder de stakers niet opnieuw in dienst genomen. De CPN zal thans natuurlijk proberen het gemeentepersoneel opnieuw tot staking te bewegen, teneinde B. en W. daarmee te dwingen de ontslagen communisten alsnog in dienst te nemen. Het zal dan moeten blijken of het Amsterdamse gemeentebe stuur flink genoeg is om voet bij 'stuk te houden'". Helemaal zeker voelt het hoofdstedelijk blad zich dus nog niet omtrent die flink heid. Wel besluit het Parool-artikel met de mening te uiten, dat het Amsterdamse college van B. en W. sinds-de jongste her vorming kennelijk van krachtiger statuur is geworden. Maar het vraagt zich daarbij opnieuw af: „Zal het in staat zijn om de taak, waarvoor het zich thans gesteld ziet, rustig en vastberaden te vervullen?" Ook buiten de hoofdstad wordt dat met belangstelling afgewacht. Het zou een goede en geruststellende indruk maken als het Amsterdamse gemeentebestuur bin nenkort bewees, dat het inderdaad van krachtiger statuur is geworden en de be slistheid van koers en efficiënte samen werking, die de tweede stad des lands ken merken, kan evenaren. Rotterdamse ener gie is in de laatste jaren zo duidelijk op de voorgrond getreden, dat het verschil over al in den lande de aandacht heeft getrok ken, hetgeen de Amsterdammers niet on beroerd kan laten, als zij denken aan de oude wedijver tussen Amstel- en Maas stad. Daar hebben wij wel meermalen om geglimlacht, maar er heeft toch ook veel goeds in gezeten: er is ongetwijfeld heel wat door tot stand gekomen. Wat de communisten betreft: Neen. De arbeidsvrede is in Nederland na de bevrij ding met te groot succes bevordei'd, in het waarlijk nationaal belang, dan dat die door een sindsdien zozeer verzwakte partij nog ernstig zou kunnen worden geschaad. Her haling van die staking is zeker te voor komen. R. P. WASHINGTON (Reuter) President Eisenhower heeft plannen voor een nieuw programma voor militaire en economische hulpverlening aan landen over de gehele wereld. Volgens regeringsautoriteiten be treft dit plan hulpverlening, hoofdzakelijk aan landen in Azië, tot een bedrag van 3.530 millioen dollar. Zestig percent van dit bedrag zou wovden bestemd voor lan den in Azië en de rest zou worden ver deeld onder landen in Europa, het Midden- Oosten en Latijns-Amerika. Naar verluidt zal Eisenhower het Con gres verzoeken dit programma goed te keuren op 15 April drie dagen voor de opening van de Afrikaans-Aziatische con ferentie in Bandung (Indonesië). 99 Een Deens sportvliegtuigje van het type Piper Cub heeft Woensdagavond om half tien in een weiland in Vriezenveen een ge slaagde noodlanding gemaakt. Het toestel was onderweg van Hamburg naar Eelde, doch is waarschijnlijk door de mist en het snelle invallen van de duisternis de weg kwijtgeraakt. Toen de benzine opraakte, besloot de piloot bij Vriezenveen te landen. Hij zal vandaag weer starten. (Van onze correspondent in Londen) Het Lagerhuis heeft gisteren de nieuwe premier Sir Anthony Eden geestdriftig ver welkomd en tevens hulde gebracht aan Sir Winston Churchill. Ook in het Hogerhuis hebben de leiders van alle partijen de betekenis van Sir Winston geschetst en hun waardering geuit voor Sir Anthony. Een grote menigte heeft Sir Winston bejubeld toen hij voor goed uit Downing Street naar zijn buitengoed Chartwell in Kent vertrok. Sir Anthony en zijn echtgenote zullen er na de Paasdagen hun intrek nemen. In het Lagerhuis heerste een sfeer van weemoed maar tegelijkertijd van diepe voldoening dat Sir Winston zich niet uit de politiek heeft teruggetrokken. Sir Win ston heeft een brief gezonden naar zijn kiesdistrict Woodford, waarin hij laat weten dat hij zich in de volgende verkiezingen weer candidaat zal laten stellen. Hij Iaat doorschemeren dat er verkiezingen op til zijn. Het is volgens velen de vraag of de conservatieven de verkiezingen zonder Churchill kunnen winnen. WaarschijnlijK is dat een van de redenen waarom hij het lidmaatschap van het Lagerhuis behoudt. Hoewel Eden al ruim dertig jaar deel van het Lagerhuis uitmaakt, werd zijn eerste optreden als premier met spanning tegemoet gezien. De gang van zaken in het Lagerhuis is doorgaans veel informeler dan in de meeste andere parlementen. De leden van de regering zitten niet deftig achter een tafel. Alle plechtstatigheid is hei Lagerhuis vreemd, de pruik en de toga van de voorzitter niet meegerekend. Hij gebruikt echter geen hamer, maar zijn zware, welluidende stem. Er ging een schok door de zaal toen hij Eden inleidde met het simpele „de eerste minister". Eden begon zijn korte rede met een iet wat gespannen hoog stemgeluid, maar als altijd gemakkelijk en snel sprekend en met de losse bewegingen van zijn athletische figuur. Het was het uur van zijn triomf, waarvoor hij meer dan twintig jaar had gewerkt. Eden verklaarde dat Churchill na de vacantie in het Lagèrhufs de domine rende figuur zal blijven. Hij besloot zijn toespraak met de belofte dat hij zijn best zal doen voor zijn land. Toen hij ging zitten keek hij om naar zijn echtgenote Clarissa op de tribune. Zij glim lachte en verliet daarop de zaal.'' De guitige Walter Elliot, die al een ge vierd minister was toen Eden als jong maatje in de politiek kwam, sprak zijn voldoening uit over de nieuwe aanwinst voor de achterbanken, waarop Churchill zal plaatsnemen. Wat een buitenkans voor ons, gewone fractieleden, riep hij juichend onder hilariteit uit. (Reuter-AFP). Uit vele delen van de wereld is Eden lof toegezwaaid. President Eisenhower noemde Eden „een grote op volger van een grote eerste minister". Eden is met algemene stemmen tot leider van de conservatieve fractie in het Lagerhuis ge kozen. Later zullen de conservatieve frac ties in het Lager- en Hogerhuis, alsmede 150'leden van het bestuur der partij bijeen komen. Dan zal hij benoemd worden tot leider van de conservatieve partij. jj j T ,,i Van 57 van de 62 graafschappen in En- gehouden, zijn de resultaten bekend. Er blijkt een aanzienlijke achteruitgang van de Labourpartij uit, aangezien de socialis ten in vijf raden de meerderheid aan de conservatieven of de met deze verbonden onafhankelijken hebben verloren. In de graafschapsraad van Lancashire, het hart van Engelands katoenindustrie, hebben de conservatieven de meerderheid van Labour overgenomen. Hetzelfde is ge schied in West Riding en Essex. In deze drie graafschapsraden behaalde Labour in 1952 de meerderheid. DIT NUMMER BESTAAT UIT VIERENTWINTIG PAGINA'S Addison Mizner: Praat niet over uzelf, dat gebeurt wel als u weg bent. Gezicht op hotel „Chesa Grischuna" in Klosters, het 1250 meter hoog liggende Zwitserse wintersportplaatsje in het kanton Graubünden, waarheen Koningin Juliana deze week met de twee jongste Prinsessen, Margriet en Marijke, zal vertrekken. Klosters ligt slechts enige tientallen kilometers verwijderd van het Oostenrijkse St. Anton, waar Prins Bernhard met de beide oudste Prinsessen van de wintersport zal genieten. Diepe stilte viel toen Attlee als opposi tieleider de afgetreden Churchill met een fris en pittig woord kort huldigde. Attlee achtte het ogenblik niet gekomen om Churchill's levensloop tot in bijzonderhe den na te gaan. Hij hoopte dat dit tijdstip nog lang niet zou aanbreken. Bovendien was Churchill pas op zijn tachtigste ver jaardag gehuldigd. Churchill was opgetre den toen het land hem het meest nodig had. Zijn aftreden betekent het einde van een tijdperk. Attlee sprak de hoop uit dat nu Churchill geen historie meer zal maken - hij vergat blijkbaar de mogelijkheid van een top-gesprek met dë Russen met deel neming van Churchill - hij zal doorgaan historie te schrijven. Attlee gaf Eden de verzekering van de achting, die het Lagerhuis voor hem koes tert, maar als oppositieleider kon hij hem geen lang premierschap toewensen. Onder daverend gelach citeerde Attlee een uit spraak van een vriend van premier Lord Melbourne, die gezegd had dat het al een heel ding voor iemand is om drie maanden premier over Groot-Brittannië te zijn. Eden antwoordde onder algemene vreugde dat Melbourne tenslotte lange tijd premier is geweest. Eden beschreef Churchill's vermogen om de problemen in groot verband te zien en om onmiddellijk tot de kern door te dringen. Grootste oppervlak niet groot genoeg PARIJS (United Press) De Sovjet- Unie heeft het verrassende besluit genomen niet aan de grote „Foire de Paris" deel te nemen. Op deze jaarbeurs zouden zowel de Verenigde Staten als de Sovjet-Unie voor de eerste maal met een groot paviljoen ver tegenwoordigd zijn. De beurs opent op 1 Mei haar poorten. Aan de Russen was een terrein van 2700 vierkante meter toegewezen, ongeveer 2'/a maal zoveel als de 1100 vierkante meter, die het Amerikaanse paviljoen zou beslaan. De Russen hebben de organisatoren laten weten, dat zij niet meer wensen deel te ne men, daar het hun toegewezen oppervlak niet groot genoeg is. Landen als Groot- Brittannië, West-Duitsland en Italië heb ben ieder 400 vierkante meter gevraagd en ook gekregen. Uitgeworpen boven Nevada-terrein LAS VEGAS (Reuter) Boven het proef- terrein van de Amerikaanse staat Nevada is Woensdagavond een nieuw atoomwapen voor luchtafweer tot ontploffing gebracht. De explosie geschiedde op eèn hoogte van negen-en-een-halve kilometer. De vuurbol was minder dan vijf seconden te zien. Er vormde zich een ring van rook, geen pad destoel. Tot dusver was nog nooit zo hoog een atoomwapen tot ontploffing gebracht. Naar verluidt kan men met dit wapen een gehele formatie vliegtuigen vernietigen. Het werd uitgeworpen door een vliegtuig dat op grote hoogten kan opereren. Volgens waarnemers was het wapen een prototype van een geleid atoomprojectiel, dat door middel van vliegtuigen wordt ge lanceerd. Het was een van de kleinste ont ploffingen van de huidige reeks proeven in Nevada. Onder de waarnemers bevonden zich 24 Britse en Canadese deskundigen, onder wie het hoofd van de Britse organisatie voor kernenergie, Sir William Penney. 99 DJAKARTA (Un. Press) De Indone sische regering heeft de anti-communisti sche Chinese leiders in haar territoir ver zocht, een garantie te willen geven voor de persoonlijke veiligheid van premier Tsjoe en-Lai van communistisch China, wanneer deze in Indonesië vertoeft voor het bijwonen van de Aziatisch-Afrikaanse conferentie in Bandoeng. De anti-communistische Chinezen, zo wordt vernomen, hebben hun medewerking toegezegd, doch weiseren een categorische sarantie te geven. Zij voeren daarbij aan dat men hen niet aansprakelijk kan houden „wanneer de een of ander het in zijn hoofd zou krijgen een schot op de Chinese pre mier te lossen." Men meent alhier dat de anti-communis tisch Chineze leiders allerminst ingenomen zijn met de mogelijkheid van een aanslag poging op het leven van Tsjoe en-Lai. Zij vrezen dat de Indonesische regering in een dergelijk geval strenge vergeldingsmaat regelen zou nemen tegen de anti-commu nistische Chinese gemeenschap in dit land. LONDEN (United Press) De commu nistische krant Daily Worker is gister avond verschenen en heeft daarmee de krantenstaking gebroken. De krant vermeldde dat alle verschillen tussen de „Worker" en de stakende typo grafen uit de weg waren geruimd. Het einde van de krantenstaking is nog niet in zicht. Gisteren is het onpartijdige hof van onderzoek naar de oorzaken van het conflict zijn werkzaamheden begon nen. Van de zijde van de vakbonden werd betoogd dat de looneis gegrond was op een vergelijking met de beloning in andere in dustrieën, de toenemende duurte, de veran deringen in de dagbladpersdienst, welke grotere scholing vereist, en de gestegen be drijfswinsten. De werkgevers-organisatie stelde daar tegenover dat inwilliging van de loon eisen de gehele loonstructuur in het bedrijf zou wijzigen. Desondanks zijn de dagblad directies bereid de eis aan arbitrage te on derwerpen. Zoals men weet, weigeren de arbeiders dit, waarschijnlijk omdat zij be seffen weinig kans te maken. Er verschijnen thans in Londen kleine noodkrantjes, voornamelijk ter wille van de gokkers op paarden. Nieuws bevatten zij nauwelijks. Het economisch leven wordt in hoge mate door de staking getroffen omdat er niet geadverteerd kan worden, hetgeen daling in de verkoop van handelsartikelen met zich meebrengt. Ook het uitgaansleven ondervindt de invloed van deze kranten loze weken omdat recensies en aankondi gingen ontbreken. In het voorlopig verslag over de bij de Tweede Kamer ingediende voorstellen tot verlaging van enkele belastingen wordt betreurd dat in de Memorie van Toelich ting iedere motivering van het voor de verlaging beschikbare bedrag van 500 mil lioen gulden ontbreekt. Men betoogt verder dat een goede finan ciële structuurpolitiek rekening moet hou den met de mogelijkheid van tegenvallers, die o.a. kunnen voortvloeien uit een matige teruggang van de conjunctuur. Ook in dit opzicht laat de Memorie van Toelichting hen omtrent de opvattingen van de rege ring in het duister. Men zou gaarne ver nemen of de regering bereid en in staat is, maatregelen te nemen om het doorwerken van de belastingverlaging in de detailprij zen te waarborgen. De Inkomstenbelasting Met betrekking tot de Inkomstenbelas ting kan uit de verstrekte gegevens wor den afgeleid, dat de middengroepen rekening houdende met de huurverhogin gen, die zij te betalen krijgen er het slechtst afkomen en dat de welvaartsver ruiming voor de genieters van de hoogste inkomens relatief bijzonder groot is. Verscheidene leden betoogden, dat de belastingplichtigen met een wisselend in komen een veel hogere inkomstenbelasting betalen dan degenen, die een vast inkomen genieten. Aan de noden van huiseigenaren, die slachtoffer zijn van het vasthouden van huren op oneconomisch peil, zou enigszins tegemoet kunnen worden gekomen door verhoging van het afschrijvingspercentage, dat thans op een te lage huurwaarde is gebaseerd. Verschillende andere leden gaven uiting aan hun teleurstelling over het feit, dat de verlaging der Inkomstenbelasting in het voorstel der regering niet verder gaat. Uit de Millioenennota viel af te leiden, dat een bedrag van 270 millioen voor dit doel be schikbaar zou zijn, wanneer het tarief van de vennootschapsbelasting op 43 percent CAIRO (Reuter/AFP) De vrede en orde schijnen in Jemen hersteld te zijn, blijkens een telegram, dat koning Ahmed, die Zaterdag door zijn broer Abdoellah was afgezet, maar Dinsdag weer in zijn macht hersteld werd, heeft gezonden aan zijn broer Hassan, de premier van Je men, die te Cairo verblijft. In het tele gram wordt gezegd, dat de samenzweer ders zijn gearresteerd. De premier heeft de Egyptische pers, de Arabische regeringen en de Jemenietische stammen, die de ko ning weer op de troon hebben geholpen, bedankt. Volgens radio-Cairo is Abbas, ook een broer van de koning, in Sanaa gearresteerd en per vliegtuig naar de hoofdstad Taez gebracht. Abdoellah zou, volgens berich ten uit het Britse protectoraat naar Saoe- di-Arabië gevlucht zijn. Volgens de am bassade van Jemen in Egypte heeft ko ning Ahmed vei-giffenis geschonken aan alle „misleide soldaten", die tegen zijn ge zag in opstand zijn gekomen. gesteld zou worden. Hoewel dit thans wordt voorgesteld, is toch de 270 millioen niet bereikt. Bijzondere aandacht vroegen sommige leden voor het ongerief voor ongehuwden, dat in vergelijking tot het tarief voor ge huwden zonder kinderen hoger is dan in vrijwel alle andere landen ter wereld. Verschillende leden zouden uitbreiding willen bepleiten voor de aftrek van pre mies voor specialisten- cn verplegings- verzekeringen. De zeer hoge kosten, ver bonden aan ziekenhuisopname en daarbij behorende medische behandeling, Röntgen foto's, laboratoriumonderzoek en narcose gaan ver uit boven de draagkracht van de meeste mensen. Zij zijn daarom zedelijh verplicht een verzekering voor verpleging en specialistenbehandeling aan te gaan. Zulk een aftrek is vooral van belang voor de middengroepen, die in de aanpassing sterk zijn achtergebleven. Verschillende Kamerleden brengen ten slotte de verwachting naar voren dat de regering enige verdere verlagingen zal aanbrengen, waarbij men in het bijzonder het oog heeft op de vennootschapsbelasting. (Van onze correspondent in Brussel) Met 142 stemmen tegen twee en één ont houding heeft de Belgische Senaat de ac coorden van Parijs goedgekeurd. De twee communisten en een onafhankelijke rooms- katholiek stemden niet voor. Dertig sena toren waren afwezig. De minister van Buitenlandse Zaken, Spaak, gaf te kennen dat in Amerikaanse en Russische kringen tekenen van ontspanning merkbaar zijn. Men moet echter precies weten welke con cessies wederzijds kunnen worden gedaan. De Russen hebben een voorsprong met ge wone wapens en de geallieerden met atoomwapens. Er kan dus geen sprake zijn van controle en beperkte productie van atoomwapens en vrijheid in de productie van gewone wapens. Na de goedkeuring van de accoorden, aldus Spaak, moet men zich opnieuw in spannen om de integratie van West-Europa nieuw leven in te blazen. Spaak verweet de Hoge Autoriteit van de Kolen- en Slaal- Gemeenschap te Luxemburg gebrek aan voortvarendheid en durf. Men zou de be voegdheden van de K.S.G. kunnen uitbrei den tot de electriciteit, het gas en tot de kern-energie. Op dat gebied heeft Europa een grote achterstand. Indien wij dat laten voortbestaan zal Europa nog generaties lang door de Verenigde Staten en de Sov jet-Unie op sleeptouw worden genomen, aldus Spaak. (Reuter) Het Luxemburgse pai'le- ment, dat uit één Kamer bestaat, heeft de Parijse overeenkomsten met 48 tegen drie (communistische) stemmen zonder onthou dingen geratificeerd. Een lid was afwezig. Luxemburg zal hoogstens vier tot vijf duizend man troepen leveren. Na de brand in de televisie-studio te Bussum heeft de Nederlandse Televisie Stichting voorzieningen getroffen, waar door de voorgenomen uitzendingen normaal kunnen doorgaan. Ook zullen buitenlandse programma's worden overgenomen. De Koninklijke familie zal tijdens de Paasvacantie van de prinsessen wederom in het Alpengebied verblijven. De prinses sen Beatrix en Irene gaan met Prins Bernhard eerst een trektocht in het hoog gebergte van Oostenrijk maken en zullen de laatste vacantiedagen in Klosters (Zwit serland) doorbrengen, waar prinses Mar griet met de Koningin de skisport gaat be oefenen. De Koningin zal worden vergezeld door hoor hofdame jonkvrouwe C. E. B. Roëll, Prinses Marijke zal wederom logeren in het kinderhuis „Le Genise" te Arveyes- Villars (Zwitserland), waar zij ook gedu rende de Kerstvacantie verbleef. Prins Bernhard is Woensdagmiddag met de oudste twee prinsessen vertrokken. Vandaag reist de Koningin met haar jong ste twee dochters naar Zwitserland. ctoocooooxccoccöocosooccoqöooöocoo: cc occcooooooooooooo Op morgen, Goede Vrijdag, en op Maan- i dag, Tweede Paasdag, zal ons blad niet j verschijnen. OCODOCC<X*XODOIOCOO»OOCOC05»3COCCCCCCOCCCC<XOCCCCCCOCO (van hedenmorgen 7 uur) weers &0 "C Si O e O A t- O, isg toestand ■S-Ö SS èt K SC S ■M bi) zs Helsinki zwaar bew. O 5 -7 Stockholm geheel bew. ONO 4 -1 1 Oslo sneeuw NNO 4 -2 7 Kopenhagen zwaar bew. Z 4 4 0 Aberdeen half bew. zw 1 5 0 Dublin regen zzw 4 8 1 Londen zwaar bew. zw 2 4 0,1 Amsterdam zwaar bew. w 3 6 2 Brussel regen wzw 5 8 2 Parijs geheel bew. w 5 9 5 Bordeaux geheel bew. WNW 2 8 0 Grenoble regen NW 7 12 0,6 Nice zwaar bew. NW 2 12 0 Berlijn geheel bew. zo 2 5 0 Frankfurt zwaar bew. windstil 4 0 München geheel bew. zzo 2 3 0 Zürich regen O 2 8 1 Genève regen ozo 1 10 0,1 Locarno geheel bew. windstil 7 0 Wenen mist NNW 2 3 0 Innsbruck half bew. windstil 1 0 Rome onbewolkt windstil 10 0 Neerslag laatste 24 uur cooccxxxxxyy n -<v> o xx "O V" xxxxvyvv-nroDOC VRIJ VEEL BEWOLKING Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Don derdagavond tot Vrijdagavond, opge maakt om 10 uur: Over het algemeen veel bewolking en tijdelijk wat lichte regen of motregen. Matige tot krachtige Zuid-Westelijke wind. Weinig verandering in tempera tuur. 8 April Zon op 6.04 uur, onder 19.26 uur. Maan op 21.21 uur, onder 5.57 uur. 9 April Zon op 6.01 uur. onder 19.28 uur. Maan op 22.29 uur, onder 6.20 uur. Hoog en laag water in IJmuiden Donderdag 7 April Hoog water: 3.52 en 16.07 uur. Laag water: 11.50 en uur. Vrijdag 8 April 8 Hoog water: 4.27 en 16.41 uur. 8 Laag water: 0.07 en 12.27 uur. q' Zaterdag 9 April 8 Hoog water: 4.5.9 en 17.14 uur. p Laag water: 0.41 en 13.05 uur. j^ccccccccccoccoicoaxx^oxoaxxccccxxxxxoccoKccccccoó

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 1