Eden r mm Finse houtboot „LEDA" na aanvaring gezonken Weerbericht OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Feinbackerei Soedan wordt afkerig van een unie met Egypte Krantenstaking duurt voort Eerste Paasdag wellicht redelijk weer mmm, WlÊÉÊmF 1 Onderhandelingen over de verdeling van het Nijlzvater mislukt Conflict in West-Duitse mijnen geregeld Bonn betwist Karlsruhe het toetsingsrecht Het woord is aan Zeven mijl van Terschelling 69e JAARGANG No 231 ZATERDAG 9 APRIL 1955 299e JAARGANG No 78 4#% ai3Ua*& 8 - - w Regering zal de kosten van de loonsverhoging dragen Engelse journalisten eisen loonsverhoging Twee Franse voorwaarden bij de Parijse accoorden Politie achtervolgde twee van diefstal verdachten Arrestaties in Argentinië na een processie Onderzoek in de V.S. naar gevaar van atoomstraling Stassen zoekt middenweg bij ontwapening Sovjet-nota aan de Grote Drie over Oostenrijk Weerrapport wzw w Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein, Tel. 12230. Drukkerij Zuider Buitenspaarne 12, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom Haarlems Dagblad Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh. opZon-en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6.50, franco p.p. ƒ7.-Losse nrs. 12ct. Postgiro 273107 Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar Directie: P. VV. Peereboom en A. D. Huijsman ER IS EEN NIEUWE Engelse premier opgetreden en sommige commentators heb ben er nogal sterk de nadruk op gelegd dat Sir Anthony Eden nu „eindelijk" aan bod is gekomen, dat hij ten laatste het grote doel van zijn carrière bereikt heeft na twintig jaar in de schaduw van de grote Churchill te hebben verbleven. Eigenlijk is dit alles nogal overdreven. Eden is 57 jaar. Hij is acht jaar jonger dan Churchill was, toen die voor het eerst premier werd. Men wordt dat nu eenmaal niet jong, zeker niet in Engeland, waar langdurige ervaring op minder verheven posten gevergd wordt eer iemand voor de hoogste posten in aanmerking kan komen. Dit wordt bij de nu door Eden-zelf toe gepaste kabinetsherziening opnieuw be wezen in het geval van minister Selwyn Lloyd. Hij is 50. Hij heeft zich onder scheiden als onderminister van Buiten landse Zaken. Maar hij heeft pas één jaar aan het hoofd van een departement ge staan en dat acht de premier blijkbaar te kort: niet hij, maar Mac Millan is minister van Buitenlandse Zaken geworden en Sel wyn Lloyd heeft Defensie gekregen. In de Britse rangorde van waardering is dat een minder belangrijke post. Anthony Eden heeft bij zijn eerste op treden als premier gezegd, dat Churchill de eerste man in het Lagerhuis zou blij ven: een ongetwijfeld weloverwogen hoffe lijkheid, die niet letterlijk zal zijn aan vaard. De nieuwe premier zal zich vooral als zodanig moeten doen gelden en zelf zo snel mogelijk het besef willen doen doordrin gen dat hij nu het hoofd der regering en bovendien de leider van de regeringspartij is. Er zijn al verwachtingen geuit, dat bij belangrijke debatten vooral over buiten landse aangelegenheden Churchill wel weer in het Lagerhuis aan het woord zal komen. De nieuwe premier zal daar zeker niet naar verlangen en zijn voorganger zal, als hij hem wil steunen hetgeen te ver wachten is het bij korte woorden laten en niet meer trachten „het Huis te be heersen". Er is bovendien een andere fac tor die zich zal doen gelden: nu Churchill geen lid van het kabinet meer is zal hij niet over dezelfde voorlichting en gegevens beschikken die de ministers ten dienste staan en daardoor alleen al in een andere positie verkeren. Meermalen zal hij in de noodrr.ak verkeren, als hij het woord voert, de regering om opheldering te vragen over bepaalde punten, en evenals iedere andere afgevaardigde zal hij zich wel eens met gemaakt voorbehoud tevreden moeten stellen. De grote man is inderdaad afgetre den; in het Lagerhuis zal hij voortaan geen regeerder meer zijn, maar de geachte af gevaardigde van Woodford, zijn kiesdistrict in Essex. Voor Eden is het ongetwijfeld een zware taak, in de voetsporen van zijn voorganger te treden. Hij heeft grote bekwaamheid bewezen, hij geniet hoge achting en ver trouwen. Maar hij is niet brillant gelijk zijn voorganger, hij heeft geen welslagen op zijn naam staan dat te vergelijken is met Churchills leiding in de critiekste pe riode van de oorlog. Er is geen legende aan Eden verbonden. Men zal hem critisch te gemoet treden en zich telkens afvragen: hoe zou Churchill in deze situatie zijn op getreden? Velen zullen dat niet alleen denken maar het ook zeggen en schrijven, en er het antwoord op pogen te geven. Ook zal men de nieuwe premier erg ernstig, soms vervelend vinden, vergeleken bij zijn voorganger. Het zal een troost voor Eden zijn dat hij niet bepaald de eerste is die deze moeilijk heid ervaart: een erkend groot man op te volgen en zelf nog te moeten bewijzen dat h:j die taak waardig is. Andere premiers in menig land hebben deze beproeving moeten doorstaan. Zij doet zich trouwens telkens op allerlei posten van minder verheven betekenis voor: in de leiding van talloze instellingen en bedrijven. Het verschil is alleen, dat de critiek daar uit veel beperk ter kring komt. Er moet bij gelegd worden, dat de nieuwbenoemde daar dan ook meestal genoeg aan heeft en tegen een voortdurende beoordeling in het openbaar, die zich niet eens tot zijn eigen volk be perkte, bezwaarlijk opgewassen zou zijn. De nieuwe Engelse premier staat al voor de moeilijke keus, wanneer hij verkiezin gen zal uitschrijven. De conservatieve par tij heeft op het moment de wind in de zeilen; bij de verkiezingen voor de provin ciale besturen heeft zij aanmerkelijke winst geboekt. Dit pleit voor snel ont binden van het Lagerhuis. Anderzijds zal de premier sterker staan als hij eerst enige maanden aan het bewind is geweest. Hij zou de stembus tot het najaar kunnen laten wachten, maar dan zou er wel eens tegenslag kunnen zijn opgetreden. Deze tactische beslissing lijkt al moeilijk genoeg en het welslagen van de keus zal belang rijk voor Eden zijn. Wie een rustig en prettig leven verkiest moet geen Churchill opvolgen. R. P. Het K.N.M.I. deelt mede: De wisselval ligheid van het Nederlandse klimaat blijkt duidelijk uit de grote verschillen in het Paasweer van de afgelopen jaren. Bracht Pasen 1949 recordwarmte, in 1950 veegden regen en wind de wegen schoon, 1952 had Paasdagen met bijna zomerse temperatu ren, maar in de twee daaropvolgende jaren bleef het kwik ver beneden peil. Voor de Paasdagen van dit jaar wordt het weer in hoofdzaak bepaald door een hogedrukgebied tussen de Azoren en de Golf van Biscaye, waardoor Westelijke win den zachte lucht naar ons land voeren. De temperaturen blijven in het grootste deel van het land dientengevolge gematigd. Veel wind is er niet te verwachten. Wel kunnen oceaanfronten betrekkelijk gemak kelijk tot ons land doordringen, zodat er nu en dan wat regen zal vallen, maar vooral voor de eerste Paasdag zijn ook opklarin gen in zicht, met name in het Zuiden en Westen van het land. In het Noord-Oosten staat het er met de opklaringen iets min der gunstig voor. Per rendierslede en ski hebben Prins Bernhard en de Prinsessen Beatrix en Irene aan Galtur in Oostenrijk een tocht gemaakt naar Klosters in Zwitserland, een afstand van ongeveer dertig kilometer, om zich bij Koningin Juliana en Prinses Margriet te voegen. Hier gaat het gezelschap op weg. KHARTOEM (Reuter/AFP) De par- lementsfractie van de regeringspartij van de Soedan, de nationale unionistenpartij die vroeger voorstandster was van een unie tussen Egypte en de Soedan, heeft zich uitgesproken voor een volledig onaf hankelijke republiek Soedan. De Soedan, die jarenlang onder Blits-Egyptisch be stuur stond, maakt op het ogenblik een overgangsperiode van drie jaar van zelf bestuur door. Sedert de algemene verkiezingen in No vember 1953 volgde de nationale unionis- tenparij een pro-Egyptische politiek, doch in de afgelopen maanden verwijderde de partij zich steeds verder van het denk beeld van een unie met Egypte. De partij- fractie meent wel, dat een onafhankelijke Soedan zich moet aansluiten bij de Arabi sche Liga en dat de buitenlandse politiek in overeenstemming met de besluiten van de Liga moet worden gebracht. Minister beschuldigd De onderhandelingen tussen Egypte en Soedan over de verdeling van het Nijl- water zijn mislukt, en de leider der Soe- danese delegatie, de minister van Water staat en Bevloeiingswerken Khadr Hamad, is door de Egyptische politie betrapt, toen hij toezicht hield op het drukken van pam fletten tegen de huidige Egyptische rege ring. De Soedanese delegatie wil volgens Egypte de technische aspecten van het vraagstux niet bespreken en heeft de kwestie „om politieke redenen" op een zij- BONN (ANP). De dreigende staking van een half millioen mijnwerkers in het Ruhrgebied is afgewend. Na een tweede interventie van professor Erhard, de West- Duitse minister van Economische Zaken, hebben de leiders van de vakbond en de directie der mijnen een compromisvoorstel aanvaard. De loonsverhoging bedraagt ge middeld negen en een half procent en daar door is voldaan aan de primaire eis van de vakbond, dat de mijnwerkers weer aan de top van de loontarieven zouden worden geplaatst. Vorig jaar hadden de mijnwerkers deze leidende positie moeten prijs geven aan de staalarbeiders, die erin slaagden een loons verhoging van zes procent te krijgen op een ogenblik, waarop de situatie op de ko- lenmarkt geen uitzicht bood voor een op trekken der lonen in de mijnen. De vak bond had van de verbeterde afzet der mij nen geprofiteerd om een eis van twaalf procent verhoging te stellen. In eerste instantie wezen de mijndirecties deze eis van de hand, aangezien zij betoogden toch reeds niet rendabel te kunnen werken. Pas nadat minister Erhard toegezegd had een aantal op de kolenproductie drukkende lasten te verminderen, toonde het verbond der mijndirecties zich bereid de looneisen in overweging te nemen. De kosten van de verhoging zullen dan ook niet drukken op de kolenprijzen, die minister Erhard in elk geval op het huidige peil wil houden, doch ten laste van de overheid. Een der toezeg gingen, die minister Erhard heeft gedaan, is te zullen ijveren voor een aanzienlijke vermindering van de heffing voor de Kolen en Staalgemeenschap. spoor geschoven. De Soedanezen willen het Nijlwater verdelen op basis van bevol kingsdichtheid. Bij een dergelijke verde ling zou Egypte nog minder water krij gen dan nu het geval is, zo zeggen de Egyptenaren. Khadr Hamad heeft gisteravond ont kend, dat hij getracht had een geheim pamflet te laten drukken, waarin premier Nasser werd aangevallen. Hij zeide slechts een serie artikelen voor te bereiden, waarin ex-president Naguib geprezen wordt.u De Soedanese regering wil de kwestie van de verdeling van het Nijlwater aan internationale arbitrage onderwerpen, als gevolg van het afbreken van de bespre kingen met Egypte over dit onderwerp. BONN (ANP) De Bondsregering heeft het constitutionele gerechtshof in Karlsruhe het recht betwist het Saarac- coord aan de grondwet te toetsen, zoals een derde deel der leden van de Bondsdag heeft verlangd. De regering heeft haar opvatting aan het hof kenbaar gemaakt, volgens welke het Saaraccoord niet kan worden beschouwd als federaal recht in de /in van de grondwet, zodat ook geen toet sing aan de grondwet kan geschieden. De regering staat op het standpunt, dat be palingen uit overeenkomsten die beogen de abnormale toestand van oorlog en bezet ting te beëindigen niet gemeten kunnen worden met de rechtsnormen van een grondwet, die op een vredestoestand is ge richt. Daarom acht de regering de over eenkomst over de Saar niet toetsbaar aan de grondwet. De bondsregering heeft voorts opgemerkt, dat alle partijen hebben erkend, dat het Saaraccoord geen rechts bepalingen bevat die de Duitse burgers in het door de grondwet der bondsrepubliek bestreken gebied binden. Overigens houdt het accoord volgens de regering ook geen grensregeling of beschikking over Duits staatsgebied in. LONDEN (United Press) De Engelse nationale bond van journalisten heeft in zijn conferentie in Margate besloten het bestuur opdracht te geven een salarisver hoging van 25 percent voor te stellen voor provinciale journalisten. Indien de werk gevers hierop niet willen ingaan wordt het bestuur tevens gemachtigd het wapen van de staking te hanteren. De algemene secretaris van de bond ver klaarde dat de gemiddelde vakbekwame verslaggever in de provincie een slechtere betaling krijgt dan een leger-sergeant of een politieman. De krantenstaking in Londen duurt in tussen nu al veertien dagen. De enige krant die verschijnt is de communistische Daily Worker, die uitkomt in de normale dage lijkse oplage van ruim 91.000 exemplaren en dus niet tracht materiële voordelen te behalen ten koste van de andere dagbladen. De „Economist" beweert dat de leiding van de staking van ongeveer 700 technici als gevolg waarvan de kranten niet kunnen verschijnen in handen is van commuisten. Dit weekblad wijst er op dat de voorzitter van de Electrical Trades Union, een van de bij de staking betrokken vakbonden, een communist is en dat vier van de vijf on derhandelaars communisten zijn. Volgens de BBC is de staking der dag bladen tot gisteren al te staan gekomen op derving van twee millioen pond aan in komsten. Als de staking niet voor of op 15 April eindigt zullen in totaal 15.000 employé's van de getroffen dagbladen werkloos worden. Zij hebben dienaangaan de al bericht ontvangen van hun werk gevers. De ruim 5000 journalisten en persfoto grafen die in dienst zijn van de getroffen kranten werken rustig door alsof hun bla den normaal verschijnen en hun werk af drukken. Elke dag blijven 12.000 toli krantenpapier onbedrukt. De hoofdartikelen die de kranten in weerwil van de staking wijdden aan het heengaan van Churchill als premier minister hingen gisteren in Fleetstreet voor de ramen. Zij genoten een ongekend grote belangstelling. Gevolgen Het sportnieuws dat gecyclostileerd op slraat werd uitgevent door ondernemende lieden vond gretig aftrek bij het publiek. Weekbladen zoals de Recorder, de New- Statesman and Nation en de Spectator be kortten hun hoofdartikelen in hun jongste nummers en ruimden plaats in voor nieuws. Bovenaan de voorpagina van de Recorder stond de veelbetekende mede deling: de prijs van de Recorder is three pence. Krantenverkopers hebben niet het recht een hogere prijs te eisen. In de eta lage van een Londense boekwinkel hangt een biljet met een actuele tekst: Er zijn geen dagbladen. Zoudt u niet een boek lezen? De adverteerders ondervinden nu wat advertenties betekenen. Het theaterbezoek daalt en met de voorjaarsverkoop wil het in vele grote zaken maar niet vlotten. De bookmakers zitten diep in de put. „De mensen weten niet waarop zij moeten wed den", zuchtte een van hen. „Wij zijn wel heel erg de dupe". Vishandelaren en groentewinkeliers heb ben geen oude kranten meer. Zij hebben in hun etalages de mededeling aangeplakt dat hun klanten zelf kranten of ander verpak kingsmateriaal mee moeten nemen. In tegenstelling tot 1926, toen alle kran ten na verloop van enige dagen nood- kranten lieten verschijnen en de noodcditie van de Times zelfs oplagerecords verbeter de, doen de thans door de staking getroffen kranten niets van die aard. De regering, die in 1926 zelf een krant uitgaf, onder de bekwame leiding van Winston Churchill, blijft thans wat de nieuwsvoorziening be treft ook passief. PARIJS (United Press) De Franse regering zal de ratificatie der Parijse ac coorden pas bekrachtigen als twee voor waarden vervuld zijn: De onderhandelingen met de regering van het Saargebied over een tolunie met Frankrijk moeten voltooid zijn en er moet een bevredigende regeling bereikt worden in het geschil over de eigen dom van de belangrijke Roechling-staalfa- brieken in de Saar, die op het ogenblik nog onder Frans beheer staan. Frankrijk wil onder geen beding dat zij in handen van de Duitse familie Roechling terugkeren. Deze voorwaarden werden onthuld in een vraaggesprek van de minister van Buiten landse Zaken Pinay met het provinciale dagblad „Le Progrès de Lyon". Pinay onthulde verder dat hij einde April met bondskanselier Adenauer het hele Frans-Duitse dossier zal doornemen. Wij zullen de vooruitzichten onderzoeken voor de organisatie van Europa, in het bijzonder op economisch gebied, aldus Pinay. Race op en langs het Spaarne Vrijdagmorgen kreeg de Haarlemse po litie de telefonische mededeling, dat zich twee mannen in een roeibootje op het Spaarne bevonden en dat men dit tweetal verdacht van diefstal van verscheidene ijzeren voorwerpen uit bedrijven aan het Noorder Buitenspaarne. Teneinde de man nen te pakken te kunnen krijgen, stelde de recherche zich aan de ene oever van het Spaarne op, de radio-autodienst aan de andere. Toen de mannen in het bootje dit gewaar werden, begonnen zij snel in Noor delijke richting te roeien, maar toen zij, een der veerpontjes over het Spaarne na derend, daarop al weer een politieman ge waar werden, gaven zij de moed op en roeiden naar de kant. Zij ontkenden aan- DIT NUMMER BESTAAT UIT ZESTIEN PAGINA'S EN ACHT PAGINA'S ERBIJ Chamfort: De meest verloren dag is die, waarop men niet gelachen heeft. vankelijk, ook maar iets met de diefstallen te maken te hebben, maar spoedig vielen zij door de mand, ook al, omdat zij werden herkend door verscheidene arbeiders'van ae voornoemde bedrijven. Zij zijn ingeslo ten en zullen vandaag voor de officier van justitie verschijnen. Het zijn een 41-jarige koopman en een 22-jarige bakker, beiden uit Haarlem. (Van een verslaggever) OP ONGEVEER ZEVEN MIJL ten Noorden van West-Terschelling en twee mijl Noord-Oost van het vuurschip „Terschellingerbank" zijn Vrijdagmorgen de Finse 1228 ton metende houtboot „Leda" en het Deense stoomschip „Niels Winther", dat 2354 ton meet, in een dichte mist met elkaar in botsing gekomen. Het eerste nood signaal van deze aanvaring werd door Scheveningen-Radio om 8.45 uur opgevangen van de Fin „Leda". Het schip was zinkende en verlangde onmiddellijke assistentie van sleep- en reddingboten. Uit de haven van West Terschelling waren inmiddels de sleepboot „Holland" van rederij Doeksen en de reddingboot „Brandaris" vertrok ken. Op het lichtschip „Terschellingerbank" was een motorbarkas uitgezet. Al deze hulp zou echter te laat komen, want om tien uur deelde de „Leda" aan de in de buurt gebleven Deen „Niels Winther" mee, dat de bemanning het schip moest verlaten en in de boten zou gaan. De „Niels Winther", die aan de voorsteven ook hevig was beschadigd, zou trachten de mannen van het zinkende schip uit de sloepen op te pikken. Gezonken Na de aanvaring schijnt de „Leda" nog enige tijd langzaam te zijn doorgevaren. Het halve schip stond echter al binnen BUENOS AIRES (Reuter) In de Ar gentijnse stad Cordoba zijn na afloop van een godsdienstige processie een aantal Rooms-katholieken gearresteerd. De arres taties werden verricht na een gevecht tus sen deelnemers aan de processie en de po litie. Kort geleden is in Argentinië een wet aangenomen, waarin is bepaald, dat „witte" Donderdag geen openbare vrije dag is. De kwestie is uitgegroeid tot een conflict tussen kerk en staat. Vrijdagavond was de toestand in Bue nos Aires gespannen. Rooms-katholieken hielden betogingen, het kwam echter niet tot ongeregeldheden. De Argentijnse bisschoppen zullen Woensdag te Buenos Aires bijeen komen ter bespreking van de spanning tussen kerk en overheid. WASHINGTON (Reuter) De Ameri kaanse nationale wetenschappelijke acade mie heeft bekend gemaakt een commissie van vooraanstaande geleerden te zullen vormen, die een studie zal maken van de uilwerking van atoomstraling op de men selijke biologie. De nationale wetenschappe lijke academie is een onafhankelijke orga nisatie van 500 vooraanstaande geleerden, die de Amerikaanse regering van advies dient over wetenschappelijke problemen. De president van de academie, dr. Det- lew W. Bronk, verklaarde dat de academie, in samenwerking met de commissie voor atoomenergie en met financiële steun van de Rockefeller Stichting „de huidige ken nis van de uitwerking van atoomstraling op levende organismen opnieuw grondig aan de feiten zal toetsen". WASHINGTON/LONDEN (United Press) Harold E. Stassen, de speciale medewer ker van president Eisenhower voor de ont wapening, heeft in een radiorede voor de „Voice of America", een regeringsstation, verklaard dat hij tracht een middenweg te vinden tussen een bewapeningswedloop en een eenzijdige ontwapening. Stassen zei dat er dikwijls twee omstandigheden waren die aan het uitbreken van een oorlog vooraf gingen: een hoogtepunt in de bewapenings wedloop en een eenzijdige verzwakking of ontwapening. Stassen zei dat het zijn taak was mogelijke beslissingen tussen deze twee uitersten in studie te nemen en Eisen hower een ontwapeningspolitiek aan de hand te doen. Stassen noemde Eisenhowers diepe toewijding aan de vrede „de beste hoop voor de wereld dat het Oosten en het Westen op het terrein van de wereldont wapening tot elkaar zullen komen". Vredesverdrag spoedig gewenst MOSKOU (United Press) De Sovjet- Unie heeft de Verenigde Staten, Groot- Brittannië en Frankrijk een nota doen toe komen waarin de hoop wordt uitgespro ken dat. in de nabije toekomst een verdrag met Oostenrijk kan worden gesloten. De Russische minister van Buitenlandse Za ken, Molotov, verwittigde de diplomatie ke vertegenwoordigers van de drie mo gendheden officieel van het bezoek dat de Oostenrijkse kanselier Julius Raab. Maan dag aan Moskou komt brengen om over zulk een verdrag met de Russen te praten. enige minuten onder water. Even na tienen is de „Leda" gezonken. Het achterschip was het laatste dat men zag. Ook door het Britse stoomschip „Empire Celtic" werd assistentie verleend bij het redden van de Finse schipbreukelingen. De Brit slaagde hierin niet, maar na enige tijd kwam wel de melding, dat de „Niels Winther" alle twintig opvarenden aan boord had ge nomen. De motorsloep van het lichtschip meest door de ook naderbij gesnelde Ne derlandse coaster „Poortvliet" worden teruggesleept naar de „Terschellinger bank". Men had onderweg met motorpech te kampen gekregen. Wrakboei gelegd De sleepboot „Holland" en de redding boot „Brandaris", die in de loop van de ochtend op de plaats van de ramp aankwa men, vonden slechts drijvende luiken, deuren en palen van een meter lengte. De lading van de „Leda" bestond namelijk uit hout. De „Holland" heeft zich tot besluit van de operatie nog verdienstelijk weten te maken, door een boei te leggen op de plaats, waar de Fin is ondergegaan. De positie van deze boei is 53.32 Noorder breedte en 5.14 Oosterlengte. De „Niels Winther" heeft om elf uur in de ochtend de reis vervolgd om op te stomen naar het Kieler-kanaal. (van hedenmorgen 7 uur) weers- toestand Helsinki onbewolkt Stockholm licht bew. Oslo mist Kopenhagen onbewolkt Aberdeen half bew. Dublin Londen onbewolkt onbewolkt CD •05 -O'S ■So f3 fc-G N 6 N 4 windstil O 8 W Amsterdam zwaar bew. Brussel geheel bew. Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfurt München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Rome geheel bew. mist zwaar bew. zwaar bew. geheel bew. regen regen regen regen zwaar bew. regen regen onbewolkt Neerslag laatste W W W N NW WNW NO ZW W WZW O windstil N 4 windstil windstil 24 uur. o - P dfe £l BS 8" u u 2 5 -10 6 -8 0 -11 0 -1 0 7 6 1 0,4 6 3 0 0 11 0 10 0 0 10 9 1 8 15 9 16 8 1 4 0 8 12 7 9 10 0 TOENEMENDE BEWOLKING Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Zater dagavond tot Zondagavond, opgemaakt om 10 uur: Aanvankelijk opklaringen en hier en daar mist. Morgen overdag echter weer veel bewolking met later plaatselijk enige regen of motregen. Zwakke tot matige Westelijke wind. Weinig ver andering in temperatuur. 10 April Zon op 5.59 uur. onder 19.29 uur. Maan op 23.32 uur. onder 6.49 uur. 11 April Zon op 5.57 uur, onder 19.31 uur. Maan op onder 7.24 uur. 12 April Zon op 5.54 uur. onder 19.33 uur. Maan op 0.29 uur. onder 8.08 uur. Maanstanden 15 April 12.00 uur: Laatste kwartier 22 April 14.06 uur: Nieuwe maan 29 April 5.23 uur: Eerste kwartier Hoog en laag water in IJmuiden Zaterdag 9 April Hoog water: 4.59 en 17.14 uur. Laag water: 0.41 en 13.05 uur. Zondag 10 April Hoog water: 5.31 en 17.47 uur. Laag water: 1.14 en 13.37 uur. Maandag 11 April Hoog water: 6.04 en 18.24 uur. Laag water: 1.44 en 14.08 uur. Dinsdag 12 April Hoog water: 6.38 en 18.58 uur. Laag water: 2.16 en 14.37 uur.

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 1