Voorlopig Nederlands elftal faalde gisteren volkomen in Essen De blauwe Gomboom Japanners prolongeerden titel; Roemenië kampioene bij dames Oostelijk elftal gemakkelijke prooi van Nederland B: 5-2 .Clowntje Rick DE BEST GEMENGDE HALF ZWARE SHAG Van der Hart en Timmermans enige spelers, die de middelmaat haalden Goed Rot Weiss bepaalde de eindscore op 4-1 7 WERELDKAMPIOENSCHAPPEN TAFELTENNIS Machteloos Oplevinkje Wat nu? FEUILLETON Door Dorothy Quentin De Engelse league Biljarten Om de „Nobels-beker" r Indeling competitie honkbal rayon Haarlem Voor de kinderen Dammen Damuitslagen Rapiditas blijft in eerste klasse; HVS 2 en VCR degraderen Wielrennen Ronde van Zandvoort DONDERDAG 21 APRIL 1955 De Japanse heren zijn er in geslaagd in de strijd om de Swaythling-cup hun titel wcreldkampioen-landenwedstrijden te prolongeren door een prachtige 5-3 overwin ning op Tsjechoslowakije. De Japanse dames zijn hierin niet zo succesvol geweest, daar Roemenië Engeland in een spannende wedstrijd een uitermate benauwde 32 nederlaag toebracht, en zo de titel en de Marcel Corbillon-cup voor zich opeiste. Eveneens werden Woensdag de voorronden voor het herenenkelspel verspeeld. Van de Nederlanders overleefden alleen Schep (PSV, Eindhoven) en Heemskerk (Tref fers, Roelofarendsveen), de tweede ronde. Schep kreeg toen tegen de Belg Wilmet een nederlaag te incasseren, maar Heemskerk plaatste zich door een overwinning op de Duitser Pleuse. (Van onze sportredacteur) Grauw en troosteloos als de ruïnes van de industriestad Essen was het voetbal, dat het voorlopig Nederlands elftal gistermiddag egcn Rot Weiss liet zien aan 25.000 goedlachse Duitsers en een paar honderd aanvankelijk even opgewekte Nederlanders, die een dagje-uit in Duitsland wilden besluiten met het drinken op de overwinning van een tintelend glas Dortmunder. Hetzelfde elftal, dat nog zo kort geleden de Belgen versloeg, ging nu echter in die troosteloze vertoning tegen de kampioen van de West-Duitse Oberliga met vier-één ten onder. Hoe dat mogelijk was? Rot Weiss speelde voetbal, zoals men dat van een topelftal verwachten mocht Nederland taalde over alle linies en kwam nog niet aan het peil, dat wij in zo menige oefen wedstrijd van het vroegere amatcurelftal zagen. ADVERTENTIE De Duitse toeschouwers hebben veel, hard en vergenoegd geliachen. En geen wonder. Er was al'le reden toe. Een natio naal voetbalelftal maakte gedurende twee maal drie kwartier geen schijn van kans tegen een clubteam, dat bovendien nog een inval'ler had moeten opstellen. Het begon al na drie minuten. Rechts buiten Rahn een van de cracks van het Duitse elftal, dat Hongarije van de wereld titel afhield passeerde toen met veel gemak de weifelende Kuys, gaf vervolgens een strakke voorzet, waaruit midvoor Gott- schalk de bal met een voortreffelijke kop bal achter de volslagen kansloze De Munck deponeerde. De Duitsers lachten eigenlijk pas goed toen zij bemerkten, dat hun Rot Weiss toen nog maar met tien man speel de, omdat Islacker nog in de kleedkamer zat Toen Islacker er wèl was, ging het de Duitsers nog vlotter af. Met afwisselend kort en lang combinatiespel speelden zij :zich keer op keer achter de Nederlandse verdediging, die met de Belgische aanval lers wèl raad had geweten, maar nu tegen het vijftal clubspelers weinig kon doen. Rahn en Röhrig (ex-HBS) schoten dat het een lieve lust was in posities, die Roo- zenburg en Dillen hun aan de andere kant zichtbaar benijdden. Dat het na een half uur spelen door Rahn na een langdurige combinatie met Islacker en Termath in duidelijke buitenspelpositie dan ook twee-nul werd, verwonderde eigenlijk nie mand. Evenmin als het feit, dat weer Rahn alleen voor De Munck zeven minuten voor rust Rot Weiss op drie-nul bracht met een welgericht schot. Het was allemaal ten volle verdi,end;. De spelers van het voorlopig oranje-team lie pen eigenlijk alleen maar wat bedrijvig rond. Het begrip voor eikaars bedoelingen ontbrak volkomen en met individueel spel hoe aardig misschien ook om te zien bleken de Duitsers met hun stevige en abrupte attaques wel raad te weten. Na rust was er even een opleving. De Bruyckere (Willem II) na een kwartier in de eerste helft al ingevallen voor de geblesseerde Schaap schoot van verre tegen de lat. Daar bleef het bij. Na 33 mi nuten alle spelers van de Duitse voor hoede hadden inmiddels al een paar verre schoten op De Munck afgevuurd scoorde De Bruyckere wel tegen, nadat hij een drietal verdedigers met een flitsehde be weging had gepasseerd, maar dat was toen al niet belangrijk meer. Het was toen ad wel heel duidelijk, dat het Nederlands top-team niet de minste kans zou maken op een ietwat redelijk resultaat. Dat Islacker drie minuten voor het ein de het verschil na een enorm slimme ma noeuvre weer op drie doelpunten bracht, wel, het was zonder meer verdiend. De wederom oprecht lachende Duitsers achter ons bedoelden het niet zo kwaad. Zij had den alleen maar plezier, dat hun club-team een elftal Nederlandse top-voetballers zo geducht liet blijken, dat er ook bij voetbal rangen en standen bestaan. Maar wat nu met het Nederlands elftal, dat op 1 Mei in Dublin tegen de Ieren kn het veld moet? Een oude vraag is na een korte onderbreking weer aan de orde. Wat te doen met backs als Kuys en Wiersma, die een volslagen off-day hadden en zich lieten overrompelen als hadden zij nooit ADVERTENTIE rXiTXfT SCHUURSCHUVEN 21) Ik geloof niet dat hij dat daarom voorgesteld heeft, antwoordde Sally. Hij meende waarschijnlijk dat je daar vlugger beter zou worden dan hier. Barry haalde z'n schouders op. - Ik zal nooit meer beter worden. Mijn benen zijn verlamd, wist u dat niet? ,Hij zei het met een bitterheid alsof hij sen oude man was, maar hij voegde er jongensachtiger aan toe: Ze zien er af schuwelijk uit. Dun en wit en ik kan ze niet bewegen. Sally toonde generlei medelijden. Ze was, zo leek 't tenminste, eerder verdiept in het mooie uitzicht dan dat ze oplettend naar hem luisterde. Maar enkele ogenblikken later zei ze langs haar neus weg: Denk nu niet dat ik een bemoeial ben, Barry, maar mag ik je kussens even opschudden? Ik ik heb al eerder voor mensen ge zorgd die in bed lagen en jouw kussens liggen op het ogenblik zó ongemakkelijk. Al van 't moment af dat ze Barry had Timmermans individueel vaardige en bewegelijke aan vallers tegenover zich gehad? Wat te doen met half-spelers als Van Schijndel en Klaassens, die zowel in hun verdedigende als in hun steunende taak volslagen tekort scholen? Wat te doen met een aanvalslinie, waarin Dillen volhardde in het ver naar binnen getrokken bij zijn verdediger blij ven slaan, waarin Roozenburg en De Har der faalden zonder meer en Timmermans en De Bruyckere eigenlijk de enigen wa ren, die de middelmaat haalden? En wat te doen tenslotte met een elftal, waarin het moreel blijkbaar zo slecht is, dat een hobbelig veld, fanatieke tegenstand en vroege tegenslag doorslaggevend zijn? Rot Weiss was ontegenzeggelijk een ca pabele tegenstander, die onbarmhartig de vele tekortkomingen in het voorlopig oranje-team aan de dag legde. Maar het was voorwaar geen team, dat enige kans had mogen maken tegen een elftal, dat wedstrijden tegen de sterkste Europese voetbalelftallen (onder andere Duitsland!) op het programma heeft staan. Het deed dat wel. En hoe! Niettegenstaande de fikse nederlaag kan men dus alleen maar besluiten ditzelfde elftal met bijvoorbeeld Van der Gijp voor Roozenburg en Steenbergen (Feycn- oord) voor Klaassens een kans te geven zich te rehabiliteren. Wie weet? Voetbal is een eigenaardig spel. En per slot van reke ning heeft de wedstrijd van gisteren toch ook wel iets geleerd. Namelijk, dat men ook na een verfrissende overwinning op de Bel gen nog lang geen hoera mag roepen. Voor de Engelse league zijn de volgende wedstrijden gespeeld: eerste divisie: Leices- ter CityEverton 22:' Manchester Cit y— Wolverhampton Wanderers 30; Newcastle UnitedPreston North End 33. Tweede divisie: Birmingham CityLuton Town 21: Bury—Nottingham Forest 1—1: Doncaster Rovers—Stoke City 11; Fulham Swansea Town 51. Woensdagavond was het tweede team van de B.V. „Het Noorden" op bezoek bij de B.V. „Hof van Holland" en bereikte een remise waardoor de eindstand op 168 voor de B.C. „Hof van Holland" kwam. De uitslagen luidde v. d. Broek 80 80 24 13 3.33 2 Loerakker 80 42 24 9 1.50 0 Van Aken 80 50 33 6 1.51 0 Hartman Sr. 50 50 33 7 1.51 2 v. d. Broek 80 80 24 23 3.33 2 Nouwland 75 49 24 13 2.04 0 Van Aken 80 80 48 9 1.66 2 Loerakker 80 78 48 8 1.62 0 Schulte 115 80 28 14 2.85 0 v. d. Wakker. 130 130 28 21 4.64 2 Handgraaf 145 77 24 20 3.20 0 Kraayer 150 150 24 28 6.25 2 Vrijdagavond komt de B.V. .K.E.T.S." uit Amsterdam op bezoek. gezien, hadden haar vingers gejeukt om de kussens op te schudden. Ze waren hoog opgestapeld, zodat de jongen rechtop kon zitten, maar ze waren langzamerhand één grote en ongemakkelijke bobbel geworden. Hij zat bovendien in een erg ongemakkelijk bed. Goed, doet u 't maar. Hij gaf z'n toestemming een beetje nors. Wil je even voorover leunen? Sally ging achter hem staan en Barry ging rechtop zitten, z'n ellebogen als steun gebruikend. Vlug legde ze de kussens zo, dat hij gemakkelijk kon leunen. Ga nu maar weer leunen. Sally hielp hem daarbij door hem onder beide armen te steunen. Hij was zó licht, ondanks z'n brede schouders, dat ze hem gemakkelijk enigszins kon optillen. Met een beslist gebaar stopte ze de plaid, die over hem lag, stevig in en ging toen weer zitten. 't Zit gemakkelijk. Barry keek haar verbaasd aan toen hij dit zei. Bent u verpleegster? Uw handen lijken op die van een zuster. Ditmaal bloosde zij. Ze aarzelde; ze moest Barry's vertrouwen winnen, maar ze wilde niet dat Luke te weten zou komen wie zij eigenlijk wel was. In de vreedzame om geving van 'Te Arama' leek het vrij be lachelijk om van iets onbelangrijks een mysterie te maken, om gemaskerd onder een valse naam rond te lopen; maar toen ze dacht aan wat de kranten geschreven hadden, vond Sally dat ze de vrede hier niet mocht verstoren. Die hele Assepoester- Ruim zevenduizend toeschouwers zagen op het VUC-terrcin in Den Haag in een vrij matige wedstrüd het Oostelijk elftal met vijf twee verliezen nadat het Nederlands B- elftal reeds bij de rust een drie—nul voor sprong had verkregen. Een lichtpunt in deze wedstrijd was het optreden van rechtsbin nen Schouten (Holland Sport) in de B-ploeg. Zonder zelf te scoren had deze speler een groot aandeel in de overwinning van zijn ploeg en de wijze waarop hij voor zijn mede spelers fraaie scoringskansen opbouwde zal zeker de leden van de technische commissie, die aanwezig waren, zijn opgevallen. Opmerkelijk was verder het aardige spel van linksbuiten Geel van SVV, die drie doel punten voor zijn rekening nam, ondanks de handicap van een zwakke linksbinnen Ravenstein (Fortuna) en een matig spelen de Cor van der Gijp op de middenvoor plaats. Steenbergen was zowel verdedigend als aanvallend ruim voldoende. De achterhoede van de B-ploeg Mes man en Boskamp voldeed als geheel, doch De honkbalcompetitie-indeling van het rayon Haarlem luidt: Derde klasse Afdeling A: DCO 1, DSS 1, HFC „Haar lem" 3, SC Haarlem 4. RCH 3. TYBB 2, Afdeling B: DSB 1, EDO 3, EHS 2, HHC 3, SC Haarlem 3, RCH 4, Bloemendaal 1. Vierde klasse Afdeling A: DIO 2, DSB 2, HCK 5, Scho ten 4. Spaarnevogels 1. Afdeling B: DIO 1, EHS 3, HCK 4, Rood Wit 2, Rooswijk 3. Afdeling C: DCO 2, DSS 2. Kennemerland 3, Terrasvogels 1. THB 2, TYBB 3. Afdeling D: Bloemendaal 2, EDO 4, HCK 3, HHC 4, Rooswijk 4, Terrasvogels 2. Junioren Afdeling A: EDO a. HCK a, HFC „Haar lem" a, Kennemerland a. RCH a. Schoten a. Afdeling B: Bloemendaal a, DSS a. SC Haarlem a, HHC a, Rooswijk a. TYBB a. Afdeling C: DIO a, EHS a. HCK b, HFC „Haarlem" b. RCH b, Rood Wit a. Afdeling D: SC Haarlem b, HHC b, TYBB b, Schoten b. In de derde klasse zien wij dit jaar de negentallen van DCO en DSB opgenomen en ook het gepromoveerde Bloemendaal zal het dit seizoen in deze klasse gaan proberen. Ongetwijfeld een bijzonder aantrekkelijke competitie. Bij de vierde klassers gaan de promotie- candidalen Terrasvogels en Spaarnevogels het ook nu weer proberen en zonder twijfel maken deze negentallen ook nu weer een goede kans. •Bij de junioren zien wij in de A-klasse alle sterke teams vertegenwoordigd, hetgeen de competitie in deze hoogste klasse slechts aantrekkelijker en spannender zal maken. De competitie is officieel vastgesteld op 14 en 15 Mei, hoewel vermoedelijk reeds een week eerder een klein programma verwerkt zal worden. De junioren zullen op Maandag 9 Mei starten. geschiedenis zou in dat geval weer nieuw leven ingeblazen worden. Wanneer ze van al dat geld af zou zijn zou ze 't Luke ver tellen, beloofde ze zichzelf; in de tussen tijd zou ze verder moeten gaan met de in de grond van de zaak vrij onschuldige ver momming... filmsterren en alle mogelijke andere beroemdheden hielden toch óók wel eens een incognito vacantie! Ze had het echter véél prettiger gevonden als 't niet nodig zou zijn geweest. Sally antwoordde niet direct. Ze stak een sigaret op voordat ze rustig zei: Kun je een geheimpje bewaren? Waar ziet u me voor aan? Een baby soms?, vroeg Barry met de overdreven waardigheid, die jongens soms eigen is, en begon toen plotseling te grinneken. Sally zag op dat moment hoe aantrekke lijk Barry geweest moest zijn voordat hij ziek was geworden. Wat heeft u gedaan... soms een van uw patiënten vermoord? Sally lachte. Gelukkig niet zo iets slechts hoor! Ik... ik heb kort geleden een van rn'n beste vrienden verloren, en dat was nogal een slag voor me. Dokter Macdougal heeft me naar de Barrs gestuurd om er overheen te komen en ik wil liever niet dat iemand er achter komt dat ik verpleegster ben. Ik... ik zou nu eens graag écht vacantie hebben! Sally vond 't zelf nogal een zwakke ver klaring, maar de jongen accepteerde het zonder er nog iets over te vragen. 't Is goed, best, ik zal niets vertellen. Mesman was aanzienlijk zwakker dan zijn collega op links, die echter zo onfortuinlijk was om tien minuten voor rust in eigen doel te schieten. Doelman Pieters Graafland had aan dit doelpunt geen schuld, zomin als hij dit had aan het tweede Oostelijke doelpunt, dat door Van der Hoek zwaar gehinderd door de Nijmegcnaar Bosch eveneens in eigen doel werd gewerkt. Doelpunten Het eerste kwartier van de wedstrijd was geheel voor het B-elftal, dat sterk in de aan val was en regelrecht op een fikse zege scheen aan te sturen. Reeds na drie minuten bood Cor van der Gijp linksbuiten Geel een mooie scoringskans (eennul). Er waren tien minuten gespeeld toen Schouten de Oostelijke defensie uit elkaar trok en wederom scoorde Geel uit vrije posi tie (tweenul). In de 19de minuut miste Frölich en de goede voorzet van Bosselaar werd een dankbare prooi van Cor van der Gijp (drienul). De tweede helft bij kunstlicht stelde reeds direct Pieters Graafland op de proef bij een vrije schop van Van der Weerd, doch ook nu had de ex-Wageninger geen succes. Toch lie pen de Oostelijken de achterstand gedeel telijk in. Boskamp en Van der Hoek scoor den in eigen doel (32). Geel bracht in de 32ste minuut de stand op 42 en even voor tijd resulteerde een door Bak goed opgezette aanval in een fraaie voorzet, Schouten liet de bal tactisch lopen voor Ravenstein, die in nog betere schiet positie stond (vijftwee). Voor de wedstrijden om de persoonlijke kampioenschappen van Kennemerland werd nog de volgende partij gespeeld: Hoofdklasse B: T. PostmaK. de Jong 2—0. Door deze uitslag behaalde T. Postma (Damclub IJmuiden) ongeslagen het kam pioenschap en komt nu met H. Swier in de finale. De eindstand dezer afdeling luidt: 1. T. Postma 19 punten; 2. H. Swier 9 punten; 3. P. v. d. Berg 8 punten; 4. en 5. ir. M. Krijgs man en L. Vooijs elk 7 punten; 6. W. van Wort 6 punten; 7. J. van Straten 5 punten; 8. K. de Jong 4 punten. In de finale om het hoofdklasse kampioen schap van Kennemerland zullen nu uit komen: A. de Jong en H. van Berk (beiden Hét Oosten): B. Dukel en H. Swier (allen Damclub „IJmuiden") en H. Willemse (St. Bavo). Weet u iets van polio af? Een heleboel, en ik beloof je, Barry, dat je over enige tijd je benen weer zult kunnen gebruiken... natuurlijk niet hele maal zoals je vroeger hebt gedaan, maar toch veel meer dan nu. Sally hield haar adem in; ze hoopte vurig dat ze niet te veel beloofd had. Barry keek haar doordringend aan. U wilt me toch niet naar die af schuwelijke kliniek sturen? Heeft hij u soms gevraagd om Luke te bepraten? Ian heeft me niét gestuurd!, ant woordde ze eerlijk. Ze was blij dat ze hem kon geruststellen. Ik ben je komen opzoeken, Barry, omdat ik in Londen heel veel mensen met kinderverlamming verpleegd heb. Mis schien kan ik je helpen met enkele nieuwe methoden. Ze sprak met hem als was hij volwassen en dat stelde hij kennelijk op prijs. Maar u gelooft toch niet dat ik van hier weg moet?, herhaalde hij somber, en Sally begreep op dat moment dat hij zich steeds had afgevraagd of hij misschien een last voor Luke zou zijn, alhoewel hij bang was om z'n tehuis voor de tweede keer te verlaten. En het was niet onmogelijk dat deze stille angst z'n genezing belemmerde. Nee, ik geloof niet dat je weg hoeft te gaan. Je zult hiér weer beter kunnen worden, zei ze vriendelijk. Ik zal nooit meer kunnen lopen, paardrijden of zwemmen, zei hij obstinaat, maar ze zag dat hij opgelucht was nu ze had gezegd dat ze niet van plan was hem JapanTsjechoslowakije is vooral de wedstrijd geweest van Ivon Andreadis, die op waarlijk uitstekende wijze trachtte zijn land de overwinning te bezorgen. Hij zorgde voor drie glanzende overwinningen, waarvan dus ook wei'eldkampioen Ogimu- ra het slachtoffer werd. Tanasu boson met een vrij vlotte overwinning op Stipec in twee games, waarna Ogimura Bohumil Vana eveneens in twee games versloeg en zo de stand op 20 bracht. Terecht ver wonderde men zich over het opstellen van Vana, die in 1938 en 1947 de wereldtitel had veroverd. Wellicht vertrouwde men dat zijn routine voldoende zou zijn tegen over het tempo van de Japanners, maar dit is toch wel heel anders afgelopen. Tereba, die Dinsdagavond zo'n prachtige wedstrijd tegen Engeland speelde was in onze ogen heel wat verkieselijker geweest. Andreadis maakte voor de Tsjechen de eerste overwinning door een prachtige twee-games overwinning op Tanaka. An dreadis was zoals altijd onverstoorbaar, vol zelfvertrouwen, en naar het scheen vrij van alle zenuwen. Zijn aanval was bijzonder gevaarlijk, maar vooral boekte hij toch winst door zijn rotsvaste verdedi ging. Drieéén werd het toen door een zege van Ogimura op Stipec. De Japanner werkte een fikse achterstand weg en won in twee games. Andreadis versloeg Tanasu bepaald kansloos in de eerste game met F Volleybalcompetitie Woensdagavond heeft VCR tegen CIOS niet voor een verrassing kunnen zorgen, de „witten" kregen tegen de toekomstige sport leiders een gedecideerde nederlaag te slik ken en dit betekende degradatie naar de tweede klasse. Rapiditas speelde tegen PSVH. De Rapidi- tas-heren beten fel van zich af en wonnen de eerste game met 15—11. De twee volgen de games waren voor de politiesportverend- ging met 1513 en 1510, maar van enig krachtsverschil was geen sprake. Nadat de laatste game vrij gelijk was opgegaan nam PSVH tegen het eind een 13—10 voorsprong. Rapiditas verzocht om time out en kon het tij keren 1313; nu onderbrak PSVH het spel maar zonder succes want de zwart- witten wisten van geen wijken meer en met 15—13 werd een nuttig gelijksoel behaald. De stand in de eerste klasse heren luidt nu: HVS 16 29 PSVH 15 11 Die Raeckse 16 27 Rapiditas 16 7 CIOS 15 23 VCR 16 5 Vf>lr>x 16 18 HVS 2 15 2 VCK 15 17 Dames De wedstrijd tussen de dames-teams van Raniditas en HBC was van vrij slecht ge halte: twee—twee. Door dit gelijke spel be zet Raniditas nu de derde plaats op de rang lijst. Wint VCK de nog resterende wedstrijd van De Blinkert dan delen VCK en Rapiditas deze plaats samen. De stand in de eerste klasse dames luidt: Die Raeckse 16 30 D'p Raeckse 2 16 15 V elox 16 28 HVS 16 9 Raniditas 16 19 De Blinkert 15 7 VCK 15 17 PSVH 16 2 HBC 16 15 Onze Gezellen kampioen Door een overwinning op OVRA heeft Onze Gezellen het kampioenschap in de tweede klasse B behaald. Promotie naar de eerste klasse volgt nu. De promtie-wedstrijd AVC 2AW voor een plaats in de tweede klasse eindigde in een gelijkspel (tweetwee), het Droste-team won echter de beslissende set en promo veert hierdoor met Vesmia naar de tweede klasse De uitslagen van Woensdagavond luidden: Heren: Rap.—PSVH 2—2; VCR—CIOS 0_4; CTOS 3—PSCB 0—3: PSVH 2—HBC 1_3; O.SS—Velox 2 3—0: HVS 4—Stamners 03; Santpoort 2AVC 03; HVS 4Blin kert 4 31; Raeckse 4Boru 40: Snaarne- stad—AW 4—0; BWT—OVRA 2 1—3. Dames: HBC—Rap. 2—2: Velox 3—Blin kert 2 3—1; Raeckse 6—HBC 3 0—4; Leoni- das 2Santpoort 40; OVRAOG 13 (OG kampioen). Promotiewedstrijd: AVC 2AW 23. naar een of ander ziekenhuis te sturen opluchting en nieuwsgierigheid, die hij beide trachtte te verbergen. Ze hoorden de stemmen van Luke en de professor. Sally zei vlug: Ik moet nu gaan Barry, maar ik wil je nog even zeg gen dat ik vast en zeker geloof dat je déze zomer nog weer zult kunnen zwemmen, indien je tenminste je best doet. Gossie! De jongensachtige uitdrukking deed haar plezier. Het was de eerste spontane en kinderlijke reactie van hem. Komt u nog eens?, vroeg hij zachtjes en keek daarbij naar de tuin. Graag, als je het prettig vindt, Barry. Luke keek argwanend naar het rode, opgewonden gezicht van z'n broer, toen hij zich bij hen voegde, en toen ze naar de Barrs reden zei hij: Ik heb Barry nog nooit zo opgewekt gezien. Hij zag niet dat ze haar handen samen geknepen had. Ze deed een schietgebedje dat ze de jongen niet te veel beloofd had. De artsen, die hem verpleegd hadden, wa ren kennelijk tevreden met de bereikte re sultaten, en plotseling werd Sally bang dat ze in haar optimisme véél te ver gegaan was. Maar toen herinnerde ze zich wat dokter Jim altijd gezegd had: De helft van onze strijd is psychologisch. De patiënt moet gaan gelóven dat hij later weer een normaal lever, kan gaan leiden. Te veel medicijnen en een te strenge behandeling doen hem menen dat hij permanent invalide zal blijven; en te veel liefde van z'n fa milieleden zal hem hulpeloos doen voelen. 2112, maar in de tweede kwam de wa- tervlugge Japanner goed terug. Hij kwam echter juist iets tekort en verloor zodoen de met 2119. Vana kreeg het tegen Ta naka beslist veel te zwaar en werd vooral in de eerste game kansloos verslagen. Hij was te traag, zoals ook in de tweede game bleek toen Tanaka een ontstellend tempo in zijn aanval ging brengen en met 2118 won. Ogimura de wereldkampioen werd hier na in een prachtige strijd door Andreadis in twee games met tweemaal 2119 ver slagen. Terecht noemt men de Tsjech als een van de grootste candidaten voor de enkelspel-titel; de papieren van Ogimura, die al drie maal heeft verloren, zijn daar entegen belangrijk gedaald. Tanaka trok met zijn sterke aanval ten strijde tegen Stipec, die hiertegen niet was opgewassen en met 2112 en 2117 de vlag moest strijken, waardoor Japan het vijfde punt scoorde en hiermede de finale had gewonnen. Dames Strijd en spanning van het eerste tot het laatste punt was er tussen de Engelse en Roemeense meisjes. Diana Rowe begon goed met een twee-games zege op Ella Zeiler, waarna Rosalind zich tegen wereld kampioene Angelica Rozeanu uitstekend weerde. Telkens weer trok zij ten aanval, maar de verdediging van de Roemeense was uiterst sterk. De eerste game was voor Angelica met 2117, de tweede ging na een foute serveerbal met 2220 verloren, maar in de derde werkte zij een flinke ach terstand op grootse wijze weg en zegevier de verdiend met 2119. In het dubbelspel schenen de Engelse tweelingen op papier althans de sterksten, daar zij de wereldtitel op dit nummer in hun bezit hebben. Het pakte echter geheel anders uit, want met 2117 en 2115 wonnen de Roemeensen vrij gemakkelijk. Hierna echter sneuvelde nog een titel- houdster en wel Rozeanu, die tegen de met veel enthousiasme spelende Diana ten onderging. De eerste game ging met 21 12 al heel fors, maar in de tweede ging het aanvankelijk nog vlotter. Toen echter haalde Angelica op tot 1814 maar kon een 2118 nederlaag niet meer voorko men. Ella Zeiler werd hierna voor de twee de maal in dit tournooi voor een zeer moei lijke taak gesteld. Tegen Japan had zij het winnende punt moeten scoren en tegen Engeland zou dit opnieuw moeten gebeu ren. Zou zij winnen, dan was de titel voor Roemenië, maar in het andere geval zou den de Japansen door een beter gemiddel de' de titel behouden. Rosalind Rowe had in de eerste game Fortuna enkele malen aan haar zijde, maar verloor met 2119. In de tweede begon het er voor Roemenië heel somber uit te zien, want Zeiler ver loor vrijwel kansloos met 2112. In de derde aanvankelijk een zelfde beeld, maar langzaam maar zeker begon zij in te lopen zoals uit de tussenstanden blijkt: 3—7, 5—8, 5—10, 7—12, 9—14, 12— 15, 14—17, 17—17, 19—19 en tenslotte scoorde zij onder daverend gejuich de twee beslissende punten, die Roemenië de overwinning en de wereldtitel bezorgden. In afwachting van de aankomst der deel nemers aan de Ronde van Nederland, die de eerste étappe afleggen van Rotterdam via Woerden naar Zandvoort, houdt de Haar lemse Sportvei .niging ..De Kampioen" Za terdag 23 April op het circuit de Ronde van Zandvoort voo onafhankelijken en amateurs. Voor deze wedstrijd, die over een afstand van honderd kilometer gaat en waarvan de start om twee uur is, kwamen 151 inschrij vingen binnen en al deze inschrijvers krij gen gelegenheid om te starten. Tot de deel nemers behoren onder meer: de Haarlem mers Piet en Tonny Peters, W. Rusman (win naar Lenterit). P. Steenvoorden, A. van 't Hof, W. Eelsing, A. Martens, de Beverwij- kers H. de Droog, J. Groot en D. de Ruiter, C. Stroomer uit Wijl aan Zee de Heems kerker A. Beentjes, de Velser favoriet H. Kuitwaard, A. van Wetten uit Noordwijker- hout, Bogers en de Noordhollandse kam pioen Krijn Post uit Nieuw Vennep. Fr. Cornelissen, W. Snijders, M. Snijder en A. Luikx allen uit Halfweg, de Amsterdam mers J. Captein. gebr. Rabé en De Clerck, de Utrechters G Pauw en H. v. d. Broek en nog vele andere kanshebbers. Naar de kwa- Uteit van het veld deelnemers te oordelen, kan er een spannende ouverture verwacht worden van de aankomst der Ronderenners die tussen half vijf en zes uur op het circuit arriveren. Liefde is een eigenaardig dingze kan genezen, maar ze kan de genezing ook tegenhouden. Ja, ze had goed gehandeld En Barry had het intuïtief bij het rechte einde. Ondanks z'n ziekte voelde hij zich thuis 't prettigs.t Maar hij werd te veel als een invalide be handeld, hij werd met te veel liefde en toegenegenheid omringd. Het was bijvoor beeld helemaal niet nodig dat hij in zo'n vreselijk ongemakkelijke stoel voor lijders aan ruggemergziekten zat. Hij zou best in een rolstoel kunnen zitten, zodat hij zelf overal heen zou kunnen gaan zonder ge holpen te worden. Nu moest hij steeds wachten totdat Muria, Luke of de profes sor hem ergens andei-s zouden bi-engen. Luke deed klaarblijkelijk alles voor de jongen, dat kon ze zich levendig indenken. Maar als gevolg van z'n liefhebbend mede lijden kon hij zich niet realiseren dat nij Barry de gelegenheid en mogelijkheid ont nam om te proberen zijn spieren meer en meer te gebruiken, zodat hij uiteindelijk totaal hulpeloos zou worden en zich als 'n volkomen invalide zou beschouwen. Maar toch moest ze niet te snel te werk gaan. Muria en Luke waren kennelijk ver zot op de jongen en de professor had een goede betrekking op „Te Arama" zolang Barry hulpeloos zou blijven. Alle drie zou den verandei'ingen argwanend gadeslaan en haar bij wijze van spreken levend vil len als ze bij Barry valse verwachtingen zou hebben geschapen. (Wordt vervolgd). ADVERTENTIE Toen ze de soep op hadden, zaten oom Tripje en Pilon nog een hele tijd hij elkaar, en ze hadden elkaar heel wat te vertellen. Ze staken er 'n lekker pijpje bij op en bliezen de rook naar boven. Eindelijk keek oom Tripje op de klok. „Nu wordt het tijd, dat ik weer eens terug ga", zei hij. „Anders wordt het donker, voor ik thuis ben!" „Ik zal je even wegbrengen naar de bus", zei Pilon. Samen gingen ze het bos door. „Het is hier toch altijd mooi in het bos!", zei oom Tripje. „In de zomer, maar ook in het najaar en de winter!" „Ja", zei Pilon. „Dat vind ik ook; ik heb het hier best naar mijn zin... in de stad zou ik het wel 'n beetje te druk vinden! Bij de bushalte wachtten ze, en ze praatten nog wat na. „Ik kom binnenkort ook weer eens bij jullie kijken", zei Pilon. „Doe alvast maar de groeten aan tante Liezebertha en de jongens!" Toen naderde de bus. Oom Tripje stapte in en toen de bus verder reed, zwaaiden ze nog naar elkaar, tot de bus de hoek omging...

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 11