Feesten op 30 April en 5 Mei in Haarlem-Noord en -Oost Plaatsen acht houten noodlokalen aan Zomerzorgerlaan voor onderwijs Kort en bondig Woeste rit met gestolen auto over Zeeweg CIRCUS MULLENS 20060 Voorstel Bloemendaalse raad: Herdenking te Haarlem op de vierde Mei Herdenking geboortedag dr. Samuël Hahnemann Haarlem merliede Bennebroek Zandvoort Lisse Bloemendaal 5 Voorbijgangers redden jongen uit Kloppersingel Zwitsers bezoek aan Haarlem en Hillegom Acht maanden wegens heling geëist Herdenkingsbijeenkomst in de Grote Kerk Begin van aanleg speeltuin „Klarenhof" „De vrouw en haar opschik" J':,': bij „Kunst zij ons doel" Schuld bij brand te Zaan* dam niet bewezen geacht Verdwenen Haarlemse auto spoedig gevonden Volleyball Zaterdag Flora-tournooi in het Krelagehuis Bevolkings-onderzoek Gemeenteraad vergadert Donderdag 28 April Feestelijkheden op 30 April en 5 Mei Nederlandse Christen Vrouwenbond Ouderavond van de Wilhelm inaschool Nieuw raadslid Accordeonvereniging „Zandvoort" Bestuurdersbond bijeen SPORTCOLBERTS Vier jubilarissen bij „Trouw moet Blijcken" DONDERDAG 21 APRIL 1955 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT I)e viering van Koninginnedag op Zater dag 30 April in Haarlem-Noord (niet het gedeelte ten Noorden van de Jan Gijzen- vaart) begint om tien uur des morgens. Dan maakt de Boercnkapcl der Harmonie Sint Caecilia een rondgang en op de Zaa- nenlaan worden de kermisvermakelijk heden geopend. Om twee uur spelen de dames van de voetbalclubs „Zeemeeuwen" (IJmuiden) en „Zilvermeeuwen" (Zaandam) een wed strijd op het terrein aan de Kleverlaan. Ook wordt een demonstratie van model vliegtuigen gehouden en de boerenkapel van Sint Caecilia verleent medewerking. De feestelijkheden worden besloten met een bal-champêtre in het Julianapark; de band „De Kruidnoten" zorgt voor muziek. De kermisvermakelijkheden zullen ook op Maandag 2, Dinsdag 3 en Woensdag 4 Mei (tot 18 uur) geopend zijn. Een gratis verloting zal worden gehouden. Voor de bevrijdingsdag (Donderdag 5 Mei) is het volgend programma samenge steld: 9 uur: rondgang door de boeren kapel; 9.30 uur: vertrek der kinderen van het Soendaplein naar de Wethouder Wes- terveldschool waar een filmvoorstelling wordt gegeven; 14.15 uur: ringrijderij op het losse paard met medewerking van de Santpoortse Draverijvereniging; 14.30 en 20 uur: rondgang door de boerenkapel; 20 uur: bal-champêtre in het" Julianapark met medewerking van „The ballroom artists." In Haarlem-Oost Op Koningihnedag zal het Fanfare- en Tamboercorps „Het Oosterkwartier" in Haarlem-Oost een tocht maken, die om halfacht begint. Om ongeveer kwart over elf trekt een muziekcorps te paard door het stadsdeel, op weg naar het terrein aan de Wagenweg, waar een concours-hippique wordt gehouden. De jaarlijkse „oranje-ronde" in de om geving van de Diepenbrockstraat en Richard Holkade onder technische leiding van „De Kampioen" begint om halfdrie. „De Alpenjagers" concerteert des avonds om 8 uur in een muziektent, die geplaatst zal worden op het Nagtzaamplein en „De Hooischelf" besluit de feestelijkheden met een programma onder de titel „Een dol einde." Het programma van de bevrijdingsdag in Haarlem-Oost luidt: 7.30 uur: réveille door „Het Oosterkwartier"; 10 uur: feest- ochtend in 't Rembrand-theater voor kin deren v. leden; 12 u.: klokgelui en carillon- muziek van de toren van de kerk „Sint Jan"; 14.30 uur: kindercircus „Tij 1 Uilen spiegel" in de tuin aan de Zomervaart; 20 uur: optreden „Krite-toaniel en Skots- ploegh" uit Leeuwarden in de speeltuin aan de Zomervaart. Tribune voor concours-hippique Tijdens het concours-hippique, dat het Centrum-comité op Koninginnedag op het terrein aan de Wagenweg en de Emaus- laan voorbereidt, zal voor de eerste keer de tribune worden gebruikt, die de ge meente Haarlem heeft aangekocht. Ook zal een gedeelte gereserveerd worden voor staanplaatsen. Medewerking verlenen lan delijke rijverenigingen en het rijcentrum „Te Paard". De ruiters zullen zich om elf uur pre senteren aan de burgemeester voor het Stadhuis en daarna volgt een tocht dooi de stad. Dinsdagavond omstreeks half zes is de achtjarige Bcrtus Klooster uit de Generaal de la Reijstraat in Haarlem-Noord spelen derwijs van de noodbrug over de Klopper singel gevallen. Twee bewoners van de Rozenhagen- straat die juist passeerden, de 44-jarige heer A. L. Rouw en de zestienjarige A. Overbeek, sprongen beiden te water en wisten de jongen, die al een paar keer weggezonken was, op het droge te brengen. De knaap was niet bewusteloos, maar wel, evenals zijn redders, zeer modderig. Zondag komt in Haarlem een groep Zwitsers op bezoek, bestaande uit een jo- delclub, een dansgroep, een muziekkapel, een vendelzwaaier en een alphoornblazer. Zij zijn de gasten van het jeugdkoor „Inter Nos", dirigent Jan Booda. Deze groep Zwitsers zullen gezamenlijk met het jeugdkoor „Inter-Nos" een Zwitserse avond geven in de concertzaal van „Treslong" te Hillegom op Dinsdag 26 April. Woensdagavond omstreeks half tien trof de Bloemendaalse politie op de Militairen- weg in Bloemendaal een personenauto aan, die ernstig beschadigd was. Uit het onderzoek bleek, dat waarschijn lijk twee personen de auto, die toebehoort aan de heer B. bij het Jeugdhuis in Bloe mendaal hebben ontvreemd en vervolgens met de wagen de Zeeweg op en neer ge reden hebben. Op deze weg ontdekte men namelijk diverse omvergereden heesters en boompjes. De hoofdinspecteur van de Bloemen daalse politie verzoekt degenen, die aan wijzingen kunnen geven over de identiteit van de inzittenden van de auto tijdens de woeste rit zich met hem in verbinding te stellen. Telefoon 10960. ADVERTENTIE Juiste telefoonnummer van Vrijdagmorgen 10 uur Een Noors mannenkoor, het „Drammens Mannkor", dat een tournee maakt door ons land, heeft Woensdagochtend een krans gelegd aan de voet van het Nationaal Monument op de Dam. Na de kranslegging zong het koor een couplet van het Noorse volkslied. Do 41-jarige IJmuidense nettenbreier J. B. stond hedenmorgen voor de Haarlem se rechtbank, omdat hii op 19 December van het vorig jaar betrapt was bij het ver voeren van het. aantal sestolen plaids. De plaids waren bij een inklimming ontvreemd door de 41-jarige IJmuidenaar G. L. en deze had ze in het waterleidingterrein ver stopt. Daarna had hij onder meer B. ge vraagd of deze de plaids er vandaan wilde helpen halen. B. had aan die wens voldaan en was met een pak plaids door de politie gesnapt. De vraag restte slechts of hij ze uit winstbejag had vervoerd. Hijzelf be toogde van niet, maar G. L. zeide, dat er wel degelijk een aandeel van B. in de op brengst was overeengekomen. De officier van Justitie mr. dr. R. W. H. Pitlo achtte heling bewezen en eiste gezien de vonnissen, die B. reeds achter de rug heeft, een gevangenisstraf van acht maan den met aftrek. De verdediger van de verdachte, mr. W. G. J. Veenhoven, verklaarde dat de om- In de vanmiddag te houden vergadering van de gemeenteraad van Bloemendaal zal een voorstel van B. en W. aan de orde komen, om te besluiten, dat op het gedeelte van het gemeentelijk sportterrein aan de Zomerzorgerlaan voor de duur van twee jaar en uiterlijk tot 1 September 1957 wor den geplaatst acht houten noodlokalen ten behoeve van de Christelijke lagere school te Bloemendaal. Het ligt in de bedoeling voor de huis vesting van de school aan te schaffen vijf nieuwe houten noodlokalen en te verplaat sen drie houten noodlokalen, die zich thans bevinden ten oosten van het schoolgebouw Vijverweg 31. De kosten ten behoeve van de aanschaffing, verplaatsing en bijkomen de werken worden geraamd op f 75.000. B. en W. herinneren er in hun toelich ting aan, dat de openbare ULO (Harten- lustschool) en de Christelijke school voor GLO sinds enige jaren gehuisvest zijn in het gebouw aan de Vijverweg. Wegens een zeer snelle groei der I-IartenluStschool kon den in 1953 en 1954 de leerlingen die toe lating tot de openbare ULO-school vroe gen, slechts opgevangen worden door bij zondere voorzieningen. In deze jaren zag Op de nationale herdenkingsavond op Woensdag 4 Mei zullen stille tochten wor den gehouden naar de fusilladeplaatsen te Haarlem en de erebegraafplaats te Over- veen en in de Grote Kerk een herdenkings bijeenkomst. Deze bijeenkomst begint om kwart voor zeven en na orgelspel door Klaas Bolt zal ds. Joh. Bronsgeest een herdenkingswoord spreken. Evenals vorig jaar zal het eerste deel van de Cantate „Herboren Holland" van Jos. de Klerk uitgevoerd worden. De tekst is van Jaap Moulijn. Medewerking ver standigheden en de houding van de ver- \e"e? df fangklassen van de MULO der rlnfhtn 1-.G+ tmi.mnoWnn rl t l, „f Manascholen en van het Eerste Christelijk Lyceum, het knapenkoor der Sint Lamber- dachte het vermoeden sterkte, dat het ver voer der plaids niet uit winstbejag ge schiedde. Hij vestigde er voorts de aan dacht op dat de verdachte na zijn vroegere veroordeling juist op de goede weg was. De rechtbank doet op 4 Mei uitspraak. Zaterdagmiddag zal op het Brouwers plein door een van de kinderen van de speeltuinvereniging „Klarenhof" de eerste spade in de grond gestoken worden voor de aanleg van de nieuwe speeltuin. Met de opzet, een aantal studies te ver zamelen die een duidelijk, beeld geven van de hedendaagse vrouw en haar opschik heeft de Haarlemse schildersvereniging „Kunst zij ons Doel" een speciale werk- avond in het leven geroepen waarop door Pen 12-tal kunstenaars volgens model ge schilderd of getekend wordt. Dames van uit eenlopende leeftijden poseren hiertoe in „De Waag", dat het atelier herbergt. Doel van de arbeid is niet in de eerste plaats een ge lijkend portret maar wel een algemene im pressie van het type. Men werkt met krijt en pastel, aquarel of olieverf. In de maanden Juni en Juli zal in Haar lem een expositie van de resultaten worden gehouden. Men is van plan ook andere plaatsen met „De Vrouw en haar opschik" te bezoekers tusschool en het Symnhonieorkest „Haer- lem" (dirigent M. Adam). De heer De Klerk heeft de leiding. De plechtigheid wordt gesloten met het zingen van het Wilhelmus (eerste en zesde couplet). Om halfacht vertrekt de stille tocht van de Oude Groenmarkt naar de Dreef en om kwart over zeven van de Zomervaart- Nagtzaambrug naar de Dreef. Haarlem-West Nabij de fusilladeplaats aan de Wester gracht wordt om acht uur een bijeenkomst gehouden. Stille tochten worden gehouden van het Verenigingsgebouw am de Kamer- 5 uur), van het Van Oosten de Bruynstraat bil Pijlslaan (7.25 uur): van Oranjeplein (7.25 uur): van het Ilasse- laersplein (7.35 uur). Nadat twee minu ten stilte betracht is, zullen het woord voeren Pater H. Tijnagel OFM en ds. J. van der Mije. Het jeugdkoor „Inter Nos" onder leiding van Jan Booda en het mu ziekcorps van het Leger des Heils onder leiding van B. Schut Jr. verlenen mede werking. Haarlem-Noord De stille tochten in Haarlem-Noord be ginnen om halfacht van de Floresstraat, van het Marnixplein en de Muiderslotweg. Om 8 uur komt men samen bij het monu ment op de Jan Gijzenbrug. Kapelaan Van Zijl en dr. H. van der Loos zullen spreken en medewerking verlenen het mannenkoor van de Sint Liduinakerk onder leiding van de heer P. Q. Wolff en de harmonie „Crescendo" het gemeentebestuur zich genoodzaakt bij de aanvang van de cursus bij het oor spronkelijk gebouw respectievelijk vier en drie houten noodlokalen te plaatsen. Het staat thansj reeds vast, dat de Hartenlust- school per 1 September 1955 wederom de beschikking óver drie lokalen meer zal moeten hebben, die niet aanwezig zijn. Op nieuw zal dus gebruik moeten worden ge maakt van houten noodlokalen, waarvan de bruikbaarheid in de praktijk inmiddels is komen vast te staan. Bij de Harlenlust- school is geen ruimte te vinden voor de noodzakelijke uitbreiding. De gemeente heeft ten behoeve van de Hartenlustschool een urgentieverklaring verkregen voor de bouw van een gymnastieklokaal en vier permanente klasselokalen. De lokalen wor den gebouwd aan de Oostzijde van het schoolgebouw, waar thans de drie houten noodlokalen staan, in gebruik bij de Chris telijke lagere school. De Christelijke ULO is thans in het ge bouw aan de Bos en Duinlaan gevestigd en verhuisd naar een nieuw gebouw aan I Rijperweg. Met de bouw hiervan is nog geen begin gemaakt. Na verhuizing van de Christelijke ULO zal de Christelijke school voor GLO haar intrek nemen in het ge bouw aan de Bos en Duinlaan, dat echter eerst grondig verbouwd zal moeten worden. Haarlemse rechtbank De twee Zaanse losarbeiders de 45-jarige D. S. en de 39-jarige B. S., tegen wie veer tien dagen geleden door de officier van justitie bij de Haarlemse rechtbank, mr. dr. R. W. H. Pitlo, een maand hechtenis was geëist wegens „grove schuld" aan de brand, die in October in Zaandam de grote vemen „Tsaar Peter" en „Nederland" ge heel verwoestte, zijn hedenmorgen door de Haarlemse rechtbank vrijgesproken, om dat, zij het ten laste gelegde niet bewezen achtte. Naar uit het onderzoek was gebleken had D. S. een nog brandende looplamp op een jutezak met cacaoschroot gelegd in het vertrouwen dat deze gedoofd zou worden wanneer zijn collega B. S. de lichten zou uitdraaien. Dat deed deze, doch de loop lamp bleef branden, omdat zij op een spe ciaal stopcontact was aangesloten. Een ge tuige-deskundige, de heer S. W. van Hoo' straten, directeur van het Brandveili heidsinstituut van T.N.O. te Delft, had 1 de behandeling verklaard, dat hij de mop lijkheid dat de brand door deze looplar zou zijn veroorzaakt, niet groot achtte. 1 merkwaardige en zeer ingewikkelde lie' aansluitingen in het veem Tsaar Peter v ren door de officier in zijn requisitoir v< zachtende omstandigheden genoemd, dc niettemin achtte deze grove schuld van arbeiders aanwezig. Bennebroeker veroordee Een achtentwintigjarige handelaar u Bennebroek, vei-dacht van diefstal van e' aantal banden afkomstig van een aspha' droogmachine, staande op de Rijksw nummer 4 te Nieuw Vennep, subsidiair v heling van banden, werd wegens heli veroordeeld tot een gevangenisstraf v vijf maanden, waarvan drie voorwaarr lijk. Veertien dagen geleden had de offic van Justitie wegens heling een gevan' nisstraf van een jaar, waarvan vier mar den voorwaardelijk geëist. Diefstal in IJmuic' Wegens diefstal van 47 herenpantalo uit een winkel aan de Oosterduinweg i IJmuiden legde de rechtbank een IJmui der perser een gevangenisstraf van zever, maanden, waarvan vier voorwaardelijk, op. In de avond van Vrijdag 29 Januari had hij een aantal cafés bezocht en toen hij onder invloed van drank des nachts om een uur de winkel passeerde, verschafte hij zich toegang na verbreking van een ruit. Ter herdenking van het feit, dat dr. Sa muël Hahnemann, de ontdekker van de homoeopathie, op 20 April 200 jaar ge leden geboren is, hield de Nederlandse Bond vpor Natuurgeneeswijze en voor Na tuurgeneeskundige Inrichtingen Woens dagavond èen bijeenkomst in gebouw „Cultura" te Haarlem. De sectieleider van Haarlem, de heer C. L. A. van Uden herinnerde er in zijn openingswoord aan, dat toen Hahnemann tweehonderd jaar geleden geboren werd de wetenschap nog in de kinderschoenen stond. Vergelijkt men de stand van zaken van toen met die van heden dan moet de ontdekking van de homoeopathie wel als een revolutiannair denkbeeld worden be schouwd. Hahnemann is tijdens zijn leven en na zijn door geëerd en bestreden en nog lang niet overal is zijn gedachte kunnen doordringen. De heer Van Uden merkte op, dat het niet te verwonderen is, dat natuur geneeswijze en homooepathie zo verbon den zijn. De Amsterdamse psycholoog dr. H. F. L. J. Deelen stelde in zijn toespraak Hahne mann in het licht van de moderne psychi sche behandeling. In een korte levens schets van Hahnemann merkte spreker op, dat de geleerde de taal van de natuur en van het leven verstond. Tijdens waarne mingen uit de natuur heeft hij conclusies getrokken en daarna is hij aan het werk gegaan. Daardoor heeft Hahnemann de wetenschap verrijkt. Vreemd doet hetech- ter aan, dat geleerden zeggen, dat de ho mooepathie kan verdwijnen. Dr Deelen vervolgde dat hij niet alleen te maken heeft met psychische moeilijkhe den van patiënten, maar ook met ziekten, zoals suikerziekte, asthma, maagzweren, enzovoort. Daarom heeft hij meer en meer belangstelling getoond voor Hahnemann en de homooepathie. Gebleken is, dat Hahnemann de psychiatrie voorstond en dat is te hegrijpen, gezien zijn belangstel ling voor de mensen. Op het ogenblik is er een stroming in Amerika om psychi sche ziekten op homoeopathische wijze te genezen. Na betoogd te hebben dat bij de moderne beoefening van de psychiatrie Hahnemann en homooepathie niet verge ten mogen worden, sprak dr. Deelen de wens uit, dat homoeopathie steeds meer bekendheid zal verwerven. De vergadering besloot een telegram te zenden aan de minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, waarin zij aandringt op het instellen van een leer stoel voor homoeopathie. In het tweede deel van de bijeenkomst sprak de algemeen voorzitter van de Ne derlandse Bond van Natuurgeneeskunde dr. R. A. Bentheim Oosterhuis uit Amster dam over het leven van dr. Hahnemann en deze zette uiteen wat de betekenis van diens werk voor de toekomst zal zijn. Lichtbeelden verduidelijkten het gespro kene. Deze avond verleenden Trees Faber, die o.a. een door dr. Benthem Oosterhuis gemaakte ode aan Hahnemann voordroeg, Ketty Nederkoorn (zang), Lex van den Brul (hobo) en Bets Nederkoorn (piano), medewerking. Weer een geval van joy-riding Omstreeks tien uur Woensdagavond deed een Haarlemse boekhouder bij de politie aangifte van de verdwijning van zijn auto, die hij op de Gedempte Oudegracht bij de Kleine Houtstraat onafgesloten had ge parkeerd. Veertig minuten later werd de Haar lemse politie reeds door haar Utrechtse collegae opgebeld met de mededeling, dat op de rijksweg 2 bij de Domstad een uit Haarlem afkomstige auto onbeheerd was aangetroffen, ongeveer op hetzelfde tijd stip, dat de eigenaar in Haarlem de ont vreemding had gemerkt. Want dat het om dezelfde wagen ging was toen spoedig ge noeg vastgesteld. Zaterdag houdt de Haarlemse volleybal club HVS haar jaarlijks „Flora-tournooi" in het Krelagehuis aan de Leidsevaart te Haarlem. De belangstelling voor de inschrijving is enorm, tientallen teams moesten worden af geschreven en uiteindelijk zijn tweeënzeven tig ploegen ingedeeld. Het gemeentebestuur van Haarlem heeft voor dit tournooi een zilveren médaille be schikbaar gesteld. Door deelneming van vrijwel alle vooraan staande verenigingen uit ons land, waaronder de landskampioenen Boemerang (dames) en RVC (heren) en de afdelingskampioenen uit ...msterdam, Den Haag. Rotterdam, Utrecht, Alkmaar. Enschedé, Den Helder, Tilburg en Zaandam, zal ongetwijfeld van goed spel te genieten zijn. Ook de Haarlemse clubs zijn goed verte genwoordigd. Het tournooi begint om twee uur des mid dags. De eindstrijden worden des avonds espeeld. *ezer dagen zijn de uitnodigingen voor 'neming aan het bevolkingsonderzoek tuberculose in de gemeente Haarlem- •liede en Spaarnwoude thuisbezorgd. onderzoek wordt gehouden Halfweg: zaal Cornolissen op Dinsdag April van 12 tot 20.30 uur, Woensdag 27 ril van 9 tot 20.30 uur, Donderdag 28 ril van 9 tot 12 uur e Zuid-Schalkwijk: gebouw Cedoria op nderdag 28 April van 15 tot 20.30 uur; e Spaarnwoude: Verenigingsgebouw op jdag 29 April van 12 tot 20.30 uur; tp Ruijgoord: zaal Van Stijn op Maandag lei van 12 tot 20.30 uur. ")e leerlingen van de lagere scholen te 'fweg, Ruijgoord en Haarlemmerliede 'en in schoolverband aan het onderzoek Inemen. De ouders worden daarom ver- ht de kaarten voor de kinderen naar de ooi mee te geven. tinderen, geboren in 1919 of eerder, die t in de gemeente op school gaan, wor- op het tijdstip verwacht, dat op hun art is aangegeven. Dm de kosten van het onderzoek zo laag >gelijk te houden wordt ieder verzocht jor zich en eventueel voor zijn deelnemen- e gezinsleden in het onderzoeklokaal een jijdrage te betalen. De totale kosten voor ieder onderzoek bedragen f 1.25, waarvan reeds een kwartje werd betaald. Aangezien deze vorm van tuberculosebestrijding niet alleen individueel maar ook voor de ge meenschap onschatbare waarde heeft, wordt iedereen, ook degene die de gulden voor de röntgenfoto niet kan of bczwaarliik kan missen, onderzocht. De gemeenteraad van Haarlemmerliede en Spaarnwoude komt op Donderdag 28 April om acht uur in openbare vergadering bijéén ter behandeling'van elf punten. Aan de orde zullen komen een voorstel tot aan sluiting bij de bouwkas Nederlandse ge meenten en een voorstel tot het verlenen van een bijdrage in kosten voor wegverbe- teringen in de Houtrakpolder. Het Oranjecomité heeft voor 30 April en 5 Mei voor de laatste datum in samen werking met andere organisaties de vol gende programma's vastgesteld. Op 30 April begint het feest met een kinderoptocht naar de woning van de bur gemeester, mr. K. J. G. baron van Harden- broek, waarna een zanghulde volgt. De stoet vertrekt van het R.K. Verenigingsge bouw. Na de zang die om negen uur begint gaan de kinderen naar het B.S.M.-terrein waar spelen worden gehouden. Des avonds om acht uur houdt het fanfarecorps „Kunst na Arbeid" een rondgang door de gemeen te, waarmede de feestelijkheden worden besloten. Op 5 Mei wordt des morgens om acht uur een reveille gehouden, waarna om halftien in de drie kerken godsdienstoefe ningen worden gehouden. Om elf uur wor den op het gemeentelijk terrein naast hui ze „Marjo" aan de schooljeugd de herinne ringsbekers uitgereikt. Des middags om halftwee begint het feest met een optocht, waarna op het B.S. M.-terrein.een demonstratiewedstrijd vol leybal gegeven wordt. Daarna komt een ballonnenwedstrijd aan de beurt en ver volgens wordt het eerste gedeelte van een voetbalwedstrijd gespeeld tussen een elf tal van het Oranje-comité en een elftal van de gymnastiekvereniging „Veertig Plus". Na afloop geeft de gymnastiekvereniging „Jeugd beoefent Sport" een vlaggendemon- stratie en vervolgens zal ter herinnering aan de verstrekking van Zweeds brood, brood worden uitgereikt aan alle aanwezi gen. Tot besluit van dit middagfeest zal de tweede ronde van de voetbalwedstrijd worden gespeeld. Des avonds om acht uur wordt het feest besloten met het gezamenlijk optreden van de St. Jorisband uit Haarlem en het fan farecorps „Kunst na Arbeid". De Nederlandse Christen Vrouwenbond, afdeling Zandvoort, hoopt Vrijdag 29 April in de nieuwe consistorie der Hervormde kerk haar maandelijkse bijeenkomst te houden. Als spreekster zal optreden kapi- teine W. H. A. G. Folmer van het Leger des Heils te Amstelveen Zij zal spreken over het onderwerp: „Wat is het Leger des Heils en hoe werkt het?" In het gymnastieklokaal van de' Wilhel- minaschool had éen zéér druk bezochte ouder-avond plaats, waar, nadat de leer lingen van de 6de klasse op verdienstelijke wijze declamaties, afgewisseld door zang onder leiding van mejuffrouw Janssen hadden laten horen, de school-arts, mevr. Boskamp-Moov. een lezing hield over hel onderwerp: „Wat vraagt de zorg voor de gezondheid onzer kinderen?" Zij zette uit een wat op geestelijk en lichamelijk gebied voor het kind onontbeerlijk of zéér aan te bevelen is. Na de pauze werd een groot aantal vra gen door de spreekster beantwoord. Ten slotte werd aan de ouders gelegenheid ge boden. de klassen te bezoeken en met de leerkrachten overleg te plegen over de vor deringen van hun kinderen. ONTVANGST DEELNEMERS „RONDE VAN NEDERLAND" Het gemeentebestuur van Zandvoort zal Zondagmorgen om 11 uur in hotel Bouwes de deelnemers en officials aan de „Ronde van Nederland" officiëel ontvangen, in verband met het feit, dat de eerste étappe van deze ronde Zaterdag in Zandvoort eindigt. Als nieuw lid van de Zandvoortse ge meenteraad voor het bedanken als raads lid door mr. H. M. Porrenga komt als zesde op de kiezerslijst en dus als diens opvolger voor de heer Cornelis Paap, wo nende Koninginneweg 37, geboren in 1901, van beroep schilder. Naar wij van de fractie-leider der P.v.d. A. in Zandvoort vernamen, Kan wei wor den aangenomen, dat de heer Paap mr. Porrenga als raadslid zal opvolgen. Naar wij vernemen wil de accordeon vereniging „Zandvoort" onder leiding van de heer Jan Davids, op diens initiatief bin nenkort overgaan tot de vorming van een jeugd-afdeling voor jongens en meisjes van 610 jaar. Er zal in clubverband wor den les gegeven, terwijl om de aanschaf fing der instrumenten te vergemakkelij ken nieuwe accordeons door de vereni ging worden geleverd, welke dan wekelijks kunnen worden afbetaald. Deze afbeta lingen komen dan in de plaats van het les geld, dat niet zal worden geheven. Een aantal jeugdleden gaf zich reeds op. Op deze aantrekkelijke wijze wil men het accordeonspel in Zandvoort propageren en 'eden kweken voor de vereniging. Op He melvaartsdag zal de vereniging in de twee de afdeling uitkomen op het concours te Rijs (Fr.). De Zandvoortse bestuurdersbond hield onder leiding van de heer A. Molenaar in „Ons gebouw" haar jaarvergadering, welke werd bijgewoond door de districtsbestuur der, de heer H. Overmeijer. Uit het jaar verslag van de secretaris bleek, dat het leden-aantal in 1954 gestadig steeg en nu 623 bedraagt. De periodiek aftredende be stuursleden, t.w. de voorzitter A. Molenaar, penningmeester G. Schrader. 2de secretaris P. Visser, 2de penningmeester H. Halder- man en de leden C. Paap en J. J. Duwel werden bij acclamatie herkozen. In de kas- commisie werden benoemd mevr. Schnie- dewind en de heren R. Korver en J. van der Mije. Na een uitvoerige bespreking werd besloten op Zondag 17 Juli een uit gaansdag naar Rotterdam te organiseren met als hoofddoel de tentoonstelling E -55. BINNENLAND Op initiatief van burgemeester P. Alberts zal een film worden vervaardigd over de gemeente Rucphen. De schrijver Jan Naaijkens heeft het scenario vervaardigd onder het devies „God schenkt iedere vogel zijn ^voedsel, maar brengt het niet in het nest Polygoon-Profilti zal het scenario ver filmen. In Mei wil men met de opnamen een aanvang maken. Op de algemene vergadering van de bl'.cnting Grafisch Exportcentrum, van Woensdag gehouden in het Apollo-pavilioen te Amsterdam heeft de heer D. Meijer Gzn. afscheid genomen als voorzitter. Hij heeft deze functie zeven jaar bekleed en wil nu gaarne zijn taak de heer Meijer is 63 jaar overdragen aan een ander, die in de eerst volgende bestuurvergadering van het ex portcentrum zal worden gekozen. De Oostenrijkse president, Theodor Koerner, heeft de Nederlandse gezant in Wenen. mr. E. Star Busmann, de grote gou den médaille met de sjerp verleend. De eerste handelssecretaris, drs. A. J. M. van der Maade, en de eerste gezantschaps-secre- taris, G. W. baron Bentinck, ontvingen de grote eremedaille Eerste Klasse. Woensdagmiddag is de 35-jarige gehuw de arbeider J. van der B. uit Arnhem, die deel uitmaakte van een Arnhemse werkploeg van de Spoorwegen, onder een rijdende goe derentrein geraakt op het emplacement te Varsseveld. Het slachtoffer werd in zwaar gewonde toestand opgenomen en naar een ziekenhuis overgebracht. Van der B. is ge huwd een heeft een kind. Een autobus met dertig pessagiers is Woensdagavond om kwart over zeven aan de Hofstraat te Honselersdijk in botsing ge komen met een tram van de WSM. De auto bus werd dertig tot vijfendertig meter mee gesleurd, en kwam vlak bij het water tot stilstand. Behoudens enkele schaafwonden deden zich geen persoolijke ongelukken voor. Prins Bemliard zal Zaterdag a.s. een korte rede uitspreken op de vergadering van dc stichting '40—'45 te Amsterdam. Voorts zal de prins Maandag 25 April om 20.00 uur voor de zender Hilversum II spreken over deze stichting. De burgemeester van Oosterland. de heer S. W. A. Laurense heeft op de begraaf plaats „Oosterland" te Oosterland (Schou wen en Duiveland) een monument onthuld ter nagedachtenis aan de slachtoffers van de stormvloedramp op 1 Februari 1953; 54 na men van slachtoffers staan op de zuil van Franse kalksteen. Aan de Oost- en Westzijde draagt de zuil het gemeentewapen, waarop aan de Noordkant onder een symbolische voorstelling van de zee, waarboven drie kruisen, het opsschrift is aangebracht: „Ter nagedachtenis aan hc-n die door de water vloed werden weggerukt". De Amerikaanse commissie voor atoom energie (AEC) heeft bekend gemaakt, dat 32 geleerden en technici uit 21 landen, waar onder Nederland, een cursus in de toepassing van radio-actieve isotopen zullen volgen. De cursus, die op 2 Mei begint, wordt voor Nederland bijgewoond door de heer J. A. J. Stolkwijk uit Wagendngen. HAARLEM EN OMGEVING Voor het aanbouwen van een serre en het bouwen van toilets bij het paviljoen uitkijktoren ,,'t Kopje" vragen B. en W. van Bloemendaal de gemeenteraad een crediet van f 15.000. De contactkring Haarlem van het Ne derlands Instituut van Middelbare en Hogere Technici houdt op Vrijdagavond 22 April een bijeenkomst in „Brinkmann". tijdens welke de heer J. J. Desta zal spreken over „De bedrijfsveiligheid als efficiencyfactor". Voorts zal de film „Save as you think" wor den vertoond. De afdeling Haarlem en Omstreken van de Algemene Nederlandse Invalidenbond heeft van 28 Maart tot en met 2 Aoril een collecte gehouden in de gemeenten Haarlem, Bloemendaal en Heemstede. De gezamenlijke opbrengst hiervan bedroeg 5881.46 gulden. Aan giften w -den voorts 460 gulden ont vangen. zodat de totaalopbrengst van deze collectie is 6341.46 gulden. Hedenavond houdt de Heemsteedse Christelijke Oratorium Vereniging in het Minerva-theater een feestelijke jaarverga dering, waarbij een opvoering wordt gege ven van „Betie regeert", blijspel in drie be drijven door Henk Bakker. Deze opvoering geschiedt door de toneelgroep van de vereni ging. onder reeie van mevrouw J. van Kam penvan der Brink. ADVERTENTIE Uitgebreide sortering zuiver wollen tweeds in de nieuwste dessins 59.00 44.00 49.00 Originele Schotse tweeds bijpassende pantalons 24.00 29.75 59.75 - 35.00 en hoger Gen. Cronjéstraat la - lb - Tel. 16015 TONEELVERENIGING PIIOENIX" De Zandvoortse toneelvereniging .Phoe nix" zal als laatste stuk van dit seizoen op 7 Mei in gebouw Zomerlust opvoeren het blijspel „George en Margaret" door Gerald Savory. Na afloop is er een bal. Dinsdagavond had in gebouw Rehoboth te Lisse de huldiging plaats van een vier tal leden van de Harmonie Vereniging „Trouw moet Blijcken". Het waren de heren B. Lieverse, M. Paardekoper, J. Mastenbroex en B. Hoogendoorn, die elk 25 jaren bij de vereniging waren aange sloten. De voorzitter, de heer G. v. d. Pol, bracht de jubilarissen dank voor hun trouw aan de vereniging, waarbij hij de wens uitsprak dat zij nog lange tijd de kern der vereniging mochten uitmaken. De avond werd ingezet met een pro gramma van populaire liederen, waarna mevrouw De Vos-Van der Voort de jubila rissen de jubileum-medaille opspeldde. BURGERLIJKE STAND GEBOORTEN: C. Muddc—Stroomer, z.; C. HesselingBlei z.; H. Bartelsmanvan Buuren, d. ONDERTROUWD: G. N. A. M. Eldering en C. W. M. van Pampus; N. L. van Luik en W. A. van der Veen; M. J. Caviet en R. van Hengel. GEHUWD: J. P. Mostermans en J. H. Mense; K. L. van Herwaarden en H. A. Wil- deboer; H. A. dc Clercq en A. K. Mureil; J. de Lint en F. E. Simon van Leeuwen. OVERLEDEN: Mej. A. M. Volkers. 80 j.: Mevr. N. JonkerBakker, 62 j.; Wed. H. HemsingWalther, 91 j.; Mej. W. Hubert, 63 jaar.

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 9