Podium boven Kruisweg met marsmuziek in gebruik genomen Kort en bondig Flinke aanpak van Pak aan neven aan de redactie Tentententoonstelling bij Kleverlaan geopend Charlotte Kohier met „Het lieve leven" Bloemendaal SLEUTEL WEG? Anegang in feesttooi Haarlemse kunstschilders beginnen volgende week aan bloemenmozaïeken Zandvoort Slotvoorstelling van „Wim Hildering Haarlemmermeer Hillegom Fa. C. van Maren Lisse Bennebroek Heemstede ZATERDAG 2 3 APRIL 1955 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 11 Duizenden luisterden naar verheven Tramharmonie Propaganda Door wethouder Happé BBC-reportages over Haarlem DE SLEUTELSPECIALIST Geslaagde feestavond van de handelsvereniging Kaptein Mobylette „Klein Excelsior" Burgerlijke Stand van Haarlem yy De trots van Haarlems Entree, het van blinkende aluminium stangen vervaardig de en met groen en bloemen omstrengelde concertpodium boven de Kruisweg, is Vrij dagavond met een daverende manoeuvre- mars door de tramharmonie in gebruik ge nomen. Duizenden Haarlemmers zagen op de Kruisweg omhoog naar de muzikanten, die, liet pak reeds aan, de actie „Pak aan" inluiden, om ook andere Haarlemse or kesten aan een pak te helpen en beneden hen rammelden de collectebussen. En niet vergeefs, zo vernamen wij hedenmorgen, want deze collecte voor de uniformen actie bracht vast dan f 102.77 op. Om half acht kuierden er al vele Haar lemmers in de buurt van de „luchtbrug", zoals deze trots door de winkeliers van de Kruisstraat wordt genoemd, maar door de luidsprekers was nog slechts platen- rnuziek te horen, voorzover deze althans niet door het verkeer dat hij zulke ge- legenihteden altijd uit louter motorfietsen schijnt te bestaan werd overdonderd. Het was al ver over achten en de Kruis weg was aan beide zijden gegarneerd door dichte rijen stadgenoten toen de Tram harmonie kwam aanmarcheren. Zij begaf zich de trap op naar het helder verlichte podium en streek daar neer. Voorlopig werd het uitzicht op de Tramharmonie benomen door een aantal autoriteiten, die zich met de officiële opening ging bezig houden. De eerste, die het woord voerde was de initiatiefnemer tot dit Kruisweg project, de heer B. van der Wal, die zijn dank betuigde voor de medewerking die bij het verwezenlijken van dit denkbeeld van alle kanten is ondervonden, onder meer van de kant van het gemeeatebe- ADVERTENTIE (Verkort weergegeven „Kinderhulp" Tijdens de laatste oor log leerde de mensheid nog eens temeer hoezeer wij allen van elkaar afhankelijk zijn en tevens, dat wij een zekere verant woordelijkheid dragen tegenover onze mendemens. Weliswaar doet de staat door zijn huidige sociale wetgeving veel, maar toch rust er nog een plicht op de schouders der burgerij. Zo heeft o.m. de Vereniging Kinderhulp, afd. Haarlem en Omstreken, zich ingezet voor de opvoeding van half verweesde, verwaarloosde of verlaten kin deren in het huisgezin. Zij plaatst de kin deren bij pleegouders, die deze kinderen niet kunnen adopteren, daar uiteindelijk de moeder en/of vader recht op hun kin deren behouden en contact kunnen vragen. Het is een zuiver menslievende taak, die deze pleegouders op zich nemen, daar de betaalde kosthuisgelden niet op winst zijn berekend. De door het Rijk gegeven sub sidie is niet toereikend voor alle te maken kosten en het meerdere wordt gefinan cierd uit giften en contributies der leden. Het toenemend aantal pupillen en de sterk gerezen kosten eisen hogere inkomsten. Diegenen, die deze mede-verantwoorde lijkheid beseffen, worden gaarne als lid verv imd bij het secretariaat Laan iel 14 te Bloemendaal, giften z.'jr: nn op postrekening No. 243200 ter: e van cle Vereniging Kinderhulp, post Driehuis. S. J. KOUWENAAR, voorzitter „Kinderhulp", vereniging tot op voeding van half-verweesde, ver waarloosde of verlaten kinderen in het huisgezin, Afdeling Haar lem en Omstreken. OC*OCOOOO)COOC<X>XCO-aXXX»X030^0CXX»X)CX>L)OCOCCOC«XXXiCCO Een beetje vermoeid van het overvolle 8 programma, dat zij op een weekbezoek X in Nederland afgewerkt hadden, kwa- 'A men Vrijdagavond 25 Amerikaanse reis- bureaudirecteuren in Haarlem aan, de 8 laatste stad van hun programma. „Haar- lems Bloei" heeft hen met tact bena- derd. Zij hoefden zich niet opnieuw o aan allerlei officieel gedoe te onder- Sj werpen: slechts een kort en hartelijk g toespraakje van wethouder Geluk op 3 het Stadhuis en daarna begon een „lo- 8 pend soxiper" in de oude raadzaal, roaar X de Amerikanen helemaal van opleefden, jjj Welgemoed liepen zij even later door X de stad naar het Frans Halsmuseum, 8 waar zij al gauw helemaal in de ban waren van „Capriola" opgevoerd door Don Vermeire's marionetten. Eén van hen kon helaas zijn vurigste wens een schakel uit de ambtsketen van de heer Geluk als souvenir niet ver wezenlijkt zien, maar afgezien daarvan 8 was iedereen zéér tevreden. O x)cxx)oooc>ooooooc<x>ococcoocooccocoococogococcoooc<xococ<:o stuur dat „alle mogelijke" vergunningen verleende en vooral ook de bedrijven, die de bouw van de luchtbrug door hun be langeloze medewerking hadden mogelijk gemaakt. Het was een aardig moment in zijn betoog, toen hij gewaagde van Bre- mers houthandel, die ook een grote steen had bijgedragen". De heer Van der Wal besloot zijn toespraak met een krachtige oproep tot de menigte om de uniformen- actie, waar de Kruiswegwinkeliers zich voorgespannen hebben te doen slagen. Daarna werd de fraai geïllumineerde gestalte van wethouder Geluk achter de microfoon op het podium zichtbaar, die de motieven voor de uniformenactie nog eens duidelijk uiteenzette en er aan herinnerde, dat er om alle burgercorpsen in Haarlem in uniformen te steken een bedrag van 50 a 60.000 gulden nodig is. Het woord viel zwaar in de menigte, maar het had tot ge volg dat méér armen zich uitstrekten naai de collectebussen, waarmee nog wat aar zelend gerammeld werd. En animerend genoeg begon daarna de Tramharmonie te blazen, weliswaar geen Penny-serenade maar de befaamde feest- rnars, die ongetwijfeld ook een luchtige onverschilligheid ten aanzien van het sohoffelijk bezit gaande maakt. Onder tussen waren ook enige fotografen op zoek naar oorspronkelijke gezichtspunten be zienswaardige geveltour is ten geworden. Het muziekcorps Crescendo is door on voorziene omstandigheden niet op komen dagen maar wel de Tiroler Kapel „De Al penjagers", die reeds op deze hoogte aardig in hun element bleken t0 zijn. Do-n- de activiteiten van de Broederschap van Nederlandse Tentenmakers heeft het anders in deze tijd van het jaar zo stil en verlaten terrein van de gemeentelijke ijs baan aan de Kleverlaan een grote gedaan teverwisseling ondergaan: het doet thans denken aan een druk bezocht kampeercen- trum, met een groot aantal smetteloze ten ten. Deze tenten zijn opgezet door vrijwel alle zestien leden die de Broederschap, opgericht in 1953, telt en die tot doel heeft uisluitend verantwoord kampeermateriaal te fabriceren en niet, terwille van de prijs, tenten te vervaardigen beneden een zeker kwaliteitspeil. Volgens de heer G. Neef, voorzitter van de Broederschap, zijn de Nederlandse ten tenmakers hun collega's in verscheidene landen van Europa wel twintig jaar voor wat betreft de kwaliteit van hun produc ten. Er is enige export van Nederlandse tenten, maar veel is dit niet, aangezien de binnenlandse markt nog groot genoeg is. De show op het ijsbaanterrein, die tot en met Maandag te bezichtigen zal zijn, wordt gehouden om de (toekomstige) kampeer ders in de gelegenheid te stellen, kennis te maken met de producten van de leden van de Broederschap. Men treft er ongeveer tweehonderd tenten aan van zestig tot on geveer zeshonderd gulden. Bovendien worden er vele kampeerattributcn ge toond. zoals luchtbedden, slaapzakken en dergelijke. Dc Nederlandse Toeristen Kampeerclub heeft op het terrein een demonstratie- kamp ingericht, waar men zal laten zien, hoe goed kamperen in zijn wérk gaat. Op deze show, die hedenmorgen met het hijsen van een vlag door wethouder Hap pé werd geopend en tot en met Maandag middag voor het publiek toegankelijk is, zullen getoond worden zeer lichte tentjes van nog geen 2'/2 kg, geschikt om in de rugzak mee te nemen op bergtochten, tent jes, ontworpen voor fietstrektochten, maar ook comfortabele dubbcldaks tenten, met luifels en waranda voor auto-toeristen en zelfs dubbeldaks tenten van 4 a 5 kg, ge schikt voor een lange Scooterreis. Ook zijn er ruime tenten, speciaal voor een vast kamp, met ruimte voor kampeerrneubelen, gebouwd als een kleine bungalow. Iedereen, die iets met het theater te ma ken heeft, wist het reeds: het publiek ver geet bijzonder snel. Charlotte Kohier, die na een afwezigheid van ongeveer zeven jaar als voordrachtkunstenares haar ren- trée maakte, vond Vrijdagavond in de Haarlemse Schouwburg „slechts" een klei ne vierhonderd belangstellenden tegenover zich. Nu is dit altijd nog wel een respecta bel aantal, maar niet in vergelijking met de volle zalen, die zij vroeger placht te trekken, in haar hoogtijperiode met „Ma rathondans" of „Frasquita" bijvoorbeeld. Het zou zeker mogelijk zijn hiervoor ver klaringen te bedenken, waarbij dan mis schien ook haar onfortuinlijke tussentijd als actrice in het geding moet worden ge bracht, doch dat heeft te minder zin omdat het thans behaalde succes van dien aard was, dat vermoedelijk bij een herhaling op een grotere toeloop gerekend kan wor den. Natuurlijk, Charlotte Kohier zal haar reputatie ten dele opnieuw móeten vesti gen, of liever bevestigen. Eén van de rede nen om destijds haar solistisch optreden stop te zetten was de moeilijkheid om ge schikt repertoire te vinden. Het is de vraag of zij nu met de keuze van „Het lieve le ven" van Herbert Ernest Bates erg geluk kig is geweest. Deze in 1905 geboren En gelse romanschrijver heeft een groot aan tal boeken op zijn naam staan, waarvan „Fair stood the wind for France" en „The Poacher" de bekendste zijn. doch dit was niettemin voor mij een eerste kennisma king. In de Encyclopaedie voor de- wereld litteratuur vond ik hem als een anti-idea list vermeld en dat lijkt mij na het horen van deze novelle een zeer toepasselijke kenschets. „Het lieve leven" door A. Viruly kern achtig, maar niet steeds met vermijding van anglicismen vertaald zou volgens het programma een „aangrijpend beeld van naoorlogse, verloren gaande jeugd" geven. Naar mijn gevoel is de karakteristiek van een generatie, die door veldslagen in den vreemde en bombardementen thuis de eer bied voor het leven verloor, echter tamelijk drakerig uitgevallen. Het cynisme van de hoofdpersonen, die van kwaad tot erger vervallen, is zo eenzijdig dat men nauwe lijks enig medelijden voelt opkomen. En ondanks al het talent van Charlotte Kohier raakte men waarschijnlijk evenmin bewo gen door het trieste lot van het meisje Laura, omdat de auteur haar wel zielig maakte, doch zonder meer zonder vol doende weerstand, zonder andere wezen lijke mogelijkheden. Wie het répertoire van Charlotte Kohier overziet, wordt getroffen door haar voor keur voor de uitbeelding van dergelijke door het leven misdeelde figuren pathe tisch of pathologisch, men weet het eigen lijk niet goed. In de uitbeelding komen haar mogelijkheden inderdaad het tref fendst tot hun recht. Het nerveuze en op gejaagde van deze lijdzame slachtoffers der omstandigheden weet zij aandoenlijk te suggereren. Werkelijk heel mooi vond ik de suggestie van wantrouwen bij deze Laura, haar vijandige afweerhouding uit gekrenkte tederheid. Het beste gedeelte van deze voordracht was stellig het eerste, met de naturalistisch aandoende milieu tekening. Na afloop was het publiek toch wel onder de indruk, geloof ik. In het applaus klonk stellig ook bewondering voor de geleverde prestatie mee, waarbij het opviel* dat Charlotte Kohier voor het eerst (bij mijn ADVERTENTIE Dit weekeinde brengen twee leden van de reportagestaf van de B.B.C., de Engel se omroep, een bezoek aan Haarlem. Zij zijn de gasten van de directeur van „Haar lems Bloei" en zullen een aantal impres sies van Haarlem en omgeving vastleg gen voor een kinderprogramma van de B.B.C., alsmede enkele losse reportages welke zullen worden ingelast in enige uitzendingen van de nieuwsdienst van de B.B.C. De reporters zijn John Lane en Wilfred Thomas. De laatste werkte ook mee aan het grote klankbeeld dat de B.B.C. on langs aan Amsterdam wijdde. ZONDAGSDIENSTEN De artsendienst van de doktoren in Bloe- mendaal-dorp wordt van hedenmiddag twee uur af tot Maandagmorgen acht uur waar genomen door de arts C. Eenhoorn, Bloe- mendaalseweg 17, telefoon 25589; die van de Overveense huisartsen tot Zondagavond elf uur door dokter W. D. van Oldenborgh, Bloemendaalseweg 223, telefoon 22884. In Aerdenhout is de waarnemend arts van Zaterdagmiddag zes uur af tot Maandag morgen acht uur dokter C. Kroon, Burge meester Den Texlaan 12, telefoon 26073. In hetzelfde tijdvak als de artsen in Bloe- mendaal-dorp zijn de dienstdoende wijkver pleegsters zuster J. van Dijk, Bloemendaalse weg 307, O verveen, telefoon 12698 b.g.g. 14424, en zuster A. G. Haagsma, Roemer Visscherplein 1, Heemstede, telefoon 27900. De Zondags-, avond- en nachtdienst van de apotheken voor Santpoort, Bloemendaal, Overveen en Aerdenhout wordt van heden avond zes uur af tot Zaterdag 30 April ver zorgd door de Santpoortse Apotheek (drs K. Zijp), Bloemendaalsestraatweg 145, Sant poort-station. telefoon K 2560 8249, de Elswout-apotheek (drs. A. P. W. van der Ham), Bloemendaalseweg 341, Overveen, telefoon 16760, en de Aerdenhoutse Apotheek (drs. L. Baruch), Zandvoortselaan 164, Aer denhout, telefoon 26772. ADVERTENTIE ADVERTENTIE LANGE VEERSTRAAT 10 TEL. 11493 weten) met een souffleur werkte en die ook herhaaldelijk nodig had geen wonder overigens bij een zo langdurige voordracht. Eén van de voornaamste redenen, waarom mensen naar een theater gaan, is de wens naar bevrediging van de behoefte aan een goed verhaal, dat goed verteld wordt. Het is dan ook te hopen dat Charlotte Kohier, die in dit genre haar gelijke in ons land nog niet heeft gevonden, een volgende keer gelukkiger is in de keuze van haar stof. Men wil zo graag iets feestelijks. En daarvoor hoeft het echt niet vrolijk te zijn. Ook waarachtige tragiek kan tenslotte be vrijding schenken. DA-VID KONING. Ter verhoging van de aantrekkingskracht van de Haarlemse bin nenstad heeft ook de 1 Anegang niet achter f willen blijven en zal gedurende de bollen- tijd een trekpleister vormen voor alle Haar lemmers en vreemde lingen. Op 29 April zal met deze Anegang-attrac- ties een begin worden gemaakt want van die datum af zal de rijweg in deze winkelstraat f gedurende twee maan den zijn veranderd in een tapijt van bloem- mozaïeken, die de ge hele lengte van de straat zullen beslaan. In totaal zullen vijf tien mozaïeken naar ontwerpen van de he ren II. Niesink en L. de Vogel het oor spronkelijke idee is van de heer Holt f worden aangebracht. De figuren, die elk een oppervlakte beslaan van acht bij vier me- 1 ter, zullen met speciale verf op de rijweg wor- den geschilderd. Onder leiding van beide ontwerpers en in f samenwerking met en kele andere Haarlem se kunstschilders zal deze versiering in drie dagqn tijds worden aangebracht. Men heeft het voornemen om Dins- „Het ou.de Posthuys", het sluitstuk van de dagmorgen reeds te beginnen en men wil vervolgens dag en nacht doorwerken ten einde op tijd gereed te zijn en het verkeer zo weinig mogelijk stagnatie te laten on dervinden. Voorts zal men door vrolijk gekleurde linten, die van de neon-ornamenten uit naar de gevels lopen, de Anegang in een intieme feeststraat veranderen. Posthuys Als sluitstuk van het geheel zal het reis bureau aan cie Spaarne-zijde van de Ane gang een ingrijpende gedaanteverwisse ling ondergaan. Gevel en intérieur van deze zaak zullen namelijk gedurende twee maanden herschapen worden in een oud- Hollands Posthuys uit de tijd van de Ca mera Obscura. Dit Posthuys, naar een ontwerp van de directeur van Lindbergh reisbureau zal eveneens door de heren Niesink en De Vogel worden uitgevoerd. Voor de inrich ting van het intérieur heeft men enkele Anegang, dat gedurende twee maanden tegen de gevel van een modem reisbureau opgetrokken zal worden. Optocht De officiële opening van al deze feeste lijkheden heeft plaats op 29 April des na middags. Daarbij zal ook de schrijver van de Ca mera Obscura, Hildebrand, nogmaals een bezoek aan Haarlem brengen. Het ligt in de bedoeling om Hildebrand bij zijn aan komst per trekschuit aan de Amsterdamse Poort per diligence af te halen. Vandaar zal hij in het charmante gezelschap van de bloemenmeisjes en ónder escorte van tien ruiters in kledij uit de negentiende eeuw een rondrit maken door de Haarlemse bin nenstad. Het traject zal naar alle waar schijnlijkheid lopen van de Lange Heren- vest, Kampervest, Kleine Houtweg, Hout plein, Grote Houtstraat naar de Anegang. Haarlemse antiquairs bereid gevonden de In het Posthuys zal Hildebrand verwel- meubelen en gebruiksvoorwerpen te ver- i komd worden, waarna er een receptie zal strekken. volgen. pijpjes en filters Alléén echt met de originele naam DENICOTEA! In gebouw „Zomerlust" had Donderdag avond de jaarlijkse feestavond plaats, welke door de Zandvoortse „Handelsver eniging" werd gehouden ter afsluiting van het winterseizoen. De voorzitter, de heer M. Weber, hoopte op een gunstig zonnig seizoen, waarin voor niets anders tijd zou zijn dan voor het be hartigen van de belangen der eigen za ken. Het bestuur van de vereniging heeft voorts besloten elke laatste Donderdag van de maand, te beginnen vanaf September, een ledenvergadering te beleggen waarin de belangen van de Zandvoortse winkel stand zullen kunnen worden besproken. Het cabaret-gezelschap van Benny Vre- den bracht de revue „Televisioenen",waar bij het gezelschap blijkens de reacties van de aanwezigen veel succes oogstte. Na af loop was er bal. Opgave gecosfumeerde optocht op 5 Mei Het comité dat de gecostumeerde optocht voorbereidt welke op 5 Mei zal worden ge houden, laat weten dat men zich voor deelneming kan opgeven tot Dinsdag 26 April bij de heer S. Rijper, Zandvoortse laan 14. Hierbij dient te worden vermeld tot welke groep men zal behoren. Er be staan namelijk'vier groepen als volgt in gedeeld: Groep I: kinderen geen groep vormend. Groep II: kinderen in een groep van ten hoogste 3. Groep III". kinderen in een groep van méér dan drie en groep IV waartoe alle volwassenen behoren. De optocht zal het karakter van een wedstrijd dragen. Er worden fraaie prijzen uitge loofd. Wanneer een amateur-toneelvereniging onder de medewerkenden een speler heeft, die in staat is de rol van Yuan Sing in het bekende toneelspel „Het Chinese landhuis" door Marion Osman en James Corbet ten voeten uit over het .voetlicht te brengen, dan mag men zich zeer gelukkig prijzen. Dit voorrecht geniet de toneelvereniging „Wim Hildering" in de persoon van Arie Mourik, de regisseur van dit ensemble, die in de slotvoorstelling welke men Vrijdag avond in gebouw „Zomerlust" met dit to neelwerk gaf, opnieuw voor een welslagen zorgde. Wij zagen hem enkele jaren geleden reeds in theater Monopole in deze voortreffelijke creatie en opnieuw heeft hij ons geboeid met zijn doorleefde spel in deze rol, die hij zo geheel tot de zijne heeft gemaakt, her inneringen opwekkend aan Albert van Dal- sum, die er triomfen mee vierde. Hoog stak zijn spel uit boven dat van alle anderen, die hij gelukkig wist mee te slepen. Dit oude paardje, door „Wim Hildering" op nieuw van stal gehaald, bleek het nog uit stekend te doen. In grote spanning leefde de geheel gevulde zaal mee. Naast Arie Mourik speelde Alie Bol als Charlotte Merrivale een prima rol, vol angst en vertwijfeling. Niet onverdienstelijk was het spel van Joke Paap als Sadie Sing, die de situaties wat forceerde en bovendien haar mimiek niet goed onder controle had. Men zal er goed aan doen, deze bruikbare kracht niet steeds in dergelijke „sterke" rol len in te delen. Kees Bruynzeel als Richard Marquess was ook thans weer bijzonder goed op dreef, vooral in het derde bedrijf. Hij hoede zich echter voor een tè sterk aan dikken der dramatische situaties. Chris Meijer als zijn broer Harold schoot in uitbeeldingsvermogen absoluut te kort, was bovendien niet geheel zeker van zijn rolkennis, een euvel, dat vrijwel alle mede spelenden af en toe parten speelde. Onge meen boeiend was Riek Kok als de Brits- Indische baboe, die één der beste prestaties van deze avond leverde, evenals Wim Kok als de Maleise jongen Abdoel! Zij beiden toonden duidelijk, hoe buitengewoon be langrijk kleine rollen kunnen zijn. Bert Bal- ledux en Miep Hildering waren voortreffe lijke Chinese bedienden, Henny Hildering was een aanvaardbare districtscomman dant. Een woord van lof verdient ongetwijfeld het décor van het eerste bedrijf de bin nenplaats van het huis van Yuan Sing door Nol van Adelberg, dat terecht een „open doekje" opleverde. Voorzitter J. Reurts opende de avond en verwelkomde speciaal diverse bestuursleden van andere toneelverenigingen. Na afloop huldigde hij de dames met bloemen en bracht hij regis seur Arie Mourik dank voor diens voortref felijk werk. Met veel voldoening kan „Wim Hildering" met opvoeringen van Gaslicht, Verschijnin gen en Verdwijningen en tot slot dit Chine se Landhuis op een alleszins geslaagd to- neelscizoen teugzien. DOKTERSDIENSTEN Hoofddorp: dokter Bult. Nieuw Vennep: dokter Nugteren. Badhoevedorp: dokter Van Gladbeek. Zwanenburg-Halfweg: dokter Hoekstra. ZONDAGSDIENST De Zondagsdienst van de artsen wordt op 24 April te Hillegom waargenomen door dokter A. v. d. Kaaden, Hoofdstraat 14, tele foon 5114. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Jacobus Johannes Hendrikus, z. van H. Weijers en M. J. Raaphorst; Nico- laas Johannes, z. van G. H. Wassenaar en Th. Mooser; Ingrid, d. van G. H. Wassenaar en Th. Mooser; Roelia Hiltje, d. van J. G. Zand- stra en G. Haakman. ONDERTROUWD: R. W. Velberg en C. J. van Til; J. Heemskei'k en J. E. Verhoeven; A. J. van Kampen en M. van Trigt; P. J. van der Zwet en M. Veen; H. Chr. Mink en A. C. Klinkenberg. GETROUWD: C. Warmenhoven en W. J. de Vreugd; A. van Roode en L. M. de Haas; F. J. G. F. Smit en A. A. M. Straathof; A. P. Mense en C. C. van der Putten; G. Hol lander en A. Pom pert; M. C. Heemskerk en H. M. Zonneveld. HAARLEM EN OMGEVING Aan de Heemsteedse raad wordt voor gesteld de ontruimi gstermijn van de on bewoonbaar verklaarde woningen Zand voortselaan 98 en 100 wederom met een half jaar te verlengen en bovendien het perceel Leidsevaartweg 23 onbewoonbaar te ver klaren. B. en W. van Heemstede stellen de raad voor de vergoeding, die door Bennebroek aan Heemstede moet worden betaald voor het gebruik maken van de technische diens ten van f4200 per jaar te verhogen tot f4500. B. en W. van Heemstede stellen de raad voor een subsidie te verlenen aan de Ken- nemer Vereniging tot oprichting en instand houding van medisch-opvoedkundige bu reaux te Haarlem van een cent per inwoner en ad f 15 voor elk door dit bureau behan deld kind, dat in H -emstede woonachtig is en waarvan de ouders een inkomen hebben van f 15.000 of minder. Daar de gemeenten aan het rijk voor verleende bouwvoorschotten een rente van a moeten betalen terwijl thans geld ge leend kan worden tegen 3,5 stellen B. en W. van Heemstede aan de raad voor de bouwvoorschotten voor de negen woningen aan de Vijf herenstraat, groot f 108.000 on verplicht geheel af te lossen. In de Mennozaal van het Doopsgezind Weeshuis in Zaandam is Vrijdagavond tijdens een contactbijeenkomst voor leidsters en leiders van de Elfregigroepen, die uit gaan van de Doopsgezinde gemeente, de Haar lemse verkennersleider, hopman H. P. H. Plevier, door ds. S. Kranenburg, Hervormd predikant in algemene dienst en Hoofd kwartierscommissaris voor geestelijke vor ming in de \ereniging De Nederlandse Padvinders, geïnstalleerd tot Assisbent-hoofd- kwartierscommissaris voor geestelijke vorming. Ten behoeve van een nieuwe telefoon installatie in het kantoor van de gemeente lijke gas-, water- en electriciteitsbedrijven vragen B. en V. van Heemstede aan de raad een crediet van f2900. ADVERTENTIE LOCOMOTIEF - SACHS SPARTA 3.L.O. VESTING H.M.W. de mooiste collectie Bromfietsen bij OVERVEEN Betaling in overleg Door de Christelijke zangvereniging „Klein Excelsior" werd Vrijdagavond in de zaal Rehoboth de jaarlijkse donateurs uitvoering gegeven, waarvoor van de zijde der ouders en belangstellenden goede ver wachtingen waren gekoesterd. De zaal was flink bezet, in tegenstelling met vorige jaren. Het is dan ook geen teleurstelling geworden. Men heeft genoten van de kin derstemmen in de liedjes en zangspelletjes, welke ter afwisseling in het programma waren opgenomen. Geconstateerd mocht worden dat er weer een jaar van ernstige studie aan voorafgegaan was. Onder leiding van de heer J. Th. Wester - daal werd het programma geopend met „Avondlied" van Luisi Reichardt, nadat de heer K. Daudey de aanwezigen welkom had geheten. Het jeugdkoor bracht ver volgens „Bretagne" van Dina van Apel doorn, waarbij de jongenspartij te zwak was. Van Aug. Weis klonk „Het Lied" en daarna bracht het kinderkoor nog een tweetal speellied j es voor het voetlicht, van E. J. Dalerosi en van Hendrika van Tus senbroek. Na de pauze zong het jeugdkoor liederen van J. C. Andrea en van Dina van Apel doorn, waarna het kinderkoor „Het stoute Eekhoorntje" van Leo Smeets tot het suc ces van de avond maakte. Door beide koren werd de avond besloten met „Zegen ons Algoede" van Christiaan Gregor. ZONDAGSDIENST DOKTOREN Dé medische dienst wordt Zondag 24 April te Lisse waargenomen door dr. J. M. van Dijk, Achterweg 6. tel. 3134. ZONDAGSDIENST Op 24 April wordt de Zondagsdienst voor artsen waargenomen door ds. G. Manschot, Rijksstraatweg 34, tel. K 2502 430. DOKTERSDIENSTEN De doktersdiensten voor Zondag worden te Heemstede waargenomen door dr. A. G. Degenaar. Pieter de Hooghstraat 11, tele foon 35008 en dr. A. J. van Ravenówaay, Zandvoortselaan 70, telefoon 27913. Wijkverpleging: zr. B. G. Badings, Heem- steedse Dreef 138, telefoon 39818. Apotheken: Aerdenhout Apotheek, Zand- voortselaar 164, telefoon 26772 en Heem- steedse Apotheek, Binnenweg 98, tel. 38197. ADVERTENTIE Auberge Bon Verre FRANS RESTAURANT Jansweg 20 Tel. 17630 COTELETTE DE VEAU FORESTIèRE HAARLEM, 22 April 1955 ONDERTROUWD: 22 April, H. Hijmans en J. C. Kosters. BEVALLEN van een zoon: 20 April, M. C. Th. van GraasDuwel; A. S. van Rooyen Regouin; 21 April. T. AntonisseWagner; J. J. M. BleiVersteege; A. Chr. SchildThuis; 22 April, A. M. van HoorikMeij; M. H. FabelTesselaar. BEVALLEN van een dochter: 21 April, P. E. van Kouteren—van Gend; A. M. Jansen— van Opzeeland: J. van Schie—Zwetsloot. OVERLEDEN: 21 April, M. H. Roode. 78 j.. Kijkduinstraat; M. D. de Vries, 73 j., Ko ninginneweg; J. van der Moren, 53 j., Gast- huisvest.

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 11