Voor belastingverlaging maximaal 500 millioen gulden beschikbaar Verlaging omzetbelasting moet in de prijzen tot uiting komen Weerbericht OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Ongevallen Bourguiba ingenomen met Frans-Tunesisch accoord Aftrek van lijfrente-premies voor de Inkomstenbelasting verruimd Ook verlichting voor bejaarden Boodschap van Koningin Juliana aan de jeugd Het woord is aan., Parijs behoudt controle over defensie en buitenlandse zaken Militaire oefenterreinen op de waddeneilanden Tsjoe wil over Formosa met VS onderhandelen Fransen en Amerikanen twisten over Vietnam Men weet niet wat men zegt Nog geen lenteweer John's vrouw heeft de wijk genomen naar Londen Tonkinees kolenbekken aan de Vietminh overgedragen Weerrapport 69e JAARGANG No 242 ZATERDAG 23 APRIL 1955 2 9 9e JAARGANG No i Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein, Tel. 12230. Drukkerij Zuider Buitenspaarne 12, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom Haarlems Dagblad Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh.opZon-en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal f 6.50, franco p.p. 7.-Losse nrs. 12ct. Postgiro 273107 Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar Directie: P. VV. Peereboom en A. D. Huijsman MET REGELMAAT WORDEN wij er aan herinnerd dat de verkeersonveiligheid op onze wegen en in onze straten blijft toenemen en steeds meer slachtoffers kost. De Volkskrant heeft vanmorgen een reeks getallen gegeven, door het Centraal Bureau voor de Statistiek aan het Verbond voor Veilig Verkeer verstrekt. Er blijkt uit dat in het vorige jaar vijftienhonderd doden gevallen zijn; dat is ruim tweehonderd meer dan in 1953. Ruim zestienduizend mensen zijn ernstig gewond en ruim der tienduizend licht. In die getallen zitten stijgingen, vergeleken met 1953, van meer dan tweeduizend en van enige honderden. En het totaal aantal ongevallen, met en zonder persoonlijk letsel, is van 85.243 tot ongeveer 100.000 gestegen, dus met 171/» procent. Dat is wel heel kras: een stijging met meer dan een zesde in één jaar tijds. Uit die vergelijking, al omvat zij ook al de ongevallen die geen slachtoffers kostten, blijkt wel heel duidelijk hoe snel de toe stand verergert. Tenminste in volstrekte zin. Als het toenemende verkeersgedrang met het snel toenemende aantal vervoers middelen in aanmerking genomen worden heeft die namelijk, volgens het CBS, geen stijging-naar-verhouding meegebracht. Het aantal bromfietsen is in geweldig tempo geklommen: van 217.658 in 1952 tot 283.023 in 1953 en daarna tot 375.892 in 1954. Het halve millioen komt al in zicht, misschien tot genoegen van liefhebbers van grote getallen. Het heeft evenwel geen vermin dering van het aantal fietsers veroorzaakt, dat men niet precies kan vaststellen maar waarvan wordt aangenomen dat het ook nog steeds stijgt, vanwege de bevolkings groei. Het aantal „gewone fietsers" wordt op 5 a 5</2 millioen geschat. Dat dit niet daalt zal niemand verwonderen die er varing heeft van het spitsuren-verkeer in onze steden. Het ziet er maar weer heel slecht uit met deze jaar-statistiek. Het Verbond voor Veilig Verkeer bezint zich op nieuwe pogingen en is van plan, zich in de week van 2025 Juni in het bijzonder aan de „licht-gewicht rijders" te gaan wijden. Dat zijn de bromfietsers en de fietsers. Het zal hun voorlichting geven over de ver keersregels en de uitrusting van hun ver voermiddelen, want de jongste actie van de politie hoeft bewezen dat de regels overtreden worden en dat de fietsen vaak niet in goede staat zijn. Er zal ook een ge ïllustreerd vouwblad worden uitgegeven, wellicht in een oplage van een millioen. Ook wil men de bedrijven vragen, een „rijwielwacht" onder hun personeel te vormen, die het onderhoud zou moeten controleren. Er staat nog meer op het pro gramma, ook actie onder d.e schooljeugd, met verkeerspuzzler. Ongetwijfeld zal al die ijverige werk zaamheid goede gevolgen hebben. Wij kun nen er zeker van zijn, dat als de politie en het Verbond voor Veilig Verkeer zich in de achter ons liggende jaren niet zo be ijverd hadden het aantal ongelukken nog veel groter geweest zou zijn. Een andere vraag is, of men bij de snelle bevolkings groei en de ovex-eenkomstige toeneming van de aantallen auto's, motorfietsen, bromfietsen en fietsen het tot een daling in de absolute ongevallenstatistiek zal kunnen brengen. Er wordt veel optimisme vereist om dat te kunnen aannemen. Voor hen, die zich zoveel moeite geven om verbetering in de toestand te brengen, moet het ontmoedigend zijn dat een deel van de „weggebruikers" voortdurend blijft tekortschieten in medewerking. Men vindt het in alle soorten vertegenwoordigd. Een aantal heeft kennelijk geen flauw begrip van de vei'keersregels en rijdt maar op goed geluk. Die regels zijn toch heus erg eenvoudig; wij hebben er kort geleden nog eens een reeks toelichtingen op in de krant gegeven. Het is inderdaad nodig ze te kennen, als men aan het leven hecht. Vroe ger was dat minder noodzakelijk, maar dat is lang geleden; de tijden zijn veranderd. Het valt niet te ontkennen dat er mensen bestaan, die zich niet helemaal zeker voe len van het antwoord op de vraag, wat rechts en wat links is, vooral niet als zij snel beslissen moeten. Het besef dat men polshoi'Joge of ring rechts of links draagt kan hen redden. Vex-der is het bijzonder heilzaam, niet te gokken op een vex-keex-s- situatie die men niet doorziet en dan maar liever niet door te zetten en zijn snelheid te minderen. Of zelfs: te stoppen. Voor de politie en het Verbond voor Veilig Verkeer en niet minder voor de andere weggebruikers zijn de moeilijk ste en gevaarlijkste lieden diegenen, die blijkbaar leven in de overtuiging dat de weg er in de eerste plaats voor hen is en dat anderen zich daar maar naar hebben te schikken. Dit soort ongemaniei'dheid, dat te zacht wordt aangeduid met gebrek aan hoffelijkheid, leidt tot jagen en drin gen en het nemen van risico's. Soms ken merkt het zich door een soort triorrifante- lijke vlegelachtigheid. Het veiligste is, voor deze mentaliteit te wijken en haar de ruimte te geven. Gun haar cle povere triomf. Het simpele feit blijft, dat naarmate men met meer mensen en meer motoren in een te klein land verkeert, het voor levens behoud steeds nodiger wordt, meer reke ning met het bestaan dier anderen te hou den. Dit valt velen onder onze landgenoten zwaar. Beleefdheid jegens onbekenden be schouwen zij misschien wel ais een soort aanstellerij; in elk geval zijn zij er niet toe geneigd. Wat bromfietsers betreft: ik geloof niet dat iemand, die vroeger niet gewend is geweest zich motorisch voort te bewegen, zich op later leeftijd nog aan een fiets moet wagen, die dertig of zelfs veer tig kilometer snelheid bereikt. Dat is op zo'n licht en labiel ding een hoge snelheid. Binnenkort zullen wij wel weer eens met de verkeex-sregels voor den dag komen. Nooit opgeven. R. P. Van onze correspondent in Bonn Lucy John, de vrouw van dr. Otto John, het gevluchte hoofd van de West-Duitse contra - s pi o imagedienst, die van geboorte Engelse is, heeft haar woning in Keulen verlaten en is, zonder dat zij dit het bevol- kingabureau heeft medegedeeld, naar Lon den vertrokken, waar zij haar intrek moet hebben genomen in haar vroegere flat in Hampstead. De minister en cle staatssecretaris van Financiën hebben blijkens een uitvoerige Memorie van Antwoord aan de Tweede Kamer hun voorstellen tot belasting verlaging vrijwel niet gewijzigd. Slechts op enkele punten is aan in het Voor- lopig Verslag der Kamer geuite wensen tegemoet gekomen. Een offer van f 500 millioen is de uiterste grens waartoe de regering wil gaan, daar rekening moet worden gehouden met een herziening van de lonen van rijkswerklieden en -ambtenaren, waarmee zowel voor 1955 als voor 1956 ongeveer f 45 millioen gemoeid zal zijn, alsmede met een wijziging in het subsidiebeleid voor melk en margarine, waardoor het nadelig saldo van het Landbouw-Egalisatiefonds onge veer f 80 millioen hoger zal worden dan destijds was voorzien. Voorts is, ten einde een bijdrage te leveren tot het handhaven van een zo stabiel mogelijk prijs- en loonpeil, inmiddels een geringere huurverhooging voorgesteld dan in een vroeger stadium werd overwogen. Uit een huurverhoging vloeien, met name als gevolg van hogere opbrengsten aan inkomstenbelasting, voor de schatkist netto baten voort. Nu een huurverhoging van aanzienlijk geringere omvang is voorgesteld, zullen die baten ook dienovereenkomstig kleiner zijn. De regering is tegemoet gekomen aan het verlangen tot verruiming van de aftrek voor lijfrente-premies. Er zal een voor lopige voorziening worden getroffen, die reeds van 1 Januari van dit jaar af zal gelden en waarbij voor de inkomsten- en loonbelasting het maximum voor de aftrek van lijfrentepremies dat thans, naar gelang der tariefgroep, waaronder de belasting plichtige valt, 600,1200,1500, of 1800,bedx-aagt, voor alle belasting plichtigen wordt verruimd tot 3.600, per jaar. Bejaardenen invalidenaftrek Verder stellen de minister en de staats secretaris voor, de voorziening voor be jaarden en invaliden, bestaande uit een extra aftrek op het inkomen ad 624, per jaar, op 1 Juli 1955 in werking te doen treden. Voor het jaar 1955 zal de aftrek dus 312,bedx-agen. Ook wat betreft de voorzieningen met betrekking tot de premie-aftrek voor ziek te- en ongevallenverzekering en de vex-ho- ging van het vrijgestelde gedeelte van de ovei-dx-achts- en liquidatiewinst en van de winst bij ovex-lijden van de ondernemer, wordt voorgesteld de datum van ingang te vex-vx-oegen. Geen verlaging voor ongehuivden Met het betoog, dat het tarief geldende voor ongehuwden uit een oogpunt van draagkracht niet in juiste verhouding staat tot dat voor gehuwden, kunnen de minister en de staattsecretaris in zoverre meegaan, dat ook zij van oordeel zijn. dat voor vele ongehuwden een te groot verschil tussen beide tarieven bestaat. De juiste verhouding tussen beide tarie- vexr is een gecompliceex-d vraagstuk, waar voor een oplossing niet gemakkelijk kan worden gegeven. Zij zullen aan een her ziening van het tarief voor ongehuwden, waartoe zij thans niet kunnen overgaan, bij nieuwe mogelijkheden voor belasting verlaging alle aandacht besteden. Met het oog op de stijging van het sa larispeil is de wens uitgespx-oken de loon belastingtabel tot hogere inkomens dan 15.000,per jaar door te trekken. De minister en de staatssecretaris hebben hier in aanleiding gevonden die tabel thans uit te werken tot een jaarinkomen van 21.000.—. Afschaffing of vermindering van de Grondbelasting achten de minister en de staatssecretaris thans niet urgent. Evenmin willen zij een speciale regeling treffen voor belastingplichtigen met een wisselend inkomen. Wat betreft het fiscale afschx-ijvingsper- centage voor woonhuizen die niet tot een bex'oeps- of bedrijfsvermogen behox-en, zeg gen de bewindslieden toe, dat zij de vraag of enige verhoging van dit normatieve af schrijvingspercentage gewenst is, nader zullen ovex-wegen. Geen afschaffing der weeldebelastihg De minister en de staatssecretaris zullen bevorderen, dat de indiening van het wets- ontwex-p betreffende het tussen- en het weeldetarief van de Omzetbelasting wordt vervroegd. Zowel de omzet van aan het tussen- tarief als die van aan de weeldeheffing on derworpen goederen beloopt naar schatting 500 millioen. Afschaffing van het tussen- tarief zou een budgetair offer vergen van ongeveer 25 millioen; afschaffing van het weeldetarief zou een offer betekenen van 50 millioen. Uit die cijfex-s kan wor den afgeleid dat, gezien het budgetaire ver lies van 28 millioen, dat reeds met de thans aanhangige regeringsvoorstellen ge moeid zal zijn, een afschaffing van de weeldebelasting niet in het voornemen van de regering ligt. Tekort van 100 millioen op begroting 1955 In het Voorlopig Verslag der Tweede Kamer was gevraagd of de huidige bud getaire situatie een belastingverlaging tot ongeveer 500 millioen toelaat. Hierop antwoordden de minister en de staatssecre taris dat de begroting voor 1955, naar het zich thans laat aanzien, wat de lopende dienst betreft, een tekort te zien geeft van omstreeks 100 millioen, inclusief het effect van het niet-continueren der defensiever hogingen, voorzover op de belastingop brengsten van 1955 van invloed, maar ove- x-igens zonder de invloed van het belasting plan. Calculeert men de invloed voor 1955 van het belastingplan volledig in, dan stijgt het tekort tot omstreeks 225 millioen. Vex'geleken met het in de Millioenen- nota voor dit jaar gepx-ojecteex-de beeld be tekent het tekort van 100 millioen dus een achteruitging met een bedx-ag van 90 mil lioen. Dit geldt zonder dat de invloed van de vervroegde invoering van het thans aan de orde zijnde belastingplan daarin is verdis conteerd. De minister van Financiën is niet in staat enigermate aan te gevexi, hoe de ontwerp-begroting voor 1956 er zal uit zien. De bewindsman volstaat er mede te zeggen, dat het hem, onvoorziene omstan digheden voorbehouden, mogelijk voor komt en dat zijn beleid er op is gericht voor dat jaar te komen tot een lopende dienst, die globaal in evenwicht zal zijn (uiteraard inclusief het effect van het be lastingplan). Hij vexwacht, dat in de eerst volgende jaren het budgetaire aspect de financiering van nieuwe uitgaven van enige omvang niet in de weg zal behoeven te staan. Een garantie, dat de totstandkoming van bepaalde nieuwe voorzieningen niet zal wox'den afgewezen op financiële gronden, is uitgesloten. De regering ziet de invloed van de thans voox-gestelde maatx-egelen op fiscaal gebied echter niet zodanig dat een verantwoorde overweging daarvan in het gedrang zou behoeven te komen. Koningin Juliana is voornemens ter ge legenheid van de herdenking van het feit, dat 10 jaren geleden ons land de vrijheid herkreeg, zich met een boodschap te rich ten tot de jeugd van Nederland. In een na tionaal herdenkingsprogramma voor de scholen op Woensdag 4 Mei a.s. zal Zij deze boodschap uitspreken voor de radio-micro foon. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF PAGINA'S EN ACHT PAGINA'S ERBIJ Ludwig Börne: Deugden en meisjes zijn het mooist vóór zij weten dat zij mooi zijn. mÊêÈm® Een der zalen van het buitenverblijf der Zweedse vorsten Drottningholm waar de leden van het Koninklijk Huis ieder jaar tezamen komen om Kerstmis te vieren. Een onbekend meester uit Delft maakte het uit 1640 daterende gobelin dat men op de foto ziet. „Erbij" vertelt u er meer van in een reeks speciaal aan Zweden gewijde artikelen aan de vooravond van het bezoek van het Zweedse koningspaar. De plannen van het ministerie van Oor log ten aanzien van het gebruik van mili taire oefenterreinen op Vlieland en Ter schelling zijn Vrijdag, na een bezoek van de staatssecretaris van Oorlog en conferen ties met belanghebbenden aldaar, concreet geworden. In het kort komen ze hierop neer, dat het oefenterrein op de Vliehorst, dat thans in gebruik is bij luchtmacht en Marine, naar het Oosten zal worden uitge breid ten behoeve van schietoefeningen met tanks en dat op West-Terschelling bij de Noordsvaarder voor de luchtmacht een tweede oefenterrein zal worden gecreëerd. De nieuwe oefenterreinen zullen niet voor het volgend jaar in gebruik worden ge nomen en met de touristische belangen en met die van de eilandbewoners zal zoveel mogelijk rekening worden gehouden, aldus deelde de staatssecretaris, mr. J. F. Kra nenburg, na een bezoek aan de eilanden mede. Indien aan de verwachtingen van de re gering, dat de verlaging van de omzetbe lasting bij textielgoederen en margarine geheel in de fabrikantenprijs zal doorwer ken, niet zou worden voldaan, zal zij niet aarzelen de nodige maatregelen te nemen. Zowel ten aanzien van de handel in tex tielgoederen, waaronder ook de importhan- del dient te worden verstaan, als van die in margarine, zal Prijzenbeschikking Han delsmarges 1955 bewerken, dat de door de industrie door te geven verlaging aan om zetbelasting geheel in de consumentenprijs tot uitdrukking komt. Tevens zal de in uitzicht gestelde terug gaaf van omzetbelasting over de voorraden op 1 Juli 1955 de prijsverlaging onmiddel lijk op 1 Juli in werking doen treden. Ten aanzien van gas en electriciteit zal de regering er eveneens naar streven, dat de verlaagde belastingdruk aan de consu ment ten goede komt. Hoewel haar ter zake geen directe middelen ten dienste staan, wordt eraan herinnerd, dat vele gas- en electriciteitsbedi'ijven worden geëxploi teerd door gemeente of pi'ovincie. De re gering is van mening, dat de desbetreffen de bestui'en bij hun pxdjzenbeleid er van uit zullen gaan, dat de bedoeling van de maatregel is, dat zij aan de consumenten ten goede komt. Bij lopende contracten geeft het in de wet op de Omzetbelasting 1954 in te voegen nieuwe artikel 51 bis de afnemer in ieder geval het recht een vol ledige verlaging van de prijzen te eisen. De minister van Financiën heeft enkele cijfers genoemd over de invloed van de verlaging van de omzetbelasting op het huishoudbutget van gezinnen bestaande uit twee personen, met een inkomen van on- dei-scheidenlijk ongeveer 3500.6500. en 10.800.per jaar, en op gezinnen be slaande uit 6 a 7 personen, met een inko men van ondei'scheidenlijk omstreeks 4500.—6600.— en 11.400.— Als pei'centages van de besparing noemt de minister respectievelijk 2.282,82 en 3,3 percent en 1,72,15 en 2,69 percent. PARIJS (United Press) Frankrijk en Tunesië hebben een historische overeen komst bereikt inzake de toekenning van zelfbestuur aan dit Franse protectoraat in Noord-Afrika. De naar Frankrijk verban nen nationalistische leider van de Tu nesische Neo-Destourpartij, Habib Bour guiba, die op het laatste ogenblik insprong om het accoord mogelijk te maken, heeft gezegd, dat er een nieuw tijdperk in de Frans-Tunesische betrekkingen is aange broken. De Franse kolonisten in Tunesië, die zich om verschillende redenen fel gekant hebben tegen een accoord, hebben reeds laten weten, dat hun vertegenwoordigers De minister-president van communistisch China, Tsjoe En Lai, heeft heden te Ban dung in een verklaring medegedeeld, dat hij bereid is met de Verenigde Staten te onderhandelen over Formosa. Tsjoe en-Lai legde deze vex'klaring af na een lunch met zeven andere delegatie-lei- dei"s. Hij zeide: Het Chinese volk wil geen oorlog met de Vei-enigde Staten. „De Chi nese regering is bereid in onderhande lingen te treden met de regering van de Verenigde Staten om de kwestie van ver minderen van spanning in het Verre Oos ten en in het bijzonder de kwestie van vermindering van de spanning in het ge bied van Formosa te bespreken". Aan de lunch zaten aan de leiders van de delegaties van Indonesië, Ceylon, India, Pakistan, Birma, communistisch China, de Philippijnen en Thailand. WASHINGTON (Router) In gezag- hebende kringen in Washington is ver klaard, dat „ernstige meningsverschillen" zijn gerezen tussen Frankrijk en do Ver enigde Staten over de wijze, waarop de cri sis in Zuid-Vietnam bezworen moet wor den. In Amerikaanse ogen is de kwestie- Vietnam bijnazo ernstig als de kwestie-For- mosa, zo verklaarde men. Volgens genoemde kringen heerst er een „aanzienlijke verwarring". De geschillen zijn voortgekomen uit het Amei'ikaanse standpunt dat de opstandige politiek-religi- euze secten in Zuid-Vietnam niet de gele genheid mogen krijgen „zich met de wa pens in de vuist een plaats in de regering te veroveren". Frankrijk meent, dat de enige realistische manier om de dreiging van een burgei'ooxiog in Zuid-Vietnam af te wenden is gelegen inh et opnemen van vertegen woordigers der opstandige groepen in de regering. (United Press) Vietminh-soldaten zijn het rijke kolenbekken van Tonkin ten Noord-Oosten van Haiphong binnengemar cheerd. in het Franse parlement tegen aanvaarding van het verdrag zullen strijden. Na acht maanden van moeizame onder handelingen hebben premier Faure en de Tunesische premier Talxar Ben Ammar een protocol getekend, waarin de voornaamste punten van de overeenkomst zijn vast gelegd. De Tunesische onderhandelaars zullen eind Mei naar Parijs terugkeren om de conventies uit te werken, maar over de voornaamste punten is volledige overeenstemming bereikt. Frankrijk behoudt de controle op de buitenlandse politiek en de defensie van Tunesië, maar de binnenlandse bevoegd heden worden geleidelijk aan overgedra gen aan Tunesiërs. De Franse kolonisten zullen in verschillende mate in de ge- meentex-aden vertegenwoordigd worden, maar zij mogen nimmer meer dan 3/7 van het totaal aantal zetels bezetten. Ook over de handhaving van de Fi-anse controle over de militaire grensgebieden in Zuid- Tunesië is overeenstemming bereikt. De Tunesische delegatie heeft toegezegd de kwestie van gelijke rechten voor Fran- sen in Tunesië en Tunesiërs in Frankrijk te bestuderen. Bourguiba mag naar zijn land terugkei-en. In de inheemse wijken van Tunis gingen de vlaggen uit. maar in de rest van de stad was het rustig. Er waren geen demon straties. De Franse burgemeester van Tu nis, Jean Tremsal, zeide het accoox-d te be treuren. Hij is van mening, dat de onenig heid tussen de Fransen in Tunesië en de Fransen, die over het accoord onderhan deld hebben, slechts groter zou worden. De Fx-anse kolonisten zijn van mening, dat hun belangen niet voldoende geëerbiedigd of beveiligd zullen worden. Men wil een „rouwstaking" uitroepen. Het K.N.M.I. deelt mede: Hoewel de temperaturen de laatste 24 uur een geringe stijging vertoond hebben, bleef het weer toch tamelijk koud voor de tijd van het jaar. De geringe stijging van de tempera tuur was een gevolg van het draaien van de wind naar het Zuid-Westen, waardoor vochtiger en iets minder koude lucht wex'd aangevoerd. Hierin komt echter veel be wolking voor en bij gebx-ek aan zonne schijn kan de temperatuur niet erg hoog worden. De Zuid-Westelijke winden han gen samen met een storingsgebied dat over de Noox-dzee naar midden-Eux-opa beweegt. De storing vex-oorzaakt voornamelijk i<n het Noorden van het land wat lichte regen. Achter de storing om probeex-t koudere lucht zich opnieuw een weg te banen naar het Zuiden. De koudere lucht wordt vooraf gegaan door een regenzone welke morgen ons land kan bereiken. van hedenmorgen 7 uur) weers- toestan<) ■a'o fa m d5 t g cp o 5 'n - 2 bi 2 S Helsinki sneeuw WNW 5 -2 0.3 Stockholm onbewolkt NW 2 -1 0,1 Oslo onbewolkt ONO 4 -3 0 Kopenhagen regen Z 6 2 2 Aberdeen regen WZW 3 7 0,5 Dublin regen W 5 6 0.1 Londen zwaar bew. ZW 2 4 0 Amsterdam geheel bew. WZW 6 7 0 Brussel onbewolkt ZZW 3 4 0 Parijs onbewolkt NNO 2 3 0 Bordeaux onbewolkt NO 1 6 0 Grenoble onbewolkt windstil 3 0 Berlijn zwaar bew. ZZW 4 2 0 Frankfurt licht bew. windstil -1 0 München nevel windstil -1 0 Zürich onbewolkt windstil 0 0 Genève onbewolkt windstil 2 0 Locarno zwaar bew. windstil 11 0 Wenen licht bew. windstil 4 0 Innsbruck onbewolkt windstil 0 0 Rome licht bew. windstil 7 0 als men zegt: ik leg me geheel bij de vorige spreker neer Neerslag laatste 24 uur. COCOOCOCOCCODCOTxX>^CCO^OOOCCOCCOCOC>C>DC<vx)aX>COOCOOOOOOOO X ENIGE REGEN Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I in De Bilt. geldig van Zater dagavond tot Zondagavond: Veel bewolking met tijdelijk enige regen, overwegend matige wind, aan vankelijk Zuid-Westelijk, later rui mend naar Noord-West tot Noord. Ta melijk koud weer. 24 April Zon op 5.28 uur, onder 19.53 uur. Maan op 6.09 uur, onder 23.07 uur. 25 April Zon op 5.26 uur. onder 19.55 uur. Maan op 7.00 uur. onder Maanstanden 29 April 5.23 uur: Eerste kwartier Hoog en laag water in IJmuiden Zaterdag 23 April Hoog water: 3.59 en 16.19 uur. Laag water: 12.00 en uur. Zondag 24 April Hoog water: 4.41 en 17.02 uur. Laag water: 0.22 en 12.48 uur. Maandag 25 April Hoog water: 5.23 en 17.49 uur. Laag water: 1.04 en 13.33 uur. COC<XXX>3CCOKXCCCOCCOCCOCXXOCCCOOCCCCOC<XX03aX>i>-C<r<-'-

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 1