opann een typiste Nette werkster gevraagd E E NETTE JONGENS Leeg Woonhuis enige administratieve krachten JONGE KRACHT In Augustus besprekingen met België over de waterwegen Lady Megan Lloyd George naar Labour Twist in Bonn over hereniging en bewapening laait weer op THUISWERKERS NETTE MEISJES NAAISTERS vrouwelijke kracht Bezwaren tegen de kostenverdeling en de sluiswerken te Terneuzen EGKS-lening van 50 millioen in Nederland Adenauer wijst derde macht scherp af Predikanten keren zich tegen Parijse accoorden 5afori 4- a 500 M2 Bouwgrond Uw matrassen H. DE GRAAFF Wij vragen a. Vrl. administratieve kracht b. Aankomend typiste Ass. Boekhouder gevraagd DINSDAG 26 APRIL 1955 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 5 Twee verzetsorganisaties in Marokko opgerold Communisten lokken op IJsland relletjes uit Besprekingen in laatste stadium „Joy-vlieger" neergestort? drie doden, twee gewonden Adres aan Eerste Kamer Atoomschip als lichtend voorbeeld op wereldreis Scheepvaart OOK OP UW NIEUWE FIETS Let op het merk VT Ze gaan jaren mee! GEVRAAGD voor HANDENARBEID te koop gevraagd ERVAREN BOEKHOUDER DE MIDDELBARE te Haarlem TECHNISCHE SCHOOL AUTO-FINANCIERING WERKMEISJE bijvullen of repareren. HAARLEMS MATRASSENHUIS 1 leraar in de Duitse en Engelse taal 1 leraar in de Weg- en Waterbouwkunde 1 leraar in de Wiskunde, Natuurkunde, Mechanica 1 leraar in de Bouwkunde 1 leraar in de Natuurkunde t leraar in de Metaalbewerking (oh Enschedé en Zonen Grafische Inrichting N.V. OCCASIONS r' GRASMAAIMACHINES-MOTORMAAIERS TUINPARASOLS TUIN- en SERREMEUBELEN BANKEN en LIGSTOELEN GEREEDSCHAPPEN voor TUIN - KAS - KWEKERIJ TUINSLANG en SPROEIERS Sportief en practisch Marathon jackets uit „CADDY" (Van onze correspondent in Brussel) Het heeft te Brussel sterk de aandacht getrokken dat de ministers Spaak en Luns hebben besloten in Augustus een aanvang te maken met de besprekingen op mi nisterieel niveau over de Belgisch-Neder landse waterwegen kwestie. Zelfs in des kundige kringen was het plan niet bekend. Wel hadden Antwerpse Kamerleden, on der wie dr. Frans van Cauwelaert, aange drongen op spoedige onderhandelingen met Nederland. Van Belgische zijde zijn de voorberei dende technische studies beëindigd. De centrale Raad voor het bedrijfsleven en de hoge raad voor het vervoer hebben hun adviezen aan de regering doen toekomen. Zij zijn eensgezind van oofdeel dat de drie werken, het vervangen van de Stop van Ternaalen door een grote sluis op de Maas en het Julianakanaal, het bouwen van twee nieuwe sluizen te Terneuzen, en het verbreden van het zeekanaal, en tenslotte het graven van het nieuwe Moerdijkka naal, zc spoedig mogelijk tot stand moeten komen. Met deze werken zijn waarschijnlijk tien jaren omvattende, uitgaven gemoeid van 380 millioen gulden, waarvan België circa 90 percent moet opbrengen. Met oppert in technische kringen wel bezwaren tegen wat men beweert te zijn een ongunstige kostenverdeling. Ander zijds is de Antwerpse scheepvaart niet biind voor de voordelen van een Moer dijkkanaal. Het zou een onmiddellijk voor- (Van onze correspondent in Londen) Lady Megan Lloyd George, de dochter van de grote staatsman, die 22 jaar lang een zeer gezien liberaal Lagerhuislid was, heeft gisteren bekendgemaakt, dat zij zich heeft aangesloten bij de Labour-partij. Het voornemen was al lang bekend, maar nu zij vlak voor de verkiezingen daaraan uitvoering heeft gegeven, veroorzaakte haar besluit natuurlijk de nodige deining. De socialisten jubelen en de liberalen zijn onthutst, hoewel mevrouw Lloyd George al lang, ook toen zij nog deel uitmaakte van de liberale fractie, haar eigen weg ging en meestal Labour steunde. De libe rale partij heeft met haar acht leden in het Lagerhuis niet veel te betekenen. Bo vendien vormen de liberalen allerminst bij stemmingen een gesloten eenheid. Hoewel bij de vorige verkiezingen in 1951 nog 2.5 millioen stemmen op de liberalen werden uitgebracht, welke bij de afwezigheid van evenredige vertegenwoordiging weinig ef fect sorteerden, is de functie van de eens machtige liberale partij goeddeels overge gaan naar Labour wat de sociale politiek en naar de conservatieven wat de econo mische politiek betreft. In 1951 verloor mevrouw Lloyd George haar zetel Anglesey aan Labour. Zij is een belangrijke aanwinst voor de socialisten in Wales, die haar zeker naar het Lager huis zullen afvaardigen. Gwilym Lloyd George, de Britse minis ter van Binnenlandse Zaken, die reeds lang tot de conservatieven behoort, is Me gan's broeder. Sahara-front in voorbereiding RABAT (Reuter) De Franse politie heeft in Marokko 179 Marokkanen gearres teerd na de ontdekking van twee verzets organisaties. Eeen dezer organisaties be stond uit elf cellen van vijf man. Zij ver wachtte in het begin van dit jaar door vliegtuigen van voedsel en munitie voor zien te worden. Vervolgens zou zij zich met nationalisten in het Zuiden willen verbin den om een „Saharafront" te vormen, van de Atlantische Oceaan tot aan de Algerijns- Marokkaanse grens. De tweede organisatie was in meer dan acht cellen onderverdeeld en werd vanuit Casablanca geleid. REYKJAVIK (Reuter) In en bij Reyk javik is het tot relletjes gekomen tussen onder communistische leiding staande sta kers en transportarbeiders. De staking van ongeveer 7000 arbeiders, die reeds veertig dagen duurt, legt het werk op IJsland lang zamerhand lam. De vis blijft langs de kust liggen door gebrek aan brandstof voor ver voer naar het binnenland. Maandag ontstond een vechtpartij tussen stakers en arbeiders, die poogden een tank schip bij Keflavik te lossen. De stakings leiders hebben gepoogd communistische taxichauffeurs in Reykjavik kosteloos van benzine te voorzien doch niet-communisti- sche chauffeurs stelden zich teweer. De communisten hebben op hun beurt wegver sperringen opgericht om de niet-commu- nistische chauffeurs die nog benzine heb ben, het rijden te belemmeren. De Hoge Autoriteit van de Europese Ge meenschap voor Kolen en Staal (EGKS) zou in de loop van de volgende maand haar lening in Nederland kunnen plaatsen, wan neer de onderhandelingen, die hieromtrent sedert het einde van het vorige jaar met een groep Nederlandse banken zijn gevoerd, in de loop van deze maand beëindigd wor den, zo wordt uit welingelichte bron ver nomen. De onderhandelingen, die in het begin van Maart meer vorm kregen, zijn thans in het laatste stadium gekomen. Vertegen woordigers van het emissiesyndicaat, waar toe 2 belangrijke Nederlandse banken be horen, zullen Donderdag te Luxemburg met de diensten van de Hoge Autoriteit bespre kingen voeren. De definitieve omvang van de lening, die de vorm van een obligatie uitgifte zal krijgen, en de rentevoet, welke ongeveer 4 percent zal bedragen, moeten nog definitief worden vastgesteld. Volgens uit goede bron verkregen inlichtingen zou de beoogde emissie een omvang van 50 mil lioen gulden kunnen krijgen. deel van 22 cent per ton hebben. Volgens sommige Antwerpse kringen zou het ech ter niet beletten dat de Rijnvaart gelei delijk toch geheel naar Rotterdam zal gaan. Zij stellen daarom voor een vast per centage voor de Rijnvaart te bepalen, waarop Antwerpen recht zou hebben. Ver der zijn zij van oordeel dat het economisch niet verantwoord is van deze Belgisch- Nederlandse onderhandelingen gebruik te maken cm van Terneuzen, door onnodige grote werken, een concurrerende zeehaveu van Gent te maken. Andere Antwerpse experts zijn de me ning toegedaan dat België morgen de eisende en niet langer de vragende partij zal zijn, omdat volgens de Delta-plannen de huidige vaarweg over Zuid-Beveland zal vervallen en Nederland aan Beigië een soort Moerdijkkanaal zal moeten aanbie den. Het Delta-plan zal in Augustus ook besproken worden. VALENCIENNES (Reuter). Een oefenvliegtuig van de RAF een toestel van het type Varsity bestuurd door een lid van de gronddienst van de RAF, die zonder toestemming van een vliegbasis nabij Portsmouth was opgestegen, is nabij Valenciennes in Noord-Frankrijk neerge stort. Het toestel stortte neer op een huis in het dorpje Onnaing. Een vrouw en twee kinderen werden gedood en twee personen liepen ernstige verwondingen op. In drie huizen brak brand uit; De 20-jarige „joy-vlieger", Manik Agnani, die in India werd geboren, steeg onver wacht met het twee-motorige toestel op van de luchtbasis op Thorney Island. De gehele nacht is naar hem gezocht. Aanvan kelijk meende men dat hij in de Oostelijke buitenwijken van Londen was neergestort. Later is gebleken dat Agnani met het vliegtuig Het Kanaal is overgestoken zon der dat de Britse radarposten er iets van hebben gemerkt. Het vliegtuig werd bij het ongeluk totaal vernield doch van Agnani is nog geen spoor gevonden. BONN (ANP) De West-Duitse socia listen dienen hun verkiezingssucces in Ne- der-Saksen aan als bewijs, „dat een groot deel van het Duitse volk zijn goedkeuring hecht aan een politiek, die de hereniging van Duitsland voorrang geeft voor een be wapening der bondsrepubliek". De socia listische partijleiding is van mening, dat men rekening moet houden met de wens van 35 percent van de kiezers in Neder- Saksen. Daarentegen zien woordvoerders van de Christelijke partij in de uitslag een opdracht aan de bondsregering om de koers der verdragen te handhaven. Zij ba seren deze overtuiging op het feit, dat ook in Neder-Saksen de vier regeringspartijen van Bonn tezamen de meerderheid der stemmen op zich hebben verenigd. In Ne der-Saksen hebben de socialisten in ver gelijking met de stemming voor de bonds dag in 1953 vijf percent gewonnen. De Christelijke Democratische Unie heeft daarentegen, vooral door de geringere animo der kiezers, negen percent verloren. De verkiezing heeft nog geen beslissing gebracht over de vraag of dr. Adenauer zijn verloren meerderheid van tweederden in de Bondsraad terug zal krijgen. Welis waar kunnen de vier regeringspartijen van Bonn in I-Iannover een meerderheid vor men, doch het wordt onwaarschijnlijk ge acht, dat zij in Neder-Saksen een even sterke neiging tot toenadering zullen tonen als in Bonn. De meningsverschillen in de West-Duitse regeringscoalitie over de door een souve- reine bondsrepubliek te volgen politiek, hebben tijdens het weekeinde nog meer relief gekregen door verklaringen van Adenauer en van de leider der liberale partij, dr. Dehler. Dr. Adenauer heeft zich nu ook persoonlijk gek-eerd tegen het ver langen der liberale partij om te streven naar „een derde weg". Volgens de libe ralen zou men teneinde Oost-Duitsland vrij te kopen de Russen moeten tegemoet komen door af te zien van een recht- Een aantal Nederlandse predikanten heeft een adres aan de Eerste Kamer ge richt, waarin zij de Kamer vragen de Pa rijse accoorden niet te bekrachtigen. In het adres wordt gezegd dat de ondertekenaren predikanten van verschillende kerken zijn, pacifisten en niet-pacifisten en van ver schillende politieke richtingen. „In de Parijse accoorden", aldus het adres, „wordt de herbewapening van West- Duitsland een feit, een deel van het Duits land voor welks ontwapening miliioenen geleden en gestreden hebben. Een onom stotelijk feit is dat daar thans talloze oude nazi-leiders, die in Hitler's tijd leidende posities bekleedden, weer in volle actie zijn, dat de oude S.S. en S.A. zich weer aan het organiseren zijn. Zeer duidelijk worden opnieuw territoriale aanspraken gehoord naar Oost en West. Het anti Semie tisme dat bij dit alles hoort, heeft ook al weer het hoofd opgestoken. Gelukkig zijn er ook andere verschijn selen, namelijk van hen die in en na de Hitler-tijd de „goede Duitsers" weerden ge noemd. Een veroordeling van de herbewa- peningsplanncn kwam van de Duitse vak verenigingen en van een groot deel van de Duitse jeugd. Maar het meest treft de af keuring van de plannen door de Duitse Beli.jdeniskerk." Adressanten protesteren zowel tegen een herbewapening van West- als van Oost- Duitsland. Als enig mogelijk politiek alter natief zien zij een geunifieerd, geneutra liseerd en gedemilitariseerd Duitsland. Zij voelen zich geroepen de bekrachtiging van de Parijse accoorden met klem te ontraden. De regering dient elke poging die tot nieu we onderhandelingen kan voeren te be vorderen, opdet het gevaar van een in tweeën gesplitst, dubbel-bewapend Duits land bezworen wordt en niet opnieuw een wereld van verwijdering, haat en oorlogs- geest in het leven worde geroepen, zo zeg gen zij. Plet adires is ondertekend door ds. R. Boonstra, Franeker: ds. J. J. Buskes, Am sterdam; ds. T. W. Dekker, Hemelum (Fr.); ds. J. Dikboom, Alkmaar; ds. J. Heidinga, Plaarlem; ds. L. D. G. Knipscheer, Gronin gen; ds. mr. J. W. Koelman, Beilen; ds. K. J. F. Keuning, Blijham; ds. Fr. Kuiper, Amsterdam; ds. G. Lans, Amsterdam; ds. H. v. d. Linde, Jubbega-Schurega; ds. mr. C. G. Mulder, Rotterdam; ds. H. G. Mooi, Gendringen; ds. L. Nieuwpoort, Cubaard; ds. P. J. de Ridder, Kollum; ds. Adr. Schou ten, Hippolytushoef; ds. J. C. Sickesz, Den Haag; ds. Kr. Strijd, 's Hertogenbosch; ds. F. W. Teding van Berkhout, Koekange; ds. P. A. Tichelaar, Ankeveen; ds. N. v. d. Veen, Westzaan; ds. H. A. Visser, Amster dam; ds. F. Oberman, Rotterdam; ds. A. W. Klaassen, Huizum en mej. ds. A. M. L. Frevol te Doltkum. streeks bondgenootschap der Duitsers met de Verenigde Staten. Zij wensen een status voor een verenigd Duitsland voor te stel len die tussen de eenzijdige militaire bin ding van het Atlantische blok en de neu traliteit in zou liggen. Op een partijdag in de wijnstad Bernkastel aan de Moezel heeft dr. Dehler deze eis nog eens onder algemene instemming zijner partijgenoten gesteld. Dr. Adenauer heeft deze gedachte echter met alle beslistheid van de hand gewezen, daar zij volgens hem zou betekenen dat de bondsrepubliek reeds ontrouw zou worden aan de Westelijke verdragen nog voor deze van kracht geworden zijn. Zowel de boncis- regering als de Christelijke partij zetten alle registers open om het verlangen der liberalen naar een nieuwe koers te over stemmen. e Nieuw idee van Eisenhower NEW YORK (United Press) President Eisenhower heeft vandaag bekend gemaakt, dat de Ver. Staten van plan zijn een atoom koopvaardijschip te bouwen, dat over de wereldzeeën zal kruisen als lichtend voor beeld van het vreedzaam gebruik van atoomenergie. Het nieuwe schip kan dui zenden mijlen varen zonder nieuwe brand stof in te nemen en zal overal „rle volken dit gebruik van atoomenergie, ten bate van de verbetering van het menselijk bestaan, tonen". Eisenhower zal het Congres spoe dig gelden vragen voor de bouw van het vaartuig. Het Congres zal een beschrijving van het schip krijgen, dat een tentoonstel ling zal bevatten over de practische toe passing van de atoomenergie op medisch en agrarisch gebied en op dat van de ener gieproductie. Aiblasserdijk, 23 Str. Florida gepass n. Le Havre Anadne. pass. 22 Gibraltar n. Amsterdam. Aigeha, 26 Rotterdam verwacht. Aagtekerk, 24 v. Aden n. Adelaide. Akkrumdijk, pass. 24 Vliss. 25 te Antwerpen. Amstelbrug, 24 te Antwerpen. Arkeldijk, pass. 24 Vlissingen n. New York. Agatha, 26 te Onslow. Antonia, 25 v. Soerabaja n. Balikpapan. Aludra, pass. 25 Kp. Finisterre n. Oran. Algenib, 25 te Rotterdam. Annenkerk, 26 te Aden. Aldabi, 25 500 m. N. St. Paulsrock. Aiphacca, 23 te New York. Abbedijk, 26 te Rotterdam. Alhena, 26 te Rotterdam. Argos, 26 v. Rotterdam te Amsterdam. Adonis, verm. 26 v. Pto Cabello n. Curasao. Alcyone, 25 te Santos. Alioth, 25 Recife. Altair, 26 Antwerpen verwacht. Amstelveen, verm. 26 v. Carthagena n. Pto Ca bello. Arnedijk, 24 te Tampa Boissevain, 21 rede port Elizabeth. Borneo, 25 te Calcutta. Bonaire, 26 te Plymouth. Britsum, pass. 25 Key West n. Galveston. Boschfontein, 25 725 m. N.NW. Kaapstad. Caltex Utrecht, 24 te Rotterdam. Corilla pass. 24 Barbados n. Curasao. Caltex Delft, pass. 25 Gibraltar n. Rotterdam. Caltex Pernis, 25 v. Sidon n. Rotterdam. Ceronia, 26 te Bombay. Cistula, pass. 25 Lands end n. Stanlow. Caltex Nederland. 25 v. Rotterdam n. Fredericia Congostroom, 26 te Freetown. Cottica, 26 te Trinidad. Caltex The Hague, 26 te Bandarmashur. Drente, pass. 24 Vlissingen 25 te Hamburg. Dorestad, 24 v. Curasao n. Bona. Duivendrecht, 25 v. New Orleans n. Savanah. Dahpriis, 26 te Londen. Delfland, 25 v. Rio de Janeiro, n Ilheos. Dordrecht, pass. 25 Miami n. Port Arthur. Esso Amsterdam, 24 v. Sidon n. Antwerpen. Elizabeth b, pass. 25 Gibraltar n. Calcutta. Erinna, 25 v. Saigon n. Pladju. Etrema, 25 te Shellhaven. Friesland (SSM), 24 te Rotterdam. Eemland, 26 te Las Palmas. Friesland (SSM), 26 v. Rotterdam n. Blyth. Garoet, 23 ie New Orleans. Giaveland, 24 te Pto Aiegre. Goonano, 24 te Amsterdam. Groote Kerk, 26 te Tientsin. Gumeekust, 25 v. Le Havre n. Amsterdam. Gordias, 25 te Spezia. Guuieekust, 26 Amsterdam verwacht. Groote Beer, 25 2oU m. O. ten Z. Kp. Race. Gaasterkerk. 26 te Genua. Hydra, 25 te Pto La Cruz. Heelsum, 24 te Breinen. Heemskerk, 25 v. Maiseille n. Duinkerken. Haarlem, 25 v. Cristobal n. Amsterdam. I-lathor, 25 v. Lissabon n. Rotteidam. Ittersurn, 24 te Le Havre, indrapoera, 26 te Soerabaja verwacht, lios, 25 v. Thessaloniki n. Cavalla. Kalydon, pass. 25 Sombrero eil. n. Rotterdam. Kenia, 26 te Rotterdam. Lissekerk, pass 25 Kreta n. Hamburg. Loosdreehl, 25 v. Spezia n. Port Said. Lemsterkerk, 25 te Rotterdam. Leto, 25 v. Newport News n. Rotterdam. Loenerkerk, 26 te Calcutta. Luna, 26 v. Algiers te Rotterdam. Maas, 24 te Tunis. Malea, 24 v. Abadan n. Tnncomale. Mijdrecht, 23 v. Aruba n. New York. Mentor, 233 v. Amsterdam n. Barbados. Maashaven, pass. 25 Ouessant n. Rotterdam. Markelo, 25 te Hamburg. Mataram, 26 te Colombo. Modjokerto. 25 ten ZO. Kreta n. Genua. Mapia, pass. 25 Minikoy n. Belawan. Mariekerk, 26 te Las Palmas. Noordam, 25 te New York. Notos, pass. 24 Ouessant n. Algiers. Nigerstroom, 26 te Monrovia. Nieuw Amsterdam, 27 Southampton verw. Ouwerkerk, 25 te Genua. Ondina, 7 Karachi verwacht. Orestes, pass. 24 Beachyhead. Oranjefontein, 25 300 m. W. Walvisbaai. Ovula, 26 te Pladju. Oranjestad, 25 180 m. W. Fayal. Peina, pass. 25 Ouessant n. Amsterdam. Papendrecht, 25 v. Algiers n. Constanza. Foelau Laut, 25 te Genua. Prins Maurits. 25 te Detroit. Prins Willem III, 25 v. Rotterdam te Antw. Prins Willem IV, 25 te Toronto. Prins Willem George Fred., 24 te Rotterdam Prins Willem v. Oranje, 24 v. Antw. te Hamburg Pendrecht, 26 te Trinidad. Pieter S, 26 v. Rotterdam n. Dagenham. Ridderkerk, 24 te Amsterdam. Rijndam, 25 630 m. O. ten N. Kp. Race. Rijnland. 27 voor IJmuide-n verw 'n. Amsterdam Rempang. 26 te Antwerpen. Sloterdijk, 24 150 m. Z. Fayal. Sarpedon, 24 v. Philadelphia n. Port au Prince. Stad Maastricht, pass. 25 Ouessant n. Savona. Stad Schiedam, 25 v. Narvik n. Bagnoli. Stad Maassluis, 26 Narvik te Newport Mon. Soestdijk, 26 v. Bremen n. Rotterdam. Stad Leiden, 25 te Kaapstad. Stad Vlaardingen. 28 Rotterdam verwacht. Stad Dordrecht 25 v. Rotterdam n. Palermo. Straat Mozambique, 26 te Recife. Straat Soenda, 26 te Port Swettenham. Taria, 23 te Amsterdam. Tarakan, pass. 25 Ouessant n. Amsterdam. Ternate, 26 e Aden. Tara, pass. 25 Fernando Noronha n. Antwerpen. Tjitjalengka, 23 te Montevideo. Tamo, 26 v. Rotterdam n. Rio de Janeiro. Van Spilbergen, 26 te Lagos. Waterland. 25 v Las Palmas n. Amsterdam. Van Noort. 26 te Port Swettenham. Westerdam, 25 te Rotterdam. Waal, pass. 25 Kp. St. Vincent n Oran. W. Alton Jones, pass. 25 Algiers n. Philadelphia Willem Barendsz, 25 70 m. NO. Ouessant. Willemstad, 25 900 m. NO. Trinidad. Wonorato, 26 te Penang Waterman. 25 v. Rotterdam n. Halifax. Westertoren, 25 v. Aden n. Lorenzo Marquez. \viilem Kuys, 26 te Singapore. Wonogin, 25 v. Suez n. Ummsaid. Wonooooo, 24 te Tj. Priok. ZuiaeiKruis, 25 32u m. ZW. ten W. Fayal. Zeeiand (SSM), 26 v. d. Tyne n. Rotterdam. KLEINE VAAR. Arbon, 24 v. Belem n. Iquitos. Adm. De Ruyter, 25 v. Liverpool te Balllna. Aam. Nelson, 25 v. Karlstad te Londen. Amigo. 25 v. Kopenhagen te Rotterdam verw Atias, 23 v. Gothenbuig n. Amsterdam. AmDiorix, 26 Kopenhagen verwacht. At,as, 2a Amsteiaam verwacht. Aümiraiengracht. 24 v. Amsterdam te Londen. Bei gsmgel, 25 v. Swansea te Amsterdam. Bree Hei,e, vc-im. 26 v. Rotterdam n. Londen. Bernaid John, verm. 2a v. Southampton naai Algiers. Baitnasz, 24 v. Grangemouth te Rouaan. Cieseenao, 25 v. Hamburg te Rotterdam. Caiand, 24 v. Kalmai ie Uddevalia. uepenaent, 2 Mei New Vork verw. Daje Bohmer, 30 Londen verwacht, uoiiard, 2o Rotterdam verwacht, uiaco, 25 te Amsterdam. Diligentia, 25 v. Isie oi Grain te Kingslynn. Duiveiana, 25 v. Sunaenand te Delizijl. Eemstroom, 25 v. Giaugemouth te Amsterdam. Eijo, 24 v. Pasajes te Basseindre. reaaia, 25 v. DjiDouti te Port Said. Frans Bohmer, pass. zo Kp. St. Vincent n. Dakar Gene, 26 te K,el Hoitenau verw. n. Rouaan. Gerd, 25 v. Graveend te Ipswich. Hei a, 23 v. Puenta Caidon n. Maracaibo. Hartel, verm. 26 v. Hamourg n. Rotterdam. Henrica b, verm. 25 v. Birkenhead n. Garston. inas, 24 v. Baiceiona n. Savona. Jan Herman, 24 v. Londen te Rochefort. Johan, 25 v. Antw. n. Landskrona. Kemphaan. 28 v. Algiers te Liverpool verwacht. Keyser, 24 v. Bordeaux te West Hartlepool. Lacra, 24 v. Londen te Gent. Lies, 24 v. Londen n. Middlesboro. Lucas Bols II, 24 v. Belfast te Skelskor. Lijnbaansgracht, 24 v. Rotterdam te Helsinki. Midas, 23 v. Rotterdam n. Tel Aviv. Marietje Bohmer, 25 dw. Las Palmas n. Libourne Marjan, 25 v. Maassluis te Boston. Manscal Lopez, 24 300 m. W. Kp. St. Vincent. Mulan, 24 v. Rotterdam te Londen. Muphnd N, 24 v. Gent te Aarhus. Noorderhaven, 25 Kopenhagen verw. Nassauhaven, 2t v. Antwerpen te Kopenhagen verwacht. Nieuwehaven, 25 v. Kopenhagen n. Rotterdam Nettie, 24 v. Dieppe te Liverpool. Phecda. 25 v. Casablanca te Rouaan. Rapid, 25 v. Rouaan n. Rotterdam. Rijnhaven, 25 v. Dublin te Duinkerken. Ruby, 25 v. Dublin te Londen. Servus. 24 v. Baltimore n. Par. Silvretta, pass. 24 Kiel Hoitenau n. Malmö. Theano, 25 v Rotterdam te Belfast. Trito, 25 v. Dublin te Amsterdam. Tyro, 25 v. Vlaardingen te Londonderry. Taurus, 25 v. Newcastle n. Rotterdam. Taormina, 25 v. IJmuiden n. Falkenberg. Westpolder, verm. 25 v. Lissabon n. Antw. Westereems. 29 v. Walvisbaai te Las Palmas verwacht. Westerdok 23 v. Amsterdam n. London. Wolanda, 24 v. Vejle te Christinehamn. Zeehaan, 28 v. Algiers te Londen verw. SLEEPVAAR" Oostzee, pass. 24 Malta n. Dohah. Oceaan, 24 v. d. Nieuwe Waterweg te Southamp ton. Gele Zee, 23 v. Suez n. Bombay met bagger molen en bak. Goeree, 25 v. Suez te Ceuta met 2 bakken naar Rotterdam. Hudson, pass. 23 Dover n. Lissabon met zuiger en bak. Noordholland, 24 100 m. W.ZW. Lissabon. Poolzee, 23 30 m. NW. Majorca Balearen. Witte Zee, 24 v. Hongkong n. Aden zonder sleep Zwarte Zee, 24 v. Ferrol te Maassluis. rijwiellamp ƒ17.75 tot 19.25 JE 1.22202S B MIDDENWEG 126 t-IAAPLEM Brieven no. 8785. v. bungalow in of bij Haar lem. Brieven no. 8779. Gevraagd: voor aannemersbedrijf. Tel. K 2560—8801. Gunstige conditie. Vraagt vrijblijvend inlichtingen. C. S. WEIJERS Voorhelmstr. 53, Haarlem Tel. 21761 Lunchroom Franken, Grote Houtstraat 4, vraagt voor di rect een net Loon volgens Horecaf-over- eenkomst. Aanmelden 's avonds tussen 7 en 8 uur. In de Dr. Leijdsstraat huis leeg te koop aangeboden. Vraag prijs 7.000.—. DE RIDDER STRIJBIS, mak. N.B.M. Zandvoortselaan 71, Heemstede. 9 uur gehaald 6 uur weer thuis (JAVAKAPOK) overtrokken, keurig in orde Maakloon: 1 pers. 12.50 - 2 pers. 15.— Belt U even 1-1-4-8-5 Prijsopgaaf aan huis GROTE HOUTSTR. 103 - TEL. 11485 - HAARLEM voor ons nieuwe confectiebedrijf als leerling-, aankomende- en bekwame Hoog loon - goede sociale voorzieningen. Prettige vacantieregeling - Gezellige sfeer Aanmelden: dagelijks bij HENSEN, Paarlaar- steeg 1 of Phoenixstraat 4. Na 7 u.: Ternatestr 50 i'H* -V" Op kantoor te Haarlem worden gevraagd: die in staat is zelfstandig de bedrijfsboekhouding en loonadministratie te voeren. enige bekendheid-met de moderne talen vereist. Uitvoerige sollicitaties onder no. 8780 bureau van dit blad. Handelskantoor te Haarlem vraagt voor directe indienst treding ASS. BOEKHOUDER. Leeft. pl.m. 25 jaar. Oplei ding m.u.l.o. Aanvangssalaris pl.m. 200.—. Bekendheid met doorschrijfsysteem strekt tot aanbeveling. Ook DAMES als FACTURISTE kunnen hier geplaatst wor den. Leeftijd van 17 tot 20 jaar. Brieven onder no. 8783 aan het bureau van dit blad. vraagt per 1 September a.s. voor ca. 12 lesuren per week, vereist dipl. M.O. Duits en Engels voll. betr. (ca. 27 lesuren per week), vereist dipl. c.i. T.H. Delft voll. betr. (ca. 27 lesuren per week), vereist dipl. w.i. of e.i. T.H. Delft voll. betr. (ca. 27 lesuren per week), vereist dipl. b.i. T.H. Delft voor ca. 12 lesuren per week. vereist dipl. n.i. T. H. Delft of Drs Wisk. en Natuurk. voor ca. 29 lesuren per week, vereist acte Nj Paed. getuigsch. Sollicitaties vóór 14 Mei a.s. te richten aan het Bestuur van de Vereeniging voor Nijverheidsonderwijs te Haarlem, Kle verparkweg 181, Haarlem. Inlichtingen geeft de directeur der M.T.S. na telefonische afspraak (tel. 13159). NEDERLANDSCHE ROODE KRUIS Afd. Haarlem en omstreken Bij bovengenoemde instelling kan geplaatst worden een die in staat is leiding te geven aan het Welfare-werk. Vaar digheid in handenarbeid vereist. Leeftijd pl.m. 30 jaar. Uitv. soil. Paviljoenslaan 3, Haarlem. HAARLEM KLOKHUISPLEIN 5 o.a. voor de facturatie. Leeftijd pl.m. 20 jaar. Sollicitaties: Klokhuisplein 5, Haarlem. Goed loon. Aanmelden Café-Restaurant Groenendaal, Wandelbos Groenendaal, Heemstede. Handelsonderneming te Amsterdam vraagt leeftijd ca. 22 jaar. Mulo-diploma vereist. Brieven onder no. 8782 aan het bureau van dit blad. Garage Den Hout heeft te koop diverse gebruikte wagens in prijzen van ƒ800.tot ƒ5000.—, waarbij Renaults „4", Minor, D.K W.. Morris Oxford, Citroën enz. Wagenweg 166-168, Telefoon 12138. Vraagt onze CATALOGUS 1955 Vakkundig SLIJPEN en HERSTELLEN van GAZONMAAIERS. Ook van MOTORMAAIERS. Grote Houtstraat 99 Tel. 13926 Haarlem GEVRAAGD voor onze machinale werkplaats welke met houtbewerkingsmachines op de hoogte is. Zaanlandsche Houthandel, Kalverstraat 13, IJmuiden welke opgeleid kunnen worden voor wafelbakker. Aanmelden: Lange Wijngaardstraat 18. Zo'n prachtige Marathon fieldjacket uit .,c.addy" is ideaal voor Uw zoon. Vlotte pasvorm met heupsluiting, ruime rugplooien en dubbel voorpand. Speciale steekzakken met rits sluiting en embleem op de mouw. Prachtige, oersterke Caddysheen gabardine. Waterafstotend, bovendien wasecht en kleur echt (Indanthren). Marathon sportkleding is mooi, blijft mooi enis niet duur. In de kleuren: lever, petrol, raf. Let op het Caddy" tabel aan elk kleding stuk. Uiv garantie Een product van do JUM#0 vok- en .portklodlngtabrloken Enichede Postbo* 2!W Tol. 4347 (K 5420) - Vroomshoop

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 7