De federatie voor de brandstoffenhandel in Haarlem en omstreken werkster metselaar, ervaren kantoorbediende (mnl.) V WOONHUIS aankomende autospuiter slagersbediende of halfwas geroutineerde thuisnaaisters H.IVLW. BROMFIETS Carel van de Wal Centraal Sociaal Werkgevers verbond bestaat tien jaar NETTE WERKSTER enige jongelui (mnl. of vrl.) aank. facturisten en aank. expediteurs Stremming treinverkeer op 1 Mei Advocaat veroordeeld tot een jaar Conferentie Adenauer- Pinay morgen in Bonn assistente of leerling-assistente De Haarlemsche Brandverzekering Mij Haarlemse Huishoud- en Industrieschool BOOGAARD le of 2e klas handzetter po xN DERDAG 28 APRIL 1955 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 15 Vrijere loonpolitiek en meer zelfverantwoordelijkheid bij sociale verzekeringen bepleit Op baanvak Dordrecht- Lage Zwaluwe Italiaans parlement kiest vandaag de president Redder van hond moet voet missen Weinig hoop voor Franse wensen Schatkist-tegoed met 115 millioen verminderd „De huistyran" Scheepvaart Komt U even aan leerling - scheepsbouwers Laat U niet misleiden koopt een originele Het thans verschenen verslag over hei- tweede halfjaar 1954 van het Centraal So ciaal Werkgevers Verbond is uitgegroeid tot een jubileumgeschrift als gevolg van de verslaggeving over de periode 19451955 ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan van het verbond. Aan het 10-jarig bestaan zal het bestuur aandacht wijden in een bijzondere vergade ring. te houden in het centrum van de Twentse industrie. Meer dan een halve eeuw geleden werd n.l. in Twente het initiatief genomen voor de eerste centrale Neder landse werkgeversorganisatie. In het verslag treft men aan een persoon lijk woord van de voorzitter van het ver bond, mr. F. A. H. de Graaff, gevolgd door bijdragen van de twee oud-voorzitters mr. D. U. Stikker en ir. M. H. Damme. Het ver slag bevat een overzicht van de ontwikke ling der belangrijkste problemen in het 10- jarig tijdvak. Alle voorzitters der aange sloten verenigingen delen een en ander me de over de ontwikkeling op sociaal terrein in de onderscheiden bedrijfstakken. Loonpolitiek In het overzicht zegt het verslag over de loonpolitiek: Het systeem van centrale loonbeheersing, zoals dit sedert de bevrij ding van ons land is toegepast, heeft ge toond onder de economische omstandighe den, die in deze jaren hebben gegolden, be langrijke voordelen te bezitten. Thans wordt pchter de tijd aangebroken geacht dat een overgang gevonden moet worden naar een gewijzigd stelsel. Hieraan mogen niet meei kleven de bezwaren van het huidige sy steem, die vooral gelegen zijn in de over heersende hoewel in de practijk afge zwakte overheidsinvloed en het sterk centralistische karakter van het beleid. Een terugkeer tot de mate van vrijheid van vóór 1940 wordt niet verlangd, want aanvaard baar wordt door ons verbond geacht een stelsel, waarbij in het algemeen belang ze kere beperkingen aan de vrijheid worden aangelegd ten einde op deze wijze een eco nomisch en sociaal verantwoorde loonvor ming zoveel mogelijk gewaarborgd te zien. Over de sociale verzekeringen wordt ge zegd: „De tot dusverre getroffen en nog te treffen voorzieningen gaan zo ver dat er maar weinig eigen risico overblijft voor hen die in bescherming worden genomen. Hierin schuilt tweeërlei gevaar: ten eerste de voortdurende toeneming van de beste- dingsdwang gelegd op het inkomen waar door een te gering vrij besteedbaar inko men overblijft en verder de uitschakeling De werkzaamheden aan de spoorbrug over het Hollands Diep bij Moerdijk ma ken het noodzakelijk het treinverkeer tus sen Dordrecht en Lage Zwaluwe wederom gedurende een dag stil te leggen en wel op Zondag 1 Mei van 5.30 tot 17.15 uur. Ter vervangng van de treinen zullen autobussen rijden. Deze vertrekken ieder heel en ieder half uur van Dordrecht en tien minuten over heel en tien minuten over ieder half uur van Lage Zwaluwe. Daar deze autobussen de afstand niet in dezelfde tijd als cle treinen kunnen afleggen, dient men rekening te houden met een vertraging van ongeveer een half uur. Het gerechtshof te 's-Hertogenbosch heeft vonnis gewezen in de strafzaak tegen mr. H. W., advocaat en procureur te 's-Her- togenbosch, die werd beschuldigd van meermalen gepleegde verduistering ten nadele van het Bossche advocatenkantoor waar hij werkzaam was en ten nadele van cliënten van dit kantoor tot een bedrag van ongeveer 40.000. Het hof bevestigde het vonnis van de rechtbank te 's-Hertogenbosch, waarbij mr. W. werd veroordeeld tot een gevangenis straf van een jaar met aftrek van voor arrest en ontzetting uit het recht de advo catuur uit te oefenen voor de tijd van vijf jaar. In appèl had de advocaat-generaal een gevangenisstraf van twee jaar en drie maanden tegen mr. W. geëist. Mr. W. werd verleden jaar Mei gedetineerd. ROME (United Press) De christen democratische partij van premier Mario Scelba heeft Cesare Merzagora candidaat gesteld voor de presidentsverkiezingen die vandaag in een gezamenlijke zitting van de Italiaanse Senaat en Kamer van Afgevaar digden, worden gehouden. Merzagora, die president is van de Ita liaanse Senaat, is van huis uit een onafhan kelijk politicus. Het is niet zeker ai hij de 81-jarige president Einaudi, wiens zeven jarige ambtstermijn afgelopen is, zal op volgen. De Christen-Democraten en hun bondgenoten, de sociaal-democraten, libe ralen en republikeinen beschikken over 431 van de 843 stemmen. Bij de eerste drie stemmingen is een meer derheid van tweederden 562 vereist en vervolgens de helft plus één (422). De herverkiezing van Einaudi wordt niet uit gesloten geacht. LONDEN (United Press) Doktoren hebben de linkervoet geamputeerd van de 16-jarige Dennis Raymond Bridges, die door een trein werd aangereden bij het redden van een kleine hond op de spoor baan dichtbij Dennis' huis in Luton. Zijn moeder vertelde, dat haar zoon, die dol op honden is, maar er zelf geen bezit, op weg was naar zijn zuster toen hij plot seling een hond op het baanvak hoorde janken, terwijl er in volle vaart een trein naderde. Hij bedacht zich geen moment en rende de rails op om de hond weg te trekken. Hij wist de hond te pakken, maar toen hij voor de trein wegsprong, werd zijn voet ge raakt door de locomotief. De toestand van de dappere jongen was vandaag bevredi gend. Het hondje liep geen letsel op. van de zelfverantwoordelijkheid. Ten twee de werpt de voortdurende stijging van de totale som van de sociale lasten de vraag op in hoeverre het creëren van nieuwe of verbeterde voorzieningen aanleiding moei geven tot een nadere beoordeling van de normen der reeds bestaande sociale voor zieningen. Onopgelost is nog het probleem of men alle sociale lasten via de verzeke ring moet financieren of dat men meer dan tot dusverre deze kosten ten laste van de algemene middelen moet brengen via de belastingen. BONN (ANP). Bondskanselier Adenauer en de Franse minister van Buitenlandse Zaken, Pinay, zullen elkaar morgen in Bonn ontmoeten om de lange reeks proble men te bespreken, die een verhoogde ac tualiteit hebben gekregen nu de bondsre publiek op 5 Mei souverein wordt. Men rekent er in Bonn op, dat de beide staats lieden van gedachten zullen wisselen over de formulering van een Westelijk stand punt voor een nieuwe conferentie met de Sovjet-Unie over het Duitse vraagstuk. Dr. Adenauer heeft duidelijk gemaakt, dat hij niet wenst toe te geven aan invloeden in de bondsrepubliek die op een zelfstan diger Duitse houding tegenover de Sovjet- Unie aandringen. Versterking van de sa menwerking in West-Europa blijft, on danks toenemende druk van het vraagstuk der Duitse eenheid, zijn hartewens. liet ligt dan ook voor de hand, dat de ge sprekken over een grotere mate van eco nomische samenwerking tussen West- Duitsland en Frankrijk zullen worden her vat, die reeds onder Mendès-France be gonnen waren. Naast deze zeer algemene thema's voor het gesprek tussen Adenauer en Pinay zijn er echter ook een paar harde noten te kraken. De eerste betreft het Saargebied. Pinay zal, zo rekent men tenminste in Bonn, trachten de medewerking van Adenauer te winnen voor het vervullen van zijn beloften de Duitse industriële familie Roechling niet meer in haar machtspositie te herstellen. Zelden heeft het lot van een enkel be drijf de gemoederen zo bezig gehouden als in dit geval. Alle Duitse bladen stellen de affaire-Roechling voor als een proef geval voor de wijze, waarop de Fransen het Saaraccoord in praktijk zullen brengen. Tegenover deze stemming in de bondsre publiek kan Adenauer zich waarschijnlijk niet veroorloven de Fransen terwille te zijn. Dat is ook het geval met het tweede verlangen dat, naar men in Bonn verwacht, geuit zal worden: De kanalisatie van de Moezel. Van talrijke zijden heeft men Adenauer bezworen niet op deze oude Franse wens in te gaan. AMSTERDAM 26 April. De belangrijkste mutaties op de verkorte balans van de Nederlandse Bank, opgemaakt per 25 April, zijn onder de rekening-courant sal do's. Het rijk stond weer voor zijn drie maandelijkse uitkeringen aan de gemeen ten, waarmede circa f 200 milldoen ge moeid is geweest. Belastingbetalingen heb ben het tegoed van het rijk echter ver sterkt, zodat de schatkist zijn saldo met slechts f 115 millioen zag achteruit1 ~pcn A mateurtoneel Het Katholiek ,Instuifwerk" te Heem stede beschikt thans ook over een eigen toneelgroep welke Woensdagavond als „KIT'' in hotel „Het Wapen van Heem stede" aan het Wilihelminaplein debu teerde. Dit eerste optreden naar buiten geschiedde met een opvoering van „De Huistiran", een klucht in twee bedrijven door Godfried Bomans. Het zou mij niets verwonderen, wanneer de schrijver de op voering van dit spelletje niet eens zo bij zonder meer op prijs zou stellen, want de intrige is weinig origineel evenals de ma nier, waarop de handeling verloopt. Ook de verschillende komische toneeleffecten wer den reeds door talrijke andere blijspel schrijvers toegepast. Toch heeft deze opvoering bewezen, dat het stuk nog goede diensten kan opleve ren voor een clubje, hetwelk amusement de voorkeur geeft boven kunstzinnige aspi raties. Vooral wanneer het zoals hier debu tanten betreft, die nog te weinig routine hebben vergaard om zich enigszins op de planken te laten gelden. Onder dit voorbe houd kunnen wij dan een vlotte dochter van mejuffrouw A. Hooischuur verniel den, die haar plaats wellicht ook in meer serieuze opvoeringen met succes zal kun nen rechtvaardigen. Evenals B. van dei- Burg als de bulderende huistiran, in welike typering reeds dikwijls een zeker begrip voor de vereiste situaties aanwezig was. Het is dan ook volkomen begrijpelijk, dat hij met deze rol het meeste lachsucces verwierf. De overige vier spelers (mejuf frouw C. van der Burg, Karei Riekers, B. de Bruin en Th. Lammers) hebben zich daarbij naar hun beste vermogen aange past. In ieder geval wisten zij een plezie rige stemming in de zaal op te wekken, die het daarop volgende bal uitstekend ten ?oede kwam. Adinda, 26 v. Pladju n. Tjilatjap. Alkaid, 26 v. Recife n. Rio de Janeiro. Agamemnon, 27 te Curasao. Alcyone, 27 te Rio de Janeiro. Aldabi, 26 150 m. NO. St. Paulsrock. Am pen an, 26 te Halifax. Amsteldiep, pass. 27 Minikoy n. Belawan. Aalsaijk, 25 te Brownsville. Akkrumdijk, pass. 26 Vlissingen n. Lissabon. Abbekerk, 27 te Antwerpen. Alderamin, pass. 27 Gibraltar n. Le Havre. Amerskerk. 27 te Newcastle NSW. Amstelkroon. 27 v. Auckland n. Dunedin. Aludra, pass. 27 Gibraltar n. Oran. Aagtedijk, 28 te Londen. Alchiba, 27 te Rotterdam. Alwaki 27 v. Rotterdam n. Hamburg. Amstelbrug 28 te Amsterdam. Ariadne, 28 vroeg te Amstredam. Ball, 27 te Port Swettenham. Bi®tang, pass. 27 Kp. Guardafui n. Miri. Boschfontein, 27 te Kaapstad. Beninkust, 27 v. Hamburg n. Amsterdam. Billiton, 28 v. Petra rig n. Belawan. BÏommersdijik, 27 v. Aden n. Karachi. Bonaire. 28 te Amsterdam. Caltex Leiden, pass. 26 Tunis n. Rotterdam. Celebes, 27 te Tj. Priok. Clavella, 26 v. Curasao n. Stanlow. Caltex The Hague, 27 v. Bandarmashur n. Bec d'Am bes. Cradle of Liberty, 27 v. Mena el Ahmadi n. Suez Oharis. 27 v. Port au Prince n. Antwerpen. Cottica, 28 te Paramaribo. Duivendijk, 23 v. Guayamas n. Cristobal. Delft, 26 v. Curasao n. Balboa. Dordrecht, 28 te Port Arthur verwacht. Duivendrecht. 28 Savanna verwacht. Dongedijk, 27 te Victoria. Daphnis, 28 v. Londen te Dordrecht. lisso Amsterdam, pass. 26 Kreta n. Antw. Eemland, 26 v. Las Palmas n. Amsterdam. Erinna, 28 te Pladju. Eemdijk, 27 te Tampico. Esso Den Haag, 28 te Gravesend n. Fawley. Esso Rotterdam, 28 te Aruba. Felipes, 27 v. Tj. Priok n. Balikpapan. Friesland (SSM), 27 te Blyth. Farmsum, 28 v. Amsterdam n. Antwerpen. Falco, 21 v. Toronto n. Hailton. Friesland KRL)25 te Houston- Gaasterland, 27 te Paranagua Grooce Beer, 27 580 m. N. Fayal. Gaasterkerk, 28 te Marseille. Gordias, 27 v. Livorno n. Napels. Hoogkerk, 26 v. Port Said n. Livorno. Helena, 26 te Morrisville. Heemskerk, pass. 27 Gibraltar n. Duinkerken. Heelsum, 27 v. Bremen n. Hamburg. Hydra, 27 v. Guanta n. La Guaira. Hilversum, 28 v. Schiedam te Rotterdam. Houtman, 26 v. Hongkong n. Singapore. Hathor, pass. 28 Ouessant n. Rotterdam. Heimes, 28 te Amsterdam. Ittersum, 27 te Amsterdam. Ivoorkust, pass. 27 Kanarische eil. n. Dakar. Java. 26 te New York. Joh. v. Oldenbarnevelt 27 v. Soerabaja naar Semarang. Jagersfontein, pass. 28 Vlissingen n. Antwerpen. Jupiter, 27 v. Hamburg n. Amsterdam. Karima.ta, 27 v. Suez n. Belawan. Kenia, 27 v. Rotterdam n. Curacao. Kola Inten, verm. 28 v. Genua n. Port Said. Laagkerk, 26 v. Madras n. Colombo. Lindekerk, 27 te Suez. Loppersum, 27 te Port Talbot. Leopoldskerk, vorm. 28 v. Kuwait n. Mena el Ahmadi. Laurenskerk. 28. te Vizagapatam. Liberty Bell, 5 Mei Philadelphia verw. Lekkerkerk, 27 te Colombo. Lindekerk, 28 te Port Said. Lissekerk, pass. 27 Malta n. Hamburg. Lemsterkerk, 28 te Londen. Leuvekerk, 28 v. Karachi n. Aden. Linge, 27 v. Dakar n. Monrovia. Luna, 27 v. Rotterdam n. Hamburg. Maas, 27 te Algiers. Maashaven, 26 te Rotterdam. Manoeran, pass. 26 Kp. Guardafui n. Suez. Molenkerk, 27 te Penang. Murena, 26 v. Singapore n. Miri. Maasland, 27 v. Amsterdam n. Hamburg. Modjokerto, pass. 27 Str. Messina n. Genua. Mijdrecht, 28 New York verwacht. Mapia, pass. 26 Ceylon n. Belawan. Meliskerk, 26 v. Port Elizabeth n. East London Metula. pass. 27 Lissabon n. Rotterdam. Macuba, pass. 26 Thursday eil. n. Tarakan. Merwede, 24 te New Orleans. Mitra, 28 te Cristobal n. Brisbane. Nieuw Amsterdam, 28 te Botterdam. Nigerstroom, 27 v. Freetown n. Dakar. Ondina, 27 te Karachi. Oostkerk, 27 v. Singapore n. Port Swettenham. Oranjestad, 27 720 m. ZW. Lands End. Oranjefontein, 27 400 m. NO. St. Helena. Phrontis. pass. 26 Minikoy n. Belawan. Perina. 26 te Amsterdam. Polydorus, 28 te Suez verwacht. Prins Willem v. Oranje, 27 v. Hamburg n. Mon treal. Prins Willem III, pass. 27 Vlissingen n. Bremen. Polyphemus, 28 te Tj. Priok. Papendrecht, 2 Mei Constanza verwacht. Pieter S, 27 te Dager.ham. Pendreeht. 27 v. Trinidad n. Dakar. Poelau Laut, 27 v. Genua n. Marseille. Prins Willem George Fred., 28 te Le Havre. Plagiola, 21 v. Curagao n. Sewaren. Prins Fred. Willem, 24 te Milwaukee. Rita, 27 te Penang. Rotti, 27 te Djibouti. Radja, pass, 2G Vlissingen n. Antwerpen. Riinkerk, 27 v. Beira n. Zanzibar. Rotula. 27 250 m. Z.ZW. Adelaide. Rijnland, 27 te Amsterdam. Ruys. 28 te Belawan. Rijndam, 27 320 m. O. Halifax. S'iedrecht. 26 te Bandarmashur. Straat Bali, 27 te Tj. Priok. Soestdijk, 26 te Rotterdam. Stac Rotterdam. 27 Immingham. Sunetta, pass. 27 Sabang n. Rotterdam. Scherpendrecht, 4 Mei Bahia verwacht. Sheratan, 27 270 m. ZO. Mogaduscio. Singkep 27 v. Suez n. Aden. Saidja, 27 v. Saigon n. Singapore. Stad Dordrecht, pass. 27 Ouessant n. Palermo. Schouten, 28 té Seychellen èil. Sommelsdijk, 27 v. Port Swettenham n. Penang. Stad Breda, 28 te Nacala. Stad Maastricht, pass. 27 Kp. Finisterre naar Savona. Sarangan, 24 te San Francisco. Sarpedon. 23 v. Philadelphia n. Port au Prince Slamat, pass. 27 Sabang n. Colombo. Stentor, 26 v. Paramaribo n. Amsterdam. Stad Amsterdam, 27 te Amsterdam. Stad Vlaai-dingen. 28 Rotterdam verwacht. Teiresias, pass. 26 Gibraltar n. Liverpool. Tjisadane, 27 te Singapore. Trompenberg, 27 te Hamilton. Titus, 26 v. Hamburg n. Amsterdam. Tarakan, 26 te Amsterdam. Tabinta, 27 te Barcelona. Ternate, 27 v. Aden n. Port Soedan. Teucer, 27 v. Amsterdam n. Londen. Tibia, pass. 27 Minikoy n. Singapore. Trajanus, 26 v. Trinidad n. Amsterdam. Titus, 27 te Amsterdam. Tjipanas, 24 te Kaapstad. Tjitjalengka, 24 v. Montevideo n. Kobe. Triton, 23 te Maracaibo. Van Waerwijck, 28 te Mombasa. Weiteviedcr,. 26 v. Tj. Priok n. Belawan. W. Alton Jones, 4 Mei Philadelphia verw. Woensdrecht, 1 Mei Miri verwacht. Weitevreden, 28 te Belawan. Wield recht, pass. 27 Runsal Jcbel n. Napels. Willem Barendsz, 27 te Amsterdam. Willem Ruys, 28 te Tj. Priok. Waterman, 27 260 m. W. Scilly's. Westland, 28 te Santos. Willemstad, 27 270 m. NO. Trinidad. Wonorato, 28 te Port Swettenham. Waterland. 1 Mei voor IJmuiden verwacht n. Amsterdam. Zonnewijk, 26 50 m. O. Gibraltar. Zeeland (SSM). 27 te Rotterdam. Zuiderzee, 26 1150 m. O. Bermuda. Zuiderkruis, 27 960 m. NO. Sombrero eil. KLEINE VAART Alja, 26 v. Amsterdam n. Rotterdam. Appingedam, 25 v. Antwerpen te Belfast. Adm. Courbét, 28 v. Glasgow te Genua verw. Adm. De Ruyter, 27 v. Ballina n. Siigo. Albert D, 26 v. Roterdam n. Ilusjm. Albert Willem, 26 v. Rotterdam n. Gefle. Amazone, 26 v. Vlaardingen te Rotterdam. Amigo, 26 v. Rotterdam n. Kjoge. Arctic, 26 v. Rotterdam n. Louden. Auriga G, 26 v. Delfzijl te Rotterdam. Audacia, 27 v. Ala te Amsterdam. Aco, verm. 27 v. Southampton n. Fowey. Algarve, 28 v. Swansea te Vel zen verw. Arnoudspolder, 28 v. Oporto te Rotterdam verw Att S, 27 v. Londen te Rotterdam verw. Actinia, 27 v.; Libourne n. Dublin. Berend N, 2G v. Strood te Maassluis. Badzo, 26 v, Rotterdam n. Londen. Bree Helle. 26 v. Rotterdam n. Londen Bernisse, 26 v. Civita Vecchla n. Fleetwood. Bill S, 28 v. Garston te Sligo verw. Binnenhaven. 27 Rotterdam verwacht. Coolhaven, 28 v. Casablanca te Londonderry verwacht. Corrie b. 27 v. Drammen te Dordrecht. Deneb, 26 v. Londen n. Duinkerken. Driebergen, verm. 27 v. Terneuzen n. Rotterdam Diligentia, 27 v. Isle of Grain te Shoreham. Erebus, verm. 26 v. Gdynia n. Quimper. Ellewoutsdijk, 26 v. Bristol n. Port Aferry. Eminent, 26 v. Avonmouth n. Dublin. Evertsen 26 v. Londen n. Kristiansand. Fiducia 27 v. Maassluis n. Boston. Festina, 26 V. Bordeaux te Southampton. Glory, 26 v. Rotterdam n. Hull. Hast III, 26 v. Frederiksund n. Aberdeen. Hast IV, 27 v. Leith n. Newburgh Hast V. 26 v. Guernsey te Dover. Havik, 26 v. Swansea te Rotterdam. Heerengracht. 26 v. Rotterdam n. Nantes. Harold 26 v. Helsinki n. Londen. Hartel 26 v. Hamburg n. Rotterdam. Heemraadsingel verm. 27 v. Barrow in Furness naar Antwerpen. Houtman 26 v. Limmerick n. Galway. Henrica, 23 v. Le Treport te Liverpool verw. Hoflaan. 27 v. Bordeaux te Dordrecht. Ida Pieter 27 v. Milfordhaven te Poortershaven Ingeborg 26 v. Vestman eil. n. Aalesund. Jongkind, verm. 27 v. Casablanca n. Le Havre. Joost, 26 v. Calais n. Ruysbroeck. Jakob Oor burg, verm. 27 v. Tripolis n. Napels. Koh I Noor. 27 v. ITuelva te Goole verw. Keyser 26 v. West Hartlepool te Goole. Kemphaan, 27 v. Algiers te Liverpool verw. Larix, 25 v. Bordeaux n. Garston. Liberté, 26 v. Middlesbro n. Gyon. Lies. 26 v. Londen te Middlesboro. Lydia (i). 26 v. Londen n. Rotterdam. Lucas Bols II. verm. 27 v. Skelskor n. Rotterdam Marcella, pass. 26 Brunsbüttel n. Rotterdam. Mutatie, 23 v. Honfleur n. Teignmouth. i Matthew, 26 v. IJmuiden n. d. Tyne. Mies, 26 v. Antwerpen te Aalborg. Monica 26 v. Dublin n. Liverpool. Myfem, 27 v. Gefle n. Stockholm. jMarkab N, 23 v. Famagusta te Glasgow verw. iNassauhaven verm. 27 v. Kopenhagen n. Malmö Nocrderhaven, verm. 27 v. Kopenhagen naa' Stralsund. iNieuwland, 26 v. Rotterdam n. Leith. Noordster, 26 v. Rotterdam n. Londen. iNijenburgh, 26 v. Rotterdam n. Duinkerken. iOdile R, 26 v. Londen te Rotterdam. Phecda, 26 v. Rouaan te Rotterdam, jponto, 26 te Manchester. i Prinses Wilhelmina, pass. 26 Terneuzen n. Antw I Rapid. 26 v. Rouaan te Rotterdam. IStientje Mensinga, verm. 27 v. Boston n. R'dam Senior, 26 v. Rotterdam n. Granville, jsoemba, 26 v. Norrkoping n. Malmö. Tagri, 26 v. Rotterdam n. Kalmar. Teunika, 27 v. Londen te Rotterdam. Tromp. 26 v. Port Talbot n. Antwerpen. Timo. 26 v. Rotterdam n. Londen. Trompenburgh, 26 v. Rotterdam n. Kingslynn- Tilly, 26 v. Bayonne n. Londen. Truce K, 26 v. IJstad te Zaandam. Twente, 26 v. Rotterdam te Wormerveer Victory, 26 v. Hull te Rotterdam. Westersingel, 26 v. Glasgow te Liverpool. Westpolder, 1 Mei v. Lissabon te Antw. verw. IJstroom, 26 v. Portsmouth te Amsterdam. Zuidland, 26 v. Barry te Swansea. Zeehaan, 27 v. Algiers te Londen verw. SLEEPVAART Gele Zee, 26 50 m. ZO. Daedalusrif met bagger molen en bak. Hudson. 26 230 m. N.NO. Kp. Finisterre met zui ger en bak. Humber, 26 v. Soerabaja n .Sydney. Noordholland. 26 200 m. N.NO. Madeira. Oceaan, pass. 26 Dover met dok n. Rotterdam Poolzee, 26 v. Spezia n. Lissabon met twee bakken. Voor fonten in telefonisch opgegeven advertenties bun nen wü geen verantwoorde lijkheid aanvaarden. De Administratie Tandarts zoekt Br. no. 1662 Wensing's Adv. Bur. Tempeliersstr. 32. Gevraagd: van 1846 Kruisweg 70, Haarlem maakt bekend, dat het kantoor Zaterdag 30 April (Koninginnedag) en Donderdag 5 Mei (Bevrijdingsdag) de gehele dag is gesloten. maakt hiermede bekend dat de Brand- stoffenzaken in Haarlem en omstreken op Zaterdag 30 April (Koninginnedag) en op Donderdag 5 Mei (Bevrijdingsdag) de gehele dag GESLOTEN zullen zijn. VOORHELMSTRAAT 25 OPENBARE LES en TENTOONSTELLING VAN HET WERK DER LEERLINGEN op Donderdag 28 April van 2—4.30 en 7—9 uur Vrijdag 29 April van 2—4.30 en 7—9 uur. TOEGANG VRIJ. J. C. v. d. KUY, Directrice TE KOOP voor Heemsteeds gezin van minstens 3 personen een met voor- en achtertuin aan de Kerklaan te Heemstede. Koopprijs 19.000.—. Brieven onder no. 8803 bur, v. d. blad. Paarden-, Rund-, Varkensslagerij TUGELASTRAAT 32 - TELEFOON 12984 Varkenscarbonade van de schouder Paardenlappcn vanaf Ossenlappen vanaf 1.80 1-20 1-60 EERSTE KWALITEIT Nummerbrieven. die volgens ons oordeel niet bona fide reageren op de inhoud van advertenties, worden niet doorgezonden Niet-afgehaalde nummer- brieven worden na 14 dagen vernietigd. voor 3 dagen p. week, voor huishoudelijk- en winkel- werk. C. Booy, Barrevoete- straat 17. gevraagd voor het schoon houden van kantoren voor 2 avonden in de week van 5.308 uur n.m. Aanmelden Zijlweg 136 van 910 uur v.m., behalve Zaterdags. Gevraagd: Spuitinricht. Kuipers (eige naar J. A. Kröttje) Mr. Cor- nelisstraat 36, Haarlem. BOUWBEDRIJF P. RIJNIERSE EN ZOON ZIJLWEG 13 - OVERVEEN vraagt een oudere bekend met alle werkzaamheden in burgerwerk, als tegelzetten, rioleringen enz. TRANSPORTONDERNEMING TE AMSTERDAM vraagt voor spoedige indiensttreding: voor haar factuur- en administratie-afdeling, in het bezit van U.L.O.- en type-diploma. Leeftijd 16—20 jaar. alsmede in het bezit van U.L.O.- en type-diploma. Brieven met volledige inlichtingen te richten onder no. 1655 aan Adv. Bur. Spin, Prins Hendrikkade 48. Amsterdam. SPAARNDAMMER vraagt: SCHEEPSWERF STAPEL N.V. Leeftijd: 15—18 jaar. Gelegenheid tot het volgen van een „Bemetel"- opleiding (vrijwillig). Aanmelden aan Werf Stapel, Lagedijk 13, Spaarndam. GEVRAAGD: in- of extern. SLAGERIJ J. NOL, Hoofdstraat 149, Santpoort. Tel. 8424 J. H. HENKES GRAFISCHE BEDRIJVEN N.V vraagt voor spoedige indiensttreding voor haar afdeling boekdrukkerij. Aanmelden: Ged. Oude Gracht 88, Haarlem. Confectiefabriek GEBRA te Amsterdam, vraagt voor japonnen, geen heen- en weer reizen. Aanmelden: Tweede Hoogerwoerddwarsstraat 33, Haarlem, Maandag en Dinsdag vóór 12 uur. Op handelskantoor te Heemstede wordt voor direct gevraagd Leeftijd tot 25 jaar. Vereist wordt: minstens Mulo- en type diploma. Uitvoerige inlichtingen en referenties onder no. 8805 aan het bureau van dit blad. r SCOOTERS PARILLA F A K A Motoren: Parilla, Douglas, Csepel-Pannonia Salira (volksmotor) H.M.W.-specialist: KONINGSTRAAT 46 - HAARLEM - TEL. 20719 Termijn of contant voor de beste service staan wij garant. Gen. Cronjéstraat 71 Ook specialist Swlff-fierenschoenen

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 11