Koninklijke onderscheidingen 11 Buitenlandse Zaken Justitie Binnenlandse Zaken OnderwijsKunsten en Wetenschappen Financiën Oorlog Marine Wederopbouw en V olkshuisvesting Prof, mr. C. de Vries Commandeur orde van Oranje Nassau Verkeer en Waterstaat Economische Zaken Publiekrechterlijke B edrijfsorganisatie Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening Sociale Za 'en en V olksgezondheid VRIJDAG 29 APRIL 1955 De Buitengewone Staatscourant, die morgen zal verschijnen, bevat de namen van hen, die ter gelegenheid van de verjaardag van H.M. de Koningin zijn onder scheiden. Deze Staatscourant bestaat uit twee en twintig pagina's. Daar onze plaatsruimte niet toelaat alle gedécoreerden te vermelden, laten wij hier een ver korte lijst volgen. De inwoners van Haarlem en van omliggende gemeenten, die een onderscheiding ontvingen, zijn in een afzonderlijke lijst vermeld. Tot ridder in de Ord'e van de Neder landse Leeuw zijn benoemd: F. W. Craan- dijk, buitengewoon gezant en gevolmach tigd minister te Budapest; mr. E. Star Bus- mann, buitengewoon gezant cn gevolmach tigd minister te Wenen; M. F. Vigeveno, buitengewoon gezant en gevolmachtigd minister, plaatsvervangend hoofd van de Gecombineerde Nederlandse Vertegenwoor diging te Parijs; jhr. mr. M. P. M. van Kar- nebeèk, buitengewoon gezant en gevol machtigd minister te Oslo; mr. G. E. baron van Ittersum, buitengewoon gezant en ge volmachtigd minister, plaatsvervangend Hoge Commissaris der Nederlanden te Dja karta; J. A. Schuurman, gevolmachtigd minister, ter beschikking van d'e regering van de republiek Indonesië; prof. mr. D. Goedhuis, burger-luchtvaartattaché, ver bonden aan de ambassade der Nederlanden te Londen; prof. mr. B. V. A. Röling, hoog leraar in het strafrecht., strafprocesrecht en volkenrecht aan de Rijksuniversiteit te Groningen. Tot officier in de orde van Oranje-Nassau zijn benoemd: D. J. E. graaf de Hochepied', consul-generaal der Nederlanden te Istan bul; H. A. van Deinse, hoofd van de con sulaire afdeling van het Hoge Conujhissa- riaat der Nederlanden te Djakarta; dr. R. H. van Gulik, gezantschapsraad, chef dei- Directie Afrika en Midden-Oosten van het ministerie van Buitenlandse Zaken; jhr. J. Q. Bas Backer, gezantschapsraad, chef der Directie Westelijk Halfrond van het mi nisterie van Buitenlandse Zaken; A. H. Hasselman, ambassadeur der Nederlanden te Londen; dr. J. van As, raad voor pers en culturele aangelegenheden aan de am bassade der Nederlanden te Buenos Aires, tevens hoofd van het Nederlands Informa tie Bureau in Argentinië; R. C. Kwantes, administrateur, hoofd Bureau Politieke Za ken van de Directie Beleidszaken Indonesië van het ministerie van Buitenlandse Zaken; S. Meijer, administrateur, hoofd van het Bureau Midden-Europa van de Directie Europa van het ministerie van Buitenland se Zaken; L. F. Verdonck, administrateur, chef van de afdeling Verbindingen van het ministerie van Buitenlandse Zaken; G. Els- hove. eerste handelsse'cretaris aan de am bassade der Nederlanden te Tokio; mr. H. Schelfeema,laatstelijk eerste ambassadeseore taris bij de Permanente Vertegenwoordi ging van Nederland bij de Verenigde Na ties te New York; Tj. de Boer, president directeur der Compania Maritima Holan- desa (Argentina) te Buenos Aires; J. J. Bosman, algemeen assistent van de alge meen vertegenwoordiger van de B.P.M. in Indonesië, te Djakarta; W. L. Bruinsma,. oudste directeur van de Escomptobank N.V., te Djakarta; mevrouw mr. H. van Dam van Isselt, onderdirecteur van het Nederlands Historisch Instituut, te Rome; D. H. Duyf, directeur van de Gwalior Sugar Company, te Dabra; A. Giberius, algemeen directeur van de Alldephi Verwaltung, te Hamburg; H. Harinck, directeur der N.V. Koninklijke Paketvaart Maatschappij in Indonesië; J. J. Haver Droeze, directeur van Philips Eclairage et Radio, te Parijs; ir. W. van der Lee, directeur-hoofdadministrateur van de N.V. Papierfabriek „Padalarang", te Padalarang; J. M. Mijnlieff, hoofdver tegenwoordiger van de Koninklijk Lucht vaart Maatschappij voor Zuidelijk Afrika, te Johannesburg; A. A. S. Rademakers, beherend directeur van „Commercial Ber- kel S.A.", te Barcelona; mr. G. Rodenburg, hoofddirecteur der N.V. Kooy Koster van Voorhout, te Surabaja; J. H. W. Rysch, firmant van D. M. C. Watering, te Ban dung; ir. D. J. Schaap, directeur van de N.V. Machinefabriek „Braaf' te Surabaja. Tot ridder in de Orde van Oranje Nassau zijn benoemd: A. Engelsman, hoofdcommies bij de afdeling Comptabiliteit van het mi nisterie van Buitenlandse Zaken, H. C. A. van Booven, letterkundige, te Rome; J. W. M. Martinot, hoofdredacteur „Persbiro Indonesia", te Djakarta (voordien journa list te Haarlem); K. A. Mayer, voormalig buitenlandse correspondent van d'e „Nieu we Rotterdamse Courant". Tot commandeur in de Orde van Oranje- Nassau is benoemd: jhr. mr. dr. L. H. K. C. van Asch van Wijck, procureur-generaal bij de Hoge Raad der Nederlanden, te 's Gravenhage, Tot ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw zijn benoemd: mr. F. J. de Jong, raadsheer in de Hoge Raad der Nederlan den, te 's Gravenhage; mr. G. J. Kronen berg, president van het gerechtshof te Arn hem; mr. C. Veen, president van de recht bank te Utrecht, te Bilthoven; mr. Th. Se- meijns de Vries van Doesburgh, officier van justitie bij de rechtbank te 's Graven hage, te Rotterdam; mr. H. C. Hooft Has selaar, kantonrechter te Amsterdam; mr. J. W. U. Doornbos, president van het hoog militair gerechtshof te 's Gravenhage; mr. K. Th. Koch, advocaat en procureur, deken van de Orde van Advocaten in het arron dissement Arnhem, te Arnhem; mr. E. J. E. G. Vonkenberg, advocaat en procureur, deken van de Orde van Advocaten in het arrondissement Dordrecht, te Gorinchem; mgr. dr. J. A. Geerdinck, officiaal van het. Aartsbisdom Utrecht, kanunnik, te Utrecht; mr. E. A. M. Lamers, directeur-generaal van het gevangeniswezen bij het ministe rie van Justitie, te 's Gravenhage; prof. mr. J. H. Beekhuis, te Groningen. Tot officier in de Orde van Oranje-Nas- sau zijn benoemd1: D. Q. R. Mulock Houwer, directeur van „Zandbergen", te Amersfoort; mejuffrouw mr. H. G. Veth, rechter-plaats- vervanger in de rechtbank te Almelo, lid van de Reclasseringsraad aldaar; W. J. A. van Haaren, deken en pastoor te Helmond; P. J. Jansen, professor aan het Groot Se minarie te Roermond, kanunnik, te Roer mond; mr. F. J. Brevet, quaestor-generaal van de Nederlandse Hervormde Kerk, te Rotterdam; ds. A. J. Wormgoor, predikant, praeses van de kerkeraad van de Her vormde Gemeente te 's Gravenhage; d's. S. J. M. Hulsbergen, predikant van de Her vormde Gemeente te Hoedekenskerke; J. H. J. Raat, administrateur bij het ministe rie van Justitie, te 's Gravenhage; C. H. Koning, hoofd van Bureau Personeel en Organisatie bij de Afdeling Politie van het ministerie van Justitie, te 's Gravenhage; J. F. M. M. Oor, dirigerend officier der Rijkspolitie 2de klasse, commandant van het district Maastricht der Rijkspolitie, te Berg en Terblijt; dr. S. Tammenoms Bak ker, psychiater bij de Huizen van Bewa ring I, II en III te Amsterdam; H. A. Ke- verling Buisman, notaris te Groningen, voorzitter van de Ring Groningen van de Broederschap der Notarissen; R. Remmelts, notaris te 's-Gravenhage, mr. W. N. Sick- ler te Amsterdam. Tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau zijn benoemd: F. Lassche, directeur van de gevangenis „Schutterswei", te Alkmaar; mejuffrouw mr. C. E. E. Bal, secretaresse van de Vereniging „Pro Juventute", te Am sterdam. Tot commandeur in de Orde van Oranje- Nassau is benoemd: mr. J. R. M. van An- geren, lid van de Raad van State, te Was senaar. Tot ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw zijn benoemd: mr. G. Vixseboxse, lid van de Eerste Kamer, te Holten; E. A. Vermeer, lid van de Tweede Kamer, te Naarden; F. J. Goedhart, lid van de Twee de Kamer, te Amsterdam; mag. dr. J. G. Stokman, lid van de Tweede Kamer, te Utrecht; dr. W. L. P. M. de Kort, lid van de Tweede Kamer, te Goirle; H. J. Hofstra, lid van de Tweede Kamer, te Wassenaar; Chr. J. M. Mol, lid van de Tweede Kamer, te Etten; mr. P. C. Boele van Hensbroek, secretaris van de Raad van State, te 's Gra venhage; J. E. S. Holthaies, lid van Gede puteerde Staten van Gelderland, te Arn hem; J. van Tilburg, wethouder der 'ge meente Rotterdam; H. J. de Dreu, burge meester van Assen en lid van de Eerste Kamer. Tot officier in de Orde van Oranje-Nas sau zijn benoemd: G. Baas Kzn., lid van de Provinciale Staten van Noordholland, te Amsterdam; J. J. G. Boot, burgemeester der gemeente Hilversum; mejuffrouw mr. J. C. Th. Ilsen, administrateur, chef van de afdeling Juridische Zaken van de Pen sioenraad, te 's Gravenhage; A. M. F. Freij- ters, burgemeester van Roosendaal en Nis pen; mr. A. L. des Tombe, burgemeester van Apeldoorn; J. Bronkhorst, wethouder van Arnhem; dr. S> F. A. C. M. baron van Wijnbergen, burgemeester van Wassenaar; ir. E. H. Berkhuijsen, directeur van het gemeentelijk gasbedrijf, te 's Gravenhage; mr. dr. H. J. Wijtema, burgemeester van Alkmaar; mevrouw mr. A. M. E. Lerner- Post, administrateur, chef der afdeling Al gemene Zaken ter gemeente-secretarie, te Amsterdam; F. van Meurs, directeur van het burgerweeshuis en de inrichting voor stadsbestedelingente Amsterdam; mr. dr. W. Dijckmeester, te Arnhem; R. W. van Eijk, hoofdcommissaris van gemeentepoli tie, te Utrecht; mr. A. A. M. van der Meu- len, burgemeester van Leeuwarden; ir. J. D. Fokma, directeur van het Provinciaal Electriciteitsbedrijf in Friesland, te Leeuwarden: mr. R. J. J. Lambooy, bur gemeester van Hengelo (O.). Tot ridder in de Orde van Oranje-Nas sau zijn benoemd: mr. R. J. Th. van der Heijden, burgemeester van Loon op Zand'; G. J. A. Manders, burgemeester van Zon dert; C. G. de Jong, wethouder van Alm- kerk; J. L. J. van Benthem, administra teur bij de dienst van gemeentewerken, te 's Hertogenbosch; P. J. C. Swagemakers, wethouder der gemeente Steenbergen; B. C. Jaspers, ontvanger der gemeente Breda; jhr. R. M. J. F. L. van Grotenhuis, burge meester van Groesbeek; H. G. van den Berg, te Culemborg; mr. G. C. van der Willigen, burgemeester van Lekkerkerk; F. Nieborg, burgemeester van De Lier; J. Braakman, lid va>n de Provinciale Staten van Noordholland en wethouder der ge meente Bovenkarspel; D. Verwoerd, raads lid der gemeente Uithoorn; J. Romeyn, burgemeester van Ouwerkerk; F. A. van Rosevelt, burgemeester van Schoondijke; H. J. Starmans, burgemeester van Nuth; Ch. W. E. G. Janssens, burgemeester van Maasbree. Tot ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw zijn benoemd: prof. dr. C. de Boer, oud-hoogleraar aan de Rijksuniversiteit te Leiden; prof. dr. ir. H. J. van der Maas, hoogleraar aan de Technische Hogeschool te Delft; prof. dr. P. C. A. Geyl, hoogleraar aan de Rijksuniversiteit te Utrecht; prof. dr. P. J. Enk, hoogleraar aan de Rijksuni versiteit te Groningen; prof. dr. S. van Creveld, hoogleraar aan de Gemeentelijke Universiteit, te Amsterdam; mgr. mr. F. J. C. M. Op de Coul, directeur van het R.K. Centraal Bureau voor Onderwijs en Op voeding te 's Gravenhage; mr. H. J. Woi- tjer, hoofd van de afdeling Hoger Onder wijs en Wetenschappen van het ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen te 's Gravenhage; E. A. van Beinum, eerste dirigent van het Concertgebouworkest, te Amsterdam; mr. J. K. van der Haagen, te Saint Leu la Forêt (Fr.). Tot officier in de Orde van Oranje-Nas sau zijn benoemd: mr. F. E. Everwijn Lan ge, secretaris van „Het Utrechts Land schap", te Maarn; dr. J. A. de Koning,voor zitter van het Nederlands Cultureel Con tact, te Utrecht; G. J. Loran, gewezen we tenschappelijk hoofdambtenaar bij de kli niek voor veterinaire heelkunde aan de Rijksuniversiteit te Utrecht; dr. C. M. J. H. I. Smits, bibliothecaris van d'e R.K. Uni versiteit te Nijmegen, te Groesbeek; J. H. Bannier, directeur van de Nederlandse Or ganisatie voor Zuiver-Wetenschappelijk Onderzoek (Z.W.O.) te 's Gravenhage, te Wassenaar; dr. D. N. van der Neut, direc teur van de Christelijke H.B.S. te Zeist; A. J. Tervoort, rector van de R.K. Acade mie voor de lichamelijke opvoeding te 's Hertogenbosch; dr. H. Knorringa, rector van het Amsterdams avondlyceum te Am sterdam; mejuffrouw mr. J. C. de Niet, waarnemend hoofd van die afdeling Nij verheidsonderwijs van het ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, te 's Gravenhage; H. E. Sondorp, inspecteur van het lager onderwijs in de inspectie Apeldoorn; P. W. Schepers, directeur van de R.K. kweekschool voor onderwijzers, te Maastricht; P. J. Steenbei-gen, regisseur en toneelspeler, directeur van De Haagse Co- medie, te Voorburg; S. Vestdijk, letterkun dige, te Doorn; dr. G. Knuttel Wzn., oud directeur van het Gemeente Museum, te 's Gravenhage; dr. A. J. van de Ven. Rijks archivaris in de provincie Utrecht, te Utrecht; H. F. E. Visser, conservator van het Museum van Aziatische Kunst, te Am sterdam; L. J. M. Hazelzet, oud-hoofdre dacteur van het dagblad „De Maasbode" te Rotterdam, te Voorburg (Z.-H.); dr. F. K. H. Kossmann, bibliothecaris van de Biblio theek en Leeszalen der gemeente Rotter dam; A. J. L.Verhoeven, hoofdaalmoezenier van de Katholieke Jeugdbeweging, te 's Gravenhage; dr. J. Miedema, hoofd van de afdeling Lichamelijke Opvoeding en Sport van het ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen. Tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau zijn benoemd: dr. W. van Doorn, publicist, te Bilthoven; J. Arnoldus, directeur van de lagere technische school te Alkmaar, wo nende te Bergen (N.-H.); J. G. Jansens, voorzitter van de Vereniging voor MULO, te Groningen; P. G. Schreuder, directeur van het Instituut „Zonneschijn-Zonnehoe- ve" voor zwakzinnige kinderen te Arnhem; M. C. Escher, graficus, te Baarn; D. Schui men, kunstschilder, te Laren (N.H.); J. N. C. Collette, kunstschilder en glazenier, te Nijmegen; mevrouw A. H. M. Laman Trip- De Beaufort, letterkundige, te Amsterdam; E. J. Bomli, directeur van de programma- dienst van de Nederlandse Radio Unie, te Hilversum; A. W. Sweers, leider van het Bureau voor het amateur- en lekentoneel- spel „Ons Lekenspel-De Nieuwe Spoel", te Bussum. Tot ridder in de Orde van de Neder landse Leeuw zijn benoemd: prof. L. O. Wenckebach, te Noordwijkerhout en dr. P. J. Jaffé, bankier, te Naarden. Tot officier in de Orde van Oranje-Nas sau zijn benoemd: dr. F. H. Repelius, on derdirecteur van De Nederlandsche Bank N.V., te Amsterdam; mr. A. Q. Mees, oud- concêrndireeteur van de N.V. Utrechtsche Hypotheekbank; A. J. Loijens, belasting consulent, te Amsterdam; dr. L. R. W. Sou- tendijk, financieel raad bij Hr. Ms. am bassade te Washington; drs. A. J. van Raal- te, directeur Financieringen en Coördinatie Oorlogsschade bij het ministerie van Fi nanciën; mr. A. ten Sande, hoofdinspec teur van 's Rijks belastingen, hoofd van de afdeling Algemene en Juridische Zaken van de Belastingdienst van het ministerie van Financiën; mr. H. C. Oud, administra teur A bij de Directie Bewindvoering van het ministerie van Financiën; C. H. W. Stassen, hoofdinspecteur-titulair der do- Ter gelegenheid van het Zweedse Koninklijke bezoek heeft de hoofdstad zich in feesttooi gestoken. Onder de talloze fraai verlichte gebouwen troffen wij ook dit oude geveltje aan, dat met de illuminatie van honderden lampjes een sprookjes achtige aanblik biedt. Eduard van Beinum, ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw. meinen te Venilo; P. Knook, hoofdinspec teur van 's Rijks belastingen, te Amster dam; G. B. Balkestein, hoofdinspecteur van 's Rijks belastingen, te Maastricht; S. van den Berg, hoofdinspecteur-titulair van 's Rijks belastingen, te Almelo; D. L. Kloos terman, hoofdinspecteur van 's Rijks be lastingen, te Utrecht; L. H. Berdenis van Berlekom, hoofdinspecteur-titulair van 's Rijks belastingen, te Utrecht; A. C. Roem hoofdinspecteur-titulair van' 's Rijks be lastingen, te Hilversum; A. C. van der Wouden, hoofdontvanger van 's Rijks be lastingen, te Groningen; T. Popma, hoofd accountant bij de Rijksaccountantsddenst, te Arnhem; C. D. Wotters, ingenieur-veri ficateur van het kadaster te Arnhem; C. J. J. de Mazura, hoofdlandmeter van het ka daster, te Alkmaar; H. J. Grooters, hoofd landmeter van het kadaster, te Groningen. Tot ridder in de orde van Oranje-Nassau zijn benoemd: J. E. Wustenhoff, chef van de effecten-afdeling van de Nederlandsche Handel-Maatschappij N.V. te Amsterdam; J. J. P. Hut, hoofdcommies bij de afdeling Personeel van de Belastingdienst van het ministerie van Financiën. Tot commandeur in de Orde van Oranje- Nassau, met de zwaarden, is benoemd de gepensionneerde generaal-majoor-arts dr. J. T. Wilkens. Tot ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw zijn benoemd: luitenant-generaal J. D. Backer, directeur materieel landmacht; generaal-majoor F. W. J. M. Peters, van het wapen der artillerie; generaal-majoor- vlieger-waarnemer J. L. Zegers, van de Koninklijke luchtmacht; prof. dr. G. J. Si- zoo, hoogleraar in de natuurkunde aan de Vrije Universiteit te Amsterdam, voorzitter van de Rijksverdedigingsorganisatie T.N.O.; de heer H. Götzen; Tot officier in de orde van Oranje-Nas sau, met de zwaarden zijn benoemd: kolo nel J. Rothuizen, van de generale staf; luitenant-kolonel M. P. Feith, van de ge nerale staf; luitenant-kolonel P. G. A. Coopmans, van de generale staf; kolonel- .intendant P. van der Heide, van het dienst vak der intendance; kolonel P: H. Lach de Bère, van het wapen der infanterie; luite nant-kolonel P. J. Ootmar, van het wapen der cavalerie; kolonel ir. C. A. Bijlaard, van het wapen der artillerie; kolonel C. J. J. Stoorvogel, van het wapen der genie; luitenant-kolonel L. Vader van het wapen van de verbindingsdienst; reser-ve-luite- nant-kolonei C. J. Vierling, van het dienst vak van de technische dienst; luitenant kolonel H. J. Amelink, van het wapen der Koninklijke maréchaussée: luitenant-kolo nel J. B. Ludwig, van het dienstvak der militaire administratie; luitenant-kolonel arts K. L. Goldbach, van het dienstvak van de geneeskundige dienst; gepension neerde kolonel-vlieger J. G. Sissingh, van de Koninklijke luchtmacht; luitenant-kolo nel P. J. Maters, van de Koninklijke lucht macht; luitenant-kolonel-vlieger (tijdelijk kolonei-vlieger) J. W. Thijssen, van de Koninklijke luchtmacht; reserve-luitenant kolonel E. C. Nicola, van de Koninklijke luchtmacht. Tot officier in de orde van Oranje- Nassau zijn benoemd: de gepensionneerde kolonel der genie E. C. W. A. Geuze; de gepensionneerde reserve-koionel-titulair der infanterie W. baron van Ittersum; de administrateur A bij het ministerie van Oorlog P. Dregmans: de hoofdingenieur bij de dienst der genie ir. H. I. Privé; de ad ministrateur bij het ministerie van Oorlog mr. G. P. Kiès. Aan de eervol ontslagen kapitein-ter-zee bij de K.M.R. J. J. A. Schagen van Leeu wen is de titulaire rang van schout-bij- nacht verleend. Tot ridder in de orde van de Nederland se Leeuw zijn benoemd: vice-admnaal F. T. Burghard; schout-bij-nacht F. H. M. van Straelen. Tot officier in de orde van Oranje- Nassau. met de zwaarden zijn benoemd: kapitein-ter-zee H. Tichelman (bij bevor dering); kapitein-ter-zee A. J. Quanjer; kapitein-ter-zee A. van Karnebeek (bij bevordering); kapitein-ter-zee-vlieger (tij delijk commandeur-vlieger) J. M. van Olm (bij bevordering); kapitein-ter-zee van speciale diensten K. G. Tiel (bij bevorde ring); kapitein-luitenant-ter-zee J. N. J. van der Meij (bij bevordering); kapitein- luitenant-ter-zee P. Cool (bij bevorde ring); kapitein-luitenant-ter-zee F. L. Ca- pel; kapitein-ter-zee van administratie C. A. de Poorter (bij bevordering); kapitein- luitenant-ter-zee van administratie C. P. van den Berg; kapitein-luitenant-ter-zee arts T. A. de Haan. Tot officier in de orde van Oranje- Nassau, is benoemd: de vlootaalmoezenier G. Schimmel. Tot ridder in de orde van Oranje-Nas sau zijn benoemd: de referendaris bij het het ministerie van Marine T. Kamp; de technische-hoofdambtenaar in vaste dienst bij de technische dienst van 's Rijks kust- verlichting te Scheveningen J. de Vries. Tot ridder in de Orde van de Neder landse Leeuw is benoemd: prof. dr. J. Q. van Regteren Altena, te Amsterdam. Tot officier in de Orde van Oranje-Nas sau is bij bevordering benoemd: J. Ziets- ma, te Amsterdam, hoofdarchitect A bij de Rijksgebouwendienst. Tot officier in de Orde van Oranje-Nas sau zijn benoemd: ir. J. van Ettinger, te 's-Gravenhage, directeur van het Bouw- Wegens zijn verdiensten als voorzitter van de per 26 April 1955 opgeheven rijks commissie van advies voor de gemeente- financiën is prof. mr. C. W. de Vries bij Koninklijk Besluit van 23 April 1955 be noemd tot commandeur in de orde van Oranje Nassau. De versierselen bij deze onderscheiding zijn prof. De Vries Donderdagmiddag, tij dens een korte plechtigheid op het minis terie van Financiën, door minister Van de Kieft uitgereikt. Hierbij waren onder meer aanwezig de minister van Binnenlandse Zaken, prof. dr. L. J. M. Beel, de secretaris generaal van het ministerie van Financiën, mr. If. A. M. van den Dries, de secretaris generaal van het ministerie van Binnen landse Zaken, mr. J. M. Kan, en de in Den Haag woonachtige leden van de opgehe ven commissie. Op grond van de financiële verhoudings wet 1929 werd bij Koninklijk Besluit van 25 Juli 1929 de rijkscommissie van advies voor de gemeentefinanciën ingesteld. Van deze commissie werd prof. De Vries voorzitter, welke functie hij, met een on derbreking tijdens de bezetting, toen hij door de bezetter werd ontslagen, tot het moment van opheffing heeft vervuld. centrum, te Rotterdam; mr. J. W. W. van der Hoeven, te Rotterdam voorzitter van het Instituut Stad en Landschap van Zuid-Holland; ir. J. A. van der Laan, te Leiden, architect B.N.A.; M. E. Leeuwrik, te Zeist, hoofddirecteur van de N.V. Schok- beton; B. Merkelbach, te Amsterdam, ar chitect B.N.A.; ir. H. F. Mertens, te Loos- dreoht, architect B.N.A.; ir. A. O. Schuil, te 's-Gravenhage, hoofdingenieur-direc teur bij de Centrale Directie van de We deropbouw en de Volkshuisvesting; ir. D. S. Visser, te Leeuwarden, hoofdingenieur directeur van de Wederopbouw en de Volkshuisvesting in de provincie Friesland. Tot ridder in de Orde van Oranje-Nas sau zijn benoemd: J. J. Brandes te 's-Gra venhage, architect B.N.A.; J. C. Dorsser, te 's-Gravenhage, architect B.N.A.; jhr. W. Gevaerts van Nuland. te 's-Gravenhage, hoofd van het Bureau Vervoer van het ministerie van Wederopbouw en Voks- huisvesting. Tot ridder in de Orde van de Nederland se Leeuw zijn benoemd: A. Hugas, te s'-Gravenhage plaatsvervangend hoofddi recteur der PTT; M. J. van der Ploeg, te Wassenaar, directeur der Koninklijke Luchtvaart Maatschappij N.V.; mr. A. F. Lodeizen, te Wassenaar, voorzitter van de directie van Wm. H. Müller en Co. N.V.; B. E. Ruys, te Rotterdam, oudste firmant van de Fa. Wm. Ruys en Zonen; ir. A. G. Maris, te 's-Gravenhage, directeur-generaal van de Rijkswaterstaat; ir. J. P. Josephus Jitta, te Voorburg, hoofdingenieur-direc- teur van de Rijkswaterstaat; ir. F. E. Mul der, te De Bilt, hoofdingenieur-directeur van de Rijkswaterstaat; prof. ir. J. L. Klein te Voorburg, directeur-hoofdingenieur van de Provinciale Waterstaat in Zuid-Hol land; ir. H, Vis te Doetinchem, directeur van de N.V. Gelderse Tramweg Maat schappij. Tot officier in de Orde van Oranje-Nas- J. J. Moll te Aalsmeer, oud-vlieger en commandore bij de K.L.M., officier in de orde van Oranje-Nassau. sau zijn benoemd: A. A. Beerens, te 's-Gra venhage, inspecteur voor bijzondere dien sten der PTT; G. Ebens, te Groningen, in specteur in algemene dienst der PTT; H. Witsenburg te 's-Gravenhage oud-inspec teur der PTT; ir. C. A. F. Falkenhagen, te Amstelveen, hoofd van de afdeling Lucht vaartinspectie van de Rijksluchtvaart dienst; J. Lassche, te Sneek gezagvoerder bij de N.V. Stoomvaart Maatschappij „Ne derland"; S. Vlietstra, te Rotterdam, ge zagvoerder bij de N.V. Nederlandsch-Ame- rikaansche Stoomvaart Maatschappij „Hol landAmerika Lijn"; J. Riedel, te Amster dam, voorzitter van de Vereniging van Ne derlandse Koopvaardij-Kapiteins 1943; A. Kuypers, te Rotterdam, directeur van de N.V. Algemeen Vrachtkantoor; J. van Roon, te Schiedam, directeur Halcyon Lijn N.V.; J. W. Deutekom, te Delft, hoofdver tegenwoordiger Bureau Veritas in Neder land; ir. J. A. Beckering Vinckers te Breda, hoofdingenieur A van de Rijkswaterstaat; mr. K. Jansma, te Amsterdam, secretaris bij de Zuiderzeeraad; ir. A. E. J. Nap, te 's-Gravenhage, hoofdingenieur A van de Rijkswaterstaat; C. J. van der Hoeven, te Zoeterwoude, directeur N.V. C. J. van dei- Hoeven, te' s-Gravenhage; H. van Wessem, te Bilthoven, directeur van de N.V. Alge mene Transport- en Expeditie Onderne ming Van Gend en Loos; H. A. C. Halber- stadt, te Utrecht, hoofdinspecteur der N.V. Nederlandsche Spoorwegen; J. de Vries, te 's-Gravenhage, administrateur, hoofd van de afdeling Vervoer te Water van het Di rectoraat-Generaal van het Verkeer; ir. H. P. R. Rook te Utrecht, Rijkshoofdinspec teur van het Verkeer A bij de Rijksver keersinspectie; J. M. F. A. van Dijk, te Amersfoort directeur van het Nederlands Radarproefstation te Noordwijk aan Zee. Tot ridder in de Orde van Oranje Nas sau zijn benoemd: M. Leis Pzn., te Maas sluis, directeur W. A. van den Tak's Ber gingsbedrijf N.V.; G. Fritzsche, te Amster dam, onder-directeur N.V. Radio Holland. Tot ridder in de Orde van de Neder landse Leeuw zijn benoemd: ihr. mr. W. J. de Jonge, voorzitter van de Federatie van Bergcultuurondernemingen in Indonesië, te Amsterdam; prof. ir. Th. R. Seldenrath te Rijswijk (Z.-H.). Tot officier in de Orde van Oranje-Nas sau zijn benoemd: S. S. Korthuis, wonende te Wassenaar, directeur van de N.V. Druk kerij en Uitgeverij Korthuis te 's Graven hage; L. H. A. G. Ousters, directeur van de N.V. Pope's Metaaldraad lampenfabriek te Venlo; E. J. Gerards, hoofdingenieur Staatsmijn Emma, te Heerlen; J. E. Duin- tjer, voorzitter van de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor de Veenkoloniën te Veendam; P .F. Scheeren, wonende te Nijmegen, ondervoorzitter van de Federa tie van Nederlandse Schoenfabrikanten; mr. R. O. H. F. Werdmüller von Elgg, wo nende te Oosterbeek, gemeente Renkum, directeur van de Kunstzijde Spinnerij Nij- ma te Nijmegen; dr. ir. P. H. Hermans, te De Bilt, directeur van het Instituut voor Cellulose Onderzoek te Utrecht; ir. A. J. Mijnlieff, te Zeist, president-directeur van de N.V. Provinciaal en Gemeentelijk Utrechts Stroomleveringsbedrijf; mr. N. R. H. van Essen, directeur van het Rijksbu reau voor Diamant, te Amsterdam; A. Goudsmit, voorheen directeur-generaal van de N.V. Magazijn „De Bijenkorf", te Am sterdam; J. W. Scholte, te Blaricum, direc teur-generaal van de Internationale Be- drijfsmachine Maatschappij te Amsterdam; P. J. van Beest, te Reeuwiik, beherend vennoot der C.V. Weise Co., te Rotter dam; H. P. Jongsma, directeur bij het Di rectoraat-Generaal voor de Industrialisa tie en Energievoorziening bij het Ministe rie van Economische zaken, te 's Graven hage; J. L. Jonker, directeur van de N.V. Havenbedrijf „Vlaardingen-Oost" en van de „Gerfa" Gereedschappenfabriek N.V., te Vlaardingen; F. Th. van der Maden, ad ministrateur bij het Centraal Planbureau, te 's Gravenhage; J. A. de Monchy, lid van de firma Pakhuismeesteren, te Rotterdam; ir. N. P. Pel, voorheen procuratiehouder bij de N.V. De Bataafse Petroleum Maatschap pij te 's Gravenhage; J. M. H. Timmer mans, hoofdadministrateur bij het Minis terie van Economische Zaken, te 's Gra venhage; ir. S. H. Visser, wonende te Was senaar, algemeen secretaris van het Ver bond van Nederlandse Werkgevers; ir. J. G. de Voogd, directeur van de Gasstichting, te 's Gravenhage; ir. D. A. de Fremery te Breda; ir. L. C. Kalff. directeur der Artis tieke Propaganda bij de N.V. Philips' Gloei lampenfabriek, te Eindhoven; ir. L. L. C. Polis, directeur van de Technische Bedrij ven bij de N.V. Philips' Gloeilampenfa brieken, te Eindhoven; R. M. J. C. Ray- makers. directeur van de Koninklijke Tex tielfabrieken J. A. Raymakers Co. N.V. en directeur van de Wollenstoffenfabriek Prinzen en Van Glabbeek N.V., Helmond, H. E. Swaving te Blaricum, directeur van de N.V. Havenbedrijf „De Rietlanden" te Amsterdam. Tot ridder in de Orde van de Nederland se Leeuw is benoemd H. L. Jansen, alge meen secretaris van de sociaal-Economi sche Raad, te 's-Gravenhage. Tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau is benoemd N. H. van Oostrum te Utrecht. Tot ridder in de Orde van de Nederland se Leeuw zijn benoemd: mr. M. G. de Baat, te Den Dolder, lid van de Raad van Bestuur van Unilever; prof. ir. W. F. Eysvoogel, te Wageningen, hoogleraar aan de Landbouw hogeschool. Tot officier in de orde van Oranje-Nas sau zijn benoemd: M. J. Dings, te Roer mond, voorzitter van de Nederlandse Pluimveefederatie en van de Coöp. Roer- mondse Eiermijn; ir. J. D. Dorst, te Goes, Provinciaal Voedselcommissaris voor Zee land; dr. C. Rietsema, te Hoorn, Rijkstuin- bouwconsuient en directeur van de Rijks tuinbouwschool aldaar; Th. üoersma, te Groningen, voorzitter van de Stichting Nederlandse Zelfstandige Handel en In dustrie; P. Bruin, te Groningen, waarne mend hoofddirecteur van het Landbouw proefstation en Bodemkundig Instituut T.N.O.; A. van den Hoek, te 's-Gravenhage, Provinciaal Voedselcommissaris voor Zuid holland; P. H. W. Klamer, te 's-Graven hage, directeur van het Uitvoer Controle Bureau (U.C.B.): dr. Y. M. Kramer, te Voorburg, directeur van het Melkcontróle- station van de Vereniging voor Zuivel industrie en Melkhygiëne (V.V.Z.M.); mr. J. E. van Leeuwen, te 's-Gravenhage, plaatsvervangend hoofd van de Afdeling Wetgeving en Juridische Zaken bij het Ministerie van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening; G. H. Maassen, te 's-Gravenhage, directeur van het Bedrijf schap voor Margarine, Vetten en Oliën; ir. C. PI. J. Maliepaard, te 's-Gravenhage, in specteur van de landbouw in algemene dienst; H. Meijeringh, te Gieten, voorzitter van het Drents Landbouwgenootschap; P. C. Minderhoud, te Voorburg, secretaris en plaatsvervangend directeur van het Be drijfschap voor Zuivel; dr. J. H. Patijn, te 's-Gravenhage, directeur van Algemeen Beheer bij het Ministerie van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening; ir. G. P. F. Roijackers, te 's-Gravenhage, algemeen se cretaris van het Landbouwschap; ir. J. H. A. Schaafsma, te Arnhem, Rijkszuivelcon- sulent belast met de behandeling van af valwatervraagstukken voor de zuivel industrie; ir. G. K. Veldman, te Hengelo (O.), Rijkslandbouwconsulent; L. Wijier, te Rotterdam, directeur van de N.V. Gra- naria Graaninkoopmaatschappij. Tot ridder in de orde van Oranje-Nassau zijn benoemd: J. C. de Haas van Dorsser, te Rozenburg, oud-voorzitter en oud-be stuurslid van organisatie en instellingen op het gebied van de landbouw; J. Leijds, te Amsterdam, gedelegeerd commissaris van de N.V. Maggi's Producten Maatschappij; E. Noordijk, te Den Burg, dierenarts; J. van der Toorn, te Scheveningen, voorzit ter van de Reedersvereeniging „Scheve ningen", vice-voorzitter van de Reeders vereeniging voor de Nederlandsche Haring- visscherij. Tot commandeur in de Orde van Oranje- Nassau is, bij bevordering, benoemd: dr. S. van Zwanenberg, wonende te Nijmegen, president-commissaris van N.V. Konink lijke Zwanenberg-Organon. te Oss, voor zitter van de Raad van Beheer van N.V. Organon en voorzitter van de Raad van Bestuur van N.V. Koninklijke Zwanenberg, aldaar. Tot ridder in de Orde van de Nederland se Leeuw, zijn benoemd: mr. ir. B. W. Ha- (Vervolg op pag 12)

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 11