Haarlemmerliede treedt toe tot Bouwkas Nederlandse Gemeenten Steno-Typiste Nederlands geroutineerde thmisnaaisters Ook dit jaar in Hillegom weer bevolkingsonderzoek Brandweer van Bennebroek gaat ook buiten de gemeente blussen BEKWAME VERKOOPSTER NET MEISJE, ais leerlinge Gemeenteraadsvergadering Zandvoort Wethouder J. F. van Lierop koninklijk onderscheiden Hillegom Raadsvergadering in Halfweg Vijfhuizen Nieuw bloemenmozaïek gisteravond onthult 19 Dr. P. van den Broek over de psyche van schoolkind Georgette Hagedoorn voor „Het Helm" Zomerconcerten Brand in zomerhuisje Bijeenkomst „De Wurf" Vergadering „De Hanze" Winkeliers doen mee aan eeuwfeestviering Triomf in Oud-Schoten Tevens kozen 200 duiven tegelijk het luchtruim Scheepvaart Flinke winkeljuffr. gevraagd handige leerling representatieve secretaresse VRIJDAG 29 APRIL 1955 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT De raad van de gemeente Hillegom vergaderde Donderdagavond en werkte zich in nog geen twee uur door een negentien punten tellende agenda heen. De harddraverij- vereniging viert dit jaar haar vijftigjarig bestaan en wil daarom de feestelijkheden enigszins uitbreiden. B. en W. stelden nu aan de raad voor om een subsidie te ver lenen van f 650,in de extra kosten die deze vereniging zal maken. De heer Van jjgmond (Prot. Clir.) had principiële bezwaren, omdat in de feesten ook de Zondag is betrokken. Ilij kon daarom zijn medewerking niet verlenen. De heer V a n d e yinne (Prot. Chr.) sloot zich hierbij aan, mede op grond van de aan de hard draverij verbonden loterij. Het subsidie werd verleend met 1Z tegen 3 stemmen. Zonder discussie verleende de raad een subsidie van 14 per jaar voor elke uit Hiilegom afkomstige oud-leerling van het Koninklijk Instituut voor doofstommen te Groningen. In 1955 zal weer het bevolkingsonderzoek op tbc in deze gemeente plaats vinden en daarom besloot de raad, dat de gemeente zich garant stelt voor het nadelig saldo van het comité bevolkingsonderzoek en be paalde hij dat de kosten van onderzoek voor de leerplichtige leerlingen uit deze gemeente voor rekening van de gemeente zullen worden genomen. De heer Dege- naars (Arb.) stelde voor om ook de ouden van dagen voor rekening van de gemeente te laten onderzoeken. De voorzitter wees op de hieraan verbonden moeilijkheden, maar deed de toezegging in een volgende vergadering hierop te zullen terug komen. Zonder discussie ging de raad accoord met het voorstel tot deelneming voor 5 in de garantie ten behoeve van het diaco- nessenhuis te Haarlem, werd ƒ19.000 gevo teerd voor het herleggen van de trottoirs langs de rijksweg Leiden-Haarlem en wer den respectievelijk 5000 en 7000 be schikbaar gesteld voor voorbereidende werkzaamheden met het oog op de ver nieuwing van de riolering en het aanbren gen van een bemalingsinstallatie in Meer en Dorp I. Voor het aanleggen van een noodweg van de Jhr. Mockkade naar de scheepswerf Neerlandia werd een bedrag van 12.500 beschikbaar gesteld. Voor de vestiging van de industrie- en handelsonderneming Neli- mex, welke onderneming werkgelegenheid zal bieden voor 40 50 mannelijke arbeids krachten, werd een gedeelte van het in dustrie-terrein groot 20 x 50 m. verkocht voor 7.50 per m2. Op een vraag van de heer Degenaars antwoordde de voor zitter, dat het inderdaad niet is uitgeslo ten, dat een gedeelte van het voormalige „Hillegom'-terrein hiervoor zal moeten worden prijs gegeven. Nadat de raad hierop jrt geheime vergadering was gegaan, werd de vergadering voortgezet met de benoe ming van Ph. v. Ellinkhuizen te Winters wijk tot technisch ambtenaar 2e klasse bij het bedrijf voor Openbare Werken. Deze werd met algemene stemmen benoemd. Bij de benoeming van een administrateur voor dit bedrijf spande het meer. Hiervoor werd benoemd de heer H. F. du Maine te Haar lem, met 9 van de 15 stemmen. De heer J. A. Bruinsma uit Sneek kreeg 6 stemmen. De aankoop van het terrein Bakkum, groot In het gymnastieklokaal van de Hannie Schaftschool in Zandvoort heeft de ouder commissie van deze school haar tweede ouderavond van dit seizoen gehouden. De voorzitter, de heer B. F. Bersma, verwel komde de aanwezigen, in het bijzonder de spreker, de heer dr. P. van den Broek uit Leiden, die reeds bekendheid had verwor ven door het psychologisch groepsonder- zoek van schoolkinderen. Na afwerking van het huishoudelijk gedeelte van de agenda gaf de voorzitter het woord aan dr. Van den Broek, die als onderwerp voor zijn causerie had genomen „de psychologie van het schoolgaande kind". In een zeer interessant betoog wees spre ker op de psychologische achtergronden in de verschillende phasen, welke het kind moet doormaken van kleuter tot volwas sene, of „tot het volwassen kind", zoals spreker dit uitdrukte. Voor deze ontwik kelingsgang legde dr. Van den Broek de nadruk op de middelen en het gestelde doel en de weg daartussen, daarbij rekening houdende met het feit, dat het kind, even als trouwens ieder mens, in de eerste plaats een sociaal wezen is. Zeer belangrijk waren de voorbeelden die hij gaf met betrekking tot het aardrijkskunde- en geschiedenis onderwijs, als middel om het gevoelsleven van het kind daarin te betrekken. Te wei nig wordt - volgens spreker - aandacht geschonken aan de karakterologische ont wikkeling en het gevaar bestaat dan, dat teveel de nadruk wordt gelegd op de in tellectuele, de louter verstandelijke ont wikkeling. Nadat tal van vragen waren beantwoord, dankte de voorzitter de spreker en een hartelijk applaus bewees, hoe ook deze lezing werd gewaardeerd. Een propaganda- woord van de heer Van Ekeren met be trekking tot de Vereniging voor Volks onderwijs leverde zes nieuwe leden op. De voorzitter vestigde in de rondvraag nog de aandacht op het ouderfonds, waar door het mogelijk was wederom vele boe ken aan te schaffen en de kinderen ook op andere wijze een prettige en interessante ontspanning te geven. Georgette Hagedoorn heeft Donderdag avond in theater Monopole met een avond van voordrachtkunst het winterseizoen van stichting culturele kring ,,'t Helm" beslo ten. Haar programma van internationale chansons, door Pierre Verdonck fijnzinnig op de vleugel begeleid, werd nog onlangs in deze kolommen naar aanleiding van een voorstelling in Haarlem besproken. Het hartelijke applaus bewoog Georgette Ha gedoorn tot een zeer gewaardeerde toegift. Onder de aanwezigen bevond zich ook Zandvoórts burgemeester, mr. H. M. van Fenema. Als „t Helm" na afloop van dit winter seizoen de balans opmaakt, dan is er reden tot grote tevredenheid. Het totaal aantal bezoekers van de acht kunstabonnement- voorstellingen bedroeg ongeveer 2800. Het aantal abonnementen steeg met dertig percent. Voorts werden er twee „losse filmvoorstelingen" gegeven. Reeds thans worden voor het zomersei zoen enige evenementen voorbereid. Ter voorlichting van het bestuur zijn enkele artistieke adviseurs aangezocht. Een be reidverklaring is reeds ontvangen van drs. A. G. Nieuwendijk, secretaris van de Ne derlandse Federatie van filmkringen. 2.18.90 ha., met de zich daarop bevindende woning en bollenschuur voor een koop prijs van 138.885 werd door B. en W. van een dermate groot belang geacht, dat zij het beding van de verkoper, de N.V. M. v. Waveren en Zonen, dat hierbij tegelijk moet worden aangekocht villa „Remina" voor een bedrag van 95.030 niet onaan vaardbaar achtten. De raad bleek zich hier eveneens mee te kunnen verenigen. De raad besloot tot het aangaan van een geld lening, groot 300.000 tegen een rente van 3 1/4% per jaar. Sluitingstijd Op verzoek van de V.V.V. werd voor de te houden propaganda-week op de Zater dagen 7 en 14 Mei a.s. het sluitingsuur voor de winkels bepaald op 21 uur. De voorzitter deelde mede, dat zij aan het Burgerlijk Armbestuur hebben ver zocht aan de gesteunden met het oog op de herdenking van het tiende jaar van de be vrijding een extra uitkering te verlenen. De speeltuinvereniging „Patrimonium" bleek in moeilijkheden te zijn geraakt met het verkrijgen van een leider voor de speel tuin, in verband met de hiervoor toe te kennen vergoeding. Daar de vereniging zelf niet over voldoende middelen beschikt, verzochten zij de raad een extra subsidie te verlenen van 200 om een gedeelte van deze kosten te kunnen opvangen. De raad ging hier zonder discussie mee accoord, waarna de voorzitter de vergadering kon sluiten. Door 5-rnenwerking van de stichting ,,'t Helrrr en de stichting „Touring Zand voort" zjillen in het zomerseizoen te Zand voort ei\kele concerten worden gegeven door internationaal bekende kunstenaars. Op 7 JJli zal optreden de pianist Theo Bruins en op 28 Juli het duo Marinus Flip- se, piano en Herman Krebbers, viool. Donderdagmiddag om drie uur werd de Zandvoortse brandweer gewaarschuwd voor een brand in het zomerhuis van de familie A. v. d. M. aan de Zandvoortselaan no. 371 te Bentveld. De brandweer heeft het vuur geblust. Enkele matrassen en wat meubilair, dat in het zomerhuis was opgeslagen, gingen in de vlammen op. De schade wordt geschat op meer dan 1000 gulden en is door verzeke ring gedekt. Oorzaak is naar alle waarschijn lijkheid, dat kinderen met lucifers hebben gespeeld in het zomerhuis. - De buurtvereniging „De Wurf" houdt een Zandvoortse avond op Vrijdag 13 Mei in ge bouw „Zomerlust". Voor de pauze zullen lan taarnplaatjes worden vertoond, daarna volgt de opvoering van een folkloristisch toneel stukje, dat in oud-Zandvoortse klederdracht zal worden opgevoerd en werd geschreven door mejuffrouw B. Bakels. De R.K. Middenstandsvereniging „De Hanze" hield Donderdagavond een vergadering, waar in o.m. besprekingen werden gevoerd over de medewerking aan de sterrit van de Bond zonder naam, die op Zondag 12 Juni wordt gehouden en wederom naar Zandvoort zal leiden. Besloten werd een excursie te maken naar Nederlands meest moderne winkelcen trum „De Lijnbaan" te Rotterdam op 10 Mei. Donderdagavond kwam de gemeenteraad van Bennebroek in openbare zitting bij een. De heer ir. Van Lammeren had bericht van verhindering gezonden. Na de opening volgden enige mededelingen. De herinneringsbekers voor de schooljeugd zul len op Donderdag 5 Mei, des voormiddags 11 uur op het gemeentelijk terrein aan de Bennebroekerlaan, naast huize „Marjo" worden uitgereikt. Op verzoek van het gemeentebestuur zal een brievenbus komen aan de Willinklaan. Voorts is het post kantoor langer geopend. Met de woningbouw gaat het, als gevolg van personeels tekort, niet zo snel als werd gehoopt. De grote woningen zullen pas over ongeveer tien weken klaar zijn en met de woningen voor bejaarden zal het, naar de voorzitter vreesde, nog wel wat langer duren. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Johanna Maria Agnes, d. van J. van de Reep en A. J. Weijers. GETROUWD: S. M. Warmerdam cn M. van der Aar. ZONDAGSDIENST De Zondagsdienst van de artsen wordt op 1 Mei waargenomen door dr. J. J. Versluys, Hoofdstraat 142, telefoon 5121. in ongeveer anderhalf uur heeft de ge meenteraad van Haarlemmerliede en Spaarnwoude zich Donderdagavond heen- gewerkt door een elf punten omvattende agenda, welke punten zonder hoofdelijke stemming zijn goedgekeurd. Een der be langrijkste voorstellen was wel dat tot aansluiting bij de Bouwkas Ne ierlandse Gemeenten. De heer Van Essen (WD), die ,,zich niet tegen het voorstel zou verzetten, om dat dit toch vechten tegen de bierkaai zou zijn", wilde een passage aan het raadsstuk toevoegen. Hij zou gaarne vastgelegd zien, dat wanneer iemand bijvoorbeeld door middel van een verzekeringsmaatschappij zou willen bouwen onder de voorwaarden, die gelden voor de Bouwkas, de gemeen te dan ook tegenover de geldschieter van deze bouwer garant zal zijn, zodat de bou wers een vrije keuze krijgen. De lieer Doe ven (KVP) wilde het voorstel om toe te treden wel steunen, maar drong aan op een nauwkeurige selectie, agngezien volgens hem de mensen met een smalle beurs van dit bouwsysteem vrijwel zijn uitgesloten. De heer Van Essen (VVD) was het daarmee niet eens: „Vrijwel ieder, die werkelijk een eigen huisje wil bezitten, ziet nog wel kans een spaarfondsje bijeen te brengen". De heer Streefkerk (AR) wilde de suggestie van de heer Van Essen beperken tot de grote verzekeringsmaat schappijen; de heer Gijzel (Arbeid) toonde zich niet direct een voorstander van het plan-Van Essen: „De bouwkas is uitsluitend bestemd voor het bouwen, maar dit is geenszins het geval met le vensverzekeringmaatschappijen". Nadat was besloten, de toevoeging van de heer Van Essen voor een definitieve redactie ervan in handen van B. en W. te stellen, werd het voorstel tot aansluiting bij de Bouwkas aanvaard. Raadhuiscellen Met het oog op plannen tot inwendige verbouwing van het raadhuis is het nood zakelijk twee cellen, die het gebouw rijk is, in deze verbouwing te betrekken. De cellen zijn voor gebruik tijdelijk afgestaan aan de staat; de raad ging er mee accoord, de huur ervan op te zeggen tegen 1 Janu ari 1956. In zijn toelichting zei de voor zitter, drs. Visser, onder meer: „De Rijkspolitie leunt op het ogenblik tegen de gemeente: voor één gulden heeft zij de beschikking over een cel. Wij kunnen aan deze situatie een einde maken, door de huur op te zeggen". Wegverbetering Bij de behandeling van het verzoek van het bestuur van de Houtrakpolder om een gemeentelijke bijcirage voor een opper vlaktebehandeling van de Ringweg in het bebouwde gedeelte bij Spaarndam en van een weg om Ruijgoord (lengte ongeveer 1100 meter), vroeg de heer Gijzel (Ar beid), wat de consequenties zullen zijn, wanneer men dit verzoek inwilligt. Hij vroeg het college van B. en W., deze ma terie eens onder ogen te willen zien. De voorzitter antwoordde hierop, dat het college zich hierover reeds heeft beraden en dat het tegenover dergelijke verzoeken welwillend staat, mits de betrokken wegge deelten in een bebouwde streek liggen. Ook bijvoorbeeld het stuk Liedeweg van de spoorlijn tot de school zou voor een dergelijk verzoek in aanmerking kunnen komen. Vervolgens werd het voorstel van B. en W. om subsidies te verlenen gelijk aan de helft van de kosten, aangenomen. Vervoer schoolkinderen Wat het vervoer van schoolkinderen uit de Houtrakpolder naar Halfweg be treft, deelde de voorzitter mee, dat er nog nader beraad zal moeten volgen over een andere wijze van vervoer dan de hui dige. Thans vragen B. en W. om het be drag, dat op de begroting voor 1955 voor dit vervoer is uitgetrokken, te verhogen met f 2045.waardoor de kosten voor het lopende jaar gedekt zijn. Dit verzoek werd door de raad ingewilligd. Jaarwedde wethouders Zonder discussie werd aanvaard het voorstel van Gedeputeerde Staten om de jaarwedde van de wethouders te brengen op f 950. Aan het einde van de vergadering ant woordde de voorzitter op een vraag van de heer Van Essen (WD), hoe het staat met de bouw van achttien wo ningen aan de Kanaalweg, onder meer, dat het crediet van f 255.000 voor de betrok ken bouwvereniging waarschijnlijk met f 25.000 zal moeten worden verhoogd. Tij dens de discussie, die over de bouw van deze huizen ontstond, merkt de heer Doe. ven (KVP) op, dat tot twee maai toe een raming van aannemerszijde zeer veel hoger is gebleken dan de begroting. „Hier zit een luchtje aan", vond hij. Deze opmerking werd betreurd door de de heer Van Essen, die aanbood, in een niet openbare raadszitting van repliek te dienen. Na deze belofte sloot de voorzitter de vergadering. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Jacqueline, d. van I. J. Kem- pe cn A. de Paus; Alida Adriana, d. van D. Rijlaarsdam en C. A. van den Heuvel; Jan- neke Christina, d. van C. van Arkel en C. Verhoeff; Jannigje Marrigje, d. van J. de Graauw en M. Vink; Anneke Hillechiena. d. van T. van der Duin en H. Stel; Hendrik Peter Abraham, z. van H. N. van der Berg en E. C. Edarveen: Lena '"'Uêmijntje, d. van J. van Vuren en W. N. van Zuidam; Ronald, z. van H. Siebeling en W. M. Rosman: Ru- dolf. z. van T. C. Sack en P. K. van Beek; Ahvin Jacob, z. van A. van Tel en LI. C. van Leeuwen: Willem, z. van J. Maliepaard en J. J. Verboom- Johanna Petronella Arnolda. d. van P. A. Kwint en J. Schutte; Hero Gijsbert, z. van A. de Smeth en M. C. van Duinen: Marjanne Alida, d. van J. Tentij en H. Middendorp; Marcelis Maria Johannes, z. van H. Wet ter en M. J. A. Garthoff. ONDERTROUWD: H. J. Scheurwater en N. van Andel; P. van der Tooien en P. M. Cardol; A. A. Verberne en .T. M. Ferwerda; J. Spanjaard en H. J. M. Pouw; H. Buis en .T. M. A. van Breugel; L. C. de Fouw en H. C. Wilner. GETROUWD: M. P. van Gelderen en A. C. M. Kroezen: L. P. Fransen en J. G. M. Hooiiman: W. M. van Vaqtenhoven en J. W van der Veldt; A. J. Ally van Nieuwkoop en E. H. Wielenga: J. C. Slooten en J. Scharriehuisen: G. J. Brands en R. Oudekerk. OVERT EDEN: Leendert Franken. 75 j„ e. van J. M. Joosten; Dina Helena Breurins. 84 j., w. van J. A. Lemers; Maria Geertruij Schop, 79 j.. e. van A. do Jong: Bartholomeus Willem van 't Riet, 71 i.. w. van A. Fulsbos; Maria van Klaveren, 82 j.. w. van C. Bak ken; Martinus Slootweg. 73 j. e. van J. van der Vnet; Jan Duizer, 77 j., e. van L. van der Mik. Donderdagavond zijn Vijfhuizense winke liers met enkele leden van het Eeuwfeest comité Haarlemmermeer bijeen geweest. Het resultaat van de besprekingen is dat de Vijf huizense middenstanders eensgezind zullen medewerken om het eeuwfeest te doen slagen. Door het Eeuwfeestcomité afdeling Vijfhui zen werd toegezegd, dat de prijzen voor de verschillende wedstrijden bij de Vijfhuizense middenstand zullen worden gekocht. Van de winkeliers ging daarna het voorstel uit, dat zij gezamenlijk de prijzen willen verzorgen die worden uitgeloofd voor de te houden wedstrijd in de verzorging der tuinen en de gevelvèrsiering van de burgerij. Maar de winkeliers zullen ook nog op andere wijze medewerken aan het feest. On derling zullen zij een wedstrijd houden in étalageverzorging en gevelversiering. De be oordeling hiervan die onder leiding van het eeuwfeestcomité zal plaatsvinden staat los van eenzelfde wedstrijd voor de burgerij. Tot slot werd voorgesteld om op de beide Zaterdagen van de feestweek in Vijfhuizen, op 2 en op 9 Juli, de winkels des middags om 1 uur te sluiten. Van Gedeputeerde Staten van Noord holland is een schrijven ontvangen, waarin werd medegedeeld, dat er geen bezwaar zou zijn, indien de vergoedingen voor de wethouders van f 600 op f 850 werden ge bracht. Omdat de thans zittende wethou ders ondanks hun jeugdig hart toch bin nen niet al te lange tijd hun functie zullen neerleggen en het de vraag is of hun op volgers in dezelfde gunstige financiële om standigheden zijn, adviseerden B. en W. daartoe over te gaan, waartoe besloten werd. Ten aanzien van de brandweer deelde de voorzitter mede, dat met de gemeente Haarlemmermeer overeenstemming is be reikt, zodat, wanneer op grondgebied van deze laatste gemeente in de nabijheid van de grens van onze gemeenten, brand uit breekt, de brandweer uit Bennebroek zal ingrijpen. Credieten en subsidies Daarna werd de agenda afgehandeld. De raad verleende een crediet van f 52.000 voor verbetering van de Bennebroekerlaan en gaf tevens een extra subsidie aan het Oranje-comité van f 400,De vergoeding aan Heemstede voor de gemeenschappe lijke technische dienst werd eveneens ver hoogd en voorst kwam er daarna een voor stel tot vaststelling van een brandweer verordening aan de orde. De heer Bloe- mink meende dat de voorgestelde hulp verlening aan naburige gemeenten nog niet ver genoeg ging, doch de overige raadsleden konden zich met het voorstel zeer wel verenigen. De Stichting 19401945 krijgt een sub sidie, groot f 0.05 per. inwoner tot een maximum van f 200.De overige punten, waaronder een besluit tot het "aangaan van een geldlening, groot f 125.000,met een looptijd van 50 jaar tegen een rente van 3 werden zonder veel op- of aanmer kingen goedgekeurd. Voor de rondvraag bleek, tot veler ver bazing, helemaal geen belangstelling te be staan, vermoedelijk omdat de voorzitter even daarvoor de raadsleden had uitge nodigd, na afloop even mee te gaan naar het restaurant „De Oude Geleerde Man", zonder deze uitnodiging nader te motive ren. De voorzitter op zijn beurt had wel heel erg veel aandacht voor zijn horloge, maar scheen zich toch niet te haasten. Hij spoorde integendeel de raadsleden aan, hun belangstelling te tonen voor een zo belangrijk agendapunt als de rondvraag. Precies negen uur sloot hij daarop de ver gadering. Huldi':'\ 1 Wilhelmus door het fanfarekorps „Kunst- Toen de raadsleden de achterzaal van «ring". Hierna werderi"uit een vijftal'grote „De Oude Geleerde Man" betraden, wasmanden ongeveer tweehonderd postdui- daar reeds een groot gezelschap aanwezig;ven losgelaten, die zonder aarzelen koers namelijk de kinderen van wethouder Van I zetten naar hun tillen in de buurt. De nog een hartelijke gelukwens uit en hoop te dat de heer Van Lierop nog vele jaren zijn onderscheiding zou mogen dragen. De aanwezigen bleven toen nog een poos je gezellig bijeen. Mozaïekenwedstrijd Er blijkt voor de mozaïekenwedstrijd in Bennebroek een ongekende belangstelling te bestaan, want niet minder dan 15 deelnemers hebben zich opgegeven. Vrijdagmorgen vroeg was men op diverse plaatsen al bezig en er zijn reeds zeer mooie werkstukken ontstaan. Er is samenwerking ontstaan tussen de afdeling Bennebroek-Vogelenzang van de Koninklijke Algemene Vereniging voor Bloembollencultuur en de afdeling Benne broek en omstreken van de Koninklijke Maat schappij voor Tuinbouw en Plantkunde, die zich inmiddels hebben beraden over de nieuwe samenstelling van de jury. Hoe dan ook, deze eerste wedstrijd wordt een succes en daarmede is stellig de grond slag gelegd voor een jaarlijks evenement, Bennebroek waardig. „Wij hopen dat dit bloemenmozaïek een langer en minder sensationeel leven be schoren is dan het vorige", zei gisteravond de heer E. J. van der Werff, voorzitter van het actie-comité der gezamenlijke winke liers in Oud-Schoten. Met deze woorden begon hij zijn toe spraak ter gelegenheid van de installatie van het nieuwe bloemenmozaïek gelegen in het plantsoentje naast de R.K. Kerk van O.L. Vrouwe van Zeven Smarten aan de Rijksstraatweg in Haarlem-Noord. En hij voegde er nog aan toe: „Dit mozaïek ligt als een symbool van Veilig Verkeer langs de gevaarlijke Rijksstraatweg, maar tevens als een triomf van de winkeliers die zich niet door tegenslag laten afschrik ken". Aan het eind van zijn toespraak bracht hij. onder meer dank aan alle ge meentelijke instanties die hun welwillen de medewerking in deze zaak hebben ver leend. Tevoren hadden enkele verkenners van de, Sint Hubertus-groep de nationale drie- i kleur gehesen, tijdens het spelen van het feestelijke opening van dit nieuwe bloe menmozaïek trok grote belangstelling. Het mozaïek, waarin ruim 7500 hyacin tenkoppen verwerkt zijn, heeft als figuur een omgekeerde driehoek in een grote cirkel met in het midden het woord „stop". Bovenaan prijkt de zin „Wij doen mee", terwijl als onderschrift is aangebracht: „Geef Haarlem-Nrd voorrang". Onder de duivenhouders, allen woon achtig in Haarlem-Noord, die ter opluiste ring van deze feestelijke gebeurtenis hun dieren hadden afgestaan, werden enkele fraaie prijzen verloot, beschikbaar gesteld door de winkeliers van Oud-Schoten. Na afloop maakte het fanfarekorps „Kunst- OGOCOCOTOCOOOOCX)OCCOOOCIOCO<XXXX?OCCCCCCOOCCCOOCOOCWOCCC<: I WEEKABONNEMENTEN f dienen uiterlijk op Woensdag te worden h betaald, daar de bezorgers op Donder- dag moeten afrekenen, jj DE. ADMINISTRATIE. CCOOOCOCTOOOOOOOOOOOC<XXXXXXX)OOOX>COCOCpOOOOCXXXyXOODCOOC« Lierop met hun echtgenoten of verloof den. Toen allen gezeten waren nam de burgemeester, mr. K. J. G. baron van Har- denbroek het woord en gaf uiting aan zijn veronderstelling dat wel geen van de raadsleden begrepen zal hebben, waarom zij naar „De Oude Geleerde man" moes ten komen. De burgemeester herinnerde er aan, dat elk jaar door de Commissaris van de Ko ningin in elke provincie aan de burge meesters wordt gevraagd, de namen op te geven van die ingezetenen die zich op een of ander terrein maar in elk geval in dienst van de gemeenschap bijzonder verdienste lijk hebben gemaakt, zodat zij in aanmer- king komen voor een onderscheiding. Al ':rin» no2 een muzikale rondgang enige malen was hij van plan geweest, op deze lijst wethouder Van Lierop te zetten en thans heeft hij dit ook gedaan met de bedoeling, dat hij op de dag waarop hij zijn taak als burgemeester zal neerleggen, wethouder Van Lierop met zijn onderschei- j ding te verrassen en daarmede de kroon te zetten op het werk van ruim dertig jaar. Dit is echter niet gelukt want Donderdag morgen kreeg spreker een doosje toegezon den met de opdracht, dit Vrijdagmorgen aan wethouder Van Lierop te overhandi gen. Spreker meende, dat het geen be zwaar zou zijn, indien hij het iets eerder deed en daarom was het hem toch een groot genoegen, te mogen mededelen, dat het H.M. de Koningin heeft behaagd, de heer J. F. van Lierop te benoemen tot rid der in de orde van Oranje Nassau. De heer Van Lierop heeft meer dan der tig jaar als wethouder de belangen van de gemeente op voortreffelijke wijze behar tigd en is voorts bestuurslid van de Boe renleenbank, van de woningbouwvereni ging „Bennebroeks Bloei", van „Het Witte Kruis" en lid van het R.K. kerkbestuur. Daarna bevestigde de burgemeester de onderscheidingstekenen op de borst van de heer Van Lierop en een krachtig applaus vertolkte de instemming van alle aanwe zigen met deze onderscheiding. De heer Van Lierop sprak een kort dank woord, waarin hij er op wees, dat zowel in het gemeentebestuur als in de raad de bes te verstandhouding heersen. Hij meende overigens dat hij alleen maar zijn plicht had gedaan. Hij dankte de burgemeester, collega Ent hoven en de gemeentesecretaris, de heer C. Bregman voor de uitstekende samen werking en hoopte dat het zo altijd mocht blijven. Daarna sprak wethouder K. Enthoven ■1 Aludra, pass. 27 Gibraltar n. Oran. Aagtedijk, 28 te Londen. Alchiba, 27 te Rotterdam. Alwaki 27 v. Rotterdam n. Hamburg. Amstelbrug 28 te Amsterdam. Ariadne, 23 vroeg te Amstredam. Adinda, 29 te Tjilatjap 4 Mei Singapore verw Alderamin, pass. 28 Lissebon n. Le Havre. Amor, 28 te Beiroet. Antonia, 23 v. Balikpapan n. Soeraabja. Alcyone, 29 te Victoria Braz. Aldabi, 28 180 m. Z. Fern. Noronha. Alnati, 28 v. Montevideo n. Santos. Altair, 29 te Rotterdam. Amstelvaart, 28 v. Rotterdam n. Hampton Roaas Beninkust, 27 v. Hamburg n. Amsterdam. Billiton, 28 v. Penang n. Belawan. Blommersdijk, 27 v. Aden n. Karachi. Bonaire, 23 te Amsterdam. Bali, 29 te Penang. Bantam, 28 v. Tj. Priok n. Colombo. Benninkust, 28 te Amsterdam. Borneo, 27 nog Calcutta. Charis. 27 v. Port au Prince n. Antwerpen. Cottica. 28 te Paramaribo. Caltex Delft, 2,9 Rotterdam verwacht. Cistula. 28 v. Stanlow n. Thameshaven en Rot terdam. Congostroom, 23 v. Freetown n. Monrovia. Dongedijk. 27 te Victoria. Daphnis, 28 v. Londen te Dordrecht. Eemdijk, 27 te Tampico. Deiftland, 28 te Ilheos. Esso Den Haag, 28 te Gravesend n. Fawley. Esso Rotterdam, 28 te Aruba. Etrema, verm. 29 v. Snellhaven n. Rotterdam. Farmsum. 28 v. Amsterdam n. Antwerpen. Falco, 24 v. Toronto n. Hailton. Friesland KRL25 te Houston. Farmsum. 28 te Antwerpen. Gaasterkerk, 28 te Marseille. Gordias, 27 v. Livorno n. Napels. Gadila, verm. 23 v. Rotterdam n. Svolvaer. Gaasterland, 29 te Santos. Groote Beer, 30 Southampton verw. Hilversum, 23 v. Schiedam te Rotterdam. Houtman, 26 v. Hongkong n. Singapore. Hathor, pass. 28 Ouessant n. Rotterdam. Hermes, 28 te Amsterdam. Hecuba, verm. 28 v. Pto. Ordas n. Trinidad. Heemskerk, pass. 28 Lissabon n. Duinkerken. Haarlem, 28 v. Curacao n. Amsterdam. Helicon, 28 v. Fort Llberté n. Philadelphia. Hector, 28 v. Bremen n. Amsterdam. Hestia, 29 te Antwerpen. Ittersum, 27 te Amsterdam. Indrapoera, 29 te Cheribon. Jagersfontein, 28 te Antwerpen. Joh. v. Oldenbarnevelt, 30 Tj. Priok verwacht. Jupiter. 28 te Amsterdam. Kota Inten, ve-m. 28 v. Genua n. Port Said. Koratia, 4 Mei Curacao verw. Kenia, pass. 28 Ouessant n. Curacao. Lissekerk, pass. 27 Malta n. Hamburg. Lemsterkerk, 28 te Londen. Leuveke'-k, 28 v. Karachi n. Aden. Linge, 27 v. Dakar n. Monrovia. Luna, 27 v. Rotterdam n. Hamburg. Laagkerk, 29 te Colombo. Leopoldskerk, 23 v. Koewait n. Mena el Ahmadi Lieve Vrouwekerk, 27 v. Bombay n. Colombo. Llndekerk, 23 v. Port Said n. Le Havre. Laertes, 29 te Liverpool. Liberty Bell, pass. 27 Gibraltar n. Philadelphia. Macuba, pass. 26 Thursday eil. n. Tarakati. Merwede, 24 te New Orleans. Mitra, 28 te Cristobal n. Brisbane. Maas, 28 te Oran. Madoera, 29 te Makassar. Malea, 5 Mel Trincomalee verwacht. Manoeran, pass. 28 Perim n. Suez. Metula, pass. 28 Finisterre 2 Mei R dam verw. Modjokerto, 28 te Genua. Maashaven, 28 v. Rotterdam n. Gdynia. Meliskerk, 29 te Durban. Nieuw Amsterdam, 28 te Botterdam. Nigerstroom, 27 v. Freetown n. Dakar. Nestor, 24 v. Port au Prince n. Mobile. Notos, pass. 23 Gibraltar n. Algiers. Oranjefontein, 28 720 m. Z.ZO. Kp. Palmas. Oberon, 28 v. Pampatar n. Philadelphia. Oranjestad, 23 350 m. ZW. Lands End. Ouwerkerk, 28 v. Genua n. Port Said. Pendrecht. 27 v. Trinidad n. Dakar. Poelau Laut, 27 v. Genua n. Marseille. Prins Fred. Willem, 24 te Milwaukee. Pieter S, verm. 29 Dageham n. Rotterdam. Prins Alexander, 28 230 m. W. ten N. Scilly's. Prins Willem v. Oranje, pass. 28 Lizard naar Montreal. Poseidon. 28 90 m. W.ZW. Flores. Prins Joh. W. Friso, 25 te Quebec. Prins Willem II, 28 te Rotterdam. Prins Willem IV, 26 v. Toronto n. Hamilton On 6. Prins Willem George Fred., 29 v. Le Havre n. Montreal. Plagiola. 27 te New York. Rijnland, 27 te Amsterdam. Ruys, 28 te Belawan. Rotti, 28 v. Djibouti n. Suez. Rotula. 29 te Geelong. Rijndam, 28 te Halifax. Rempang, 29 Rotterdam verwacht. Ridderkerk, 28 v. Amsterdam n. Bremen. Stad Maastricht, pass. 27 Kp. Finisterre naar Savona. Sarangan, 24 te San Francisco. Sarpedon, 23 v. Philadelphia n. Port au Prince Slamat, pass. 27 Sabang n. Colombo. Stentor, 26 v. Paramaribo n. Amsterdam. Stad Amsterdam. 27 te Amsterdam. Saidja, 29 te Singapore. Samarinda, 29 te Beira. Siberoet, 29 te Colombo. Stad Leiden, 29 te Port Elizabeth. Stad Viaardingen, 28 te Rotterdam. Sumatra, 29 te Tj. Priok. Schie. 28 rede Paramaribo. Schouten, 28 v. Seychellen n. Singapore. Sliedrecht, 28 v. Bandarmashur n. Lands End. Sommelsdijk. 28 v. Penang n. Belawan. Stad Breda, 28 Mozambique. Straat Mozambique, 28 v. Recife n. Rio de Janeiro Straat Soenda, 28 v. Penang n. Lorenzo Marquez. Triton, 28 te Maracaibo. Tamo. pass. 28 Ouessant n. Rio de Janeiro. Teiresias, pass. 28 Finisterre n. Liverpool. Tjipanas, 29 te Port Elizabeth. Ternate, 29 te Port Soedan. Tiberius, 1 Mei Antwerpen verw. Titus, 29 te Rotterdam. Tjitjalengka, 28 v. Santos n. Rio de Janeiro. Van Waerwijck, 28 v. Mombasa n. Tanga. Westland, 28 te Santos. Willemstad, 27 270 m. NO. Trinidad. Waterland, pass. 28 Finisterre n. Amstredam. Waterman, 23 640 m. W. Scilly's. Wonorato, 29 v. Port Swettenham n. Singapore. Zuiderzee, 26 1150 m. O. Bermuda. Zuiderzee, 27 850 m. O. Bermuda. Zuiderkruis, 28 570 m. NO. Sombrero eil. KLEINE VAART Anna Henny, 28 dwars Bull-point.' Araeas, 28 dwars eil. Aoboran n. Algiers. Advent, pass. 28 Vlissingen n. Terneuzen. Astra, pass. 28 Vlissingen n. Antwerpen. Atlantis, 2 Mei Rotterdam verwacht. Anda. 28 v. Rotterdam n. Kopenhagen. Aktjo, 28 v. Amsterdam n. Rotterdam. Arnoudspolder, 28 v. Oporto te Rotterdam, tsirmmham, 28 v. Grangemouth te Rotterdam. Cinderella, 28 v. Antwerpen te Rotterdam. Cooihaven, 28 v. Casablanca te Londonderry. Come b, verm. 29 v. Dordrecht n. Runcorn. Driebergen, 28 v. Terneuzen te Rotterdam. Duiveiand, 28 v Su-ndeland n. Amsterdam. Elisa, 28 25 m. ZW. Casquets. Eliewoutsdijk, 28 v. Bristol te Port Aferry. Eisen burgh, pass. 28 Kp. Vilano n. Casablanca. Eljo, 26 v. Basse Indie n. Genua. Frejo, 28 v. Boulogne n. Avonmouth. Fivelborg, pass. 28 Vlissingen n. Antwerpen. Goote, 28 v. Malaga te Amsterdam. Gaasterland, 28 v. Kin-gslynn te Rotterdam. Hartel, 28 v. Hamburg te Rotterdam. Heilo, 28 v. Middlesboro te Rotterdam. Hoop op Zegen, 28 v. Norkoping te Rotterdam Heemraadsingel, verm. 28 v. Barrow in Furr.ess naar Antwerpen. Hada, 28 60 m. N. Terschelling. Hondsbosch, 28 v. Londen te Amsterdam. Inspecteur Mellema, 28 dwars East Goodwin u. Garston. Ibis, 28 v. Le Havre te Parijs. Ida D, 29 v. Glasgow te Bordeaux verwacht. Ida Pieter, verm. 28 v. Poortershaven n. MC- fordhaven. Ilias, 27 te Genua n. Llvomo. Jaba, 28 v. IJmuiden te Manchester verw. Joost. 26 v. Calais n. Antwerpen. Keizergracht, pass. 8 Vlissingen n. Antwerpen. Lydia (i), 28 v. Londen te Rotterdam. Leuvehaven, verm. 29 v. Kopenhagen n. Rot terdam. Lucas Bols II, pass. 28 Kiel Holtenau n. R'dam. Liberty, 28 v. Goole te Rotterdam. Marie Sophie. 28 15 m. W.ZW Dungeness. Mascotte, 28 t.H.v. Rock n. Bistol. Marcella, 23 v. Rotterdam n. Duinkerken. Merwehaven, 28 v. Casablanca te Mostaganem Monica, 28 v. Liverpool te Dublin. Matthew. 28 v. IJmuiden te Newcastle verw. Meuse, 28 v. Rotterdam te Amsterdam. Mynelis, 29 v. Methil te Holbaek verw. Nero, 27 v. Tanger n. Gibraltar. Niagara, 28 v. Vlissingen n. Waterford. Nieuwehaven, 28 v Kopenhagen te Rotterdam. Neeltje b, 28 v. Genua te Civita Vecchla verw. Netta, 28 50 m. W. Ouessant n. Genua. Nottingham, pass. 28 Texel n. Delfzijl. Oranjepolder. 28 dwars Texel n. Hamburg. Plato, 27 te Sevilla n. Amsterdam. Pavo, 27 v. Garston n. Glassondock. Ponto, 27 te Manchester. Pascholl, 23 v. Rotterdam te Hansweert. Rex, 28 25 m. N.NO Fecamp n. Antwerpen Spes, pass. 28 Vlissingen n. Antw. Stella Maris, 28 v. Newcastle te Christiansand Stientje Mensinga, 28 v. Oston n. Rotterdam. Swift, 28 v. Parijs te Rotterdam. Soemba, 28 v. Norrkoping te Malmö. Teunika, 28 v. Rotterdam te Amsterdam. Toni, 28 v. Amsterdam n. Mantyluoto. Tilly, 26 v. Bayonne n. Londen. Trito, 28 v. Amsterdam te Rotterdam. Vlieland, pass. 28 Hanstholm n. Oslo. Venus, verm. 29 v. Great Yarmouth n. Mtdn- lesboro. Veenenburgh, 28 v. Middlesboro te Rotterdam. Westropa, pass. 28 Borkum n. Rotterdam. IJstroom, 28 v. Amsterdam n. Bristol. SLEEPVAART Blankenburg. 27 v. Maassluis te IJmuiden. Oceaan, 27 v. Portsmouth te Maassluis met dok Oostzee, 27 200 m. NW. Alexandrië. Rode Zee, 27 te Tj. Priok met kruiser Australia naar Engeland. Uw naam en merkartikelen moeten voortdurend onder de aandacht van het publiek worden gehouden. Alleen regelmatig adverteren kan dit bewerken. Adverteer in dit blad. N.V. GRAFISCHE INDUSTRIE HAARLEM, Nijverheidsweg no. 1, Haarlem, zoekt voor spoedige indiensttreding: Sollicitaties schriftelijk met volledige inlichtingen. Tevens AMI, Ged. Oude Gracht 22. N.V. DE JONG, Grote Houtstraat 82—84 vraagt: en Vacantie kan zo nodig geregeld worden. Confectiefabriek GEBRA te Amsterdam, vraagt voor japonnen, geen heen- en weer reizen. Aanmelden: Tweede Hoogerwoerddwarsstraat 33, Haarlem, Maandag en Dinsdag vóór 12 uur. Gevraagd voor KINDERHUIS „RACHEL STEYN": zelfst. kunnende werken. Belangst v. Kinderbe scherming vereist. Behalve administr. werk, ook indi- vid. observatie. Event, voorlopig halve dagen. Prot Godsdienst. Brieven m. uitv. inl. en ref. adressen a. d. directric». Hoge Duin en Daalseweg 33, Bloemendaal.

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 13