Hele bollenstreek in actie rondom te versieren wagens HOOVER Zo viert Haarlem Koninginnedag Barrière tegen gehuwde vrouw in gemeentedienst wankelt Heemsteedse gemeenteraad Corso wordt wéér mooier Kleurenspectrum op de velden breidt zich steeds verder uit Koninginnedag-viering Heemstede en Bl'daal Fa. C. van Maren Geen damesvoetbal op Koninginnedag VRIJDAG 29 APRIL 1955 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Burgerlijke Stand van Heemstede „Berkenrode" met spel van Jean Sarment in Minerva Theater Bloemenverkopers hinderen verkeer in bollenstreek Raleigh - Locomotief Burgers E.N.R. - Kaptein Proces aanhangig gemaakt bij de Hoge Raad Geen doorgaand verkeer Heemstede Sassenheim En geen jeugdstertocht op Bevrijdingsdag Wanneer de afdeling Haarlem en omstreken van de vereniging van vrouwen met academische opleiding en nog zeven andere vrouwenorganisaties, waarvan de identi teit ons niet werd onthuld, zich niet gehaast hadden om nog voor de vergadering van de Heemsteedse gemeenteraad een verzoek in te dienen om artikel 47 uit het ambte narenreglement te schrappen, was de bijeenkomst van de vroedschap een tamelijk formele geschiedenis geworden. Dat zou trouwens nog het geval zijn geweest, wanneer het gebleven was bij het aan bevelend woord van mevrouw Van Nis penVan Wely (VVD), nog tevreden over de toezegging haar door het college in de vorige vergadering gedaan, dat de kwestie van het ontslag aan de huwende ambtenares en het niet in gemeentedienst nemen van de gehuwde vrouw aan de orde zou worden gesteld. Maar mevrouw Van Nis pen, nog meer voldaan nu B. en W. meedeelden, dat deze aangelegenheid bij hen in behandeling is, trok hieruit een logische consequentie: zij vroeg wanneer er nu een voorstel dienaangaande te verwachten viel. Waarop burgemeester Van Rappard antwoordde, dat hij nog niet kon zeggen óf er wel een voorstel zou komen, want daarover had het college zich nog niet uitgesproken. De kwestie kon wel bezien worden bij de voorgenomen wijziging van het ambtenaren- en werklieden reglement. Door dat antwoord kwamen de tongen zo los, dat de geïnteresseerde dames die de pu blieke tribune sierden tenminste niet voor niets naar het Heemsteedse raadhuis, waar het feestgedruis zich al door veel gehamer en geklop aankondigde, waren getogen. De heer Verspoor (Arbeid) was de eer ste die zich over het voorzitterlijke ant woord verwonderde: nu de Provinciale Sta ten het discriminerende artikel hadden ge schrapt, was de zaak toch al rijp genoeg? En zijn partijgenoot R e ij n d c r s deed meteen een forse greep naar het initiatief door aan te kondigen, dat, wanneer er bij de volgende raadsvergadering geen voor stel van B. en W. lag, hij met een initia tiefvoorstel zou komen. Hij had meteen al uitgerekend, dat daartoe een meerderheid voorhanden is en hij verbond er nog fluks een politiek souvenirtje aan door eraan te herinneren, dat bij die groepen die vooraan stonden om te verklaren dat de gehuwde vrouw in haar gezin hoort, veelal weinig neiging viel te bespeuren om dit principe •ook toe te passen op de in hun dienst zijn de gehuwde dienstboden of werkvrouwen. Had de heer Van Bruggen (Prot. Chr.) al dadelijk verklaard, dat men over de zaak zelf pas beter kon spreken wan neer het concrete voorstel aan de orde wordt gesteld, de heer Zegwaart (K.V.P.) toonde zich uitermate verbaasd over de plotsklapse spoed die men wil be trachten. Al was hij verheugd over de steun hem door mevrouw Van Nispen ge boden bij zijn wens naar een spoedige her ziening van het ambtenarenreglement, al verlangde hij daarnaar op andere gronden. Stokpaardje Wethouder Van W ij k wist niet geheel de schijn te vermijden, dat hij de zaak lich telijk opgeblazen vond. De hele kwestie van de huwende en gehuwde ambtenares is im mers voor Heemstede in de praktijk hoe genaamd niet van belang, maar spreker gaf toe. dat het een aardig onderwerpje, zo geen stokpaardje, is om nog eens in dis cussie te brengen. Zelf was hij dan wel met nog zes man op de laatste barricaden in de Provinciale Staten gesneuveld, maar hij had geen enkel bezwaar om de kwestie bij de herziening van het ambtenarenreglement te bekijken noch om haar reeds eerder daar uit te lichten. Natuurlijk kwam mevrouw Van Nis pen tegen bagatellisering van het principe op. Al was er geen enkele vrouw bij artikel 47 betrokken, dan nog gaat het om de per soonlijke vrijheid van twee echtgenoten om samen uit te maken of en waar de vrouw zal werken. Deze overheidsbescherming, die haar op andere en veel belangrijker punten wordt onthouden, heeft zij niet no dig. De heer Verhoeven (K.V.P.) bleek ook al een voorstander van schrapping van het artikel te zijn, vooral omdat hij de op portuniteit bij de toepassing niet fraai vond. Heeft men de vrouw nodig, dan wordt zij „van stal" gehaald, kan men haar mis sen dan wordt zij weer uitgerangeerd. Dat laatste werd door de heer Van Brug- ADVERTENT1E Moeders Mooiste Moederdag g en bijna bevestigd door zijn opmerking dat men bij de beslissing in de Provinciale Staten waar hij overigens ook voor de schrapping had gestemd „met bepaalde urgenties" had te maken. Nadat de heer Re ij n d e r s nogmaals zijn initiatiefvoor stel als stok achter de deur had gebruikt, herleidde burgemeester Van Rappard de zaak tot heel simpele proporties door te verklaren, dat hij alleen maar bedoeld had te zeggen, dat B. en W. zich nog niet uit gesproken hadden, maar d%t de discussie nu wel een flinke aansporing voor het col lege was geweest. Waarna de dames de tri bune verlieten. Van de eigenlijke agendapunten vermel den wij, dat de voorzitter de heer Van Bruggen gerust kon stellen op het punt van de vergoeding van de door de Heem steedse brandweer aan andere gemeenten verleende hulp, behalve wanneer dit in B.B.-verband geschiedt: de hulpverlening is dan verplicht, maar voor de financiële kant is nog geen regeling getroffen. De uitkering ineens aan het gemeente- personeel bracht uiteraard de heer Z e g- waart weer in de ring, die bij wethouder V a n W ij k aandrong om in gemeentelijk verband te doen wat mogelijk is, nu de resultaten van de besprekingen tus sen liet rijk en de overheidspersoneels- organisaties beneden de verwachtingen waren gebleven. De wethouder vond, dat het toch niet helemaal was tegengeval len een opinie waarin hij door de tevre denheid van de heer Reijnders werd gestijfd maar dat ongetwijfeld door soe pele hantering en elasticiteit, der bepalin gen, alsmede door classificatienuances wel wat gedaan kon worden. De vacantie-uit- kering aan het gemeentepersoneel werd natuurlijk aanvaard na een korte discussie over het tijdstip waarop die zal worden ge daan. Bij de rondvraag stak alleen de heer Zegwaart een vinger op: hij wilde, tot grote verbazing van het college, wel eens v/eten hoe het stond met de aanschaffing van uniforme vuilnisemmers. Wethouder Van Lent zei, dat daartoe helemaal geen plannen waren. „Er is toch twee jaar ge leden een bestelling gedaan", hield 'Se heer Zegwaart aan. „O, dat is wel vier jaar ge leden", herinnerde de wethouder zich plot seling. Maar die post was geannuleerd. Dat was een post van vijftig mille geweest, en die werd onder de toenmalige armoede- economie te luxueus geacht. En nu was het de beurt van het raadslid om zich te ver bazen: de burgerij zou toch in de kosten meebetalen. Waarop de wethouder inviel, dat de inwoners hun vuilnisemmers dan net zo goed bij de winkeliers konden kopen. ,,'t Was allemaal voor mijn tijd", zo hield burgemeester Van Rappard zich buiten de ze tot een debat uitgegroeide rondvraag. ADVERTENTIE De bloembollenstreek is op het ogenblik één en al koortsachtige activiteit. Vracht auto's met tientallen manden bloemen rij den naar en van Holland's Bloembollen huis naar de gebouwen van het Holland's Bloembollengenootschap H.B.G. en vele andere schuren, waar men Donderdag druk bezig was de wagens voor het corso klaar te maken. Wij vernamen, dat er niet minder dan tienduizend manden in omloop waren voor het transporteren van de bloe men. Hebben de grote mensen het druk, ook de kinderen van de hoogste klassen van de scholen zijn ingeschakeld. In Lisse en Sassenheim rijgen ze slingers voor de versieringen van de gevels langs de corso route. Het keerpunt van het corso is zoals gewoonlijk de grens tussen de gemeenten Hillegom en Bcnnebroek. Weer andere kinderen leggen mozaïe ken in Lisse langs de Randweg. De VW heeft dit jaar voor het eerst de scholen van Lisse een aparte gelegenheid gewezen voor uitbeeldingen in bloemen. Ze hebben zich naar wij Dondei-dagmiddag constateerden uitstekend geweerd: er liggen bijzonder aardige voorstellingen bij. Het leggen van de grote mozaïeken gebeurt uiteraard wat later, omdat ieder een op het ogenblik of aan het corso be zig is of veel werk op de tuinen heeft. Met de bloei begint namelijk al het werk tege lijk te komen. Er is echter bijzonder veel animo voor. De bollenvelden zelf zouden bijna in het gedrang komen door alles wat als bij versiering werd begonnen. Ze zullen Zon dag echter mooi zijn. Overal bloeien nu de hyacinten, waarvan men enorme opper vlakten ziet aan de Westkant van de bol- ADVERTENTIE Verras haar met een HOOVER Stoom- of Droogstrijkbout Jarenlang gemak, jarenlang plezier! Vocht in terwijl hij strijkt - strijkt ook droog. Twee strijkbouten voor één geld. Vraag de o f*. p* naaste Hoover-dealer 53 b™ ADVERTENTIE Erkend HOOVER Dealer I. v. d. BERG Gen. Cronjéstraat 170 - Tel. 12786 hoek Spaansevaartstraat Betaling desgewenst in overleg BURGERLIJKE STAND ONDERTROUWD: J. Bokhorst en S. de Kwaadsteniet; J. A. M. Hageman en J. F. M. Langeveld; G. H. Bor en H. M. C. van der Heijden: T. A. Huurman en A. M. de Kok. GETROUWD: R. W. F. van den Berg en B. A. Newman! W. Bos en L. C. H. van Se- ters; P. C. Oosterhoom en M. Wout; B. G. Kostermans en J. M. Roozen: C. J. Op de Coul en E. E. van Elk; J. G. Roeien en W. C. Kortekaas; J. M. Siregar en M. C. Dek. GEBOREN: Robertus Bernardus Jacobus Maria, z. Van. A. G. W. M. Langemeijer en C. M. Stoelinga; Marius Aloysius Cornelius, z. van J. H. Smithuis en M. L. Debecker; Cornells Petrus, z. van G. J. du Pau en W. M. Beuk; Menno Andrew, z. van A. Aarde- wijn en E. Elbersen; Patricius Antonius, z. van J. A. Ros en E. G. M. Landman; Harro, 7- van L. Rijbroek en L. IJntema; Roelof Hebei, z. van P. L. Verhoef en H. R. Hebeis. OVERLEDEN: Wed. P. Spreeuwers— Kruit, 84 j., P. de Hooghstraat 2; L. T. Dobbe, 63 j., Binnenweg 85; Mevr. D. Dankelman Vroegh, 39 j., Nobellaan 9; H. J. M. Valks, 67 j., Herenweg 126; H. T. Kuijpers, 70 j., Eiken laan 39. 10.15 CXX)OOOOCOOOOOOOCOOOOOCXXXXXXXXXX>X<XDOCOCCCOCCOCCCOCCCCCO x O HEEMSTEDE 8.00 jeugdappèl op het Raadhuisplein. 8 8 10.00 kinderfeest in de Heemsteedse sportparken; programma van p Adri van Oorschot. 8 p 14.00 volksspelen in de sportparken; o 8 rolschaatsenwedstrijden, touw- trekken, beschuithappen, hinder- H niswedstrijden, ringsteken, ton- 8 g kneppelen. 8 R 20.00 Oranjebal op het Raadhuisplein met attracties. 8 Kermisvermakelijkheden op het Wilhelminaplein. RBLOEMENDAAL 10.00 filmvoorstelling voor de klassen één tot en met drie van de lagere scholen in het Jeugdhuis, kinderspelen op het sportveld Vinkenbaan voor de klassen vier tot en met zeven van de lagere j scholen. 12.00 rolschaatsenwedstrijd op de Don- kerelaan. 12.00 voetbalwedstrijd van leraren te- gen leerlingen op het sportveld. OVERVEEN 8.30 feest voor de leerlingen der la- j gere scholen; optocht; spelen op; sportterrein aan de Vrijburgh- laan; kleuteroptocht; demonstra tie CIOS en sportacademie Nau- welaerts de Agé. zeepkistenrace op het Dorpsplein, concert van de Christelijke mu ziekvereniging „Sursum". openluchtfilm. boerenkapel. bal-champêtre. AERDENHOUT 10.00 kinderspelen op speelterrein Hout- vaartkade. 14.00 spelen en wedstrijden op de Spie- gelenburghlaan. 14.30 attractie voor kleuters tot zes jaar in hot gymnastieklokaal van de Vondelschool. 20.00 bal-champêtre met feestverlich- ting, op de Spiegelenburghlaan.j 20.30 Oranje-feestavond in hötel Boe- j kenrode. 19.30 20.30 21.00 21.30 22.00 CCOCCOCCCOOCCCCOCOCCOOGOCC05CCCC052CCOCOOOCCGCCCCCCQCCOO Tot inspecteur van het wapen der cavalerie is als opvolger van de met ingang van 1 Mei eervol ontslagen brigade-generaal A. D. C. van der Voort van Zijp, benoemd de kolonel van de generale staf W. C. H. van Reede Tot inspecteur van het dienstvak der militaire administratie is als opvolger van de met ingang van 1 Mei eervol ontsla gen generaal-majoor G. L. de Leur, benoemd de kolonel L. A. van Baarsel. Het pleit voor de altijd serieus werkende R.K. Toneelgroep „Berkenrode" te Heem stede, dat zij bijna voortdurend getuigt van de ernstige wil af te wijken van het ge bruikelijke répertoire, waaraan door verre weg de meeste amateur verenigingen nog steeds krampachtig wordt vastgehouden. Bij een al te strenge doorvoering van dit overigens lofwaardige principe loopt men echter juist gevaar die stukken te gaan kiezen, waarvan de opvoering meer spel- kwaliteiten vereist dan door dilettanten kan worden opgebracht. Strikt genomen een teveel aan enthousiasme dus, zonder dat hierbij nu nog bepaald van zelfover schatting mag worden gesproken. Deze be denking geldt evenwel in het bijzonder voor haar opvoering van „De mooiste ogen van de wereld" van Jean Sarment, welke Don derdagavond in het Minerva Theater heeft plaats gehad. Dit Franse toneelspel heeft eerst een do zijn jaren in portefeuille gelegen bij Cor van der Lugt-Melsert, alvorens het in het begin van de oorlog in ons land ten tonele werd gebracht (met Elise Hoomans, Fons Rademakers en Guus Hermus in de drie hoofdrollen). Waarschijnlijk heeft Van der Lugt de moeilijkheden van dit enigszins dichterlijke spel dus wel degelijk onderkend. Na de bevrijding heeft Comedia er (met Elisabeth Andersen) onder regie van Cor Hermus een reeks herhalingen van gege ven, zodat de inhoud wel als bekend mag worden verondersteld. Het spel vereist een fijnzinnige sfeer, waarbijdoor de weinige uiterlijke actie bijna alios van de tekstbe handeling afhangt. Jaap Bcrendonk was door zijn slechte articulatie dikwijls volko men onverstaanbaar en wist helaas bijna nimmer de houding voor de bohémien Na poleon te vinden. Wij zouden echter de amateur wel eens willen zien, die een der gelijke zware rol enigszins zou kunnen be naderen. Riet van Rooden wist heel knap van de beminde Lucie in het eerste bedrijf een onbedorven vlindertje te maken, zodat later de berustende vrouw in een stemmig contrast kon worden gekarakteriseerd. Daarom was het dubbel jammer dat het ongelukje met de pruik deze stemming even verstoren moest. Uitstekend was ook de elegante Arthur van Bob Kostermans, die opnieuw blijk gaf zich met de juiste flair over het toneel te kunnen bewegen, waarbij zijn verzorgde uitspraak eveneens te loven viel. Alleen kon hij er evenmin in slagen voldoende afstand te leggen tussen de jongeman van het eerste bedrijf en de gerijpte en gevierde schrijver van later. Het publiek gaf aan het slot van waar dering blijk. lendorpen. Indien men van plan is een tochtje door de streek te maken dan dient men beslist de weg van Sassenheim naar Voorhout, de Teylingerlaan niet te missen. Tulpen zijn er ook, maar nog steeds niet in die geweldige hoeveelheden van andere jaren omstreeks deze tijd. Men zal echter wel grote hoeveelheden vroege rode tulpen zien. De echte tulpenvelden blijven nog wel een weekje of tien dagen weg. Het geheel wordt nog steeds aangevuld met velden narcissen. De fel gele trom petten zijn nu wel grotendeels verdwenen en ze worden opgevolgd door de wat min der fel gekleurde latere variëteiten. Alles bij elkaar genomen zal er in de streek zelf veel te zien zijn. Wat men op de velden niet kan doen, kan op De Keuken hof wel. Daar laat men alle bloemen tot het uiterste staan, zodat men daar op het ogenblik een kleurenscala ziet, dat werke lijk overrompelend kan worden genoemd. Dit blijkt wel uit de reacties van de Zweedse Koning, die de tuinarchitect, de heer Van der Lee aan zich heeft laten voorstellen. Hij sprak zijn bewondering uit over het arrangement en liet zich niet de gelegenheid ontgaan om inlichtingen in te winnen over de phloxen in zijn paleis tuin, die het niet deden. Hij had een ver schil van mening met zijn tuinman. De Koning meende dat er een kalkgebrek was en de tuinman was er niet ongerust over. De heer Van der Lee moest de Koning gelijk geven. De Keukenhof verwacht uiteraard zeer veel bezoekers in het aanstaande weekend. Wil men dus naar de tentoonstelling, dan kan men rekenen op velen, die dat plan ook hebben. Ziet men kans 's morgens vroeg te komen of 's avonds na vijf uur dan zal men het rustigste gedeelte van de dag treffen. Het hoogtepunt van het be zoek valt altijd tussen twee en vijf uur. Velen zijn van mening, dat de bollen- tijd na het corso voorbij is. Dit is beslist niet waar, want de tulpen komen nog. Wel is het een feit, dat het corso eenhoogte punt vormt. Vergissen we ons niet, dan wordt het weer mooier dan andere jaren. Het wordt ook met het jaar ingenieuzer van constructie, en er wordt steeds meer werk van gemaakt. Donderdagmiddag za ten een aantal schoolkinderen 22 kilometer hyacintenslingers te fabriceren. We ver namen nog, dat een wagen zal worden op getuigd met enkelê duizenden anjers. K.N.A.C. waarschuwt: Naar aanleiding van vele klachten welke de KNAC hebben bereikt over het verkopen van bloemen langs de weg, wat in dit bollenseizoen uiteraard veelvuldig voorkomt, en waarbij de bloemenverko pers vaak op de rijbaan voor het snelver keer gaan staan om de aandacht te trek ken, heeft de KNAC zich tot de betref fende autoriteiten gewend met het verzoen zoveel mogelijk er op toe te zien, dat dooi de bloemenverkopers, waaronder vaak kin deren zijn, de veiligheid van het verkeer niet in gevaar wordt gebracht. Naar de KNAC is gebleken komt het vaak voor dat buitenlandse automobilisten plotseling op de rijbaan stoppen, daarbij het overige snelverkeer hinderend en in ge vaar brengend. De klachten hebben voor namelijk betrekking op het gedrag van de bloemenverkopers langs de weg Amster- dam-Sassenheim-Den Haag. Dé? KNAC heeft voorts met aandrang verzocht tegen te gaan dat met name kin deren bloemen verkopen omdat zij zeker niet in staat zijn het gevaar te beoor delen waaraan zij zich op deze snelver- keersweg blootstellen. ADVERTENTIE TOUR- en SPORTRIJWIELEN in moderne kleuren. OVERVEEN. - Betaling in overleg Dierentuin te Overveen De dierentuin van mejuffrouw Lya Speel op Lindenheuvel te Overveen zal voorlopig" niet verdwijnen, want namens haar vader is beroep van cassatie aangetekend tegen het arrest van het Amsterdamse gerechts hof, waarbij het gemeentebestuur van Bloe- mendaal in het gelijk werd gesteld. Het proces zal door de Hoge Raad behandeld worden; dan zal beslist worden of een aan tal opstallen van de dierentuin moet ver dwijnen. De dierentuin kan in ieder geval voorlopig intact blijven. Het vorig jaar had het gemeentebestuur van Bloemendaal de heer H. C. Speel op gedragen een aantal opstallen te laten ver wijderen, omdat ze in strijd met de bouw verordening gebouwd of verbouwd waren. De zaak werd in kort geding aanhangig gemaakt bij de president van de Haarlemse rechtbank, die besliste, dat de zaak eerst door de gewone rechter aanhangig ge maakt moet worden en dat niet tot onmid dellijke verwijdering behoefde te worden overgegaan. Het gemeentebestuur van Bloemendaal ging in beroep bij het ge rechtshof te Amsterdam en op 31 Maart stelde het hof de gemeente Bloemendaal in het gelijk. De jeugd van Lisse kreeg een gehele middag vrij om 3 kilometer narcissenslingers te rijgen voor de versiering van de gevels tijdens het bloemencorso. Naar aanleiding van het bloemencorso in de bollenstreek op Zaterdag zal de rijksweg HaarlemSassenheim (tussen de Van Merlenlaan te Heemstede en Sassen heim) Zatetrdag van elf uur tot halfzeven voor het doorgaand verkeer afgesloten zijn. Zij, die het corso willen bezoeken of in een van de dorpen moeten zijn, kunnen voor zover het verkeer dat toelaat door rijden. Beeldje Johan Limpers wordt na Bevrijdingsdag aangeboden Het op initiatief van de tekenaar-illustra tor Jan Wiegman opgerichte comité, dat zoals wij reeds vermeldden gelden wil ver zamelen, ten einde het gemeentebestuur van Heemstede een beeldje van wijlen Jo han Limpers te kunnen aanbieden, heeft besloten deze actie tot na de Bevrijdings dag uit te stellen. Bedoeld comité is te recht van mening, dat de lopende actie ten bate van de Stichting 19401945 thans niet door andere mag worden doorkruist. De twee damesvoetbalwedstrijden, wel ke door de comité's Haarlem-Noord en in Oud-Schoten waren georganiseerd voor de viering van Koninginnedag 's mid dags op het sportterrein aan de Klever parkweg en 's avonds op het terrein van Onze Gezellen aan de Vergierdeweg gaan niet door. Naar wij vernemen hebben B. en W. tegen dit programma-onderdeel be zwaar gemaakt, omdat zij, na ingewonnen advies van de Sportraad, voetbal zowel psychisch al physisch een uitsluitende mannensport achten en een dergelijk evenement ook niet in overeenstemming met een waardige feestviering. De stertocht welke de Nederlandse Jeugdgemeenschap op Bevrijdingsdag zou houden, gaat evenmin door. De Jeugdge meenschap ziet naar ons werd meegedeeld, geen kans om deze stertocht, waaraan vierduizend jongeren zouden deelnemen, te organiseren. KXXX«CODOOOC>^XX:OOC05CCCCCeCOCCCCCaX»30CCCODDOCCOCCOXCC<XX>30C<X>OCOCCOCCC<XCC<X:CCCCCOCCCCCCCCOCiO KXCCOOCGCCC 7.30 8.00 8.15 8.15 9.00 10.00 10.30 11.00 14.00 15.00 15.00 19.00 20.00 21.00 CENTRUM: Koraalmuziek op de Grote Markt door muziekkorps Leger des Heils. Muzikale wandeling door Haarlemse Politiekapel. Kerkdienst in de Grote Kerk, voorganger: ds. W. M. van Asperen. De Spaarne Bazuin maakt een muzikale wandeling. Aubade van 3500 kinderen op de Grote Markt. Bespeling van het carillon van de Grote Kerk. Grote ruice-roptocht door de stad; de route begint bij de Dreef, loopt rechtstreeks naar de Grote Markt en via Haarlem-Oost naar de Fontein laan. Fresentatie van de ruiters aan de burgemeester, voor het stadhuis. Concours hippique op het terrein aan de Wagenweg naast het H.F.C.- terrein. Cabare'crevue op de „Kattenberg" bij Kenaupark, met o.a. Cees de Lange. Muzikale show op de Grote Markt met de Tirolerkapel „De Alpenjagers". De Spaarne Bazuin maakt een muzikale wandeling. Haarlemse amateurs in de kleinkunst op de „Kattenberg" bij het Kenau park. Bal-champêtre op de Grote Markt met „The Ballroom Players". Kermis- op Nassaulaan, Nassauplein en Zijhuizen. NOORD: 10.00 Rondgang van de Boerenkapel van de harmonie ,,St. Caecilia". 10.00 Op de Zaanenlaan beginnen de kermisvermakelijkheden. 20.00 Bal-champêtre in het verlichte Julianapark met „De Kruitnoten". OUD-SCHOTEN: 8.00 Vlaghijsen hoek Eksterstraat-Rijksstraatweg. 8.00 Muzikale rondgang. 9.30 Zanghulde door 650 schoolkinderen voor de Sionskerk. 10.30 Filmvoorstellingen voor deelnemers aan de zanghulde in gymnastiek zalen Eksterstraat en Koningin Emmaschool. 10.30 Cabaretprogramma en tractatie bejaarden in zaal „Noord", Rijksstraat weg. 14.00 Cabaretvoorstellingen voor de jeugd op schoolplein J. P. Coenschool, Gijsbrecht van Aemstelstraat. 20.00 Muzikale rondgang. 20.30 Bal-champêtre op speelplaats van de J. P. Coenschool. SPAARNDAM: 9.15 Rondgang van de schoolkinderen, voorafgegaan door de harmonie „Cres cendo". 10.30 Aubade van de schoolkinderen. 11.00 Kinderspelen. 14.30 Ringrijden op fietsen. 17.00 Kindervoorstelling op de Westkolk. 20.00 Muziek en zang op de Westkolk. 22.00 Optreden van het dansorkest „De Spaarne-boys OOST: 7.30 Réveille door „Het Oosterkwartier''. 11.15 Muziekcorps te paard trekt door Haarlem-Oost, gevolgd door de deel nemers aan het concours hippique. 14.30 Invitatie-wielerwedstrijd aan de DiepenbrockstraatRichard Holkade; technische leiding: H.S.V. „De Kampioen". 20.00 In de muziektent hoek NagtzaampleinFeithstraat concerteren de „Al penjagers". 21.00 In dezelfde muziektent concerteert de boerenkapel „De Hooischelf". KLEVERPARK: 8.00 Vlaghijsen in het Kleverpark. bij de Velserstraat. 10.00 Feest voor kinderen van vijf tot elf jaar in de aula van het Kennemer Lyceum. 19.00 Mars door het Kleverpark van het tamboers- en pijperscorps van de C.J.M.V. 20.00 Tantoe on het Santpoorterplein. 20.30 Volksdansen op het verlichte Santpoorterplein onder leiding van Henk van de Wateren. 22.00 Oranjebal op het Santpoorterplein. ZUID-WEST: 9.00 Trommelmars. 9.30 Vlaghijsen bij het Chr. Huygensplein. 10.00 Snelen voor kinderen van vier tot en met elf jaar. 11.15 Microfoondebutantjes. 14.00 Clownerie door de jeugd; optreden van de jeugdband „De Raspers". 15.0ft Judo- en jiu iitsu-demonstraties door spori-^hool .T. Nauwelaerts. 16.00 Optreden variété-artisten van het gezelschap „Truxini". 20.00 Opstelling van de lampionoptdcht op het Chr. Huygensplein. 20.00 Oranjebal in „Ons Gebouw". xzxccccccccoccoc cccoxox>c<>coccor^ccc<xx>axxoocooDoccoDoacoc-»c<x»a>coax»»Dco:ccoD<x>cocoxcccccoooD30D^ccccax)ó

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 17