India besluit tot bemiddeling in het conflict om Formosa Gronchi volgt Einaudi op als president van Italië Zweeds koninklijk paar vertrokken Ij Weerbericht j OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Washington overweegt basis op Formosa te vestigen Krisjna Menon naar Peking genodigd Staking in diamant industrie duurt voort Verhoging ambtenaren salarissen Labour voorstander van H-bom fabricage Adenauer-gezind bewind in Neder-Saksen Rebellie onder christen-democraten brengt de regering in gevaar Gronchi's levensloop Het woord is aan Twee Thunder jets tegen elkaar gebotst; 1 dode Men weet niet wat men zegt Morgen vrij warm weer ILO-delegatie voerde te Curacao gesprek met Vermeulen Laatste poging om Britse spoorstaking af te wenden Wetsontwerp is reeds bij de Raad van State Christen-democraat van de linkervleugel Weerrapport tl 69e JAARGANG No 248 Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein, Tel. 12230. Drukkerij Zuider Buitenspaame 12, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom ZATERDAG 30 APRIL 1955 Haarlems Dagblad 299e JAARGANG No 9o Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh. opZon-en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6.50, franco p.p. /7.-Losse nrs. 12ct. Postgiro 273107 Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman NIEUW DELIII (Reuter/AFP) Premier Nehroe van India heeft in Nieuw Delhi bekend gemaakt, dat hij instemt met een verzoek van communistisch- China om Krisjna Menon, een van de voornaamste adviseurs van de Indiase premier, naar Peking te zenden om te helpen bij het vinden van een regeling voor de Formosaanse kwestie. Nehroe maakte dit bekend in het parlement toen hij verslag uitbracht over de Aziatisch-Afrikaanse conferentie. Menon heeft Nehroe naar Bandung vergezeld. Nehroe zei, dat premier Tsjoe En Lai van communistisch China Menon heeft uitge nodigd om de besprekingen die in Bandung begonnen waren, voort te zetten. Nehroe gelooft, dat als alle betrokkenen gebruik maken van Tsjoes aanbod voor rechtstreek se besprekingen met de Verenigde Staten dit voorstel kan leiden tot een benadering van een vreedzame regeling van de kwestie- Formosa. Hij deelde mede, dat Menon op zijn verzoek met Tsjoe En Lai in Bandung bepaalde aspecten van het Formosaanse vraagstuk had besproken. Pakistan heeft besloten om niet te be middelen tussen de Verenigde Staten en communistisch China, zo heeft de Pakis taanse ambassadeur in Washington ver klaard. Naar te Washington verluidt, overwegen de Verenigde Staten de oprichting van een basis op Formosa op grond van het verdrag van wederzijdse bijstand met de Chinese nationalisten. Het plan zou deel uitmaken van een reeks regelingen die de departe menten van Buitenlandse Zaken en van Defensie en het Witte Huis ontwerpen en factoren zullen zijn bij onderhandelingen over een staken van het vuren en mogelijk een uiteindelijke oplossing van de gehele kwestie-Formosa. Verdere besluiten zullen genomen wor den na de terugkeer van de onder-minister van Buitenlandse Zaken Robertson en ad miraal Radford, voorzitter van de commis sie van stafchefs. Zij hebben te Taipeh met Chinese nationalistische autoriteiten be sprekingen gevoerd. Van ambtelijke zijde is verklaard, dat de inrichting van een Amerikaanse basis van gevechtsvliegtuigen en marine-eenheden in verschillende opzichten betekenis heeft. In de eerste plaats zou het een symbool zijn van de Amerikaanse vastbeslotenheid, te Tussen de partijen in het conflict in de Amsterdamse Diamantindustrie (De Alge mene Juweliers vereniging en de Algemene Nederlandse Diamaptbewerkersbond) zijn enige besprekingen gevoerd die niét tot overeenstemming hebben geleid. De sta king, die 14 Maart j.l. begon, duurt nu bijna zeven weken. Een afvaardiging van het ILO-congres te Caracas heeft in Curasao een bespreking gevoerd met de heer Ad Vermeulen, die door de Venezolaanse regering uit het land is gewezen. De delegatie keerde na een bespreking van enkele uren naar Ca racas terug, zonder de heer Vermeulen echter. Voorzitter Evans wenste zich niet over de bespreking uit te laten. Hij zeide eerst naar Genève te willen rapporteren. Vrijdagmiddag is in Velsen-Noord de Engelse vliegtuigbom tot ontploffing ge bracht, die jarenlang een ongeziene en ongeweten bedreiging voor de Velsenaren heeft gevormd. De foto laat het moment van de explosie zien. LONDEN (Reuter) Vertegenwoordigers van het acht millioen leden tellende Britse vakverbond T.U.C. en de leiders van de 70.000 machinisten en stokers, die Zondag te middernacht het werk willen neerleg gen om looneisen kracht bij te zetten, zijn er niet in geslaagd tot overeenstemming te komen. Vandaag zullen zij opnieuw verga deren. Leiders van de machinisten en sto kers verklaarden gisteren na afloop der be sprekingen, dat het stakingsparool van kracht blijft. Aanvaarding van hetgeen de leiding van de genationaliseerde spoorwe gen had aangeboden zou, volgens hen, „in feite neerkomen op een onvoorwaardelijke capitulatie". Als de staking doorgaat, komt het spoorwegverkeer voor ongeveer tachtig percent stil te liggen, waardoor de voed sel- en kolenvoorziening ernstig te lijden zal hebben. Naar verluidt heeft de bond der stakers aan de plaaotselijke afdelingen chèques voor een totale waarde van ruim 1.600.000 gul den gestuurd om de stakers gedurende drie weken een uitkering te kunnen geven. In de vergadering der Tweede Kamer is Vrijdagmiddag aan de orde gekomen het verzoek van de heer Reuter (CPN) om verlof tot het richten van vragen aan de minister van Binnenlandse Zaken betref fende het salarisbeleid van de regering voor het overheidspersoneel in het alge meen en over het mislukken van het salarisoverleg in het bijzonder. De heer Reuter trok zijn interpellatie- aanvraag in, nadat de voorzitter had medegedeeld, dat een wetsontwerp waarbij een crediet wordt aangevraagd voor ver hoging der salarissen van de rijksambte naren, aan de Raad van State is gezonden. De voorzitter verwachtte, dat het ontwerp over veertien dagen bij de Kamer kan worden ingediend. Er kan dan een grondig debat over de salarissen worden gehouden. verhinderen, dat de communisten zich meester maken van Formosa. Verder zou de detachering van een Amerikaanse strijd macht van min of meer permanente duur op het eiland bij de nationalisten het ge voel van veiligheid verhogen en hen scha deloos stellen voor het nakomen van een eventuele wapenstilstand. LONDEN (Reuter) Leiders van de Britse Labourpartij hebben in een resolutie verklaard van oordeel te zijn, dat de Britse invloed op het tot stand brengen van vrede in de wereld zal verminderen, indien Groot- Brittannë geen waterstofbom maakt. De partijleiders ondersteunen het besluit van de conservatieve regering tot het maken van de waterstofbom. Eén socialistisch parlementslid, Sir Ri chard Ackland, heeft zijn parlementszetel opgegeven en is uit de partij getreden, om dat hij tegen deze beleidsverklaring is. In het verkiezingsprogram van de La bourpartij wordt gezegd, dat zij, indien zij na, de aanstaande parlementsverkiezingen in het zadel komt, zal voorstellen onmid dellijk een einde te maken aan de proeven met de waterstofbommen. BONN (ANP) Dr. Adenauer is er in geslaagd het socialistische regeringsmono polie in het land Neder-Saksen na acht jaar te doorbreken en een burgerlijke coalitie naar het voorbeeld der bonds regering aan het bewind te brengen. Daar door herwint de bondskanselier de con trole over tweederde der stemmen in de West-Duitse Bondsraad, die hij onlangs verloor toen de regering in Beieren naar links omzwaaide. Kenmerkend voor de in vloed der bondspolitiek op de landelijke partijen is, dat deze keer de onderhande lingen over de regeringsvorming niet in de landelijke hoofdstad Hannover, maar in Bonn zijn gehouden. Evenals in Beieren zal deze regeringsvorming de veruit groot ste partij van het land (35 percent der stemmen) in de oppositie dringen. De uit schakeling der socialisten door het ver enigde front van Bonn is mogelijk gewor den doordat de vluchtelingenpartij van Neder-Saksen, die vier jaar lang als trouw bondgenoot der socialisten gold, onder de druk der partijcentrale in Bonn naar het front van dr. Adenauer is overgegaan. De socialisten hebben een sterke positie in de Bondsraad moeten prijsgeven. De socialis tische premier van Neder-Saksen Hein- rich Kopf zal worden opgevolgd door de voorzitter der Duitse partij, Heinrich I-Iell- wege, die tot dusver lid van Adenauers kabinet was en daar als een van de zwak ste figuren werd beschouwd. De partij van de nieuwe minister-president behaalde in Neder-Saksen slechts twaalf percent der stemmen. Als bondsminister zal Hellwege waar schijnlijk worden opgevolgd door zijn par tijgenoot Von Merkatz, een vurige Euro pese federalist. ROME (Reuter) Giovanni Gronchi is gekozen tot president van de Italiaanse re publiek. De beslissing viel bij de vierde stemming in de verenigde vergadering van de beide huizen van het parlement in Rome. De 67-jarige Gronchi, voorzitter van de Tweede Kamer en lid van de lin kervleugel van de Christen-democrati sche partij, volgt president Luigi Einaudi op, wiens ambtstermijn van zeven jaar of 11 Mei afloopt. Gronchi kreeg 658 stemmen (een enkelvoudige meerderheid was vol doende). Einaudi kreeg 79 stemmen. Gronchi trad op de verenigde zitting van de beide huizen van het parlement op als voorzitter en las de namen van de stem biljetten voor. Toen hij de 442ste stem voor zichzelf afriep en hij het minimum aantal stemmen voor verkiezing bereikt had, stonden alle aanwezigen op om hem een ovatie te brengen, die verscheidene mi nuten duurde. Geroerd dankte Gronchi voor de ovatie, waarna hij verder ging met het tellen van de stemmen. De meeste van de 92 stemmen waren waarschijnlijk afkomstig van communis ten. Zij steunen Gronchi, doch men had verwacht dat zij zich van stemming zou den onthouden om hem niet in verlegen heid te brengen. Gronchi was zeker van de overwinning, toen kort voor de vierde stemming de meerderheid van de Chris ten-democraten besloot hem te steunen. De partij had de voorkeur gegeven aan andere candidaten, doch de Christen-de mocratische stemmen werden op Gronchi overgebracht, toen bleek dat de anderen geen kans hadden. Gronchi werd aanvan kelijk gesteund door 150 van de 357 Chris ten-democraten en door de socialisten en communisten. Zijn verkiezing is een ernstige nederlaag voor de leiding van zijn partij en premier Mario Scelba. De partijleiding verzette zich aanvankelijk tegen Gronchi, omdat hij voorstander is van beëindiging van de co alitie van centrumpartijen, die Italië in de afgelopen zeven jaar heeft geregeerd. De Christen-democratische leiders maken ook bezwaar tegen Gronchi's opvatting, dat Christen-democraten moeten samengaan met de linkse socialisten van Nenni, een winnaar van de Stalin-vredesprijs. Bij de eerste drie stemmingen, die Donderdag onbeslist bleven, steunde de Christen-de mocratische partij de onafhankelijke partij van de senaatsvoorzitter Merzagora. Door de rebellie van een derde van de Christen-democratische afgevaardigden, die op Gronchi stemden nog voor de par tij besloot hem te steunen, lijkt een rege ringscrisis in de naaste toekomst niet uit gesloten. Bij elke toekomstige geheime stemming zou een deel van de Christen democratische parlementsleden tegen de regering-Scelba kunnen stemmen en haar val verzekeren. De regering zou haar leven kunnen verlengen door bij alle kwesties de vertrouwenskwestie te stellen, waarbij de stemming niet geheim is. Volgens het constitutionele gebruik dient de premier zijn ontslag in aan de nieuwe president, die deze ontslagaanvrage ge woonlijk verwerpt en de premier verzoekt aan te blijven. De mogelijkheid bestaat echter dat Scelba op 12 Mei, wanneer Gronchi als president wordt beëdigd, er de voorkeur aan zal geven zijn ontslag defini tief te maken. De rechtse „rebellen" delen de politieke inzichten van Gronchi niet, maar zij voeg den zich bij de socialisten en communisten om Gronchi's verkiezing te bewerkstelli gen. Men is van oordeel, dat een poging van de „rebellen" om met de monarchisten en neo-fascisten een rechtse regering te vormen de Christen-den-*£ratische partij bijna zeker in een ernstige crisis zal bren gen. Vise-premier Saragat, de leider van de rechtse socialisten, heeft de uitslag van de stemming in de wandelgangen „niet minder dan een staatsgreep" genoemd. Hij zeide terugtrekking van zijn partij uit de regeringscoalitie te overwegen. Gronchi's eerste vrouw is ongeveer der tig jaar geleden overleden. Bij zijn tweede vrouw heeft hij twee kinderen, een jon getje, Mario (twaalf jaar) en een dochter tje, Maria Cecilia, die jonger is. Gronchi houdt van muziek (Bach en Beethoven), voetbalwedstrijden en van spelen met de electrische trein van zijn zoontje. Giovanni Gronchi, de nieuwe president van Italië, werd op 10 September 1887 te Pondedera bij Pisa geboren. Reeds jong werd hij lid van dé Christen-democratische beweging, die in 1902 was gesticht. Uit deze beweging kwam eerst de Italiaanse Volks partij voort en na de tweede wereldoorlog de huidige Christen-democx-atische partij. Na de eerste wereldoorlog in 1919 werd Gronchi tot afgevaardigde van de partij in het parlement gekozen. In het eerste kabinet van Mussolini, in 1921, was hij ondersecre taris voor handel en industrie, doch in 1922 nam hij ontslag. Hij was een der eei-ste deel nemers aan de anti-fascistische Aventijnse beweging en verloor daardoor zijn mandaat als afgevaardigde. In 1942 nam Gronchi con tact op met ondergrondse bewegingen. Latei- vertegenwoordigde hij met de Gasperi de Christen-democratische beweging in het centrale comité van nationale bevrijding, Gronchi was minister van Handel, Indu strie en Arbeid in de eerste regering van Bonomi en hij bleef deze post tot 1946 m de achtereenvolgende kabinetten bezetten. Daarna wijdde hij zich aan de Christelijke vakbeweging. Na de verkiezingen in 1948 werd Gronchi gekozen tot vooi-zitter van de Kamer van afgevaax-digden. Hij behield deze functie ook na de verkiezingen in 1953. Als kamervoorzitter verwierf hij zich, door zijn onpartijdigheid en zijn vooruitstrevende denkbeelden, vooi-al de sympathie van de links socialistische paxdij van Pietro Nenni. Uitwisseling van atoomgegevens Afgevaardigden uit China. Roemenië. Polen, Tsjechoslowakije en Oost-Duitsland zijn sedert half Maart in de Sovjet-Unie ter be spreking van uitwisseling van gegevens over vreedzaam gebruik van atoomenei-gie, aldus meldt Radio-Moskou. In de vijf genoemde landen zullen proefreactors worden opge richt. De Sovjet-regering zal ook spoedig be sprekingen beginnen met vertegenwoordigers van Hongarije en Bulgarije. De gasten bezoe ken atoomlaboratoria te Moskou, Leningrad, Kief en Chai-kov alsmede de Russische atoom krachtcentrale. Testament van professor Einstein Professor Einstein heeft aan zijn 'stiefdoch ter, Margot en aan zijn secretaresse, Elene Dukas, ieder 20.000 dollar nagelaten. Elene zal Einsteins boeken en persoonlijke eigen dommen ontvangen en Margot de huishoude lijke eigendommen. De viool van Einstein is vermaakt aan een kleinkind. Bernard, die in Zwitserland studeert. Einsteins zoon Eduard, die in Zürich woont, ontvangt 15.000 dollar en zijn zoon Hans Albei't, professor in de tech nologie aan de universiteit van Californië, 10.000 dollar. De bedragen zullen naar ver houding verminderd dienen te worden als er onvoldoende gelden aanwezig zijn. DIT NUMMER BESTAAT UIT ZES PAGINA'S Gustave Flaubert: Verheven gedachten groeien als dennen in de schaduw en langs afgronden. Vrijdagavond is het Zweedse koningspaar na een kort bezoek aan paleis Het Loo per speciale trein uit Apeldoorn vertrokken om de terugreis naar Zweden te aanvaarden. Per auto begaven de hoge gasten zich langs een juichende mensenmenigte van paleis Het Loo naar het station, waar de Nederlandse gezant in Zweden en de burgemeester van Apeldoorn, mr. A. L. des Tombe, ter verwelkoming aanwezig waren. Prins Bernhard begeleidde koning Gustaaf Adolf en koningin Louise tot in deze trein, terwijl koningin Juliana en prinses Wilhelmina op het perron bleven staan. Om precies negen uur reed de trein het station uit, nagewuifd door koningin Juliana, prinses Wilhelmina en prins Bernhard. Vriendelijk groetend naar de talrijke mensen langs de route begaf het koninklijk gezelschap zich hierna weer naar Het Loo. Omstreeks kwart over twaalf Vrijdag middag had Koning Gustaaf VI Adolf van Zweden in gezelschap van zijn Zweeds ge volg nog een onofficieel bezoek gebracht aan Gouda waar hij de Sint Janskerk heeft bezichtigd. Het gezelschap is in de kerk rondgeleid door mr. A. A. J. Rijksen, voorzitter van het fonds „Goudse Gla zen". Na het bezoek aan Gouda reden de Koning en zijn gevolg naar Haasti-echt en Oudewater. In Oudewater stond een grote menigte reeds om half twaalf op het Ko ninklijk bezoek te wachten. De schoolkin deren hadden hiervoor vrij gekregen. Aanvankelijk zou de Koning hier de Hek- senwaag bezoeken, maar het tijdschema liet dit niet meer toe. In de middag be zochten de Koning en de Koningin het buitenverblijf van de heer Van Beuningen te Vierhouten, waar het Koninklijk paar diens kunstverzameling bezichtigde en de thee gebruikte. Daarna brachten Koning Gustaaf en Koningin Louise een bezoek aan Prinses Wilhelmina. Koningin Juliana en Prins Bernhard hebben de Koning en de Koningin van Zweden ter gelegenheid van hun staatsie- bezoek een geschenk aangeboden, dat be staat uit een 400-tal fotoreproducties van Om kwart voor vijf Vrijdagmiddag is in Noord-Brabant een vliegtuigongeluk ge beurd, dat aan een piloot van de Konink lijke Luchtmacht het leven heeft gekost. Twee Thunderjets f 84 van de vliegbasis Eindhoven kwamen tijdens een oefening in het formatie-vliegen met elkaar in botsing n stortten neer. De piloot van een van de toestellen wist zich te redden met zijn schietstoel. De andere piloot stortte met zijn machine neer en kwam om het leven. De toestellen kwamen respectievelijk terecht in de nabijheid van de gemeente Vessem ongeveer 15 kilometer ten Zuid westen van Eindhoven, en in een ven bij Lage Mierde. De omgekomen piloot is de 27-jarige reserve-tweede-luitenant W. Wishaupt uit Maastricht. Hij was gehuwd, en had geen kindei-en. De andere piloot is ongedeerd gebleven. De Thundei-jet van de omgekomen piloot is neei'gekomen op een afgelegen stuk ak kerland van de landbouwer M. Heeren te Knegsel onder de gemeente Vessem. Voor deze boer is het ongeluk wonderlijk goed afgelopen. De heer Heeren was op zijn land aan het zaaien toen de formatie, waartoe de beide verongelukte toestellen behoorden, overkwam. Plotseling meende hij te zien, dat twee van de toestellen elkaar i'aakten. Een ervan vloog door., maar het andere stortte brandend omlaag. Een vleugel knapte af en ronddraaiend als een tol kwam het gevaarte op de boer af. Deze rende in hevige angst weg, maar hij was plotseling omgeven door vuur en overal om hem heen vlogen de brandende stukken. De boer werd echter niet ernstig gewond: hij kreeg brandwonden aan de handen. Ook een bij hem op het land wer kende oude man liep brandwonden aan de handen op. De andere Thundei'jet die na de botsing onklaar ï-aakte kwam terecht in een ven bij Lage Mierde. De piloot van dit toestel, die zich redde met een schietstoel, kwam bij Netei'sel aan de grond. als men zegt: de voornaamste antieke kunstwerken uit Nederlandse musea, waaronder het Rijks museum, het Mauritshuis, museum Boy mans, Frans Halsmuseum, de Lakenhal, Aartsbisschoppelijk museum. De reproducties zijn geplakt op Banzay- opzetcarton, verguld op snee en met de hand van Engelse teksten voorzien, vermel dend de kunstenaar, het onderwerp, de af metingen, het matei'iaal en de jaarcijfers. De reproducties zijn chronologisch gerang schikt naar museum en bijeengebracht in 4, in dieprood marokijn gebonden, dozen. In een afzonderlijke, eveneens in het zelfde marokijn gebonden, map bevindt zich een perkamenten oorkonde, waarop in goud gehoogde en blauwe letters staat ver meldt: ,,To their majesties king Gustaf VI Adolf and queen Louisa on the Occasion of their visit to the Netherlands 2629 Apx'il 1955". De oorkonde is eigenhandig getekend door Koningin Juliana en Prins Bei-nhai-d. De Koning en Koningin van Zweden bo den op hun beurt een drietal kristallen vazen aan, vervaardigd door de beroemde Orrefors-fabrieken te Smoland. Op de va zen zijn de monogrammen gegraveerd van Koning Gustaaf VI Adolf, Koningin Louise, Koningin Juliana en Pi'ins Bernhard. Het KNMI deelt mede In de afgelopen 24 uur is een koude- front ons land binnengedrongen, hetgeen een flinke afkoeling teweeg bi-acht. Deze afkoeling was mede het gevolg van het feit, dat de wind naar Zuid-West tot West ruimde, waardoor de lage temperatuur van het Noordzeewater (6 a 7 graden) een rol ging spelen. Het ziet er naar uit, dat de wind Zondag weer naar de Zuidhoek zal terug keren. Er nadert een nieuwe storing van de oceaan de Golf van Biscaye, waardoor de wind zal gaan krimpen. Als gevolg daarvan mogen we morgen weer vrij warm weer verwachten. De neerslagkansen zijn klein. (van hedenmorgen 7 uur) toestand 04 c •d« 573 ■CV u O T* S* O 00 Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Dublin Londen Amsterdam Brussel Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfurt München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Rome zwaar bew. ZW 2 geheel bew. WNW 2 regen NNO 2 licht bew. O 2 onbewolkt ZZW 6 licht bew. ZZW 6 geheel bew. WZW 2 regenbui WNW 3 zwaar bew. W 2 licht bew. WNW zwaar bew. windstil onbewolkt windstil onbewolkt NW 4 onbewolkt Z 4 licht bew. windstil onbewolkt ZZW 1 zwaar bew. ZO 1 half bew. NNO 2 onbewolkt windstil onbewolkt windstil nevel W 2 onbewolkt windstil 4 7 2 10 8 9 9 12 13 1 12 9 10 17 15 12 12 12 11 9 13 10 13 ZS 1 0 0,1 0 0 0,3 0 0,1 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 Neerslag laatste 24 uur. R-OÜWQ De minister reageerde rustig op de vragen, die van verschillende kanten op hem werden afgevuurd xocccccoocoo^co^cxxx>oo.-)ccocccocoocxxxv^ccocccco3ocoocco3 ZONNIG EN WARM Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Zater dagavond tot Zondagavond, opgemaakt om 10 uur: Morgen overdag droog, zonnig en warm weer. Zwakke tot matige wind tussen Zuid en Zuid-West. 1 Mei Zon op 5.14 uur, onder 20.05 uur. Maan op 14.28 uur, onder 2.53 uur. 2 Mei Zon op 5.12 uur, onder 20.06 uur. Maan op 15.40 uur. onder 3.10 uur. Maanstanden 6 Mei 23.14 uur: Volle maan 15 Mei 2.42 uur: Laatste kwartier 21 Mei 21.58 uur: Nieuwe maan 28 Mei 15.01 uur: Eerste kwartier Hoog en laag water in IJmuideo Zaterdag 30 April Hoog water: 10.22 en 23.07 uur. Laag water: 5.29 en 18.21 uur. Zondag 1 Mei Hoog water: 11.46 en uur. Laag water: 6.50 en 19.47 uur. Maandag 2 Mei Hoog water: 0.24 en 12.53 uur. Laag water: 8.06 en 20.55 uur. OOOOOCXXXXXXXXXXXXXXXX*XXXXXXX>XXXXX.X>."X> *>X>:*DrTi VVYYV-»

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 1