Nederlands elftal krijgt het morgen tegen Ierland verre van gemakkelijk De blauwe Gomboom Van Est brengt leven in de Ronde door sterke tijdrit Moeilijke wedstrijd voor EDO tegen wisselvallig Heerenveen .Clowntje Rick Aanpassingsvermogen van nieuwelingen op de proef gesteld Nog kleine voorsprong van Piet Haan Geen Zilveren Bal- tournooi in 1955 Zevende Tulpenrallye Sport tijdens het weekeitide HFC kan tegen UW positie verbeteren Antilopen bezet de derde plaats 4 A anpassen V er-trouwen DE RONDE VAN NEDERLAND Volgend jaar alleen voor amateurs Sport in 't kort KORFBAL AT H LET IE K HOCKEY HA NB AL Voor de kinderen FEUILLETON Door Dorothy Quentin Duidelijke zege van Australië Geen buitenlandse profs meer naar Frankrijk ZATERDAG 30 APRIL 1955 (Van onze sportredacteur) VAN DE MEESTE interlandwedstrijden kan men wel iets zeggen omtrent het meest waarschijnlijke resultaat van die tegen Ierland, die morgenmiddag in Dublin wordt gespeeld, is eigenlijk niets te zeggen over de krachtsverhoudingen. Het contact op voetbalgebied met Ierland niet te verwarren met Noord-Ier- land (Ulster) dateert van voor de oorlog toen een zeer sterk Nederlands voet balelftal de Ieren tot twee maal toe versloeg. Eerst in 1934 met vijf—twee het was een wedstrijd in de voorronden van het wereldkampioenschap en daarna in 1935 met vijf—drie. Van deze laatste wedstrijd zeggen vele oudere kenners dat het de beste match was, die ooit door een nationaal Nederlands voetbal elftal werd gespeeld. En dat waarlijk niet alleen omdat Leo Halle destijds een strafschop uit zijn doel werkte. Over het elftal, dat morgen tegen Neder land speelt, zijn de Ieren overigens niet zo heel erg in hun nopjes. Vier spelers, die eigenlijk zonder meer in het nationaal elf tal zouden worden opgesteld, krijgen geen vrij van de Engelse club, waarvoor zij uit komen. Drie van hen spelen in Luton, dat nog goede kampioenskansen heeft in de tweede divisie, en één komt uit voor Man chester City in de cup-finale. De spelers, die morgen in het veld ko men, zijn hoofdzakelijk afkomstig uit En gelse clubs. Everton bijvoorbeeld stond vier spelers af O'Neil. Donovan, Farrell en Eglinton: Fulham één - Lawler; Aston Vil la één - Martin, die zijn vijfentwintigste in terland speelt; Tottenham Hotspur één - Gavin; Middlesbrough één - Fitzsimmons, en West Ham één - O'Farrell. Alleen Am brose en Fitzgerald spelen in de Ierse lea- gue. Zeven van de genoemde spelers maakten deel uit van hot team, dat verleden jaar November Noorwegen versloeg. De enige debutant is midvoor Fitzgerald; Gavin, Fitzsimmons en O'Farrell krijgen een nieu we kans zich een vaste plaats in de natio nale ploeg te veroveren. Ook over het prestatiepeil van het Ne derlands elftal is weinig te zeggen. Na de veranderingen, die zijn aangebracht na de wedstrijd tegen Rot Weiss in Essen, moet afgewacht worden of Steenbergen, Geel, Schouten en vooral Wilkes zich snel genoeg zullen kunen aanpassen en dus tijdig het spel zullen begrijpen van de spelers, die meer op elkaar ingespeeld zijn. De achterhoede is de sterkste die men op kon stellen nu De Munck geblesseerd is. YViersma- en Kuys kregen in Essen geen voet aan de grond, doch zij zullen zich daar vertrouwen wij op herstellen. Het niet meespelen van Schaap vooral nu hij weer als half was opgesteld betekent een geduchte verzwakking, maar er bestaat meer dan een redelijke hoop dat de Feijen- oord-speler Steenbergen, die al zovele ma len de aandacht op zich vestigde, zal vol doen. Het meespelen van Wilkes in de aanvals- linie heeft een voordelige kant, de vroege re Rotterdammer /.al zich geen moeite spa ren om na zijn falen tegen Denemarken te laten zien dat hjj het voetballen nog geens zins verleerd is. Vooral niet nu hij binnen kort weer in Nederland zal gaan spelen en het dus zaak is zyn naam weer te vestigen. Aanpassen is oor hem een eerste vereiste. Wat de SVV'er Geel en Schouten (Holland Sport) zullen uitrichten met Timmermans, Van der Gijp en Wilkes? Men zal het moe ten afwachten. Vooral omdat wy vrywel niets weten over de capaciteiten van de tegenstanders. Zo is er dus met nog minder kans van slagen dan ooit tevoren iets te zeggen over het resultaat van de interlandwed strijd van morgen. Aan de Nederlandse Landman, vervanger van de Munck. kant is de omstandigheden in aan merking genomen het sterkste team geformeerd. Wij van onze kant hebben wel vertrouwen in dit elftal, ook al zal het het verre van gemakkelijk krijgen. En waarom zou eigenlijk dit team na de teleurstelling van Essen niet met wat goeds voor de dag kunnen komen ook al wordt het dan niet direct een glanzende overwinning? De stand vati de wedstrijden tegen Ier land gespeeld is Nederland Ierland 15—9 9—15 IERLAND Jonovan (Everton) Farrell (Everton) Gavin Ambrose (Tottenh. H.) (Shamr. R.) O'Neill (Everton) Margin (Aston Villa) Fitzgerald (Waterford) lawler (Fulham) O'Farrell (West Ham U.) Fitzsimmons Eglinton (Middlesbr.) (Everton) Geel Timmermans (SVV) (ADO) Klaassens (VVV) Van der Gijp (Emma) v. d. Hart (Fortuna) Kuys (Haarlem) Landman (Holl. Sp.) Schouten Wilkes (Holl. Sp.) (Valencia) Steenbergen (Feijenoord) Wiersma (Donar) NEDERLAND Wim van Est, zestiende in het algemeen klassement van de Ronde van Nederland na zes dagen, had drie en veertig kilometer na de start van de tijdrit in Middelburg een tijd laten afdrukken van 1 uur, 1 minuut, 38 seconden, ruim vijf minuten beter dan Schulte (1 uur, 6 min. 43 sec.) en de drager van de oranjetrui Piet Haan (1 uur, 6 min. 51 sec). In spanning verbeidde men de aankomst van Van Est in Roosendaal en er steeg een daverend gejuich op toen hij over de aankomstlijn vloog en zijn tijd bekend werd ge maakt: 1 uur 47 minuten en 56 seconden, gemiddeld 44,471 km/uur. Het stond toen al vast, dat Van Eest de tijdrit had gewonnen en met ruim verschil zelfs. Maar de vraag bleef hoeveel Schulte en Haan op hem zouden verliezen. Van Oers, die van zes naar tien ging, en Van Dongen, die liefst acht plaatsen ver loor en nu op de zestiende plaats staat. Maar Van Dongen heeft bij een brug op Zuid-Beveland vijf minuten moeten wach ten. De wedstrijdcommissarissen zullen zich nog beraden of zij hem daarvoor een vergoeding zullen geven. Het zou wel ver diend zijn, want Van Dongen heeft de laatste 37 km bijna net zo snel gereden als Schulte en Haan. Klassementen De uitslag van de zevende étappe van de Ronde van Nederland, een individuele tijdrit over 80 kilometer van Middelburg naar Roosendaal luidt: 1. Wim van Est (Ned. A) 1 uur 47 min. 56 sec. met boni ficatie 1 uur 46 min. 56 sec. (gem. snelheid 44.471 km/u). 2. Masocco (Italië) 1.53.22 met bonificatie 1.52.52. 3. Wagtmans (Ned. C) 1.56.18. 4. Pugi (Italië) 1.57.31. 5/6. Ex aequo Gerrit Voorting (Ned. D) en Sartini (Italië) 1.58.12. 7. Haan (Ned. B) 1.58.17. 8. Gielen (België) 1.58.35. 9. Schul te (Ned. B) 1.58.38. 10. Maenen (Ned. D) 1.58.45. 11. Van Breenen (Ned. C) 1.58.55. 12. Adri Voorting (Ned. A) 1.59.18. 13. Suykerbuyk (Ned. B) 1.59.19. 14. De Vecchi (Italië) 2.00.09. 15. Strehler (Zwit serland) 2.00.11. 16. Peters (Ned. B) 2.00.38. 17. Schouben (België) 2.00.47. 18. Haan, die in de eerste drieëntwintig ki lometer 8 seconden op Schulte had verlo ren, vocht in de resterende afstand voor zijn leiderspositie en met succes. In 1 uur 58 min. 17 seconden volbracht hij de rit en behield daardoor de oranje trui, maar Schulte, die 1 uur 58 min. 28 sec. nodig had, wercl door Van Est voorbijgestreefd. Ook Van Breenen, die overigens uitstekend reed en een tijd van 1 uur 58 min. 55 sec. noteerde (1 uur 8 min. 1 sec. na 43 km) moest voor Van Est plaats maken, die na de zevende dag een sprong maakte van de 16de plaats naar de tweede plaats en nu nog een achterstand van 1 min. 7 sec. op Piet Haan heeft. De laatste étappe naar Amsterdam wordt dus wel belangrijk. De tijdrit heeft een geduchte wijziging gebracht in het algemeen klassement. Na Wim van Est hebben de Italianen de groot ste winst geboekt, vooral in het ploegen- klassement, waarin zij nu de tweede plaats bezetten achter het team van Schulte. Grote verliezen boekten Roks, die van de vierde naar de zevende plaats zakte, De Vries (Ned. D) 2.00.53. Na te zevende étappe luidt het alge meen individueel klassement: 1. Haan (Nederland B) 39.17.10. 2. Van Est (Ned. A) 39.18.17. 3. Van Breenen (Ned. C) 39.20.14. 4. Schulte (Ned. B) 39.21.12. 5. Maenen (Ned. D) 39.23.31. 6. Wagtmans (Ned. C) 39.24.39 7. Roks (Ned. D) 39.25.37. 8. Gerrit Voorting (Ned. D) 39.26.03. 9. Pugi (Italië) 39.27.58. 10. Van Oers (Ned. B) 39.28.39; 11. Preiskeit (Duitsl.) 39.28.53. 12. Sartini (It.) 39.29.18. 13. Schouben (België) 39.30.25. 14. Gielen (België) 39.31.10. 15. De Vries (Ned. D) 39.31.49. 16. Van Dongen (Ned. C) 39.32.16. 17. Truye (België) 39.32.45. 18. Adri Voor ting (Ned. A) 39.33.38. 19. Bakker (Ned. A) 39.34.21. Het algemeen ploegenklassement na de zevende étappe luidt: 1. Ned. B (Schulte) 117.47.28. 2. Italië (Masocco) 117.54.14. 3. Ned. C (Wagtmans) 118.01.00. 4. Ned. A (Van Est) 118.06.04. 5. Ned. D (Gerrit Voorting) 118.08.26. 6. België (Gielen) 118.26.37. 7. Duitsland (Preiskeit) 118.35.03. 8. Zwitserland (Bucher) 119.03.25. De zilveren voetbalcommissie heeft zich, met het oog op de gewijzigd: omstandig heden tn de voetbalwereld, beraden over de vraag, of zij ook dit jaar het gebruikelijke tournooi moet houden. Na rijp beraad is zij tot de conclusie ge komen, dat het niet op haar weg kan liggen wedstrijden voor betaald voetbal te organi seren. Tot deelneming aan haar tournooien zullen derhalve in het vervolg uitsluitend amateurs-clubs worden uitgenodigd. Daar de situatie dit jaar echter nog onoverzichte lijk is en het derhalve zeer onzeker is, of een amateursstournooi in 1955 binnen het terrein van de praclische mogelijkheden ligt, is de Zilveren Voetbal Commissie tot het besluit gekomen, dat haar eerstvolgende tournooi niet voor 1956 zal plaats hebben. „Dit jaar is het aantal deelnemers aan de Tulpenrallye precies gelijk aan dat van 1954, namelijk 212", aldus Piet Nortier in een in Amsterdam gehouden persconferen tie, waarin hij nog eens uiteenzette hoe de organisatoren getracht hebben hun ideaal, een rallye met gelijke kansen voor alle deelnemers, te verwezenlijken of althans zoveel mogelijk te benaderen. De verscheidenheid van autotypen in deze rallye is verrassend: er zijn er 69 in totaal, behorend tot 36 verschillende mer ken. Het buitenland is met 111 deelnemers iets sterker vertegenwoordigd; dan Neder land met 101. De Engelse deelneming is even groot als steeds (58), maar ook uit de Scandinavische landen komen steeds meer inschrijvingen, ditmaal 23. Het Duitse con tingent (14) is ditmaal kleiner dan ver leden jaar, wait ongetwijfeld toegeschreven moet worden aan een perscampagne in enkele Duitse bladen om tijdens de bevrij- dinigswèek maar liever uit Nederland weg te blijven. De Franse deelneming is beperkt tot vijf équipes. De Fransen zijn nu eenmaal ge wend aan hoge geldprijzen. Wat de Italia nen betreft, zij gaan geheel op in de on geveer gelijktijdig gereden Mille Miglia. Uit Engeland komen o.m. de bekende Reece's op Ford, verder Banks, Gregor Grant, Jack Kemstey en Sidney Al land. Bij de Nederlanders vindt men een keur van onze beste rallyerijders, bij wie Gat- sonides, Hans Kreisel, KI. Barendregt, Blansjaar. Hengst, Koks en vele anderen. Bij de Zweden wederom Carstedt en Sju- nessen, bij de Noren de winnaar van de i Monte Carlo-rallye Per Malling, bij de Duitsers de Europese kampioen Walter I Sehlueter en verder Werner Engel en Gustav Menz, die het vorig jaar in de Tul penrallye respectievelijk tweede en derde werden. Enkele bekende namen ontbreken, zoals die van Appleyard, van Pierre Stas, de winnaar van het vorig jaar, en van Imhoff. De Coupe des Dames Naar de Coupe des Dames dingen zeven ploegen mee, met de beste rallyerijdsters van de wereld aan het stuur. Daarbij zijn ce kampioene Sheila van Damm en haar grote rivale Nancy Mitchell. Verder na tuurlijk Greta Molander en ook Pat Moss, ce zuster van de bekende coureur Stirling Moss. De route Uit de zeven startplaatsen Londen, Pa rijs, Bern, Brussel, München, Hamburg en Boord wijk aan Zee wordt Zaterdagavond gestart voor de aanlooproutes naar Stutt gart, waar de deelnemers op Zondagmor gen aankomen. De route voert verder door het Schwarzwald, de Vogezen, Auvergne, de Franse Alpen, de Jura, de Ardennen en de Eifel. Van Woensdag 4 Mei 's morgens half negen af wordt het eindpunt in Noord- wijk aan Zee bereikt. Op de bevrijdingsdag, 5 Mei, zullen dan als laatste klassementsproef de slotraces op het circuit van Zandvoort worden ge houden. waar de beslissing zal vallen. Twee lagen later worden in Noordwijk aan Zee te prijzen uitgereikt. NATIONAAL VOLLEYBAL-KAMPOEN- SCHAP. In het kringkampioenschap volleybal heeft de heren-kampioensploeg van Noordholland het Zaanse Groen Wit zich geplaatst voor het Nationale kampioenschap volleybal te Utrecht. De Zaanse kampioens- ploeg die het Haarlemse HVS onttroonde behaalde dit resultaat door een zege op het Rotterdamse Libanon (915, 1614, 1512 en 16—14). RUSLAND—OOSTENRIJK. De Oosten rijkse voetbalbond heeft bekend gemaakt, dat op 23 Augustus in Moskou de eerste voetbalwedstrijd tussen de nationale elftal len van Rusland en Oostenrijk gespeeld zal worden. Diezelfde dag zullen in Wenen de B-elftallen elkaar ontmoeten. Omdat in Dublin de interlandwedstrijd lerland-Nederland gespeeld wordt is er voor de eersteklassers in de KNVB slechts een zeer bescheiden programma vastgesteld, dat echter voor enkele verenigingen in Haarlem en omstreken toch bijzonder belang rijk is. VSV gaat namelijk Zaterdag al naar Eindhoven om de club van die naam te ontmoeten en hoewel wij geloven, dat de Velsenaren het hun gastheren niet ge makkelijk zullen maken zien wij toch voor VSV geen winst in deze ontmoeting. EDO komt voorts Zondag in ongewijzigde opstelling om half twee in het veld tegen Heerenveen, dat het vorige weekeinde tegen Heracles in twee wedstrijden niet min der dan tien doelpunten scoorde. Pleerenveen is echter een wisselvallige ploeg evenals EDO trouwens en het zou ons in het geheel niet verbazen indien het een gelijkspel werd met heel weinig doelpunten. Bij de tweedeklassers ontvangt HFC Zon- dagmorgeen elf uur het altijd lastige UVV. De HFC'ers proberen echter in deze wed strijd een nieuwe voorhoede van rechts naar links: Van der Heijden, Reus, Molenaar, Hein Winter en Bijleveld zodat een zege voor de „good old" dit keer zeker niet bij voorbaat uitgesloten moet worden geacht. RCH ontmoet in Amsterdam het zwakke OWO. Een ruime overwinning zit er voor de Haarlemmers in elk geval in. Overigens kan men ook de ex-RCH-spe- lers Houtkamp en Pieterse aan het werk zien, namelijk in het elftal van Ripperda, dat op het terrein aan de Schalkwijkerweg Zondag om half drie uitkomt tegen Blauw Zwart. De Haarlemse tweedeklasser Animo Ready komt dit jaar uitstekend voor de dag, het heeft zich aan het forsere spel goed aange past en zond vele tegenstanders met een nederlaaag naar huis. Zondag speelt Animo Ready van 12 tot 2 uur op het sportterrein aan de Van Oosten de Bruinstraat tegen DVD uit Amsterdam; een Haarlemse zege ligt in de lijn der verwachtingen. Daarna volgt op dit terrein van 2 tot 4 uur de ont moeting Nieuw FloraWatervliet, waarin eerstgenoemde ploeg strijdt om het behoud van het derdeklasserschap en de gasten voor de kampioenstitel. In de tweede klasse gaat Oosterkwartier op bezoek bij ZKV en Haarlem bij DDV. „Sport Vereent" is na de nederlaag tegen OKV van Zondag in ernstig degradatie gevaar gekomen, want OKV, dat nu nog op de onderste plaats staat, zal ongetwijfeld uit de nog acht resterende thuiswedstrijden, voldoende winstpunten behalen, om enkele plaatsen tte stijgen. Sport Vereent heeft nog maar vier wedstrijden te spelen, waarvan Zondag de uitwedstrijd tegen Victoria in Amsterdam. Gaat deze verloren, dan zal Sport Vereent zeer waarschijnlijk degra deren. De stand onderaan is: Nieuw Flora 13 8 Sport Vereent 14 8 O. K. V8 5 Zondag wordt het baanseizoen voor de athleten in Noordholland geopend met wed strijden in het landelijke plaatsje Groote broek. Zowel Haarlem als Gita zullen aan deze wedsrtijden deelnemen. Hoewel deze openingswedstrijden in de eerste plaats nog als een training bedoeld zijn. zal men na Zondag toch al een aardige indruk hebben, hoe de diverse athletes en athleten overwin terd hebben. gevaarlijke zone op de ranglijst staat en dat dan ook zeker veel tegenstand zal bieden. Vrijdagmiddag vertrok van Schiphol het Nederlands hockeyteam, dat vanmiddag in Dunfermline tegen Groot Brittannië speelt. De ploegen spelen hun vijfde wedstrijd tegen elkaar, alle in de na-oorlogse periode, maar voor het eerst op Britse bodem. Nederland won een keer, speelde eveneens een keer gelyk en verloor twee ontmoetingen tegen de Britten. Onze natonale ploeg wacht dus zeker geen gemakkelijke taak, maar na de prestaties van de vorige weken mag men vertrouwen in ons nationale team hebben. Zondagmid dag keren de hockeyers op Nederlandse bodem terug. Om het kampioenschap van Nederland speelt HHIJC uit tegen Union de tweede wedstrijd. Het is eveneens de tweede kam pioenswedstrijd voor BDHC, dat reeds Za terdagmiddag in Nijmegen tegen de Ooste lijke kampioene, Quick, de strijd moet aan binden. Voor het eerste klasse programma heren in het Westen staan nog op het programma de ontmoetingen Amsterdam en Hilversum en BMHC en TOGO; waarbij de Bloemen- daalse hockeyers het uiteraard zonder inter nationaal H. Bouwman zullen moeten stellen. De derde testmatch Het lijvige programma voor Zondag van West A met voor enkele teams weer twee wedstrijden, moet de competitieleiding weel een goed eind op streek helpen. Bij de eersteklassers heren kunnen wij het Utrechtse UD des morgens tegen Rapiditas en des middags tegen Concordia aan het werk zien. Hoewel de bezoekers stellig geen zwakke ploeg hebben, mogen wij toch over winningen voor de Haarlemmers verwachten. De dames eersteklasser Concordia moet in Amsterdam op bezoek bij ADA, dat in de Toen de jongens weer boven aan dek waren, ontdekte hun vriendje opeens 'n oude bootsman, die in 'n hoekje rustig op 'n kist zat en zijn korte zeemanspijpje rookte. „Ha, bootsman!", riep hij. „Zo. zeun!", lachte de oude zeerob terug. „Kom je weer 'es wat kattekwaad uithalen? Zijn dat je vriendjes?" Rick en Bunkie zeiden wie ze waren en ze kregen allebei een stevige hand van de oude man. „De bootsman kan verschrikkelijk leuke verhalen vertellen!", fluisterde hun vriendje. Zal ik 't hem eens vragen?" Dat vonden Rick en Bunkie geweldig. „Een verhaal?", zei de bootsman, toen de ander het hem gevraagd had. „Laat 'es kijkenheb ik je dat al eens verteld van die schipbreuk op de Steile Rots? Niet? Nou. dat was me 'n geschiedenis, jongensMoet je maar 'es goed luisteren!" En toen begon de oude zeeman te vertellen &29) Ga je weer naar „te Arama"?, vroeg Fiona toen ze met Sally aan de afwas bezig was. Ze vroeg zich af of haar broer er in geslaagd zou zijn haar van het idee om Barry te helpen af te brengen. Het meisje was binnen gekomen met een hoog-rode kleur en sporen van tranen in haar ogen. Fiona vermoedde dat er buiten op de oprij laan een scène was geweest. Als ze het graag willen, ga ik, ant woordde Sally kalm. Ik zal morgen ochtend wel opbellen. Mooi!, zei Fiona lachend. Volgens haar had Ian steeds te gemakkelijk zijn zin gekregen. Als je er aantrekkelijk uitzag, een goed stel hersens had en wist hoe je met vrouwen om moest gaan, werd je als man gauw egoïstisch; Sally zou hem in meer dan één opzicht wat kunnen leren! Fiona, denk je dat de kinderen een Kerst-spel op - zouden willen voeren? Ik bedoel jouw kinderen, met Barry als re- gisseurl Sally sprak de gedachten uit, die haar al een hele tijd hadden bezig gehouden. Ze had steeds moeten denken aan Barry's uit stekende imitatie van Fiona's Schotse accent en ze was er zeker van dat hij ge voel voor toneelspelen had. Wat? Wil je Barry laten regisseren? vroeg Fiona hoogst verbaasd en bleef Sally daarna met open mond aanstaren. Toen ze enigszins van haar verwondering was be komen, vroeg ze: Maar Sally, hoe weet je dat hij dat wil doen? Hij ontloopt de kinderen altijd, behalve Mike nu en dan. Dat wéét ik ook nog niet. ik ge lóóf het alleen maar, antwoordde Sally lachend. Hij zei iets, en toen kreeg ik het idee, dat hij er erg geschikt voor zou zijn. Hij zou zelfs een uitstekend toneel speler kunnen zijn, maar hij voelt er na tuurlijk niets voor om vanuit een rolstoel te spelen, dat kan ik me levendig inden ken. Maar hij zou uitstekend kunnen re gisseren. De professor heeft me gezegd, dat hij heel wat van geschiedenis en histori sche gebruiken afweet en ik geloof zo dat 't hem goed zou doen als hij het spel zou mogen leiden, als hij de baas zou kunnen zijn. Hij kent Mike vrij goed en hij zal dus, naar ik hoop, ook wel geen bezwaar tegen Susan en de tweelingen hebben, Fiona glimlachte. Het is ook nog de vraag of Susan en de tweelingen naar hem zullen luisteren, Sally! Sally meende dat ze dat wel zouden doen, als Mike tenminste het goede voor De derde testmacht tussen West-Indië en Australië is in een zege voor de Austi-aliërs geëindigd. Met nog twee dagen voor de boeg versloegen de Australiërs hun tegen standers met 8 wickets. De eindscore was: West-Indië eerste innings 182, tweede innings 207. Australië eerste innings 257, tweede innings 133 voor 2. In de serie van vijf ont moetingen hebben de gasten thans met twee een de leiding. Australië had aan het begin van de vierde speeldag nog 93 runs nodig om te winnen, welk aantal in anderhalf uur tijds bijeen geslagen werd. Het openingspaar, Colin McDonald en Arthur Morris, voegde aan de score van de vorige dag (40) 30 runs toe, alvorens van 't toneel te verdwijnen. Daar na verschenen Neil Harvey en Willie Watson op de mat. die nog voor de lunchpauze Australië op 5 runs afstand van de zege brachten. De belangrijke beslissingswedstrijd voor de bezetting van dc derde plaats op de rang lijst van de Haarletmse basketballcompetitie tussen de heren-teams van Antilopen en IHJ is in een volkomen verdiende 3122 over winning van eerstgenoemd team geëindigd. De Indisch Hollandse Jongeren begonnen uitstekend en namen op vlotte wijze een ruime achtnul voorsprong, alvorens Anti lopen de achterstand kon terugbrengen tot achttwee door Dingshoff. Hierna lukte het in de Antilopen gelederen 9teeds beter, zodat de rust toch nog inging met een dertientien voorsprong. Ook in de tweede helft bleef Antilopen, ondanks het eerst gescoorde doelpunt van de Sanders (1312) steeds een kleine voor sprong behouden, zodat het einde met 3122 in het voordeel van Antilopen eindigde. De eerste klasse herenontmoeting tussen HOC en White Stars eindigde in een grote 3813 overwinning van de Stars, zodat HOC en Harlem Tigers met evenveel punten de laatste plaats delen. De uitslagen waren: Heren: IHJ 1Antilopen 1 2231; HOC 1 White Stars 1 13-38; Rapiditas 2Typhoons 4 6316; Antilopen 2SC Haarlem 2 2920; PSVH 1—Exercitia 1 22—34. Junioren jongens: Black PiratesTyphoons 25—23; HOC—Exercitia 29—24. In een algemene vergadering van het be stuur van de groep van Franse prof-clubs is besloten, dat van heden af geen buiten landse voetballers meer gecontracteerd mo gen worden door Franse clubs. De buiten landers die thans voor Franse clubs uit komen, zullen hun rechten behouden. Zij zullen van 4e ene naar de andere club kun nen worden overgeschreven. Er komen op het ogenblik nog zes Nederlanders in de Franse competitie uit. Wat de Franse prof- competitie aangaat werd besloten de inde ling in twee divisies te handhaven. FRANS BONDSELFTAL WINT VAN IN TERNATIONALE PLOEG. In Parijs heeft een Frans bond self tal voor 25.000 toeschou wers met drieeen gewonnen van een ploeg, gevormd uit in Frankrijk spelende buiten landse profs. Alle doelpunten werden in de tweede helft gescoord. In het buitenlandse elftal speelde onze landgenoot De Kubber (Bordeaux) linkshalf. beeld zou geven. Ze werd steeds enthou siaster voor haar idee; en ze begon hier door meer en meer de onaangename woor denwisseling met Ian te vergeten. Ze ver telde Fiona uitvoerig over de opvoerin gen, die ze ieder jaar in het weeshuis had den gegeven. Dat wa$ altijd erg gezellig! En ik ge- ioof dat 't voor ons ook gezellig zal wor den, als je er tenminste iets voor voelt. Ik zal het de kinderen vertellen en als ze er zin in hebben, zal ik je helpen met de costuums, zei Fiona, maar je hebt er geen idee van, Sally, waar je mee begint! Mijn kinderen zijn vast en zeker wilden, vergeleken met de weesjes, waar jij vroeger mee op het toneel hebt ge staan. Geloof dat maar niet, hoor! Sally was met enthousiasme aan het af drogen, terwijl Fiona de stapels borden, koppen, nessen, vorken en lepels afwaste. Wezen zijn ook kinderen en ze waren heus niet zo gemakkelijk. Misschien wil de professor wel iets voor ons schrijven een paar schetsen over Kerst-vieringen in de loop der eeuwen. Dan kunnen de kin deren zich steeds weer verkleden, ze vin den dat altijd enig! Ja, dst is zo! Maar wij zullen uitge put zijn a'.s 't eenmaal zo ver is!, ant woordde Fiona met een ondeugend lachje, maar Sally merkte duidelijk dat ze in haar gedachten al bezig was met het maken van de kleren. Ze voelde kennelijk erg veel voor het plannetje. Ze kregen twee maanden vacantie, en als ze er iets voor voelen hoeven we ons geen zorgen te maken hoe ze hun tijd zul len besteden. Ze zullen zich vast en zeker niet vervelen, zei Fiona. Wil je de kinderen overigens niets zeggen, Fiona, voordat ik Barry er voor heb gewonnen? De gedachte, clat Kerstmis vroeg in de zomer zou vallen, was vreemd voor Sally. De tuinen zouden dan in volle bloemen pracht prijken en de pohutakawa-bomen zouden een en al bloesem zijn. Het idee, dat ze kalkoen zou eten en plumpudding na gezwommen te hebben in de zon over-' goten zee, was fantastisch. In de winkels lagen reeds Kerst-kaarten uitgestald. Fiona verzekerde haar dat de Kerstviering zélve in niets van die in Engeland verschilde en dat de kerkdiensten even plechtig en sta tig en vol wijding waren; maar Sally dacht niet zo zeer hieraan, als wel aan het Kerstspel, 't Zou gewoon een familie pretje worden, maar het zou ook Barry duidelijk maken dat hii iets kon doen, iets kon presteren. Hij moest het gevoel krij gen dat hij anderen kon helpen, dat hij mee kon doen, alhoewel hij noch kon zwemmen, voetballen en zelfs lopen. Hoe meer Sally over haar plan nadacht, hoe sterker haar overtuiging werd dat het een goed plan was Toen ze naar bed ging waren haar gedachten er voortdurend mee bezig en over lans vreemde gedrag pie kerde ze nauwelijks meer. De wetenschap dat Ian verliefd op haar was en dat hij met haar wilde trouwen, trachtte ze te vergeten, te onderdrukken. Dat zou anders een goede vriendschap, die haar tot vandaag toe ze gelukkig had ge maakt, te niet doen. HOOFDSTUK XV Luke was verbaasd en tegelijkertijd blij, toen hij Sally's stem door de telefoon hoorde. Ze belde vroeg op hij had haar verteld dat hij altijd even naar huis terug ging om met Barry te ontbijten, nadat hij twee uur op de farm gewerkt had en haar stem klonk jeugdig en opgewekt. Ze zei: Het spijt me, dat ik gisteren uit was mijnheer Daniels, maar als Barry me toch nog wil zien. kom ik vandaag na de lunch wel aanlopen. Dat is erg vriendelijk van u. Luke was nijdig omdat zijn stem zo plechtig klonk en hij zo kortaf antwoordde. Maar het was langzamerhand een inge roeste gewoonte van hem geworden zich steeds op een afstand te houden, zich in een stijf aandoende reserve te huilen. Hij werd steeds meer een oude brompot Vriendelijker voegde hij er dus aan toe: Waarom komt u niet lunchen? Ik kom u graag afhalen. Nee, dank u, antwoordde ze ferm. Doet u geen moeite. U kunt uw tijd moei lijk missen met al dat werk op de farm en ik heb hier nog 't een en ander te doen. Ik wandel graag en ik zou het gezellig vin den bij u thee te mogen drinken. Dan komt Muria's programma ook niet in de war. Mui'ia is niet gauw van haar stuk ge bracht, dus wat dat betreft Luke begon te lachen, maar hij voelde zich enigszins ontmoedigd door Sally's woorden. Natuurlijk, ze had groot gelijk, hij kon zich op het ogenblik niet permitte ren uren van zijn farm weg te blijven, vooral nu net weer zo geschikt was voor het werk buiten. Maar toch zou hij het gezellig hebben gevonden als ze een hele dag had willen komen. Hij hield zich ech ter voor dat zij Barry kwam opzoeken en niet hem zelf, en hij vond het prettig dat ze zo'n belang stelde in de jongen- Snel zei hij dus: Goed dan. Ik hoop dat u een prettige wandeling zult hebben; en we zullen u graag een kop thee aan bieden. Vlak voordat hij de haak op het toestel legde, hoorde hij nog net dat Sally zachtjes begon te lachen. Alvorens hij weer naar z'n werk ging, liep hij naar de waranda waar Barry met z'n studie bezig was in de schaduw van de reusachtige magnolia-bomen. Het gezicht van de jongen begon te stralen, toen hij hem het nieuws vertelde. De px-ofessor bleef zwijgen en Luke lachte opgewekt toen hij zich in het zadel zette en naar de stal van de jonge kalveren reed. (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 6