Uzondiqt nietm U Mwcb Gaat Noord-Zuidverbinding door loofbos van Huis te Vogelenzang? Zandvoort vierde 5 Mei met zang, muziek, sport en optocht Verbetering van de Sloterweg wordt verder ter hand genomen Kerkdiensten Zandvoort herdacht gevallenen Vragen van een Kamerlid: Haarlemmermeer Sterke buitenlanders bij motorraces op circuit van Zandvoort Bennebroek Hillegom Lisse Haarlemmermeer „Wilhelmina" speelde in Dreefzicht Bloemendaal ZATERDAG 7 MEI 1955 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 10 ipies en A Alléén echt met de originele naam DENICOTEA! Nog twee dagen naar de marionetten Gemeenteraad komt Woensdag bijeen „Sint Raphaël" op 22 Mei halve eeuw Examens ADVERTENTIE Het hoogtepunt van de viering der be vrijdingsdag in Zand voort was de aubade,die des morgens om half tien voor Zandvoorts burgemeester gehouden werd en waaraan door meer dan 1000 schoolkinderen werd deelgenomen. De jeugd werd begeleid dooi de Zandvoortse muziekkapel onder leiding van de heer Herman Dees. Zandvoorts burgemeester mr. H. M. van Fenema, die hierna van het bordes de jeugd en de belangstellenden toesprak, zeide dat het goed was, dat aan deze 5e Mei de dodenherdenking op 4 Mei was voorafge gaan, want levenden èn doden behoren bij de 5e Mei. Immers, óók zij werden bevrijd, doch hun bevrijding was er een van veel hoger orde. Ook een volgende generatie zal het „vrij zijn" steeds moeten aanvaarden als een Goddelijk geschenk.- Terwijl het Wilhelmus gezongen werd, klapwiekte een aantal postduiven omhoog. Na afloop van de aubade ontvingen-alle medewerkenden een tractatie en de ^kin deren van kleuterscholen en eerste en tweede klassen der lagere scholen stond een leuke filmvoorstelling in theater Mo- nopole te wachten. Op drie plaatsen in het dorp werden kinderspelen gehouden. Des middags trok een gecostumeerde op tocht door het dorp, waarvan bijzonder veel werk was gemaakt. In de lange stoet werden verscheidene prachtig opgetuigde praalwagens meegevoerd, terwijl er zowel bij groepen als individuele deelnemers vele aardige vondsten waren, zoals „de Onder duiker", „Dik Trom" en de groep B.S.'ers. Verenigingen, vacantiekolonies, scholen en kindertehuizen, die dikwijls een sprookje tot onderwerp hadden gekozen, trokken eveneens zeer de aandacht, evenals de groep „Oud Zandvoort" van de buurtver eniging „de Wurf" waarmede de stoet ge opend werd. Voorafgegaan door de Zand voortse muziekkapel en in het midden van de kleurige, fleurige optocht nog een twee de muziekcorps, trok men door Zandvoorts dorpscentrum, waar zich een grote menigte had verzameld om van dit voor Zandvoort unieke evenement te genieten. De jury kende tenslotte de volgende hoofdprijzen toe: Individuelen: 1ste prijs Rini de Pater als Bonkaarten-meisje: kleine groec>en: Henk de Pater met zijn groep B.S.'ers; grote groepen: Atje van der Waals met zijn groep „Onderduikers"; groep volwassenen: lste prijs: Buurtvereniging „De Wurf" als „Oud-Zandvoort"; 2de prijs: praalwagen van R..K toneelvereniging ,,'t Voetlicht"; 3de prijs: groep „Dames-voetbal". Vóór deze optocht was er op het Gemeen telijk Sportterrein een voetbalwedstrijd gehouden tussen Zandvoortmeeuwen I en Zaandijk I, welke door de gasten met 4-3 werd gewonnen, nadat de rust reeds met een 3-1 voorsprong was ingegaan. In de avonduren concentreerde de feest vreugde zich rondom het Raadhuisplein, waar de Zandvoortse padvinders en pad- vindstersgroepen met de daarbij behoren de ceremonieën de vlag streken. De Zandvoortse muziekkapel concerteer de hierna samen met het Zandvoorts man nenkoor. De muziek werd afgewisseld-.-door declamatie van mevrouw Riek Bonset- Horst. Het was wel jammer, dat er geen microfoon aanwezig was, zodat van de declamatie zeer veel verloren ging. Ook de mannenzang kwam niet geheel tot haar recht. Aan de lampion-optocht hierna werd door 600 kinderen deelgenomen. Voorafgegaan door het tamboercorps van de muziekkapel trokken zij door het dorp. Het vuurwerk, dat hierop zou volgen, moest op het laatste ogenblik nog worden afgelast. Hoewel men alles in het werk had gesteld, om dit te laten doorgaan, bleek het onmogelijk. Zo dra men de stukken aan de geplaatste palen wilde optrekken, kreeg de soms stormachtige wind er vat op en woei de gehele boel om. De voorzitter van het comité „Viering bevrijdingsdag 1955", de heer G. Tates sprak tenslotte omstreeks half elf van het bordes van het raadhuis af een slotwoord, waarin hij allen dank bracht, die aan het welslagen van deze' dag hadden meege werkt. Vooral het gemeentebestuur en de Zandvoortse politie, die mede gezien de Tulpenrallye deze dag wel voor een extra zware taak werd gesteld, waarvan zij zich voortreffelijk kweet. De Zandvoortse muziekkapel concerteer de hierna nog enige tijd in de tent, waarna tot middernacht op het Raadhuisplein ge legenheid' was, een dansje in de openlucht te maken, waarvoor vooral de jeugd veel animo bleek te hebben. Ook in Zandvoort werd aan de voor avond van het Bevrijdingsfeest de aan dacht gevestigd op hen, die in de bezet tingstijd het leven lieten. Dit geschiedde tijdens een bijeenkomst in theater Mono- pole des avonds om 7 uur, waarvoor zeer grote belangstelling bestond. Na het zin gen van „O Heer, die daar des Hemels tente spreidt", werd allereerst het woord gevoerd door ds. A. de Ruiter, Gerefor meerd predikant te Zandvoort, die sprak over „Het verleden". Hij merkte op, d'at deze dodenherdenking in de eerste plaats vraagt onze trouw, waarvan vaak in deze jachtige tijd zo bitter weinig overblijft. De vrijheid van het Nederlandse volk werd duur gekocht, dat diende men ook in het feestgedruis van 5 Mei niet te vergeten. Na het zingen van „Wilt heden nu treden", sprak kapelaan J. F. Steenman over „Het nu". Hij schetste de vreugde van het leven in een vrij land en de dankbaarheid', die ons moet bezielen. Er kwam veel schoons en goeds tot stand na de bevrijding, doch veel deugden uit de bezettingstijd hebben aanzienlijk in waarde ingeboet. De bereid heid tot samenwerking was de kracht in de bezettingstijd, dóch nu het gevaar geweken is, is ook deze bereidheid zoek. Na zang van het R.K. Kerkkoor „St. Cea- cilia" sprak tenslotte de heer A. Elffers over „de toekomst". Deze memoreerde, dat het herdenken is: het stellen der dingen in het eeuwigheidslicht. Het zou niet goed zijn, alleen maar te jubelen. Opnieuw re geert angst de wereld, nu men het oorlogs gevaar ziet toenemen. Daarom vraagt deze tijd werkelijkheidszin, om te bouwen aan de toekomst, in het besef, dat wij allen kinderen zijn van één Vader. Die taak is moeilijk, doch biddend om de leiding van de Heilige Geest, moge de mensheid mee bouwen aan Gods toekomst. Nadat tenslotte gezamenlijk twee cou pletten van „het Wilhelmus" waren gezon gen, werd van het Stationsplein af de „stille tocht" naar het verzetsmonument in het Vijverpark aangevangen. Het was een langere stoet dan men in jaren in Zand voort had gezien. Na het inachtnemen van de twee minuten stilte zong het Zand voorts mannenkoor het „Beate Mortuï", waarmede de plechtigheid, die op allen diepe indruk maakte, besloten werd. mits U met DENICOTEA i ters rookt. pi|p|es en filters rookt. Sinds 25 jaar over de gehele wereld. Blijkens een vraag van jhr. mr. M. van der Goes van Naters aan de ministers van Verkeer en Waterstaat en van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, bestaan er plannen voor het tracée van de Noord- Zuidverbinding ten Westen van Haarlem, het zware loofbos bij het Huis te Vogelen zang te doorsnijden. De vragen luiden: Mag worden aangeno men, dat het provinciaal bestuur van Noordholland voor de voorgenomen Noord- Zuid-verbinding ten Westen van Haarlem zelf het tracé heeft gekozen, dat in het door zijn diensten vastgestelde on.t w e r p - s treek - plan voor Zuid-Kennemerland is aange geven, düs zoveel mogelijk langs de spoor lijn, ten einde daardoor zo weinig moge lijk openbare en andere belangen te scha den? Is het waar, dat op rijksniveau wordt overwogen om aan de, voor dit werk nood-, zakelijke subsidiëring van rijkswege de voorwaarde te verbinden, dat een geheel ander tracé, n.l. langs de duinvoet bij Vo gelenzang, wordt gevolgd? Is het de ministers bekend, dat door dit nieuwe tracé o.a. het zware loofbos bij het Huis te Vogelenzang zou worden doorsne den en onherstelbare schade zou worden toegebracht aan de landschappelijke, we tenschappelijke en recratieve waarde van dit landgoed, een van de enkele nog gave buitenplaatsen langs de binnenduinrand en De voorstellingen in het Frans Halsmu seum van de samenwerkende marionetten theaters van Don en Ly Vermeire en Feike Boschma nemen Zondagavond een einde. Vanmiddag wordt twee keer gespeeld,, om twee uur en half vier. Ook wordt vandaag en morgen een avondvoorstelling gegeven, welke om half negen begint. In de Woensdagmiddag te houden vergadering van de gemeenteraad van Haarlem mermeer zullen enkele voorstellen aan de orde komen, die betrekking hebben op verbetering van wegen in de gemeente. Voorgesteld wordt tot verbetering van een gedeelte van de Sloterweg en van de aansluitingen van de Sloterweg en de Pa Ver- kuyllaan op de Schipholweg te Badhoevedorp en het daartoe verlenen van een crediet en het overnemen in eigendom en onderhoud van een gedeelte van de Sloterweg te Badhoevedorp. Een kleine dertig buitenlandse renners, die elf nationaliteiten vertegenwoordigen, zullen op Zondag 22 Mei starten in de motor races, die de KNMV dan op het circuit van Zandvoort houdt. De wedstrijden zullen daardoor een nog sterker internationaal karakter dragen dan in voorgaande jaren. Het aantal Nederlandse deelnemers is in de minderheid. In de solo-klassen zijn verschil lende landen bijzonder goed vertegenwoor digd, vooral in de 350 cc. klasse en bij de halve liters, waar de Engelsen en de Duit sers de boventoon voeren. De rijders zijn in het algemeen van ge lijkwaardige klasse, hetgeen een goede strijd belooft. Interessant worden de races door de deelneming van een aantal Tsjechen. Vorig jaar immers toonden de renners uit dit land zich geduchte concurrenten te zijn. Behalve dat de Tsjechische deelnemers uitkomen in drie klassen, zullen ook drie Tsjechische machines beschikbaar worden gesteld aan Nederlandse rijders. In de zware klassen zijn reeds 25 inschrij vingen ontvangen, waarbij vier landgenoten, namelijk Veer op een Jawa. Simons. Rozen berg en Cordang. Verder zijn twee Tsjechen, zeven Duitsers o.w. Bartl (BMW), alsmede Rudi en Peter Knees, de Belgen Gerrebos en Van Fleteren de laatste op een Gilera weer van de partij. Dan verschijnen ook vier Engelsen, drie Zweden, een Fransman en de Ceylonnees Dean, die al meer in Zandvoort heeft gereden, aan de start. Ook de Australiër I "c Alpine, die in ons land een goede naam heeft, behoort tot het gezelschap. Ook de middenklasse heeft een sterke be zetting. Naast Knijnenburg, Simons en Swart treft men acht Duitsers, zes Engelsen, drie Zweden en twee Belgen aan. Mc Alpine be hoort mede tot deze klasse, terwijl er bo vendien een Fransman, de Oostenrijker Grimas en de Ceylonese kampioen Dean uit komen. Kleiner in aantal, maar toch wel met een attractieve samenstellinge, is het veld in de kwartliterklassa. Ook hier is het buiten landse element overheersend. De twee Tsje chische deelnemers kunnen hier voor verras singen zorgen. De Nederlandse deelneming is hier qualitief zeer sterk, want zowel Ste- man (NSU) als Simons (Parilla) beschikken over snelle machines. De lichte klasse is in hoofdzaak een Nederlandse aangelegenheid, doch er star ten enkele buitenlanders, o.a. een Oosten rijker. een iDuitser en een Italiaan. Boven dien ligt het in de bedoeling om ook weer zijspannen in de baan te brengen. In hun toelichtingen herinneren B. en W. er aan, dat op 11 Februari van het vo rig jaar de gemeenteraad in beginsel heeft ingestemd met het plan tot verbetering van de Sloterweg, voor zover gelegen tussen de Schipholweg en de Akerdijk te Badhoeve dorp. Het college werd gemachtigd de voor de verbreding van het gedeelte van de Sloterweg benodigde grondstroken van de respectievelijke eigenaren om niet over te nemen. Spoedig kwamen B. en W. tot de overtuiging, dat uitvoering van het om vangrijke verbeteringsplan in twee gedeel ten, de voorkeur verdient boven uitvoering ineens. B. en W. delen mee, dat ofschoon de on derhandelingen met de eigenaren in het algemeen een vlot verloop hebben gehad, nog geen medewerking kon worden ver kregen van de eigenaren van een aantal percelen ten Noorden van de Burgemees ter Amersfoordtlaan, met het onaangename gevolg, dat met de dit jaar uit te voeren werkzaamheden niet verder kan worden gegaan dan laatstgenoemde laan. Getracht zal worden met bedoelde volgens B. en W. onwillige eigenaren alsnog tot over eenstemming te geraken, zodat volgend jaar het overige gedeelte van de Sloterweg ongestoord kan worden aangepakt, zonder dat een tijdrovende onteigeningsprocedure behoelt te worden gevoerd. Profiel van 19 meter De weg krijgt een profiel van 19 meter breedte, te verdelen in een rijbaanbreedte van 7 meter, met aan weerszijden een groenstrook en een tegeltrottoir, elk ter breedte van ongeveer drie meter. De groenstroken zullen met struiken en bloeiende heesters worden beplant. De rij baan zal rusten op een fundering van 20 cm. dikte, te weten een vlijlaag met 15 cm. puin; daaronder wordt een zandbed van 40 cm. dikte aangebracht. Na het afwalsen van deze fundering wordt, voordat de be strating geschiedt, het puin bedekt met een zandlaagje van 10 cm. Op deze wijze wordt de kans op verzakking tot een mi nimum beperkt, met lagere onderhouds kosten als direct voordelig gevolg. Gas-, water- en electriciteitsleidingen moeten worden gelegd en verlegd, bestaan de sloten worden gedempt, riolering moet worden gelegd en de duiker onder de weg, ter verbinding van de Kromme Tocht, zal worden vernieuwd. B. en W. willen de uitvoering van het plan combineren met het verbeteren van de aansluitingen van de Sloterweg en de Pa Verkuyllaan op de Schipholweg en het verbreden van de bedieningsweg, welke tussen de Sloterweg en de Pa Verkuyllaan is gelegen, evenwijdig aan de Schipholweg. V erkeersveiligheid bij de Schipholweg De verkeersveiligheid op het kruispunt Schipholweg-Sloterweg laat te wensen over. Om hierin verbetering te brengen zal onmiddellijk ten Noorden van de Schipholweg in de Sloterweg en in de Pa Verkuyllaan een zogenaamde verkeersge leider worden gemaakt. Het verkeer, ko mende uit het 'Noorden zal bij het nade ren van de verkeersgeleider door een daar op aangebrachte piil opmerkzaam worden gemaakt op de ter plaatse aanwezige weg versmalling en op die wijze gedwongen worden af te remmen. De bushalteplaats in de route Amsterdam-Leiden zal ver dwijnen. Een belangrijke verbetering in het belang van de veiligheid wordt even wel verkregen door de busroute, alsmede de route Schiphol-Haarlem v.v. te leiden via de evenwijdig aan de Schipholweg ge- legen bedieningsweg, die dan echter op een breedte van ongeveegr 6.5 meter zal moe ten worden gebracht. De kosten voor verbetering en verbre ding van het. gedeelte Sloterweg worden geraamd op f 172.000 en voor verbetering van de aansluitingen nabij de kruispun ten op f 30.000. B. en W. verwachten, dat de provincie de helft van de kosten van de verbetering van de aansluitingen voor haar rekening zal nemen. In de gemeentebegro ting 1955 is voor verbetering een bedrag opgenomen van f 107.720. Een aanvullend bedrag van f 94.280 is nodig. Voordat tot het aanbrengen van de ver beteringen kan worden overgegaan is het nodig de beschikking over de weg te krij gen. B. en W. stellen de gemeenteraad voor hierover een regeling aan te gaan met de Haarlemmermeerpolder. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Pieternella Kuindertje, d. van W. D. van der Vlugt en E. Kars; Johanna Magdalena, d. van H. van Malligen en A. A. Millenaar; Annette Cora Dorothee, d. van G. Cleij en A. C. Donker; Janna Maria, d. van A. Groenewoud en E. G. Klaassen; Jo hanna Jantje, d. van D. de Boer en J. Steen beek; Willem, z. van C. van Wieringen en J. Struik; Gerrit Adrianus, z. van J. Onos en M. T. den Bester; Johannes Cornells, z. van C. J. Rooijen en W. J. van der Veldt; Jacob, z. van L. Meinema en E. C. Bos; Christianus, z. van H. J. de Leeuw en C. Borghoff; Antony, z. van W. J. Fokker en J. W. de Boer; Edo, z. van J. Millenaar en G. A. Appelmelk; Gerardus Johannes, z. van A. J. M. Everaardt en M. C. Verbrugge. ONDERTROUWD: J. van Dorth en S. Marbus; J. F. Teeuwen en A. M. C. Schoorl; J. E. Tiggelaar en E. D. Bart; G. Snijder en J. W. Pijlman. GETROUWD: A. W. de Rijk en W. van der Bijl; C. T. M. Groot en A. C. M. Stut; P. J. van Heteren en J. Verhoeve. OVERLEDEN: Johannes van Breenen, 71 .j, e. van G. Onderstal; Gijsje Versteegt, 85 j., w. van L. van den Heuvel; Gerrit van Krimpen, 88 j., w. van H. E. Verhoeve; Rinze Veenstra, 66 j., e. van L. den Dekker. DOKTERSDIENSTEN OP ZONDAG Hoofddorp: dokter Bult. Nieuw Vennep: dokter Nugteren. Zwanenburg-Halfweg: dokter Rijnders. ZONDAGSDIENST De Zondagsdienst voor artsen wordt op 8 Mei waargenomen door dr. G. Manschot, Rijksstraatweg 34, tel. K 2502 430. ZONDAGSDIENST DOKTOREN De Zondagsdienst van de artsen wordt op 8 Mei waargenomen door dokter H. F. ten Hoo- pen, Stationsweg 2, telefoon 5417. ZONDAGSDIENST DOKTOREN De medische dienst wordt Zondag 8 Mei te Lisse waargenomen door dr. J. M. van Dijk, Achterweg 6, telefoon 3154. daarom opgenomen in de voorlopige lijst van meldingsgebieden van de Rijksdienst van het Nationale Plan als gebied van nationale betekenis? Is de regering bereid, om deze reden af te zien van de gesignaleerde afwijking van het, na zorgvuldige afweging, in het ont- werp-streekplan opgenomen tracé, althans te bevorderen, dat over dit weg-tracé geen -beslissing valt, alvorens de nationale en provinciale planologische organen in de gelegenheid zijn gesteld zich daarover uit te spreken, zodat een juiste, immers al zijdige, afweging van de hierbij betrokken belangen is verzekerd? De gemeenteraad van Haarlemmermeer komt Woensdag 11 Mei bijeen voor de be handeling van een agenda van vijf en twin tig punten. Voor de benoeming van een onderwijzeres aan de openbare lagere school nummer 5 te Nieuw Vennep hebben B. en W. de vol gende voordracht aangeboden: 1. mejuf frouw A. Koster te Deil (Geld.); 2. mej. E. Weijnschenlc te Spijkenisse. Ook stellen zij voor te benoemen tot onderwijzeres aan de Prins Bernhardschool te Zwanenburg mejuffrouw E. A. van Zonneveld te Hille gom, die van 26 Augustus 1954 als tijdelijk onderwijzeres aan de school is verbonden. Wegens zijn benoeming tot ambtenaar ter secretarie, tevens ambtenaar van de burgerlijke stand der gemeenten Kuinre en Blankenham stellen B. en W. voor de heer Th. van Nieuwenhuizen met ingang van 1 Juli eervol ontslag te verlenen als ambte naar van de burgerlijke stand der gemeen te Haarlemmermeer. B. en W. stellen voor medewerking te verlenen aan dé aanvrage van het bestuur der Vereniging tot stichting en instand houding van scholen met de Bijbel te Haar- lemmerliede, om ingevolge art. 72 der La ger Onderwijswet medewerking te verlenen voor het bouwen van een gymnastieklokaal bij de school aan de Plantsoenlaan te Zwa nenburg. Er ontbreekt ruimte voor onder wijs in de lichamelijke oefening bij de school. Dit vindt zijn oorzaak in de omstan digheid, dat het destijds niet mogelijk was een zaal voor gymnastiek gelijktijdig te bouwen met de school. Onderwijs in licha melijke oefening wordt alleen gegeven als de weersomstandigheden dit toelaten in de open lucht. B. en W. achten dit voor een school met 223 leerlingen ongewenst. De bouw van een lokaal voor de school bete kent ook een oplossing voor de openbare Prins Bernhardschool, waar eveneens een gymnastieklokaal ontbreekt. In de reeks concerten, die ter gelegen heid van het zilveren jubileum van de Haarlemse Postfanfare georganiseerd werd, was Vrijdagavond het Fanfarecorps „Wil helmina" uit Santpoort aan de beurt om een programma in de muziektent bij „Dreefzicht" uit te voeren. Het plan om het concert te laten voorafgaan door een muzikale wandeling door Haarlem viel letterlijk in het water. De wakkere muzi kanten lieten zich echter door het ongun stige weer niet weerho.uden om de hoofd nummers van hun programma in de mu ziektent ten gehore te brengen, nadat zij door de heer W. van der Peyl namens de Postfanfare verwelkomd waren. De dirigent Jan Groot wist met zijn mensen een opvallend mooie vertolking van „Dorpsdansen" van Grétry te reali seren. Het komt er bij deze délicate muziek bijzonder op aan hoe er gefrazeerd en ge articuleerd wordt en hoe de onderlinge verhouding van de bezetting is. Met dege lijk begrip voor de finesses van de parti tuur bereikte de dirigent een smaakvol ge heel, dat bovendien een levendige stuwing had en vooral in het vierde deel (Andante) een warme expressie kreeg. Een knappe prestatie werd ook ge leverd met de „Eerste Suite" van Holst. Deze typisch Engelse muziek, met haar streng formalisme, haar scherpe rhythmiek en haar hang naar de „pentatoniek" of vijftonenschaal, eist heel wat!. De climax in de Chaconne, alsmede de doorwerking in het Intermezzo dwongen vooral respect af. Met genoegen beluisterden wij ook de „Partita piccola" van Gerard Boedijn, een stuk dat wel niet zulke zware problemen aan de orde stelt, maar dat voor fanfare heel goed klinkt. Ook de wals „Tesore mio" van Becucci werd met animo ge speeld. Heden, Zaterdag, zal dus om vier uur het aangekondigde muziekfestival gehou den worden, na een officiële opening in „Dreefzicht" veertien verenigingen zul len hun roffelparades houden en hun mu zikale wandelingen laten beoordelen door een jury. Het festival wordt Zondag om 1 uur voortgezet met vijftien deelnemende korpsen en om 8 uur wordt een sluitings concert gegeven door het Engelse korps „The Munn and Felton's Works Band" (dat de titel van wereldkampioen draagt). Als het weer nu maar meehelpt. JOS DE KLERK De organisatie „Sint Raphaël" van de Nederlandse R.K. Bond van Vervoerperso neel, afdeling Haarlem, herdenkt op Zon dag 22 Mei het gouden jubileum. Ter gelegenheid van dit jubileum zal er op Zaterdag 21 Mei van drie tot vijf uur in het gebouw „Sint Bavo" te Haarlem een receptie gehouden worden door het bestuur van de feestvierende organisatie. ZONDAG 8 MEI 1955 HAARLEM. Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk Grote Markt. 10: Ds. Joh. Bronsgeest. 7: Ds. W. M. van Asperen. Nieuwe Kerk, Nieuwe Kerksplein 10: Ds. G. J. Waardenburg, H. Av. Noorderkerk, Velserstraat. Zaterdag 45: Bidstond in de Gerfkamer. Zondag. 10.30: Dr. G. Snijders. Oosterkerk, Zomerkade. 10: Ds. A. J. van Rhijn. Bevestiging van Ambtsdra gers. Bakenesserkerk, Vrouwestraat. 8.45: Repetitie Kinderkerkkoor. 9.30: Kinderkerk. Ds. W. M. van Asperen. 10.30: Jeugddienst Dezelfde. Gebouw Vrijz. Hervormden, Ja- cobstr. 10.30: Ds. J. Heidinga. Kapel Sarepta Hazepaterslaan. 9.30: Kinderkerk. Dhr. C. Spaans. 10.45: Ds. Visser. Diaconessen- huis, Hazepaterslaan. 4.30: Ds. A. J. van Rhijn. Rusthuis, Jansstraat. 10.30: Dienst. Jeugdkapel. Noord. Molenaerstraat 10.30: Dhr. J. E. van Epen. Oost. Zomerkade 10: Dhr. D. Selling. West, Leidsestraat 10: Dhr. J. Jongkind. Centrum. O. Groenmarkt 10: Dhr. F. Braaksma. Eglise Wallonne, 10.30 h.; Service présidé parole Pasteur J. F. Baudraz Church of England, Kinderhuissingel. Eve ning Service 3 pm. Holy Communion 3.45 pm. Deutsche Ev. Kircliengemeinde, Spaarn- damseweg 18 B, Dinsdag: Pf. D. Stein, Ge- meindeabend. Christian Science, First Church of Christ, Scientist, Jansstraat 74. 10: Ned. Taal. 11.15: Engelse Taal. Woensdag, Lange Veerstr. 16. 8: Avondbijeenkomst. The Bethel Pentecostal Temple, Gr. Houtstr. 176. 10: Heilig Avondmaal. Woensdag 7: Tempeliersstraat 55 rood. Bidstond o.l.v. Br. A. Wallaart. Alle-Dag-Kerk. Maandag 7.30 en Woensdag 3: Contactbijeenkomst met Gerepatrieerden in de Pastorie der Broe- derkerk, Parklaan 32. Dinsdag 3: Rondeta- felbespreking in de Broederkerk, Parklaan 34. Ned. Herv. Evangelisatie, Nassauplein 8 10: Dhr. W. v. Ostende, van Onstwedde. 5: Parklaan 34: Dezelfde. Woensdag Nassau plein 8, 7.30: Ds. Klein Kranenburg, van Hilversum. Stads Evangelisatie, Lange He renstraat 6. 10 en 7: Dhr. F. A. v. d. Horst, van Leiden. Woensdag 8: Dhr. J. F. Snoeks. Zuiderkapel, Zuiderstraat 15. 10: Dhr. Je. Klein Haneveld, Evangelist te Bodegraven. 5: Dezelfde. Evangelisatiesamenkomst. 8: Jeugdsamenkomst o.l.v. Jac. Klein Haneveld Zaterdag nam. 7.30: Openluchtsamenkomst d. Dreef met de Autozending. Opwekkings samenkomsten, Zuiderstraat 15. Donderdag 8: Ds. H. F. Huson, Dordrecht. Maranatha- prediking. Broedergemeente, Parklaan 34. Zaterdag 7.30: Liturgische Zangdienst. Zon dag 10.30: Ds. H. Schutz. 12: Zondagsschool en Jeugddienst. Vrije Evang. Gemeente, gebouw Bethel, Voorhelmstraat 3. 10 en 4.30: Ds. J. J. v. Capelleveen, van Bcnne- kom. Evang. Luth. Gemeente, Witte Heren straat. 10.30: Ds. G. J. Duyvendak. van Apel doorn. 10.30: Ds. G. Kroes. Jeugdgeb. Scho- terweg hoek Pijnboomstr. (Oppasdienst aanw.) Ver. Doopsgez. Gem. 10.30: Prof. Dr. J. A. Oosterbaan. Remonstr. Geref. Gemeen te. 10.30: Mej. Dr. J. W. Herfst. Geref. Kerk Wilhelminakerk, Ged. Oude Gracht 5759. 10: Ds. D. J. Roos. 5: Ds. L. Hoorweg Jr. Zuid-Oosterkerk, Richard Holkade 125. 10: Ds. L. Hoorweg Jr. 5: Ds. C. Goeman. Ly ceum-Aula, ingang van Merlenstraat. 9: Ds. C. Goeman. 5: Ds. D. J. Roos. Geref. Kerk, Begijnhofkapel. 9 en 4.30: Ds. A. Bos. Geref. Gemeente, Ridderstraat 29. 10 en 5: Lees- dienst. Ger. Gem., L. Margarethastraat. 10 en 4.30: Leesdienst. Oud-Ger. Gemeente in Ned., Parklaan 21. 10 en 4.30: Leesdienst. Dinsdag 7.30: Ds. Du Marchie, van Voort huizen. Oud-Kath. Kerk, Kinderhuissingel 76. 10: Hoogmis. Woensdag 9.30: H. Mis. Baptiste Gemeente. Begijnhofkapel. Begijn hof. 10.30: Dhr. J. Baartse. 7: Ds. J. W. Wee- nink. 8.15: JeugdsamenkoTnst. Leger des Heils, Schagchelstraat 26. Zaterdag 7.30: Straatzang. Zondag 10: Heiligingsdienst. 6.45: Openluchtsamenkomst op de Ged. Oude Gracht. 7.30: Verlossingssamenkomst. De sa menkomsten staan o.l.v. Brigadier J. H. Sa lomon. Dinsdag 2.30: Gezinsbondsamenkomst Donderdag 7.30: Samenkomst. Ieder'? Zondag kindersamenkomsten om 12 uur. Leidster van de jeugd M. Bruis. Pinkstergemeente. Nieuwe Kruisstr. 14. 10: Dhr. M. v. d. Sluis Amsterdam. 7.30: Bijzondere samenkomst. Dhr. E. Schuurman. Medew. v. zangkoor en muziekclub. Vergadering van Gelovigen, Ged. Oude Gracht 47. 10: Samenkomst 'Broodbreken). Gemeente des Heeren, L. Molenstraat 22. 10 en 5.30: Samenkomsten. Zevende-Dags Adventisten, Jacobstraat 6. Iedere Zaterdagmorgen 10: Gemeensch. Bij belstudie. 11: Prediking. Zevendedags-Bap- tisten Gem., Parkl. 21. Iedere Sabbat, (Zater dag) 10: Prediking. Woensd. 8: Ev. Samenk. Dhr. C. Bosch, A'dam. Ilerst. Apost. Zending- kerk, Wilhelminastraat 21. 10 en 5: Gods dienstoefening. Apostolische Gemeente, Ja- cobijnestraat 15. 10 en 5: Godsdienstoefening Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen, Cornelissteeg 9. 10.30: Zondagsschool. 5: Kerkdienst. Soefi-Bewe- ging. 11 uur: Universele Eredienst in de Aula van het Stedelijk Gymnasium, Prin senhof. Ned. Ver. van Spiritisten „Harmonia" Jansstraat 83. 10.30: Wijdingsmorgen. Dhr. S. Lobienski, Amsterdam. Volle Evangelie Gemeente, Paul Kruger- straat 36. 10: Samenkomst. 12-13: Zondags school. 15.30-17: Openluchtdienst op de Dreef. 7: Opwekkingssamenkomst. HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk. Julianakerk. Zaterdag 7.30: Avondgebed. Zondag 10.30: Dr'. H. v. d. Loos, m.m.v. het Kerkkoor. 7: Ds. J. Heidinga. Immanuëlkerk 10: Ds. G. Koch. Doopsbediening. Ned. Prot Bond, Berkenstraat 10. 10.30: Prof. Dr. G. A. v. d. Bergh van Eysinga. Ver. Doopsgez. Gemeente, Noorderkapel. 10.30: Ds. C. Soutendijk. Stichting „Petra", Maasstraat 8. Woensdag 8: Samenkomst. Geref. Kerk. Julianakerk, Kloosterstraat. 8.45: Ds. A. Pos. 5: Ds. II. W. Wierda. Sions- kerk, Eksterstraat. 8.45: Ds. H. W. Wierda 3.30: Ds. P. de Ruig. Noord-Sclioterkerk, Spaarnrijkstraat. 10: Ds. P. de Ruig. 5: Ds. M. Vrieze. Noorderkerk, Velserstraat. 8.45: Ds. M. Vrieze. 5: Ds. A. Pos. Leger des Heils, Ceramstraat 4 (in de poox-t). Zaterdag 7: Bidstond. 7.30: Straat zang.^ Zondag. 10: Heiligingssamenkomst. б.45: Openluchtsamenkomst Soendaplein. 7.30: Verlossingssamenkomst. 12: Zondags school. Maandag 7: Straatzang Bloemendaal Spoorweg. Dinsdag 2.15: Gezinsbondsamen komst. Donderdag, 7.30: Soldatensamen- komst. Leiders: Kapiteins Joh. C. en A. van Huizen-Van Ede. HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk. Kerk op het Wilhelminaplein. 8.30: Ds. Oskamp. 10: Ds. van Dijl. Kapel Nieuw Vredenhof. 10.30: Ds. C. de Ru, Zandvoort. Aula Chr. Lyceum 10.45: Ds. Oskamp.Kapel Irene, Meer en Bosch. 10: Dhr. J. de Vries. Ned. Prot. Bond, Postlaan 16. 10.30: Mej. L. A. v. d. Voort, Voorg. v. d. afdeling. Ned. Chr. Gemeen- schapsbond, Jac. v. Ruysddaellaan 7. Maan dag 3: Samenkomst. Geref. Kerk. Koediefs- laan. 10: Dr. A. Dondorp. 5: Dr. P. J. Richel Camplaan. 10: Dr. P. J. Richel. 5.30: Dr. A. Dondorp. Geref. Kerk, Herenweg 111. 10 en 5: Dhr. J. Klamer, Rodeschool. AERDENIIOUT. Ned. Herv. Kapel. 10.30: Dr. Ch. de Beus. 10.30: Jeugdkapel (1215 jaar) in „De Stal". 10.30: Zondagsschool in het Tyo H. van Eeghen-instituut, Van Len- nepweg. Relig. Kring, Eikenlaan 5. 10.30: Ds. L. H. Ruitenberg, N.H., 's Gravenhage. BENNEBROEK. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. H. S. J. Kalf. 7: Ds. Brouwer, van Hillegom Geref. Kerk: 10 en 5: Ds. C. Klapwijk. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Dr. J. M. van Veen. Driebergen. 9: Jeugdkapel, 12-15 jaar in Maranatha. 10.15: Jeugdkerk. 13—20 jaar in Maranatha. Ds. J. G. I. varf Iterson. 10.30: Zondagsschool (kleuterschool Boslaan en Jeugdhuis). 11.45: Zondagsschool in Maranatha. Ned. Prot. Bond, Potgieterweg 4. 10.30: Ds. Mr. M. J. A. Moltzer, Rem. te Bloemendaal. Geref. Kerk 9, 10.30 en 3.30: Prof, Dr. G. C. Berkouwer van Amsterdam. 7.30: Ds. H. A. L. van der Linden, van De Bilt. Vrij Katli. Kerk, Po pellaan 1. 10.30: Gez. H. Mis. Woensdag 19.30: Vespers en Lof. Donderdag 7.30: Gesproken Requiem Mis. OVERVEEN. Ned. Ilerv. Kerk. IQ: Ds. J. E. Drost. 19.15: Samenzang. 19.45—20.15: Oecumenische avondstilte. Ds. H. Visser. 10: Jeugdkapel 12-15 jaar in „Irene". 10.15: Zon dagsschool Julianakwartier in Kon. Wilhel- HAAXtEt L OMGANG Voor de heer G. J. van Kaalte, uvit de Jan van Walréstraat te Haarlem, zal he£ op 10 Mei precies veertig jaar geleden zijn .dat hij in dienst van de Nederlandse Spoor,vegten trad, waarbij hij thans als electricien I werkzaam is. Woensdagmorgen hebben patiënten van het verpleegtehuis „Zonnebloem" in het Westerhoutpark te Haarlem een autotocht gemaakt naar Zandvoort en de bollenstreek, voorbereid door de leiding van het huis. Via Zandvoort ging de tocht naar Vogelen zang, Hillegom en Lisse en op de terugtocht werd de deelnemers(sters) koffie aangebo den. Dankbaar gestemd keerden de patiën ten huiswaarts. In het Jeugdhuis aan de Donkere Laan te Bloemendaal wordt op 13 en 14 Mei een bazar gehouden, uitgaande van de Caprera- Padvindstersgroep met onderafdelingen, ten behoeve van een eigen clubhuis. De bazar zal op Vrijdagmiddag 13 Mei om halfdrie door de burgemeester van Bloemendaal dr. D. H. Peereboom Voller worden geopend. De directeur van Heemsteeds Fanfare corps „Excelsior", de heer L. ter Braake, heeft ons medegedeeld, dat de taptoe op Be vrijdingsdag in Heemstede is uitgevoerd door „Excelsor" met eigen tamboers en hoorn blazers en dus niet door de drie plaatselijke muziekverenigingen, zoals wij hebben ge meld. Mejuffrouw S. Schavemaker, uit Haar lem, is te Schiedam bij de examens in de dames-modevakken geslaagd als costumière. Op 5 Mei werden des avonds in „Kras- napolsky" te Amsterdam de Nederlandse damkampioenschappen gehouden. De En gelse jury wees het paar de heer H. Haak en mejuffrouw T. van Ake uit Haarlem, als kampioen van Nederland aan. Zaterdag 14 Mei zal de algemene ver gadering worden gehouden van de Hollandse Maatschappij der Wetenschappen in het ge bouw der maatschappij aan het Spaarne te Haarlem. Prof. dr. E. van Slogteren zal een voordracht houden over „Plantendokter". De burgemeester van Heemstede zal in plaats van Maandag op Dinsdag aanstaande spreekuur houden. Ten behoeve van de bouw van een kweekkas en betonnen kweekbakken op de Stadskweektuin te Haarlem vragen B. en W. een crediet van f 19.000 beschikbaar te stellen. Voor de aankoop van een scooter en een kleine personen-auto ten behoeve van het Gemeentelijk Energiebedrijf stellen B. en W. de gemeenteraad voor credieten van f 1700 en f 5800 beschikbaar te stellen. B. en W. van Haarlem stellen de ge meenteraad voor de aan de Stichting „To neelcoördinatie" te verstrekken toneelsub sidie voor het speelseizoen 1955/1956 te verhogen van f 36.000 tot f 39.000. Amsterdam. Geslaagd voor het candidaats- examen theologie de heer K. Snoey, Wad- dinxveen. Amsterdam. (Vrije universiteit). Gepromo veerd tot doctor in de letteren en wijs begeerte op een proefschrift, „Bijdrage tot de kennis van Antiochus IV Epiphanes, ko ning van Syrië", de heer P. van 't Hof, rector van het Gereformeerd Gymnasium te Amsterdam. Leiden. Gepromoveerd tot doctor in de rechtsgeleerdheid, op proefschrift „De ge meente-secretarie" de heer T. H. Oosterwijk. te Voorburg. Groningen. Gepromoveerd tot doctor in de rechtsgeleerdheid de heer A. Veenhoven te Groningen op het proefschrift „Eigendoms overdracht tot zekerheid". Groningen. Geslaagd voor het artsexamen le ged.: P. Lips, 's Hertogenbosch; J. Smilde, Groningen; A. de Vries, Zwagerveen; G. J. Wortelboer, Groningen; D. van Wijk, Den Haag. Bevorderd tot arts: mej. T. Pouwels, Meppel; Th. J. Durville, Groningen; J. W. Eelkman Rooda, Den Haag. Doctoraal examen godgeleerdheid: ds. D. Th. Rutgers, Eenrum. Bevorderd tot tandarts: J. H. Bouw.- huis, Luinjeberd, L. A. M. Roorda, Har- lingen. Nijmegen. Gepromoveerd tot doctor in de rechtsgeleerdheid de heer F. M. J. Jansen op proefschrift getiteld: „Nietigheid in het burgerlijk procesrecht". ZONDAGSDIENSTEN De artsendienst van de doktoren in Bloe- mendaal-dorp wordt van hedenmiddag twee uur tot Maandagmorgen acht uur waar genomen door de arts S. B. Drijber' Bloe- mendaalseweg 85, Bloemendaal, telefoon 22185; in O verveen tot Zondagavond elf uur door dokter J. A. Hollander, Zijlweg 17, tele foon 11431. In Aerdenhout is dokter A. W. Mellema, Spiegelemburglaan 20, telefoon 27888, van Zaterdagavond zes uur tot Maan dagmorgen acht uur de waarnemend arts in deze wijk. In het zelfde tijdvak als de artsen in Bloe- mendaal-dorp zijn de dienstdoende wijkver pleegsters de zuster J. van Dijk, Bloemen- daalseweg 307, Overveen, telefoon 12698, b.g.g. 14424, en zuster A. G. Haagsma, Roemer Visserplein 1, Aerdenhout, telefoon 27900. De geopende apotheken voor de Zondags-, avond- en nachtdienst van Zaterdagavond zes uur tot Zaterdag 14 Mei zijn de Sant- poortse apotheek (drs. K. Zijp), Bloemen- daalsestraatweg 145, Santpoort-station, tele foon K 2560 8249, de Elswout-apotheek, (drs. A. P W. van der Ham), Bloemendaalse- weg 341, Overveen, telefoon 16760 en de Aerdenhoutse Apotheek (L. Baruch), Zand- voortselaan 164, Aerdenhout, telef. 26772. minaschool, Dompvloedslaan. 12-13: Zon dagsschool Ramplaankwartier in de Beatrix- school en Irene. Marine Hospitaal. 10: Ds. H. Woldendorp. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. D. Ringnalda. HILLEGOM. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. Brouwer. 17: Ds. Knottnerus. Chr. Geref. Kerk. 10 en 17: Ds. Schippers. HOOFDDORP. Ned. Herv. Kerk. 9.30: Ds. J. C. Salverda. H. Doop. 7: Vicaris L. C. Baljé. Geref. Kerk. 9.30 en 3.30: Prof. Dr. R. Schippers. NIEUW-VENNEP. Ned. Herv. Kerk. 9.30: Ds. J. A. van Boven. 7: Ds. M. C. Don. Jeugd dienst. 6.45: Kwartier samenzang. Zaterdag 7 Mei 7: Avondstilte in de Chr. Geref. Kérk. Abbenes. 9.30: Ds. M. G. Blauw. 6.30: Ds. J. A. van Boven. Bethelkerk 10: Ds. G. A. Alma 7: Ds. E. B. Rijnders, van Amsterdam, Jeugddienst. Geref. Kerk. 9.30 en 3: Ds. IJ. van der Zee. H. Av. en Dankzegging. Zaterdag 7 Mei 7: Avondstilte in de Chr. Geref. Kerk. VIJFHUIZEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Vi caris L. C. Baljé. 7: Ds. J. C. Salverda. Ger. Kerk. Geen opgave ontvangen. SANTPOORT. Ned. Herv. Kerk. Dorps kerk. 10.30: Prof. Dr. G. C. van Niftrik, Am sterdam. 7: Ds. D. ter Steege. „De Toorts" 9: Ds. D. H. Scholten, Heerewaarden. SPAARNDAM. Ned. Herv. Kerk. Oost. Oude Kerk. 10: Ds. J. Kroon. 19: Ds. G. H. v. d. Woord. West. Sionskerk. 10.30: Ds. G. H. v. d. Woord. 7: Dr. Snijders, van Haarlem Bijzondere dienst. ZANDVOORT. Ned. Herv. Kerk. Kerk plein. 10.30: Ds. R. H. Oldeman. 7: Ds. D. H. Scholten, pred. te Heerenswaarden, Jeugd dienst Ned. Prot. Bond, Brugstraat 15. 10.30: Prof. Dr. J. A. Oosterbaan. van Haar lem. Geref. Kerk. Julianaweg. 10: Ds. A. de Ruiter. H. Av. 5: Dezelfde. H. Av. en Dank zegging. Ned. Chr. Gemeenschapsbond, in „Ons Huis". Dinsdag 8: Spr. de hr. M. C. Draijer, van Haarlem. LISSE. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Vica ris Wolfensbergen. 5: Ds. C. Jongeboer. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. K. Schouten. Ger. Kerk, art. 31. 10 en 4.30: Ds. J. J. Verleur. Geref. Gem. 10 en 4: Ds. K. de Gier. Oud- Geref. Gem. 9.30 en 3: Leesdienst. Christ. Geref. Kerk. 10 en 4: Ds. J. Jongeleen, van Bussum.

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 10