m Voltooiing Prins Bernhardlaan wacht op klinkers NED. ELFTAL - CHELSEA Bijgoedkwekers hielden eerste vergadering in Haarlem Vrije baan-kegelaars wierpen 393.900 houten omver Kort en bondig Notaris J. Wildschut verliet notariaat Haarlemmer overreden in de Grote Houtstraat Van Binnenhof naar Keukenhof Prijsuitreiking in HKB Geen uitkering van voetbalpool Zeemeermin en Neptunus openen badseizoen Hillegom Ds. A. K. Krabbe 25 jaar in Hillegom DINSDAG 10 MEI 1955 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANl Waterpartij binnen zes weken gereed Vier jongens stalen geld uit een fabriek Poppenverzameling op bazar te Bloemendaal Chelsea in Amsterdam aangekomen SPAAR H0-B0-CA BON-NEN BIJ HO-PEN MAAK EEN GRA-TIS REIS PER TREIN OLYMPISCH STADION Voorlopig Burgerlijke Stand van Haarlem Diamanten bruidspaar in Tuindorp Overveen Kranslegging bij het Bloemendaalse monument P. J. van Rixel kwart eeuw bij de P.T.T. Geen aparte organisatie van crocustelers Namen van Kamerleden zijn niet populair Haarlemse caféhouder voelt zich gedupeerd Gereformeerde kerk (art. 31) van Heemstede Examens Zandvoort trekt aandacht Duiven van „Pleines" kwamen uit Vilvoorde Bevrijdingspel in Julianaschool Door een gebrek aan straatstenen en arbeiders en door het optreden van de vorst heeft de voltooiing van de Prins Bernhardlaan in Haarlem-Oost nog steeds niet haar beslag gekregen. Destijds was aangenomen, dat deze ruim dertienhonderd meter lange verbindingsweg tussen Amsterdamsevaart en Schipholweg omstreeks Februari van dit jaar gereed zou kunnen zijn. Toch is een niet onaanzienlijk gedeelte van de laan reeds klaar gekomen: het weg gedeelte van de Amsterdamsevaart tot en met het huizenblok van de Jac. van Looy- straat, dat parallel met de nieuwe laan ligt, is reeds bestraat. Daarna stuit men op een zandvlakte, die voert naar de Zomervaart, die inmiddels gedeeltelijk naar het Zuiden is verlegd. Dit is gedaan om deze vaart te kunnen laten aansluiten op de in de toe komst te graven vijvers in het Burgemees ter Reinaldapark. De bewoners van het laatste huizenblok aan de Zomervaart zullen binnenkort een niet te versmaden uitzicht krijgen op een met groen omzoomde waterpartij, met een uiterste breedte van 45 meter. Tot nu toe beperkt het uitzicht zich evenwel tot een lichtblauwe dragline, die grommend in de grond hapt en binnen de houten afba kening aan het vijvertje reeds vage ge- sialte begint te geven. Men verwacht, dat binnen vijf a zes weken deze waterpartij grotendeels gereed zal zijn. Inmiddels is reeds voltooid een betonnen duiker, waar van de wanden met hout zijn bekleed. Deze duiker is aangelegd ten behoeve van de vele kanovaarders, die men in de naaste toekomst in dit waterproject vei-wacht. Weliswaar moest dit betonwerk met een damwand worden afgesloten om geen vrije waterverbinding tussen parkvijvers en Zomervaart te krijgen, doch de kanovaar- Haarlems oudst benoemde notaris, de heer J. Wildschut, heeft het notariaat vaarwel gezegd. Op zijn verzoek werd hem per 8 Mei jongstleden eervol ontslag ver leend, op de dag dus dat hij voor 39 jaar in Haarlem tot notaris werd benoemd als opvolger van de notaris U. J. K. Versfelt. Zijn praktijk wordt thans waargenomen door de heer F. L. Wichman, eveneens aan het kantoor Koninginneweg 103. De heer Wildschut werd op 24 Juli 1879 in Jisp geboren, werd in 1902 candidaat- notaris en bracht zijn candidatentijd in de Zaanstreek door. In Haarlem verwierf de heer Wildschut zich grote bekendheid door zijn veelzijdige activiteit op maat schappelijk gebied. Van de vereniging „Tot Steun" bijvoorbeeld was hij dertig jaar hoofdbestuurslid, zijn verdiensten werden bij het neerleggen van die functie erkend door een erelidmaatschap. Voorts is hij nog voorzitter van de afdeling Haarlem van de Vereniging tot verbetering van het lot der blinden in Nederland, secretaris van de stichting „Het Enschedéfonds", re gent van het Vrouwen- en St. Antonie- gasthuishofje en commissaris van de Nuts- spaarbank. Ook was hij voorzitter van de afdeling onroerende goederen van de Raad van Rechtsherstel. Maandagmiddag omstreeks kwart voor vier is een Haarlemmer in de Grote Hout straat te Haarlem door het linker achter wiel van een touringcar overreden en later aan de gevolgen van zware wonden over leden. Ter hoogte van perceel 39 van de Grote Houtstraat, dicht bij de Anegang reed een touringcar uit Jutfaas. De vierenveertig- jarige heer M. Hartman had een snellere gang dan de auto en wilde deze passeren. Hij week naar links uit en toen hij naast de auto fietste raakte hij met zijn linker elleboog een dame die aan de westelijke kant van de straat liep. De heer Hart man raakte de macht over het stuur kwijt en viel; het linker achterwiel van de tou ringcar reed over het lichaam van de Haar lemmer. In ernstige toestand is hij naar het Sint Elisabeth's Gasthuis overgebracht. Voor dat hij daar aankwam was hij reeds overleden. De Haarlemse kinderpolitie heeft vier jongens van acht tot tien jaar verhoord, die zich Zaterdagmiddag en Maandagmorgen hebben toegang verschaft tot een fabriek in de Boterstraat te Haarlem, waar bussen verf en benzine-preparaten zijn opgesla gen. Zij hebben wat geld meegenomen en met verf gespeeld. Ook hebben zij hun kle ren met benzine gewassen. Op straat heb ben de jongens een sigaar aangestoken. Gelukkig is dit niet in de fabriek gebeurd, aangezien daar veel brandbaar materiaal is opgeslagen. ders zullen hun ranke vaartuigjes met een paar rollen gemakkelijk over de damwand kunnen trekken, waarna zij rustig door de duiker het park kunnen binnenpeddelen. Aan de andere zijde van de Zomervaart begint de bestrating van de Prins Bern hardlaan weer; zij strekt zich dan uit tot de Willem Pijperstraat. Dit weggedeelte is inmiddels verbreed van vijf tot tien meter. Een woeste zandvlakte vormt voorlopig de enige verbinding met de Schipholweg. Wanneer de laan geheel voltooid zal zijn, valt onmogelijk te zeggen. Dat zal in hoge mate afhangen van de komst van de nodige hoeveelheid klinkers. Mevrouw C. J. Vogel-Duin te Haarlem heeft haar poppenverzameling beschikbaar gesteld voor de bazar, die de Caprera-pad- vindsters te Bloemendaal op Vrijdag en Zaterdag in het Jeugdhuis te Bloemendaal houden. Mevrouw Vogel heeft van oude lapjes poppetjes gemaakt en die zodanig opgesteld, dat men de indruk krijgt met een schilderij te doen te hebben. De Engelse kampioensclub Chelsea, die Woensdagavond in het Olympisch stadion in Amsterdam tegen het voorlopig Nederlands elftal speelt, is Maandagmiddag per trein aangekomen. In het gezelschap ontbraken Bentley en O' Connol, die vandaag zullen komen. Voor de opstelling van Woensdag staat vast, dat Thomson het doel zal verdedigen. Backs zijn Harris en Willemse, de midden- Linie wordt gevormd door Armstrong. Wicks en Saunders. Voor de voorhoede zal men een keuze doen uit de volgende zes spelers: Parson. Mc Nichol, Bentley, O' Connol, Stubbs en Kitchener. ADVERTENTIE DE HOBOCA-REVEILLE.... Hoboca-Reisbonnen geldig tot 1 Jan. 1958 ADVERTENTIE 5 Woensdag a.s. half zeven Kamp. v. Engeland Profs. HAARLEM, 9 Mei 1955 BEVALLEN van een zoon: 6 Mei, M. Smink —Smit; A. M. Giesbergen—Tonnissen; A. K. BoersbroekTamming; 7 Mei, W. M. Lem mersde Graaff; 8 Mei, H. J. Broekman Duineveld; E. EijkelenburgBakkum; C. A. Derks—Lacroix; B. FreriksLefeber; J. W. H. Bijvoets—van Wijngaarden; W. Kuitert— Snoeks; 9 Mei, M. C. M. Jacobsde Lint. BEVALLEN van een dochter: 7 Mei, A. Tieman—Otten; C. J. Smit-—van Eijk; P. C. ScheepersVerzeilberg; 8 Mei, A. Baelde Boeree; C. A. J. M. Koelemij—Bruyns; A. Rohling—Christiaans; 9 Mei, J. Rijbroek- van Heerden. OVERLEDEN: 6 Mei, W. Spoelman, 15 j., Hazepaterslaan; T. Nierop—van Dragt. 65 j., Sillemstraat; 7 Mei, A. ten Wolde—Mar tens, 83 j., Tafelbergstraat. Foto: Bloemendaals burgemeester, dr. D. H. Peereboom Voller, legt namens het ge meentebestuur een krans bij het monument ter nagedachtenis aan de Bloemendaalse in de tweede wereldoorlog gevallenen. De heer C. Beek en mevrouw N. Beek- Vreugdenhil uit de Zuider Tuindorplaan mogen zich verheugen in alle voorrechten, die aan een goede gezondheid en een hoge leeftijd verbonden zijn, want zij hopen Zondag 15 Mei de dag te herdenken, waar op zij niet minder dan zestig jaar geleden in het huwelijk werden verbonden. Daarbij is de bruidegom niet helemaal onbekend met het vieren van diamanten jubilea, want reeds in 1945 werd hij gehuldigd in verband met zijn zestigjarige dienstbetrek king als timmerman bij de bekende familie Van der Vliet in Elswout. Ook zijn vader was op deze „plaats" werkzaam (hij woon de toen in het huisje, dat zo pittoresk bij de kleine sluis gelegen was), zodat de as sistentie van de jonge Beek hem niet on- Vanmorgen om klokslag negen uur heeft namens het gemeentebestuur van Bloemen daal de burgemeester van deze gemeente, dr. D. H. Peereboom Voller, een krans gelegd bij het monument achter de Hervormde Kerk in Bloemendaal, ter herinnering aan de ingeze tenen van de gemeente Bloemendaal, omge komen gedurende de Tweede Wereldoorlog van 1939 tot 1945. Nadat de burgemeester de krans van witte Aaronskelken met rood-wit-blauw lint had gelegd, legde drs. A. P. W. van der Ham, die met de heren W. Schipper en W. J. van Sons- beek de Vereniging van Oud-Illegale Werkers in Bloemendaal vertegenwoordigde, een bloemstuk van witte en lila violieren. Bij deze jaarlijkse plechtigheid op de mor gen van de 10de Mei waren aanwezig de wet houder J. C. W. Hijszeler, gemeentesecretaris G. van Eek en andere vertegenwoordigers van de gemeente, onder wie het raadslid de heer G. Daams. Zoals gebruikelijk werd er niet gesproken bij de kranslegging. De heer P. J. van Rixel, De Genestetweg 9 Bloemendaal, herdacht Maandag net feit dat hij vijfentwintig jaar geleden in dienst van de PTT trad, waar hij thans als bestel ler-chauffeur werkzaam is. De directeur van het Postkantoor Haar lem, de heer J. W. van Schaik, bood de jubilaris als eerste zijn gelukwensen aan en overhandigde hem een geschenk onder couvert. Hij schetste de heer Van Rixel als een betrouwbaar chauffeur, die zijn werk op de postauto accuraat verricht. De chef van de afdeling pakketpost, de heer J. H. van der Kop, sprak namens die af deling enige hartelijke woorden, gevolgd door de heer P. Koomen, voorzitter van het jubileumfonds. Deze bood de heer Van Rixel als jubileumgeschenk een tafelkleed aan, vergezeld van een bloemstuk voor diens echtgenote. De jonge vereniging „Het Bijgoed" heeft Maandag in de Kroonzaal van „Brinkmann" te Haarlem haar eerste ledenvergadering ge houden, die onder leiding stond van de heer Th. Hoog. Deze heette namens het voorlopige bestuur prof. dr. E. van Slogteren en ir. A. F. Vlag welkom, die de benoeming tot technisch adviseur van de vereniging hebben aanvaard. Hij kon nu mededelen, dat de groei van de baby voorspoedig is want er hebben zich al 320 leden aangemeld. De statuten en huishou delijke reglementen zijn ook al koninklijk goedgekeurd. In de oprichtingsvergadering werd gevraagd of het bestuur aandacht wilde schenken aan de gezondheidstoestand van de crocussen. Hoewel men niet geheel de officiële weg be wandelde meende het bestuur toch maar aan de directeur van de keuringsdiensten, de heer F. Limburg te vragen, of zijn controleurs zich hiermede wilden belasten. Dat is gebeurd en nu reeds beschikt het bestuur over gegevens, waarmede het definitieve bestuur goed werk zal kunnen verrichten. Mankementen in crocussen Gelijktijdig met dit verzoek werd een brief aan het laboratorium voor Bloembollenonder- zoek gezonden, waarbij alle medewerking bij dit werk werd gevraagd. Er zitten nogal wat mankementen in de crocussen, waar de hoge prijzen misschien ook een oorzaak van zijn. Alles werd ver- en gekocht. Nu de prijzen zo sterk zijn gedaald is er misschien de moed Alvorens vandaag de strijd te beginnen cm de belastingverlaging en de huurver hoging hebben de leden der Staten-Gene- raal Maandag hun jaarlijks bezoek ge bracht aan de Keukenhof, die door het late voorjaar mooier is dan ooit omdat nu nar cissen, hyacinten en tulpen tegelijk bloeien. „Als er daardoor hier en daar een dishar monie in de kleuren optreedt, heeft de Keukenhof een radicaal middel," zei de voorzitter, de heer T. M. H. van Waveren in zijn openingswoord. „De bloemen wor den eenvoudig de nek omgedraaid en op de mestvaalt geworpen." „In het parlement met zijn verschillende politieke kleuren, is er ook wel eens dis harmonie," antwoordde later de voorzitter van de Tweede Kamer, dr. L. G. Korten - horst, die temidden van het publiek in het paviljoen op een stoel was geklommen. „Maar het radicale middel van de Keuken hof gaat ons te ver. Wij zijn tenslotte democraten." Het was dr. Kortenhorst opgevallen dat vele namen van bloemen zijn geïnspireerd op populaire personen zoals Eisenhowei-, de Duke of Windsor enz. Daarom had het hem teleurgesteld dat hij in het park geen enkele bloem had gezien met. de naam van een Kamerlid. Hij had wel een schone bloem gezien met de naam Corry, de voor naam van mejuffrouw Tendeloo (Arbeid), maar het was toevallig geen rode bloem. Door middel van haar voornamen kunnen de vrouwelijke Kamerleden voor het Bin nenhof misschien toch ook nog eens prijken op de Keukenhof. Een mooie naam voor een bloem zou zijn Djoeke, de voornaam van mevrouw HeromaMeilink (Arbeid), die van Friese afkomst is. „Freule Bob" (Jkvr. mr. C. W. S. Wttewaal van Stoet wegen van de CHU) zou het goed doen voor een tulp. Uit deze en dergelijke scherts blijkt wel dat het jaarlijkse bezoek van de Staten- Generaal aan de Keukenhof (het was gis teren de vierde keer) een gemoedelijk karakter heeft gekregen. Het bezoek ge schiedt helemaal zonder bijbedoelingen, want er zijn geen speciale moeilijkheden in bollenkringen, maar het kan geen kwaad als de harten van de Kamerleden op de Keukenhof even worden vervuld van nationale trots vanwege onze nationale attractie voor de buitenlanders: de bollen. welkom was. Deze had in Haarlem de school op het „Keizerrijk" bezocht - toen gelegen in de omgeving van het Sophia- plein -, waarna hij als timmermansleerling op Elswout in dienst trad. Een betrekking, die de heer Beek pas zestig jaar later met pensioen zou verlaten. Gedurende deze lange periode heeft hij uiteraard alle in grijpende veranderingen in zijn omgeving van zeer nabij aanschouwd en hieraan de nodige medewerking verleend. Zo hanteer de hij hamer en zaag bij de verschillende verbeteringen, die in de loop der jaren op bekende buitenplaatsen als „Lindenheu- vel", „Belvédère", „Duinlust" en „Konings hof" werden aangebracht en kwam hij in aanraking met alle leden van de uitge breide familie Van der Vliet. Op 15 Mei 1895 trouwde hij met Neeltje Vreugdenhil, waarna het jonge paar een huisje aan het Duinvliedspad betrok, om dit na tweeëndertig jaar te verwisselen voor de woning aan het sluisje, dat een maal ook door zijn ouders was bewoond. Met zijn pensionnering vertrok het echt paar naar het huidige adres aan de Zuider Tuindorplaan. Bruid zowel als bruidegom zijn momen teel zesentachtig jaar en mogen zich nog in een uitstekende gezondheid verheugen, zo dat het allerminst een gelegenheidsfraze is wanneer wij hierbij vermelden, dat men hun deze hoge leeftijd geen van beiden nog zou aanzien. In kerkelijke kringen is de heer Beek vooral bekend als ouderling bij de Gereformeerde Kerk te Overveen, welke functie hij eveneens geruime tijd in Haarlem heeft vervuld. Vandaar dat op de receptie zich onder de vele bezoekers ook ds. D. Ringnalda van Overveen met de voltallige Kerkeraad bevonden, terwijl daarvoor de burgemeester van Haarlem, mr. O. P. F. M. Cremers reeds van zijn belangstelling blijk gegeven had. Maandagavond had in de feestzaal van de HKB de prijsuitreiking plaats van het grote nationale kegelconcours, dat de Haar lemse Kegel Bond ter gelegenheid van het 55-jarig jubileum van 17 tot 26 April heeft gehouden. Na een inleidend woord van de voorzitter, de heer Jac. van Maris, kreeg de secretaris, de heer B. Engelenberg, de gelegenheid om mede te delen, dat alleen op de vrije banen reeds 13130 kaarten wa ren verkocht. Per kaart werden er gemid deld dertig kegels omgeworpen, zodat er in totaal 393.900 kegels omvielen, die uiter aard allemaal weer opgezet moesten wor den. De daarmee belaste mannen hadden hiervoor honderd uur nodig, hetgeen neer komt op 394 kegels per uur. Voorts had de heer Engelenberg uitgere kend, dat er, wanneer er één bal gebruikt zou zijn er een afstand afgelegd was van ruim 1600 kilometer, op de landkaart uit gemeten een weg van Haarlem tot ver voorbij Boedapest. Na deze cijfers kon de heer Van Maris overgaan tot de uitreiking van de prijzen, welke taak hij op uitstekende wijze ver vulde. De belangrijkste uitslagen waren: Korpswedstrijd afdeling A heren, eerste vijftallen: 1. Kollefit, Maastricht 383; 2. U.H.K., Utrecht 378; 3. Z.H.L., Delft 369; 4. Klein Hamburg, Delft 366; 5. O.D.O., Haarlem 366; 12. H.B.S., Haarlem 347. Hoogste korpswerper A. Helmond uit Gou da met 85 houten. Afdeling B. heren, tweede vijftallen: 1. O.D.D., Haarlem 375; 2. S.V.H., Utrecht 354; 3. Z.H.L., Delft 340; 4. De Prins, Haar lem 332; 5. Kunda, Bilthoven 326; 7. Rich ten en Rollen, Haarlem 323; 10 Pax, Haar lem. Hoogste korpswerper H. Drupsteen uit Haarlem met 83 houten. Afdeling C. heren derde en lagere vijftal len: 1. Z.H.L., Delft 316; 2. Fidelio, Am sterdam 235. Hoogste korpswerper A. Ve- lenturf uit Delft met 74 houten. Afdeling D. heren drietallen: 1. Kollefit, Maastricht 210; 2. Laot mer kuul'n, En schedé 204; 3. Ons Genoegen, Maastricht 201; 4. 't Hindert niet, Den I-laag 193; 5. Pax, Haarlem 192. Hoogste korpswerper K. Notten uit Maastricht met 81 houten. Korps weds tr jjd afdeling A. dames eerste vijftallen: 1. E.V.A., Haarlem 359; 2. Langs de kant, Den Haag 340; 3. H.R.R., Delft 333; 4. Laot maor kuulen, Lochem 319; 5. Nooit mis, Amsterdam 317; 8. Blijf Spor tief, Haarlem 315. Hoogste korpswerpster mevrouw N. Delfos uit Den Haag met 81 houten. Afdeling B. dames tweede en lagere vijf tallen: 1. Pax, Haarlem 174; 2. Lodo, Den Haag 171; 3. Eva, Delft 160; 4. Ophouden wint, Alkmaar 150; 5. Lodo, Delft 149. Hoogste korpswerpster mejuffrouw G. v. d. Hoogte uit Terborg met 71 houten Jubileumwedstryd heren: 1. F. Leufkens, Meersen 131 hout (maximum 135 hout). Dames: 1. mevr. Assink, Hengelo 122 hout. Vaste baan: 1. Leufkens, Maastricht 4x45, 1x44, 1x43, 3x42, 4x41. Vrije haan heren: 1. Boeltjes, Haarlem 64x45, 24x44, 14x43, 9x42, 7x41, 4x40. Da mes: 1. mevrouw Doesburg, Hengelo 16x45, 7x44, 5x43, 3x42, 2x41, 4x40. Duo-baan: 1. Höck-Boeltjes, Haarlem 3x90, 2x87, 2x85, 1x84, 2x83, 3x82, 2x81. De concours-wisselprijs voor de vereni gingen uit dit district was voor O.D.O. uit Haarlem. Kollefit uit Maastricht ontving de médaille van de gemeente Haarlem en de dames van E.V.A. uit Haarlem mochten de plaquette van Haarlems Bloei mee naar huis nemen. Na afloop van de prijsuitreiking bleef men nog geruime tijd gezellig bijeen, waar bij het orkest The Sunbeams voor de dans muziek zorgde. om minderwaardige partijen weg te gooien, omdat zij nooit lonend kunnen zjjn. Een groep crocussenkwekers heeft aan het hoofdbestuur hel verzoek gericht om een eigen vereniging te mogen stichten. Het Hoofdbestuur heeft dat niet geaccepteerd, omdat er dan een te grote versplintering zou ontstaan. De crocuskwekers hebben drie be stuursleden in de Vereniging „Het Bijgoed". De heer Hoog deelde mede dat men hem had gevraagd voorzitter te worden van „Het Bijgoed". Hij zou het graag doen. maar heeft er beslist geen tijd voor. Er zijn ook nog jon geren in het vak, die deze taak op zich kun nen nemen. De bestuursverkiezing had een vrij vlot verloop. Er moesten elf bestuursleden worden gekozen. Voor slechts twee artikelen werd niet in eens de volstrekte meerderheid be haald. Hiervoor moest worden overgestemd. Het resultaat van de verkiezingen was. dat voor de crocus werden gekozen: de heren H. Bruyn, Texel, J. J. Bos, Lisse en H. Eldering, Sassenheim; voor de anemonen: P. Di-ost, Lisse en Cor Res. Castricum; ranonkels: G. v. d. Eng, Uitgeest; amaryllis en/of freesia's: A. Jansen. Hillegom; en voor ander bijgoed: J. J. v. d. Berg-Winnubst, Anna Paulowna, C. J. Hoog, Haarlem, L. J. M. Roozen, Haar lem en J. A. Weijers, Hillegom. Bij de rondvraag vroeg de altijd preciese meneer J. J. Bos uit Lisse of er een ver plichte keuring van crocussen kwam en of het bestuur van plan is een vergadering bijeen te roepen om de minimumexportprijzen van crocussen vast te stellen tegen de herfst. De voorzitter antwoordde dat de heer Bos zelf zeer veel invloed op de eerste vraag zou kun nen uitoefenen, omdat hij bestuurslid was ge worden. De tweede vraag is al zeer gemakke lijk op te lossen, want waar kiest men anders een bestuur voor? Dit heeft toch het vertrou wen van de vergadering? Nadat nog een heer had gevraagd naar een oppervlaktestatistiek van ranonkels, die vol gens de heer De la Mar nooit volledig kon zijn. omdat niet alle bijgoedkwekers lid van de vereniging zijn, kon de heer Hoog deze eerste ledenvergadering sluiten. De Rotterdamse recherche stelt een onderzoek in naar de gedragingen van een Rotterdammer, die optreedt als agent in Nederland van een Belgische voetbalpool. Een Haarlemse caféhouder, die in de verT onderstelling verkeerde, dat hij een bedrag van f 30.500 zou ontvangen, bericht, dat hij geen uitkering zal ontvangen en daarom heeft hij overleg gepleegd met de politie, daar hij zich gedupeerd voelt. De caféhouder had deelgenomen aan een pool uit België; hij had de uitslagen van de op de eerste Zaterdag in Maart ge speelde Engelse wedstrijden geraden en vermoedde in de tweede helft van die maand in het bezit te komen van een aan zienlijk bedrag. De man ontving echter geen uitkering en stelde zich in verbinding met de agent van de Belgische pool, even wel zonder succes. Met een Amsterdamse advocaat trachtte hij contact te verkrijgen in Antwerpen met de Belgische pool, aanvankelijk ook zonder resultaat, omdat er op een brief geen ant woord kwam. Telefonisch heeft de café houder vernomen, dat zijn inzending in Antwerpen niet is aangekomen en de Rot terdamse agent beweerde toen hij navraag deed, dat hij verzuimd had binnen twee maal 24 uur te belichten, dat een goede oplossing was ingezonden. De Haarlemse politie heeft van haar onderzoek een proces-verbaal gezonden naar de Rotterdamse politie. De kerkeraad der Gereformeerde kerk van Heemstede onderhoudende artikel 31 der Kerkorde heeft in de vacature ont staan door het vertrek van ds. M. Vrieze op het tweetal geplaatst ds. B. Geuchis te Wapenveld en ds. C. P. Prooij te Driesum (Fr.). Groningen. Geslaagd voor het candidaats- examen sociale wetenschappen mej. R. W. Hommes te Amsterdam. Gepromoveerd tot doctor in de wis- en natuurkunde C. G. Lekkerkerkcr. Naar wij vernemen zal het Zandvoortse badseizoen op Dinsdag 24 Mei met groot ceremonieel worden geopend. De zeegod Neptunus zal er aan te pas komen, die uit de golven een zeemeermin waarschijn lijk dezelfde die voor het affiche van „Tou ring Zandvoort" model heeft gestaan zal opvissén. Het tweetal zal vervolgens op het droge gebracht worden om per praalwagen in triomf naar het Raadhuis te worden ge bracht, waar Zandvoorts burgemeester, mr. H. M. van Fenema, hen zal ontvangen. De stichting „Touring Zandvoort" heeft, waarschijnlijk met het doel reeds nu de aandacht op dit evenement te vestigen, vanmorgen het volgende communiqué aan de pers gezonden: „Volgens nog onbevestigde berichten zou door vissers ter hoogte van Zandvoort, gis teren een zeedier gesignaleerd zijn, dat menselijke trekken vertoonde. De diverse berichten spreken elkaar nog tegen op ver schillende punten, doch men was het er over eens, dat het zeedier een lange staart met dubbele vin bezat. Helaas was de pe riode van waarneming tengevolge van de zeegang slechts kort. Na het bekend wor den van de waarneming zijn in de loop van de dag velen op zee met diverse vaartuigen op onderzoek gegaan. De zeemeermin vertoonde zich echter niet meer."' (Het komt ons voor, dat de stichting „Touring Zandvoort" wel doeltreffender pijlen op haar propagandaboog heeft dan dergelijke dilettanterige aankondigingen, welke de meeste kans lopen in de prulle- mand te belanden. Red.) BINNENLAND In Sncck is de derde grote-na-oorlogse tentoonstelling van handel, industrie, am bacht, landbouw en watersport, deze keer „Mayfair" genaamd, geopend door dc Com missaris der Koningin in de provincie Fries land, mr. H. P. Linthorst Homan. De Com missaris maakte eerst een rondgang langs de ruim 100 kleurige stands, ondergebracht in een 3000 vierkante meter grote tentoon stellingshal en sprak daarna de openings rede uit. Een 55-jarige landbouwer, die in Haren (Gr.) plotseling de- rijksweg opliep, werd aangereden door een autobus en kwam om het leven. De autobus reed tegen een boom, maar geen der inzittenden werd gewond. De Nederlandse Consumentenbond heeft zijn tweede jaarvergadering sinds zijn oprichting gehouden. Het ledental is aan zienlijk gestegen en ligt nu boven de 100,000. Financieel staat de bond er even eens goed voor. Er staan vele activiteiten op het programma voor dit jaar. Zo zullen de vergelijkingen van kwaliteiten van waren veelvuidiger worden verricht. De posterijen zullen wegens overbelas ting van het bedrijf, waarin niet voldoende door indienstneming van nieuw personeel kan worden voorzien, ingaande 1 Juli de aanneming van ongeadresseerd te versprei den stukken in het algemeen beperken tot die, welke niet meer wegen dan 26 gram. De ambassadeur van Canada, de heer Th. Stone, heeft in het nieuwe gedeelte van het arboretum van de Landbouwhogeschool te Wageningen de „Maple-trec" geplant als symbool van de vriendschap tussen Canada en Nederland. Deze „maple-tree" (suiker esdoorn) is met andere bomen aan de direc teur van het arboretum te Wageningen. prof. dr. H. J. Venema geschonken door prof. Rousseau, directeur van de botanische tui nen te Montreal. In de Maas by de Wilhclminakade te Rotterdam is het lijkje aangetroffen van de anderhalf jaar oude Ewald Lübe. Donderdag 20 Januari, was het kind bij een aanvaring van de Rheinfahrt 137 over boord geslagen en verdronken. Vele autoriteiten, collega's-artsen en afgevaardigden van organisaties, waarmee dr. Jan van Breemen nauw heeft samen gewerkt, hebben Maandag afscheid genomen van de bejaarde arts, die zijn functie als geneesheer-directeur van het Amsterdams Centrum voor Rheumatiekbestrijding heeft neergelegd. Dr. Van Breemen, die oprichter is van het eerste instituut voor physische therapie ter wereld, waaruit later het Am sterdams Centrum voor Rheumatiekbestrij ding is gegroeid, heeft meer dan een halve eeuw op internationaal niveau gestreden tegen de rheumatiek en daarvan diepgaande studie gemaakt. De burgemeester van Rotterdam heeft in het beursgebouw aldaar de koffietermijn- markt heropend. De laatste notering was 's middags om half drie op 9 Mei 1940 tot stand gekomen. HAARLEM EN OMGEVING De Haarlemse recherche heeft een vier entwintigjarige schilder aangehouden, ver dacht van diefstal van een horloge, ten na dele van een collega. Hij had het gestolene verkocht, dat inmiddels is opgespoord. Maandagavond omstreeks kwart voor zeven is door onbekende oorzaak brand uitgebroken in een kastje van een keuken van een woning aan de Leidsestraat te Haarlem. De keuken brandde uit en een deel van de vloer van de bovenwoning liep schade op. De postduivenvereniging „Pleines" nam Zondag deel aan de vlucht van Vilvoorde af. De eerste vogel werd getoond om 10 uur 22 m. 48 seconden. De uitslagen waren als volgt: H. Lansdorp 1, 4, 12, 13, 14, 24, 38, 62; C. Vis ser 2, 41, 50, 51, 58, 70; A. Paap 3, 26, 60; Th. H. van der Meulen 5, 7, 21. 25 30, 33. 34; C. K. Draijer 6, 8. 52, 66, 67; A. Dorsman 9. 17. 22. 23, 27. 32, 39. 40, 43, 55; J. Schrander 10; C. Ko per 11, 15 29. 63; P. Koper 16, 20 59, 61; J. Donker 18. 28. 48, 64: G. Driehuizen 19, 31, 57, 65, 68: B. Lukassen 35. 37. 42: J. Koning 36, 47; A. Molenaar 44. 69: K. Driehuizen 45. 46, 53; V. C. de Muinck 49, 50; A. H. Daane 54 en C. Keur 56. Op 18 Mei zal het precies 25 jaar geleden zijn dat ds. A. K. Krabbe als predikant van de Gereformeerde Kerk te Hillegom werd bevestigd. Hij werd 20 Juli 1895 te Zwartsluis geboren. Hij bezocht de H.B.S. te Meppel en hoewel hij oorspronkelijk arts wilde worden koos hij, dank zij ds. J. C. Brussaard bij wie hij de catechisatie volgde, voor de theologie. Hij studeerde hiertoe aan de Vrije Universi teit te Amsterdam. Na enige tijd in verschil lende plaatsen als candidaat te hebben ge preekt, werd ds. Krabbe op 17 October 1926 predikant te Mijdrecht, vanuit welke gemeente hij het beroep naar Hillegom aanvaardde. Door de geheel andere geaardheid van de Hillegomse bevolking heeft deze overgang ds. Krabbe aanvankelijk wel moeite gekost, maar in de loop der jaren zijn predikant en gemeente naar elkaar toegegroeid en is een hechte band ontstaan. Tot vreugde van de predikant is het kerkbezoek toegenomen en heeft Hillegom een bloeiende Gereformeerde kerk. Ds. Krabbe werkt dan ook, naar hij ons in een onderhoud zeide, met veel genoe gen in Hillegom. Het verenigingsleven gaat hem zeer ter harte en hij stimuleert dit dan ook zo veel mogelijk. Onder zijn ambtsperiode kwam het onder meer tot oprichting van de Gereformeerde Mannen- en Vrouwenvereni ging de Gereformeerde Vereniging voor Ge zinszorg. de meisjesclub en de knapenver- eniging en werd de Gereformeerde kleuter school gesticht. Het evangelisatiewerk heeft de grootste belangstelling van ds. Krabbe, die dit werk ook in de laatste Wereldoorlog in stilte voortzette. Zo had hij in die tijd onder meer een catechisatie voor Joodse onder duikers. De Hillegomse Gereformeerden willen het jubileum niet ongemerkt laten voorbijgaan en daarom wordt op 18 Mei 's middags een recep tie gehouden en 's avonds zal een huldiging in de kerk plaats vinden. Personeelsleden, leerlingen en oud-leerlin gen van de Julianaschool hebben Maandag avond het door Tom Lodewijk geschreven be- vrijdingsspel „Gedenckklank" opgevoerd. In de vijf tafrelen wordt op treffende wijze her innerd aan de mobilisatie van 1939, de Neder landse capitulatie in 1940, de vervolging van Joodse landgenoten, de hongerwinter en ille gale activiteiten. Het slot brengt de jubel om de bevrijding in een massaal tableau van de jeugd. Het was een bijzonder goede voorstelling, waarin vooral de heer G. de Jong als de va der en mej. J. Marinus als de moeder, met Arie Klootweg en Nellie Haspels als hun kin deren aller waardering verdienden. Tussen de bedrijven kon men naar declamatie door mevrouw A. RutgersVis luisteren. Onder leiding van mej. G. Kluver lieten de kinderen na afloop nog een lintenspel zien. De heer G. Haakman maakte zich in zijn dankwoord tot alle medewei-kenden de tolk der aanwezitfexL

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 10