Binnenhof Accoord over Zuid-Vietnam het Saargebied bereikt en Nog geen oplossing voor het probleem huurverhoging Weerbericht OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Dulles en MacMillan zullen Molotov Zaterdag ontmoeten Ambassadeurs te Wenen zijn op een dood punt aangekomen Boelganin zal invitatie uit het Westen in studie nemen NAVO-conferentie in goede harmonie gesloten Het woord is aan Oostenrijkers blijven optimistisch Internationaal overleg moet weer in sfeer van vertrouwen geschieden Kamermeerderheid voor algemene verhoging van 10 percent Adres van gedupeerden aan Amsterdamse raad Giovanni Gronchi beëdigd als president van Italië Buitenlandse pers zal in Indonesië verdwijnen Kentering ten goede Bambeng Sugeng treedt af als Indonesisch stafchef Ontmoeting aan de Elbe in Moskou herdacht Buitenlandse militaire interesse voor Nederlandse auto-onderdelen De instorting nan de Vijzelstraat Japanse vermoedens over H-bom explosie in Siberië Weer rapport 11 69e JAARGANG No 257 DONDERDAG 12 MEI 1955 299e JAARGANG No 10 4 Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein, Tel. 12230. Drukkerij Zuider Buitenspaarne 12, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom Haarlems Dagblad Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh.opZon-en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6.50, franco p.p. ƒ7.-Losse nrs. 12ct. Postgiro 273107 Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar Directie: P. VV. Peereboom en A. D. Huijsmao TOEGESPITSTE tegenstelling doet zich op ons Haagse Binnenhof gelden bij de behandeling van het huurverhogings-ont- werp der regering, dat verhoging behelst zonder daarin de lage huren te betrekken. Minister Witte is de vader van het ont werp, maar het gehele kabinet staat er achter: het kabinet in zijn ganse politieke veelkleurigheid. Onze parlementaire re dacteur noemt dan ook de veronderstel ling, dat als het verworpen zou worden alleen minister Witte er de brui aan zou geven, onjuist. Tenslotte zou het hele kabi net zich daarbij aansluiten: bij een verwer ping zou het eendrachtig ontslag vragen. Zal het verworpen worden? Tot dusver heeft het debat de indruk gewekt, dat een stevige meerderheid in de Kamer er zich tegen kant. Die meerderheid staat een verhoging van alle huren met 10% voor, waartegen over dan compensaties zouden moeten staan in de vorm van een beperkte loons verhoging of een verder strekkende be lastingverlaging dan de regering heeft voorgesteld, met name van indirecte be lastingen. De regering is daar niet voor te vinden en een soort bemiddelend voorstel van het Kamerlid Bommer (van de PvdA), om voorlopig de huurverhoging maar te laten rusten en een belangrijke algemene verhoging in te voeren op een moment, waarop loonsverhoging wel economisch verantwoord zou zijn, beantwoordt kenne lijk ook niet aan haar wensen. Zij wil niet wachten met haar gedeeltelijke verhoging der huren; zij acht dat in het belang van de volkshuisvesting noodzakelijk. Blijk baar voelt zij zich ook sterk in dit debat en is zij van mening dat haar antwoord aan de reeks woordvoerders der Kamer, die reeds aan bod geweest zijn, de schaal alsnog te haren gunste zal doen doorslaan. Vanmiddag zouden de ministers aan het woord komen. De nuchtere situatie houdt in, zonder spanning bekeken, dat als niet alle huren met tien procent verhoogd worden alleen het voorstel van de regering 5 a 10% op de hogere huren rest om iets te kunnen bereiken. Anders gebeurt er niets en staat men voor vrij langdurig uitstel. Het is begrijpelijk als het publiek de spanning, die ten Binnenhove heerst, niet bepaald meevoelt en de situatie wat scep tisch aanziet. De soep pleegt in ons vader land niet zo heet gegeten te worden als zij wel eens gekookt wordt; stabiliteit in bewind is het vaderland dierbaar en het kost inderdaad inspanning om te geloven dat een beleids-aangelegenheid als deze de allure bezit, die tot een kabinetscrisis zou kunnen leiden. Ook heeft de Tweede Kamer zelf, in haar redevoeringen tijdens dit debat, tot dusver niet de toon gevoerd die naderende crisis kenmerkt. De indruk van een kalm en zakelijk dispuut over heerst. En een tegenstelling tussen Kamer en regering, zoals het meningsverschil zich nu voordoet, is ook niet bepaald een positie die sterk tot de verbeeldingskracht der kiezers spreekt. Wel heeft de heer An- driessen gisteren opmerkingen van ir. Vos, de vice-voorzitter van de PvdA, over span ningen in het kabinet geciteerd, maar het schijnt in deze situatie juist zeer een drachtig op te treden. En als in de laatste tijd bij herhaling „de zuilen" aan de orde zijn gesteld in mondeling en gedrukt dis puut geloof ik toch zeker niet dat men zich daarbij een in geladen sfeer beraad slagend kabinet moet voorstellen. Veeleer het tegendeel: de indruk is steeds geble ven dat juist in het kabinet de samen werking goed en rustig pleegt te zijn. Een vraag die meer werkelijkheid raakt is on getwijfeld of het langdurig samengaan der regeringspartijen, met nieuwe verkiezingen in een niet ver vooruitzicht, niet moeizaam en soms gespannen is geworden. Die vraag te stellen wil nog niet zeggen dat men op het huidige moment een kabinetscrisis ver wacht; het kost inderdaad moeite aan de mogelijkheid te geloven. R. P. ROME (Reuter). De 68-jarige Giovanni Gronchi is beëdigd als president van de Italiaanse republiek. Zijn eerste officiële handeling in zijn ambtstermijn van zeven jaar zal vandaag het ontvangen van de ontslagaanvrage van de coalitieregering- Scelba zijn. Achter de schermen is nog een strijd gaande, of dit ontslag als een kwes tie van protocol moet worden beschouwd, of dat Scelba definitief zal aftreden als gevolg van verzet in zijn eigen christen democratische partij, waarvan ook Gronchi lid is, tegen de regeringscoalitie. Voor Scel ba zijn ontslag indient, zal de regering zich nog over deze kwestie beraden en een definitief besluit nemen. (Van onze correspondent in Parijs) MET EEN COMMUNIQUÉ op zak, dat in bemoedigende termen is gesteld, zijn twaalf der vijftien ministers van Buitenlandse Zaken van de NAVO-landen vandaag uit Parijs weer naar hun haardsteden teruggekeerd. De drie overige ministers, Dulles, MacMillan en Pinay, van de Verenigde Staten, Groot-Brit- tannië en Frankrijk, zullen eerst naar Wenen vertrekken tenzij er op het laatste moment nog een kink in de kabel komt om daar Zondag of Maandag met hun Sovjet-Russische collega Molotov hun handtekening onder het Oosten rijkse staatsverdrag te plaatsen. Molotov heeft bekend laten maken dat hij mor gen uit Warschau zal vertrekken en Zaterdag in Wenen hoopt aan te komen. Hij vindt het Westelijk voorstel om Zaterdag een officieuze bespreking te houden aannemelijk. Dulles en McMillan hebben besloten naar Wenen te gaan al was het slechts om met Molotov te spreken over de voorgestelde conferentie van de Grote Vier „op het hoogste plan", aldus verneemt Reuter uit diplomatieke kringen. DJAKARTA (PIA) Het Indonesische ministerie van Voorlichting heeft aan het Kabinet de ontwerp-perswet voorgelegc De minister van Voorlichting, dr. Tobing, zeide, dat als het ontwerp eenmaal wet zal zijn geworden, er „vanzelfsprekend geen plaats meer zal zijn voor de buitenlandse pers". DIT NUMMER BESTAAT UIT ZESTIEN PAGINA'S Josh Billings: Mensen die niets te zeggen hebben zijn nooit om een praatje verlegen. De resultaten en vooral de toon van de besprekingen in Parijs vormen een gun stig voorteken voor de verdere onderhan delingen met de Russen over Europa en Duitsland in het bijzonder. Tot voldoening stemt eveneens dat in sterker mate dan vroeger ook de kleine landen een aandeel van enig belang in de debatten hebben gehad. Men stuurt naar het schijnt werke lijk aan op een gezamenlijke buitenlandse politiek van alle NAVO-landen, die niet meer uitsluitend door Washington en Lon den wordt voorgeschreven. Dat streven naar gelijkwaardigheid is ook tot uiting gekomen in het besluit Italië in het vervolg als politiek volwassen mogendheid te beschouwen. Enkele be perkende bepalingen ten aanzien van dat land zijn daartoe opgeheven. Het jongste voorstel van Moskou inzake een geleidelijke vermindering van de be wapening, wordt in NAVO-kringen over het algemeen beschouwd als een gebaar, dat kan duiden op een bereidheid tot ernstig zaken doen. De somberste sceptici moeten erkennen, dat er iets veranderd is sedert de nota-wisselingen tussen Oost en West, waaruit niets dan venijnig wantrou wen en onvruchtbare propaganda sprak, zodat de partijen steeds verder uit elkaar werden gedreven. Nu komt men elkander, zij het schoorvoetend, voorzichtig tege moet. Wanneer de grote tegenstanders van Oost en West eindelijk blijk geven van tegemoetkomendheid, zou het verwonder lijk zijn wanneer men in het Westelijke kamp elkander met hetzelfde afgunstige gebrek aan vertrouwen bleef bejegenen. Zonder een al te rooskleurige voorstelling van zaken te schilderen, mag men vast stellen dat er zowel over Zuid-Vietnam als over de Saar, een gunstige kentering is ingetreden. Dulles en premier Faure hebben een schikking inzake premier Diem en keizer Bao Dai getroffen. Plet Zuid-Vietnamese kabinet zal op bredere basis worden hervormd, Bao Dai mag zijn titel behouden, maar hij moet in Frank rijk blijven en zal zich niet meer met de eigenlijke regeringszaken mogen be moeien. Voorts zal Frankrijk zijn expe- ditieleger in versneld tempo terugtrekken en moet Diem zijn anti-Franse agitatie staken. Ontegenzeggelijk heeft Parijs gro tere concessies gedaan dan Washington. De voornaamste oorzaak hiervan is dat MacMillan van mening was veranderd en, evenals Dulles, premier Diem een figuur bleek te achten, waarop, bij gebrek aan beter, te bouwen valt. Voor de Saar is op de valreep eveneens een oplossing gevonden, waaraan de Saar- regering echter nog haar goedkeuring moet hechten. Het vetorecht voor de Euro pese Hoge Commissaris zal worden ver zacht, doordat in gval van een conflict de Saar-regering in hoger beroep bij de West-Europese Unie kan gaan. De Duitse inwoners van de Saar zullen aan het ko mende referendum over het nieuwe Saar- statuut mogen deelnemen. Een Hoge Commissaris is nog niet be- WENEN (Reuter) Op de bijeen komst van de ambassadeurs der Grote Vier en de Oostenrijkse vertegenwoordi ger, die te Wenen besprekingen voei-en over het Oostenrijkse staatsverdrag, is nog geen overeenstemming over hangende kwesties bereikt. De Britse vertegenwoor diger zeide: „Ik weet niet, of het verdrag op Zondag getekend kan worden". De Oos tenrijkse minister van Buitenlandse Zaken, dr. Figl, verklaarde echter: „Alles gaat goed". Volgens een andere zegsman valt er niets bijzonder meer te regelen dan de kwestie van de voormalige Duitse bezittin gen in Oostenrijk (artikel 35). Woensdag stelden de Westelijke delega ties een aantal nieuwe oplossingen voor aangaande artikel 35, echter zonder succes. De Westelijke ambassadeurs maakten het naar verluidt duidelijk, dat het geen nut heeft de ministers van Buitenlandse Zaken Zondag bijeen te laten komen, indien de Russen niet accoord gaan met het opne men van de Russisch-Oostenrijkse econo mische overeenkomsten van Moskou in een aanhangsel bij het verdrag. De Russen namen nota van deze verklaring en gingen over tot de bespreking van andere punten. Beide partijen schenen optimistisch te zijn en men besprak zelfs protocollaire kwesties voor de ondertekening van het verdrag. De Russen waren in een goede stemming. De mededeling, dat minister Molotov het tijdstip van zijn aankomst in Wenen heeft vastgesteld wordt opgevat als een goed teken, dat er uiteindelijk overeen stemming zal worden bereikt. Volgens een Oostenrijkse zegsman be reikte men overeenstemming over een ar tikel van het verdrag en een regeling in beginsel over de terugtrekking der bezet tingstroepen. De conferentie wordt heden middag voortgezet. De Amerikaanse en Britse ministers Dulles en Macmillan zul len vandaag in Parijs overleggen met mi nister Pinay wat hun verder te doen staat. Sir William Hayter, de Britse ambassa deur in de Sovjet-Unie, is uit Moskou naar Wenen vertrokken om beschikbaar te zijn tijdens de verwachte samenkom sten van de ministers van Buitenlandse Zaken der Grote Vier gedurende het weekeinde noemd. Wel is bepaald dat deze functio naris niet tot een der zeven WEU-landen zal behoren. Vermoedelijk zal de keuze op een Zweed of een Zwitser vallen. Voorlopig kan men zich over deze ontknoping verheugen en vooral over het feit dat Frankrijk en West-Duits- land zich bij voorbaat hebben onder worpen aan de arbitrage van de vijf overige leden van de West-Europese Unie, die bij algemene stemmen hun besluit hebben genomen. Ook daaruit spreekt een geest van Europese soli dariteit, waarover men zich verblij den mag. De bouw aan de Veiser-tunnel gezien van de bedijking van het Noordzeekanaal af. Daarachter de verkeerstunnel. Veel arbeid is reeds verricht. Veel Op de voorgrond de spoorwegtunnel, moet nog verzet worden. WARSCHAU (Reuter/A.F.P.) Pre mier Boelganin van de Sovjet-Unie, heeft in een rede op de Oost-Europese conferen tie in Warschau verklaard, dat de Sovjet- Unie de Westelijke uitnodiging voor een vier-mogendhedenconferentie „uiterst zorg vuldig zal bestuderen". Zijn regering wenst, dat het mogelijk zal zijn in de toekomst tot een collectief veiligheidsstelsel te ko men, waaraan alle Europese landen en ook de Verenigde Staten zouden deelnemen. Een dergelijk verdrag zou het collectieve veiligheidsverdrag dat in Warschau geslo ten zal worden, overbodig maken. Door de ratificatie van de Parijse accoorden zijn West-Duitse militaristen en zoekers van wraak in staat gesteld openlijk een staand leger te scheppen en dat uit te rusten met alle typen moderne wapens, waaronder atoomwapens en wapens voor chemische en bacteriologische oorlogvoering. Het activeren van aggressieve krachten blijft niet beperkt tot Europa. Ook op een aantal staten in het Nabije- en het Midden oosten wordt druk uitgeoefend om hen te dwingen zich aan te sluiten bij militaire blokken, die bedoeld zijn als aanhangsel van het aggressieve Noord-Atlantische Pact.... De Zuid-Oost-Aziatische Ver- drags-Organisatie noemde Boelganin een bondgenootschap om het kolonialisme te handhaven en verstevigen, nationale be vrijdingsbewegingen te onderdrukken en zich te mengen in de zaken van de Chinese volksrepubliek en andere Aziatische lan den." De Sovjet-regering heeft in overeen stemming met de regering van de Chinese volksrepubliek stappen ondernomen om te komen tot ontspanning in het gebied van Formosa en zij heeft daartoe onderhande lingen gevoerd met de regeringen van Groot-Brittannië en India. Positieve houding De Sovjet-Unie neemt een „positieve houding: aan ten aanzien van het denk beeld van een conferentie van de grote mogendheden." Er zijn „geen bewijzen no dig oin te weten, dat de huidige interna tionale betrekkingen abnormaal zijn. Ra dicale maatregelen zijn nodig om de inter nationale spanning te verminderen, een essentieel elementair vertrouwen in inter nationale betrekkingen te scheppen, de vrees voor een nieuwe oorlog weg te ne men en voorwaarden voor een vreedzaam en rustig leven van de volken te scheppen." Om dit te bereiken moet allereerst een einde worden gemaakt aan de koude oor log. De „Sovjet-regering gelooft, dat, met goede wil van de staten die de grootste verantwoordelijkheid voor het handhaven van de vrede dragen, het mogelijk zou zijn een aantal belangrijke internationale kwesties te regelen, die op het ogenblik nog vermindering van de internationale spanning verhinderen." De economische en culturele betrekkingen tussen de sta ten dienen verbeterd en uitgebreid te wor den. Het wederzijds vertrouwen tussen de volken moet worden hersteld. Boelganin pleitte voor een „opheffing van de inter nationale handelsdiscriminatie" en her haalde de nieuwe ontwapeningsvoorstellen. Het laat zich moeilijk indenken, dat lan den, die elkaar wantrouwen en tussen welke spanning heerst controleurs uit an dere landen zouden toelaten tot hun mili taire fabrieken en hun ondernemingen waar atoomwapens worden gemaakt. Al zou een dergelijke controle mogelijk zijn, dan zou zij niet effectief kunnen zijn en men zou haar kunnen ontwijken. „Wij zijn geen voorstanders van een machtspolitiek wij streven niet naar een oorlog en wij wensen geen bewape ningswedloop. Wij zijn voorstanders van de radicaalste ontwapening en wij zouden de inspanning, die wij ons thans gedwon gen voor militaire doelen getroosten liever besteden voor de verbetering van het ma teriële welzijn van ons volk. Als militaire blokken tegen ons worden gevormd, als onze landen met militaire bases worden omringd en als er met atoomoorlog wordt gedreigd, móéten wij tegenmaatregelen treffen en een van deze wordt gevormd door onze conferentie met de besluiten die wij op deze conferentie zullen nemen". Premier Grotewohl van Oost-Duitsland verklaarde dat de vorderingen van Oosten rijk te danken zijn aan zijn onafhankelijke houding en zijn afwijzing van deelneming aan militaire blokken en de weigering om buitenlandse militaire bases op zijn grond gebied toe te laten". Een dergelijke oplos sing voor het Duitse vraagstuk zou beteke nen, dat de verdragen van Parijs vernie tigd zouden worden en dat de regering van Bonn een onafhankelijke politiek zou voe ren. Duitsland had te kiezen tussen een vreedzame hereniging of een remilitarisa- tie, die verdeling met zich zou brengen. DJAKARTA (United Press) Het In donesische kabinet heeft het ontslag van de stafchef van het Indonesische leger, generaal-majoor Bambeng Sugeng, aan vaard en de minister van Defensie, Iwa Kusumasumantri, gemachtigd de nieuwe chef van het zeven divisies omvattende Indonesische leger aan te wijzen. Het kabinet heeft het aan het ministerie van Buitenlandse Zaken overgelaten over een eventuele nieuwe post van de gene raal te beschikken Hierin wordt een aan wijzing gezien dat Sugeng een post als am bassadeur of gezant zal krijgen. Volgens betrouwbare bronnen ligt de oorzaak van zijn ontslag in een wrijving tussen hem en de links-georiënteerde mi nister van Defensie. MOSKOU (AFP). In het Huis van het Sovjet-leger te Moskou is de ontmoeting tussen Russische en Amerikaanse strijd krachten aan de Elbe herdacht in aan wezigheid van Amerikaanse oud-strijders. Kolonel-generaal Oezjarov, bével'hebber van het Russische vijfde gardeleger, dat samen met Amerikaanse strijdkrachten in Duitsland heeft geopereerd, verklaarde, dat niemand een derde wereldoorlog kan ont ketenen, indien de Verenigde Staten en de Sovjet-Unie vriendschapsbetrekkingen blij ven onderhouden. De generaal, die zich onthield van critiek op de Amerikaanse regering, zeide het te betreuren, dat „ze kere Westelijke reactionnaire kringen, die militaristische gevoelens aankweken, de vriendschap uit'de oorlogstijd hebben ver stoord". Andere sprekers lieten zich in dezelfde zin uit. Met uitzondering van de P.v.d.A. en de Communisten hebben gisteren alle partijen in de Tweede Kamer ervoor gepleit alsnog een algemene huurverhoging van 10 per cent mogelijk te maken. De P.v.d.A. wenst geen algemene huurverhoging van 10 per cent ten bate van de huiseigenaren zonder een principiële beslissing over een huur belasting. De gedeeltelijke huurverhoging met 10 percent (niet voor arbeiderswonin gen) is het compromis, waarop in het kabi net overeenstemming is bereikt. Daarom koppelt de regering de belastingverlaging aan de huurverhoging om het huur-com- promis aangenomen te krijgen. De P.v.d.A. wil niet aan huurverhoging meewerken omdat de regering, die in 1948 een afroming van de huurverhoging aan kondigde, sedertdien al drie keer op dat voornemen is teruggekomen. De P.v.d.A. wil daarom nu eerst een principiële uit spraak over de instelling van een huur- egalisatiefonds (bestemmingsheffing) of een huurbelasting. Men zag gisteren in de Kamer minister president dr. Drees, enigszins hersteld van zijn lichte griep, een gesprek voeren met mr. Burger, de fractieleider van de P.v.d.A. in de Tweede Kamer, en met de heer Ver meer. voorzitter van de P.v.d.A. In een nis voerde dr. Drees ook een lang gesprek met dr. Schouten van de A.R. Men zag ook prof. Romme met de vice-minister-presi dent, prof. Beel, overleggen. Er is even eens veel onderling overleg tussen de Ka merfracties en hun ministers in het kabi net. Voor het bepalen van hun uiteindelijk standpunt zullen de afzonderlijke fracties nog wel achter gesloten deuren vergaderen. Alleen de K.V.P. heeft al verklaard des noods de gedeeltelijke huurverhoging te willen aanvaarden, maar de andere par tijen hebben die bereidheid niet uitgespro ken. Het is trouwens lang niet uitgesloten dat een aantal Kamerleden een ander standpunt inneemt dan de meerderheid van hun partij en dat belemmert ook de overzichtelijkheid van de situatie. Zo groeit de spanning. (Men zie ook pag. 5). Deze week vertoeven op uitnodiging van de Nederlandse regering experts uit de NAVO-organisatie in ons land. Zij vormen een permanente werkgroep, belast met de studie naar het verbruik van auto-onder delen voor militaire doeleinden. Behalve de officiële besprekingen in Den Haag staan op het programma bezoeken aan een laboratorium in Voorburg en aan Van Doorne's Automobielfabriek te Eindhoven. De NAVO-werkgroepen zijn studiegroe pen, die geen directe bemoeiingen met mi litaire aanschaffingen in het desbetreffen de land hebben. De gemeenteraad van Amsterdam heeft na een uitvoerig debat besloten een commissie in te stellen, die binnen veer tien dagen rapport moet uitbrengen over de adressen, die de gedupeerde bewoners van de ingestorte flatwoningen aan de Vijzelstraat aan de raad hebben gestuurd. In deze adressen verzoeken de gedupeer den om een renteloos voorschot in verband met de financiële moeilijkheden als ge volg van de instorting. TOKIO (Reuter. - Leiders van de Japanse dienst voor algemeen welzijn hebben mede gedeeld dat kortgeleden in Midden-Siberië een waterstofbom tot ontploffing moet zijn gebracht. Zij maken dit op uit radio-actief stof, dat begin April uit de richting van Siberië werd aangevoerd en op het Noor delijkste Japanse eiland Hokkaido neer daalde. In dit stof bevonden zich zelden voorkomende bestanddelen, die ook zijn aangetroffen in het stof, dat verleden jaar op Bikini in de Stille Oceaan werd waar genomen, nadat de Amerikanen een water- stofbomproef hadden genomen. (van hedenmorgen 7 uur) weers- toestana Kopenhagen zwaar bew. Amsterdam zwaar bew. Londen Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Genève Ziirich Locarno Berlijn Frankfort München Wenen Innsbruck Rome Ajaccio Mallorca half bew. onbewolkt onbewolkt onbewolkt zwaar bew. licht bew. licht bew. nevel onbewolkt onbewolkt mist zwaar be^v. zwaar bew. regen zwaar bew. licht bew. half bew. Neerslag laatste ,.s ■è-g -gTj So SP £2 '*x max. temp. CU 4) ZS ZW 11 ii 0 wzw 7 ii 0 ZW 3 13 0 NO 2 11 2 windstil 14 0 windstil 17 0,5 NW 6 23 4 WNW 3 21 0 NNO 2 18 9 WNW 3 14 11 OZO 2 19 18 ZW 4 11 0 ONO 2 13 0 NW 1 14 4 NW 5 18 0 O 1 15 12 z 7 23 0 ONO 3 21 0 windstil - - 24 uur. rrjvxYVWYi r ij TIJDELIJK REGEN Verwachting. medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Donder dagavond tot Vrijdagavond, opgemaakt om 10 uur: Geleidelijk toenemende bewolking en tijdelijk regen. Matige tot vrij krach tige Zuidelijke wind, ruimend naar Zuid-West. Minder koude nacht, mor gen hogere middagtemperaturen. 13 Mei Zon op 4.53 uur. onder 20.24 uur. Maan op 0.58 uur. onder 10.06 uur. Maanstanden 15 Mei 2.42 uur: Laatste kwartier 21 Mei 21.58 uur: Nieuwe maan 28 Mei 15.01 uur: Eerste kwartier Hoog en laag water in IJmniden Donderdag 12 Mei Hoog water: 6.50 en 19.13 uur. Laag water: 2.26 en 14.46 uur. c Vrijdag 13 Mei Hoog water: 7.30 en 19.57 uur. Laag water: 3.04 en 15.24 uur. 4cocxxxxxcco^xxxx>jctxxxx)ocoooooct*xcoor>.-yxyy>rs*>-rr,-vNN

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 1