De Barbier van Sevilla Nederlandse gladiolen te duur voor de export Kort en bondig LELLER nette leerjongen i zelfstandige huip Nette jongen gevraagd helft van een dubbele Villa 527ste STAATSLOTERIJ 3e Rotterdams Toneel Hillegom Vijfhuizen Zandpoort Bloemendaal beschaafd meesje NARE DAGEN? 8 Feestelijk slot van V.V.V. week in Hillegom Opsporing verzocht van zevenjarige jongen Openbare school krijgt een ander aanzien Poefneming reizende bibliotheek geslaagd Opstellenwedstrijd voor Zandvoortse leerlingen Zandvoortse bridgeclub besloot het seizoen Meer dan 400.000 bezoekers op Keukenhof Twee onderwijzeressen verlaten Julianaschool Sportwagenraces in Zandvoort op 29 Mei Scheepvaart MAANDAG 16 MEI 1955 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSGHE COURANT 99 99 Pierre Augustin Caron, zich op zijn pas poort naar de roem noemende De Beau marchais, leerde aanvankelijk het vak van zijn vader: dat van klokkenmaker (hij vond zelfs een verbetering van hef slingeruur werk uit). En hij is dat in zijn uitzonderlijk bewogen leven altijd gebleven, gelet op het ingenieuze knutselwerk van zijn toneel stukken, die hij schreef als intermezzo tus sen zijn woelige bezigheden als speculant, muziekleraar, diplomaat, uitgever van de verzamelde werken van Voltaire (waartoe hij een drukkerij en een papierhandel op kocht) en avonturier op vele terreinen. Die opmerking welke ik al eens eerder heb geciteerd is afkomstig van Louis Jouvet, die een der hoofdstukken van zijn boek „Overpeinzingen van een toneelspeler" gewijd heeft aan deze meester van de in trige, d'ie bijna veertig jaar was, toen hij in 1772 „De Barbier van Sevilla" op papier zette om het verdriet te overwinnen over de dood van zijn tweede vrouw in het kraambed. Dit beroemd gebleven blijspel is Zaterdagavond in de Haarlemse Schouw burg door het Rotterdams Toneel vertoond. Na het zien daarvan heb ik reden om mij af te vragen of regisseur Bob de Lange tot het ondernemen van deze voorstelling zou zijn overgegaan als hij de opmerkingen van zijn grote Franse collega had gekend of aithans de juistheid daarvan beseft. Naar mijn smaak is „De Barbier van Se villa" minder geslaagd dan „De Bruiloft van Figaro" het vervolg, waarvan de Nederlandse Comedie nog niet zo lang ge leden een tintelende opvoering gaf. Maar de kwaliteiten zijn buiten kijf en recht vaardigen natuurlijk een reprise. Het over bekende gegeven is van weinig belang: de verovering van de mooie Rosinie, dde onder ae scherpe bewaking van haar jaloerse pleegvader Bartholo staat, door de onder nemende Graaf Almaviva met behulp van Figaro, de onverschrokken, luimige titel held. Bijzonder vernuftig is deze intrige met de vele nog steeds amusante verwar ringen van identiteit en bedoelingen tot een onderhoudend tijdverdrijf uitgespon nen. Het animerende gaat echter vrijwel alleen van de vaak briliante dialogen uit, want voor de lotgevallen van de optreden de figuren heeft men nauwelijks belang stelling. Deze Figaro is nog niet de held die later Het marsbevel tot de Franse revo lutie zou geven, zoals Napoleon heeft ge zegd, al beleeft men veel genoegen aan het zelfverzekerde optreden van deze man uit het volk. Het is wel aardig zich te beden ken, hoe destijds de vertegenwoordigers van het „ancien régime" schaterend van plezier de vraag hoorden stellen: „Zou uwe excellentie, in vergelijking met de deugden die er van een bediende gevergd worden, vele heren weten te noemen, waardig om knechten te zijn?" Doch de grote bravour- tiradésvan het tweede deel mist men even zeer als de ironische contrastwerking. Nee, hoewel Beaumarchais inderdaad het standsverschil practisch negeert en men door ae Spaanse vermommingen heen ge makkelijk de hekeling van de middelmatig heid der heersende klasse in het Frankrijk van de achttiende eeuw herkent, zou „De Barbier van Sevilla" alleen hem zeker niet het recht hebben gegeven zich „de woordvoerder van de derde stand" te noe men, zoals hij later deed in een geschrift ter zelfverdediging in één zijner vele pro cessen. Althans achteraf beschouwd, want ook deze comedie heeft destijds heel wat rumoer veroorzaakt en zelfs een verbod tot opvoering uitgelokt.De première was overi gens allerminst een succes, zodat Beau marchais het in allerijl bekortte en gedeel telijk herschreef, daarmee een nieuw be wijs leverend voor de stelling. „Een toneel stuk is niet eerder klaar dan na de eerste vertoning in het openbaar." Nadien werd het zo vaak gespeeld, dat hij al gauw in het voorwoord tot een herdruk kon opmer ken, dat het reeds honderd keer was ge vallen als een baksteen! Maar hoe dan ook: van uitgewerkte ka raktertekening is nauwelijks sprake. Men heeft te doen met oppervlakkige, schets matige typeringen. En nu zal men begrij pen, wat Jouvet bedoelde, toen hij vast stelde dat hierbij alles op „de toon en de uiterliike verschijning" aankomt. Hij trekt een vergelijking met Hamlet, die hoe moeilijk te doorgronden ook in ieder geval menselijk is. Hij brengt ook Molière ter sprake, met wiens toneelfiguren men onder alle omstandigheden een intieme betrekking kan vinden. Maar bij Beaumar chais geldt: als men niet „rigoureusement" In het kader van de V.V.V.-propaganda week werd gedurende het week-end op de terreinen van de voetbalvereniging „Hille gom" een veteranenvoetbal tournooi ge houden. Zaterdagmiddag speelden de vete ranen van Lisse tegen die van Hillegom, Daar de wedstrijd onbeslist eindigde moes ten strafschoppen de beslissing brengen. Hierbij behaalde Lisse de overwinning. De wedstrijd Concordia-Hillegom. op Zondag, eindigde met een twee-een overwinning voor Concordia. In de eindwedstrijd bleek Lisse over meer uithoudingsvermogen te beschikken en wist zij met twee-nul van Concordia te winnen, dat hierdoor de wis selbeker aan Lisse moest afstaan. De op brengst van deze voetbalwedstrijden, drie en zestig gulden, was bestemd voor de af deling Hillegom van de Algemene Bond van ouden van dagen. Deze V.V.V.-week werd Zondag beëin digd met een feestavond in Treslong. De voorzitter van de afdeling Hillegom van de V.V.V., de heer L. Burggraaf, verklaar de in zijn openingswoord dat deze propa ganda-week goed geslaagd mag worden genoemd. Hierna trad de toneelvereniging „Alliance" voor het voet.Hcht met het stuk „Per Luchtpost" van Norman Krasna. „Alliance" slaagde erin. dank zij haar vlot en fris spel. een boeiende vertoning te ge ven, waarbij speciaal Bep Bijls en L. Fol- kerts goed spel leverden. De groepscommandant van de rijkspoli tie te Hillegom verzoekt opsporing van de zevenjarige Hubertus van de Zanden uit de Wilhelminalaan 82 te Hillegom. Hij heeft Zondag om 14 uur de woning verla ten en is sindsdien niet teruggekeerd. Een ongeluk wordt gevreesd. Signalement: "iang 1.10 m., flink postuur, lichtblond enigzins krullend haar, grijze ogen, gekleed in witte blouse waarover een blauwe jop- per met rood gevoerde capuchon, bruine broek, grijze kousen en bruine lage schoe nen. Hij spreekt met schorre stem. een zijner personages is, wordt het een hopeloze aangelegenheid. Men heeft voor een dergelijk blijspel geroutineerde comedianten nodig,die mees ters zijn i>n hun emplooi en ook physiek zich in de tot vertoning te brengen situa ties kunnen verplaatsen. Het is geen ver wijt aan de thans medewerkenden, dat zij hier niet toe in staat waren. Hun moge lijkheden liggen op andere terreinen. Met uitzondering misschien van Willy Ruys als de wel hevig gechargeerde Don Basile was iedereen om een toepasselijke voetbal term te gebruiken buitenspel. Dat Ton van Duinhoven als Figaro zijn kwinksla gen aardig lanceerde, dat Steye van Bran denberg als Almaviva af en toe een mooie stem opzette, dat Wim van den Brink de gekweldheid door achterdocht van Bar tholo goed suggereerde en dat Henny Orri al haar charme in het geding bracht, kon hier niets aan veranderen. Ook de décors van Noni Lichtveld waren onbevredigend. De costuums deden het beter, de muziek van Jurriaan Andriessen was plezierig voor het oor, de vertaling van Jan Engelman eveneens. Als regisseur wist Bob de Lange blijk baar niets beters te doen dan alles radicaal in de kluchtsfeer te trekken, waardoor soms mallotig werd wat spits en toch sier lijk, dwaas en toch zwierig had kunnen zijn. Het was een rarekiekkast, maar zon der de fijne nuance. Ook deze critiek houdt geen miskenning van zijn ongetwijfeld vele capaciteiten in hij had er alleen niet aan moeten beginnen. De zaal reageerde overi gens hartelijk genoeg, telkens als er iets van de fonkelende geest van Beaumarchais waarneembaar werd. Het Rotterdams Toneel zal heus wel weer revanche nemen. Zo'n teleurstelling is men gauw vergeten. Wat werkelijk droevig stemt, is dat de naam van Anton Ruys niet meer op het programma stond afgedrukt en daar ook niet meer zal verschijnen. Niet alleen de toneelspelers, ook de toeschou wers hebben in hem een vriend verloren, zelfs al kenden zij hem niet. DAVID KONING. Nu de oude banken van de openbare school zijn vervangen door nieuwe éénper soonsbankjes, de z.g. „combisets" heeft de school een ander aanzien gekregen. Ook waren vele leermiddelen vervangen door nieuwe, die meer in overeenstemming zijn met de eisen die aan het moderne onderwijs mogen worden gesteld. Tevens is er een be gin gemaakt met de invoering van het vak handenarbeid. Op de laatste ouderavond werd besloten, dat het schoolreisje reeds op I Juni wordt gehouden. Het doel van de reis is Rotter dam. Op het programma staan: een rond vaart door de havens, een bezoek aan het scheepvaartmuseum en de tunnels alsmede aan diergaarde Blijdorp, waarbij de speel tuin niet wordt vergeten. Wegens het grote aantal „overblijvers" werd besloten om over te gaan tot het ver strekken van melk op school. De zomerva- cantie voor de openbare school is we gens de extra week vacantie tijdens het eeuwfeest wat verlaat. Deze begint nu op Maandag 1 Augustus en duurt tot Dins dag 30 Augustus. De proefneming met de uitlening van boeken, beschikbaar gesteld door de Cen trale Vereniging van Reizende Bibliothe ken, mag als geslaagd worden beschouwd. Verwacht wordt dat ook het volgend jaar een kist boeken voor Vijfhuizen ter be schikking zal staan en dat er dan een rui mere keuze zal zijn. Het aantal lezers be droeg dit jaar 37 en het aantal uitleningen was 369. Er bestond vooral grote belang stelling voor streekromans. Bij dc samen stelling van de volgende uitleenbibliotheek zal daarmede stellig rekening worden ge houden. Bij de wandeltochten, die Zaterdag in de omgeving van Rijswijk werden gehouden, heeft de reserve-poli tie uit Haarlem de eerste prijs behaald in de afdeling polltie- groepen. Het Bedrijfschap voor Sierteeltproducten is afgeweken van de gewoonte om een halfjaarlijkse uitvoerstatistiek te publiceren en komt nu met een kwartaalstatistiek. Hoewel er niet veel in te lezen staat kan men wél globaal zien hoe het komt, dat er op het ogenblik een grapje in de bollenstreek kon ontstaan over een gladiolen- handelaar, die een nieuwe schuur laat zetten. Deze man heeft namelijk steeds ge dacht. dat de gladiolen nog duurder zouden worden dan ze in het begin van het seizoen al waren. Hij is met eenbehoorlijk kwantum blijyen zitten en nu verteld men in de streek dat hij ruzie heeft met zijn aannemer. De aannemer wilde de fun dering van beton maken en de gladiolenhandelaar van „dikke gladiolen" opdat ze dan toch nog ergens goed voor zijn! Met deze waarschuwingen krijgen dar de waarschuwingen aan het begin van het gladiolenseizoen de waarden, die men er toen niet aan toe wilde kennen. Er werd namelijk beweerd, dat de gladiolen te duur waren voor de export. Het gevolg hiervan j zou zijn, dat er minder zou worden ge ëxporteerd en dat de concurenten in het buitenland, zoals Florida in de V.S. een beste kans kregen. Dat blijkt ook wel uit de cijfers, want de Verenigde Staten namen in het eerste kwartaal van 1955 bijna j 600.000 kg minder af dan in de overeen komstige periode in 1954! Het scheelt een millioen aan deviezen. De cijfei's zijn hier 1.314.159 kg ter waarde van f4.280.975 in 1954 en 740.150 ter waarde van f 3.335.054 in 1955. Overigens loopt de wekelijkse staat van j de Nederlandse Bank beslist niet achteruit, want hoewel er in gewicht minder werd uitgevoerd is de waarde gestegen, namelijk van f 16.925.423 tot f 18.330.648 in 1955! Van de zeer harde valuta wordt echter geen winst getelt, want ook Canada nam zoveel minder af. dat zelfs de prijsver hoging dit niet goed maakte (f307.000). De export naar Zuid-Afrika liep van 52.953 kg terug naar 40.158 in 1955, het scheelde zevenduizend gulden. Zweden nam ook aan merkelijk minder af, 25.500 kilo in 1954 en 182.000 in 1955. De bedragen waren f 1.070.000 en f 1.028.000. West-Duitsland gaat in de bloembollen export een steeds belangrijker plaats in nemen. De export van gladiolen neemt daar nog steeds toe, dank zij een vrijer invoer systeem waarschijnlijk". Men heeft er 515.000 kg gekocht met een waarde van f 2.274.916, een valuta, die men ook wel hard mag noemen. Men schijnt in vergelijking met andere landen in Engeland wel beste prijzen te hebben gemaakt. Er werd 222.000 kilogram minder verzonden, maar toch nog f 390.000 meer ontvangen! Het werd f3.169.000. Frankrijk nam negentigduizend kilogram minder af, maar moest er f 542.000 meer voor betalen en kwam op een bedrag van f2.649.356. In de bloembollenstreek be gint men enigszins bevreesd te worden dat dit land zelf het telen van gladiolen gaat leren en dat het in de nabije toekomst niet veel meer zal importeren. Het is best moge lijk, want het klimaat in Zuid-Frankrijk schijnt beter voor gladiolen te zijn dan het onze. Daartegenover staat echter weer, dat de parasieten, zoals bijvoorbeeld thrips en de meeste schimmels zich er ook zeer goed thuis voelen. Er staan niet minder dan 96 landen in deze statistiek, w.o. ook Vietnam. Dit kocht dit jaar negenhonderd kilo meer en impor teerde 2.050 kilogram. Waarde: iets meer dan tienduizend gulden. Heizelfde als voor Frankrijk geldt ook voor Italië, daar groeien grote gladiolen, hetgeen niet wegneemt, dat men daar toch nog bijna 230.000 kilogram uit Neder land importeerde. Deze bollen brachten f 1.300.000 op. Ook hier weer een stevige daling. Een belangrijk deel van de gladiolen- export gaat ook naar Zuid-Amerika. Bra zilië nam bijna tienduizend kilo meer af en kv/am op 160.000, Chili doet niet mee, maar Venezuela kwam boven de honderd duizend kilo, hetgeen veertigduizend meer was dan verleden jaar. Over het geheel genomen blijkt wel, dat de Nederlandse gladiolen bijzonder afhan kelijk zijn van de prijzen. Niet zodra stijgen zij of de afzet wordt kleiner. Zijn zij goedkoop dan is er een onmiddellijke stijging te zien. Dit komt omdat het ver koopsysteem anders is dan bij de bloem bollen. Deze moeten maanden van te voren worden verkocht, omdat ze in zes tot tien weken moeten worden verzonden. De export van gladiolen kan ongeveer no' half jaar duren, waardoor men meer !ijd heeft om gewijzigde offertes te zenden, of, als de verkoop in het buitenland goed ver loopt, na-ordei-s uit te voeren. Men heeft in het bloembollenvak de in druk, dat er steeds meer kleinere gladiolen worden uitgevoerd. Wij beschikken echter niet over gedetailleerde cijfers en dus moet men dit aannemen. Het zou wel eens aardig zijn dergelijke cijfers over een reeks van jaren te zien, opdat men dan een duidelijk beeld van deze handel krijgt. Zaterdagmorgen heefi burgemeester mr H. M.van Fenema namens het ge meentebestuur de prijzen uitgereikt aan de leerlingen van de zesde klassen van alle Zandvoortse scholen voor lager onderwijs, voortgezét lager onderwijs en de ULO- school, die in aanmerking kwamen voor een prijs in de opstellenwedstrijd over het onderwerp: „Bevrijding", welke wedstrijd door de commissie: „Wedstrijden en spelen" was voorbereid ter gelegenheid van de viering der bevrijdingsfeesten. De bijeenkomst werd bijgewoond door de gemeente-secretaris, alle hoofden der Zandvoortse scholen en de commissie „Viering bevrijdingsdag". De prijzen be stonden uit boeken. Voor de burgemeester tot de overhan diging er van overging, herinnerde hij aan het grote belang van de viering van be vrijdingsdag en in geestige bewoordingen schetste hij de diepe betekenis daar van, speciaal voor de jeugd. Het verheugde hem dat zovelen in de opstellen rijkelijk hun fantasie hadden laten werken, „want", aldus spreker, „het leven, dat dikwijls ontstellend arm is aan fantasie, wordt door het ontbreken daar van tot een dor iets. Fantasie immers is het begin van alles en uit de fantasie wordt de werkelijkheid meer dan eens geboren. Houdt daarom ook verder de fantasie in het leven hoog, want dat is bijzonder waardevol." De uitslag was: Hannie Schaftschool: Dick van Dijk en A. Deutekom. Juliana- school: Rini de Pater en Evert Smooren burg. Karei Doormanschool: Renée Cohen, Nora de Haas, Nellie Keur, Ada Paap, Lenie Visser en Gerard van der Wolde. Mariaschool: Betsy Blankendaal en Hans Versteege. Dr Albert Plesmanschooi: C. Aaij en C. Penaat. Wilhelminaschool: Tini Buissink en Dries Visser. Wim Gerten- bachschool: Truus van Duijn, Greet Diepen- daal, Thea Molenaar en D. van 't Zand. De Zandvoortse bridgeclub heeft Zater dagavond in hotel Keur met een geani meerde slot-bridgedrive, waarvoor veel belangstelling bestond, het winterseizoen besloten. De avond werd geopend met een woord van welkom door de voorzitter, de heer J. G. Bisenberger, waarna onder leiding van de heer Fabel de wedstrijd begon. De eind-uitslagen waren 1. mevrouw Van DartelenHr. Peen, 16 competitie- punten, plus 39 score-punten; 2. H. H. van der WeijdenSpiers 14 (38); 3. familie Prins 14 (37); 4. familie Vader 14 (36); 5. dames BerrierHagen 12 (35); 6. familie Brossois 11(18); 7. familie Paardebek 11 (10); 8. dames PachterPeen 11 (6); 9. familie Van Eckelt (10 (21); 10. familie Heidoorn 10 (17); 11. familie Kappelhof 10 (12); 12. dames KerkmanLieberg 10 (2). Troostprijzen werden toegekend aan de koppels: dames JacobsVan der Werff met 1 punt en min 44 scorepunten; dames Dröse Penaat met 1 punt en min 16 score- punten. Stirum zal hedenavond in café-restaurant De Munnik aan de Grote Markt worden ge ïnstalleerd als beschermheer van de Lieder tafel Haarlems Zanggenot. Onder de 25.000 bezoekers, die Zondag middag naar de Keukenhof te Lisse kwa men bevond zich de heer J. Ossevoort uit Wormerveer met zijn echtgenote en zijn dochtertje. De familie had een kaartje met het nummer 400.000 in handen. Zij werd uitgenodigd bij het bestuur te komen, dat in de kleine ontvangstzaal van Keuken hof mededeelde, dat weer een mijlpaal in het bezoekerstal was bereikt. De heer D. Vroomen overhandigde de echtgenote van de heer Ossevoort een bos bloemen en zij koos uit een serieprijzen een waardebon van f 100 uitgeloofd door het Hoogstraat comité in 's-Gravenhage. Op de Keukenhof was het Zondag bij zonder druk, maar het bezoek aan de bol lenstreek was niet zo groot als vorige we ken. Het viel echter op, dat er vele Duit sers naar de streek waren gekomen en het aantal bezoekers was hoger dan in de afgelopen weken.Hieruit is af te leiden, dat men zich gehouden heeft aan het verzoek, om pas na 12 Mei een bezoek aan Neder land te brengen. Met ingang van de cursus 19551956 ne men twee onderwijzeressen aan de Julia naschool te Overveen ontslag met het oog op haar huwelijk, namelijk mej. Douma en mej. Winkel. Voor de eerste vacature is een voordracht opgemaakt bestaande uit J. van der Mheen uit Lunteren, mej. M. Gottschal te Haarlem en mej. G. de Boer te Amsterdam. In de voordracht voor de tweede vacature zijn de eerste en de tweede naam verwisseld. Wanneer een groep auto-ren-enthousias- ten zich in clubverband verenigt en wed strijden gaat organiseren, dan kan wel reeds bij voorbaat worden vastgesteld, dat een sportief en uitermate spectaculair ge beuren wordt geboden. De eerste wedstrij den, die de nog jonge Nederlandse auto- rensport-vereniging het vorig jaar op het circuit van Zandvoort heeft gehouden, hebben dat toen wel ten volle bewezen en de lering, die men eruit heeft opgedaan, zal zeker de komende wedstrijddag in de prak tijk worden gebracht, zodat stellig de 29ste Mei, wanneer deze enthousiaste cracks uit de amateur-auto-renwereld de strijd met elkaar gaan aanbinden, een dag zal wor den, die liefhebbers van de autosport in extase zal brengen. Op Zaterdag 14 Mei heeft het bestuur van de N.A.V., waarbij tevens de voorzitter van de KNAC, de heer Van Haaren tegenwoor dig was, een uiteenzetting gegeven van de plannen voor deze wedstrijddag bij monde van de voorzitter, de heer A. van der Lof. Spreker wees er op, dat deze nog jonge vereniging niets anders wil, dan de auto- rensport in ons land populair maken, niet uit winstbejag, doch uitsluitend uit liefde voor deze sport. Daarom wordt, om de publieke belang stelling daarvoor in steeds grotere mate op te wekken, aan de komende races op 29 Mei op het circuit van Zandvoort grote aandacht besteed en tracht men deze door indeling van de klassen en het uitwerken van nieuwe ideeën steeds spannender te maken. Het zal stellig een bijzonder autofeest worden. Amerikaanse Dame vrar,:.t v. dag en nacht.. Merellaau 23, Aerdenhout. Tel. 27306. Gevraagd: Keuze uit meer dan 200 ••forten Garage Hardebelt, Borski. straat 3, Rijksstraatweg yQQf- (jg hUiShOUdjllg voor boodschappen en werk in de winkel. Leeftijd 14 tot 16 j. Fa. Haaks, Bl'daalseweg 301, Overveen. Schoonmaak klaar. Kers- sens' Levensmiddelenbedrijf Lijsterstraat hoek Zwaluw straat. Tel. 25937. AMBULIN? met garage en tuin aan de Herenweg te Heemstede, zeer binnenkort vrij van. huur te aanvaarden, bevatt. 5 kamers, keuken, zolder m. zolderkamer Kooppr. f 33.000 Nadere inlichtingen bij de Makelaars W. M. Reyerse, Weteringschans 53, Amster dam-C., tel. 32766. Na 6 uur tel. 725612. A. B. K. Honder- dors, L. v. Rozenburg 22, Heemstede, tel. 26379. Klas (Van onze correspondent in de bollenstreek) BINNENLAND In de Verf- en Lakfabriek van de N.V. Feenstra aan het Damsterdiep te Groningen is om half elf vanmorgen een uitslaande brand uitgebroken. De Groningse brandweer rukte met groot materieel uit en bond energiek de strijd aan tegen de zich snel uitbreidende vuurzee. De brandweer slaagde er in binnen een half uur het vuur te locali- seren. De brand was ontstaan op een zolder in het achterste gedeelte van de fabriek. Het blussen duurt voort. Tijdens de brand woed de er boven Groningen een hevig onweer, gepaard gaande met slagregens. HAARLEM EN OMGEVING Mr. W. J. H. Graaf van Limburg De Bloemendaalse wethouder van Volkshuisvesitng en Sociale Zaken, mr. J. C. C. W. Hijszeler, zal morgen. Dinsdag 17 Mei, geen spreekuur houden. Zijn ambtgenoot van Publieke Werken, de heer A. van Geluk, kan Vrijdag 20 Mei geen spreekuur houden. Op de Donderdag 26 Mei te houden maandelijkse ledenvergadering van de af deling Haarlem-Centrum van de Nederlandse Christen Vrouwenbond in het wijkgebouw aan de Gedempte Oude Gracht zal de heer Ab. Spaargaren spreken over „Een lach en een traan". De eerstvolgende maandelijkse bijeen komst van de afdeling Bloemendaal van de Nederlandse Christen Vrouwenbond zal op Donderdag 26 Mei worden gehouden in het Jeugdhuis aan de Donkerelaan. De heer O. de Moor van het P.I.T., het Protestants In terkerkelijk Thuisfront, zal op deze bijeen komst spreken over het onderwerp „Van colbert naar uniform'.. Op Donderdag 9 Juni wordt de jaarlijkse landdag van de Nederlandse Christen Vrouwenbond gehou den. Daarover zal men op deze bijeenkomst van gedachten wisselen. In de Open-deur-dienst van het gelijk namige plaatselijke comité in Bloemendaal, die op Vrijdagavond 20 Mei wordt gehouden in het gebouw „Maranatha" aan de Don kerelaan, spreekt de heer drs. J. H. Schreu- der uit Santpoort. Mejuffrouw H. van Bork verleent aan deze dienst vocale medewerking. B. en W. van Haarlem stellen de ge meenteraad voor aan de heer E. G. Ekman te Haarlem tegen de prijs van f25 in koop af te staan de grond, gelegen aan het Ken- nemerplein, ter oppervlakte van ongeveer 52 m.2, onder voorwaarde dat de grond wordt bestemd voor de bouw van een schuil kelder en voor de uitbreiding van het café restaurant. Meer Duitsers dan vorige week. Alcyone, 14 te St. Vincent. Amerskerk, 13 v Brisbane n Melbourne Altair, pass. 14 Recife n. Rio de Janeiro. Annenkerk, pass. 14 Ouessant n. Antwerpen. Abbekerk, 17 Kaapstad verwacht. Adinda, 14 v. Pladju n. Tj. Priok. Alloth, 15 te Rotterdam. Alphard, 14 v. Montevideo n. Santos. Amstelveen, pass. 15 Panamakanaal n. Korea. Antonia, 16 te Pladju. Arendsdijk, 15 te Hamburg. Artemis, 15 te Philadelphia. Averdijk, 15 te Antwerpen. Agamemnon, 16 te Houston. Alamak, 16 te Rotterdam. Alblasserdijk, 15 v. Bremen te Rotterdam. Amstelbrug, 16 te Port Said. Arnedijk, 16 te Rotterdam. Alhena, 75 160 m. ZW. Ouessant. Alwaki, pass. 15 Kp. Finisterre n. Marseille. Amstelland, 15 v. Amsterdam n. Buenos Aires. Aalsdijk, pass. 16 Vlissingen n. Antwerpen. Amstelkroon, 16 te Geelong. Annenkerk, 15 te Antwerpen. Boskoop, pass. 13-14 Florse. Bawean, 15 te Singapore. Beninkust, 15 te Dakar. Blitar, 14 te Karachi. Bonaire, 14 130 m. W.ZW. Madeira. Bali, pass. 15 Aden n. Suez. Caltex The Hague, 16 Bee d'Ambes verw. Celebes. 14 v. Penang, 15 te Belawan. Cistula, 16 te La Spezia. Cottica, 15 1130 m. ZW. Fayal. Caltex Leiden, pass. 16 Kreta n. Rotterdam. Caltex Pernis, 16 v. Sidon n. Bordeaux. Dongedijk, 15 te San Francisco. Doréstad, 16 v. Piraeus n. Mena el Ahmadi. Drente, 16 te Port Said. Duivendrecht, 15 te Hamburg. Delfland, 14 v. Las Palmas n. Amsterdam. Eemdijk, 12 Houston. Enggano, 15 te Genua. Esso Rotterdam, 14 v. Rotterdam n. Aruba. Etrema, pass. 15 Azoren n. Curasao. Falco, 13 170 m. W.ZW. Kp. Race. Eos, 16 te Rotterdam. Esso Amsterdam, pass. 15 Kreta n. Sidon. Esso Den Haag, 20 Antwerpen verwacht. Eendracht, pass. 16 Malta n. Tel Aviv. Friesland (SMM)14 Kopenhagen. Felipes, 16 v. Pladju n. Makassar. Gouwe, 13 v. Dakar n. Rotterdam. Gaasterland, 14 v. Recife n. Las Palmas. Gadila, 15 v. Rotterdam n. Oslo. Graveland, 15 te Santos. Groote Kerk, 15 v. Hongkong n. Singapore. Guineekust, pass. 15 Ouessant n. Dakar. Ganymedes, 14 v. Amsterdam n. Hamburg. Gordias, 15 te Amsterdam. Guineekust, pass. 16 Finisterre n. Dakar Garoet, 15 v. Baltimore n. Port Said. Gooiland, 1 v. Recife n. Bahia. Groote Beer, pass. 15 Kp. de Rosiers n. South ampton. Ganymedes, 1 v. Amsterdam te Bremen. Hersilia, 11 Demerara. Hector, 15 te Alexandrië. Hout-man, 15 te Seychellen. Haarlem, 15 te Amsterdam. Hathor, pass. 16 Ouessant n. Oran. Hoogkerk ,15 te Amsterdam. Ilos, 14 v. Amsterdam n. Kopenhagen. Indrapoera, 15 v. Belawan n. Aden. Jagersfontein, 15 240 m. W.ZW. Kp. Palmas. Joh. .v Oldenbarnevelt, 15 v. Port Said naar Amsterdam. Japara (KRL)15 v. Rotterdam te IJmuiden. Kota Gede, verm. 18 v. Rotterdam n. Golf v. Mexico. Karimata, 16 te Tj. Priok. Karimun, 1 v. Menado n. Balikpapan. Katelysia, 15 v. Rotterdam n. Mena el Ahmadi. Korovina, 15 te Sydney. Kota Agoeng, pass. 14 Gibraltar n. Rotterdam. Kota Agoeng, pass. 15 Kp. St. Vincent n. R'dam Kertosono, pass. 15 Pantellaria n. Casablanca. Lawak, 11 v. New Orleans n. Los Angeles. Lissekerk, 14 Rotterdam. Larenberg, 14 v. Port Talbot n Agadir. Lekkerkerk, nacht 14-15 v. Madras n. Chittagong Loppersum, 15 te Rotterdam. Leersum, 14 v. Jacksonville n. Le Havre. Lutterkerk, 15 v. Abadan n. Port Said. Laagkerk, 15 v. Aden n. Suez. Mar.oeran, pass. 13 Finisterre n. Belfast. Meliskerk, 13 v. Beira n. Dar es Salaam. Maas, 15 te Amsterdam. Maasland, pass. 15 Kp. Finisterre n. Las Palmas Macuba, 15 130 m. O.ZO. Belawan. Madoera, 15 te Tj. Priok. Mataram, pass. 15 Malta n. Halifax. Mijdrecht', 16 te Aruba. Myonia, 16 te East London. Maureen, verm. 16 v. Walvisbaai n. Brombero. Mcdjokerto, 1 te Hamburg. Nigerstroom, 14 Amsterdam. Noordam, pass. 15 Lizard n. New York. Notos, 14 v. Famagusta n. Kalivia. Ondina, pass. 15 Ceylon n. Pladju. Oostkerk, 16 v. Port Said n. Alexandrië. Oranjestad, pass. 1 Finisterre n. Madeira. Oranje, pass. 16 Kp. Guardafui n. Colombo. Ouwerkerk, pass. 16 Belawan ci. Singapore. Prins Willem II, pass. 13 Vlissingen n. Hamburg Peperkust, 12 Pointe Noire n. Abidjan Prins Philips Willem, 13 v. Le Havre n. Montreal Prins Willem George Fred., 10 Montreal. Papendreoht, pass. 13 Ouessant n. Stockholm. Prins Casimir, 15 v. Milwaukee te Detroit. Polydorus, 10 te Halifax. Prins Maurits, 15 v. Quebec n. Rotterdam. Prins Willem IV, 14 v. Toronto n. Montreal Pieter S, pass. 15 Wight, 16 A'dam verw. Rcmpang, 13 v. Marseille n. Genua. Raki. 15 te Penang. Rempang, 14 te Genua. Roggeveen, 13 v. Hongkong n. Singapore. Rondo, 13 te Houston. Ruys, 15 v. Hongkong n. Kobe. Radja, 14 v. Amsterdam n. Algiers. Sarpedon, 13 Philadelphia. Stad Rotterdam, 13 Cardiff. Straat Banka, 14 Cochin. Sunetta, pass. 14 Port Said n. Rotterdam Saidja, 16 te Singapore. Saparoea, pass. 15 Malta n. Gibraltar. Schouten, 15 te Hongkong. Sheratan, 15 te Suez. Sommelsdijk, 16 te Djibouti. Stad Breda, 16 te Port Elizabeth. Stad Dordrecht, 15 45 m. W. Cors!^. Statue of Liberty, 15 te Port Said. Straat Bali, 15 v. Shanghai n. Kobe. Sibajak, 15 140 m. N.NO. Kp. Finisterre. Scherpendrecht, 15 v. Santos n. Rio Grande do Sul. Sliedrecht, pass. 15 Gibraltar n. Swansea. Straat Soenda, 15 v. Durban n. Kaapstad. Slamat, pass. 15 Straat Messina n. Genua. Stad Haarlem, 14 v. Amsterdam n. Narvik Stad Vlaardingen, 13 te VIaardingen. Salawati, 16 te Amsterdam. Salland, 13 te Montevideo. Sarangan, 12 v. Vancouver n. Portland. Singkep, 14 v. Karachi n. Bombay. Stentor, 16 v. Amsterdam te Antwerpen. Tabinta, 14 New York. Tamo, 14 Rio de Janeiro. Titus 13 v. Malta n. Piraeus. Triton, 13 v. Barbados n. Amsterdam. Tabian, pass. 15 Aden n. Khorel Mufatta. Talisse, 15 te Genua. Taria, 15 v. Rotterdam n. Dakar. Temate, pass. 15 Kp. Finisterre n. Hamburg Tjitjalengka, 15 te Durban. Trajanus, 15 te Hamburg Tara, verm. 16 v. Antw. n. Hamburg. Tiberius, 15 v. Amsterdam n. W. Indië. Trompenberg, 12 te New Orleans. Themisto, 14 v. Threerivers n. Antw. Van Spilbergen, pass. 15 Las Palmas n. R'dam. Van Waerwijck, 15 te Mombasa. Wieldrecht, 15 v. Suez n. Fao. Willem Ruys, pass. 14 Aden n. Port Said. Waterman, 15 te Southampton. Westerdam, 15 140 m. O. Nantucket n. Rotterdam Wonogiri, 16 v. Koewait n. Abadan. Wonorato, verm. 17 v. Colombo n. Aden. I.Tsel, 14 Amsterdam. Zonnewijk. 14 v. Alexandrië n. Spezia. Zeeland (SSM), 14 te Tmmingham. Zuiderkruis, 15 te Papeete. Zijpenberg, 14 v. Freetown n. Dagenham. Zaa-n, pass. 16 Brunsbüttel. KLEINE VAART Advent, 14 v. Gefle te Sundsvall. Ary Scheffer verm. 14 v. Rotterdam n. Liverpool Atlantis, 14 v. Frederiksund n. Londen. Atlas, 13 v. Amsterdam n. Gothenburg. Auriga, 15 v. Barry te Selzaete verw. Bergsingel, 14 v. Amsterdam te Le Havre verw. Boreaus, 12 v. Malta n. Tunis. Bab T, 13 te Amsterdam. Birmingham, verm. 14 v. Rotterdam n. Kingi- lynn. Bestevaer, 14 te Hansweert. Casana, 14 v. Kopenhagen n. Rotterdam. Castor, pass. 14 Vlissin.gen n. Antwerpen. Daje Bohmer, 14 t.h.v. Texel n. Marseille. Deni, 14 v. Aalborg n. Rotterdam. Dollard, 14 v. Rotterdam n. Gothenburg. Diligentia, 14 v. Thameshaven n. Port Slade. Express, 14 v. Rotterdam n. Kingslynn. Eagle, pass. 14 Vlissingen n. Antwerpen. Encarnacion, verm. 14 v. Famagusta n. Liverpool Gaasterland. 14 v. Harlingen n. Leith. Haskerland, 14 v. Harlingen n. Goole. Heemraadsingel, 14 v. Swansea te Rotterdam. Joost, 13 Kiel gepass. -n. Obbola. Julia Mary, 13 van Casablanca n. Rotterdam. Lacra, 14 v. Amsterdam n. Londen. Leuvehaven, 16 v. Gothenburg te Rotterdam verwacht. Matthew. 15 Tyne verwacht. Merwehaven, verm. 14 v. Rouaan n. Duinkerken Monica, verm. 14 v. Belfast n. Workington. Mariscal Lopez, 14 v. Hamburg te Antw. Maasym N, 14 v. Montevideo n. Rio Grande do Sul. Marie Sophie, pass. 14 Vlissingen n. Holbaek. Mies, 14 v. Zaandam te IJmuiden. Muphrid N, 14 v. Newport Mon n. Rotterdam. Mypuck, 14 te Rouaan verwacht. Nieuwland, 14 v. Rotterdam n. Grangemouth. Nottingham, verm. 16 v. Goole n. Harlingen. Nyenburgh, 14 v. Rotterdam n. Stockholm. Nieuwehaven, 16 v. Rotterdam te Malmö verw. Pon to, 12 te Rotterdam. Philetas, 14 v. Rotterdam n. Istanboel. Rapid, 14 v. Rotterdam n. Parijs. Rose Marie, 14 v. Antwerpen n. Kopenhagen. Rema, verm. 14 v. Liverpool n. Rotterdam. Rex, 14 te Vlissingen. Sirius, verm. 14 v. Dover n. Londen. Spolanda, 14 v. Pasajes te Loriënt. Stella Maris, 14 v. Randers te Rotterdam. Strijp-e, verm. 14 v. Rotterdam n. Plymouth. Silvretta, 16 v. Kopenhagen te Rotterdam verw. Spirit, 14 v. Maassluis n. Boston. Swift, 16 v. Parijs te Rotterdam verw. Santa Lucia, 14 op Schelde n. Vlissingen. Soemba, 14 v. Newcastle te Amsterdam. Theano, 14 v. Dublin n. Rotterdam. Trito, 14 v. Rotterdam n. Dublin. Veenenburgh, 14 v. Rotterdam n. Middlesbro. Vlieland, 17 v. Parijs te Rotterdam, verw. Westpolder, 14 v. Lissabon n. Antw. Walenbungh, 14 v. Rotterdam te Amsterdam. Wiebold Bohmer, 14 100 m. Z. Ouessant. Zeehaan, 19 v. Algiers te Londen verw. Zeevaart, pass. 14 Vlissingen n. Hansweert. SLEEPVAART Ebro, 13 v. Ceuta te Dakar. Hudson, 13 40 m. ZO. Humbermond met -twee bakken. Loire, pass. 13 Khorya Morya baai n. Dohan met ponton. Noordholland, 12 650 m. O.NO. Barbados. Noordzee, 13 30 m. N. Bizerta met drie bakker Oostzee. 14 te Bahrein. Poolzee, 14 v. Dakar n. Belem. Thames, 13 60 N.t.W. Perim n. Bombay met zuiger. Zwarte Zee, 13 uit de Waterweg n. S. Francisco Rode Zee en Witte Zee, 13 460 m. ZO Anderhaif- graadskanaal met kruiser Australia. Wandverïichtingen. ZIJLSTR. 63, tel. 15778. TE KOOP HOGE PRIJZEN: t ^'h00^,1^88 i 5000 4150 2000 10322 f 1500 1399 19219 1000 2709 5401 8955 12257 21636 ƒ400 1817 4602 4811 4888 9641 12067 12081 13197 13759 17814 18123 18149 20217 21113 21280 200 1054 1630 1806 2335 2644 2656 2696 3140 3366 3632 3709 3745 4673 5007 5276 5280 5539 o574 6271 6381 7061 7645 7733 8153 8659 8767 9822 9923 9970 11394 11543 11848 11921 11967 12255 12455 13009 13107 13601 13859 139!0 14332 14501 14949 14952 15075 15131 lol90 15707 15723 15764 15787 16122 17062 17240 17442 18105 18311 18679 18741 18756 18764 19938 20269 20305 20412 21090 21117 21158 21335 21667 21677 21837 21900 21904 PRIJZEN VAN ƒ60.—: 1001 033 194 204 427 443 606 622 791 792 997 998 2002 031 364 380 611 638 793 812 3014 088 437 467 640 660 788 795 929 940 4044 045 262 330 508 511 771 792 5019 037 139 143 274 275 457 486 874 901 6014 032 241 298 485 491 738 743 948 970 7024 055 234 304 460 504 680 684 944 8005 025 160 171 461 482 666 670 815 822 972 998 9006 017 251 267 534 550 662 667 979 IOUIO 048 335 337 523 546 651 663 948 959 048 061 101 110 129 144 153 166 235 239 245 317 375 380 400 418 456 461 498 510 515 542 557 605 637 642 670 711 717 725 749 757 812 837 851 853 887 903 924 989 109 134 437 488 643 660 815 827 172 197 532 539 666 695 806 870 952 087 117 346 375 546 597 841 897 047 048 178 183 324 326 491 511 947 978 057 060 306 318 507 523 759 761 971 977 108 129 344 353 553 557 706 710 159 169 176 521 558 566 671 690 702 86S 895 898 222 231 372 541 552 569 718 731 753 878 891 911 238 265 308 581 595 603 738 771 790 942 957 980 414 416 430 574 590 620 765 768 781 912 913 917 185 203 384 421 604 619 921 952 078 083 186 191 345 355 529 533 983 994 062 099 327 380 524 552 804 836 985 992 149 152 360 372 592 595 754 783 204 210 439 453 660 679 959 961 100 106 198 212 356 368 588 634 228 245 471 501 702 748 987 123 125 262 265 411 443 679 869 102 123 213 228 415 437 451 452 583 632 709 731 852 875 901 908 194 201 223 232 421 442 451 452 614 627 636 653 790 887 910 940 037 042 049 060 091 119 126 146 ±79 240 293 388 427 440 452 460 486 487 501 564 565 579 604 657 689 696 699 710 714 746 776 782 826 843 845 868 904 913 944 946 041 064 080 135 146 171 196 226 274 305 325 396 435 457 492 500 566 571 572 597 606 642 645 653 749 754 763 836 909 939 953 977 104 123 162 186 189 255 297 306 362 372 383 395 443 486 487 491 548 589 590 593 594 613 615 626 725 765 766 774 795 826 920 944 992 11012 107 440 481 656 694 985 993 12017 045 235 238 399 415 666 695 948 953 13003 014 160 164 312 313 461 528 731 735 914 918 14025 026 357 389 608 657 882 886 15008 067 341 345 569 592 818 831 987 16068 096 307 312 478 504 766 768 955 958 17034 052 352 365 586 625 903 927 18006 052 190 202 420 452 658 662 857 858 19016 020 177 221 512 566 811 866 20013 014 273 299 441 477 861 883 21007 074 249 254 444 458 644 648 896 922 128 153 231 283 304 305 312 362 508 518 536 557 588 594 618 629 695 709 743 764 814 887 963 978 054 097 101 244 258 261 430 449 496 696 703 724 962 982 992 030 033 036 166 168 210 357 365 372 537 588 594 767 787 813 929 982 061 128 139 413 435 440 680 713 715 900 925 969 099 151 167 353 354 404 595 615 748 843 853 866 155 157 175 344 350 354 518 551 589 770 810 812 976 17000 120 126 138 370 373 453 704 711 773 941 960 964 077 104 119 203 219 234 481 501 532 674 705 716 883 898 914 027 035 069 226 245 313 578 672 703 901 902 905 024 059 087 301 314 317 531 548 575 936 942 978 081 092 136 258 277 330 489 514 518 674 699 713 927 942 962 103 123 289 308 537 555 742 755 994 052 066 227 247 402 410 622 689 846 850 172 215 528 532 750 776 974 172 230 417 425 774 776 885 886 124 126 175 309 35S 369 577 629 654 798 810 907 118 119 121 258 261 270 414 421 440 699 702 723 855 860 907 251 293 344 561 574 585 811 812 833 259 267 314 522 532 549 784 789 810 925 951 980 221 231 246 258 283 383 423 429 437 451 641 652 686 719 764 820 850 856 857 918 140 230 469 489 784 785 984 990 128 147 264 321 540 551 718 752 942 996 071 089 314 338 706 727 926 966 173 204 318 343 597 633 319 333 338 544 546 573 789 837 864 997 176 179 182 392 398 405 558 589 640 794 795 S03 100 115 151 387 397 488 730 787 805 987 993 216 236 263 397 408 421 635 690 794 159 171 176 177 233 358 364 417 429 443 523 559 566 593 637 715 756 827 855 868 VERBETERING. - Prijzen van 400.—: 12067 moet zijn 12076. 13759 moet zijn 13957

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 10