Vele honderden patiënten namen afscheid van dokter C.E. Lindenbergh Bouw van vier industriehallen in Waarderpolder voorgesteld Drie Koninklijke Mannenkoren gaven een feestconcert Twee gemeentelijke zwembaden sinds vanmorgen geopend Kilo's slanker BonKorets Bouwmaatschappij in beroep bij de raad Crediet van ruim drie ton gevraagd Reeds twee gegadigden <=jBrieven aan de redactie MAANDAG 16 MEI 1955 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Tegen verbod van B. en W. om iepen te kappen Zesjarig meisje kreeg gecompliceerde beenbreuk Lampionbrand kwam de feestvreugde verstoren Burgerlijke Stand van I laarlem Getuigen gevraagd Heemstedenaar door werknemer mishandeld Jubileum „Zang en Vriendschap G. J. Bronkhorst 40 jaar in overheidsdienst Apotheker, verpleegster en arts verdacht van dood door schuld Overleg tussen Haarlem en provincie Agenda voor Haarlem Mevrouw Lindenbergh en haar echtgenoot bekijken de ijskast, die ter gelegenheid van het afscheid namens de patiënten is aangeboden. Een lange rij heeft zich Zaterdagmiddag gevormd in het gebouw van de afdeling Haarlem-Noord van de Nederlandse Pro testanten Bond aan de Berkenstraat, waar dokter C. E. Lindenbergh, die benoemd is tot medisch adviseur en controlerend ge neesheer van het Centraal ziekenfonds Haarlemmermeer, Rijnland en omgeving, afscheid nam van zijn praktijk. Tijdens 'n huldiging zijn namens de vele patiënten geschenken aangeboden aan dokter en mevrouw Lindenbergh en voorts bestond er gelegenheid kennis te maken met de heer en mevrouw M. C. de Haan-Boone uit Utrecht. Dokter De Haan zal de praktijk voortzetten. De heer J. J. Loerakker richtte zich namens het comité uit de patiënten tot de heer en mevrouw Lindenbergh en zei, dat men met grote weemoed bijeen is gekomen, omdat de patiënten het afscheid niet graag gewild hebben. Achttien jaar geleden volgde de thans scheidende dokter zijn broer, die een goede naam als arts had, op. Men schonk hem het volste vertrouwen, hoewel dat niet gemakkelijk was, omdat een nieuwe figuur zijn intrede in Haarlem- Noord deed. Thans is het weer achttien jaar, dat dokter Lindenbergh het lief en leed met zijn patiënten gedeeld heeft. Hij heeft het vertrouwen gewonnen, was een raadsman voor allen, heeft getroost, als de dood om zich heen greep en deelde in de vreugde, als er een kind geboren werd. De praktijk is thans afgelopen en de patiënten waren van mening, dat er iets gedaan moest worden voor hem, van wie het meest getroffen is, dat hij een ieder met eenvoud tegemoet trad. De patiënten betreuren het, dat de dokter zijn praktijk neerlegt. De lijfspreuk van dokter Linden bergh is: „Wees geen optimist, wees geen pessimist, maar realist." Tot het laatst heeft hij zich hieraan gehouden en dat blijkt ook uibhet feit, dat hij de nieuwe functie aanvaardt. Dokter Lindenbergh moest kiezen tussen zijn patiënten en zijn gezin -en dat hij een realist is blijkt uit zijn keuze. De patiënten dienen dat te aan vaarden. Zij zijn dankbaar voor de steun in de loop der jaren ondervonden. Ook in de oorlogsjaren is hij hen trouw gebleven. Ook richtte de heer Loerakker zich tot mevrouw Lindenbergh en hij dankte haar voor de wijze, waarop zij de dokter ter zijde heeft gestaan. Behalve een album bevattende de namen van duizend patiën ten, overhandigde spreker dokter Linden bergh een ijskast en een radio-toestel en mevrouw Lindenbergh een tinnen thee servies. Nadat dokter en mevrouw Lindenbergh woorden van dank hadden gesproken, waarbij de beweegredenen van zijn af scheid uiteengezet werden, wendde de heer Loerakker zich nog tot dokter en mevrouw De Haan; hij hoopte, dat dokter Linden- ADVERTENT1E Waarom de last van ongezonde (en vaak lelijke) dikte nog langer met u meedragen? BonKoreis geven n in enkele weken weer uw jeugdig slank figuur. BonKoreis werken volgens het principe van dehydrafie - veilig en snel. Opgehoopt vet smelt weg, loomheid en verstopping maken plaats voor een opgewekt en monter gevoel - veroverende charme straalt van u af - u is een ander mens. Begin een nieuw leven, begin nog vandaag met BonKoreis, f. 3.30 per flacon. VERMAGERING SDR A GEES De N.V. Bouwmaatschappij „Muiderpoort- kwartier'' te Amsterdam heeft een beroep ingesteld bij de Bloemendaalse raad tegen de weigering van B. en W. van Bloemen- daal om ontheffing te verlenen van de ge meentelijke Monumentenverordening voor het kappen van een aantal bomen. Deze bomen staan achter het klooster Alverna te Aerdenhout en vormen tezamen de laan, die van dit klooster gedeeltelijk over Bloemendaals gebied en gedeeltelijk over het gebied der gemeente Heemstede in Oostelijke richting voert naar de spoorbaan Haarlem-Leiden. Van deze bomen staan 22 iepen binnen de Bloemendaalse ge meentegrenzen. De Bouwmaatschappij Muiderpoortkwartier heeft deze bomen verkocht aan een houthandel, die het af komende hout geheel of gedeeltelijk voor uitvoer naar buitenlandse industrieën zou hebben bestemd. B. en W. hebben hun ontheffing van de verordening geweigerd omdat het kappen vat. deze bomen, waardoor het laantje op Bloemendaals gebied geheel zou verdwij nen, het aanzien van dit terrein zodanig zal veranderen, dat zijn betekenis voor de gemeente zal zijn aangetast. Op deze gron den- adviseren zij ook de raad afwijzend over het beroep te beschikken. bergh de trouw heeft overgedragen aan zijn opvolger en dat deze met dezelfde eenvoud de patiënten tegemoet zal treden. Daarna hielden dokter en mevrouw Lin denbergh een receptie. Vele honderden namen afscheid van hun dokter, die een bijzonder uitgebreide praktijk had en zoals uit de huldiging bleek een zeer gewaardeerde arts is geweest in Haarlem- Noord. De zesjarige Hilda Haaze uit de Frans Halsstraat in Haarlem stak Zondagmid dag omstreeks een uur zonder op het ver keer te letten de Generaal Cronjéstraat over. Zij kwam in botsing met een wiel- rijdster en is met een gecompliceerde beenbreuk naar het Grote Gasthuis ver voerd. Zaterdagavond is brand uitgebroken in een huis aan de Kleine Houtweg in Haar lem, toen een vijftiental jongelui van ongeveer zestien jaar daar een feestje hield. De jongelieden waren op een ge geven ogenblik begonnen, een aantal lam pions te ontsteken, waarvan er onmid dellijk één in brand vloog. Het vuur krooo via de slingers naar de gordijnen, die ook vlam vatten. Door het vuur ontstond kort sluiting in het lichtnet. De feestvierenden hebben de brand met emmers water geblust, zodat de inmiddels gearriveerde brandweer onmiddellijk rechtsomkeert kon maken. Er is voor onge veer vijfhonderd gulden schade ontstaan. HAARLEM, 14 Mei 1955 GEHUWD: 14 Mei. J. Zwaanswijk en J. M. Schreuder; J. J. Franken en J. G. Hoog; H. J. Rijkers en J. Geldorp. BEVALLEN van een zoon: 13 Mei, N. Ar- ratoonVardon; J. A. van der Eemte Kloe- ze; L. HarmsenWassing; 14 Mei, J. E. van der Nollvan der Ende. BEVALLEN van een dochter: 12 Mei, P. C. ArtsTak; W. J. StraathofKandelaar; 13 Mei, M. 7,. BuitenhuisBakker; L. van SohuppenVroege; 14 Mei, L. A. M, Ger- rioieaVink. OVERLEDEN: 12 Mei. P. C. de Boer, 86 j„ .Tan HuiiPenstraat; 13 Mei, C. Kerkhoven- Sitvast. 79 i.. Kamperlaan: J. de Leeuw. 73 j.. Molenaerstraat; J. L. Heeremans, 52 j., Voorzorgstraat. Thans is het voorstel van B. en W. van Haarlem aan de gemeenteraad verschenen om over te gaan tot de bouw van in dustriehallen aan de Nijverheidsweg in de Waarderpolder. Zoals men weet is dit project nogal lang in de pen gebleven: de eerste suggestie ertoe dateert van zomer 1951. Ruim een jaar geleden had het bouwbureau van Openbare Werken een plan gereed voor drie industriehallen dit werd door burge meester mr. O. P. F. M. Cremers in zijn jongste Nieuwjaarsrede reeds aangekon digd. Uit het onderhavige voorstel blijkt, dat B. en W. een complex van vier industrie hallen met een totale oppervlakte van tweeduizend vierkante meter willen laten bouwen waarmee een bedrag van f 304.900 is gemoeid. Aan de toelichting ontlenen wij: Eén van de vormen, waarin in het bij zonder de gemeentelijke overheden mede werking aan industrievestiging en uit breiding van bestaande bedrijven hebben verleend, is het beschikbaar stellen van bedrijfsruimten, eventueel door ver huur of huurkoop. In het bijzonder voor de middelgrote bedrijven vormen namelijk de belangrijke investeringen, welke met de bouw van nieuwe bedrijfsruimten gepaard gaan, veelal een overwegend bezwaar. Het lag voor de hand, dat daarbij mede is ge zocht naar vormen, welke de exploitatie kosten zoveel mogelijk zouden kunnen drukken. De zgn. industriehallen, een com binatie van voor verschillende bedrijven geschikte bedrijfsruimten, zijn uit de hiervoor geschetste behoefte ontstaan. Ook in Haarlem is een toenemende be hoefte aan deze vorm van bedrijfshuis vesting te oenstateren. Uiteraard is voor dergelijke objecten het industrieterrein in de Waarderpolder de aangewezen plaats. B. en W. hebben met genoegen ge constateerd, dat de belangstelling daar voor is toegenomen nu de bouw van de Prinsenbrug, welke de voltooiing van de ontsluiting van het industrieterrein bete kent, binnenkort ter hand zal worden ge nomen. Reeds zijn onderhandelingen gaande met enige gegadigden en de situ atie is thans aldus, dat twee van hen heb ben toegezegd hun bedrijf naar eventueel te bouwen industriehallen te zullen over plaatsen. Naar de mening van het college is het gemeentebelang met de totstandkoming van een aantal industriehallen gediend. Aangezien met vrij grote zekerheid mag worden verwacht dat het gereed komen van de hallen enige thans nog twijfelende gegadigden tot een beslissing zal brengen, achten B. en W. het verantwoord en ge wenst, dat de raad tot de bouw van vier industriehallen besluit. Zondagavond omstreeks tien uur is een bromfietser in de Lange Begijnestraat in Haarlem gevallen, vermoedelijk doordat hij tegen een voetgangster botste. De bestuur der, die onder invloed van alcohol verkeer de, verklaarde evenwel, dat hij had moeten uitwijken voor een fietser en toen was ge vallen. Hij kreeg een diepe snijwond boven het linker oog en een vleeswond aan het achterhoofd en is. na door de Ongevallen- dienst verbonden te zijn, naar het Grote Gasthuis vervoerd. Eventuele getuigen van dit ongeval wordt verzocht zich met de politie in verbinding te willen stellen. De 29-jarige Haarlemmer K. van R. heeft Zondagavond in de Lange Lakenstraat in Haarlem zijn vroegere werkgever, de 30- jarige Heemstedenaar G. K., mishandeld. K., die hem vroeger slecht behandeld zou hebben, kreeg verwondingen aan het ge zicht. een winkelhaak in zijn broek en bloedvlekken op zijn kleren. Zaterdagavond hebben de muren van de Haarlemse Concertzaal getrild van de vocale explosies van drie Koninklijke mannenkoren, die de jubilerende Lieder tafel „Zang en Vriendschap" met enkele nummers uit hun répertoir een feestcon cert kwamen aanbieden. Het waren „Ceci lia" uit Den Haag, het koor dat, als het op één na oudste van Nederland, straks ook zijn 125de verjaardag'viert, het Haarlemse mannenkoor „Caecilia" en „Apollo" uit Amsterdam. Een confrontatie van drie mannenkoren betekende eertijds onvermijdelijk een wed strijd. En hoewel de stimulans van de krachtmeting, met het doel als eerste ge klasseerd te worden, nu totaal buiten be schouwing kon blijven, hing er toch zoiets in de lucht van de ouderwetse concours sfeer met haar spanningen, zowel bij het publiek als bij de zangers. En men beleef de zelfs iets van de geestdrift die vroeger oplaaide na het behalen van de hoogste onderscheiding, toen de Haarlemse zuster vereniging „Caecilia" op enthousiaste wijze een amicale begroeting lanceerde, voor deze gelegenheid geschreven door de Cae- ciliaan V. Neuman en in onverbloemde liedertafelstijl op muziek gezet door de dirigent Nico Hoogerwerf, waarin het „■Hoog de Vaan" de banierzang van „Zang en Vriendschap" opzettelijk ver werkt bleek. Het gaf werkelijk een idee hoe men destijds juichte, na gunstig ver loop van een wedstrijd. Maar tevens en dat was dan ook de bedoeling straalde er het humane gevoel uit van de zanger broederschap, waaraan men hier een bij zondere betekenis kon hechten. Van deze, door de Cecilianen uit het hoofd gezongen ode, die op verzoek van de voorzitter der jubilerende Liedertafel, de heer A. J. van Houten, gebisseerd werd, overhandigde de voorzitter van „Caecilia" een gecalligra- feerd exemplaar. In het programma van de avond be tekende dit alles een karakteristiek inter mezzo. Het Haagse „Cecilia" opende onder leiding van Arnold van der Meer het con cert met een fraai motet van Caldara, doch het feit dat men dit stuk in het Frans zong, kwam ons raadselachtig voor. Daarna werd ook het Hongaarse volkslied „Het gebed van de bedelaars" (bewerking voor koor van Kodalv) in het Frans vertolkt, hetgeen nog aannemelijk is wanneer men niet over een goede Nederlandse vertaling beschikt. Maar Latijns of Italiaans werk dient in ieder geval onvertaald gezongen te wor den. Wat de vertolking van deze nummers betreft, kan men respect hebben voor de soepele wijze van interpreteren en voor de beschaafde klank van het koor. Met orgel begeleiding door Harry Holtman werd ver volgens het bekende dubbelkorige „Te Deum" van Hubert Cu.ypers met veel glans verklankt. Men kon alleen bezwaar hebben tegen een enkele wat gejaagde passage. De tenorsolist maakte een goede beurt. Ten slotte bereikte dirigent Van der Meer een prachtig homogeen geheel met een negro spiritual, waarin met het koor ook een bariton en een tenor als solisten uitmunt ten. Met zijn aandeel aan dit feestconcert heeft het oude „Cecilia" de indruk gewekt dat he.t gezond en springlevend de last dei- jaren torst en met jeugdig élan zijn plaats handhaaft in de voorste rijen. Het Haarlemse „Caecilia" kwam typerend voor dirigent Nico Hoogerwerf met een volledig Nederlands programma. Men kon er, artistiek gesproken, vrede mee hebben voor wat betreft de „Ballade van den Boer" van Theo van der Bijl en „Fiat Lux" van Lieven Duvosel, doch het stuk „Ik hoor trompetten klinken" van Jac. Bon set is een te geforceerd en aesthetisch on verantwoord geval om als ernstig te wor den aanvaard, wat tussen een aantal mees terlijke composities maar al te duidelijk werd. De toegewijde uitvoering door het koor wat een klankmateriaal! en de trompetsolist Nico Hoogerwerf Jr. kon dat alles niet maskeren. Jac. Bonset heeft wel eens betere dingen voor koor gecompo neerd. Een klankschone en voortreffelijk voorgedragen vertolking van de „Ballade van den Boer" was een der hoogtepunten van de avond en ook „Fiat Lux" slaagde tot op zekere hoogte zeer goed, alleen werd het aan het slot merkbaar, dat het koor vermoeid raakte, wat trouwens begrijpe lijk was, want het had zijn krachten niet gespaard. Het publiek heeft kunnen genie ten van de brillante sonoriteit van „Cae cilia" en van Hoogerwerfs effectrijke directie, die er het uiterste van vergt en dit ook met succes in alle nuances afdwingt. Het Amsterdamse „Apollo" het koor van Roeske kwam onder leiding van zijn nieuwe dirigent George Stam met een oude Duitse heiligenhymne in zesstemmige be werking, met „Tibur" van Diepenbrock en met „Boerenfeest" en „Beatus vir" van Sem Dresden. Dit laatste stuk, gecompo neerd op een zestal liturgische teksten, die betrekking hebben op de verzoeking van St. Antonius, dateert van 1951 en is ken merkend voor de vitale Nederlandse mees ter, die steeds belangstelling voor het koor leven getoond heeft en zulks op overtuigen de wijze met deze geweldige compositie blijft demonstreren. Een machtige potentie steekt in dit ongemeen lastige werk. De be- heerse vertolking onder de handige en levendige directie van George Stam bewees dat „Apollo" zijn voorname rol in het koorleven waardig blijft. Beschaafde samenklank en dynamische voordracht (ik denk in het bijzonder aan de subbeme klankverhouding in „Tibur") kenmerkten in hoge mate de prestaties van het Amster damse koor. De markante en toch lichte en doorzichtige wijze waarop Dresdens „Boe renfeest" in opgewekt tempo verklankt werd, zal ons als iets heel bijzonders bij blijven. Aan het eind van dit zeer belang wekkende feestconcert sprak voorzitter A. J. van Houten een zinrijk woord van dank tot allen die aan deze uitwisseling van niet te onderschatten cultuurwaarden zo sym- pahiek en vriendschappelijk hun beste krachten hadden gegeven. JOS. DE KLERK Het was Zondag veertig jaren geleden, dat de heer G. J. Bronkhorst, Kimheimweg 79 te B'loemendaal, in overheidsdienst tra<k De laatste jaren is hij op de gemeente secretarie werkzaam, maar ook dit heeft de langste tijd geduurd. De heer Bronk horst hoopt de 26sie Mei de vijfenzestigste verjaardag te bereiken en hij gaat op 1 Juni met pensioen. Alvorens hij op de ge meentesecretarie kwam, was hij vele tien tallen jaren werkzaam bij de politie, het laatst bij het gemeentelijk korps' in Bloe- mend&al. De dood van de 9-jarige Schiedamse jongen Joop Clarijs, die op 4 Mei j.l. uit een boom viel en op een hek belandde, heeft aanleiding gegeven tot een nader on derzoek. Men vreest dat een verpleegster van de dr. Noletstichting - waarheen het kind, na in een apotheek te zijn verbonden, was vervoerd - de verwondingen te opper vlakkig heeft beoordeeld en ook de huis arts het ongeval te licht heeft opgevat. Toen het kind ernstige pijnen bleef hou den, heeft de huisarts het naar een zieken huis laten brengen, waar een spoedopera tie niet meer mocht baten. Hangende het onderzoek heeft de politie proces-verbaal opgemaakt tegen de apo theker, de verpleegster en de huisarts. Twee Schiedamse artsen zullen sectie ver richten. In ons blad van Vrijdag hebben we mee gedeeld, dat aan en bij het Top Naeffplant- soen in Delftwijk (Haarlem-Noord) onge veer honderd woningen gebouwd zullen worden onder architectuur van C. Brakel. Deze situatietekening toont duidelijk, hoe dit parkje een groene oase zal worden van de omringende niexiwe stadswijk. De groepering van huizen en gebouwen is zo, dat er een aantrekkelijke afivisseling ontstaat. Het rijverkeer zal het plantsoen slechts kunnen bereiken door de P. H. van Moerkerkenstraat (bovenzijde van de tekening) of door de Aart van der Leeuwstraat (onderzijde van de tekening). De wegen links en rechts zijn respectieve lijk de Generaal Spoorlaan en de P. C. Boutensstraat. Op het ogenblik is het ge hele terrein nog een zandvlakte. De wonin gen en gebouwen zijn in het algemeen slechts door voetpaden door het groen te bereiken. De met A gemerkte blokken be staan uit eengezinswoningen. Ter weers zijden van het plantsoen zijn kleuterspeel plaatsen opgenomen, terwijl een grote speeltuin zich aan de Westzijde bevindt voor de woningen voor bejaarlen. Ook de 32 garages zijn ter weerszijden van het plantsoen geprojecteerd. De met D en C gemerkte blokken langs de Generaal Spoorlaari zijn respectievelijk de winkels en de étagewoningen. Architectonische hoofdpunten vormen de twee kleuterscho len en het Huis voor werkende vromven. Het geheel zal door een fraaie beplanting en een enkel kunstwerk - gedacht is aan een beeld in het plantsoen - nog aan schoonheid winnen. De ivoningen worden gebouivd door de vereniging „Onze Wo ning'' en niet door „Het Oosten", zoals wij Vrijdag abusievelijk meedeelden. Vanmorgen zijn onder een grauwe lucht tie Haarlemse gemeentelijke zwem- en badinrichtingen Houtvaart en Kleverlaan geopend. De temperaturen, die werden ge meten, nodigden nog niet direct tot een bad: 12 graden Celsius aan de Houtvaart en 11 graden aan de Kleverlaan. Daar verschenen op het openingsuur twee dames en twee heren, maar niemand van dit gezelschap ging te water, nadat een met de teen het wateroppervlak had beroerd. Er waren in het zwembad aan de Kle verlaan wel een paar kinderen die er in wilden, maar het personeel heeft hen te gengehouden omdat dit bij elf graden on verantwoord leek. In het zwembad aan de Houtvaart is het anders gegaan. Ofschoon dat om 7 uur pas geopend zou worden, fietste er om zes uur al een jongen heen, die bij de gedachte aan dit zwembad niet langer in bed kon blij ven. De wachttijd van een uur werd door hem gekort met rondjes fietsen en toen het zwembad eenmaal open was, kroop (Verkort weergegeven) Bestuur dierenbescherming. Ik heb mijn ontslag als bestuurslid van de Ver eniging tegen het Mishandelen van Dieren voor Haarlem en Omstreken ingediend bij de voorzitter mr. Boers, daar ik niet langer mede de verantwoordelijkheid wens te dragen voor het moreel en financieel be leid waarvan de circulaire, die het bestuur dezer dagen aan de leden richtte en die ge heel buiten mij om geredigeerd en ver zonden werd, blijk geeft. Ik heb mij aan gesloten bij een der oppositiepartijen, waarvan de leiding in Aerdenhout berust. J. C. STREBE-LANGENDONK Huren. Gedurende een groot aantal jaren hebben wij last gehad van een defecte rio lering, die een vreselijke stank veroorzaak te. Bouw- en Woningtoezicht greep in en de oude w.c. moest vervangen worden door een modern closet. Daarbij zijn de oude rioleringsbuizen buiten werking gesteld en het nieuwe clo set is op de hoofdriolering aangesloten. De huiseigenaar heeft nu de huur echter ver hoogd met twee gulden per maand. Wij wonen in een oud huis achter de Generaal Cronjéstraat en onze woning heeft nog tal rijke gebreken. Wanneer op het herstel van ons huis steeds weer een huurverhoging volgt is volgens mij het einde zoek. Ik vraag mij dan ook af of het wel juist is, dat de huisbaas de kosten voor de verbeterin gen steeds weer op ons verhaalt. M. W. (De huiseigenaar heeft het recht om ge durende een periode van dertien jaar een gedeelte van de kosten, die hij zelf gemaakt heeft ten behoeve van het huis op de huur der te verhalen en wel ieder jaar één- tiende van het bedrag, dat hij zelf besteed heeft. In dit bedrag is dan tevens de rente vergoeding verdisconteerd. Wanneer u meent, dat u meer betaalt kunt u een uit spraak vragen van de huuradviescommissie in Haarlem, Dreef 32. Red.). Hein Möller gaat vastbesloten te water in het zwembad aan de Houlvaart. hij er het eerste in. Het was Hein Möller uit de Frankestraat 15 te Haarlem. Er wa ren samen acht kinderen en het water was hier één graadje beter. Maar dat is nog huiveringwekkend laag indien men bedenkt dat de goede zwem- badtemperaturen boven de 20 graden C. liggen. Over de Westelijke randweg Naar wij vernemen heeft Zaterdagmor gen in het gebouw van het provinciaal be stuur te Haarlem een bespreking plaats gevonden tussen vertegenwoordigers van de gemeente Haarlem en van de provincie over het vraagstuk van de totstandkoming van de nieuwe Noord-Zuidverbinding, de zogenaamde Westelijke randweg. Van Haarlemse zijde namen aan de be sprekingen deel de burgemeester, mr. O. P. F. M. Cremers en de wethouders van Financiën en Openbare Werken, de heren W. C. Bakker en W. F. Happé. Van provin ciale zijde waren aanwezig de Commissaris der Koningin, dr. M. J. Prinsen, de Ge deputeerden mejuffrouw mr. A. E. Ribbius Peletier en P. Blaauboer en de hoofdinge nieur-directeur van de Provinciale Water staat, ir. G'. Krijn. Bij dit overleg zou gebleken zijn, dat er een grote mate van overeenstemming be staat tussen de gemeente en de provincie over tracé en financiering van de Weste lijke randweg, doch dat er moeilijkheden zijn ten aanzien van de wijze van uitvoe ring. De provinciale autoriteiten zouden echter wel begrip hebben voor de wensen welke Haarlem in dat opzicht koestert. Het resultaat van dit overleg zal binnen kort het onderwerp vormen van een be spreking tussen vertegenwoordigers van de provincie en het rijk. MAANDAG 16 MEI Stadsschouwburg: Lotte Goslar en ensemble, 8 uur Brinkmann: Filmavond van Ver. tot Bevord. der Bijenteelt in Nederland, 8 uur. Begijnhofkapel: Bijeenkomst Hermann Zaiss Comité, 8 uur. Zang en Vriendschap: Bijeen komst van „De grotere Wereld", 8 uur. Lange Herenstraat 6: Conferentie Stads- Evangelisalie, 7.30 uur. Palace: „Ich tanze met Dir in den Himmel hinein", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Lido: ..On the Waterfront", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Studio: „Een dag om nooit te vergeten", alle leeft., 7 en 9.15 uur. Roxy: „Drum beat". 14 jaar, 8 uur. Luxor. „Hon gaarse rhapsodie", 18 jaar. 7 en 9-15 uur. Rembrandt: „A star is bom", 14 jaar, 8 uur. Frans Hals: „Leven in de brouwerij", alle leeft., 7 en 9.15 uur. Minerva- „Madame Bo- vary", 18 jaar, 8.15 uur. DINSDAG 17 MEI Concertgebouw: Noordh. Philh. Orkest met Ricardo Odnoposoff, viool. 8 uur. Lange He renstraat 6: Conferentie Stads-Evangelisatie, 3 en 7.30 uur. Palace: „Ich tanze met Dir in den Himmel hinein", 14 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Lido: ,.On the waterfront", 18 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Studio: ..Een dag om nooit te vergeten", alle leeft.. 215, 7 en 9.15 uur. Roxy: „Drum beat", 14 jaar, 2-30 en 8 uur. Luxor: „Hongaarse rhapsodie". 18 jaar, 2. 7 en 9.15 uur. Rembrandt: „A star is born". 14 jaar. 2 en 8 uur. Frans Hals: „Leven in de brouwerij", alle leeft-, 2.30 en 8 uur. Miner va: „Grote parade 1915", alle leeft-, 8.15 uur.

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 9