Indonesische justitie: „mr. Bouman al ruim 2 maanden in „blokkade" 295 kerko HAARLEM Liedertafel Haarlems Zanggenot installeerde haar beschermheer 180 PAARDEN Schuilkelder bij station gereed Jeugdige Hillegommers wilden „wat actie" Blouses VELSEN Politionele actiebleef hierop niet uit Directeurwisseling bij N.V. gebr. Figee Orgelconcert in Grote Kerk Scheepvaart VROOM DREESMANN GIGANTISCH WERELDTOURNEE PROGRAMMA Complete Olifanten-kudde Kamelen-karavaan Romeinse Wagenrennen Kozakken, Cowboys en Indianen in razende vaart op de grote renbaan. De Indonesische minister van Voorlichting, dr. Tobing, heeft Dinsdag aan P.I.A. verklaard, dat de „vlucht" van mr. Bouman „de aandacht van de regering heeft". Dr. Tobing zei verder: „Indien mr. Bouman werkelijk uit Indonesië vluchtte, dan „voelen wij ons het slachtoffer, omdat wij hem teveel vertrouwen geschonken hebben". De procureur-generaal, mr. Soeprato, heeft verklaard, dat men tot dusver niets definitiefs weet over de wijze, waarop mr. Bouman Indonesië verliet, Persbe richten zeggen, dat mr. Bouman per vliegtuig naar Medan ging en vandaar cle boot nam naar Djakarta. Toen deze boot Singapore aandeed, ging mr. Bouman aan land om verder per vliegtuig naar Nederland te reizen. De onder-directeur van de „Garuda Indonesian Airways", mr. Mochtar, heeft verklaard, dat mr. Bouman niet per vliegtuig uit Djakarta reisde, want zijn naam komt niet voor op de passagierslijst. Mogelijk nam hij een vliegtuig van Ban dung rechtstreeks naar Medan. De procureur-generaal, mr. Soeprapto, gaf hier over de toelichting, dat er tussen Nederland en Engeland een overeenkomst be staat, waardoor burgers van beide landen grondgebieden van beide staten zonder visum kunnen betreden. Daardoor zou mr. Bouman zonder visum in Singapore hebben kunnen komen. De procureur-generaal zei verder, dat er ten opzichte van mr. Bouman een „blok kade" werd toegepast, zodat het hem on mogelijk was legaal Indonesië te verlaten. Deze maatregel was genomen, omdat hij betrokken was in een zaak, die nog in on derzoek is. Deze blokkade gold sinds 9 Maart en was genomen naar aanleiding van de beschuldigingen, die door de ge tuigen Manoch en Amirudin jegens mr. Bouman waren geuit. De procureur-gene raal zei verder, dat mr. Bouman 16 Mei des ochfends voor de officier van Justitie, Soe- narjo, had dienen te verschijnen. In zijn plaats kwam mevrouw Bouman, die ver klaarde, dat haar man niet kon verschij nen, omdat hij uitstedig was. Waar hij zich bevond, kon zij niet zeggen. Wel vertelde De repetitie van de bijna negentig jaar oude Liedertafel Haarlems Zanggenot droeg Maandag een bijzonder karakter. De beschermheer mr. W. J. H. graaf van Lim- burg-Stirum werd geïnstalleerd. Tegen negenen werd de onder leiding „van de heer P. J. Potgieser gehouden repetitie onderbroken en de voorzitter van de lie- dgrlafel de heer P. Geerlings richtte zich met woorden van welkom tot de nieuwe beschermheer. De heer Geerlings herinnerde aan de ja ren na de oorlog, die voor de liedertafel zeer moeilijk zijn geweest. Het leed, dat over het Nederlandse volk was gekomen, koi> niet in korte tijd worden verdreven. Er is echter gestreefd om de muziek en de zang op een hoog peil te brengen en dat de gemeente Haarlem daaraan haar medewerking wil verlenen blijkt uit het toekennen van subsidies. De liedertafel „Haarlems Zanggenot" heeft het hare er toe bijgedragen de zang op een hoger peil te brengen. De concerten waren verant woord en de Haarlemmers waarderen ze. Tenslotte sprak de heer Geerlings de wens uit, dat de nieuwe beschermheer zijn krachten wil geven om mee te werken aan de groei van de liedertafel. Mr. W. J. H. graaf van Limburg Stirum vond het treffend, dat zangers samenko men in hun vrije tijd, om iets te verkiezen, B. en W. van Haarlem stellen de ge meenteraad voor om ten behoeve van de bouw van een openbare schuilgelegenheid in het perceel aan het Kennemerplein een bedrag van f 3347,97 ter beschikking te stellen. Bij de uitbreiding van het café-restau rant „Bolwerk" hebben B. en W. gerui me tijd geleden reeds de mogelijkheid on derzocht om over te gaan tot een combi- natiebouw en daarbij heeft men overwo gen dat, hoewel op deze plaats oorspron kelijk geen schuilkelder was geprojecteerd de behoefte aan een dergelijk onderkomen In de onmiddellijke omgeving bijzonder froot was. Nadat men advies ingewonnen had bleek de bouw van een schuilkelder, plaats- biedende aan ongeveer 160 personen on der de genoemde uitbreiding van het res taurant mogelijk en cle eigenaar verleende eveneens alle mogelijke medewerking. Ook de minister van Binnenlandse Za ken gaf zijn toestemming aan deze com- binatiebouw en stelde een rijksbijdrage in de bouwkosten van f 14.476,35 ter beschik king waarnaast bovendien nog stalen deu ren en een ventilatieapparaat werden ver strekt. Ten laste van de gemeente kwamen ver volgens nog de kosten verbonden aan de voorbereiding en samenstelling van be stekken en voorwaarden, de aanbesteding, het architectenhonorarium, de kabelaan sluiting voor de verlichting in de schuil kelder, de herstellingen aan de bestratin gen en beplantingen, het verleggen van de PTT-kabel, het schilderwerk, de stalen trapafdekking en de leuningen. Een door de directeur van bouw- en woningtoezicht gemaakte kostenraming van deze werk zaamheden werd in totaal begroot op f 3347,97. Met de eigenaar, de heer E. G. Ekman, is een overeenkomst gesloten ter verzeke ring van het gebruik van de schuilplaats in buitengewone omstandigheden en voor oefeningen. Begin Maart is men met de bouw van deze kelder, die ontworpen is door het ar chitectenbureau van de heer B. Schult- heiss, begonnen en ruim een maand later was de schuilplaats voltooid. De lengte is bijna veertien meter, de breedte 4.60 me ter en de wanden, die samengesteld zijn van gewapend beton zijn evenals het dak dertig centimeter dik. Bovendien bevindt zich in de kelder een doorgang naar de oorspronkelijke kelder, zodat de heer Ek man zonder al te .'eel moeite zijn voorraad in de nieuwe kelder kan opslaan. Van de zijde van de Bescherming Bevol king deelde men ons mede, dat in Haarlem nog meer schuilgelegenheden zijn gepro jecteerd, maar dat men steeds wacht op cle rijksbijdrage, zodat men op het ogenblik nog niet kan vaststellen welk gedeelte van Haarlem nu aan de beurt is om aan een schuilkelder geholpen te worden. dat boven het normaal pleziertje ligt. Het kost veel energie om de zang te beoefe nen, meer dan de toneelkunst, omdat de resultaten van zang niet zo tastbaar zijn. Daarom is het zo ie waarderen, dat men bijeen komt om datgene te bestuderen, dat iets hoger ligt dan vele andere dingen. Spreker zeide, dat hij aanvankelijk ge twijfeld had om toe te treden als be schermheer, maar hoe meer hij van de lie dertafel vernam des te groter werd zijn belangstelling en meeleven. Nu hij het be schermheerschap heeft aanvaard wil hij gaarne zijn krachten geven en spreker gaf cle verzekering, dat men altijd op zijn steun kan rekenen. „We wilden wat actie beleven, edelacht bare", verklaarde Maandagochtend de twin tigjarige bloemist A. F. O. uit Hillegom voor de Haarlemse politierechter. Zijn me deverdachte J. K. R„ een jaar jonger en eveneens bloemist te Hillegom, knikte in stemmend. En actie hadden zij beleefd. Te zamen met een nog jongere vriend, die zich voor de kinderrechter te verantwoor den heeft, zijn de jongens op een avond in Hillegom, van negen tot twaalf als een steL vandalen bezig geweest; overigens zonder enige andere reden dan om ..actie te bele ven". Zij vernielden in drieste jeugdige overmoed een reclamebord met het op schrift „Vrijwillige Ouderdomsverzekering" en schopten zo krachtig tegen een lan taarnpaal, dat de ruitjes hiervan het bega ven. Bovendien maakten zij de inmiddels gewaarschuwde politiedienaren, die een achtervolging inzetten, uit voor: vuile juut, rot smeris en meer van dergelijke opmer kingen. De getuigen, een agent en een wachtmeester van de politie te Hillegom, verklaarden verder dat de jongens, toen de ze te dicht op de hielen werden gezeten, dwars door enkele bollenvelden zijn ge vlucht. Daar het donker was, zijn de agenten hen hierin niet gevolgd om cle gewassen niet te beschadigen. De knapen kon dat, ondanks hun beroep, kennelijk niets schelen. De officier van justitie, mr. G. W. F. van der Valk Bouman, noemde de beide ver dachten „ergerlijke vandalen", die door hun verlangen naar actie een „politionele actie" hadden uitgelokt, waarvan zij de gevolgen nu ook ten volle zouden moeten ondervinden. Bovendien waren zij beiden reeds herhaalde malen met de politie en de rechterlijke macht in aanraking ge weest. Hij eiste voor elk zes weken ge vangenisstraf. De Politierechter, mr. J. B. Petersen, bepaalde de strafmaat voor elk der vrien den op een maand gevangenisstraf. In de jaarlijkse algemene vergadering v-n aandeelhouders van de N.V. Haarlemsche Machinefabriek voorheen Gebr. Figee wer den de jaarstukken over 1954 goedgekeurd en het dividend bepaald op 5 op de pre ferente en 9 (v. j. 8 op de gewone aandelen. De overleden president-commissaris, de heer C. G. Vattier Kraane, werd herdacht. Aan de directeur ir. A. M. Zoek werd op diens verzoek ontslag verleend per 1 Sep tember 195.5 onder dankzegging voor de be langrijke diensten aan de vennootschap bewezen. Met ingang van dezelfde datum werd hij tot commissaris gekozen. Ir. H. Hissink werd per 1 Juli 1955 tot directeur benoemd. De periodiek aftredende commissaris, de heer H. Bodde Bouman, werd herkozen. Het programma der orgelbespeling in de Grote of St. Bavo Kerk te Haarlem, heden avond van 8 tot 9 uur door George Robert luidt: 1. Passacaglia. G. Frescobaldi; 2. Can- zona, D. Zipoli; 3. Koraalvoorspelen a. Herr Gott. nun schleuss den Him mei auf; b. Mit Fried' und Freud' ich fahr' dahin, J. S. Bach; 4. Praeludium en Tripelfuga Es gr. t.. J. S. Bach; 5. Intermezzi. H. Andriessen; 6. Variaties op een Oud-Nederlandsch Lied, J. Bijster. zij, dat haar man had gezegd, dat hij naar Bandung wilde gaan. Op een vraag, waarom aan mr. Bouman geen stadsai-rest was opgelegd, verklaarde de procureur-generaal, dat dit niet was ge daan, onder andere op grond van de graad van ernst der beschuldiging, die tegen mr. Bouman was geuit en verder, omdat men meende, dat het ontactisch zou zijn hem aan te houden. Mr. Soeprapto voegde hier aan toe, „dat iemand, die zich uit de voe ten maakt, hiertoe door een bepaalde ge- dachtengang wordt gedreven. Maar het is moeilijk te zeggen of hij wei-kelijk schuldig is, zolang men niet over duidelijke bewijzen daarvan beschikt", aldus de procureur- generaal. (Un. Press) Indonesische autoriteiten hebben vandaag mevrouw Bouman ver hoord in verband met het vertrek van haar man, advocaat uit het proces Jung- schlaeger, naar Nederland. Mevrouw Bouman werd vanochtend naar het bureau van de hoofdaanklager geroe pen. Agamemnon, 16 te Houston. Alamak, 16 te Rotterdam. Arnedijk, 16 te Rotterdam. Alhena, 75 160 m. ZW. Ouessant. Amstelland, 15 v. Amsterdam n. Buenos Aires. Aalsdijk, pass. 16 Vlissingen n. Antwerpen. Amstelkroon, 16 te Geelong. Abbekerk, 17 te Kaapstad. Adinda, 17 te Tj. Pnok. Altair, 17 te Rio de Janeiro. Amerskerk, 16 te Melbourne. Aiwaki, pass. 17 Gibraltar n. Marseille. Amstelbrug, 17 v. Suez n. Koewalt. Amsteldiep, 16 te Palembang. Aremdskerk, 17 v. Rotterdam n. Genua. Aardijk, 16 v. New Orleans n. Havana. Agatha, 17 te Tj. Prlok. Alblasserdijk, 16 v. Rotterdam te Antwerpen. Aimkerk, 16 v. Tanga n. Mombasa. Alphaeca, 16 te Trinidad. Annenkerk, 17 te Rotterdam. Argos, 16 v. Algiers n. Tel Aviv. Bali. pass. 15 Aden n. Suez. Billiton, 16 v. Cebu n. Manulla. Bonaire, 16 540 m. Z. Azoren. Borneo. 16 v. Calcutta n. Singapore. Beninkust, 17 te Conakry. Boskoop, 16 600 m. W.ZW. Lands End. Bennekom, 16 v. Manta n. Cristobal. Bin tang, 14 v. Singapore n. Sandaken. Caltex Leiden, pass. 16 Kreta n. Rotterdam. Caltex Pernis, 16 v Sidon n. Bordeaux. Caltex Delit, pass. 16 Gibraltar n. Rotterdam. Caltex Nederland, pass. 16 Wight n. Sidon. Celebes, 16 v. Belawan n. Colombo. Cistul a17 v. Spezia n. Piraeus. Cinulia, 16 v. Pta Cardon n. Rotterdam. Clavella, 13 te Kellingholme. Cottica, 16 840 tn. ZW. Fayal. Dorestad, 16 v. Piraeus n. Mena el Ahmadl. Duivendrecht, 15 te Hamburg. Delfland, 14 v. Las Palmas n. Amsterdam. Delfshaven, pass. 16 Finisterre n. Casablanca. Drente, 17 v. Port Said n. Belawan. Dalerdijk, 15 v. Los Angeles n. San Francisco. Esso Den Haag, 20 Antwerpen verwacht. Eendracht, pass. 16 Malta n. Tel Aviv. Elizabeth b, pass. 16 Ceylon n. Calcutta. Erinna, 16 v. Saigon n. Pladju. Esso Amsterdam, 16 te Sidon. Eemdijk, 16 v. Galveston n. Le Havre. Ena, 16 v. Rotterdam n. Stockholm. Friesland 16 v. Kopenhagen n. Methil. Ganymedes, 14 v. Amsterdam n. Hamburg. Gordias, 15 te Amsterdam. Guineekust, pass. 16 Finisterre n. Dakar Garoet, 15 v. Baltimore n. Port Said. Gadila, 17 v. Rotterdam te Oslo. Gooiland, 17 te Bahia. Groote Beer, 16 180 m. ZW. Kp. Race. Haarlem, 15 te Amsterdam. Hathor, pass. 16 Ouessant n. Oran. Hoogkerk ,15 te Amsterdam. Hecuba, 16 v. Baltimore n. Port au Prince. Hersilia, 16 v. Port'of Spain n. Rotterdam. Hestia, pass. 16 ten W. van Flores n. Guanta. Hilversum. 17 te Port Said verwacht. Japara (KRL), 16 v. IJmuiden n. Southampton Joh. v. Oidenbarnevelt. 16 90 m. Z.t.O. Westp Kreta. Jagersfontein, 16 270 m. Z. Kp. Palmas. Jupiter, 16 te Genua. Kertosono, pass. 15 Pantellaria n. Casablanca. Kaiydon, 16 v. Gefle n. Curasao. Karimun, 17 te Balikpapan. Kota Agoeng, 19 te Rotterdam verwacht. Leersum, 14 v. Jacksonville n. Le Havre. Lutterkerk, 15 v. Abadan n. Port Said. Laagkerk, 15 v. Aden n. Suez. Langkoeas, 16 v. Tj. Priok n. Djeddah. Lemsterkerk, 16 te Port Said. Limburg, 17 te Cheribon. Loenerkerk, 16 v. Calcutta n. Madras. Leuvekerk, 17 te Marseille. Myonia, 16 te East London. Maureen, verm. 16 v. Walvisbaai n. Brombero Modjokerto, 1 te Hamburg. Malea, 17 te Madras verwacht. Manoeran, 16 te Belfast. Mapia, 14 v. Tj. Priok n. Semarang. Mijdrecht, 16 v. Aruba n. New York. Noordam, pass. 15 Lizard n. New York. Notos, 14 v. Famagusta n. Kalivia. Nieuw Amsterdam, 16 130 m. ZO. Sable eil. Ondina, pass. 15 Ceylon n. Pladju. Oostkerk, 16 v. Port Said n. Alexandrië. Oranje, pass. 16 Kp. Guardafui n. Colombo. Orion. 17 te Napels verwacht. Ovula, 17 te Bangkok. Oranjestad, 16 340 m. N.t.O. Madeira. Ouwerkerk, 17 te Singapore. Polydorus, 16 te Halifax. Prins Maurits, 15 v. Quebec n. Rotterdam. Prins Willem IV, 14 v. Toronto n. Montreal Pieter S, pass. 15 Wight, 16 A'dam verw. Phrontis, 14 te Tj. Priok. Poseidon, 17 v. Port au Prince n. Houston. Prins Willem III, pass. 16 Kp. Race n. Montreal Pieter S, 16 te Amsterdam. Prins Willem George Frederik, 12 v. Montreal naar Chicago. Radja, 14 v. Amsterdam n. Algiers. Roggeveen, 17 te Singapore verw. Raki, 17 te Singapore. Sliedrecht, pass. 15 Gibraltar n. Swansea. Slamat, pass. 15 Straat Messina n. Genua. Stad Haarlem, 14 v. Amsterdam n. Narvik. Stad Vlaardingen, 15 te Vlaardingen. Salland, 13 te Montevideo. Stentor, 16 v. Amsterdam te Antwerpen. Slngkep, 16 te Bombay. Stad Dordrecht, pass. 16 ten Z. Minorca naar Rotterdam. Statue of Liberty, 16 v. Suez n. Mena el Ahmadi Straat Bali, 17 te Kobe. Straat Banka, 17 te Bombay. Sumatra, 16 v. Singapore n. Port Swettenham Salawati, 13 te San Francisco. Sarangan, 13 te Portland Oreg. Sarpedon, 17 te New York. Sloterdijk, 16 v. Djeddah n. Singapore. Stad Maassluis, 16 v. Vlaardingen n. Narvik. Scherpendrecht, 17 te Rio Grande do Sul. Sheratan, 16 v. Port Said n. Philadelphia. Siba.jak, pass. 17 Gibraltar n. Port Said. Soestdijk, pass. 16 Bermuda n. New York. Stad Maastricht, 16 v. Gibraltar n. Emden. Stentor, 17 te Rotterdam. Straat Mozambique, 15 v. Buenos Aires n. Wai- visbaai. Sraat Soenda, 17 te Kaapstad. Tara, verm. 16 v. Antw. n. Hamburg. Tiberius, 15 v. Amsterdam n. W. Indie. Themisto, 14 v. Threerivers n. Antw. Tabinta, 17 te Baltimore. Ternate, pass. 16 Ouessant n. Hamburg. Tjimenteng, 11 te Itaj-ai. Tjipanas, 13 v. Mauritius n. Belawan. Trompenberg, 14 v. New Orleans n. Mobile. Wonogiri, 16 v. Koewait n. Abadan. Wonorato, verm. 17 v. Colombo n. Aden. Westland, 16 te Pto Alegre. Waterman, 17 te Rotterdam. Westerdam, 16 210 m. Z.ZO Sable eil. Willem Ruys. 17 te Suez. Willemstad, 16 v. Port of Spain n. Grenada. lJssel, 17 v. Amsterdam n. Hamburg. Zaan, pass. 16 Brunsbüttel. Zuiderkruis, 16 v. Papeete n. Wellington. KLEINE VAART Actinia, 16 v. Par te Gluckstadt. Albergen, 16 v. Bristol n. Swansea. Anna b, 16 v. Molfetta te Milos. Appingedam, verm. 17 v. Lissabon n. R'dam. Alcetas. 15 v. Izmir n. Messina. Aardenburgh, 15 v. Stockholm te Antw. Agiena, pass. 15 Vlissingen n. Antwerpen. Atlantis, 17 v. Frederiksund te Londen verw. Algarve, 16 v. Rotterdam n. Anwerpen. Att S, 16 v. Sunderland, 13 Rotterdam verw. Bab T, 13 te Amsterdam. Berkelstroom, 16 v. Par te Amsterdam. Boreas, 15 te Tunis n. Malaga. Batavier II, pass. 16 Kp. Sardao n. Bordeaux. Bestevaer, pass. 15 Vlissingen n. Boston. Birmingham, 16 v. Rotterdam te Kingslynn. Bill S, verm. 16 v. Swansea n. Amsterdam. Casana, pass. 16 Brunsbüttel n. Rotterdam. Crescendo. 16 v. Hamburg te Rotterdam. Corrie b, 16 v. Stockholm te Fowey. Cinderella, verm. 18 v. Rotterdam n. Duinkerken. Clothilda M, pass. 15 Vlissingen n. Antw. Diligentia. 16 v. Ipswich te Thameshaven verw Duiveland, 16 v. Grangemouth te Rotterdam. Dido, 16 v. Kopenhagen te Amsterdam. Daniël. 15 v. Middlesboro te Avohmoutli.' Frans Bohmer, pass. 16 Casquets n. Rouaan. Gaasterland, 16 v. Harlingen te Leith. Geziena Hendrika, 15 v. Aalborg n. Helsinki. Gerry S. veim. 16 v. Vianne n. Guernsey. Haskerland, 16 v. Harlingen te Goole. Een sterke Sandaal tegen voor delige prijs. Juist iets, wat U voor uw kinderen zoekt. In diverse mooie kleuren met ijzer- sterke en soepele rubberzolen. 32-35 6.95 24-27 4.95 28-31 5.95 22-23 3.95 20-21 Nummerbrieven, die volgens ons oordeel niet bona fide reageren op de inhoud van advertenties, worden niet doorgezonden Niet-afgehaalde nummer- brieven worden na 14 dagen vernietigd. de meest perfecte pas vorm met het vol maakte boordje. Keuze uit vele kwa liteiten, tientallen kleuren en laatste streep-dessins In lange mouw, mo derne 3/4 mouw, en aangeknipte korte mouw. Van f 12.50 tot f 31.— OO ANEGANG 33—37 OC Standplaats: HEEMSTEDE - SPORTPARK van Vrijdag 20 t.m. Maandag 25 Mei. Iedere avond 8 uur. Matinée's: ZATERDAG 21 en ZONDAG 22 MEI (Volledig programma). Aanvang 2.30 uur. Kinderen reductie. Voorverkoop HAARLEM: Sigarenmagazijn Schipper, Kruisweg 17, Tel. 12888 Voorverkoop: HEEMSTEDE: Sigarenhandel Kneijnsberg, Binnenweg 21, Telefoon 39726 en v.a. 20 Mei a. d. Circuscassa's. Zaterdagmiddag 21 Mei FEESTELIJKE MIDDAGVOORSTELLING MET VOLLEDIG PROGRAMMA. Voor schoolkinderen GEREDU CEERDE PRIJZEN. Aanvragen te richten aan het Hoofd der School. DINSDAG 17 MEI 1955 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 11 Vigilanter, 16 v. Pasajes te Londen. Vrouwepolder, 17 v. Lissabon te Antw. verw Violette Erica, 16 v. Dundalk te Teignmouth. Wickenburgh, 16 v. Casablanca te Duinkerkeri verwacht. Wiebold Bohmer, 16 dwars lie de Bas n. Duin kerken. Willy, pass. 15 Vlissingen n. Plymouth. Walenhurgh, 16 v. Amsterdam te Le Havre. Westropa, pass. 15 Vlissingen n. Aalborg. Westerdok, 14 v. Amsterdam n. Londen. Zwaantiena, 16 te Zaandam verw. Zeevaart, pass. 1 Vlissingen n. Southampton. SLEEPVAART Blankenburg, 14 v. Helsinki met sleep nair Leningrad. Ebro, 15 v. Dakar n. Tenes bij Oran met molen Senegal. Gele Zee, met baggermolen en twee bakken 14 350 m. W.ZW. Bombay. Hudson, 15 v. Newcastle n. Maassluis z. sleep Humber. met ss. Era 14 160 m. Z. ten O. Brisbane Loire, pass. 13 Khorya Moryabaai met ponton n. Dohan. Noord'holland. 14 375 m. NO- Barbados. Noordzee, 13 30 m. Bizerta met drie bakken. Oceaan, 14 480 m. NW. Florse. Oostzee, 15 v. Bahrein n. Witte Zee om ai te lossen. Poolzee, 14 te Dakar teruggekeerd. Thames, 13 60 m. N. ten W. Perim met zuiger. Witte Zee en Rode Zee. met kruiser Australia naar Engeland 13 460 m. ZO. Anderhalfgr.kan. Zwarte Zee, 13 uit de Nw. Waterweg n. San Francisco. (Standplaats bij het Marktplein IJmuiden) van Dinsdag 24 t.m. Donderdag 26 Mei. Iedere avond 8 uur Matinée: WOENSDAG 25 MEI (Volledig programma). Aanvang 2.30 uur. Kinderen reductie. Voorverkoop: Sigarenmagazijn Ooms, Cederstraat 30, Tel. 5704, IJMUIDEN en v.a. 24 Mei a.d. Circuscassa's. Prijzen der plaatsen vanaf 1. Henrica b. 16 v. Port Talbot n. Paisley. Henrica, 16 v. Antwerpen te Cork verw. riias, 14 v. Palamos n. Malaga. Jan Herman, 15 v. Souse te Tunis. Joost, 13 Kiel gepass. n. Obbola. Koningin Juliana, pas. 15 Vlissingen n. Antw. Lingestroom, 16 v. Grangemouth te Amsterdam Matthew, verm. 16 v. d. Tyne n. Nyland. Merwehaven, 16 v. Rouaan te Duinkerken. Muphrid N, 16 v. Newport Mon te Rotterdam verwacht. Medea, 15 v. Casablanca n. Londen. Merak N, pass. 16 Vlissingen n. Antwerpen. Myfem, 16 v. Rouaan n. Stockholm. Mynelis, 16 v. Antwerpen te Manchester. Mypuck, 17 v. Gefle te Rouaan verwacht. Nero, 15 te Amsterdam. Nassauhaven, 17 v. Halmstad te Rotterdam verwacht. Nieuwehaven, 16 Malmö verwacht. Pascholl, 16 v. Skutskaer te Rotterdam verw. Phidias. 14 v. La Pallice n. Amsterdam. Prinsengracht, pass. 15 Vlissingen n. Antw. Spora, 16 v. Leixoes te Great Yarmouth. Silvretta, 16 v. Kopenhagen te Rotterdam. Swift, 16 v. Parijs te Roterdam. Setas. pass. 16 Kiel n. Aarhus. Santa Lucia, 16 v. Vlissingen n. Aarhus. Spirit, verm. 16 v. Grimsby n. Rotterdam. Steady, pass 15 Vlissingen n. Hansweert. Theano, 16 v. Dublin te Rotterdam verw. Tinda, pass. 15 Vlissingen n. Hansweert. Tilly, 14 te Sarpsborg. Tyro, 15 v. Antwerpen te Napels. Trito. 16 v. Rotterdam te Dublin. Ton S. verm. 17 v. Dublin n. Swansea.

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 9