ir Stormachtig najaarsintermezzo bracht tegenslag en schade Voortbestaan Oranj ever éniging Vijfhuizen staat thans vast Plerementologisch congres ie Haarlem Bewoners van tentenkamp in Zandvoort herstellen ravage Haarlemmermeer Zandvoort Hillegom Lisse Bennebroek Gramofoonplaten van Haarlems Orgel Storm be pro ej de daken en bomen in Haarlem Hemelvaartsdag was als winterdag Voor het laatst in dit seizoen bijeen Van de trap gevallen Jachtopziener T. Jansen vierde 50-jarig huwelijk Twee auto's in botsing Ds. A. G. Krabbe gehuldigd Begin van brand Volgende week nachtelijke opnamen Toch haring op ouderavond van Linschotenschool Mimi Aarden half jaar als gast te Berlijn Scheepvaart Burgerlijke Stand van Heemstede VRIJDAG 2 0 MEI 1955 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Een paar vinnige, zure najaarsdagen hebben zich onverwacht in het aarzelende voorjaar gemengd: Woensdag woedde' er een storm die zijn weerga voor deze pe riode van het jaar nauwelijks had en op Hemelvaartsdag hebben velen de kachels nog maar eens aangestoken, inplaats van uit te gaan. De droevigste misère speelde zich ongetwijfeld in Zandvoort af, waar de storm in het tentenkamp een ongeken de ravage had aangericht. Een zware, oude kastanje in de tuin van het Rozekruisersgenootschap viel dwars over de Bloemertsteeg op het dak van de laboratorium-afdeling van de N.V. Poly goon, een bres slaande in de tuinmuur van het Rozekruisersgenootschap. Onze correspondent, die met de opzich ter van het tentenkamp, de heer Jissink, een rondgang door het kamp maakte, geeft er de volgende beschrijving van: Een half verwoeste strandstad, waar nog steeds hopen wrakhout van de tenten en stapels meubilair en beddegoed liggen, herinnert aan de storm van Woensdag. „Nog nooit", vertelde ons de heer Jis sink, die nu reeds 34 jaar het toezicht bij deze kampeerders heoft, „heb ik een cata strofe als gisteren meegemaakt". Sommige tenten zijn geheel verdwenen, een open plek tussen de andere wijst de plaats aan, waar zij eens stond, slechts enkele plan ken en balken zijn ervan overgebleven. Anderen zijn in elkaar geklapt en liggen nu als een zielig hoopje brandhout opge stapeld. Flarden van dekens, gordijnen en linnengoed liggen nog overal verspreid. En dan te bedenken, dat deze kampeerders dikwijls hun laatste spaarcentjes in tent met inventaris hadden gestoken, waarvan in vele gevallen alléén reeds de tent, die méér de naam verdiende van „kampeer- huisje", meer dan duizend gulden waard is. Voor deze slachtoffers van de voor- jaarsstorm is dit verlies welhaast onover komelijk. En tóch is nergens sprake van „bij de pakken neerzitten". Integendeel, met man en macht is men bezig, de aangerichte schade zoveel mogelijk te herstellen. Dij ken worden opgeworpen om de tenten heen en versterkt met zandzakken. Gaten in hout en linnen worden dicht gemaakt, man, vrouw en kinderen helpen bij deze herstelwerkzaamheden. Sommige uit elkaar gewaaide huisjes worden alweer opgebouwd, in andere is men bezig grond, muren en ramen te ontdoen van het klef- ferige zand, dat er tegenaan geplakt zit. Men heeft de moed niet verloren in het Zandvoortse tentendorp. Er is niet één kampeerder, die door deze tegenslag be sloot, nu maar te gaan verdwijnen. Zij ko men terug, allemaal, óók de zwaarst ge troffenen van de bewoners van deze bijna 700 kampeerhuisjes, want er is er niet één, die zich door deze storm een zomer aan het Zandvoortse strand zal laten ontgaan. Ook bij het Bloemendaalse strand heb ben vele tenthuisjes geleden, en wel het meest die van de leden van de kampeerver eniging „De Zeemeeuwen", ten Noorden van de kop Zeeweg. De consumptietenten en de hulppost van de Bloemendaalse red dingsbrigade ontkwamen ternauwex-nood aan het gevaar van ondermijning. Bij de Zeemeeuwen stonden op sommige plaatsen de voorste van twee rijen tenten in het wa ter. Erger nog was het bij de achterste tenten van de 750 meter lange rij. Daar is het strand op zijn smalst en is bovendien een mui, die een sterke stroming doet ont staan. Er was geen houden aan en snel op gebouwde zanddammen werden weer da delijk weggespoeld. Hier werden ruim twintig tenten volledig door het water om spoeld, ingesloten en ondermijnd. Op an dere plaatsen stond het water in de tent huisjes tien centimeter hoog. Een tiental tenten werd door de storm uit elkaar ge rukt. Ook het verblijf van de Bloemendaal se firma Zuurbier, die de levensmiddelen voor het tentenkamp vex*zorgt. Dit was een der eerste gx'ote tenten, die een prooi van de storm werd. Velen hebben door dit noodweer een bijna onbetaalbare schade geleden aan hun eigendommen, waarvoor zij jaren achtereen hebben gespaard. Over mogelijke hulpverlening beraadt het be stuur zich nog. Ook in Haarlem heeft de storm van Woensdag hier en daar danig huisgehou den. „Hout en Plantsoenen" moest op tal van plaatsen toeschieten, waar zware zij takken van bomen het dreigden te begeven of het reeds hadden begeven en de weg versperden. De schade viel over het alge meen mee, hier en daar werd een populier gedeeltelijk ontworteld en overal werden kleinex-e takken afgerukt. Een boom, die in zijn val schade aan richtte was een grote oude kastanje, waar- Van de stam een diameter had van bijna een meter, in de tuin van het Rozekruisers- genootschap. De boom had allang geen houvast meer in de grond omdat de wortels gedeeltelijk waren vermolmd en de wind stoten van Woensdag waren voldoende om deze kastanje te vellen. De boom sloeg in zijn val een bres in de tuinmuur van het Rozekruisersgenootschap en kwam met zijn kruin op het dak van het laboratorium van Polygoon neer, waar een enkele ruit sneu velde. Ernstiger schade dreigde Woensdag middag te worden aangericht aan een rij flats van „De Kleine Middenstan der" aan de Karei Doormanlaan in Haarlem-Nooi-d. Omstanders zagen het dak boven enkele der middelste per celen op en neer bewegen en waar schuwden Bouw- en Woningtoezicht, die de brandweer erbij liet komen. De brandweer heeft op de bedreigde plek ken een paar stevige kabels over het dak gesnoei-d en deze aan de onder zijde van de huizen bevestigd. Hoe het dak te lijden had bleek wel uit de op merking van een van de brandweer lieden, die erop klom voor het leggen van de kabel. „Ik ging op en neer als op een schip bij hoge zee", zei deze. De aannemer is bezig de zaak te her stellen. Hoe krachtig sommige windstoten waren, bleek uit het feit, dat zij op de Botermarkt een 73-jarige Heemstedenaar tegen het wegdek deden slaan. Deze werd met enige hoofdwonden in de Mariastichting opge nomen. Een 37-jarige fietser op de Leidse Vaart werd door een windvlaag zozeer naar de waterkant gedreven, dat hij van zijn fiets afsprong en zich schrap zette. Zijn fiets verdween ixx het water van de vaart en werd later opgedregd. Met een Hemelvaartsdag, waarop het in de badplaats net zo rustig was als op een dag in de winter, sloot Zandvoort een voor-seizoen af, waarover zij, die het van het tourisme moeten hebben, zeer teleur gesteld zijn. Het langdux'ige koude en slechte weer is er oorzaak van geworden, dat het voorseizoen zo is tegengevallen. Van enige drukte is tot nu tóe geen sprake geweest. Er was niet één weekend, dat stichting „Touring Zandvoort" in actie moest komen om toeristen onder te bren gen. Ook de bollentijd bracht niet de zo zeer verlangde drukte, het bleef rustig en stil als op een late najaarsdag. De hotels en pexxsions verwerkten wel enkele gas ten, maar bij bijna geen enkele waren alle bedden beslapen, in welk voorjaars-week- end dit jaar dan ook. Een gunstige uitzon dering hiei-op maakte slechts Zandvoorts grootste hotel: hotel Bouwes, waar men, naar de directie ons mededeelde, zeker niet ontevreden is over het aantal gasten tot nu toe. De verhuur bij particulieren is dit jaar uitgesproken slecht. Waren er vorig jaar in Mei en Juni reeds zéér veel ka mers bij particulieren gehuurd, thans komt dit sporadisch voor. Voor Juli ligt dit wat beter, hoewel nog niet van een grote vraag kan worden gesproken, terwijl wat Augus tus betreft, zéér druk werd gehuurd, zo dat deze maand niet onderdoet voor vorig jaar. Ook het Caravaankamp. het trekkers kamp „De Branding" en het strand trok ken in dit vóórseizoen nog maar zéér wei nig belangstellenden, een euvel dat na tuurlijk in hoofdzaak aan het zéér slechte voorjaarsweer moet worden geweten. De strandpachters verdienden tot heden vrij wel niets. Bloemendaalse strand Ook aan het Bloemendaalse strand was het op Hemelvaartsdag zéér matigjes. Men hoopt daarom nu maar op de beide Pink sterdagen. De parkeerplaats op de kop Zee weg werd hoogstens door enkele auto's gebruikt, waarvan de bezoekers even het strand opliepen. Ook Woensdag was er vrij veel autoverkeer, waarvan de inzittenden even een blik op het strand richtten om dan meteen weer uit de zandmassa's, die door de storm werden aangevoerd, te ver dwijnen. Op het wachtverbod, dat sinds 1 April weer van kracht is, werd haast niet gelet. Als de politie straks weer met volle bezetting aanwezig is, zal aan dit wachtverbod weer streng de hand moeten worden gehouden. Misschien kan de politie al spoedig over de nieuwe post beschikken, als de gemeenteraad daarvoor hedenmid dag het crediet verleent. De oude politie post dient indei'daad spoedig vei-beterd of vernieuwd te worden. De nieuwe post zal gelegenheid bieden voor een aparte EHBO- kamer, een wachtlokaal, een verblijfplaats voor zoekgeraakte kindex-en en een opberg ruimte. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Marijtje, d. van H. van den Bijkei en G. Bakker; Nicolaas Maria, z. van B. P. van der Peet en J. T. Selis; Teuntje, d. van A. van der Stelt en C. Koolhaas; Maria, d. van I. L. van Eenennaam en M. S. van der Maden; Petrus, z. van C. Vei-hoeve en J. C. Huibers: George Jacobus, z. van J. H. Biemond en W. Nieuwenhuis; Comelis Ja cobus Wilhelmus, z. van C. J. Spijker en M. H. Duivenvoorden; Grietje Adriana, d. van J. Hulsbos en K. van Nieuwkoop; Jan Adi-iaan, z. van J. D. Buitenhuis en G. Hooftman; Jan Hendrik, z. van H. Vastenouw en C. den Haan; Ludwina Maria, d. van J. G. Lücke en J. M. Goossens. GETROUWD: A. Honing en N. van Rijn; J. Tiggelaar en E. D. Bart; J. van Dorth en S. Marbus; J. F. Teeuwen en A. M. C. Schoorl; G. Snijder en J. W. Pijlman. VEEMARKT LEIDEN Aanvoer: stieren 14, melkkoeien 1G0, vette koeien 250, varekoeien 156, vette kalveren 48, nuchtere kalveren 362, vette schapen 90, weideschapen 177, vette lammeren 90, zuig- lammeren 100, weidelammeren 1550, varkens ("zeugen) 36, schrammen 181, biggen 510, gei ten 30. Totaal: 3754. Notering: stieren fok f 375 tot f 480, stieren slacht (schoon) f2,45f2,70 per kilo, melk koeien f790 tot f1050, vette koeien (schoon) f2,10f3 per kilo, varekoeien f500 tot f790, vaarsen f 550 tot f 820, pinken f 370 tot f 540, vette kalveren (levend) f220 tot f280, nuch- tere kalveren (slacht) f 38 tot f 46. nuchtere kalveren (levend) f 105 tot f115, vette scha pen f 90 tot f 120, vette lammeren f 100 tot f 125, zuiglammeren f 80 tot f 90, weidelam meren f68 tot f75, zeugen (drachtig) f260 tot f435, schrammen f60 tot f115, biggen f 35 tot f 50. geiten f 15 tot f 45. Handel voor sieren, melk- en varekoeien, vaarsen en pinken willig, voor vette koeien, geiten matig, voor vette schapen en lamme ren goed, voor zuig- en weidelammei-en stug, duur, zeugen, schrammen en biggen flauw, teruglopende prijzen. Tbc-vrije afdeling aanvoer 157. Ned. Christen Vrouwenbond Op Vrijdag 27 Mei zal de afdeling Zand voort van de Nederlandse Christen Vrouwen bond haar laatste bijeenkomst van dit seizoen houden in de nieuwe consistorie der Her vormde Kerk in Zandvoort. Op deze avond, die voor een ieder toegankelijk is, zal de be drijfsfilm „Geschenk der goden" van Droste's Cacao- en Chocoladefabrieken vertoond worden. Een Duitse toeriste, die Donderdag met een gezelschap de watertoren bezocht, viel van de trap. Met een gebroken been moest zij naar een ziekenhuis in Haarlem worden overge bracht. Voor het gouden huwelijksfeest op Woens dag van Zandvoorts jachtopziener Toon Jan sen, in dienst bij de familie Quarles van Ufford, wonende aan de Zandvoortselaan 80, bestond zeer grote belangstelling. Onder de velen, die het gouden echtpaar kwamen ge lukwensen bevonden zich afgevaardigden van de Nederlandse bond van de diensthond; de korpschef van politie te Zandvoort; jhr. mr. W. van Lennep; pastoor W. van Diepen en verscheidene raadsleden van Zandvoort. Het jubilerende echtpaar ontving veel bloe men en geschenken. Op de hoek van Grote Krocht en Oranje straat in Zandvoort zijn Woensdagmiddag twee auto's tegen elkaar gereden, daar de wagen die uit de Oranjestraat kwam geen voorrang verleende. De schade was vrij aan zienlijk. Er deden zich geen persoonlijke on gelukken voor. BURGERLIJKE STAND GEHUWD: H. Nijenhuis en J. Dam; J. Halderman en W. C. Paap. Woensdag is in de Gereformeerde Kerk het zilveren ambtsjubileum van ds. A. G. Krabbe gevierd. Toen de heer Troost, die de leiding van de avond had, de bijeenkomst had ge opend, kon hij behalve de gemeenteleden welkom heten wethouder Van de Boer, pas toor Thijssen van de St. Joseph-parochie te Hillegom, ds. Dokter uit Bennebroek, ds. Knottnerus voor de Hervormde Gemeente en ds. Schippers voor de Chr. Geref. Kerk te Hillegom. Deze genodigden voerden het woord en brachten op vaak geestige wijze hun geluk wensen over, waarbij zij de hoop uitspraken dat God het werk van ds. Krabbe zou zegenen. Diverse jeugdverenigingen en de vrouwen en mannenvereniging betuigden ieder op eigen manier in zang of schetsje van hun verbondenheid met ds. Krabbe. Hoe groot die verbondenheid wel is, bleek uit de fraaie ge schenken. die namens de Gereformeerde Kerk werden aangeboden. Ds. Krabbe ont ving een gouden horloge en een kofferschrijf machine en de zuster van de predikant, die 25 jaar de huiselijke plichten in de pastorie heeft waargenomen, een broche van antiek zilver met granaten. Aan het slot van deze feestavond dankte ds. Krabbe voor de onvergetelijke dag. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Jacobus Martinus Max-ia, z. van J. P. Rutten en D. Chr. M. van der Weij- den; Martin, z. van F. W. Möhlmann en A. P. Muller. ONDERTROUWD: J. de Jong en J. van Veen: M. Pompert en B. Dekker. GETROUWD: R. W. Velberg en C. J. van Til; P. J. van der Zwet en M. Veen. OVERLEDEN: Maria Cox-nelia van Looij, wed. van S. Bodt, vr., 79 j. KOSTELOZE INENTING TEGEN POKKEN Op Woensdag 25 Mei des middags tussen 3 en 4 uur bestaat in het Medisch Centrum, ingang Van den Endelaan 132, gelegenheid tot kosteloze inenting en herinenting tegen pok ken. Bij de inenting moet de inentingskaart worden overgelegd. Indien voor het kind nog geen inentingskaart is afgegeven of deze verloren is geraakt, dient ter gemeentesecre tarie (afdeling bevolking) een exemplaar te worden afgehaald. Tijdens afwezigheid van de moeder hebben kinderen van de familie W. aan de Gasstraat te Lisse met lucifers gespeeld in de huiska mer. Gordijnen vlatten vlam. Omwonenden ontdekten de brand en hebben het vuur ge blust. De schade beperkte zich tot de gor dijnen. Aan de spanning, die in Vijfhuizen de laatste weken heerste over de vraag of de Oranjevereniging al of niet zou worden geliquideerd, is Woeixsdagavond een einde gekomen. Toen werd in café de Die Ie Clerq een algemene ledenvergadering gehou den, waar in eensgezindheid besluiten werden genomen die het voortbestaan van deze tientallen jaren oude vereniging garanderen. Het eerste gedeelte van deze bijeen komst stond onder leiding van de heer M. Nieuwdorp de waarnemend voorzitter. In zijn openingswoord gaf deze een ovex-zicht van de moeilijke situatie, waarin de Oranjevereniging is gekomen. Door be danken, verhuizen, emigi-atie en ziekte was vx-ijwel het gehele oude bestuur afge treden. Plaatsvervangers, die in het be stuur zitting wilden nemen, waren niet te vinden. Door middel van een circulaire wendde men zich tot de burgerij. Onder leiding van de heer C. A. de Koning had toen een ledenvergadering plaats, waarin personen werden aangezocht om zitting in een voorlopig bestuur te nemen. Voor dit bestuux-, dat nog onvolledig was, werden door de leden gekozen de heren H. Boo- man, W. A. Braakensiek, D. E. Deeren- berg. J. Hendriks. Jansen, M. Nieuwdorp en H. Roodenburg. Van deze bestuurs- functionarissen hadden de heren M. Nieuwdorp en J. Hendriks ook zitting in het oude bestuur. Het voorlopige dagelijks bestuur werd gevormd door de heren M. Nieuwdorp (waarn. voorzitter), W. A. Bx-aakensiek (waarn. secretaris) en J. Hen driks (waarn. penningmeester). De vergadering van Woensdagavond werd uitgeschreven om een definitief en volledig bestuur te kiezen (het reglemen- taire aantal bestuursleden bedraagt negen) en om verdere stappen te nemen, welke kunnen leiden tot liet vox-men van een organisatie waarvan iets uitgaat en die aan zijn doel beantwoordt Daar de heer Jansen zich niet voor een definitief bestuur beschikbaar stelde, wer den drie nieuwe bestuursleden gekozen. Dit zijn de heren J. Th. Eradus, Th. van der Putten en P. Klaassen. De overige le den van het voorlopig bestuur verklaarden zich bereid ook zitting te nemen in het nieuwe definitieve bestuur. Als voorzitter werd de heer Th. van der Putten gekozen. De waarnemend voorzitter, de heer M. Nieuwdorp, droeg hem de leiding over en sprak de wens uit dat het onder zijn be stuur de Oranjevereniging goed mag gaan en dat deze organisatie de burgerij mag geven wat men hiervan verwacht. De nieuwe voorzitter dankte de heer Nieuwdorp voor al hetgeen hij in het be lang van de vex-eniging deed, in het bij - BURGERLIJKE STAND ONDERTROUWD: M. Mulders en P. Brouwer. J. Naar wij vernemen zullen in de nacht van Woensdag 25 op Donderdag 26 Mei en de daarop volgende nacht van Donderaag op Vrijdag gramofoonopnemingen worden gemaakt in de Grote Kerk te Haarlem. Vbor het merk' „His Master's Voice'1' zal orgelspel door de houder van „De zilveren tulp", Piet Kee, op twee 45-toerenplaten worden vastgelegd. Eén plaat zal bestaan uit de Suite Go- thique van L. BoëlLmann, een zijde van de andere zal Litanies van Johan Alain oe- vatten, waax-aan een korte gespioken Fran se tekst vooraf gaat. De andere zijde van deze piaat bestaat uit een opname van het Alkmaarse orgel, eveneens door Piet Kee bespeeld. Daarop staan twee kox-te werkjes, een van Daquin, Zwitsers kerstlied, het andere van Cou- perin, Dominus dei. Beide opnamen zuilen bij Pathé-Marconi in Parijs worden ontwikkeld en geperst. De Franse verteegenwoordiging van His Master's Voice heeft namelijk grote belang stelling voor deze uitbreiding van het ongel- répertoire op de plaat. De voorbereidingen door de N.V. Bovema te Heemstede hebben vier maanden in beslag genomen. De Haar lemse stad'songanist George Robert heeft daarbij waardevolle adviezen gegeven. Daar het orgel van de oude Bavo een na galm van niet minder dan zes seconden heeft, dient grote zong agn de microfoon- opstelling te worden besteed. Er zullen twee microfoons hoog in de kerk worden opgehangen. Gedurende de nachten dat de opnemingen gemaakt wordien, zal het ca rillon wordien afgezet. Voor Haarlem, dat de laatste jaren een grote naam heeft gekregen in internatio nale orgelkringen door het jaarlijkse orgel- concouns, zullen deze gramofoonplaten een niet te onderschatten propaganda vox-men. De beide Haarlemse draaiorgels „De Zaza" en ,,'t Witje" stonden op He melvaartsdag in de zaal van „Die Raeckse". Tussen hen bevond zich een met papex-assen en gramofoon platen overdekte tafel, waax-achter een kleine man in een zwart pak zat: mr. Romke de Waard, griffier van de Amstex-dam.se recht bank, reizende beiaardier, noteur van draaiorgelboe- ken, expert in alles wat met cax'illons, speeldozen en pierementen te maken heeft. Voor hem in de zaal zat een gemengd gezel schap. Er waren orgel- di-aaiers onder, maar ook eeix leraar aan een christe lijk lyceum. Een vertegen woordiger van een fabriek in herenhoeden even goed als de orgelbouwer G. Per- lee, bij elkaar een honderd man. Van 's middags één uur tot 's avonds tien wer den ze in „Die Raeckse" in de ban gehouden door een grote liefhebberij, die van het pierement. Deze eerste jaarvergadering van de „Vriendenkring van het draaiorgel" wex-d een waar piex-ementologisch congres. Men behoeft daar niet over te glimlachen, want het was veel serieuzer dan men zou denken, al werd het dan met een door „De Za za" gespeelde feestpotpour- x-i geopend. Maar de agen da vermeldde ook een be stuursverkiezing, een kas controle en ingekomen stukkeix. Men besloot de koninklijke goedkeuring aan te vx-agen en plaatse lijke afdelingen te gaan op richten. Men deed tal van suggesties om het werk van de Kring uit te breiden en er wax-en er die een insigne wilden gaan dragen, opdat voortaan de ene orgelvriend de andere onmiddellijk zal hex-kennen. Ter onderbreking van de bestuursaangelegenheden ging men zijn kennis van de di-aaiox-gelcultuur ver diepen. Uit het Belgische Aalst was de grijze noteur Schollaert ovei-gekomen om iets van zijn wex-k te ont hullen. Hij werd zeer be kend door zijn bewerking van het schone lied „Op de kermis". Men draaide tx-ouwens niet alleen or gels, maar ook gramofoon platen (van ox-gels), om het verschil tussen oude en nieuwe instrumenten te la ten horen. Omstx-eeks 5 uur was men aan de lichtbeel den toegekomen. Mr. de Waard gaf een toelichting op de evolutie van beiaard via speeldoos, „flötenuhr" naar boekpiaxxootje en buikorgel om tenslotte bij het echte pierement weer uit te komen. Zo was men de gehele dag ex-nstig bezig de doel stellingen van de Kring te verwezenlijken: het opspo- x-en en registx-eren van het geen op het gebied van het draaiorgel en de pieremen- tologie nog in oixs land en eldex-s aan materiaal be waard is gebleven en net treffen van maatregelen om dit materiaal voor het na geslacht te bewax-en. Na tuurlijk zal men ook in de stadhuizen en kanselarijen meer en meer van de Kring gaan hox-en, want de over heid zal tot steun aan het .pierement worden aange maand. En het publiek zal ervan doordrongen worden, dat er met een orgel niet wox-dt gebedeld, maar dat het een dienst wordt be wezen waarvoor het met graagte zal betalen. Nu, in „Die Raeckse" was men daar best van overtuigd, want de artisten van „De Zaza" en ,,'t Witje" hebben, ge loven wij, niet voor niets gedraaid. zonder waar dit het voortbestaan hiervan betrof Hij memoreerde hoe het voorheen in de Oranjevereniging moeilijk werken was. Er bestond geen hechte band in het bestuur. De organisatie moet, aldus spre ker, van de grond af worden opgebouwd. Alleen wanneer het bestuur er in slaagt eensgezind iets goeds te bereiken, zal de Oranjevereniging het vertrouwen en de sympathie van de burgerij weer verwer ven. Dan kunnen weer de ouderwetse ge zellige feesten worden geoi-ganiseerd voor de hele bevolking. Over de financiële positie werd mede gedeeld dat het kassaldo van de Oranje- vereniging momenteel ongeveer f 500. bedraagt. Kinderfeesten Dat het nieuwe bestuur dit bedrag niet als „dood kapitaal" beschouwt, blijkt wel uit het feit, dat gelijk aan de leden werd voorgesteld om een gedeelte van dit geld te bestemmen voor de jeugd Dit zal dan geschieden in de feestweek ter gelegenheid van het honderdjarig bestaan van de pol der, waarin de Oranjevereniging aan alle kinderen een feestmiddag zal aanbieden. Ook wex-d besloten de jeugd in de nabije toekomst een verrassing te bex-eiden. Dit alles vond bij de aanwezigen een enthou siast onthaal. In zijn slotwoord sprak de voorzitter speciale woorden van dank tot het oude bestuur. Hiervan hebben vele bestuurs leden meer dan een kwart eeuw veel werk verzet in het belang van de Oranjever eniging. In het verleden hebben zij veel goeds bereikt, met opoffering van hun vrije tijd en vaak zonder veel medewer king van de burgerij. De heer Van der Put ten bracht hun hiervoor dank, hetgeen door de leden met een applaus werd onder streept. Na de ledenvergadering werd een korte bestuursvergadering gehouden. Uit de le den van het nieuwe bestuur werden de vol gende functionarissen gekozen: secretaris: W. A. Braakensiek; penningmeester: H. Roodenburg; algemeen-adjunct: H. Boo- man; algemene propaganda: P. Klaassen. Hoewel de „parade van de Katwijker log gers" wegens storm niet doorging konden de ouders van de leerlingen der Linschoten school in Haarlem Woensdagavond toch ken nismaken met vele kanten van het vader landse visserijbedrijf, vlaggetjesdag incluis. Dit geschiedde door middel van een viertal films, die tijdens de derde ouderavond van dit cursusjaar in die school werden vertoond en toegelicht door medewerkers van het Voorlichtingsbureau van de Voedingsraad, af deling Vis, te IJmuiden. Een Haarlemse vis handel tracteerde bovendien zeer attent de vele aanwezigen op toast met haring. Het hoofd der school, de heer D. G. Hoek stra, stelde aan het begin van de avond met veel waardering vast, dat de verzorging van de schooljeugd getuigde van grote toewijding der ouders. Hij verzocht voorts de voor alle klassen zorgvuldig voorbereide schoolreisjes te zien als een belangrijk onderdeel van het schoolpx-ogramma. Evenals bijvoorbeeld het tuinieren, het zwemmen, de handenarbeid en de sport, zijn deze reisjes van grote betekenis voor de karaktervorming. Het vijftigjarig bestaan van het in de laatste jaren veel verbeterde schoolgebouw zal over enkele maanden enigszins feestelijk worden gevierd. Enige ouders en leerkrachten vorm den een comité ter voorbereiding hiervan. De heer E. H. A. Berg werd gekozen tot lid van de Oudercommissie, die deze geslaagde avond had belegd. De alt Mimi Aarden is, met toestemming van de Nederlandse Opera, voor de tijd van zes maanden als gast geëngageerd door de Stadtische Oper te Berlijn. Zij is uit vijftien bekende Europese zangeressen gekozen als plaatsvervangster van de eerste alt Mar garet Klose. Aalsdijk, 18 te Rotterdam. Almkerk, 17 v. Mombasa n. Aden. Alphacca, 17 v. Trinidad n. Rio de Janeiro. Alphard, 18 te Santos. Aiudra, pass. nacht 17-18 Perim n. Abadan. Artemis, 18 te New York. Averdijk, 18 te Rotterdam. Alamak, 18 te Amsterdam. Askepot, 15 v. Lissabon n. Montreal. Adinda, 19 v. Tj. Priok n. Singapore. Adonis, 18 te Curasao. Agatha, 19 te Pladju. Albireo, 18 v. Buenos Aires n. Santos. Algenib, 18 v. Rotteroam n. Einden. Alnati, 19 v. Recife n. Las Paimas. Alwaki, 19 te Marseille. Amor, 19 v. Leixoes n. Rotterdam. Amstelstad, 18 v. Curacao n. Cristobal. Annenkerk. 18 v. Rotterdam n. Bremen. Ariadne, pass. 19 Kp. St. Vincent n. Tange'r. Axeldijk, 18 v. New York n. Trinidad. Albireo. 21 Santos verwacht. Aichiba, 19 v. Recife n. Santos. Aihena, 20 350 m. Z. Las Paimas. Alphard, 20 te Rio de Janeiro. Anuenkerk, 19 te Bremen. Arendskerk, pass. 19 Finisterre n. Genua. Agamemnon, 17 v. Hoston n. New Orleans. Almdljk, 20 te Rotterdam. Aiendsdijk, 20 te Rotterdam. Arkeldijk, 17 te New York. Aagtedijk, 18 te Housto-n. Alamak, 19 v. Amsterdam n- Perz. Golf. Alblasserdijk, pass. 19 Vlissingen n. Houston. Beni n kust. 18 ie Freetown. Bonaire, 17 780 m. Z.ZW. Azoren. Bali. 19 te Suez. Banka, 16 te Portland. Bawean, 21 te Madras verwacht. Benoekom, 19 v. Cristobal n. Curacao. Bintang, 19 v. Sandakan n. Sorong. Boschfontein, 20 te Port Elizabeth. Boskoop, 19 v. Plymouth n. Amsterdam. Breda. 18 te Suriname. Bonaire, 19 1250 m. Z.ZW. Fayal. Bantam. 20 v. Khorramshar n. Koewait. Boissevain, 14 ie Buenos Aires. Baarn, 20 te Antwerpen. Ca'.tex Pemis, pass. 18 Pantellaria n. Bordeaux Gorilla, 19 te Piraeus. Cinulia, 18 Guadeloupe n. Rotterdam. Cottica, 19 90 m. NO. Flores. Cradle of Liberty, 20 te Philadelphia. Charis. 19 v. Amsteidam n. Aruba. Delfshaven, 18 te Casablanca. Dorestad. 19 v. Suez n. Mena el Ahmadi. Drente, 19 dwars Djeddah n. Belawan. Dulvendreeht. 18 te Rotterdam. Duivenrtijk, 18 te Antwerpen. Dalerdijk, 19 v. San Francisco n. Portland Oreg Delfland, 22 v. Las Paimas te Amsterdam verw. Don.gedl.1k, 18 te Los Angeles. Dordrecht, 20 te Manchester. Enggsno. 18 v. Genua n. Port Said. Erinna. 19 te Pladju Eemdiik, pass. 19 Miami n. L? Havre. Esso Rotterdam, pass. 19 Algiers n. Rastanura. F.lizabeh b, 21 Calcutta verw. Esso Den Haag. pass. 20 Vlissingen n. Antw. Friesland (KRL). 17 v. New York n. Beiroet. Farmsum. pass. 19 Gibraltar n. Port Said. Gordias, 19 te Rotterdam. Gouwe. 18 dwars Paimas n. Rotterdam. Graveland. 19 te Rio de Janeiro. Groote Kerk. 19 te Singapore. Guineekust, 17 160 m. W.ZW. Kp. St. Vincent Groote Beer. 22 te Southampton verw. iCooUsnd. 19 te Santos. TTersilia. pas. 17 Barbados n. Rotterdam. Hathor, pass. 19 Gibraltar n. Oran. Haulerwijk, 22 te Rotterdam verwacht. GEBOREN: Maria Johanna, d van A. P. van der Drift en L. J. Uitermark; Ferdinand Augustinus, z. van J. I-I. Reijns en G. M. Weijers; Ronald Hendrik Albert, z. van P. Beekelaar en F. Niezen; Pieter Adriaan Jo han, z. van P. A. J. Baalbergen en J. R. Nieuwenhuis. ONDERTROUWD: J. B. Kastelein en M. Boelhouwer: J. P. M. Peeperkoom en A. C. M. Hellebrekers; E. Kieft en C. B. Zonne- void GETROUWD: G. J. B. M. Schoots en M. A Draijer. OVERLEDEN: J. van Haarlem, 73 j., He renweg 126; Wed. T. van Hekezen—van Veen, 79 j., Overboslaan 27; G. F. Spienngs, 82 j., Kerklaan 85. Hilversum. 18 v. Suez n. Mena el Ahmadi. Haarlem, 19 te Antwerpen. Tniifflo Heimes, 19 v. San Juan n. Ciudad Tiuj.no. Indiapoera, 19 100 m. Z. Ceyion. Ittersum, 20 te Hamburg. Jagersfontein, 19 600 m. O.ZO. St. Helena. Japara (KRL), pass 19 Ouessant n. Poit Said. Java, 18 te Alexanönë. jon. v. Oidenbarnevelt, pass. 18 Galeta eil. naa. Amsterdam. Jupiter, 19 te Llvorno. Katelysia, pass. 17 Kp. "Finisterre n. Mena Kota Agoeng, pass. 18 Ouessant n. Rotterdam. Kota Aaoeng, 19 te Rotterdam. Kota Gedeh, pass. 19 Beachyhead n. Houston. Kota Inten. 29 te Belawan. Kerioiono, 19 v. Casablanca n. New York. Korenia, 20 te Rotterdam. Loosdrecht. 13 te Bahrein. Laagkerk, 20 te Suez verwacht. Leuvekerk, pass. 19 Gibraltar n. Le Havre. Limburg, 19 te Singapore. Lindekerk, 19 te Rotterdam. l.oenerkerk, 19 rede Madras. Lombok, 19 te Kaapstad. Luna, 19 170 m. O. Malta n. Piraeus. Laagkerk. 20 Suez verwacht. Muiderkerk, 16 v. Takubar n. Shanghai. Mijdrecht pass. 17 Mona eil. n. New Yoix. Maasdam, 19 terug v. proeftocht te R dam. Maasland, 18 v. Las Paimas n. Rio de Janeao. Madoera, 18 v. Tj. Priok n. Suez. Manekerk, 19 te Antwerpen. Marpessa, 19 te Fremantle. Meerkerk, 19 v. Dar es Salaam n- Mozambique. Marisa 1 8v. Bombay n. Abadan. Merwede. pass- 19 Lands End n. Le Havre. Modjokerto. 20 te Antwerpen. Myonia, 19 v. Port Elizabeth n. Curagao. Maas, 19 te Rotterdam. Nooidam, 17 560 m. N- Fayal. Nestor, 20 te Georgetown. Nieuw Amsterdam, 18 te New York. Nigerstroom, 19 v. Amsterdam n. Hamburg. Notos, 19 v. Saloniki n. Piraeus. Oostkerk, 17 v. Alexandrië n. Genua. Oranjestad, 17 v. Madeira n- Trintdad. Orion, 18 v. Napels n. Alexandrië. Overijsel, 13 v. Sydney n. Fremantle. Ovula, 13 v. Bangkok n. Pladju. Oranje, 19 v. Colombo n. Belawan. Orestes, 20 te Pto Limon. Ootmarsum, pass. 20 Vlissingen n. Antw. Pendiecht 19 v. Banisa n. Lands End- Peperkust, 19 te Monrovia; Phrontis, 13 v. Tj. Priok n. Pladju. Polydorus, 18 v. Boston n. New York. Prins Willem II. 19 te Rotterdam. Prins Willem III, 20 te Montreal. Prins Willem IV. 18 v. Montreal n. Quebec. Papendrecht, 21 Stockholm verwacht. Pieter S, 2 Ov. Amsterdam te Swansea. Prins Fred. Hendrik, 14 te Chicago. Poseidon, 21 Houston verwacht. Prins Willem George Fred, 20 te Detroit. Rijnkerk. 18 te Mombasa. Rempang, 18 v. Genua n. Port Said. Radja, 19 te Algiers. Remoang, pass. 19 str. Messina n. Port Said. Rïou'k, 19 rede Tuticorin. Rijndam, 18 v. Rotterdam n. Hallfax. Ror.do, 19 v. New Orleans n. Baltimore. Rotti. 20 te Hamburg. Rijndam, 19 te Southampton. Sommelsdijk, 16 v. Djibouti n. Port Sa'd. Stentor, 18 te Amsterdam. Saparoea, 19 v. Gibraltar n. Le Havre. Saidja, 19 v. Singapore n. Saigon. Schie, 17 v. St. Kitts n. Goshenbeach. Slamat. 19 te Bareelona. Sliedrecht 18 te Swansea. Stad Breda, 19 te Kaapstad. Stad Alkmaar, 19 v. Aden n- Port Said. Stad Dordrecht, pass. 19 Kp. St. Vincent naar Rotterdam. Stad Haarlem. 19 te Narvik. Stad Vlaai-dingen .pass. 19 Dungeness n. Wabar.a Straat Bali, 20 te Yokohama. Straat Soenda, 18 v. Kaapstad n. Buenos Aires Sumatra, 19 te Belawan. Sarpedon, 19 v. New York n. Curagao. Sibajak, pass. 19 Malta n. Port Said. Salaiiga, 17 v. San Francisco n. Portland Oreg. Slamat, verm. 21 v. Bareelona n. Southampton. Sarangan, 15 v. Portland Oreg n. San Francisco Tamó. 17 v. Rio de Janeiro n. Santos. Telamon, 18 te Curagao. Trompenberg, 17 v. Mobile n. Savana. Trajanus, 17 v. Hamburg te Amsterdam. Tawalt, 19 te Tj. Priok. Ternate, 19 te Hamburg. Tero, 19 v. St. Vincent n. Rotterdam. Tjisadane, 19 te Durban. Tibia, pass. 20 Minikoy n. Shellhaven. Titus, 20 te Izmir. Tjimenterug, 15 te San Francisco do Sul. Tomoii, 16 v. Cheribon Semarang. Tabinta, 20 te Charleston. Talisse, 19 v. Marseille n. Amsterdam. Utrecht, 19 te Belawan. Van Noort, 15 te Sydney. Van Waerwijck 19 v. Mombasa n. Belra. Wieldrecht, pass. 13 Perim n. Fao. Willemstad, 18 v. Barbados n- Engeland. Weltevreden, pass. 19 Gibraltar n. Rotterdam. Westeidam, 19 440 m. NW. Fayal. Westertoren, 20 te Rastanura. Willem Ruys, 20 te Napels. W. Alton Jones, 20 v. Suez n. Mena el Ahmadi. Waterman, 19 v. Rotterdam n. Halifax. IJsel, 18 v. Amsterdam te Hamburg. Zaan, 19 te Stockholm. Zonnewijk, 19 te Spezia. Zuiderkruis, 19 1140 m. NO. Wellington. Zeeland (KRL), 19 v. Calcutta n. Tj. Priok. KLEINE VAART Aruba, 18 v. Gefle te Amsterdam. Ary Scheffer, 18 te Liverpool verwacht. Atlantis, 18 v. Frederiksund te Londen verw. Auriga, verm. 18 v. Gent n. Malmö. Agiena, 18 v. Antwerpen te Vlissingen. Appingedam, 17 v. Lissabon n. Rotterdam. Brem, 19 v. Oporto te Antwerpen verw. Gaasterland, 19 v. Grangemouth te R'dam verw. Coolhaven, 18 v. Sami n. Rouaan. Dacapo, 19 v. Rotterdam te Lissabon verw. Daje Bohmer, pass. 18 Finisterre n. Marseille. Dubhe, 18 v. Mantyluoto te Amsterdam. Deni, 13 v. Aalboig te Rotterdam verw. Diligentia, 18 v. Ipswich n. Killingholme. Driebergen, 18 v Garston n. Dublin. Eminent, verm. 18 v. Dublin n. Liverpool. Ferocia, 18 60 m. N. Texel n. Shoreham. Frans Bohmer, 18 v. Rouaan 24 v. St. Malo te Rotterdam verwacht. Haskerland, 18 v. Goole n. Amsterdam. Hoflaan, 18 v. Gothenburg n. Skoghall. Import, 19 v. Oporto te Rotterdam verw. Lingestroom, 18 v. Amsterdam n. Leith. Ingeborg, 18 v. Londen te Helsinki verw. Joost, 16 te Obbola. Jutland, 18 v. Gruvon te Rotterdam. Koningin Juliana, 18 v. Antw te Rotterdam. Keizersgracht, 18 v. Lissabon te Vlissingen. Mvnelis, verm. 18 v. Manchester n. Whitehaven. Maas, 18 v. Gent te Vlissingen. Nassauhaven, 18 v. Dordeeht n. Rotterdam Nieuwland. 19 v. Grangemouth te Rotterdam verwacht. Orion, 13 v. Norrkoping te Rotterdam. Pavo, 17 v. Rundvik n. Domsjo. Paramount. 18 v. Antwerpen te Vlissingen. Poortvliet, 19-20 te Brunsbtlttel verw n. IJstad. Rijnhaven, 18 v. Casablanca te Limerik. Spoorhaven, 19 v. Port Lyautey te Marseille Strijpe, verm. 18 v. Plymouth n. Bristolkanaa). Setas, verm. 18 v. Odense n. Somaes. Sian, 18 v. Mariestad te Rotterdam verw. naar Voorschoten. Stientje Mensinga, 18 v. Ceuta n. Tel Aviv. Trito, 18 v. Dublin te Belfast. Tilly, 16 v. Sarpsborg n. Otterbacken. Vindlcat Atque Polit, verm. 13 v. Fowey naar Amsterdam. Vechtstroom, 18 v. Amsterdam n. Londen. Wiebold Bohmer, 18 v. Dakar voor Duinkerken Westerdok. 15 v. Amsterdam te Londen. Westersingel, verm. 18 v. Rotterdam n. Antw. Zeehaan. 19 v. Algiers te Londen verw. SLEEPVAAK1' Blankenburg. 17 v. Leningrad n. Maassluis. Cycloop. 17 20 m. N. Barbados. Ebro, 17 150 m. N. ten W. Dakar met molen Senegal. Gele Zee. 17 v. Alexandrië te Bombay met 2 bakken en baggermolen. Humber, 17 170 m. N. Brisbane met s.s. Era. Loire 18 v. Dohan n. Aden. Noordzee, 17 150 m. W. Kreta met drie bakken. Oceaan, 17 250 m. ZO. Sable ell. Oostzee, pass. 17 Ras al Hadd n. sleep v. Witte Zee en Rode Zee. Thames. 17 180 m. O. Rasfarfak met zuiger. Zwarte Zee, 17 490 m. NO. Fayal. Rode Zee en Witter Zee, met kruiser 17 120 rrf% ZO. EquatorialkanaaL

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 13