EDO kreeg garantie: Raad aanvaardde voorstel Voogd ZE VEN DA GEN HAARLEM HOOVER Instructeur en burger Instructeur en agent OP DE WEG LANGS DE WEG Van meosem en dingen onder de Da mi aatj es MUSYCKKAMER In het belang van jeugd en amateurs van goed geleide vereniging Vlaggetjesdag gaat door, vertrek vloot onzeker ^tA^ec Maxou/. Treslong weet U wat bloemen zouden zeggen, als ze konden spreken? I Jaarvergadering van „Het Witte Kruis" Concours-successen van „Sursum" Vereniging Kinderzorg vergadert te Huizen SchotenHHG op het TYBB-terrein Hillegom REAL JAM SESSION Kampioenschap district Haarlem van KNBB Brood en kijkers mee Consultatie Jubileum J. van der Horst verliet Heemsteedse sportpark VRIJDAG 2 0 MEI 1955 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COÜRAN1 EDO heeft Woensdagmiddag een over winning behaald, die zij wellicht hoger zal aanslaan en meer zal waarderen dan welke overwinning in de laatste jaren behaald. Zij behaalde die overwinning in de raad zaal van het Haarlemse stadhuis dankzij haar voorvechters Voogd (Arbeid), Balm (KVP) en Hennevelt (CPN), die in de zit ting van de gemeenteraad uiting gaven aan de wenselijkheid de Haarlemse eersteklas ser uit het Noorder Sportpark de gevraagde garantie wel te verlenen dit in tegen stelling met het prae-advies van het Col lege van B. en W. Het resultaat was dat E.D.O. de gevraagde garantie voor 10.000 voor drie jaar werd verleend het voor stel van de heer Voogd werd met 23 tegen 11 stemmen aanvaard waardoor E.D.O. nu aan de eisen van de K.N.V.B. kan vol doen en dus betaald voetbal kan blijven spelen. Over dat betaalde voetbal werd zo wel het een en ander gezegd in de raad. De heer Voogd (Arbeid) begon ermee: „Ik zie," zo zei deze, „de behoefte geens zins dat de Overheid betaalde sport gaat steunen. Maar ondanks dat, is er toch wel een belangrijke factor, die in dit geval het verlenen van de gevraagde garantie zeer wenselijk maakt." „EDO heeft 57 jaar lang goed en belang rijk werk gedaan in het belang van een deel van de arbeidersjeugd en juist die jeugdvorming komt in gevaar als EDO niet mee kan doen aan het betaalde voetbal, waarnaar zij gedreven is. En bovendien als de garantie niet wordt verleend zal EDO gedwongen worden zich tot een zuiver commerciële instantie te wenden om steun. Verleen daarom de garantie," aldus spreker. „Het bestuur van deze goed ge leide vereniging beseft volkomen dat zij de plicht heeft de vorming van haar jeugd te blijven voortzetten." De heer Voogd kwam daarna met een voorstel, waarin hij tot uitdrukking bracht dat het ongewenst is dat de Overheid zich met de betaalde sport zal gaan bemoeien en dat dus de Overheid zich in het alge meen zal onthouden van steunverlening, maar dat in het belang van de jeugd van EDO toch gewenst was de garantie voor drie jaar te verlenen.. De heer B e 11 i n k (WD) sprak als zijn persoonlijke mening uit, dat ook hij tegen betaalde sport was. Spreker betreurde de gang van zaken onder de voetballers. Even als de heer Voogd, zei de heer Bettink, er van overtuigd te zijn dat EDO de garantie niet zou behoeven aan te spreken. „Maar," zo vroeg spreker zich af, „heeft de Over heid hier nu wel een taak?" blij wilde zijn stem voorbehouden. Weinig risico De fractie van de KVP keerde zich bij monde van de heer Balm eveneens tegen de betaalde sport. „Maar wat zijn de conse quenties," vroeg ook deze spreker zich af, „als wij de garantie weigeren?" Waarna hij betoogde dat hij het advies van het dage lijks bestuur van de Sportraad, dat zich i tegen garantieverlening had gekeerd, wel j kon begrijpen, maar toch te idealistisch j vond. „Als wij de garantie niet verlenen, wordt de bloeiperiode van EDO onder broken," aldus de heer Balm. „EDO kan goedkoop bestaan en er is voor de ge meente weinig risico." Het tot dusver gesprokene kon ook de heer Hennevelt (CPN) bevredigen. Ook hij vreesde de gevolgen van een wei gering. „Wij staan voor een moeilijke be slissing," aldus spreker, „maar ook al zijn wij dan tegen het steunen van betaald voetbal door de Overheid, in dit geval moet EDO steun worden verleend. Laat EDO een goede club voor de arbeiders blijven." „De gemeente," aldus daarna de heer Spek, die namens de A.R.- en de C.H.U.- fractie sprak, „doet veel om sportbeoefe ning mogelijk te maken. Maar dit mag niet gaan gelden voor de betaalde sport." Spreker zag dan ook geen enkele taak voor de Overheid om in dit geval EDO te steu nen. „Waar gaat dat heen," vroeg de heer Spek zich af. „Dat de clubs betaald voetbal willen spelen, moeten ze zelf weten, maar de Overheid dient daarbuiten te blijven. Sport beoefenen betekent een gezonde ont wikkeling van mens en geest. Daar kan geen betaling aan te pas komen. De raad staat voor een principieel besluit en zal het verzoek van EDO moeten afwijzen. Als door het amateur zijn het jeugdwerk van EDO in gevaar komt, is er een reden finan ciële hulp te verlenen." Waarna de hec- Al br echt (Arbeid) als zijn mening te kennen gaf, dat de ge meente inderdaad niet tot taak had be taalde sport mogelijk te maken, maar wèl het jeugdwerk van EDO in stand diende te houden. „En juist terwille van die jeugd," aldus spreker, „is de garantieverlening ver antwoord." Haast Wethouder Geluk (Arbeid) stond daar na uiteraard voor een niet gemakkelijke taak. Spreker ging eerst in op de voorge schiedenis, waarbij hij zei dit als ant woord op vragen van de heren Bettink en Hennevelt dat het verzoek van EDO niet ADVERTENTIE in de commissie voor jeugd en sport, even min als in de voltallige Sportraad, was be handeld, omdat er geen tij$ was geweest. De heer Geluk, die vol lof was over het goede werk van EDO, betoogde voorts dat door het mogelijk maken van betaald voetbal de ontspanning, de clubgeest, de gemeenschapszin en het opvoeden van de jeugd tot democratische staatsburgers ern stige schade zou worden toegebracht. „En als EDO straks meer moet gaan be talen," zo zei de wethouder, „om de con currerende clubs bij te houden, dan is de verleiding groot en zal zfj steeds meer moeten gaan betalen aan haar spelers. Dan gaat dat ten koste van de amateurs en de jongeren. Wij moeten de zaken kunnen scheiden. Voor de Overheid is er geen enkele taak mee te werken aan het bevor deren van de betaalde sport. Het is jammer voor EDO, maar principieel onjuist om de garantie te verlenen. Nadat tijdens de replieken de sprekers hun argumenten voor en tegen hadden be licht en wethouder Geluk er nogmaals met klem op had gewezen dat het bevorderen van de sportbeoefening tot de taak van de gemeente behoorde, maar niet „het laten kijken naar de sport," werd het voorstel van het College van B. en W. tot afwijzing van de garantie met 23 tegen 11 stemmen verworpen (vóór A.R., C.H.U. en het Col lege) en het voorstel-Voogd met eenzelfde stemmenverhouding aanvaard. Wethouder Geluk, die al verklaard had, dat het College in deze kwestie ook sportief wilde zijn en bij het verwerpen van het voorstel van B. en W. niet zou aftreden, was één van de eerste die de aanwezige bestuursleden van EDO ging gelukwensen. Waarmede wel duidelijk werd bewezen dat het principe van garantieverlening door de gemeente zoveel reden tot discussie had gegeven en geenszins de garantieverlening aan EDO met name. ADVERTENTIE Invochten nu overbodig: U hebt alléén een Hoover nodig! Niet meer sprenkelen, dichtrollen. wach ten De Hoover strijkbout vocht voor U in, met stoom uit sleufjes in de bodem plaat. En met één vingerdrukje hebt U een droogstrijkbout.Twee bouten in-één dus. Toch lichter, toch hand- 7-amer! Vraag Uw Hoover 4 kC m dealer om demonstratie! 1 Stoom-of Droogstrijkbout ADVERTENTIE Erkend HOOVER Dealer I. v. d.BERG Gen. Cronjéstraat 170 - Tel. 12786 hoek Spaansevaartstraat Betaling desgewenst in overleg In de op Woensdag gehouden algemene vergadering van de afdeling Haarlem van de Noordhollandse Vereniging „Het Witte Kruis", werd onder meer besloten in de vacature van de eerste secretaris, ont staan door het overlijden van de heer B. Schnitger, te benoemen de heer H. J. Kolkman, Voorts werd het bestuur aan gevuld met twee leden, namelijk de he ren J. Jedema en J. J. Vermeulen. Er is in zoverre duidelijkheid in de situ atie rond het loonconflict in de Neder landse haringvisserij gekomen, dat het College van Rijksbemiddelaars ten aan zien van de arbeidsvoorwaarden voor de haringvisserij thans een beslissing heeft genomen over het omstreden graailoon en het garantieloon. Het graailoon voor een matroos werd daarbij vastgesteld op f 56.50 per week, exclusief de wachtgeld en werkloosheidspremie, de overige rangen naar verhouding. Het garantieweekloon is vastgesteld op f 60.per matrozendeel, exclusief de bovengenoemde premie. De overige rangen worden naar verhouding beloond. De afrekeningsperioden zullen inmiddels dezelfde blijven, besloot het college. De Christelijke Muziekvereniging „Sursum" te Bloemendaal heeft op Hemelvaartsdag deelgenomen aan een concours van de mu ziekvereniging „Vriendschap" in Woerden. In de concertwedstrijd eerste afdeling behaalde het korps onder leiding van de dirigent J. A. Meng een derde prijs. De tweede prijs werd behaald in de marswedstrijd tweede afdeling, waarbij voor het eerst het jonge tamboer corps van Sursum onder leiding van W. Roosmalen voor een jury optrad. De jaarvergadering van de' te Haarlem gevestigde Nederlands Hervormde Vereni ging „Kinderzorg" Noordholland combi neert haar jaarvergadering met de officiële opening van het gerestaureerde Oranje- Weeshuis te Huizen. Op Zaterdagmorgen 11 Juni wordt in het gebouw „Het Visnet" te Huizen de jaarvergadering gehouden, waarop de verslagen van de secretaris en de penningmeester uitgebracht zullen wor den. De periodiek aftredende bestuursleden mejuffrouw mr. M. de Keyzer, mr. J. H. Ekering, J. C. Stuart, mr. J. C. van Buu- ren, mr. C. P. C. Fabius en P. C. Rote. Des middags zal het gerestaureerde Oranje-Weeshuis geopend worden. Dr. K. H. E. Gravemeyer zal de inwijdingsdienst leiden. ADVERTENTIE thans ook in ovaal model! Ten gerieve van zeer vele rokers wordt de befaamde DUBEC MAXOUL voortaan, be halve in rond, óók in ovaal model gemaakt. De uitgelezen, geurige Oriénttabakken met het uiterst lage nicotinegehalte, dat rokers- hoest voorkomt, blijven natuurlijk dezelfde. Er is een duidelijk smaakberstel bij de rokers; de trend is onmiskenbaar naar Oriënt. Koop vandaag nog DUBEC Dubec Maxoul Trill J ovaal Dubec no. 4 (in het bekende rode dooije) 90 a DUBEC, de edele Oriènl-cigaret Aangezien op het Schoten-terrein aan de Geusevesperstraat te Haarlem-Noord Zater dagmiddag een adspiranten voetbaltournooi zal worden gehouden, zal de belangrijke plaatselijke honkbalwedstrijd SchotenHHC niet op dit terrein worden gespeeld. Deze wedstrijd zal thans Zaterdagmiddag om vier uur worden gespeeld op het TYBB-terrein aan de Schalkwijkerweg te Haarlem-Oost. ZATERDAG 21 MEI A.S. 8 UUR .99 99 Great Dance. THE OLD STARS Kaarten a 2.50 verkrijgbaar: Concert- bureau, Kruisweg 49; Muziekhandel De Boer, L. Veerstraat 1, Haarlem en aan de zaal. Op 20, 21 en 22 Mei zal in café-restaurant „Die Raeckse" het kampioenschap van het district Haarlem KNBB, le klas cadre 38/2 gehouden worden. De organisatie berust bij de B.C. „Haarlem". De deelnemers zijn: Agema (B.C. „Hof van Holland"), Dickmann (B.V. „DES"), Doves (B.V. „Vriendenkring"), Lamers (B.V. „Excelsior"), Lunenburg (B.V. ,,'t Centrum") en Steffers (B.V. „DES"). De lengte der partijen bedraagt 350 ca ramboles. Omdat wij elke dag meer geboeid raken door het ver schijnsel motorfiets: omdat wij de indruk hebben dat er steeds meer motorrijders op de weg verschijnen en omdat wij meenden, dat een der Haarlemse instructeurs ons wel wegwijs zou kunnen ma ken, hebben wij de eerste in structeur aangeklampt, die hoog op zo'n achterzadel geze ten, de remkoppeling en het gas van zijn vooropgezeten leerling zat mee te controle ren. Het is heus niet gek om te spreken van de rempkoppe - ling en het gas van de berijder in plaats van de motorfiets zijn vermogens. Want dat was het eerste, dat wij hoorden: met een motorfiets ben je één, het is een blijkbaar aanvaard bare vermeerdering der men selijke vermogens. Theo Hageman, 31 jaar, rijdt nu zes jaar met leerlin gen. „Hard rijden is niet moeilijk", zegt hij, als we klagen over de vaart van de motoren, „het remmen is moeilijk". Dat is iets om over na te denken. „Het is een soort ziekte", zegt hij, „en het aantrekkelijke zal wel zijn, dat je de wind om je oren voelt". Motorrijden is erg moeilijk. Het is moeilijker dan autorij den en dat minder in tech nisch, dan wel menselijk op zicht. Met een motor ga je sneller tussen het verkeer door dan met enig ander voer tuig. Dat vergt een sneller reageren en bij voortduring belangrijke beslissingen. Want met een motor heb je steeds de keus tussen uitwijken en remmen, het gaat nooit tege lijk, want dan „ga je onder uit". De steeds groeiende belang stelling voor de motor ver klaart Hageman uit scooter en bromfiets. De mensen krijgen de smaak van de snelle sport te pakken en verlangen ten slotte een motor, want op een scooter „zit je niet écht, 't is een rijdende stoel". Het beroep van motorinstruc teur is onbeschermd. Iedereen kan het proberen als bij er zin in heeft, maar hét is moeilijk. Vooral in het begin beland je in situaties, die je nooit zou hebben kunnen ver moeden. De leerlingen denken bijna steeds dat een motor niet meer is dan een vlugge fiets. „Net zoals die leerling, die veel gas gaf en de koppe ling losliet", zegt Hageman, gebruind en jong is hij, „man, we steigerden recht om hoog". „Hoe staan de agenten te genover jullie capriolen?", vragen we. „Daar heb je er een, vraag 't hem maar", zegt Jan Hageman, en zijn leerling geeft plotseling een dot gas, de motor schiet weg en lachend zwaait de instruc teur ons vaarwel. De agent is een adjudant en wel een adjudant, die bijna heel Haarlem kent: J. van Zijl, instructeur tevens van de re- servepolitie. Ook een instruc teur dus, en zelfs enigszins in hetzelfde vlak, want voor de Vereniging van Veilig Verkeer geeft adjudant Van Zijl, zestig jaar oud is hij in volle jeugd, bromfietscursussen. „Man, ik hou zelf van motorrijden", zegt hij als we zijn mening over de motoren vragen. Maar niet al leen het reactievermogen acht hij belangrijk, ook de verkeers regel-kennis en dat niet alleen uit hoofde van zijn beroep. „Ik zit liever op de motor dan in de auto en ook van hem horen we, dat het de wind om je oren is, en dat je meer één bent met de machine. „Wèl is een auto veiliger". Over de bromfiets heeft hij een korte mening: „Alles wat een brom fiets meer is dan een fiets waar je niet op hoeft te trap pen is fout". Adjudant Van Zijl kan het dan wel heerlijk vinden om één te zijn met de machine, in zijn vacanties gaat hij toch maar paardrijden, een zijn met het paard, met het Sier, een met de natuur. Voor hem is niet de motor belangrijker dan de natuur, nee, voor hem is de motor een middel, geen doel. „Ik sta al zo lang langs de weg", zegt hij, „ik ken de voor delen en gevaren van het ge motoriseerde". Maar wat zou hij nu van die instructeurs den ken, daarvoor waren we toch naar hem gegaan. Wat kan hij meer zeggen, dan dat ze het verkeer niet in gevaar brengen omdat ze hun vak verstaan. Want is hij zelf immers geen motorrijder, en instrueert hij zelf niet voor brommers? H« stapt van de stoep af, en gaat naar de jonge agent, die het verkeersbord bij de Hout- brug staat te bedienen. „Ik moet effe wat zeggen". Want aan het bord staat een aspi rant-agent en hij draait ver moedelijk zijn „wikkels" niet vlug genoeg. Je mag namelijk niet „sparen" met zo'n bord. Terwijl adjudant Van Zijl zijn stopbord-theorieën ont wikkelt, komt er een motor fiets aangereden. Wij staan enze fout, eerlijk is eerlijk midden op de weg en springen cpzij, op de nieuwe vluchtheu vel, die daar juist is aangelegd. Wij zouden wel op zo'n vlucht- heuwel willen huizen en nooit meer praten met motorinstruc- teurs en adjudanten, die ook niets tegen motoren hebben. Want we houden er zelf niet van, en we voelen dat we zelf nog eens op zo'n wcet-ik-hoe- veel-cylinder belanden, als we ons niet uit hun buurt houden. De vrienden uit Haarlem en omstreken van de Koninklijke N ederlandse Na tuur-h ist or i- sche Vereniging kunnen zich weer verheugen op een fraai excursie-programma voor de tweede helft van Mei en de maand Juni. Het is een leer zame en verkwikkende reeks van bezoeken, lezingen en duinwandelingen, deze laatste met de aanbeveling „brood en kijkers mee". Hedenavond reeds is de heer A. van de Nieuwenhuizen aan de J. A. Weissenbruchweg 13 te Haarlem, zo vriendelijk aan de leden zijn aquaria met tro pische visjes te laten zien, waarbij tevens wat kleuren plaatjes getoond worden. Op Zondag 22 Mei gaat men de Amsterdamse Waterleiding duinen in om wat meer van de daar huizende vogels op te ste ken. Dat is dan overdag. Om het fluiten, slaan en tierelieren echter goed te kunnen beluis teren worden de leden uitge nodigd om op de avond van Donderdag 26 Mei een wan deling door Aerdenhout te ma ken. Tevens wordt de flora van tuinen en parken in ogen schouw genomen, tijdens een Zondagochtendwandeling op 5 Juni door Haarlem-Zuid. Men vertrekt vanaf de imposante Spanjaardslaan (waarvan de iepen ten dode zijn opgeschre ven, helaas). De daaropvol gende Zondagochtend zullen de natuurvrienden elkaar vin den bij de molen van Pennings- veer, waarna een roei-excursie volgt op de Liede. Weer een week later, op 19 Juni, brengt men een bezoek aan het Pinetum „Blijdenstein"' te Hilversum en op Zaterdag 25 Juni houdt mevrouw Blóte in Teyler's Stichting een lezing over „Vogels en Volksgeloof'. Tenslotte voert op Woensdag avond 29 Juni een wandeling de leden der vereniging langs de grachten van Haarlem, waarbij zij gewezen worden op de flora van kademuren en wallekanten. Wij weten niet of op deze dag, de verjaardag van Prins Bernhard, enkele grachten weer „feeëriek" met lampjes-slingers verlicht zul len zijn, maar deze feestver lichting zou de leden van de Natuur-Historische Vereniging bij hun speurtocht naar kade plantjes op uitnemende wijze kunnen bijlichten. Zoals reeds eerder aange kondigd, zal op het eerstvol gende concert van „Die Haer- lemsche Musyckcamer" de bekende violist Jan Bresser solistische medewerking ver lenen. Dit concert zal plaats vinden op Maandag 23 Mei a.s. des avonds te 8 uur in de Tuinzaal van het Concertge bouw te Haarlem. Uitgevoerd zal worden het zelden gespeelde concert in F groot van Antonio Vivaldi voor 3 violen (Jan Bresser, Jan Keessen en André van Aalst) met strijkorkest. Voor dit werk schreef Jan Bresser de cadens. Voorts zal door de claveciniste van de „Musyck camer," Gertrude Maclaine. het monumentale clavecym- bel-concert met strijkorkest in D groot van J. S. Bach ten gehore worden gebracht, en de Haagse sopraan Anna van 't OeverDeutekom vertolkt de Cantate „Le Berger Fidéle" van Jean Philippe Remeau. Voor kamerorkest vermeldt het programma werken van Francesco Geminiani en G. Ph. Telemann. Het zal zonder meer duide lijk zijn, dat de medewerking van solisten als vorenvermeld zware verplichtingen voor de „Musyckcamer" met zich brengt. Het streven van de „Musyckcamer" om ook in Haarlem de prachtige werken der 17e en 18e eeuwse mees ters meer bekendheid te geven, verdient zeker een grote be langstelling. Gaarne voldoen wij aan het verzoek, om nog eens met nadruk te wijzen op de werkzaamheden van de Ne derlandse Vrouwenbond tot Verhoging van het Zede lijk Bewustzijn en de Ne derlandse Middernachtzen ding Vereniging, die beide meer dan 60 jaar hebben gearbeid, van 1948 af onder de naam: Christelijke Ver eniging „Zedenopbouw". De werkzaamheden der Vereniging worden in de Statuten aldus omschreven: Steunen van al wat de ze delijke volksgezondheid en de harmonie in het gezin kan bevorderen en bestrij den van al wat deze scha den kan; op doelmatige wij ze kennis verspreiden aan gaande het sexuele leven, zowel in het huwelijk als daarbuiten, en waarschu wen tegen misbruiken op dit gebied en de gevolgen daarvan; medewerken tot de ontwikkeling van een sexuele ethiek in overeen stemming met de Heilige Schrift, die leiding geeft in de vragen van het heden; verrichten en bevorderen van studies op sexuologisch gebied; geven van voorlich ting en hulp in levensmoei lijkheden op sexueel ge bied; bevorderen, dat door ouders en opvoeders aan hun kinderen een goede sexuele opvoeding wordt gegeven, en hen daarbij met voorlichting en verdere ad viezen ter zijde staan; be strijden van het Nieuw- Malthusianische stelsel; zorg en nazorg voor de on gehuwde moeder en haar kind, ook wat betreft hun rechten tegenover de ver wekker; bevorderen, dat de openbare eerbaarheid ge handhaafd wordt; voorko men, dat de ontucht en het daarvan profijt trekken op enigerlei wijze worde be schermd of bevorderd; be strijden van prostitutie, te gennatuurlijke ontucht en sexuele criminaliteit; zich wenden tot hen, die op plaatsen der verleiding ge not zoeken, teneinde hen daarvan terug te houden; versterken van het zedelijk verantwoordelijkheidsge voel; bestrijden van onze delijke lectuur en voorstel lingen; slachtoffers van on tucht met steun en leiding ter zijde staan en reclasse- ren van hen, die ontucht bedreven; duurzame ver zorging ïian minderjarigen, zowel in als buiten tehui zen; bevorderen van de be strijding van geslachtsziek ten; verstrekken van infor maties en adviezen op zede lijk gebied. Aan de afdeling Haarlem, evenals in alle centra van ons land, is een Consultatie- Bureau verbonden tot het verlenen van bijstand aan de ongehuwde moeder en haar kind. Als besluit van de viering van haar 10-jarig bestaan, or ganiseert de oud-leerlingen vereniging „Prinses Widhelmi- na" op Zaterdag 21 Mei a.s. een toneelavond met bal na in het gebouw H.J.M.V. Opge voerd wordt 't blijspel „Hoog moedswaanzin". ADVERTENTIE U zegt het met bloemen, maar Ze zouden zeggen, dat U maar bitter weinig begreep van bloemen verzor ging. Immers U koopt bloemen, U snijdt de stelen op de juiste wijze af. Dat is goed. Maar dan! Dan zet U ze in een vaas met schoon water. Méér niet. En dat is fout! Want bloemen hebben voedsel nodig! En dat doet U er niet in. Als U aan bet water Chrysal snijbloemenvoedsel toevoegt, verlengt U de levensduur aanmerkelijk. Dan worden de bloe men veel mooier en bet water blijft fris! Doe dit voortaan ook. U zult heel wat meer plezier van Uw bloe men beleven! Waf Pokon is voor kamerplanten is Chrysal voor snijbloemen. De heer J. van der Horst te Heemstede, die sedert de openstelling van de Heem- steedse Sportparken in 1923 als terrein knecht werkzaam is geweest (daarvoor had hij dezelfde functie reeds gedurende acht jaar op het oude R.C.H.-terrein aan de Middenweg waargenomen) heeft we gens het bereiken van de pensioengerech tigde leeftijd de gemeentedienst verlaten. Het officiële afscheid van het gemeente bestuur had dezer dagen reeds op het raadhuis plaats, waarbij hij onder meer was toegesproken door de burgemeester van Heemstede, mr. A. G. A. ridder van Rappard. Dit afscheid kreeg Woensdagavond in de tuinzaal van het Cafétaria-restaurant nog een officeus verlengstuk, doordat di verse verenigingen die geregeld van de Heemsteedse Sportparken gebruik maken, de heer Van der Horst niet wilden laten vertrekken, alvorens zij van hun waar dering voor hem hadden blijk gegeven. Aldus waren hier onder meer de verte genwoordigers bijeen gekomen van R.C.H. en twee van haar onderafdelngen; de Gym nastiek en Sportvereniging „Heem stede"; de voetbalverenigingen S.V.J. en „Spaarnevogels"; de dameshockeyclub „Rood en Wit" en de cricketclub „C.V. H.W". Namens al deze verenigingen werd eerst het woord gevoerd door de voor zitter van R.C.H., de heer Jac. de Geus, die opmerkte, dat de scheidende functio naris een mooi vak gekozen heeft. Hij is hierdoor immers midden in sport en spel terecht gekomen en omdat deze altijd zijn liefde en belangstelling hebben behouden, kunnen de werkzaamheden hem nooit zwaar gevallen zijn. Dit is wel gebleken uit de activiteit en het enthousiasme, waarmee de heer Van der Horst iedere vereniging steeds met raad en daad ter zijde heeft gestaan. Hierdoor was hij stel lig de centrale figuur van de sportparken geworden, zodat spreker begreep, dat het bijzonder moeilijk voor hem zou zijn deze betrekking nu te moeten verlaten. De heer De Geus verzekerde evenwel, dat hij van de grote waardering der verschillende verenigingen overtuigd mocht zijn en over handigde hem een geschenk in enveloppe. Nadat de directeur van de Heemsteedse Sportparken, de heer C. A. Schipper zijn voldoening had uitgesproken over het grote aantal verenigingen, dat bij de hul diging vertegenwoordigd was en de heer Jules Kammeyer eveneens een geschenk in couvert met inhoud had aangeboden, nam de ere-voorzitter van R.C.H., de lieer S. Hazevoet, nog even het woord. Hij sprak hierbij speciaal namens R.C.H., waarbij hij erop wees dat Van der Horst bij jong en oud van deze vereniging juist zo popu lair is geworden, omdat hij de club altijd spontaan tegemoet gekomen is. Vandaar dat spreker hem toewenste dat hij nog vele jaren van zijn verdiende pensioen zou mogen genieten, om hieraan de verzeke ring toe te voegen, dat Van der Horst bij R.C.H. altijd van harte welkom zal zijn. Vervolgens sprak de vertegenwoordiger van „C.V.H.W.", die eveneens verzekerde dat het werk van de heer Van der Horst altijd bijzonder was gewaardeerd, waar bij men het tevens zo sympathiek gevon den had. dat hij steeds van zulk een grote belangstelling blijk gegeven heeft voor de verrichtingen van alle verenigingen, die geregeld van de sportparken gebruik maken. Het laatste woord was ditmaal aan de heer Van der Horst die zich niet alleen erkentelijk toonde voor de wijze waarop men afscheid van hem heeft willen nemen, doch ook ziin dank betuigde voor de mede werking die hij in de sportparken van clubs en clubbesturen mocht ondervinden. Hierna bleven de aanwezigen nog enige tijd bijeen.

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 17