jonge mannen Cassière vrouwelijke kracht steno-typiste STOKER va Nette serveerster gevraagd FUSTMEESTER Electromonteur Metaaldraaier e ^LOeek bediende jongste bediende mmmmm* m iphü Zandvoort Lisse PTT mannelijk en vrouwelijk personeel Haarlemmermeer Vijfhuizen HINn., HAARLEM mannen COTTONBREIER Eerste verkoopster net meisje ZATERDAG 21 MEI 195 5 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HA£RLEMSCHE COURANT 10 WsJSmmMAAMA. Geslaagden verkeers- examen vrolijk bijeen Driewerf hoera voor de politie in Minerva Gerrit Achterberg 50 jaar IMationale geheim-actie voor rheuma-bestrijding Medische diensten van dit weekeinde Bezoldiging gemeente- personeel gewijzigd Prijsuitreiking motorraces op het raadhuis Raadsvergadering Wij vragen voor spoedige indiensttreding van 1435 jaar. INSPECTIE DER POSTERIJEN EN TELEGRAFIE TE HAARLEM Ervaren STENO TYPISTE Bloedtransfusies beginnen weer J. J. L. Dieben overleden Feestavond „Hosanna" TYPISTE Ned. ADVERTEERT !N DIT BLAD te MONTEUR, 2e MONTEUR, 1 LEERTONGEN ÜBÜB w.mm'u m mm mmmmm „Teodora' (P a 1 a c e) is een beeldschone jonge vrouw, die ondanks haar geringe af- komst de echtgenote wordt van keizer Jus- tinianus en deze zo onvermurwbare heer ser er toe overhaalt, zijn strenge, impopu laire bevelen te vervangen door een mens lievender beleid. Wanneer er een samen zwering tegen het hof wordt gesmeed ra ken de keizerlijke echtelieden door laster praatjes van elkaar vervreemd, maar het slot van de film zorgt voor een ontroeren de hereniging. Gianna Maria Canale en Georges Mar- chal zorgen voor een goede vertolking van de hoofdrollen, ook al zijn zij geen van beiden in staat de figuren naar het ka rakter te benaderen. Want daarvoor wordt in deze Italiaanse, met fraaie kleuren overgoten film, te veel aandacht besteed aan oppervlakkige bijzaken, zoals de be roemde Romeinse wagenrennen, waarvan men een levendige reportage te zien krijgt. N. R. K. „Ontvlucht uit Colditz" (F r a n s H a 1 s) is een Britse film in het genre van „Het Houten Paard" waarin het leven in Hitiers krijgsgevangenenkampen wordt geschil derd. Zulke rolprenten zijn er al legio ge weest en deze laatste variant opent geen nieuwe of verrassende gezichtspunten. In een reeks van technisch knappe beelden vooral de dramatische belichtingen zijn zeer suggestief toont zij ons hoe een aantal gevangen genomen geallieerde of ficieren de meest-fantastische plannen ont werpt om te ontsnappen uit het zwaar be waakte kasteel Colditz waar Hitier hen heeft laten interneren en hoe al die uit- braakpogingen aanvankelijk op niets uit lopen omdat er in hun eigen rijen een ver rader schuilt. Er is een uitgezochte collec tie Gestapo-boeven die hun bewaakt en sart, er zijn vele staaltjes van hartverwar mende heldenmoed en galgenhumor der geïnterneerde officieren, er is sfeer en spanning, maar toch overtuigt deze film niet geheel en al. Misschien omdat de Duit sers als in zoveel eerdere rolprenten van dit soort weer net iets te stom en te ridicuul zijn voorgesteld, misschien om dat dit kasteel Colditz, vergeleken met de vernietigingskampen als Bergen-Belzen e.d. maar een „zacht eitje" is, misschien ook alleen omdat het allemaal al zo ver achter ons ligt. Maar hoe dan ook, het vei- haal „deed" ons niets, ondanks goed spel, uitstekend camerawerk en een bizonder vlot tempo. H. C. „On the waterfront" (L i d o). Zoals ver wacht geprolongeerd. Een voortreffelijk filmwerk, dat men niet moet missen, on danks de pathos van het slot. „The great Caruso" (Minerva) Een eerbewijs aan de grote Italiaanse zanger, wiens levensgeschiedenis men in beeld ziet gebracht. Veel noten op haar zang heeft de film naar de maatstaven der cine matografie niet, wel naar de criteria van het bei-canto. Ze draait Maandag. Maan dagavond kan men een reprise bewonderen van „Zij, die wij vereren". „Malaga" (Lux or) De internationale politie wil er meer vaft weten, want -er wordt gesmokkeld bij de vleet en per mo torboot en in technicolor. Het geheel is uiterst spannend, want een vrouwelijk ge heim agent stort zich met een afgrijselijk beroepsenthousiasme in het wespennest en veroorzaakt daar furore. De agente (Mau reen O'Hara) begeeft zich op paden, waar een ordentelijk meisje het bestaan niet eens van zou willen vermoeden, maar alia, als agente kun je met kwalijke middelen blijkbaar het doel heiligen en dat wordt dan ook na een reeks spannende avon turen bereikt. De schoolse regie kan de spanning niet verminderen en het wespen nest is zo ingewikkeld, dat de bezoeker er genoegen mee neemt dat de ontknoping alleen de grootste problemen oplost en de kleintjes rustig verder laat bestaan. Mis schien voor een volgende film. Mac Donald Carey geeft een uitstekende vertolking van een hard agent (geheim) en zijn laatste klap is altijd wel een daalder waard. Ma laga is een verwarde maar spannende film. N. „Sauerbruch" (S t u d i 9) is de verfilming van het boek „Das war mein Leben", dat de Duitse arts Sauerbruch groot pionier op hot gebied der longchirurgie en bewe gende kunstledematen - - in 1951 deed ver schijnen, het jaar waarin hij op 76-jarige leeftijd stierf. In 1933 sloot hij zich aan bij de Nazi-partij. Het is een deels uitmuntende, deels mid delmatige film geworden. Men heeft ge tracht twee partijen te verzoenen: die, wel ke Sauerbruch als mens geen grote achting toedraagt, en die, welke hem door dik en dun bewondert. De film is moeizaam tot stand gekomen. Uiteindelijk blijft de conclusie, dat de arts een buitengewoon goed mens moet zijn geweest, maar scènes uit het begin der film passen weer niet in die conclusie. Zo twee slachtig is ook de film. Er is voortreffelijk camerawerk in, maar ook soms, alsof men eens is gaan proberen wat er nu allemaal met zo'n ding te doen valt. Soms is de film diep ontroerend, soms ronduit sentimenteel. Om het hele leven der arts zonder saaie chronologische opeenvolging te „geven", nam de regie toevlucht tot flash-backs, die soms als ronde pennen in een vierkant gat passen. Men ziet allerlei Sauerbruchen en vraagt: wie is het nou? Hem zal wel niets menselijks vreemd geweest zijn Maar als geheel is niettemin de film een uitstekende, bovendien ook boeiend omdat de leek het artsenvak nu eens vanuit een doktersjas kan aanschouwen. Dat de poli tiek in een neutraal tintje op het doek kwam is ronduit een verdienste, al komt het de objectiviteit ten opzichte van Sauerbruch niet ten goede. Wij bevelen de film van harte aan, zij het niet aan dege nen, die nog niet de juiste (of onjuiste) gemoedsrust hebben gevonden jegens een typisch Duitse figuur. N. „Amok in Silver Lode" (Roxy) Op deze allesbehalve rustige cowboy-film. door Technicolor fraai gekleurd, kan de toeschouwer wederom enige knappe staal tjes van vuist- en revolvergevechten gade slaan. De schietpartijen ontstaan wanneer een schurk met enige trawanten de huwe lijksvoltrekking van de held (John Payne) met een charmante blondine, in een rustig dorpje, komen verstoren. De eersten geven zich namelijk uit voor „rijksrechercheurs" en komen de aanstaande bruidegom „ar resteren" wegens een vermeende misdaad. In werkelijkheid komen zij hem geld en goederen afpersen, welke deze in vroegere, wat roerige jaren, vergaard heeft. Het ziet er voor de held vaak niet zo best uit; eerst vecht hij tegen de vier boe ven-rechercheurs, daarna als door een on gelukkige samenloop van omstandigheden ook de publieke opinie in zijn nadeel om slaat, ook nog tegen de brave burgers zelf. En dat allemaal in het costuum waarin hij zou gaan trouwen. Na een reeks van span nende revolvergevechten en het arriveren van een officieel telegram dat de pseudo- rechercheurs als dieven en moordenaars kenschetst, kunnen bruid en (gewonde) bruidegom toch zegevierend de toekomst ingaan. De rol van de hoofdschurk is in deze film goed getroffen, evenals trouwens die van de opgejaagde en onschuldige, eenzame vechter, daar staat de naam John Payne trouwens wel borg voor. H. S. Mannequins voor Rio. (Rembrandt) Het verhaal van meisjes, die aangelokt door verleidelijke advertenties naar het buitenland vertrekken om daar op de een of andere manfer als danseres, zangeres of gewoon als meisje van verdachte zeden de kost te verdienen is oud en altijd wordt Argentinië wel op de een of andere ma nier in het gegeven verwerkt. Ook in deze film speelt de geschiedenis zich weer af in Rio, waar een groepje onschuldige meisjes in een nachthuis verzeild raakt. De meeste mannequins passen zich, al dus deze film, bijzonder goed in hun nieu we omgeving aan en alleen een Hollands en een Duits meisje proberen steeds uit de verderfelijke omgeving te ontvluchten, hetgeen tenslotte met de vriendelijke hulp van een Amerikaans ingenieur gelukt. Via achtervolgingen met hoofc&akelijk Van de 451 jongens en meisjes die ver leden week deelnamen aan het verkeers- examen, dat jaarlijks door de Heemsteedse politie wordt afgenomen, moesten er 28 worden afgewezen. Van de grote meerder heid der geslaagden hebben zes meisjes en elf jongens geheel zonder fouten aan de voorschriften voldaan. Allen werden Vrij dag in het Minerva Theater met de tra ditioneel geworden feestmiddag voor hun gebleken oplettendheid beloond en daarbij door de hoofd-inspecteur van politie, de heer A. Berentsen hartelijk begroet. Deze zei, dat de verkeersexamens allerminst een spelletje zijn geweest, maar dat onderwij zers en politie hun de verkeersregels heb ben bijgebracht met de bedoeling, dat zij deze voortaan ook dagelijks zouden toe passen. Vervolgens sprak de burgemeester van Heemstede, mr. A. G. A. ridder van Rap- pard, die uiteenzette, dat ook deze ver keersexamens een poging zijn het aantal ongelukken zo klein mogelijk te houden. Hij verzocht de jeugd langs de weg steeds uiterst voorzichtig te zijn, vooral nu het verkeer met de dag intensiever wordt. Tenslotte stelde hij voor een driewerf hoera op de politie uit te brengen, die zich ook tijdens deze examens opnieuw een groot vriend van de jeugd heeft betoond, en daaraan werd met enthousiasme vol daan. De zeventien jongens en meisjes die de examens foutloos hadden afgelegd, kwa men voor het voetlicht. Dit waren (van de Bosch en Hovenschool) Jaap de Groot; (van de Nicolaas Beetsschool) Hans Brou wer, Benni Cliteur,. Leo Hoekendijk en Lidy van Soest; (van de Crayenester- school) C. Meilink, G. Buyn, P. van Rijk, B. Schiff en A. Heupers en (van de Voor wegschool) Mary van Andel, Charles van Berkel, Beppie Engels, Ronnie Fortgens, Ralph Sluiter, Mattie Spoor en Willy van Wijngaarden. Zij allen kregen door de burgemeester het verkeers-insigne op de borst gespeld, waarbij deze hun als extra verrassing nog het boek „Klaar. over!", door Henriëtte van Eyk en Wim Hora Adema overhandigde, welke zeventien exemplaren door de uitgever voor dit doel waren toegezonden. Een gezamenlijk gezongen „Lang zullen ze leven!" besloot dit gedeelte voor de pauze, waarna het programma werd voort gezet met het vertonen van de jeugdfilm uit de Arthur Rank-productie „Ruiters van het eenzame woud". Vrijdagavond is de dichter Gerrit Ach- teiberg ter gelegenheid van zijn 50e ver jaardag door een kring van vrienden een feestmaaltijd aangeboden in het hotel „De Lage Vuursche". De dichter A. Roland Holst sprak de jarige toe en getuigde van zijn grote bewondering voor diens werk. Namens de talrijke vrienden en bewon deraars bood hij de jarige een liber amico- rum aan. dat verscheidene tientallen blad zijden verzen, proza en tekeningen bevat. Hij deed dit vergezeld gaan van een ge schenk dat Achterberg in staat zal stellen een buitenlandse reis te maken. Onder degenen die voorts nog hartelijke woorden van vriendschap en waardering spraken zijn te noemen: prof. dr. N. A. Donkersloot. Ed. Hoornik, M. Mok, J. B. Charles, Paul Rodenko en Ellen Warmond. Aan het slot dankte Achterberg in be wogen woorden voor de vele blijken van vriendschap. Hij liet daarna enige van zijn nieuwste gedichten horen. dikke, onprettige mannen in de boeven- rollen vindt het verhaal tenslotte zijn ont knoping in een vechtpartij aan boord van een verdacht schip. Al met al een weinig plezierig gegeven, dat volgens de regelen van het vak is uit gewerkt. Hanneri Matz, Scott Brady en Ingrid Stenn spelen niet eens zo erg on verdienstelijk de hoofdrollen. H. de G. Vandaag zal door de stichting „Het Na tionaal Rheuma Fonds" overal in ons land worden begonnep met een grote actie, die van 21 Mei tot 9 Augustus zal duren, ter bestrijding van de rheuma. Deze actie, die werd ontworpen door de heer A. M. Ber gers uit Rotterdam, wordt gevoerd door middel van oranje, rode, witte en blauwe „verrassingcouverties" waaraan een ge heim is verbonden. Deze couvertjes zullen door geheel Nederland verkrijgbaar zijn. o.m. bij de kantoren van de Staatsloterij. De opening van deze couvertjes kan ge schieden op 9 Augustus. Notaris A. van dei- Laan uit Amsterdam zal dan in een geza menlijk programma van de omroepvereni gingen, die alle deze actie steunen, het „ge heim" bekend maken. Er zijn in totaal 5456 prijzen, die gezamenlijk een bedrag van 25.000 vertegenwoordigen, teverdelen onder de deelnemers. Daartoe werd in 5456 couvertjes het betreffende „geheim" aan gebracht en de winnaars zullen zich 's avonds aan hun radiotoestel zelf aanwij zen. De minister van Justitie heeft aan deze actie zijn goedkeuring gehecht. HAARLEM Artsen, boodschappendienst, firma Mathot, Grote Houtstraat 39, telef. 11990. Apotheken. Firma C. G. Loomeyer Zn., Barteljorisstraat 11, telef. 10175; Park- Apotheek, Kleverparkweg 13, telef. 11793; Apotheek 't Gildehuys, Koninginneweg 3, telef. 12038; Apotheek J. Krijnen, Ekster straat 100, telef. 25860. Deze apotheken zullen tevens geopend zijn op werkdagen van 21 Mei tot 28 Mei, des avonds na 6 uur tot des ochtends 8 uur. BLOEMENDAAL De dienst van de doktoren in Bloemendaal- dorp wordt van hedenmiddag twee uur af t.ot Maandagmorgen acht uur waargenomen door de arts C. Eenhoorn, Bloemendaalse- weg 17, telefoon 25589; die van de Overveense huisartsen tot Zondagavond elf utir door dok ter W. D. van Oldcnborgh. Bloemondaalse- weg 223. telefoon 22884. In Aerdenhout is de waarnemend arts van Zaterdagavond zes uur af tot Maandagmorgen acht uur dokter C. Kroon, Burg. Den Texlaan 12, tel. 26073. In hetzelfde tijdvak als de artsen in Bloe- mendaal-dorp zijn de dienstdoende wijk verpleegsters zuster J. van Dijk, Bloemen- daalseweg 307, Overveen, telefoon 12698, b. g. g. 14424 en zuster A. G. Haagsma, Roemer Visscherplein 1, Heemstede-Aerdenhout, tele foon 27900. De Zondags-, avond- en nachtdienst van de apotheken voor Aerdenhout, Overveen, Bloemendaal en Santpoort wordt van heden avond zes uur af tot Zaterdag 29 Mei ver zorgd door de Aerdenhoutse Apotheek (L. Earuch), Zandvoortselaan 164, Aerdenhout, telefoon 26772, de Elswout Apotheek (drs. A. P. W. van der Ham). Bloemendaalseweg 341, Overveen, telefoon 13760, en de Santpoortse Apotheek (drs. K. Zijp). TJIoemendaalse- straatweg 145. Santooort-station, telefoon K 2560 8249. v BENNEBROEK Dr. P. van Aalst., Rijksstraatweg 52, Tel. j K 2502 - 300. HEEMSTEDE Artsen, dr. A. L. C. van Lier Pieter Aertz- laan 6, tel. 39875; dr. J. Laeijendecker, Raadhuisplein 9, tel. 38103. Wijkverpleging, Zuster Verduyn, Meer en Boslaan 23, tel. 39509. Apotheken, Aerdenhoc't A.po.heek, Zand voortselaan 164, te:. 26772; Heemsteedse Apotheek, Binnenweg 98, te'. 38197. HILLEGOM Dr. G. P. D. Ie Cocq d'Amsndville, Six- laan 7, tel. 5613. LÏSSÉ Dr. J. M. van Dijk, Achterweg tel. 3134 HAARLEMMERMEER Badhoevedorp/Sloten, dr. Den Ouden, tele foon 368. Hoofddorp, dr. Bult, tel. 6320. Nieuw Vennep, dr. Van de Weg, tel. 280. Zwanen burg-Half weg, dr. D. H. Honingh, Tel. 405. Het besluit van de Zandvoortse gemeen teraad van 22 Februari, waarbij naar aan leiding van de gegeven richtlijnen door de minister van Binnenlandse Zaken een wij ziging werd gebracht in de salaris- eh loonverordening van het gemeenteperso- neel, is voor het college van B. en W. aan leiding geweest, nader in contact te treden met de afdeling „ambtenarenzaken" van het departement van Binnenlandse Zaken, betreffende de bezoldiging van de directeur van Publieke Werken en van die voor de bedrijven. Dit heeft tot gevolg gehad, dat geen be zwaar werd gemaakt tegen een gelijke be zoldiging van de verhouding tot de secre- tariswedde. Dit had tevens tengevolge, dat de plaatsvervangend directeur van publie ke werken thans kan worden ingedeeld in de rang van technisch hoofdambtenaar eerste klasse, terwijl een rang van tech nisch hoofdambtenaar kan worden inge voerd. Ook heeft dit overleg uitgewezen, dat de benaming van „hoofdcommies" en eerste waarnemend secretaris, kan worden gewijzigd in de benaming „hoofdcommies eerste klasse". In verband met een op bovengenoemde raadsvergadering geuite wens, het salaris van de gemeente-arts te verhogen, stellen B. en W. thans voor, hiertoe over te gaan, en dit, inclusief de laatste 6 salarisver hoging te brengen op f 1600 per jaar en het salaris van de assistente op het consultatie bureau te verhogen tot f 1200 per jaar. Georganiseerd overleg heeft zich met deze wijziging aecoord verklaard. Het gemeentebestuur van Zandvoort zal Zondagavond om acht uur op het raadhuis be stuursleden van de K.N.M.V. alsmede de prijswinnaars van de internationale motor races, welke die dag worden verreden, offi cieel ontvangen, bij welke gelegenheid tevens tot de uitreiking der prijzen zal worden over gegaan. De raad der gemeente Zandvoort zal Woensdagavond om acht uur in openbare ver gadering bijeenkomen. Vóór de afwerking van de voorstellen van B. en W. zal dan eerst beslist worden over de toelating van het nieuw benoemde lid van de raad, de heer C. Paap, die in de fractie van de P. v. d. A. mr. Porrenga zal opvolgen. JAARVERGADERING De jaarvergadering van de Zandvoortse vis club „De Vijver" zal wmoen gehouden op Maandag 25 Mei. CHRISTELIJKE BOND VAN OVERHEIDSPERSONEEL Door de afdeling Lisse van de Nederlandse Christelijke Bond van Overheidspersoneel werd Vrijdagavond een ledenvergadering ge houden onder leiding van de heer J. Willem- sen, die in' zijn openingswoord wees op de noodzaak van deze late vergadering in ver band met de te houden Bondsvergadering, welke op 24 Mei te Haarlem in het Krelage- huis wordt gehouden. Tot afgevaardigden werden benoemd de heren H. Meijer en P. van Eijk. Diverse belangrijke punten werden ter tafel gebracht en besproken, onder meer wijziging van de ziekenfondsregeling vacan- tietehuizen. Tenslotte werd besloten in het seizoen een propaganda-avond te houden op brede basis. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Gijsbert, z. van C. Dolieslagcr en A. Hulsbos; Adrianus Maria, z. van W. van Leeuwen en S. M. Polle; Cornelis Jo hannes, z. van C. J. Ruijgrok en G. J. de Groot; Gerritje Hasina, d. van W. van 't Oever en A. de Jong; Cornelia Sophia, d. van H. W. Asper cn C. S. de Jong; Petronella Cornelia, d. van P. v. d. Berg en K. C. Sneeuw; Gerrit, z. van M. A. Dekker en M. Luiken; Ineke, d. van D. P. Breenen en M. Balkenende. GEHUWD: J. Th. R. de Vroomen en M. A. T. Beelen: P. J. van Kesteren en G. J. van Stijn; G. J. J. Hesselman en M. M. M. A. van Zonneveld; G. Nieuwenhuis en M. Th. Segers. Aanmelden 's Maandagsavonds van 79 uur in Ge bouw Cultura. Jansstraat bij de Grote Markt. Indiensttreding na medische goedkeuring. DROSTE'S CACAO- EN CHOCOLADEFABRIEKEN. >.V, HAARLEM vraagt voor opleiding tot loketambtenaar Plaatsing geschiedt op de kantoren in Noordholland (met uitzon dering van Amsterdam en het Gooi) en in de Bloembollenstreek. Leeftijd 16-25 jaar. Voor hen die in militaire dienst zijn geweest is afwijking van de leeftijdsgrens mogelijk; dit dient vermeld te wor den in de sollicitatiebrief met opgave van de duur van de diensttijd. Vereiste: diploma M.U.L.O.-A of B met 3 talen of bewijs van overgang van de 3e naar de 4e klas H.B.S. Zij, die dit jaar examen moeten doen, kunnen nu reeds solliciteren. Reis kostenvergoeding en eventuele pensiontoelage volgens Rijksregeling. Schriftelijke sollicitaties met vermelding van geboortedatum, behaalde diploma's, enz. te richten aan de Inspecteur der P en T, Ged. Oude Gracht 2, Haarlem. Voor directe indiensttreding gevraagd Cassière. Vereisten diploma Mulo en typen. Leeftijd 20 tot 25 jaar. Enige bekend heid met boekhouding strekt tot aanbeveling. Br. no. 8948. Met SPOED gevraagd: ev. mod. talen, en een iu «mji Op de vergadering van het Centraal Be stuur van de Afdeling Haarlemmermeer van Het Nederlandsche Rode Kruis werd gespro ken over plannen voor de naaste toekomst. De Bloedtransfusiedienst is na een rust periode door de geelzuchtepidemie van twee jaar weer gestart. In Badhoevedorp- Sloten werd begonnen. Hier gaven enkele honderden donors een halve liter bloed. Op 2 en 3 Juni wordt in Nieuw Vennep een af- name-avond gehouden. Hiei^wordt bloed ge geven door hen. behorend 'tot de onder afdelingen Nieuw Vennep en De Kaag- Abbenes. Met betrekking tot het Jeugd Rode Kruis wordt speciaal genoemd de afdeling Vijfhui zen. waar een actie werd gevoerd die tot resultaat had dat een pakket kan worden ge zonden aan de door natuurrampen getroffen kinderen in Griekenland. Twee zieken, woon achtig in de afdeling, zullen binnenkort op kosten van het Rode Kruis een boottocht ma ken, samen met patiënten uit andere afde lingen. De grote demonstratie, die ter gelegenheid van het eeuwfeest zal worden gehouden, zal worden geopend met een grote parade voor de autoriteiten. Hierna zal de eigenlijke de monstratie aanvangen, waarvan de onder delen in tien dorpen en buurtschappen wor den gehouden. Bij deze plaatsen zal ook de helicopter landen. Deze demonstratie vindt plaats op de eerste dag van het eeuwfeest, Zaterdagmiddag 2 Juli. Speciale aandacht zal worden besteed aan de collecte, die eind Mei-begin Juni zal wor den gehouden. De kasmiddelen van de afde ling moeten worden verstevigd om de acties, die men voorbereidt, te kunnen uitvoeren. Op Hemelvaartsdag overleed in het zieken huis Sint Joannes de Deo te Haarlem de heer J. J. L. Dieben, in leven hoofd van de R.K. School (Sint Anna-sehool) te Vijfhuizen. Hij bereikte de leeftijd van ruim 63 jaren. Veertig jaar tot December 1953 is hij bij het Ka tholieke onderwijs werkzaam geweest, ach tereenvolgens in Zoetermeer-Hoge Rijndijk, Sassenheim en sedert de oprichting van de school in Vijfhuizen. In 1948 mocht de heer Dieben zijn veertigjarig jubileum bij het on derwijs onder grote belangstelling vieren. In Juni 1952 werd hij. na dertig jaar in Vijfhui zen werkzaam te zijn geweest, door een sle pende ziekte gedwongen met ziekteverlof te gaan, totdat hij per 1 Januari 1954 vervroegd pensioen kreeg. Naast zijn werk bij het onderwijs verrichtte de heer Dieben nog vele taken op kerkelijk en maatschappelijk gebied. Zo was hij van de oprichting in 1927 af voorzitter van het ge nootschap voor de „Stille Omgang", afdeling Vijfhuizen. Bijna 20 jaar was hij penning meester van de Kring Vijfhuizen van het Witte Kruis. Hij was secretaris van de Oran jevereniging, secretaris van de plaatselijke afdeling van de K.V.P. Ook de vereniging „Dorp Vijfhuizen" heeft hij twintig jaar lang als secretaris gediend. Op 15 April verhuisde de familie Dieben naar Hoofddorp. De plechtige uitvaartdienst zal worden ge houden op Woensdag 25 Mei om 9 uur in de parochiekerk van de H. Joannes de Doper te Hoofddorp. Hierna vindt de teraardebestel ling plaats op de R.K. Begraafplaats te Hoofd dorp. Het Christelijk Gemengd Koor „Hosanna" te Vijfhuizen herdacht, dat het 12'/, jaar ge leden werd opgericht. Om dit koperen feest te vieren vond in het Jeugdgebouw van de Nederlands Hervormde Gemeente te Vijfhui zen gisteravond een feestavond plaats, welke werd geopend door de voorzitter van het koor de heer H. Booman. Het grootste deel van de avond werd ge vuld door declamatie. Hiertoe had men de medewerking verkregen van de heer Jan Oosterwelder. voordrachtkunstenaar te Am sterdam, die in het bijzonder boeide met de declamatie van „De levensgeschiedenis van Ton Spier". Dit koperen feest van „Hosanna" betekende tevens het jubileum van één bestuurslid en twee werkende leden. De voorzitter, de heer Booman. bekleedt deze functie vanaf de op richting van het koor en de dames T. de Rui ter en C. Kluyt zijn vanaf het begin lid ge weest. Namens het koor werden zij door het bestuurslid de heer H. van Hooidonk, geluk gewenst en ontvingen zij een aandenken. De felicitaties der verschillende kerkge nootschappen werden overgebracht door de heer M. Jansen namens de Nederlands Her vormde Kerk en door de heer J. Schering na mens de Gereformeerde Kerk. jaarbetrekking; goede verdienste gegaran deerd. Brieven no. 8966 bureau van dit blad. Technische Import en Export J. L. BIENFAIT Asterlaan 37 Aerdenhout N.H. Tel. 27140 Gevraagd voor tijdelijk (1 a 2 maanden) liefst studente, voor het inrichten van een nieuw archief. Sollicitaties worden ingewacht aan bovengenoemd adres. voor tijd. werkzaamh. Geh. geen bezwaar. Wekelijkse afre kening. Vacantie gegarandeerd. „HAARLEM" Typing Office, tel. 14292, 2e Hasselaerstraat 4. Op handelskantoor te Heemstede gevraagd Zij, die over kantoorervaring beschikken, genieten de voorkeur. Prettige werkkring en gunstig salaris. Voor haar, die blijk geeft van ijver en initiatief zeer goede vooruit zichten. Brieven onder no. 8940 aan het bureau v. d. blad. Haarlemsche Groente- en Fruitveilings-Vereniging vraagt voor zo spoedig mogelijke indiensttreding een Uitvoerige schriftelijke sollicitaties kunnen worden ingezon den tot uiterlijk 31 Mei aan het bestuur van de veiling, Donkere Spaarne hoek Koudenhorn. KOUSENFABRIEKEN Wij zijn met een speciale opleiding, begonnen voor van 1630 laar. Deze mannen worden opgeleid tot Een vakman-cottonbreier bedient de modernste en Ingewikkeldste breimachines. De jpieiding, die officieel erkend is. geschiedt door gespecialiseerde leraren van de bedrijfsschooi Het vak biedt de longeman ruime toekomstmogelijk heden (vaklieden verdiener f 80—f 100 per week) Alleen pientere en handige jongemannen komen in aan merking. De aan te nemen mannen moeten tenminste 7 klassen van de Lagere school met goed gevolg doorlopen hebben Aanstelling geschiedt na medische en psychotechnische keuring en na de proeftijd wordt een leerlingen contract van kracht Aanmelden en inlichtingen Personeels afdeling: ZIJLWEG 138, HAARLEM JBIBHB O gevr. Dames, die gewend zijn in vlotte zaken te werken en met het stoffenvak bekend zijn gelieven te soil, schrift, of pers. Gr. Houtstraat 14, Haarlem. Gevraagd: voor hulp in de huishouding v. 8.3013 uur. Aanmelden Mevr. Wisse, Heemst. Dreef 145, Heemstede. DE FIRMA LIBA Amsterdam vraagt voor haar afd. vaten- .wasmachines en koffiezet machines LASSER PLAATWERKERS LOODGIETERS KOPERSLAGERS en voor de afd. KOELING KOELTECHNICUS Leeftijd tot 55 jaar. Br. on der no. 1144 aan Alta's Reel. Bur., N.Z. Voorburgwal 298, Amsterdam. Gevraagd: Diploma V. E. V. alsmede Machinefabriek Swart. Am sterdamsevaart 22-24, H'lem. H.H. AUTOMONTEURS. Zij die veranderen of verbeteren willen kunnen zich melden des avonds bij GARAGE SCHOORL en v. LOON, Amst.d.vaart 126. Gevr. wordt GEVRAAGD Enige technische kennis strekt tot aanbeveling. Soli. N.V. Eerste Haarl. Vleeswaren- en Conservenfabriek E. J. BOOIJ, Lange Herenvest 114120, Haarlem. BANKINSTELLING te Haarlem vraagt een voor haar afdeling Boekhouding. Boekhoudkun dige kennis en ervaring op Boekhoudmachines strekt tot aanbeveling. Tevens is er plaats voor een Brieven onder no. 8960 aan het bureau van dit blad.

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 10