Charmante zeemeermin voor Zandvoort aan land Zandvoort meer dan tevreden over Pinksterdrukte Met Pinksteren 15.000 bezoekers in de Kennemerduinen Logiesdienst van Haarlems Bloei werkte op volle toeren Jubilaris P. van Tol hartelijk gehuldigd Aanrijding op onbewaakte overweg Symbolische opening van het seizoen Haarlemmermeer „twenty-five" m DINSDAG 31 MEI 1955 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Zandsvoorts echtpaar bij verkeersongeluk gewond Chocolademelk en V.V.V.-meisjes Veel lof voor zijn werk aan de Algemene Begraafplaats Uitspraak rechtbank Zilveren legpenning voor Heemstedenaar Jac. Roest HBC vierde in Heemstede promotie-feest Scheepvaart Haarlemmer in hotel te Utrecht aangehouden Foto-zoekrit van de motorclub „Zandvoort" „De Vliegende Schotel" organiseert puzzletocht 25 SIGARETTEN 75 CENT Zonder dat nu van topdagen kan gesproken worden dat zijn dagen waarop -meer dan honderdduizend baders het Zandvoortse strand bevolken kan worden vastge steld, dat. de afgelopen Pinksterdagen veel hebben goedgemaakt van een slecht voor seizoen. Met angst en vreze hebben de Zandvoorters de Pinksterdagen tegemoet ge zien. want een échec op deze dagen kan zelfs door een goed zomerseizoen nog maar nauwelijks goedgemaakt worden. Maar wanneer een exploitant verzekert: „Als ik volgende week eenzelfde aantal mensen krijg als ik tijdens de Pinksterdagen wegens plaatsgebrek moest terug sturen", als een strandpachter verklaart: „Het is beide dagen heel best geweest", dan kan men ervan op aan, dat Zandvoort zeer goede dagen heeft gemaakt en over de gehele linie tevreden is geweest, zowel de winkelstand, de strandpachters, als de bedrijfsexploitanten. Wel was de Noordooster nog altijd schraal en koud, maar in de warme zon was het op het strand, met de van land af komende wind, zeer be-hagelijk en voor het eerst dit jaar bood het zonovergoten strand met de talrijke zonnebadenden een echt zomerse aanblik. Alles draaide op volle toeren, de reddingsbrigade, die weinig te doen had. omdat het aantal baders wegens de nog lage temperatuur van het zeewater, gering was, de politiepost in de Rotonde, die reeds eerste Pinksterdag 39 zoekge raakte kinderen te verwerken kreeg en de strandpachters zelf, die op hoogspanning werkten, om aan alle aanvragen voor het huren van een strandstoel te kunnen vol doen, waarin men maar nauwelijks slaagde. Trekkerskamp „De Branding" en cara- vancamp „Dermendal" waren druk bevolkt met een groot aantal buitenlanders en ook in het dorp was het buitengewoon druk. Trams en treinen reden met vele extra diensten en was er eerste Pinksterdag de drukte vrijwel over de gehele dag ver deeld, op tweede Pinksterdag kwamen de grootste aantallen pas na 12 uur, toen de zon door het wolkendek was heengebroken. En 's avonds kreeg Zandvoort weer het zo graag geziene beeld van lange rijen vóór en in de schapenhokken van de tram. een beeld, dat zich alleen op zeer drukke dagen voordoet. Ongekend hoog was het' aantal auto's en autobussen, waarvan zéér velen uit het buitenland kwamen, vooral uit West-Duitsland. Op tweede Pinksterdag kwam het 's middags meer dan eens voor, dat een wachtende file van auto's zich op de Zandvoortselaan bevond van de Heren weg af in Heemstede tot aan het bejaar dentehuis in Zandvoort. Op eerste Pinksterdag liepen tot 's avonds laat de vreemdelingen nog langs de huizen op zoek naar een kamer, omdat men het buiten slapen in de auto in de komende (koude) nacht weinig aantrekkelijk vond. Het gelukte tenslotte aan zo goed als ieder een nog een onderdak voor de nacht te vin den, doch veel bedden bleven in de nacht van eerste op tweede Pinksterdag in Zand voort niet onbeslapen, terwijl velen met een primitief ingericht klein zolderkamer tje genoegen namen. Het grootst was de drukte op eerste Pink sterdag des avonds en het heeft algemene verbazing en teleurstelling gewekt, dat het WV-bureau van stichting „Touring Zand voort" des middags en 's avonds gesloten was, hetgeen bij de huisvesting tot veel moeilijkheden en ongerief heeft geleid, daar velen zich hier voor logiesruimte hadden opgegeven en nu niemand kregen toegestuurd, terwijl de. vreemdelingen zich tevergeefs aan dit bureau meldden. Dat de meeste bij „Touring" ingeschrevenen ten slotte toch nog slapers kregen, heeft meer aan de activiteit van de vreemdeling, dan aan „Touring Zandvoort" gelegen. Ook het buitenlands geld gaf door dit gesloten zijn van het bureau aanleiding tot veel onte vredenheid. De politie, die op alle drukke punten ver keersagenten had opgesteld wist in het dorp het verkeer op voortreffelijke wijze te rege len, zodat zich geen enkel ongeval van be tekenis voordeed. Vuurwerk Ook het vuurwerk verliep zoals de Zand voorters het graag zien: duizenden bezoe kers en een goede stemming. Weliswaar deden flarden van dikke mistbanken veel van het spel van light en kleuren verloren gaan, voor zover het hoog in de lucht tot ontbranding kwam, maar daar stond tegen over dat het lagere werk in de wat ijlere mistlagen een feeëriek schouwspel op leverde. Bloemendaalse strand Weliswaar was de drukte Maandag groter dan op de Eerste Pinksterdag, maar velen die op de kop Zeeweg gekomen de koude wind voelden, gaven er de voorkeur aan „boven" te blijven en niet het strand op te gaan. Het was voor de leden van de Bioemendaalse Reddingsbrigade dan ook de kalmste Pinksteren van de laatste jaren doordat bijna geen hulp in dit geval E H.B.O. verleend behoefde te worden. Wel moest de B.R.B. Maandag een veer tienjarige jongen uit de Leidsestraat in Haarlem naar het Marine Hospitaal in Overveen laten vervoeren. Deze knaap liep tijdens het spelen met zijn vriendje een hersenschudding op. Iets nieuws op het Bloemendaalse strand waren de zeven witte reddingsstokken met grijptouwen en oranje drijvende lijn, die op een onderlinge afstand van honderd meter zijn aangebracht. De manier hoe te hande- lene met dit reddingsmateriaal zal nog door de reddingsbrigade worden togeelicht. Op Zandvoortselann in Heemstede Op de morgen van Tweede Pinksterdag heeft omstreeks half tien een aanrijding plaats gehad op de Zandvoortselaan in Heemstede, ter hoogte van de Vondelkade. Een uit de richting van de spoorweg overgang in de Zandvoortselaan komende in Aerdenhout wonende automobilist wilde linksaf slaan om de Vondelkade op te rijden. Hij stopte om het uit de richting Viersprong komende verkeer voorrdng te verlenen. Daarbij heeft hij een uit Zand voort komende motorrijder niet tijdig op gemerkt, zodat hij weer begon te rijden Weliswaar stopte hij nogmaals toen hij de man zag, terwijl de motorfietser remde, maar een botsing tussen de motorfietser en de auto bleek niet te vermijden. Dooi de schok werden de motorfietser en zijn op de duo meerijdende echtgenote over de motorkap op het wegdek geslingerd, waar bij de man 'een gecompliceerde beenbreuk en een gebroken neur,beentje opliep. Zijn vrouw was er minder ernstig aan toe, maar moest toch ook, evenals haar echtgenoot, in de Mariastichting te Haarlem worden op genomen. COX«XCCCCO:*X«XXCOXCCCCOOOCCOOKO:>KCCOOCCO:OXCOCCO Tot de gasten die een paar vriendelijke e woorden in het gastenboek van Haarlems Bloei schreven, behoorden ook twee Nieuw- 8 Zeelandse globetrotters, die hun autootje vol I3 met flesjes chocolademelk hadden geladen. Zij legden vast, dat zij zeker nog eens terug zouden komen. Om twee redenen: om de Nederlandse chocolademelk'en de infonna- trices van Haarlems Bloei. oocoeococcoce<xxxxxxxxx£ooa>oocx"o:>x>cocooo:>:»xcoDo:ooco Haarlems Bloei was wel geprepareerd op een normale vreemdelingenstroom daar om waren het inlichtingenkantoor en de logiesdienst op het Stationsplein ook tijdens de feestdagen geopend maar toch niet op een vloedgolf van logieszoekende toeristen, die deed denken aan de topdrukte tijdens de Paasdagen van verleden jaar. Eerste Pinksterdag omstreeks half acht heeft men dan ook extra personeel moeten oproepen om het werk het hoofd te bieden. De ge saneerde karthotheek met adressen van degenen die logiesruimte ter beschikking hebben, heeft dan ook goede diensten be wezen, ongeveer zevenhonderd gasten heeft men aan een bed kunnen helpen. Daarbij had men met twee tegenslagen te kampen: er waren heel wat vrijwillige gastvrouwen en -heren zelf de stad uit gegaan en vrij veel anderen waren bezet met relaties die men het vorige jaar had gemaakt. Daar stond tegenover, dat in allerijl weer andere adressen disponibel kwamen: zo was bij voorbeeld het gehelé Veenbergplein voor logeergelegenheid ingeschakeld. De laatste klant die 's nachts om half twee kon wor den geholpen werd gevormd door een Zwitserse familie. De volgende morgen vroeg meldde zich een nieuw soort gasten bij het VVV-kantoortje: lieden die van het stopcontact gebruik wilden maken om zich te kunnen scheren. Plet waren mensen die de nacht in hun auto hadden doorgebracht, omdat zij de weg naar Haarlems Bloei niet hadden kunnen vinden. De belangstelling van alle buitenlanders ging onveranderlijk uit naar de zee en de meesten spraken dan ook over de zonsondergang aan het Zand voortse strand als over een „weergaloze gebeurtenis." Donderdag 26 Mei was het vijfentwintig jaar geleden, dat de heer P. van Tol bij de plantsoendienst te Heemstede werd aange steld. Reeds na enige jaren volgde zijn be noeming tot voorman bij de Algemene Be graafplaats, waar hij thans de functie van opzichter bekleedt. Ter ere van dit jubileum wachtte hem Zaterdag een hartelijke huldiging. De ju bilaris en zijn echtgenote werden des och- tens op het raadhuis ontvangen door de burgemeester van Heemstede, mr. A. G. A. ridder van Rappard. Deze dankte de heer Van Tol voor de voorbeeldige zorg, door hem aan het onderhoud van de begraaf plaats besteed en niet in het minst voor de piëteitvolle wijze, waarop de teraardebe stellingen hier altijd kunnen geschieden. Vervolgens overhandigde de burgemeester de jubilaris een geschenk onder couvert. Daarna vond in het Verversingshuis van het wandelbos „Groenendaal" de huldiging plaats door directie en collega's. Wethou der H. Disselkoen trad als plaatsvervanger op voor de wethouder van Openbare Wer ken, de heer E. J. van Lent, die momenteel in het buitenland vertoeft. In zijn toe spraak liet wethouder Disselkoen duidelijk uitkomen, dat de begraafplaats onder lei ding van de jubilaris aanzienlijk is ver beterd. Ir. E. A. Bierdrager, directeur van Open bare Werken, herinnerde aan een uitspraak van de burgemeester van Puttershoek, die bij een van zijn bezoeken aan Pleemstede ook de Algemene Begraafplaats 'had be zichtigd en daarbij opmerkte, dat hier alleen maar van een „begraaftuin" kon worden gesproken. Deze lof mag ongetwij feld voor het grootste gedeelte worden toe geschreven aan de ijverige bemoeiingen van de jubilaris, waarvoor ook de direc teur hem zijn hartelijke dank betuigde. Als blijk van waardering bood hij de heer Van Tol vervolgens een fraaie oorkonde aan, waarbij hij de wens uitsprak, dat de jubi laris nog vele jaren zijn beste krachten aan de verzorging van de begraafplaats zou mogen geven. Daarna werd het woord ge voerd door de adjunct-directeur van Open bare Werken, de heer H. G. Peterse, die de jubilaris een drietal boekwerken aanbood. De heer G. van Dijk, voorzitter van het jubileumfonds sloot de rij der sprekers met een hartelijk en waarderend huidigings- woord, waarbij hij zijn jubilerende collega een geschenk in enveloppe en diens echt genote een fraai boeket overhandigde. De heer Van Tol dankte hierna voor de hartelijke huldiging. Tijdens de receptie, die daarop 's mid dags ten huize van de jubilaris gehouden werd, kwamen talrijke vrienden en ken nissen hem gelukwensen. Op Tweede Pinksterdag, 's middags om half vier, heeft de trein van 15.05 uit Nij megen naar Den Bosch op een onbewaakte overweg tussen Geffen en Rosmalen een motorrijwiel aangereden. De duopassagiere werd zwaar gewond, het motorrijwiel ver nield en de trein licht beschadigd. Met veertig minuten vertraging kon de trein de reis voortzetten. De Haarlemse rechtbank heeft vanmor gen uitspraak gedaan in de zaak tegen de 25-jarige Haarlemse kantoorbediende W. de G„ die veertien dagen geleden terecht stond wegens oplichting. De officier van justitie, mr. dr. R. W. H. Pitlo, eiste toen zes maanden gevangenisstraf met onvoor waardelijke terbeschikkingstelling van de regering. De rechtbank bepaalde, dat het onder zoek niet volledig kon worden geacht en stelde de stukken weer in handen van de rechtercommissaris voor het laten uitbren gen van een psychiatrisch rapport. Naar ons pas dezer dagen ter kennis kwam heeft de bui-gemeester van Heem stede, mr. A. G. A. ridder van Rappard, namens het gemeentebestuur de zilveren legpennjng der gemeente aangeboden aan de heer Jac. Roest. Dit gebeurde op de receptie welke ter gelegenheid van de diamanten bruiloft van de heer en mevrouw Roest-Brouwer werd gehouden, welk feest ongeveer samenviel met het 115-jarig bestaan van het lood- gietersbedriif van de heer Roest. Het gemeentebestuur heeft zowel in de langdurige werkzaamheid van de heer Roest in de gemeente als in zijn voortdu rende, vaak ook daadwerkelijke belang stelling voor het wel en wee van de Heem- steedse gemeenschap aanleiding gezien hem met de zilveren legpenning te onderschei den. Zoals reeds uitvoeriger op onze sportpa gina wordt gemeld, heeft het eerste elftal van de R.K. Sportvereniging ,.H. B. C." door de 21 overwinning op Laakkwartier niet het kampioenschap, maar toch wel een plaats in de tweede klasse van de K.N.V.B. veroverd. Deze promotie werd na afloop van de wedstrijd op een bescheiden wijze gevierd in de achterzaal van Caré-restau- rant „Het Hof van Pleemstede" aan de Val kenburgerlaan. voor welk doel spelers en bestuur hier met de leden van de Sportraad bijeen gekomen waren. De eerste hulde werd gebracht door de heer P. Kemp, als v oorzitter van de afde ling voetbal en de Sportraad van H. B. C.. die het promoverende elftal prees om de sportieve en kranige manier, waarop de spelers zich- deze plaats in de hogere regio nen hebben veroverd. Niet minder enthou siast was de geestelijke adviseur van H.B.C., kapelaan C. Bakker, die er in zijn toespraak op wees, dat voornamelijk de goede team geest dit verheugende succes mogelijk heeft gemaakt. De heer J. A. A. Elsenburg, oud voorzitter van de afdeling voetbal fungeer de hier als laatste spreker, waarbij hij het promoverende elftal in een geestige toe spraak met de behaalde successen compli- ménteerde en daarbij uiteraard evenmin verzuimde de spelers aan te sporen, op deze weg te blijven voortgaan. Huldiging P. van der Horst. Onder de aanwezigen bevonden zich ook de heer P. van der Horst en zijn echtgenote, die onlangs nog door verschilllende vereni gingen werd gehuldigd wegens zijn afscheid als terreinknecht van de Heemsteedsé Spor-t parken.' Het bestuur van H.B.C. heeft van dit feestelijk samenzijn een dankbaar ge bruik gemaakt om deze huldiging te pro longeren, door de heer Van der Horst even eens de dank van de vereniging te bewijzen voor alles, wat hij in het belang van H.B.C. heeft gedaan. De heer Kemp. die zich gaarne met deze taak had belast verklaarde hierbij, dat deze hulp strikt genomen meermalen buiten de gewone werkzaamheden viel. Van daar dat. Van der Horst vooral bij de jeugd niet. weinig populair is geweest. Als herin nering aan deze periode bood spreker de inmiddels gepensionneerde terreinknecht een geestig ontworpen eerkonde aan, be nevens een kist rookgerei. De door stichting „Touring Zandvoort" op enigszins 1 April- achtige wijze aange- kondigde opvissing van een zeemeermin voor de Zandvoortse kust, om daarmede de opening van het zomerseizoen te sym- boliseren, heeft Za terdagmiddag- voor Pinksteren plaats ge had. Er was voor deze gebeurtenis grote be- langstelling en voor al de vele vreemde lingen hebben hun ogen uitgekeken naar het leuke spel op het strand en in het dorp. Omstreeks drie uur ,was het aan een aan- j tal vissers, gezeten in drie vletten, be schikbaar gesteld dooi de Zandvoortse red- dingsbrigade gelukt, in een groot net de reeds gedurende en- [3 kele weken in de pro- i W, paganda van „Tou- pp ring Zandvoort" ge signaleerde zeemeer min aan boord te hij sen. Waarschijnlijk was de nog koude i|; temperatuur van het zeewater oorzaak, dat dit zonder veel ge- |p spartel geschiedde. De meermin bleek zeer handelbaar te zijn en bovendien alles zins de moeite van het ophalen waard! Gekleed in een fel rood strapless badpak, op het hoofd een charmant kanten kapje en voorzien van de nu eenmaal bij een zeermeermin behorende lange staart, die voor deze feestelijke gelegenheid helblauw was gekleurd, leek deze meermin zo van de bekende reclameplaat van „Touring Zandvoort" te zijn weggelopen. Omstuwd door een grote menigte, aan alle kanten gefilmd en gefotografeerd, werd het char mante zeewonder in triompf op een stapel visnetten in een Zandvoortse schelpenkar geplaatst en naar de boulevard gereden. Dat Neptunus ditmaal nog verstek liet gaan, om het opvissen te verhinderen, moet, naar wij vernamen, aan de tempe ratuur van het water hebben gelegen.. Men rekent echter volgend jaar op een mildere golfstroom. Op de Rotonde stond de Zandvoortse muziekkapel met het tamboercorps aan getreden, bovendien was „oud-Zandvoort" vertegenwoordigd in een bijna voltallige buurtvereniging „De Wurf" in oud-Zand- voortse costuums gestoken; waarbij ook de omroeper niet ontbrak, die op de ouder wetse gong, de verdere loop der gebeurte nissen aankondigde. Een viertal Zand voortse nettenboetsters werd eveneens in de optocht meegevoerd evenals een oude badkoets, waaruit tot grote hilariteit de badvrouw stapte, zoals men die ongeveer vijftig jaar geleden in Zandvoort kon aan schouwen en een baadster uit diezelfde tijd, gekleed in het ouderwetse felrode badcostuum met lange, uitstaande pijpen, dat als een zak deze schone omhulde, ter wijl het hoofd getooid was met de oude De zojuist gelande Zeemeermin op haar schelpenkar. badmuts over oren en ogen hangend als een verregende zonnehoed. Met luid geblaas en getrommel vertrok de bonte stoet naar het Raadhuisplein. Hier kon de burgemeester, mr. H. M. van Fenema, vergezeld van zijn echtgenote, de verleiding niet weerstaan, de charmante opgeviste de hand te drukken, haar na mens het gemeenebestuur van harte een welkom op het droge toeroepend en daar bij de wens uitsprekende, dat haar komst de inleiding zou moge zijn van een goed en zonnig seizoen. De belangstelling voor het spektakel groeide met de minuut, zodat de politie genoodzaakt werd, het programma enigs zins in te korten, daar het verkeer totaal in de war 'dreigde te lopen. De muziek kapel speelde enkele nummertjes; de oud- Zandvoortse volksdans, de „Gort met stroop" werd door de buurtvereniging „De Wurf" op voortreffelijke wijze uitgevoerd en moest worden gebisseerd, waarna de nettenboetsters nog een oud-Hollands vers je zongen. Badvrouw en baadster van een halve eeuw geleden verschenen nog een maal, na te zijn aangekondigd door de oude dorpsomroeper, waarna het evene ment besloten werd met het zingen van het Zandvoorts dorpslied. Toen vertrok de opgeviste zeemeermin om in hotel Bouwes te bekomen van de emoties en het werd tijd voor haar, want strapless moge aantrekkelijk en charmant zijn, in de koude Noordooster hielden wij het toch maar liever op onze winterjas! Sinds de opening van het Nationaal Park „De Kennemerduinen" in November 1950 is het bezoekerstal steeds stijgende geweest. Het vond verleden jaar met acht dui zend bezoekers op Hemelvaartsdag een hoogtepunt, dat dit jaar op de Tweede Pink sterdag weer werd overschreden. Op deze dag gaven de Kennemerduinen negen duizend dagkaarten af, de dag er voor zesduizend, zodat op de beide Pinksterdagen vijftienduizend wandelaars en wielrijders, kinderen en volwassenen, van de al zeer snel ontluikende natuur hebben kunnen genieten. De reden voor dit grote bezoek aan bos en duin was voor een groot deel gelegen in het overigens nog koude en winderige weer langs de kust, waardoor een bezoek aan het strand nog verre van aangenaam was. Sinds 1 Januari bezochten al ongeveer 50.000 personen de Kenne merduinen. Ook het aantal kampeerders op de beide terreinen, Liguster voor kam- peerpaspoorthouders en De Lakens bereikte bijna het maximum toelaatbare aantal. Ongeveer een vijfde deel van de kampeerders waren buitenlanders, voor het grootste deel Belgen, Fransen en Duitsers. Leerlingen-uitvoering In hotel Keur zullen de piano-leerlingen van de muziekschool van Aad Plas op Zater dag 4 Juni hun jaarlijkse uitvoeringen geven. Tot slot zal worden uitgevoerd een piano concert van Handel met begeleiding van stri.jk-orkest. VARKENSMARKT LEIDEN Aanvoer: 177 varkens. Notering: zware 166160: lichte 162160; slagersvarkens 168166; zeugen, geen no tering. Handel aanvankelijk redelijk, later sterk teruglopend. Bovendien 12 nuchtere kalve ren van 3542 en levend van 110100. De directeur van De Kennemerduinen, ir. E. C. M. Roderkerk, verzekerde ons, dat vernielingen bij het grote aantal bezoekers gedurende de Pinksterdagen zeer beperkt zijn gebleven. De speelweiden, waar 't wel toegestaan is de paden te verlaten en in de duinen te ravotten, hadden veel aftrek en dit gold eveneens voor het „in aanbouw" zijnde tweede duinmeer bij de op een na laatste ingang, van de Watertoren in Over veen af gerekend. Er moet hier 150.000 kubieke meter zand worden weggegra- ven; 20.000 kubieke meter zand is inmid dels al naar bouwterreinen in Haarlem- Delftwijk verplaatst en de eerste honderd vierkante meter van het nieuwe duinmeer is al water. Dit tweede duinmeer, dat bij de Scha pekamp ligt, dient ter afleiding van de aandacht van het eerste duinmeer, dat als broedplaats voor vogels en voor andere natuurhistorische 'bijzonderheden is be- Verdacht van verduistering Bij een controle in een hotel te Utrecht viel het de politie, op, dat er een jeugdig persoon verbleef en uit de mededelingen van het personeel vernam zij, dat door hem vele verteringen waren gemaakt. De Utrechtse politie vond het raadzaam de jongeman aan een verhoor te onderwerpen en deze deelde mee Zaterdagmorgen van zijn patroon te Haarlem opdracht te heb ben gehad een bedrag van f 7000 op de giro te storten. Hij moest naar het postkantoor en kon daarna naar huis gaan. De jonge man (hij was twintig jaar, van beroep ma gazijnbediende en wonende te Haarlem) vertrok echter naar Utrecht en kocht nieu we kleren. De nacht van Zaterdag op Zon dag bracht hij in het hotel door, waar de politie hem aangetroffen heeft. Hij was in het bezit van f 6200 en een koffer met nieuwe kleren. Na verhoor is hij naar Haar lem overgebracht, waar hij ingesloten is. doeld. Daarom is baden en plassen daar verboden en bij de nieuwe vijver toege staan. Ook de speelweiden zijn in trek, maar die zijn in het algemeen nog niet bekend genoeg. Daarom zint ir. Roderkerk op een oorspronkelijke vorm van bewegwijzering, welke het het publiek gemakkelijker zal maken de speelweiden te vinden. De motorclub „Zandvoort" hield tweede Pinksterdag een puzzlerit voor auto's en mo toren, waarbij de deelnemers een kaart werd verstrekt, waarop zich een twaalftal foto's uit Zandvoort en omgeving bevinden, welke in de volgorde die was aangegeven, moesten worden aangelopen en waar zich een con trolepost bevond- Deze originele wijze van puzzlerijden bleek bij de deelnemers zeer te zijn ingeslagen. Men stelt zich voor, in de toekomst een dergelijke rit nog eens te herhalen. Er werd deze mid dag gestart door 21 deelnemers, tien in auto's en elf op motoren. De uitslagen luidden als volgt: 1. S. Tump, Motorclub „Zandvoort", met Ifa, 1 strafpunl; 2. Th. v. d. Poll, Motorclub „Zand voort", met Chevrolet, 2 strafpunten; 3. W. Biemond, Motorclub „Zandvoort", op Maico, 4 strafpunten; 4. C. Koper, Motorclub „Zand voort", op Sparta, 4 strafpunten; 5. G. Be ringen, Motorclub „Zandvoort". met Skoda, 4 strafpunten; 6. L. Janssen, Motorclub „Zand voort", met Volkswagen, 4 strafpunten. De Hervormde jeuglvereniging „De vlie gende schotel", welke zich in korte tijd grote popul'airteit verwierf, gaat op Zaterdag 4 Juni haar seizoen besluiten met een puzzle- fietstocht door Zandvoort. Men verzamelt zich om 7 uur bij de tramhalte „Kostverloren", waarna de rit om precies 7.30 uur begint, riet eindpunt is bepaald in ca'fé-restauranl „De Rotonde". Na afloop zal hier een bal worden gehou den, waaraan medewerken het internationale dansorkest „Blue Skies" en het ensemble „The Carnegie Hall Stars". Aagtediik, 29 te Houston. Aardijk, 31 te Le Havre. Agatha, 30 v. Tj. Priok n. Singapore. Akkrumdijk, 1 Juni New Orleans verw. Alblasserdijk. pass. 30 Miami n. Houston. Alchiba. 30 te Buenos Aires. Alcyone. 29 te Rotterdam. Alderamin, 30 te Antwerpen. Alioth, 30 te Antwerpen. Almkerk. 29 v. Port Said n. Livorno. Alphacca. 30 te Montevideo. Alwaki, 29 v. Suez n. Aden. Amstelbrug, 30 te Bandarshapur. Antonia, 30 te Tjilatjap. Arendskerk, 30 v. Suez n. Djibouti. Amedijk, 29 te Bremen. Andij'k. pass. 29 Vlissingen n. Mobile. Amor, 29 Amsterdam. Amstelkroon, 31 600 m. O. Kp. Leeuwin. Ariadne, 30 v. Livorno n. Napels. Averdijk, pass. 28 Vlissingen n. New York. Adonis, 31 Philadelphia. Albireo, 30 Ilheos. Aldabi, 31 Santos. Alnati. pass. 30 Kp. Finisterre n. Antwerpen Arkeldijk,. 30 Antwerpen. Bali, 1 Juni Amsterdam verwacht. Bloemfontein, 28 te Hamburg. Boissevain, 29 v Rio de Janeiro n. Kaapstad, Bonaire. 29 te Paramaribo. Breda, pass. 30 Kp. San Lorenzo n. Cailao. Banka, 26 Vancouver. Boschfontein, 30 1020 m. Z.ZO. Monrovia. Callisto, 23 te Rotterdam. Caltex Nederland, 30 v. Sidon n. Roterdam. Caltex Utrecht, pass. 30 Z.punt Sicilië na ai- Rotterdam. C.istula, 30 te La Spezla. Clavella, pass. 29 Gouadeloupe n. Ma>-acaibo. Cleodora. 29 v. Bahrein n. Colombo. Congostroom, 28 v. Lagos n. Abidjan. Cradle of Liberty, pass. 30 Gibraltar n. P. Said Caltex Delft, 31 v. Sidon n. Rotterdam. Corilla, 31 v. Djibouti n. Aden. Daphnis, 29 v. Aruba n. Houston. Dongedi.ik. 30 te Balboa n. Antw. Dordrecht. 30 v. Londen n. Philadelphia. Dorestad. 29 v. Mena el Ahmadi n. Gibraltar. Drente. 30 te Belawan Delft. 31 Cailao. Lemland. pass. 29 Kp. Finisterre n. Recife Elmina, 31 te Takoradi. Eos, 29 te Rotterdam. Erinna. 30 v. Saigon n. Pladju. Esso Amsterdam, 29 te Rotterdam. Esso Den Haag, 30 te Port Said. Etrema, 29 v. Curasao n. Havanna. Eemdijk. 31 Le Havre. Elizabeth b, 28 v. Calcutta n. Engeland. Felipes. 29 te Pladju. Falco. 3" v. Marseille m Genua. Frlec'and (KRL). 31 Beyrouth o.anvmed«s 29 te Rotterdam. Gord jas. 29 v. Alaleif n. Patras. Graveland. 31 te Recife. Guineekust. 30 te Laeos. Garoet. 31 Port. Said. Groote Beer. 29 300 tn. W.t.N. Scilly's. Groote Kerk. 31 Colombo. Heemskerk. 28 v. Rotterdam n. Sydney. ADVERTENTIE MRG1N1A SIGARETTEN 20 voor U voor Uw vrienden Helena, 29 v. Grenada n. Morrisville. Hilversum. 29 v. Bandafmashur n. Lands End. Hoogkerk, 29 te Antwerpen. Houtman, 29 v. Tanga n. Beira. Haulerwijk, pass. 31 Ouessant n. Norfolk. Hector, 31 v. Eleusis n. Megara. Hermes, verm. 31 v. Kingston n. Cienfuegos. Hestla, verm. 31 v. La Guaira n. Aruba. Hydra, 30 300 m. N. San Salvador Bahamas. Indrapoera, 31 rede Suez. Japara (KRL). 29 v. Suez n. Singajore. Jupiter. 29 Sevilla. Jagersfontein. 31 East London. Karimun, 21 te Penang. Kenia, 29 v. Durban n Singapore. Kertosono, 29 te New York. Koren-la. 23 te Rotterdam. Korovina, 30 v. Miri n. Rotterdam. Kota ïhten, 31 te Tj. Priok. Kota Baroe, 30 v. Marseille n. Genua. Laertes, pass. 1 Juni Gibraltar n. Port Said. Laurenskerk, pass. 30 Khorya Morya eil. naar Aden. Leersum, 30 te Le Havre. Lefkkerkerk, 29 v. Chalna n. Calcutta. Leto, 28 v. Montreal n. Rotterdam. Lieve Vrouwekerk, 29 te Chalna. Limburg, 31 te Belawan. Loenerkerk. 29 'v. Madras n. Cochin. Lombok. 30 te Durban. Loppersum, pass. 30 Gibraltar n. Port Talbot. Luna, 27 te Constanza. Luttërkerk, 30 v. Port Said n. Hamburg. La wak, 28 San Francisco. Lang'koeas, 29 v. Djeddah n. Singapore. Leuvekerk, 30 Rotterdam. Lindekerk. 30 Antwerpen. Maasdam, 30 te New York. Maashaven, 29 te Rotterdam Mariekerk. pass. 30 Gibraltar n. Marseille. Markelo. 28 v. Swansea. Mataram, 30 te New York. Meerkerk, 31 te Lorenzo Marquez. Meliskerk, 28 rede Zanzibar. Modjokerto, 30 te Rotterdam. Molen-kerk. 31 te Kobe. Muiderkerk, 30 v. Castanas n. Hongkong. Murena, 29 te Miri. Maas, 31 Malta. Merwede, 29 Bremen. Mijdrecht. 30 v. Port La Cruz n. Rio de Janeiro. Nestor, 27 v. Georgetown n. Bordeaux. Nigerstroom. 31 Bordeaux. Noordam, 30 410 m. Z.t.W. Kp. Race. Notos, pass. 29 Gibraltar n. Lissabon. Oberon, 28 te New York. Oostkerk, 29 v. Bilbao n. Antwerpen. Ovenjsel, 28 v. Fremantle n. Aden. Ouwerkerk, 28 v. Bangkok n. Hongkong. Ovula, 30 v. Soerabaja n. Pladju. Oranjestad, 3-1 v Curasao n. Aruba. Orion, 31' v. Iskenderun n. Famagusta. Peperkust, pass. 30 Kp. Finisterre n. Le Havre. Polvdorus, 31 te Mobile. Prins Willem George Fred. 30 te Sarnia. Prins Willem v. Oranje, 30 270 m. W. Lands End Pendrecbt, 30 v. Coryton n. Covenas. Pieter S, 31 Rotterdam. Prins Fred. Hendrik, 27 v. Toronto n. Montreal Prins Willem III, 30 v. Detroit n. Chicago. Prins Willem TV. 31 te Le Havre. Prins Fred Willem, pass. 29 Vlissingen naar Hamburg. Poel au Laut, pass. 30 Ouessant n. Algiers. Radja, pass. 30 Socotra n. Colombo. Raki. 30 te Tj. Priok. Rijnland, 31 te Lissabon. Rijndam, 28 New York. Rotti, 30 te Antwerpen. Samarinda, 30 te Aden. Saidja. 30 v. Pladju n. Bangkok. Sohiedijk, 29 te New Orleans. Sliedrecht, 1 Juni Tripoli verwacht. Soestd-ijk, 30 te New Orleans. Stad Dordrecht, 30 60 m. O.NO. Casquet. Stad Haarlem, 29 te Birkenhead. Stad Maassluis. 28 te Im-mingham. Stad Vlaardingen. 28 v. Wabana n. Rotterdam. Straat Malakka, 29 te Tj. Priok. Straat Soenda, 29 te Buenos Aires. Sumatra. 28 v. Colombo n. Djibouti. Slamat, 34 v. Rotterdam n. Bremen. Schie, 31 v. Demerara n. Trinidad. Sibajak, 26 v. Aden n. Sydney. Stad Leiden. 2G v. Lorenzo Marquez n. Beira. Straat Banka. 31 Colombo. •qeppefcr 'u Jioj-id: 'fJ. 'A 8Z TTEAvej, Tero, 28 te Rotterdam. Themisto, 29 te Antwerpen. Tiisadane, 29 te Kaapstad. TJItjakengka, 27 v. Mauritius n. Singapore. Tomini, 26 v. Holla,ndia n. Tarakan. Tablnta, 26 Galveston. Trajanus, pass. 30 Vlissingen n. Rotterdam. Utrecht, pass. 30 Minikoy n. Aden. Van Spilbergen, 30 te Hamburg. Van Neck, 31 te Rotterdam. W. Alton Jones, 29 v. Mena el Ahmadi naar Philadelphia. Weltevreden, 29 te Hamburg. Westertoren, 31 te Rangoon. Westland, 28 v. Buenos Aires n. Montevideo. Willemstad. 30 v. Plymouth n. Amsterdam. Wonosari. 31 v. Manilla n. San Francisco. Waterman, 0 v. Montreal n. Southampton. Westerdam, 30 340 m. W. Scilly s. Wonorato, 31 Napels. Zeeland (SSM), 29 te Rotterdam. Zonnewij'k, 28 v. Spezia n. Willemstad. Zijpenberg, 30 te Gravesend n. Dagenham. Zuiderkruis, 30 200 m. ZO. Kangeroe eil. KLEINE VAART Annie, pass, 28 Vlissingen n. Goole. Atlantis, verm. 28 v. Nakskov n. Ronneby. Albergen, 28 v. Requejada n. Gent. Arbo, 28 v. Ipswich te Rotterdam. Aries. 28 v. Glasgow te Rotterdam. Audacia, 28 v. Gent n. Goole. Bestevaer, 28 v. Maassluis n. Boston. Birmingham, 28 v. Delfzijl te Rotterdam. Bab T. 27 te Mantyluoto'. Bergsingel, 28 v. Oporto te Amsterdam verw. Binnenhaven, 28 v. Port Lyautey te Rouaan. Bree Helle, 29 Rotterdam verwacht. Coolhaven, 23 v. Antwerpen te Duinkerken. Corrie b, 28 te Nyborg. Cinderella, verm. 29 v. Antw. n. Duinkerken. Daje Bohmier, 28 v. Genua n. Damman. Domburgh, verm. 29 v. Rotterdam n. Londen. Da Capo, 29 v. Oporto te Guernsey verw. Duiveland, 28 v. Grangemouth te Rotterdam. Express, 28 v. Rotterdam n. Kingslynn. Encarnacion, 28 v. Famagusta te Liverpool verw. Eminent, verm. 28 v. Liverpool n. Dublin. Ferocia. verm. 23 v. Par n. Algiers. Fiducia, 23 v. Boston te Maassluis. Festin apass. 28 Vlissingen n. Londen. Frans Bohmer, verm. 30 v. Rotterdam n. Duin? kerken. Gerrie S, 28 v. Cardiff te Rottendam. Ho.<? Vinces, 29 v. Grimsby te Rotterdam verw. Hartel, 28 v. Hamburg te'Rotterdam verw. Hast 3 28 v. Goole n. Tërnëuzen. Ingeborg, 28 v Kopenhagen te Tromso verw. Julia Mary, 26 te Antwerpen. Jaba, verm. 31 v. Rotterdam n. Colchester. Jan Kreumër, verm 29 v. Rotterdam n. Londen Joost, 26 v. Sikea n. Zaandam. Koh I Noor. 28 v. Rotterdam te Amsterdam. Koningin Juliana, verm. 28 v. Lissabon naar Oporto.. Koningshaven, verm. 28 v. Belfast n. Duinkerken Lucas Bols I. pass. 28 Kiel n. Shoreham. Margaretha, pass. 28 Vlissingen ir. Penryn. Marlet je Bohmer, 4 Juni v. Dakar te Duinker ken verwacht. Ma'rne, 28 v. Rotterdam n. Parijs. Meuse, 28 v. Rotterdam n. Bordeaux. Myfem. verm. 28 v. Rotterdam n. Nykoping. Markab N, 31 v. Famagusta te Londen verw. Marie. 28 v. Zaandam te Rotterdam. Merak N. 23 v. Antwerpen te Rotterdam. Matthew, pass. 28 Kiel Hollenau n .Krimoen a. d. Usel. Noorderhavèn. 28 v. Karlstad te Rotterdam. Noorderlicht. 29 v. Swansea te Amsterdam verw. Noordland. pass. 28 vlissingen n. Stockholm Nijenburgh, 28 v. Rotterdam n .Stockholm. Nero. 27 v. Bordeaux n. La Pallice. Oranjepolder, pass. 28 Ameland n. Londen. Plato, 27 v. Rotterdam n. Lissabon. Pavo, 27 v. Zaandam cn. Goole. RHnhaven. pass. 28 Ouessant p. Casablanca. Rose Marie. 28 v. Antw. («Rotterdam. Snorota. 28 v. Par te Amsterdam. Swift, pass. 28 K'ol n. Parijs Snoorhaven, 78 v. Marseille te Pt Lyantey verw. Spora. 28 v. Bordeaux n. Belfast. Snorota 28 v. Par te-Amsterdam. Strijpe. 28 v. Trequier n. Avonmouth. Tilly, 27 Gothenburg gepass. n. Zaandam. Theano, 28 v. Dublin n. Rotterdam. Ton. S. pass. 23 Vlissingen n. Antwerpen. Veenenburgh. 23 v. Rotterdam n. Middlesboro Willy, pass. 23 vlissingen n. Stockholm. Wim, 28 v. Rotterdam te Antwerpen. Wester.singel, verm. 28 He!sin-- hore n. Norrkoping Westpokler. verm. 39 v. - Li- -alion n. Antw Zeehaan, nacht 28-29 v. Esbierg te Ventsp-"® verwacht. Zwaantiena, 28 v. Hans weert te Stockholm. SLEEPVAART Cycloop, pass. 27 eil. Bonaire n. Belem. Ebro. met baggermolen 27 v. Las Palmas naar Tenes. Loire, 23 v. Bahrein n. Rotterdam.

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 12